Trump giderse

26 Ağustos 2018 Pazar

Trump gitsin istiyoruz da, gidince yerine kim gelecek?.. Gelen gideni aratırsa ne olacak!

Trump giderse ona vekalet edecek isim ondan daha radikal biri aslında.. Trump’ın öfkesi aklından daha büyük megaloman bir adam. Kendini iktidara taşıyanlara sadakatini ispatlamak için abuk-subuk işler yapıyor. Zaten onu iktidara getirenler de bu pis işleri ona yaptırıp sonra da ipini çekecekler. Ama ardından gelecek olan ondan daha iyi biri olmayacak!

Trump’tan da beterini düşünüp “Ölümü görüp hastalığa razı olalım” demiyorum. Ama demek istiyorum ki, Trump giderse dert bitmeyecek! Uzun soluklu bir mücadeleye hazır olmamız gerek.

Hep diyorum ya, Allah’ın kolaylaştırdığından daha kolay, Allah’ın zorlaştırdığından daha zor bir iş yoktur. O zaman Allah’ın yardımının size/bize ulaşmasını engelleyen cahil ve zalim adamları etrafımızdan uzaklaştırmakla başlayalım işe.

İşte ben asıl, bu konuda içimizdeki hainler ve ahmaklardan korkuyorum. “İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden” “helak” ile sonuçlanacak bir zarara uğrayanlardan olmaktan korkuyorum. Çünkü biliyorum ki, Allah cahil ve zalim bir topluluğa, fasıklar, kâfirler ve münafıklar topluluğuna yardım etmez. Kim onlar derseniz, çevrenize bakın, her tarafta onları görebilirsiniz. Onlar, makam, para, kadın olan her yerde varlar! Onların sözlerine bakmayın, onlar herkese duymak istedikleri şeyleri söylerler. Onlar “Hizbuşşeytan”dırlar.

İşte Trumpgillerin en büyük dostları, yardımcıları, bu içimizdekilerdir! Bakıyorsunuz bir orada, bir buradalar. Bir yerden başka bir yere gidiyorlar. Bazen de gelen gideni aratıyor.

Trumpgillerin fitne ve fesatlarından kurtulmak için, önce onların içimizdeki uzantılarından kurtulmak gerek. “Def-i mazarrat, celbi menafiden evladır”. “Efradına cami, ağyarına mani bir çözüm” için işe kendimizden başlamamız gerek.

Sahi bir kontrgerilla(mız) vardı, ne oldu? Hani şu Amerikan beslemesi “Özel Harp”. En son bir FETÖ operasyonu olan Arınç’a yönelik suikast planı senaryosu ile “Kozmik oda”ya girilmesi sırasında gündeme gelmişti. Sonra ne oldu? Ne oldu o Muğla tarafından iki kamyonla Ankara’ya getirildiği söylenen el bombalarına.

Bir de JİTEM diye bir şey vardı. Sonra JİT dediler, “var” dediler, “yok” dediler, bu işten kimse bir şey anlamadı.

Şimdi Jandarma İçişlerine bağlandı, Jandarma Genel Komutanı artık MGK üyesi değil. Peki, JİTEM nereye bağlandı. Ya da ne oldu bu örgüte? Bu işlerin aslını, gerçeğini hiçbir zaman tam olarak öğrenemeyecek miyiz? 

Bütün milli arşivler Beştepe’ye bağlandı. Peki, Kozmik Oda, JİTEM arşivi, Özel Harp arşivi de mi? Bunlar ne zaman açıklanacak?

Ha! Bu arada Osmanlı arşivlerindeki yüzlerce personelin başka görevlere atanması ile ilgili bir takım haberler dolaşıyor ve insanlar bu gerekçesini merak ediyor.

Tekrar Trump konusuna dönecek olursak, bugün asıl sorun Beyaz Saray’daki adamdan ibaret değil. “Mel’anetin başı” sadece Trump değil. Onun da üzerinde Amerikan derin devleti var. Asıl “Şeytanın merkez karargâhı” orası da değil, onun da üzerinde dünya derin devleti var!

Amerika’dan söz ederken hangi Amerika diye sormak gerek. Çünkü tek bir Amerika yok! İşin içinde FED var, NATO var, IMF var, Dünya Bankası var, CIA var, LIBOR var, o kadar çok yapı var ki… Tapınakçılar var, Mason Locaları var, bir takım holdingler var. Lobiler var.. Hepsi bir araya gelince dünya derin devletini oluşturuyorlardı. Ama artık tek bir derin devlet de yok. Hepsi birbirine düştü.

Bugünler son derece önemli, kritik günler. ABD yeni bir 11 Eylülün eşiğinde, Türkiye’de yeni bir kalkışma çok kolay olmasa da imkânsız değil. Avrupa’da da işler her an karışabilir. Birçok ülkede devlet adamlarına yönelik suikastlar, iş adamlarına yönelik yolsuzluk iddiaları, bürokratlara yönelik rüşvet iddiaları gündeme gelebilir. Fabrikasyon ya da gerçek, kasetler ortada uçuşabilir..

Önümüzdeki günler birçok şeye gebe. Savaş, terör, ekonomik kriz, siyasi kriz her şey mümkün.

Öyle anlaşılıyor ki, bulanmadan durulmayacak ve sonuçta bu ip inceldiği yerden kopacak.

Dilerim gelecek günler geçen günleri aratmaz. Bu krizler çok derin ve uzun süreli olmaz.

Korkunun ecele faydası yok. Akacak kan damarda durmaz. Ne olacaksa o olacak.Daha sabırlı, daha dikkatli, daha cesur ve akıllı olmak zorundayız. Saflarımızı sıklaştırmak zorundayız. 

Trump gidecek, ama dertler bitmeyecek. Trump’ı getirenler “bu deli adam fincancı dükkanına giren fil gibi ortalığı dağıtsın, biz arkasını toplarız” diye düşünüyorlar olsalar gerek. Trump’ı “günah keçisi” yapıp, bütün suçu ona yükleyip, kendileri yollarına devam edeceklerdi. 

Trump, Kılıçdaroğlu’nun başka bir versiyonu. “Geçici” olarak getirilen bir “ara çözüm” adamı idi ama evdeki hesaplar çarşıya uymadı. Şimdi “Ben gidersem bu ABD için felaket olur” diyor. Birileri iç savaştan, Amerikan birliğinin dağılmasından söz ediyor. Birileri de aynı şeyi, “bu adam ABD’nin başında kalırsa bu ABD için felaket olur” diyor.

İster Trump işbaşında kalsın, isterse gitsin Amerikan cephesinde sular durulmayacak. İşler daha da sarpa saracak olursa, ABD dikkatleri başka yöne çekmek için bir dış tehdit örgütleyecek.

Önümüzdeki hafta, önümüzdeki ay, önümüzdeki günler, Türkiye, bölge, ABD ve dünya için son derece önemli günler.. Bazı şeyleri öngörmek çok mümkün değil. Onun için o “bazı şeyleri” yaşayarak öğreneceğiz.

Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • EyüpEyüp7 ay önce
  Sayın Dilipak Kılıçdaroğluna bu yazıyı nasıl bağladınız maşaallah! Bir tarafta dünyayı yönetmeye çalışan bir mahluk diğer tarafta bir muhalefet partisinin lideri. Yoksa iktidarda Kılıçdaroğlu mu varda biz göremiyoruz el insaf. Ayrıcaproje olsa ne olmasa ne Ülkenin icinde bulunduğu ortama katkısı veya zararı ne? Adil olmak dürüst olmak ama her alanda her ortamda.ancak o zaman sözlerin ağırlığı düşüncelerin değeri olur. Şüphesiz Allah en adil olandır.
 • ErsinErsin7 ay önce
  Ben yandex kullaniyorum hic öyle bir şeyle karşılaşmadım
 • HacıHacı7 ay önce
  Gundi gibi yorum yapmayın.Abd şu anda sınırımızı çekirdegimizi tütününüzü pancarınızı madenlerimizi kontrol ediyor.Peki nasıl yaptı bunu.
 • HacıHacı7 ay önce
  Içerdeki Trumplar siyasilerin çevresindeki rantcilar.Hem zengin oluyorlar hemde hazineyi bitirdiler. Beyt-ül mal insanın neslini kurutur
 • HacıHacı7 ay önce
  Bırakın milletin vatanseverliligini.Bu millet vatan için her seyi yapar...Fetoler adalet olmazsa.bitmez
 • Timur Timur 7 ay önce
  Oh ne güzel, yabanci gücler yine imdadimiza kostular. Devaulosyoni gereken TL devaulosyon edildi, sucluda bulundu, aslan hükümetimizde dolari 6 TL de tuttu, bu esnada yükünü dolduran doldurdu. Suclu Trump, bravo yani, tam nobellik bir tez. Nerde kalmistik?
 • Urfa Urfa 7 ay önce
  Gerçekten doğru içimizdeki hayinleri temizlemek lazım alah senden razıolsun hocam köşeyi dönen hala hayinlik yapıyorbazı eski aşiret siyasi ler niyetleri kötü alah gözleriniye duyursunda
 • IlbeyhanIlbeyhan7 ay önce
  MeseleTRUMPveya MRUMP degil hocam...MeseleKURDISTANgorunumlu BUYUK ISRAIL vesonrasi...USA+ISRAIL ve icimizdekiisbirlikcileribir cephede... Kisaca ATLANTIKCILER...Digercepheise AVRASYA+ Kuvayi Milliyegucleri...Emperyalistlerin yerli isbirlikcilerinitek tek sayalim...FETULCIA +Tesevin kurucu uyesi KilicdaroglununCHP si +guya marxist leninist ama pratikteSam amcasinin kucaginda PKK+AydinkiligindaProf unvanliFakulte kursulerineyerlestirilmismaasliKARENFOGGcocugucasuslar...Çandarlar, Altan kardesler, Nazlilarla birlikte icrai sanaat ettiler hayli bir sure...+ Tusiadci Davoscular..+muslumangorunumlu ingilizkontrolunde fetonun versiyonu cemaat , tarikatbozuntulari..Natoya bagliligini kurulu beyannamesinde deklareeden IYIparti..+YineHizbullah ikenmaske takip kuzu kilgina girenIslamci kurtcudomuz bagivebetonlama ustasiHUDA PAR...+Guller,Babacanlar, Arinclar, Ilnurcuklar,Kuzucuklar ,irili ufakli musluman gorunumlu casus ve dolandirici sapikcemaat ,dernek ,vakif STKlar...Ataturkcugoruntulu Amerikanci, NATO cugayrimilliasker veSTKlar... Karsitarafta kim varderseniz NIHATGENÇ vekardesleri diyeyim,anlayin....Selam ve dua ile
 • nostaljinostalji7 ay önce
  hiççç boşuna beklemeyin gitmez. adam güçlü ,1 USd si bizim 6 tl. & tl ye düştü diye seviniyoruz Ne varki hükumet i,istediği dış düşmanı yaratmıştır. Bı Abd dir. Bunu bide dini temele bağlamıştır. İslama çünkü onlar haçlı. N e varki hala Natodayız ve İncirliğikapatamıyoruz ve Suriye de Membiçte ortak hareket ediyoruz. anlayın artık hükumet ekonomik olarak kötü gidişi neticesinde mecburen devalüasyon yapmış ve bunu dış güçlere bağladıTabii ver gaz milliyetçilik ve biraz dini söylem ile bunu yani ekonomik basiretsizliğiniörtbas etmeye çalışıyor ama ekonomi oldukça durgun ve gün geçtikçe kötüye gidiyor.
 • ramazankoçkayseriramazankoçkayseri7 ay önce
  iikardeşimdilipak bir birtek sözümvar size habervaktimdeokudum halilmertkardeşimibirde siz okuyunallahaşkına .
 • Abdullah gulAbdullah gul7 ay önce
  Senin kafaya taktiğin şeye bak hani özgürlükler olacaktı onlarda türbanı yasaklardan napcan
 • KonyaKonya7 ay önce
  Akit bir konuda Allah'a havale ediyorum. Haber için baktığım tek site. Her açılışta kadın reklamı konuluyor. Yazıklar olsun.     (Editorlerden: O reklam vb. reklamlar sitemizle ait olmayıp, google reklamidir. Bilgilerinize...)
 • Secih BaşaranSecih Başaran7 ay önce
  BAHSETTİĞİN PAPAZ, KOBANİ OLAYLARINDA SURUÇ TA,TELEFON KAYITLARI BAĞLI OLDUĞU KİLİSE İLE HİÇBİR ALAKASI BULUNMAYAN, PKK VE FETÖCÜLERLE İLETİŞİM AĞI KURMUŞ,BAZI BÖLGELERİN BENZİN İSTASYONLARI HARİTALARINI ÇIKARAN ADAM.BU BİLGİLERLE BU DÜŞÜNCEYE NASIL GELDİNİZ! PES!!!!!
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU7 ay önce
  EVET SN.DILİPAKAYNEN TESBİTLERİNİZ TAM İSABET ,ÖNCE BU İÇERİDEKİTRUMP'LARIN TASFİYEEDİLMESÎ ZARURÎ VE MECBURİDİR. "....İşte ben asıl, bu konuda içimizdeki hainler ve ahmaklardan korkuyorum. “İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden” “helak” ile sonuçlanacak bir zarara uğrayanlardan olmaktan korkuyorum. Çünkü biliyorum ki, Allah cahil ve zalim bir topluluğa, fasıklar, kâfirler ve münafıklar topluluğuna yardım etmez. Kim onlar derseniz, çevrenize bakın, her tarafta onları görebilirsiniz. Onlar, makam, para, kadın olan her yerde varlar! Onların sözlerine bakmayın, onlar herkese duymak istedikleri şeyleri söylerler. Onlar “Hizbuşşeytan”dırlar.İşte Trumpgillerin en büyük dostları, yardımcıları, bu içimizdekilerdir! Bakıyorsunuz bir orada, bir buradalar. Bir yerden başka bir yere gidiyorlar. Bazen de gelen gideni aratıyor.Trumpgillerin fitne ve fesatlarından kurtulmak için, önce onların içimizdeki uzantılarından kurtulmak gerek. “Def-i mazarrat, celbi menafiden evladır”. “Efradına cami, ağyarına mani bir çözüm” için işe kendimizden başlamamız gerek. ..."
 • AliAli7 ay önce
  Bu gastede bazı yazarlar var aynı dediğiniz gibi
 • Bilge CanBilge Can7 ay önce
  Bu işler böyle olur zaten. Bizim yapmamız gereken RABIA ilkelerimizi göz ardı etmeden hayatımıza devam etmektir. Gerisi kendiliğinden gelir. CIA VE MOSSAD"in uydurduğu, gezici, iftiralarla kendi devletimize saldırmak ahmaklık olur. Gelişmeler doğru yönde ileri doğru..
 • SafaSafa7 ay önce
  Sayın Dilipak, Bizler Sizin yazdıklarınızdan çok istifade ediyoruz.Rabbim Sizden Razı olsun. Eleştiri tabiki olabilir. Amacı üzüm yemek değilde bağcıyı dövmek olan , Hala Dine ve Dindara Salyalarını akıtarak saldıran zavallılara aldırmayınız.Onlar, çıkarları neredeyse oraya veya efendileri ne diyorsa öyle hareket eden.Din,Ezan,Vatan gibi Kutsalları olmayan , Sadece Dünyaya tapan sefiller Sizi üzmesin.Bizler Sizin Yazdıklarınızdan çok istifade ediyoruz. Rabbim Sizden Razı olsun. Sizin gibilerinin sayılarını artırsın.Amin
 • TimurTimur7 ay önce
  ....
 • CahitCahit7 ay önce
  Hiçbir şey değişmez. Abd dış politakısı bir adamın iki dudağı arasında değildir. Düşman da olsak ciddi disiplinliler bunu görmemek ahmaklık olur.
 • Ya ne yapalimYa ne yapalim7 ay önce
  Heeee. Isterseniz sey yapalim... madem onlar dusurdu rus ucagini. Gelsin onlar bizi yonetsin, iyi rus ucagi dusuruyolar nasilsa, sozunun eri insanlar bunlar tabi onlar dusurdu aslanlar beee istiririm ben onlari ne anasinin gozu rus ucagi vurdular daha yuzlerce vurur bunlar. Sen neyin kafasinidasin arkadasim... Bunlar devlet yonetiyor devlet. Sanki sana arkadasin disari cikmicam demiste sen onu disarda gormusunde trip atiyosun gibi... Ne demek istiyosun yani seni mi kandirdi sana mi yalan soyledi bu devlet. Gavura yalan soyledi politika yapti... Sana ne oluyooo.
 • Kafa zihin bozuk ne yorumKafa zihin bozuk ne yorum7 ay önce
  Sadece konusmak icin konusmusun...  Veya sende al kalemini eline bu ülkenin yarari icin bir sey yaz. Olmadi yapamadin bir sey üretmeye çaliş. Oda olmadi al keser kazma eline git bir yerde çaliş veya hazir elin deymisken o isleride beceremezsen lbgt dernegine katilmak icin ön calisma amacli onlari kullanirsin. Sen kesin hic bir is yapmayan kahve koselerinde bos bos oturup aglayip sizlayan saga sola bir adammis gibi hitap eden biridirsin. Arti yamyam dedigin insanlara dikkat et bu ulkenin en vefakar insanlaridir onlar. Mesele vatan milletse ön önde onlar gider. Bir de Abdurrahman hocanin yazdigi, oz elestirili makaleleri veya farkli konular hakkinda yazdigi makaleleri senin gibi bir insan bence hic elestiremez. Yillardir ulkesi icin yazi yazan bu adami senin gibi tas kafali., zihniyetsiz, beyinsizler anlamaz. Onun icin okuma mumkunse yorumda yapma...
 • Veli Veli 7 ay önce
  Musibetten ne ders aldık?..
 • MehmetMehmet7 ay önce
  Acıpayam da kömür geçen yıl 850 tl, bu yıl 1500 tl. Boşver. 15 gün önce 1600 tl idi. 100 tl ucuzlamış.
 • Kafa zihin bozukKafa zihin bozuk7 ay önce
  Trump gitsin baskasi gelsin, yok gelen gideni aratir" bu nasil bi dusunce bu nasil bi ruh? Sen önce kendine baksana! Kendini duzeltsen, kendin olsana! Bu adam bir de muslumanlik vaaz ediyor? Ayrica, Butun ihaleleri NEDEN Kardenizli yamyam haydutlara veriyorlar? Yok bu ulkenin geleceginden umut yok
 • Ümit SaygılıÜmit Saygılı7 ay önce
  O zaman düşürülen Rus uçağını nereye koyacağız muhterem kardeşim. ‭‭Davutoğlu "emri ben verdim" dediydi, başkanımız "sınırımıza girerlerse yine düşürürüz" demişti. E milletçe gururlanmıştık, koca Rusya'ya kafa tutuyoruz, hakkımızı yedirmiyoruz diye. E sonra ne oldu? Rus uçağını meğerse fetöcüler pilotların düşürdüğüanlaşıldı. Ya rahip brunson olayı da öyle çıkarsa diyorum? Ya fetöcü polisler tutuklayıp fetöcü hakim hapse attıysa?
 • AkınAkın7 ay önce
  Osmanlı arşivlerinde çalışan uzmanlar görevden alındı niye alındı söylentiler nurcuların okuyucu gurubu yani risâleleri Osmanlıca okuyan gurup elamanları oralara yerleştirildi liyakat mı hak getire bir dini cemat gidiyor bir diğeri gurup olarak devlete yerleşiyor devlet maaş rant torpil alanı olmuş ekenomi düzelirmi düzelmez arkadaş kimsenin ülkeyi devleti düşündüğü yok artık ülkenin çıkarı yok sadece kendi çıkarı ve cemaatinin çıkarı var
 • İkrarİkrar7 ay önce
  Sayin hocam tramp bana sanki tirpani hatirlatiyor bir zamanlar unlu sarkici tarkan havaalaninda bes on genc kiz hayrani olsa gerek karisi deyildi.benim soylemek istedigim tarkan gitme diye yerlere yatiyorlardi tarkan gitme diye bu sarkici ne kadar sansli ona sevgi gosterisi yapiyor bir nevi tapiyor peki ulke yonetimine kendini adamislara koc koca anneler camur atiyor bunlar akli basinda yasli kadinlar tramp giderse abd sevdalilari uzulsun
 • KocasolakKocasolak7 ay önce
  Dünya derin devleri KONTROLLU KAOS pilanı uyguluyor. Ucuz iş gücü diye çine giden üretim abd ye gümrüksüz giriyor, sermayeler kat kat katlanıyordu AMA?Çin bu üretimleri kopyalayıp, bazılarını satın alıp BÜYÜMEYE başlayınca, iş değişti. Herşey çinde üretilince abd işsiz orduları arttı, eline silahı alan okulları bastı. Abd bu durumu TERSİNE çeviripÇin büyümesini geri sarmaya çalışıyor. Trump bu iş için seçtirildi ve kaos çıkartma işini MÜKEMMEL yapıyor ama, Çin de üretim yapan şirketleri KONTROL etme konusunda biraz aksama var, hepsi bu. Derin dünya, trilyon dolarlık da olsa yeni yetme sermayeye boyun eğdirecek gibi görünüyor. Siyonist derin gücün elindeki DOLAR silahı o yeni yetmelere yetme konusunda yetersiz biraz kalıyor, çünkü daha fazla basıp satın alsalar dolar düşüyor yada sanal paraya geçiliyor, bu arada Trump sadece bir mikser. Pentagon yeni yetmeleri desdeklerse siyonist derinler kaybedecek, yerine evanjelik hırıstiyanlar geçecek. Bu siyonistler ve evanjelikler ikisi birlikte hareket eden, ama aynı zamanda iki rakip olan güçlerdir. Allah bizi imtihan ediyor TEK gerçek bu, herkes kendi imtihanından sorumlu.
 • İkrarİkrar7 ay önce
  Umit saygiliteprikler ne guzel meseleyi kavramis zorda kalinca ozur cunku muhtacsin diyorcesaretini gostermek karsi koy baktin gucun yetmiyorozur dile foto yapmis de bu davranis dogru deyil eger foto yapmis,sa yspmistir 15 temmuz kalkismadi bir abdve foto ortak kalkisnasi olmustur bunun aksi dusunemez devlet politikasi basit yorumlarla yurutulemezhakli oldugun bir hususta direnmesini mucadeleni yapmazsan hakkinla serefinide kayip dersin bu kisisel sorun deyil ulke sorunu
 • Hasan uzunHasan uzun7 ay önce
  Kimin kabına ...
 • ali veliali veli7 ay önce
  olmayan safları nasıl sıklaştırabiliriz. saf var bilmiyorum önce bir saf bulmamız lazım güvenmediğim, bilmediğim kişinin yanında durmam, peşinden gitmem. her işi tek kişiye yüklemeyelim. 15 temmuz da reis es kaza sesini duyuramasaydı demek ki bitmiştik. bu konuda bir çalışma görmüyorum. şer cephesi çalışıyor olabilir onu bir şey diyemem. birde daha çalışkan ve daha cesur olmalıyız.
 • Yunus 16Yunus 167 ay önce
  TRAMP GİDERSE BAŞKASI GELİR. ADAMLAR ELLİ YILLIK PLANLARINI UYGULUYORLAR. ABD Yİ ARKA PLANDA BAŞKALARI YÖNETİYOR. LİDERLER GÖRÜNTÜ.
 • Tekin ArtutTekin Artut7 ay önce
  Tezgahta ikiköpek vardı baba ve oğlu müşterifiyat sorar baba 5 lirayavrusu10 lira sebebini sorar pahalıdır buit oğlu ittir heves etmeyin tramp gitse yerine it oğlu it gelir
 • AliAli7 ay önce
  Dün gelişine sevinenler bugün gitsin diyor vay be!
 • Ümit SaygılıÜmit Saygılı7 ay önce
  Hocam Allah(C.C) sizden razı olsun. Trump nasıl giderse gitsin de ülkeye de ne olursa olsun düşüncesi var bazılarında. Erdoğan'ın da belirttiği gibi ABD bizim müttefikimizdir, yıllardan bu yana en yakın dostumuzdur. Çavuşoğlu'nun da dediği gibi hiçbir şey dostluğumuza zarar vermemeli. Aynı gemide olduğumuzu unutmayalım hocam. Trump bir şekilde gitsin de ülke batarsa batsın düşüncesi doğru değildir. Millet iradesiyle seçilmiş bir başkana saygı duymak gerek. Sandığa herkes saygılı olsun hocam. Bir Öner'im var: rus uçağında önce "emri ben verdim, yine düşürürüz" diyerek dik durmuştuk ama sonra domates ve turizmden darbe yiyince "fetöcü pilot düşürmüş" diyerek özür dilemeden üzüntülerimizi bildirmiştik. Şimdi de aynısı yapılamaz mı? Yani belki Rahip Brunson, Allah(C.C)'ın masum bir kulu belki gizli bir Müslüman bile olabilir ve onu fetöcü polisler Amerika'yla kriz çıksın diye tutuklamış ve fetöcü hakim hapse atmıştır. Fetöcüler yaptı diyerek özür dilemeden üzüntümüzü bildirerek adamı Amerika'ya gönderemez miyiz hocam? Daha önce yapıldı mesela.
 • Şamil Şamil 7 ay önce
  Tüm ümidimiz bir kaosta,su bulanırsa belki balık yakalarız,kendimiz olmayı unuttuk,yaşadıklarımızı hak ettik
 • MardinliMardinli7 ay önce
  Sayın dilipak hocam dilinize yüreğinize sağlık Allah cc razı olsun.Bugünün yazınızın iki konuludur.Birisi dış konulu diğeri ise iç konusu idi iç konusu olan kıssa kestin.Gelelim amarikanin konusuna Allah razı olsun yeterince anlattın.Bende bu konuda görüşümü beyan etmek istiyorum.Tabii her şeyin sonu vardır.Allah cc hariç Allah bakidir amarikadir rustur cindir hepsi geçicidir bir gün sonları gelecek.Allah CC kuranı kerimde peygamberlerin kıssaları beyan ediyor biz müslümanlar onlardan ibretalmamiz için.Kafir amarikanin zihniyetinde firavunun ad kavminin zihniyetindedir.Kim gelirse gelsin zihniyetleri degismez firavunun zihniyetidir.Nasilki firavunun sonu geldise amarikanin sonuda gelecek bu bir gerçektir Anlayana iç trumplar anlasalardı iyiolacakti Ama anlamak istemiyorlar bakalım mevlâ ne eyler ne eylerse güzel eyler.AllAh bu ümmetin sonu hayır etsin insaallah selâm ve dua ile
 • MünirMünir7 ay önce
  Sayın Dilipak, bize düşen (ülke olarak) bir olmaktır. Biliyorum ki devletler parçalanmadan önce milleti parçalarlar ki direniş olmasın. Bir olmak için de adalet, hukuk vs. değerleri el üstünde tutmak lazım. Çok sabır isteyen bir süreçtir ama siz de iyi bilirsiniz ki sabrın meyvesi tatlıdır.
 • HakanHakan7 ay önce
  Ekonomik kriz işinide ABD ye bağlamakla bu işler olmaz hiç mi suçu yok follukta duranın allah aşkına yeter ya kriz olacak bunu hangi algı ile başka yere çeksek gayesi sanki anlamıyoruz betona gömülen paraların suçunu niye halk ödüyor zevkini zengin yaşıyor neden şimdiye kadar hep lüks bina yapıldı halkın alamayacağı paralara daireler satıldı zulüm var zulüm ekonomik zulüm var emperyalist patronlar bize zulmederken niye sesiniz çıkmıyor siz asgari ücret parası ile 1 gün yaşarken bu türk halkı 1 aylık ancak kirasını ödüyor bunları nereye saklayacaksınız
 • AB-D hemcins nikah!AB-D hemcins nikah!7 ay önce
  Allahin hic sevmedigi ve aninda cok feci cezalandirdigi sapiklik hemcins nikahi AB-D'de yasal. AB'D ile bir olursak bizde ilahi azaba duçar oluruz. En dogrusu Batiyla yollarimizi ayirmak.
 • Bir kulBir kul7 ay önce
  Allahım bizi müminler olarak eliyle, zalimin zulmüne mani olacak hale gelmemizde bize yardım eyle.bizi hayra çağıran davet eden mümünlerden eyle
 • CHP Alevi CumhuriyesiCHP Alevi Cumhuriyesi7 ay önce
  İnkilabçılar bir parmak şıklatıp işi bitirirler; idare-i maslahatçılar nesilden nesile kokuşmuş düzeni sürdürürler: Biri bir darbe yapıp padişahı devirdi, ardından gelen ve gelecek olanların tümüne; "Alın lan, ben darbettim, siz sürdürün; hiç bir şeyin yerini değiştirmeyin, dokunmayın; kafanızı kırarım, ya da kırdırırım!" dedi; gençliğe hitabesinin terceme- i asliyyesi de buydu. Talimatı halen eksiksiz yerine getirilimekte ve ufak tefek bile olsa rotuşlayana parmak sallanmaktadır.
 • Gelene ağam gidene paşam!Gelene ağam gidene paşam!7 ay önce
  "Trump gitsin istiyoruz da, gidince yerine kim gelecek?.. Gelen gideni aratırsa ne olacak!"...idarei maslahatçılık berbat bir şeydir. En göze görünen temsilcilerinden biri meselâ; möhterem Gül' dür!

Günün Özeti