Siyasi gündem!

05 Temmuz 2019 Cuma

Evet, siyasette birçok şey göründüğü gibi, daha doğrusu bize gösterildiği gibi değildir. Hatta diplomasiyi “yalan söyleme sanatı” olarak gören de var.

Bedeli ağır olacak bir çarpışmaya doğru sürükleniyor dünya. S-400 anlaşması nedeniyle ABD ve Türkiye arasındaki çatışmanın bir “tren enkazına” dönüşebileceği görüşünde olanlar var. Bu çatışmayı önlemeye çalışanlar yanında bunu temenni edenler de yok değil. İngiliz Financial Times gazetesi Türkiye›nin Rusya›dan alacağı S-400 füze savunma sistemi ile ilgili olarak ABD Başkanı Trump’tan ılımlı mesajlar almış olsa da, bu konunun ABD ile Türkiye arasında “yavaş çekim ilerleyen çarpışmadan” bir “felakete” dönüşebileceği yorumu yaptı.. Erdoğan’ın görüşme sonrası açıklamalarında Trump’ın S-400 konusu nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulamayacaklarını söylediğini ısrarla belirtti. BBC Türkçe’nin yorumuna göre “Erdoğan’ın Trump’ın hafta sonu ettiği samimi sözlere çok fazla güvenmesi pek de akıllıca olmaz.”

Kongreden yapılan açıklama ise adeta Trump’ı tekzip ediyordu: “Başkan Trump’ın Türkiye›ye ambargo uygulamama sözü ülkemizin ve NATO’nun güvenliğini riske atmaktadır. Türkiye, Rus savunma sistemlerini önemli NATO ve Amerikan sistemleri ile beraber kullanmamalıdır ve Erdoğan da bunun sonuçları olacağını bilmelidir. Stratejik ortağımız Türkiye’ye ABD Parlamentosundan selamlar.

Kongreden yapılan açıklamanın devamı da var: “Kimse Türkiye’yi Putin ile ilişkiye zorlamadı. Amerika Birleşik Devletleri muadili ve uyumlu hava savunma sistemlerini Türkiye’ye önermiştir. Başkan Erdoğan oyunlar oynamayı bırakıp Batı ve Rusya arasında tercihini yapmalıdır. Son olarak, Başkan Trump, hep olduğu üzere, otoriter bir lideri ve onun demokrasiye, insan haklarına, adalete ve basın özgürlüğüne zarar veren çabalarını engelleme fırsatını kaçırmıştır. Başkan Trump kendi ülkesinden yana olmalıdır, güvenliğimizi riske atan demokrasi düşmanlarının değil.” Sanki Trump “Ben biraz gönül alayım siz bastırın, ben Ankara’ya dönüp, zamana ihtiyacımız var siz ortamı geren bir adım atmayın, ben sorunu çözmeye devam edeyim, Türkiye’yi masada tutalım, oyalayalım” demiş gibi.

Kongrenin yaptırımlar konusunda Trump kadar iyimser olmadığı biliniyor.. Washington’dan çelişkili haberler geliyor: Farklı kaynaklar Türkiye’nin hem F-35 savaş uçaklarını, hem de S-400 füze savunma sistemini aynı anda alamayacağını belirtiyorlar. Hatta iddiaya göre, ABD tarafından “Erdoğan’a, NATO üyesi Türkiye’ye, Rusya’nın yanında durması halinde ‘ABD’nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Yasası’ (CAATSA) kapsamında yaptırım uygulanabileceği uyarısı yapıldı.”

S-400, Putin’e yakın çevreler tarafından batıya karşı kazanılmış diplomatik bir zafer olarak değerlendiriliyor. NATO çevreleri de bu durumdan kaygılarını şu şekilde ifade ediyorlar: “Bu, NATO içinde uyumlu silah sistemleri ihtiyacını hiç sayan bir anlaşma. Eğer bu hava savunma sistemleri Türkiye topraklarına yerleştirilirse, Rusya, NATO’nun ana savaş uçağı olacak F-35’ler hakkında bilgi toplayabilir.” Bu durum NATO içinde yeni bir tartışmanın zeminini oluşturacağa benziyor.

Bu arada PKK, YPG ve 15 Temmuz ile ilgili olarak ABD NATO ülkeleri ve ABD ile karşılıklı ciddi anlamda bir güven krizi yaşandığı da bilinen bir gerçek.

Bu arada;BM’nin PKK teröristleri ile üyelerin bilgisi dışında “Eylem Planı” imzalamasınıDışişleri Bakanlığı şiddetle kınadı. Öcalan TRT’ye çıkıyor, Bayık Washington Post’a yazıyor. 

BM Çocuklar ve Silahlı Çatışma Özel Temsilcisi Virginia Gamba terör örgütü PKK/PYD/YPG güdümündeki sözde ‘Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) komutanlık eden PKK teröristi Ferhat Abdi Şahin ile BM’nin Cenevre Ofisi’nde üyelerin bilgisi dışında bir araya gelerek bir eylem planı imzalamamıştı.

Biliyorsunuz NATO FETÖ’cüleri korumuştu. Fehriye Erdal’da NATO merkezinin bulunduğu şehirde yaşıyordu.  

Her gün yeni bir iddia ile uyanıyoruz. BAE’den Ürdün kralının kız kardeşi kaçıyor, bir emirin oğlu bir barda “altın vuruş” sonucu ağabeyi gibi hayata veda ediyor.

Bir başka konu şu 14 Rus askerinin hayatını kaybettiği Losharik denizaltı ile ilgili. Barents Denizi’nde meydana gelen nükleer denizaltıdaki yangında olası bir sızıntıdan endişe ediliyordu. Washington ise henüz resmi açıklama yapmasa da acil durumun, Rus denizaltı yangınıyla ilgili olduğu iddia ediliyor. Rusya’nın en gelişmiş ve en gizli tutulan denizaltısı AS-12 Losharik’in yıllardır ABD›nin takibindeydi.

2000 yılında Barents Denizi’nde Kursk nükleer denizaltısının iki patlamanın ardından batmasıyla 118 denizci hayatını kaybetmişti.

Sıcak gündem bunlarla da sınırlı değil. Sessiz ve derinden Yahudilerin Mescid-i Aksa’nın altında yaptıkları arkeolojik kazı sonucunda orada “Emanet sandığı”nın bulunduğu söylentisi dolaşıyor.. Sandığın içindekiler hakkında bilgi verilmiyor. Bu belli teolojik refleksleri harekete geçirmek için uydurulan bir yalan da olabilir. Ya da bulunan sandık, bir başka sandık da olabilir elbette.

Ama “iyi saatte olsunlar”ın uykusuz geceler geçirdiği muhakkak.

Herkesin bir gündemi, bir planı var, Allah’ın ise bir hükmü!

Ankara ekonomi, Suriye, Kıbrıs Akdeniz, Libya ile ilgilenirken, bir yandan da en sıcak gündem yeni siyasi oluşumlar ve kabine değişikliği.

Görelim Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler. Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • OsmanOsman1 ay önce
  ..Yunanistan NATO' dan füze aldığı için falan çıkarılmış değil.Böyle birşey yok.1996 yılında sipariş etmiş ve 1998 yılında s300 füzesini almış.Yunanistan' ın NATO' ya kabulü, 80 darbesinin hemen ertesindedir..
 • OsmanOsman1 ay önce
  Muhakkak ki bizim yapıp ettiklerimiz önemli olmakla birlikte Allah'ın takdiri olacak. Bunda şüphe yok.Ben ilk defa yorum yazdım,.Bu vesileyle, diğer yorumları da görme imkânım oldu. Açıkçası bu fikirleri gördükçe, ben bu memleketin geleceğinden endişe ediyorum. Ya ben başka bir gezegende yaşıyorum,ya da bu "sosyal medya entellektüelleri"Eğer bu zırvalar memleketimin ortalamasıysa, akla zarar!!Allah sonumuzu hayretsin..!
 • eceece1 ay önce
  peki erdoğan biliyormuş baştan bu alımlarda sorun yaşayacağını yunanistanında başına gelmiş alamayacağınıda biliyormuş peki derdi neydi acaba
 • NurullahNurullah1 ay önce
  S-400'ü aldırıp Türkiye'nin başını belaya mı sokmak istiyorlar. Neler oluyor? Herkes birşey söylüyor kime güveneceğiz. Ülkemiz için en iyi karar ne olabilir. Kendimiz üretemez miyiz? Yok mu mühendisimiz?
 • HocaHoca1 ay önce
  Yunanistan natodan çıkarılmıştı..neden müslüman diyemi hayır..e sen rusyadan füze aldın dediler çıkardılar..adamlar böyle bişeye müsade etmezki..hangi ülke olduğuna bakmaz..sonra 12 eylül oldu biz izin verdik tekrar alındı natoya..füzeleride aktif edemediler zaten..olacak olan şu..S400 ler aktif edilmeyecek.süs gibi duracak..gitti milletin paraları..olan bu...
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  Tarlalarboş, gıdamercimek, fasulye, nohut , pirinç, buğdayİTHAL ,ahırlar mecralar boş etİTHAL , Atölyeler , fabrikalarboş, kapalı herşey İTHAL.....Venihayet ha bireyapılan altı market , üstü CAMİİ....İÇLERİ BOMBOŞ.. DİNELDENGİDİYOR DİYEDİYE GİTTİ.... DİNCİLERİNELİYLE..... CAMİİ ÇOK ,CEMAAT YOK..... GENÇLERİ DİNİNDENETTİNİZ...
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  Tarlalarboş, gıdamercimek, fasulye, nohut , pirinç, buğdayİTHAL ,ahırlar mecralar boş etİTHAL , Atölyeler , fabrikalarboş, kapalı herşey İTHAL.....Venihayet ha bireyapılan altı market , üstü CAMİİ....İÇLERİ BOMBOŞ.. DİNELDENGİDİYOR DİYEDİYE GİTTİ.... DİNCİLERİNELİYLE..... CAMİİ ÇOK ,CEMAAT YOK..... GENÇLERİ DİNİNDENETTİNİZ...
 • RİBERALTARİBERALTA1 ay önce
  Dünyada surekli birseyler oluyor coguda olumsuz seyler. İnsallah Turkiye olarak daha guzel gunlere dogru gidiyoruz
 • yeni türkiyeyeni türkiye1 ay önce
  Antalya'da bir devlet okulunda 4'üncü sınıfa devam eden 9-10 yaşındaki 25 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan sınıf öğretmeni tahliye edildi. Duruşma sonunda sinir krizi geçiren öğrenci ailelerine sağlık görevlileri müdahale etti.
 • AİLESİ İLE KONUŞALIM DİYENLEREAİLESİ İLE KONUŞALIM DİYENLERE1 ay önce
  ailemle konuşup çok daha büyük kadın hakları zulümlerine imza atmayın ben ailemle sadece havadan sudan şeyleri konuşurum her işimi yalnız allah ve rasulü ile hallederim sizinle diyaloğum bilmediğinizi zannetmekten ötürüydü bilirlerse dönerler zannettim ama kesin cevabımı aldım artık sizlerle işim olmaz allaha emnet olun
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  Sn. Dilipak bu Suriyeliler konusunu da yazin. Maalesef bugün yine Hatayda aractaki bomba patlamasi ve tabii yasa dışı. Aractakiler yine yabancılar ve Suriye vatandaşları. Allah bizleri mübarek cuma günü korumuş. Bu ne bicim asayiş saglama? Adamlar bombayla tur atıyorlar. insanlarımızın sabrı zorlanıyor. Suriyelilerle ilgili hükümetimiz derhal dönüş projelerini hayatiyete gecirmelidir.
 • ALLAHIN KULUNAALLAHIN KULUNA1 ay önce
  Allah kadın evde otursun onun fıtratı için en doğru olan bu evinin işini yapsın cihad rızık temini vedışarıdaki işler de erkeğindir ben onlara bunu yapacak gücü verdim buyurdu insanlar allah bu işi bilmiyor kadın erkek eşittir hadi kadınlar sokağa dedi ailemin de bu kadın hakları çok hoşuna gitti markete her gidişimde erkeklerin zorlanacağı yükü yüklenerek dönüyorum eve ben allahın işine karışmıyorum ya rabbi ben onlardan değilim beni namerde muhtaç etme diyorum allaha emanet ol
 • EmeklEmekl1 ay önce
  S 400 lere F 35 entegre edildiğinde radarda görünürlüğü Tespit edilmesi NATO için tehlike arz eder F35 Lerin en büyük özelliği radarda görünmeyişi deniliyor ve bunun S400 lerde test edilmesine bile tahammülleri yok bu nedenle alın ancak aktiflemeyin demekteler aktif edilip F 35 bilgileri yüklenirse korkuları var bu durumda elimizdeki 2 adet F 35 bilgilerini yükleyebiliriz ancak yüklemeyi bırakın aktiflendiği anda uzaydan tespit edip hemen büyük ihtimalle amborgo dahil her yolu deneyeceklerdir zaten elimizde 2 adet F 35 var S400 ler mükemmel bir hava savunma silahı 600 km tespit 400kmde tespiti imha yeteneği var
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  ABDULLAHGÜL DAVUTOĞLUİÇİN,"""""BIRAKINOCİBİLLİYETSİZİ """" demişmidir.....AKSU ,ATALAYVEFOSİLPOLİTİKACI CEMİLÇİÇEĞESORULSUN....ALAYIFOSİL YA...HEM DE ÇÜRÜK ,KOKMUŞ ,PİSLİK....HAİNLER.....BİR DEKURTARICIOLARAKÇIKMAZLARMI ,ŞEYTAN BUNLARDAN SEVİMLİ.....HEPİNİZORADAYDINIZ BE diyor ya ....FETOŞLA DA KUCAK KUCAĞA.....CİBİLLİYETSİZLER....EN BAŞTA DİYEN CİBİLLİYETSİZ....GÜLABDÜL....
 • ALLAHIN KULUNAALLAHIN KULUNA1 ay önce
  ben ev işi yapmıyorum bana market işleri verildi Allahım bugün ölmezsem bana karada ölüm yok diye diye eve düşüyorum çoğu zaman kimseden medet beklemiyorum allah bana güç ve derman versin diye la havle okuyorum haliyle ev işi yapacak dermanım kalmıyor sorunu cevaplayamayacağım yalnız niye sorduğunu da anlamadım peygamberim bana benden sonra yalancı ve zalim emirler başınıza geçecek onların yalanına inanan zulümlerinde onlara yardım eden benden değildir ben de onlardan değilim buyuruyor beni allahın elçisi bağlar allaha emanet ol
 • a.lideria.lideri1 ay önce
  özdemir ince köşesinde yazmış:Güzelluk geçicidur5 Temmuz 2019 CumaHüseyin Baş oturur oturmaz fıkra anlatmaya başlardı. Erdal Öz fıkra anlatmak için telefon ederdi. Çok gülerdim. Ama hiç güldürücü fıkra bilmesem de bir fıkra anlatabilirim. Temel’e sorarlar: - Güzel mi olmak istersin yoksa budala mı? - İkincisinu isterim. - Neden? - Çünkü güzelluk geçicidur! Bu misal bir şey başıma geldi: Üyesi olduğum Mallarmé Şiir Akademisi’nin (Fransa) başkanı büyük şair Eugène Guillevic (1907- 1997), bir gün (1986) Nobel Ödülü üzerine konuşurken, birden “Özdemir, gençliğimde bana Nobel’i almak mı yoksa yakışıklı olmak mı isterdin diye sorsalardı, yakışıklı olmak istediğimi söylerdim. Memlekette adımı taşıyan bir lise var ama nafile” demişti. Çok çirkin bir insan değildi ve çok çapkındı.***O hesap! Ama sözü AKP’nin özellikle de R.T. Erdoğan’ın imam hatip ve kadın saplantısına getirdiğim zaman, nereden nereye diyeceksiniz şimdi... İlişki kuramazsanız keyf sizin. Japonistan’ın Mukogawa Kadın Üniversitesi’nde kendisine bir vesile ile fahri doktora unvanı verilmiş... Gördüğünden göz kirası istercesine “Ben de kadın üniversitesi isterim” diyor. Okey! Emriniz olur! Bu gidişle, sadece kadınların çalıştığı fabrikalar, devlet daireleri de isteyebilirsiniz. Bayan Üniversitesi tuhaflığını şimdilik ihmal edelim. Ama imam hatip işini ihmal edemeyiz. Bir hatırlatma: Japonya’da başarısız yöneticilerin intihar etmesi geleneği de var.***İmam ve hatiplik konusunda yayımladığım İmam Hatip Saltanatı ve İmamokrasi (Tekin Yayınları, 2015) adlı kitabımı belki okumuş olabilirsiniz. Hürriyet gazetesinden atılmama yol açan yazılar vardır içinde. Erdoğan’ın imam hatiplerle ilgili çağdışı tutkusu otopsi masasına yatırılmıştır. İşin evrensel ve pedagojik yanlışlık faslına geçmeden sıradan bir soru soracağım: Erdoğan bütün ortaöğretim okullarının imam okulu olmasını istiyor. Bütün ortaöğretim okullarının askeri okul olmasını Reis cenapları ister mi, siz de ister misiniz? Başta Kuleli olmak üzere bütün askeri liseleri neden kapattı? Galiba gençlerin doktrine olmamaları için, değil mi? Peki, din eğitimi ve öğretiminin neden liseden sonra yükseköğrenimde başlamasına karşı? Efendim, Kuran ezberlemek için 4 yıl kısa süreymiş. O zaman ilahiyat fakültelerini 10 yıla çıkar. Son altı yılında maaş öde! İmam hatip okullarında Arapça öğrenilseydi (öğretilseydi) tercüman kullanmak zorunda kalmazdınız. Dini yeterince bilseydiniz, bunca kötü iş yapamazdınız.....
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Saygideger Abdurrahman Bey,secimlerde milletin verdigi mesaji hala anlayamadik. Ülkemizde bircok sorun var.Sadece SURIYELI SORUNU üzünde yüzbinlerce, milyonlarca OY KAYBETTIK.Bunlara cözüm bulunmasi lazim. Icisleri bakani 6 ay mühlet istemisti.
 • MuhafazakarMuhafazakar1 ay önce
  Partilerde insanlar gibidir doğruda yanlışda yapabilir yanlışlarını fark edip restore edebilir yanikendini geliştirebilir AKP de kendini restore etmeli sert söylemeleri bırakmalı bazen hiç konuşmamalı ki tepki almasın.Yeni parti kurmaya gitmeyle çözüm olmaz partiler çöplüğü olur önemli olan mevcut partiyi geliştirmektir.Yeni parti kurulmasının karşı tarafa yarayacağını herkes bilir Hatta içimizdeki rakip parti taraftarları çok umutlu Hele Ak partiden en az %10 alsınlar keşke kursunlar diye sevinen dua edenler bile var.Ak partiyi yükselten ve aşağı çekenyine Ak partililer olur.Yeni kurulması beklenen partilere itibar etmeyelim CHP tek parti tüm iriliufaklı olanlar onun etrafında böylecede gücüne güç katıyor.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  S 400 kesinlikle alınmalı ama anlaşmaya göre depolarda çürüyecek.Disiskeri gerektiğinde kullanacağız derken halkın diliyle doğru ama asker bu s400 eğitimini aktif olmadan nasıl alacak.E n önemlisi ege ve güneye yerleştirmemize izin verecekler mi.En önemlisi zeki gençleri abd ye gonderecegimize bu sistemleri biz yapsak.Isimiz gücümüz hamaset.17 yılda bir tüfek yaptık onuda toplattik
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  Italya almanya arasında gemi kaptanı ve 43 mülteci nedeni ile kriz çıktı.Bizde ise 3ile 5 milyon arası mülteci var.Ülkede serbest dolaşıyorlar...Türkiye de işsizlik yüksek iken ve ülke şartları belli iken.bu nasıl iş böyle.bir yazı lütfen.
 • Gurbetçi...Gurbetçi...1 ay önce
  Pek saygıdeğer Başkan'ımıza, yurt dışından borçlanarak emekli olanlara hiç değilse "minijob" yani "yarı zamanlı" çalışma müsâdesinin 2015 seçim beyânnâmesinde va'dedildiği üzere bir ân önce verilmesini ricâ ediyoruz..!
 • Gurbetçi...Gurbetçi...1 ay önce
  Pek saygıdeğer Başkan'ımıza, yurt dışından borçlanarak emekli olanlara hiç değilse "minijob" yani "yarı zamanlı" çalışma müsâdesinin 2015 seçim beyânnâmesinde va'dedildiği üzere bir ân önce verilmesini ricâ ediyoruz..!Çok teşekkürler ve bol selâmlar..!
 • ALLAH IN KULU ALLAH IN KULU 1 ay önce
  ŞENAY HN, SİZ YEMEĞİ FIRINDA MI, OCAKTA MI PİŞİRİYORSUNUZ? EVİNİZİ DETERJANLA MI, SABUNLA MI TEMZİLİYORSUNUZ? PARDON! SANA NE BE DEDİĞİNİZİ DUYAR GİBİYİM. İŞİME KARIŞMA DER GİBİ SIZLANDIĞINI DUYAR GİBİYİM. HAKLISINIZ BANA NE... BENCE SİZDE ALLAH C.C. İŞİNE KARIŞMAYIN. ŞİRKE BULAŞMAYIN. BAŞKALARININ NE OLACAĞINI DEĞİLDE SİZİN NE OLACAĞINIZA BAKIN/BAKTIRIN.
 • haber - hak ve adalet ve hukukhaber - hak ve adalet ve hukuk1 ay önce
  s. gaztesi ön sayfadan kocaman fotosu ile belgesi diye başlık atmış.Chp li mahir polat , cumhurbaşkanı başdanışmanı oktay saral tarfından yazılıp bir gümrük müdürüne gönderdiği ni iddia ettiği belgeyi açıklamış:Bir kuran kursu için 70000 tl para ,T.U. sismli kişi içinde iş olarak torpil istenmiş....
 • ileri demokrasiileri demokrasi1 ay önce
  gazte haberi: kayseri melikgazi belediyesinin akp li başkanı evliyalar günü için 50 kazan etli pialv dağıtmış.Muhaleftin tabelaya T.C. koyalım teklifini ise maddi külfeti fazla diye redetmiş.
 • Ali Sami Yen Ali Sami Yen 1 ay önce
  Sürekli Bülent Arınç'ın Fetö'cü olduğu imasıyla hatta inancıyla yorum yapan arkadaşlar. Arınç'ı Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kuruluna; Kılıçtaroğlu, Akşener, Karamollaoğlu ya da Demirtaş'ın atadığını mı düşünüyorsunuz. Hepinizin de bildiği gibi Sn.Erdoğan atadı, itirazı olan var mı? Yorumlarınızla Sn. Erdoğan'ı eştirdiğinizin farkında mısınız? Sn. Erdoğan Bülent Arınç'ın Fetö'cü olup olmadığını sizin kadar bilmiyor mu? Ya da bile isteye mi bu görevlere getiriyor kendisini. Bilmiyorsa bu vahim, bile isteye atama yapıyorsa daha vahim değil mi? Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanına , savcılara ayar verdiğini söylerken siz bu yorumlarınızla aynı "ayar" ı vermiş olmuyor musunuz? Belki de Sn.Cumhurbaşkanı yakın çevresindekilerin sürekli "efendim siz her ne yapıyorsanız en iyisini yaparsınız, siz asla hata yapmazsınız" yaklaşımlarından rahatsız olmuştur da hatalarını hiç çekinmeden yüzüne vuran insanlara olan ihtiyacı nedeniyle Bülent Arınç'ı o göreve getirmiştir, olamaz mı? Belki de Hükümeti azıcık ve dostça eleştirdiğinde hemen karşı mahalleye su taşımakla suçladığınız Sn. Dilipak'ı sizin eleştirilerinizden daha çok dikkate alıyordur, kim bilir? Kalın sağlıcakla.
 • SılaSıla1 ay önce
  FETÖ(küçük şeytan)den nefret edipte; UZUNşeytana(Abdülfettah Said Hüseyin Halil es-Sisi,) tapanları ANLAyamıYORUM (ÜSTADA; LGBTİler CİMER ÜZERİNDEN DAVA AÇMIŞ.nokta.)Mak araştırma ülkedeki dinsizliğiVE islamsızlığı yüzümüze VURMASINA karşın HÂLÂ HİÇbir islamcıYazar; dinsiz politikaları irdelemiyor.ÜLKEDEKİ dinsiz SİYASETİ-politikaları İRDELEMİYOR.ya da küçük puntolarla dillendiriyor.(ReisiÖVENE-ekremi sövene cennet mi vaad etmişler Ne???) İşleri güçleri hikaye anlatıp gecede 170 bin kazanmak. AllAH hakkınızdan gelsin hatipoğlu hatipler.
 • yeni türkiyeyeni türkiye1 ay önce
  Albayrak: Türkiye gelebilecek kur ataklarına karşı eskisinden daha iyi mücadele edebilecek bir tecrübe kazandı... diye açıklama yapmış
 • yeni türkiyeyeni türkiye1 ay önce
  Vekilin cebine göz diktiler: Meclis'te çorba 1 liradan 2 liraya çıktı
 • adsızadsız1 ay önce
  S 400 leri aktif hale getirme kararıyla, Türkiye deki Nato üslerinin kapatılması da takvime bağlanmış oldu.F16 ların kullanımdan kaldırılmasıyla ABD nin Türkiye deki Nato üslerini kullanma kapasitesi neredeyse kalmayacak.
 • dindar kindardindar kindar1 ay önce
  Babacan’a yönelik FETÖ soruşturmasında yeni gelişmeYeni parti kurma hazırlıklarıyla gündemde olan Ali Babacan hakkında yapılan bir suç duyurusunun ardından açılan soruşturma, İzmir Askeri Casusluk ve Ankara ‘FETÖ’-Hazine davalarına uzandı.
 • Salih DSalih D1 ay önce
  Sayın yazar ve yazılarının altına yorum yapan Erdoğan ve Ak Parti , MHP düşmanları, siyasi gündemi dert etmesinler !!!. Küresel sermayenin manüpülasyon aracı medyası ve sosyal medya platformları, Fox, Ciner ve Demirören medyası ve niceleri sizin için siyasi gündemi belirliyor. Bunlara göre; Türkiye'de tek sorun Erdoğan ve Ak Parti'si ile Bahçeli ve MHP'si !. Bunlara göre israf yalnız bunlarda, partizanlık yalnız bunlarda,şımarıklık yalnız bunlarda, ırkçılık yalnız bunlarda, yanlış strateji bunlarda, ülkeye ihanet bunlarda, beceriksizlik bunlarda. Yine bunlara göre çözüm; Beylikdüzü Belediyesi'ni aldığının dört katı borçla devreden, söz verdiği Allah'ın kreşlerinin bile onda birini yapabilen, burayı kendi şirketinin binalarının da katkısıyla en çok betonlaşmış ilçeye çeviren....... İmamoğlu,PKK/KCK'nın 21 numarası ve siyasi alan sorumlusu Demirtaş, 15 Temmuz'dan sonra 15 gün sindiği delikten başını çıkaramayan Akşener ve karanlık adam Karamollaoğlu. Ez cümle; Yazar ve ateşli yorumcuları merak etmesinler Erdoğan Abdülhamid misali devrildiğinde, her şey çok güzel olacak, gökten para yağacak, adalet gelecek, on bin tl'ye aldığınız ve şikayet ettiğiniz telefonları ABD, Çin ve Kore elçilikleri bedava dağıtacak, işsizlik bitecek, asgari ücret on katı artacak falan filan..........Not : Bu arada Başbağlar katliamının yıl dönümü.......... O çok tarafsız Haber Türk'ten, o çokadilNevzat Çiçek'in İngiliz derin devlet kontrollü, suud sermayeli meşhur yayın organına kadar bir göz atınhatırlatan anan var mı?. Bir iki gün önce gerçekleşen madımak provokasyonunun anılmasıyla bir kıyaslayın bakalım. Gözünü sevdiğimin algısı, her zaman gerçeğin önündedir !!!.
 • BilalBilal1 ay önce
  Eger fuze alirsak Rusya natonun ulkemizdeki ucaklari ile ilgili bilgi toplayabilir demişsiniz ya sayin dost Trump ile bir olup Musluman ulkelerin petrolunu calmak icin orta doguyu bombalamaya giden akp nin işi hakikaten zora dusuyor o zaman. İki ucu da poklu degnek:) akp paradox yasiyor. Hem incirlik kurecik gibi tum askeri noktamizi abdnin emrine veriyor hem de aman iceri de koltuk savasi veriyoruz feto tsk falan darbe yapmasin diye rusya dan fuze almaya calisiyor:)
 • Elva suaviElva suavi1 ay önce
  Bu günleri 1000 yıl öncesinden planlayanlar in karşısında düşmanıyla her alanda savaşmak yerine onlardan yana olmayı seçen uyuyan müslüman toplum..Gündemi 100 yıl önce görenler vardı. Mesele bu gündem olmasın diye müslümanların ne yaptığında? Görüyoruz ki tembel,okuyan cahil,kalitesiz inanç toplumun bünyesinin zehirlenmesine sebep oldu.Haksizliklar karşısında net bir duruşu yok müslümanın. Olanlarında adı her türlü çirkin lakaplarla bastırılıyor. Tufan bekliyoruz..o gemide olmak niyetiyle
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  ŞU HDP’LİYE BİR ‘WİNTER’ ÇEKSENE MERAL ABLA!HDP Milletvekili Fatma Kurtulan, Meclis’te İYİ Parti sıralarına dönerek şöyle dedi:*“İYİ Parti! Size söylüyorum: Size rağmen içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ya gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturuyorsunuz.”*İktidar partisine...“O mahur beste çalıyor”, “Winter is coming” falan diye afili sözlerle laf çakan Meral Akşener, bakalım HDP’li Kurtulan’a da şöyle afili bir “winter” çekecek mi?a.hakan.(alıntı)
 • Sinan Sinan 1 ay önce
  Şenay doğan bacım kime sordun!!
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Şu an adalet yerlerde sürünüyor.Adalet bakanın en son yaptığı konuşmada bunu satır aralarında okumak mümkün. Adaletin olmadığı yerde hiçbirşey olmaz. Adaletin çöktüğü, mazlum insanların inim inim inletildiği ve diğer insanların bunu izlediği bi toplum ayakta duramaz.
 • BilalBilal1 ay önce
  Aah ah. Bir borunun içine barut marut koyup fuze yapamayan aciz devlet hergun tv ler de bagirip cagiriyor tum dunya ya ayar veriyor. Vergilerin aslan payini alan TSK paranin tamamina yakinini lux ve israfa harciyor. En basit silahtan durbune kadar israil gibi dusman ulkelerden ithal ediyor. Mehmetcige zehirli bayat yemek yedirip komutanlarin tamami zengin mutfaklarda besleniyorlar. Boyle bir ordumuz var maalesef ben de her erkek gibi gittim gordum askerde. Şimdi s400 deyip duruyorlar alalim da alalim diyor baska da bir sey demiyorlar. Yine bu işte de halk zerre umurlarin da olmayacak alinan fuzelerin çogunu sarayi korumak icin dizecekler cok tepki gelmedin diye de bir iki tane sınır bolgeye:) şimdi ben vergi veren biri olarak sarayi bombalamaya gelen TSK nin ucaklarina mi uzuleyim yoksa bu ucaklari dusurmeye calisan fuzelerimi yanayim? İkisi de benim paramla alinmiş. Bizimkilerin koltuk savaşlarından başka bir sey gormedim geldim gidiyorum degisen hic bir sey yok.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  DEVASA VE TEKNOLOJİ ARSIZI OLAN ABD VE DİĞER (DOST GÖRÜNÜP TÜRKİYE'NİN ALTINI OYAN) ÜLKELERİN S 400 KONUSUNDAKİ ÇIRPINIŞLARI,ÖNEMLİ BİR İŞ YAPILDIĞININ VE ONLARIN PLANLARINI BOZUCU BİR İŞLEM YAPILDIĞININ GÖSTERGESİ..GERİ ADIM ATMAMAK LAZIM..BU MİLLET YA BUNLARIN ETKİ ALANINDAN KURTULUP HÜR VE BAĞIMSIZ BİR ÜLKE OLARAK ŞEREFİYLE VAR OLACAK ,YA DA EĞİTİMİNDEN EKONOMİSİNE VE HATTA DİNİNE KADAR HER YÖNÜYLE ONLARA BAĞLI BİR MÜSTEMLEKE OLARAK YAŞAYACAK..YAKIN ZAMAN (BU İKTİDARIN SON 10 YILINAKADAR) KADAR TAM BAĞIMLI OLAN ÜLKEMİZİN KURTULUŞU,BU ZİNCİRLERİ KIRMAKTAN GEÇİYOR..EN BÜYÜK KURTULUŞ SAVAŞI DA BU OLACAK GİBİ..SAVAŞ BAŞLAYINCA HAİNLER VE KORKAKLAR ONLARA SIĞINACAK VE BU MAZLUM VE ŞEREFLİ MİLLET DE MÜCADELESİNİ VERECEK.GÖRELİM MEVLAM NEYLER,NEYLERSE GÜZEL EYLER..
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  Yapacağınızıyaptınız,örtüyüdüzeltmeyingerek yok, ses vegörüntükirliliğine sebep olmayın yeter... İYİ OLDUĞUNUZ , MAHARETLİ OLDUĞUNUZ SAHALARDA İCRAİSANATAdevam edin.... MeselaDin ticareti, haramrüşvet, hırsızlıkyolsuzluk,hile, desise , entrika,irtikap, zimmet,emsal artışı, plan tadili,yeşil alanı griye çevirme, ihaleyefesatkarıştırma, vakıf adı altında kamu mallarının yağma ve talanıvs vs...... Sahte belge vegizli tanıklarla sevmediklerinizintasfiyesi.... Ne de olsa FETÖYLEAYNI MENZİLE BİR HAYLİZAMANYOLDAŞLIK ETTİNİZ....YA HUYUNDAN YA SUYUNDAN BULAŞIR.... DEVAMEDİN... BİR TEKRİCAMIZ MÜSLÜMANLIKİŞİNİBAŞKALARINABIRAKIN... O BAŞKA BİR ŞEY..... Bu kadarbeceriniz, hususiyetleriniz var.... Yetmez mi.. O nu dabaşkaları şayet varsa, onlaryaşasın....Zatenbumeziyetlerinizle , ALLAHINYÜCE, TEMİZDİNİ Bİ ARADAOLMAZ.....YOLUNUZUBULMAYA DEVAMEDİN... Yolunuzumuyoksabelanızımıbulursunuz ALLAH BİLİR.... KESİNOLANBİR ŞEY VAR, MEVLAYIBULAMAYACAĞINIZ....Gerçekmüminlere selam olsun..... YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ MÜSLÜMAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ....
 • meleknurmeleknur1 ay önce
  MADEM SİYASET GÜNDEMİ. BİRYERDE OKUDUMDA DOĞRULUK PAYINI BİLMİYORUM. TBMMC YEMEKLERİNE % 100 ZAM YAPILMIŞ 1 LR OLAN ÇORBA 2 LİRA, 6 LİRA OLAN ET YEMEĞİDE 12 LİRA OLACAKMIŞ. EĞER DOĞRUYSA MECLİS TÜRKİYENİN DIŞINDA BİR YERDEMİ? YADA MECLİSTE SADECE AKP LİLERMİ VAR? YADA BU YEMEKTEN SADECE AKP LİERMİ YİYOR? BU KADAR FİYAT DİĞER PARTİLER İÇİN UCUZMU PAHALIMI? EĞER PAHALIYSA NİYE GÜNDEM YAPMIYORLAR? UCUZ İSE NİYE DEMİYOLARKİ BU KADAR UCUZ NİYE OLUYOR?
 • meleknurmeleknur1 ay önce
  AH! " BAŞBAĞLAR" BU NASIL BAŞBAĞLARZALİMLER BASMIŞ TÜFEKLER ÇAĞLARANALAR BABALAR TÜRKİYE AĞLARANA KUCAĞINDA YAVRULAR AĞLARBUNA NASIL ANA BABA DAYANAKİMİSİ KAPIDA KİMİSİ EVDEHABERE VERDİLER YÜREKLER YANDIBU MASUM MİLLETİN GÜNAHI NEYDİZALİMLER KOYMADI YUVALAR DURSUNAKŞAMIN KARANLIK ZİFİR ANIYDIERKEKLER NAMAZDA HANIMLAR EVDEFERYAT FİGAN İLE DÜNYA SARSILDIKÜÇÜCÜK BİR KÖYDE KANLAR SEL OLDUBU NASIL HÜZÜNLÜ AKŞAM GÜNÜYDÜAKŞAM YEMEKLERİ OCAKTA KALDIBU NASIL ZALIMLİMLİK BU NASIL KİNDİRBUNUN VEBALİNİ KİMLER VERCEKAHİRETTEKİ BAŞBAĞLAR BAŞKA OLACAKALLAH HİÇ ZALİME VE HAİNE FIRSAT VERMESİN! MEKANLARI CENNET OLSUN
 • Atilla YİĞİTAtilla YİĞİT1 ay önce
  Çok doğru tespitler yapmışsınız kaleminize yüreğinize sağlık.
 • meleknurmeleknur1 ay önce
  SAĞLIK BAKANININ HABERİNE GÖRE BİRÇOK İLAÇ ÜRETİMİ TÜRKİYEDE ÜRETİLSİN GAYRETİNİ, AB KABUL ETMEYEREK,AB BİRLİĞİ, DÜNYA TİCARET ÖRGÜTÜ (DTÖ) ŞİKAYET ETMİŞ. TÜRKİYE İÇİN İLAÇTA YERLİLEŞME GÜZEL GÜZEL GELİŞME. AB NE DERSE DESİN. NİYE AB VAR DİYE TÜRKİYE ONLARA KUL KÖLEMİ OLACAK
 • Cidden mühim şahsiyet Cidden mühim şahsiyet 1 ay önce
  Koreli bir meczup elinde incil olduğu halde hayvanat bahçesindeki aslanların kafesine atlatmış onları incile davet ettiğini haykırırken aslanlar tarafından parça parça edilmişti
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  BARINÇ, CUMHURBAŞKANINI İKAZ EDİYOR, SAVCILARA AYAR VERİYOR.!!! "AKŞENER VE BABACAN’A YÖNELİK SORUŞTURMALAR FELAKET”Arınç, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ali Babacan’a yönelik soruşturmaları da değerlendirdi. Arınç, “Akşener ve Babacan’a yönelik soruşturmalar felaket. Hukuken de siyaseten de yanlış. Bu savcılar hukuku biliyorlarsa bence sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümete karşı yanlışın içindeler” şeklinde konuştu.HERKES YARGILANIR AMA, BAKAN, ESKİ MECLİS BAŞKANI BÜLENT YARGILANAMAZ! ONLAR HATA YAPMAZ, ONLAR SUÇ İŞLEMEZ, ONLAR HESAP VERMEZ, ONLAR FETÖ CÜ OLMAZ!!! ÖĞRETMEN, POLİS, HEMŞİRE, DOKTOR, ASKER, AVUKAT, HAKİM, SAVCI, MEMUR MAMUR,........ FETÖ CÜ OLUR AMA! BARINÇ, BABACAN, DAVUTOĞLU, AGÜL, FÇELİK,....... FETÖ CÜ OLMAZ! ONLAR YANLIŞ YAPMAZ! ONLAR BANK ASYA YA PARA YATIRMAMIŞ, ONLAR ZAMAN GAZETESİ ALMAMIŞ, ONLAR KURBAN BAĞIŞLAMAMIŞ, ONLARIN ÇOCUKLARI ŞARLATAN TERÖRİST BAŞININ OKULLARINA GİTMEMİŞ, ONLAR YILLARCA HİMMET ADI ALTINDA PARA YEDİRMEMİŞ, ONLAR DERGİLERİNE ABONE OLMAMIŞ, ONLAR FGÜLEN İ TANIMAZLAR, ONLAR FGÜLEN İ HİÇ SEVMEMİŞLER, ONLAR BANK ASYA NIN ÖNÜNDEN BİLE GEÇMEMİŞLER........ BÜLEEEENT SAVCILARIN NEFESİNİ HİSSETMEYE BAŞLADIN! ERDOĞAN , SİZİ UYRMAK İÇİN (2013) DERSHANELER HAŞHAŞİLER DİYE BAS BAS BAĞIRIRKEN GÖBEĞİ ÇATLADI!! İNANMADINIZ! UYANMADINIZ! ERDOĞAN GEZİ ZEKALILARI UYARIRKEN! SEN BARINÇ AYNI TARİHTE FGÜLEN E SEVGİLER SAYGILAR GÖNDERİYORDUN!! BEŞ TANE DARBE GİRİŞİMİ YAŞANDI UYANMADIN! ŞİMDİ İŞİN İÇİNE CUMHURBAŞKANIMIZI ÇEKMEYE ÇALIŞIYORSUN. 2012 MİT MÜSTEŞARI KRİZİ DARBE GİRİŞİMİ NDEN SONRA SENİN GİBİ KALIN KAFALILARI UYARMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPTI! İNANMADINIZ UYANMAK İSTEMEDİNİZ! ŞİMDİ KALKMIŞSIN TÜRİYE CUMHURİYETİ SAVCILARINI ÜSTÜ KAPALI TEHDİT EDİYORSUN! HUKUKU SADECE BARINÇ BİLİR, HATTA HER KONUDA BİLGİSİ VARDIR, HATTA HATTA TÜRKİYE DE BARINÇ TAN DAHA BİLGİLİ YOKTUR!!! DİNİMİZ İSLAM KİBİR ŞEYTANDANDIR. DER. ŞEYTAN IN SOL BACAĞI BARINÇ.
 • Şaziye AkınŞaziye Akın1 ay önce
  Evet sayın Dilipak evdeki ekonomiyi de sayarsak bir sorunlar yumağı bizi kuşatmış görünüyor ve bizim Reis de safdilleri oynuyor. Allan sonumuzu hayretsitn.İyi günler
 • AlperAlper1 ay önce
  Evet,hiç bir şey görüldüğü gibi değilmiş.Müslümanların cebi önce yeşil holdinglerle boşaltırıldı sonra da ülkenin hazinesi, faiz,israf,vb.bitirildi, mi? Siyasal islam da bu arada ,bitirildi mi?
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Akp nin üst üste yaptığı bariz hatalar ekrem imamoğlunun güçlenmesini sağladı.Ancak şunu size söyleyeyim.Türkiyede seçimlerin sonucunu o parti yok bu parti değil benimde içinde bulunduğum KARARSIZLAR belirler.Bunu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın.Türkiyede kararsızlar çok önemlidirler. Bunlar herhangi bir partiye meyilli değillerdir. Tabii herkesin kendine has düşüncesi vardır ama sonuçta aynı yönde hareket etmektedirler. Hdp ve iyi ve yanaşık düzen saadetin seçmeninin oy vermesiyle imamoğlu % 54 alamaz.Bu fark kararsızların aynı yönde hareket etmesiyle oluşmuştur. Türkiyede kararsızlar gerçekten sonuçları belirleyici bir güç haline geldiler ve bu sağlıklı bir durum.Çünkü hiç bir parti kendini dev aynasında göremez. Umarım kararsızların bu tavırları değişmez ve Türkiye sağlıklı bir yapıda yoluna devam eder.
 • şenay doğan şenay doğan 1 ay önce
  defalarca erdoğanın durumunu sordum her seferinde o tövbe etmeyecek buyuruldu yandaşlarının durumunu sordum bir kısmının da tövbeye kapalı olduğu bildirildi chpyi sordum onlar da tövbe etmeyecek buyuruldu yapacak birşey yok kendi hallerine bırakacağız allah ne takdir ederse etsin karışmayacağız biz güvenliğimizi rızkımızı dinimizi ve onun eğitimini allahın kudret eline bırakacağız bir avuç müslümanla bu şerefe nail olacağımız buyuruldu yapacak birşey yok allaha emanet olun
 • demodemo1 ay önce
  ""Sanki Trump “Ben biraz gönül alayım siz bastırın, ben Ankara’ya dönüp, zamana ihtiyacımız var siz ortamı geren bir adım atmayın, ben sorunu çözmeye devam edeyim, Türkiye’yi masada tutalım, oyalayalım” demiş gibi." "Hatta diplomasiyi “yalan söyleme sanatı” hocam u ifadeler yerine oturmuş. biz içerde ve dışarda politika ve siyaset yapamıyoruz. her konuşma ve icraatımız aleyhimize çalışıyor. sussak yerimizde dursak daha karlı çıkarız. "ısıracak it dişini göstermez" politikayla ilgili söylenmiş güzel şey. biz yapmadan ilan edip yapacaklarımızı hüsrana uğrtaıp aleyhimize çevirmesini boş gürlemesini sonunda kırk özürle ayak yalamasını iyi beceriyoruz.
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Değerli hocam bu yazınız hoşgörünüze sığınarak söylüyorum. Haber bülteni niteliğinde olmuş daha önce de buna benzer yazılarınızı okumuştum zaten siz de durum analizi olduğunu yazının başlığında belirtmişsiniz.Ben farklı bir açıdan yaptığınız tespitlerinizi değerlendirmek istiyorum. Şu an dünyada toplumlar arasında bir güç mücadelesi var ve bunun bir tarihsel süreç içerisinde devam ettiği aşikar biz burda nasıl bir konum almalıyız.Benim önerim peygamberimizin ve dört halifenin metodu onlara kendi varlığını dayatan metod .Özellikle Amerikanın bize ve diğer müslüman ülkelere tavrı her yönüyle yıkıcıdır(Bozgunculuk temelindedir ) Müslümanın fıtratına karşı en büyük muhalefeti yapan durumdadır.Buna karşı bizim de pasif konumdan çıkıp panzehirlerimizi(aslında şifa demek daha doğru olur.) hazır tutmamız şarttır. Pan zehirlerimiz şunlardır: Doğru tarih bilgisi *peygamberler tarihini içeren roma kültür ve uygarlığını yücelten değil.*doğru beslenme stratejisi*doğal tohumlardan oluşuyor*doğru iletişim*tüketmek üzerine olmayan*doğru kültür *anlamlı yaşam *kısacası kendi uygarlığımızla amerikaya karşı var olabiliriz.Ruslar bizi kendi güdümlerine almak istiyor onlara karşı ise doğru islam anlayışını tebliğ edebiliriz .Onların islama ihtiyacı var. Tabiki bizim öncelikle ilahi mesajları en doğru şekilde yaşamamız gerekiyor.Aksi takdirde ikisinden birinin ekseninde döneriz.Rabbimize ezelde vermiş olduğumuz sözden caymış oluruz.Selametle kalın .

Günün Özeti