Siyasette yeni dengeler

27 Haziran 2019 Perşembe

CHP seçimi kazandı ama, sanırım başka bir şeyi kaybetti. CHP artık eski CHP değil. Bu bir gelişme de değil. Bir “Başkalaşım” sözkonusu. Hele CHP’nin seçim sarhoşluğu, AK Parti’de yenilginin oluşturduğu şokun etkisi geçsin çok şey olacak.

CHP, İmamoğlu ile birlikte artık sol ya da Atatürkçü bir parti değil. İstanbul ve Ankara tecrübesi CHP’yi bir yandan merkeze doğru sürüklerken, öte yandan kendi içinde kadrolaşma ve rant konusunda ciddi bir hesaplaşmanın eşiğine getirdi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce diye biri idi değil mi? Sesini duyuyor musunuz, unutuldu gitti. Şimdi Kılıçdaroğlu ile İnce arasındaki o liderlik kavgası yakında İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında yaşanacak.

Göreceksiniz İmamoğlu, TÜSİAD ile TİSK’le birlikte yürümeye çalışacak. Kadrosunu CHP’nin klasik isimleri arasından seçmeyecek. Daha sol değil, daha liberal bir politika izlemeye çalışacak.

Bekleyin, eylül ayına doğru medya yeniden yapılandırılacak.

Bu süreçte CHP önce HDP ve İyi Parti ile yollarını ayırabilir. Ardından CHP’de bir çözülme, bölünme, dağılma süreci başlayabilir. Bakarsınız İmamoğlu da bağımsız kalmış! Hatta eğer Babacan bir parti kurarsa, İmamoğlu da oraya geçerse, benim için sürpriz olmaz!

Birileri Babacan’ı ANAPvari, dört eğilimi içinde barındıran bir parti için ikna etmeye çalışıyor. Bu lobinin etki alanı içinde 30 kadar milletvekilinden söz ediliyor. Bunların ağırlığı AK Parti olsa da, aralarında CHP’den de, MHP’den de, İyi Parti’den de isimler olduğu söyleniyor.

Eğer CHP’de bir bölünme yaşanacak olursa, Ankara Anakent Belediye Başkanının bu yeni oluşuma katılması da sürpriz olmaz.

AK Parti’de Bakanlar Kurulunda bir değişim bekleniyor. Erdoğan zaman kazanmaya çalışıyor. Şimdi yurtdışı seyahatleri var. Bu zaman diliminde bu konuda karar verecek. Bugün için “Birileri istiyor diye bakanlıklarda değişiklik yapılmaz” diyor. Bunu daha önce de söyledi. Burada asıl sorun şu: Bazı bakanları geri çektiğinizde onu nereye koyacaksınız. Onları dışarıda bırakacak olursanız, bu defa bir iki düzine milletvekili de onların peşine takılıp gidebilir.

Sorun bununla da bitmiyor. Bir kişiyi görevden aldığında o makama talip olan bir düzine isim var. Bunlardan birine görev vereceksin, kalanları küsecek. Yani bu konuda karar vermek sanıldığı kadar kolay değil. 40-50 kişi partiden giderse dengeler altüst olur. Bunlar seçilme garantisi alırlarsa, Türkiye erken seçime gidebilir.

Birileri bugünü bekliyordu. Bugünü bekleyenlerin beklentileri gerçekleşti. Şimdi karşı takım harekete geçmek için AK Parti ve CHP’nin atacağı adımları bekliyor.

AK Parti acele etmeyecek ve yavaştan alacak. CHP’nin kaçacak yeri yok. Bir karar vermesi gerek. CHP’de bir bölünme yaşanacak olursa, bu domino etkisi ile diğer bütün partileri de etkileyecek.

Söylüyorum: Bugünkü süreç devam edecek olursa, ne AK Parti eski AK Parti olacak, ne CHP eski CHP olacak, ne MHP, ne HDP, ne İyi Parti eski İyi Parti olacak. Kartlar yeniden karılacak.

Görüldü ve onaylandı: HDP’nin geleceği yok. Apo eski Apo değil, Demirtaş eski Demirtaş değil, PKK ya da Karayılan eski konumlarında değiller. PYD de artık PKK’nın yan kolu değil. İlişkiler bir şekilde devam etse de artık doğrudan Pentagona bağlı bir paralı asker grubu. Bu anlamda Türkiye’de Kürt siyaseti için yeni bir siyasi oluşumun ortaya çıkması da sürpriz olmayacaktır.

Babacan projesine destek veren çevreler, İstanbul seçiminin sonucundan son derece memnunlar. Seçim sonrası tartışmalardan da aynı şekilde memnunlar. Şimdi bekledikleri; Erdoğan’ın kabine, teşkilat, yerel yönetimler ve başta Beştepe olmak üzere bürokraside değişiklik..

Benim; Müslümanların atanmamış ve seçilmemişlerin sözcülüğü gibi bir rolüm var. Mesela; AK Parti’nin sessiz yığınlarının vicdanının sesiyim. Ben kendime böyle bir rol yükledim. Bu insanlar da fiilen bu rolümü desteklediler. Bağımsız ve bağlantısız bir rolden söz ediyorum. Bir bakıma bu yazılarımla onların sesi oluyorum. Yanıldığımda da onların geri dönüşleri ile kendimi yeniden düzenlemeye çalışıyorum..

Bu kitle, nasıl oluyor da bu kadar cemaat, kanaat önderi, vakıf, dernek varken, bu süreçte bu kadar dağınık ve sessiz kalıyor buna anlam veremiyorlar. Yani “emri bil maruf, nehyi anil münker” sorumluluğu konusunda neden kenarda duruyorlar? İnsanlar buna anlam veremiyor.

Bu seçim sürecinde CHP eli ile AK Parti, AK Parti eli ile CHP törpülendi. Diğerleri “uvertür”, siyasi “dolgu malzemesi” haline getirildi ve halk büyük ölçüde “siyasetten soğutuldu” Bu seçimde CHP kazandı gözüküyor ama, siyasi partilerin üzerinde hareket ettikleri siyaset kaybetti. Çok ciddi bir depolitizasyon süreci yaşandı. Siyasiler izledikleri keskin sirke politikası ile kendi küplerine zarar verdiler. Adeta bindikleri dalı kestiler.

Bakın siyasette taşlar bir defa yerinden oynadı mı, bu işin sonunun nereye varacağı belli olmaz. Ne TBMM aritmetiği kalır ve ne belediye başkanlıkları, ne de belediye meclisleri. Eğer süreç kontrol altına alınmaz, birtakım “silahsız kuvvetler” ve lobiler devreye girerse yeni bir durumla karşı karşıya kalabiliriz. Dikkat ederseniz, Gül ve Davudoğlu’ndan söz eden yok. Ortalıkta Babacan’ın adı dolaşıyor. Daha yeni sürpriz isimler de çıkacak ortaya.

Sürecin aceleye tahammülü olmadığı gibi, ertelemeye de tahammülü yok. Siyaset kan kaybetmeye devam ediyor. Kriz bu şartlarda kronikleşmeye ve derinleşmeye devam eder. Mevcut krizin, ekonomik, sosyal, politik olaylarla da desteklemesi halinde, iş daha da içinden çıkılmaz ve geri dönülmesi daha da güç bir hale gelebilir..

Belirsizlik, söylentiye kapı aralar. Sıradan bir söylenti, zaman içinde efradına cami, ağyarına mani inandırıcı bir cevap bulamaz ise şüyuu vukuundan beter bir hadise halini alabilir. O zaman sıradan bir söylenti zaman içinde tehlikeli bir gerçekten daha tahripkar olabilir.

Şimdilik siyasi piyasada söylenti gerçeğin yerine oturmuş gibi gözüküyor. Bakalım yarın nasıl bir sabaha uyanacağız. Gelecek günler birçok sürprize gebe gibi gözüküyor. Siyasi dalgalanmanın ve bulanıklığın ne zaman ve nasıl bir dengede duracağını hep birlikte yaşayarak göreceğiz. 

Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Gökhan DoğanGökhan Doğan21 gün önce
  Neden İYİP'in Fetö'nün siyasi ayağını araştırma önergesi 3 kez AKP ve MHP tarafından reddedildi? Fetö hainini Kozmik odaya sokan Bülent Arınç nasıl Cumhurbaşkanı İstişare kurulu üyesi olabiliyor? Dün fetöyü ve pkkyı öven pelikancılar nasıl özgürce yazıp çizebiliyor. Bunlar hakkında neden soruşturma açılmıyor? Ben 15 Temmuz'dan sonra AKP'li olmamama rağmen 2 kez oy verdim AKP'ye. Sırf şu fetö temizlensin diye... Ama çalışmalar çok yetersiz ve muhalif olan herkese fetöcü iftirası atılıyor. Hiç mi sızlamıyor vicdanınız? Hiç mi korkmuyorsunuz Yüce Allah'tan. Ben dış politika nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanını desteklemek istiyorum ama artık elim gitmiyor oy vermeye. Şimdi ben muhalifim diye bana fetöcü diye iftira mı atacaksınız? Ulan ben siyasetle ilgilenmeye başladığım zaman bile cemaat hain, bu fetoş cia ajanı diyordum. Kürt açılımı Türkiye için kötü bitecek diye karşı çıkıyordum. Dünün maklubecileri başımıza vatansever kesildi. Bu ülkeyi her şeye rağmen satmayacak tek grup Türkçülerdir aklınızı başınıza devşirin. Türkçüler bu ülkeyi asla satmaz çünkü ABDye, İsraile, Rusyaya herkes karşıdırlar. Önce Türk derler... Türkiyeyi kuran ideoloji bu ideolojidir. Biz Türk olmadıkça Türkçü olmadıkça hain gani gani çıkar bu topraklarda...
 • Yakup ERDOĞANYakup ERDOĞAN23 gün önce
  Hay Allah razı olsun inşallah....Bir yazı günümüzü bu kadar mı doğrular.Ah Akparti ah İstanbul'la bereber bizleri de gündün o sandıklara yukarıda arz olunan. Bu yazıyı okuyunda ellerinizi yukarı açıp biz ne yaptık deyin. Ve
 • Yakup ERDOĞANYakup ERDOĞAN23 gün önce
  Hay Allah razı olsun inşallah....Bir yazı günümüzü bu kadar mı doğrular.Ah Akparti ah İstanbul'la bereber bizleri de gündün o sandıklara yukarıda arz olunan. Bu yazıyı okuyunda ellerinizi yukarı açıp biz ne yaptık deyin. Ve
 • Şahin GalipŞahin Galip24 gün önce
  Yazıyı dikkatlice iki defa o kuşum.Bir çok noktasına katılıyorum.Ak Parti ile makamlara gelen, gizli saklı içimizi kemirenlerin jç suçu yok mu?İstanbul seçiminde, beş benzemez şirketinin, Türkiye'nin geleceğini üçbuçuk oya sattığının Ak
 • AhmedamcaAhmedamca24 gün önce
  Bu davanın da, bu memleketin de, bu milletin de, ümmet-i Muhammed'in de en büyük ihanet çeteleri;1- Feministler2- Cahil ve korkak eğitimciler (diyanet ve milli eğitim mensupları)3- Parti teşkilatlarınız ( sizi yanlış bilgi ile donatarak yanlış strareji uygulamanıza sebepler)Bunları görmezden geldiğimiz gün kaybettik be reis. Vesselam.
 • Selim ÇiftçiSelim Çiftçi24 gün önce
  Nereden nereye nasıl gelindi.Syn dilipak en iyi bilemletde birisi.Ben Savsattan yazıyorum.Ailece birim başkanlıkları yaptik Ak Partide ama vekiller ve genel merkez ilçe başkanlarını belirledi.Sesimizi çıkarmadık.Bundada bir hayir var dedik.Sonuç kendi elimizle verdik.Sun Erdogan in takdirnamesini alanlardan biri olarak08 olay da yazıyorum aynı zamanda.Hala kendimi elestirirkenAk prtiden kacanlar evliyalarin yaninami kaçıyorlar.Gelecekte Türkiye Ak. Parti ileDunya mazlumlarinin ümidi ve sesi olmaya devam edecek.Varmı başka alternatif.
 • As-feAs-fe24 gün önce
  Yola cıkılanlari yolda karşılaştıklarıyla değisildi deniliyor peki yola çıkılanların hiç mi günahı yok birileri kuyunu kazarken seyircimi olunması gerekiyordu durup bekleyip son ana kadar kuyuya itilmeyimi beklemek lazım Reise üzülüyorum hiç dostu yok bu millet fazla özgür özgürlük bizim millete 7 beden büyük geliyor kaç yıldır herşey yolunda enflasyon dengeli ama bize operasyon çekenleri bile bildiğimiz halde yine akp suçlu bence herkes suçlu aldılar aslanı ortaya herkes bir parça koparma çabasında en çok ta o yola çıktıkları
 • OkurOkur25 gün önce
  Bunları yazmak için çok geç kalmadinizmi ülke ne hale geldi en çok magdurda akp oy verenler....
 • HanifMüslümanHanifMüslüman25 gün önce
  Sn. Chpye oy veren vatandaşa kesinlikle hiçbir partiyi tutmuyorum. Dinci yobazlardan ve her türlü cemaat tarikat nefret ederim. Lakin dinsiz yobazlardan kemalist jakobenlerden laikci tetikçilerden de nefret ederim. Bu ülkede hatta Osmanlı da hatta daha geriye gidersek hulafei raşidin denilen 4 halife döneminden sonra hiçbir zaman gerçek samimi ve Kur'an eri muvahhidler sevilmedi saygı görmedi o yüzden dedikleriniz sadece size has bir Hüsni niyet olabilir kaldı ki samimi dindar dediğiniz hususun ne olduğu da meçhul bu bakımdan zalim, kapitalist, emperyalist materyalist şu dünya da Muvahhid müslümanlar asla sevilip saygı duyulmazlar.
 • Hayrettin AKYÜREKHayrettin AKYÜREK25 gün önce
  Esselemualeykum.abdurrahman abim yüreğine,kalemine diline sağlık çok güzel özetlemişsiniz...Birilerinin bu yazılarınızı önemsemedi DİLEKLERİMLE.Allaha emanet olun
 • Bir dostBir dost25 gün önce
  Sadece kocaman bir GÜNAYDIN.. Yaşasın makam mevki, saltanat ama deniz bitti. Din adına her şey mübah. durmak yok yola devam. Bizim orada alma mazlumun ahını derler...devam Selam ve dua ile....
 • bağımsız bağımsız 25 gün önce
  Mafya liderleri ile aynı sofraya oturduğumuz gün kaybettik, mafya liderleri ile birlikte nikah şahidi olduğumuz gün kaybettik... Sayın Dilipak bu eksik olmuş...
 • erkan yıldızerkan yıldız25 gün önce
  isim vermeme gerek yok aşağıdaki eleştiri yapan arkadaşlar için...Eğer ki bir insan, konuşurken ve yaşarken referanslarını Allah'ın vahyinden alıyorsa daha siz neyi eleştiriyorsunuz? hepimiz imtihandayız, dikkatli olalım,Temiz bir idrak ile anlatılanı anlama derdine düşelim. Unutmayalım, Sahabe efendilerimiz öyle her şeyi sormazlardı, eleştirmezlerdi, bilirlerdi ki, Allah ve Resulu bir konuda birşey demişse bu kesinlikle tartışmaya kapalı bir konuydu...Ama günümüzde herşey o kadar farklı ki, her şeyi tartışabileceğimizi, eleştirebileceğimizi zannediyoruz. Bu durum, biz farkında olmadan kalplere batılı sokup imanı çıkarıyor. Bu ise inanan biri için gerçekten felakettir. Vesselam...
 • MatciMatci25 gün önce
  Benim sözcüm olmanı istemiyorum. Cunki bana zulmedilirken sesi kaldın kaldın, bilakis destek verdin. Sırf bank asya da param var diye işimden oldum. Şimdide parami faiziyle birlikte devlet geri ödedi. Sizin adaletiniz bu işte
 • ahmet uysalahmet uysal25 gün önce
  3 kere okudum.Geveleyip geveleyip durmuşsunuz..Bende bu adam bir şeyler yazıyor filan diye merak etmiştim...Miş Miş de muş muş..sürekli niyet okuyuculuğundan oteye gitmeyen.gönlünden geçenleri yazan bir gazeteci..lütfen kendinize şu sorumluluk olarak nitelendirdiğiniz durumu..Tekrar gözden geçirin.
 • Sancar Sancar 25 gün önce
  Trumpdemiş ki ;İRAN KİBARLIK VEMERHAMET 'tenanlamıyor demiş...... Vay seningelmişinigeçmişini ,ŞEREFSİZİNEVLADI.....Bu TRUMPdenenmüptezeli,dünya adiliklistesinin başına tekgeçerim.....
 • Mehmet Akif OkanMehmet Akif Okan25 gün önce
  Sayın Hocam;yazınızgüzel olmuş.Bence rolünüz her zaman size yakışmıştır.Kitlenin sesizliği konusunda; duamız odur ki,Allah bu kitlenin sessiz olmasını sona erdirsin.Allah hepimizin uhuvvetiniarttırsın.Nefret ve kin sona ersin.Selamlar.
 • AliAli25 gün önce
  Dünyada ve kainatta Allah (C.C.) belirlediği kanunlar ve nizamlar vardır. Örneğin Fizikte varolan ve Allah'ın yarattığı temel nizamın unsurları olan Kütle Çekim Kanunu, Hareket Kanu vb.yasalar dünyadaki her canlı için ortak kanunlardır. Bu yasalar gözlem ve araştırmalar sonucu yani ampirik olarak herkesin görebileceği ve bilebileceğikuralları içerir. Her canlı bu nizama uymalıdır yoksa örneğin yer çekimini tanımıyorum diyerek yüksek bir yerden atlayan kişi gibi muhakkak ki Allah'ın kanununa karşı geldiği için sonuçlarına katlanacaktır.Aynı şekilde dünyada ve kainatta özellikle biz inananlar açısından daha iyi bildiğimiz Allah'ın (C.C.) farklı kanunları da bulunmaktadır. Müslim'de geçen "Allah’ın kullarının kalplerine yerleştirdiği merhamettir ve Allah, ancak merhametli kullarına rahmet eder" ve Buhârî'de yer alan " İnsanlara merhamet etmeyene Allah da merhamet etmez" gibi hadisi şerifler Allahın bu kanunlarına atıf yapar.Allah (C.C.)'ün koyduğu bu kurallaradaha çok uyması ve dikkat etmesi gereken bir toplum olarak biz müslümanlar eğer merhametten yoksun oluyorsak, küçük menfaatlerimiz için bu kuralları hiçe sayıyorsak, insanların hakkını yiyorsak, adaleti sadece kendimize yönelik algılıyorsak bilmeliyiz ki Allah'ın kurallarına aykırı davranıyoruzdur. Ayrıca kainatın her yerinde varolan bu kurallara kim uyuyorsa ister müslüman olsun ister gayri müslim olsun Allahın kanunları çerçevesinde o kimseler başarılı olacaktır. Örneğin bilimde ve teknolojide buluşlar yapamıyorsak yapanlar dünyada güçlü ülkeler haline gelecektir.Rahmet etmezsek rahmet bulamayacağız, Adalet etmezsek adalet bulamayacağız. Hz. Süleymânaleyhisselâm ile serçe arasındaki meseleyi hatırlayalım. Serçenin Hz. Süleymânaleyhisselâma yönelik sözleri Allah'ın koyduğu kanunların ne kadar kuvvetli olduğu ile ilgilidir. Yani Vakıf malındaki hassasiyeti hatırlatan hikaye bize kul hakkının ve adaletin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Eğer müslüman olarak bizler Allah'ın kainatta yarattığı kanunlara uymazsak söz konusu bu kanunlara uyanlar bize galebe çalacaklar ve bizler hem bu dünyada hemde öbür dünyada Allah (C.C.) korusun rahmetten mahrum kalacağız. Bu nedenle doğruluk, merhamet, adalet bir müslüman için en önemli hareket tarzları olmalıdır. Bu kurallara uyduğumuz zaman Allah'ın (C.C.) merhameti, rahmeti ve yardımı her zaman bizlerin üzerinde olacaktır. Uymadığımızda iseaynen fizik kurallarına karşı gelmek istediğinizde yaşayacağımız neticeler ile karşılaşacağız.
 • meleknurmeleknur26 gün önce
  ÜNİVERSİTE KREDİ BORÇLARININ SİLMESİ KANUNU OLMAZMI GENÇLER YETERİ KADAR İŞSİZ YADA ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞIYOR.EVLENSİNMİ, KİRAMI ÖDESİN, KREDİMİ ÖDESİN , ASKERMİ OLSUN , ÇOCUKMU BÜYÜTSÜN????? DEVLET GENÇLERE BÖYLE BİR DESTEK OLSUN İMKANI OLANLAR ÖDÜYOR,İMKANI OLMAYA ÖDEYEMİYOR HABİRE FAİZ ÜSTÜNE FAİZ BİNİYOR. AZI ÖDEYEMEYEN ÇOĞU NASIL ÖDEYECEK???
 • rasimrasim26 gün önce
  seçim süreci ve sonrasında yapılan en doğru analizlerden bir.Depolitizasyo,dijital dünyaya prangalanmış vatansız apolitik gençler,cinsiyetsiz toplum,doğruların her gün değiştiği bir algı dünyası... sermaye ve küresel çeteler hepsi işin arkasında..Esasında gözümüzün önünde siyaset ve onu var eden kavramlar kişiliksizleştiriliyor..
 • Akit okuruAkit okuru26 gün önce
  Sayın dilipak bu medya olduğu sürece işler santim düzelmez.reisin bu seçim sürecinde bu işe el atmaması hayret edilecek birşey.saçim kaybının %50 den akit gazetesinin de dahil olduğu bizim mahalle basını suçlu.yalan,yanlış,abartılı bir dolu haber ve yorumlar,28 şubat döneminin kartel medyasının karşı versiyonu gibi.kraldan çok kralcılığı kendisine misyon edinmiş bir yayın politikası.Kaybetmenin %50 debaşta belediyeler olmak üzere resmi kurumlardaki israf .basit iki örnek göstereyim bursa belediyesinde sadece parklarla alakadar olması için GENEL MÜDÜRLÜK KURULMUŞ.ismi(BURBAK) İkinci örnek Hafriyatın nereye dökülmesine karar vermek için BURKENT diye GENEL MÜDÜRLÜK KURULMUŞ.ve bunların yönetim kurulları var hemde her biri 7,8 kişilik yönetim kurulları.diğer önemli genel müdürlüklerini!!!saymayacağım.Bu andığım görevleri belediyenin bir şube müdürlüğü veya şefliği rahatlıkla yürütebilecek işler.
 • Malkoç Malkoç 26 gün önce
  Önce İSLAM DİNİNE MENSUP'dumüminler...SonralarıFETÖDİNİçıktı..... AKPdini çıktı......vs vs menzildini ,ismailağadini ,süleymancılar dini, JET Fadıl dini,ihlaszedefailimücahit örendinidahadaha binlerce sapık..... GAVSUSANİHZ (KS) BUYURDU Kİ;BİZEHİZMETEDENLERİNLİSTESİNİ PEYGAMBERİMİZE VERİYORUZ, VERMEYE DEDEVAMEDECEĞİZ. (menzil. org)..... En iyisinin
 • Muammer KELEŞMuammer KELEŞ26 gün önce
  sayın DİLİPAK, Allah aşkına AKP eşittir İSLAMMI temsil mi ki bu sonuca şaşırıyorsunuz sizve özellikle AKP. Hemen şunu yazayım Türkiye'de özellikle herkes İslamı kendisi zannediyor özellikle de AKP yada bazı tarikatlar. Ama 17 yıllık iktidarında okullarda İSLAMİ BİLGİLER, İSLAM DİNİ DERSİ YERİNE, DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK DERSİ olarak yani YÜCE DİNİMİZİ BİR KÜLTÜR OLARAK ÖĞRETMEYE DEVAM ETMİYOR MU geçmiştekiler gibi.YÜCE DİNİMİZİN ESASLARINI ÖĞRETMEK Mİ YOKSA KÜLTÜREL SEVİYEYE İNDİRİLMESİ Mİ ESAS ALINMALIYDI. BUNLAR 7/24 CHP'YE KÜFÜR EDİYOR AMA, HALA CHP PİRİ KEMAL DERVİŞ'İN BU MİLLETE SAPLADIĞI HANÇER EKONOMİSİNİ SIKI SIKI UYGULADIĞINI SÖYLEMİYOR MU, UYGULAMIYOR MU. İSLAM DİNİNİN GÜNCELLENMESİ GEREKİR, 14-15 ASIR ÖNCEKİ UYGULAMALAR GÜNÜMÜZ DE UYGULANAMAZ DİYEREK HZ. PEYGAMBERİMİZİN SÜNNETLERİNİN GÜNÜMÜZDE UYGULANAMAYACAĞINI SÖYLEMEDİLER Mİ HEMDE TV. CANLI YAYININDA.Fakir fukara refahı cebinde 3 yıl sonra hissedecek dediler, 3 yıl sonra bu hissetmeyi geçmişteki asgari ücret ile kendileri dönemindeki asgari ücret karşılaştırmasıyla NE KADAR SİMİT ALINDIĞI ÖRNEĞİ İLE AÇIKLAMADILAR MI. Katar'dan ( Bence R. Schilde) alınan uçak ile ilgili bir soruya İTİBARIN TASARRUFU OLMAZ DEMEK BU MİLLETE YAPILAN EN BÜYÜK SAYGISIZLIK DEĞİLMİ'DİR. hANİ MİLLETE HİZMETKAR İDİNİZ. Son seçimde Diyarbakır'a gidildiğinde PKK'lıların şivesi olan PE KE KE de. Kısaca, hiç bir siyasinin ulaşmak istediği ve bağlı olduğu menzil aslında aynı. Yani dünyayı yöneten O MEŞHUR AİLE VAR YA R.Ş.DEherkesin yolunun oraya çıktığını en iyi siz biliyorsunuz ama bunu yazamazsınız sayın DİLİPAK. Zaten sizinde yazdığınız gibi FETOŞ yaratığı düşman ama, nasıl mücadele edildiği ortada. Şimdi 27.06.2019saat 19.00 haberini izliyorum. İmralı yaratığını kardeşi olan ve kırmızı bülten ile aranan kardeşini TRT'ye çıkartmayı REYTİNG OLARAK AÇIKLAYAN AKP EN YETKİLİSİ'ninO İFADESİNDEN SONRA NUTKUM TUTULDU. BUNU BİR BAŞKASI SÖYLESE HANGİ SIFATLARA LAYIK GÖRÜRDÜ. YAZMANIN BİR ANLAMI YOK. RESMEN YA DALGA GEÇİLİYOR YADA ÇILDIRMIŞLAR. ALLAH'IMIZ SONUMUZU HAYIR EYLESİN.
 • alinamlıalinamlı26 gün önce
  Hocam ,Allah aşkına bunlardan size ne !Kendileri ne yaparsa yapsınlar, onlara siz mi akıl vereceksiniz !
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 26 gün önce
  İMAMOĞLU =FETÖ.....
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 26 gün önce
  ALİ BABACAN = FETÖ
 • AHMET TAŞAHMET TAŞ26 gün önce
  BÜYÜK ADAMSIN VESSELAM... TARİH SENDEN BAHSEDECEK...
 • selimiyeliselimselimiyeliselim26 gün önce
  hoca hala siyaset bödüü artık ..imam geldi artık hazmedin .baabcan geliyo siiz üzen o babacan geliyoooooo hemide gülle beraber .akp gidiyo artık .bitti o sayfa ..bak borsada bile vakıfa bak hoca uçuyo aşşaaaa ..ilk kez böle uçuş oluyo aşşaaa uçuş .çakılma oluyo ama bunlar uçuş diyo haahahahauh ..sen hiç merkez bankasına finanstan anlamayan birini yönetici hatta başkan yaparmısın hauhauhauhauhau .yok diyon duyuyom hoz eee o zaman vakıfa neden diyo herkes bu soruyu soruyola mali piyasaalrda hahahauhahau yansıyo hoca aksunun yansımaları hahauhahaha uçuyo diyola aşşaa uçuyo ..durduramıyolar bu uçuşuakpğ bu yüzlerden gidiyo işte ..damat ekonomi bakanı darmadan etti akp yi .muhalefete gerek kalmadı bide siz yandaş hindaş basın hocam bi sürü kindaiş haber saldırı kumpas bıktı halk hocam kavede parkta otobuste herkes bıktı hoca bak gülüyo herkes vakıfın borsa hallerine yok böle başkan ataması merkesede atarmı atar bunlar diyo ..düşünsene hoca alakasız biri akp li eskilerden merks bankaya başkna olmuş huauauaahuaua ..yeni akp parti rejimi ...alakasız atamalr rejimi .aha yansıyo hoca aşşaaa uçuyo hisseelr hahauhaha lu gülüyo herkes ..
 • Ş.imran uçar Ş.imran uçar 26 gün önce
  saygı değer hocam söz konusu olan bu hercumerc 2002 yılındaki gibi dağınıklığa gidermi bu arada babacanın bilinen tarafı birderberge üyesi ve güçlüyurt dışı nefesiyle yerelde ki iş birlikçileri ile beraber eritilen siyasete yeni kaba sokma duşuncelerinın karşısına çıkabilecek güçlü liderlik yok sa ki görünurde yokacaba allaha musluman olanların laik muslumanlar olarak kitlesel bir hareket dinamizmi sağlayamazlarmı çünkü muslumanlarda ikiye ayrıldı teslim olan la allaha musluman olanlarda yol ayrımında şek li müslüman ile bilgili arasında ben buna iki kıl müslümanı tabirini takmıştım birinci kıl ile gösteriş ikinci kılı da asla göstermeden gösteriş yapmak sureti ile sakal turban ekseninden sınır tanımayan müslumanlara evrilebilir mi
 • muratmurat26 gün önce
  Hocam chp ye bişey olmaz sen merak etme,her parti yok olur sadece chp kalır..
 • Onur Doğan Onur Doğan 26 gün önce
  Yeni askerlik yasa tasarısı yürürlüğe girdi Ama bu Türkiye'nin ihtiyaçlarından kaynaklanmıyor.Ordunun yarısının terhis edilmesi ancak mütareke dönemlerinde görülür! Askerliğin 6 aya inmesi ve sürekli bedelli olması, pratikte askersizlik halidir! Zira bu coğrafyada zayıflatılmış bir ordu ile ayakta kalamazsınız. 'Askersiz Türkiye Projesi' Sevr'e birebir uyuyor.
 • Abdul cemalAbdul cemal26 gün önce
  Geçenlerde büyük bir alim olan bir hocaefendi ( emekli) otururken bu ülkenin kurtuluşunun yolunun yeni bir sosyaldemokrat bir iktidardan geçtiğinibelirterek bunun için yeni CHP öncülüğünde milli bir ittifakın kurulması ve her partiden hatta CHP sen AKP den ve diğer partilerin katılımıyla geniş katılımlı bir ittifak bizim bugünkü sorunlarınızı çözer diye buyurdu .Devamında bugün hak hukuk ve adalet sosyalistlerin argümanı oldu Siyasal İslamcılar yandaş ve dindaşlarına zulmetmekten zevk alır hale geldilerülkede zulüm lerin ve adaletsizlikler im ancak sosyalistlere düzeltileceğini belirtti bu yaklaşımı uzun uzun düşündüm ilk etapta ters geldi ve dikkatli düşününcebu kanaatlerini hiçte yabana atılacak düşünceler olmadığı kanaatine vardım vesselam Ala menittebealhüda
 • İLBEYHANİLBEYHAN26 gün önce
  ALİ BABACAN ABD'ye FULLBRIGHT BURSUYLA GİTMİŞTİR.....FULLBRİGHT= CİA .....GİDECEK ÖĞRENCİLERİNMÜLAKATINITAYYİBEGÜLEKyaparCİA adına .... KEMALDERVİŞONUN EVİNDEKALIRDI ,CİAELEMANIDIR....YASEMİNÇONGARgibi..... BABACANkraliçenin hasevladıdır..... TABUT' A SONÇİVİYİBABACANAÇAKTIRACAKLAR ....CİA+ MOSSAD +MI6ortakyapımıdır....herhareketleri kayıtaltındadır ,ellerinden geleniyapsınlar ...yarınağlamakyok....fetöcülergibi .....
 • Reis Reis 26 gün önce
  Utanmasan bunlar için dua edersin sen yada etmissindir
 • MehmetMehmet26 gün önce
  Hocam sizi yaklaşık otuz yıldır kitap, köşe yazılarınız ve televizyon programlarından takip ediyorum.Açıkçası bu yazınızı pek beğenmedim . Sebebi şu hocam içinde çok fazla başkaları var.Oysa bizim bu gün müslümanlar olarak kendimizi ve buluduğumuz dünyada toplumsal koşullarımızı doğru tanımlayıp doğru yaklaşımlarımızı tespit edip doğru uygulamaya ihtiyacımız var.(ben mutlu müslüman diye tanımlıyorum )Biz kendimizi buldukça her alanda, başkaları bizi konuşmak zorunda kalır.
 • Ferit26Ferit2626 gün önce
  Sayın dilipak yazılarınızı uzatıp uzatıpduruyorsunuz.ne dediğiniz belli değil. Eleştirinin kime net değil.Ak parti son seçimdezaten reis sorumluluğu aldı.eyt cıkartmadı. Daha bir çok şey. Niye görevden alsın kadroları. Bide reise bir sey diyeceğim şu karadenizlilerin makamlarını al. Bunlar seni 2023 te sectirmeyecekler görürsün. Millete kötü örnek oluyorlar. Önce kendi ceplerini düşünüp yönetici vasfını zedeliyorlar. Refah partisinden beri ak partiye veriyorumbıktırdılar artık. Anadoludan yap yöneticilerini.....
 • AHMET OĞUZ ARPACIOĞLUAHMET OĞUZ ARPACIOĞLU26 gün önce
  Hakikaten yıllardır orijinal senaryolar yazarsın, hiçbirisi tutmaz, ama yine devam edersin."Aklına geleni yazma"öz güvenine hayranım
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 26 gün önce
  ☰NEREDEN ÇIKTI BU KIRIM TATARLARI MODASI?Yalçın Küçük anlattı13.07.2009Son dönemde Türkiye’de “Kırım Tatarları” modası esiyor. Kemal Karpat’tan Halil İnalcık’a yıldızı parlayan tarihçiler, Ahmed Davutoğlu’ndan Ali Babacan’a yükselen siyasetçiler hep Kırım Tatarı.Biz de konuyu Prof.Dr. Yalçın Küçük’e sorduk. Kırım Tatarları’nın kökenleri nereye dayanıyor? Türkiye’de hangi önemli isimler Kırım Tatarı? Yalçın Küçük’ün bu isimlerle ilgili çalışmaları var mı? Odatv olarak Prof.Dr. Yalçın Küçük’e sorduk. Küçük, Odatv’ye yanıtladı. r “.BABACAN ADINI KARAYLAR KULLANIR Ali Babacan’a gelirsek, Babacan adı çok, çok tipik bir Karay adıdır. Karaylar kullanır. İsterseniz Karay Türkleri deyin, isterseniz Karay Yahudileri deyin. Ben öyle bir şey söylemiyorum, ben bilimsel olanları söylüyorum. Daha önce kitaplarımda Babacan’ın ne olduğunu yazmıştım. Ahmet Davutoğlu için Ayetullah Hamaney çok yakın bir zamanda “Davudi,” dedi. “Banu’nun kocası,” dedi. İktidarlarının ilk zamanlarında doksan tane Davudi’yi, Davudi derken İbraniyi kastediyor, Amerika’da yaktılar. İşte, Davudi sözcüğüne Karaylar aynı zamanda “Davutoff,” derler.Karayin Tarikatını kuran adam Amman bin Davut’tur. Ondan dolayı da bu soyadı çok kullanılır.
 • AliAli26 gün önce
  Baskanlik sistemine ragmen erken secim olursa baskanlik sistemiinin ne anlami var eski sisteme donelimolsun bitsin.
 • YorumcuYorumcu26 gün önce
  Aman kimsenin sözcülüğünü yapma. Emekli ol çekil kenara. 40 yıldır izliyorum, şimdiye kadar hiçbir tahminin tutmadı. Bu gerçeği sana birinin söylemesi lazım ama yorumum yayınlanmayacak, senin de haberin olmayacak.
 • bökeböke26 gün önce
  Bu seçim sürecinde CHP eli ile AK Parti, AK Parti eli ile CHP törpülendi. Diğerleri “uvertür”, siyasi “dolgu malzemesi” haline getirildi ve halk büyük ölçüde “siyasetten soğutuldu” -Tam da Başkanlık sisteminde olması gerektiği yöne doğru gitmiş olmuyor mu yani bile isteye o yöne götürülmüyormu. ABD'de DEMOKRATLAR-CUMHURİYETÇİLER-MUHAFAZAKARLAR Türkiye de bu SAĞ-SOL-ORTA anlamına geliyor:)
 • Mustafa Mustafa 26 gün önce
  Yediğimizden içtiğimizden GİYDİĞİMİZ, yaptıklarımız kısacasıhiç düşündükmü ALLAH SUBHANEHU VE TEALA RIZASINA UYGUNMU. yaptıklarımız dan Allah'ı mı razı etmeye calışıyoruz yoksa akıl mı yürütüyoruz, birileri ne der ne düşünür diye mi hayatımıza düzen veriyoruz.
 • ekremekrem26 gün önce
  ''Sorun bununla da bitmiyor. Bir kişiyi görevden aldığında o makama talip olan bir düzine isim var. Bunlardan birine görev vereceksin, kalanları küsecek. Yani bu konuda karar vermek sanıldığı kadar kolay değil.'' bu mudur ? müslüman bu mu ?
 • GaziantepGaziantep26 gün önce
  Yazı güzel tebrikler. Ne yapalım hataları doğru diye yapanlar çıkmaz sokağa girerse olacağı bu
 • KUL HAKKIKUL HAKKI26 gün önce
  "Benim; Müslümanların atanmamış ve seçilmemişlerin sözcülüğü gibi bir rolüm var. Mesela; AK Parti’nin sessiz yığınlarının vicdanının sesiyim. Ben kendime böyle bir rol yükledim. Bu insanlar da fiilen bu rolümü desteklediler. Bağımsız ve bağlantısız bir rolden söz ediyorum. Bir bakıma bu yazılarımla onların sesi oluyorum. Yanıldığımda da onların geri dönüşleri ile kendimi yeniden düzenlemeye çalışıyorum.." EL HAK, DOĞRUDUR
 • Abdullah fransaAbdullah fransa26 gün önce
  Slm dertli hocam sikma tatli canini is olacagina varir bakarsi chp tovbe eder bakarsin akp ahlaki degerleriyle bulusur olur ya neden olmasin bu millet neler gordu yasadihayirda kalalim hayirli olsunzaten siz pek zarar verdiniz akp ye ne yazdaniz deseniz dikis tutmaz artikhurmetler
 • Cüneyt IŞIKCüneyt IŞIK26 gün önce
  Bütün bu değişim ve oluşturduğu yeni dengeler göz önüne alındığında, ne yeni bir parti ne de chp'nin merkeze eğilimi çözüm olmayacak gibi.Yeni parti ardında bir çok soru işareti ile, chp'nin merkeze kayması ise arka plandaki zihniyeti asla örtmeyeceğinden, siyasi bir rüzgara dönüşme ve devamı mümkün görünmüyor.Çözüm yine sessiz çoğunluğun adresi olan Ak parti. Ancak parti yönetimi, eğer yorulmuş ise, ki öyle görünüyor Başkanı dahi değişmeli. Ak parti ise biriktirdiği tecrübelerini kullanmalı. Bir şahsa bağımlı olmamalı. Eğer milletin sesi ise, hizmet esastır, şahıslar değil. Bakın hiç kimse vazgeçilmez değil. Aslolan davamıza kimin hizmet ettiğidir. Davamız ise "Müslüman'lara hizmet" tir.
 • adsızadsız26 gün önce
  Önümüzdeki dönemde siyasette belirleyici olacak tek unsur.AKP nin kendi içerisinde bölünmesidir. Sadece bu bölünme siyasetin diğer unsurları tarafından yeni oyunların üretilebileceği bir konjektör yaratacaktır. Muhalefetin tüm unsurları hem birlikte ve hem yalnız olarak iktidara karşı hem mevzi hem de cephe savaşı verip başarılı olmuşlardır ve başarılarının birlikte olduklarından kaynaklı olduğunun bilincindeler.Üstelik bunların çatışması yada bölünmesini gerektirecek argümanlarçatışmanın bitmemesinden ve çıkar çatışmasını gerektirecek kazanımların kazanılmamış olmasından kaynaklı geçerli argümanlar değildir.Muhalefet tamamiyle siyasi islam ve Yeni Osmanlıcılık hareketinin Türkiye yi yeniden şekillendirmesi girişimine karşılık parlementer demokrasi,evrensel hukuk kuralları,azınlık haklarının tanınması ve korunması gibi evrensel yasalar etrafında hareket etmekte olup bu hareket tarzı içerden ve dışarıdan güçlü destek bulmaktadır. Bu güçlü hareket tarzı karşısında ümmet kaynaklı siyasal islam düşüncesinin ne denli zavallı kaldığıda ortadır.Apo yu medyaya çıkartıp kürtlerin oyunun milyonda bir oyunubölemeyen iktidarın, muhalefetin bölünmesi ve çatışmasından medet umması tam bir çaresizlik ve yok oluşun net bir görüntüsüdür.Sayın Abdullah Dilipak size tavsiyem yazmakta olduğunuz ve yalan ve iftirayı kendine bayrak yapmış akidden bir an önce kurtularak ,siyasal bilimci olmanızdan kaynaklı daha bilimsel tahlillerle ülke ve ülke insanımıza etnik ayrımcılık gözetmeden yardımcı olmanızdır. Saygılarla
 • İzzetİzzet26 gün önce
  Sn. Dilipak Cumhurbaşkanlığı sistemine oy verdim. Şimdi pişmanım. KADIN ÜNİVERSİTESİgetirecekler. Başka işimiz kalmadı sanki bu iş mide bulandırmaya başladı
 • maraşlımaraşlı26 gün önce
  Rahmetli Kadir mısıroğlunun bir sohbetinde ismet inönünün aslının ermeni olduğunu söylüyordu Aynı şekilde kemal kılıdaroğlu(karabulut önceki soyadı) nunda ermeni olduğu iddia ediliyor. Hatta kazım karabekir paşanın techir yasasından sonra yetim kalan 3000 civarı ermeni çocuğunu devşirme ile devlete hizmet ettirmek için yetiştiirdiği ama 1. dünya savaşı çıkınca projenin yarım kaldığı ve bu çocukları asıllarını öğrendiği hatta cumhuriyet kurulduğunda türk dil , tarih kurumu gibi kurumlara gayrimüslümlerin getirilmesi yani bu demek oluyorki chp bu ülkenin derin devleti oluyor ve kartları istedikleri gibi oynuyor. Hala daha yurdum insanı kimin kim olduğunu neye hizmet ettiklerini bilmez. Ama onlar öyle olsada müslümanın ferasetli ve basiretli olması lazım. Dünya malı biriktirmekle , koltuk sevdası ile ak partinin ağzına bir kaşık bal sürünce adamlar tadını alınca bağımlılık yaptı şimdi bırakmak zorlarına gidiyor. O yüzdenne demişler yükseklerde yer tutanlar aşağıdakiler kadar emniyette değildirler
 • yeni türkiyeyeni türkiye26 gün önce
  Emekli Tuğgeneral Solmaztürk: Yeni askerlik kanunu son derece sakıncalı
 • Mehmet aliMehmet ali26 gün önce
  Ya düşünmeden yorum yapmayın.Ak partide bakanlık yapacak adam kalmadı.Ordan bir damla olmaz.Mevcut bakanlar bakan değil partizan gibi haraket ediyor.Istanbul için bile binali bey zor bulundu.Yeni parti bekliyoruz yoksa chp ye oylar demedi demeyin
 • Mehmet aliMehmet ali26 gün önce
  Yeni dengeler mi.Ak parti başkanlık sistemini kaldırmak istiyor ama nasıl.Belediyenin mali yapısını değiştirerek yandaşların paralarını koruma altına alan ak parti bitmiştir
 • Sabit çakmakSabit çakmak26 gün önce
  Hocam sizi yıllardır takip efiyorum.ancak bir çoğu gercek olmakla beraber özeleştiri adıaltında çok zarar verdiniz. Birde bu şekilde bakın.
 • haber - hak ve adalet ve hukukhaber - hak ve adalet ve hukuk26 gün önce
  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Halk Ekmek AŞ Genel Müdürü Ahmet Sarıduman ve Genel Müdür Yardımcısı Volkan Yüksel hakkında; parti kongrelerine, gençlik kolları toplantılarına ve seçim merkezlerine faturasız 'Şampiyon Ekmek' gönderildiği için soruşturma başlatmış
 • yeni türkiyeyeni türkiye26 gün önce
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin iptal edilmemesi yönünde oy kullanan YSK üyesinin kıdemli hakim eşi, talep etmediği halde başka bir mahkemeye atanmış.kaynak:patronlar dünyası
 • mehmet ölmezmehmet ölmez26 gün önce
  A.Dilipak bu gazetede en düzgün tarafsız yazı yazanlardan biri sizsiniz. Çoğu gereksiz ve iftirayla karalama kampanyası yapıyor
 • TRTR26 gün önce
  Sn. Dilipak; anlatılacak bir şey yok artık, çünkü anlamak is te mi yor lar . . . Hemen hemen tüm kurumlarda ve hemen hemen her konuda, aynen sizin tabirinizlehep aslanları çakallara yedirdiler ve hala yedirmeye de devam ediyorlar. Ha olacak ha düzelecek ha gereği yapılcak, bu sefer olacak diye hep umutla bekledik ama olmadı bir türlü... Hep Hayal kırıklığı yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz... Üzgünüm hem de çok. Çok konuda hep küstürüldük velhasıl...
 • AtçekenAtçeken26 gün önce
  Kamalı oraya getirenler Ekremi getirmek istiyorlar, Kamalın karşı çıkması mümkün değil. Chp yi derin dünya yönetiyor.
 • AtçekenAtçeken26 gün önce
  Saadet partisindeki değişikliği gördükden sonra, siyasette beni hiçbirşey şaşırtmaz artık.
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa26 gün önce
  Yanlışlar AK Partiyi bitirdi. Halen hatalı teşhis konuluyor. Seçim iptalini iyi anlatamadık teşhisi tamamen yanlış. Sorarım diğer iller neden kaybedildi. Oy kayıpları neden. Görmek istemeyenlerin görecekleri tek şey milletin cevabıdır.
 • FatmaFatma26 gün önce
  Allah razı olsun hocam çok güzel anlattınız
 • para bitince para bitince 26 gün önce
  Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nda TL olarak tutulan "yedek akçe"nin bütçeye aktarılmasıyla ilgili düzenleme Meclis'e geliyorTepki nedeniyle ertelenmiş olsa gerek.
 • zübeyr torunzübeyr torun26 gün önce
  “emri bil maruf, nehyi anil münker” yapanlar pişman ediliyor Ahmet Taşgetiren samimi eleştiriler yaptığı için ALTINOLUK dergisinden kovuldu Cemaatler Vakıflar siyasetten beslenen kurumlar haline gelmiş eleştiremezler
 • NihalNihal26 gün önce
  CHP Atatürkün partisimi o eskidendi sorarlar Seyit Rızanın torunları tam kadro cirit atmakta Bölücü terör örgütünün ne işi olabilir CHP ile????CHP gerçekten Atatürkün partisi olsun bizde destek verelim.Şu anda Atatürkün kurduğu CHP nin fiili karşılığı MHP dir!!!Milliyetçi Devletçi Atatürkçü Muhafazakar anlayış anlaşıldımı???
 • kibarcikkibarcik26 gün önce
  evet muhterem biz sadevatandaşların sözcülüğünü benım ıcın fevkalede ınsaallah devam edersınız egılmek yok daıma dık ve de hakkıhaykırmak veselam
 • erdalerdal26 gün önce
  Ekrem İmamoğlu, CHP içine yerleştirilmiş küresel bir truva atıdır.!!
 • NURAN DEVRES NURAN DEVRES 26 gün önce
  Hayallerinizi gerçekmiș gibi yazmaktan vazgeçin. CHP içinde bir bölünme, çekișme asla yok ve olamaz. Bașarılar partiyi, ittifakı birleștirir. Hezimetler ise böler. Asıl bölünme șu anda Akpartide var. Her kesim ötekini suçluyor. Çok sayıda Akpartili milletvekili Babacanla temas halinde. İnce ortalarda yok diyorsunuz. Sosyal medyayı takip etmiyorsunuz galiba. Çok yapıcı tweetler paylașıyor Ekrem beyle ilgili. İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında bir güç çekișmesi ise asla mümkün değil. Bu adamlar o kadar aptal mı? Șurası kesin ki İmamoğlu, Kılıçdaroğlunun vârisidir. Kılıçdaroğlu da her zaman onu parlatacaktır. Böyle bir zafer kazanmışken bunun üstüne titrerler. BEKİR İNAN adlı yorumcu madde madde çok güzel anlatmış durumu. KOCASOLAK adlı yorumcu da her partiyi AK parti gibi sanıyor, herkes hemen bir iș, bir menfaat talebinde bulunacak. Ak partiyi bu hale getiren de bu zihniyet zaten. Yandaș değilseniz bütün kapılar kapanır. Aile boyu dağıtılan makamlar, rantlar. Bunları en çok Akparti döneminde oldu. Dün gece HABERTÜRK de İmamoğlu röportajı vardı. Ne aile ve akrabaların ne de chpli olmanın hiçbir yere bu sayede gelemeyeceğini söyledi. Değerli, çalışkan bazı Akpartililere iș teklifi yapabileceğini açıkladı. Ne İyi Parti ne de Saadet ne de Hdp İmamoğlu'ndan hiçbir talepte bulunmaz. O kafa Akpartinin kafasıdır. Herkesi kendiniz gibi sanmayın.
 • ZeynebZeyneb26 gün önce
  CHP erken seçimden felan bahsediyor hodri meydan CHP nin asıl oy deposu kim HDP yani PKK azda olsa Meral ve Temel hainleri neden hain diyorum.Meral milliyetçi geçinip hdp ile aynı yatağa girebiliyor.Temel ise 28 şubatı zulumleri unutup CHP nin vagonuna biniyor.Localde yani illerde hainler birleşip Belediye başkanlığını alıyor şimdi İktidara oynuyorlar nasıl olacak bu iktidar ana olarak CHP HDP koalisyonuyla olabilir yani Türk halkını Türkiye Cumhuriyetini kandil yönecek veTürkiye o kadar aciz hale gelecek ki tüm düşmanlar bayram edecek Kandil güdümlü Türkiye olacakEğer Türk milletinin midesi mezhebi bu kadar genişse hazmediyorsa o halde CHP ve PKK emanet etsinler adınıda demokrasi koysunlar....Muhafazakar Milliyetçi Anadolu halkı CHP zulmu ve PKK boyunduruğu altında kalsın...Gezi parkı eylemcisi,nitelikli dolandırıcılıkla yargılanan,Terör destekliEkrem! bozuk şiveliler (Ekrem laz şiveli,Pervin buldan gibi kürt şiveliler) de yönetsin.... Ekremi başa getireceklermiş ya eşbaşkanda PKK dan birisi olur(kandil atamayı şerefle yapar)! Artık Türkiyeye tam bahar gelir çiçekler açar kandilin çiçeklerini CHP nin karanlık zülmüde taçlandırır özlem duydukları günler geri gelir......Meral ile Temelde bayram eder biz başardık derler....Türkiyede şampanyalar patlatılır yurdun her köşesinde......CHP nin kovulan Tanrısı geri gelir onada şampanya ikram ederiz ezanlarda ululaştırırız nasılsa her şey güzel olacak:)))
 • tabiptabip26 gün önce
  "Benim; Müslümanların atanmamış ve seçilmemişlerin sözcülüğü gibi bir rolüm var" diyorsunuz...peki benim ailem Ak partili ve benim gibibinlerce insan haksız bir şekilde işinden(banka,sendika vs) atıldı...acaba bu konuda ne yaptınız? hangi girişimlerde bulundunuz?bir yazınızda belirtirseniz lüttfen?
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 26 gün önce
  PARTİGENELMERKEZLERİ AŞIRIKİRLENMİŞTİR,ARTIKKOKUDAN YAKLAŞILMAZHALEGELMİŞTİR..... TARİKAT, CEMAAT, VAKIF, DERNEK, ÜNİVERSİTELER , DİYANET gibi.... Tamamıbirzaman içinkapatılmalı , DEVLETVEDOĞRUDANMİLLETAKLI,LİYAKATHAKİM KILINMALI.... KUVAYİ MİLLİYE, İLKMECLİSgibi....İlkiş , içerdekihainlerin temizlenmesiveyenidenÜRETEN TÜRKİYE..... MEHMETCENGİZ lermi , ALİ CENGİZlermi,SOYGUN, YAĞMA,TALAN, RANTekonomisineSON.... YA ALLAH BİSMİLLAH....HERKESTARLA TAPANLARA,ATÖLYELERE, FABRİKALARA ..... KİŞİNİN ELİNİN EMEĞİNDEN GAYRI BİŞEY YOKTUR.... DİNAKIL, AHLAK VEİŞTİR... Yaptığınişinasılyaptın,dürüstlükle misahtekarlıklamı?...
 • KadirKadir26 gün önce
  Bu BABACAN meselesi yeni değil, boyle kifayetsiz bir adamı bir cok farklı bakanlık da bakan yaparak hazırladılar, şimdi de parlatma ve cilalama dönemi başlıyor, herhalde yaptığı bakanlıklar uzerinden pazarlayacaklar ama soru şu: AKPyada RTE bunu bilmiyor mu idi bana kalırsa onlardabiliyor.Türkiyenin başına yeni bir bela istemesek de geliyor ve aynı kaptan su icin Ekrem İmamoğlunu da eklersen( ki buyuk ihtimal boyle olacak) gelecek zaman pek de iyi görünmüyor.
 • Hasan Özcan Hasan Özcan 26 gün önce
  Sayın Dilipak! Analizinize katılıyorum ve geleceği çok iyi görüyorsunuz! Ancak göremediğiniz bir şey var! Bu partilerden ve bunların dallarından ülkeye fayda gelmez. Bu süreçte! Kim kredi bulur, finansal krizi aşarsa, o iktidar olur. Ancak para bulmakla kriz aşılmaz! aşılsaydı, AK parti aşmıştı. Demek ki! GERÇEK MİLLİ/MANEVİ bir parti gerekli. O da her ne kadar siz ATATÜRK'Ü sevmeseniz de! GERÇEK LAİK İSLAMCILARLA, GERÇEK ATATÜRKÇÜLERİN birlikte kuracağı, tüm iç dış oyunların bozulacağı, bir partiyle olabilir. Çok hayali, gelebilir ama, benim gördüğüm, bildiğim hakikat budur.
 • KubilayKubilay26 gün önce
  Bu iddialarınız sizin gönlünüzden gecenleri söylüyor ama gerçek değil. Sağ-sol hepsi hikaye CHP Atatürk ilke ve devrimlerine inanan SOSYAL DEMOKRAT BİR PARTİDİR..
 • Bürokrasi ve İhanet Bürokrasi ve İhanet 26 gün önce
  Ak parti neyi bekliyor .Seçimi kaybetti . Başarısız , beceriksiz ve Ak parti misyonu ile alakası olmayan BÜROKRAT lar ak partinin altını oydu ve artık bitmesi içinde iyi çalışıyorlar .Tam bir ihanet . Reis sahi bunlardı neden göremiyor . Kimler göstermiyor
 • yusuf DEMİRTAŞyusuf DEMİRTAŞ26 gün önce
  tayyip erdoğanın ve ak partinin kurmaylarının sizi can kulağıyla dinlemesi lazım. bir an önce ayrıştırıcı ötekileştirici sert kibirli üslubu terk edip kucaklayıcı birleştirici mütevazi bir üslup oluşturmalılar. yolsuzluk yapan vatandaşa tepeden bakan çıkarcı kaşığı belinde dolaşan akp lileri bir an önce partiden uzaklaştırmalılar. tabi bunu yeni parti çalışmaları olduğu dönemde yapma konusunda ne kadar cesaretli olurlar orası biraz zor görünüyor. ama ne olursa olsun yapmaları gerekir. yıoksa kan kaybetmeye devam edecek. 2023 e kadar bunu yapamazlarsa 2023 teki sonuçta farklı olmaz. akp nin mhp ile ortaklıpından fazla karlı çıktığını düşünmüyorum. bana göre erdoğan düşmanlığı ve nefreti kökleşmiş mhp tabanında şu ana kadar ne kadar mhp li gördüysem cumhur ittifakına oy verdim dediğini görmedim.
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 26 gün önce
  Türkiye yi buralara kimler getirdi?
 • 2020 2020 26 gün önce
  Galiba 2020 Türkiyesi yeni oluşumlara , yeni partilere gebe . Ak parti yorulmuş gözüküyor . Reis Den başka da Ak parti de bu işler kimsenin umurunda değil . Duyuyoruz ve görüyoruz ki partide siyaset yapanlar yeni oluşumlarla - yeni kurulacak partilerle çalışmaya başlamışlar ...
 • mahmutmahmut26 gün önce
  Ekrem, CHP içindeki 10 aralık siyasi çetesinin üyesi ve Abdullah Gül ile bağlantılı bir büyük projedir.
 • GerceklerGercekler26 gün önce
  Merhaba dedi genç e mahallenin sevilen dürüst dedesi oğlum neden camiye gelmiyorsun...Dede dedi genç adam bir bak etrafına anlarsın dedi...işte boyle
 • HALK ANLADI MI -HALK ANLADI MI -26 gün önce
  Kendimizi halka yeterince anlatamadık deniyor .Çok ilginç . Halk artık lafa söze i anmıyor ki. Anlatmaya gerek de yok zaten . Her şeyi görüyor Yaşıyor , not ediyor vr sandığa gidince de gereğini yapıyor ..
 • Bekir İnanBekir İnan26 gün önce
  1-Bakanlar artık milletvekili değil 2-Reisin illet-zillet söylemi ters tepti 3-AK PARTİ'nin hikayesi bitti. En son "BEKA" söylemiyle halka söylenecek birşey kalmadı. 4- Suriye meselesi (özelinde Suriyeli sığınmacılar sorununun ensar-muhacir söyleminden daha başka anlamları olduğu ve halk nezdinde çözülmesi gereken bir sorun olduğu, ötelenemez-ertelenemez bir sorun olduğu ve bu sorunun yaşam tarzı, ekonomiye etkisi ve ülke güvenliği boyutuyla artık söylemden eyleme geçiş yapılması gerekliliği 5- Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) 6- Korkutma siyasetinin (ben gidersem...) umut siyasetinden fark yemesi 7- AK PARTİ kadro hareketinin Tek adamcılığa dönüşmesi ve istişarenin terki 8- Teşkilatlardaki "metal yorgunluğun" havlu atma boyutuna geçmesi. 9- AK PARTİ'nin, "strateji" den taktik anlayışla seçime girmesi10- CHP'nin evrilmesi ve merkeze yaklaşması.
 • erhanerhan26 gün önce
  "üstlendiğin rol " üAKP nin aleyhine ,CHP nin lehine olduğu için, desteklediler ve devam edersenbundan sonrada desteklerler. Aslında sen de bunu biliyorsun ,sırf rolüne kılıf uydurmaya çalışıyorsun
 • MisafirMisafir26 gün önce
  Yalnız birşey söyleyemmi ali babacandan lider olmaz onda bürakrat tipi var
 • harunharun26 gün önce
  teşekkürler . akparti artık adaleti temsil etmiyor.memur mülakatı ile sadece yandaşlarını işe alıyor.danışmanlar akraba yakın çevre .takipsizlik veya beraat almış 30.000 kişiyi keyfi olarak göreve başlatmama. elbet bunların toplumda karşılığı olacak.Burada müslüman geçinenlerde bu zulme ortak oluyor.destekliyor. yazık nisa 58 okuyan yok
 • halil yıldırımhalil yıldırım26 gün önce
  Abdurrahman hocam söylediklerinizi biz yıllardır yaşıyoruz. Bizi ne dinleyen var ne anlayan ne de anlamak isteyen. Ne olur söyleyin ,yeter artık . Biz yıllardır ak partiye oy veriyoruz. Allah için .Ama bunların yaptıklarınınbizim beklentilerimizle hiç alakası yok. Biz ne istiyoruz. Sadace adalet,ahlak,eşitlik bana değil herkese en azından asgari olarak. Bütün dini cemaatler doğruyu söylemiyor. Siyasette bu kadar işlerinin adı ne ?İnsanlar dinden uzaklaşmışlar,cemaatler makam ve para peşinde gidiyorlar. 1992 yılındacemaatleri tanımaya başladım. İşleri güçleri namaz ,din ahlak idi . Şimdi biri polislik derdinde ,öbürü ihale yazıkkk... Ama Abdurrahman hocam biz sizlerin ,aslında yetiştiğimiz YENİ ŞAFAK VE AKİT'İN doğruları söylemesini istiyoruz. Çok sevdiğimiz insanların hatalarını söylemessek sonuç bu olur. Taşrada bizi dinleyen hiç ama hiç yok. Herkes makam , mevki ve para derdinde ne ak partiyi ne de dinimşzş düşünene kalmadı. Bunlar ne olacak diye içi kıvrananlar da geri çekildi. Çünkü kadir ve kıymetleri hiç ama hiç yok.
 • Özgür Özgür 26 gün önce
  S.a. Hocam yüreğinize saglik Ben afyon dinar dombay ovasindaki akgün köyunde biriyim bakin sesimizi duyuramadik b memleketi yonetenlere istanbul secimi ile ne alaka derseniz burada búyúk. Menderesin kaynagina 3km olan ve toparagina adam dikseniz yetisecek durumdaki araziler susuzluktan kırılıyor. Ve bu veysel eroglu gibi bakanini Ali Özkaya gibi reisin avukatliginiyapmis vekillerin memeleketin oluyor, sebeb bize ordan az oy cikiyor diyen kendini begenmislik sanki izmirden yuzde 70 aliyor gibi, kücük cifcinin hali Persian koylunun yani, termik santal kurulacak ondan diyorlar Oda yok ,Birde teknik santal zaten arazilere zarar vermiyor diyorlar kapali yada acik sulama yapin diyoruz termik yapilacak deniyor termik istemiyorum madem tarim yapilamayacaksa diyoruz hicbir zarari yok diyorlar faizsiz kredi istiyorsuz elimizde olmayan teminat istiyorlar 300 koyun hibesini veriyorlar 100 200 koyubu olanlara 300 tamamlamak için zaten bukadar teminatu.olsaadam küçük çìfçi deģil ağa oluyor istanbul secimi ilenalaka ne derseniz sehirlerde yasayan esine dostuna dert yanıyor,.artık yoruldubu insanlar bu da kebek etkisi yapiyor kanatimce bu arada beno koydenim Ama izmirde kamuda calisiyorum her silahi rahimde bunlari duyuyorum reisi savunsam da koylu kan agliyor
 • turgayturgay26 gün önce
  hocam o sihirli küreye bidaha bakarmısınız enflasyon ne zaman düşecek...
 • KocasolakKocasolak26 gün önce
  Yeni parti söylemleri, yazıp çizmeler, aslunda partiyi kuran bunlar. Kimse yazıp çizmese, veya yazıp çizenler AZ olsa, parti pırtı kurulamaz. Bu konuda her yazılan yazı KURLUŞA DESDEKTİR. Ak parti idealist insanların para karşısında ideolojilerinin ERİDİĞİNİ hesaba katamadı. Eriyen idealistlerin yerini doldurmada KARARLI ATAMALARI yapamadığı için, kaybediyoruz. Biz mağdur müslümanlar olarak çıktık bu yola, kısık sesler idik, şimdi NEYİZ........Reisim doğru olanı, doğru bildiğini yap, radikal değişiklikler HAKK dan yanaysa korkma. Faiz enflasyonu doğurur; sen buna inandığın halde,danışmanlar vaz geçiriyor.Aslında faiz düşünce İLK önce enfkasyon yükselir; bu ilacın acısı reaksiyonudur, sonra insanlar iyi para ediyor diye faizlerde düşük oldupundan ÜRETİME GEÇECEKTİR. İşte o üretim de arttılça piyasaya çıkan bol üretim fiyatları dengeliyecek ve enflasyon sağlıklı bir şekildeTEDAVİ edilmiş olacak. Bütün ülkeler krize girdiğinde ilk önce faizleri düşürür, çünkü faizin düşmesi ilk önce tüketimi artıracağı için enflasyon yükselir AMA tükenen malların üretimini de TEŞVİK eder.Sadece SABIRLA beklemek gerekir. Dövize gelince, geliri döviz olmadığı halde döviz borçlanmışsa, yanlış yapmıştır, kaybeder. Devletimizin döviz borcu HİÇ PROBLEM değildir, çünkü devletimizin döviz geliri vardır.İsrafı önle, faizi düşür ve SABIRLA bekle, sonra bak gör nasıl düzlüğe çokıyoruz. O zaman oy için milleti İKNA etmeye hiç gerek kalmayacak. Millet israfa, yüksek faiz ve enflasyona maruz kaldığı sürece, beka meka dinlemiyor. Sen, faiz enflasyon doruyor, biliyorsun AMA danışmanlar seni yanıltıyor, KANDIRIYORLAR, Haşa Allah'dan daha iyi biliyorlar. Öyle mi?
 • MustafaMustafa26 gün önce
  Günler GÜLE OYNAYA geçiyor da Mazlum 28 Şubat mağdurları içeride yatmaya devam edecek ve Ülkede yönetim Adalet/siz partide olacak öylemi?? Allah c.c. böyle adaletin bin belasını versin. CHP ile cezalandırsın.
 • gencerbeygencerbey26 gün önce
  aynen katılıyorum. ve inanıyorum ki sonunda kazanan HAK (ALLAHIN RIZASI ONUN RAZI OLDUKLARI) olacak. Ve bu süreçte Allahın rızasından ayrılmayıp Allahın ipine sımsıkı sarılanlar kazanacaklar. Üç kuruş dünyalığa rızık makam mevki vs korkusu yaşayanlar kaybedecekler. Bunlar bizim cenahtan olsa bile kaybececekler. BENİM HAKKA MÜNACATIM RIZIK İÇİN DEĞİLDİR HAŞA, HÜDA RAZZAKI ALEMDİR RIZIKSIZ KUL YARATMAZ YA. Biz kenmizi değiştirip yanlışlarımızdan dönüp Allahın ipine sımsıkı sarılmadıkça Hz Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecektir. Biz Allahın yoluna Allahın Kitabına Resulullahın Sünnetine sımsıkı sarılmazsak biz bu gemiyi terkedersek"Hz ALLAH DİNİNİ TAMAMLAYACAKTIR ve Hz ALLAH İSTERSE DİNİNE BİR KAFİRE BİLE HİZMET ETTİRİR. Onun için biz elimizdeki nimetin kıymetini bilmeli ve İLAYİ KELİMETULLAH YOLUNDAN ayrılmamalıyız
 • HuseyinHuseyin26 gün önce
  Internet bir sey daha ogretti.Istanbula konstantinapol denmesini mustafa kemal ataturk yasaklamistir.28 mart 1930,da yurt disindan gelecek mektuplarda sehrin adi olarak konstantiniyye yazilmasi durumunda mektuplarin alinmayacagini bildirmistir.O zamana kadar osmanli sultanlari bile konstantinapol diyordu. Dilipak biz cahil halimizle bunlari bulabiliyorsak sen arastir bakalim su osmanli torunlarini yunan,miydi.Yoksa onun icin kadir keske yunan galip gelseydi dedi.Akp,liler gurur duyuyor osmanliyla.Her halde tarih okumamis bu akpliler.
 • SUAT ÇELİKDEMİRSUAT ÇELİKDEMİR26 gün önce
  HOCAM BU KADAR İKAZ ETMENİZE RAHMEN NİYE DİKKATE ALMIYORLAR 2002 RUHUNU TEKRAR GELMEZSE DURUM ÇOK ZOR RABBİM YAR VE YARDIMCSI OLSUN REİSİN SELAMLAR
 • meleknurmeleknur26 gün önce
  HER HALİN DURUŞUN TEK OLMALI, SAMİMİ OLMALI, ADALETLİ OLMALI, KATIKSIZ OLMALIKİ YOL ALINSIN. BUNUN İÇİN AİLE, ÇEVRE, TOPLUM ÖNEMLİ OLSADAİNSANIN KENDİ KİŞİLİĞİ DAHA AĞIR BASIYOR. GÜÇLÜ KİŞİLİKLİ İRADELİ DÜŞÜNEN GENÇLİĞİN SAYISINI ARTIRSIN RABBİM
 • mekeknurmekeknur26 gün önce
  GÜZEL YAZMIŞSINZ. İSTANBUL İBBD YİCHP NİN ADAYI KAZANMIŞ OLDU. ANCAK TAM İŞE ODAKLANMIŞ OLACAK Kİ ONA OY VEREN DİĞER PARTİLİLER GELECEK İSTEKTE BULUNACAK, HAYIR DİYEMEYECEK VERDİĞİ GÖREVİ ONLAR BEĞENMEYECEK. İCRAATTAN ÇOK BİRİLERİNE MAKAM YADA İŞ BULMAKLA GEÇEBİLİR.
 • gazte haberigazte haberi26 gün önce
  Yenilince mektup sahipsiz kaldı!AKP-MHP İttifakı’nın oy için önce sahiplendiği seçimi kaybedince de reddettiği mektubu Munzur Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Kemal Özcan kamuoyuna duyurmuştu.birgun.net Tekrarlanan İstanbul seçimine 48 saat kala son bir hamle olarak Öcalan’a sarılan AKP-MHP ittifakı, alınan ağır yenilgi sonrasında çark etmeye başladı. İmralı mektubu planı boşa düşen AKP ve MHP’den yapılan peş peşe açıklamalarda mektup sahiplenilmedi. AKP Sözcüsü Çelik, siyasi rant elde etmedik derken MHP lideri Bahçeli ise “Öcalan’ın Mektubundan Medet Umanlar Namerttir” dedi!AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı devam ederken yaptığı açıklamada, gazetecilerin seçimden 3 gün önce bir akademisyen İmralı’ya gitti. Gidişine kim izin verdi ve sonrasında mektup nasıl sızdı?” sorusuna verdiği yanıtta bilinmezleri oynadı.Çelik, soruya “Burada şöyle bir şey yapılıyor, sanki seçime dönük olarak biz bunu organize ettik, buradan bir medet umduk gibisinden. Bahsedildiği gibi siyasi rant elde etmek isteseydik, daha sessiz ve daha farklı bir üslupla bu meseleyi geçiştirirdik.
 • AKINCIAKINCI26 gün önce
  KOÇ İLE BERABERFOTOĞRAFLARI VAR GALİBAKURBAN KESECEKLER....HALKIN İRADESİ NE OLACAK EFENDİMPARTİLER BÖLÜNÜRSEBÖLÜNSÜN 80 MİLYONYETKİ VERDİREİSE BEŞ YIL YOKÖYLE YAĞMA HERŞEY SİYONİSTKAPİTALİSTLERİN İSTEDİĞİ GİBİOLMAYACAKBU HALK NE DERSE OOLACAK....
 • Diktatör Sandığın ta kendisidir Diktatör Sandığın ta kendisidir 26 gün önce
  CHP kendi kimliği ile girdiği seçimlerde başarılı olamıyor. İzmir Antalya Adana Mersin de farklı. Kendisi aday oluyor. Ankara İstanbul da farklı adaylarla başarılı oldu. Önümüzdeki süreçte bu iki ilde emanet oylar denilenseçmen kitlesi icraatları izleyecek ve takiyye mi ? Samimiyet var mı? Milli irade tekrar karar verecek. Görüldüğü gibi sandık işliyor. Gelen gidiyor. Diktatör sandığın bizzat kendisidir. Va mı başka yol?
 • Ali BULUT Ali BULUT 26 gün önce
  Sn dilipak Ekrem denen kişi kendisini cilalayip o koltuğa oturanlar izin vermeden nefes dahi alamaz başka partiye hic geçemez, kilicdaroglu ile liderlik yarısına girmedende başkan adayi yapılabilir m. İnce gibi. İyi parti ve hdp chp ile hareket etmeye devam edecek çünkü bu partiler birilerinin kuklası proje partileri İstanbulda yaptıklarını başkanlık secimindede yapacaklar bu bloku oluşturan güç bozulmasına izin vermez çatlak sesler ihraç ve tehditlerle susturulur basın zaten İstanbul seçimlerindeki gibi karartma ve yanlış bilgi ile devam edecek Erdoğan çok iyi hamleler yapamazsa bir sonraki başkan proje Ekrem olur, tabii savaş yada başka gelişmeler olmazsa
 • Onur Doğan Onur Doğan 26 gün önce
  "Bazı bakanları geri çektiğinizde onu nereye koyacaksınız. Bir kişiyi görevden aldığında o makama talip olan bir düzine isim var. Bunlardan birine görev vereceksin, kalanları küsecek. "Genel Yaklaşım MANTIK BU ise,biz neyi konuşup neyi yazıyoruz DAVA BITMIS. akp sıradan bir parti olmuş.

Günün Özeti