Siyasetin de bir fıkhı olmalı!

14 Mayıs 2019 Salı

Önceki gün kaldığımız yerden devam edelim.

Biliyorum, kimsenin Siyasetname, Fütüvvetname, Emanname, Pendname filan okuduğu yok. Burunlarının dikine gidiyorlar. Onlar için siyaset “dua ile istenen bela”ya dönecek. Burunları sürtülecek. 

Birileri Allah’ın dinine yardım etmedikleri halde, Allah’ın kendilerine yardım etmesini istiyorlar. Bakın, biz kendimizi değiştirmeden, Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecek. Herkes kendinden ne kadar emin. Başlarına bir felaket geldiğinde, hemen tevbe eden Müslümanlar nerede. “Nerede yanlış yaptım” diye nefsini hesaba çeken nesillere ne oldu! Kavminin sorumluluğuna ortak olan, sorumluluk üstlenen ve “İnni küntü minezzalimiyn” diyen peygamberin manevi mirasçılarına ne oldu?

Aşk ve öfke gibi, siyaset de gözü kör, akli zail etmemeli.

Yusuf’u kuyuya atan kardeşlerini hatırlayın. Hepsi de peygamber çocuğu idi ve kardeşlerini öldürürlerse, risaletin, reisliğin kendilerine geçeceğini “zan” ediyorlardı. Ama hüsrana uğradılar. Onların bir planı vardı, Allah’ın da bir hükmü! Sonra Allah’ın dediği oldu! Zaten başka türlüsü de olamazdı. Ve bil gaderi hayrihi ve şerrihi minellahi teala.

Sakın “Şöyle olmasaydı, bu iş böyle olmazdı” gibi saçma sapan şeyler söylemeyin. O Şeytandandır, Allah’ın kaderi, geriye dönük ihtimal hesapları ile değiştirilemez. Hele “kaderi değiştirmek”ten söz etmeyin.. Allah’ın takdirinin üstünde bir takdir makamı yoktur! İnsanlar aslında kaçtıklarını sandıkları şeye doğru koşarlar! Allah’ın gazabından Allah’ın rahmetine sığınmak istiyorsanız, kendinize bakın ve kendinizi değiştirin.

Allah servet ve iktidarı, halklar ve ülkeler arasında evirir, çevirir. Eğer siz serencam için de ahvalinizi görmek isterseniz, Allah’ın sizin hakkınızdaki hükmünü merak ediyorsanız, sizi neyle meşgul ettiğine bakın.

Bu dünya bir imtihan yeridir ve her şey, siyaset dahil, imtihan vesilesidir. Aslolan siyasette kazanmak değil, din gününde kazanmaktır. O gün yüzünüzü güldürmeyen her kazanç, para-pul, makam, o her neyse sırtınıza yüklenen lanet vesilesidir. O zaman işte siyaset “dua ile istenen bela”ya dönüşür. Para da, makam da. “O bol ürün veren ekinleriniz, o bol gelir getiren ticarethaneleriniz eğer sizi Allah yolunda cihad etmekten alıkoyuyorsa, yakın olan azabı bekleyin” denmedi mi bize.

Yetim malı” hükmündeki kamu malına el uzatanlar yok mu, vay onların haline! Onların Namaz’ları, Oruç’ları, Hac’ları, Zekat’ları, Kurbanları da kabul olmayacak! “İman ettik demekle yakanızın bırakılıvereceğini mi sanıyorsunuz” siz.

“Bu dünyada herkes için ancak (iyilik ya da kötülük olsun) yaptıklarının karşılığı vardır.”

“Ey rabbim. Göğsümü aç, genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimde bulunan düğümü çöz de, anlasınlar beni”. Hz. Musa böyle dua ediyordu. Kitapta şöyle yazar: “Bırak onları yesinler (içsinler), yararlansınlar; emelleri onları oyalayadursun. İleride (gerçeği) öğrenecekler.” “Ancak iman edip salih amel işleyen, Allah’ı çok anan ve haksızlığa uğratıldıktan sonra öçlerini alanlar başka. Zulmedenler hangi akıbete uğrayacaklarını göreceklerdir.” Evet, ‘”Zulmedenler nasıl bir ingilabla devrileceklerini pek yakında göreceklerdir.”

Kitabında Allah uyarır: “ ‘Size ne oluyor (ve nasıl bir vicdan taşıyorsunuz) ki: Rabbimiz, ehli (ve idarecileri) zalim olan bu ülkeden (ve bu barbar düzenden) bizi çıkarıp kurtar; bize katından bir veli (koruyup kollayacak yöneticiler) gönder, bize kendi lütfundan bir yardımcı yolla’ diye (yalvaran) çaresiz ve sahipsiz erkekler, kadınlar ve çocuklardan (oluşan) zavallı ve zayıf insanlar için, çalışıp çırpınmıyor (ve zalimlerle) çarpışmıyorsunuz? (Oysa gerçekten) iman edenler Allah yolunda (ve mazlumlar uğrunda) çarpışıp çırpınır; inkâr edenler ise, tağut yolunda (zalim güçlerin ve dünyevi heveslerin doğrultusunda) çarpışıp çırpınır. O halde (gerçekten inanmış iseniz haydi) şeytanın dostlarıyla (olan işgalci ve zulmedici odaklar) savaşın (ve asla korkmayın ve umutsuzluğa kapılmayın) Hiç şüphesiz şeytanın (ve şer mihrakların) hileli düzenleri pek zayıftır.” 

Şu uyarıyı not edin: “Allah’ın izni olmaksızın hiçbir musîbet başa gelmez. Kim Allah’a iman ederse, Allah onun kalbini hakka ve doğruya açar. Allah her şeyi hakkıyla bilir.”“Biz mutlaka sizi biraz korku ile biraz açlık ile yahut mala, cana veya ürünlere gelecek noksanlıkla deneriz. Sen sabredenleri müjdele!”

Evet, evet, iman ettim: “Sabırlılar o kimselerdir ki başlarına musîbet geldiğinde, ‘Biz Allah’a âidiz ve vakti geldiğinde elbette O’na döneceğiz’ derler.” “İşte Rableri tarafından bol mağfiret ve rahmete mazhar olanlar onlardır. Doğru yolu bulanlar da ancak onlardır.”

“Ne yerde (kıtlıklar, seller, tufanlar, kasırgalar, hayvanların ölmesi, ekinlerin yok olması gibi umumî felaketler), ne de kendi canlarınızda (hastalıklar, musibetler, aile fertlerinin, yakınlarının, dostlarının ölmesi, hasta olması gibi hususî musibetler cinsinden) meydana gelen hiçbir musibet yoktur ki bizim onu yaratmamızdan önce bir kitapta yazılı olmasın. Bu, Allah’a göre elbette pek kolaydır. (Başınıza gelecek olayları, önceden bir Kitaba yazdık) Ki elinizden çıkana üzülmeyesiniz ve (Allâh’ın) size verdiğiyle aşırı sevinip şımarmayasınız. Çünkü Allâh, kendini beğenip övünen kimseleri sevmez.”

“Mümin’in durumu ne kadar şaşırtıcıdır / güzeldir. Gerçekten onun bütün işleri kendisi için hayırdır. Bu durum, müminden başka hiç kimse için söz konusu değil; Kendisine -memnun olacağı- güzel bir şey / bir nimet gelse şükreder, bu onun için hayır olur; başına bir sıkıntı gelse sabreder, bu da onu için hayır olur.”

“Başarı Allah Azıîmüşşan’ın elindedir. Dilediğini hidâyet, Îman ve İslâm sahibi yapar. Dilediğini de (bozukluğu ve sapıklığı hak etmesi sebebiyle) sapıklıkta bırakır.” “Allah meleklerle yardım va’dini, kesinlikle size bir zafer müjdesi olsun, aklınız yatsın, kalpleriniz ... (Şunu iyi bilin ki) Yardım etmek yalnızca Allah’ın elindedir.”

Biliyorum, “ağzınızın tadını kaçıracak şeyler” yazdım, ölümü ve ahiret gününü hatırlattım. Bunu bilerek yaptım. İki gündür yazıklarımın % 90’ı ya ayet meaili ya da hadis. Bunları okumak, duymak, şu Ramazan günü canınızı sıkıyorsa, siz kendi halinize bakın. Değilse Allah yolunuzu açık etsin ve çevrenize hakkı söylemeye ve onlara güzel örnek olmaya devam edin, kınayanların kınamalarına aldırış etmeyin. Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ayten celikAyten celik1 ay önce
  Anlayana cok guzel tesbitler birileri bir yerde ses cikariyorsa ona biraz kulak verin vicdaninizla bakin
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Fetöcüler sizi heyecanla takip ediyor, pensilvanya da bile gündem olmuş olabilirsiniz. Sayın Dilipak, eksik, hata yok mu? çok var. Düzeltilmesi gereken çok şey var, ama buna önce kendimizden başlamamız lazım, biz düzelirsek alem de düzelir merak etmeyin. Bu işler beşeri kanunlarla olmuyor, müslüman okuduğunu anlayacak anlamak için çaba sarf edecek. Siyaset kendine çeki düzen vermeli, ama bu şu demek değil biz bunlara kızalım, bunlar ders alsınlar, gidip mecliste ben müslüman değilim, twitte islama hakeret eden insanlarla aynı kareye gireyim. Kol kırılır yen içinde kalır, biz kendisorunlarımızı kendimiz çözeceğiz, din, vatan, millet düşmanları ile fetöcüler ile değil. Teraziye koyacağız ondan sonra karar vereceğiz Bakara Suresi 14. ayete bakacağız, gelip müslümanlara şirin görünmek için Yasin okuyanlara, camiye gidenlere Rabbim ne diyor ? Sonra karar vereceğiz.
 • ALI.FALI.F1 ay önce
  Allah razi olsun, sizde boyle davam edin, Allah uzun xeyirli omur versin, Amin
 • VefaVefa1 ay önce
  Esselamun aleykum dertli mumin kardeslerim....Her hangi bir firka savundugutemel ilke ve degerlerini birbir cigneyip kirletirse kendilerinin ve o hareketin aci sonunu kendi elleri ile hazirlamis olurlar....Bu Allahin degizmez bir sunnetidir......Butun umutlarimizi kaybetmeyelim....Kamuda Adalete, liyakata, istisareye, durustluk ve akladonersek,Kamu kaynaklari ile israf ve satafattan, yolsuzluk, torpil ve rusvetlerden, rant yagma ve talanda vazgecilirseBelki yuce Allah bu millete son bir sans daha verebilir.................Bu ilkeyi sakin unutmayalim.: BIR TOPLUMDA DUZELME ANCAK YUKARIDAN ASAGIYA OLURSA BASLAR.....CUNKU BUTUN TOPLUMLARDA EN TEPEDEN CURUME BASLADIGI ZAMAN BOZULMA BASLAR.................Ya Rabbi, Dunyadaki sumazlum muslumanlarin dua ve umutlari hatirina bize son bir sans daha ver....Engin Kerem, inayet ve lutfunla, Cumlemizi islah et ve dogru yola yonelt.....AMIN...
 • Metanet YAZICI Metanet YAZICI 1 ay önce
  Kalpten Kaleme...Arı/duru pirüpak SU akmıyorsa musluktan; kaynağında sorun var, kaynak temizlenmeli...
 • Metin EroğluMetin Eroğlu1 ay önce
  Esselamu AleykümSayın Dilipak, Allah razı olsun,kaleminize elinize yüreğinize hep böyle doğruları yazacak kuvvet versin. Yorumlara bakıyorum da hala bazıları körü körüne yok Reisin yanında olalım ,iyi ama davamızı zarar vermiyomuyuz falan filan.Davaya kimin,neyin zarar verdiğini herkes biliyor.Sayin Dilipak daha nedesin?!!Allah'ım korku duymayan kalpten,doymayan nefisten,kabul olmayan duadan,,......, ölülerin ve derilerin gitmesinden,fitne-i ahirzamandan sana sığınırız. NOT: A.Dipilipak'ın doğru yazdıklarına ama,fakat,lakinlerle yanlış diyenlerin fitnesinden de sana sığınırız ya Rabbi.
 • Hasan DoganHasan Dogan1 ay önce
  Dilipak, yazılarını okumaya başladığımdan beri hep aynı çizgisinde devam ediyor. Koalisyon hukümetleri zamanında doğru bildiği şeyleri yazdığı içinbaşı açılan davalarla dertliydi.Şimdi Ak parti iktidarında ise gene doğru bildiği şeyleri yazıyor. Solcular zaten onu pek okumuyor ama sağ taraftakilere de yaranamıyor. Adam ayet ve hadisten örnekler veriyor; adeta Asr suresini hepimize hatırlatıyor gene de ondan razı olmuyorsunuz. Abdurrahman abi ,Biz senin doğruyu söylediğine, Ümmetin iyiliği için öne çıkıp kıyam etttiğine şahitlik ederiz. İşlemiş olduğun günahların da yaptığın iyilikler sebebiyle afv edileceğini umarız. Partici fanatiklerin, şucuların ve bucuların dedikleriyse kalbini mahzun etmesin. O tür kişiler her devirde mevcuttu. Onların atalarına peygamberlerin kendileri gelip Allahın ayetlerini okuduklarında onlar da dalga geçiyorlar ya da yüz çeviriyorlardı.Selam, ona ehil olana!
 • Bilal yenitürk Bilal yenitürk 1 ay önce
  Sayın dilipak 2001 &2014yılından bu yana akit gazatesi abonesiyim sizin de köşe yazılarınızı takip ederim son günlerde köşenizden hükümete ve erdoğana köşenizden ağır eleştiriler yapıosunuz şimdi köşenizden hükümeti eleştirme zamanı değil eğer illa eleştiricekseniz isim veriniz yoksa bu eleştirilerniz adresine gitmek yerine benlik duygularınızı arttırır bunuda sizde görüyorym şimdi yapılması gereken top yekün tayip beye destek olmaktır ...
 • Dadaş 25Dadaş 251 ay önce
  Yerinde bu günleri ortaya koyan bir temsil. Tebrik ederim Hocam Allah razi olsun. İnşallah yöneticiler bir nebze olsun kendilerine çeki düzen verir. Kul hakkı almış başını gidiyor. Huzuru Mahşerin var olduğuna inancımız tamdır. Dua ile kalalım.
 • Abbas YükselAbbas Yüksel1 ay önce
  "Bunları okumak, duymak, şu Ramazan günü canınızı sıkıyorsa, siz kendi halinize bakın." Öyle bir hal aldık ki Sayın Dilipak, evet; ya canımızı sıkıyor ya da onca önemli meselemiz varken bu yazar ne yazıyor diyoruz? Rabb'im beni ve benim gibi çaresizleri ıslah etsin ve dosdoğru yola iletsin inşaallah...
 • Umut ferah Umut ferah 1 ay önce
  SayınHocamyazdığınız herseyde cok haklisinizelbette yanlışları görünce uyaricazama benbu dönem-dediliyorumki hepimiz bir olalımhepimiz biliyoruzki bu sadece bir belediye seçimi degiluyarilarinizi lutfen ulaştırıncumhurbaskanininayaninda olalım ehven-isermi diye sorguluyorum hep ama bu adamlarıniyi yaptığı işleride lütfenanlatinsizin icin demiyorum ama bizden gibi görünen yazarların dilinin bu kadar ağır olmasida hic hoşdeğil elbettekidilsizşeytan olmayacağız ama davamız nerde
 • FerhatFerhat1 ay önce
  "Kim Allah'ın indirdiği hükümlerle hükmetmezse, işte onlar kâfirlerin ta kendileridir."(maide 5/44). ___Her kim Allah Teala'nın hükmettiği ile, onu bilerek inkâr ettiği hâlde hükmetmezse kâfir olur. Fakat her kim onu ikrar ettiği hâlde onunla hükmetmezse, o fasıktır, zalimdir, yoksa kâfir değildir."Kimki İslam hukukunu yalanlar ve şeytanlasmiş insan ve kurumların (AB) yasaları ile halkına hükm eder ise onlar fasıkların ta kendileridir. Zira onlar Allah'a iman ettiklerini söyleseler dahi, onlar Allah'ın dini ve yeryüzünde belirledigi nizamı yalanlayanlayanlardır. Dolayısıyla onlar Allaha iman ettiklerini söylemekteler fakat Allah'ın nizami olan tevhid nizamını yalanlayarak masonik bir kurum olan AB nin nizami ile halkı yöneterek şeytanlasmiş kurumların belirlediği yasalar ile halklarını yönetip fesadı ve azgınlığı yeryüzünde yaymaktalar.
 • Geo Geo 1 ay önce
  Bu danışıklı döğüş mü dilipak Yemezler Ak parti batarken kaçmayın Inanmıyorum tek elestirinize
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  Ali BabacanODTÜYÜBİRİNCİLİKLE BİTİRDİ... GÜNEY AMERİKA İTHAL KÖMÜRÜNÜANKARAYA GETİRİP SATAN MİNER- COM FİRMASINA DANIŞMAN OLDU..... BU FİRMAİSRAİLİNKOÇUgibi.... SAHİBİ KOHENLER...İSRAİL DEVLETİNİN SAHİPLERİ... Ali Babacan hayataMUSEVİ İŞADAMLARINA DANIŞMANLIKYAPARAKATILIYOR... GÜLVE BABACAN GÜNÜMÜZÜN LAWRENCELERİ.... 100 yıl sonra yine....
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Birde tevhidi acıklarsanız . !!
 • Gulyabani Gulyabani 1 ay önce
  Sn hocam yazılarınızın haklılığı sanırım meyvasını verdi bakıyorum da şimdi hiç hdp ile kılkolasınız diyen yok hdp te laf atan yok yani oy lazım e şehitlerimiz ne oldu sorulsa bence bu işin en kolayı tek vekil bile hangi partiden olursa olsun şehit sözü edemeyecek kanun çıkması lazım çünkü iş oy almaya gelince unutuluyor o en yüksek mertebe şehitlik hepsinin ruhu şad olsun
 • AliaygunAliaygun1 ay önce
  USTAMA BİRŞEYLER OLDU.HANI NEFRETINIZ SEVGINIZI GEÇMEYECEKTI.SİZİOKUYAN ACABA UYAZINIZDANNE ANLIYOR DÜŞÜNUYOR MUSUNUZ? .BIZİ NİYE ÜZÜYORSUNUZ.SAYDIĞIN KÖTÜLERIHERKES BILIYOR.AK PARTI GITSIN , GERISINI DÜŞÜNMEGİBİBIRŞEYLER DİYORSUNUZ. ŞİRKTEN BAHSETIYORSUNUZ.BÜTÜN F FETOCULARI CHP LILERI SEVİNDÏRIYOSUZ. BİZİ ÇOK ÜZÜYORSUNUZ.SELAMLARIMLA
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  Bir an önceGül, Babacan, Davİdoğlu,Buğra, Burhan Kavuncu,Seyit TÜMTÜRK , Hakan Albayrak vs gibiABD muhiplerietkisiz hale getirilmeli... PKK dandaha öncelikli... BİNALİ YILDIRIMA KASET OPERASYONU YAPACAKLAR... BAYKALA, MHP YE, TÜRK ORDUSUNAyaptıkları gibi... 17/25, 15 Temmuz gibi.... GÜL, KILIÇDAROĞLU, MERAL,, HDPKK,FETÖ,ÜNİVERSİTELER, İHSAN ARSLANIN DAMADI MEVLÜT HİLMİ ÇINAR.... NE kadar İSLAM, TÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANI VARSA KOLKOLA ... BUĞRA KAVUNCUVE MERALGİLLEREDİKKAT.....
 • Apdıraman abiApdıraman abi1 ay önce
  Acayip fetöcü ysrasa tebelleş olmuşbu köşe mağaraya. Belli ki bol malzeme var. Apdıraman abileri hoşlanacakları üslûpta yazıyor... Ne mutlu size yarasalar..
 • Ahmet 61Ahmet 611 ay önce
  Akp nin kusurlari çok saymakla bitmez....ama şimdi kusur arama zamanimi kp..dsp..pkk..mınafıklar kafirler..hapsi bir safta ...bazıları kalmiş vıdı vıdı yapıyor.Kardeşim herşeyin bir zamanı var...düşmanın kadar basiretin yokmu...müslümandan yana ol safını net ortaya koy...kıtmir kadarda olamassan..yok olasın.müslümanlara selam alsun.Lahavle vela kuvvete illa billa
 • nazmi şanlısoynazmi şanlısoy1 ay önce
  Kınayıcılara aldırmadan devam edin. Allah yardımcınız olsun.
 • Tamer ErenTamer Eren1 ay önce
  Bir kişi de çıkıp "Sayın Dilipak.. dediklerin doğru değil" diyemiyor. Peki ne diyor "öyle denilmez", "şimdi söylenilmez" "sırası değil" vs. Ne bekliyorsunuz ?? Sayın Dilipak da "evet evet her şey yolunda , süper gidiyoruz" filan mı desin. Doğruyu mu duyalım yoksa duymak istediklerimizi mi?Onları yazan bir sürü yazar var zaten bırakın da adam gibi iki kelam duyalım.
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ'a saldıranların serbest kalmasıyla ilgili "Savcıya sormak gerekiyor. Senin çocukların, eşin sopalarla dövülseydi ne olurdu? Acaba bir yerlerden talimat mı aldı bu savcı?" ifadelerini kullanmış..bu konuyu ne zaman yazacaksınız?
 • AhmedAhmed1 ay önce
  Bu gün fetö yazmamışsın abdurrahman beysende mi yoksa ,yapmayaz ki bunlar gündemden düşmesin
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  İYİ PARTİ İSTANBULİL BAŞKANIBUĞRAKAVUNCU ,İMAMOĞLUFETÖCİAKAMPANYASINI YÜRÜTEN, İRTİBAT GÖREVLİSİDİR.. FETULCİA ELEMANIDIR... MALİ DESTEK VE ARŞİVKASETLERİYLEBİNALİYILDIRIMA SALDIRACAKLAR... BİR DEKAFTANCIYAN.... MERALGİLLERABDGÜDÜMLÜDÜR...DAVİDOĞLUCUHAKAN ALBAYRAK GİBİ...
 • Ahmet ÖzAhmet Öz1 ay önce
  ''Allah'ın izni olmaksızın hiç bir musibet başa gelmez.''Başa gelen musibetler ise Allah,kulunun eliyle başına getirir.İmam-Rabbani Hazretleri'ne atfedilen söz,Hak kulundan intikamı yine abd ile alır,diye başlıyor.Gerisi herkesin malumu.Ancak,cüz'i irade,tatile mi çıktı?Ülkemizin içine düştüğü ekonomik daralma ve hükumetin Merkez Bankası'nın ihtiyat akçalarını dahi harcamak zorunda kalmasını,kader ve kaza kavramları ile çözmeye çalışıyorum,bir türlü içinden çıkamıyorum.Mü'minin durumu,ne kadar şaşırtıcıdır,güzeldir.Kendine bir nimet gelse şükreder,bir sıkıntı gelse sabreder.Abdurrahman Bey;Sadece şükür ve sabır arasında sıkışıp kaldık.Şükürden ziyade sabırla ömür tüketiyoruz.Sokağa çıktığınızda,önüne geçen bir başka aracın şoförünü,elinde kalın sopayla kovalayan minübüs şoförü,bu hareketinin sebebini oruçlu oluşuna bağlıyor.Ekonomi rayından çıkınca,şükür ve sabır,yeterli fren görevi yapamıyor.Millet,argo tabirle balataları sıyırmış halde.Ya evine icra gelmiş,ya ev sahibiyle kavgalı.Faturalar ödenemeyince sayaçlar mühürleniyor.Bu ve benzeri durumları,şükür ve sabırla nasıl aşabiliriz?Ölümü ve ahiret gününü düşünerek mi?Sanki bir yerlerde bir şeyleri eksik bıraktık.İşlerimizi kaza ve kadere bağladık.Siyasi iktidarı bu şekilde akladık.Bizi bu hallere koyan,enflasyonu fırlatan şu CE HA PE yok mu?Bütün bu olan biten olumsuzlukların sorumlusu CHP mi,sizce?
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Her kişinin dilinde Allah ın affı olmassa kimse af olmaz." Şeytan sizi Allah ın affı ile aldatmasın " ayeti kime ne anlatıyor.?
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Kâbeyeaklanarak gidilir, ğırtlağa kadar haram la değil.
 • KahramanmaraşlıKahramanmaraşlı1 ay önce
  Sayenizde Haşhaşiler akit değilde sizin okurunuz olmuş.. Tebrikler dilipak.. Yorumlar, gözatıldığında %90 haşhaşi fotoğrafı bu... Akit okuru uyanık ferasetli bir kitledir. Onları Akit okuru olarak iyi tanırım Küçüklanga da ki akit bürosundan beri
 • Bir okurBir okur1 ay önce
  Sağolun."Ama şimdi eleştirinin zamanı mı" :)Kaç yıldır "eleştiri zamanı" olmadığı için sanırım siz de bu konuda gayet yanlız olduğunuzdan bir sonuç çıkmayacak."Bu memlekete komünizm lazım ise onu da biz getiririz, siz kim oluyorsunuz" yaklaşımı Tandoğan dan beyaz müslümanlara geçti coktannn.Sagolun.
 • Celile GaribiCelile Garibi1 ay önce
  Bir gerçek ki; ayet, hadis, öğüt, mızraklarıyla müslüman mahallede salyongoz satışına devam.. Net ve kesin bu yazıların alıcısı, dişinden tırnağından kıt kanaat rızkından kesip gazete ayakta kalsın diye abone olanlar değil... Kim? Peki, kahir bölüm haşhaşi ve akit camiasına ölümüne düşman kitle. Yaz yaz diye gazlıyorlar mediacı dilipakı DARBECİ ALÇAKLARIN, AKİT'İ VE SAVUNDUĞU DAVAYA HİÇBİR DÜŞMANLIĞI İFTİRAYI ESİRGEMEYENLERİ mutlu etme yazılarına devam devam(!) Bu zenci, hâlâ ezilen kitlenin bu gazetede ayetli, hadisli Çölaşan a Tahammülü kalmamamıştır biline
 • ABDULLAH SUPHİ AYDINABDULLAH SUPHİ AYDIN1 ay önce
  ESKİDEN SN ERBAKAN HOCAMDA DAHİL MÜSLÜMAN SİYASİLERÜLEMAYA DANIŞIR ÖYLE KARAR VERİRİLERDİŞİMDİ İSE Ç ŞEYHLERFUTBOL TAKIMIGİBİTUTTUĞU SİYASİ LİDERİNEĞRİSİNEDOĞRUSUNA HİÇ BAKMADAN TAPARCASINA VEFTİZ EDERCESİNEOSİYESİLİDERE TOZKONDURMUYORLAR
 • Hakkı GÖZETENHakkı GÖZETEN1 ay önce
  Sayın yazar. Bilir misiniz? Gönül derin küsermiş, yarasına yara açana !!! Saygılarımla,
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Allah Razı olsun.
 • TacetinTacetin1 ay önce
  önemli olan kuran ı kerim e dönmek..hatırlamak..hatırlatmak.. ne mutlu bir zerre anlayana..anlatanda doğru kişimidir ..o nu allah bilir..doğruyu işaret etti yaa..helal olan bu kısmıdır..ramazan ayında da.. yakısan budur..allahın rahmeti üzerimizde olsun insallah..AMİN
 • YesimYesim1 ay önce
  Ali ile Ayse harika tebrikler
 • erhanerhan1 ay önce
  Peki sen, kendi kendine hiç "nereden yanlış yaptım ve yapıyorum " diyor musun ?Ve kendinide ayet ve hadislerin süzgecinde geçiriyor musun ..
 • IDRIS ESENIDRIS ESEN1 ay önce
  Ömrünüze bereket. Çok çok mühim ve faydalı bilgiler, hatırlatmalar.
 • salihsalih1 ay önce
  Trump ın verdiği iftar yemeğine bizim büyükelçimiz neden katılır? kim göz yumar? nasıl olurda şeytanın sofrasında Türkiye temsil edilir hemde iftar sofrası diye nitelenen bir sofraya.. Ondan sonrada dış güçler diye bağırana kim inanır?
 • oktay doğan çayıroktay doğan çayır1 ay önce
  ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN. HAK VE HAKİKATLERİ SÖYLÜYORSUNUZ.KUR AN DAN NEBİ RESUL DEN . DUAM O Kİ. REİS DE ŞU YAZDIKLARINIZDAN HABERDAR OL SA.....BİR DUAM DA ŞU Kİ.... ALLAH ;REİSİN ÇEVRESİNDEKİ ; MÜFSİT FASIK VE MÜNAFIKLARI MENFAATPERESTLERİ BİR ŞEKİLDE AYIKLASIN.GERÇEK DOST VE DAVA İNSANLARINI MUSAHHAR ETSİN.HOCAM.AMİN.
 • turgayturgay1 ay önce
  hocam yakın bir zamanda MÜNAFIK ne demek onuda bi yazarsanız istifade edecek çok insan olabilir... selam ve dua ile...
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI1 ay önce
  ALLAH RAZI OLSUN HOCAM.UYARMAK,SİLKELEMEK KENDİNE GETİRMEK GEREK MİLLETİ.HERKES PAYINA DÜŞENİ ALIR İNŞALLAH İKİ GÜNDÜR YAZDIKLARINIZDAN...ALMAYAN DA KENDİ BİLİR ARTIK.DÖNÜŞÜMÜZ HEP YARADANA OLACAKSA NEYLEYELİM DÜNYA MALINI.DİYEBİLENLERDEN EYLESİN RABBİM NE MERDE NE NAMERDE MUHTAÇ ETMESİN İNŞALLAH ÜMMETİMİZİ...NİCEDİR ALİMLERE,DİYANETTEKİ HOCALARA VEDE CEMAATLERDEKİ HOCALARA KIZIYORUM;DİNİMİZİ SİYASETTE NASIL DA ÇARPITIP,DEĞİŞTİRİP KENDİ DÜNYALIKLARI İÇİN KULLANANLARA BİR KELEM ETMİYORSUNUZ DİYE. SAĞOLASINIZHOCAM GERÇEKLER ACIDIR!ENBÜYÜK GERÇEK TE ÖLÜMDÜR !DÜNYA İÇİN...
 • O.ElmasO.Elmas1 ay önce
  Hocam Allah razı olsun.devam ediniz lütfen.Çok güzel bilgiler.Power da okur inşallah. :)
 • kalelikaleli1 ay önce
  vaaza başlayyıp efendim mevcut iktidara gönderme yapıyor sayın bay hoca takımı kimi ayetle kimi hadisle ama dertleri mevcut iktidarı uyarıyorlar akıllarınca .aslında gelin şu ülkeyi siz yönetin de olsun bitsin bu iş diyeceğim o da olmuyor ne demek istiyorsunuz sayın baylar derdiniz ne ola ki.hırsız varsa adını söyleyin yamukluk yapan varsa adını söyleyin karı kız peşinden koşan varsa adını söyleyin de biz de bilelim.ne istiyorsunuz bu adamlardan anlaşılır gibi değil.iğneyi önce şeyinize batırın da sonra başkalarına akıl verin
 • Saim KarabeySaim Karabey1 ay önce
  bunlar sadece kitapta yazıyor. günümüzdekiler devleti soymak için elinden geleni yapıyor
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  tamam doğru yazdıkların bu bir tür örtülü savaş ülkeyi çökertme savaşı kimse açıktan gelmiyor bir reis düşmanlığı adamları öyle körelmişki reis gitsinde ne olursa olsun reis ne yapsın eldeki malzeme bu adamlar reis gitsin diye her yolu mübah görüyor iftira çalmak çırpmak ihanet kaç kez hep birlikte şahit olduk reisin öldürülmesi yok edilmesine düşününü imanı ağır basmayan ülke sevdası ağır basmayan insan sevgisi ağır basmayan ülkeyi daha ileri seviyeye götürmek için elinden gelen tüm imkanları kullanan refah seviyesi daha iyi olsun diye uğraşan bir lider olarak illaki hataları olacak insandır ben hata yapmıyorum diyen şeytandır onun için ALLAHCC dergahından kovulduğu kuranda yazar hatasız kul olmaz sen uygun bir şekilde söylemezsen ben bir şekilde uyarmazsam illaki her şeye yetecek kavuşacak diye bir olay yok itikatında bir sarsıntı olmasın amedekileri ALLAHCC izni ile düzeltir uyarılırsa uygun bir şekilde inanıyorum bunları reis mutlaka göz önünde bulundurur dinler gereğini yapar sahip çıkacağız birde şu istanbulda çalınan seçime bir değinin ysk alenen usulsüzlük olduğunu tesciledi .
 • yeni türkiyeyeni türkiye1 ay önce
  Meral Akşener: Kendi manevi kızını koruyamayan Sayın Erdoğan milleti nasıl korusun? Nerede milletin adamı? demiş.Sayın Yazarın fikrini bir sonraki yazıda okumak isteriz.
 • FerideFeride1 ay önce
  Ne yazıkkı ulkemizde cok uzun suredir ne kadar manevi degerimiz varsa siyaset ve cikar cevreleri tarafindan hoyratca kullanildi ve sonunda icleri bosaltilip manasizlastirildi. Guzel bir yazi olmus Sn Dilipak, umarim okuyup anlayanlar cikar.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  YAZDIKLARINIZA İTİRAZ ETMEK NE MÜMKÜN .ALLAH(CC) RAZI OLSUN.İNANDIK VE İMAN ETTİK.MÜSLÜMANLARA GÜZEL ÖĞÜTLERİNİZ HEP OLDU.ANCAK,SON GÜNLERDE İŞ TAMAMEN İKTİDARA VURMAYA,MÜSLÜMANI AZARLAMAYA,HER YANLIŞIN MÜSEBBİBİ SAĞ İKTİDAR VE MÜSLÜMANLARMIŞ GİBİ ALGILANACAK ,YORUMA AÇIK İFADELER KULLANMAYA BAŞLADINIZ.HEPİMİZ İNANDIK VE İMAN ETTİK.ALLAH (CC)VE RASÜLÜNÜN(SAV) HER HÜKMÜNE KAYITSIZ VE ŞARTSIZ UYMAYA AHDEDERİZ. HATALARIMIZ ,KUSURLARIMIZ MUHAKKAK OLUYOR VE OLACAK DA. ANCAK ,TÖVBEMİZ DE EKSİK DEĞİL.GÜNÜN FİTNELERİNDEN YÜCE ALLAH(CC)'A SIĞINIRIZ. İŞTE BU YÜCE DİNE TABİİ OLANLARA ÖĞÜT VERİRKEN,SİYASETTE ONLARI KARŞITLARINA KARŞI KÜÇÜK DÜŞÜRECEK,TİCARETTE GERİLETECEK,TOPLUMDA LEKELEYECEK İTHAMLARDAN YA DA ÖYLE ANLAŞILAN BEYANLARDAN KAÇINMAK LAZIM.BEN BUNU DİYORUM.BİZ SİZE KIRGIN DEĞİLİZ AMA SİZİ ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKMEYE BAŞLADIK.MUHAKKAK YÜREĞİNİZDE BİR ŞEYLER SİZİ BU YÖNE DÖNDÜRÜYOR AMA SABIR MÜMİN'İN EN GÜZEL İLACI . HER DERT ONUNLA DAHA KOLAY ATLATILIR.UYARMAYA ,İKAZA DEVAM AMA KIRICI ,ZEDELEYİCİ ÜSLUBA HAYIR.HÜRMETLERİMİ SUNUYORUM.
 • Pençe Pençe 1 ay önce
  Sevgili büyüğüm o kadar güzel anlatmışınız ki anlamamak için hiçbir sebep yok kısaca şapkamızı önümüze koymak vicdanımızı dinlemek çok önemli bu örnek yazınız gazetenizdeki bazı yazarlara kılavuz olur da sadece hak için yaradan için doğruları yazarlar insanları bölmez ayrıştırmaz kışkırtmazlar çünkü doğru tektir ve yolu bellidir çünkü akıl ve mantık yalanı ve kula kulluk edeni bilir ve ayırır çünkü bu ülke yıllarca dış mihrapların fitne ve oyunlarıyla çok çekmiştir ama bugüne geldiğimizde malesef bir grup medya ve yazarları kendi içimize fitne ve yalan sokmaktadır onun gibi düşün Müslüman dindar düşünmeyen dinsiz terörist hırsız bunlar çok yanlış ve ayıptır çünkü aslını inkar eden .............. Dir
 • CobraCobra1 ay önce
  Doğru söylüyeni 9 köyden koğarlar partiden nemalan Mak için partiyi savunanların vay haline sonları helbetki bellidir hüsran hakka ve halka hizmet etmeyenleri sonu hüsran dır
 • HarunHarun1 ay önce
  Rest çektiğin Amerika'nın Çin ile ticaret hacmi 660 milyar dolar… Çin'e yaptırım uyguluyorlar. Türkiye-Amerika ticaret hacmi ne kadar? Sadece 20 milyar dolar! Gözünün yaşına bakmazlar.Bunları borç almadan önce düşünecektin
 • NuriNuri1 ay önce
  Hocam yazdıklarınız birilerinin birilerine karşı algı operasyonuna güzel çanak tutmuş. Sanırım herkese bir şeyler hatırlatmak lazım. Belki de bazı zamanlara özel sadece birilerinin ekmeğine yağ sürecek şekilde yazmamak eğer doğruyu söylemekse herkese söylemek gerek. Dahası kendi haline bakmayıp hep diğerine bakan bir ülkede yaşadığımızı da unutmadan. En önemlisi ben söyledim gitti diyemeyiz. Bizim ne söylediğimizden daha önemli olan bizim söylediğimizin nasıl anlaşılacağıdır. Bunları hep kendime söyledim. Size bir şey yok.
 • EmrklEmrkl1 ay önce
  Çok doğru ancak sizi okuyup acaba bir nebze yararlanıyorlarmı sanmıyorum bazılarının hırsı dünyalığı gözünü köreltmiş sanki gökten zembille inmiş bu takım işte nereden nereye geldiğimizde ortada vede nereye gittiğimizde meçhul
 • VEYYİSVEYYİS1 ay önce
  birileri hocamızın uyarılarından rahatsız oluyor. varsın olsunlar ALLAH da biliyorki Reise ve davaya en büyük zararı bunlar veriyor.. Yanlış yapmak hata işlemek insan fıtratında var. Ama bu gibiler yapılan yanlış ve hataların görülmemesi için canhıraş bir şekilde çlışıyorlar. Rahat bıraksalar reis düzeltir düzeltecekte ,nşALLAH. HALEN ÜMMET İÇİN TEK ŞANS BUNA EMİNİZ YETERKİ BU ETRAFTAKİ YETME LER ( öZ İŞİKLAR KÜÇÜKLRE KEKEÇLER ) GİBİ LER BİRAZ KENARA ÇEKİLSİN ALLAH RIZASI İÇİN BU AŞAMADA AK PARTİYE YAPACAĞINIZ EN BÜYÜK İYİLİK KENARA ÇEKİLMENİZDİR. VES SELAM
 • CEVDETTCEVDETT1 ay önce
  DAHA ÖNCE AKİT'İN OKUR KÖŞESİNDE DE YAZMIŞTIM. HER ALAN KENDİNE GÖRE FIKIH(İLMİHAL) ÜRETTİ, ''İSLAM FIKHI'' RAFA KALDIRILDI. İSLAMA GÖRE YANLIŞ OLAN ŞEYLER ''SİYASETEN DOĞRU'' KABUL EDİLİYOR. SPOR FIKHI(İLMİHALİ)NA GÖRE KIZLARIMIZ MAYOYLA GÜREŞİP MADALYA ALINCA ÖVÜNÜP SEVİNİYORUZ MESELA!!!
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Hükümet idam gibi, nerden buldun yasası gibi, DOĞRU yasaları AB den veya seçmenden korkarak, yapmaktan vaz geçmemeli. Makamı, kişiliği, partilerdeki gücü ne olursa olsun FETÖCÜ kimseleri KORKMADAN tutuklatmalı. Onların işine son vermek yeterli değildir.
 • Tosun Paşa Tosun Paşa 1 ay önce
  Vatandaş, Ali ile Ayse takma adlı arkadaşa Fetocu musun diye sormuşsun. Ben de merak ettim, sen
 • hayri bigahayri biga1 ay önce
  Harika bir yazi.Tebrik ediyorum.Boyle bir yaziyi sol kanattan birisi kaleme alamaz.Alsa vallahi bu topraklarda yasatmazlar.Kafir ilan edip yedi sulalesini ya FETOculuktan ya da vatan hainliginden iceri atarlar.disariyi da bir daha goremez.Size birsey yapamazlar.Cunki,sen, herseyi yaratan Allah'in Yuce Kitabindaki Sure ve Ayetleriyle,uzun zamandan beri hukumeti ve destekleyicileri,yaptiklari buyuk hatalarindan dolayi devamli uyarmaktasiniz.Tovbe ama Hz. Musa'nin Firavun'a karsi izledigi korkusuz mucadelesini aynen siz 21. Yuzyilda,geride birakabileceginiz guzel yasantinizi,ilerde elde edebileceginiz ihtisamielin tersiyle iterek,kahramanca Allah'in emrettigi dogrultuda,ilgilileri uyarmaktasiniz.Hz.Nuh Aleyhisselam 950 yil icindeyasadigi halki,zalimliklerine devam edince,ALLAH gogun ve yerin sulari arasinda Nuh'un Halkini yavas yavas aci cektire cektire suyun icinde bogup yoketmistir.Olumlerin en zoru bu olsa gerek.Hud'un,Salih'in,Ibrahim'in,Suayib'in Kavimleri de halklarina olan zulumlerinden dolayi yok edilmislerdir.Cografyamizda en buyuk ornegi,OSMANLI IMPARATORLUGU'dur.Allah'in yeryuzundeki golgesi adiyla anilmaya baslanmasiyla,ki Allah'in en son Peygamberi dahi kendisi icin bu sifati kullanmadi',Allahin gazabina sonraki gelismelerle birlikte ugrayip tarih sahnesinden cekilmistir.Uyarmaya calistiginiz guruh,benzeri cok sifatlar kullanarak,Allah'i Rab olmaktan cikarip,parayi vereni kendilerine Rab edinmislerdir.O'na tapar hale gelmislerdir.Aynen Firavun'da oldugu gibi.Dilerim yazdiginizdan dolayi hurriyetiniz elinizden alinmaz.Ancal,anladigim kadariyla,toplumun icinde bulundugu ve uygulanagelen zalimlikleri apacik gordugunuzden,yasinizin da kemala ermis olmasindan,bunlardan gelebilecek herturlu zalimi dunden kabullenerek bu nezih yaziyi kaleme aldiginiz icin,Allah sizlerden razi olsun.Not.Sayin Abdullah Yildiz'in da bugunku yazisi muhtesem.Okumanizi tavsiye ederim herkese.Ayrica Ali ile Ayse'nin yorumu da harika.Tebrik ederim .
 • RabiaRabia1 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimOnların din adamları ve hahamları, onları günah söz söylemekten ve haram yemekten engellemeleri gerekmez miydi? Yaptıkları şey ne kötüdür.maide süresi 63.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Rabbânîler yani başlarında rabbânîlik iddiasında bulunan âmirleri, politikacıları ve ahbâr denilen âlimleri bunları yalan söylemekten ve haram yemekten yasaklasalar ya! Fakat yasaklamıyorlar, en az susmakla olsun destekliyorlar. Her halde bu işledikleri çok fena bir sanat. Demek ki bunlar bunu sanat edinmişler, çok çirkin bir siyaset sanatına düşmüşlerdir. Ve bütün sorumluluğun esası bunlardadır. Ve halkın ahlâkını, dinini bozan bunlardır. Tağut bunların içindedir. Ve anlaşılıyor ki, zâhitlerin sorumluluğu, âlimlerden daha öncedir. Âlimler demişlerdir ki, Kur'ân'da âlimleri tevbih eden (azarlayan) âyetler içinde en şiddetlisi, en korkuncu budur. İbnü Mubârek hazretleri de bu âyetin içeriğini şu beytiyle ifade etmiştir.elmalili Hamdi Yazır.dunku hatirlatmami buna binaen yazmıştım.bugun bu ayetleri yazmanız çok faydalı.eminimki herkese göre dersler var.secimler öncesi Ak Parti ye çok büyük bir teveccüh vardı.fakat müşrik belaları bitmek bilmedi.ben buramazan gününde daha iyi bir zahit olmaya çalışırım.alimlik zor sorumluluklar içeriyor.hergun net ayetler yazarsanız anlamamız daha kolay olacaktır.birsey diyemeyeceğim.herkes yoluna işine devam edecektir.herkes kendi gunahindan sorumludur.ben bir seçmen olarak zillet içindeki leri daha da aşağıya indirmeye devam edeceğim.Allahin izniyle.elhamdulillahAllahin rahmetini gördünüz.sukredin.Allah yardımcımız olsun.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.buarada sayın Dilipak dünkü Yasin suresi 10.ayet olacaktı.tesekkurler.elhamdulillah
 • çetinçetin1 ay önce
  Yavuz Selim Demirağ…FETÖ'nün "cemaat" olarak el üstünde tutulduğu zamanlarda her şeyi göze alarak üzerlerine giden, Harp okullarındaki yapılanmayı "İmamların Öcü" kitabında kaleme alan korkusuz bir yürek,FETÖ'nün kumpaslarında; Balyoz ve Ergenekon'da korkmadan şerefli Türk subayının yanında duran bir kalem,Mağduriyetleri, haksızlıkları yılmadan, çekinmeden yazan, üzerine giden bir isim,Hiçbir zaman inandığından, mücadelesinden, davasından dönmeyen büyük bir karakter…Muhtemelen, yazdıklarının bir satırını bile okumayanlar tarafından evinin önünde, alçakça bir saldırıya uğradı.Ailesinin gözleri önünde, savunmasız bir şekilde, arkasından sopalarla vuruldu.Neresinden tutarsanız tutun, hangi açıdan değerlendirirseniz değerlendirin kabul edilebilirliği, meşruluğu olmayan bir hadise.Tam da beklediğimiz gibi saldıran 7 kişinin 6'sı göstermelik olarak yakalandı. Saatler içerisinde Savcılık kararıyla serbest kaldılar.Şimdi diyeceksiniz "Madem serbest bırakacaktınız neden yakaladınız?"Konunun bamteli de burası zaten.Açıkça mesaj veriyorlar; "Sana vuranları yakalamamız mesele değil, ama bize göre bu yapılan 'suç' değil, ayağını denk al."Hani öyle 6 kişiyle sınırlandırılabilecek, piyonlar ya da maşalarla ifade edilebilecek bir organizasyon değil karşımızda olan.Devleti devlet olmaktan çıkaran zihniyetin son eylemi!Kontrollerini o kadar kaybetmiş durumdalar ki; insanların kızgınlığını almak, dışarıdan Türkiye'ye bakıldığında duyulan utancı azaltmak için piyonlara bile dokunmuyorlar."Geçmiş olsun" mesajı yayınlayacak kadar bile insanlıkları kalmamış.Açıkça "devlet biziz, kanun biziz, biz ne istersek o olur" diyorlar!Türkiye'nin geldiği ve getirildiği durum tam da budur.Kurumlarımızın içi boşaltılmış, adaletin terazisi şaşmış; partilerin, kişilerin, tarikatların hukuku başlamıştır.Böyle bir manzara, böyle bir tabloda dayanabilmek gerçekten çok zor.
 • Erdem Erdem 1 ay önce
  Allah razı olsun hocam...
 • mehmetmehmet1 ay önce
  Sayın Dilipak; Dünya işlerine, özellikle siyasete o kadar dalmışız ki yazdıklarınızı unutmuşuz. türkiyenin zamanı siyasetle geçiyor. gıybet, dedikodu, yalan dolan, hakaret hepsi mevcut siyasette. hiç kimsede kalkıp nereye gidiyoruz demiyor. Allah sonumuzu hayır eylesin.
 • Önce vatanÖnce vatan1 ay önce
  Vatandaş rumuzlu hanzo her muhalefetsin olurada olmazada asıl Fetoş Fatoş sensin bir aynaya baksan anlayacaksın aslında
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Milletin bugünlerdeki durumunu çok güzel açıklamışsınız. Biz neye layıksak Hz. Allah onu verir. Ülkenin geneli yalancı, dolandırıcı, menfaatçi, kıyamete kadar hükmü olan yüce dinimizi kendine, kendi isteklerine uydurmaya çalıştığını gördükçe, şu günlerin çok iyi günler olduğunu düşünüyorum. Selam ve saygılarımla.
 • Siyasetin fıkhı olmaz;Siyasetin fıkhı olmaz;1 ay önce
  Siyaset fıkha uygun yapılmalıdır. Gel gör ki, dinsiz kemalist rejimde fıkha yer yoktur, sorun buradadır. İmana yer yok ki fıkha yer yoktur...
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  Hristiyanbirvatandaşımız müslümanlığı seçmiş.... Olacakyaçok geçmedenemrihakvakiolmuş , hakkınrahmetinekavuşmuş.... ANNESİarkasından ağlayıp , dövünüyormuş.... MUSA'yıtanımazdı, İSA 'yı küstürdü ,MUHAMMED'e de pek birhizmetiolmadı diyormuş..... Bizimdurumumuz da burahmetlivatandaşımıza benziyor.... Bizneyiz, kimiz... Kimeneye hizmet ediyoruz... YOLUMUZ KİMİN YOLU...BOP, GOP, ARAP BAHARI, DİNLERARASO DİYALOG, MEDENİYETLERARASIİTTİFAKdedik, ortalıkkan gölünedöndü.... İSRAİL TARİHTEBUGÜNE KADAR , EN RAHAT , EN KAZANÇLIDÖNEMİNİYAŞIYOR.... BİZ NEYE, KİMEHİZMETETTİK... . ..
 • Ahmet 61Ahmet 611 ay önce
  A ilipakın yazdıları hepsi doğru....yanlız başĺık tuaf..islam ubaşkasona hikmet dir.Herşey tam yalansız ve kusursuz.Siyasette rakibini yenmek için herşey mübah. Yalan dolan dalevera ne ararsan var..siyaset nasıl islmla kıyaslanabilir...facia olur...siyasal islmla ilgili çok kitaplar yazıldı hić birine katılmı yorum...siyasl islamı müsliman kardeşlerin uydurduğunu zannediyorum? Islam tarihinde bir örneği varsa söyleyin.Dinimiz bize yeterbaşka şeye gerek yoktur.imamı azamın fıkhı ekberi çok güzel bir eserdir
 • Abdullah fransaAbdullah fransa1 ay önce
  Slm eyvallah hocam allah razi olsun
 • MaskosuMaskosu1 ay önce
  Ayetleri Okuyan kim? Yalan dolan la , ayıp araştırmakla, ayak kaydırmakla; makam mevki, mal mülk sahibi olmak derdinde bozuk düzenin düzenbazlari.
 • Remzi hoca Remzi hoca 1 ay önce
  Allah razı olsun hocam. Kalemine sağlık...
 • murat yazganmurat yazgan1 ay önce
  dilipak ya söyle bir şey çıkyor ortayagüzel yazıyorsun semigna etagna gufraneke rabbena ileykel masirkemalist laik islamın dışında durup her dine mesafeliyim diyen zavallı takım senden kendine pay çıkarıyor onların durdugu yerleribiraz anlatsansiyasetçileri biraz bozuk sisteem üzerinde siyaset yaptıgı için. önce sistemi degiştirmeyi hedeflesendaha mı iyi olur
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Yorum yapan Ali ile Ayşe'ye derim ki. siz acaba kripto fetocumusunuz. Havadan atiyorsunuz. Gerçek ci olun.ne kadar da siritiyor kimilerinin.
 • SaraSara1 ay önce
  Gerçekten harika bir yazı, tokat gibi
 • Ahmedâ Ahmedâ 1 ay önce
  Sayın yazar, yazının sonlarına doğru başa gelenlere sabırdan bahsetmiş... Yalnız sizinkiler nimetlere boğulmaktan bir hal oldular; onları gören yeni nesil de deist ateist oldu. Sizinkilerin sabırlık bir durumu yok ibretlik bir durumu var!
 • 1 ay önce
 • alioğlualioğlu1 ay önce
  Rabbimizin emir,yasaklarını kim hatırlatıyor peygamberin tavsiyelerini yazıyorsa baş göz üstüne.tarafı olduğu müslümanın her halini meşru kabul etme,laik sistemin uygulamalarını İslamın meşruiyeti içinde görme evrensel zamanlar üzeri olan Kuran gerçeklerini günümüzde nasıl yaşarız.
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam yine ders niteliginde yazmissiniz insallah ders alan olur.
 • ArifcikArifcik1 ay önce
  Allah razı olsun çok güzel bir yazı olmuş, kınayıcının kınamasından korkmadan, yarın öldüğümüzde hesaba çekileceğimizin bilincinde olarak cesur bir şekilde ayet ve hadis eksenli konuşarak insanları uyarmamız emr-i bil maruf yapmalıyız... Bu noktadan bakıldığında Allah'ım yöneticilerimizi ve bizleri ıslah eyle, Ramazan hürmetine...amin
 • Ali ile Ayse Ali ile Ayse 1 ay önce
  Imanli olan bir Müslümanin yapmasi gereken uyariyi yaptiniz vicdaniniz rahat uyuyabilirsiniz Sayin Dilipak.Iktidar kibiri satafati beraberinde getirirse bitmeye mecburdur.Isin icine Yüce Yaradana kul hakkiyla gitmek girerse Alimler uyarmak zorundadirki o kul hakkina ortak olmamak icin.Kamunun mali adi üstünde Milletindir uyduruk cematlere vakiflara peskes cekemezsiniz.Dünyanin hicbir ülkesinde yabancilar ikamet etmeden mülk edinemiyor ugrunda nice Sehitler verilen topraklarimiz yabancilara degerinin altinda satiliyor Filistin eskiden sattigi topraklarinda simdi tutsak yasiyor.Hic bir lider 1000 odali satafatli sarayda yasamiyor Amerikada dahil gerekliligi nedir kackisi yasiyor gideri nedir kac ac insan doyurur cok üzücü gercekten kac ucak kac araba var emirlerinde sayisi bilinmiyor.Aile bireylerine hic deginmeyecegim cünkü bu günahlarin hepsinin ortagi bizleriz.
 • minamina1 ay önce
  İnsan yaradana dönünce kula benziyor yaradandan dönunce pula benziyor...

Günün Özeti