Şeytan’la savaşımız devam ediyor

07 Eylül 2019 Cumartesi

Hac ve Kurban’ı geride bıraktık. Ve Muharrem ayındayız. Ama o iklimin bizi bırakmaması için aklımızda tutmamız gereken şeyler var. Bu konuları, gündelik hayattan örnekler vererek açıklamaya çalışacağım. Ekonomi, politika, her şey bu örneklerle ilgili olabilir.. “İman ettim” diyen herkesi ilgilendiren konular bunlar. Bunlardan sıkılanlara gelince, onlar kendilerine baksınlar. Vahiy ve sünnete dayalı hatırlatmalarda içleri sıkılanların içlerinde bir hastalık vardır.

Ayet şöyle der: “Kalplerinde hastalık vardır. Allah da onların hastalığını artırmıştır. Yalan söylemelerine karşılık onlara elem verici bir azab vardır.” (Bakara, 2/10)

Fussilet 26 da Kur’an ayetleri okunurken onun sesini bastırmak için gürültü çıkaranlardan söz eder.

Enfal 2’de buyurulur ki, “Müminler ancak, Allah anıldığı zaman yürekleri titreyen, kendilerine Allah’ın âyetleri okunduğunda imanlarını artıran ve yalnız Rablerine dayanıp güvenen kimselerdir.” Yüzlerini buruşturup rahatsızlık duyanlara gelince onlar kaybedenlerdir.

Şeytan bize hep yaptıklarımızı hoş gösterir. Geçmişle övünmemizi öğütler, gelecek için ham hayallerle bizi oyalar. Oysa göklerin hazinesinin anahtarı kimsenin elinde değildir. Ve Allah bizi mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecektir. Kader, rızık ve ecel Allah’ın iradesi içindedir ve O’nun hükmünün ortağı da yoktur. 

Şeytan insanı kandırmak için bin tane hileye sahiptir. Zaruretten olmadığı halde, bir şeyi zaruret gibi gösterir. Mefsedeti maslahat gibi sunar. İnsanın zaaflarını kullanır, helal olmayan bir menfaati fırsat olarak takdim eder. Güya o menfaatle hayır yapacak, günahını affettirecektir. Bu Şeytanın bir hilesinden, yalanından başka bir şey değildir.

Şeytan haramı helal göstermede, muzır’ı zaruret gibi göstermede mahirdir. Allah (cc) mealen buyurdu ki, “İnsanlar! Allah›ın vâdi elbette gerçektir, öyleyse sakın dünya hayatı sizi aldatmasın; o çok hilekâr şeytan da Allah’ın kerem ve merhametini ileri sürerek sizi aldatmasın.” (Fatır 5)

Ah insanlar, insancıklar. Servet ve iktidarınızla, muamelatınızla “DÜNYA HAYATI”, o “Seküler hayat” oyun ve eğlence alemi sizi aldatmasın. Bu Şeytanın hilesidir. “O çok hilekar olan Şeytan” öte yandan Allah’ın kerem ve merhametini öne sürecek, korkma Allah affeder diyecektir. Cami yapar, okul yapar, yurt yaparsın diyecektir. Allah’ın affedici olduğunu söyleyerek seni günaha teşvik edecektir. “Tevbe edersin, Hacca gider defteri sildirirsin” diyecektir. “Hem senden başka herkes yapıyor, Tarikatçısı da, İlahiyatçısı da, Şeyhin müritleri de, en Müslüman sen misin, onlardan daha mı iyi biliyorsun” diyecektir. “Sen yemeyecek yapmayacaksan, onlar yiyip yapacaksa, senin yapmadığını onlar  yapacak, o zaman sen onların yanında hizmetçi mi olacaksın” diyecektir. Şeytanın aldatması, Zemahşeri’nin tefsirinde, yukarıdaki ayetle ilgili “Allah’ın çok bağışlayıcı” olduğundan bahisle, hatta bugün Mevlana’nın “Ne olursan ol gel” dizelerinden yola çıkarak ve konu asıl mecrasından saptırılarak, “Allah’ın en büyük günahları bile affedebileceği” konusu; insanların zaaflarını ve menfaatlerini harekete geçirerek günah işlemekte cür’et ve cesaretini artırıcı bir yönde kullanarak, sonuçta, “herkes yapıyor, hem zaten ben çok daha az yapıyorum bu kadarcık günahı da Allah bağışlar” gibi telkinler şeklinde kendini göstermektedir.

Herkes başkasının Şeytanını lanetlerken, kendi Şeytanını kucağından ayırmıyor, ne yazık ki! Oysa Mekke’ye de gitsek, Hz. İbrahim, Hz. Hacer ve Hz. İsmail’in yaptığı gibi, ötekilerinin Şeytanını değil, kendi nefsimize taht kurup oturan Şeytanımızı taşlamamız gerekiyor.

Şeytan, insanları, “ ‘Allah kerim’dir, senin ibadetine ihtiyacı yoktur. O, gafurdur, rahîmdir’ diyerek günahlara veya ‘O, her şeye vekildir’ diyerek tembelliklere sürükleyip, imkânlarını kötüye kullanmaya sevk etmek ister.” Elbette Allah kerimdir, gafurdur, rahimdir, vekildir. Ama Şeytan bunu bağlamından çıkarıp, ilahi muradın dışında başka bir anlamda insanlara öğütlemektedir.

Devir “Cilalı adam devri”. Bu konuyu daha önce de yazmıştım. “İmage Maker”ler, Lobiler, PR şirketleri bunu yapıyorlar. Media bu görevi yapıyor. Captagon tüccarından tarikat şeyhi imal edebiliyorlar. Ya da bir ajandan ulusal önder de imal edebiliyorlar. İşin kötü yanı insanlar da bunlara inanıyor ve bunların peşinden gidebiliyorlar.

İnsanoğlu gariptir. Çoğu zaman kaçtığını sandığı şeye doğru koşar. Aşk ve öfke sarmalı içinde aklını ve vicdanını kaybeder, artık gözleri var görmez, kulakları var duymaz kalpleri vardır hissetmez. İhtirasla istediği şeyin imtihanı olacağını bilmez, oysa günde 40 defa Fatiha’yı okuruz da oradaki uyarının farkına varmayız. Hedef koyarız, hedef gösteririz, insanlar “öl de ölelim vur de vuralım” derler. Oysa varacağımız yer bambaşkadır. Din ve devlet büyüklerini Rab ve İlah edenler, dünyada da ahirette de perişan olacaklar. Allah zalimleri, onlara yardım edenlerin başına musallat edecek.

Dünya malı için ahiretlerini satanlar yok mu, onların varacakları yer kötü bir yerdir.

Biz ahireti bu dünyada kazanacağız. Burası ölümlü ve meşakkatli ve geçici aldatıcı olan bir yerdir. “Dünya” kelimesinin “alçaklık, kötülük” mânasındaki “denâet“ kökünden geldiği de ileri sürülür. Diyanet Ansiklopedisinde  Dünya hayatına ilişkin şu bilgi de verilir: Dünya ve âhiret arasında bir tercih yapma mecburiyeti ortaya çıktığı zaman hiç tereddüt etmeden âhiret hayatının tercih edilmesi istenmiş, aksi davranışta bulunanlar şiddetle kınanmıştır (İbrâhîm 14/3; en-Nâziât 79/37-39). Çünkü âhiret dünyadan daha hayırlıdır (ed-Duhâ 93/4). Geçici ve süreksiz olan, kalıcı ve dâimî olana tercih edilemez. “Önce dünya” diyenler “dünya karşılığında âhireti satanlar” şeklinde nitelendirilmiş, değerli ve çok olanı verip değersiz ve az olanı satın almanın kârlı bir iş olmadığı ifade edilmiştir (el-Bakara 2/86, 90). Bu anlayışa sahip olanların yaptıkları işler kendilerine dünyada ve âhirette bir yarar sağlamaz (el-Bakara 2/217; Âl-i İmrân 3/22). Buna karşılık âhiretlerini kazanmak için dünyalarını satanlar övülmüştür. Bunun en güzel örneği şehidlerdir (en-Nisâ 4/74).

Dünya hayatı bizim için bir imtihan yeridir. Güç, saltanat,  heva ve heveslerimize nail olma makamı değil. Bunun peşine düşenler aldananlar ve kaybedecek olanlar hüsrana uğrayacak olanlardır. Güç ve iktidar ancak bizi ilahi rızaya yakınlaştırdığı, bizi fıtrat yönünde hizmete vesile olduğu ölçüde meşrudur. Kur’an-ı Kerim’de; dünyanın  aldatıcılığı, oyun, eğlence ve süs yönleriyle ilgili atıflarda bulunularak, ihtiyad edilmesi ve rızadan uzaklaşılması konusunda sakınılması istenir. Dünya hayatının bizi rızadan uzaklaştırmasına izin vermeden, diğer hayır alanlarındaki faaliyetlerimizi olumsuz anlamda etkilemesine izin vermeden dünya hayatını meşru çerçevede tutmamız gerekir. Zira Allah yeryüzünü bize mescid kılmaz ister. Bizim ellerimizle zalimleri cezalandırmak, mazlumlara yardım etmek, bizi yeryüzünün varisi kılmak, bizi rızasının tecellisinin vesilesi olarak görmek ister. Bizim dünya ile ilişkimiz bu anlamda ilahi rıza çerçevesi içinde olmak zorundadır. Değilse dünya hayatı bir cehenneme döner. Ah bu dünya! Yalancı dünya!.. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Kader surelKader surel7 gün önce
  Bende hep bi olum duydugumda hep ah be yalanci dunya derdim ama benim cevrem dunya yalanci degil insanlar yalanci derdisimdi dusunuyorumda 1974gittigim caminin kuran kursundaki hocamdan da boyle ogrenmistim kucuk hafiz lakapli hocam nur icinde yatsin
 • GaribGarib8 gün önce
  ALLAH dünyaya hakim olmak için iyi insanları kullanır kötü insanlarsa dünyaya hakim olmak için ALLAH ın adını kulanır.1600 yılında söylenmiş bir söz ama hiç birşey değişmemiş.ALLAH ayetlerinde bizi o kadar çok uyarmış ama biz çogumuz dini islam ama müslüman olamamış kayıp insanlarız
 • Mehmet KaramanMehmet Karaman8 gün önce
  Şeytanla savaşma üç ihlas bir fatiha felak ve nas surelerini oku şeytan gitsin ..Ama bu şeytan başka şeytan ne yapsan gitmezBiz CIA ajanı denince aklımıza çatpat Türkçe konuşan sarışın bir insan geliyor.....
 • IMAMIN(OGLUNUN) KAYIGIIMAMIN(OGLUNUN) KAYIGI8 gün önce
  Kefenci baba,ne gelecek secimi,sen bu secimlerde istanbulda zaten imamin kayigina binmedin mi en on siradan bu sehadet yarisinda?
 • davincidavinci8 gün önce
  abdulkadir....kuran ı kerim ilk yazılan kitaptır diyorsuncahilleri kandırmayada devam diyorsun diyorsun kimse zannettiğin kadar cahil değil.ilk kitap ise neden ayetteYanınızdakini (Tevrat'ı) tasdik edici olarak indirdiğim (Kur'ân)a iman edin, O'nu, inkar edenlerin ilki siz olmayın, benim âyetlerimi birkaç paraya değişmeyin. Ancak benden korkun.O, sana kendisinden öncekileri tasdik edip doğrulayan bu kitabı hak ile indirdi. Daha önce insanlara hidayet olarak Tevrat'ı ve İncil'i de yine O indirmişti.. Evet bu Furkan'ı da O indirdi. ...gibi ayetlervar.tamamlayıcı ve tasdik edici olarak inmişken sen ilk diyorsun
 • şenay doğanşenay doğan8 gün önce
  bir zamanlar kocam beni sevmiyor ben de kendimi allah yoluna veririm ve kadınlığımı da allah yoluna kurban ederim nasıl olsa eşim için birşey ifade etmiyorum derdim birgün bu düşüncemden döndüm ya rabbi bana hiçbir kadına ihsan etmediğin ve etmeyeceğim kadınlığı ihsan eyle bununla eşimi razı ve hoşnut edeyim dedim o sırada bir ses duydum söz vermiştin bana itaat edecektin dedi ya rabbi kim bu dediğimde bana onun şeytan olduğu söylendi şeytanı görmedim ama bana hitabını duydum allaha emanet olun
 • Ali rızaAli rıza8 gün önce
  Hocam lütfen sorumu cevaplandırın bu güne kadar yer yüzünde tek bir kişi şeytanı gördümü? Bu şeytan ne yer ne içer nerde bulunur her insanın karşısına nasıl çıkar herkesi nasıl kandırır ? Misal siz hiç şeytanla karşılaştınızmı?Diyaloğunuz oldumu?
 • kefenci babakefenci baba8 gün önce
  Oh be. Ne güzel, ne hayırlı haber. Savaş başlayacak. Ön sırada, baş kumandan. Ümmetin lideri kefenini giymiş bekliyor. Yanında Dilipak kalemi ile düşmanı tirtir titretiyor. Diğer kefen giyenler sabırsızca arkalaeında saf tutmuşlar. Can verecekler, inşallah şehit olacaklar. Aman Allahım oda ne! Bir an gerçek zannettim, hayalimiş! Kefen giymek, şehit olmak gelecek seçime kalmış. Üzgünüm...
 • BAYBARSBAYBARS8 gün önce
  ABD NİN YARDIMIYLA ÜMMETİN LİDERİ OLACAĞIZ, AZ KALDI.... FETOŞ DAKAİNATAİMAM OLACAKTI,ABD NİNYARDIMIYLA.... BUABD YAÇOKSAF , YA DA GİZLİ MÜSLÜMAN.. HABİREÜMMETE YARDIM EDİYOR..... ..
 • Malkoç Malkoç 8 gün önce
  “Kutsal kitaplarda çokça adı geçen ‘şeytan’, gerçek dünyada size ahlak dersi veren bir yobazdan başka bir şey değildir.” Friedrich Nietzsche. ·
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar8 gün önce
  LUCIFER i kim yenmis ki sen yeneceksin!Papa ya bile yazdirtti kendi ismini kitabina? Ve Pazar ayinlerinde onun ismiyle basliyor duasina! Senin Penisilvanyadaki yilan da yazacakti onun ismini bir yere ancak basaramadi.Ve henuz mac bitmis degil!Onun icin kitabi mubinde soyle haber verilmis gaybden: "....and olsunki insanlarin cogunu cehenneme dolduracagim....'Allah bizi bu ceza gorecek vicdansizlar grubundakilerin icine dusurmesin!
 • TAVSİYECİKARDEŞETEŞEKKÜRLER TAVSİYECİKARDEŞETEŞEKKÜRLER 8 gün önce
  ÖZETLE , DOKTORLAR SERBEST ETTİ, DİLEDİĞİNİYESİN İÇSİN DEDİ DİYORSUN....SON GÜNLERİNİ SEVDİKLERİYLE BERABER GEÇİRSİN DİYORSUN.....OYSA BİZE, YENİDEN BÜYÜK OSMANLIYI KURUYORUZ, AZKALDIDEMİŞLERDİ..... HATTA GÜCÜMÜZBİRAZEKSİKKALDIDİYE ,URFAYA AMERİKALILARI GETİRDİK....ÜMMETİN LİDERİTABİİ KİBİZİZ......
 • TAVSİYECİTAVSİYECİ8 gün önce
  Kardeşlerim: Akdeniz fokur fokur kaynıyor. Büyük bir savaşa kendinizi hazırlayın. Belkide insan nüfusunun yarısı yeryüzünden silinecek. Bu büyük savaş patlak verdiği zaman, gidip te gelmemek, gelip te görmemek var. Mal ve para biriktirmeyi bırakın. Ailenizle daha çok vakit geçirin. Çoluk çocuğunuzu bırakıp ta gurbete gitmeyin. Yeyin, için, gezin, eğlenin ama sakın ha ibadetlerinizi aksatmayın. Birinci Dünya Savaşı'nda Çanakkale'ye, Yemen'e gidip te geri dönmeyenleri düşünün. Kaderimizde ne yazılıysa o olacak ama en azından arkamızda güzel hatıralar bırakalım. (Allah'a emanet olun).
 • Malkoç Malkoç 8 gün önce
  Ülkenin ‘yükselen’ değerleri: Kızılay yöneticilerinin maaşları dört yılda %461 arttı! .... ANALARNE ARSLANLAR DOĞURUYOR.... YAKIŞIR....
 • Sancar Sancar 8 gün önce
  Erdoğan, “30 bin tırı aşkın silah, mühimmat, araç-gereç ABD tarafından, PKK' ya gönderildi. Kiminle savaşacaklar bunlar, tek ülke var; TÜRKİYE ..YANİ HEDEF TÜRKİYE... UZAK GÖRÜŞ SAHİBİOLMAKBÖYLEBİRŞEYOLSAGEREK...ÖĞLEDEN SONRA, GÜNAYDIN.....ÖNCEBARZANİSTAN ,ŞİMDİ SALİHMÜSLÜMİSTAN..... SIRASIYLA.... ...
 • AbdülkadirAbdülkadir8 gün önce
  Buraya bşr kaç defa yazmıştım sanırım.Adem ile havva kıssası bize uydurma yahudi ilahiyatından geçirilmiş.Yahudi ilahiyatı tamamen uydurmadır.aynı hristiyan ilahiyatı gibi.Allahın ilk insandan beri indirdiği dinin adı İslamdır.Bunu ayetler söylüyor. Yani ne yahudilik ne de hriştiyanlık Allahın indirdiği din değildir. BU dinleri o dinlerin din adamları oluşturmuşlardır. Hatta hristıyanlığı yahudi olan pavlus ve luka gibi öğrencileri kaleme almıştır.Tamamı uydurmadır.O dinlerden İslama ne geçmişse o geçenleri kuşkuyla bakmak reddeymek gerekir.Adem bir kişi değildir.Çünkü Allah ben Ademi şeçtim diyor.Yani Adem o zamana kadar beşer olan aklı var ama ruhu olmayan beşerler içinde aklı en gelişmiş olan beşer türünün adı dır.Allahu Alem. Yani Adem deyince homosapiens beşer türünü anlamamız gerekiyor.Homo sapiensin yaşadığı dönemde neardental beşer türüde vardı ancak o türün zeka geriliği olduğundan Allah zeka bakımından en gelişmiş olan beşer türü Ademi seçmiştir.İştw Allahın Ademi seçtim dediği budur.Allah Adem beşer türüne ruh verip onu bilinçli hale getirmiştir. Ama tabi bunu insanların çoğu yine kabul etmeyeceklerdir. Allahu Alem.
 • UnalUnal8 gün önce
  Seytan kibirlidir avam takilmaz hz musanin hz isanin sarayları yoktu firavunların sarayları coktu siz hangi şeytanla savasiyorsunuz asalilarlami saraylilarlami
 • şenay doğan şenay doğan 8 gün önce
  bugün acayip bir rüya gördüm şeytan masanın altına saklanmış ben de bir köşeye saklandım şeytan bana musallat olmasın diye masanın başında insanlar var şeytan iki defa insanlardan belayı def etti saklandığım köşede bunu gördüm gerçekten insanları kurtardı ama ben işkillendim kesin bu işin içinde bir bit yeniği vardır diye ama rüya burada bitti ilginç bir rüya idi allah hayra halk etsin inşallah allaha emanet olun
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 8 gün önce
  Başörtüsünü çıkarıp havuz pozu veren gelin adayı Hanife: Yakında g..tümü göstereceğimdedi.....ŞİMDİ SEVİYESİNİBULDU, KÜLTÜRVESANAT DÜNYAMIZ.... İŞTEBU, G... T SEVİYESİNEİNDİ....BUNDANGÜZELİFADEEDİLEMEZ, HAL İ PÜR MELALİMİZ... İNANÇLI KADROLARIN DEVRİİKTİDARININ20.SENE İDEVRİYESİNDE..... SEVİYEZİRVEYAPTI... .
 • HamiyetHamiyet8 gün önce
  Sayın Yazar ülkemizdeki sorunları doğru tespitle dile getiriyorsunuz oysa gazetenizdeki diğer yazarlar tam tersini yazıyorlar.Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
 • Gercekler Gercekler 8 gün önce
  İsraf varmı ? Kibir varmı?:şatafat varmı?tesettürkalmadımi? Cevap ver ...ve hatırla müslüman yalan söylemez. ..teşekkürler
 • aliali8 gün önce
  birileri herkesi fetocu tayin etti diye gem vurursun yalnız sende rte saraya şaklaban yalaka doldurdu diye gem vurduklarından aşağı kalmazsın buna perhiz buna lahana turşusu sende uzağa konulan dostlardan olup düşman mı oldun
 • ŞAMİL yücelŞAMİL yücel8 gün önce
  AMİL YÜCEL TARİHE DAMGA VURACAK TARİHİ ÇAĞRISIDIR.SAYIN SİYASİ PARTİ LİDERLERİ: TAYYİP ERDOĞAN, KEMAL KILIÇDAROĞLU, MERAL AKŞENER, TEMEL KARAMOLLAOĞLU VE PERVİN BULDAN, ALLAH’IN VE TÜRK MİLLETİNİN HUZURUNDA SİZLERE SORUYORUM. İÇİNİZDE AŞAĞIDAKİ AYETLER İÇİN ALLAH’IN KATINDANDIR DİYEN VAR MI? VARSA BUYURSUN.YOKSA O ZAMAN SİZLERE SORUYORUM. HANİ SİZLER MÜSLÜMAN’DINIZ? HANİ KURAN ALLAH’IN EVRENSEL KİTABIYDI? VALLAHİ VE BİLLAHİ DEHŞET İÇİNDEYİM. NEDEN BU AYETLERİ YAZIP ALLAH’A YAMA EDEN BİR BEŞERE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ SAYGI VE EDEBİ O BEŞERİ YARATAN ALLAH’A GÖSTERMİYORSUNUZ? SİZLERİ BUNDAN ALIKOYAN KORKU NEDİR?TÜRKİYE’NİN VE TORUNLARINIZIN BEKASI İÇİN BİR ARAYA GELİN: DİYANETİ KAPATIN, TARİKATLARI YASAKLAYIN. ALLAH’A DEĞİL BEŞERE AİT BU KURAN’IDA TARİHİN TOZLU RAFLARINA KOYUN. DİNE DEĞİL ATATÜRK’ÜN LAİKLİK İLKESİNE SARILIN. SİZ YAKIŞAN BUDUR. AKSİ HALDE DİN VE LAİKLİK ÇATIŞMASI KAÇINILMAZDIR. GEREĞİNİ YAPMAZSANIZ ALLAH TÜMÜNÜZÜ ISLAH ETSİN. ÇÜNKÜ ISLAHA MUHTAÇSINIZ.. BU DİN LAİK DEVLETTEN KAZINMADIĞI SÜRECE FETÖCÜLER BİTMEZ. BU MESAJIMA DUYARSIZ KALANLARIN DİNİ KULLANIP LAİK DEVLETİ ATEŞE ATAN DİNCİ FETÖ’DEN NE FARKLARI VAR? BU AYETLERİN HER BİRİ YÜCE ALLAH’A İFTİRA, SAYGISIZLIK VE EDEPSİZLİK DEĞİLSE PEKİ, NEDİR? BU MESAJIMAALLAH'A SAYGI OLANLARDAN, TÜRKİYE'NİN VE GELECEK NESİLLERİN BEKASINA KARŞI KENDİSİNİ SORUMLU SAYAN KARDEŞLERİMDENYARDIM BEKLİYORUM. PAYLAŞSINLAR VE KÖŞELERİNE TAŞISINLAR. GÜZELE, ADALETE, EŞİTLİĞE VE GERÇEK DEMOKRASİYE KAVUŞMANIN BUNDAN BAŞKA VALLAHİ ÇÖZÜM YOLU YOKTUR. BU AYETLER: GÜNDE BEŞ KEZ ADINI ANDIĞINIZ ALLAH’A YAKIŞIYOR MU? Allah ve Resulüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi yahut o yerden sürülmeleridir “ALLAH. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır”.( Kuran: Maide33) “ Firavun, (kızgınlık içinde) dedi ki: Ben size izin vermeden ona iman ettiniz ha! Demek ki size sihiri öğreten büyüğünüzmüş o! Ama şimdi (size yapacağımı görecek ve): Andolsun, ellerinizi ve ayaklarınızı çaprazlama kestireceğim, hepinizi astıracağım!( Kuran şüara 49)(Tevrat'ta) onlara, cana can ile göze göz ile buruna burun ile, kulağa kulak ile, dişe diş ile ve yaralamalara karşı kısas olduğunu yazıp farz kıldık. Kim onu bağışlar da (kısas hakkından vazgeçerse) artık o kendisi için “(günahlarına) kefâret olur. Ve kim, Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, o takdirde işte onlar, onlar zalimlerdir”((Kuran Maide45) Hürmetli aylar çıkınca, puta tapanları bulduğunuz yerde öldürün; onları yakalayıp hapsedin; her gözetleme yerinde onları bekleyin. Eğer tevbe eder, namaz kılar ve zekât verirlerse yollarını bırakın. Doğrusu Allah bağışlar merhamet eder”.(KuranTevbe 5). “Allah’ın kimini kimine üstün kılmasından ötürü ve erkeklerin mallarından sarf etmelerinden dolayı, erkekler kadınlar üzerine hâkimdirler. İyi kadınlar gönülden boyun eğerler. ve Allah’ın korumalarını emir ettiğini kocalarının bulunmadığı zamanda koruyanlardır. Serkeş kadınlara öğüt verin. yalnız bırakın. Nihayet dövün.Allah yücedir. Büyüktür”. (Kuran: nisa 34) “Allah şüphesiz, Allah yolunda savaşıp, öldüren ve öldürülen müminlerin canlarını ve mallarını Tevrat, İncil ve Kuran'da söz verilmiş bir hak olarak cennete karşılık satın almıştır. Verdiği sözü Allah'tan daha çok tutan kim vardır? Öyleyse, yaptığınız alışverişe sevinin; bu büyük başarıdır.”(Kuran Tevbe 111? “Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe , diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir”.( Kuran Ahzab 50). “Onları Nerede yakalarsanız öldürün. Sizi yurdunuzdan çıkardıkları gibi siz de onları yurtlarından çıkarın. Fitne, adam öldürmeden beterdir. Yalnız onlar, Mescid-i Hâram yanında sizinle savaşa kalkışmazlarsa siz de onlarla Mescid-i Harâm yanında savaşmayın. Ama onlar, sizi orada öldürmeye kalkışırlarsa öldürün onları. udur kâfirlerin cezası işte budur.( Bakara 19) “Allah’ın nimet verdiği ve senin de nimetlendirdiğin kimseye: "Eşini bırakma, Allah'tan sakın" diyor, Allah'ın açığa vuracağı şeyi içinde saklıyordun. İnsanlardan çekiniyordun; oysa Allah'tan çekinmen daha uygundu. Sonunda Zeyd eşiyle ilgisini kestiğinde onu seninle evlendirdik ki evlatlıkları eşleriyle ilgilerini kestiklerinde onlarla evlenmek konusundaŞAMİL YÜCEL
 • Tamam Tamam 8 gün önce
  Enver, mücah it ören de cennete girecek mi.
 • KorkusuzKorkusuz9 gün önce
  Guzel bir nasihat.kalemine bilegine yuregine saglik.Arif olanlar anlar.
 • erhanerhan9 gün önce
  dini vecibelerini yerine getirenlere söylediklerinin aynısını,islam karşıtları da söylüyor
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 9 gün önce
  Toplantıda, Cumhurbaşkanı ile bir kadın MYK üyesi arasında ilginç bir diyalog da geçti. Erdoğan, kongre süreci ile ilgili değerlendirme yaparken, "Her ilin Ömer’ini bulalım" ifadesini tekrarlardı. Bunun üzerine kadın MYK üyesi "Aynı zamanda Ayşeler de bulalım" dedi. Cumhurbaşkanın ise gülerek, "Tabii ki bulalım. Haticeleri de bulalım" diye cevap verdiği belirtildi.KİMİ BULURSANIZBULUN BUSAATTENSONRA..... ÖNEMLİ OLAN HATİCEDEĞİL, NETİCE......
 • şenay doğan şenay doğan 9 gün önce
  kibarcık ya rabbi bütün mülkünü her bir zerresi ile birlikte yüce zatının sonsuz aşkında huzurunda topla bunun için ödenecek bir bir bedel varsa dünyada ve ahirette ödeyeyim sen senden istediğim rahmeti aç demek gerçek islamı karşılar mı benim bildiğim islamın tamamı budur bunun dışı islam değildir anlatmak istediğin şeyleri duymak isterim doğrusuallaha emanet ol
 • davincidavinci9 gün önce
  şu şeytan dediğiniz şey LİLİTH değilmi .Hz Ademi terkeden ilk eşi.sonra Hz Adem yanlız kalıyor Havva yaratılıyor eş olarak.Bu şeytan hala yaşıyor mu ölmemişmiydi.ben öldü diye biliyordum.ortadoğuda yaşayan insanlar bilir bu lilithi bizim insamız pek bilmez
 • Abdulmuttalib el ArabiAbdulmuttalib el Arabi9 gün önce
  Şahsen ben günahkar olanların insanlar değil şeytanlar olduğuna inanırım.. Bu nedenle hiçbir suçluluk duygusuna kapılmam.. yani günahkar olduğumu kabul etmem.. Günahkar olan şeytandır, insan değil!..
 • Sayın dilipakSayın dilipak9 gün önce
  Yazdığınız konu ile alakalı siz bu yazının nefesindesiniz hangi savaşındasınız yoksa siz bütün bunlardan verimisiniz siz kurtuluşa erenlerdenmisinizyoksa yapılan zulumlerde kitlelerin zulmü desteklenmesinde sizinde katkınız var mı?
 • Yunus Yeşilkaya Yunus Yeşilkaya 9 gün önce
  Sayın dilipak her yazınızda tarikatlara vuruyorsunuz bir tane diyanet imamı müftüsü kaç kişi yi ıslah edebilmiş kaç kişiyi ehli sünnet itikadina yöneltebilmis Bu güzelim hak istikameti düzgün kuran sünnet yolunda giden insanları incitir ve incitiyor
 • Guvenilir dindar Guvenilir dindar 9 gün önce
  Bu arada yardım, sadaka, zekat,her turlu yardımı sadece yakınimda gercekten ihtiyaç sahibine kendi elimle veriyorum. Vermeyi tavsiye ediyorum. Hicbir cemaat, tarikat, dernek, kuruma, hele de kendi ulkemde muhtaç insanlar dururken uzak ulkelerde hayir islemek isteyen kurumlaraasla vermiyorum. Kurbani kendin kesmek kesemiyorsan fakir bir yakinina verip kestirmek de felsefem. Cunku cok parayi gorup de seytana uymayacak kadar erdemli, ahlakli, "guvenilirdindar" insan yetistirebilen bir toplum degiliz henuz.
 • VahdeyVahdey9 gün önce
  Güzel bir yazı yüreğine emegine saglık
 • kibarcikkibarcik9 gün önce
  şenay neyı duyduu sana oyle olaylar anlatılırkı ahhhhhh yerımız dar allah sana vb lerınıze izan akıl islamı gercek şuur versın veselam
 • engineerengineer9 gün önce
  TEHLİKE BÜYÜK!ŞEYTANIN ÇOCUKLARI‘Kendi rızasıyla kurban ederiz’Bu sözler kendisine Lucifer diyen, vücudu falçata yarası kaplı bir gence ait: "KURBANIN MUTLAK ÖLMESİ GEREKMEZ PARMAK DA KESİLEBİLİR"Lucifer kod adlı 27 yaşındaki E. üç yıldır, özel Almanca dersi veriyor. İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı'ndan mezun E. kendini bildiğinden beri "boyutu farklıymış." Şu an vücudunda 22 falçata yarası bulunmakta. Ve E. bu yaralarını pansuman yapmak yerine kapanmamalarını sağlıyor ve yaralarına şeytanın latince isimlerini takıyor.Nasıl satanist oldunuz?Ben doğduğumdan beri farklıydım. Başşehirde doğdum bir de.Başşehir İstanbul mu?Hayır. Biz onları şehir şehir böldük. Başşehir, ortak şehir, konuk şehir. Başşehir İzmir'dir. Paganizmin ve satanizmin asıl şehri. Diğerlerini söyleyemem."Ben satanist doğdum"Peki neden satanist oldunuz, sadece farklı olduğunuz için mi?İnsan böyle doğar. Yani ben satanist olmadım. Öyle doğdum. Sonra gerçek boyutumu yani bunu anladım. Mesela kız arkadaşım kızıl. O yüzden de ilerki boyuta geçebileceğini biliyorum. Hiç üzerinde baskı kurmuyorum. Henüz bizden değil. Ama beni anlar, anlayacak.Satanizm gençler arasında hızla yayılıyor mu?Ne münasebet? Son moda teenlerden oluşanların kedi medi kesmeleri satanizm değil. Modern olanıymış. Hadi canım. Boş versene... Olacak iş değil. Bizde yoktur böyle şeyler...Ne gibi şeyler yoktur?Siz her TV'ye çıkanı satanist mi sanıyorsunuz...Sizde kurban verilmiyor mu?Bedenlerle ayin yaparız. Ne bebeğe ne de bakirelere kıyarız. Zaten nereden bulacaksın İzmir'de bakire? Rosemary'nin Bebeği filminin kötü kopyaları hepsi..."Tavşan kanı filan yok"Ayinlerde ne kurban ediyorsunuz?Gönüllüler çıkar, gönüllerinden ne koparsa şaka bir yana, parçalar ya da bütün bedenlerini verirler.Yani cinayet?Hayır canım. Çok yaşlanmıştır kendi rızasıyla kurban ederiz. Öbür türlü çürükten kesmiş oluruz büyük patron kızar. Tavşan kanı falan filan da yok. Bilakis biz hayvanları çok severiz. Kurban ettiğim bedenin ölmesi gerekmez. Parmağını keseriz, bir tarafına yara açarız.Adli tıp gibi çalışıyorsunuz yani?Kendi aramızda iş bölümü var. Yakma işlemini ayrı yaparlar. Bazen külleri saklarız. Bizde teori ve pratik süresi vardır. Ben teorideyim hala. Şu an sadece izliyorum. Bu anlattıklarım geleneksel eski, Lavey'e bağlı satanist yöntemler yalnız. Modernle filan işimiz yok bizim.Uyuşturucu, alkol, sigara derken şimdi de gençleri SATANİZM tehdit ediyorSatanist gençler anlattı, biz dinledik. Konserlerine gittik. Onlarla bağırdık, çağırdık. Havaya kalkan satanist elleriyle birlikte müziğin ve ortamın içine kendimizi kaptırdık. 27 yaşındaki gerçek ismini vermeyen Lucifer kod adlı kişi, tüm sorularımızı yanıtladı. Ardından İletişim Fakültesi Dekanı Ünsal Oskay Hoca'nın kapısını çaldık, sinema tarihçisi Giovanni Scognomillo'nun kahvesini içtik. Oskay, Türkiye'de satanist alt grupları, Eski Roma'da Cüzzamlılar Vadisi'nde yaşayan ilk Hıristiyanlara benzetiyor. Scognomillo da, Türk satanist gençlerinin ciddiye alınacak tarafları olmadığını söylüyor. İzmir Alsancak Katolik Kilisesi Başpiskoposu Guiseppe Bernardini, "Allah hepimizi korusun" diyor.'Törkiş ve Amerikan'Satanistler içlerinde ikiye ayrılıyor. Modern satanist gençler ve geleneksel kiliseye bağlı olanlar. Modern satanistler daha çok yaşları 16- 22 yaş arası değişen gençler. İlgi alanları neonazizmden, turancılığa, taoizme kadar geniş bir yelpazede değişiyor. Geleneksel grup ise bu modern satanist gençleri ve düşüncelerini çocukluk olarak nitelendiriyor, "gelip geçici" diyor.Modern satanizm gerçek bir potpori. İlginç bir potpori. İçinde "Törkiş ve Amerikan" bol görsel malzeme, binbir çeşit öğreti var. Yeni zamanların kendi dinini kendin yarat anlayışının belki de ilk örneklerinden... Modern satanistler, şeytanın öcü değil, süperstar olduğu modern zamanların insanları. Marilyn Monroe'nun Marilyn'i, Charles Manson'ın Manson'ından kendine Marilyn Manson ismini uydurduğu gibi kendilerine öğreti uydurmuş bu gençlerin yaşları 16 ile 22 arasında değişiyor. "Bireysellik" diyorlar, başka bir şey demiyorlar. Bu arada ilgi alanları neonazizmden, turancılığa, taoizmden budizme geniş bir yelpazede değişiyor. Modern satanistler en çok blackmetal adı verilen ve Norveç'te 90'larda yükselen bir rock müziği türünü dinliyorlar. Bu müzik çok tanrılı yani pagan bir içeriğe sahip.‘Salakları sevmiyorum’M.S. (19), "Sonsuz kişisel tatmin için yaşıyorum. Mistik dünya yerine capcanlı hayatı tercih ediyorum. Kendimi kandırmıyorum. Salakları sevmiyorum. Bana yanlış yapandan intikam alıyorum. Sorumlu olana karşı sorumluluk gösteriyorum." diyor. M.'nin ilgi alanına İkinci Dünya Savaşı giriyor. Hayali, bu savaş hakkında kendi oyununu yazmak. En sevdiği kitapların başında Hitler'in Kavgam'ı geliyor. Kendini satanist olarak tanımlıyor. Birçok arkadaşları hala polis tarafından aranmakta. Modern satanistlerin satanizmin kurucusu Anton Szador Lavey'in "satanizm bireyselliğe öncelik verip hizmet eden ve cesaretlendiren tek dindir" cümlesi, en çok etkilendikleri cümle. Bu, onların dünya görüşlerini yansıtıyor.Oysa öbür cephede geleneksel kiliseye bağlı satanist çevre, modern satanistlerin bu tutumlarını gençlik hevesi olarak nitelendiriyor.Kediyle başlayıp insan öldürdüler1999 yılının eylül ayında Engin Arslan, Ömer Çelik (yanda) ve Zinnur Gülşah Dinçer ‘den (altta) kurulu Şeytana Tapanlar Tarikatı, 21 yaşındaki Şehriban Çoşkun Fırat'ı beraberce boğarak şeytana kurban etti. Cesedi Ortaköy Mezarlığı'na gömdüler. Kurbanın cesedi bir hafta sonra mezarlıkta bulundu.Kanlı ‘satan’ tarihi• Geçtiğimiz temmuzda İtalya'nın kuzeyinde yaşayan 3 genç kız, rahibe Maria Laura'yı 19 kez bıçaklayarak hunharca öldürdü.• Dünyadaki bir araştırma satanistlerin en çok Marilyn Manson'ı sevdiğini söylüyor.• Kafkas kökenli Lavey tarafından satan kilisesi 1966 yılında San Francisco'da kuruldu. Lavey'e göre insan egoist, çıkarcı ve habisti. Ve asıl korkulması gereken şeytan değil insandı.• Almanya'da meydana gelen cinayetlerin sorumlusu Lord Stern dergisine verdiği röportajında hem neonaziyim hem de satanistim açıklamasını yaptı. Röportajını Ausschwitz'de çektirdiği resim süsledi.
 • Avni binayAvni binay9 gün önce
  Selemün aleyküm hocam Allah sizden razı olsun cogumuz hakıkatları örtüp küfürümçirkin içindeyiz Allaha emenet olunuz
 • engineerengineer9 gün önce
  Dermân aradım derdime/Derdim bana dermân imiş/Bürhân aradım aslıma/Aslım bana bürhân imiş/Sağ u solum gözler idim/Dost yüzünü görsem deyû/Ben taşrada arar idim/Ol cân içinde cân imiş/Öyle sanırdım ayrıyam/Dost gayrıdır ben gayrıyam/Benden görüp işiteni/Bildim ki ol cânân imiş/Savm-u salât u hac ile/Sanma ki biter zâhid işin/İnsan-ı kâmil olmağa/Lâzım olan irfân imiş/Kande gelir yolun senin/Ya kande varır menzilin/Nerden gelip gittiğini/Anlamayan hayvân imiş/Mürşid gerektir bildire/Hakk’ı sana hakka’l-yakîn/Mürşîdi olmayanların/Bildikleri gümân imişHer mürşîde dil verme/Kim yolunu sarpa uğradır/Mürşîdi kâmil olanın/Gâyet yolu âsân imiş/Anla hemen bir sözdürür/Yokuş değildir düzdürür/Âlem kamu bir yüzdürür/Gören onu hayrân imiş/İşte Niyâzî’nin sözün/Bir nesne örtmez Hak yüzün/Hak’tan âyân bir nesne yok/Gözsüzlere pinhân imiş/
 • şenay doğanşenay doğan9 gün önce
  allahu teala kadınla erkeğin neden eşit olmadığını ve kadına evinin en kuytu yerini neden işaret ettiğini bana o kadar güzel anlattı ki allahın affı yetişene kadar resman gayya kuyularında yandım allah o ızdırabı dağlara verse dağlar paramparça olurdu insanların kalbi kapkara olmuş kimselere anlatamazsın sessiz çığlığımı allahın ordusundan gayrı bir tek Atatürk duydu ve iki defa özür diledi allaha emanet olun
 • engineerengineer9 gün önce
  Başpiskopos Bernardino:"Allah bizi kurtarsın"İzmir Alsancak Domenikan Katolik Kilisesi Başpiskoposu Guiseppe Bernardino, şaşkın ve üzüntülü anlatıyor:"Satanistlerin varlığı beni rahatsız ediyor, çünkü satanizm çok kötü ama çok kötü bir şey; Allah'a karşı bir davranış. Tam olarak O’na karşı gelmek. Neden İzmir'i, başşehir seçtiklerini de anlamıyorum. Halbuki İzmir sakin bir yer. İnsanları da sakin insanlar. Kiliseler çok desem, o yüzden olamaz, çünkü İstanbul'da daha çok kilise var. Allah bizi korusun ve kurtarsın. Allah hepimizin yardımcısı olsun."
 • Dindarlarimizin Seyhedebali yorumuDindarlarimizin Seyhedebali yorumu9 gün önce
  Bundan boyle bir lokma bir hirka siz millete, holdingler,konaklar, yalilar biz tarikat liderlerine. Bundan boyle 50 kisilik siniflarda zifiri karanlikta gidilen okullarda egitim siz milletin cocuklarina , yurtdisinda , kolejlerde, universitelerde el bebek gul bebek bedavadan egitim biz tarikatliderlerinin cocuklarina. Bundan boyle issiz ya da asgari ucretten is bulup calisma siz milletin cocuklarina, bir işe birkaç maaşlı kadrolar biz tarikatliderlerimiz yakinlarina, cocuklarina. Bundan boyle ozel jetlercipler biz tarikat lideri hanimlarina, dolmus, otobus olmadi yuruyerek ulasim siz milletin hanimlarina. Yani evet pek islami degil bu yaptiklarimiz ama siz sozlerimize bakin soze bakinca bizden dindari ahlaklisi var mi? Sozlerimizle idare edin artik. Seyhedebalinin nasihatlerini boyle yorumlariz, kuranı bileboyle yorumladik biz.
 • şenay doğan şenay doğan 9 gün önce
  saygı insan rabbini sevmiyor ve onu kaybetmekten korkmuyorsa onu incitmek için bahane çoktur yeter ki insan rabbimin incinişini umursamasın insanın hayrı ve selameti için allahın her günahı affedecek kadar ğafur olması gerekir ben kurtulamadığım bir günahımdan ötürü içime korku düştüğü zaman tutulurdum ümitsiz ve çaresiz allah demekten başka elimden hiç birşey gelmezdi bir an geldi artık bu da bana yetmez oldu o zaman günahımdan kurtulmak için intiharı bir seçenek olarak düşünmeye başladım istihare yaptım sonuç çok olumsuzdu daha büyük bir günaha girmemek için mevcut günahıma razı oldum günahım da kadın erkek eşitliği politikaları nedeniyle üzerime yüklenen market alışverişi idi nazım birtek allaha geçiyor sabah akşam telafisini yarat diye allaha yalvarıyorum allahın her günahı affetme ahlakı olmasa şenay varlığını nasıl devam ettirebilir ki allaha emanet olun
 • Cüneyd Cüneyd 9 gün önce
  Belli ki 40 milyar dolar yetmedi, ülkemizdeki Suriyelileri bu kadar para kesmedi. Şimdi de ev sahibi olacak kendileri… Her kuşu tuttuk, havadaki o kuş leylek mi? Erdoğan; “Güvenli Bölge'de Suriyelilere 250-300 m2 evler yapsak, çevresinde de 100-150 m2 bahçesi olsa. Orada ekip biçseler, hiç olmazsa bu insanlar hazır balık değil, balık tutmayı öğrenirler” dedi…★★★ Botanik bahçeleri, yapay göletler, golf sahası, nargile alanı… Yanında da TOKİ müteahhitlerinin alacağı inşaat ihalelerinin paraları… Bütün emeklilerin 40 yıl çalıştıktan sonraki bahçeli ev hayalini Suriyeliler bedavaya getiriyorlar. Ne yapsak? Acaba Suriye'den vatandaşlık alıp Türkiye'de mülteci mi olsak?★★★Türkiye'de 20 milyon kiracı var. Eee sen vatandaşsın… Bankaya gidip 20 yıl ödemeli kredi çeker, eşek gibi çalışırsın. Oysa Suriyeli olunca eğitim, sağlık, ulaşım zaten bedava… Alışveriş ceplerine koyduğumuz kartla… Şimdi bahçeli ev de yapılacak onlara… Bir de araba çektik mi altlarına… Cep telefonu da hediye edelim yanında.…Evleri alınca yan gelip yatacak değiller ya… En az üç çocuk yaparlar, onları da Türkiye'ye yollarlar. Dönüşlerinde devlet baba onlar için de pembe panjurlu bir ev ayarlar.★★★Nankörlük yapmayalım. Yedik, içtik, millet bahçelerinde kekimizi yiyip yuvarlandık. Bahçeli evi olanlar tapuyu Suriyelilere devretsin, iş tatlıya bağlansın, konu kapansın!Gitmeyeceklerse, besleyeceksek kişi başı ne ödeyeceğiz. Devlet bunu bize bildirsin, herkes hesabını bilsin. Hayır, hepsinin gideceğini bilsem, evden geçtim villa bile veririm. Bugün ev ver hepsine, kolundan tutup sürüklesen yine de gitmez kimse… Satarlar, kiraya verirler, Türkiye'de yaşamaya devam ederler! Gerçi aklımda bir yer var. Yaklaşık 1100 odası ve kocaman bahçesi… Sonuçta orası da milletin yeri… Bir oluruz, iri oluruz, diri oluruz, onlara 1000 odasını veririz, 100 oda bize yeter de artar gari
 • BaybarsBaybars9 gün önce
  PAMUKKALEBİLALHABEŞİCAMİİNDE HIRSIZLIK... ABDESTALDI ,NAMAZKILDI,ÇIKIŞTA BİLGİSAYARIÇALDI.... YAŞADIKLARIMIZ TAM DABÖYLE ..... ÖNCEABDESTALIP , NAMAZKILIYORLAR..... SONRAÇALIYORLAR.... SONRA DAAFFETTİRMEKİÇİNDİYANETORGANİZASYONUYLA UMREYEGİDİYORLAR.... 7YILDIZLI , KABEMANZARALISÜİTODALARDA....ÇALDIKLARIPARALARLA ,günahçıkarıyorlar..... BUNLAR ALLAHI DAAKP LİZANNEDİYORLAR... HAŞA.... DİVANKURULUNCASEYREYLE.....
 • RefikRefik9 gün önce
  Sen de AKP nin kuruluş günlerindeki Abdurrahman değilsin pişman oldun değil mibir çuval inciri bok ettiler halbuki 100 yılda gelinen imkanlarla ve toplumu bölmeden bu ülkeye 200 yüz yıl takla attırabilirlerdi düşünceler güdük kaldı çünkü kültürleri ve görgüleri yoktu
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 9 gün önce
  DENİZLİDE yaşayan Z.D’nin, sonu intihar girişimiyle biten öyküsü bize bir kez daha düşündürmeyecek mi?Z.D., AKP’ye üye olduğunda 19 yaşında bir kızdı. Muhazafakâr dayısı onu daha ahlaklı bir genç olması için elinden tutup partiye götürmüştü. 7 yıl “kutlu dava” için çalıştı. 14 Aralık 2014 tarihinde 26 yaşındayken D. şehrinin merkez ilçe yönetimine girdi. Birlikte görev yapacağı Başkan D.A’yı ağabey gibi görüyordu.2015 yılının mart ayında, Başkan D.A., Sapanca’da partinin bir toplantısı olduğunu söyleyerek Z.D’yi çağırdı. Söylediği programa göre arabayla gidecekler, o gece de A. Oteli’nde kalacaklardı. Z.D. ve D.A. Sapanca’ya doğru yola çıktı. D.A., yolda Z.D’ye alkolsüz bir içecek ikram etti. Z.D. içtikten sonra fenalaştı.... SONRASI REZALET..... NURİALÇO,TECAVÜZCÜCOŞKUNFİLMLERDENEYAPTIYSA.... EYYYBENİM ZAVALLI, SAFDİRİK MÜMİN KARDEŞLERİM ,DİNCİLERDEN ,TARİKAT , CEMAATLERDEN ÇOLUKÇOCUĞUNUZUNNAMUSUNUKURTARIN.... ALLAH , KUR'AN, HZ.PEYGAMBERSİZEYETMEZMİ.... KİLİSELERDE , RAHİBVERAHİBEOKULLARINDA KİSİSTEMATİKTECAVÜZÜNAYNISI ..... BADECİŞEYHİVEŞEHVETİYETARİKATINI,OKUYUN..... İĞRENSENİZ, MİDENİZBULANSADAOKUYUN, NAMUSUNUZUKURTARIN....
 • saygısaygı9 gün önce
  "“Allah’ın çok bağışlayıcı” olduğundan bahisle, hatta bugün Mevlana’nın “Ne olursan ol gel” dizelerinden yola çıkarak ve konu asıl mecrasından saptırılarak, “Allah’ın en büyük günahları bile affedebileceği” konusu; insanların zaaflarını ve menfaatlerini harekete geçirerek günah işlemekte cür’et ve cesaretini artırıcı bir yönde kullanarak, sonuçta, “herkes yapıyor, hem zaten ben çok daha az yapıyorum bu kadarcık günahı da Allah bağışlar” gibi telkinler şeklinde kendini göstermektedir." maalesf özellikle diyanet ve hacı hoca takımı insanları bu sözlerle ifsad edip fesahete sürüklüyorlar. hocam hep eleştirip ak partiye oy verenlerin %99 unun sesi oluyrosunuz. bunlarda aynı şeyleri düşünüyorlar ancak düzelme yok. yoksa bu düzelmeyi engelleyen din adına hareket le birilerinin etrafına çöreklenmiş olan din bezirganı hainler olmasın.seytan gibi allahla vs. birilerini kandırmasınlar. çünkü böyle bir yapı var. dün feto idi.bu gün başkaları. asıl sıkıntı burada olsa gerek. çünkü memleketteki dini yapılanmaların özellikle ön planda olanların dış kaynaklı veya içten kasıtlı unsurlarca kuruldu susurlukta da yazılı.
 • FerhatFerhat9 gün önce
  Hak ile batıl mücadelesi ademoğlunun varoluşundan kiyamate kadar süreceği bir hakikattir. Buda ademoğlunun yaradılış gayasinin bir parçasıdır. Nitekim rabbimiz iblisi cennetinden kovduktan sonra iblise kiyamete kadar mühlet vermiştir, zira iblis ademoğullarını rabbimizinbize emr ettiği dosdoğru yolun ortasına oturacağina ve ademoğullarini kiyamate kadar saptiracağina dahil rabbimize and içmiştir. Dolayısıyla iblis ademoğullarını yaradılış gayesinden saptirmak için fani dünyadaki üstlenmiş olduğu misyonu yerine getirmekte. Nitekim iblis bu görevini icra ederken rabbimizin iradesi doğrultusunda icra etme imkanına sahiptir. Süphesiz yaprak dahi rabbimizin iradesi dışında dalından düşemez. Zira Hayır ve şerrin dahi rabbimiz tarafindan geldiğine inanmak imanın şartıdır. Nitekim iblis şerrini icra edebilmek için fani dünyada kendine misyonerler tayin etmektedir. Bu misyonerlerin görevleri ise binbirtürlü hilelere başvurarakademoğullarını nefislerine yenik düşürerek onları geçici dünya hayati ve onun süsü ile onlarin yoldan sapmasini ve rablerine yüz cevirmelerini sağlamaktir. Şüphesiz iblis bu şerrini yayar iken yeryüzünde kendine tayin etmiş olduğu varisler (masonik/siyonistler) vasıtası ile başarı elde edebilmekte. Velhasıl iblise varislik eden bu karanlık odaklar ademoğullarını hak merkezli sistem, yani Tevhid nizamindan saptırarak iblis merkezli düzen ve sistemlere tabi olmalarını sağlamak ile misyonlarını icra etmekteler. Kısacası iblis ademoğullarını Tevhid nizamindan uzaklaştirabilmek için yeryüzündeki varisleri masonik ve siyonist güçleri kullanarak başarı elde sağlamakta. Halbuki ademoğulları Allah'in rızasını gözeten ve insanların ıslah edilerek fazilet ve ihlas sahibi olmalarını hedefleyen hak merkezli Tevhid nizamina inanarak ve iman ederek hayatlarina şekil verdikleri takdirde ahiret gününde mükafatlandirilacaklarini peygamberlerine tebliğ etmistir ve ademogullarını uyarmıştır. Ademoğulları ise aksine iblis kurmuş olduğu karanlık dünya saltanatı ile ademoğullarını dünya hayatı ve onun geçici süsü ile saptırabilmeyi başarmıştır. Kısacası iblis masonik odaklar vasitasi ile kurmuş olduğu insan merkezli HUMANIZM E dayanan LIBERALIZM merkezli sistemleri devreye sokarak ademoğullarını yaradılış gayesinde saptırmayı basarabilmiştir. Nitekim Humanizm Allah rızasını gözetmeyen insanin bireysel çikarlarini gerçek alan ve insanın hayatına şekil verir iken sadece insanin hayvanca heves ve hevasını gözeterek şekil vermesini sağlayan bir sistemden ibarettir. dolayısıyla humanizme dayanan mevcut sistem siyaset, sosyal, egitim ve ekonomik alanlarda toplumu ifsad edici reformları hayata geçirerek ademoğullarının yaratılış gayesinden saparak iblisin hilesine yenik düşerek ebedi hayatımız olan ahiretimizi harab etmemizi sağlamış oluyoruz malesef. O yüzden rabbimizden yüz çevirmesi mümkün olmayacağımiz günden korkmamız ve bir an önce rabbimizin ipine sımsıkı sarılarak Tevhid nizamina yani fabrika ayarlarimiza geri dönmemizbgerekiyor aksi takdirde hüsrana uğrayanlardan olmamak mümkün değil.
 • SamiSami9 gün önce
  Çoğu zaman insan kaçtığı şeye koşarmış. Aynen öyle...
 • Dertiliyim Dertiliyim 9 gün önce
  Abdurrahmanbey anlaşılan siz çok dertlisiniz ama sizi anlayan yok . anlamak yada anlamamak işte bütün mesele bu anliyormusunuz. Bence biraz daha gayret belki anlayan anlar. Ne demiş atalarımız anlayana sivrisi sinek saz anlamayana davul zurna az. Kalın sağlıcakla.
 • şenay doğanşenay doğan9 gün önce
  aristo allahu teala varlığını her yol ve yöntemle insanlara ispat eder yetmez işlerini kolaylaştırmak için peygamberler ve kitaplar gönderir üzerine basa basa buyurur beni bırakıp da taptıktıklarınız üzerine konan bir sineği bile kovamaz dinde zorlama yoktur Müslüman ne kadar kötü ahlaksız ve fasık olursa olsun selametini alemlerin rabbimden ister o da kendisinden selamet dileyeni birgün mutlaka selamete çıkarır çünkü mucibtir ahlakında vardır kendisine sığınanı kurtarmak kafir ise ne kadar iyi olursa olsun rabbine karşı kibirlenmiş sen de kim oluyorsun ben selametimi tanrımdan isterim demiştir hiristiyansa bu tanrı haşa isanın babasıdır oysaki Allahtan başkasının insanı selamete çıkarma gücü yok ki üzerine konan sineği kovmaktan bile acizler eğer sen seni selamete çıkarmaya kadir olmayan birinden selametini diler ve selamete çıkamazsam bunda adaletsizlik yoktur çünkü seni selamete çıkarma gücüne sahip olanı elinin tersiyle itip bir zavallıya taptın allah da istediğin oysa benim dinimde zorlama yoktur deyip seni aciz tanrınla başbaşa bıraktı allaha ema et ol
 • Az gelismis toplumlarAz gelismis toplumlar9 gün önce
  Zihinsel, sosyal, kulturel ve etik olarak gelismemis toplumlar, yani az okuyan ya dahiç okumamis toplumlar somut bir ilaha ihtiyaç duyuyor. Soyut olarak bir Rabbin varligindan tatmin olamıyor, yetmiyor ona. Çunku zihinsel dunyasi soyut olani, manayi algilayamiyor, anlayamiyor, yasantisinda bir yere oturtamiyor bu yuzden ete kemige, ya da taşa ama illa bir maddeye dönusmuş bir varliga, bir rabbe ihtiyaç duyuyor. Ve farkinda bile değil sorunca Allah'a inaniyor, musluman.Bu kadar şeyh, tarikat, lider aşkı burdan kaynaklaniyor. Icinde bulundugu şirki de üstelikfazla ibadet yapmak, cok sevap kazanmaya calişmak sanmiyor mu? İste o dış gücler için elverisli bol malzeme, yonlendirmesi kolay topluluk.
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman9 gün önce
   abdurrahman bu gazte haberi ile ilgili bir yazı yazın:Kızılay’ın yönetim kadrosunun ne kadar maaş aldığı ve hangi kadrolarda kaç kişinin istihdam edildiği ortaya çıktı. Kızılay yönetiminin ağustos ayı itibariyle geçerli olan yeni maaş zamları ve yüksek tutarlar gündemdeki yerini korurken Genel Müdür İbrahim Altan’ın altı genel müdür yardımcısı bulunmasına karşın Kızılay’ın altı da danışman çalıştırdığı öğrenildi. BirGün’ün edindiği bilgilere göre, Kızılay tarafından son sekiz yılda en az sekiz şirket kuruldu. Kızılay Yatırım Holding CEO’su İlyas Haşim Çakmak’ın 31 bin 500 TL maaş aldığı öğrenildi. Kızılay İçecek Şirketi Genel Müdürü Metin Kul 24 bin 397 TL maaş alırken Yatırım Holding Genel Müdürü Hüseyin Koray Türkmen’in de 16 bin 750 TL maaş aldığı bildirildi. Satış ve Pazarlama Şirketi Direktörü Yusuf Demirci 11 bin 565 TL maaş alırken ARGE ve Kalite Direktörü Hakan Başdoğan’un 13 bin 500 TL maaş aldığı öğrenildi.Kızılay Sağlık Şirketi Genel Müdürü Metin Tunç 24 bin 397 TL ve Kızılay Çadır ve Tekstil Şirketi Genel Müdürü Bülent Seyithanoğlu’nun 19 bin 673 TL maaş aldığı bildirildi. Kızılay Kültür ve Sanat Şirketi Genel Müdürü İlyas Yıldırım 14 bin 484 TL maaş alırken Gayrimenkul ve Portföy Yönetimi Şirketi Genel Müdürü Mahmut Kayacık’ın da 13 bin 212 TL maaş aldığı ifade edildi...
 • Mustafa Mustafa 9 gün önce
  Kuran yetmez diyenlere....... Biz bu kitabı sana, her şeyin ayrıntılı açıklayıcısı, bir doğruya iletici, bir rahmet, Müslümanlara bir müjde olarak indirdik. (16-Nahl-89)Kendilerine okunmakta olan Kitab’ı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu? (29-Ankebut-51)Hüküm Yalnız Allah’ındır:Hüküm yalnız Allah’ındır. O kendisinden başkasına kulluk etmemenizi emretmiştir. Dosdoğru olan din işte budur. Ama insanların çoğu bilmiyorlar. (12-Yusuf-40)Kendi hükmünde hiç kimseyi ortak kılmaz. Rabbin’in kitabından sana vahyedileni oku. O’nun kelimelerini değiştirecek hiçbir kudret yoktur. (18-Kehf-26,27)Kur’an’ın İndirilişinin Tamamlanmasıyla Din de Tamamlanmıştır:Rabbinin sözü hem doğruluk, hem adalet bakımından tamamlanmıştır. O’nun sözlerini değiştirecek hiçbir kuvvet yoktur. (6-Enam-115)Kur’an’ın İndiriliş Sebebi:Bu bir kitaptır ki, Rabbinin izniyle insanları karanlıklardan aydınlığa, O övgüye layık, Aziz Olan’ın yoluna çıkarman için sana indirdik. (14-İbrahim-1)Kur’an Din Adına Gerekli Olan Her Detayı İçerir:Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah’ın dışında bir hakem mi arayayım? (6-Enam-114)Ey iman sahipleri, size açıklanınca hoşunuza gitmeyecek şeyleri sormayın. Kuran indirilirken onları sorarsanız size açıklanır. Allah onları affetti. Allah Bağışlayandır, Merhametlidir. (5-Maide-101)Bir Konu Kur’an’da Yer Almıyorsa Bu, Allah Unuttuğu İçin Değildir:Rabbin asla unutkan değildir. (19-Meryem-64)Kur’an Dini Konularda Eksiksiz Bir Kitaptır:Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. (6-Enam-38)O yalnızca bir öğüt ve apaçık bir Kuran’dır. (36-Yasin-69)Kur’an Din Adına Hüküm Koymaya Kalkanlardan Delil İster:Size ne oluyor, nasıl hüküm veriyorsunuz? Hiç mi öğüt almıyorsunuz? Yoksa sizin apaçık olan bir deliliniz mi var? Şayet doğru söylüyorsanız kitabınızı getirin. (37-Saffat-154-157)Neyiniz var? Nasıl hüküm veriyorsunuz? Yoksa okuyup, ders almakta olduğunuz bir kitabınız mı var? İçinde keyfinize uyanın sizin olduğu. 68-Kalem-36,37)Kur’an Her Peygambere Allah’ın İndirdiği İle Hükmetmelerini Söylemiştir:Sen de aralarında, Allah’ın indirdiğiyle hükmet. (5-Maide-49)
 • HasanHasan9 gün önce
  Şu hadis bu hadis değil şu meshep bu meshep değil benim tarikatım onun tarikatı hiç değil. Kurana dönmeden Hiçbir eşcinsel sapıklıktan kurtamayız İnsanları kendilerine tarikatına taptıranlar daha sapıktır en büyük SAPIKLIK Allah cc dan başkasından bekleyiş içinde olmaktır. Yetiş ya falanca ölmüş kişi diyen kafirdir.
 • Dunya hayati yalanDunya hayati yalan9 gün önce
  Dünya hayati evet yalan oluyor öldügümüzde tabi. ANCAK Yasarken cektigimiz acılar tamamen gerçek, müslümanların içinde bulunduğu gaflet, zillet, gerçek. Hergün irakta, afganistanda, yemende, suriyede bombalarla parcalandiklari, kadinlarin tecavuze ugradigi gercek, onlarin acisinin yuregimizi parcalamasi gercek, birgun bize de ayni seyin olabilme ihtimali gercek, bu dünyada imanla, ihlasla, güzel ahlakla iyi niyetle calişip ulkemizi kalkindirmadigimiz surece bunlarin bizim başimiza gelme ihtimali gercek. Piril piril gencler is ararken, Beytulmalın parasiyla (vergimizle) 5 yil abd de doktora yapanlar gercek. 5 yil abd doktora oyle oyle kucuk bir meblag degil. Maliyeti cok yuksek. Cumalari salla bi bakara makara diyenin ( cumhuriyet tarihinde ilk defa ) kilise açarken gosterdigi heyecan, heves, istah,sevinc çoook gercek sanirsiniz ki o butona basmasa cennete gidemeyecek, kendi inancinda oyledir tabi. Abd' nin bizim tarikatlarimiz seyhlerimiz sayesinde istihbarat maliyetlerini epeyce dusurdugu gercek. ABD'ninAjan larini yetistirme, afrika asyada istihdam etme maliyetlerinin hepsini hem devlet hem millet gonullu ustlendigimiz, karsiladigimiz gerçek. Devlet akli, kurumsal zeka dedikleri bu olsa gerek. Adam ajaninin egitim maliyetini de sana yukluyor. Burs la yurtdisina gondertiyor sana. Ve olup bitenleri çook geç olunca anladigimiz da aci bir gerçek.
 • çok etkiliçok etkili9 gün önce
  Son paragraftaki nasihatlerin yok mu, yağ gibi erittin şimdi beni âbi be.. (amademegon savaşları, polarizasyon dingiller, hapuşatti medeniyeti, sıfsındirik siber-fiber saldırı, cin olmadan adam çarpayım derken çarpılma vs konularını da yaz abi, ihmal etme bak küserim)
 • erhanerhan9 gün önce
  dini vecibeleri yerine getirenlerin de eksikleri,kusurları olabilir ama sen sadece bunları dile getirirsen sanki diğerleri çok iyi ,onların hiç kusuru yokalgısı oluşmaz mı.Bunu bilerek, bilinçli mi yapıyorsun ,yoksa sonuçlarını öngöremiyor,musun ?
 • ARISTOARISTO9 gün önce
  Bir müslüman hırsızlık yapıyor zina yapıyor. Kul hakkı yiyiyor..Agac kesiyor.cevresine komşularına rahatsizlik veriyor. Cevreyi jirletiyir hayvanlara eziyet ediyor.tecavuz ediyor. Bu adam cennete gidecek edison tesla gitmeyecek öylemi?bu adilmi
 • DecartDecart9 gün önce
  Bunlar müslümanlar için.Hirsizlik zina tecavüz adam kayırma rüşvet yiyenler haksızı savunma yapanlar için geçerli değildir.
 • TAVSİYECİTAVSİYECİ9 gün önce
  Kardeşlerim: Zaman gerçekten çok daraldı. Vakit yaklaşıyor. Çok büyük bir güç bizi kendisine doğru çekiyor. Bu güce karşı koymak gerçekten imkansız. Onun için tutunacak birşeyler aramayın. Bırakın dünya malını, ona sarılmayın. Çünkü o sizi kurtaramaz. Allah'ın ipine sımsıkı sarılın ki kıyametin dehşeti sizi de sarmasın. Bakın, bu yazdıklarımı kesinlikle hafife almayın. Yaşadığınız günlerin, saatlerin hatta dakikaların bile kıymetini bilin. Gerçekten çok değerli bir zamandan geçiyoruz. Bu zamanda verdiğiniz bir sadakaya, ya da Allah rızası için yaptığınız bir iyiliğe paha biçilemez. Gerçekten, Allah'ın rızasını düşünerek yaptığınız bir secdenin değeri hiç bir dünya servetiyle kıyaslanamaz. Onun için vakit geçmeden kendimize gelelim. Bizim secdemiz de Firavun'unkine benzemesin.(Allah'a emanet olun).
 • AbdülkadirAbdülkadir9 gün önce
  Şeytan diye ayrı bir varlık yok Şeytan insanın kendisidir. İnsan dediğimiz varlığın somut olan tarafı beşerdir.Beşerin gelişmiş beyninden dolayı geliştirilebilen aklı vardır. İnsan dediğimiz şey ruh verilmesiyle kazanılan bir özelliktir.Yani insan bir özelliktir somut canlının adı beşerdir. İşte şeytan denilen şey bu beşer tarafın yaptıkları kötü hal ve davranışlardır.Yoksa ayrı bir şeytan diye bir varlık yoktur. Zaten ayetleri derinlemesine incelediğimizde bu ortaya çıkmaktadır. Allah bir ayetinde iyilik bendendir kötülük ise kendi nefsinizdendir diyor.kötülük şeytandandır demiyor.Bu ayet bile şeytanın beşerin kendisi olduğu anlaşılıyor.KUR'ANI İYİ ANLAMAK LAZIM YOKSA YANLIŞ ANLAMAYA DEVAM EDERSİNİZ.Maalesef günümüzde Kur'anı anlayan insan çok çok az.Kur'anın ayetlerini anlamak için çok boyutlu düşünmek gerekiyor.Mesela bir fil hadisesi masal olarak anlatılıp duruyor.Yahu bu fil hadisesi yaşanmış mı yaşanmamış mı gidip suud arabistana araştıran yok.Orada gerçekten bu fil hadisesinin kanıtları olabilecek şeyler bulunmayı bekliyor.Oraya jeologları arkeologları götürüp fil ordusunun otağ kurduğu yerde araştırma yapacaksın.Oradan elde ettiğin verilerle Kur'anı daha inanılır bir kitap haline getireceksin.Ama bunu yapan yok.Hep masal hep masal.Ben Kur'anın anlattığı bu şeylerin dünyada olduğuna inanıyorum ama gidip araştırma yapılıp bulunursa daha mutmain olurum .Bunun gibi şeytan nedir ne değildiri de enine boyuna düşünür öyle konuşurum.Yoksa eskilerin kendilerince şeytan hakkında düşündüğü şeyi alıp kullanmam.Ama ne desek boş.Aynı tas aynı hamam
 • Egemen Bağış Egemen Bağış 9 gün önce
  Sayın yazar bizim ülke muz Cumhuriyetimi bakara kakara diye kuranla dalga geçen ve dini istismar eden bir insan büyük elçi olarak atanıyorLütfen bunuda yazın ne hale getirdiler bu canım vatanı utanç duyuyorum bu insanlardan

Günün Özeti