Şeytan bizimkileri nasıl kandırıyor

30 Temmuz 2018 Pazartesi

Şeytan kimi nasıl kandıracağını biliyor. Paraysa para, kadınsa kadın, makamsa makam. Din sizin için önemli ise şeytan sizi Allah’la aldatmayı deneyecektir. Nefsinizin hoşuna giden ne varsa onunla gelecektir.

Bizim, para-makam ve fahşa konusunda zaafımız var. Şeytan da bu silahları kullanıyor.

Cenab-ı Allah boşuna “Fuhuşa yaklaşmayın” demedi.

“Haram para” ile varacağınız yer bellidir. “Haksız makam” da insanı aynı yere götürür. Sonunda bunların hepsi aynı kapıya çıkar.

Peki, bizimkiler nasıl oluyor da, bu tuzağa bu kadar kolay düşüyor?

Şeytan zaafımızın farkında. Önce bizi zihnen hazırlıyor ve yedirmek istediği haltı zihnen meşrulaştırmaya çalışıyor. Hani “kedi aç kalır ve yavrusunu yemeye karar verirse, onu fareye benzetirmiş”. Şeytan da, hakikati çarpıtarak üstümüzdeki, manevi anlamda caydırıcı baskıyı hafifletiyor. Mesela “Mut’a” diyor. Tabi bu Caferilikteki Mut’a da değil. Bir sürü kişi üniversite yıllarında bu tuzağa düşürüldü. Zaten sonra arkası geliyor.

Mesela, bir başkası, “Bunlar cariye hükmündedir” deyip çıkıyor işin içinden.

Bir fıkra anlatılır. Kadının biri bir pavyonda dansözmüş. Sonra vazgeçmiş, mütedeyyin bir hayat yaşamaya başlamış. Günlerden bir gün bir düğüne gitmiş. Kadınların kına gecesi. Onlar da mütedeyyin insanlar. Başlamışlar kendi aralarında oynamaya. Demirler “kız hadi sen de oyna.” O “olmaz” demiş, “bıraktım”. Onun hayat hikâyesini bilenler, “kadın kadına oynuyor, eğleniyoruz, ne olacak, bir şey olmaz” demişler. Kadını zor bela oynamaya ikna etmişler. Kadın başlamış oynamaya, bir yandan da “Allah günah yazma, Allah günah yazma” diye mırıldanıp duruyormuş. Kınaya katılanlar da kalkmışlar mı, oturanlar tempo tutmaya başlamışlar.. Kadın da coşmuş, “yazarsan da az yaz, yazarsan da az yaz.” Sonunda kadın şirazeden çıkmış, “ister yaz, ister yazma.. İster yaz ister yazma”.. Bizimkiler de böyle başlıyor.

Mesela 4 evliliği istismar edenler de var. Turnike sistemi. Evlenirken tarih belirlemiyor ama, kafasındaki plan o. Aklınca “Boş ol” diyecek, boşayacak, sıradakini alacak, biraz da onunla gönül eğleyecek.. “İmam nikâhı” da işin aldatmacası. Bu konuda katalog usulü çalışan ajanslar bile oluşmuştu.. O kadın, ondan ayrılıyor, bununla nikâh kıyıyor. Dindarlar ya. Aynı anda en çok 4 tane.. Biri gidiyor, biri geliyor, iki gidiyor, iki geliyor.

Adnan (Hoca)cılara (!?) göre, zaten 4’ü bir yerde değil, 2’şer ikişer, 3’er üçer, 4’er dörder.. Hem zaten Allah cennette “Şarap” ve “Huri”lerden söz etmiyor mu? Biz de Cennete ulaşmayı hayal etmiyor muyuz? Dünyada iken cennet hayatı yaşasak ne olur! Adnan Oktar bunu söylüyordu zaten. Ve iyi de bir çevresi vardı. Sadece dikkatli yapacaksın. Karşılıklı rıza olacak ve bu işi “ayağa düşürmeyeceksin”. Bu Havas’ın işidir. Şeriat’a takılırsanız bu işi anlayamazsınız! Şeriat sıradan insanlar içindir!?

Durun daha bitmedi. Allah affeder. Birçok günah işliyoruz. Bu da bir günah. Bunun da bir kefareti olmalı. İyilik yaparsın Allah affeder. Hacca gidersin Allah affeder. Yalan söylemek de haram, bu da. Kaldı ki karşılıklı rıza olunca ve bedelini ödüyorsan o zaman, zaten günah da hafifliyor. Bir de böyle diyenler var.

Bir süre sonra zaten buna gerek de duymuyorlar. Kadın-erkek farketmiyor. İş grup eylemlerine dönüyor, afrodizyaklar, alkol, kimi Mikenos’a gidiyor, kimi Rusya’ya, kimi Asya’ya.. Artık tut bunları tutabilirsen. Şeytan önlerine düşüyor, vur patlasın, çal oynasın bir hayat. Para, kadın, alkol ve kumar. Artık ne din, ne ahlak, sınır tanımıyorlar. Onlar için her şey mümkün. O suçluluk psikolojisinden de kurtuluyorlar. Gözlerinde şeytani bir pırıltı, dudaklarında müstehzi bir gülücük. Yerinde duramayan, aceleci, neşeli, zinde, yakışıklı, yaşam koçları her şeyleri ile ilgileniyor onların. Dindarken ya da solcuyken bu yola düşenlerin daha filozofik bir yanları oluyor. Farklı fantezileri oluyor. Daha neşeli, daha relax, özgüveni daha yüksek bir görüntü veriyorlar. Aralarındaki iş dayanışması çok yüksek. Daha liberal, daha özgürlükçü, daha iyimser.. Görüntü ile gerçek aynı olmasa da böyle bir durum söz konusu.

Kadınlarla tanışmak için iş, deniz, spor, NLP ve benzeri kurslar son derece önemli.

Zaten öyle çok fazla bir dini hassasiyetiniz yoksa, “seviyeli bir beraberlik” deneyebilirsiniz. Bir sürü sanatçı öyle yapmıyor mu? Sıkılırsanız değiştirirsiniz.. (Tevbe tevbe)

Sahi Aile Bakanlığının bu konuda bir çözüm teklifi var mı? Gençlerin sağlıklı gelişimi konusunda ne düşünüyorlar? “Babasız çocuk sendromu”nun batıda ve doğuda, özellikle Çin’de sebep olduğu sorunlar konusunda bir bilgimiz var mı?

İnternet, televizyon, her türlü medya yetmiyormuş gibi şimdi bir de insanımsı robotlar, humanoidler çıktı. 1960’lı yıllarda “Evlenmeyin bekârlar naylon kızlar çıkacak” diye bir şarkı vardı. Hani şu “Zeytinyağlı yiyemem aman, basma da fistan giyemem aman” diye şarkıların TRT’de çalındığı zamanlarda. Bugün geldiğimiz nokta bu.

Uyuşturucu, alkol, fuhuş, Mavi Balina benzeri oyunlar, subliminal mesajlar, gazetelerin magazin sayfaları, sinema filmleri, çizgi filmler, pembe roman dizileri, dizi filmler hepsi insanları şeytanın davetine çağırıyor.

Gençler, yaşlılar, kadınlar, erkekler dökülüyoruz. Bu işin zengini fakiri, okumuşu, okumamışı da yok. Tabi burada en büyük vebal de toplumun önünde olanlar. Vitrindekiler ve topluma yön verenlerde.

Bunlar kendi aralarında bir “Societe” oluşturmaya da başladılar. Dernekleri, kulüpleri var. Batıdan destek ve himaye görüyorlar. Giderek politize oluyorlar.

Dikkat ederseniz, hemen her dizide bir gay var, piercingli, tattoolu, munis, iyiliksever, akıllı ve dürüst bir karakter olarak öne çıkan, haksızlığa uğrayan biri.

15 Temmuz’da başımıza bomba yağdıranlar yeni silahlarını kalbimize ve beynimize yöneltiyorlar. Kan lekesi yok. Kafa derimiz ve göğüs kafesimiz parçalanmıyor ama kişilik olarak ölüyoruz.

Bu konuda devlete ve topluma, vakıflara ve okullara, herkese, hepimize görev düşüyor.

Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • kazım çetinkazım çetin10 ay önce
  kadınlarla tanışmak için birde dini yayın yapan radyo ve tv programlarını da ekleyebiliriz.Orada da kadınlarla erkek programcılar çok rahat sözüm ona soru sorup cevap alabiliyor ve ilahi isteğinde bulunabiliyorlar
 • ADEM ÇEVİKADEM ÇEVİK11 ay önce
  #AileyiYıkanKanunlar6284Kalksın Basın Açıklaması BUGÜN Çarşamba Saat:19 Taksim/GS #6284İftiraYasasıKalksın İnsanlık Suçu #ÇocukHaczi Kalksın #EbeveyneYabancılaşmaSendromu EYS Suç #SüresizNafaka Kalksın TekTaraflı Velayet=EYS= #Çocukİstismarı AileHaklari.org @OnceAiLE
 • Az çok olanları biliyorduk velakin yazı içimi kararttı, Allah sonumuzu hayretsin.
 • Omer TamerOmer Tamer11 ay önce
  Tek kelimeyle muhtesem bir yazi olmus. Icler acisi halimizi nezih bir sekilde gozler onune seren, gayet edebi bir yazi olmus. Tebrikler Sayin Dilipak. Sizi pek takip eden birisi degilim ama, bu yaziniz tarafli tarafsiz herkesin tebrik edecegi cinsten bir yazi olmus. Kaleminize saglik. Selam ve dua ile cumleten.
 • sabit çalışkansabit çalışkan11 ay önce
  yazdıklarına katılıyorum yalnız dikkat ediyorum tüm yazılarınızda kasıtlı olarak yabancı kelimeler kullanıyorsunuz ve çok kullanıyorsunuz neden acaba sayın dilipak
 • haydar keleşhaydar keleş11 ay önce
  on beş temmuz mevcut iktidarı yüz kat güçlendirmiştir. Artık iktidarın Allah a ve Resulüne dönme zamanı gelmedi mi. Hala çıkarılan kanunlar Kuranın vazettiği hususlara yaklaştırılmıyor.Dilipakın çok iyi bildiği şeyleri yazmanın bir manasının olmadığıdır.Her eve düşen ateşi horlamaktansa söndürücü yazılar bekliyoruz.
 • sezaisezai11 ay önce
  cemaatler bu ülkede ahlaklı insan yetiştiren yapılardır..ama şimdi derin devlet ve perinçek ekibi tarafından tasfiye ediliyorlar. taşeron ise çok tanıdık. oy verdiğimiz akp... artık ahlaklı öğretmen,savcı,polis kalmayacak...bundan sonra belalara hazır olmak gerekiyor... daha bugün iyi günlerimiz..
 • rrrrrrrrrrrr11 ay önce
  valla aslanım bence bizi sen ve reisin kandırıyor
 • meleknurmeleknur11 ay önce
  YAZAR EFENDİ: BİZİMKİLER ŞEYTANA DAHA ÇOK KULAK VERDİKLERİ İÇİN ŞEYTAN DAKANDIRIYOR... ELEŞTİRİNCEDE EN ÇOK BİZİMKİLER KIZIYOR. ÇÜNKÜ EN ÇOK BİLDİKLERİ İÇİN
 • cemaat cemaat 11 ay önce
  dilipak ancak cemaatleri eleştirir.
 • AkayAkay11 ay önce
  Sayın yazarın maşallahı var her yolu biliyoriyi deneyimli, sizinkilerin münafıkları da işi biliyor her döneme göre kıvırtıyor hep kazanıyor, gariban samimi insanlarda vatan din iman ayağına uyutuluyor bence bu bir görüş
 • hasanhasan11 ay önce
  siz şeytanı da...
 • bilalbilal11 ay önce
  Dilipak bey öz eleştiri, doğruya götüren ilk adım. Malesef yıllardır ihmal ettiğiniz birşey. Fakat suçlu neden hep başkaları. Neden kendimiz değiliz. Ya ABD, ya Almanya, ya AB, ya münafık diye günahını aldığımız vatandaşlar ve şimdide şeytan. Hatayı nezaman kendimizde aramaya başlayacağız? Toplum olarak yaptığımız işte sahtekarlık çok, kalite yok. Sanayimiz ileri teknoloji değil, montaj. İnsanlar arası hoşgörü yok denecek kadar az, gıybet çok. Çabuk zengin olmak, köşeyi dönmek. Onun var benimde olacak. Gösteriş ve kıskançlık.Eli para gören müslüman (helal haram kazanç önemli değil) altına alaman (düşman) arabası çekiyor, (islami) moda düşkünü oluyor. 16 yılda Kemalistlere benzedik. Fark namaz kılamız. Balık baştan kokuyor...
 • RabiaRabia11 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Şüphesiz Allah benim de Rabbim, sizin de Rabbinizdir. Öyleyse yalnızca O'na kulluk edin. Bu dosdoğru yoldur.”52İsa, İsrailoğullarının Allah'ın gönderdiği gerçekleri örtbas etme temayüllerini farkedince sordu: “Kim Allah yolunda benim yardımcılarım olacak?” İsa'ya bağlı olan havariler cevap verdiler: “Biz Allah yolunda senin yardımcıların olacağız. Biz Allah'a inandık, şahid ol biz müslümanlarız.”53“Ey Rabbimiz! Bize indirdiğine inandık ve bu elçiye uyduk. O halde bizi hakikate şahitlik yapanlarla bir tut.”54Allah'tan gelen gerçekleri örtbas eden israiloğullarından bir gurup, İsa'yı öldürmek için tuzak kurdular. Allah da onların tuzaklarını boşa çıkardı. Çünkü Allah tuzak kuranların tümünün üstünde güç sahibidir.ali İmran süresi 50-54.ayetler.elhamdulillah.sayin Dilipak Allah'a şükür biz okadar düşünüyoruz ki doğruyu buluyoruz inşaallah.fakat düşünen az olsa da görüyoruz ki herkes layık olduğu gibi yönetiliyor.yapacak bir şey yok.biz halimizden memnunuz fAkat şimdi herkes halinden memnun köprüler yıkılmadı ,afat TOKİ Tika herkes işini bir ruhla yapmaya devam ediyor.trt kapatılmadı.toz toprak içinde kalmadık çok şükür estağfurullah.sinema TV bunlar onların en önemli kutsadiklari taptıkları yardımcıları.Allah yardımcımız olsun amin.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.
 • Saftirik osmanSaftirik osman11 ay önce
  Bak dostum kafe işleten bi hacı abinin mekanına gittim bonus kafalı küpeli tipler geldi arkadaş bu tipini ....annesi babası ne diyor dedi hacı abide bunların bir masayı rahatsız ettiğini görmedim ama senin o kolpaçino tipler varya garsona yan masaya tip tip konuşmalar taciz etmeler onlarda gördüm onun için önce insan olmayı öğret
 • Vakif dernek haVakif dernek ha11 ay önce
  Hem nalına hem mıhına vur bakalm.Aciklamalariniz dogru sayin dilipak. Hepinize gorev dusuyor diyorsun. Vakiflara derneklere felan diyorsun. Fakat bircok yazinizda vakif kurarak hakiki din hizmeti yapan cemaatleri gozden dusurucu ifadeler kuruyirsunuz.Soyleyin Allah askina Allah icin calisan ehlisunnet cemaatlerin disinda gencleri duzeltmeye aileye sahip cikmaya calisan sivil toplum kurulusumu var. Bakin cevrenize gercek anlamda milli manevi hizmetleri goren kurumlara cemaatlerden baginsiz olani var mi.Varsa ne kadar ihlasli ve etkili.Lutfen artik cemaatler konusunda insafli olun. İnsan isini kotuye kullanan birkac doktordan zarar girunce doktora gitmeyi birakmadigi gibi bir iki cemaat zararli orgut halini aldi diye insanlar cemaat olmayi birakmayacaktir. Devlet destekli birkac dernek uygulayici gonullu ve ihlasli eleman bulamayinca yine cemaatlerin kapisini caliyor. Gidip de cami cemaatinden sahaya surecegi eleman toplamiyor.Siz istemesenizde cemastler zulum donemlerinde oldugu gibi rehavet donemlerinde dostlarin vurdugu zamanlarda da var olmaya devam edecektir
 • Saftirik osman Saftirik osman 11 ay önce
  Hocam bizimkiler yapınca şeytan tuzak kurdu onlar yapınca şeytan işiyok kendileri yaptı ozaman ecnebiler bizden daha dindar zina alkol daha fazla onlarda bırak bu işleri hocam iyi insan yetiştirin
 • Ilbeyhan Ilbeyhan 11 ay önce
  Ustadcumle ve imla hatalarina sabredipokudugunuz icin tesekkurler,ama durum gercekten cok ciddi..Sizleronculuk edip tarimda ve sanayidetopyekun egitim veuretimseferberligine yarin baslamazsakgelecegimiz. AFGANISTAN olur....Vietnam, Tayland,Isvec,Finlandiya, Israil , Cincok baskabir surec yasiyor...Fetonun UFOmasallari, hezeyanlari, Adnaninsapkinliklari,vs vsmenzilde bir manyak. biz diyor Gavsunailesinin evladlarininkolesikopegiyiz diyor...Oburukadinlari koyun surusu gibi selaleyesuruyor ,bana sadakatinizi ispat edin diye...Bu sapiklariOsmanli olacagiz diyekonusup gezenler bilseydi Osmanli ne yapardi..Osmanli sarlatanlarinkellelerinitersten vurur ,sonradaBal kupunun icinekoyarteshis icinPayitahta gonderirdi..Sizler bir an oncelutfentarim liseleri,sanat meslek liselerineuretim ve ihracataseferberlik icin. onculuk yapin...Zatennihayet normal bir egitimci bakan tercihi bile. ,Dindar ve Kindarnesil projesinin iflasinaisaret eder...Selam ve dua ile
 • Ilbeyhan Ilbeyhan 11 ay önce
  Ustadcumle ve imla hatalarina sabredipokudugunuz icin tesekkurler,ama durum gercekten cok ciddi..Sizleronculuk edip tarimda ve sanayidetopyekun egitim veuretimseferberligine yarin baslamazsakgelecegimiz. AFGANISTAN olur....Vietnam, Tayland,Isvec,Finlandiya, Israil , Cincok baskabir surec yasiyor...Fetonun UFOmasallari, hezeyanlari, Adnaninsapkinliklari,vs vsmenzilde bir manyak. biz diyor Gavsunailesinin evladlarininkolesikopegiyiz diyor...Oburukadinlari koyun surusu gibi selaleyesuruyor ,bana sadakatinizi ispat edin diye...Bu sapiklariOsmanli olacagiz diyekonusup gezenler bilseydi Osmanli ne yapardi..Osmanli sarlatanlarinkellelerinitersten vurur ,sonradaBal kupunun icinekoyarteshis icinPayitahta gonderirdi..Sizler bir an oncelutfentarim liseleri,sanat meslek liselerineuretim ve ihracataseferberlik icin. onculuk yapin...Zatennihayet normal bir egitimci bakan tercihi bile. ,Dindar ve Kindarnesil projesinin iflasinaisaret eder...Selam ve dua ile
 • meleknurmeleknur11 ay önce
  ÖYLE BİR ZAMANKİ HERKES HER ŞEYİ İYİYİ KÖTÜYÜ, DOĞRUYU YANLIŞI BİLİYOR. KİME NE DESEN SENDEN HOCA. BUGÜN EN ÇOK İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZŞEY SADECE DUYĞUMUZ İLE AMMEL ET MEK.HEPİMİZ DEDİĞİMİZİ NE KADAR UYGULUYORUZ . ONA BAKALIM... ÇÜNKÜ ALLAH'IN AZABI ÇOK ŞİDDETLİ OLACAK. MAİDE SURESİ
 • meleknurmeleknur11 ay önce
  ALLAH KURU İFTİRADAN İFFETLİ OLAN HER HANIM VE HER ERKEĞİ KORUSUN.AMİN.ÖYLE BİR ZAMAN Kİ BİR MÜSLÜMAN HANIMABİR ERKEKYARDIMDA BULUNSA ALTINDA FİTNE ARIYORLAR. HANİ BİZİMDAYI,YENGE KÜLTÜRÜMÜZ. HANİ BİZİM KOMŞUMUZUN NAMUSU BİZİM NAMUSUMUZDU. BİZ KENDİMİZE GELELİM. BİZ İSLAMIN İPİNE ÇOK SIKI SARILALIM. ELİN ÜZERİMİZE OYNAYACAĞI OYUNA FIRSAT VERMEYELİM....FİTNEYE UYMAYALIM. ŞAHLANA TÜRKİYE YE
 • Suçlu Şeytan ???Suçlu Şeytan ???11 ay önce
  Hocam iyi tespitler yapmışsınız . Suçu şeytana yüklemek .. Kolaycılık olmaz mı? İnsan doğuştan hayra da , şerre de meyili yaratılmış zaten . Önemli olan bu dengeyi sağlamak . Bunun İçin de eğitim , eğitim , eğitim . Allah aşkına bu gençlik nereye gidiyor ? Ne yapılmalı , nasıl yapılmalı? Kimlerle yapılnalı? Üreten blr toplum , gençliği çalışan bir toplum , adaletle paylaşan blr toplum . Toplumun bir adım önünde duran insanların mütevazi , örnek bir yaşam sergilediği bir toplum olma çabası ve gayreti var mı acaba ? Galiba bizler imtihanı kaybettik Hocam . Yetiştlrdğğmiz nesil ortada , her gün daha da olumsuza gidiyorsa çok ciddi ve çok acil tedbirler almak lazım , Nesiller elimizden kayıp gidiyor . Ama bi hala makam mevki koltuk , para pul derdindeyiz. Uyanmak lazım . Ölüm var . Yaptıklarımızın ve yapmadıklarımızın hesabımı vereceğiz . Görünen o ki ateşleyolumuz kesişecek Allah korusun ...
 • ŞahinŞahin11 ay önce
  tamamen yakıştırma seninki vedat
 • OrhanOrhan11 ay önce
  Ahlaki çöküntü hat safhadave her yerde. Riyakârlık ,namussuzluk ,yalakalik., Vs. Ne hikmetse bu tarz kişiler. İtibar goruyorher yerde işini hallediyorve benim ülkemdepirim yapıyordurust insanlarinsuçu ne.Bu ülkede. Hep haksızlığa maruz kalıyordaHaykirdiginda kimsele. Sesini duymuyor zalimlerin. Canı cehenneme
 • OrhanOrhan11 ay önce
  Ahlaki çöküntü hat safhadave her yerde. Riyakârlık ,namussuzluk ,yalakalik., Vs. Ne hikmetse bu tarz kişiler. İtibar goruyorher yerde işini hallediyorve benim ülkemdepirim yapıyordurust insanlarinsuçu ne.Bu ülkede. Hep haksızlığa maruz kalıyordaHaykirdiginda kimsele. Sesini duymuyor zalimlerin. Canı cehenneme
 • VedatVedat11 ay önce
  siyonistler tarafından seni halife yapcaz ırağı suriyeyi sana bağlayacaz sen de kürtlere özerklik vereceksin denilerek kandırılıyor.
 • VedatVedat11 ay önce
  siyonistler tarafından seni halife yapcaz ırağı suriyeyi sana bağlayacaz sen de kürtlere özerklik vereceksin denilerek kandırılıyor.
 • Zekeriya Gökçe Zekeriya Gökçe 11 ay önce
  Bizden bahsetmişsiniz. Bazen ene( ben) den de dem vursak. Biz hata yapıp tevbe edenlerden oluruz inşallah... “Allahım affet”
 • Ahmet çöpoğlu Ahmet çöpoğlu 11 ay önce
  Güzel bir yazı diyelim ama sebepleri düşünmekten ziyade sonuçları hayretle ortaya dökmekten ibaret.. Biz şu anda 1970 lerin Almanya sıyız.. Seri üretim büyük şehirler ve bu şehirlerde zorunlu ihtiyaçlarının esiri olup hayatının önemli bir bölümünü sadece çalışarak geçiren insanlar gelir dağılımı farklılığı ve dolayısı ile akrabalık ilişkilerinin çökmeye başlaması metrolar raylı sistemler ve gittikçe bireyselleşen insanlar zengin olup evlenmeyenler nafaka korkusu ile evlenmeyenler.... Bu hale getirilen bir toplumda ancak şahsilik yıkılmışlık bireysel ve toplumsal ahlaksızlık adaletsizlik ve sıkışmış yığınlar ortaya çıkar.. Böyle bakınca Allah cc den ümit kesilmez ama hoş bir gidişat değil.. Ortalama bir Anadolu kasabasında üretim yok.. Kasabanın girişinde bir kaç ev sonra polis karakolu DSİ binası orman işletmesi PTT tarım kredi koop. Zıraat bankası Halk bankası ilkokul bir kaç lokanta bakkal kasap oto yıkamacı oto kaportacı oto tamirci benzin istasyonu fırın lise adliye binası askerlik şubesi cami den ve birkaç apartmandan oluşur. İllerde ise bu saydıklarımızın adedi artar ve bir de bölge müdürlükleri vardır. Hayatı ve üretimi buralara kaydırıp aile ve akrabalık birlikteliği tesis edilmedikçe bu tür yazıları çok okuruz.
 • ÖmerÖmer11 ay önce
  Üstad şu Enis Temuçin ve kurduğu Birleşik Dünya Düzeni nedir ne değildir bir köşe yazında gündemine alda bilgi sahibi olalım.
 • Biz.Biz.11 ay önce
  S..aleykùm hocam.Avrupa da yimpas kombassan jetpa vb İslami holding adinda.Gurbetcilerinn dini duygu ve İSLAMİ HASSASIYETLERINI KULLANARAK ALLAH cc.adini kullanarak aldatilanlarin meselsine ne zaman el atilacak.Bu ihmalde İslami gazete ve tv lerinde dile getirmedikce payi yokmu...Sol kesime yardim cagrisi yapilsa inanin onlar kendi cikarlari ve sag cenahin yaptigi ve duzeltmedigi bu olayi kullanirlar.Devlet duzenleme yapsin TMSF ORtaklarin hakkini kanuni sisteme yerlestirsin..saygilarimla...
 • Aliaddin ÖZİŞAliaddin ÖZİŞ11 ay önce
  libeyhan adlı yorumcuya :Bütün imlâ yanlışlarına rağmen yazınız içerik bakımından çok takdire değer. Tebrik ediyorum.
 • AbdullahAbdullah11 ay önce
  Güzel bir soru. Kim bu bizimkiler?
 • OsmanlıOsmanlı11 ay önce
  Devlet tüm gücüyle maddeye yatırm (yollar tüneller köprüler vs) yapıyor ama milli manevi insan yetiştirmek için kılını kıpırdatmıyor. Bence işin özeti bu. Aileyi koruma kanunu nikahsız zina yapan dost hayatı yaşayan kişileri bile kapsıyor.
 • recep hakseverrecep haksever11 ay önce
  Yine harika bir yazı . Allah razı olsun.
 • x yx y11 ay önce
  "İnsanlar üzerine bir zaman gelecek, kaygıları kursakları, şerefleri malları, kıbleleri kadınları olacak. Dinleri de altın ve gümüşleri olacaktır. Bunlar halkın şerlileridir ve Allah yanında onların nasibi yoktur."
 • İkrarİkrar11 ay önce
  Selam ve dua ile sayin hocamin seytandan bahsetmesi normal biz boyle ogrendik boyle inandik seytanin ugrasacagi insan muslumandirseytan islami yasamayanla niye ugrassinki o zaten allahin yasaklarina uymuyorsao seytanin emrindedir
 • Mehmet ayMehmet ay11 ay önce
  Sayin yazar, sizin goreviniz topluma yon vermek olmali, dogru ve yanlislar objektif insanlar anlatmaniz gerekirken, bir siyasi partinin figuranligini yapiyorsunuz. Birde herseyi seytan a bagliyorsunuz. Ya ilk once insan kendini egitmeli bilgilendirmeli. SEYTAN bahane kolayiniza geliyor sucu seytan a atiyiruz. Siz iktidardaki insanlari elestiremiyorsunuz, bu kadar servet nerede yaptiniz diye. Demek ki kisisel cikarlariniz toplum cikarlarindan once geliyor. Yazik
 • KocasolakKocasolak11 ay önce
  Kötülüğün iyilikten baskın olduğu toplumumuzda nr yapsak nafile DEĞİL. Eğitim öğretimde müfredat değişmefikçe her okul bahçedinde bir BÜST ile neyi, nasıl anlatacağız? Hz.İbrahim in hayatını nasıl anlatacağız? Yunan tanrılarını okumaktan vakit bulursak tabii. Dizilerde hep abd ve ab de eğitim almanın ballandırıldığı bir ortamda neyin MİLLİ eğitimi? Reisim sosyal yapı tepetaklak olmadan bu iş çözülmez, zaman gerek tabi.
 • şükrü onukşükrü onuk11 ay önce
  Şeytan barda , pavyonda değilcamide , medresede . Önce insan olunmadan , kendisine yüklenilen yükümlülüğünbilincinde olmadan hep bir tarafı eksik kalarak şeytanın maskarasıolunuyor .Kendi kendine çok azı hariç yeterli olmuyor . yeni nesil kaybedilecekse ki gidişat iyi değil , bunda devletin sorumluluğu büyük . Yeterlive kaliteli eğitim verilmeli , Özellikle medyakonusunda Kafelere mahkum edilmemesi gerekir .
 • mehmet aymehmet ay11 ay önce
  Sayin yazar, sizin goreviniz topluma yon vermek olmali,yoksa belirli bir siyasi gorusun
 • Nostalji Nostalji 11 ay önce
  Şeytan sizinkileri nasıl mı kandıryor? Din ile ve İslamı siyasete ve siyaseti islamasokarak,Ondan sonra kitleler halinde dinden ve ve özellikle İslamdan uzaklaşanları görünce soruyorsunuzdur oluyoruz Diye,Avrupa İslamcı terörizm ile tanıştı,Ve doğal refleks olarak islamı dışlamaya başladı tabii haklı bir şekilde,Sevgi dolu Maskeler düştü ve ve İslamın aslında yahudi ve Hristiyanların düşmanı olduğunu geç te olsa anladılar.(Hristiyanları dost edinmeyin diye ayetler var) Ondan sonra sormaya başlanır nedir bu islamfobi diye İslamdan önce korkmaya ,sonra nefret etmeye başladılar sunun son aşaması ise islam ile savaş olacaktır, Bu tabiatın kuralıdır.Size düşman olurlar ise ona dostça davranılmaz,İslam Batıya medeniyete ve Hristiyanlığa düşmandır,O halde batının islam ile savaşması normaldir,islamfobi değil İslamdan nefret sözkonusudur. Abd de ve Batıda islam =Potansiyel tehlike demektir,Haksızlar mı?
 • IlbeyhanIlbeyhan11 ay önce
  Hocam o is bitti artik , BizlerHz Peygamberingozunun nuru torunlarinin yutmadan geri aldigi hurmayidinleyerek buyuduk...Sahabenin gunlerceac kaldigini ,yineHz Ayseden naklen uc gun peygamberimizinevindeocak atesinin yanmadigini dinledik , Hz omerin sahsi isleride devletin mumunu sondurdugunu dinledik ve inandik ,halende inaniyoruz sukur...Simdilerde. 5 yildizli otellerde,Huggalarda, Madolarda, Envai cesit kebap balik restoranlarinda,Tepeleme dokulunceye kadar doldurulmus servis tabaklariylaacik bufelerde,Pompeinin son gunleri gibi ...Onlarda tas kesilmeden oncedamak zevki icin tiksirincaya kadaryerlermis ,sonra kustuyu ilegeri cikarir yemeye devam ederlermis...Dindar ve Kindar nesil den cika cika ,anasini babasini kesen, madde bagimlisi,marka bagimlisi, kisa yoldan zengin olmaktan baskadusuncesi olmayan mesleksiz sanatsiz akillitelefon ,bilgisayar bagimlisiyaratik gibi bir tur cikti..Imam Hatiplerde bile Namaz kilma orani %13 e dusmus, namaz kilmayan imamlar yetistirme beceriside gosterdik..Guzel yedik ictik, mesture mumine hanim kardeslerimizkitliktan cikmiscasina AVEME lerdecantalara ,giysilere , ayakkabilara saldirdi herbirininen az 30 cift. var ama halen gozleri vitrinlerde...Evde yemegide unuttular,adamlar beni ellemesin diye kredi kartlari verdilermesture hanimlarinin ellerineonlarda sizinde tespit ettiginiz cercevedekendi yollarina yollandilar...Hanimlarda herseyi biliyor ama, helva sirin nefis kafir para geldigi surecebirbirini idare ediyorlar...Ilke veya imani bir mesleden anlasmazlik cikmiyor, malikonulardaihtilaf cikinca kiyamet kopuyor...Almanyada WillyBrandtinkardesi belediyede temizlik gorevlisiydi ,o kadrodan emekli oldu...Merkel halen ayni evinde oturmaya devam ediyor...ISLAMmedeniyettir,asalettirkisaca INSAN olmaktir...Hani derler ya Insan evladi,yaratik gibi davranipinsan gibi kabul goremezsiniz...Her iki dunyadada boyle,onceBiz muslumanligi temsil etmiyoruz diyerekIslama en buyuk hizmeti yapmayi deneseler...Cubbeli halen 330 YTL den buyuk gunahlaradadayanikliyakmayan kefen ,kaymayan terlik satmaya devam ediyor...Basta diyanetde dahilhicbiriniz yav bu sarlatan neALIMI demiyor...Akil ve Ahlak...ISLAM birlestirir, mezhepler,tarikatlar, cemaat bozuntulari boler...Kulluk yalniz veyalniz Allahadir...Mekani cennet olsun Nesimi ne guzel demis"Rizkimi veren Hudadir Hunkara minnet eylemem"herkes aradan cekilsin kullariylayaradanin arasina girmesinler..Merak etmeyin bundan kotu olmaz...Fetosu,Isidi,Adnani,oteki beriki her kose basinda sapik hirsizlardan muslumanlari kurtarin...selam ve dua ile..SANAT ve MESLEK liseleri TARIM liselerisart
 • IlbeyhanIlbeyhan11 ay önce
  Hocam o is bitti artik , BizlerHz Peygamberingozunun nuru torunlarinin yutmadan geri aldigi hurmayidinleyerek buyuduk...Sahabenin gunlerceac kaldigini ,yineHz Ayseden naklen uc gun peygamberimizinevindeocak atesinin yanmadigini dinledik , Hz omerin sahsi isleride devletin mumunu sondurdugunu dinledik ve inandik ,halende inaniyoruz sukur...Simdilerde. 5 yildizli otellerde,Huggalarda, Madolarda, Envai cesit kebap balik restoranlarinda,Tepeleme dokulunceye kadar doldurulmus servis tabaklariylaacik bufelerde,Pompeinin son gunleri gibi ...Onlarda tas kesilmeden oncedamak zevki icin tiksirincaya kadaryerlermis ,sonra kustuyu ilegeri cikarir yemeye devam ederlermis...Dindar ve Kindar nesil den cika cika ,anasini babasini kesen, madde bagimlisi,marka bagimlisi, kisa yoldan zengin olmaktan baskadusuncesi olmayan mesleksiz sanatsiz akillitelefon ,bilgisayar bagimlisiyaratik gibi bir tur cikti..Imam Hatiplerde bile Namaz kilma orani %13 e dusmus, namaz kilmayan imamlar yetistirme beceriside gosterdik..Guzel yedik ictik, mesture mumine hanim kardeslerimizkitliktan cikmiscasina AVEME lerdecantalara ,giysilere , ayakkabilara saldirdi herbirininen az 30 cift. var ama halen gozleri vitrinlerde...Evde yemegide unuttular,adamlar beni ellemesin diye kredi kartlari verdilermesture hanimlarinin ellerineonlarda sizinde tespit ettiginiz cercevedekendi yollarina yollandilar...Hanimlarda herseyi biliyor ama, helva sirin nefis kafir para geldigi surecebirbirini idare ediyorlar...Ilke veya imani bir mesleden anlasmazlik cikmiyor, malikonulardaihtilaf cikinca kiyamet kopuyor...Almanyada WillyBrandtinkardesi belediyede temizlik gorevlisiydi ,o kadrodan emekli oldu...Merkel halen ayni evinde oturmaya devam ediyor...ISLAMmedeniyettir,asalettirkisaca INSAN olmaktir...Hani derler ya Insan evladi,yaratik gibi davranipinsan gibi kabul goremezsiniz...Her iki dunyadada boyle,onceBiz muslumanligi temsil etmiyoruz diyerekIslama en buyuk hizmeti yapmayi deneseler...Cubbeli halen 330 YTL den buyuk gunahlaradadayanikliyakmayan kefen ,kaymayan terlik satmaya devam ediyor...Basta diyanetde dahilhicbiriniz yav bu sarlatan neALIMI demiyor...Akil ve Ahlak...ISLAM birlestirir, mezhepler,tarikatlar, cemaat bozuntulari boler...Kulluk yalniz veyalniz Allahadir...Mekani cennet olsun Nesimi ne guzel demis"Rizkimi veren Hudadir Hunkara minnet eylemem"herkes aradan cekilsin kullariylayaradanin arasina girmesinler..Merak etmeyin bundan kotu olmaz...Fetosu,Isidi,Adnani,oteki beriki her kose basinda sapik hirsizlardan muslumanlari kurtarin...selam ve dua ile..SANAT ve MESLEK liseleri TARIM liselerisart
 • Veli Veli 11 ay önce
  Ben yapmadım,,, Şeytan yaptırdı/ doldurdu...Herşey geliyor Seçim Sisteminde birleşiyor... Biz Seçmiyoruz.......... Onaylıyoruz. Sn Cumhurbaşkanınızın bu seçim /liyakat-ehliyet sistemini ele almasını umuyor ve bekliyorum.. İnşallah.
 • MehmeyMehmey11 ay önce
  Bizi şeytan niye hazırlasın. Şeytan görevini yapıyor. O sebeple insanlar kendi kendilerini kandırır. Tabi olanlarla tabi olunanlar aynı muameleyi görecek. Herkes kendi hesabını kendisi verecek. Hz. Allah iki göz iki kulak ve bir kalp verdim diyor. Aklımızı kullanmamızı istiyor. Hem iyilik yapmada hem kötülüklerden sakınma da. Selamlar
 • BurhanBurhan11 ay önce
  Evet dedikleriniz çok doğru ancak hükümet de bu konuda hiçbir adım atmadığı gibi nerdeyse bu rezillikleri destekliyor!
 • Ahmet Faruk ÇarıkcıoğluAhmet Faruk Çarıkcıoğlu11 ay önce
  İnsanların inancı bozulduğu zaman keferenin kandırması kolay olur. Fetö ve Oktar önce iltica bahanesi ile insanları İslamdan mahrumettiler. Sonrada Müslümanın dinine, namusuna, parasına çöktüler. Bu yüzden bu mücadele Tayyib mücadelesi değil, Hz. Muhammed mücadelesidir. Tüm sapık şerefsizler bunu böylece bilsin. Ha onlar içinde ölüm gelmeden tövbe kapısı açıktır.
 • Sina SALIKSina SALIK11 ay önce
  Bizim arka mahallede hdp nin popüler olduğu zamanlar her yer de hdp bayrağı sallanıyordu. şimdi her yerde mhp bayrağı var. durum bu yani. rüzgar nereye herkes oraya. şeytanı uzakta aramamak lazım.
 • ZOMBİZOMBİ11 ay önce
  ŞEYTAN RIDVANMI HOCAM BU KANDIRAN YOKSA )))
 • ahmet kemalahmet kemal11 ay önce
  bir de kendi sapkın dini düşüncelerini kullanarak kadına ulaşanlar var.. tam adnan oktar bitti derken tuncer çiftçi diye birisi çıkmış. mehdi olduğunu söyleyip hastalıkları iyileştirdiğini iddia ediyor. şimdiden etrafında epey sayıda kadın mürit var. bu adama bir an önce el atılması lazım..
 • Cuma DevranCuma Devran11 ay önce
  Yunus16 ...
 • melih cevdetmelih cevdet11 ay önce
  o iş öyle değil hacı. bak İbrahim suresi 22. ayette ne diyor: "İş bitirilince şeytan da diyecek ki: “Şüphesiz Allah, size gerçek olanı söz verdi. Ben de size söz verdim ama yalancı çıktım. Zaten benim sizi zorlayacak bir gücüm yoktu. Ben sadece sizi çağırdım, siz de hemen bana geliverdiniz. O hâlde beni kınamayın, kendinizi kınayın...."kendi nefsinizi kınayın önce. siz zaten buymuşsunuz. Allah c.c. içinizi dışınıza çeviriyor hepsi bu.
 • melih cevdetmelih cevdet11 ay önce
  o iş öyle değil hacı. bak İbrahim suresi 22. ayette ne diyor: "İş bitirilince şeytan da diyecek ki: “Şüphesiz Allah, size gerçek olanı söz verdi. Ben de size söz verdim ama yalancı çıktım. Zaten benim sizi zorlayacak bir gücüm yoktu. Ben sadece sizi çağırdım, siz de hemen bana geliverdiniz. O hâlde beni kınamayın, kendinizi kınayın...."kendi nefsinizi kınayın önce. siz zaten buymuşsunuz. Allah c.c. içinizi dışınıza çeviriyor hepsi bu.
 • nerminnermin11 ay önce
  EVET ÖLÜYOR FİLİNTALAR!.....15 Temmuz’da başımıza bomba yağdıranlar yeni silahlarını kalbimize ve beynimize yöneltiyorlar. Kan lekesi yok. Kafa derimiz ve göğüs kafesimiz parçalanmıyor ama kişilik olarak ölüyoruz.
 • ŞaşkınŞaşkın11 ay önce
  Şeytan'ın ortaklarını arıyorsanız "pırlanta"dan vergi amayıp ekmekten vergi alanlara, lüks yatların mazotlarından vergi almayıp traktöre arkasını dönenlere bakın!...
 • AhmetAhmet11 ay önce
  Bizimkiler dediğin kim? Siyasi iktidar islama yakın olduğu için 28 şubat dönemindeki darbe destekçileri şimdi sakal bıyık bırakmış turistik gezi olarak umreye gidip geliyorlar. Yani o tarafta ne kadar pislik varsa imaj değiştirip bu tarafa geçti. Bunların dini imanı siyasi güç üzerinden para makam itibar vs kazanmak...Benim de şahit olduğum o kadar şey var ki bu şerefsizlerin yüzünden sakal bırakmıyorum artık.
 • HiçHiç11 ay önce
  Kimseye, hele hele devlete güvenmiyoruz. Değişen hiçbirşey yok. Okullar aynı, öğretmenler aynı doktorlar onlar hep aynı ( bir de 200 bin meselesi var) tanıdığın yoksa bir hiçiz... yakında gerçekten muhalefetçilerin dediklerine de inanır hale geleceğiz. Kandırıldık galiba
 • GökmenGökmen11 ay önce
  Başta aile bakanlığı MEBakanlığı ve Diyanet e çok işler düşüyor bu konuda tabi eğer böyle bir dertleri varsa
 • hilmi çekinhilmi çekin11 ay önce
  ÖZELLİKLE MÜSLÜMAN CENAHIN HANIMLARI DA ERKEKLERİNE KARŞI CİNSEL OLARAK GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMEYİP NASIL OLSA NİKAHI KIYDIM MANTIĞIYLA ERKEKLERİ GÖZÜ DIŞARIDA OLAN BİRER ZAMPARAYA ÇEVİRİYORLAR.
 • GökmenGökmen11 ay önce
  Başta aile bakanlığı MEBakanlığı ve Diyanet e çok işler düşüyor bu konuda tabi eğer böyle bir dertleri varsa
 • Yunus 16Yunus 1611 ay önce
  ADNAN IN KEDİ CD LERİ VE FGÜLEN İN İŞ ADAMLARINA YURT DIŞI SEYAHATLARDA (OKUL AÇILIŞI SU KUYUSU AÇILIŞI) YAPTIRDIĞI ATIŞ TALİMLERİ VE KEDİ CD LERİ KOLEKSİYONU ÇÖZÜLMEDİĞİ SÜRECE BU İŞ TIKANMIŞTIR? ÇÖZÜLÜR MÜ? İŞİN UCUNDA PARA VAR SERMAYE GÜÇ VAR. MEMUR YOK? ÜÇ BEŞ YIL CEZA İLE FETÖ İLE MÜCADELE OLMAZ. HEM DİYECEĞİZ DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN KRİPTO EN TEŞKİLAT EN ACIMASIZ SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DİYECEĞİZ? MEVCUT CEZALAR İLE İTALYAN CEZA HUKUKU ALMAN YARGI HUKUKU İLE BU TERÖR ÖRGÜTLERİNİ GÖMECEĞİZ? BİZE MÜSLÜMAN TÜRK HUKUKU GEREKİR. 3000 YILLIK TÜRK TARİHİNDE BİZE GÖRE HUKUK YOK MU? BÖYLE KANLI BİR DARBE GİRİŞİMİ (250 ŞEHİT, 2200 GAZİ) ABD YE KARŞI OLSAYDI ELEKTRİKLİ SANDALYE YA DA ZEHİRLİ İĞNE, ÇİN DE OLSA KURŞUNA DİZİLİRDİ, RUSYA DA OLSA MAHKEMEYE GEREK KALMADAN KGB İNFAZ EDERDİ, JAPONYA DA İDAM, İRAN DA VİNÇLERE ASILIRDI, ARABİSTAN DA KILIÇ İLE KAFALARI UÇYRULUR DU.... DAHA YAZAYIM MI? NE KADAR DEMOKRAT ÜLKEYMİŞİZ. DEMOKRASİ DEMOKRASİ DERKEN CUMHURİYET DİREKTEN DÖNDÜ? YA HAİNLER ABD ÇOCUKLARI GECE 03 : 00 DE BAŞLASAYDI?? SABAH TRT DE SOKAĞA ÇIKAN VURULACAK DİYE DUYSAYDIK? BAŞKAN ERDOĞAN I ALTINLARLA KAÇARKEN YAKALADIK DESELERDİ? KÖTÜ KÖTÜ ALGI GÖRÜNTÜLERİ VERSELERDİ? YİNE TANKLARI ELLERİ İLE DÖVEN DURDURAN İNSANLAR OLURMUYDU YA DA KAÇ KİŞİ OLURDU?? O ZAMAN BURADAN BAKARAK ; NEDEN ACIYORUZ? NEDEN SİYASİ FETÖCÜLERE, İŞ ADAMLARINA, ÜNLÜLERE YARGI YOK?? BARINÇ, AGÜL.... AKLANSINLAR??
 • M. ArpacıM. Arpacı11 ay önce
  Çok uyarıcı yazı, teşekkürler. Bir ay dahi geçmeden kayıp çocuklar konusu unutuldu. Meclisimiz işini bitirip tatile girdi. Zaten fazla olan sayısı dahada arttı. Mecliste yer sıkıntısı var. Demokrasi derseniz numunelik, katliam sorumlusu, casuslukla yargılanan, ayağa kalkamıyan hasta milletvekili olmuş ve millet adına yasalar yapacaklar! Birde askerlik konusu var. Mesela çocuklar beşinci sınıftan itibaren yaz tatilinde 15 günlük kamplara alınarak milli ve askeri eğitim verilse kafalar yıkanmamışken eğitilseler aynı zamanda toplum hayatına alışsalar iyi olmazmı? Gerektiği zaman silah altına alınabilir. İsveç askerlik sisteminin incelenmesinde fayda var. Selamlar.
 • M. ArpacıM. Arpacı11 ay önce
  Çok uyarıcı yazı, teşekkürler. Bir ay dahi geçmeden kayıp çocuklar konusu unutuldu. Meclisimiz işini bitirip tatile girdi. Zaten fazla olan sayısı dahada arttı. Mecliste yer sıkıntısı var. Demokrasi derseniz numunelik, katliam sorumlusu, casuslukla yargılanan, ayağa kalkamıyan hasta milletvekili olmuş ve millet adına yasalar yapacaklar! Birde askerlik konusu var. Mesela çocuklar beşinci sınıftan itibaren yaz tatilinde 15 günlük kamplara alınarak milli ve askeri eğitim verilse kafalar yıkanmamışken eğitilseler aynı zamanda toplum hayatına alışsalar iyi olmazmı? Gerektiği zaman silah altına alınabilir. İsveç askerlik sisteminin incelenmesinde fayda var. Selamlar.
 • Terlik-KefenTerlik-Kefen11 ay önce
  1-Fikra bu yaziya hic yakismadi2-Cübbeli Ahmet in de adini verseydin keske.Adamda kac tane hatun kac tane cariye var belli degil.Ki bunu kendisi Tv programinda da söyledi.Kac tane havuzlu evi var demi...Ki bu sarlatan yanmayan kefen, naylondan yapilmis peygamber terligi (hasa) satiyor.Bu kadar parayi nerden nasil kazanmis.Iste bizim saf sofilerin paralarini toplayip yiyorlar.Muhakkak bu cübbeli de iceri alinmali.Ettigi zarar kapatilmaz.Adam ciplerle tatil yapmaya gidiyor, jet skilere biniyor..bu ne ya...hangi isalm alimi böyle yasamis...
 • Yunus 16Yunus 1611 ay önce
  ADNAN IN KEDİ CD LERİ VE FGÜLEN İN İŞ ADAMLARINA YURT DIŞI SEYAHATLARDA (OKUL AÇILIŞI SU KUYUSU AÇILIŞI) YAPTIRDIĞI ATIŞ TALİMLERİ VE KEDİ CD LERİ KOLEKSİYONU ÇÖZÜLMEDİĞİ SÜRECE BU İŞ TIKANMIŞTIR? ÇÖZÜLÜR MÜ? İŞİN UCUNDA PARA VAR SERMAYE GÜÇ VAR. MEMUR YOK? ÜÇ BEŞ YIL CEZA İLE FETÖ İLE MÜCADELE OLMAZ. HEM DİYECEĞİZ DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN KRİPTO EN TEŞKİLAT EN ACIMASIZ SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DİYECEĞİZ? MEVCUT CEZALAR İLE İTALYAN CEZA HUKUKU ALMAN YARGI HUKUKU İLE BU TERÖR ÖRGÜTLERİNİ GÖMECEĞİZ? BİZE MÜSLÜMAN TÜRK HUKUKU GEREKİR.
 • niyaziniyazi11 ay önce
  bir şey bu kadar güzel açıklanır hocam ağzınıza gönlünüze sağlık
 • Özgür Adam,Prangasız BeyinimÖzgür Adam,Prangasız Beyinim11 ay önce
  Günümüz Toplum Hali ni yansıtan çok güzel bir yazı,umarım ibret alıp ders çıkarılır,Camilerin aalt katlarındaki mekanlarda kadın satılıyor,Camii dernek yada vakıfları ellerine geçen paradan kira geliri olarak çok hem de çok memnunlar,ha bire bu yöneticiler servetlerini katlıyorlar,Tıpkı Diyanat binalarında Vakıf mal sahibi Diyanet kiracı olduğu gibi ilettik iletiyoruz,umarım birgün düzelecek.Saygılarımla.
 • azmiseazmise11 ay önce
  fakirken müslümanlık çok kolaydı, refah seviyesi artan insanımızın din ile hayat ile imtihanı, herkesin bastırılmış duyguları fora oluverdi, zenginin ayıbı yok demiş büyüklerimiz
 • Mehmet AliMehmet Ali11 ay önce
  tek gerçek para olmuş, gerisinin içi boşaltılmış. kim ne derse desin...
 • FarukFaruk11 ay önce
  Hesap günü şeytan bizi kandırdı geçer akçe değildir.Haram helal belli,vicdana sorsan söyler,nefsine danışırsan seni götüreceği yer belli
 • AYŞE ÜLKER SÖNMEZAYŞE ÜLKER SÖNMEZ11 ay önce
  ABDURRAHMAN DİLİPAK BEYFENDİ AGZINIZA SAGLIK SAG OLUN MAALESEF ANNELERİMİZ EVLAT YETİŞTİRMEDİ 80 SENEDİR PARA PARA DİYE ÇOCUKLARIN BEYNİNİNİ YIKADILAR BİRDEBİZ ÇEKTİK SİZ ÇEKMEYİN LAFI VARYA ALLAHIM O LAFI DUYUNCA İNANİN BU ZÜMREDEKİ KADINLARDAN İGRENİYORUMÇOK YAZACAK VAR FAKAT KİM ANLAR.
 • GülGül11 ay önce
  Dünya Allahın indirdiği Nurunu Kuranı Kerimini arıyor,çözüm Kuranın hükümlerinde mevcuttur
 • Şeytanı biliyoz da;Şeytanı biliyoz da;11 ay önce
  Sizinkiler kim âbi?
 • Gülen eşşeen ötüGülen eşşeen ötü11 ay önce
  Mavi Balina FGülen mi oluyo? HalbukiBen onu eşşek zannediyoodum!
 • ÖlüyoruzÖlüyoruz11 ay önce
  15 Temmuz’da başımıza bomba yağdıranlar yeni silahlarını kalbimize ve beynimize yöneltiyorlar. Kan lekesi yok. Kafa derimiz ve göğüs kafesimiz parçalanmıyor ama kişilik olarak ölüyoruz.

Günün Özeti