Size inandırıcı geliyor mu?

28 Aralık 2018 Cuma

Trump’ın başına taş düştü galiba. Bir anda kalp gözü açıldı, hakikati gördü. PYD’yi bıraktı, DAEŞ ile mücadeleyi Türkiye’ye bıraktı, FETÖ’cüleri paketlemek için talimatı verdi. Halk Bankası sorunu çözülüyor, Hakan Atilla her an serbest kalabilir. Patroit satışı için bir sorun kalmadı. Veliaht prens ve İsrail’le ilişkilerini kesti.

Bakarsınız FETÖ’yü de gönderirler. Zarrab’ı da. Trump ne zaman namaza başlayacak acaba?

Sigortacıların bir bakış açıkları var. Kendilerine çok çok iyi bir iş geldiğinde “ihtiyad” ederler. Yani ağuyu altın tas içre ve bala karıştırıp sunabilirler.

Trump kendi başına mı “hidayete erdi” yoksa bizden birileri üstün ve keskin zekâsı ile Trump’ı ikna mı etti? Trump bütün bu olanları bilmiyordu, yeni öğrendi de mi politika değişikliğine gitti.

Bakın, bunlar geldikleri gibi gider. Bir gecede hidayete erenler, bir saatte bütün sözlerini unutabilirler.. Yaani, neymiş? DAEŞ’i ABD, NATO’daki dostlarımız örgütlememiş. Her şey yanlış bir bilginin sebep olduğu yanlış bir kanaatten ibaretmiş. ABD gerçekten DAEŞ ile mücadele ediyormuş ve zaten bundan sonrasını Türkiye tek başına halledebilirmiş. İngiltere’nin, Fransa’nın, Rusya’nın desteğine bile gerek yok.

Ben özür diliyorum, ABD’li dostlarımız sadece bir yanlış anlama sebebi ile yanlış şeyler yapmışlar. Yani dün Suudi Veliaht Prens konusunda Trump’ın Yahudi damadı Kushner bu işleri karıştırmış bir de Dahlan’ın siyasi ihtirasları. Zavallı Veliahd Prensin de başını yaktılar. Yok, Suudiler parasını verecekmiş, Mısır askerini kiralayıp bir Arap NATO’su kuracaklar mı, SDG ve PYD’lileri, SDG içindeki ezdi ve Hristiyan milisleri de bu Arap NATO’suna asker yapacaklarmış. Yok, plan değişti. ABD PKK’yı da ikna eder, PYD’yi de, bakarsınız, ABD’li dostlarımız, ÖSO yanından SDG’nin de Türkiye’nin “Ortadoğu” politikasında destek unsuru olarak görevlendirilmesi yönünde karar verebilirler. Tamam da benim anlayamadığım, ABD Noel tatili için Irak’taki üsse geri çekilirken niçin DAEŞ’lilerin hapis tutulduğu hapishaneleri serbest bıraktılar. Daha önce de ABD’li dostlarımız DAEŞ’lilerin bir kısmını Sina’ya, bir kısmını Fergana’ya doğru yola çıkarmıştı.

Sahi, ABD’li dostlarımızın FETÖ’yü teslim etmeleri yetmez. SDG ve PYD’yi bizim komutamıza vermeleri de yetmez, hani şu 20.000’den fazla TIR’la ve hava köprüsü ile gönderdikleri silahlar ve mühimmatları da TSK’ya devretseler. Dostun eli tutulmaz. Bizim için de “yeni yıl” hediyesi olur böyle bir sürpriz!

Dostumuz ABD’nin, askerlerini geri çekerken 300 TIR’lık bir konvoy vardı peşlerinde de, birkaç gün sonra 500 TIR’la tekrar bölgeye ne gönderdiler merak ettim.

Geri çekilen askerlerin gittikleri üs, güvenli ve Suriye’nin kuzeyi ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ni birbirine bağlayan Peşhabur Sınır Kapısı›na 227 kilometre mesafede yer alan Harir Üssü. Bu üs ABD’nin Irak’ın kuzeyinde Suriye sınırına en yakın askeri üssü konumunda. Yani isterse karadan birkaç saat içinde eski yerlerine dönebilirler. Havadan yarım saatlik bir mesafede yani.

Sahi, PYD milislerinin ve SDG’deki Ezdi ve Hristiyan milislerin parasını kim veriyor. Bunu ödemeye devam edecekler mi? Yoksa Selman’dan mı alıyorlar bu paraları. İster misiniz bizim bunların maaşını vermemizi istesinler. Olmaz olmaz deme olmaz olma. Trump bu!

Eğer Trump’ın başına taş düşmedi ise, kimilerinin dediği gibi, Kaşıkçı’nın öldürülmesindeki derin sır ile ilgili bizim bilmediğimiz derin bir gerçek mi var. Eğer öyle ise yarın Veliahd Prensin Türkiye’ye gelmesi, ya da bizden birilerinin Suudi Arabistan’a gitmeyeceğini kim garanti edebilir.

O zaman İran ile ilişkilerimiz ne olacak. Putin ile bundan sonraki yol haritamız için bir tahminde bulunmak mümkün mü? Bu gelişmeler konusunda NATO sessiz. AB sessiz. İngiltere sessiz. Fransa ve İngiltere, ABD’nin Fırat’ın doğusundan ani çekilme kararından çok mutlu olmamışa benziyor.

Sahi bu “tezgah”ın içerideki partnerleri, arabulucuları kimler?

FETÖ cephesinden ses yok. Soldan ses yok, liberallerden ses yok. AK Parti çevresinden gelen açıklamalar suali mukadderlere yeterli cevabı vermiyor.

Trump’ın zikzaklarını düşününce insan bu açıklamalara güven duymakta zorlanıyor.

Bu gelişmeler yaşanırken savunma bakanı değişiyor, Kongre, Temsilciler Meclisi, Pentagon’dan ses yok. FETÖ’yü yeni yeni anlıyor Amerika. Bizden düne kadar suç kanıtı istiyorlardı. Bilmiyorlar demek ki. Ben, FETÖ CIA’nın Truva Atı diyordum. Koskoca ABD bilmiyor ya da yanılıyor olamaz. Kendileri kurdurdu, yönetti diyordum, demek ki değilmiş, ben rüya görmüşüm. Özür dilerim. Ne dışişleri ne adalet bakanı “ne kanıtı istiyorsunuz” demedi. Gönderdikleri kanıtlar yetersiz bulundu, inandırıcı bulunmadı. Sahi Trump bu iddiaları CIA’ya ya da FBI’ya neden hiç sorma gereği duymadı.

15 Temmuz’daki ABD’liler konusu, İncirlik Üssü’nün kullanılması, darbeye katılan F 16’lara hava yakıt ikmalini kimse bilmiyor mu idi, kimse neden bunu sormadı.

F. Gülen büyük adammış, sadece Türkiye’yi, devleti, MİT’i kandırmamış, ABD, NATO, AB, CIA, FBI, Tapınakçıları, MOSSAD’ı MI5-6, herkesi kandırmış. FETÖ onların adamı olmadığına göre, bu örgüt, 140 ülke halkını, medyasını, STK’sını, iş dünyasını, ordusunu, istihbaratını kandırmış.

Böyle bir adamla bizim baş etmemiz zor. Niye böyle bir güçle mücadele ediyoruz ki, madem bunlar ABD’nin, şunun bunun adamı değil, hükümeti de bunlara verelim gitsin!.

Neyse olan oldu. Olmaya da devam ediyor. Kafam karışık.

Hiçbir darbenin arkasındaki derin güçler, yabancı ülkeler, Masonik yapılar, Tapınakçılar deşifre edilmedi. Her gün operasyon yapılıyor ama sanırım bu işler bu şekilde sonuca ulaşmayacak. “Dostlar alışverişte görsün” kabilinden işler. Hâlâ kriptolar korunuyor ve uvertürlere operasyon çekiliyor gibi.

Merak ediyorum, peki şimdi, bundan sonra ne olacak?

Pazartesi “Derin Gerçekler”de “ABD başkanları, Noellerini genelde Irak’ta geçirir, bakarsınız Trump da ...”, dediğim gibi. Söylüyorum; ABD, geri çektiği askerden daha fazla sayıda paralı askeri savaş tarlasına sürüyor.

Birileri iş üzerinde, bunlardan birileri de bizim içimizdeler ve hâlâ muteber konumdalar. Ah o birileri, o birileri.. Sahi Trump’ın başına taş düşmedi, ya da banyoda ayağı kayıp kafasını duvara vurmadı ise olup bitenlere bir anlam veren var mı? Bütün bunlar, bu açıklamalar size inandırıcı geliyor mu?

Selam ve dua ile.. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • AtillaAtilla9 ay önce
  Değerli üstadımızEskidenluneparklarda sihirli aynalar vardı bakardık gülerdikŞimdi ise o aynalara bakanlara gülmeye başladıkAma Bu seferki Aynalar okadar masum değil lütfen sonuç odaklı olarak ne yapılabilir bizimle paylasabilirmisinizSelam ve Dua ile
 • OkuyucuOkuyucu9 ay önce
  Amerika Suriye'den çekiliyor. Bu işte bir bit yeniği var Hocam.Görünen o ki bu Suriye'nin bölünme planlarının yürürlüğe konulduğu yıllarda bizim var gücümüzle buna karşı durmamız gerekiyormuş.Bu ateş çemberine girmemek adına. Askerse asker paraysa para silahsa silah.Ne lazımsa. Oradan buraya gelmek isteyenlere de: en kötü devlet devletsizlikten iyidir, devletinize baş kaldırmayın.Sahip çıkın denmeliymis. Milyonlarca insan öldü. Milyonlarca insan evsiz iş siz
 • mvlütmvlüt9 ay önce
  trum şaşar düşer de Allah birdir derse...sadece buna inanılır...gerisi hikaye.....hepsi yeni oyunlarıntezgâhı....bu herif siyonizmin piyonu....
 • Zakir Zakir 9 ay önce
  Sayın Abdurrahman hoca, sizi iyi takip ediyorum, bu güne kadar olayları iyi değerlendirdi iz. Ama bakiyorsunuzki Trump la çok şeyler degişecek
 • BENİ ANLAMAYANLARABENİ ANLAMAYANLARA9 ay önce
  ben teknolojiden anlamam ancak yorum köşelerine yorum yapabiliyorum akitte birkaç yorum yapıp dünyama çekilecektim aranıza karışmak gibi bir niyetim hiç yoktu ama olaylar buraya kadar geldi yorumlarım anlaşılıyor gerektiği gibi değil ama insanlar fikir sahibi olmaya başladı allah söylediklerimi layıkyla açtığı zaman inşallah hepiniz anlayacaksınız allah kuran sünnet dünyasında şimdilik bu kadar oluyor akit bana kapılarını açtı allah razı olsun birgün inşallah allah ve rasulünün dünyasında herşeyi anlar gelirsiniz azıcık sabredin olur mu allaha emanet olun ŞENAY DOĞAN
 • MirayMiray9 ay önce
  Hiç bir zaman yahudi siyonist topluluğu,istediklerinden vazgeçmez kıyamete kadar devam eder huzursuzluklar fitneler ardı ardına gelir,kısacası 1400 yıl önce ahırzamanda ne gibi sıkıntılarla karşılaşacağımızı rasül bize söylemiş,tabi mümin ferasetli uyanık olur...Sen ne zorsun be ahırzaman ne dost belli ne düşman
 • VatanseverVatansever9 ay önce
  Kriptolar hükümet eliyle korunuyor ve destekleniyor; yoksa THY'nın başındaki neden bir Sebatayis izmir'li ile evlensin? Tesadüf demeyin çok dalevere var.
 • AdemAdem9 ay önce
  Birde şu sofuoglunu masaya yatırmak derimyazık çok evet ben oyumu hep Allah için vedim lakin bakıyorum da. Meclise giren beylerin Allah ile işleri yok kibir riyaboş boş söylemler vs çoğu böyle hatırlı vekil olanlar. Yazıklar olsun.
 • RabiaRabia9 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim O, yaptıklarından sorulmaz, oysa onlar sorguya çekilirler.enbiya süresi 23.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Allah CC cebbar dir.tevekkeltualallah.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz
 • Oku mayınOku mayın9 ay önce
  Şu ülkede hep birilerinin yaptıklarıyla övünen ler var. ABD şöyle büyük böyle büyük, Almanya da şöyle sanayi var böyle sanayi var der öven kişiler siz ne yaptınız faizden para kazandınız sizin bankaya verdiğiniz parayı sanayici yüksek faizle bankadan aldı üretmeye çalışıyor .!!!! Mustafa Kemal sunu yaptı bunu yaptı şöyle lider beyle lider, övenler ya sizin bir başarınız varmı? Ölürüm yoluna canım malım feda yoluna ya Muhammet sav dilden düşürmeyenler, sonuç ne zekatı doğru verir ne Kur'an'ı anlayarak okur ,yetimi fakiri gözetmez çalıştırdiginin hakkını vermez her yıl ümre den geri kalmaz.
 • Oku mayınOku mayın9 ay önce
  ABD ye kâfir dedim diye mi yayınlamadımız? Kur'an'da deki ey kâfirler ayeti ni okumadınız mı ?
 • Şenay DOĞAN NE DİYOR!!!!Şenay DOĞAN NE DİYOR!!!!9 ay önce
  Şenay doğan ne diyor... anlayan varmı!!!!
 • ErcanErcan9 ay önce
  Hocam gecen yazilarinizda abdnin battigini yazmistiniz defalarca. Belki o yuzden cekiliyorlardir. Size gore adamlar yillardir batiyorlar. Yoksa o yazilariniz yalan miydi?
 • Oku mayınOku mayın9 ay önce
  Kâfir ABD tuzak kuruyor.**""Ali İmran suresi54. (Yahudiler) tuzak kurdular; Allah da onların tuzaklarını bozdu. Allah, tuzak kuranların hayırlısıdır. __Enfal 30. Hatırla ki, kâfirler seni tutup bağlamaları veya öldürmeleri yahut seni (yurdundan) çıkarmaları için sana tuzak kuruyorlardı. Onlar (sana) tuzak kurarlarken Allah da (onlara) tuzak kuruyordu. Çünkü Allah tuzak kuranların en iyisidir
 • rıza basiretrıza basiret9 ay önce
  kötülüğüyle ün salmış biri,durup dururken bana ayran ikram ederse,önce bir "zehir kontrolü" yaparım.üstelik,seçimde hile yaptığı için esir alınmış durumda...esir alınmış biri,kendi başına karar veremez ki ! isteler trump u bir haftada hapse atarlar.ÖLDÜRMELERİ FALAN GEREKMİYOR,"SEÇİMDE HİLE VE YABANCI ÜLKEDEN YARDIM ALMAK" ABD DE BÜYÜK SUÇ.
 • sabri yamansabri yaman9 ay önce
  Turkiyenin derin devlet artıkları arasıra salyalarını akıtıyorlar toplumdan karşılık gelmeyince tekrar gölgeye çekiliyorlar. fırsat arıyorlar uygun ortamı buldukları zaman alim allah.bunların darbe eştahları çoook kabardı türkiyebu kadar güçlenmemeliydi zenginleşmemeliydi. işleri git gide zorlaşıyo..atatürkü kullanırlar dini kullanırlar demokrasiyi kullanırlar adaleti kullanırlar.bu erdemleri acımasızca tersini yapmaya her an amadeler..
 • Tufan FatihTufan Fatih9 ay önce
  En önemlisi HDP sessiz !
 • DeryaDerya9 ay önce
  Bende Bahçelinin desteğini anlamamıştım.Demekki
 • salihsalih9 ay önce
  Kim ki kul olarak Kuran dan Sünnet en ayrıldı farklı yolda gitti sonu hüsrandırMüslüman beldeyi yönetenlerKuran ve Sünnet e muhalif ( faiz içki kumar fukuş... vs.) ısrar ederse veya caiz kıldı ise, O ülkenin de akbetinden korkulur.. Allah zalimin eli ile bizimle böyle oynar durur.. veselam
 • Sıradan SüleymanSıradan Süleyman9 ay önce
  ŞENAY DOĞAN :))) sanki siteye yazarın değil de şenay doğanın yazılarını okumaya giriyoruz kendinden ve okunduğundan o kadar emin ki size daha önce anlatmıştım veya bahsetmiştim gibi cümleler kurabiliyor.Ve işin en komik tarafı yazarın yazılarıyla hiç ilgilenmiyor kendi anılarını ve kurgularını anlatıp geçiyor:)))Memleketim benim yaa nelere maruz kaldın böyle:))
 • Ahmet HassanAhmet Hassan9 ay önce
  (Editörden: Mesajınız alınmıştır. Teşekkür ederiz.)
 • engineerengineer9 ay önce
  abdsuriye kürdistanı karşılığında elindeki kozları oynuyor, pyd ye de başka bir isim verilir, abd ve Türkiye kardeş kardeş suriye kürdistanını kurar, hem pyd isim değiştirdiği için legal güvenlik güçlerine dönüşür, suriye kürdistan ordusunun donatımı onbinlerce tır ile sa parası ile ve abd nin verdiği silahlarıyla tamamlandı, bundan sonra temeli birlikte atılan nurtopu gibi bir suriye kürdistanı doğar, imar faaliyetlerinde Türk müteahhitlere yağlı işler çıkar, ticaret ahcmi milyar dolarlarla ifade edilir, bölge petrolü Türkiye nin kontrolündeki bölgeden Akdenize ulaştırılır, abd ve Türkiye bölüşür, kazan kazan yani..
 • Gerçek MaraşlıGerçek Maraşlı9 ay önce
  Maraşlı nikini kullanan şahsiyet burdamaraşlı niki bana ait Kahramanmaraşlıyız biz nikini niktirme başka bir nik kullan.
 • Durmuş Durmuş 9 ay önce
  Kafam karışık mi dediniz normal,burasi ortadoğu kimse dibini bulamıyor ki siz bulasiniz .......
 • Şanlıurfa Şanlıurfa 9 ay önce
  Gevurdan Dost domuzdan post olmaz kalenin içinden hayinleriyice temizlenmeli .muhalefet döşmanın ekmegine yağ sürüyor yıllardır
 • Bilal B.Bilal B.9 ay önce
  Fetöyu gözünüzde buyutmeyiniz, sizler kur-an'dan uzaklaştikça değil Fetö zurnanin son deligindekiler bile kandirir sizi. Sizler saraylarda lüx içinde yaşamak pahalli araçlara binmek, envai çeşit konforlarin esiri olmasaydiniz Fetö tesir edemezdi size. Fetö Müslüman halktan topladigi sadaka zekat paralarini ABDli siyasetçilerin seçim masraflarina harcadigi icin oralarda kiymetlidir, teslim etmezler size onu.
 • ufukufuk9 ay önce
  Dünyanın gücünü dinsiz masonlardan kim alacak onu araştır bence
 • RabiaRabia9 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Ey iman edenler! Herhangi bir kimse size, toplantı yerlerinde genişleyin, yer açın dediğinde, genişleyin ve ona yer açın ki, Allah da sizin herşeyinizde, size genişlik versin. Yeni gelenlere yer vermek için veya namaz ve cihada koşmak üzere, kalkın denildiğinde de kalkıverin ki, Allah sizden inananları ve kendilerine ilim verilenleri derecelerle yükseltsin. Çünkü Allah, ne yapıyorsanız, hepsinden haberdardır.mucadele suresi 11.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak ilim sahibi olanların derecelerine göre sözlerine uymamiz gerekli.Rabbim bunda Allah'tan korkanlari muvaffak etsin inşallah.amin.Baskanimiz Recep Tayyip Erdoğan'a itaat ederiz bu kadar.saygilarselam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz
 • Kocasolak Kocasolak 9 ay önce
  Ali baba ... Suriye hiç bir kürde nüfus kartı vermedi, çingen statüsünde bıraktı, bu gün dahi bu böyle. Türkiye bazı elebaşlarına kimlik ve pasaport verdi din kardeşimiz( Salih Müslim ) çingenlikten kurtulsun diye. Ancak çingenlikten aşağı köpeklik ruhuna işlemiş o faşistin ki paçamızdan ısırmaya kalkıştı. Türkiye Kürt kardeşlerimize asla sırt çevirmedi ta ki faşistliğe, ırkçılığa yönelip, Selahaddin’in çocuklarını Haçlı piyonu yapmaya kalmasıya kadar.
 • Kocasolak Kocasolak 9 ay önce
  ....
 • Bu sorularBu sorular9 ay önce
  Her sorunun cevabıni bildiginize ya da biliyormuş gibi yazilar yazdiginiza göre bu sorunun cevabini bize degil kendinize sorun hocam akıl ve izan ile...
 • Ali baba,Dan, SELIMEAli baba,Dan, SELIME9 ay önce
  Bir Türk ve bir kürd idama mahküm olmuslar, ayni hücrede yatiyorlar, idam günü gelince ikisinede son istekleri sorulur, KÜRD,ün son istegi, ANAMI görmek interim der, TÜRKE son istegini sorulur,son istegim, KÜRD ANASINI GÖRMESIN der, ,, selim seninde son istegin, kürd hic bir hak sahibi olmasin,
 • GERÇEKGERÇEK9 ay önce
  Meclise futbolcu Santaçı Motorcu değil Bilim insanı istiyoruz Kenan sofuoğlu gibi Alpay özalan gibi uyuyan vekil sanatçı Uğur Işılak gibi insanları istemiyoruz Üniversite mezunu hatta yüksek lisans doktora yapmışişin ehli konusunda uzman kişiler gelmeli show amaçlı vekil çıkartılmamalı işi ehline verecektik ne oldu arkadaş hiç bilenle bilmeyen bir olurmu dimi adam kanun okumayı yazmayı yapmayı bilmez mecliste görüntü olsun diye vekil seçtiriliyor ülke hakkında çıkacak kanuna onay verecek yada kanun teklif edecek adamlara bakın konusunda alim olmuş prof olmuş kanun yapıcılar olmalı mecliste bize sporcu sanatçı dansçı motorcu vekil lazım değil eğer fikirleri varsa beyan etsinler danışmanlık yapsınlar ama bu adamlar kanun yapacak bilgi birikimine sahip değiller bizi nasıl temsil edecekler birinin arkasına sığınıp liderime laf atanı döverim diyerek milletvekilliği olmaz bu yanlıştır günahtır vebaldir o meclis 80 milyonun kanun yapılan kanun verilen değiştirilen araştırma yapılan halkın beklentilerini bilimsel olarak ortaya koyan ve geleceğe yön verecek uygulamalar ortaya çıkaran meclistir. Bundan sonra Milletvekilleri en az Yüksek lisans yapmış konusunda uzman kişiler olmalı bakanlar konusunda uzman doktora yapmış kişilerden olmalı hatta Büyükşehir belediye başkanları en az Yüksek lisans mezunu diğer belediye başkanları ve meclis üyeleride en az Ünicersite mezunu olmak zorunda olması gerekir şart olmalı beni yöneten benden akıllı olmalı benden eğitimli görgülü çalışkan daha verimli olmalı bu nasıl sistemdir siz ufak bir devlet memurluğu için üniversite mezunu arıyorsunuz kırk tane şart koşuyorsunuz ama vekil belediye başkanı meclis üyesi yada bakan olmak için sadece seçilmek yeterli bu nasıl haktır yahu adamın ilmi irfanı yoksa seçildi diye ona tabi mi olalım adam bilgili deneyimli donanımlı eğitimli olmalı anayasada bu açıkça kanun olarak yazılmalı müslüman olan kişi bunu ister hiç bilenle bilmeyen bir olur mu işi ehline verin ehliyet ve liyakat diyoruz ama bizi yönetenlerde bunu aramıyoruz sonrada kimden bekleyeceğiz bu isteklerimizi
 • Ali baba,Dan,, SALIM eAli baba,Dan,, SALIM e9 ay önce
  Salim, bu fedarasyonmu OLUR,bagimsizlikmi,ÖZERK bölgemi, yerelde yönetimmi OLUR ,Yani adi NE luras olsun,BENIM ICIN ÖNEMLI DEGIL,ama önemli olan SORUNU CÖZMEMIZ, SADDAM cözemedi basina geleni gördük, ESAD cözemedi sonunu görüyoruz, IRANcözemiyor, yakinda görecegiz, KAFASINA VURACAKLAR, diyorumki, basimiza bundan dolayi, CUVAL GECIRMEDEN HER IKI TARAF ICIN,iNSANI ve HAYIRLI BIR SEKILDE CÖZELIM, hani REIS diyor ya TÜRKIYE ,BUTIK , CADIR, MUZ CUMHURIYETI DEGIL, vallahide butik,CADIR, muz cumhuriyetidir TÜRKIYE,, nedenmi ?"?? Bu saydiklarim SORUNLARINI cözemiyor,SELIM yazsana Türkiye hangi, ic ve dis SORUNLARINI cözmüs, HERKESLE SORUNLUYUZ, yalanmi ??? SU kafa yapisina baksana, Adam,in kendi ülkesi camilerle dolu, kalkmis ben, suriyeye gidip, EMEVI camisinde NAMAZ kilacagim diyor, E, baskasida der bende ayasofyaya gelip dini vazifemi yerine getirecegim der, bu kafalarla ,BUTUK, CADIR DEVLETLERI YÖNETILIR, yalanmi,
 • Türk oglu türk Türk oglu türk 9 ay önce
  Kürt devleti ne zaman vardi vardida bizmi iptal ettik aksine güney dogu bölgemiz dis güclerin isgali altinda olup mustafa kemal atatürk silah arkadaslari baslattiklari büyük taaruzda kürtlerinde katkisiyla düsman bozguna ugratilip .ve sonrasinda buralardainsan gibi yasamalari saglanmistir varmi komsu ülkelerde baska örnegi .kibris kaybettigimiz yavru vatani sadece geri almis olduk. Hem üstelik bu devlet kurulurken büyük millet meclisinde türk kürt cerkez laz olmak über bunlarin ortak karariyla bu devlet kurulmustur
 • AYSE GULEAYSE GULE9 ay önce
  AYSE turk olmayan arnavut sofuoglundan ne bekliyordun ?
 • Fuat BelenFuat Belen9 ay önce
  Sürekli yanlış haber yapıp, o haberlere bir de inanırsanız; böyle kafanız karışır işte :))
 • SalimSalim9 ay önce
  yorumcu Ali baba denilen arkadaş sürekli kürtçülük yapmayı bırak yazdıkların anlamı federatif yapı olsun herkes kendi kendini yönetsin yani ABD projesini işlemeye çalışıyorsun FETO ve ABD projesi olan Başkanlık sistemini gelince çok hoşunuza gitti şimdi bu yapının eksiği Federal hükümet demeye çalıyorsun bunu yıllar önce Recep Tayyip Erdoğan TV programında söylemişti kaval üstü şişhane olmaz tabi federatif yapıdan bu kadar korkmasın halkım demişti hatta daha önce Malatyalı kürt kardeşimiz Turgut Özal aynı şeyi söylemişti Federal yapı düşünülmeli demişti şimdi sizde bunları destekleyip yıllar önce ortaya atılan BOP ile sözde kürt tarafıda bize destek olup Türkiyeye katılacak tı hatırladınız dimi hatta Ekonomi danışmanı Yiğit Bulut göreceksiniz Barzani bize katılmak isteyecek dedi ama sonra papaz oldular zaten BOP bu yüzden önce Başkanlık getirin sonra size Suriyenin altını ve kuzey Irak bağlayalım hikayei ile kendırıldı şimdi sizde toplum mühendisliği yapmaya kalkmayın açıkca bu parçalanmaktır bunu yıllar önce söylediler ulus devletten vazgeç diyen İsrail kendisi bizim başkanlık sistemi geldikten sonra hemen Ulus devlet ilan etti bu oyunları biliyoruz bırakın bu yahudi ağzını
 • Ali babaAli baba9 ay önce
  Suriyede türkiyenin ittifaklari, ASIRETLER, CAPULCU Ö,S,Ö, BARBAR DEAS, E,bunlarlami övünecegiz, söyle arkadasini Kim oldugunu söyliyeyim ,hani1000,yillik devlet gelenegimizle övünürdük, hani REIS bagirip duruyordu ya, ceraplusa,afrine vali atamistik, osmanli valileri gibi, yakinda ankaraya dogru yola cikacaklar, tarihten beri, KÜRDLERLE beraber yasamissak, BERABERDE,PAYLASMA ve YÖNETMESINI ÖGRENMEMIZ LAZIM, ,,,GEC OLMADAN,
 • Ekonomik GerçekEkonomik Gerçek9 ay önce
  Ekonomiye dış güçler müdahale etti yalanını bırakın arkadaş doğruyu konuşşalım Ekonomi çok kötü yönetildi borç ile buralara getirildi ve yerli üretimden vazgeçildi sürekli ithalatla desteklendi yani tüketerek büyüdük şimdi para kalmayınca borçlar dönmeyince ekonomik sıkıntılar ortaya çıktı kimse dış müdahale ile böyle ekonomi çökertemez zaten Cumhurbaşkanı kendisi söylemişti Ekonomimiz okadar güçlü ki bize artık taş vursa birşey olmaz bunu tüm dünya görüyor demişti demek ki ufak bir dokunma yada dışardan sallama ile ekonomi pat diye bu duruma gelmez ve bu ekonomiye dış güçlerin müdahalesi yalanı yapılan yanlışları örtme gayretidir herşey oratada bizim üretim gücümüz teknolojimiz beşeri sermayemiz katma değerli üretimimiz yok var olanda yok edildi türkiye gibi ülkeler son yıllarda dışardan gelen çok yüksek dolar ile borçlandı bu çok uzun zaman böyle devam etti 2008 krizi sonrası dünyaya para dağıtıldı ekonomi bilgisi olmayan iktisatçı ekonomist olmayan arkadaşlar konuşmasın bu yapılan hatalar popülist söylemler gerçekler değil gerçek olan şu zenginler zengin fakirler fakir kaldı bu ekonomik sıkıntıyı herkes ödeyecek malesef bunu göreceksiniz ama yine geç olacak FETO olayında olduğu gibi iş işten geçtikten sonra anlayacaksınız
 • Ali babaAli baba9 ay önce
  Evet son dakika haber, Y,P,K ve PYD, Nin cagrisiyla, suriye ordusu mencibike girdi, suriye ve kürd bayraklari yan yana dalgalanacak, suriye anayasasinda kürdler yerel yönetimde cogunlukta olduklari bölgelerde kendi kendilerini yönetecekler, birlesik arap emirligi ve bahreyin, suriyede yedi yil sonra konsolosluklarini acacaklar, suriye tekrar arap birligine dönecek, E, simdi söylermisiniz araplar tekrar türkiyeye Karsi birlesiyorlar, bir daha araplar tarafindan, ARKADAN VURULACAGIZ,bu hükümetin suriyeye yaptigini hic bir arap, UNUTMAYACAK, gönul isterdiki, Türkiye ,Y,P,K, ve P,Y,D,ile ittifak kursaydi, ekonomik,siyasi,askeri, OLARAKorta doguda güclü olurdu, Türkiye büyük ortadogu projesinde kendi yanlis politikalariyla kaybetti, RUSYA yakinda, sopayi türkiyeye gösterecek, bekle,,bekle, kürdü inkarp daha cok basimiz agriyacak,
 • ayşe gülayşe gül9 ay önce
  ak partili biri olarak sofuoğlu gibi birinin ne işi var meclis de diye düşünüyorum.
 • Biz Biz 9 ay önce
  S.s.aleykum. s.aleykum. hocam YENIDEN REFAH PARTİSİ genel baskani Fatih ERBAKAN nin Ekonomi tespitlerini gordunuzmu .solcular soylerken inanmiyorduk.dis borcun faizini bile borcla oduyormusuz. ... oylarimiz YENIDEN REFAH PARTİSİ ne.s.aleykum. saygilarimla...
 • Ömer ÇalışkanÖmer Çalışkan9 ay önce
  Çok değil 4 Aralık 2018 tarihinde jeffry dünyaya şunu ilan etti. “Astana nın fişini çekme zamanı geldi” Çok değil 15 gün sonra biz ABD nin çekilmesi üzerine, dış politikada destan yazdığımızı ilan ettik. Bu kadar öngörüsüz bir dış politika açıkçası beni endişelendiriyor. Derhal Astana’nın ipine sarılmak gerekiyor... Bütün oyunlar barışı bozmaya yönelik. Sonunda kaybeden bölge ülkeleri olmasın.
 • YaziyorumYaziyorum9 ay önce
  Yorumcu ,ali baba baska telden caliyor ben cozemedim,cozdumdesem,yanlis anlasilir velki kardes konuya direk girmiyor alevisi kurdu dili valisini kendi secmeli diyor bazilari anliyorda ,cevap yerine dinliyormu merak ediyom.
 • Türk oglu türk Türk oglu türk 9 ay önce
  Allah rizasi icin birde ayirim yapmadan yorum yapin burda konu ne akp nede chp .konu süriye kalles bir oyun ve ortada bir pustluk konusu varken bunlan ilgili yorum yazmak gerekirken chp ne alaka. Herkes pulini pultisini toplayip gitti .simdi ortada büyük bir savas ortami var bizim evlatlarimiz simdi orda jony icin savasacak neden niye nicin askerlerimizi bu bataga atan kim allaha dua ediyorum iinsallah savas olmaz muslimanin kaderimi bu baskalari icin savasmak afganistan irak libya suriye peki sira sonra kimde ona kafa yoralim zaman gittikce azaliyor o zaman kizmak behane atmak icin chp yi arasanizda bulamazsiniz
 • Murat Murat 9 ay önce
  Şenay Doğan yorumları ...
 • ZEYNEP ŞAHİN ÇAYZEYNEP ŞAHİN ÇAY9 ay önce
  ABD'nin Suriye'den çekileceğibana da inandırıcı gelmiyor.Mesela kafamda şu soru var 100 günlük bir çekilme planı olduğu söyleniyor, bu da mart aylarına denk geliyor bir çoğu bunu bizdeki yerel seçime bağlıyor ancak ben marta kadar bekletmenin nedenini şöyle düşünüyorum; kış ayında savaş halinde düzenli ordu olmayan PKK/PYD hem kışın ağır şartlarıyla hem de Mehmetçikle mücadele edecek, ancaksavaş bahara kaydırılırsa bu sorun çözülmüş olacak. Bence ABD Türkiye'nin PKK/PYD ile savaşa girmesini istiyorhukuki,ekonomik ve askeri darbeyle diz çökertemediği Türkiye'yi savaşla çökertmeye çalışacak diye düşünüyorum.
 • Ali baba, Ali baba, 9 ay önce
  Hem müslüman,hem HAK gaspcisi olunmaz, ozaman soralim,KIBRISTA1974 te 30 bin Türk yasiyordu, 30 binnin HAKLARI ICIN kibrisi iSGAL etik, 2 milyon kosovanin, 3 milyon filistinin bagimsizligini savunmakla müslüman olunmaz, kürdlerde müslüman, önce müslüman,müslümanin hak,HUKUKUNA saygi duyacak, kürdlerin, alevilerin hakkini gasp Et,Yok filistinin hak,HUKUKU de, ya Filistinliler insani bütün HAKLARI sahipler, ben, hamasi, hizbullahidestekliyorsam, p,y,d, ve, y,p,k yide desteklemeliyim, iki YÜZLÜ POLIYIKA, MÜSLÜMANLIK OLMAZ, kürde,alevinin haklarini gasp edenler, baskalarin hak,hukukunu savunanlar, CENNET ve CEHENNEM ZAMANI GELDIMI, INANDIGINIZ ,,ALLAH SORACAK,EY KULUM, FILISTILININ, KOSOVANIN,KIBRISLI, BULGAR,TÜRKÜNÜN, AFRIKADAN ASYAYA KADAR,MÜLÜMANIN HAK,HUKUKUNU SAVUNURKEN, KOMSUN OLAN, YANI BASINDA YASAYAN ,KÜRDLERIN GAKLARINI GASP ETTIKLERINDE NEDEN, NEDEN SESSIZ, SESSIZ KALDIN,,,YÜRÜ CEHENNEME DIYECEK
 • RabiaRabia9 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimKüfürde 'büyük çaba harcayanlar' seni üzmesin. Çünkü onlar, Allah'a hiç bir şeyle zarar veremezler. Allah, onları ahirette pay sahibi kılmamayı ister. Onlar için büyük bir azab vardır.ali İmran süresi 176.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Trump ruh halini anlamak mı istersiniz.kilcdaroglunu takip edin.kilicoglunu takip etmek halis ruhlara ağır gelsede takip etmeliyiz.istediklerine ermek için yalan ,küfür,galiz işlerle kamufle olmayı amaçlıyorlar.psikolojide takip edilenlerin hareketlerine çeki düzen verebileceği bilinir.fakat biz yukarıda ki ayete İman ediyoruz derim.isittik ve itaat ettik.yarabbim sen bizi bağışla.cunku dönüş sanadır.elhamdulillah.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz.
 • M dM d9 ay önce
  Bu sorulari bizde soruyoruz.cevap verebilmek onemli bildigin birseyler varsa soyle bilelim.Yoksa soru sormakta bir keramet yok
 • Ali babaAli baba9 ay önce
  Hani derler,ler ya, günes balciklan sivanmaz, ülkemizde15 milyon KÜRD vatandasi yasiyor, ayni zamanda,10 milyon ALEVI inancinda olan vatandaslarin, HAK,,HUKUKU ,ANAYASADA güvenceye alinmadan,Türkiye ecdad gibi ,HASTA ADAMDIR,hasta hic birsey yapamaz, ISRAILI,amerikayi,ingilizi suclamayin,kendinizi suclayin, bu ülkede, aleviler, kürdler var, ALLAH BU INSANLARI HAKLARIYLA YARATMISTIR,ve BIZ MÜSLUMANLAR ALLAHIN VERDIGI HAKLARI GASP EDEREK, ISRAIL,AMERIKADAN FAZLA SUC ISLIYORUZ, YANI ALLAHA KARSI GELMIS OLUYORUZ, ÖNCE BU SORUNU CÖZMEMIZ LAZIM, , NASILMI ????, YERELDE, ( belediye ) ler ÖZERK olmali, ana dilde egitime,valiyi KENDILERI secmeli, öyle atamalarla olmaz, bunu basarirsak, HASTALIKLARDAN KURTULURUZ,
 • Cafer Sarıgül Cafer Sarıgül 9 ay önce
  Sayın Dilipak Azılı islam düşmanlarının müslümanlara verebileceği pek bir zarar yoktur.Bilakis onların söylem ve eylemleri Müslümanların imanını pekiştir. Ama sureti hak'tan. görünerek İslamın değer yargılarıyla oynayarakiçini boşaltmak isteyenlerin zararı, maliyeti çok yüksek olur. Yakın tarihimiz bunun örnekleriyle doludur.Sizin tabirinizle oltaya din takarak müslüman avlayanların, şeytanın ve nefsinin oyuncağı olmuş şen ve neşeli ay'ların yorumlarını (nefsini kutsamalarını) vermeniz, yayınlamanızoltaya din takarak müslüman avlayanların vebaline hiç Kuşkusuz sizide ortak edecektir.
 • OsmanlıOsmanlı9 ay önce
  bizi suriyeye çekip oyalamak vede ekonomimizi zayıflatmak istiyorlar ama reis bununda bir çaresine bakar inşaallah...hemen girmemiz lazım yoksa at izi it izine karıştı...
 • OsmanlıOsmanlı9 ay önce
  bizi suriyeye çekip oyalamak vede ekonomimizi zayıflatmak istiyorlar ama reis bununda bir çaresine bakar inşaallah...hemen girmemiz lazım yoksa at izi it izine karıştı...
 • Kocasolak Kocasolak 9 ay önce
  Hocam abd pişmanlarının yarısı deşifre olursa yenisinin ömrü başlar. Su gibi, önce doğal akıntısına bırakılır. Doğal akıntısında hız kazandıktan sonra asas gideceği yola kanalize edilir. Şu andaki durum doğal su akıntısıdır, ama hız kazanasıya kadar. Yeni palanın ne olduğunu yarı yarıya çözdüğümüz gün, bir yenisi aynı YÖNTEM ile yürürlüğe girer. Biz, yeni pilandan sonraki pilan POTANSİYELLERİNİ bilirsek, bu oyunu bozarız. Rusya bize karşı değişecek, bizi Araplarla karşı karşıya getirecekler, Mİ? Akdeniz paylaşımı? Ege adaları, kıta sahanlığı? İşimiz hiç kolay değil ama, hiç kolay olmamıştı ki.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz9 ay önce
  Sigortacıların bakış açıları çok önemlidir.Siz,farkında olmadan sigortacılık için,ağuyu altın tas içre ve bala karıştırıp sunabilirler,diyorsunuz.Bu dediğinizi,sigortadan haksız para sızdırmak isteyenler yapar.Ben,sigortacıların savunucusu değilim ama,yazınızın mantığını bile isteye bozmuşsunuz.Sigorta mantığı çok önemlidir.Sigortanın prensipleri vardır.Tıpkı matematik işlemler gibi.Sigortacılar,kendilerine çok çok iyi bir iş geldiğinde,buna şüphe ile yanaşırlar.İlkelerine aykırı şekilde sigorta yapanlar,koca şirketi zarara uğratırlar.Böyle tipleri de kolay kolay işe almazlar.Trump'un marifetlerini anlattığınız yazınızda,sigorta şirketlerinden söz etmeniz arasında bir bağlantı kurmak mümkün değil.Keşke,ülkemizi yöneten elit tabaka da,sigorta şirketleri gibi hassas,sebep sonuç ilişkilerini gözlemleyecek basiret ve deneyimde olabilselerdi,köprü geçişlerinde binlerce insanın mağduriyetini giderme adına yasa çıkarmak zorunda kalınmazdı.Yazılarınızda her zaman liyakat'ı savunursunuz ama liyakatsız adamların deli dumrul mantığı ile sergiledikleri,köprü geçiş ücretlerindeki aşırı ve dengesiz fiyat politikasından söz söyleme ihtiyacı duymazsınız.16 yıl geride kaldı.Ülkemizin bu hale gelmesinden,bugünkü yazınıza konu ettikleriniz mi sorumludur,sizce?Dünyadaki tek adam Trump mu?Bizim ülkemizi de Trump mu yönetiyor?Saygılarımla.
 • hayatihayati9 ay önce
  MARAŞŞŞŞLIIIIIIII........senöncesaadet FIRKASININCUMHURBAŞKANIĞI SEÇİMLERİ....Anayasa Refandurumarında DİN DÜŞMANIchp VeVATANHAİNİhdp ilenasıl ZORLA birarayageldiğini SORGULA......maraşlıMÜNİH tenmiBERLİN denmi yazıyonBROTHER
 • Hilmi AydınHilmi Aydın9 ay önce
  Sevgili Abdurrahman abi eğer firavun zamanında yaşadaydık onun zulmünü de sebepler perdesinden değerlendirip hikmetten uzak sonuca vardıramayacaktık olan biteni. Ama şöyle bir perspektiften bakalım: yerlerin göklerin orduları Allah ındır CC ve herkesi hakettiği yere ulaştıracak kaderleri zerre boşluk kalmayan bir yaratışla birbirine bağlıyor. İşte firavun Ogün Musa as ı kızıldenize kadar sıkıştıracak imkana kavuşturuldu işte aynı imtihanda Musa as da ashabı da imtihan olundu ve firavundan korktuğu için uzak duranlar da... İşte bugünün firavunu deccal de yeryüzünde Rabbimizin CC izin verdiği kadar küfrünü kusuyor kusacak avaneleri ile birlikte.. Kabeyi ebabillerle koruyan firavunun karşısına Musa as ve bir avuç genci koyan Rabbimiz CC her dönemde muhtaç olmadığını insanlığın önüne koydu şimdi bugün de aynı imtihan tekrar edince sebepler perdesinde boğulmak yerine hikmet nazarı ile bakmak nasip olur inşallah...
 • memet memet 9 ay önce
  şenay doğan/ . Kendini mezarcı gibi mesih sanıyorsun herhalde.
 • CEMALCEMAL9 ay önce
  Mehmet/ Feto getirilsin getirilmesine de İçimizdeki feto başları ne olacak. Yahu feto artıkları hala önemli kadrolardalar ve atanmaya devame diliyor.Feto tehlikede diğer irtica odağı cemmatlar tehlike değilmi. Taliban uzantıları, İŞİD ciler, Süleymancı, menzilci, nurcular Fetodan azmı tehlikeli. Bunları kullanan siyasiler azmı tehlikeli. Mücadele idolojilerle olmalı . Özellikle bölücü mihraklarla ve irtica odaklarıyla.Kim bölücük, mezhepçilik, irticacılıkyapıyorsa üstüne çullanmalı gereği yapılmalıdır. Yoksa sonumu Afkanistandan Suriyeden beter olur.
 • SerefSeref9 ay önce
  Sayın yazar.ulkemizde feminizmi kanunlastırarak yuzbinlerce aile yıkıldı yuzbinlerce insan zina yapıyorsa gencler bu yasalar yuzunden evlenemiyorsa sosyete hocaları her gun kanallarda el altından feminizmi destekliyorsa aileyi yıkma politikalar bakanlıgı bas örtülü ablam her gecen gun skandallara imza atiyorsa biz bitmisiz demek ..neymis iha yapıyorlarmış tank yapıyorlarmış.bir yandan aileyi gencligi yık aylak bir toplum olustur suret i hak gibi gorunen bakan bayan istatistik tutuyor seviniyor acaba bu gün kac ocak sondu diye .sonra çık ben islamı savunuyom valla bravo.
 • Türk oglu türk Türk oglu türk 9 ay önce
  Addurahman bey ben ak partili degilim ama yazilarinizi severek okuyan biriyim. Bizim en büyük problemimiz sizden bizden ayristirma mesela bir babanin 5 evladi var hepsinin ayri ayri fikirleri var fakat yanlisi yapan hangisi ise fircayi o yer ayrim yapmadan devlette böyle olmasi lazim .akpinarin konusmasi nekadar yanlis ise marankinin konusmasi okadar yanlis ve yahut ali kankanci akit tv de yaptigi konusma bizim bu memleketten baska gidecek yerimiz yok laikciler gidecekmis ne demek hem ozaman ne savciliga giden oldu nede rtük devreye girdi .gelelim misirogluna onun anltmaya calistigi meseleler dünki isler onlari bize babamiz dedemiz zaten anlatti ve hal böyleyken daha neyin arartirmaci tarihcisi .feto amerikaya kacinca aglayanlar olmustu gelsin diye yalvaranlar olmustu ozaman ben söyle diyordum bu serefsiz tr gelse tr bundan ne bicim kari olur veyahut gelmesse ne gibi zararimiz olur bu soruyu aglayanlara ve dizinin dibinde resim cektirenlere sormak lazim.birde hakan sükür gibi ne mal oldugu bilindigi halde vekil olup bir defa bile olsa agzindan millet icin hayirli bir konusma duymadigim halde bu hain devletten 5 sene maas aldi. bunlarin önüne gecmek icin diyanet isleri haricinde nekadar tarikat varsa teror kapsamina alip kapatip yasakliyacaksin .birde biz sucu hep dis güclerde ariyacsgimiza egerki biz millet olarak birlesirsek dolaysiyle zemin bulup yapamazlar ama yolu biz verirsek meydani bos birakirsak ozaman basarili olurlar mesele almanyadaki terör örgütleri alman olsun ve yahut baskalari istedikleri kadar destek versinler eger tr destek alamazsalar kesinlikte hic bir basari elde edemezler aradan bir iki toplanti yapip bir iki halay cekip is biter. Sivan türk düsmani diyarbakira gelip megri megri söledigi gibi
 • şükrü onukşükrü onuk9 ay önce
  Büyük devlet ya super devlet ya attığı her adım isabetlidir . lehimize değerlendirdiğimiz bir olaydadahi mutlaka perde gerisine bakarız ,mutlaka vardır bir bit yeniği deriz , yaptıkları uygulamaların hep perde gerisine bakarız . tarihteki aldatılmışlığın basiretsiz yöneticilerimiz yüzünden olduğunu unutur hep onların kalleşliğine yorumlarız . ABD nin her attığı tarafımızdan olumlu değerlendirdiğimiz adımların arkasında bir kararlılık , sıkkı bir diplomasi ve öz güven olduğunu söylemeye bir türlü dilimiz varmıyor. Bu kararlılık ve öz güven Lozanda olsaydı ve devamındaki bir çok müzakerede olsaydı daha farklı sonuçlanırdı . 20000 tır silah gönderip hemen çekilmenin varsa bir açıklaması oda korkup tırstığı ,Türkiye ile karşı karşıya gelirse Nato denen örgütün dağılacağı ve dağılan örgüt sonrası dünyaya hükmettiği mevcut pozisyonu dahi kaybedeceği, dünyanın eskisi gibi güvenli olmayacağı tezi ağır bastı. İstemeden ayrıldığı ve Türkiye ile karşı karşıya gelmek istemediği için Irak ın içlerine çekildiği şeklinde anlamak daha mantıklı .
 • samisami9 ay önce
  Bir ayetinde Rabbimiz Allah "Ey iman edenler! Benim de düşmanım, sizin de düşmanınız olanları dost edinmeyin." (Mümtehine: 1) buyuruyor. Varın gerisini siz düşünün.Hiç eveleyip gevelemeye gerek yok.
 • CobraCobra9 ay önce
  Bizim devletimiz bukadar avelmi yoksa bizimi kandırıyor fetöyle mücadele ediyoz ayakları yapıyor lar madem öyle neden Parti'nin içinde ki fötöcüler hala orada aldık ları esnaf tan başkası değil paran varsa fötöcü ergonokoncu yani vatan hayini de olsan paran itibarın varsa hiç birşey olmaz bu millet bir dağa sokağa çıkar sa şaşarım paran varsa sorun yok paran yoksa ceza evinde çürürsün
 • AlpetAlpet9 ay önce
  Kapalı kapılar arkasında,kimlere ne yeni görevler verildi ?DAEŞ ,ABD projesi olduğuna göre,Ortadoğu halkları birbirine kırdırılıyor.Zavallı müslüman? münafığı deli gibi alkışlıyor.
 • MaraşlıMaraşlı9 ay önce
  Abdurrahman bey MHP ve AKP nasıl oldu da kanka oluverdiler,bu nasıl oldu, bunu kim bir araya getirdi.Bilmiyoruz ki bunların kanı uyuşmaz yani bu nasıl oldu .jestle rest arasında r var ama geçmişten günümüze gelen bir anlayışfarkı vardı . ben bunu merak ediyorum da..
 • MaraşlıMaraşlı9 ay önce
  Abdurrahman bey MHP ve AKP nasıl oldu da kanka oluverdiler,bu nasıl oldu, bunu kim bir araya getirdi.Bilmiyoruz ki bunların kanı uyuşmaz yani bu nasıl oldu .jestle rest arasında r var ama geçmişten günümüze gelen bir anlayışfarkı vardı . ben bunu merak ediyorum da..
 • AkiAki9 ay önce
  Günümüz insanı olana söylenene değil,güce makama paraya inanır, sözde müslümanım diyenlerde gerçek dine değil kendi çıkarının olduğu kendi dünyasında oluşturduğu çıkarlarına makamına zarar vermeyecek hep fayda sağlayacak sanal bir din oluşturmuş ona inanıyor, bana birşey olmasında zulüm haksızlık kul hakkı hikaye
 • AkiAki9 ay önce
  Günümüz insanı olana söylenene değil,güce makama paraya inanır, sözde müslümanım diyenlerde gerçek dine değil kendi çıkarının olduğu kendi dünyasında oluşturduğu çıkarlarına makamına zarar vermeyecek hep fayda sağlayacak sanal bir din oluşturmuş ona inanıyor, bana birşey olmasında zulüm haksızlık kul hakkı hikaye
 • MehmetMehmet9 ay önce
  hocam ne suriye ne ortadoğu hiçbiri umrumda değil. mevcut hükümet fetö yavşağını alsın başka da bir şey istemiyorum. sanırım buradaki bütün arkadaşlar da aynı şeyi düşünüyordur. hükümet boş boş güç gösterisi yapacağına bastırsın alsın şu fetöyü. bunca delile rağmen fetöyü alamıyorsak kusura bakmayın ama güçlü bir ülke filan değiliz. acı ama gerçek.
 • NurullahNurullah9 ay önce
  Ortada Başkan Erdoğan, solunda Doğu Perinçek ve sağında Devlet Bahçeli var. Türkiye emin ellerde. Saray savaşı değil vatan savaşı veriliyor. Abd'nin kirli planları birbir bozulacak.
 • HASBİHASBİ9 ay önce
  Ya Abdurrahman abi... Ta öteden beridir bütün planlar ortak. Aha diyorum önce iran. Bu aşamanın arkasında önce irani yok edecekler. Tabi Allah izin verirse. Sonrada malum, şu bizim öküz meselesi. Hani Kurt üç öküzü yemeyi kafaya koyar ya,...
 • mehmetmehmet9 ay önce
  Büyük şeytanların büyük planları olur. Birde şunu da diyeyim; eşeğin sırtındaki semer değişse de eşek değişmez...
 • AhmetAhmet9 ay önce
  Bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe sevk etmesin. Evet şu anda en büyük sıkıntıların başında adaletsizlik geliyor ama her konuda sadece adliyede değil. Kandırılmış olanları koruyup sahip çıkacağımıza cezalandırıyoruz. Böylelikle kriptolar mahremler ya aradan sıyrılıyor ya da az ceza alıp kurtuluyor. Bu şekilde Fetö ile mücadele de sulanıp arada kaynıyor. Bu hain kriptolar bu gidişle post değiştirip başka kılıklarla ülkeyi tekrar ele geçirmeye çalışırlarsa şaşırmam. Suriye meselesi de daha tehlikeli bir hal almaya başladı ama biz silahlandırılan pydlilerin kafasını ezdikçe sesleri abd den çıkar ama rahat olun siler atarız.
 • dursundursun9 ay önce
  AMERİKA HER ZMAN OLDUĞU GİBİ AMERİKANCILIK YAPIYOR, AMERİKA ÇIKARLARINI KORUYOR. BOP Nİ ADIM ADIM UYUGULUYOR. BOP EŞ BAŞKANIDA VERİLEN TALİMATI UYUGULUYOR. AMERİAKN ASKERLERİNİN CANI KIYMETLİ. NASIL OLSA BİZE ŞEHİT OLACAK ÇOK GARİBAN ÇOCUĞU VAR... HEM SEÇİM ÖNCESİ KAHRAMANLIK LAZIM. HANİ 24 AHZİRANDAN ÖNCE KANDİLE YOLA CIKTIRK BİR KAÇ GÜN İÇİNDE ORAYA TÜRK BAYRAĞI ÇEKECEĞİZ NARALARI ATILIYORDA NE OLDU. ŞİMDİ BU NARALAR TEKARALANACAK. MEHMETCİK KANI ÜZERİNDEN POLİTİKA YAPILARAK HEDEFE VARILACAK MESELE BUDUR.
 • AydınAydın9 ay önce
  şenay doğan/ 
 • Yunus 16 Yunus 16 9 ay önce
  BİZ MÜSLÜMAN TÜRK VATANDAŞI OLARAK İNANMIYORUZ. LAKİN DIŞ İŞLERİ BAKANI İNANIYOR, YA DA İNANMIŞ GİBİ POLİTİKA İZLİYOR. LAKİN AÇIKLAMALARINA BAKINCA PEKTE KURNAZ POLİTİKA İZLEDİĞİNİ SANMIYORUM! TERÖRİST BAŞI FGÜLEN ve ABD DEKİ TERÖRİSTLER HAKKINDA BİR HABER ÇIKIYOR HEMEN AÇIKLAMA YAPMAYA ÇALIŞIYOR!! ABD KENDİNE YILLARDIR HİZMET EDEN CIA AJANLARINI VERİR Mİ? "FBI BİRİNİ YAKALAMIŞ MIŞ MIŞ" YAKALADIĞI CIA AJANI!! ARKA KAPIDAN ÇIKAR!! NE OLDU? BİRİNİ YA DA BİRKAÇINI, YA DA TERÖRİST BAŞINI BİZE VERSE! NE OLUR? APO YA ODA ARKADAŞI OLUR! ABD PES ETMEDEN FETÖ BİTMEZ! ELDEKİLERİ KAÇIRMAYIN!! BİR HAKİM TAHLİYE EDİYOR! SAVCI İTİRAZ EDİYOR, BAŞKA HAKİM YAKALAYIN GETİRİN DİYOR! TERÖRİST ORTADA YOK! KAÇAN BALIK BÜYÜK OLUR?
 • İlbeyhanİlbeyhan9 ay önce
  U.S.Aile kolkola,kucak kucağaNEW OTTOMAN'SRÜYASI,GRANDİSRAİL'İn KuruluşunaHİZMETEDER.....JEOPOLİTİK KADERDİR.....Kıyamet kopana kadarkomşularınla birlikte yaşamak zorundasın.... Amerika mahallenin zengin ,şımarık ,namussuzPİ.İDİR....Aman DOST olmaya kalkmayın.....Benden söylemesi, herkes herşeyi görüyor....
 • mehmetmehmet9 ay önce
  yazıyı mükemmel bir beyin jimnastiği yaptık
 • ERDALERDAL9 ay önce
  ... hiç anlamış değilim kafalar karışık
 • KocayusufKocayusuf9 ay önce
  Su uyur, düşman uyumaz... Sorunlu her konuda; bilhassa dost gözüken düşmanla olan sorunların çözümünde, "kırk ölçüp, bir biçmek" gerekir. "Son pişmanlık fayda vermez"!.. "Yanlış hesap Bağdat'tan döner"... Ama, kaybedilen zamanın faturası büyük olur!.. Dolayısiyle, yetkili ve sorumlu olan kişilerin/yöneticilerin, gözlerini dört değil, dörtyüz açmaları gerekir. Yöneticilik; bilhassa günümüzde, saltanat sürme fırsatı değil; düşmanı tanıma bilinciyle, dost veya düşman, tüm enternasyonal ilişkilerde rakiplerimize "şah çekebilme" şuur ve yeteneğini gerektiren sorumluluk makamıdır...
 • Murat Murat 9 ay önce
  Ne istiyorsun? Bombalar sürekli patlasın, müslümanlar her gün enkaz altında mı kalsın?
 • mahmut arslanmahmut arslan9 ay önce
  sayin Dilipak..Bu yazdıklarınızı Külliye biliyor..meclis biliyor..muhalefet biliyor...biraz dünya olaylayların haberdar olan ve ekmek yiyen her kes biliyor,,,fakat,,iktidar ve biatcilari mücahitlikten müteahitliğe gecisle meşgül..muhalefet koltuğunu korumakla,,medya vicdanı bırakmış cüzdanla meşgül...Turkiye yi batağa itip''isgalcisin çık ve burada yaptiğin tahribatin bedelini öde''demek için ,al sen halet isidi...Asıl planıda herkes biliyor..Abd nin..hayirli cumalar..
 • şenay doğan şenay doğan 9 ay önce
  size babamın mezardan çıkışını ve affedilmesini anlatmış kardeşim affı için kuran okuyup tesbih çekti demiştim olayın perde arkasını anlatmayı unutmuşum kardeşim çok ağır hastalandı akıl sağlığını kaybetti o sıralar rüyasında peygamber efendimizi görmeye başladı önce onunla aynı safta namaz kıldı sonra ona dönüştü ben şifası için hatim yapmıştım ve onu habibullaha bağışlamıştım allah şifasına doktor ve ilacı sebep kıldı o iyileştikten sonra duaya başladı ve allah babamı affetti allaha emanet olun
 • İLBEYHANİLBEYHAN9 ay önce
  Eyyyyyyy karar vericiler,yöneticiler ve destekleyen vatandaşlarımız ....İyidinleyin.....RUSUÇAĞINIDavudunoğlu, FETÜLCİA nınPİLOTLARI ,Kuvvet Komutanı ABİDİNÜNAL koordinasyonuyla DÜŞÜRÜLMESİbirinci kırılma noktasıdır...... İKİNCİSİRUSBüyükelçinin FETÜLCİA operasyonuylaKATLEDİLMESİ..... RUSYAbunlarıhaklı olarakNOTetti,FETÖ+ MOSSAD+ CİAoperasyonudiyerekzamana bıraktı.....Ama hiç unutmadı ,unutmaz....ŞİMDİ izliyor......HÜR irademizle AMERİKA ilehiçbir baskı veyazorlama olmaksızın birtakımyeniOYUNLAR ıniçine girersek ,SİZ İSTEDİNİZ. derler....Neticelerine. hep beraber katlanırız....Aman dikkat, bu TRUMPdenen adiyle , AmerikaylaALTINBÖLÜŞMEYE DAHİGİDİLMEZ..... Yol yakınkenBÖLGE Ülkeleriylebirlikte Emperyalizmekarşıcephe..... BizAVRASYA dersek. BÜYÜKİSRAİL. kurulamaz....Amerikanın çöküşü50yıl öne çekilir ,dünyabu adilerden kurtulur....Ama şunuda unutmayalım biz ADAM olmazsak yeni adilerlemuhatap oluruz....DİNCİdeğil , yani siyasi ve ticari İSLAM değil , İNSANI İNSANyapan gerçek MÜSLÜMANLIK.....YaniPARA değil , AKIL ve AHLAK.... kısaca İNSAN olmak....selam ve dua ile....
 • OzgeOzge9 ay önce
  Ah amerika ah.insanligin bas belasi.Seytanin insan versiyonu
 • şenay doğanşenay doğan9 ay önce
  abdurrahman abi kutsal topraklar yeniden allah ve rasulünün eline geçerse kaşıkçının can bedeli de ödenmiş olur ben dün gece ilk adımı attım allah ve rasulüne hicret edin ve onlarla birlikte beledin hakkı olarak suriyenin inşaasına yardım edin dedim allaha emanet ol
 • şenay doğan şenay doğan 9 ay önce
  dün bir namaz tarifi vermiştim ya ben sad35ten sonra sad 40ı ve necm 58i de okumaya tilaveti de nasrla kapatmaya karar verdim dileyen imamı yafiinin tertibi üzere kılar namazı dileyen beni örnek alır dileyen yüreğine dokunan başka bir tertip üzere kılar aslolan iman edip allahın kapısına varmaktır bu arada osman öztuncun oğul şiirini tövbe suresi son iki ayetle değiştirdimallaha emanet olun
 • Sadık güzelsoySadık güzelsoy9 ay önce
  Sadık güzelsoyHocam yazılarınızı çok uzun yazıyorsunuz daha kısa ve öz yazmanızı dilerim
 • ÖmerÖmer9 ay önce
  Şu gercekki.bu ülkede toplumu bölmek parcalamak icin feminizmi vede zinayı kanun gücuyle uygulayan bir hukumet bir parti allahın rahmet elinden uzaktır.kendikendine ters düsen bir gorüş bir gün biter haramlardan uzak adaletli uygulamalar o hukumeti kalkındırır..feminizmi aileyi bitirmek için iceride truva atlarıyla destekleyenler ahirette bunun hesabını veremezler.bu dunyada ihanetten felaketten kurtulamazlar keske anlasalar.
 • YaziyorumYaziyorum9 ay önce
  Allah istemezse,yaprak dusmezmis .evet doru bir araba dusun,ustasi insan, insan istemeden hareket etmez buraya kadar tamam ama yetmez,cunku insanin da bir akil vereni yaraticisi var.hesap edenlerinde ustunde,bir hesap eden var soyleyene deyil ,onu soyleten var.bir siir vardi .ellerimiz dua,lara bile kalkmaz oldu zalimin tepesine inmesi gereken elkerimiz,kucucuk,bir iyilige surunur oldu kirilasica ayaklarimiz,selam vermez oldu,kardesine fisiltiyla konusan dudaklarimiz.belki icimizden Allahin sevdivi kullarin dua,lari hurmetine hz omeri musluman yapan Allahim ,Trampida musluman olmus goruruz .biz insanoglu Allahi unuturda herseyi kendinden veya insandan bilirse her hayali gerceklesmiye bilir ,benim mesajimi gonderiyom ve samimiyim yayinlanmasini istiyom fakat yayinlanmasi size kalmis dilerse yayinlar dilemezse,yayinlamaz .Allah,dan isteriz dilerse bize verir dilenezse vermez Allah, inda.Emirleri var hep istemekle olmaz comerttir onun icin zorluk yokbizlere herkesden daha yakin olani razi etmek dogru bir yol.
 • ParsalanParsalan9 ay önce
  Benim anladığım : ABD ne yaptığı deyil de bizim politikacılar mangalda kül bırakmıyor ! Türkiye bastırmış da biz şöyleyimiş de böymeyimiş da da dü dü ! Bir gece ansızın gelebilirmiş de de de eeee karşı taraf da diyor ki ; 3 gün dedinnn 5 gün dedinnnn aylar oldu gelmedin : hani 7 yıl oldu cuma namazını Şam da kılacaktık ?men dakka dukka yani , ! Gelelim günümüze ypg/pyd oradan temizlenecek !!! Eee Allah akıl vermiş ama kullanan kim ? O Peşmerge oraya zembil ile inmedi ! Habur sınırından Türkiye üzeri geldi hem de gün bitmişti de 29 Ekim tarihinde ?
 • şenay doğan şenay doğan 9 ay önce
  abdye gelince abdurrahman abi at sineği yalan söylemez bush bizim yetkililerle ne konuştuysa o projenin geçerliliği yoktur allahın hükmü kaderi başkadır benim bildiklerim bu kadar allaha emanet ol
 • şenay doğan şenay doğan 9 ay önce
  abdurrahman abi ben senin yazını okumadan önce suudi arabistana msj gönderdim suriyenin yeniden inşaası konusunda önce allah ve rasulüne hicret edin sonra onlarla birlikte beledin hakkını verin dedim fetocular süleyman asın saltanatı peşinde ben nicedir rabbime yalvarıyorum o saltanata yüce zatınla sahip çık çok daha şanlı ve şerefli bir şekilde bununla habibini müşerref kıl diye yanlış anlamadıysam kabul etti
 • Alim BilirAlim Bilir9 ay önce
  Pek inandırıcı gelmemişti. Ver papazı al papazı diyordu. Bekliyoruz. Verilen sözler algı ile değişime uğruyor. Bir müslüman yapmadığını söylememelidir. Söylerse yalan söylüyor demektir. Politika çok yüzlü demektir.
 • editor gurban onayla lutfeneditor gurban onayla lutfen9 ay önce
  birinci viyana kusatmasi dahil ve o tarihten beri operasyon yiyoruz. hangi akli basinda konutan mayis ayinda sefere cikarda eylul ayinda viyana'yi kusatir ki? fatih istanbul'u hangi ayda kusatti? 6 Nisan'da!!! Caldiran savasi hangi ayda oldu? Agustos!!!.
 • rusyaya taviz yok rusyaya taviz yok 9 ay önce
  iran dagilacak, dagilmali. yemen'den Sam'a, Basra-Bagdat'tan Lubnan'a Farslik-Zerdustluk icin insanlari katletmenin bedeli parcalanmaktir. Turkiye Suriyeyle ilgilendigi kadar Guney Azerbeycanla da ilgilenmeli, yarin oradan 15-20 milyon gocmen gelmesin. Suriye'de, Rusya'nin Esed'den cok Turkiye'ye ihtiyaci var. Rusya'ya karsida dik durulmali ve Turkmendagi, Tel-Rifat vb yerlerde taviz verilmemeli.
 • DoğukanDoğukan9 ay önce
  Sayın Hocam sen bir çok şeyi pekâlâ biliyorsun...biliyorsun ama doğruları yazmıyorsun yazamıyorsun...Neden mi?Senden olanı korumak dürtünden...BOP'u bir yazsan yer yerinden oynar...ama Erdoğan gidince başınıza geleceklerden korkuyorsunuz...korkunun evler faydası yok beyim, biraz vicdanın varsa cemaate yok şu bu diye iftira atma...

Günün Özeti