Siyasete bulanmış bayram

14 Ağustos 2019 Çarşamba

Ramazan Bayramında da siyaset konuştuk, Kurban’da da.. Daha doğrusu siyasi dedikodular gündem oluşturuyordu. Düğünde de, cenazede de siyasi dedikoduları konuşuyoruz.

-Gül, Babacan, Davudoğlu parti kuracak mı?

-Bakanlar Kurulunda değişiklik ne zaman?

-Ekonomi nereye gidiyor?. Dövizdeki hareketliliğin arkasında ne var?

-Gündemde af var mı?

-İstanbul Sözleşmesi ile ilgili olarak yönetim bir adım atacak mı?

-Suriye konusu, gençlik, ABD ve AB ile ilişkiler.. Konu mu yok!

N’olacak memleketin hali” muhabbeti. Söylemiştik, yönetimdekiler pek farkında değil gibi sanki ama, bu aile konusu, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili eleştiriler giderek öfkeli tartışmalara dönüyor. Bu tartışma giderek derinleşiyor ve yayılıyor.

Bu konu toplumun gündeminde, S400’den, Suriye’den, Ekonomiden, Kaz (Kirazlı - Balaban maden çalışması yapılan saha) dağlarından daha önemli ve acil bir konu. Aile elden gittikten sonra onun yerine ne koyabilirsiniz ki! Ateş ocağa düşmüş durumda.

Eleştirilerin hedefinde bugün gelinen noktada KADEM var. Çünkü bizi bugünkü çıkmaza getiren yollardaki ayak izlerini izlerseniz, bu izler sizi KADEM’in kapısına getiriyor.

KADEM herhangi bir STK değil. “Aileden” bir kurum. Dolayısı ile yönetimde bütün kapılar kendilerine açılıyor. Dolayısı ile eleştiriler giderek aileye yöneliyor. Bu da AK Parti’nin can damarına dokunuyor tabiatı ile.

Önce hiçbir STK siyasetle bu şekilde içli dışlı olmamalı. STK dediğiniz, NGO’s’dur. Yani “Non Governmental Organisation’s”dur. Sivil, “siyasal olmayan” demektir. Bunlar birbirine karışınca cinsiyetsiz bir zihin yapısı ortaya çıkar. Arapça’da kelimeler bile dişi ve erkektir. 

Böyle giderse bu tartışma bayram sonrası daha da hızlanır. Eylül-ekimden sonra patlar.

İstanbul Sözleşmesine karşı bu sözleşmeye imza atan diğer ülkelerden de benzer eleştiriler geliyor. Bu iş böyle devam edemez. İstanbul Sözleşmesi, CEDAW benzeri girişimler aileye karşı terör anlamına gelen “örgüt”lerdir. Aile, aileye düşman çevrelerin “topyekûn savaş” saldırısı tehdidi altındadır. 

KADEM’in, sivil mi, siyasal mı olduğu, ya da ne olduğu artık beni ilgilendirmiyor. Bu projede KADEM’in rehberlik ve kılavuzluk yaptığı “örgütler” de aslında sivil görünümlü, yabancı devletlerin arka bahçesinde, onların destekledikleri “Truva atları” hükmündeki örgütlerdir.

Daha önce de yazdım, artık yeşilin her çeşidi ve sonu var. Açık yeşil, koyu yeşil, Yeşil kapitalist, Yeşil liberal, Yeşil solcu, Yeşil Kemalist, Yeşil feminist, Yeşil faşist.. Bu afetten yakamızı nasıl kurtaracağız göreceğiz. Neyi kınıyorsak hepsi tek tek başımıza geliyor..

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil geçen gün “Neredeyse bir aydır Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nın KADEM sayesinde Meclis’te yer bulduğunu Türk aile yapısını çökertme yolunda korkunç adımlar attıklarını ifade ediyorum” diye yazdı geçen gün.  Son birkaç yazısının başlığı: Türk’ün ateşle imtihanı, KADEM yalnız değil, iktidarda ‘Mor çatı” mı var?, Beyefendi adına zarar vermek, Gaflete düşmemek için Sahteleşen insan”!

Sema Maraşlı oldukça sert yazılar kaleme alıyor.

Her şeyi magazinleştiriyoruz maalesef. Din, tarih, sağlık, siyaset, spor, her şey magazinleştiriliyor, metalaştırılıyor ve polemik konusu yapılıyor.

Aile platformunun Whatsapp’ında yazılanlara bakıyorlar mı? Haksöz’ün bu sayısında Emine Nur Çakır’ın İstanbul Sözleşmesinin hukuki ve içtimai boyutunu inceleyen “İstanbul Sözleşmesi Neden Feshedilmeli” başlıklı bir yazısı var..

Seçimde son günlerde bir akıl Apo’nun kırmızı bültenle aranan kardeşini ekrana çıkardı. Bu akıl neden bu konuda direnmeye devam ediyor. AK Parti’nin bu konu ile ilgili kaybı İstanbul seçimlerinden daha büyük. Bu sessizliğe bir anlam vermek, yanlışta böylesine ısrarı anlamak kolay değil. Zararın neresinden dönülürse orası kârdır. Birileri Reisi Pelikancıların karargahına götürebiliyor, ama koskoca bir kitle bu rezalete dur deme konusunda Reise sesini duyuramıyor nasıl oluyorsa!

Aslında bu konuda, sadece sorunun çözülmesi yetmez. Bu yanlışı kim nasıl örgütledi ve buraya kadar getirdi ve kimse nasıl oldu da bu rezaleti görmedi, göstermedi. Bu konu son derece hayati önem taşıyan bir konu. “Yanılmışız” diye geçiştirilecek bir konu değil. Hatta, nasıl oluyor da hâlâ bugün birileri direnebiliyor ve belediyelere “Cinsiyet Eşitliği Komisyonu” kurulması için yazı gönderebiliyor!

Bakın, “Toplumsal cinsiyet eşitliği” üzerine 1.500’den fazla akademik çalışma yapılmış. Faiz ya da 15 Temmuz üzerine bu kadar çalışma yapılmamıştır. Bravo Türkiye Üniversiteleri! Anlaşılıyor, parayı veren düdüğü çalıyor. İstanbul Sözleşmesi ile ilgili 27.000’den fazla akademik makale var. Üniversiteler çalışıyor!?

Buyurun bu makalelerden bazıları,  [PDF] 81 İl İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi / 31 İlgili makale.  [PDF] academia.edu. Türkiye’de Yerel Siyaseti Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği Üzerinden Düşünmek: Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Belediyeler / 6 İlgili makale. [PDF] dergipark.org.tr. Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Politika Yaklaşımı Çerçevesinde Türkiye’de Belediyelerin Hukuksal ve Siyasal Durumları / 5 İlgili makale . [PDF] ticaret.edu.tr. Kadın-erkek eşitliği için pozitif ayrımcılık. 24 İlgili makale. [PDF] ceidizleme.org. Yerelde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin Araçlar ve Mekanizmalar. 4 İlgili makale. [PDF] dergipark.org.tr. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı 2012-2015’in Genel Bir Değerlendirilmesi / 18 İlgili makale. ktu.edu.tr. [PDF] Avrupa Ülkeleri Anayasalarında Toplumsal Cinsiyet ve Kadın-Erkek Eşitliği ile İlgili Düzenlemeler / 2 İlgili makale. [PDF] dergipark.org.tr. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNDE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ ALGISI: STRATEJİK PLANLAR / 1 İlgili makale. dergipark.org.tr. [PDF] DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE SOSYAL BÜTÇELEME (CİNSİYETE DUYARLI BÜTÇE) YAKLAŞIMI. / 10 İlgili makale. [PDF] dergipark.org.tr. TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİ KONUSUNDAKİ FARKINDALIĞIN BELİRLENMESİNE YÖNELİK AKADEMİSYENLER ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA. Google’de aratınca ilk sayfaya bunlar geliyor ve daha birçok makale var.

Dilerim bu iş daha fazla sürüncemede bırakılmaz ve eylülden önce bu konuda topluma güven veren bir açıklama yapılır. Meclis ya da yönetim, kim bu konuda inisiyatif üstlenecekse bir an evvel harekete geçmeli ve bu yöndeki çalışmalar durdurulmalı. Eylül - ekimden sonra çok geç kalınır. Benden söylemesi. Bayramın son günü, siyasi tartışmaların gölgesinde kutlamaya çalıştığımız Kurban Bayramına bu temenni ile veda edelim. Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Şükrü BaşarıkanŞükrü Başarıkan1 gün önce
  bu süresiz nafaka konusu zulümdür, çünkü ayrılan kişilerin birbirine muhtaçlığı ve maddi bağı sürmektedir. halbuki boşanma bittikten sonra herkes yeniden yuvasını kurmada hiçbir maddi ve manevi engel kalmamalıdır. çocuklarla ilgili hem anne hemde baba sorumluluğunu yerine getirmede ortak davranmaları ve onlar kendi kendilerine ayakta kalasıya kadar destekte bulunmalıdırlar. "sayın yazar dilipak ve bu hususta gayret gösteren kişiler sürekli toplumun önceliği olan sıkıntılarını gündeme getirmektedir, Rabbim maddi ve manevi güçlerini artırsın.Cumhur başkanımız bir zamanlar şunu ifade etmişti; her gurup ve dernekler meşru şartlarda yürüyüş ve basın açıklamaları yaparak haklarını devletten istemektedirler, diğer gurup ve derneklerde bunları yapmalı diye tavsiyede bulunmuştu. sayın dilipak ve sivil kuruluşların duyarlı yöneticileri; dernekler, sivil toplum kuruluşları duyarlı ve bu hususta mağdur olan insanları toplayıp organize edip meşru olan haklar için ne yapmak gerekiyorsa toplu yürüyüşler ve pasın açıklamaları yaprak devletin elini güçlendirmek gerekmez mi? YAZILARIYLA VE DESTEKLERİYLE KATKIDA BULUNAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.
 • Akif TAŞ Akif TAŞ 1 gün önce
  Evet, yeni bir toplum kurgulanıyor.... Her alanda... Izleyelim.... Bakalım kimler, ne zaman pişman olacak... Ama eğitime atılan her bir çizgi yıllar sonra silinecek ya da karsikiza cikacak. 20- 30 yılımiza da şekil vermeye calistiklarini da unutmayalim.
 • HavvaHavva1 gün önce
  Allah kadınlar kadar taş fusursun başınıza ve yine sizi bildiği etsin...o kadar kadına uygulanan şiddete,mağduriyete,eşitsizliğe, erkeğe mahkum bir nesnelleşmeye(ki Allah'ın emrine aykırı)karşı çıkmayan sesiniz maşaallah kadınlar biraz güçlenip hak elde etmeye başlayinca (yani Allah'ın baştan verdiği "insan" sıfatına yaklaştıkça) dağları deliyor... kendi sesinizd boğulun...samimiyetsizsiniz,ikiyüzlu bir çekişki içindesiniz...Allah akıl fikir versin
 • Nihat BoyluNihat Boylu3 gün önce
  CEDAW :'' Convention on the Elimination of All Forms of Discrimination Against Women '' Bu sözde İstanbul Sözleşmesinin temel ayakların'dan biride herkes tarafından bilinen KADEM' dir.Peki KADEM' i arkadan destekleyen Dış güçlerin dernek ve vakıf altın da TRUVA ATI misali KADEM ile Aile'mizin huzur duvarlarını yıkmak için hiç çekinmeden açık şekilde kartlarını oynamakta'dır. PEKİ DEVLETİMİZ NEDEN BU KADAR ŞİKAYET VE TEPKİYE SAĞIR DAVRANIYOR. ÜLKEMDE KADEM DENEN AİLENİN TEMELLERİNİ DİNAMİTLEYEN BİR STK veya VAKIF İSTEMİYORUZ..İstanbul Sözleşmesi çöpe atılmalı.
 • Tuncay Şekeroğlu Tuncay Şekeroğlu 3 gün önce
  Abdurrahman bey bizim korktuğumuz ya reis kendi isteğiile pelikancıların karargahına gittiyse ki öyle oldoğunu düşünüyorum ve artık bizi duymak anlamak istemiyorsa. Bir siyasi deha lider kendini nasıl böyle uçurumun kenarına getir ve göremez olur anlam veremiyorum. Ama görüyorum artık kendimizi göstermenin zamanı geldi
 • Hakan baydurHakan baydur3 gün önce
  Sayın Dilipak,Bütün yaşananlardan reisin haberi olmadığını mı düşünüyorsunuz? Reise ulaşamıyoruz demek biraz saflık değil mi? Aileden dediğiniz dernek yöneticileri akşam bir araya gelip hiç konuşmuyor mu sizce?
 • kiowakiowa3 gün önce
  Sayın Dilipak , gazetenize vea haber,haber 7, gibi bazı kanalların haber sitelerine bir ege ilçesindeki bir kamu kuruluşunda yaşanan hainlikleri,rezaletleri,keyfiyetleri,mobinglerini,ak parti başkanı ve bel.başk. ve yardm. nın cehapeli müdürü ve onun aile şirketine çevirdiği kurumu,ankaranın sadece rutin hesap denetlemesi yaptığını,müfettişlerin nasıl kafalandığı ve umursuzlukları vb. vb. vb. vs.vs.vs. en az 50 defa 2 yıldır yazıyorum fakat hiç bir gelişme yok..gazeteniz başta olmak üzere muhafazakar medya da maalesef umursuz ve zafer sarhoşu, ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımıza 2 defa mektup yazdım hiç bir cevap yok...kimliğimi açıkça yazamıyorum çünkü ülkemizde makam sahipleri hep haklı...DÜZELMEYİZ KARDEŞİM...
 • Kamil HOŞOĞLUKamil HOŞOĞLU3 gün önce
  Tayyib beye teşkilatları renkli camlarla olan biteni gösteriyor. Nice sesini duyurmak isteyen olup duyuramadığına amentü gibi inanıyorum.
 • UranUran3 gün önce
  Başka söze ne hacet?Gerisi sözün bittiği yer.
 • turanturan3 gün önce
  Ak Partinin kendi iletişim sistemi AKİM bile tabanın sesini bir aşamadan sonra ötesine aktarmıyor.askıda kalıyor sonrada ilgili kişi bulunamadığın dan geri dönüş de yapmıyor lar..en basit örnek..Bunlar bence bilinç li yapıyorlar.Reisin etrafın da bir tabaka var,o tabakadan geçip de Reise ulaşılamıyor...ve ya haberdar edilmiyor bilinçli olarak..Örnek:Sivas belediye başkanı hakkındaki çok ciddi iddialar vardı hemde kanıtlı olduğu halde,Akim ne yaptı ? kaybetti,ilgili yere ulaştırmadı...
 • kitabın ortasıkitabın ortası3 gün önce
  Suriyeliler ve diğer mülteciler konusu ile İstanbul sözleşmesi ve KADEM konuları Toplumun istediği doğrultuda acil çözüme kavuşmaz ise 18.yıl AKP nin son yılı olacaktır. Vesselam. Siyasi Partiler Toplumlara hizmet için vardır. Toplumun sesine kulak vermeyen siyasi partiler Geçmiş hizmetlerine dayanarak ayakta kalamaz. Toplumun sesine mutlaka cevap verilmelidir.
 • TuncayTuncay3 gün önce
  Domuz yapmaya calisiyorlar aile yok oldu reisn haberi yokmus sagirmi kulaklari duymuyormu gozleri gormuyormu her seyden haberi var
 • metin erenmetin eren3 gün önce
  yurt disi emeklilik borclanmasinda biz gurbetcilere buyuk kazik atildi umarim bu yanlistan doner ak parti yoksabir sonraki secimde oy vermem sandiga da gitmem
 • adem kıral adem kıral 3 gün önce
  fevziisimli yorumcu çokmu zoruna gidiyoranlaşıldısen ise gitmeyen beleş belediyelerden gecinenmisin bizim hakkımızı yiyenmisin eyt ile belediyenin ne alakası var bu bir sigorta emeklilik demektirbiraz haram yemeseler onlarda memnun edilir hadi müjde suriyenin kuzeyide gittisende cehennemineödün taşıcenabı allah görüyor
 • AhmedAhmed3 gün önce
  Erdoğan mümin vatandaşların seslerine kulağını tıkamış, kadem var oldukça bugunden sonra bırakın oy vermeyi Erdoğana dua etmeyi bile kestim. O gitsin kilise açsın, mor çeteyi meclise soksun. Biz ailemizi kadem gibi fitneci yuva yıkım örgütlerine karşı koruyacağız Bugün cihad-ı ekber kademe vb lerine karşı.
 • ibrahim yalçınibrahim yalçın3 gün önce
  Bence bu yazdığın şeylerin hepsini ısrarla vedebilinçli olarak ak parti yani reis bilerek yapıyor. Çünkü bu ekonomik çöküntünün altından kalkamıyacaklarını onlarda biliyor biran önce kısa yoldan kaçmanın planları bunlar yoksa inatla vede ısrarla halkın nefret ettiği konuları hararetle aklı başında bir insan savunmaz. Nedir bunlar suriyeli meselesi işsizlik hayat pahalılığı zamlar
 • DermanDerman3 gün önce
  Yorumcu,nuran derves yorumunda sacmaliyor birde yorumcu serdari ,okusun burdan nuran derves,i de kiniyom,lutfen durust olun ,kademi sen temsil etmiyon zit gorus olmana ramen sizin dusunceniz,dikta fasist dusunce aileye ,aile karar verir baskasi zarar verir.
 • sessiz çığlıksessiz çığlık3 gün önce
  Bizler sadece seçmeniz. Seçimden sonra da "hiç"iz. sesimiz ulaşmıyor. Galiba her liderin olduğu gibi Erdoğanın da etrafını dalkavuklar sardı. Onların süzgecinden geçmeyen hiç bir şey Erdoğana ulaşmıyor. Biz böyle düşünüyoruz. Fetöcüler dışarıda kol geziyor. Ya fetöcü olmadığı halde mağdur edilenlerin sesini kim duyacak? Gayretullah var!
 • MisafirMisafir3 gün önce
  Artık şu köprüyü böldü cirpinmak boşuna. Çünkü konuşmak gerektiği zaman sustun şimdi konuşman ortalığı karistirmaktan başka bir işe yaramaz. Ne güzel söylemişsin kinadigin başına geliyor.
 • ŞAKİR ARSLANŞAKİR ARSLAN3 gün önce
  BU AİLE KURUMUNU YIKACAK OLAN YEŞİL FEMİNİSTLİKTEN AK PARTİ KENDİNİ KURTARMALIDIR AKSİ HALDE BİR KESİMİ DAHA KENDİNİZDEN SOĞUTUR KOPARIRSINIZ BU NE AİLE KURUMUNA NEDE AK PARTİYE YARAR YAPMAYIN ALLAHAŞKINA BU YANLIŞTAN ACİLEN DÖNÜN BİZİ DE SIRTIMIZI SİZE DÖNMEYE NECBUR ETMEYİN
 • Yoksa, 2023 seçimleri ve Başkanlık şimdiden gözden çıkarıldı mı.?!Yoksa, 2023 seçimleri ve Başkanlık şimdiden gözden çıkarıldı mı.?!3 gün önce
  Yoksa, 2023 seçimleri ve Başkanlık şimdiden gözden çıkarılmış demektir.!? Kuzey Irak gibi Kuzey Suriye de gitmek üzere.!?
 • Mehmet KarabıyıkMehmet Karabıyık3 gün önce
  Yanlışları ifade edebildiğiniz için teşekkürler
 • DermanDerman3 gün önce
  Sayin dilipak makale mukemmel,yorumcu alper digerlerinide,taktir ediyorum ve sayin baskan, dunyalari alsanda bu kadem,mi mor catimiakp bitirir belki yanliz kalirsin o zaman bir tanesin sanmiyorum duymuyorsun ,aileler yok olmasin akp once aile kutsaldir, dayatma ile olmaz zina serbestailede esitlik ,sen oyle san avrupada ,ailede doz sahibi kadin,iste burda aldandin.
 • FerhatFerhat3 gün önce
  Masonik bir kurum olan AB yi kendine rehber ve kılavuz edindiklerini gizlemeyenlerden istanbul sözleşmesi gibi bir gayri milli bir projeden vazgeceçeklerini zannediyorsanız çok yanılıyor olursunuz. Zira aile yapimizi hedef alan feminist bir sivil toplum örgütü olan KADEM in kuruluş gayesinininde ayni masonik derin güçlere hizmet ettiğini anlayamıyacak kadar saf olamayız. Malesef Allah'in adını istismar ederek yönetime getirdiklerimiz LGBT ve Feminizmi yasal koruma altına alarak devlet politikası ilan ettiler.
 • Mehmet Mehmet 3 gün önce
  Unuttum,metiner ak parti bitti diyor.Abd ve ingilizler yeni bir ortak mi buldu.
 • Kara EditöreKara Editöre3 gün önce
  Nurdan Devres adli yorumcunun yorumuna bakin kendisi hem mor catiyi hem kademi savunuyor goruyormusunuz kademin durdugu yeri mutemelen bi mor çatili tarafindan savunuluyor ya da bi kademli mor çatiyi savunuyor bu kadem artik bizden bi stk değil islami değerlere karşı bayrak açmiş mor cati ile ayni yolda yürüyenzengin şimarikseküler başörtülülerin stk si
 • Mehmet Mehmet 3 gün önce
  Çok saflık işe yaramaz.Insanin sözü ile davranışı bir değilse o insana güvenilmez.Sayim dilipak halisane olarak başarı bekledik ama cokduk.Dusunun 15 temmuzu destekleyen abd askeri urfamizda.Bu siyasetin bedelini ilk secimde göreceğiz
 • 15 yıldır ak partiliydi15 yıldır ak partiliydi3 gün önce
  siirt den esen lodos,trabzon dan esen karayel,kadem den gelen fırtına,rize dolaylarına tsunami etkisi yapıyor rize de göz gözü görmüyor ,2023 de trafik kazalarına açık halde,31 mart sonrası yaşanan kazalardan ders almamış olacak ki ak parti ve reis,6284 ü ist sözleşmesini cedaw,ı görmüyor duymuyorlar,sonları anap,ın papatyaları gibi olacak selam verecek insan dahi bulamayacaklar,aile den elini çek aile nin yatak odasından çık ak parti 2023 büyük bedel ödeyeceksin demedi demeyin
 • Bilsem AkbaşBilsem Akbaş3 gün önce
  İnşallah en kısa zamanda İstanbul sözleşmesi fesih edilir. Aile hayatımızı bozan böyle önemli durumu yetkililer görmezlikten gelmemeli. Bizler de gündemde tutarak yetkililere hatırlatmalıyız. Yüreğinize sağlık
 • AlperAlper3 gün önce
  Kardeşim yapılan herşeyde reisin haberi yok efsanesini bırakın artık. Adamın kızı dernek kurucularından. Yemek yerken de mi soramıyor "kızım bu gün ne yaptiniz"diye. Reisin bu sözleşmeden ve sonuçlarından bal gibi haberi var ve birşey yapmıyor nokta.
 • KaraKara3 gün önce
  Allah kademi bildigi gibi yapsin beddua etmek istemiyorum ama öyle bi nefret varki icimde anlatmam vallahi mor catiya böyle ofkem yok onlar zaten belli ediyor rengini bunlar başörtüsü nu takip degerlerimizi yikiyorlar Allaho yeşil feminist leri bildigi gibi yapsin Sümeyye Erdoğan Allah senide islah etsin nasil hala istanbul sözleşmesini destekliyorsunuz aklim almiyor siz bizdenmisiniz ?
 • Fikret Ceylan Fikret Ceylan 3 gün önce
  İstanbul Sözleşmesi bu iktidar döneminde imzalandı ve yürürlüğe girdi, siz hangi maddelerine, hangi gerekçelerle karşı çıkıyorsunuz? Somut olarak ortaya koyarsanız daha iyi olur
 • Mustafa Mustafa 3 gün önce
  Bizi de alın, bizide alın diye kim yalvarıyor BATIYA. Batıda çok gayretli görüyor bizi tadını cıkarıyor. Amuda kalacaksınız helallere haram, haramlara helal diyeceksiniz yetmedi yasalaştıracaksınız. Yetmedi erkek erkeğe kadın kadına evleneceksiniz. Yetmez kafirden daha kâfir budistten daha Budist satanistten daha satanist olacaksınız.
 • Mustafa Mustafa 3 gün önce
  A. Dilipak ! Onlardan olmak için top yeküngayret var.... Bakara Sûresi. 120. Dinlerine uymadıkça yahudiler de hıristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır. De ki: Doğru yol, ancak Allah'ın yoludur. Sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyacak olursan, andolsun ki, Allah'tan sana ne bir dost ne de bir yardımcı Vardır ....... . KİM ONLARDAN OLMAK İÇİN GAYRET İÇERİSİNDE.
 • Kızıl ElmaKızıl Elma3 gün önce
  Dilipak yerden göğe haklı..Bir Vatandaş olarak şaştık kaldık , Bir yandan yapıyoruz diğer yanda S 500 lerle yıkıyoruz,,İstanbul Sözleşmesi..Milli Eğitim ve Aile bakanlıkları başı başına bir problem..Oldular ,,Bütün bunlar AK parti döneminde çözüm beklerken Sanki AK parti tarafından desteklendi..Bizde bütün bunlar şüphe ve soru işareti bıraktı..Acaba yeni bir Fetö hortladı acaba..AK parti kısa zamanda bunları çözmezse..Kesinlikle Ak parti gelecek seçimlerde silinip tarihe karışır...AK partiye son uyarı..kendine gel Reyis..
 • fevzifevzi3 gün önce
  EYT CİLER EYT İŞİNİ OY VERDİĞNİZ CHPHDPİYİ DENEN ZİLLET HALLETSİN,SÖZ VERMİŞTİ SEÇTĞİNİZBELEDİYE BAŞKANLARI !
 • Hüseyin özer Hüseyin özer 3 gün önce
  Sayın Dilipak,size bizzat söyleyeceklerim ve sizden beklentilerim var.Size ulaşmak istiyorum,ulaşamıyorum.Size ulaşmanın bir yolu varmı?,cevabınızı bekliyorum.Selamlar.
 • Hakkı kılıçHakkı kılıç3 gün önce
  Umarım bu yazılarınız çok geç kalınmadan dikkate alınır. Aile kurumu bitmek üzere...
 • Sami HoşköseoğluSami Hoşköseoğlu3 gün önce
  Sayın DİLİPAK yerel seçim öncesinden beri Balıkesir Erdek Ak Parti hakkındaki ilçe halkının düşüncelerini ilçe de parti ye zarar veren oluşumları BAŞKAN ımıza veya ak parti genel merkezi ilgili birimlerine yazdın , Hiç bir netice alamadık..anlatıyım , yerel seçim de ak parti belediye başkan adayı seçecek mülakatlar oldu incelemeleroldu müfettişler geldi gitti....hiç adı çıkmayanZiya İlgen in köylüsü ve akrabası olan turan gün diye ilçe halkı tarafından sevilmeyen selamsız denen pinti denen aday atandı , ilçe halkının istediği iki dönem başkanlık yapmış 72 yaşındaki hamit beye 80 yaşında dır dendi ve ilgenlerinbüyüğü mustafa nın dediği oldu akrabası turan başkan adayı olarak çıktı ve seçimde rezil oldu ne hiytap var ne karizma elindeki yazılı notları okumaktan aciz biri neticede 17 aydır maaş vermeyen belediyeyi 300.000.000 TL borca sokan ilçede bvir tek eseri olmayan Başkan a hakaretten 11 ay cezası seçişme 15 gün kala kesinleşmiş ve silivride 2 gün yatıp denetimli çıkmış ve başkanlığı düşmüş seçilse dahi şubat ayına kadar başkan olamayacak bir chp adayından 23.000 oyun kullanıldığı seçimde 1300 fark yiyerek seçimi kaybettiler..peki sonra ne oldu, mu ziya ilgen in abisi erdek katili marmara birlik yönetimindeki görev süresi dolduğında yerine yedek birini koyup " ben önümüzdeki kongrede delege seçilirsem sen istifa edecek yeine ben geleceğim diye anlaşmış nitekim öyle oldu 7 asgari ücretli ballı koltuğa oturdu mustafa ilgen yetmedi ilçe halkının seçmediği akrabası turan gün ü boşalan iilçe başkanlığına seçtirmek üzere baskı ya başladı , en rezili de kurban bayramında bu mustafa ilhen kurbanlık bakar esas işi budur kurban pazarındaki 10-15 çardak var kurbanlık satanlara ait bu mustafa kendine ait çardağın alnınaMUSTAFA İLHEN İN KURBANLIKLARIDIR diye yazdı utanmadan şimdi soruyorum bu rezillikleri biz nasıl örtelim de ak parti erdek te ayağa kalsın..kimseye ulaşamadık ulaşamadık..sizin syfanızdan belki bu rezillikleri yapanlara dur diyecek birileri çıkar, yoksa parti zaten 5 parca ve ilk kurulacak yere giderler. nokta
 • Ömer Ömer 3 gün önce
  Muhterem Erdoğan’a karşı kumpas var gibi seçimde teröristin TRT ye çıkması beni çok şaşırttı terör başı şunu demiş bunu demiş . Bu fevkalade yanlıştı buna kim sebep oldu istanbul sözleşmesi derhal feshedilmeliErdoğan inşaallah buna müdahale edecektir
 • Çok yazıkÇok yazık3 gün önce
  Ak partiden bir şey beklemek çok yanlış olur. Bence Ak parti bitmiş. Neden mi örnek veriyorum cumhurbaşkanımızın bir sürü danışman ve baş danışmanı var ama bunların ne iş yaptıkları bilinmiyor. Üstelik bu baş danışman ve danışmanlar zaten ya birilerinin akrabaları ya da daha önce mecliste görev yapmış kişiler. Meslek, iş hayatları ve yaşlarına bakınca hangi konuda cumhurbaşkanına danışmanlık yapacakları pek anlaşılmıyor. Kaç danışmanı var ve hangi konuda danışmanlık yapıyorlar bilen var mı? Sanki danışmanlık değil hususi koltuk verilmiş gibi. Ak partinin kötü gidişatına sadece bir örnek. Bence acil önlemler alınmazsa Ak parti rakipsiz nakavt olmak üzere.
 • Şevket özdemişŞevket özdemiş3 gün önce
  Sayın dilipak her konuya deyiniyorsunuz bir günde eyt dosyasını açında halkla iç içe olduğunuzu görelim tabii bu yazmakta zor duyrulur
 • HadraHadra3 gün önce
  Bir Makina İmal edilse Çalışma ,Çalıştırma ve Kullanım Klavuzu beraberinde verilir,(her çeşit mak.dan tutun da Bilgisayar ve Cep telefonuna kadar) , Bir Ülke Bağımsızlığını kazanınca Meclisi toplanır Anayasasını, Ceza Hukukunu vb Yasalarını yapar Hayatlarının Normale dönmesi,Yaşantılarını Normale dönüşümü için onaylanır ve Yürülüğe girer, Tıpta da Böyle kurallar var Tedavi,Reçete, Ameliyatlar, Ticarette de vb örnekleri çoğlatabiliriz, Cenabu Hak(CC) İnsanı yaratırken Kendilerine Hayat ve Yaşantı tarzının sıkıntılarının Minimum olması için kendilerine Peygamberler ve Rehber olaraak Kitaplarını göndermiştir. Şimdi Aile Konusunu İnsanlar Allah Tarafından kendilerine gönderilen Peygamberlerden daha mı iyi biliyorlar ,Bakınız Yüce Allahın(CC) bize emrettiği kuralların çıkıldığından ne Ülkemizde Ne İslam Ülkelerinde ne de Dünyada Huzur Yok, Aile Huzuru yok, Cinayet, Kan dökümü, savaşlar bitmiyor, Hırsızlık,vb olaylar bitmiyor, TEK KELİME İLE İSLAM OLMADIĞINDAN OLUYOR VESSELAM.
 • MALKOÇMALKOÇ3 gün önce
  ÜMMETİNCEZAKANUNUNDA , ZİNASUÇ DEĞİL..... BUÜMMET,HANGİÜMMET .....?????
 • Ayhan sırma Ayhan sırma 3 gün önce
  Birileri bu saçmalığa dur demeli
 • bozerenbozeren3 gün önce
  Allah razı olsun sn. Dilipak. yalnız. ne biz yorumcuları, ne de siz muhterem yazarları, düşünürleri dinleyen yok. sesimiz yukarılarda duyulmuyor. maalesef durum böyle.
 • Abdullah Abdullah 3 gün önce
  Üstat Dilipak ,sonuna kadar haklıdır..Keşke reis ile başa baş bir görüşme gerçekleştrse..
 • Ali Ali 3 gün önce
  Hocam tebrik ediyorum, Sizin gibi önderler bu konuları gündeme getirmezse sesimizi kimse duymayacak, umarım reis bu makalenizi dikkate alır ve bu rezilliğe bir son verir.
 • SerhatSerhat3 gün önce
  Eyt. Biz sesimizi duyurdugumuz zaman akp den eser kalmamış olacak ilk seçimde..... kimse kusura bakmasın
 • Hocam Memleket elden gitmiş.Hocam Memleket elden gitmiş.3 gün önce
  Siz memleketten bahsediyorsunuz. Memleket mi kalmış? Aileden bahsediyirsunuz, aile mi kalmış, ne namusu kalmış, ne ahlakı, herşeyin çivisi çıkmış. Siz ve siteniz ise kalkmış AKP'yi savunuyorsunuz. Milletin Akite olan öfkesini bir bilseniz, (AKP'yi savunmasından ötürü) toplum feryat ediyor. Ne namus kalmış, ne ahlak. Millete, CHP'nin yapamayacağışeyleri AKP yaptı, hem de Müslümanların oylarıyla. Milyonlarca insan, bu AKP'lilerle aynı olmaktansa Ateist olurum, deist olurum, Gavur olurum daha iyi dedi ve oldu. AKP'lilerin yazılarını okudukça millet Gavur olmaya karar verdi. Bunlarla aynı dini paylaşmaktansa Gavur olmak daha iyi dedi. Aile hayatı, Homo gay hayatına döndü.
 • davincidavinci3 gün önce
  serdar...evlilikler senin gibi düşünenlerin yüzünden yıkılıyor.benim arkadaşım eşinden bakkala bile giderken gidemezsin diyen kocasının aşırı baskısından boşandı.mesele kadınların kadın kadına arkadaşlarıyla dışarı çıkması yemeğe gitmesi içki içmesi değil mesele erkeklerin dışarı çıkması arkadaşlarıyla .... yerlere gidip içki içmesinde.kadınları baskılalayarak korkutarak vb yollarla eve kapatalım diyorsun.açıkça yaz .alevere dalevere yapma yazarken insanlar amacını söylediklerini doğru anlasın.şiddete dayalı evliliklerden ne anlıyorsunuz.baya mutlumusunuz .eşiniz siz onlara psikolojik fiziki şiddete maruz bıraktığınızda sizi daha çok mu seviyor.bir kadınla bir koğuşta ( hücrede ) yaşamak !!! sen gardiyan eşin suçu meçhul mahkum.mutluluklar size.ne örnek ne ideal bir aile profili bu böyle.dinide kendi dünya görüşüne bi alet ettinki duygulandık :)) aile birliği dediğin şey senin eşin ve yanındaki beş kuması mı.ne birlik ama
 • fetösavarfetösavar3 gün önce
  gençler her yorumda emeklilik konuları gündeme geliyor. devletin parası bu işe yetecek bir durumda değil. veya devlet bunu uygun görmüyor. habire bu meseleyi öne sürmeyin. gına geldi. bilmiyorum ama bi çalışın veya ne bilim bi şeyler satın ama emeklilik de emeklilik olmasın... lütfen.... bakın artık emeklilik yaşı gittikçe uzatılıyor. işkence için mi???? para ve ekonomi kendiliğinden olmuyor. ya mukaddes toprakları satacaksın devlet de sana yattığın yerden para verecek, ya da 90 yaşına gelsen de çalışacaksın amerikada olduğu gibi....
 • enesenes3 gün önce
  Kadının biri bir kağıt düşürmüş yaşlı bir amca kızım sizden bir kağıt düştü demiş kadın başlamış bağırmaya sana ne seni dava ederim gibi saçmalıklar neticede çevredekiler müdahale etmiş kadını zor ikna etmişler. Yaşanmış olay böyle giderse bu işin çivisi çıkacak..
 • ismime luzum yokismime luzum yok3 gün önce
  size kulak vermiyor sayin dilipak ama pelikancilari dinlemeye gitmis siz hala reis iyi cevresi kötu demeye devam bak fetöcu zenginlere teker teker cikiyorlar fakir fukara icerde
 • şenay doğanşenay doğan3 gün önce
  ZUHRUF 5 E BAKIN akıntıya kürek çekiyorlar allaha emanet olun
 • Malkoç Malkoç 3 gün önce
  BARINÇNİCE BADİRELER ATLATTIK , 18YAŞINAGETİRDİKPARTİMİZİdemiş.... EVLADIMIZ gibi demiş.... ALLAHCEMİ CÜMLESİNE HAYIRLIEVLATnasipetsin.... EVLADINDANHAYIRLISI.... ERBAKAN HOCARAHMETLİ DEÖYLEDERDİ.....
 • Kocasolak Kocasolak 3 gün önce
  Allah razı olsun hocam. Bayram geniş kitlelere ulaşma açısından bulunmaz NİĞMET. Millet reise KÜSMÜŞ.İslami hassasiyet GÖZETİLMİYOR diyorlar. Konya şehir Hastanesı bitmek üzere imiş, Konya eğitim araştırma ve YENİ YAPILMIŞ olan numune Hastaneleri dahil birtakım hastane kapatılacakmış. Şehir hastanesine VERİLEN HASTA TAAHHÜTÜ için. Millet diyor ki, arsa belediyeden, para, devlet bankalarından kredi. Peki bu şehir hastahanesini yapan şirket NE KOYDU ORTAYA ki, millet bu kadar yıl onlara PARA AKITACAĞIZ ?. Yanlışınız var, DİYEMEDİM. Var mı yanlışı? Zeytinburnu kentsel dönüşüm milleti perişan etti, kira yardımı bitmek üzere ama, inşaatın projesi dahi ortada yok.
 • Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz 3 gün önce
  Bu noktaya nasıl geldik acaba? Cevapi kisa: Zinanin suc olmaktan cikarilmasi. Zina sucu bir şekilde esitsizlik adi altında kadük kalmış. Ulkeyi 18 yildir yöneten siyasi iktidar da, Avrupa Birliğine katılmak için ahlâk, edep ve haya dışı ve Islam'da büyük bir günah ve ağır bir suç olan ZİNAyi yani fuhşu SUÇ kapsamına alacak yeni bir yasal bir düzenleme yapmamış. Iktidar daha sonra bu düzenlemenin yapılmamasını bir hata olarak itiraf etmis... Zina bir toplumda suç olmazsa bunun varacağı sapkinliklarin yolu da LGBT gibi insan fıtratına ters birlikteliklere yol açmaz mi?
 • serdarserdar3 gün önce
  İstanbul sözleşmesi nedir diye şöyle bir baktım ve madde 12/1 'de genel yükümlülükler başlığı altında şöyle denilmektedir; "Taraflar kadınların daha aşağı düzeyde olduğu düşüncesine veya kadınların ve erkeklerin toplumsal olarak klişeleşmiş rollerine dayalı ön yargıların, törelerin, geleneklerin ve diğer uygulamaların kökünün kazınması amacıyla kadınların ve erkeklerin sosyal ve kültürel davranış kalıplarının değiştirilmesine yardımcı olacak tedbirleri alacaklardır.". Örneğin; evli bir kadın ben bugün bir mekana gidip içki içeceğim ve geç geleceğim diyebilir ve kocası sesini çıkarmamalı veya evli bir kadın kızlı erkekli arkadaş grubu ile tatile çıkacağız diyebilir ve kocası sesini çıkarmamalı veya 18 yaşından büyük kız çocuğu ben bugün erkek arkadaşımla birlikte kalacağım diyebilir babası sesini çıkarmamalı veya evli veya bekar bir kadın bugün eve gelmeyeceğim diyebilir ve kocası veya babası hesap sormamalı çünkü kadın ve koca aynı hakları sahip aynı zamanda 18 yaşını doldurmuş kız çocuğu ile erkek çocuğu aynı haklara sahip yani eşitler. Her toplumun kendi değer yargıları var.Kadına ve aile içi şiddeti önlemek maksadıyla sosyal ve kültürel davranışa saldırarak örf, adet ve gelenekleri yok edecekler. Kadına karşı ve ev içi şiddeti en başta içkiye, kumara, bahise hayır diyerek % 90 engelleyebilirler. Bu İstanbul sözleşmesinde bunlar hiç yok. Bedenlerini erkeklere satmak zorunda kalan kadınların neden bu işi yapmak zorunda kaldıkları ile ilgili önleyici tedbirler bu İstanbul sözleşmesinde yok. Bana göre Fuhuş adı konulmamış şiddettir buna yönelik İstanbul sözleşmesinde herhangi bir ifade yok. Eşlerin birbirine şiddet uygulamasına hatta ölümlere neden olan eşlerin birbirlerini aldatması olaylarının arkasındaki nedenlerin ortadan kaldırılması ile ilgili herhangi bir şey İstanbul sözleşmesinde yok. Barlarda, pavyonlarda ve benzeri eğlence yerlerinde çalışan çaresiz kadınlara uygulanabilecek şiddetin önlenmesi ile ilgili herhangi bir şey İstanbul sözleşmesinde yok. İstanbul sözleşmesi gerçekten sadece Aile yapısına, örf, adet ve geleneklere saldırıdır. Bence İstanbul sözleşmesi kadınların ve kızların aile dışında şiddet görmesine olanak sağlayan bir sözleşmedir. Acilen iptal edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
 • Vatandaş AdemVatandaş Adem3 gün önce
  Siyaset; ne yazık ki seçim zamanı meydanlarda bol vaat, seçimden sonra unutma,sessiz kalma eylemi oldu.En güzel örnek 3600 ek gosterge.Ciksa binlerce öğretmen,polis,sağlık çalışanı emekliye ayrilacak.Yerine gençler gelecek.Ama secimde vaat,seçimden sonra yat.Oh ne rahat.
 • RİNGONUN AHIRIRİNGONUN AHIRI3 gün önce
  SAYIN DİLİPAKülkede aileyi tehdit eden pek çok yazılı,sözel ve iletişimsel mecra var.telefonla ortam dinleme üzerinden vatandaşın telefonlarını dinleyipte gelip buraya aile şöyle bozuluyor,aile böyle bozuluyr diye yorum yapan adamlar var.aynı adamlar bu seferde telefonla dinledikleri ortamı ekşi sözlüğe taşıyorlar.dün gezide bizim hayat tarzımıza karışıyor diyenler,bugün , ekşi sözlükte karşı oldukları kesimin hayat tarzını alaya alıyor kendince? en çok hak,adalet ve hukuk arayışında olanlara dikkat et.çünkü en çok haksızlığa onlar elverişli olanlardır.adam hertürlü hayat tarzını telefonla ortam dinlemesine alıp,gelip burda alay eder gibi yorum yaparak haktan adaletten bahsediyor.hükümette bişi yapamıyor.şimdi ben bu hükümete nasıl oy vereyim.güvenlik yok,savcılığa gidiyorsun savcı işini yapmıyor.artık hükümetten soğudum.inşallah 4 yıl sonra daha kaliteli bir hükümet gelir.çünkü açziyet içinde bir hükümet var.ama kendilerini güçlü göstermeye çalışıyorlar.son belediye seçimlerinde büyük şehirde kaybetmeseler hala kendilerini güçlü sanacaklar.
 • Adnan KalkanAdnan Kalkan3 gün önce
  Bilim Adamları ve İlaç Şirketleri İşbirliği ve Hastalandırılan Nesil...Cosgrove ve arkadaşları'nın 2006 yılında yaptığı ve Amerikan Psikiyatri Birliği'ni açıklama yapmaya zorlayan araştırma, bilim adamları ve ilaç şirketleri arasındaki bağlantıları gözler önüne seriyor. Araştırmaya göre DSM'yi (Ruhsal Hastalık Tanı Kitabı)hazırlayan 170 panel üyesinin 95'i (%56) farmakolojik ilaç şirketleri ile ilişki içindeydi. Depresyon gibi en yaygın hastalıkların tanımlandığı panel üyelerinin ise tamamı ilaç şirketleri İle bağlantılı olarak çalışıyordu. Mücahit Gültekin/Algı Yönetimi ve Manipülasyon/45
 • NURAN DEVRESNURAN DEVRES3 gün önce
  Sayın yazar, nasıl oluyor da İstanbul sözleşmesi memleketin bir numaralı sorunu oluyor? Halk büyük geçim sıkıntısı içinde. İşsizlik gençleri perişan ediyor. İnsanlar evine ekmek götüremiyor. 25-30 yaşındaki koca adamlar babalarından harçlık alırken kahroluyorlar. İntihar eden edene. Herkes gırtlağa kadar borç içinde. Yolda istediğiniz kişiyi çevirip sorun. Bir numaralı derdin ne diye. İstanbul Sözleşmesi diyen bir kişi çıkar mı? Ben hiç Istanbul sözleşmesi için intihar eden kimseyi duymadım. Ama kocasının öldürdüğü kadınları her gün okuyorum, tvlerde görüyorum. Öte yandan Suriye-ABD-PKK ekseninde iktidar çok sıkışık. Siz içerinin gazını almak için söylenenlere bakmayın durum çok vahim. Savaş kapımızda. Şehit gelmeyen gün yok. Dibimizde Kürdistanı kuruyorlar. ABD sürekli silahlandırıyor YPG-PKK yı. Suriyelilerin boşalttığı bölgede kuruyorlar. Oradaki mevcut Suriyelileri de bize gönderip bölgeye PKK yı yerleştirecekler. Allah korusun. Türkiye bıçağın sırtında. Bu kadar büyük sıkıntılar varken iktidar İstanbul Sözleşmesi ile uğaşamaz. Sanki her şey çok yolunda da bir kusur İstanbul Sözleşmesi.Mor Çatıya neden düşman olduğunuzu anlamıyorum. Yani koca vahşetine, zulmüne, tehdidine maruz kalan kadının sığınacağı bir yer kalmasın mı istiyorsunuz? Koca kadını dövsün, işkence etsin, öldürsün ve kimse yardım etmesin mi istiyorsunuz? Adı güya aileyi korumak. Nasıl koruyacaksınız? Kadınları öldürterek mi? İntinara sürükleyerek mi? Karı-koca birbirinden memnunsa, iyi geçiniyorsa o aileyi hic kimse yıkamaz. Ama bir evde zulüm varsa, dayak, tehdit varsa ona da aile denmez. KADEM çok sağlam ve asla siyasi olmayan bir kurum. Tam tersi iki tarafı da mağdur etmeden aileyi korumaya çalışıyor.
 • Parlayan YıldızParlayan Yıldız3 gün önce
  Devletler ve Dinler birarada yaşarlar. Ne biri eksik ne biri fazla. Din yalanı olmasaydı devlet de olmazdı, milliyetçilik de olmazdı, savaşlar asla olmazdı.Kusura bakmayın Sayın Dilipak. Umarım ömrünüz yeter, Tanrıların ve dinlerin cenazesini görmeye.
 • Mesut SarpMesut Sarp3 gün önce
  Sn. Dilipak bu seçimde AP partili birileri Apo’nun kırmızı bültenle aranan kardeşini ekrana çıkardı. Kimdir bunlar hala neden acıklanmazlar. Tabii ki AK Parti’nin bu konu ile ilgili kaybı İstanbul seçimlerinden daha büyük. Bunlar aslında Reize komplo mu kuranlar?! Kim Reizi Pelikancıların karargahına götürüyor, neden bu rezalete dur deme konusunda Reize ses duyurulamıyor ! Bu hatayı kim örgütledi ve kimse nasıl oldu da bu rezaleti görmedi ? Evet bu konu son derece hayati önem taşıyan bir konu. “Yanılmışız” diye geçiştirilecek bir konu ise hic değil. Rezaleti milyonlar gördü ve unutmazlar.
 • ünsalünsal3 gün önce
  B1ukadar cehalet ancak okumak ile olur.1.Diyarbakırda ekilen bir esrar tarlasınaaskerler operasyon yapıyor,Komutan esrar köklerini söktürürken yaşlıbir kadın ellerini havaya kaldırarak kürtçe beddua ediyor. Komutan da kürtçe anlamadığı için askerlere hitaben, bu kadın niye bağırıyor der. Askerde komutanım size beddua ediyor.Allah kahr etsin allah belanızı versin diye ileniyor.Yaşlı kadın feryat ediyor ,devamında ben bu esrar parası ile hacca gidecektim der.2Kuran kursuna giden genç bir bayan konuşma kendisine hitaben oyunuzu kime vereceksin diye sorulduğunda cevabenkürtlerin partisi belli elbettekiselahattindemirtaş a verecem.3 Diyarbakırlı bir genç ögretmen görev yaptığı balıkesirde genç bir ögretmen kız ile tanışır, kısa süre sonra aile büyükleri araya girer.böyleceevlenmeye karar verirler.Balıkesirde dügün esnasında halay çektikleriiçin dügün iptal edilir.Gerekçe ise bunlar pkk lıdır diye.4. mevcutmilli egitim bakanlığı yoga nın okul müfredatına eklenerek ders olarak yapılması yönünde tavsiye kararıverir. Bilindigi yoga meditasyon hint felsefe ögretisi olup islamda asla yeri yoktur.6.Ehliyet ve liyakat olmayınca bu işler böyle oluyor .Osmanlıda egitim çocuklar 3 yıl 3 ay ve 3 günlük olunca önce edep ,adap ögretildikten sonra egitim verilirdi. Bu gün kü egitim modeli islamın gelişmesine bir katkı sağlamıyor.
 • Mehmet Ali yıldırımMehmet Ali yıldırım4 gün önce
  İyide hocam: Adamlar 'adalet' için Ankara'dan İstanbul'a yürüdüler! İki 'ağaç' için memleketi ateşe verdiler! Peki Siz neden aileyi dinamitleyen İstanbul sözleşmesi için bir protest yürüyüşünü organize etmiyorsunuz? Bu daha etkili olmazmı? Adamlar kendi batıl davalarında bu denli aktif iken, biz neden hak davamızda sadece yazı yazarak pasif kalıyoruz?
 • klmklm4 gün önce
  Küresel eşkıyanın yuları nin tasması nin siyonist lobinin elinde oldunu bilmeyen kürt türk müslüman galdımı onu bilmiyorum da. Aynı siyonist in arzı mev ud nilden frat a büyük lsrail hayali de bilmem kaç asırdan buyana gözler önünde iken ' Yahudi nin hesabına dolgu malzemesi odunu görmezden gelerek, aklısıra kürt devleti hayali ile Mehmetçik le çatışarak ölen 15 t çocuklarına da biraz üzülüyorum. Allahonları uyandırsın. ŞEHİD LERİMİZE RAHMET YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM..
 • Hasan dereliHasan dereli4 gün önce
  S marasliden bahsederken bu konuyu sürekli gündeme getiren sefa saygılı nin da hakkını teslim et iki kelime bahset..
 • Halim korluHalim korlu4 gün önce
  Öyle de hocam, pisliğe bulaşmış siyaseti ne yapacağız?
 • Mehmet ay Mehmet ay 4 gün önce
  Sayin dilipak, turkiye de bu halk ile bir yere varilmaz.Insanlarda bu kafa yapisi oldugu muddetce, turkiye refaha ve huzura kavusamaz.Ben umudumu kestim artik........
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 4 gün önce
  ABD yi ikna ederek , tehdidi azaltmışız... Öyle diyorDEVLET BAHÇELİ... Biz AMERİKALILARI ikna etmişiz.... Vatanseverlerin aklıylaalay etme BAHÇELİ.... MAHİR KAYNAK NE DEMİŞTİ.... İSLAM DİNİNİYOK ETMEK İÇİNDİNCİ PARTİYİKULLANIRLAR demişti... Vatanıböleceklerzaman da MİLLİYETÇİ bir partiyi veya partileri.... YEMEZLERBAHÇELİYEMEZLER....
 • Yunus 16Yunus 164 gün önce
  Fetö Mücadelesi yavaşladı! Barinç İstişare KURULU na girdi Mücadele yavaşladı. ALİ AHMET ABDULLAH ın hedefi ve çalışmaları da fetö Mücadelesini DURDURMAK. PARTİ KURMAK İSTEYENLER Bu kadar reklam yapmadan kurabilirlerdi !! Amaçları BLÖF yaparak ERDOĞAN ı sıkıştırmak! İSTİŞARE KURULUNUN GÖREVİDE ORTAYI BULMAK! ( dünyanın en dandik KURULU ) Bu KURULUN ÜYELERİ ÇİFT TARAFLI OYNAYIP! YİNE ERDOĞAN I KANDIRIYORLAR! Erdoğan ı sırtından hançerleyip devirmek isteyen Ali Ahmet Abdullah a HALÂ KARDEŞİM DİYORLAR. ESKİ ADI CEMAAT E ( FETÖ) ŞİRİN GÖRÜNMEYE ÇALIŞIYORLAR ! DİKKAT DİKKAT 2011 DEN SONRA HİÇ OY VERMEDİLER, HİÇBİR ZAMANDA VERMEZLER ! KİME ŞİRİNLİK?? CUMHURBAŞKANLIĞI İSTİŞARE KURULUNUN MİLLET DE HİÇ KARŞILIĞI YOK! AYNI SURİYELİLERİN BELİRSİZLİĞİ OY KAYBETTİRDİĞİ GİBİ BU KURULDA ÇOK İTİCİ OLDU ERİMEYE DEVAM!!! BU GİDİŞLE İKTİDARI KENDİ ELİMİZLE VERECEĞİZ TIPKI ANKARA İSTANBUL DA OLDUĞU GİBİ....... DOST ACI SÖYLER. İŞLER TERSİN TERSİN GİDİYOR....
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 4 gün önce
  YPG'nin hazırolmasıiçin , ABDBİZİOYALIYOR.....diyorGEN. KURMAY İSTİHBARAT ESKİ BAŞKANIİSMAİL HAKKI PEKİN....ÖNCEAFRA TAFRA, SONRA DAAMERİKALILARI BUYURETMEK..... ZEKAMIZLA ALAYETMEYİN.... BİR AN ÖNCE SURİYE, IRAK, İRAN, RUSYAYLA BERABER , İKİNCİ İSRAİLİNTEPESİNE ÇÖKÜN.... ÇEKİÇ GÜÇ DEDİLER, IRAKTA KÜRDİSTAN KURDULAR, ŞİMDİ DE ORTAK HAREKET MERKEZİ deyip SURİYE KÜRDİSTANINIKURACAKLAR... SIRADA TÜRKİYE VEİRAN VAR....
 • DursunDursun4 gün önce
  Sözde %98 Müslüman bir ülke. Şeriat isteyen %2. Kim niçin veya nasıl müslüman, kişi biliyormu iman nedir, imanı bilen tevhîdi olanmı Müslüman sadece dilde olan mı Müslüman
 • Mustafa Mustafa 4 gün önce
  İtikat sız tevhidsiz ĞIRTLAĞA kadar şirk içinde ki milletten bu ses cikar. Tenekelerden orkestra olmaz.

Günün Özeti