Siyaset-i Nebevi, İktisad-ı Nebevi

05 Eylül 2019 Perşembe

Geleneksel tıp, tamamlayıcı tıp, alternatif tıp, ne derseniz deyin bu çerçevede bir de “Tıbbı Nebevi” konuşuluyor. Tıbbı Nebevi de aslolan hastalığın tedavisi değil, hasta olmamaktır. Bir gün yiyip bir gün oruç tutacaksın. Yediğin zamanda 2 öğün yiyeceksin. İki hayvansal gıdayı birlikte yemeyeceksin. Abur-cubur yok. Helal, temiz, fıtratı bozulmamış şeyler yiyeceksin. Erken yiyip, erken kalkacaksın. Sofradan doymadan kalkacaksın, bol su içeceksin. Sağ elle yiyeceksin. Buyurun, afiyet olsun!

Peki “Siyaset-i Nebevi”yeyi ne yapacağız. “Siyaset-i Nebevi” “İktisad-ı Nebevi”den önce gelir. Çünki iktisadı yöneten idare ve en başta para üretme yetkisini elinde bulunduran irade siyasi iradedir. Riba (Yani piyasada faiz diye bilinen şeyin aslı) en son haramlardandı. “İçtimaiyatı Nebevi”yi ne yapacağız, “Maarif-i Nebevi”yi ne yapacağız. “Montessori” ile idare mi edeceğiz! İstanbul sözleşmesi, mesela ne kadar “Aile-i Nebevi”ye uyuyor! “Nebevi” tasarruflar, nübüvvet sıfatı ile yaptığı işlerdir ve çoğu farz olan tasarruflarla ilgilidir. 

Mal, can, namus, akıl, inanç, nesil emniyeti en öncelikli konulardır. Çalan adam malın, paranın bir kısmını değil, tamamını alıyor. Kimi makam çalıyor, kimi mal ya da para çalıyor. Kimi de soru çalıyordur. Rüşvet almak ve/veya vermek çok daha büyük bir günah! Bir hırsız bir bağdan bir bostan çalar, riba işi yapan bir bostan verir, 1,5 bostan ister, rüşvet alan bir kişi bir bostan karşılığında bir bağı satar!

Adalet hepsinden önce gelir aslında. Zira “Adalet mülkün temelidir”.

Adalet yoksa barış olmaz. Adalet yoksa ve “barış var” diyorlarsa o “Barış” dedikleri şey, “teslimiyet”tir. Adalet ve barış yoksa o ülkede hiçbir hürriyet güvende değildir demektir.

Biz Nebevi tasarrufu sünnetle sınırlandırdık, “sünnet” deyince de ilk akla gelen çocukları sünnet ettirmek! Babalar çocuklarını sünnet ettirince sünnetle ilgili görevlerinin tamamını yerine getirdiklerini mi sanıyorlar bilmiyorum.

Asıl ve öncelikle konu şu: Nebevi geleneğin yaşandığı ortam “ehli beyt” ortamı. Sahi bizim aile fertlerimiz ehli beyt geleneğine ne kadar uygun karakterler. Oğullarımız, kızlarımız, hanımlarımız ve erkeklerimiz bu yapıya uyuyor mu? Erkekler ne kadar Hz. Yusuf’a benziyor, Eyyub sabrı var mı onlarda! Ya da ne kadar Hz. Ömer’e, Hz. Ali’ye benziyorlar. Hanımlarımız, kızlarımız Hz. Haacer’e, Hz. Meryem’e, Hz. Asiye’ye ya da Hz. Fatıma’ya, Hz. Ayşe’ye ne kadar benziyorlar.

Acelem yok. Geç de kalmayalım. Her şeyin bir zamanı var. O zaman gelince olacak olan olur. Namazın, orucun, iftarın, sahurun zamanı vardır. Zamanı geçince bir şeyin değeri de olmaz. Mesela “geciken adalet, adalet değildir”. Oyalanmak, geciktirmek, ertelemek için 40 bahanemiz var. Oysa bizim sözü dinleyip doğrusuna tabi olmamız gerek.

Toplum ilişkilerinde adalete riayet etmiyorsa, siyaseti ve bürokrasiyi ifsad eder. Aynı şekilde siyaset ve bürokrasi dürüst değilse onlar da toplumu ifsad ederler. Nefsini Şeytana satan yöneticiler ifsad ederken “biz ıslah edicileriz” derler. Oysa onlar bozguncuların ta kendileridirler.. Yöneticiler yönettikleri halkın siyaseten, iktisaden, içtimai olarak başlarına gelenlerden mes’uldürler. 5 temel emniyetin muhafazası için oraya geldiler.

Ama öte yandan her topluluk layık olduğu gibi idare olunacaktır. Tencere yuvarlanır kapağını bulur. İktidar toplumun aynadaki görüntüsüdür. Toplumun mücessem halidir. Bir farklılık sözkonusu ise bu durum uzun süre sürdürülemez.

Kişisel olarak bedeni sağlığımız için gösterdiğimiz ilgi, ihtimam ve gayreti siyasetimiz, iktisadiyatımız, içtimai hayatımız ve aile için göstermez ise aynı şekilde bu bünyeler de hastalanır ve yatağa düşer. Bu işler durduk yerde olmuyor.

Gerçekler gizlenir ve zamanında tedbir alınmazsa bu işlerin varacağı yeri kestirmek zor değil. Kol kırılır yen içinde kalırsa, kolunuz ya kangren olur kesilir ya da çolak kalırsınız.

Hani derler ya kanserden korkma geç kalmaktan kork. Bana göre hayatın birçok alanında bir kanserleşme söz konusu ve bunların birçoğunda da sanki geç kalıyoruz gibi geliyor bana. Yarın son çıkışı da kaçırırsak, son pişmanlık fayda vermez. Cahil ve zalim kişi ve topluluklara yardım etmez. Onlara verilen süre, kurtuluş için olduğu kadar aslında Allah’ın gazabının büyüklüğüne işaret eder.

Keşke başkalarının bizi dinlemelerinden korktuğumuz kadar Allah’ın bizim hayatımıza dair her şeyi bildiğine ve hesap soracağına dair bir endişemiz olsa.. “İman ettik” demekle yakamızın bırakılıvermeyeceğini bilmemiz gerek. “Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.” Şeytan bizi iyi niyetlerimizle de aldatır.

Hani “Allah’ın emri, Peygamberin gavli” üzerine aile kuruyoruz ya, ailenin yönetimi konusunda Allah’ın emrini, Peygamberimizin açıklamalarını biliyor muyuz. Daha da önemlisi bunları tatbik ediyor muyuz! Yoksa siz, güzel sesli hafızların okudukları ayetler ve yine okunan duaların kurtuluş için yeterli olduğunu düşünenlerden misiniz! Eğer öyle düşünenlerdenseniz yanılıyorsunuz.

Bakın, bu dünyada yaptığımız ve yapmamız gerekirken yapmadığımız her şeyden, söylediğimiz ve söylememiz gerekirken söylemediğimiz her sözden hesaba çekileceğiz. Önce de kamu sorumluluğu üstlenenler olmak üzere. Buna ne kadar hazırız!

İhtirasla istediğimiz her şey imtihanımız olur. Fitneye dönüşür. Aşk ve öfke sarmalı aklı zail eden girdaplardır. Kibriti gözünüze çok yaklaştırırsanız, arkasında bir ormanı kaybedersiniz. Bakın kedi aç kalır ve yavrusunu yemeye karar verirse onu fareye benzetirmiş. İnsanoğlu bir şeyi kafaya koydu mu, dini ve ahlakını da eğip bükmeye başlayabiliyor. İnandığı gibi yaşamayı bırakıp yaşadığı gibi inanmaya başlayabiliyor.

Bu iktisadi ve sosyal çevre, bu aile ve bu eğitim kurumlarından sağlıklı ferdler ve toplum damıtmak mümkün değil. Allah’ın dini, yeri-göğü, ölümü ve hayatı açıklar, bizim yaşadığımız din karı ile koca, gelinle kaynana arasındaki ihtilafı bile çözemez. Bu terörist, cinayet işleyen çocuklar, bu rüşvetçiler ve torpilciler bu ailelerden, bu mekteplerden geliyor. Onun için yeniden iman etmemiz gerekiyor. İktisadi, siyasi ve içtimai hayatımızı yeniden gözden geçirmemiz gerek. Din dahil, her şeyi “meta” haline getiren bu “piyasa” bu sonucu doğuruyor. Mescidinden maarifine herkesin değişim için seferber olması gerekiyor. Bu halin bizi getireceği yer burası idi. Şimdi yeni bir başlangıca ihtiyacımız var ve yeniden imana, Allah’ın kitabında buyurduğu gibi! Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Sertap Sertap 10 gün önce
  CHP İstanbul Büyükşehir Grup Başkanvekili Doğan Subaşı CHP'nin İstanbul Büyükşehir'de İmamoğlu'ndan sonra gelen ikinci adamı partinin gizli toplantısında bakın neler anlatıyor… ● 3 ay içinde tüm kadrolar değişecek hiçbir AKP'li kalmayacak.● Belediye 4 parçaysa 2'si CHP'nin, 1'i İyi Parti'nin, 1'i HDP'nin yönetiminde olacak.● HDP'lilere verdiğimiz sözleri tutmak zorundayız.İyi Partili arkadaşlarımızın buna karşı çıktığını görüyoruz ama şunu bilmeliler ki, İstanbul'u HDP'lilerin oyları ile kazandık. Onlar olmasa kazanma ihtimalimiz yoktu.● AKP'lilerin işten çıkarılması tepkilere neden olabilir. Bunun için profesyonel iletişim desteği alacağız.İşten çıkarmaların tamamında toplumun tepkisinin azaltılacağı haber ve belgeler servis edeceğiz.● Medyayı güçlendirme kararı aldık. Türkiye'deki alternatif yabancı kaynaklı medyayı destekleyeceğiz.AKP'liler İstanbul'da tasfiye edilirken çok farklı konularda ülke gündemi meşgul edilecek.● Tek bir zarfı (ihaleleri kast ediyor) AKP'liler almayacak.Bölüşümleri il başkanları belirleyecek.Gerekirse İzmir, Eskişehir veya Güneydoğu'dan hak edişi olan şirketlere zarflar verilecek.● İBB'nin güvenlik personellerini çok hızlı değiştireceğiz. Biliyorsunuz belediyenin güvenliği otomatik silah taşıyabiliyor. Bu birim partinin güvenliği için önemli.● Vakıflar üzerinden tartışmaları büyütmemiz lazım. Bir sonraki seçimde kendi tabanımızı mutlu edemezsek kazanamayız.Bunun için onların vakıflarını itibarsızlaştırıp yerlerine kendi vakıf ve derneklerimizi koyacağız.● HDP'lileri kaybetmezsek hiçbir sorun yaşamayız. İstanbul'da bizim için kilit parti HDP. AKP'ye karşı kazanmak için HDP'yi hoş göreceğiz.● Ekrem Bey ortalık sakinleşince Demirtaş'a teşekkür ziyaretinde bulunacak. Avrupa'daki dostlarımız da Demirtaş'ın sürekli gündemde tutulmasını istiyor. Bu ziyaret bunun için çok önemli.● Klasik medya haber siteleri artık yeterli değil. Sosyal medyanın gücü tartışılmaz. Kriz anlarında sosyal medyadan bir taş atıyorsunuz 40 akıllı çıkarmaya çalışıyor. Gerçek ortaya çıkana kadar herkes algıya zaten inanıyor. Artık önemli olan algı. Bu seçimlerde Ekrem Bey bunu ispatladı.İşte böyle… İmamoğlu ve ekibinin 3 ay içinde yaptıklarına bir bakın… Eylem planlarını milim sapma göstermeden uyguladıklarını göreceksiniz… Geçmiş olsun İstanbul….
 • şenay doğanşenay doğan10 gün önce
  peygamberin zulme uğradığında Allahtan başka yar ve yardımcı bulamamak kötü mü dür insanın yüreği sızlıyor elbette ama tövbe 40 var siz yardım etmezseniz allah yardım eder ve kafirlerin sözünü alçaltır her esirgeyen allahın nusretine istem dışı da olsa yardım eder allaha emanet olun
 • ALİ KAYAALİ KAYA10 gün önce
  "HANİ ONLARA CUMARTESİ GÜNÜ BALIK AVLAMA YASAĞI GETİRMİŞTİKTE CUMARTESİ GÜNÜ BALIKLARI SÜRÜKLER HALİNDE KIYIYA YAKLAŞTIRIYORDUK" . BAZILARI DİN ALİMLERİNE GİDEREK YASAĞI DELMEK İÇİN FETVA İSTEDİLER. Bazı alimler AYETE KARŞI HİLE YOLUNU DOĞRU YOL GİBİ GÖSTERDİLER. CUMAAKŞAMI AĞLARINIZI ATIN . PAZAR SABAHI ÇEKİN DEDİLEER. BAZILARI DAHA İLERİ GİTTİ VE AYETİ BİLE BİLEYANLİŞ YORUMLADICUMARTESİ ALLAH BALIK YEMEYİ YA AKLADI TUTMAYI DEĞİL DEDİLER.. BAZI DOSDOĞRU OLANLARDA ALLAHIN SÖZLERİNİN NET AÇIK ANLAŞILIR KATİ EMİR OLDUĞUNU CUMARTESİ DENİZDE AĞ DAHİ OLAMAYACAĞINI VE GERÇİ SİZ BİZİM DEDİĞİMİZİ TUTMAYACAKSINIZ AMA ALLAH ŞAHİDİMİZ OLSUN DŞYE SÖYLÜYORUZ DEDİLER.. BU SON DOSDOĞRU SÖYLEYEN VLER HARİCİNDE DİĞERLERİNİ "AŞAĞILIK MAYMUNLAR ÇEVİRDİK SONRADA HELAK ETTİK" DİYOR HZ ALLAH... HZ ALLAH GEÇMİŞTEN HİKAYE OLSUN DİYW BİR ŞEY ANLATMAYA AĞINA KURANIN TÜM ÇAĞLARA İŞIK TUTAN HADİSELERİ ÖRNAKLERİ SEBEP VE SONUÇLARIYLAİHTAREN ANLATTIĞINA GÖRE SEVGİLİ ABDURRAHMAN HOCAM SİZİNYÖNETİCİLER VE HALKUYMASALARDA DOSDOĞRU UYARMAYA DEVAMETMENİZ BOŞA GİTMEYECEK İNŞAALLAH.. ARAMIZDA NASİHAT ALANLAR OLACAK. HİÇ BİR HELAK İHTARSIZ KİTAPTA VE HAYATIN İÇİNDENUYARICILAR OLMADANTOPLUMLARIN DEVLETLERİNŞEHİRLERİN BAŞINA DURUP DURURKEN GELMEDİĞİ AÇIK VE NET OLARAK ANLAŞILIYOR.. SİZİN SÖZÜNÜZ İLE SELAM VE DUA İLE. HZ HAFIZ ALLAHA EMANET OLUN. ... ALİ KAYA ORM. GEN. MÜD. MÜHENDİS Müfttş.
 • şenay doğan şenay doğan 10 gün önce
  ferhat herkes yahudi ise bu konuda bilgi sahibi değilim ama nasılsanız öyle yönetilirsiniz hükmünü nereye koyacağız bir hoca davutoğlunu peygamber efendimiz destekledi dedi hakkında olumsuz düşünmüyorum olayın bir yanlış anlama olduğuna inanıyorum geçen mesaj attım peygamber efendimiz davutoğlunu desteklememiş olay hocanın yanlış anlaması dedim yahudi olmadığından emin olduğum akit mesajı yayınlamadı geçen bir siyasi konuyu gündeme getirdi içim sızladı olay peygambere atılmış bir iftira olarak kaldı ve ben Allahtan başka yar ve yardımcı bulamadım türkiyeyi rotschild yönetiyorsa emin ol bunu haketmiştir allaha emanet olun
 • SerdarSerdar10 gün önce
  SAYIN DİLİPAK HEP LAFLARI DÖNDÜRÜP DOLAŞTIRIYORSUNUZ AÇIK YÜREKLİ OLUN BU ŞEKİLDE RABBİM BEN UYARDIM DEYİP KURTULAMAZSIN. CARGİLL FİRMASININ ÇOCUKLARIMIZI ZEHİRLEMESİ İÇİN ŞEKER FABRİKALARIMIZ SATILDI DİYE YAZABİLİRMİSİN
 • ALİ KAYAALİ KAYA10 gün önce
  "Onların içlerinde BULUNAN DİNALİMİ BİLGİLİ İŞİM VERİLMİŞ OLAN kişilerin onları uyarması gerekmezmiydi" MEALİNDE Kİ ayeti kerimeyi yerine getirdiğine dair SEVGİLİ ABDURRAHMAN DİLİPAK HOCAMIZIN UYARDIĞI HAKKINDA BİZ ŞAHİTLİK EDERİZ..
 • Ali ile AyşeAli ile Ayşe10 gün önce
  Sayın Dilipak umarım Yenikapıdaki araçlara deginirsiniz ...
 • TAVSİYECİTAVSİYECİ10 gün önce
  Vay be! Demek ki kıyamet böyle kopacak. İnsanlar tembelleşecek ve çalışmayı bırakacak. Üretim gitgide azalacak ve herkes yiyecek ekmeğe bile muhtaç duruma düşecek. İnsanlar karnını doyurabilmek için birbirini öldürecek. Savaşlar, kıtlıklar, felâketler ve en sonunda kıyamet. Ne kadar acıklı değil mi? Ama ne yazık ki, bu son kaçınılmaz. Sonu kötü biten güzel bir film gibi. Evet kardeşlerim dünyanın sonu yaklaşıyor ve kıyamet bir girdap gibi bizi kendine doğru çekiyor. Bu kaçınılmaz sona doğru gidiyoruz. Onun için, yarın çok geç olmadan silkinip kendimize gelelim. Güneş batıdan doğduğu zaman iman etmek bile insanı kurtaramayacak. Aynen Firavun'un secdesi gibi. Onun için, bir an önce kendimize gelelim ve İslamı en güzel şekilde yaşamaya bakalım. Yoksa yarın çok geç olabilir. Son pişmanlık fayda etmez. (Allah'a emanet olun).
 • Üzeyir AkarÜzeyir Akar10 gün önce
  Çöp evde yaşayıp belediyenin temizlik hizmetlerinden şikayet edemezsiniz. Yönetim biçiminiz şeriat olsa ne değişecek. Polyester kumaştan ipek gömlek dikilmiyor. Ömer müşriklerin safında iken de şerefli bir insan idi. İslam onun var olan şerefine şeref kattı.Hiç düşündünüz mü? Japonya, İngiltere, Almanya ve saire vs. şeriatla yönetilmediği yöneticilerinin çoğunun islamla da alakası olmadığı halde sırf sömürü yüzünden mi refah içindeler. Yoksa bizim islam ahlakı ile bile yakalayamadığımız ahlakı,saygıyı, hukuku, çalışkanlığı ve huzuru yakalayabildiklerinden midir. Kendimizi terbiye edemediğimiz sürece ne çocuklarımızı ne de gelecek nesilleri terbiye edebileceğiz..
 • AliAli10 gün önce
  Kadınlar mı hep şiddet görüyor zülm görüyor. Dostuyla birlik olup kac koca öldürüldü emniyet sayısı kac. Başkasından COÇUK peydahlayıp kocasına büyüttüren kac kadın emniyet kayıtlarında var. Kocasına iftira eden kac kadın var. Erkek aldatıyor da kiminle aldatıyor bir kadınla erkek suclu ya kadın.
 • FerhatFerhat10 gün önce
  Jarun kardeş, artik ülkemizde islamda aynen uzun yıllardır avrupada olduğu gibi siyonizminve masonik güclerin tekeli altinda faliyet göstermekte. Özellikle cemaat, tarikat ve şeyhler tamamen karanlık güçler tarafından fonlanmakta. hatta devletin fonlarindan beslenmekteler. Kısacası kilise üzerinde itibarsızlaştırma politikari, aynin sekilde yıllardır çocuklara tacizde buluman papazlar vasitasi ile gercekleştirilmekte. Dogrumu evet dogru papazlarin isldikleri günahlar. Fakat kilise ve hiristiyanlar buna vatikanda dahil uzun zamandar satanist ve masonik siyonistlerin vesayeti altinda. Şimdi aynı itibarsızlaştırma projesi islam üzerinde oynanmakta, hemde şeyh, tarikat ve cemaatler vasıtası ile. Tabiki bu cemaat ve tarikatler bizzati derin devlet tarafindan fonlanmakta. Siz hiç devletin uygulamaxa koydugu sapkin politikalara itiraz eden cemaat ve tarikat duydunuzmu, hayir duyamazsin cünkü bunlar onlardan fonlandiklari için ses cikarmazlar bu yüzden dolayida. devletin masonik ve siyonist güclerin talimati doğrultusunda uygulamaya koyduğu feminizm, Lgbt ve etcep gibi siyonist ve masonik projekere gıklarını dahi cikarmazlar. Dolayisiyla bu bir planli proje. Ahmet davudunoglunada gelince onun islam cografyasi türkiye üzerinden arap bahari kapsaminda hilary clintona çak bir beşlik yaptığı hareketi bu ümmetin evlatlari unutmayacak. Ne kadar cocuk ve kadin tecavüzcüsü var ise halk meydaninda islam kurallari na göre kısas yapilmalı. Aksi takdirde meydanda fahise, pezevenk ve tacizci jaynaxacak bu liberal sistemde
 • TAVSİYECİTAVSİYECİ10 gün önce
  Kardeşlerim; geleceğimiz gerçekten tehlike altında. Gerçekten çok tembel bir nesil yetişiyor. Zorluk ve sıkıntı görmeden, elbebek gülbebek yetişen bir nesil. Bu yeni nesil ne tarlada bahçede çalışır, ne de inşaatta. Ne esnaflık yapar ne de ticaret. Bana öyle geliyor ki yakında yemeye ekmekte bulamayız. Belki de tıraş olacak berber bile bulamayacağız. Ya da söküğümüzü diktirecek terzi. Bence eskiyen kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı atmayın, saklayın. Oturduğunuz evin, kullandığınız arabanın kıymetini bilin, onları satmayın. Çeşit çeşit meyvelerden, sebzelerden bol bol yeyin. Annenizin, eşinizin pişirdiği yemeklerin kıymetini bilin. Çünkü yakında bunları bulamayacaksınız. Tehlikenin farkındayız değil mi? Gününü, telefon ve tabletlerin başında oyun oynayarak ya da tik tok izleyerek geçiren ve her istediği önüne gelen bir nesilden ne bekliyorsunuz ki. Yazık gerçekten çok yazık. Bunun bir çözümü var mıdır, bilmiyorum ama ne yapacaksak en kısa zamanda yapmalıyız. Biz, aileyi kurtarmaktan bahsediyoruz ama yakında kurtaracak aile de kalmayacak. (Kardeşlerim, Allah'a emanet olun).
 • HarunHarun10 gün önce
  TAYYİP HZ.OMER ARIYORSA SN.DILIPAK LA ISTİŞARE ETSIN.
 • JarunJarun10 gün önce
  Baybars ve digerkeri madem davutoğlu ve diğerleri karaim yahudisiydi neden başbakanlık ve ekonomi bakanlığı teslim edildi.ispat edemezseniz mufterisiniz. Bu soyleme gore reisinde yehudiolmasi gerekir. Siz bunları bırakında KURAN KURSLARINDAKI TECAVUZLERI KINAYIN. azıcık musliman olun .iftiraya genis zamanda devam edersiniz
 • Tata Tonga Tata Tonga 10 gün önce
  ... 70 senedir Almanlar İngilizler Japon'lar insan haklarında neden ilerideler?
 • FerhatFerhat10 gün önce
  Merhum Erbakan hocamızın özenle her müslüman evladının bilmesi gerektiğini HAİM NAHUM doktorinini hatirlatmak istiyorum. Aslında o vakit Rotschield gibi dünyayı yöneten siyonist güçlerOsmanlı'nın önüne sevr anlaşmasınıkoyarak büyük israilin kurulması hususunda yenik düşen osmanliyi sıkıştırıyorlardı, fakat o vakit lozanda osmanlıyı temsil eden Hahambaşı Haim Nahum bunun mümkün olmayacağını ve sütçü imam şuuruna sahip iman dolu gençlerin canindan geceçeklerini fakat sevr anlaşması kapsaminda büyük israilin kurulmasina engel olacaklarını tesbitlerini siyonist güçlere sunmuştu. Nitekim bunun üzerine TİME OUT olarak nitelendirilen Lozan anlasmasi imzalanmiştır. Kısacası direnişi göz önünde bulunduran siyonizm Lozan anlasmasi imzalayarak büyük israilin kurulabilmesi için 100 yıl sevr anlaşmasını geciktireceğini açıklamıştırlar haim nahum un planina ikna olmuşlar. Nitekim 100 yıllık islamsizlaştirma planı yapilarak kolay lokma olması sağlanmış olacak ve bu plan dogrultusunda milli irade kırılmış olacak. Bunu da 7 maddeden oluşan Haim Naum Doktrini uygulamaya konulacak: 1) Dininden uzaklaştirabilmek için Liberalizm nerkezli seküler sittem kurularak ülkenin ve milletin ölçü ve değerlerini yozlaştirilacak. 2) İşsiz birakacaksın. 3) Borca esir edeceksin. 4)Aç birakacaksın 5) Toplumu kutuplara böleceksin 6) sonra böldükleri toplumu birbiri ile çarpıştıracaksın. 7) yumuşak lkma haline getirip yutacaksın. HAİM NAUM kimdir? Osmanliyi temsilen Lozan barış anlasmalarina katilan yahudi asıllı Mısırın hahambaşı idi. Aslinda o vakit osmanlı yenik düşmüş idi ve dünyayı yöneten Rotschieldler ile kapitulasyon görüsmelerine osmanliyi temsilen katilmiş ve zamanın mason cemiyeti olarak tanınan ittihat ve terrakkici mason cemiyeti ve Atatürk ile çok iyi ilskiler kuran bir zaati.
 • Mehmet mutluMehmet mutlu10 gün önce
  ‘İki hayvansal gıdayı birlikte yemeyeceksin.‘Abdurrahman bey,İki hayvansal gıdayı birlikte yememek hangi hadiste geçiyor?Selamlar
 • FerhatFerhat10 gün önce
  Maksadim memleketimizde yahudi düşmanlığını körüklemek ve milletimiz arasinda ihtilaf yaratmak değil, bilakis biz siyonist Rotschield in başa getirdiği Hitlerin zulmünden ve gine Rotschieldin başa getirdiği Stalin in zulmünden kaçan hem Avrupalı yahudilere hem de Kırımlı karaim yahudilerine kucak açmış bir milletin ve ümmetin ferdleriyiz. Fakat bu kucak açtığımız yahudilerin çoğu tanzimat döneminde ve cumhuriyetin kuruluşunda kabbalist Rotschield gibi masonik ve siyonist güçler ile işbirligi yaparak bize ihanet etmişlerdir. Nitekim bugün ihanetleri halen devam etmektedir, zira bunlar hala devletin kilit pozisyonlarını gasp ederek ve derin devlet görevini icra ederek siyonist ve masonik Rotschield in NEW WORLD ORDER vizyonlarina , yani Deccaliyet düzeninemisyonerlerlik yapmaktalar. Suriyenin ve ortadoğunun işgali ve sapkın AB reformları tanzimatlar inkilaplar bunlardan bazı örnekler. Dolayısıyla bizim siyonizme hizmet vermeyen ne yahudi ne de hiristiyan ile bir derdimiz olmamalı, zira rabbimiz bize kerim kitabimizda Ehli kitab olan yahudi ve hiristiyanlar ileonlar bizim izzetimiz ve onurumuz olan dinimize ve yurdumuza gözdikmediği müddetce iyi gecinmeniz tavsiye etmiş. "Onlardan zalim olanlar dışında, Ehl-i kitapla en güzel bir şekilde mücadele edin. Ve şöyle deyin: Biz, hem bize indirilene hem de size indirilene iman ettik. Bizim de sizin de İlahımız birdir. Ve biz, yalnız O'na teslim olmuş kimseleriz." (Ankebut, 29/46). Hatta rabbimiz bize sadece tavsiyede bulunmamış ve hatta bize bir topluma olan öfkemizin bizi adaletsizliğe sürüklememesi gerektiğini emr etmiş. Burda belirtmek istediğim husus biz yahudilere karşı değiliz, bilakis biz onlarida 1. Dünya harbinden önce ve sonra katlededen Kabbala mezhebine inanan siyonist Rotschild ve inun güdümündeki yerli siyonistlere karşıyız. Nitekim Hz. Musa as indirileni tahrif eden gine ayni kabbalist siyonistlerdir.
 • Ferhat' dan Baybars a Ferhat' dan Baybars a 11 gün önce
  Baybars rumuzlu kardeş.: Tespitlerin çok doğru, zira Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Koç ailesi kırım Türklerinden Karaim yahudileridir, keza Avrupa Birliği uzmanlığı, yani masonlar birliği uzmanlığı eğitimi alan Çavusoğlunun alanyalı hispanik yahudilerden olduğu iddia ediliyor. Ve hatta Adnan menderes ve Celal Bayar ve Aziz Nesinde dahil karaim yahudilerinden olan Hazar Türklerinden olanların bazılarıdır. Cumhuriyet döneminden önce tanzimat reformlarinı gerçekleştirip liberalLEŞme sürecini başlatan ve Cumhuriyet inkilaplarını yaparak ademi merkeziyetçiliğe dayanan LIBERALIZM merkezli sapkın düzenin kurulmasında ön ayak olan İTTIHAT VE TERAKKİCİ mason cemiyeti üyeleride tamamen siyonist ler idi. Ve hatta Ataşirk in de selanik sebatayistlerinden olduğuda bir gercektir. Kısacası Tanzimat devtinden tutun günümüze kadar topraklarimizdaki kilit pozisyonlar tamamen siyonist Rotschield güdümündeki yerli siyonistlerin elinde. Malesef bizim gibi sefihlerin yeterince feraset sahibi olmadığımız için akl edemiyoruz.
 • MaraşlıMaraşlı11 gün önce
  Dünde yazdım hocam bu kokuşmuş sistem ve bozulmuş insanlığın düzeleceği yok , bu düzen bozulmadan düzelmez , toplumda ve kurumlarda elini nereye atsan lime lime dökülmüş , artık dinin insanlar üzerinde bir etkiside kalmadı. Tam avrupalı olduk uyum yasaları ile , fazla uzatmadan 3.dünya savaşını bekleyelim kurtuluş onda bence
 • Kadir KaşıkcıKadir Kaşıkcı11 gün önce
  Bütün bu Siyasi, İçtimai, Ekonomik, Eğitim ve Toplumsal kirliliğin sebebi “laik demokratik düzen” iken, gerçek çözümü bildiği halde, yazarın bunu dile getirmemesi onun samimiyetini sorgulatır.Raşidi Hilafet Devleti olmadığı sürece; Demokratik laik düzen, ikiyüzlü yöneticileri ve Batılı efendileri; Müslümanlarda derin yaralar açmaya devam edecekler. Canlarımızı almaya, servetlerimizi çalmaya, nesillerimizi ifsad etmeye doymazlar... Abdurrahman Dilipak’ta bunları yazmaya…
 • ORHAN İNANORHAN İNAN11 gün önce
  ALLAH(CC) RAZI OLSUN .LÜZUM EDEN BİLGİLENDİRMEYİ VE İKAZLARI YAPMIŞSINIZ..RABBİM BİR AN EVVEL DÜNYA MÜSLÜMANLARINI EMRETTİĞİ GİBİ YAŞAMA AZMİ İLE MÜKAFATLANDIRSIN ,İNŞALLAH..SAPMADAN ,SAPITMADAN DOSDOĞRU OLAN İLE MEŞGUL OLMAYI VE HAYATIMIZI ŞEKİLLENDİRMEYİ NASİP ETSİN.ELLERİNİZE SAĞLIK..
 • VatanSeverVatanSever11 gün önce
  Sayın Yazar Güzel Anlam Yüklü Yazılar Kaleme Alıyorsunuz Ama Günümüzde Bunları Okuyup Ne Ders Alacak Toplum Kaldı Nede İcraatlarına Yansıtacak Yetkili. Saçma Bir İftirayla İşimden Aşımdan Oldum . İlk mahkemede BERAAT Etmeme raģmen Adalet tesis edilmiyor görevime döndürülmüyorum. Geç gelecekse adalet adalet olmayacak malesef.
 • AbdulmuttalibAbdulmuttalib11 gün önce
  Muhterem Dilipak, ne kadar uğraşsam da kendimi şeytanlardan kurtaramıyorum devamlı günahkar duruma düşüyorum.. .. ne yapabilirim?
 • şükrü onukşükrü onuk11 gün önce
  Hayat ister istemez bir denge üzerine kurulu , toplumsal talepler görmezden gelinemez ,doğru şeyler yapılmaya niyetlenilse bile bunu kabullenmeye hazır bir toplumun olması lazım veya bu seviyeyi yakalamış bir toplumsal yapının oluşturulması lazım. Eğer toplum tarafından , yapılan hata ve uygulamalar sert bir dirençle karşılaşılacağı bilinse kimse olumsuz teşebbüslerde bulunma cesaretini kendinde bulamaz. Kararlılık bir seviyedir. Millet olarak unutkan , çabuk ikna olabilen yüksek perdeden konuşup hemen sonrasında yumuşak üsluba geçen , çabuk karar değiştiren kolay ikna olabilenher zaman her sürprize açık bir yapıdadır.Çok az konularda kararlılık sergileniyor , ideolojik ve Konjonktürel hareket ediliyor , görüşlerde olumluya doğru her zaman bir yönelme yok , şahsi çıkarlarve ideoloji öncellenmiş buda bizi bir yere götüremeyecek çıkmaz yoldur. Yeniden düşünmeli ,çok okumalı , herkes kendi alanında iyi bir eğitim almalı ,olayları değerlendirme ve kavrama yeteneği yüksek bir neslin yetişmesinin önü açılmalı . İktisadi hayatın gereklerine özen ,azami dikkat göstermeli ,uymak zorunda olduğumuz değerlere sıkı sıkıya sarılmalı ve taviz verilmemeli , aşındırlmasınagöz yumulmamalı bu konularda seviyenin yakalanması çabasına girişilmeli . Şarların oluşturduğu olumlu atmosferde çabuk zenginve olumsuz atmosferde olumsuz etkilenilir fakat ahlak bozuldu mu tekrar toparlanma ya çok zor veya uzun zaman gerektirir.
 • GÖKTÜRK GÖKTÜRK 11 gün önce
  GARPCEPHESİNDEYENİ BİR ŞEYYOK..... BÜLENTARINÇBUGÜNDE FETÖAÇILIMINIYÜRÜTÜYOR.... YENİDENELELE.... KAVAKÇILAR , KAVUNCULAR , ARSLANLAR NONSTOP 7/24..... Abant Platformu 2009 yılı toplantısının açış konuşmasını dönemin başbakan yardımcısı Bülent Arınç yapmış. Toplantının “Hukuki Çevre ” başlıklı oturumunun konuşmacıları arasında şimdi TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı (AKP'li) Mustafa Şentop, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AKP'li Ahmet İyimaya yer alıyor. Gece olunca da sazlı-sözlü birlikte eğeleniyorlar. Aynı toplantıya katılanlardan şimdinin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalın için Yeni Şafak'taki yazısında AKP Milletvekili Yasin Aktay şunları yazmıştı: “Saz olunca, gecenin solisti İbrahim Kalın oldu. Khanzad otelin asma katında Ali Bulaç, Haşim Haşimi, İhsan Sürreyya Sırma, Altan Tan, Sadık Yalnızuçanlar'la birlikte Harun Tokat'ın motivasyon taktikleriyle gece yarısına kadar Türkçe ve Kürtçe türküler söyledik…”
 • selim yavuzselim yavuz11 gün önce
  Yerli ve Milli MüslümanTürkler olarak kendimizden olanların İktidarı döneminde artık Neslimizi koruyamıyacak duruma düştük.Ortalıkta Uyuşturucu Baronlarının Paralı Askerleri evlatlarımız öldürüyor çaresiz bir şekilde seyrediyoruz. Hemde alenenGüvenlik güçleri 3 maymunu oynuyor. Ya biz kim bizden onu bilmiyoruz yada Ülkemizdeki İktidarı Siyonist uşakları ellerine geçirmiş.Suriyelileri kurtarma Tiyatrosu ile oynarken kendi evlatlarımız günlük yüzlercesi uyuşturucu ile imha ediliyor.
 • vatan sagolsunvatan sagolsun11 gün önce
  hocam yazılarınızı takıp ediyorumamma velakın ben müslüman namazını kılan yani müslümanligin gereklerini yerine getiren bir vatandaşımsoru burda bızı yöneten ınsanlar yüzünden dinden sogudum namazı biraktım herşeye şüpeyle bakıyorumşımdı yazacak çok fazla şey var bunda sızınde vebalınız var ahırete iki elim yakanızda olacak
 • BaybarsBaybars11 gün önce
  ALİBABACANKARAİMKÖKENLİDİR.... DAVİDOĞLU GİBİ... ÜLKERAİLESİGİBİ... BERKSANLAR , SANBERKLERAYNIAİLEDİR.... İNANÇKÖKLERİYAHUDİLİKTİR... BABACANSAMANPAZARINDAYETİŞTİ...MANİFATURACIESNAFIBİRAİLENİNÇOCUĞU.... SAMANALTINDANSUYÜRÜTME İHTİSASALANIDIR.... ANİTİBARİYLETELAVİVVELONDRADÜĞMESİNEBASTI,SAHAYASÜRDÜ.... BABY FACE....
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 11 gün önce
  Y CHP+HDPKK+FETÖKATOLİKNİKAHIYLANİKAHLANDILAR.... NİKAHMEMURU =MADE İNU. S. A.... AYNIU. S. A; BİRZAMANLARAKP+ HDP+ FETÖNİKAHINAMEMURLUK ETMİŞTİ....BİRZAMANLAR MAZİYEBAKNEKADARŞENDİK diyemırıldanıyorbirileri....
 • Sancar Sancar 11 gün önce
  VAHŞİ KAPİTALİZM..... ORTADİREĞİNTABUTUNASONÇİVİYİÇAKTILAR.... İLKÇİVİYİ ÖZALÇAKMIŞTI.....BİM: 7.225 mağaza/En az 36.125 esnaf.-A101: 8.200 market / En az 41 bin esnaf.-ŞOK: 6.642 mağaza / En az 33.210 esnaf.-MİGROS: 4.246 mağaza / En az 21.230 esnaf.-CARREFOURSA Express: 596 mağaza / En az 2.980 esnaf.-HAKMAR EKSPRES: 563 şube / En az 2.815 esnaf.-BİZİM: 175 mağaza / En az 875 esnaf.-KİPA Express: 180 mağaza / En az 900 esnaf demekBilin bakalım sadece bu sekiz market kaç esnafın işini elinden almış?En az 139.135 esnaf yok olmuş bunlar yüzünden.
 • AhmetAhmet11 gün önce
  Hocam şimdi bu humonoidler sürekli yazıp duruyosunuz ya bunlar cennete mi gidecek cehenneme mi? Mesala humonoidler namaz kılıp hacca gidecekler mi?Onlar da namaz kılıp arkasından rüşvet iftira riyakarlik zina yapıp müslüman görünebilecekler mi yoksa hepsi kafir midir bunların?
 • Batinin dindar ajanlariBatinin dindar ajanlari11 gün önce
  Batinin dindar ajanlarinin ustun gayretiyle bir hafta once yazmistim bunu ucak uretip ihrac eden ulkeden, ne olur bize uçak satin diye yalvaran bir ülkeye dönüştük. Parasiyla dahi alamiyoruz. Bu arada diger taraf masum mu onlar da yıllarini kim içki icmiyor, kim namaz kiliyor, başortusu olmasin da ne olursa olsun türunden konularla ülkemin degerli kaynaklarini vaktini boşa harcadılar. Maalesef her iki taraf da oyuna geldi, güzelce uyutuldu. Biz uyurken neler oldu neler.
 • Abdullah K.Abdullah K.11 gün önce
  "Batının din ajanlari" nicki ile yazan müslüman kardeşim! Sen Nursi'nin hangi kitabını okudun da ahkam kesiyorsun. Divan-ı Harb-i Örfî,münazarat ve tarihçe-i hayat isimli eserlerini bir oku istersen."Bizim düşmanımız cehalet (cahillik), zarûret (fakirlik), ihtilâftır (fikir ayrılıkları). Bu üç düşmana karşı san'at, marifet (ilim), ittifak silâhıyla cihad edeceğiz." "Ecnebîler, fünun [fenler] ve sanayi silahıyla bizi istibdad-ı manevileri altında eziyorlar. Biz de fen ve sanat silahıyla, İ'lâ-i Kelimetullahın en müthiş düşmanı olan cehil ve fakr ve ihtilaf-ı efkâra [fikir ayrılıklarına karşı] cihad edeceğiz."Nursi islam ile fen ilimlerinin birlikte öğrenilmesi gerektiğini savunuyor. Hatta Fen ve din ilimlerinin birlikte öğretilmesini savunarak bu hususta hem fen hem din ilimlerinin birlikte okutulduğu o devrin Devletin en üst yöneticileri nezdinde doğuda İslam Üniversitesi açılması için girişimlerde bulunmuştur.
 • Malkoç Malkoç 11 gün önce
  İDLİBİ DEHALEPGİBİ YOK EDECEKLERDİYORLAR....Halep varken Hatay, Antep ve sınır boyundaki tüm şehirlerimiz bu şehre gıptayla bakardı. Uzak yakın diyarlardan gelip yeni bir yurt arayan, göçe zorlananların sığındığı, Ermeni, Türkmen, Kürt, Süryani, Filistinli ve daha nice toplulukların hamisi ve ocağıydı. Sabahlara kadar güven içinde eğlenen insanların, harmoni içinde yaşayan medeniyet şehriydi. Sayın Erdoğan, 2011 öncesinde Halep’te Fenerbahçe takımının futbol karşılaşmasına eşiyle birlikte katılmıştı. Halep kentinin yaşadığı huzur, refah ve kardeşliği öve öve bitirememişti. Ülkemizde birileri henüz dinler arası diyalog projelerindeyken, Halep, Çan, Ezan, Hazzan ve istersen inanma istersen inan hürriyetinin emsaliydi.HENÜZEMEVİCAMİİNDE NAMAZKILMAARZUSU DEPREŞMEMİŞTİSİYONİST, EVANGELİSTDAVİTOĞLUNUN....BÜYÜKİSRAİLİÇİN,USA YA YARANMAKİÇİN.....Işıldayan bu şehri sahaya sürülen zebaniler cehennem ateşiyle yaktı kül... Halebi soydular, ışığını söndürdüler, sanayisini, ticaretini, üretimini katlettiler.Fabrikaları ,mallarıçalıpTÜRKİYEYEtaşıdılar...BEDELÖDEYECEKBİRİLERİ ,YAPIPEDENLERVEDESTEKVERENLER...İLAHİADALETŞAŞMAZ.... MENDAKKADUKKA....
 • okurokur11 gün önce
  Tüm derdimiz bir lokma ekmek için değil mi? "Eğer Allah'a hakkıyla tevekkül etseydiniz, sabahleyin yuvasından aç çıkıp akşamleyin karnı tok olarak dönen kuşların rızıklandığı gibi Allah sizin de rızkınızı verirdi." Eğer tek tek biz Kur-an Ahlakı ile ahlaklanabilir, dürüst bir şekilde çalışır ve sonucunu da Allah’a havale edebilirsek, elbette Allah ihtiyacımız olanı belki de fazlasını bize nasip edecektir. Çünkü O rızka kefil olduğunun şerhini düşmüştür. “Bana dua eden yok mu, duasını kabul edeyim. Benden bir şey isteyen yok mu, istediğini vereyim. Af dileyen yok mu, onu bağışlayayım.” Ayrıca, “Mazlum ile Allah arsında (duanın kabulüne mani olacak) hiçbir perde yoktur.” Buradan nereye evriliyoruz, Allah’ın kefil olduğu rızık için bu kadar mazlum oluşturmanın bir anlamı var mı? Müslüman olduğunu söyleyen bizler için… O halde bol bol af dileyelim. Umulur ki af olunuruz.
 • Akif Akif 11 gün önce
  hocam ,toplumu bu hale getirenemperyalizmin ta kendisidir neden mi çünkütoplumları ,milletleri ,devletleri hükümetleri ,aileyi,bireyi.v.b kendine köle yapmak kendi isteklerini yaptirmaktir .kurtuluş çok uzaklarda değil kendi değerlerimize dönersek ve bizim genlerimize ait olmayan batının kokuşmuş yasalarını ve uygulamalardan tamamen ama acilen vazgeçersek o zaman duzeleriz
 • GünGün11 gün önce
  Sayın yazar bu tarikatçılar bazı cemaatlerdeki alt taban inanın hocalarını peygamberin önüne geçiriyorlar.Akla ziyan taltifler hocamız şöyle böyle şunu dedi bunu dedi efendim hocalarına layık olmaya çalışacaklarmış hocalarını üzmeyeceklermis tarikatta din yok peygamber yok hocaları var Allah sapkınlıktan korusun amma durum kötü .
 • Batinin dindar ajanlari Batinin dindar ajanlari 11 gün önce
  Geldigimiz noktada hepimiz mi kandirildik ne tüm gayretler dinimize inancimiza uygun bir sistemin kurulmasi için, inancimizi en guzel sekilde yaşayabilmemiz için saniyorduk.Meger tum gayretler 30-40 yil boyunca milleti başörtusune odaklayip uyutmak icinmiş, batısı- dogusu dronelar, insansi robotlar gelistirir, uzaya uydular gonderirken biz tam ortada basortusuyle bi taraf "yok ortunemez, diger taraf yok ortunur" le oyaladi bizi. Ha bir de nursi miz var tum bilimle ugrasmasi gereken insanlar oturup onun ne demek istedigiyle oyalaniyor 30-40 yildir. Batıli arkadaslardan bazen "ya birgun yenidenbizi isgal etmeye kalkarsaniz" gibi sozler duyunca nasıl gülüyorum. " bilim adamlarimiz bir seyhin izinde onun sozlerindeki mucizeleri arayarak geciriyor zamanlarini, diger bir kismi gonderdiginiz alman ajanlarla birlikte basortusu meselesiyle oyaladı uyuttu milleti. Kaliteli egitim, kaliteli din eğitimi, sanayi- teknoloji uretimi, bilim, etik, kültür konularina enerji, zaman, çaba harcamadik, sizi isgal edecek kadar güclu olmayacagız hiçbir zaman" deyince rahatlıyorlar. şimdi birde oyalanacak tartisip durulucak, zamanimizi yine boşa harcatacak bir mesele daha bulmus dindarlarimiz!!! o daist. Sozlesmesi anlasilan. Nursinin sozundeki mucizeyi bulupdunyayi kurtaracacagıni en buyuk sevabi kazanacaginihayal eden zavallı fizikçi gibi ist. Soz iptal edilse dunyanın kurtulacagini sanan cehaletle nereye gider ki ulke. Niye bu noktada oldugumuz belli. müslümani öldureceksen buluyorsun drone motorunu,seve seve veriyor bati, acaba birgun mecbur kalip kendisine yoneltecek olsan drone motorunu bulabilir misin?ist. Sozlesmesi iptal edilmis olsa o gün geldinde seni kurtacak mı?
 • FerhatFerhat11 gün önce
  Alemlerin rabbi Allah teala elçilerine kerim Kitaplarını neden indirmiş? Şüphesiz duvara asıp süs olsun diye Kur'an hükmlerini indirmemiş. Gelmiş geçmiş tüm peygamberler ademoğullarının yaşantılarını TEVHID nızamına göre, yani Kur'an hükmlerine göre sınırlandırıp ölçülendirmelerini tebliğ etmişlerdir. Dolayısıyla günümüzde olduğu gibi Kuranı duvara dekor olarak asar iseniz ve Tevhid nizamını terk ederekiblisin yeryüzündeki varislerinin kurguladığıLiberalizm ve ademi merkeziyetciliğe dayanan sapkın düzene tabi olur ve hayat alanlarımızı sekillendirir iken siyonist masonik güçlerin ölçü ve nizam ile şekillendirseniz, birakin gelin kaynana arasındaki ihtilafı çözmeyi , kadın koca arasındaki ihtilafı dahi çözemezsiniz. Zira tabi olduğumuz sapkın düzen ve onların liberalizm merkezli islamcilari, liberalizm merkezli ulusalcilari, liberalaizm merkezli milliyetcilerin ve solcularının gayeleri toplumu Tevhid nizamı doğrultusunda ıslah etmek değil, bilakis onların asıl gaye ve misyonları Allah'ın dinine ve onun kullarına kiyamet gününe kadar tuzak kurarak, onları iblis ve hileleri karşısında aciz duruma düsürmek. Şimdi biz kanun yazıcılarıyız diyerek iblisin hilelerine baş vuran ve bir elinde sözüm ona Kur'an diğer taraftanda iblisin yeryüzündeki varislerinin norm ve ölçülerini topraklarimizda hayata geçirerek toplumu ifsad etmeyi kurgulayanlarda mı suç, yoksa bu iblisin hilelerine göğüs geremeyen ve akl etmeyen milletimizdemi suç? Aile hukunundaki sapkın uygulamalar, ceza hukukundaki tecavüzcüyü ve seri katilleri teşviklercesine ölçülendirilen yasalar, gençliği ve aileyi bilhassa kadınları fuhuşa teşvikleyerek gençliğin ve kadınların gayri meşru bir hayat yaşamlarını teşvikleyerek fuhuşu sıradanlaştıran program ve egitim müfredatı kisacasi saymak ile bitmez. Kisacası kim kime tuzak kurmuş ve kim hatalı? Elinde Kur'an alarak insanları iblisin yoluna davet eden münafiklarmi? Yoksa akl etmeyen Kur'an ı dekor olarak kullanan ve sapkinların süslü şiirlerine ve onların sahte nutuklarına kanıp peşinden koşan sefihler topluluğu mu suçlu ?
 • KocasolakKocasolak11 gün önce
  Allah senden razı olsun, çocuklarının iyi gününü gör.Chp li imamoğlu taksi otobüs, münübüs ve su ya zam yapar, HAKLI olarak, "islami" medyamız yaygarayı basar. Hoş adamlar hiç TIN mıyorlar. Hükümet D.gaza, elektiriğe zam yapar, " islami medya" da tık yok. Müslüman bir kardeşim bu duruma diyor ki, müşrik medya da aynısını yapıyor. Ben diyorum ki, müşriklerşn yaptığının AYNISINI yatığımız haldenasıl MÜSLÜMANIM deriz? Müşrikler öyle yapıyordu bizde yaptık, deriz ölünce. Biz kendimizi düzeltmeliyiz, ilk önce kendi TARAF olduklarımızın yanlışını düzeltmeliyiz. Biz ysnlışların üzerini örtersek, yanlışı yapanlar NASIL doğruyu görecek? Reisi UYARMASI gerekenler görevlerini yapmıyorlar, bu yüzden zayıf düşüyoruz, millet LAF istemiyor artık. Mitinklerde şakçı çok olur,sapı çok ama denesi yok olur. Demedi demeyin.
 • Mustafa Mustafa 11 gün önce
  Türkiyede üretimin kaçta kaçı faiz ciftci den sanayiciye üretimin %70 i faiz BUYRUN HELAL KAZANCA BUYRUN HELAL YEMEYE.
 • Evet biz islah edicileriz diyorlarEvet biz islah edicileriz diyorlar11 gün önce
  Her şeyin rant ve oy oranına göre deger kazandıgı bir toplum böyle temelden cürütülüyor hz.Süleymanın asası gibi icten ice çürüyor.En sonda aileye el attılar
 • saygısaygı11 gün önce
  "Nefsini Şeytana satan yöneticiler ifsad ederken “biz ıslah edicileriz” derler. Oysa onlar bozguncuların ta kendileridirler.." "Bakın kedi aç kalır ve yavrusunu yemeye karar verirse onu fareye benzetirmiş. İnsanoğlu bir şeyi kafaya koydu mu, dini ve ahlakını da eğip bükmeye başlayabiliyor. İnandığı gibi yaşamayı bırakıp yaşadığı gibi inanmaya başlayabiliyor." "Bu iktisadi ve sosyal çevre, bu aile ve bu eğitim kurumlarından sağlıklı ferdler ve toplum damıtmak mümkün değil. Allah’ın dini, yeri-göğü, ölümü ve hayatı açıklar, bizim yaşadığımız din karı ile koca, gelinle kaynana arasındaki ihtilafı bile çözemez. Bu terörist, cinayet işleyen çocuklar, bu rüşvetçiler ve torpilciler bu ailelerden, bu mekteplerden geliyor." çok doğru tesbitler. önemli iki kurum eğitim ve diyanet. ama maalesef bu konuda hiç bir adım yok. toplumunda durumu ortada. ama huzuru ilahi ve hesabı ilahi var. bu ülkede yetişen bir imansız ve bir hırsızdan yöneticiler hesaba çekilecekler. bunun vebalı ağır.
 • şenay doğan şenay doğan 11 gün önce
  bugün artık ne Müslüman siyasetçilere ne de tarikat ve cemaatlere hiçbirşey ifade etmese de nebevi siyasetin temelini SULTAN PEYGAMBERLİĞİ REDDEDİŞ VE KUL PEYGAMBERLİK oluşturuyor allaha emanet olun
 • tuncaytuncay11 gün önce
  saklanan gerçek nedir sözleriniz dogru dur kuran tilavetleriyle başlayan siyasi hareket maddeye mi evrildi yollar köprüler refah seviyesi kazanılan paralar imanın önüne geçti aile yapısı devlet eliyle çatırdıyor kadın cinayetlerine mudahil olan aile bakanlıgı cınayet işleyen kadınların mahkemelerine neden müdahil olmuyor çocugunu olduren yada göz yuman kadının davasına müdahil olacakmı sakat kafa yapısı malesef devlette var biz düşüne biliyoruzda yürütme düşünemiyor mu sıkışınca ist sözleşmesi nas degilmiiiiş geçmiş ola olan tahribat nasıl duzelecek sayın dilipak ak parti ve başkanı çok önemli bir degeri yitirdi nemi GÜVEN İTİMAT bunun telafiside yok kurt girdi bir defa bu sistem 10 yada 20 yıl gider behemahal yeni ekonomik sisteme geçmezsek tüm dünya devletleri yıkılacak işte tanrıyı kıyamete zorlamak işteyenlerin zaferi olacak her kurum ve kuruluş zavallı vatandaşın esnafı sırtında merkep bu yükü 10 yada 20 yıl tasır selamlar
 • HakkiHakki11 gün önce
  Sayin yaxar 40 yildir yazip cizdiklerini cope atip yeniden mi millet baslasin .Cok yoruldu bu millet coook...
 • kadirkadir11 gün önce
  yeni 1 başlangıca yeniden akp ile mi başlayacaz? Nasılsanız öyle yönetilitsiniz lafı Hangi hacı ocadan çıkmış sa Bu hoca eskiden kahve haneye çok takılıyormuş belli Hz.muhammet as. örnek olmalı O nasıl ki adaletli yalan söylemeyen hırsızlık yapmayan birisi idiyse bu yüzden sevildi tabi olundu inanıldı kafirler bile adaletine güveniyorlardı.. Şimdiki ikide bir her türlü yalanı söyleyen yolsuzluğa bulaşmış arada bir camide kuran okuyarak imanı sıfır noktasına gelmiş halkın oyları için kameraya poz veren çakma müslümanlları başımıza bela eden amerikancı medyaların yalanlarını ancak siz anlatırsanız halk anlayacak Rahmetli erbakan hoca 2011 e kadar anlattı kısaca halk bozuk da olsa yönetici sağlam olursa halkın ahlakı maneviyatı da düzelir eğer halk da ahlak ve mahneviyat çöküşü varsa zina hırsızlık suç faiz her geçen günden daha kötüye gidiyorsa bu yöneticinin bozuk olduğu anlamına gelir..İşin daha da kısası Hırsızı allah cc.muhaffak etmez

Günün Özeti