Sonuç bu

02 Nisan 2019 Salı

Bu seçimden de AK Parti 1. çıktı.

Bu seçimden HDP zayıflayarak çıktı. Bu seçimde İyi Parti buharlaştı. Bu seçimde Sarıgül bitti. MHP ve CHP daha kazançlı idi.

AK Parti İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya gibi büyükşehirleri kaybetti. Daha doğrusu İstanbul konusunda itirazlar var. Sonuç birkaç gün sonra belli olacak. Ankara ve İstanbul’da ilçe belediyelerinde durum daha farklı. Aynı şekilde belediye başkanlıkları ve belediye meclis üyeliklerinde de farklılık sözkonusu. Bu da birçok il ve ilçede gelecekte ciddi sorunlara sebeb olabilir.

Bu seçim sonuçları kimseyi tatmin etmeyecek. CHP seçimi ülke genelinde kaybetse de Ankara ve İstanbul’da seçimi kazanmış olması ile moral buldu.

Erdoğan 4,5 yıl seçim olmayacağını söylese de Kılıçdaroğlu rahat durmayacaktır.

Bu seçim bugün için bir yerel seçimden daha fazla bir anlam ifade ediyor. AK Parti bu gerçeği görecek, kabine ve parti üst yönetiminde yenilenmeye gidecektir. Dahası belediyelerde kaybedilen yerlerde, bu kişilerin listeye girmesi için aracı olanların kim oldukları da değerlendirilmelidir.

Beştepe’deki danışmanlar ve politika kurullarının da gözden geçirilmesi gerek.

Kazanılan il ve ilçelerde genel sekreter ya da belediye başkan yardımcılarının atanması konusunda son derece dikkatli davranılması gerek.

Ben daha ilk günden uyarımı yapmıştım. Demiştim ki, “Belediyeler ile geldiniz, belediyeler ile gidebilirsiniz”. Ama o gürültü arasında sesimi duyuramadım. 

Seçim süresince herkes kendi türküsünü söyledi. Halkın kafasındaki suali mukadderler cevabını bulmadı. Yolsuzluklar konusu konuşulmadı. Adalet konusu konuşulmadı, aile, gençlik konusu konuşulmadı. Üslub çok içaçıcı değildi. Hucurat 6, 9, 11 ve 12 açısından konuşmaları bir değerlendirin bakalım. “Beka sorunu” (!) gibi bir “sorun” tartışılıyordu. Öte yandan “aşk” ve “sevda” vardı. Bu şartlarda kime ne anlatabilirsiniz ki.

Bakın katılım bu kadar yüksek olmayacaktı. Seçmen baktı sandık gidiyor. AK Parti’yi uyaralım derken CHP başına alıp gidiyor, öğleden sonra AK Parti tabanında bir hareketlilik yaşandı. Yine de yüksek oranda iptal var. Bu iptal olayı CHP’de de yaşandı. Eğer bu sonuçlar iyi okunup, tabandan gelen sese kulak verilmezse bu sonuç sonun başlangıcı olabilir.

Bu sonucun doğru okunup, doğru yorumlanması ve çok geçmeden tabanın talepleri doğrultusunda adımlar atılması gerekir. Meydan okuma, aba altından sona gösterme, hiçbir şey olmamış gibi davranmak tabanda daha ciddi bir çözülmeye sebeb olabilir. Eğer bu çözülme başlarsa, tabanda yeni arayışlar gündeme gelebilir.

İstanbul’da sonuçlar AK Parti aleyhine kritik eşiğe gelince sahadan gelen sonuçların ekrana yansıması durunca bir şok spekülasyona sebeb oldu. Bu tür işlerin kimseye yararı yok. Söylenti kargaşanın ikiz kardeşidir. Bir şeyin şüyuu vukuundan beter olabilir.

Bu arada bu ittifakların ne getirip ne götürdüğü de tartışılacaktır. Kesinlikle getirileri de olmuştur, götürüleri de. Bunun hesabı yeniden yapılacak.

Şimdi şöyle bir durum da var. Merkezi yönetim AK Parti’de. Yerel yönetimlerde durum daha karmaşık. Belediye meclislerinde durum farklı, büyük şehirde belediye bir partide, ilçeler başka partilerde. Belediye meclislerinde durum daha da farklı. Bunun siyasi kararlara nasıl yansıyacağını göreceğiz.

Burada merak edilen bir diğer konu, Mansur Yavaş hakkında yaşanan polemiklerin bundan sonraki siyasi gündeme nasıl yansıyacağı ile ilgili.

İstanbul itirazlar sebebi ile en çok tartışılacak bir il olacak. Bir ilçe belediye başkanının, AK Parti gibi bir partiden aday olan, Meclis Başkanlığı, Başbakanlık ve Bakanlık yapmış yılların politikacısı karşısında elde ettiği başarı tartışılmaya devam edecek. CHP ve İmamoğlu’nun bu işi bu noktaya kadar getirmiş olması bile büyük bir başarı. Belediye Meclisindeki oy sayısı itibarı ile de her iki taraf için de zor bir süreç olacak.

Sonuçta milli iradenin tecellisi bu şekilde oldu. Herkesin bu sonuçları dikkate alması gerek. CHP kaybettiği bir seçimden zafer kazanmış gibi davranarak aslında kendini kandırıyor. CHP’deki bu zafer havası, aslında seçim sonuçlarının Kılıçdaroğlu’nun konumunu güçlendirmek için ihtiyaç duyduğu bir ortamı sağlamış olmasından kaynaklanıyor.

Seçim bitti ama sanırım bu bir hafta boyunca seçim sonuçları tartışılmaya devam edecek. İtirazların sonucu nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

İster beğenelim, ister beğenmeyelim sonuç bu! Bu sonuca göre, tencere yuvarlandı kapağını buldu. Bundan sonra neler olacağını hep birlikte yaşayarak öğreneceğiz. Dileğim AK Parti’nin en kısa zamanda içini temizleyerek, ülke gündemine sahip çıkması. Türkiye’nin her anlamda boşa geçirecek bir saniye zamanı, boşa harcayacak bir kuruş parası, gözden çıkaracağı tek bir ferdi yok. Düne dair ne varsa dünde kaldı. Şimdi hep birlikte olanlardan ders alarak önümüze bakmamız gerek.

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MUSTAFA SARIMUSTAFA SARI27 gün önce
  ALLAH İÇİN SİZİ SEVİYORUM DÜŞÜNCELERİMİZİ BU KADAR GÜZEL YAZIYA ANCAK SİZ AKTARABİLİRSİNİZ.
 • A.hamit erginA.hamit ergin1 ay önce
  Yazınız yorumunuz genel bakış açınız saygıya ve sevgiye dayalı adil bir gelecek ıyiki varsınız hataydan saygılar
 • SeldaSelda1 ay önce
  Suriyeli göçmenleryolsuzluklar ve betonlasan mahvolan istanbul fazla söze gerek yok
 • Zeynep ok Zeynep ok 1 ay önce
  Sayın DİLİPAK yazılarınızı hep okuyan bir vatandaşım hakkaniyetle yazıyorsunuz kimseyi kayırmadsn eleştirip doğruları gösteriyorsunuz teşekkürler ben bir akp üyesi olarak bu seçimlerde oy vermedim 16 yıl boyunca gittikçe halktan kopuk bir hal alarak ülkeyi aile şirketine dönüştürdüler haram hırsızlık iftira rant liyakatsızlık bunları genel seçimde dahada bitirecek daha büyük bir halk tokadı yiyecekler bu benim gibi bir çok insanın düşüncesi bunlar bizleri dinden imandan edecek her şeyi yapan kibir abideleri artık halkın gözünde bir değerleri yok selam ve dua ile
 • ÇetinÇetin1 ay önce
  Bence konuşalım ama eğri turp deyil doğru oturup doğru konuşalm.
 • Mehmet ünlü Mehmet ünlü 1 ay önce
  Belediye reisleri kesinlikle sahaya inmiyor ben konya dan yazıyorum reis bu konya daki bilhassa selçuklu belediye sindeki gayesiz çalışmayı göz ardı etmesin seçim arefesinde bile ne selçuklu adayını nede büyükşehir adayını pazar yerinde görmedi aynı zaman da ben pazarci esnafı yım gelsinler insanlar sorsunlar buna rağmen konya yüzde yetmiş oy verdi reise bu reise olan sevgiden dolayı tabi her konya gibi vefa göstermediği için bu tepki ile karşılaştık ama lütfen ben halkım benim dediğimi kulak ardı eden kim olursa bir gün hezimete uğrar bunun gibi nice problemlere yerel siyasi yönetimler kulak tikadilar
 • Veysel POLATVeysel POLAT1 ay önce
  Tespitler doğru ancak bunu anlayacak yetki ve sorumluluk sahibi insanlar kalmadı.AKP ninzirveden inişe geçtiğini görmek kimileri için çok acıama bu gerçeği görenlerde görmezden geliyor.
 • Mehmet vMehmet v1 ay önce
  Dava adamları yok edilince sonuç bu oldu
 • MehmetMehmet1 ay önce
  dava peşinde koşanlarmakamve ... peşinde koşanlar tarafından ezilinice ...
 • BurakBurak1 ay önce
  Empati ve Adaletsizlik çok etkili
 • Adem sonerAdem soner1 ay önce
  10 yıldan bu yana askeri ücretten emekli olan vatandaşa 740/890 tl emekli maaşı bağlandı akp kılını kıpırdamadı kim geçinir diye sonuç bu
 • bilgebilge1 ay önce
  secim kaybetmeyi oy calmayla aciklayan grüha sesleniyorum. bozulan ekonomi suriye savasi poset parasi dolarin 3 kat artmasi sarayda torpilliler ve lale devrine bir bak. baska sonucmu bekleniyordu ki oy calindi felan filan. chp o kadar devlet gücü polis jandarma ysk ya akp li sandik müsahitlerine ragmen oy calabiliyorsa, daha önce neden calmadi arti hadi caldio halde akp yi herkes kandirabilirir fetöde kandirir abd de. o halde akp devlet yönetme yetisinde degil gitmeli
 • Zekeriya KAŞIKCI Zekeriya KAŞIKCI 1 ay önce
  Kul hatasız olmazmış, Mevlam hepimize hatalarımızı görebilmeyi ve düzeltebilmeyi nasip etsin, belki sandıkta sitem de var ; fakat ;öyle insanlar da var ki Allah korkusu olmadığı için kazanmak uğruna bazı sandıklarda olduğu gibi Alinin külahını Veli'ye Veli'nin kini de Ali'ye vicdanı sızlamadan yapabilecek çok insan var Cenabı Allah'ı bile tanımayan bu insanlar akla bile gelemiyecek her şeyi gözünü kırpmadan yapar...Basına yansıyan yanlışlardan dolayı aslında oyların yeniden sayılması farz olmuştur. Bu insanlara asla güven olmaz.. ki bazı deliller de bunu ispatlıyor..
 • AliAli1 ay önce
  Sayın Dilipak 7/24 televizyonda olan Cumhurbaşkanımız kendisini nasıl anlatamamış sorunun cevabı burda aday kendisi olmadıgı için.Bu kadar ortalarda oldugu için millet görmekten ve aynı konuları sürekli duymaktan bıktıgı için medya tek dili kullandıgı robotlaştıgı için devletinin Ak parti seçim kanpanyasına harcadıgı meblayı açıklamasını istiyorum vatandaş olarak Sayın İmamoglu çok iyi bir aday profili idi insanların kalbine girmeyi başardı Sayın Kılıçdaroglu arkada kaldı sahayı ona bıraktı dogru olanda buydu genel seçim havasına girmedi
 • HilalHilal1 ay önce
  Bu kadar liyakatsizligin karşılıginda ne bekliyordunuz bu seçimde. Hiç uzatmaya gerek yok. Feto ve diğer terör örgütleri ile mücadele edildiği söylenip daha siyasi ayağına dokunulmazsa hangi bekadan bahsedilir. Millet niye inansın. Liyakat gerekirdi. Seçime günler kala AKP'nin resulun gemisi olduğunu iddia eden başkan adayi mı dersiniz ruzi mahşerde beraat belgesi ile enduljans dağıtan milletvekili mı dersiniz artık ne ise bunların hepsi bu sonucu hazırladi. Bahceliye dua edin.
 • AKINCIAKINCI1 ay önce
  Abi bensizdenşunuanladım ve beni şaşırttınızvefa bizdebirsemtadı olmuşdahaşimdidenayar vermeyebaşladınızDavutoğluve ekibinin önünü açmaya başladınız sizieseflekınıyorum yazıklarolsunsize .terazivarbukadar yapılandünyayatekbaşına dik duran eğilmeyen birbüyük liderebu kadarmıvefanız kudüs sizin sadekaleminizdemireisten başkavarmı savunan, sizmademherşeyibiliyordunuz size o kadarsöyledikbirrandevuisteyin reisten demedikmi siz olmasanızda bizdavamızdanvaz geçmeyeceğizreisinyanındayızhocaaaaam şehitliköyleherkesenasibolmuyoriçinde olacak siziallahahavale ediyorum...sadeceistanbula yapılanhizmetleri saymaklabitiremezsiniz yalandiyeninyüzüne gözünedizinedursun vefasızlarlistesindesizde yerinizialdınız hepinizi allahaısmarladık....
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  RTE başkan oldu ama Elektriğe yüzde 37 zam...neden?
 • HaticeHatice1 ay önce
  Siz ne diyorsunuz sayin dilipak turkiye genelinde yuzde 52 oy almis partiye ikaz var diyorsunuz bu yerel secim ist,ankara da sahtekarlik yapilacagi coktan beri belliydi istanbulda gozlemciydim sahtekarligi farkettim sayim bittigi andan itibaren gazetenize yazmaya basladim cunku gulencilerin bu oyunu yapacagini kendileri ifade etmeye calistilar hala cevremizde gulenci bitmedi hala kripto gulenciler var bunlari asla unutmayin hala bitecek gibi gorunmuyor bunlari bitirmek icin bir kisi cok mucadele ediyor bakalim bitirmek icin omru yetermi bilmiyoruz ya komsum arkadasim akrabam bunlar hala gulen icin hadi toplanin dese toplanacak insanlar var bunlarin icinde sucsuz olarak teror damgasii yedik diyen bir kesim var ama obur tarafta hala sempatisi olan insanlar var ben en cok bunlardan korkuyorum onlar bu vatani sorun etmiyor
 • SEFERSEFER1 ay önce
  GAYET NET SECIMI EYT KAZANDI SIMDI 20 BIN FARKLA DOVUNUP DURUYORSUNUZ TUREDIK DEGILMI BAYA İŞE YARADIİYİ DUSUNUNEYTDEN NE KAR OY KAYBETTINIZ
 • NerminNermin1 ay önce
  Syn dilipak sizinartık tanıyamıyorum. 1-solcular gşbi sonun başlangıcndan bahsetmeye başladınız 2- abduullah gül davutoğlunun parti kuracağını daha secm sonuclanmadan konuşmaya başladnz 3- akp oy artırırken kaybedenler ortadayken ve dahi istanbul için iptal oylar dyebahsederken chp nin -usulsuzluk-aklakszlıklığına tek söz söylememeniz, hakkınızdaki samimi düşüncelerimi bitirmiştir.
 • SadecetepkiSadecetepki1 ay önce
  Heyhat!...Hayret!...Hadi elinizle yazdınız da gönlünüz nasıl el verdi böyle bir yazıya..Sözcü/Birgün/Cumhuriyet sizin bu yazıyı baştacı edeceklerdir.Siz uyuyorsunuz,uyumuşsunuz hatta sersemliği hâla üzerinizde kalmış.Şu durumda en azından oy hırsızlığı,şaibeli pardon atlayarak yazmışız vs gibi akıl almaz iddialar ortada iken,siz sonucu tescilleyen,adam kazandı,helal olsun,Başkanlık yakışır methiyeleri ile ey ABD alın size yeni başkan tanıyın demek istercesine vurdumduymaz,akil fukaralığı bir yazı kaleme almışsınız.Yıllardır sizi tanır,kaleminizin gücünü bilirim...Ama şu anda itibaren sizde sezdiğim ve yakın zamanda sonucu göreceğimi umduğum bir haleti ruhiye içerisinde takiyyeci bir üslupla selamınızı almış bulunuyorum.Muhatabı da ses verecektir elbet.Zaman en büyük ilaçtır.
 • Haberci K Haberci K 1 ay önce
  Sayin hocam CHP, nin iki büyük sehri almasndan AKP ve Reis bukadar korkarsa ,Iktidari kaybederken Allah göstermesin kalbten gider. Insan kötübirseymi yaptilar, diye aklina geliyor. ???
 • ÇöküşnameÇöküşname1 ay önce
  Dilpak'ın gemisi Nuh'un gemisi gibi olmuş:Ak partiGemisinde homurdanmalar vardı şimdi ise isyana evrildi ders alınır mı çoook zorKulak veren yokDilipak dert babası olmuşDerdini dilipak'a açabiliyor millet Bundan sonra köklü değişim olur muGöstermelik olur ciddi köklü değişim olmazBence sorunun temel de baştan kaynaklanıyor1...Partide önemli kadın figürler şatafatlı modacı imaj çizdi2...mitinglerdeki davranış şekli ve üslupta aşırı bir özgüven seçilmesi3...şarkılarla ıslanma hikayeleri ve ön dağlardaki kitlenin Parti'nin has elit kadrosu biziz der gibi çılgınca tezahürat yapması4...beraber yola çıkılan yoldaşların anlamsız şekilde yolda ayrılması5...fetö kumpas davalarında bazı bakanların şaibeli kalıp üstü örtülmesi6.. bazı fetöcülern parti yönetimindeki yakınları tarafından kayırılıp yargıdan kurtarıldığı şüpheleri7...damat'ın bakan olması aileyi liderliğe hazırlama planı olarak algılandı8...müstakbel başkanın da aileden biri olmasının zemini hazırlanmış izlenimi mi doğdu9...ulaşılamaz erşilemez olmak millet derdini Dilipak hocaya anlatabiliyor bunu iyi anlamak lazım10...teşkilatlar ile genel merkezler arası kopukluk teşkilattakilerin elindeki gücü çaktırmadan çıkarı için kullanıyor izlenimi11...teşkilatlar aday tespitini yaparken genel merkezi yanıltıcı kullanabilecekleri adayları seçiyor algısı12...teşkilatlar da oligarşik aristokrat takımın oluşması aynı adayların beğenilmeyen de yine aday gösterilmesi13...Zengin iş adamı sanayici lerini söz sahibi olarak liderlik alması14...illerde gerçek sorunların dile getirilmemesi 15...ilkesiz tiplerin demogijik süslü konuşmalarını yeterli görülüp önemsenip lider yapılması16...ilkeli ve fedakar helalzade dava insanlarının seadetçidir diye dışlanması 17...liberalleşme muhafazakarlaşma tanımlarıyla ilkesel islamcılık şuurunda koparak rantçı pazarlıkçı tarifenin güdümüne girme18...eş dost kayırma19.. mülakatlar da partizanlığı adaletin önüne çıkarma20...söylemin tükenmesi demode olmuş konulardan medet umma21...kendi kitlesini sağlam ilkelerle Kuramama22...tekneyi bekleyen çorbayı içer bilinci içeren konuşmaları üst dilden dile getirme23...beton yatırımı 24...fabrika Kuramama25..döviz krizinde dış etkenlere karşı çaresizlik26...pazardaki sıntıya acil çözümler sunmaya27..bu krizlerle gelişen.fakirliğe karşıyüzeysel sanki kayıtsızmış gibi soğuk bir bakışla yaklaşma28..göstermelik fakir dostu inancının yaygınlaşması29...eldeki mevcut kemikleşmis oy potansiyeli bize yeter düşüncesine kapılma30...işsizliğe ve işsizlere karşı samimi ve etkili yeni projelerle direkt mücadele ederek çözüm sunmama32...işsizlere para fonu oluşturup şarta şutta bağlamadan onları bu fondan iş buluncaya kadar karşılıksız borçlarla destekleme böylece onurlarını koruma
 • abdulketcapabdulketcap1 ay önce
  Bir Kemalist olarak şunu diyorum, lütfen yayınla yeni akit. Sayın Cumhurbaşkanımız yapayalnız.Çevresindeki danışmanlar ona doğru bilgi vermiyor,artı olarakta, bu yazar gibi diğer sığ görüşlüler, Cumhurbaşkanımıza sekte vuruyor.Tayyip Bey herkesi kucaklasa, danışmanlarına uymasa daha iyi yöneteceğinden şüphem yok. Hani diyorsunuz ya arkadaşlar, nemalandılar filan..Bu gazetedeki yazarlar da öyle..Dini imanı olanı dinci yaptılar. Bu mubarek kandil akşamı alayınızın ALLAH belasını versin. asalaklar.Başta sen sayın yazar, yatacak yerin yok buy dünya da. Mavi Marmaradan beri rahat uyuyama yatağında.
 • Sonuç bu değil,Sonuç bu değil,1 ay önce
  İstanbul Ankara bizim olacak, (Melih bile tuhaf tuhaf konuşmaya başladı)
 • YusufYusuf1 ay önce
  Abdurrahman Bey, girişte "CHP ve MHP daha kazançlı idi." demişsiniz; gelişme bölümünde "CHP kaybettiği bir seçimden..." demişsiniz. Bu bariz çelişkiniz hakkında ne düşünüyorsunuz?
 • ImamImam1 ay önce
  Reis Seni kimse dinlemedi seni dinleseydi Eğer AK Parti bu pozisyonda olmazdı senin yazılarını sürekli takip ediyorum o kadar ikaz ettim bu kadar ikaz ettin ki taş olsa çatlardı ama gözleri kör kulakları sağır olduğu senin söylediğin gerçekleri duymadılar inşallah bu saatten sonra dikkate alırlar yoksa AK Parti'nin sonu anap'tan daha farklı olmayacak
 • MuratMurat1 ay önce
  Son 4 seçimde seçimlerin kaderini belirleyen Kürtler olduğu kesinlik kazandı.davutoğlunun girdi millet vekili seçimlerinde Kürtler HDP ye yönelince akp mecliste salt çoğunluğu yakalayamadı. Seçimler yenilenince kürtler sayesinde akp nin millet vekili sayısı artı. Cumhurbaşkanının ilk seçimde seçilmesi yine Kürtler sayesinde oldu.bu yerel seçimde büyük illeri akp ye kaybettiren CHP ye kazandıran yine Kürtler oldu. Bundan sonra seçimlerde başarılı olmak isteyen Kürtleri yok sayarak değil Kürtleri kazanarak başarı gösterebilir
 • UffUff1 ay önce
  Abi Gine öttürmuşsün Sende son zamanlarda Akp ye kaptiriyon Alenen hadi hayırlısı .Aklıma yotubede bir meczubun "Ankara ayağını denk alsın"dediği geliyor yazınızı okuyunca Hocam hoca misin değil misin
 • UffUff1 ay önce
  Abi Gine öttürmuşsün Sende son zamanlarda Akp ye kaptiriyon Alenen hadi hayırlısı .Aklıma yotubede bir meczubun "Ankara ayağını denk alsın"dediği geliyor yazınızı okuyunca Hocam hoca misin değil misin
 • UffUff1 ay önce
  Abi Gine öttürmuşsün Sende son zamanlarda Akp ye kaptiriyon Alenen hadi hayırlısı .Aklıma yotubede bir meczubun "Ankara ayağını denk alsın"dediği geliyor yazınızı okuyunca Hocam hoca misin değil misin
 • bizimkisi bir aşk hikayesi bizimkisi bir aşk hikayesi 1 ay önce
  İktidar partisi yıllardır bizim adam bu olsun diyerek devlet kademelerinde sınavsız liyakatsiz insanları başa getirerek sonucu aldılar.saglik sen eğıtım bir sen memur sen bizim adam dedi diğer sendika üyelerini küstürdü.Adam belli bir hizmeti olmayıp sahada çalışmamış kişiyi alıp başa getirip bu bizim adam deyip sandık başkanlığını da verirse sandığı bırakıp kaçar şerefsiz.akpartimi içten yıktılar adiler.allah büyük
 • ŞahinbeyŞahinbey1 ay önce
  YASİN rumuzlu yorum yapan arkadaş,sen ne yedin,ne içtin,kiminle flört ettin anlatamamışsın,konu ne diye sormayacam çünkü ne yazağın belli oluyor...
 • ŞahinbeyŞahinbey1 ay önce
  Sizinde sevinciniz başarınız, tebrik ediyorum.
 • AqmehmetnarinAqmehmetnarin1 ay önce
  Memleketipatates,sogantartismasinagetirdiler,disaridaitibarkalmadi.dahaakpninkendinitoparlamasiniistiyorsunuz.bravosize.
 • BirolBirol1 ay önce
  AKPARTİ Alibabanın çiftliği mi kardeşim.İlkesi,davası olmayanın ne işi var orda.Kendi oyuna sahip çıkamayan üyelerin derhal kapı dışarı edilmesi gerekiyor.Belli ki çoğu partiden nemalanmak için üye olmuş.
 • EmekliEmekli1 ay önce
  İhlaszedenin parasını mücahit örene niye veriyor niyehesap sormuyorsunuz deyince garibanlar üstüne üstlük, rahatımız bozulmasın aman örtbas edelim diye, akp yalakaları, çanak yalayıcıları tarafından hakarete uğruyor. Dışları müslüman içleri kafir ihlas grubundan hesap sormak hükümetin nedense işine gelmiyor. Siz, garibanın hakkını korumak için yönetime talip olmadınız mı. Müslümanlık emanete hıyanet mi demek. Haksızdan gaspçıdan aldatanın yanında olmak mı demek ? Vicdanınız tamamen mi köreldi ? Allah korkunuz hiç mi kalmadı ?
 • ASALAKLARASALAKLAR1 ay önce
  Ak partinin sıttından bir türlü indirelemeyen asalaklar , Reisin kredisini tüketen kaşarlı bürokrasi ve Ankara’da her dönem görev alan ve halkın nefret ettiği teşkilat mensupları . Kaybettirmemin baş aktörleri .. Yazık çok yazık ..
 • Ebu ZerrEbu Zerr1 ay önce
  Sıla adlı yorumcu, öyle abuk subuk yazılar yazmaya devam ederek gavurun kılıcını sallamaya sen devam et. Batıda karma eğitimde var tekli eğitimde. Öyle abartılı anlatmışsınki içinden kin, nefret ve iftira akıyor. Batıyı senden mi öğreneceğiz? Bende Brükselde uzun zaman kaldım. Ayrıca bir öğretmen ve eğitimciyim. Kamuda uzun süre görev yaptım. Sana göre okullarımız sanki birer bataklık ve fuhşiyat yuvası, evlatlarımızda .....bilmem ne! Sen kimsin ki bu hakkı kendinde görüyorsun? Sen ahlak polisimisin? Görevin ne? Alanın ne? Hem bunlardan sana ne! Sen kendinden mesulsün o kadar. Reise olan düşmanlığın üzerinden tüm ülkeme ve insanlarına da düşmansın. Üstelik yorumculara ve de ülkem insanlarına biryerlerde "biz alçaklar" diye yazmışsın. Bunu deme hakkını sana kim verdi? Fetö mü yoksa? Düşmanlıktan gözün dönmüş senin. Utsnmadan hakaretlere ve seviyesiz bu absürd yazılarına hala devam etmektesin. Sen kendine bak, kendi alçaklığını ne bize malet nede bir başkasına. Reisi eleştirmek başka şey, hakaret etmek başka bir şey. Bu tür hakaretleri ancak bir fetö haini yapar. Amacın belli, sonsuz bir düşmanlık ve de aşağılık bir öfke seninkisi. Elif Şafak gibi, Eyüp Can gibi Mehmet Şimşek gibi ve diğerleri gibi müstevlilerin kucağındasın. Ayrıca birde tipik bir fetö renklendirmesi yaparak klasik saadetçi rolüne soyunmuşsun. Bazı konuşma ve icraatlarında bende Reise katılmıyorum ama bu kimseye Reise hakaret hakkını vermez. Sevelim yada sevmeyelim o bizi ve ülkemizi temsil ediyor. Bu noktada konuşmak kimsenin haddine deği. Bu ne hadsizlik. Bu ne ahlaksızlık. Bu ne terbiyesizlik. Kraliçe Elizabeth biliyorumki sizlere iyi bakıyor. Ve Theresa May de bir abla olarak sizlere güzel kol kanat geriyor. Sizlere batının her yeri serbest. Anında oturma ve çalışma izni. Ve sınırsız sosyal yardımlar. Aynı pkk lılara verdikleri gibi. Reisin en büyük hatasıda sizlersiniz. Ülkemize ihanet ettiniz ve kaçıp gittiniz. Sahte bir din üzerinden gittiniz. Hepiniz birer kullanışlı maşasınız, bulunmaz nitelikteki hainlersiniz. Bu milleti nasılda kandırdınız öyle. Nasılda ihanet ettiniz acımasızca. Allah sizlere iki cihandada gün göstermesin ve asla sevindirmesin. Her tarafınızdan şirk akıyor zaten. Ha sahi birde, elveda deyip gitmiştin. Ne oldu da geri döndün tekrar yorumlara? Neresinden tutsak elimizde kalıyorsunuz! Renklendirme yöntemiyle her kılıktasınız. Her partide, cemaatte, tarikatte, stk'da, kamuda ve özelde olmak üzere heryerdesiniz. Sonuç olarak, hainlik ve düşmanlıktan başka biŕ şey değilsiniz...
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Kardeşim ben birini tanıyorum adam bukalemun gibi gitti akpartiye üye oldu.Ama aynı zamanda iyi partiye oy vereceğini söylüyordu.Peki dedim akpartiye niye üye oldu.Olsun dedi ondan da menfaatlenelim değil mi yani.Yani insanların çoğu böyle ilkesiz sürüsü.Yani bu insanların tek bir ilkesi var o da çıkarı neredeyse oraya gider.Bir partinin bu kadar üyesi olması önemli değil.Önemli olan ilkeli üyeleri çok mu.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Aah ah reisiniz çok hatalar yaptı maalesef ihlaszedeleri kaderine terk etti.Onları ahları tuttu.Sonra belediyelerde ihaleler durmadan yandaşlara verildi onlar zenginleşti. Evet akpartinin bu ülkeye yaptığı çok güzel şeyler var.En azından yaklaşık 2 yıldır terörü sıfırladı.Bu bile başlıbaşına çok önemli ama yaptıkları hatalarda bir çuval inciri berbat edecek nitelikte hatalar. İki büyük şehri kaybedince belki bu bir çeki düzen sağlarla .Artık mücahit örene de o 480 milyon doları bağışlamazsınız herhalde.Mücahit örenin kasasında neredeyse 800 milyon dolar varmış artık milletin parasını versin. Daha fazla ah almayı bırakın.Yoksa 2023 de hayal olabilir. Ben sadece düşüncelerimi dile getirdim.Umarım akparti ve yönetimi bundan büyük bir ders çıkarır.Bu ülkenin akpartiye ihtiyacı var ama akpartininde bu ülkeye ihtiyacı var.Bunu kesinlikle unutmayın.
 • Ülkenin haliÜlkenin hali1 ay önce
  Tuzu kuru olanlar için ekonomi önemli olmasa da aslında bir devleti ayakta tutan en önemli unsurdur ekonomi. İlk zamanlar biz de mutlu olduk yeni yollar yapılınca ama sonra gördük ki tarım alanları bitti sular altında kaldı. İlk zamanlar yapılan kaldırımlar yıllarca giderdi şimdi 331 milyon TL ye yapılan kaldırım 1 senede çatladı. Bir de yazmışlar fiyatını yolları para ile kaplasak anca bu kadar para harcanırdı. Ayrıca bir köprüden geçmek 100tl gibi bir rakam. Yeşil alan bulsak bir rahatlasak desek hemen bir Cafe orayı parsellemiş. Ya para harcayacan ya da gidecen. Ülke bu halde. Sözde bizim ama parası olanlara....
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  Dünyadahiçbirdevlet ne varneyoksasatıp, üstüne bir dedünyanın en yüksekfaiziyledövizborçlanıp , üstelik bir deTAMAMINI BETONAGÖMEREK ayakta kalamaz.... ÇünkiBETONÖLÜDÜR.... HAYAT iseCANLI....
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Cumhurun oyu hemen hemen öncekinin aynısı.Aslında Beldiyelerde de akpartinin oyları hemen hemen öncekilerin aynısı.Sanırım mhp nin akpartiye katkısı fazla olmamış.Mhp nin bir kısım oyları ya geçersiz atılmış ya da başka partilere gitmiş olabilir. İstanbulda bence büyük şehir belediyesi seçim sonuç tutanaklarını kontrol etmesi lazım akpartinin her şey ondan anlaşılır.Geçersizlerden akpartiye fazla bir şey çıkacağını sanmıyorum. Geçersizlerde her şey barizdi.Bende sandık kurulu başkanıydım. Bir de partili müşahitlere göstererek mutabık kalınarak oy pusulalarını sayıyorduk.Bence eğer seçim sonuç tutanaklarını gözden geçirip ysk nın sitesinden kontrol ettirirlerse herşey ortaya çıkacaktır.Ondan sonra çıkan sonuca razı olmaktan başka bir bir şey yok.Mesela benim sandıktan 9 oy farkla akparti kazandı. Ama bir sandıkta vatan partisine 129 oy çıkmış :işte diyorum oylarda kaydırmalar ortaya çıkarsa herşeyi bu belirler.Bir de bilgisayara girişte de yanlışlıklar yapılabilir.Bunuda seçin sonuş tutanakları karşılaştırılarak ortaya çıkar.Benim naçizane önerim bu.
 • BirolBirol1 ay önce
  Sayın Nur sizin gibi düşünenlerin bu sonuçta katkısı çok büyük.Tebrikler.Şimdi zaferinizi kutlayın bakalım.
 • BirolBirol1 ay önce
  Devlet küfürle ayakta kalır da Zulümle asla ayakta kalamaz.Adalet ve Ahlak olmadıktan sonra neyleyim,Dünya malını,arabayı,yolu,köprüyü.
 • BirolBirol1 ay önce
  Artık onlar akıllanmazlar o iş bitti.Kendi kurduğunuz düzen artık size zarar veriyor.Bu seçim sonun başlangıcını gösterdi.Yinede, İnşallah akıllanırlar ama hiç sanmıyorum.İzmihlâl yakın.
 • Yasin Yasin 1 ay önce
  Sayin kadir gokdemir tayip 46 yasinda emekli olmus bide devletten maas aliyo yani cif dikis yapiyo ama millete gelince bunlarda nerden turedi diyo birde kizina akil danismanligi adi latinda 55 bin tl magas aldiriyo kendisine ve kizina gelince devletin kasasinda para var ama millete gelince yok
 • Vanlı Vanlı 1 ay önce
  Açlıktan ölsekte oyumuz reise çünkü allah rızası için ona güvendik ve inandık oda bugüne kadar yaptıklarıyla bunu kanıtladı15 yıl önceki ülke nerde şimdiki nerde millet ev gördü araba gördü yol gördü hastane gördü vesairechp yi mahsum gösterenler bu insanlar bir anda bu hale gelmedi chp nin 80 yıllık politikalarıyla bu hale geldi camileri ahıra çevirmeleri eazani türkçeleştirmeleri içkiyi kumarı zinayı genelevleriyle sebrbestleştirdiler egitimde dini hemen hemen kaldırdılarbu millet chp yi bir daha yutmaz buna inanın ankara ve istanbulu almaları iyi oldu millet akla karayı görsün unutmadan reis yüzde 52 almış kendinizi avutmayınbumillet reiisten ve ona yardımcı olandan vazgeçmez
 • Yasin Yasin 1 ay önce
  Takim yazdiklarina yuzde yuz katiliyorum ama sunu bilki bunlar akillanmazlar
 • BirolBirol1 ay önce
  Halihazırda, yaklaşık 11 milyon üyesi olan AKPARTİ.Türkiyede her 8 kişiden birinin üyesi olduğu parti olan AKPARTİ,oyları çaldırdık diyorsa dükkanı kapatıp gitsin.Bu muazzam çoğunluğa rağmen oylarına sahip çıkamıyorsa,devleti de yönetemez.
 • BenBen1 ay önce
  Başta Ankara’daki bürokrat ve bakan danışmanlarını gözden geçirsin, İhalelere el atsın,sonra toparlanır.,
 • Kadir GökdemirKadir Gökdemir1 ay önce
  Şevki Yılmaz hocam Akit Tv de resmen yalvardı adam,verin şu Eyt lilerin istediğini,İstanbul, Ankara gidecek dedi.İstanbul, Ankara nın kaybedilmesinin de hafife almayın.Rize yi,Erzurum u Alsan ne olur.Unutmayın bu yürüyüş,1994 de İstanbul, Ankara alınarak başladı,kaybedilerek sonlanabilir.
 • YörükYörük1 ay önce
  Türkiyenin ciddi bir yapısal problemi var. Türkiyede doğru yatırımcıyla doğru yüklenici hiç buluşamaz. Türkiyede doğru işverenle doğru çalışan hiç buluşamaz. Türkiyede doğru göreve doğru eleman hiç gelemez. Bu kamuda da aynı, özelde de. Tek sebebi aç gözlü, kul hakkı gözetmeyen siyaset maymunları ve alın terinin ne olduğunu bilmeyen bir baltaya sap olmaya niyeti olmayan tembel hak hırsızlarıdır. Torpil olayının Türkiyede ciddi bir arz-talep mevcudiyeti vardır. Arz edeninde, talep edeninde Allah bin türlü belasını versin. Vekil ve parti teşkilatlarının torpiliyle taşeronda işe girenlerin hepsi kadro aldı. Kadro alır almaz sendika, örgütlenme vs gitmiş hemen hasbamlar. Yok o benim görevim değil, yok benim haklarım var. Bu 657 ne bela birşeydir. Zamanında 20 tane torpille işe girdikleri taşerondan şikayet ederlerdi, beğenmediyseniz OSB lerde birsürü açık pozisyon var gidin derdim. Şimdi de memnun değillerdir. Ama gerçek hak sahibi, 2010 KPSS mağdurlarından hiç bahseden varmı? Alnının teriyle çalışıp, kimsenin torpiline tevessül etmeyen mağdurların çalınan hakkından bahseden var mı? Aslında Reis sadece bu sene, teşkilattaki ve meclisteki torpil memurlarına bu sene sadece KPSS mağdurlarının mağduriyetini çözeceksiniz başkasına torpil yok dese yeter bence. Bedavacılar, torpilliler kurumları ele geçirince, hatta özeldeki düzgün şirketleri bile ele geçirince, bu devletten iş çıkacak, nitelik artacak diye bekleyin, sanayi gelişecek diye bekleyin. Olacak olsa bile gerçek Hak sahiplerinin ahı oldurmaz...! Alın teri olmadan, hakkaniyet olmadan biryerlere bedavadan, torpille, hak hırsızlığıyla gelenlerden verimli, doğru iş çıkacak diye bekleyin. Çok beklersiniz...
 • murtaza kireşçimurtaza kireşçi1 ay önce
  ak parti gene ders almayacak sayın dilipak, gene el pençe divan duran yalaka insanlar baş tacı yapılacak, bizim gibi eğriye eğri diyenler bankamatik memurluğuna devam edecek ve yamuklar hiçbir zaman düzelmeyecek.
 • NurNur1 ay önce
  Ak parti batmadı heeey uyanın akbabalar gibisinin ya utanındünyanın her yerinden tebrik geliyor siz takılmış dilipakın peşine gidiyorsunuz hepiniz ak parti reis düşmanısınız bariz belli hükümet dimdik ülke bazında sandıklarda katakulli var bilmiyen yok oylar yeniden sayılacak onlar azmış olablir ama siz dahada azmışsınız bitiniz kanlanmış işsizlikmiş bilmem neymiş attıra attıra gidiyorsunuz hepiniz ekonomi uzmanı valladilipak koysun adaylığını verin destek girin hükümete oy verirlerse yönetin bu ülkeyi görelim dışarıdan ahkam kesmeyin
 • Alaeddin ErturkAlaeddin Erturk1 ay önce
  Sayfanizdaki yazilariniz çok küçük ve soluk okunmuyor bilginize.
 • dedeslidedesli1 ay önce
  haksizliga karsi musa asasini nasil yere vurduysa, milletde bizi yönetenlere karsi asasini yere vurmusdur...bunu anlamamiz gerekiyor..öz elestiri yapmanin zamani gelmisdir...yapamazsak 40 yil sürünürüz...sevgilerle....
 • TakımTakım1 ay önce
  Millet ekonomiden payını alamadı.Ülke refahını Ak partili yandaş iş adamı,İhaleci,vurguncu kibirli kasılan kendini bir halt sanan ukala tipler paylaştı.Kobi kredisi,teşvik kredisi,yatırım kredis,vs adı altında paralar onlara akt atarıldı.Millet bunları gördü.işçi,memur,esnaf,Eyt,asgari ücretli,işsizler sadece enflasyon oranında faydalandı.zenginlik yayılmadı tabana.Refah payı verilmedi millete.Yani ülke zenginleşti fakat millete bir şey verilmedi.IMF ye borç verelim diyor, Millete geldimi bütçe zorlanıyor diyor. millet bıktı masaldan.Gerçekten ciddi manada bir ders almazsa sizi garanti ederim 2023görmeyecek.Allahın üstün yarattığı erkeği yasalarla pasif hale geldi.Zina yasası duruyor.Aileyi dinamitleyen erkek otoritesini sarsan ve bitiren yasalar var.Kadını ön plana çıkaran yasalar. FAİZ lerin bilerek düşürülmediği,Piyasanın kımıldamaz hale gelmesi.ihalelerin belediye ve kurumlarda resmen peşkes çekilmesi.Para kazansın diye gereksiz yatırımlar,istedikleri yere istedikleri adamı haksızyere atamalar.Siyasilerin dışarıdan kurumlara müdahaleleri.daha çok var.bunlar düzelmezse Ak partinin işi zor.selam
 • 1 ay önce
 • YörükYörük1 ay önce
  Türkiyenin ciddi bir yapısal problemi var. Türkiyede doğru yatırımcıyla doğru yüklenici hiç buluşamaz. Türkiyede doğru işverenle doğru çalışan hiç buluşamaz. Türkiyede doğru göreve doğru eleman hiç gelemez. Bu kamuda da aynı, özelde de. Tek sebebi aç gözlü, kul hakkı gözetmeyen siyaset maymunları ve alın terinin ne olduğunu bilmeyen bir baltaya sap olmaya niyeti olmayan tembel hak hırsızlarıdır. Torpil olayının Türkiyede ciddi bir arz-talep mevcudiyeti vardır. Arz edeninde, talep edeninde Allah bin türlü belasını versin. Vekil ve parti teşkilatlarının torpiliyle taşeronda işe girenlerin hepsi kadro aldı. Kadro alır almaz sendika, örgütlenme vs gitmiş hemen hasbamlar. Yok o benim görevim değil, yok benim haklarım var. Bu 657 ne bela birşeydir. Zamanında 20 tane torpille işe girdikleri taşerondan şikayet ederlerdi, beğenmediyseniz OSB lerde birsürü açık pozisyon var gidin derdim. Şimdi de memnun değillerdir. Ama gerçek hak sahibi, 2010 KPSS mağdurlarından hiç bahseden varmı? Alnının teriyle çalışıp, kimsenin torpiline tevessül etmeyen mağdurların çalınan hakkından bahseden var mı? Aslında Reis sadece bu sene, teşkilattaki ve meclisteki torpil memurlarına bu sene sadece KPSS mağdurlarının mağduriyetini çözeceksiniz başkasına torpil yok dese yeter bence. Bedavacılar, torpilliler kurumları ele geçirince, hatta özeldeki düzgün şirketleri bile ele geçirince, bu devletten iş çıkacak, nitelik artacak diye bekleyin, sanayi gelişecek diye bekleyin. Olacak olsa bile gerçek Hak sahiplerinin ahı oldurmaz...! Alın teri olmadan, hakkaniyet olmadan biryerlere bedavadan, torpille, hak hırsızlığıyla gelenlerden verimli, doğru iş çıkacak diye bekleyin. Çok beklersiniz...
 • ANKARA İLÇE BAŞKANLARINI....!!!!ANKARA İLÇE BAŞKANLARINI....!!!!1 ay önce
  Sahi Ankara İl başkanlığını , keçiören ve hasekiye destek olmayan diğer ilçe başkanlarını göreve getiren ve bunlara rreferans olan siyasetçilerin mutlaka tespit edilmesi ve sorgulanması gerekmez mi? Gerçek dava adamları , mütevazi , dürüst , Çalışkan , parada pulda gözü olmayan o kadar değerli insanları bu görevlere gelmesini kimler engelledi , ciddi olarak buraya eğilseler ve böyle düzgün adamlar bu vazifelere gelebilse toparlarız inşaallah .
 • Mehmet Atahan Mehmet Atahan 1 ay önce
  Reisi esir almışlar .(sözde) oy hesabı içinadaleti sarsacak uygulamaları vaadi ediyor ve geniş kesimin canını yakacak kararlar aldırılıyor adalet ve güven duygusu sarsılıyor kimsenin umurunda değil. Seçim zamanı geldiğinde ise beka sorunu var diyerek milletin vatan sevdasını istismar etmeye çalışıyorlar. Mülakat adaletsizligi , saçma sapan imar affı,tarım ve eğitimde yapılan başarısızlığı abd ve dış güçler mi yapıyor. Piyasadaki hayat pahalılığı en gerçek şekilde yaşanırken negatif enflasyon değerlerine kimi inandiracaklarSuriyeli muhacirler çok ciddi toplumsal sorun olarak şişmeye devam ediyor devlet bunun farkına ne zaman varacak. Fetö ile mücadele adı altında yapılan hak ihlallerinı bu millet biyerlere not ediyor. Reisdağıtılan milli görüş ekibi ile anlamlı idi. Yanlış yapıyorsun diyebilen ekibe acil ihtiyaç var.
 • maveramavera1 ay önce
  Ülkeme bahar geldi...
 • VanlıVanlı1 ay önce
  Yeni kurulacak partiye zemin hazırlama yazısı seçimin net galibi ak parti türkiye battı mutafak yanıyor ekonomi bitti söylemlerine milletten net yanıt 44 35 lik oy belki size tuhaf gelecek ak partinin tarihteki en büyük zaferi bu seçimdirreisin arkasındayız yeni parti kuracaklarda bilsinler iyi parti ve saadetin oylarından başkasını alamazlar reisin karşisina kim çıkarsa iyi gözle bakılmaz 100 yılda bulduģu bir lideri a gül a davutoğlu ve diğerlerinin kıskanclığına feda etmez bu millet cok önemli olsaydılar gittiklerinde ak partinin bitmiş olması lazımdı temel karmollalı oğlu gibi olmak istemiyorsanız
 • melih53melih531 ay önce
  hocam piyasalara görüyorsunuzdur..darmadağın..ekonomi yönetimi olaylara hakim değil gene**hala**teşvikler açıklanmadan önce keşke piyasaların beklentisi olanekonomi yönetimide revizyon yapabilselerdi..piyasa sakinleşcekki dolar faiz borsa üçgeni stabil çalışsın..bütün göstergeler korku salıyor..özellikle on milyonlarca kişinin ilgi ile izlediği borsa**ve özellikle kamular**korku salıyor..ve hala teşvik falab deniyor..piyasalar güvenecekki sakinleşsin ve teşviklere olumlu tepki versin..teşvik açıklanacak deniyor piyasalar çöküyor..eskiden böylemiydi...güven yok ne yazıkki ve hala ekonomi yönetimi son hızla devam diyo...
 • erhanerhan1 ay önce
  sen kendini ne sanıyorsun ki, herkes seni dinlesin. BakzatenAKP oyunu aynen korudu.CHPnin başkanlıkları kazanması ise,HDP ,İP ve SPnin desteği ile oldu
 • Tamam Tamam 1 ay önce
  Reis, İhlas grubuna arka çıktığı için ailemizden bir oyu başka partiye verdik. Eğer zaman aşımından dolayı alacaklarımız abd vatandaşı mücahite peşkeş çekilirse hiç bir oyumuz AKP ye verilmeyecek. Bu seçim, kendilerine gelmeleri için vatandaşın uyarısı idi. Yoksa sonu ana atan partisi gibi olur.
 • Yasin Yasin 1 ay önce
  Hala anlamıyor sunuz kişi lider poponuzu kurtarır zannediyorsunuz çerçevesi belli kanun ve kurallara uyan adaletin iktizası layık olana hakkını veren kitaplarda yazılı prensip ve ahlaklara istinad eden topluluk muvaffak olur.ahmet Mehmet kurtarır kafası cahalettir maalesef cari olan bu haldir maalesefmüslümanlar kıyamet hadislerindeki çobanlar yüksek bina yapıyor makam mevki iş adamları mal menfaat için her herzeyi yiyiyor ilim adamları fasık lığa yuvarlanmış müslüman lar kültür mantarı kıvamına getirilmiş Mekki ve özellikle medeni ayetler sansürlenmiş uçuruma gidiyoruz ve kimse, millet umursamıyor evet maddi gelişmek için altyapı yatırımları şart bu yükü met bu noktalarda epey yol kat etti fakat Avrupa’nın düştüğü tuzaga biz de hızla yuvarlanıyoruz onlar nasıl ki hıristiyanlıkdan korktular biz de yüzeysel Müslümanlara doğru hızla ilerliyoruz250 yıldır eğitimde üzerimize abananbati medeniyetine meydan okuyacak bir eğitim sistemi 17 yılda inşa edilemedi Topraklarımızı ve nesillerimizi biz işleyip biz şekillendiremiyorz gıdamızı biz işleyip biz şekillendiremiyoruz dolayısıyla cari medeniyet bizi yavaş yavaş kendi materyelin haline getiriyor ve buna karşı kasası dolu ve kafası doluMüslümanlar hiçbir enstrüman üretemiyor hazırıyaşamak nefislerine ne kadar da hoş geliyor
 • metinmetin1 ay önce
  SILA yayazımda yorum yok gerçekler var . anlama kapasiteni geliştirmeniher şeyden her düşünceden yazıları ve yazarları okumanı accizane tavsiye ediyorumbelki bir nebze olsun anlama istidadın gelişir 20 yıldır parası ödenmeyen İHLASZEDELER MAALESEF aMERİKAN VATANDAŞI KRİPTO FEDOÇU mücah İİİİTTTT öREN E FEDA EDİLMİŞ DURUMDA BU KONUYUDA araştır bilgi sahibi ol ondan sonrayorumunu yap laf olsun torba dolsun diye yorum yapmayalım lütfen önce bilgi sahibi olalımsonra fikir sahibiben devlet değilim ama devletiminvatandaşıyımbir dahakiseçim de sana söz sen kime dersen o patrtiye oy vereceğim selam ve saygılar sayın editörüm sataş ma olduğu ve hadbildirme olduğu için cevap vermek zorunda kadim sizin adalet inancına güvendiğim için yazımı yayınlayaçağınızı düşünüyorum selam ve dualarımlal
 • Yalan dünya Yalan dünya 1 ay önce
  Sayın Dilipak tam yazınızı okuyordum ki (bu arada arabadaydım) aynı zaman da radyo haberleri de açıktı tam da bu sırada sizi uyaran önemli bir zatın haberi veriliyordu. Bence bu açıklama çok talihsiz bir açıklama. İsmi lazım değil soyadı Kalınmış o kişiye benim söyleyeceğim şudur. Beyefendi önemli kişi! sizlerdaha yok iken Reisin yanındaki kişiler onun davasını omuzlayanlar Sayın Dilipak ve daha başkalarıydı. Reisin en zor zamanlarında hiçbir çıkar gözetmeden hep sahip çıktılar. İyi şeyler söylerken iyi de uyarılar yapılınca kötü mü oldu. Yalan değil İstanbul un Ankaranın kaybı iyi olmadı. Siz böyle uyarı larakulak tıkamaya devam eder üstüne suçlamaya kalkarsanız gözünüzün önündeki çöpü göremezsiniz. Bu da hiç iyi olmaz. İnsan sevdiği için endişelenir onun için uyarır. Doğrusu da budur herşeyi tozpembe göstermek en büyük kötülüktür. Yeter artık herkesi uzaklaştır ötekileştir olmaz kendinize gelin artık. Sayın Dilipak sesimiz olmaya devam edin Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah Selam ve dua ile.
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI1 ay önce
  İnsanlarımız birlikte yaşamayı öğrenecekler tıpkı Osmanlıda olduğu gibi.Bence seçimin bize verdiği en önemli mesaj bu.Metal yorgunluğu diyip İstanbulda Binali beyle,Ankarada Özhaseki ile İzmir de Zeybekçi ile Samsunda M.Demir ile bunun gibi birçok adayla yola çıkmak hataydı.Nasıl ekonomiyidamada teslim etmek hataysa.En büyük hatalardan biri de ekonomik durumu halka yokmuş gibi göstermekti.yine kavgacı uslupasmak kesmek yargı adına karar vermek hataydı.israile ali kıran baş kesenmisin diyeceksin ama içer de millete kurmayları da dahil aynı şeyi yapacaksın.Adaletin olmadığı bir yerde hiçbir şey olmaz.Kanunlarımız çok acayip çok tuhaf acilen araştırılıp değişmeli.Adam birini kaza sonucu öldürüyor ama elini kolunu sallayarak çıkıyor.bunun gibi birçok kanun var hangisini yazayım.parası olan gücü olan bir şekilde işlediği suçu örtbas ediyor.seçim kanunu değişecekti hala değişecek.Samsun da M.Demirin aday olmasını gerçekten kim istedi,bir tane samsunlu istemiyor ama RTE HÜRMETİNE BU VE BUNUN GİBİ KAÇ KİŞİ BİR YERLERE GELİYOR VE en acısı cebini doldurup gidiyor.Nerde kaldı 2002 DEN ÖNCEKİ DÜZENLEŞİMDİKİNİN FARKI.Dünyalıklar için ahireti satmak çok normalleşti.Cennete gitmek oy vermekten mi geçiyor.Allahın hesap işlerine karışmak kullarına mı kalıyor.yanlışlıklar çok ama çok.AK Parti bana göre çok bile oy aldı bu kadar yanlışa rağmen.Bir düşünün bu yapılanları başka bir parti yapsaydı biz neler derdik neler düşünürdük.Aklımızı başımıza alıp yüce dinimizi dünyalık işler için yıpratmadan adaleti sağlayarak,kimseyi ötekileştirmeden,kulu Allah'ın yarattığını unutmadan birlikte yaşamayı ve yönetmeyi bilmeliyiz.Demiyorum ki teröre bulaşanı veya yardım edeni cezalandırmayalım.Meclis elimiz de kanunları çıkaralım kimseyi kandırmayalım.HDP'yi terör yuvası olarak lanse et ama seçime girereken milyonlarca para ver,millet vekillerine her ay maaş ver.kimin parası verilenler milletin vergilerinden alınan para.Akrabalarına yandaşlarına onu bunu özelleştirerek ver onlar elektirk faturalarını istedikleri gibi milletin sırtına vursunlar.Vallahi helal etmiyorum şu elektirk faturalarına ödediğim paraları.Deveye sormuşlar sırtın niye eğri diye oda nerem doğru ki demiş misali ülkenin hali bu maalesef.Özellikle dini yanlış kullananlara diyanetten veya herhangi bir cemaat liderinden bir açıklama gelmiyor ya oda çok ilginç.Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.Rabbim bizi içimizde ki ve dışımızda ki şeytanlardan ve şeytanlaşmış insanlardan korusun.Hayırlı kandiller...
 • KEMALİSTKEMALİST1 ay önce
  DEMOKRASİYE SAYGI GÖSTERMİYORUZ,HER ZAMAN BU BÖYLE YALAN MI? GEÇEN ANAYASA OYLAMASINDAEŞİT OY İLKESİNE UYULMADI YANİ HER ZARFTA MÜHÜR BULUNMADIĞI HALDE BUNLAR SAYIMA DAHİL OLDULARBU OLMAZ USULE UYGUN BİR DURUM DEĞİL YANİ SENİN ZARFINDA MÜHÜR VAR BENİM ZARFIM DA MÜHÜR YOKSAHUKUKEN TEKNİK ANLAMDA BU USULE UYGUN OLMAZ EŞİTLİK OLMAZ BİLİMSEL ANLAMDA EŞİT OY İLKESİ OLMAZ ,HUKUK AÇISINDAN BU BÖYLEDİR AMA OLDU... ŞİMDİ DENİLİYOR Kİ AT ÇALINDI NEYMİŞ EFENDİM FETO İLE PKK ,AKP'NİN BİNECEĞİ ATI BİNECEĞİNDEN ÖNCE AHIRA GİDİP , ÇALDI FELAN, FİŞ MEKAN CHP BİR ADRESTE TESLİM ETTİLER.YANİ HEP BİR AT HİKAYESİ,ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇİYOR DAHA ÖNCEDE DEREYİ GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ VS HEP AT ÜZERİNEBİR HİKAYE TAMAM BİZDE AT ,AVRAT ,SİLAH ÖNEMLİ AMA BU KADAR AT ÜZERİNE SEÇİM SONUÇLARI MEŞRULAŞTIRILAMAZ OLMAZ..:) BU ATLA DEVE DEĞİL DERLER ADAMA SEÇİM SONUCU DEMOKRASİYE UYMAZSAKBU DURUM ARTIK SU GÖTÜRMEZ BİR HAL ALIR SEÇİMİ DÜRÜST BİR ŞEKİLDE YAPICAZ HAK KİMİNSE ALLAH'TA ONU GÖRÜYORSA HAKKI İADE EDECEZ YOL SU YAPMAK KİMSEYE TEKRAR BİR BAŞKANLIK VERMEZ HERKESTE O YOLU DA SUYU DA YAPAR MESELE HALK KİMİ TERCİH ETTİ YANİ BİR SINAVDAÖĞRENCİ GECESİNE GÜNDÜZÜNE KATARNOT ALMIŞDA BİRİ BUNU DEĞİŞTİRİRSE O ÖĞRENCİ BU SINAVA GİRER ,ER YADA GEÇ DAHA BÜYÜK NOT ALIR VERMEYENDE ZAMAN İÇERSİN DE EZİLİR KALIR
 • abdulmetinabdulmetin1 ay önce
  rumuzsuz kardeş; muhalefetin veya başka her kimse sevinmesi elbette normal, bu duruma bir şey dediğimiz yok da, lakin gel gör ki! hezeyanlar havada uçuşuyor. Ayrıca biz bu filmleri daha öncede gördük, onların parti purti siyasi kişiliklerle pek işi yok, nefretleri dine, tahammülsüzlükleri islamadır. Rahmetli Erbakan'a yapılanlar ne çabuk unutuldu? onun içindir ki siyasi aktörler değişse de onların kini değişmez
 • okyanusokyanus1 ay önce
  ekonomi berbat hocam is yok as yok laff cok MANSUR YAVASA saldiri yarisnina girdiler hepsi birden ben o zamanda yazmstim bizim halkimiz madurdan yana cikar ve oldu secim aksami daha berbat davrandilarekrem imamogluna haksizlik ettler ve ayni yanlisa devam ediyorlar bakin yerelde kaybettler boyle devam ederlerse durum dahada kotuye gider genel secimler elden gider ikinci buyuk sorun suriyeliler onlara cozom bulup gondermek zorunda yoksa artik asla kazanamazlar...
 • Safa aydın Safa aydın 1 ay önce
  İmamoğluna tüm istanbulda hdp nin destek verdiğini unutmamak gerek. Burada akp başarısızlığının nedenleri yanında chp ve hdp seçmeni nasil oluyorda bir araya geliyor diye düşünmek lazım. İp ve saadeti hiç söylemiyorum. Neden akp seçmeni söylendiği gibiyok poşet yok patates yok eyt yok efendim ben bu adayları beğenmedim deyip ders veya mesaj vermek için akp ye oy vermiyorda. Chp seçmeni neden kendi partileri ile ilgili böyle bir sorgulama yapma gereğini duymayıp açık açık terör ve teröristleri destekleyen partiyle birlik olan kılıçtaroğlunu cezalandırmıyorlar veya tavır koymuyorlar bence esas bu soruya cevap verilmesi gerekiyor.
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa1 ay önce
  DİKKAT; Sayım yeniden yapıldığında YSK seçim sonuçlarını AK Parti lehine karar verecektir.Ancak, AB ülkeleri desteği ileCHP +HDP+FETÖ yeni bir gezi başlatabilir.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Bırak..bsu..doğrucu..davut..teranelerini..Akit..Ailesini..terket..ZEKAMIZLA..ALAY..ETME.
 • müslümmüslüm1 ay önce
  Ak Partide bu zafer ve iktidar sarhoşluğu devam ettiğ müddetçe hiçbirşey değişmez. Çün dağdan gelenler bağdakileri kovaladı. Yağcılar Ak Partiyi çoktan ele geçrmiş durumda. Dostça uyarı yapanlar hainler hanesine yazıldı. Vurgunlar, soygunlar, haramlar, yalanlar ve iftiralar hep mübahlaştırıldı. Bu gidiş hayra alamet değilİnşaallah bu derin uykudan uyanırlar...
 • Yasin Yasin 1 ay önce
  2023 te davut oglunu basta gormek dilegiyle
 • HAKAN HAYDANHAKAN HAYDAN1 ay önce
  Sayın Hocam öncelikle size saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.Sizin yazılarınızı zevkle takip ediyorum. Biz bir çok şeyi biliyoruz ama söyleyemiyoruz veya sesimizi kimseye duyuramıyoruz. Hemen konuya giriyorum.RECEP TAYYİP ERDOĞAN 17 yıllık iktidarı döneminde bu ülkeye yaptıkları hizmetlerden dolayı en az %70 oy laması gerekir ve bunu da gerçekten hak eden bir liderdir.Bunu her kes kabul ediyor ve onaylıyor.Peki niye yapılan bunca hizmete rağmen bu kadar oy alıyor? Rusya lideri PUTİN niye Rusya da yüksek oy alıyor.HizmetleriSayın Cumhurbaşkanımızdan oransal olarak söylüyorum daha azdır.Sebebi çok basit.Bizim Ülkemizde üst makamlara gelen bürokratların hepsi için söylemiyorum ama maalesef çoğunluk teşkil ediyor milletvekillerin akrabaları veya bir grubun mensupları ve hiç de kamuoyu tatmin edici hizmete ve adalet duygusuna uygun çalışma sergilemiyorlar. Taşradaki üst düzey yöneticilerin ve bu yöneticilerin kariyer liyakat esaslarına bakılmaksızın yerel yöneticilerin akrabaları dostları ahbapları yani kendilerine çıkar sağlayan yöneticileri seçme yöntemleri millete müthiş bir öfke besliyor vicdanları yaralıyor .Adeta torpilsiz bir işlem yapılamıyor. Boğaziçi den mezun Ankara Hukuk tan mezun veya değişik üniversitelerden mezun girdiği yazılı sınavlardan en üst derecede puan almasına rağmen sırfkimsenin hakkına girmeyeyim diye torpil için sağa sola başvurmayan bir çok kişi mülakatlarda elendiği ve bağrına taş bastıklarını acaba Reis biliyor mu? Öğretmen mülakatları, idareci mülakatları,Sağlık Bakanlığı personel alımlardaki üsüller, İŞKUR personel alımlardaki yerel yöneticilerin baskıları yani kısaca müthiş bir yozlaşmakirli oyunlardan acaba Reis ne kadarından haberdardır. Bir ilin üst düzey yöneticisi yemediği halt kalmadı ona idari yönden hiç bir şey yapılmadı.Bir paralel çıktı diğer bir örgüt hemen onun yerini aldı. Adeta onlarsız bir adım atılamıyor.Sayın Hocam, Reis ne yapıp edip adaleti tüm kurumlara oturtması lazım.Torpili ortadan kaldırmasılazım.Bakınız adalet duygusu ekonomiden önce gelir.Ekonomiyi düzeltebilirsin adalet duygusu zedelendi mi tamiri zor olur uzun zaman alır.İnanın sayın hocam ben Reis için 94 Seçimlerinde kazandığı için kurban kesmiş bir insanım.Bu güne kadar da tüm seçimlerde tereddüsüz oy vermiş bir insanım.RECEP TAYYIP ERDOĞAN gibi bir lider artık zor gelir. Ama Onun etrafındakiler önlem alınmazsa REİSİ'n karizmasını daçizdirirler hepimiz buna çok üzülürüz..Rabbim hepimizi affetsin Miraç kandiliniz Mübarek olsun.
 • Ömer farukÖmer faruk1 ay önce
  Özeleştiri den tutunda muhalefetin de yaptığı hatalara kadar birçok şey yazabiliriz. Ama ben birkaç atasözü ile özetlemeye çalışacağım...... İğneyi kendine çuvaldızı karşındakine batır..... Büyük lokma ye ama büyük söz konuşma...... Düştükten sonra yol gösteren çok olurmuş...... Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş...... Tencere dibin kara seninki benden kara..... Deveye demişler ki sırtın neden eğri, demişki nerem doğru....... Körle yatan şaşı kalkar.... velhasıl şu anki yaşayışımız hal ve durumumuz, KUYUNUN İÇİNDEKİ ADAMIN, KUYUNUN İÇİNDE KALARAK, KUYUDAN KURTULMAYA ÇALIŞMASINA BENZİYOR... Eciğinden tutta cücüğüne kadar, yanı saadetinden tutta TKP sine AKP sinekadar. hizmetlisinden tutta CumhurBaşkanı na kadar. öğrencisinden öğretmeninden tutta, doktoruna profesörüne kadar. delisinden tutta en akıllısına kadar. Bu durumdayız.Allah Azze ve celle yardımcımız olsun...... Unutmayınki:Kabbalizmin siyonizmin kapitalizmin kuyusundan kurtulmanın yolu başkan, bilgin, profesör olmakla değil. Yani çok akıllı olmakla değil. Rabbimizin bize buyruğu olan faiz yememek israf etmemek ile olur. İşte o zaman kendilerini ilâh ve rab olarak gören firavunların çarkına öyle bir çomak sokarız ki, düzenleri temelden çatırdar. Birde bunun arkasından parti parti bölünmüşlüğü bıraktıkmı. İşte bu tamda Kuyudaki insanın kendisine atılan ipi görüp ona sımsıkı sarılması gibi. Bizde hep beraber Allah Azze ve Cellenin ipine sımsıkı sarılırsak muhakkak kurtulanlardan oluruz. Allaha emanet.
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Seçim sonrası partilerinde umduğunu bulamayanlar , talebi karşılanmayanlar ,partilerinde geleceğe yönelik bir umut ışığı göremeyenlertek tek itirafta bulunarak yaptıkları hainlikleri çarşaf yayınlayarak ve her yerde haykırarak hainliklerini ilan edecek bizde hainleri fazla zorlanmadan görebileceğiz.
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Başka partiye oy verenlere hain denilmedi , çıkarını burada görüp şahsi menfaatlerini her şeyin üstünde gören ,onların yaptığı her türlü açıklamaları , birliktelikleri , illegal açık gizli toplantıları menfaatleri içingörmezden gelen ,talepleri karşılanmadığı için bunlara olan hıncını bu şekilde çıkarmaya çalışan ,AKPARTİ yanlış yaptığı için değil uygunsuz talepleri karşılanmayanlarAKPARTİ yanlış yaptığı için ayrıldık havası vermeye çalışanlar vardı.Hain , kuşkuya meydan vermeyecek , hakkında hiç bir olumsuzluğa kapılınmayacak en yakınında olanve her türlü illegal ilişkilere girdiği açığa çıkan kişileredendi. PKK talimatı ile partliere sızan , her türlü ilişkilere girenve bunu inkar edenlere kim olursa olsun ne denirse onlar odur.
 • Trabzonspor Trabzonspor 1 ay önce
  Biz eyt mağduruyuz derken bize birde bunlar türedi dendi.yazik degilmi biz insan degilmiyiz 25 yıl üstünden sözleşme yapıp 34 yıla çıkartmak günah degilmi.cifthatta üç emekli maaşı alanlar "bunlar emekli olunca gene çalışıp çift maaş alacaklar bunlar uyanık"denmedimi.? Ben varsam ailem var ben varsam milletim var ben varsam devletim var.haksizligi duzeltin.
 • LAFI NET SÖYLE SAĞA SOLA VURMALAFI NET SÖYLE SAĞA SOLA VURMA1 ay önce
  1896 daBaselde haim naum diye biri demiş1-FABRİKALARI KAPATTIRACAĞIZ (İşsiz kalacaklar çok ucuz fiyatlara, çok uzun saatler çalışmak zorunda kalacaklar)2-TARIMI BİTİRECEĞİZ (Aç kalacaklar, onlara tohum gübre ve tarım ilacı satacağız.Birde bu ürünlere hastalık bulaştırıp hasta edip tıbbi ilaçlarımızı dasatacağız)3- Dinlerini değiştireceğiz ( Kuranı Kerimi ezbere okuyacaklar ama Allah okuduğun ayette ne dedi anlat denildiğinde anlatamayacaklar .Çünkü okuyacaklar ama anlamayacaklar.)4- Faizli çok paravereceğiz (bunları çar çur ettireceğiz üretim yaptırmaya kullandırmayacağız senelerce bu borcun faizini ödeyecekler)SONUÇTA DA AYRIŞACAKLAR- BÖLÜNECEKLER VE BİRBİRLERİ İLE ÇATIŞACAKLAR BİZDE BÖLÜNEN YERLERİ KENDİMİZE VİLAYET YAPACAĞIZ.BUNUN TERSİNİ YAPMADIĞIN SÜRECE BUNLARI BİR FATİHA KADAR BU TOPRAKLARDA YAŞAYAN VATAN EVLATLARINA ANLATMADIĞIN SÜRECE ÇOK GÜZEL YAZILAR YAZAR AFERİNLER ALIRSIN. AMA SONUÇ NE YAPMAZSIN . ALAMAZSIN. Saygılar.
 • ne istedilerse verdikne istedilerse verdik1 ay önce
  doğru mu bu bilgiler?: İstanbul büyükşehirin bütçesi 34 milyar tl, Ankara’nın bütçesi 14 milyar tl, bu rakamlar bir çok bakanlığın bütçesinden daha fazla. Rant mı var bu işte?
 • Nurcan ÇamNurcan Çam1 ay önce
  Sayın Dilipak’ın yazısına sonuna kadar katılıyorum. Referansı milli ve manevi değerler olan insanların daha adil olması gerekir. Belediyelerde özellikle Esenyurt belediyesindeki rüşvet,yolsuzluk bu belediyeyle çalışan ak partilileri dahi illallah dedirtti. Adaletin olmadığı yerde her şey yerle bir olur. Umarım sayın cumhurbaşkanımız işe el atar 25 yıl önceki liyakat sahibi ve Allah rızası için çalışan temiz insanlara önemli mevkiler teslim edilir.Biz tabanız inşallah birileri sesimizi işitir...
 • ileri demokrasiileri demokrasi1 ay önce
  İmamoğlu açıklama yapmış:"Anadolu Ajansı değiştirsin adını, Ak Parti Ajansı yapsın""Burada bir şeyin daha dikkatini çekmek isterim bir kere Anadolu Ajansı’nın tık tık tık diye sonuç vermesi için 1919 görevliyi okullara göndermiş olması lazım. Nereden acaba bilgi topladı? Bizden istemedi. Acaba Ak Partililerle mi iş birliği yaptı. YSK benim güvendiğim tek kurum. Sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Anadolu Ajansı'nın sandıklarda görevlisi yok. Anadolu Ajansı’nın tek kaynağı kalıyor, sandıklardaki Ak Parti’nin müşahitleri. O zaman değiştirsin adını. Ak Parti Ajansı desin.
 • Neden Oy VermedimNeden Oy Vermedim1 ay önce
  Başka partiye oy veren kardeşime hain, terörist,zillet diyen adamın gücüm yetse ağzını kırarım. O'nun gösterdiği adayı da yok sayarım.
 • KEREM_CEMKEREM_CEM1 ay önce
  AKPARTİ teşkilat çalışanları nerdeyse haftada bir lüks restoranlarda, 5 yıldızlı otellerde toplanıp yemek içmekle meşgul oluyor. Hep aynı kişiler toplanıyor, yanlarında bir milletvekili bazen de bir bakan sohbet-eğlence sonra selfi çekip sosyal medyadan paylaşıyorlar ama SAHADA ÇALIŞAN KİMSE YOK. Esnafın, çiftçinin, garibanın halini hatırını soran yok. REİS in hatırına oyumuzu veriyoruz. Teşkilatları belirli gruplar ele geçirmiş, ihale takip edip belediyelerden hangi işi koparabiliriz derdine düşmüşler. Artık halkımız parti binasına girememekte, derdini sıkıntısını dinleyecek muhatap bulamamaktadır. NEŞTER ZAMANI. YOKSA 20 YILLIK REİSİN EMEKLERİ HEBA OLUR. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.
 • fahrifahri1 ay önce
  sen doğrudan ayrılma üstad varsın bu yalakalar varsın troller sana çamur atsın ,sen ALLAH cc rızası için uyardın uyarıyorsun ama menfaati için insanoğlu nebileri,resulleri inkar etmiş ne beklenir
 • Yılmaz BATIYılmaz BATI1 ay önce
  Vatandaş Ak partiye sarı kartını çıkardı.Aile bakanı, çok kötü,tarım bakanı, çok kötü. Ucuz et yedireceğim derken üretim yok oldu.Yahu zencefil dahi Çin den geliyor.Adamlar bir milyar ı geçkin insanı doyurup bir de bize satıyorlar.Soğan patates üretemiyoruz.Kabul etmiyorlar en zayıf oldukları yerden vuruluyolar.Yani muhalefet biraz daha becerikli olsa bu bir dahaki seçim kırmızı kart olur.
 • Adem KARTALAdem KARTAL1 ay önce
  Tespitlerinize sonuna kadar katılıyorum hocam. Şimdiye kadar hep Ak Partiye oy vermiş biri olarak söylüyorum Erzurumda Ak Partiye oy vermedim. Çünkü reisin dilindin memnun değilim, hele hele Ak Parti teşkilatlarından hiç memnun değilim. Kibir ve adam kayırma üst düzeyde seçmen ince bir ayar verdi inşallah ders çıkarıp da bizi başkalarına oy vermek zorunda bırakmazlar.
 • NİĞDELİNİĞDELİ1 ay önce
  KİMSE FARKETMİYOR AMA MİLLETVEKİLLERİ VE BELEDİYE BAŞKANLARI HEP VARLIKLI VE ZENGİN İNSANLARDAN TERCİH EDİLİYOR.BU YÜZDEN YÖNETİCİLERLE GÖNÜLBAĞI KURULAMIYOR.NE YAPSAN HEP BİR MESAFE OLUYOR.VARLIKLI OLMASADA YÖNETİCİLİK VASIFLARI OLAN HİÇ KİMSE YOKMU ? OYSA YÖNETİCİLİKALLAH VERGİSİ BİR VASIF.HARBİLİK VE SAMİMİYET KONUSUNDAZAMANIMIZIN VARLIKLI İNSANLARI OLDUKÇA SIKINTILI.SANKİ İZOLELİ GİBİLER.GÖZLERİNDEN O PIRILTILARI ALAMIYORSANIZ GÖNÜL BAĞIDA KURULAMIYOR İŞTE.YANILIYORSAMDA AFFEDİN....
 • Suat KılıçSuat Kılıç1 ay önce
  SEÇİM İÇİN EĞİTİM ALARAK SERTİFİKA ALMIŞTIM. DEFALARCA DA SANDIK BAŞKANLIĞI YAPTIM. BU SEÇİMDE GÖREV TALEP ETTİM. GÖREV VERİLMEDİ. SORDUĞUMUZDA BİZ ZATEN HERKESE GÖREV VERDİK ADAM BULAMIYORUZ DENDİ. BEN BUNA İNANMIYORUM. BEN BİR BİT YENİĞİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
 • Suat KılıçSuat Kılıç1 ay önce
  ABDURRAHMAN DİLİPAK IN KÖŞESİ KIYMETLİDİR. HEM YAZILARI HEMDE YORUMLARI SİYASETÇİLER İNCELEYİP NOT ALMALIDIR.MİSAL BİR SORUN.YILLARDIR BİR KAMU PERSONEL YASASINDAN BAHSEDİLİYOR. ÇIKARTILSIN ARTIK. KURUMLAR ARASI MAAŞ FARKLILIKLARI GİDERİLSİN. BİR MÜHENDİS EMEKLİ İKRAMİYESİNİ BİR İŞÇİDEN DADA DÜŞÜK ALMAMALIDIR. EMEKLİ OLUNCA MÜHENDİSE BAĞLANAN MAAŞ TA HİÇ BİR SORUMLULUĞU OLMAYAN İŞÇİDEN DÜŞÜKSE BİR ADALETSİZLİK VAR.AYRICA BİRİLERİNE VERİLECEK 3600 EK GÖSTERGE HAKSIZLIKLARI DAHA DA ARTIRACAK. İNSANLARIN EĞİTİM VE SORUMLULUK , KIDEMİNE ......GÖRE MAAŞ VERİLMELİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
 • AbdülmetineAbdülmetine1 ay önce
  Muhalefet yıllar sonra bir yer kazandı sevinmesi normaldemokrasi denen şey bu kardeşim. Çoğunluğu alanın sözü geçer. Alınan kararlar Allah'ın kanunlarına ters de olsa. Aslında bu durumun kendisi İslam'a aykırı. Bir bak kanunlarımıza domuz bile serbest. Ben senle alay etmiyorum sana bildiklerimi anlatıyorum. Uyarsın uymazsın senin tercihin. Ayrıca benim oturduğum yerde akparti kazandı onlar da havai fişek gösterileriyle kutladı. Müslüman için önce Allah ve peygamberi gelir parti değil.
 • hamdohamdo1 ay önce
  Yörük,sana %de %katılıyorum.
 • Chp zihniyetinden beklenirChp zihniyetinden beklenir1 ay önce
  Bir asır önce osmanlıyı satanlar bu sahtekarlığı mı yapmayacak. Bunların yalanlarına kanmayın

Günün Özeti