Türk Deizmi olarak “Tengricilik” ve CHP!

30 Mayıs 2019 Perşembe

CHP, kendini Müdafaa-i Hukuk, Kuvâ-yi Milliye ve Heyet-i Temsiliye ile özdeşleştirir ama bu hareketler Hilafetin ihyası için mücadele ediyorlardı. Mustafa Kemal o zamanlar “Halife ve Hakan efendimiz” diye mektuplar yazıyordu İstanbul’a. 1. Meclis, bir cuma günü dualarla, hatimlerle açılmıştı. 2. Meclisten sonra işler değişti. Tek parti, açık oy gizli tasnif, İstiklal Mahkemeleri ile İslam’a ve Müslümanlara karşı adeta savaş açıldı. Din “irtica”, dindar “mürteci” idi. “Türkün dini Kemalizm” oldu. Selanik’te Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen, babası haham kendisi de haham eğitimi alan, diğer adı Munis Tekinalp olan, Kemalist Türk milliyetçiliği akımının önde gelen üyelerinden Moiz Kohen (1883-1961) tarafından o günlerde “Türk’e yeni bir Amentü” yazıldı. Mustafa Kemal’e “Mevlid” yazıldı. Artık Dinde Reform zamanı idi. 1960’larda bile Osman Nuri Çerman bu fikri savunuyordu. Kur’an’dan ahkam ayetleri çıkarılmalı, yerine nutuktan parçalar eklenmeli idi. Dinle, diyanetle ilgili kurumlar tek tek kapatıldı. Hatta camiler bile. “Cenaze namazı kıldıracak adam bile bulamaz oldular.”

Şimdi CHP kalkmış “İslamcılık” yapıyor. FETÖ’cüler AK Partiden ayrıldı ya, yeni Truva atı olarak CHP’yi görüyorlar. Emrullah Uslu baklayı ağzından kaçırdı. Hem kendi tabanlarına adres olarak CHP’yi işaret ediyorlar, hem de “Bizimle beraber hareket ederseniz, kazanırsınız” mesajı veriyorlar. Çünkü onların arkasında ABD var, NATO var, Vatikan var, İsrail var! Bir de tavsiyeleri var, PKK, HDP, PYD ile uğraşmayın. DAEŞ’e vurabilirsiniz, çünkü o batının ürettiği, İslam’a ve Müslümanlara saldırmak için bahane olarak kullandığı günah keçisi. Yoksa FETÖ, PKK neyse DAEŞ de o. ABD’nin bölgeye yerleşmek İslam dünyasını kontrol etmek için uydurdukları Truva atları bunlar. Uslu, CHP’ye bu ittifaka katılmayı teklif ediyor. AK Partinin ayrıldığı BOP sürecini şimdi Suudi Arabistan, BAE, Mısır ile götürmeye çalışırken, FETÖ, CHP ve PKK’yı da bu sürece dahil etmek istiyor. Kılıçdaroğlu istekli. İmamoğlu da aslında tam da bu karaktere uygun biri. Canan Kaftancıoğlu bu projede ya tasfiye edilecek ya da yontulacak. O şimdiden dua etmeye başladığına göre, dersine çalışmaya başladı demek.

AK Parti ve AK Partililer için ne diyorsam, potansiyel olarak CHP ve CHP’lilerde bunların kat kat fazlası var. Benim derdim, şu ki, hayır ve şer Allah’ın iradesi içindedir. Allah bunları başımıza bela etti ise, bunların şerrinden kurtulmamız için onlara benzemekten uzaklaşmamız gerek. Yoksa Allah bizi bu zalimlerin eli ile cezalandıracak. Ama birileri bunu anlamak istemiyor. Bunlarla mücadele ederken, kendi içimizdeki yanlışlıkları düzeltmez, onlardan vazgeçmezsek Allah’ın gazabından kurtulamayız.

CHP için nasıl bir İslamcılık senaryosu mümkün olabilir diye baktım da, buldum sanırım. Oda Tv’de Cemil Kılıç yazmış. “Allahçılık / Tanrıcılık demek olan Deizmin bir versiyonu olarak niteleyebileceğimiz Tengricilik akımı, sadece Türkiye’de değil Türkî topluluklar arasında da gençlik düzeyinde inanamayacağınız bir hızla yayılıyor. Altay Türkleri arasında yüzyılın başında çok etkili olan Ak din hareketi/ Ak Cang, bu konuda en önemli örnektir. Tengricilik, İslamcı ve Osmanlıcı sözde millilik söylemlerine karşı “Türkçü bir karşı çıkış” olarak frekansını yükseltmeye devam etmektedir. (…) (sosyal Mediada bunların) yüz binlerce üyesi vardır. Ayrıca açıkça ifade edilmese de pek çok milliyetçi dernek, vakıf, siyasi parti ve sosyal platform içerisinde binlerce Tengrici genç bulunuyor. Bu arada Tengriciliğin, dinsel motiflerle örülü milliyetçiliğe karşı laik milliyetçiliğin bir uzantısı olduğunu belirtmeliyim. Tengriciler milliyetçi hareketler içindeki dinî söylemlere itibar etmezler. Hatta içten içe tepki duyarlar.. Tengriciliğin yayıldığının göstergesi olması bakımından birkaç örnekten daha bahsedebiliriz. Özellikle gençler arasında Osmanlıcılığa karşı Gök Türkçülük (Gök Türk Devleti Hayranlığı) milliyetçi bir refleks olarak taraftar bulmaktadır. Zira böylesi gençlere göre Osmanlı, yoğun Arap ve Fars kültür unsurları barındıran ve Türk kimliğine zarar vermiş olan bir devlettir. Tengricilerde Atatürk sevgisi ve hayranlığı inanılmaz derecede yüksektir. Atatürk’ün laiklik ve milliyetçilik prensibi Tengrici gençleri çok etkilemektedir.”

Yazarın bir iddiası daha var: “Tengricilik tıpkı genel anlamdaki deist yöneliş gibi imam hatip okullarındaki gençler arasında da ciddi sayıda taraftar buluyor. Tengriciliğin İlahiyat fakültesi öğrencileri arasında bile taraftarları mevcut. Buna karşın Tengricilerin büyük bir çoğunluğu aşırı dinci baskı nedeniyle hâlâ kendilerini gizleme yolunu tercih etmekteler.”

Aranan kan bulunmuştur! Namaz, oruç, hac, zekat yok, onlar “Arap yaveleri” zaten! (Haşa) MHP’den de katılan olur bu inanışa. Zaten MHP’nin geçmişinde Atsız taraftarlarında Şaman eğilimi olanlar vardı. MHP’de yeniden Hilalci-Bozkurtçu tartışması başlar mı bilmem. Ama sözkonusu makaleyi yazan yazar, Kültür eski Bakanı Namık Kemal Zeybek’in “TÜRK İNANCI” adlı kitabını Tengrici yönelişin göstergesi olarak görüyor. Ona göre Zeybek’in “Türklerin dini yoktur, inancı vardır” mealinde sözler etmesi bu açıdan önemli. Eee zaten “Din yok Milliyet var” değil mi!

Yazara göre “Tengriciliğin bu denli hızla yayılmasının en büyük nedeni dinciliktir. Dinciliğin siyasal ümmetçilik olarak Türkiye’de yaşamın her alanında egemenlik kurmaya çalışması karşısında, doğal bir refleks olarak gelişen Deizmin ve Tengriciliğin dinciliğe karşı ciddi bir alternatif olması, sosyolojik açıdan bakıldığında tez antitez ilişkisinin kaçınılmaz bir sonucudur. Her tez mutlaka antitezini üretir. İslamcılık da antitezini kendi üretmiştir.”

Yıllardır, Akdeniz Üniversitesinde Şamanist öğretim üyeleri ve öğrenciler var. Aralarında profesörler de var ve bunlar daha çok CHP çizgisinde sol ve Kemalist insanlar.

Yarın CHP belediyelerde köşebaşlarını tutunca camide Kur’an okuyup, iftar sofralarında dua etmeyi bırakıp, “Tengrici Şaman Mabedleri” açmaya başlarlarsa şaşmayın. O “Mabed”lerde Tengri’nin yeryüzündeki en büyük temsilcisi kim olur bilmiyorum. Belki yaşayanı Gülen, öleni Mustafa Kemal ilan edilir. Şaman ayinleri düzenlenir, Mustafa Kemal’in nutku ve Gülenin kitapları okunur bu mabedlerde. Sahi o zaman CHP cemevini ne yapacak! PKK’lılar, HDP’liler de ıslahı nefs edip Atatürk’ün izinde bu yeni dinin misyoneri olacaklar mı? Saul’ün hidayeti gibi Apo da ihtida ederse belki. Biraz Alevilik, biraz Şamanizm, biraz Deizm, biraz Ezdi, biraz da Mecusilik katarsanız, oh be! Yaşasın Kemalist Tengricilik!

Küçük bir sorun var burada. İmamoğlu bu durumda soyadını değiştirse iyi olur. “Şamanoğlu” olur mu bilmem ama “Şamaroğlanı” olacağı muhakkak. Şeytan hep böyle yapar. Yeryüzünde bir cennet ve ebedi bir hayat vaad eder de, sonunda getirip bıraktığı kapı, cehennemin kapısı olur.

İmamoğlu kendi üzerinde yazılan senaryolardan yakasını kurtaramaz ise, onun da CHP’nin de vay haline! Siyaset bu anlamda birçok kişi için dua ile istenen bela olacak! 

Birileri İslam toplumunu atomize etmeye devam ediyor. İslamı kendi içinde fırkalara ayırdıktan sonra şimdi de sıra geldi yeni dinler icad etmeye. Asyetik dinler, Amerikano dinler, Paganik dinler, uzay dinleri kapıda. Kimi ruh sağlığı, kimi mutlu yaşamak için kapınızı çalıyor. Kimi NLP diye geliyor, kimi yoga ya da meditasyon için, kimi bilim ve teknolojiden, kimi ezoterizmden yola çıkıyor. Sırada Mehdi ve Mesih ve kıyamet savaşı var. Aman dikkat! Gözlerini, para, makam, şehvet ve kibir bürümüş insanların ekonomi ve siyaset üzerindeki fesatlarından nasıl kurtuluruz diye düşünürken aslında, gözümüze bunları çok yaklaştırınca bunların arkasındaki büyük yangını fark etmiyoruz sanki. 

Allah’ın nuru ile bakan, feraset sahiplerine selâm olsun. Dua ile.

NOT: Twitter ve yazbee dışında adıma açılan hiçbir sosyal media hesabım aktif olarak tarafımdan kullanılmamaktadır. Özellikle de Facebook’da adım kullanılarak verilen mesajlar, kampanyalar ve kitap satışı gibi faaliyetler ile bir ilgim ve bilgim yoktur. Bu yayınlar durdurulmadığı takdirde de siber suçlar bürosuna başvurmak zorunda kalacağım. İlgililerin ve okurlarımın bilgilerine..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • UmutUmut14 gün önce
  Hocam ALLAHA INAN KULLU OLARAK BEN PEYGABERIMIZMUHAMMETALEYHI VESELLEM EFENDIMIZ CEMAATLERIN KURULMASIN ASLA ISTEMEMISTI CÜNKI CEMAATLER DINI SAPTIRDILARCIKARLARI UGRUNA LÜKSEVERAHADADALIP DINI UNUTTULAR VE INSANLARI BIRBIRINEDÜSÜRDÜLER YAZIKSONRADA CIKIP ALLAHIN ADINI ANARAK AKEPEYE OY ISTIYORLAR YAZIK GELDIGIMIZ NOKTABUATATÜRKE DIL UZATANLARADA YAZIK CÜNKÜATATURKASLA DINI SIYASETE ALET ETMEDI
 • FatihFatih16 gün önce
  Iyide her dalda akıl veriyorsunuz aceba peşinden koştuğunuz akape yetkililerinin dinini merak ediyorum şayet islam diniyse bize deizim daha sıcak ve özgür geliyor cunki bizim inandığımız islamla şimdikinin sadece adı benziyor islami ayaklar altına dusurdunuz
 • UnkownUnkown16 gün önce
  100 yıl önce,dünya savaşlarının gölgesinde,devleti yoktan var edildiği bir dönemde yaşanan olayları şimdinin durumuna göre değerlendirirsen adama ancak gülerler
 • ATAKURTCUATAKURTCU17 gün önce
  Trabzonsporlu yorumcu,sende benden asagi degilsin yanii,hakkini yememek lazim!
 • ATAKURTCUATAKURTCU17 gün önce
  It urur kervan yurur isimli komunist ve ayni frekansdaki kafadarlar,isiniz gucunuz hile ve yalan,buyuk bir olasilikla ailenizden devraldiginiz karaktersizlik ozellikleri bunlar.Tartisilan konunun dinle imanla alakasi yok,ne edip yapip dini imani konunun icine monte ediyorsunuz,cunku ruh hastalarisiniz.Tartisilan konu tarihsel olaylar ve maddi gercekler,soyleyecek soz bulamadiginiz icin Ataturku dinle imanla iliskilendirip bu saptirma noktasinda goturuyorsunuz tartismayi,cunku akil yok fikir yok bilgi yok dusunce yok kapasite yok,hic bir sey yok.Sadece papaganlar surusu var o kadar.Siz saniyormusunuz ki tek bizim toplumumuzda var bu sahtekar embesil megolaman yiginlari,hayir! Butun toplumlarda var ve isleri gucleri insanlara sonsuz yalan dolanlarla ve inatciliklariyla aci cektirmek.Baska bir sey degil.Simdiye kadar icinizden bir tane erkek cikip da "Ataturkun dinle imanla Turklukle hicbir ilgisi yok,fiziksel yapi itibari ile,dusunsel olarak,yaptigi isler bakimindan yuzde yuz batici ve bati kulturunu olumune benimsemis bir adamdi" diyemediniz.Cunku gercekleri soyleyebilecek erkeklik yok sizde.Halbu ki adam sizin gibi hoduk biri degildi.Yasami boyunca butun dusuncelerini , savundugu fikirleri ve tercih ettigi yasam felsefesini takir takir korkmadan soyluyordu ve de dikte ediyordu.Bununla ilgili milyonlarca gorsel ve matbuat var.Ama butun akil hastalari gibi isiniz inkar ve takiye oldugundan bu milyonlarca belgeyi de inkar ediyorsunuz ve Ataturku Turklerle ve muslumanlarla ilgili bir dava adamiymis gibi yutturmaya calisiyorsunuz.Sizin cocuklar boyle embesilce numaralari yutabilirler ancak herkesin cocugundan ayni yeteneksizligi ve vurdumduymazligi beklemeniz cok ilginc,cunku sizin kalkistiginiz is karinca deligine deve sokmaktan daha imkansiz bir is ey Tuncelili PKK li yoldaslar,bu boyle biline!Buralara cikipda Turkluk muslumanlik numaralari cekmeyi artik birakin acikca sizin yularinizi elinde tutan emperyaliste nasil kabaginizi dondugunuzu goruyoruz bos adamlar.Eger bana bos yere bir daha yalandan Turkculuk ,milliyetcilik ve muslumanlik rolleri cekerseniz cok cok kizarim haaa.Maalesef icinde yasadigimiz toplumun en az yarisi sizin gibi hirsli embesil megolomanyaklardan olusuyor,dunyaya kendi kafalarina gore ceki duzen veren.!
 • Aslan Bey Aslan Bey17 gün önce
  Reis! Sorması ayıp sen bu kadar bilgiye nerden sahipsin. Kimin kimle iş birliği içinde olduğunu nerden biliyon? Değil bir gazeteci bir istihbarat dairesi başkanı bu kadar yorum yapmaz insanlar hakkında. Yoksa...
 • Zeynep erZeynep er17 gün önce
  Bir de her yerde meditasyon, yoga okulları açıldı. Budism, buda heykellerine, hint putlarına adak adamalar başladı. Şaman ayinleri, meditasyon ayinleri, göktanrı inancı birleşiyor. İslamdan uzaklaşmık laikçiler dini inancı bunlarda buluyır
 • ataata17 gün önce
  Ne yazıkki Peygamberimizin ölümünden sonra islami şiddet artmış 4 halife bile gaddarca öldürülmüştür.Atatürk dinin şiddete kaymaması için bazı önlemler bağlamında devrimler yapmıştır.Bu devrimlerle dünyada müslümanlığın en güzel yaşandığı ülke haline getirmiştir.Devrimler yapılmasaydı İşid zihniyeti bir müslümanlık oluşurdu.Ne mutlu bizeki böyle büyük bir lider gelmiş en güzel müslümanlığın yaşandığı ülke oluşmuştur.
 • ataata17 gün önce
  Ne yazıkki Peygamberimizin ölümünden sonra islami şiddet artmış 4 halife bile gaddarca öldürülmüştür.Atatürk dinin şiddete kaymaması için bazı önlemler bağlamında devrimler yapmıştır.Bu devrimlerle dünyada müslümanlığın en güzel yaşandığı ülke haline getirmiştir.Devrimler yapılmasaydı İşid zihniyeti bir müslümanlık oluşurdu.Ne mutlu bizeki böyle büyük bir lider gelmiş en güzel müslümanlığın yaşandığı ülke oluşmuştur.
 • Osman baturOsman batur17 gün önce
  Kimsenin sizin anlatıgınız şelilde tengrici olduğu filan yok sadeceSizin islam olarak bedevi arap kültürünü dayatmanıza isyan edenleri tengrici olarak görme fanteziniz v e ezikliğiniz var.
 • Medinede ölmek isteyen adamMedinede ölmek isteyen adam17 gün önce
  Fıransa' da neden yaşadığın anlaşılmıyor; ölmeye bir günlüğüne mi gideceksin Medineye?
 • en dipteki inançsızen dipteki inançsız17 gün önce
  Türk' e deizm ve ateizm olarak atatürkçülük yeter!
 • AliAli17 gün önce
  Bitmiş işgal altında olan Osmanlı devletinden Atatürk önderliginde Türk halkı destan yazmış Türkiye Cumhuriyeti kurulmuşdur.Sizin adını Atatürk’ün adının yanına yazdıgınız mahluk ve benzeri tarikatlar cematlar bizzat Atatürk tarafından kapatılmışdır.Din ve Devlet işlerini neden ayırdıgınıda şimdi daha iyi görüyoruz zaten din istismarı altında insanların nasıl sömürüldügünü.Cumhurıyet tarihi boyunca hiç bir lider ve çevresi bugünküler kadar zenginleşmemiş lüks içinde yaşamamış bütün kurumları yönetip adalet mülkün temelidir sözünü hiçe saymamışdır.Benim görüşüm Osmanlı ailesi bugünkü Biritanya İmparatorlugu gibi devlet ve imparatorluk bir arada olabilseydi demekki bir çözüm bulunamadı yada imkanlar el vermedi.Sayın Dilipak Din ne sizin nede ait oldugunuz partinin tekelinde degil sizden önce Hıristıyanmıydı bu ülke kadınlar ilk defamı kapandı hangimizin annesi bacısı yemenili şalvarlı degildinyoksa sız Parisdemi dogup büyüdünüz .Hırsızlıkta haksız hukuksuzlukta tavan yapmış partının günahlarına ortak olmaktansa Chp li olmak daha sevaptır.Yazınızda Atatürkü Aleviligi Cemevini aşagılayan ifadeleriniz için sizi kınıyorum sizin yazınızın so kısmındakipara kibir şehvet ifadelerinden ne farkınız kaldı
 • İt ürür kervan yürürİt ürür kervan yürür17 gün önce
  ATATÜRK düşmanları boşuna kendinizi yırtmayın. Onun nasıl biri olduğunu tüm dünya takdir etmiş. Güneş balçıkla sıvanmaz. İstediğiniz kadar hakaret edin küfür edinne yazar. Bu millet eninde sonunda fabrika ayarlarına dönecek ve Onun attığı temeller üzerinde yükselmeye devam edecektir. Ayrıca ATATÜRK 'ün terörist başı apo ile aynı dinden olduğunu yazan kuşbeyinsiz ( atakurtcu) ; sen ve senin ayarında olanlar şunu bilin ki onun sayesinde namaz kılıp oruç tutabiliyoruz, kilise çanı yerine Ezan sesi ile uyanıyoruz. Tabiki ATATÜRK kurtuluş savaşını tek başına kazanmadı.Onun önderliğinde ve liderliğinde topyekün bir hareketti. Başka hiçbir ülke kendi tarihindeki kahramanlarını böylesine aşağılamıyor. Osmanlının kuruluşundan bu yana tüm padişahlar ve en son Atatürk ortak değerlerimizdir. Onlara hakaret etmek kimsenin haddine değildir.
 • Hasan Hasan 17 gün önce
  Sayın yazar, Emre Uslu denen Fetöcü şahıs akp ye çalışıyor bunu bilmiş ol, tepki çekeceğini bilmeyecek kadar akılsız değil, AKP nin saflarını sıklaştırmaya çalışıyor.
 • trabzonsportrabzonspor17 gün önce
  ATAKURTsen bir .vesselam.
 • ZIR CAHILZIR CAHIL17 gün önce
  EBU zer .. Kotulukleri dagitmada bu kadar comert ve bonkor olma,biraz da yarina birak cunku kendinin de bunlara ihtiyacin olabilecegini unutma bu dunyada,gunun birinde kafana dank etme ani gelip cattiginda.(gerci boyle bir olasilik sonsuzda birden de daha kucuk senin icin)Sen daha kullandigin alfabenin kokenlerini bir zahmet eyleyip hic merak bile etmemissin ve kalkiyorsun dunyadaki dogrulari ve yanlislari fildisi kulesinden millete bedavadan dagitiyorsun.Sehitlerle ve gazilerle asil sen alay edip ecdadina kufurler yagdiriyorsun.Bu insanlar Yunanin(batinin) alfabesi,sapkasi,rakisi,dili,sarkisi,giyimi,kusami, kanunlari ve yasam tarzi bu topraklar uzerinde dikte edilsin diye mi topraga dustuler ey embesilin oglu?Bunlar olmasin diye canlarini verdiler bu insanlar.Peki ne oldu?Kaybettiler ve tam tersi oldu,cunku kandirilip satildilar ve olumune karsi cikarak canlarini verdikleridegerlerin ve kavramlarin hepsini dusman geldi ve bu insanlarin ulkesine yerlestirdi.O zaman onlar ne icin savasmis oldular,ey karaktersiz?Emperyalistin oyunu bitmedi,daha da fazlasini istiyor,onun icin PKK lilari fetoculeri bankacilari homosesuelleri hep beraber yine Turklerin uzerine saldi emperyalist.Sizin partili embesiller ise "PKK(PYD) Turklere saldirmaz diyor halaaa...Cunku emperyalistle ayni frekansda ve emperyalisdedoyma diye bir sey yok,ne verirsen ver gene istemeye devam eder.Sen daha icinde yasadigin pok kuyusunun icinde neler oldugunu algilayabilecekkapasitede degilsin ve gereksiz yere saga sola laf gevelemeleri yetistirmekten kendini adam gibi yetistirmeye zaman bulamiyorsun.
 • SarpakSarpak17 gün önce
  Sesimi duyuracak yer bulamadım.Sayın Dilipak Hacı Bayram vei Camii kadınlar bölüminde giriş ve çıkış aynı kapıdan yapılıyor ve çok sıkıntıoluyor.Lütfen birine söyleyin oraya giriş ve çıkış diye iki kapı yapılsın.Dört sene evvel arkadaşımın annesinin cenazesine gittiğimde de aynı sorun vardı.Dün iftara gittik hala aynı sorun devam ediyor.Hayret ettim.Burada yaşanan kargasadan hiç rahatsız olmamışlar demekki.Lütfen yardımcı olun.Hertarafı dilenciler sarmış.Bir kontrol lütfen.Nereye yazacağımı nasıl çözüm bulacağımı bilemedim.Teşekkürler
 • ZIR CAHILZIR CAHIL17 gün önce
  ZIR CAHILE diye cevap yazan yurttas,soylediklerinin cogu dogrudur ve haklisin ama son cumlende sicrayip sivamissin.Bizim alfabemizin(latin alfabesinin) Yunan alfabesi (yunan alfabesi kokenli) oldugunu bilmiyorsan niye bu gazete stunlarinda adamim diye geziniyorsun.Niye fikirlerini begenmediginiz insanlari asala pkk feto kizil tugaylar gibi egzantirik emperyalstin kurdugu ve yonettigi orgutlerle alakasiz olarak ilskilendirmeye calisiyorsunuz?Bunu yapmak size cok sey mi katiyor saniyorsunuz.
 • vatanvatan17 gün önce
  Din din deyip devleti yıktılar.İnsan RABLER taguta taparlar.tapınakçılar pkk terör örgütü ve ermeni asala terör örgütü tanrı yahve diye tapan el ayak öpen diz çöken boyun büken seçimler sahte hükümetler sahte siyasler elçi orta vatan yok ankara istanbul reyhanlı darbeciler vali aydın nezih doğanı vali muammer erol savcıları siyasleri kendi davu krallığı israil oğulları tapınakçılar mezmurlar dageçen ruben gad luviler soyundan elçi dikip haçlı devlei yıkıp bağımsılıklarını ilan eden pkk halife yapıp cumhurbaşkanı başbakan burada diyen devleti abd yönetir ortada devlet yok vatan da yok doyamadılar hırsızlığı iç çamaşılarında sorular dağıtmaya çocuk tecavüzcüleri kral oldu hırsızlar kral oldu darbeciler edirneden hakkiye devleti yıkanlar kral oldu bombalayanlar darp cebir şidddet işkence yapanlar derdes edenler kral oldu olan vatana millete müslümanaoldu.ülkeyi Atatürk dil uzattılarevangelisler darbeyi yaptı devlet yok vatan yok seçim yok parti yok ülekyi abd yönettiğini tapınakçılar haçlılar yahuda krallığı davut krallığı incilde geçen soyları getiren ve utanmadılar haraç yemeye utanmadılar hırsızlığa bombalamaya tüm soruları vermeye utanmadılar bozgunculuğa utanmadılar rab diye siyalerin tamamı işkenceye yapanlara darbe bildirisi okuyanlara tapnalara utanmadılar ahlaksızlara boyun eğen tecavüzcülere boyun eğenler teröre boyun eğenler utanmadılar pkk haracını gönderme utanmadılar aileyi toplumu bitimeye hedef aldılar devleti yok devlet haraçılar haraca doyamadılar sahte seçimler sahte hükümetler ortada devlet yok olan vatan dürüste oldu utanmadılar darbecileri hergünbasında parlatmaya abd israil rab diye taptıklaı utanmadılar işkence yapmaktan utanmadılar yunan asılı darbecilerin yunan dini yahuda krallığını kuranlar utanmadılar yiyip şişmişler haraca doyamayanlar devleti yıktılar tagutlara tapınakçılar utanmadılar.solhaninsesi.com/solhanda-suruc-katliami-kinandi/27 Tem 2015 - Basın açıklamasını HDP Solhan İlçe Örgütü Yöneticilerinden Yunus Dışarı okudu. Dışarı, okuduğu basın açıklamasında; "Suruç katliamını lanetliyoruz. ... Geçici hükümet, yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini tedbirlerini ...yunus dişarı geçici hükümet ile ilgili gör kardeşi cumhurbaşkanı imamı ülkeler siyasleri sorumlu öcalanın yerine geçen ve ekibi ermeni çetesi ordoks rum çetesi haçlı çetesi tüm kıtalar ekibi ve siyalerden sorunlu devlet yok k.vadisi pusunun polat alemdar pkk teörörü halife yaptılar utanmadılar.darp edenleri darbe bildirisi okyalar hala görevde utanmadılar.kadına şiddet uygulayanlar utanmadılar devleti yıkıp bağımsılıkalrını ilan ettiler.utanmazlar.abd casusları odacı kılığını girenler cia mossad bnd utanmadılar
 • ZIR CAHILZIR CAHIL17 gün önce
  Sari cizmeli Mehmet aga,sorun diplomada degil beyinde.Yuz tane diploma alsanda sen sonsuza kadar degismeyecek bir sabitlige sahipsin bir cok parametrede ve cok sansli insanlardansin bu acidan ama sorunun parayla ilgili oldugu kismini da nasil olmussa boluk porcuk deolsa birisinden kulak misafiri olmussun.Sorun o iste,yani emperyalistin(paranin sahiplerinin) Osmanli imparatorlugunu ve Turkleri once savasta madden kafalarini ezip yok etmeleri ve sonradan da kendi kurduklari devletin basina kendi adamlarini koyarak(Ataturk ve ekibi) kendi hukuksal,kulturel ve de yasamsal normlarini koymalarinin sebebi Osmanlinin Petrol yataklari uzerinde oturuyor olmasi idi.Bu dunya zenginligini Osmanlidan gasp ederek kendileri oturdular bu zenginligin uzerine.Birinci dunya savasinin asil sebebiy de buydu zaten,yani Osmanliyi bolusme projesi.Osmanlinin geri kaldigi,avrupanin cagdas ve ileri oldugu,Ataturkun Turkleri kurtardigi hikayeleri ise ucuncu sinif irk embesilleri icin uydurulmus deli zirvalarindan ibaret maalesef.Senden baska "keske yunan kazansaydi" diyen kimse yok,bu gevelemeyi sadece sen ve benzerlerin tekrarliyorsunuz.Benim dedigim net:"Yunan kazandi" diyorum ben.Inanmiyorsan bir aynaya bak,hala ikna edemiyorsan kendini,internetten bir yunan yurttasinin resmiyle kendini kiyasla hicbir fark olmadigini yediyuzuncudenemede mutlaka anlarsin.Bu diploma isini de yabana atma,yoksa benim gibi diplomasiz zir cahil kalirsin sen de.Cahil olmak oyle sandigin gibi kolay bir is degil,yasayan bilir.
 • Rıfat OKUYANLARRıfat OKUYANLAR17 gün önce
  Selamünaleyküm. Siz hak ve hakikat adına her gün ne yazarsanız yazın bizler tarafgirliğimizi bir kenara bırakıp; hakikatşinas insanlar olamayacak gibiyiz. Tüm motivasyonumuz, ben haklıyım sen haksızsın inatlaşması ve bencilliği üzerine; adil olmak, sadece lafta ve kuru bir iddiadan ibaret. Yorumlar bunun en önemli göstergesi maalesef. Ama tabi ki doğrular, hakikatleri söylemekten asla vazgeçmemeli. Hürmet ve muhabbet ile efendim...
 • Zır Cahil'eZır Cahil'e17 gün önce
  Hakikaten bazıları ismiyle müsemma.. Aynı fetoistler gibi eleştiriyle düşmanlığı birbirine karıştırıyorsun. Anıtkabir yunandan da Sultanahmet, Süleymaniye nereden? Onlar da yunandan alıntı. İlahiler de, mevlit okunma makamı da, ezan makamları da oradan alıntı. İnanmadıysan Youtube'dan rum ortodoks ayini bulup dinle. Kubbe'yi müslümanlar kullanmadan önce Hristiyanlar kullandı. Minare de öyle. Minare, Arapça'da ismi mekân kalıbında, ateş yanan yer demek. Biraz araştırsan Arap alfabesinin Arap diline uygun olduğunu ama Türk diline hiç uygun olmadığını da görürsün. Ayrıca yunan alfabesi ile alfabemizin ne alakası var. Yunan alfabesi görmediysen google'dan aratıp gör.
 • Boraltan köprüsüBoraltan köprüsü17 gün önce
  Tengri mengri her neyse fark etmez.hepsi batıl hepsiAllah katında geçersizdir !!Bir olan ALLAH tır ,Dünya ve ahiret ona aittir. Kendinitek tanrıya inanıyorum kurtuldum sanmasın kimse ! Güneşte tektir..ayda tektir..ama hepsi ALLAHA aittir. tengri mengri boş işler bunlar. Bari bir şeye inanıyım boş kalmayım düşüncesi ile kendini kandırmaktan ibarettir. Allahtan başkasına inanan kafirdir. Allaha inanıp peygamberini ahireti ve diğer şartları inkar eden de kafirdir. Hristiyandan yahudiden hiç farkı yoktur.
 • ATAKURTCUATAKURTCU17 gün önce
  ATATURK SAYESINDE isimli yorumcu! Bir defa bastan sona yaniliyorsun!Ataturk sayesinde degil NASREDDIN HOCA SAYESINDE oldu butun bunlar.Redkit inde biraz katkisi olabilir.Ataturkun dinle imanla alakasi Aponun dinle imanla alakasi kadar,daha fazla degil.Yutturulabilecek yalanlari zorla,kucucuk delikten deligin capindan daha buyuk bir seyi gecirmeyi zorlama.
 • Ebu ZerrEbu Zerr17 gün önce
  Zır cahil, gerçekten zır cahilsin ve de hainsin. Yunan alfabesi ile latin alfabesinin farkını bilmeyecek kadar zır cahil. Gerisini yazmaya bile gerek yok. Evet Kurtuluş savaşı bir efsanedir. Bunu senin ne kafan basar, nede gönlün alır. Bu seni bozmuş besbelli. Gavurun bozguna uğradığı gibi sende bayağı bozulmuşsun bre cahil, İstiklal savaşı gazileri bu memlrkette hiç olmadı ve yaşamadı. Tabiki şehitleride olmadı bu savaşın. Hepsi birer masalmış aklınca. Ceddinde demekki hiç kurtuluş savaşı gazisi olmamış. Bir tane dahi olsaydı keşke. Ama hainlerin soyundan yine hain olur, yine alçak olur. Bu insanların geninde var ne yaparsın. Ama yoksa yapılacak bir şey yok. Sende ne izan var, ne saygı var, nede insanlık. MSB kayıtları orada git bir bakıver. Ama serde, zahmet yoksa beyin yoksa vede ahlak yoksa neye yarar. O gaziler var ya o gaziler, o şehitler var ya o şehitler, işte onlara ve onların savaşına kim dil uzatırsa ve onların eseri bu vatana kim laf ederse onların dilinide, boynunuda vurmak bize düşer. Asil Türk milleti gereğini yapar. Her zaman, her yerde ve daima. Aynı o gazilerimin, şehitlerimin yaptıkları gibi. Bir pkk, fetö, daeşten neyse sende osun. Hiçbir farkın yok. O kutlu mücadele hala veriliyor ve ilelebet verilecekte. Hala şehitlerimiz geliyor günbegün, binlerce gazilerimiz var, ve onbinlercesi düşmüşken kara toprağa, senin gibilerin bu topraklarda yaşaması asla caiz değildir. Hatta nefes alması da farz değildir. Sen gel hele beri, boyunun ölçüsünü bir alalım. Derdini bir öğrenelim. Kimmişsin bir bilelim. Nasıl bir hainmişsin görelim. Geçmişime dil uzatan cibiliyetsiz, beyinsiz, ahlaksız alçak.
 • hilmikurthilmikurt17 gün önce
  HAYIR atatürkSAYESİNDE DEĞİL !!!Türk milleti hiç bir zaman kahraman sıkıntısı çekmedi.Kahraman ve lider sıkıntımız olsa 16 devlet kurmazdık. Önceki devletlerimizin hiç birinde atatürk diye biri yoktu !!! O olmasaydı deyip duruyorsunuz ya..O olmasaydı KAZIM KARABEKİR OLURDU. ODA OLMASA FEVZİ ÇAKMAK OLURDU. veya başkası olurdu. hayır hiç bir şey atatürk sayesinde değil !! Bu millet 1000 yıldır lider ve kahraman sıkıntısı çekmedi. Türk milletinin kaderini tek bir kişiye bağlamak EZİKLİKTİR !! Öleli şurda 70 sene olmuş biriside ASLA Türkün atası olamaz. Hiç bir padişah 600 yılkendini Türkün atası ilan etmemişken ? o nasıl oluyor da Türkün atası oluyor ?Onun tek yaptıgı oturup ingilizle anlaşmak ,tüm şartlarını kabul etmek oldu. Savaştığımız gavurun her şeyini almak nasıl bir kurulmak oluyor acaba, niye savaştık ki ?Madem gavurun her şeyini alacaktık ? EZİK OĞLU EZİKLER SİZİ. 1923 den beri gavurun kucagından inemediniz ! bunun adı da kurtuluş oldu.
 • ATATÜRK = fetö mü ?ATATÜRK = fetö mü ?17 gün önce
  "La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah"A.Dilipak Atatürk ü dinsizlikle suçlamak ve fetö pisliği ile aynı kefeye koymak en hafif ifade ile aymazlıktır. ATATÜRK yaşasaydı fetö terörörgütünü daha küçükken başını ezer böyle beslenip palazlanmasına asla izin vermezdi. Milletimizin ortak değerleri ile uğraşmaktan artık vazgeçin. ATATÜRK düşmanlığı bu ülkeye hiçbirşey kazandırmaz .Son yıllarda deizm ve ateizm giderek artıyorsa bunun sebebi ATATÜRK değildir. Maalesef güzel dinimiz ( Müslümanlık ) üzerinden yapılan her türlü istismarlardır. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
 • ATATÜRK SAYESİNDEATATÜRK SAYESİNDE17 gün önce
  Nankörlüğün son noktasındasın Dilipak efendi.Ulu önder Atatürk olmasaydıne bu çalıştığın gazete ne de sen olmayacaktın.Elhemdülillah müslümanız hepimiz. İnanç meselesi CENABI ALLAH ile kulu arasındadır, kimse bu durumdan nemalanmaya kalkmasın . ALLAH , din,kitap,peygamber tartışılmaz ve bizlerin hayattaki en önemli değerleridir. Din tüccarlarını öbür dünyada nelerim beklediğini sen iyi bilirsin.
 • Sarı Çizmeli Mehmet AğaSarı Çizmeli Mehmet Ağa17 gün önce
  Zır cahilim benim diplomaya fazla takmışsın diplomaya ilgili bastıramadığın travmaların var gibi veya bu takıntın neden acaba... diplomaya ilgili birşeylerimi gizlemeye çalışıyorsun... Bak Osmanlı Devleti ebed müddeti bu kibri İslam dünyasını batıya nazaran en az 100 yıl geri bırakmış hatasıyla sevabıyla tarih olmuştur. Osmanlı'nın son 200 yıllık macerası batıya yetişmek üzere pek çok ıslahat arayışlarıyla geçmiş ve fakat muasır medeniyetler atı alıp Üsküdarı geçmiştir. İflas etmiş tüm kurum ve kuruluşlarıyla enkaza dönmüş borç bataklığında boğulan 1.Dünya savaşında sıfırı tüketmiş Mondros anlaşmasıyla teslim bayrağını çekmiş ordusu terhis edilmiş silahlarına el konulmuş sevr ile 1000 yıllık Şark projesi gereği milletimizi Avrupa Balkanlar ve son aşamada Anadolu’dan atmak üzere fiilen işgal edilmiş iken bugünlere gavurun merhametiyle geldik keşke yunan kazansaydı diyorsun yani helal olsun sendeki diploma buysa almiiym.İstiklal harbi Emperyalizmin bir projesidir ideasın ilk kez Fetö ve Onun zihniyet atası iddea etmiştir. Bu iddea ülkenin milletin devletin altını oymak ayağını kaydırmak üzere özel olarak İngiliz tarafından pişirilmiş cismani 3 harfliler eliyle sizlere yedirilmiş şimdide herkese yedirmeye çalışıyorsunuz...Dini ve milli menfaatlerimiz ve varlığımız size göre emperyalizm projesiyle almayalım.. Sizi anlattığınız Atatürk ve Milli mücadele İngiliz ve Yunan patentli. Parayı izle dedim anlamadın... Para neredeyse proje oradadır... Fetö projedir, Amarikan İngiliz İslâmı ve muhipleri projedir. Fazlasını anlatmak gereksiz...
 • TAKİTAKİ17 gün önce
  TAĞUT CEHENNEMİN EN DİBİDİR KURTULUŞ SAVAŞINI İNKAR KİMSE GELENDE BAŞKADIR. OSMANLIYI SAVUNMAK OSMANLIYA İHANET EDENLERİ GERİ GETİRMEKTİR. OSMALI ULUSLARI OLAN RAPLAR ARAP COĞRAFYASINDAN ARAP OLMAYANLARI İNGİLİZLERLE BERABER ATTILAR İNGİLİZLER ARAPLAR İÇİN KURTARACIYDI ÇÜNKÜ TÜRKLER ACEMLER KÜRTLER ARAP DEĞİLDİ.TÜRKİYE İHTİYAÇTTAN DOĞMUŞ BİR DEVLETTİR.BALKANLARDANDA BALKAN ULUSLARI BİZİ RUSLARLA VE AVRUPA DEVLETLERİ LE ATTILAR OSMANLIULUSAL DEVLET DEĞİLDİ ARAŞTIRIN CIZVİTLERİ VARDICİZVİTLER OSMANLI TOPRAKLARINDAN MİSYONER YETİŞTİRİRDİ MİSYONER OKULLARI VARDI.ARAŞTIRIN BİR ÜLKE BU KADAR KENDİSİNE DÜŞMAN YETİŞTİRMEMİŞTİR. AMERİKANCILIK Şİİ DÜŞMANLIĞI SÜNNİLİK 1 KOYUP 3 ALMA SAVAŞI KAFİRLE BERABER
 • KocasolakKocasolak17 gün önce
  Allah razı olsun hocam. Chp haçlı ordularının PİYONUDUR. Ak partinin de içini boşaltıyorlar, eğer böyle dışarda kalmaya devam edersek.15-20 yıl sonra Abd bölünecek, bekleyip göreceğiz. Rusya biraz daha küçülecek, küçük özerk cumhuriyetler bağımsız olacaklar. Çin dört beş parçaya ayrılacak. İran, bölünecek. Azarbeycan karabağı geri alacak. Ab ekonomik olarak zayıflayacak, hindistan ve parkistan askeri olarak çok güçlenecek, japonya ekonomik olarak zayıf ama askeri olarak güçlenecek. Türkiye ???Allah c.c.hakkımızda hayırlı olanı bize kolaylaştırsın.
 • RabiaRabia17 gün önce
  EuzubillahiminesseytanirracimbismillahirrahmanirrahimToptan Allah'ın ipine sarılın, ayrılmayın. Allah'ın size olan nimetini anın: Düşmandınız, kalblerinizin arasını uzlaştırdı da onun nimeti sayesinde kardeş oldunuz. Bir ateş çukurunun kenarında idiniz, sizi oradan kurtardı. Allah, doğru yola erişesiniz diye size böylece ayetlerini açıklar.Ali-imran süresi 103.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Allahin rahmeti bereketi feyz-ilütfusizin ve Islam âleminin üzerineolsun amin.saygilar selâm ve dua ile Allaha emanet olun hasbinallahu ve nimel vekil deriz. Teşekkürler
 • ZIR CAHILZIR CAHIL17 gün önce
  Sari cizmeli Mehmet aga,benim galip gelmek gibi bir derdim yok.Sadece bende olani ve baskasinda olani paylasmak niyetim.Kurtulus savasi efsanesi tam bir uydurmadir,toplum muhendisligi olayidir emperyalist tarafindan kurgulanan ve uygulanan.Boyle bir sey yok.(Turkler icin yok,ancak Osmanli bakiyesi azinliklar icin var bu,cunku onlar kurtuldular ve ayak iken bas oldular).Turklerle ilgili kurtuslus savasi,birinci dunya savasindaki yenilgiden kurtulmanin son cirpinis denemesiydi(Osmanli genel kurmayinin organize ettigi) idi fakat Turkler bunu da kaybettiler ve yok oldular.Macin sonunda Turkler Yunanin sapkasinini giymek zorunda kaldilar,Yunan alfabesi ile yazmak zorunda kaldilar,Yunanli gibi yasamak,yemek icmek ve dusunmek zorunda kaldilar.Cunku guclu olan galip olan cagdastir ve istedigini yaptirir.Anitkabir bile bir Roma(Yunan) mimarisi saheseri olarak Turklerin elinden Anadolunun geri alindiginin simgesi olarak Anadolunun gobegine dikildi.(Bu cirkefliklerin hepsi Yunan degilde Turkculuk adina yapildi ve Turklerde bunu yediler).Bunu yutmamayacak derecede zekasi ve karakteri olan Turkler de vahsice katledildiler.Bu gerceklerin ozgurce konusulmasina olanak saglayacak hukuksal reformlari yururluge koyan insanlari ve hukumetleri emperyalist kendi emrindeki askeri darbelerle yok etti surekli olarak.Turklerin yirminci yuzyildaki kisa ve huzunlu tarihleri bundan ibaret maalesef.Sen benim diplomayi yirtip okula yeniden baslama onerimi cok hafife alma!
 • AykırıAykırı17 gün önce
  Yazılan gerçekleri asılsız bulanlar,100 yılda baştan oluşturduğunuz bugünlere getirdiğiniz Türkiye içindekendine aslına yabancılaşmış genç ve insanlar topluluğu olarakinatla gerçekleri reddedip strese girdiğiniz için deşarj olmaya sizleriülkenin milli şuurunu bozmaya yönelik oluşturduğunuz vals okullarına heykel atölyelerine meditasyon yoga gruplarına köpük partilerinize saygıyla uğurluyorum.Bizlere Allah'ımız ve Hz. Muhammed S.A.V. yeter.
 • HiraHira17 gün önce
  İnsanlar için inanç olmazsa olmazdır bunu bildikleri için yeni dünya düzeni doğrudan dinsiz demek yerine içi boş New age dinini ortaya koyuyorlar. Paganik batıl bir din. Altyapısı uzun zamanlardır hazırlanıyor. Bizdeki versiyonu için bakınız vahdeti vücud. İslam bu yüzyıla uygun değil diyenler de derin devletin kendilerine öğrettiği lafı tekrarlayıp duruyorlar. İslam şeriat insana sorumluluk yüklüyor. Yeni neslin ise en sevmediği şeylerden biri sorumluluk almak. Hazlarından vazgeçmek de istemiyorlar. E ne diyor TV anı yaşa. Deizm ise sekülerler için biçilmiş kaftan. Sadece Tanrı var diyor ve hevasına hevesine göre seküler dünyaya uygun olarak yaşıyor. Bu yüzden arttı son yıllarda deizm. Dünya o kadar renklendi ki cazibesine dindarlar bile kendini kaptırdı. Bir de İslamı Arap milletine indirgemek de milliyetçi gençleri dediğiniz gibi dinden uzaklaştırıyor. Yine diyorum şu medya kapanmadığı sürece insanları batıldan ayırmak zor. Ahir zaman bu zaman. Bu zamanda namaz kılan, oruç tutan, kul hakkı yemeyen ve zekat veren kul yatsın kalksın Allah'a şükretsin. Her yanımız batılla kuşatılmışken doğru yolda yürümek hiç kolay değildir. Selamlar...
 • MisafirMisafir17 gün önce
  Sayin hocam bir yılda yazacağınız kadar konu başlığını bir günde yazmışsın. Konuları biraz geniş açıklayarak yazin. Yoksa seçimden önce yetiştirmek için mi acele ettin.
 • ATAKURTCUATAKURTCU17 gün önce
  Trabzonspor! Bir komunistin Turk irkciligina yatma numaralari ha!!!Bravo sana:Demek ki yasasin Turk birligi! Peki kurt birligine ne olacak,o yasamasin mi ?
 • RecepRecep17 gün önce
  Sayın Dilipak, bu akımların çıkış noktasınıbaltalamak için dinimizin millet, ümmet ve ırk kavramları hakkındaki hükümlerini insanlara aktarmanız gerekiyor. Cumhur İttifakı bozulmasın diye MHP tipi aşırı milliyetçiliğe göz yummak sağlıklı değil.
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)17 gün önce
  Osmanlı, Peygamber ahlakını ve islam'a olan hizmet elini tüm dünyaya uzatmıştı. Osmanlı'nın amacı tüm insanlığı kucaklamak ve tüm insanlığa islam'ı yayıp, kuru bir cihangirlikten uzak, ilâhî kelimetullah dı. Çok şanlı çok şerefli bir hizmetti. Malesef, türlü türlü komplolarla, içerden ve dişarıdan, nihayet arslanı devirdiler. Osmanlı İslamı yaymakla, bütün müslümanların tek bir yürek olduğunu duyurmuştu tüm dünyaya. Ama bu gayri müslimlerin işine gelmediği için, Afrikalıya, sen Afrikalısın Türk ise senin düşmanın, arapa sen arapsın Türk senin düşmanın, türk'e sen türksün ne mutlu türk olana arap ise senin düşmanın dedirtti. Osmanlının toplayıp birleştirdiği islam dünyası ve kardeşlik şuurunu yerle bir etti. "Ne mutlu türküm diyene" sözü aslında büyük bir tuzak, ingilizlerin ve siyonistlerin türklere yutturduğu bir söz. Nedenmi? İslam dünyasını bölmek için, Osmanlının şaheser eserini yıkmak için. İngilizler ve siyonistler, bu "ne mutlu türküm diyene" sözünü bize yutturdular, ileride biliyorlardı ki, asırlardır Türk ile Kürt'ün bile bu sözle arası açılacak ve Türkiye bir daha bölünmeye kalkışılacak. "Ne mutlu Türküm diyene" söz değil, aslında bir zehirdir hemde gizli şirktir. Haşa, biz türkler, Rasulullah sav ve sahabesinden dahamı mutluyuz. Bu ne demek oluyor. Türkler ne zaman ADAM oldu, söyleyin bakalım. İslam'a girince değilmi ? O zaman tarih yazmaya başlamadılarmı? Sultan Alparslan islam'ın sayesinde fethetmedimi anadoluyu. Peki o zaman nerden çıkıyor bu "ne mutlu türküm diyene" lafı. İngiliz ve siyonistlerin oyununa gelmeyelim. Kemalizmi bu ülkenin başına musallat eden, FETÖ yu bu ülkenin başına musallat eden el aynı el. CHP yi de bu ülkenin başına musallat eden el aynı o el vede CHP fetonun ta kendisi. Neden 15 temmuzda darbeciler Kılıçdaroğlu'ya yol verip geçirdi. Emriniz olur komutanım dediler Kılıçdaroğlu'ya.
 • Ali rızaAli rıza17 gün önce
  Fetö pisliği chp ye bulaşmaz sosyal demokrata solcuya aleviye bulaşmaz boşuna uğraşmayın iftira atmayın yazıktır günahtır daha doğrusu aklı olan insana fetö pisliğiniistediğiniz kadar atın bulaşmaz amma sizlerin geçmişiniz belli gittiğiniz yol belli istiğfar edeceğinize iftira atıyorsunuz,sizin gibi düşünmek zorundamı herkes unutma fetö bir camii imamıydı, bu millet ne çektiyse teniz duyğularını istismar edenallah adını kullananlardan çektiiçki içenden sarhoştan çekmedi ,
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI17 gün önce
  İNANMAK VE İNANMAMAK BÜTÜN MESELE BU!VATANINI NAMUSUNU KORUMAYI DİNİMİZ EMREDİYOR MU EDİYOR ATATÜRK,K.KARABEKİR, R.BELE VE DİĞER ARKADAŞLARI ATATÜRKE İNANMIŞ YANIN DA DURMUŞLARDIR.ANLAR BİLMİYORMUYDU İÇKİ İÇTİĞİNİ,TBMM Yİ İLAN EDERKEN DEVAMININ GELECEĞİNİ..AKSARAY DA CUMA GÜNÜ CAMİYE GİREN SARHOŞ İMAMIN VAAZIN DAN ETKİLENİP AYAĞA KALKARAK BİR PARÇA DA BENİM İÇİN ÇAL DEMİŞ MİLLET ADAMA YÖNELCEKKEN İMAM DOKUNANIN CUMASI YANAR DEMİŞVE ADAMA DÖNÜP BUNDAN SONRAKİ BÜTÜN PARÇALAR SİZİN İÇİN DEMİŞ,KİM KAZANMIŞ KİM KAYBETMİŞ!NE OLSAYDI ATATÜRK VE ARKADAŞLARI MÜCADELE ETMESEYDİ GAVUR ÜLKEYİ KILIÇTAN GEÇİRİP KALAN KADINLARIMIZA TECAVÜZ MÜ ETSEYDİ;BUNU İSTEYEN OKUMUŞLARIMIZ DA VARDI AMA ÖBÜR TARAFA GİTTİ ŞÜKÜR.BEN İSLAMIN DIŞ DÜŞMANLARINI DEĞİL İÇİNDE Kİ DÜŞMANLARINI DAHA TEHLİKELİ BULUYORUM...
 • Trabzonspor Trabzonspor 17 gün önce
  Tengricilikle fetö bağlantınızı anlayamadım dilipak bey. Fetö sizin dostunuzdu en son hatırladığım kadarıyla.tengricilikte evliya şeyh dinhocasi gibi kavramlar yok.tanri türkü korusun yaşasın turan. Ümmetin hepsini gördük bize madik atmakla meşguller. Yaşasın Türk birliği.
 • Rıza Rıza 17 gün önce
  Sarı çizmeli sen uzaydamı yaşıyorsun?
 • Harun Harun 17 gün önce
  Üstad Faruk Çelik ziraat bankası yönetim kuruluna atanmış.Fazla bir şey yazmana gerek yok üzme kendini.Bizim gibi seçmenlerden buraya kadar.
 • Sarı Çizmeli Mehmet AğaSarı Çizmeli Mehmet Ağa17 gün önce
  Zır Cahile,.. Cahillerle tartışmayın ben hiç galip gelemedim diyor İmam Gazali bende ona katılıyorum. Fetö iddeası olan Kurtuluş Savaşı projedir yalanını dillendiriyorsunuz. Sence Kurtuluş Savaşı küfffar ile cihat değilse nedir...
 • TülekoğluTülekoğlu17 gün önce
  'Eline sağlık hocam' cı yağdanlıklar bu gün çok mutsuz... Hocaları bu gün ters köşe yapmış... Dilipak mahalle yazılarına dönmüş. Hemen gerçek yüzlerini göstermiş adil (!) demokrat(!) hocacılar... Sizin ciğerinizi iyi biliyoruz be...
 • Serkan aydinSerkan aydin17 gün önce
  Hocam çok mühim ve etkili bir konuya deginmissiniz..bu yukarıdaki tespitlerin hepsi doğrudur..bu benim 1.5 sene önceden beri öngördüğüm takip ettiğim bir konu hatta adreste vericem.ozellikle türk gençliğinde bu yeni tengricilik kısaca türklerin islami kabul etmeden önceki inancı olan paganist/saman öğretileri hızla yayılmakta.. ve bunlar kendilerini inançlarını paganist görüşlerinidışarıda umumi sosyal ortamda fazla afişe deşifre etmiyorlar fakat kendi aralarında ve sosyal mediada son derece rahat radikaller ve pervasizlar..ozellikle kemalizmi benimsemiş kanıksamış kemalist/ulusalci milliyetçi cenahin gençleri arasında çok fazla kabul görmekte.. keza ülkücüler arasındada bilindiğinden ve tahmin edilenden çok daha fazlalar..ve ülkücü camiada bu ekolü temsil eden şahıslardan en etkilisi "namık kemal zeybekci" denen zattir..bu adam tasavvuf ogretilerini de içsellestiren benimseyen ama tasavvufu samanist ve alevi/bektaşi öğretileri ile harmanlayan hercumerc eden bir kisidir..ama özünde samanizm vardır ve alevilikten de izler görülür.."oktan keles" denen şahıs vardır araştırmacı yazar olarak geçinir oda bu ekolün en etkili tanınmış popüler yüzlerinden provakatorlerinden biridir..bunlar yeni bir akım değildir hocam bunu da belirteyim bunların kökeni osmanlı hatta selçuklu zamanı 1200 lu yıllara kadar gider..bunlarin tasavvufa yakın olan kısmı ahmet yaseviyi pirleri önderleri ustatlari olarak görür.. bunlar "melamidir"..lutfen melamilik nedir arastirin..melamilik ,kalenderilik, cavlaklik ,haydarilik hepsi birbirine benzer hemhal olmus ayni kaynaktan beslenmiş ayni inancin ogretilerin neset etmis farklıvaryantlari versiyonlaridir..kisaca kökeni ve beslendikleri kaynak yukardaki saydığım ekollerdir
 • ZIR CAHILZIR CAHIL17 gün önce
  Sari Cizmeli Mehmet Aga ! Ataturku yaratarak ortaya suren gucle Fetoyu yaratarak ortaya suren gucun ayni oldugunu(emperyalizm) ve ikisinin de islamla ve Turklukle en kucuk uzaktan yakindan bir iliskilerinin olmadigini bu yasina kadar cozemediysen bence ilkokul diplomani yirt ve sifirdan bir dahabasla her seye! Belki de bu sefer sansin yaver gider ve basarirsin ikkere ikinin dort ettigini kavramayi!
 • ORHAN İNANORHAN İNAN17 gün önce
  TOPLUMSAL İLLETLERİN HADDİ HESABI YOK.ŞEYTAN NE KADAR HİLE VE FİTNE OLUŞTURABİLİR İSE O KADAR DA SAPIKLIK VE SAPKINLIK VAR OLUYOR.ANCAK ,BÜTÜN BUNLARI BİR GÖZETEN VAR..BU SEBEPLE ETKİ ALANLARI SINIRSIZ DEĞİL.BU GÜNE KADAR BAŞARAMAMALARININ SEBEBİ DE BUDUR. RABBİM KÖTÜLERİ HELAK ETTİ,İYİLERE YARDIM ETTİ VE BUGÜN DAHİ İYİ İLE KÖTÜYÜ AYRIŞTIRAN VE BUNA GÖRE YAŞAYAN İNSANLAR ÇOKCA VAR VE DAHA DA ÇOĞALACAK VE ETKİLİ OLACAKLAR ,İNŞALLAH. ONLARIN ÇEŞİT ÇEŞİT ORTAYA ÇIKMIŞ OLMALARINDAN ÇOK,MÜSLÜMANLARIN ATOMİZE EDİLİYOR OLMASI DAHA KÖTÜ BİR SONUÇ DOĞURACAK..ELLERİNİZE SAĞLIK.
 • engineerengineer18 gün önce
  sn ergin, kendini darı zanneden birir varmış,bu yüzden tavuklardan korkarmış, çok uğraşmışlar onu darı olamdığına ikna etmişler, fakat kendini darı sanan adam demiş ki ; tamama ben darı olmadığıma ikna oldum ama tavuklara benim darı olmadığımı nasıl anatacağız.
 • cihat bozkurtcihat bozkurt18 gün önce
  ne güzel yazmışsın Sayın Dilipok
 • Sarı Çizmeli Mehmet AğaSarı Çizmeli Mehmet Ağa18 gün önce
  Fetö ve Atatürk yan yana ha nasıl bir algı operasyonu çekiyorsun sayın ADp. Fetö ve onun zihniyet babası her 2 side kıdemli Atatürk düşmanıdır.Kendileri mehdi Atatürk Deccalmiş... Atatürk'ün Haçlılarla cihat la geçen ömrü ve İslâmı hurafecilerin, din tacirlerinin istismarından kurtarması zorlarına/zorunuza gitmiş olmal. Peygamber efendimiz soylu bir yeniçeri Bektaşi dervişi/babası olduğunu söyleyelim. Onun imanı savaş/cihat meydanlarında tescilli sizinki ise kendinizden menkul. Parayı izle kimin ne olduğunu anlarsın.... veya anlamamaalığa devam edersin rol icabı....
 • erginergin18 gün önce
  ah şu bizde ki genelleştirmeler. Neymiş bir kaç kişi, Erdoğan la ilgili abartılı, gereksiz, geçersiz laflar etmiş.Sanki herkes, Erdoğan ı öyle görüyormuşgibi, bilinçli ,kasıtlı olarak genelleştiriliyor. Amaç insanların bunatepkisi depreştirmekTarafgilliğe gelince, ona bakarsanız bazı yerler, bazı kesimler, kitlelerhep CHP li. ve kemikleşmiş durumda.Peki siz, onlara ne bu "robot uyumluluğu " diyor musunuz ? Ve ayrıca bakın bu seçimde bir çok yeri AKP kaybetti..
 • mehmetmehmet18 gün önce
  en sonunda bunların hepsi saçmalık deyip iyi bir şeye bağlayacak dedim. bildiğin hakaret iftira her şey var. Eğer kendi tarafından baskı görüyor da yazıyorsan belki anlaşılır ama yok benim öz düşüncem bu diyorsan arada bir okuyordum bundan sonrada okumam.
 • Yusuf Yusuf 18 gün önce
  sayın DİLİPAK'IN farklı guruplardan takipçilerinin önceki yazılarından dolayı arttığı görülüyor. yalnız istemedikleri bir yazıyla karşılaştıklarında o bilindik söylemlerine dönüyorlar. Dünyadaki hak batıl mücadelesi hep böyle sürüp gitmemiş imidir. yine böyle devam edecek.
 • NihalNihal18 gün önce
  Milliyetçi Türkçü ırkçı asla değilim.Heleki Şamanizm gibi batıl inaçları asla benimsemiyorum.İyiki İslamiyeti müslümanlığı yüce Allah nasip etmiş yoksa halimiz nice olur du?Düşünmek dahi istemiyorum o ilkellikleri ve sapkınlıkları aklıma getirdikçe tiksiniyorum.Tarikatçılığa şeyhçiliğe vesiyasi islamada karşıyım.Ama siyasi islamda olmazsa diğerleride dinimizi yaşamamıza müsade etmezler bu yüzden siyasi islamı destekliyorum inançlı insanlar zarar görmesin ama batıldan da kendilerini korusunlar! Benim kabulüm Tevhid Kuran yolunda olmak........
 • FerhatFerhat18 gün önce
  Dikkatinizi çekiyorsa hocam herşey Tanzimat ve Meşrutiyet döneminde başlıyor ve bu iblisin yeryüzündeki varisleri o dönemler milletimize dönük operasyonları başlatıyor. Hedefte milletimizi özünden koparmak ve kendi şeytani planlarını devreye sokacak kendi gelistirmiş oldukları ideoloji ve felsefeler ile milletimizin şuurunu ve akıllarını teslim almak. Nitekim masonlar Liberalizm nizamıni ve felsefesini 17. yüzyilda Avrupada, 19 . yüzyılda topraklarımızda uygulamayakoyarlar. Şeytani proje ilk defa jöntürklük adı altında Tanzimat dönemindeittihat ve terrakkici mason locaları aracılığı ilefaaliyete geçerler. O dönem Liberal leşmis Munis Tekinalp "Moiz Kohen" gibi yerli Siyonistlerin hedefinde milletimizi tevhid nizaminda koparmak ve kendi gelistirmiş oldukları iberalizm nizamı ile milletimizin şuuruna hakim olmak.Nitekim bu hain taife faizi, zinayi ve her türlü necaseti ve kötülüğü yasaklayan tevhid nizamini/güzel inancımızı irtica ve gericilik olarak niyeleyerek bir algı oluşturur iken, diğer taraftan sade halkımızın şuurunu liberalizm odaklı ulusalcılık, liberalizm odaklı milliyetçilik ve günümüzdeki olduğu gibi liberalizm odaklı siyasal islamcılık ile halkımızin şuuru gasp edilerek yaradılış gayesinden uzaklastirilmakta. Nitekim 19. yüzyılda kurulan bozuk düzen borsası ile serbest piyasalı ekonomisi ile, para basma yetkisi siyonistlerde olan Merkez bankası ile, liberal anayasası ve halkın iradesini temsil etmeyen yasaları ile tamamen iblisin varislerinin çıkarlarını güden bir sistemden ibaret olduğunu fark edemiyoruz, zira bizlerin kulakları ve yürekleri sanki mühürlenmiş ve gözlerimizdeki perde çekilmişoynanan oyunları görmek istemiyor yada bilinçli ve yahutbilinçli veyahut bilincsizce destekliyor ve kendi ellerimiz ile kendimizie zulm ediyoruz. Unutmayalım şüphesiz yüce Rabbimiz zalim ve inkarcı olan topluluklara yardımını ulaştırmaz ve onlarin başına zalimleri musallat eder bir müddet. Rabbim bu mübarek ramazan ayında milletimizin mümin feraseti ile düşünebilme iradesi nasip eyler ve iblisin yeryüzünde geliştirmiş olduğu liberal düzen ve ideolojilerin farkına vararak tevhid nizamına sarılarak hidayete kavuşmamızı nasip eyler. Nitekim şeytan ve onun veletleri gah fetö, gah liberal milliyetçilik , gah liberal islamcilk, gah iberal ulusalcı olarak kılık değiştirerek karşımıza cikiyorlar.
 • KepezliKepezli18 gün önce
  Hocam bir Müslüman'ın yaptığı haksızlık iftira yalan adam kayırma insanları CHP den daha çok dinden imandan uzaklaştırıyor.
 • Ali AkdenizAli Akdeniz18 gün önce
  Dayı ben seni şu İslamcıların içinde biraz entellektüel biri sanırdım. Bu yazından sonra pek de öyle olmadığına kanaat getirdim. Mevzu deizim ise, gençlerin niye deizme meyil ettiklerini biraz araştırmanı öneririm. 30 yıldır yoğun bir şekilde maruz kaldığımız siyasal islamcıların, İslamı kullanıp gücü ele geçirdiklerinde nasıl canavar, nasıl ahlaksız, kadın ve para düşkünü olduklarının ortaya çıkması ile alakalı olabilir mi?Devletin malı deniz yemiyen domuz felsefesinin doruğuna çıktıkları için olabilir mi?
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI18 gün önce
  ATATÜRKE DİNSİZ DEMEYİN HOCAM.GERÇİ KİMSEYE KENDİ DEMEDİKÇE DİNSİZ DEMEYİN.SİZ-DİN ADAMLARI-İLAHİYATÇILAR-CEMAATÇİLER BU MİLLETE VE TÜRKİ CUMHURİYETLERDEKİ KARDEŞLERİMİZE İSLAMİYETİ İYİ ANLATAMADIK Kİ BUGÜN YUKARIDA BAHSETTİĞİNİZ GENÇLER VEYA DİĞERLERİ DE BAŞKA EĞİLİMLERE KAYMIŞ DURUMDA DEMEKTİR.BİZLER İSLAMİYETİ İYİ ANLATAMADIK ÇÜNKÜ YAŞAMADIK YAŞAMIYORUZ!SİZLER VE DİĞER YÜKSEK MEVKİDE OLAN DİN ADAMLARI VE DE İHL MEZUNU OLMAKTAN HER DAİM ÖVÜNEN SİYASİ KADROLAR İSLAMİYETİ YAŞADIKLARINI VEDE BU MİLLETİ İSLAMİ KURALLARLA YÖNETMEYE GELDİKLERİNİ SÖYLEYİP TE TAM TERSİNİ YAPANLAR TENGRİCİLER KADAR ONLARA BENZEMİYORLAR MI ONLAR KADAR GÜNAHKAR DEĞİLLER Mİ?BU MİLLET ÇOK UZUN SÜRE EĞİTİMSİZ KALDI CAHİL KALDI DİNDEN UZAKLAŞTI.AMA ŞİMDİ BÜTÜN İMKANLAR VAR ELLERİN DE AMA DİNDEN UZAKLAŞMA ARTARAK DEVAM EDİYOR.VE BUNDA Kİ VEBAL HEPİMİZİN EN ÇOK TA DİN ADAMLARIMIZIN,SİYASİLERİN.NEDEN SİYASİLERİN EĞİTİM SİSTEMİNİ DÜZENLEYEN ONLAR DA ONUN İÇİN.BU ÜLKEDE SON 17 YILIN EN KÖTÜ BAKANLIĞIEĞİTİM BAKANLIĞIDIR.ÇOCUKLARIMIZ HEBA EDİLİYOR,GELECEKLE İLGİLİ HİÇ BİR ÖN GÖRÜSÜ OLMUYOR.EĞİTİMİ,YARGIYI ÖZELLİKLE fetö ye BOZDURDULAR Kİ GELECEK NESİLLER BOZULSUN....BİZ GÜNDELİK DÜŞÜNÜP YAŞIYORUZ ADAMLAR 50 YIL 100 YIL SONRASINI HESAPLAYIP YAŞIYORLAR VE ONA GÖRE DE KENDİLERİNİ YETİŞTİRİYORLAR.NE YAPTI ATATÜRK MİLLETE DİNİZİ YAŞAMAYIN MI DEDİ,YADA ŞİMDİ MİLLETE DİNİNİZİ YAŞAMAYIN MI DİYEN VAR.
 • MehmetMehmet18 gün önce
  Ucb ne kötü bir huydur sizi hakikat ilmine davet ediyorum Allah’ın ipine sımsıkı sarılın bu dünya geldi geçti geç kalmayın
 • Hüsamettin AcarHüsamettin Acar18 gün önce
  şaşkıngerçeklere dizgin vurmak mı istiyorsun 95 sene önçedebunu yaptılar hatırlarsan zorla kılık kıyafette müdahale sapkayı giymeyen hain sizde asarsınız bunu geçmişinden bilip soylediğin zaman gerici geçmeşten haps olmuş dersiniz senin bu zihniyetin batsın yerin dibine insin islamın üstünde bir olgu kanun gelemez yönetilemez islam araplara değil tüm alemlere gelmiş bir Allah'ın(cc) kullarına hasıl fıtratını bozmadan yaşayabileçegini uygulamalı olarak 23 sene de Peygamber(sav) efendimiz ile gösterdi Türklerde islam ile şereflenmiş örf ve adetlerine uyum sağlayan yaşantılarıyla örtüşenislamin getirileri olan şeriatti hiç yapançılık hissetmeden kendi yaşantılarına uydurmuşlardır.
 • TurgayTurgay18 gün önce
  Fetö ile M.Kemal Atatürk'ü aynı kefeye koymanı ya yaşına ya da tuttuğun orucun başına vurması ile değerlendirebiliriz. Tengriciliğin yayılmasının tek sebebi yok evet kendini dinin temsilcisi olarak gösteren AKP'nin icraatlarına bakan gençlerin dinden uzaklaştıkları gerçeği var ama bu tek başına yeterli değil. Bence esas olan iletişimin yayılması ile yeni neslin sorgulama imkanlarının ortaya çıkmasıdır. Uçan şeyhlerden, deve sidiğinden deva arayanlardan, aklı dinden çıkaranlardan, kadın erkek eşitsizliğinden, cariyelikten,kölelikten, din yerine konan Arap ve Arapça seviciliğindenvs . bu örnekleri çoğaltmak mümkün şüphe duyan genç sizce ne yapmalı? Asıl bunlara bir cevabınız yoksa Fetö, Atatürk, Kemalizm der ancak kendi kitlenizi bir nebze olsun ferahlatabilirsiniz ama zamanın aleyhinize işlediğinizin farkına varmanızı dilerim. İslam dünyası bu konulara tatmin edici cevaplar bulamazsa durum her geçen sene sizler için kötüleşecektir benden söylemesi.
 • Aşşa Çeşme Aşşa Çeşme 18 gün önce
  Hocam bırakalım artık bu temcit pilavı gibi geçmiş CHP hikayelerini tekrarlamaya biz Müslüman olarak dürüst adil örnek bir islami yaşayışla yaşamalıyız ki insanlar bizi örnek alarak İslam'ı sevsinler .
 • ahmet36ahmet3618 gün önce
  Tengri, Tanrı, Rab yada Allah ne fark eder. Hepsi yaratıcı demektir. Arapça olmasa olmuyor mu . Yaratıcı sadece arapça mı biliyor. çok yozsunuz cahilsiniz yada halkı cahil sanıp arap kültürünü yutturmaya çalışıyorsunuz. Belliki Türk değilsiniz yada kabul etmiyorsunuz. Zaten araplık daha çok yakılır size
 • acıGerçekleracıGerçekler18 gün önce
  Sayın cumhurbaşkanımızın, çok muhterem bakanı, Sayın pek muhterem ABDULhamit GÜL; Avukat hanımın, etek boyunun, ANAYASAYA UYGUNLUĞUNU, sorgulayan hÂkimi; KINAYAN BİR AÇIKLAMA yayınlayıp, hakimi görevden uzaklaştırdı. HELAL OLsunnnnnn. Müslümanlığı bir daha nasıl ağızlarına alacaklar; çok merak ediyorum. Nerede ümmetin lideri? Cuma namazlarında Ve iftar vakitlerinde boy gösterenler........ bazılarının Samimi olmadıkları, göstermelik bir din yaşadıkları, bir kez daha ispat olundu.
 • Zeynep Akkurt Zeynep Akkurt 18 gün önce
  Çok güzel ifade etmişsiniz hocam gönlüme lisan olmuşsunuz Allah razı olsun Gerçekten çok zor günler geliyor Büyük savaşa giderken Daha da zorlaşıyor Allah yardımcımız olsun Basiret ve feraset gözümüzü açsın Şeytan ve şerlilerin şerrinden muhafaza eylesin Rabbim gençlerimizi bu zalim tuzaklardan korusun Sonumuz hayr eylesin
 • HOMO TOKMAKUSHOMO TOKMAKUS18 gün önce
  Butun sahte dinleri,orgutleri ve ideolojileri (Kemalizm) de dahil olmak uzere paranin sahipleri yaratiyorlar ve piyasaya surerek yerlestiriyorlar.Cunku bildikleri bir gercek var:Toplumun cogu entellektuel anlamda embesil ve oyle sanildigi gibi hic bir konunun derinligine giremez daha dogrusu hic bir sey detaylarda onun ilgisini dahi cekmez yeme icme disinda.Bunu bilen emperyalist(para basma makinasinin sahibi)butun dunya toplumlariyla kedinin fareyle oynadigi gibi oynamaktadir.Ornegin Turkiyede bu CHP seklinde ortaya konmustur emperyalist tarafindan ve bu CHP tumuyle(rarihsel ve guncel perspektifle bakildiginda) yalan dolan ve gercek ustu ve disi sacma sapan,akil disi kurgularla olusturulmus bir kitlesel politik ve harekettir.Bilgi teknolojisinin yayilmasi ile birlikte yalanlarin ve dogrularin cok hizli bir cozunurluge ulasmasindan dolayi emperyalist Turk toplumu icin bu CHP yalanini geri cekerek ve yerine daha evrenselmis gibi duran baska yeni sacmaliklari ortaya atmaktadir ve toplumsal klonlamasini bu sekilde surdurecektir.Tengricilik safsatasi bu yeni formulun urunlerinden sadece bir tanesidir ve daha once Turk toplumunda denenmistir ve tutmamistir fakat fakat yazarin dedigi gibi emperyalist tarafindan tekrar surume konulur mu ? Kuskulu.Emperyalistin elinde daha mantikli gozuken ve halen de uzerinde calistigi "uzay dini" veya "scientology gibi daha fiyakali ve toplumun cogunu olusturan budalalarin fazla dayanamayip hemen uzerine atlayacaklari daha ilgi cekici variantlar var.Ama yine de toplumun cok kucuk bir kesimi olan en budala bir kesim icin (KOTU PARTI) bu tengricilik gevelemesi su anda revacta gibi ama cok uzun omru olmaz,cunku destekcileri moronun da otesinde gariban insanlar beyinsel olarak.
 • Necmettin Necmettin 18 gün önce
  Zaten,osmanlıdabir çeşit,șaman islam karisimi bir yol tutturmadi mı?Yosa tamda sehirlerin gobene oturtulan,islamin temeline dinamit koyan,bu muhteşem türbeyapılarını neyle izah edecekseniz.O yüzdenbu nesli fazlada suçlamayın.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz18 gün önce
  Abdurrahman Bey;Bugün Kadir günü.Bu gece Kadir gecesi.Yazınızda biraz letafet olsun isterdik.Kadir gününüzü,kadir gecenizi tebrik ederim.Allah'ın nuru çok geniş bir kavram.O nur olmasaydı,hayatın bir anlamı kalır mıydı?Nar ile nuru karıştırmamak lazım.Her ikisi de gerekli.Ayrıştırmaya,insanları düşmanlaştırmaya bu kadar hevesli olmamak lazım.İnsanları kalıplara ve etiketlere boğmamak lazım.Dünya yaratılalı beri Allah'ın nuru var,bu nuru zaman kavramıyla da sınırlayamayız.Kaza ve kader inancımız var ama Kerbelada yaşananları okudukça,sanki o günlerin,bu günlerde de yaşandığını görüyoruz.Kerbela'daki adaletsizlik ve vahşet,bugün,kafa kesmelerle olmasa bile,değişik yöntemlerle devam ediyor.Siyaset erkinin yanlışlarını kimi zaman yazılarınızla bir bir ortaya koyuyorsunuz,çok da tepki alıyorsunuz.Demem o ki,Allah'ın nuru ile bakan feraset ehlinin sayıları o kadar çok ki!Peki o nur neden haksızlıklar karşısında tecelli edemiyor?Kaza ve kader inancımız dahil,tüm inançlarımızın bu denli etkisiz kalışlarını sorgulamamız gerekiyor.Takdir-i İlahi'ye teslim olmuşuz ama müridin şeyhine iradesini teslim ettiği gibi,emperyal düzenin egemenlerine İrade'mizi teslim etmişiz.Dünya hayatımızı yaşanılır kılabilecek ne bir çabamız var,ne de bir arzumuz.Sosyo ekonomik yönden perişan haldeyiz ve kalemşörlerimiz,dünyayı kurtaracak söylemler peşinde.Borçlu ve zayıf iseniz,iradenizi de emperyal güçlere teslim etmişseniz,Kerbela'nın taşlarını kendi ellerinizle döşüyorsunuz,demektir.Bence içimizdeki sevgisizlik ve nefret ateşini söndürmeliyiz.Tabii ki siz de.Tam vakti.Hak kulundan intikamı abd eliyle alırmış.ABD eliyle de alıyor,sair güçlü devletlerle de.Adaleti yok ederseniz eğer devlet yönetimi Muaviye anlayışına teslim demektir.Muaviye karşısına çıkıp hakkı söyleyebilmek kolay olmasa gerek.Adalet kaim olmadıkça,Kerbela'lar devam edecek.Bence adaletin,evrensel hukukun ülkemize hakim olması için çabalamalısınız.
 • ŞaşkınŞaşkın18 gün önce
  Editör pek gaile aimasa da ben bir kez daha yazayım. Sayın Dilipak, bir yandan "2025 digital devrim" hazırlıklarından bahsederken, diğer yanda 1930 lardan bir "küfür" korosu oluşturmaya çalışmanız hiç uyumlu değil. Eğer 2025'e hazırlık Atatürk'e küfretmekten geçiyorsa hadi hep beraber küfrederim! Geçmişten ders almak başka, geçmişe hapsolmak başka. Kurtarın artık kendinizi geçmişin kısır döngüsünden. Birinin size zamanın geriye değil ileriye doğru çalıştığını hatırlatmasına gerek var mı?
 • Abdulmuttalib el ArabiAbdulmuttalib el Arabi18 gün önce
  Neymiş, Emre Uslu diye bir şahıs laf etmiş muhterem Dilipak da koskoca makale döşenmiş!. Bu ülkenin en az yüzde onu deist, unutmayın..
 • halithalit18 gün önce
  peki bu işlerin çözümü nedir? ne kadar eğitim desekte gençler lisede yada üniversitede bi şekilde o tarafa kayabilme ihtimalini hep taşıyacaklar. Ya sistemin çarklarını parçalayıp baştan inşa etmemiz gerekli yada bırakalım kim ne yaparsa yapsın. Yada 3. bir seçenek ateş yansın, yanan yansın kalan kalsın.
 • arifarif18 gün önce
  Değerli hocam elinize sağlık. Benim onca yıldır anladığım, Adamlar biliyorlar işlerinim Ak partinin bu ve sonraki seçimlerde işi çok zor gibi görünüyor. Nedenini hepimizin merak ettiği fetö-akp ayrılığından beri ak parti sudan çıkmış balık gibi. Ne doğru düzgün bir propaganda yapabiliyorlar, ne doğru düzgün bir proje çıkarabiliyorlar. Her yapmaya çalıştıklarını da yüzlerine gözlerine bulaştırıyorlar. Şimdi bu adamlar chpye yardım ediyorsa işi daha da zor akpnin. Halkimiz kanmaz bir daha demeyi dilerdim ama çabuk inanan, sorgulamayan seçmenleriz. Allah diyeni hoca bilir, çalmam diyeni dürüst biliriz.
 • BilalBilal18 gün önce
  Kemalizmden Tengrizme kolay geçiş olur en azindan. Gerçek şu ki türkler yeter ki islam olmasin da mogolistanin tangur tungur dinini bile benimserler. Neden? Çunku islam da içki yok faiz yok kerhane yok kumar yok rant yok ruşvet yok yagli ihaleler yok balli maaşlar yok en düşük makam mevkide bile onlarca sekreter şofor danişman cayci corbaci yok. Dişari cikinca herkes el pence divan durmak yok kibir yok sıfır kibir.Say say parmaklarim yoruldu. Velhasil gunde 70 harama gunaha zevke sefaya bulaşan ve alışanlar gerçek islami asla istemezler. ABD menşeli çakma islam olur belki ama onu da begenmediler sanirm. (Turkler deyip genelleme yaptim cunku turkluk kurtluk artik birer din haline geldi) artik muslumanlarin rakibi israil abd degil bana gore türklük ve kürtlüktür.
 • NURAN DEVRES NURAN DEVRES 18 gün önce
  Bir yorumcu demiș ki 'Erdoğan düșmanlığı dini' Böyle bir din uydurmuș. Öncesinde ise bir Erdoğan dini vardı ve o dinin mensupları halen Erdoğan kulları olarak devam ediyorlar. Siyasetciye tapmazsın onun peygamberin özelliklerine sahip olduğunu söylemezsin. Bilmemnenin kılı olayım demezsin. Erdoğan'ı görmek hz peygamberi görmek gibidir demezsin. Ölümüne Erdoğan demezsin. Onu takdir edersin, onaylarsın, seversin, inanırsın, oyunu ona verirsin, onu desteklersin. Bunlar normaldir ama Erdoğan taraftarı olmayı sizler bir din haline getirdiniz. Hiçbir siyasetçi peygamber değildir. Bu tam da tipik Ortadoğu halklarına özgü bir tutumdur. Dünyanın hiçbir ileri ülkesinde, gelișmiș toplumlarda böyle bir tapınma yoktur. 'ölümüne Merkel''ölůműne Trump' diye bir șey göremezsiniz. Bir Putperest gibi onun her icraatını son derece doğru, eleștirileri ise dibine kadar yanlıș bulmayacaksınız. Siyasetçinin iyi ve doğru ișlerini takdir edecek, yanlıșlarını eleștireceksiniz. Sonuçta siyasetçi bize iyi hizmet etsin diye seçtiğimiz bir ben-i Ademdir. Peygamber değildir. Eğer yanlışlarını, hatalarını görmezseniz ona en büyük kötülüğü yaparsınız. Çünkü siyasetçio zaman yanlıșını doğru sanır ve devam eder, düzeltme yoluna gitmez. Bu da onu beğenmeyenlere koz verir.
 • MaraşlıMaraşlı18 gün önce
  Hocam bu işler cumhuriyetin kuruluşuna dayanıyor. Sen Tükiyede yaşayan insanların fikrini almadan kendi kafana göre ve birilerini yani avrupayı taklit ederek ülkeyi modern ve medeni yapmaya çalışırsan arada böyle hedefi ideali olmayan olmayan bir gençlik meydana çıkar , akp nin en çok kaybettiğide buydu. Herkes kendi kesimine adam yetiştiriyor. Kimse büyük düşünmüyor. Neden almanya ve japonya savaştan son çıkmalarına ve ülkeleri yerle bir olmasına rağmen kendilerini çok hızlı bir şekilde toparladı. Çünkü herkesin hedefi aynıydı. Ama bizde birileri atatürke yağcılık için doğru yanlış her icraatine onay verdi ve karşı taraftakiler hep devlete küskün olarak kendi içine kapandı. o yüzden çeşit çeşit tipler cemaatler tarikatlar vs gruplar oluştu. sorsan hepsi kendini üstün görür diğerini eleştirir. demem oki dindarlar bile bir araya gelemedi veya getirelemedi. selametle
 • MustafaMustafa18 gün önce
  İktidar gerçek anlamda dini ve milli olarak şuurlu bir eğitim vermediği gibi, ne idüğü belirsiz bir nesil yetiştiriyor, yani görevini yapmıyor ve çalışmıyor bu anlamda, bir taraftanda siz kızıyorsunuz ki diğer şer cephesi çalışıyor, kurumsal faaliyetler düzenleyip elimizdekini çalıyorlar anlamında serzenişler. Allah c.c. her daim çalışana gayret edene verir veriyor. Pısırık bakanlıklar yerine cesaretli hiçmi bakan olacak eleman yok bu ülkede.. Aile yıkma bakanlığı, eğitimi bitirme bakanlığı, sağlık ve tarım kimyasallar ile .. ömrüm saymakla geçse bitiremem.. Çalışanı takdir edeceksiniz sayın Abdurrahman bey. Bu ülkede adalet olduğuna dair tek bir tane numuna mahkeme sonucu gösterin/gösteremezsiniz, mümkün değil. Neden tek bir tane bile Kuran'a ait kanun yok, verilen hükümde; sadece benzetme veya copy. Türklük, ırk meselesi veya tengricilik var ise eğitimsizliktendir. Eğitmeyen de AK kadrolar ve Ak adalet (Ak dediğime bakma herşey ortada) Feto liderleri dışarda 28 Şubat mağdurları içeride hala...Bir ucuda sizi yakar durumda.. Sorumluluğu sahiplenen var mı? Yetkliler bulutlara bakarak ıslık çalıyor.. Dırı rın dırı rın..
 • turgayturgay18 gün önce
  hocam maalesef en tehlikeli "İZM""MÜNAFIKİZM" yazınızda bahsettiğiniz gelişmeleri tetikleyen değil ama hızlandıran en büyük etken geçenlerde yazdığınız münafıklık.
 • KavakkaşıKavakkaşı18 gün önce
  Islami iktidarlar binbir yalan söylerlerse islami basın binbir yalan yazarsa Müslümanlar'da islami ahlak olmazsa işte o zaman insanlar başka inançlar ararlar bulurlar.
 • KürşatKürşat18 gün önce
  Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene...
 • Mehmet KartalMehmet Kartal18 gün önce
  Çok doğru şeyler var yazıda ama unutmayın ki sayın hocamTürkiye de ki dinsizliğin veya değişik akımların ortaya çıkmasında ve çoğalmasında gerçek İslamın gönüllere duyurulmamasın da ,Tüm diyanet , Milli Eğitim ve diğer aygıtlarıelinde bulunduranAllah ın bir lutfu olmasına rağmen tam anlamıyla çalışmayan AKP'ninvebali çok büyük ve Allah bunun hesabını ahrette sorar
 • AbdulcemilAbdulcemil18 gün önce
  Bu mübarek ramazan günü kadir gecesi arifesinde ne beklerken ne bulduk siyaset yazıp günah defterlerini doldurmak zorundamıyız sizi okuyanlar zaten İslamcı kesim CHP düşmanlığı bizi cennete götürmez Allah emanetini insanlar arasında dolaştırır Hak hukuk ve adalete kim sahip çıkarsa onları aziz kılar din bizim babamızın malı değilyarının emanetçileri başkaları olabilir güneş batıdan doğarda batılılar emanete sahip çıkarsa Allah onları da Aziz kılabilir geçmişe takılıp kalınca çıkmaz sokaklara dalıyoruzAllah temizdir ve adlıdır adaletle hükmedenleri sever selam ve dua
 • TengriciTengrici18 gün önce
  Arabın yavelerinde bir eksik var hocam Allah da yok. Şizofreni var.
 • ŞaşkınŞaşkın18 gün önce
  Tam Osmanlıyı yıktım derken, ortaya çıkan yeni Türk Devleti İngilizleri çileden çıkardı. Çabuk toparlandılar ve sizin gibileri kullanmak üzere "din" kurgulu yeni bir tarih yazdılar. Osmanlıyı yıkmak için uyguladıkları yöntemin aynısını Cumhuriyet Türkiyesi için uygulamaya koydular. Satın aldıkları ya da bizzat kurdukları "cemaat ve tarikatlar" aracılığı ile bilim ve teknolojiyi "şeytan icadı" olarak gösterdiler. Tabi ki bunun en büyük takviyesi "İngiliz gözüyle" Cumhuriyet tarihidir. Bir yandan "din elden gidiyor" yaygarasını beslerken, diğer yandan "laiklik elden gidiyor" propogandasıyla bu ülkeyi birbirine düşman iki topluluğa böldüler. Vahabiliğin nasıl ortaya çıktığını, Arap dünyasının Osmanlı'ya sırt çevirip nasıl haçlının kölesi olduğunu eminim siz benden daha iyi bilirsiniz. Günümüz Türküye'sine bakın, birbirini "kafir" ilan eden neredeyse 100 ün üzerinde cemaat/tarikat türemiş, yetmemiş partilerİslamiyeti kendi siyasi bakışlarına hapsetmeye başlamışlar!.. Hal böyle iken, Atatürk'e veya dönemine küfretmenin içinde bulunduğumuz duruma, düşmanlıkları biraz daha körüklemek dışında katkısı nedir? Sık sık tekrarladığınız 2025 syber çağa geçmişe küfrederek, düşmanlıklarımızı artırarak mı hazırlanacağız?
 • Mühimşahsiyet Mühimşahsiyet 18 gün önce
  Koyun kurt ile gezerdi fikir başka başka olmasa
 • çetinçetin18 gün önce
  Sayın yazar fetö melunu ile M Kemal i bir arada aynı düşüncede imiş gibi , göstermenizi kınıyorum bunun öyle olmadığını sizde çok iyi biliyorsunuz, hiç bu iki kişi karşılaştırılırmı, biri ülkesi için elinden geleni yapmış, eğrisi ve doğrusu ile, diğeri Din ve Allah ile herkesi aldatmış, yazılarınıza hiç saygım kalmadı, bir insan bir mümin, müslüman bu kadar hak yiyerek karşılaştırma yapmaz çok yazık.
 • Karşı mahalle samimi değil Saf olmayalım Karşı mahalle samimi değil Saf olmayalım 18 gün önce
  Ne o FETÖ elemanları yoksunuz. Bu yazı işinize gelmedi mi? SizAk Parti ye içeriden vuran yazı mı bekliyorsunuz.
 • YakupYakup18 gün önce
  Bugunak partiyi elestirmemissin ..
 • MuratMurat18 gün önce
  Cokilginc bir kisiliksiniz elestiriler artinca arada sirada ozune donme geregi duyuyorsun bu senin cok zamandir unuttugun birsey
 • AlperAlper18 gün önce
  İslamcılar, faiz,yolsuzluk,rüşvet,rant,iftira,yağma,kamu malı,israf,yalan dolan vb. Ne durumda?Dünyada zirve mi?Yoksa taban mı?Başkalarının hatası,bizim erdemi mız mi?
 • Umut TükendiUmut Tükendi18 gün önce
  Tam yerine oturdun yazar.Korkmana gerek kalmadı
 • ömerömer18 gün önce
  İslam dini adına yapılan kişileri dininden soğutmakla sonuçlanan siyasi islamcılık ile Atatürk düşmanlığnın yaşanan sonuçları ara kesitindeki bir toplumun; sapkınlık ve yozlaşmanoktası olarak değerlendiriyorum Tengriciliği...Dış mihraklar ve Fetöcüler !! tarafından datoplumun temel manevi değerlerini çökertmeye yönelik olarak da kaşınabilir bu yönelim...
 • AhmetAhmet18 gün önce
  vay be, hem nalına hem mıhına, bir gün ak partililerin öbürgün muhaliflerin suyunda? Nedir bu? Ama yine fikir fikirdir, saygı duyarız
 • AyıpAyıp18 gün önce
  Hayallerin üzerinden insanları suçlama. Senin dinin sana,benim dinim bana.
 • Türk MüslümandırTürk Müslümandır18 gün önce
  Türk Deizmi ne yaa; Türkler müslüman! Deist olanlar zaten taa Türklerin müslüman oldukları tarihte de İslamı kabul etmemişlerdi, atalarından bu yana, kimi zerdüşt, kimi mecusi, kimi şaman olarak sürüp gidiyorlar işte; bu çağdaki isimleri de deyusmuş, bana ne!
 • VeysiVeysi18 gün önce
  Ama yetti artık ya. Türk türk türk. Nedir yahu? Dünyanın merkezimisiniz? Mehdi sizden mi çıkacak? Nedir ne ne? Bizde ırkçı olup günahamı girelim bu saatten sonra? Biraz edep yahu. Yemin olsun bir zaza olarak ben utanıyorum artık. İnsan hiç mi Allahtan korkmaz?
 • ErdemErdem18 gün önce
  Hiç bu söyledikleriniz yazdıklarınız bir Müslümana yakışıyor mu. Şöyle otur da bir düşün ben ne yazıyorum diye. Bırak böyle işleri de git Allah'ı zikret. 5 vakit namaza cemaatle devam etmeyenin imanının zayıflayacağı, (hafizenAllah) imansız gidebileceği ile ilgili hadisler var. Allah Rasülünün (s.a.v) izinden gidenlerin cemaati terk etmemesi lazım.
 • Abdullah Abdullah 18 gün önce
  Insanoglu kibirlenince veya aklini yitirince kendine dair gecmisine ve gelecegine hikaye yazar.Arap cografyasi ve Mezopatamya topraklari tum insanligin ve dogal olarak semavi dinlerin cikis yeri iken,insanoglunun egosunun pesine dusup, gozunu karartip ham bir heves ugruna kendine sozumone inanc uydurmak icin cabalamasi ne hazindir.Her kavim kendi irkina bir Tengri ya da Ilah bulmak icin yollara dusecekse, her kavmin haşa kendi kafasina, gonlune, keyfine gore buldugu Ilah ayni Ilah olamayacagina gore;Bu durumda dahi Bir olduguna inanacaklari Yaratici hakkinda ki sozumona inanclari kendi icinde zaten celiskili olmayacak mi ?Sayin Dilipak , madem bu konuya giris yaptiniz, Ibrahim A.S. 'i bu insanlara anlatmaniz icab eder .Selamlar .

Günün Özeti