Seçimin ardından

05 Nisan 2019 Cuma

Seçimin sonuçları büyük ölçüde belli oldu. Belli olmayan birkaç il ya da ilçede bugünlerde belli olacak. Sonuçta 1. parti yine AK Parti. CHP daha az zarar edince bayram yapıyor. HDP çözülmüş. İyi Parti buharlaşmış. Durum bu.

Türkiye’de seçim sistemi aslında oldukça sağlam bir sistem. Sandık kurullarında sayım açık yapılıyor. Zabıt tutuluyor ve orada ilan ediliyor. Hata olmaz mı, olur. Ama hatayı tesbit etmek ve düzeltmek zor değil. Eğer sandık kurulundaki herkes birlik olup hile yapacaksa yapar, ama onu da kaç sandıkta yapabilir ki! Hal böyle iken bu meydan okuma, tehdit ve sokak çağrıları ne oluyor. CHP’nin sandıktan ne anladığını tek parti dönemindeki “açık oy gizli tasnif”ten biliyoruz. Bugün artık öyle bir şey yok. İtiraz konusunda tek kafa karıştıran şey, o sandık kurulundaki AK Parti ve MHP üyesi neredeydi ve ne yapıyordu. Aslında seçime giderken birçok şey AK Partinin beklentisi üstünde lehineydi, ama umduğunu bulamadı.. Kılıçdaroğlu’nun Yeni Zelanda açıklaması, Netanyahu’nun sözleri, AP’nin Türkiye ile müzakerelerin dondurulması kararı, Yeni Zelanda saldırısı, CHP’nin PKK ve İyi Parti ile kurduğu ittifak, her şey AK Partinin lehineydi. Ekonomide ciddi bir dalgalanma olmadı. Pazarda da fiyatlar bir şekilde dengelendi. Peki, ne oldu da, sonuç böyle oldu. Onu seçime giderken ve seçim sonrası yazdım. Kimseye derdimi anlatamadım. Dostları kızdırma, gücendirme pahasına yazdım. Başka ne yapabilirdim. 

Seçimin bütün yükü, her zaman olduğu gibi yine Erdoğan’ın üzerindeydi. Erdoğan’ın sahne performansına eklediği ekrandan VTR dedikleri Video sunumu önemli idi. Ama yetmedi. Hatta AK Parti elindeki en büyük sermayesini tüketmeye başladı.

Seçime doğru giderken, hep yapılanlar ve yapılacak olanlardan söz edildi ama halkın kafasındaki “suali mukadderler”e net bir cevap verilmedi. Aday profili düşüktü. Beklentilerin çok altındaydı. Bunlar milletin kalbine değil, sinirine dokundular. Bütün bunları yazdık ama gidişat değişmedi.

Birçok teşkilatta, samimi bir şekilde işe sarılmadı. “Eli ayağı boş değil, tuttuğu iş değil” bir şekilde, dostlar alışverişte görsün kabilinden bir kampanya yürütüldü. Söylenti kargaşanın ikiz kardeşidir. Sosyal medyada dolaşan söylentilerin derin bir tahrip gücü var. Ve seçimden sonra da bu söylentiler artarak devam ediyor. Bu seçimde STK’lar, cemaat yapıları, kanaat önderleri ve medya buharlaştı. Etkin bir rol üslenemediler ve inanılır, ciddi bir danışma ve rehberlik yapmaktan uzaktılar.

Bu süreç de “Muhafazakâr / Başörtülü Feministler” ve “Muhafazakâr / Başörtülü Kemalistler” ciddi bir rahatsızlık konusu idi. Solcular bizi laikleştiremedi ama AK Parti içindeki AKP’liler Sekülerleşme / Sekülerleştirme konusunda solculardan çok daha başarılı idiler.

AK Parti’nin bir muhalefetsizlik sorunu var. Birileri bu vahim durumu daha da derinleştirmek istercesine, özeleştiriyi bile engelleme gayretine girdi sanki. Bunları tek tek defalarca yazdım. Evet, toplumun her kesiminde FETÖ davalarının savsaklandığı, masum kişilerin suçlanıp, gerçek suçluların korundukları, serbest bırakıldıkları ya da bazı kişilerin üzerine hiç gidilmediği gibi bir izlenimleri var.

Şimdi bir kere daha “milletimizin verdiği mesajı aldık” deme zamanı. Milletle inatlaşılmaz. Sonuçta siyaset vekâlet müessesesidir. Siyaset varlık ve meşruiyetini milletin iradesinden alır. Eğer mesaj alındı ise, parti teşkilatının da, bürokrasinin de bakanların da önemli ölçüde yenilenmesi gerek. Eğer gereken ders alınmazsa bir sonrası sandıkta daha vahim sonuçlar kaçınılmaz olur. Bugünkü sonuçta CHP ve Kılıçdaroğlu’na öfkenin bu kadar yüksek olmasına rağmen bu seviyede gerçekleştiğini bir kenara not etmek gerek.

Yine bir takım şaibeli isimler seçildiler. AK Parti kendi için bir sonraki seçimin (Beka sorunu değil) “Hayat-Memat sorunu” haline gelmesini istemiyorsa, bu adamların elini tutması gerek. AK Partililer de gözlerini bu adamların üzerinden eksik etmemesi gerek. Yoksa yerler ve bu işin faturası partinin önüne konur. Bu iş sadece Binali ve Özhaseki konusu değil. Seçilen il ve ilçelerin riskli başkanlarının yakın takibe alınması gerek. Bunların başkan yardımcıları, özel kalemleri ve genel sekreterleri, daire başkanları ve genel müdürlerinin daha güvenilir kişilerden seçilmesi gerek. Yoksa memlekete de yazık olur, AK Parti’ye de. Bu iş sonuna kadar Erdoğan’ın karizması ile götürülemez. O da harcanır.

Erdoğan kararlı bir şekilde bakanlıklarda, bürokraside, teşkilatlarda bir temizlik harekatı başlatmalıdır. Yoksa gelecek günler geçen günleri aratır, onu söyleyeyim.

Bakın şimdi ne olacak. Yeni siyasi oluşumlar konusu yeniden gündeme gelecek. İyi Parti dağılabilir. Zaten şimdiden dökülmeye başladılar. Bunlar MHP’ye dönecek olurlarsa, AK Parti ile MHP arasındaki örtülü koalisyonun şartları da değişir. Baksanıza bu sonuçlardan sonra Perinçek’in de görüşleri değişti. Eğer kriz derinleşecek olursa AK Partiden de gidenler olacaktır.. AK Parti ve CHP tabanından milletvekillerinin katılımını hedefleyen yeni siyasi oluşumlar yeniden gündeme gelecektir. Olmaz olmaz demeyin, olmaz olmaz. Kaos planlayıcıları boş durmayacaklar.

İktidara yakın merkezden ve yerel yönetimlerden iş alan, kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyen bir takım “tuzu kuru” işadamları yavaş yavaş ortalıktan kaybolmaya başlayacaklardır. Bu işler hep böyledir: Ayaktaysan elini öperler ya da alkışlarlar. Oturdun mu, ya da sarsıldın mı saldırıya uğrarsın, düştün mü vururlar. Tabi bunlar kara gün dostu değilse. Kara gün dostları acı söylüyor diye uzaklaştırılmış, dışlanmışsa, o zaman yapacak fazla bir şey yok.

Ebû Müslim Abdurrahman bin Müslim El-Horasanî, İranlı Müslüman bir devlet adamıdır.. Emevî Devleti’nin yıkılışı ve Abbasî Devleti’nin kuruluşu sırasında önemli roller üstlenmiştir. O Emevi devletinin yıkılışı ile ilgili önemli bir tesbitte bulunur ve der ki “Onlar, zarar vermeyeceklerinden emin oldukları için dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve onları kazanmak için de düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşman dost olmadı. Ama uzaklaştırılan dostlarını düşman ettiler. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu.” Cahil, zalim, müfsid, paraya, kadına, makama düşkün, kumarbaz kişilerden uzak durmak gerek. Onları, Allah’ın yardımının ulaşmasının önündeki en büyük engellerdendir. Şimdi yeniden karar verme zamanıdır. “La galibe illallah” deme zamanıdır. Hayır da şer de Allah’ın iradesi içindedir. Şimdi Allah’ın rızasına yönelme zamanıdır. Hem değil mi ki, “Bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelenlerde Allah hayır murat etmiş olabilir”. Adalet herkes için, her zaman ve her yerde. Adalet mülkün temelidir. Hak nerede tecelli ederse orada duralım. Bir kişi ya da topluluğa olan öfkemiz bile bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevketmemeli. Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Fehmi bayrakdarFehmi bayrakdar1 ay önce
  Sizidinlemezler duymazlar yazik
 • Yusuf Yusuf 1 ay önce
  Bir kaymakamın fetö üyesi olduğu konusunda yaklaşık üç yıl önce gizli tanık konumunda tanığı ile beraber ifade verdim. Bir gün sonra ifadem yaşadığım ilçede konuşulmaya başlandı. Bütün gayretlerle tanığın ifadesinin iki yıl sonra sağlayabildim. Ama adı geçen şahıs hala görevde.
 • Yusuf Akbolat Yusuf Akbolat 1 ay önce
  Yazıdaki iddialara sonuna kadar katılıyorum. İl ve ilçe yönetici konumundakitanıdığım bir çokları samimiyetten uzak ve Ak Partinin misyonu ile uzaktan yakından alakası olmayan kimseler. Günü kurtarmak ve özel işlerini takip etmek için bu görevi yapıyorlar düşüncesindeyim. Daha bir yıl önce büyük iddialarlailçe başkanı olan beyefendi ve şürakası İYİ partide arz ı endam ederek Meclis üyesi oldular. O gün mü yanlış yaptık yoksa şimdi mi?
 • Bozkurt Bozkurt 1 ay önce
  Hocam bizim mahallede ak partiyi en fazla eleştirebilen kanaat önderi/muteber kişi sensin. Ama sen bile tam olarak her sorunu açıkça dile getiremiyorsun. Mesela reise açıkça yanlışlarını söylemiyorsun. Şu damadını açık siyasetten; çocuklarını kapalı siyasetten uzaklaştır diyemiyorsun. Veya “seni hapse attırırım, ötekini seçilse bile görevden alırım” vs tarzı üslubuna bu nasıl iş diyemiyorsun. Ak parti ilçe başkanı bir avukat nasıl oluyor da mahkeme üzerinde tahakküm kurup kuran kursu öğrencisi 12 yaşındaki kıza tecavüz eden imamın tutuklanmasına engel olabiliyor bunu söylemiyorsun. Ve daha bir sürü şey...
 • yalçınyalçın1 ay önce
  Seçimlerden önce Samsun'daki yerelanketleri dikkate almayan görevlileri tebrik ederim.İlkadım gibi büyük bir ilçeyi kaybetmemize sebep oldular.Neden biliyor musunuz? Çünkü halkın sesine kulak vermediler.Kendi istedikleri adayları dayatarak merkezi de yanılttılar.2014 seçimlerinde de aynısını asarcık ilçesi için yapmışlardı.İlçe temsilcileri bu adayı koyarsanız size oy vermeyiz demişlerdi ve AKP'nin alamadığı tek ilçeydi.Seçimlerde parti görevlerinde bulunanların değil bizzat sahada halkın ne dediği önemlidir.Ben bunu istiyorum bu olsun demenin sonucu ortadadır.
 • ÖzkanÖzkan1 ay önce
  Bu analiz;
 • Selman TürkerSelman Türker1 ay önce
  Kaleminize sağlık. İsabetli tespitler. İnşaallah dikkate alınır.
 • 1 ay önce
 • BirolBirol1 ay önce
  Erhan isimli yorumcu,Siz kendinize dost değil dalkavuk,soytarı arıyorsunuz.Söylediklerin eğer doğru değilse,iftira ediyorsan.Bu gün dünya yarın ahiret.Elbet hesabı sorulur.
 • Yalçın kayaYalçın kaya1 ay önce
  “CHP’nin PKK ve İyi Parti ile kurduğu ittifak,” yapmayın hocam bunu. Yıllardır okurum sizi, rabimizden korkun, etmeyin hocam. Azalsa da size olan saygıyı yok etmeyin. Bunun bir de ahireti var. Günahı var. CHP ‘i eleştirin, yerden yere vurun. Ama yalan ile olmaz ki. Siz karşı tarafın da konsolide olduğunu görmüyor, anlamıyormusunuz, şu ölümlü dünya İçinmi tüm bunlar. Yazık.
 • Hesap zamanı Hesap zamanı 1 ay önce
  Hocam şimdi Ankara’da hesap sorma hesap verme zamanı . Ankara’da teşkilatlarda , Ankara bürokrasisinde İl ve ilçe müdürlüklerinde hesap sorma zamanı .
 • Yüksel AkyüzYüksel Akyüz1 ay önce
  Sayın Dilipak. Duygularımıza tam tercüman oluyorsunuz. İlaveten Ak Parti’nin mevcut durumunu ve kurtuluş çaresini yazdınız. İnşallah sözleriniz karşılık bulur.
 • İbrahim kalfaİbrahim kalfa1 ay önce
  Tepki oylarıyla CHP Ankara ve İstanbul'u aldı. İstanbul'u almak için muhafazakar bir dil kullandı Ankara için ise milliyetçi bir söylem. Yeni yiyiciler geldi bakalım malı götürmek için ne gibi maharetler sergileyecekler. Yiyen yiyene milletimizde geçim derdinde.
 • MisafirMisafir1 ay önce
  24 yıldır Akit okurum.Abdurrahman abimiz Rahmetli Erbakan hocamıza da danışmanlık yapmışdeğerli birisi.Secimden önce neden eleştirmiyor gerçekleri yazmıyor diye çıldırıyor ve kızıyordum.Ama sabri kalmadı.Son 4 / 5 gündür sürekli risk alıp uyarıyor.Bu köşede yorum yapıp bu uyarıları küçük görenleri de samimi Ak partili görmüyorum.Bence Abdurrahmanabiye kızanlar reisin düşmesini isteyenkişilerdir.Abdurrahman abi meyve veriyorsun tabiki taşlayacaklar.Lutfen devam et.Belki bir duyan olur.
 • Neler Oluyor???Neler Oluyor???1 ay önce
  Neden böyle oluyor ? Niye böyle oluyor ?Ankara ve İstanbul elden gitti . Bundan sonra Belediyecilerin, siyasetçiler ,bürokrasinin kaşarlanmış Ve kuşatmış yapısından kurtulmak Ve temizlemek artık imkansız .Yazık Olacsk bu yapı Ak partiyi bitirecek gözüküyor . Çünkü bunlara rağmen liyakatli temiz ve sadık Çalışkan insanların bürokrasiye teşkilatlara Ve belediyelere gelmeleri ve tertemiz hizmet üretmeleri imkansız imkansız imkansız....
 • Fk den sılayaFk den sılaya1 ay önce
  Eeeyyy iman edenler.Faizi Allah Azze ve celle haram kıldı. Bizler faizle çalışan bankalarla çalışmayalım. SILA GİBİLERİ ancak bu susturur.Güya Tayyip Erdoğan a kızıyor. Yemezler canım. Ümmet Erdoğanı etrafında biraz toparlanınca seninkiler çıldırıyor. (malum türkiye bir zamanlar %5ile %23 arası 7 partiye bölünmüştü. Nasıl mutluydu uz o zaman lar. Bugün Perinçek ve bahçeli derin yapının yönlendirmesi ile Tayyip Erdoğanın yanına geçtiler. Böylece türkiyede %5 iüzerinde sadece 2 parti kaldı. Yani 7 bölünmüşlükten 2 ye düştük. İnşaallah şimdi tek vucut olma zamanıdır. Biz Allah Azze ve celle nin ipine sımsıkı sarılacagız ve Rabbimiz bize TAYYİP ERDOĞAN dan daha kudretli ve daha birleştirici bir lider gönderecektir. SILA Müslüman mahallesinde salyangoz satmayı bırak. Ayrıca CHP li HDP li SAADET li İYİ PARTİ li AK Parti li vatanını sevenN, adil olan, mazlumu koruyup zalimi istemeyenlerle hep beraberiz.Hatta bu değerlere sadık tüm müslümanlarla hep beraberiz. VE HATTA TÜM İNSANLIKLA İTTİFAK İÇİNDE OLARAK, YAKLAŞMAKTA OLAN DECCAL FİTNESİNE BÖYLE KARŞI DURACAĞIZ. ALLAH AZZE VE CELLE İNANANLARLA BERABERDİR. VE RABBİM MUHAKKAK SİZ İSTEMESENİZDE NURUNU TAMAMLAYACAKTIR
 • Mahmut Mahmut 1 ay önce
  Bu ne yahu taraf olunca insanlık ölüyormu?
 • Bedri selvi Bedri selvi 1 ay önce
  Cok ama çok haksızlıklar var fetocu diye cadı avına çıkıldı okullarda okudu üniverste hazırlik kursuna gitti veya herhangi sebeple bank asya dan para çekti diye insanlar işten atıldı hapis yattı işinden oldu sağlığından oldu hattâ ve hatta canından oldu bu indanlar meramını anlatacak kimseyi bulamadı öyleki insanların gözündende düşünürdüler ama bir tane siyasî ye dokunulmadı millette bir korku da var fetocu diyecekler diye zorla insanlar uzaklaştırıldı bundan kim memnum perinçek memnun ne kadar dindar devlet memuru varsa suçlu suçsuz khk ile görevine son verildi yazıktır günahtır bölge milletvekili hakime savcıya isim listesi veriyorhakim ve savcılar korkuyor isterse ceza vermesin ceza vermedimi haaa sende fetocusun ister istemez ceza veriyor daha sayacak çok şey var düşüne biliyomusunuz bir bakan muhalefete alçaklar diyecek bi tür sözve davranış lar müslümana hiç bir zaman yakış maz daha söylenecek çok şey var kısa kestim insanlar resmen dışlandı Allah ın selamı rahmeti ve bereketi inanların üzerin olsun
 • Hasan Hasan 1 ay önce
  Milleti ayrıştırdılar,milletten uzaklaşıp öncekilerin yaptıkları hataları fazlasıyla yaptılar. Devleti babalarının çiftliği gibi yönetip gelen eleştirilere kulaklarını tıkadılar. Kibir abidesi oldular. Üzerine bir de ekonomiyi ekleyince seçimde kaybetmeye başladılar. Millet yalnızca kulak çekti. Böyle giderse daha fazlasını yapar.
 • ErhanErhan1 ay önce
  Akpartinin kaybetmesi için verdiğin mücadele biliniyor.Unutmadık.Sen uzaklaştırılan dost değilsin kuzu postuna bürünmüşsün.Bu sonuçta senin payın büyük.
 • BiçareBiçare1 ay önce
  Siz uyardınız. Şahidiz...Ama kimse ders alma niyetinde değil... Yüzde 53 oy aldık, keyfimiz yerinde havasındalar.Parti AKP'liler tarafından ele geçirildi.Temizlenmesi imkansız.Siyasi etik yasası çıkacaktı. Çıkarsa il ve ilçe başkanı yapacak adam bulamayız, dendi. Biz o anda bittik, dönüşü yok. Siz kalkmış o il ve ilçe başkanlarına laf ediyorsunuz... Ateşle oynamayın. Sizi de Taşgetiren gibi olursunuz....
 • davincidavinci1 ay önce
  bu yıl ehliyet sınavına 1 milyon kişi sınava girdi 600.000 kişi sınavı geçemedi.neden mi.sınav görevlilerine bakanlığın yüzde ellisini bırakın para lazım şeklinde verdiği sözlü talimat yüzünden.talimatı fazlasıyla yerine getirdi görevliler.insanlara sınavda yaptıklarını bilseniz ülkeyi terkedersiniz.bir ehliyet sınavı sadece burnumuzdan getirdiler hayatı.aldığımız arabalar onca vergi ödememize rağmen sadece bir talimat yüzünden elimizde kaldı evin önünde çürüyor.bu 60.000 kişinin kaçı istanbulludur.kim derdiki bi EHLİYET SINAVI yüzünden alay edilircesinemağdur edilenler koskoca istanbulu akp den alacak chp ye verecek.
 • ŞahinbeyŞahinbey1 ay önce
  Hep aynı terane.
 • MuratMurat1 ay önce
  İyi güzel hoş ama boş bir yazı çünkü bu millete ne yaparsan yap yaranılmaz siz bile meseleye sadece ak parti tarafından bakıyorsunuz yarın belediye değil iktidar da giderse o 28 şubat günlerinden beteri gelirse görürüz hep beraber bence de gelmeli çünkü bir musibet bin nasihatten iyidir bakalım ülkenin kazanımları ne oluyır biz ak partinin yanlışlarını söylüyoruz ama siz de davayı satan namertleri azıcık eleştirin
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Abartma sayın Dilipak. Seçim sonuçları yok mesaj vs... Hiç birinin alakası yok. İstediğiniz kadar propaganda yapın her ay insanlara elektrik, doğal gaz, su faturası geliyor. Elektrikte dağıtım bedeli diye normalde ödeyeceği faturanın 2 misli oluyor. Pazar fiyatları da pahalanınca vatandaşlarımızdan bazıları tercihin başak yere yapmıştır. İl meclislerinde kendi partisine verip belediyede farklı partiye vermiş. Olay bu kadar basit. En büyük yanlışta sizsiniz. Siz açılım zamanını akil adamı değil misiniz? Akil adamların hiç birine güvenmiyorum. Hendekler kazınırken hükümeti o zamanlar neden uyarmadınız? Açılımın mimarları şimdi partiye kurmaya kalkıyor. Ak Parti bence sizin gibi insanlardan kurtulduğunda daha başarılı olacaktır. İstanbul'un kaybedilmesi de Saadet partisinden dolayıdır. Saadetin İstanbul'da aldığı oy oranını koy AKP'ye rahat alıyor zaten. Diğer partilere laf söyleyeceğinize kendi mahallenizdeki döneklere bakın.
 • Yasin Yasin 1 ay önce
  Kendi kızları oğulları ve akrabaların oy vermeyeceği tipleri belediye başkan adayı yapmamalılarhadiste ifadesini bulan kulediken baldırı çıplak çobanlardan rantiye şantiye ekibinden kopupgerçek bir kalkınma hamlesi Gelişme değil kalkınmapartiye de iyi çalışan gevşek savar konması gerekiyorBu kadar gevşeksin imkanların bulunduğu bir oluşumun içine kalabalıkBir şekilde hücum edileceği bilmiyor mu bilmiyorsa bu kadar rantiyeci şantiyeci İndira Gandici neden hala parkta tutuyorsunuz yeterBu gevşekler sebebiyle bu hale düşmeyi ehli namus bir Miller hak etmiyor defolup gitsinler
 • GorenGoren1 ay önce
  "Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun..."Kur'an: 5/Maide
 • GorenGoren1 ay önce
  "Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun..."Kur'an: 5/Maide Sûresi 8. ayet#HayırlıCumalar https://t.co/KO5bCdn6ej
 • SılaSıla1 ay önce
  Sn cumurbaşkanım; 2 gün tatil yapmışsınız Bence bu çok az. O kadar halkın yararına mitingler yaptınız (Hatta bazen günde 10 miting) ........................................................................... Günlerce ekranlarda hep konuştunuz, durmadan konuştunuz Sadece anlattınız _______________bazen de sövdünüz AMA olsun Sonuçta hep halkınız için sövdünüz YAni bizim yararımız için; bizi sövdünüz. ________Lütfen bir kaç gün daha dinlenin. Bizim için bu kadar yormayın kendinizi. ___________________ Bütün konuşmalarınız ve yaptıklarınız için PArdon Aslında doğru cümle şu;" Bütün konuşmalarınız ve YApacaklarınızı anlatıp bizimle bunları konuştuğunuz için VE hep sürekli konuştuğunuz için ______________________________________________SİZe minnettarız. DAha çok konuşabilmeniz için, ne olur birazcık dinleniverin.(Editöre not: Niye yayınlamıyorsunuz? GAyet nezih ve kibar şeyler yazdımPArdon konuştum)
 • FeritFerit1 ay önce
  Bu Ebu Müslim, darbeciymiş, isyancıymış. Halifeye isyan etmiş, İslam devletini yıkmış, yeni halife ile de bozuşunca tuzakkurularak öldürülmüş. Az kafa kesmemiş..
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Akparti sadece bir nedenden dolayı sana bu seçimde de oy verdim.O sebep de içeride TERÖRÜ SIFIRLAMAN.Eğer bunu da yapamasaydınız size oy vermeyi düşünmüyordum. Artık canlı bombalar tuzaklanmış el yapımı bombalar patlamıyor.İnsanların sırf bunun için akpartiye oy vermeleri gerekirdi. Ha bana göre böyle bir sonuç da iyi oldu.Çünkü birileri asıp kesmeye başlamıştı. Herkes haddini hududunu bilmelidir.Yoksa ülkemiz açısından pek iyi olmaz.Şu anda abd deden ingilizlerden israillilerden bağımsız hareket ediyoruz.Bu çok çok önemli bir durum.Zaten onların içimizdeki hainleride tek tek temizleniyor.Bu yüzden Türkiyeyi dolarla borsayla ekonomik olarak zor duruma sokuyorlar. Yiyecek fiyatlarını suni yükselttiler. Gıda ürünleri eskiden fetöye bağlı tuskona bağlı şirketler tarafından yürütülüyordu.Onlar devlet üzerilerine gittiğinden dolayı şimdi bağımsız hareket ediyorlar.Bu şirketlerin tespit edilip yiyecek fiyatlarını yükseltmelerine müsaade edilmemelidir.
 • Türk Türk 1 ay önce
  Yüzyillardir Türkler problemlerin etrafinda dolanip duruyorlar. Simdi AKP aradaki 18 bin ay farkini nasil yok ederiz diye binbir takla atiyor. Bu binyillarin genetik bir problemi. Dün AKPli yildirimin artiya gecmesine az kaldi diyor, bugün farkin 18 bin oldugu söyleniyor. Daha hala yalan dolan ve efelenmek. Bu cocuklar devlet yönetiyor, haktir bu üskahitci millete
 • Türk Türk 1 ay önce
  Yüzyillardir Türkler problemlerin etrafinda dolanip duruyorlar. Simdi AKP aradaki 18 bin ay farkini nasil yok ederiz diye binbir takla atiyor. Bu binyillarin genetik bir problemi. Dün AKPli yildirimin artiya gecmesine az kaldi diyor, bugün farkin 18 bin oldugu söyleniyor. Daha hala yalan dolan ve efelenmek. Bu cocuklar devlet yönetiyor, haktir bu üskahitci millete
 • ANKARA BÜROKRASİ ANKARA BÜROKRASİ 1 ay önce
  Hocam kaleminize sağlık . Bu saatten sonra bu kadar dersten sonra Ankara başta olmak üzere Ankarada ne kadar il müdürü varsa , ne kadarı ilçe müdürü varsa bunları tek tek masaya yatırın Emin'im çoğunu görevden alırsınız .Bakanlıkların merkez teşkilatlarına bakın Allahaşkına al gülüm ver gülüm kim kime referans olmuş , çapsız adamlar hangi görevlerde ... İnanmak güç ama bu adamlara kim referans oluyor niye oluyor , liyakat liyakat diye baş baş bağırıp sonra da komşunu , köylüsünüAkrabasını göreve getir ... Sahi bunları nasıl bu kadar cesaretli yapabiliyorlar ... Sonucun böyle çıkması gayet normal . Tedbir alınmazsa gidişat daha da vahim Allah korusun ..
 • Anlayana sivrisinek SAZ...Anlayana sivrisinek SAZ...1 ay önce
  Hocam Allah razı olsun . Uyarmaya Ve doğruları söylemeye devam edin . Gene anlamayacaklar , gene liyakatli , Çalışkan , dürüst adamlar Ankara bürokrasisinde ve belediyelerde görev alamayacaklar , gene inçe hesaplar adına birileri bürokraside önemli görevlere getirilecek , gene belediyecilerin gururdan , kibirden yanlarına yaklaşılmayacak .... olsun siz Allah için doğruları yazmaya devam edin ...
 • AyanAyan1 ay önce
  S.A. Abdurrahman bey benim anlayamadığım,muhalefetin adaylarının profili çok mu yüksekti Tespitleriniz havada kalıyor
 • halukhaluk1 ay önce
  ahmet koçak benzeri olay benimde başıma geldigöreve iade oldum ama artık eski çalışma şevkim kalmadı emekli oldum.ama sen hala anlamamışsın fetoyla mücadele falan yok.sadece kendi rantlarına çalışamayan muhaliflerine fetocu muamelesi yapıyorlar. sol görüşlü olmama rağmen bana bile fetocu muamelesi yaptılar. döner sermayelerden rant elde ediyorlar nedeni ile bimere yaptığım şikayetler bana fetocu olarak geri döndü.677 sayılı kararname ohalde çıktı bunları ve iftiracıları bu kararname hala koruyor.ve görüyorumki sende çaresiz kalmışsın.zaten garibana vurdular gerçek fetocular her yerde aktifler.hala görevde iftiralara devam ediyorlar. Akp ninde işine geliyor. CB bilmem ama AKP kesinlikle mücadele etmiyor.benimde isyanım buna.AMA GÖRÜYORUM ÇARESİZ KALMIŞSIN .DERDİNİ ANLATAMAMIŞSIN.FETOCU OLMAYAN DİĞER MASUM İNSANLARDA. AYNI DURUMDA. NE DİYECEĞİM KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ. BEN HİÇ OLMASSA HİÇ OY VERMEDİM.AMA SEN OY VERMİŞSİN VE HALA DEVAM EDİYORSUN AFFERİN DEVAM ET
 • YoksulYoksul1 ay önce
  Ya ne konuşuyorsunuz,milletin derdi sandık, oy, parti marti ali veli şu bu mu zannediyorsunuz,, dindar insanlar diye geldiler kibir abidesi oldular, günah işleme özgürlüğünü bu dindarlardan!! Duyduk, hırsızsa bizim hırsızımızı keza,, milletin psikokojisi bozuldu,,diyanet var, ekranlarda medyada, din kurandan, Allahdan, ahiretten korkmayan soytarılara terk edilmiş, sn cumhurbaşkanımız olmasa bizimkiler dediklerinizin ne kıymeti harbiyesi kalır, kim elini taşın altına koyuyor başka,, ,domates,biber patlıcan bulunurda bi nesil gencimiz kayboluyor onları nasıl geri kazanacağız düşünen varmı,,diyanetimiz var aile bakanlığımız,İçişleri bakanlığımız var,, esra erol da bile iki ayda üç beş vaka geliyor ekrana, her mahalledini alet eden soytarılarca büyücülerce, üfürükcülerle parsellenmiş, inanılmaz rezillikler, zina serbest, toplumun temeli AİLELER ÇATIR ÇATIR YIKILIYOR,parçalanmış ailelerin çocukları ortada sersefil,,diyanet,ilgili bakanlıklarımız terör kadar, hatta daha tehlikeli bu sinsilikleri önleyici ne tedbirleri alıyorlar,emperyalistlerin en büyük oyunu, projesinin. toplumun aile bağlarını kopartarak,değerlerini yok ederek içten cökertmek olduğunun kendine dert edinen birileri varmı? Ne oldu dünyanın gıptayla takdir ettiği örf ve adetlerimize, aile bağlarımıza,, toplumun ciğerleri dağlanıyor görebilen var mı...
 • a. lideria. lideri1 ay önce
  2021 başına kadar olan işletme hakkı olan TAV’a geriye kalan 2 yıllık süre için tazminat ödenecekmiş.TAV İcra Kurulu Başkanı Şener "Önümüzü ilikledik çıkıyoruz, tazminat hesaplanıyor" demiş.Atatürk havalimanını işleten şirket.RTE hükümeti havalimanını kapattığı içinşirkete tazminat ödeyecek.
 • abdullahabdullah1 ay önce
  Veriakisi durduruldu galiba
 • halukhaluk1 ay önce
  buradaki konu ile direk alakası yok amaBu Akp nin adaleti ne hale getirdiğinin ispatıdır.antalya eğitim ve araştırma hastanesinde 100 den fazla hastanın yanlış tedavi edildiği ile ilgili şikayetler malesef takipsizlikle sonuçlandı. ne bakanlık ne yargı nede herhangi bir kimse benden başka bu insanların hakkını sorgulamadı. siyasetin gölgesinde birbirlerini akladılar. yazıklar olsun bu akp yeve il teşkilatına.BU kadar nasıl duyarsızlar anlamak mümkün değil. illa atadıkları adamları koruyacaklar. vicdan kalmamış. bide vatandaşın yanında gibidavranış gösteriyorlar. siyaset yargı iç içe onca insanın kanına girdiler. bana da emekllik düştü. yazıklar olsun.
 • GöktuğGöktuğ1 ay önce
  T.C ne umut gelmiştir. Güneş doğmuş baharla birlikte Cumhuriyet, demograsiçiçekler açmıştır. Devranınızbitti. Türkiye bir daha karanlığa dönmeyecektir.
 • davincidavinci1 ay önce
  istanbulun kazananı yok berabere.koca istanbulda 20.000 oy farkı fark değil.kesin olan şey şu EYT liler istanbulu chp ye verdiler.oyları çok belirleyici oldu.EHLİYETsınavlarında arabayla ralli yapabilecek insanlar ehliyet alamadı.görevliler sözlü talimat verildi.yüzde 50 sini burakın talimatı verildiğini söylüyorlar.şu kadar para lazım trafikten diye.insanların aldığı arba ellerinde kaldı.küçükte sayılsa bu küçük haksızlıkların mağdurları oylarının yönünü değiştirdi.bakın bir ehliyet sınavı mağdurları seçim sonuçlarını nasıl değiştirdi.1 oylada seçim kaybedilebiliyor.bu küçük miktarda oy kaybını geri kazanmanın yolu son ehliyet sınavı mağdurlarına yapılan haksızlığın giderilmesi bile istanbulda birçok yerde seçim sonucunu belirler.insanların bazıları seçim sandığına benim gibi burnundan soluarak öfkeyle gitti.ne kadar komik değil mi.ehliyet sınavı mağdurları seçim sonuçlarını belirledi.1-5-100- 20.000 oy.eeeehliyet sınavı mı deyip geçmeyin örmeğin benim arabam 2 yıldır evin önünde yatıyor.
 • Muhammet SamancıMuhammet Samancı1 ay önce
  Hepimiz elbirliği ile bu hale getirdik. Bunu sadece Ak parti ye veya yöneticilerine mal etmek; sadece vicdanınızı rahatlatmak içindir. Kucak dolusu sakal bırakıp camilerde ön safı kimseye vermeyenler, tarikatız, cemaatiz deyip Edoğanında hataları çok ama deyip Chp ye oy verenleri nereye koyacağız. Bu iktidarın nimetlerinden en çok yararlanıp Erdoğan'ı sırtından vuranların eseridir. Sayın Dilipak siz dahil islamcı yazarlık adı altında inceden inceye Erdoğan' a saldırdınız. Bunu aleni yapamadınız ama yaptınız. Sonuç bu! Daha mazbatalarını almadan bile milleti tehdit etmeye başladılar. Köşe yazarları Erdoğan' a parmak sallayıp tehdit etmeye başladılar. Hiç kimse suçsuz değil siz dahil. Bakın İzmir'e 25 yıldır b.k götürüyor. Ama adamlar davalarının arkasında dimdik durdular.Biz ne yaptık millete, ümmete hizmetten başka gayesi olmayan adamı mahzun bıraktık. Sanmayın ki bunun vebali, hesabı olmayacak, bu dünyada olmasa bile ahirette eminim ki hesabını vereceğiz. Şimdilerde yanlış arıyoruz. Bizim yaptığımız yanlıştan daha büyük yanlış yok. 27 Mayısı, 12 Eylülü ve 28 Şubatı unuttuk. Erdoğan' a ders vermeye kalktık ve bu sonucu bizi bir kaşık suda boğmak isteyenlere destek olarak hazırladık. İkiyüzlü davranıp ihanet edenlere hakkımızı helal etmiyoruz. Onları Allah' a havale ediyoruz.NOT: ( Sayın Erdoğan' a gönül bağım vardır. Onu Allah için seviyorum. Ak partiden hiç menfaatim veya bekletim olmamıştır.) Bu da bilinsin. Saygılar
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak1 ay önce
  sayın hocam,evladı ,hiç bir bağlantısı olmadığı halde fetö irtibatı olduğu iftirasıyla mesleğinden ihraç edilmiş 24 senedir sayın başkanımız ERDOĞAN ın can siperane savunucusu olmuş bir babayım.ALLAH c.c şahittir ki evladım haksızca mağdur edildiği halde,ümmetin umudu olmuş,yaptığı hizmetleri birebir yaşamış bir vatansever olarak gene oyumu 3 yerdede BAŞKANIMIZA destek olsun diye AK partiye verdim.başkanımıza mailler attım korumalarına mektup verdim sesimiz duyun ,biz ak partiliyiz bizi size kendini gizleyen gerçek fetöcüler kumpas yaparak küstürmeye çalışıyorlar diye 4 senedir yazıyorum.lakin birine bile cevap alamadım.mart 2017 de bir iftiracı evladımı ihbar ediyor,başsavcı soruşturma açıyor yapılan tüm incelemelerde en küçük bağlantı bulunmuyor.evladım görevine devam ediyor.1,5 ay sonra BERAAT etmesine rağmen 9103 polisle beraber açığa alınıp,o zamanki başbakanımız sayın binali yıldırım suçu olmayan mağdur edilmeyecek çok sıkı eleyip ince dokunacak dediği haldemaalesef 8 temmuzda ihraç oldu.ben genede küsmedim evladım ve ailesi mağdur lakin ümmet mağdur olmasın diye EVET mührünü düşünmeden bastım.hocam değiniz gibi hükümetimiz mağdurlara kulak vermek istemiyor lakin son 9103 polisde bu çok oldu.bizim temiz çocuklarımızı atıp perinçekin adamlarını aldılar.bakın oy oranımız düşmediği ,partimizin büyükşehirlerde küçük farklarla kaybettiği seçimlerin hemen ardından perinçek desteğini çekti.benim evladım15 temmuzda müdürüyle şubede elinde silah FETÖteröristiyle mücadele ediyordu.bunlar devletinin emrindeydi ve çıkar için devlet satılmazdı.yahu bizim perinçek zihniyetiyle nasıl uyuşmamız vardır.bunlarla iş birliği yapmanın izahı nedir.oğlumun yerine bu tip kişileri atamak bizlere çok ağır gelmiştir.bizim gibi mağdurların sesi duyulmadığı için toplumumuzunbu olaylardan haberleri yok olanlarda hemen ön yargıyla "atılmışsa fetöcüdür"deyip kesip atıyorlar.lakin durum öyle değil başına gelmeyen bilmez.bunun gibi çok acılar var bunların oluşturduğu küskünler var sayısını azımsamayın.biz kardeşlerimize kurşun sıkanlara "idam"ı istiyoruz.lakin mağdurlar idam ediliyor.akli selim hükümet taraftarları hep yazdı söyledi artık hükümetimiz bizlerin sesini duymalı.bir mazlumun ahı alınmamalı.ALLAH c.c hainleri,ülkeyi yakıp yıkmak isteyenleri ve tüm satılmışları kahretsin.amin.
 • Erdoğanoğlu/BATMANErdoğanoğlu/BATMAN1 ay önce
  Sn. Dilipak'a Katılıyorum...Seçimi Hangi Parti Kazanırsa Kazansın Özellikle İstanbul ve Ankara B.Şehir Rant Yapılanmalarına Dikkat Etmek Lazım. Rant Çevrelerini/Çetelerini DeŞifre Etmek Adına Sürekli,7/24 Mali İstihbarat Teyakkuz Halinde Olmalı/Çalışmalı. Sayıştay'a Bu Konuda Büyük Görevler Düşüyor. Tüyü Bitmemiş Yetimin Hakkını Korumak Böyle Bişey İşte....
 • hacıhacı1 ay önce
  Ergin Yaşar1 sa önceReisin sırtına yapışmış keneler sandığa sahip çıkmamış.Nasılsa Reis çuvalla oy toplar deyip yan gelip yatmışlar. İlİlçe teşkilatları YAN GELİP YATMA YERİMİ(aynen)aklı selim kişiler bu yorumları okusaydı tedbirlerini alırdı
 • hacıhacı1 ay önce
  Bunların başkan yardımcıları, özel kalemleri ve genel sekreterleri, daire başkanları ve genel müdürlerinin daha güvenilir kişilerden seçilmesi gerek. Yoksa memlekete de yazık olur, AK Parti’ye de. Bu iş sonuna kadar Erdoğan’ın karizması ile götürülemez. O da harcanır.(bu ikazları inşaallah kaale alırlar
 • soran adamsoran adam1 ay önce
  size basit bir soru. oyları çalmak isteyen mi oy çuvalları üzerinde yatar, çaldırmamak isteyen mi? madem akparti hile var diyor, chp liler oy çalıyor diyor, neden akparti oy çuvallarını korumuyor, çuvalların üzerinde yatmıyor, oy torbalarını korumak derdine düşmüyor da chp liler çuvalların üzerinde yatıyor, çuvalları korumaya çalışıyor?
 • GakkoşGakkoş1 ay önce
  Sayın yazar Oda Tv yine sizi yazmış.Sizi çok seviyorlar çok.Arkadaşın Bekir Coşkun bugünkü yazısında Reis i tehdit etmiş.Beğenirsin herhalde.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Dilipakin nesini elestiriyorsunuz bitane yazarimizvar onuda rahatbirakin. Budunyada bin sene dolmabahce sarayinda yasasan sonun cehennemise bundan ne cikar.Budunyada hep cefa ceksen cile ceksen binsene sonun cennet ise bundan necikar. Sabir acidir meyvesi tatlidir
 • OsmanOsman1 ay önce
  "İktidara yakın merkezden ve yerel yönetimlerden iş alan, kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyen bir takım “tuzu kuru” işadamları yavaş yavaş ortalıktan kaybolmaya başlayacaklardır. Bu işler hep böyledir: Ayaktaysan elini öperler ya da alkışlarlar."Türk vatandaşıyım yıllık kazancımın yarısını beni yönetmek için mercedese binen gruba teslim ediyorum. El öpen varsa benim param için öpüyor. Zayıflayınca yalnız kalıyorlarmışmış!!!
 • Ergin YaşarErgin Yaşar1 ay önce
  REHAVET,GEVŞEKLİK, LAKAYTLIK, GAFLET, LAUBALİLİK kavramları bize neyi hatırlatıyor.AK PartiTeşkilatlarının sandığa sahip çıkmamasını.
 • Ergin YaşarErgin Yaşar1 ay önce
  Reisin sırtına yapışmış keneler sandığa sahip çıkmamış.Nasılsa Reis çuvalla oy toplar deyip yan gelip yatmışlar. İlİlçe teşkilatları YAN GELİP YATMA YERİMİ
 • melih53melih531 ay önce
  son gelinen nokta akp istanbul iptal olsun dilekçesi vermiş..bu imamoğlunun istanbulu aldığının belgesidir aslında..yandaş trol basın nasılda programlar yapıyor..nasıl bir gerginlik yaratıyorlar..nasıl bilgi kirliliği yaratıyorlar.21.yüzyıl aydınlık gelişmiş Türkiyede akp lilerin denetlediği kontrol ettiği sandıklardan chp çıktı ve hala mücadele yapılıyor..yandaş trol basında...
 • ahhve ahahhve ah1 ay önce
  doğru dersiniz...taşradan biri olarak acizane derim ki...bazı ilçelerdeyada şehirlerde yanlış adaylar yaktı ..birde..adam üç dönemdir başkan ..dördüncü defa çıkıyor...bıktırmış...reisin rüzgarıyla seçiliyordu...tepki oyları bazı yerlerde kaybettirdi..birde bunlar başkan olurken diyelim yüz liralık servetei varsa üç dönem sonunda sayılamayacak kadar artti..eşdost yakınları belediyeye doldu..garibanlar bakar oldu..tepeden bakmalar..ben bilirim cilik..vs..birde bu işkur dan işçi çalıştırmalarda keyfilikk had safaya çıktı...yetkililer kendi şahsi hizmetlerini bunlara yaptırdılar..aralarında ayrım ve torpil ..kayırmacılık olunca toplum vicdanızarar gördü..yeniden bir ahlak oluşturmalı..hz.ömer efendimizin adaleti ve yönetimi..konuşlanmalı..insanlar iyi seçilmeli..manevi toplum önderlerinden görüş alınmalı...gizli müfettişlerle halkın nabzı sürekli kontrol edilmeli..yeniden etik bir yapılanma şart...eyy umutları suistimal edenler..zalimsiniz...!
 • Kemal KamKemal Kam1 ay önce
  Umarım vicdanınızı kaybetmezsiniz. Hakkı savunmak her zaman zor olmuştur çünkü görünen kârı yoktur, nefse hoş gelen şeyler getirmez ancak HAKlı olursun. O da gerçek inanana yeter.
 • Durum nuDurum nu1 ay önce
  Yazık bu millete.Yazik siz hariç tüm akit yazarlarına.İnsan bir seçimi bi kadar yanlı ve bu kadar yalan üzerine yazamaz.Ben bu yazanlarla ayni cennete gideceksem istemiyorum.Sizin işiniz bir odağin silahsörü olmak mi.Yazik çok yazik.Okumayan bir milletin olacaği budur.Böyle yazar geçinenlerden nefret ediyorum.(Bu arada sadece bu gazete degil.Mesela Sözcüden Emin Colasan gibilerdende nefret ediyorum.)ÖLÜMDE VAR UNUTMA EY İNSANOGLU
 • Refıgül BaltacıRefıgül Baltacı1 ay önce
  Sayın DılipakSızın yazılarınız uyarılarınız dıkkate alınsaydı sonuc böyle yasanmazdıNeyı hak edıyorsa onu yasarsın malesef Bız bunu hak ettıkNımetın degernı bılmez ıse ınsan elınden alınır.
 • NihalNihal1 ay önce
  Arkadaşlar Allahın Takdirini kimse değiştiremez.Tabiki insan tarafı olduğu partinin kazanmasını ister ama kaybedeceksede ölüm değil.İhaleyi bize mi verecekler hayır?Eğer Adam belediye işiniiyi yapmaz ise bizim ilçe belediyelerimiz ne güne duruyorlar gereğini yaparız.Partimizde bundansonra dersini alır bir dahaki seçimlere güçlü girer bu belediye seçimidir Mevlanın işareti olabilir. Ya iktidarı CHP HDP ortaklığı kazansaydı halimiz nasıl olurdu?Şimdi uyarıldık Toparlanmalıyız kendimize gelmeliyiz.Allah sonumuzu Hayır etsin.
 • misafirmisafir1 ay önce
  ya Abdurrahman agbi, secim sandiklari sayilirken bu AKP nin sandik müsahitleri ne isle istigal ediyordu.. herseye ragmen sonuclar cok normal hatta gecen senelere göre cok daha iyi.. Önceki secimde 400 binin üzerinde hatali oylar bu secimde 300 binin biraz üstünde.. "Seninkiler" dogrulari ifade ettigin icin seni pek sevmiyor ama ben seni Yavas Yavas sevmeye basladim..
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na büyük taşınma işlemi bugün yapılıyor.Bu taşınma işlemenin tamamlanmasının ardından 2019'un en iyi 5. havalimanı seçilen Atatürk Havalimanı artık yurttaşlar tarafından kullanılamayacak.doğru mu bu haber?:Konuyu köşesine taşıyan yazar Murat Muratoğlu, "İşin ilginci Atatürk Havalimanı'nda bütün pistler kapatılmayacak. Cumhurbaşkanı ve diğer devlet görevlileri bu havalimanını kullanacak! Vatandaş yollarda sefil olurken onlar şehrin en güzel konumundaki Atatürk Havalimanı'nın keyfini çıkartacak" ifadelerini kullandı.
 • Murat ÖzelMurat Özel1 ay önce
  Bu işi Allah Rızası için yapacak, dava şuuruna sahip, sessiz çoğunluğun partiye katkı sağlama zamanı geldi. Nasıl olsa birileri yapıyor, bu işler bize gelmez diyemeyiz artık. İyileri müstesna menfaat topululuğuyla buraya kadar. Yoksa bu gidişledinsiz imansız guruh bize daha çok 28 şubatlar yaşatır. Her parti üyesine partiye üye olurken kendisinden ve yakın akrabalarından mal bildirimi alınmalı ve bu her sene bu tekrarlanmalı. Kim zenginleşiyorsa derhal partiden kovulmalı. Bu işler dünya zenginliği elde etme işi değil, Allah rızası için yapılırsa büyük manevi kazanç elde edilecek işlerdir.
 • alkanalkan1 ay önce
  EVET DİLİPAK BU SEÇİMDE MÜSLÜMAN SİYASETÇİLERLE KEMALİST SİYASETÇİLERİN HALKA HİTAPDİLİ DEĞİŞTİ.MÜSLÜMAN HATİP VE SİYASETÇİLERDE BULUNMASI GEREKEN DİL VE HİTAP ŞEKLİ KEMALİSTLERDE TEHAZUR ETTİ.KİN NEFRET DİLİ KULLANAN İFTİRA ATAN MÜSLÜMAN KİŞİLERE RAGMEN SAKİN VE BARIŞDİLİNİ KULLANAN KEMALİSTLER TAKDİR TOPLADI.AKP BAŞKANI SP NİN İSTANBUL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YOK DEMESİ BİLGİ EKSİKLİĞİMİ YOKSA BİLEREK İFTİRAMI.İFTİRA OLDUGU HER HALİ İLE ORTADA.MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİ SIRTINDA İKEN NEFRET ETTİRMEYECEKSİN SEVDİRECEKSİNDİYEN ERDOGAN BAŞKAN OLUNCA KOLTUKİÇİN SEVĞİDİLİNİ TERK EDİP NEFRET DİLİKULLANDI.HALKIN YÜZDE ELLİSİNİ VATAN HAİNİ İLAN ETTİ.SULEYMAN SOYLU VE ERDOGANIN KİN VE NEFRETDOLU RESİMLER BİRMÜSLÜMANA YAKIŞAN RESİMLER DEĞİLDİR.HERKES EKTİĞİNİ BİÇİYOR.BİRDE BU DÜNYANIN HESAPVERME YERİ AHİRET VAR.HESAP VAR MİZAN VAR.MEVKİ MAKAM VE ÇOGUNLUGUNDEĞİL HAKKIN YERİNİ BULACAGI AMELDEFTERLERİNİN TARTILACAGI MAHŞERVAR.BU DÜNYADA OYLARIN AGIRLIGI DEĞİL MAHŞERGÜNÜ SEVABLARIN TARTIDA AGIR OLDUGU İNSALAR KURTULUŞA ERECEKTİR.
 • İSMAİL HAKKI PARLAKAYİSMAİL HAKKI PARLAKAY1 ay önce
  Sayın Dilipak hocam yazınızın sonundaki şu sözlere katılmamak mümkün değil. "Adalet herkes için, her zaman ve her yerde. Adalet mülkün temelidir. Hak nerede tecelli ederse orada duralım. Bir kişi ya da topluluğa olan öfkemiz bile bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmemeli."Kanımca bu seçim sonuçlarını temelde bu minvalden değerlendirmenin daha sağlıklı sonuçlar vereceğine inanıyorum. Siyasetin hizmet üretimi ve dağıtımında ve özellikle söylemlerinde hak, hukuk ve adalet terazisini yanlış tutması üzerinde yoğunlaşıp bu doğrultuda analiz ve öz eleştiri yaparsak daha gerçekçi sonuçlara ulaşacağımızı düşünüyorum.Sizden bu adaletsizlik üzerine daha etkili ve siyaseti uyarıcı (değnekleme ve iğneleme) yazılar bekliyorum. Özellikle kamusal gücün belli bir parti tarafından böylesine umarsızca ve hakkaniyetsizce kullanımına karşı çıkmanızı bekliyor ve sizin yazılarınızı takip ediyorum. Saygılarımla.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Malesef iki yüzyıldır nasıl olmuştu kendi celladina aşık olan bir millet olmuşuz. Derin gücün bizi düşürdüğü kuyudan çıkabilmek için sürekli ona inananarak,onun bize sunduğu ipe sarılıp her defasında kuyunun daha dibine batmaktayiz. Biz Allah cc rızasını gözetmeyen, yaradılış gayesi doğrultusunda hareket etmeyen, bize adeta yüzyıllardır zilleti yaşatan, derin gücün kurduğu düzen partilerinden medet umarak zelil olmayı bir nevi hak ediyoruz. Biz kendi hakkımızdaki hükmü değiştirmediğimiz müddetçe ALlah cc da bizim hakkımızda olan hükmünü değistirmeyecek, bu bir gerçek.Biz Tanzimat döneminden günümüze kadar bizi yöneten partilerin kimin rızasını gözeterek tanzimatları, inkılapları ve sapkın AB reformlarını ülkemizde hayata geçirdiklerini çok iyi görüyor ve okuyoruz. Zira yurdumuzu 200 yıldir yönetenler bizim milli ve manevi değerlerimizi istismar ederek başımıza geçmiş olabilirler, fakat özünde onları yöneten güç memleketimizi Tanzimat döneminde esareti altına alan gücün ta kendisi.Tanzimat ve liberalizm odaklı cumhuriyetin kuruluş döneminde olduğu gibi, bugünde ittihat ve terakkiciler aramızda derin gücün talimatlari doğrultusunda aramızda cirit atmakta. Bu Allah düşmanı sapkınlar günümüzde de liberal İslâm,liberal milliyetçilik,liberal ulusalcılık adı altında kılıktan kılığa bürünerek bizim aklımız ile alay edercesine şuurumuzu teslim almaktalar. Hz. Musa a.s. Allah ın emri ile dağa çıktığında SAMiR isminde bir sapkın altınları eriterek altından bir buzağı yaparak İsrailoğullarını bu bazağıya tapmalarını tesşvikliyordu, ve Hz. Musa as tanrısının altın buzağı olduğunu ve bunu söylemeye unuttuğu yalanları ile o sapkın kavmi aldatıyor ve onların Allah Teala'nın yasa ve emirlerini terk etmelerini teşvikleyerek sapkınca yaşamalarını sağlıyordu. İşte aynı kavmin Samiri isimli sapkını Tanzimat döneminde ve cumhuriyetin kuruluş döneminde kendine tabi olan partileri ve kurumları kurarak bizim şuurumuzu teslim aliyordu. İşte derin gücün örgütlediği bu ittihat ve terakkiciler Samirilerin ta kendisidir. Bu samiriler maalesef bizim tüm alanlarımızı hulul eylemiş. Kurdukları düzen ve sistemden tutun, basına, medyaya, siyasete, ekonomiye, eğitim alanlarını kendi vesayetine almiślar. Samirilerden medet ve rahmet umanlar zinhar gaflet ve delalet icindedirler, bunlar ancak Allah CC gazabını üstlerine çekerek zelil olmaya maruz kalacaklar. Zira birileri hala masonik ve satanist bir kurum olan AB yi ipine sarılarak hidayete ereceklerini zannetmekteler ve aziz memleketimizi serbest piyasa kapsamında yöneterek, yer altı ve yerüstü zenginliklerimizin küresel güçler tarafinda sömürülmesine kolaylaştırmaktadır. Ve hatta derin gücün talimatlari doğrultusunda toplumu ifsad edecek projeleri hayata geçirmekteler. Zira bunu AB kriterleri kapsamında uygulamaya konulan aile politikalarında ve eğitim Bakanlığı'nın eğitim alanlarında cinsiyetler arası eşitlik adı altındaki uygulamaya koyduğu sapkın projelerden tespit edebilirsiniz. Kadının,erkegin,doğanın fıtratını değiştiren ve kadınlarızı ve kızlarımızın kadın hakları ve özgürlük adı altında feminizmi zihinlerinde yerleştirerek asi olmalarını sağlayan parti ve oluşumlar ancak satanist derin güç ve AB nin iradesini temsil edebilir. CHP,Akp ve diğer meclis çatısı altındaki proje partiler toplumda telafisi olmayacak derin yaralar açmıştırlar. Bu sebeplerden dolayı milletimiz bu şarlatanlara inanmamalari geri, bunlar bizi Allah ile aldatan özünde Samirilere, yani siyonist derin güce hizmet eden proje partileri. Eğer Allah'ın bize var ettiği altın cagimizi yaşamak istiyorsak ve izzetimizi,onurumuza tekrar kavuşmak istiyor istek o zaman hep birlikte tevhide sarilarak geleceğimizi yaradılış gayesinde şekillendirmemiz gerek. Selam ve dualarla cum'an iz mübarek olsun.
 • Urfa Urfa 1 ay önce
  Allah razı olsun hocam kurumların incinde bazıları algı yapıyorlar maske takmış lar hemeskileri hemyenileri herkes biliyor hocam süleyman soylu bunları araştırsın belediyede daha çok allah ülkemizi korusun
 • AyseAyse1 ay önce
  Ekonomide önemli dalgalanma olmadı pazardakı fiyatlar dengelendi demek ne oluyor siz nerde yaşıyorsunuz Sayın Dilipak yapmayınız lütfen son dört gündür yazdıklarınızda bir bocalama kararsızlık okuyoruz yıllardır okuyorum sizi Sayın İmamoglunun hitap şekli insanların kalbini fethetti saygılı efendi birlik mesajı verdi bu sabahki programda bir kez daha hayran oldum Sayın Cumhurbaşkanımıza olan saygısına geçersiz oy ne demek bilmeden insana hırsız sahtekar damgası vurulması sizinde dünkü yazınızda görmeden duymadan zan altında bırakmanız günahdır Sayın Dilipak
 • Serhan YILDIZ.Serhan YILDIZ.1 ay önce
  Selamin aleykum .hayirli cumalar abi.ben uzun yillardir sizin yazilarinizi beyenerek, okuyorum.ALLAH RAZI olsun.soylediklerin cok ama cok dogru,ayni seylerle karsilatigim icin maduriyetimi sana anlatmak ihtiyaci duydum.Bursa yildirim mahallesinde ikamet etmekteyim.YILDIRIM belediyesiyle ilgili benim ve ailemin karsilastigi zorluklari sizin ve akit gazetesinin durustluyune inandigim icin sizden bir ricam olacak.RUHSATLI YAPTIGIM.ve bir kurusdahi borcum olmadigi halde bir yildir ruhsatimi alamiyorum.ALLAH RIZASI icin sizden Baña Yardimci olun.HAYIRLI CUMALAR.
 • TAHATAHA1 ay önce
  ÇOK GÜZEL UYARI YAZI UMARIM SİZİ UZAKLAŞTIRMAYA ÇALIŞMAZLAR
 • Şahin Azaklı Şahin Azaklı 1 ay önce
  Abdurrahman abinin tespitleri yerinde ancak biraz eksik gibi. Eleştirdiği kişi ve kurumların dünyevi zaafiyetleri azami seviyelere ulaşmış ve hatta geçmiştir. Ancak az da olsa bunun sebepleri arasında Erdoğan ın devleti ve otoriteyi aşırı kutsayan tavrı ve itibar adı altında yapılan israf ve kibir vardır. Ömer (r.a.) tan örnekler verip sonra da Muaviye gibi davranırsak alt kadrolar ve idaremizdekilerden üstün ahlaki tavır bekleyemeyiz. Kaynak: ‘Bu İşler Hep Böyledir…’
 • Nurullah PelikanNurullah Pelikan1 ay önce
  Yorumculardan biri sormuş; Hükümetin Perinçek ile ne işi olur diye. Ergenekon ekibi olarak Perinçek Türk Silahlı Kuvvetleri'ni istedi, Hükümet de Perinçek'e TSK'yı verdi. Kadrolaşıyor şuan.Recep Tayyip Erdoğan güçten düşerse ilk tekmeyi de o vuracak. Uzun olmak zor iş.
 • AraştırmacıAraştırmacı1 ay önce
  Eskiden 94'lerde merhum Erbakan askeri lojmanlardaki sandıklarda Refah Partisi oylarının çok çıkmasından övünürdü şimdi Chp övünüyor.Yani devlet kadroları süratle ulusollaşıyor hemde 18 yıllık Akparti iktidarında.Acaba bunda Bahçeli ve Perinçek'in bir etkisi mi var?
 • MaalesefMaalesef1 ay önce
  Son tesbit aynı cemaate benziyor,her zaman desteğini aldığı cemaatin zarar vermeyeceklerini bildiklerinden kendinden uzaklaştırdılar,perinçek gibi adamları dost yaptılar şimdi herkes muhalif,çok acı
 • HABERCİHABERCİ1 ay önce
  Bundan sonraki normal süreçte ilk tehlike...yeni kurulacak her parti ( alternatif proje partisi olarak değil ) alternatif ak düşmanı olarak doğacak ( doğurtulacak) tır..İyi niyet aranması veya bulunması asla mümkün değildir.Her bir bölünme düşmanın zaferi olacaktır.Baştan ayağa, ne kadar bölünme, o kadar zafiyet, sonuçta işgal ve esaret...İçten veya dıştan, Bölen Haindir..Dahası yoktur..Erken uyanan yol alır.Er evlenen döl alır.
 • AbbasAbbas1 ay önce
  Davutoğlu çarli hebdoya destek verdiği için Allah onu aşağıladı, Yıldırımda kağıt toplayıcıları istanbula yakışmıyor diyerek yetimlerin ahını aldı, Allahın ilmi sonsuzdur, ol der ve hiç beklenmedik sonuçlar olur.
 • Hamza BozkurtHamza Bozkurt1 ay önce
  Çok doğru tespitler bunlar. Allah Sayın Cumhurbaşkanımıza güç, kuvvet versin, ferasetini artırsın.Sayın Cumhurbaşkanımızın tek başına mücadele ettiği izleniminiz ve yazınızda verdiğiniz örnekteki “Onlar, zarar vermeyeceklerinden emin oldukları için dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve onları kazanmak için de düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşman dost olmadı. Ama uzaklaştırılan dostlarını düşman ettiler. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu.” hususu sanki günümüzde de kısmen gerçekleşmiş gibi olmuş. Allah sonunu hayır ile tamamlasın.
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam hak saadet partisinde tecelli etti siz ozunuze donun yanlista israr etmeyin saadetin nevigasyonuni izleyin fazla soze gerek yok
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 1 ay önce
  Sayin yazar, Istanbul ve Ankara nin kaybedilmesinde en büyük muhalefet Ekonomi idi.Hic saga sola kivirmaya Gerek yok.Insanlarin isine asina cebine dokununca böyle olur.Sandik basindakilerin hic sucu günahi yok.Sucu günahi AKP kendisinde arasin.
 • hu hu huhu hu hu1 ay önce
  "Evet, toplumun her kesiminde FETÖ davalarının savsaklandığı, masum kişilerin suçlanıp, gerçek suçluların korundukları, serbest bırakıldıkları ya da bazı kişilerin üzerine hiç gidilmediği gibi bir izlenimleri var." "Eğer mesaj alındı ise, parti teşkilatının da, bürokrasinin de bakanların da önemli ölçüde yenilenmesi gerek." "Seçimin bütün yükü, her zaman olduğu gibi yine Erdoğan’ın üzerindeydi. " "Erdoğan kararlı bir şekilde bakanlıklarda, bürokraside, teşkilatlarda bir temizlik harekatı başlatmalıdır. Yoksa gelecek günler geçen günleri aratır,"" “Onlar, zarar vermeyeceklerinden emin oldukları için dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve onları kazanmak için de düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşman dost olmadı. Ama uzaklaştırılan dostlarını düşman ettiler. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu.”" "Cahil, zalim, müfsid, paraya, kadına, makama düşkün, kumarbaz kişilerden uzak durmak gerek." bu tesbitler cumhurunda tesbitleri. maalesef teşkilatlardaki görevliler vekil ve başkan adaylarının çoğunluğu cumhurun beklediği profilden uzak. bri oyları bile olmayan menfaat çevreleriydi. duruşları bile oy kaybettirmek için yeterliydi. kimseyede oy istemeye gidemediler. gidemezlede yaptıklarını halk biliyor. ama nedense bunlar halka dayatılıp gereksiz yere patinin oyları düşürüldü. düşmanlarkapı aralandı. dediğiniz gibitüm yük erdoğanın omuzundaydı bu oylarıda o aldı. işin önemli tarafı memleket yazık oluyor. doğru düzgün cumhurun beklentilerine uygun aday konulsa ve atamalrda da kanun ve uygulamalarda da buna dikkat edilse. dinsizlerin bu kadar destek bulması mümkün değil. ama tersi olduğu için halk tepkili. bakanlık lojmanlarında bile ağırlıklı feto oyu çıktı. buda ankaranın siyasetin hala onların kontrolünde olduğunu gösteriyor. sandığa gitmeyenlerin ve iptal kullananların %90 ak partiliydi. tepki için bunu yaptı. ama ne anlayan var nede memleket acıyan.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Yüzde seksen Engelli raporu var. Allah kolunu kanadını kırmış. Zaten Engelli maaşı almak istiyor. Vermiyotlar. Evde bakım parası da vermiyorlar. Hocam sana raporugönderecem. Adresi ve tekefonu da yazacam.
 • azizaziz1 ay önce
  Nihat Zeybekci’ye “Nerede fotoğraf çektirelim” diye sorduğumda, kendisi “Urla’da bağlarda çekelim” dedi.“Ama orada şarap bağları var” dedim.“Ben İzmir şarabını uluslararası marka yapmak istiyorum. Bağcılığın gelişmesi için özel enstitüler kuracağız” cevabını verdi ve ekledi:“Unutmayın ben Denizliliyim. Orada Güney’de ve başka yerlerde binlerce dönüm şarap bağı var...”böyle belediye başkanları zaten var olmayanı istiyoruz koltuk için bunları yapanı değil hizmet için koltuk istiyeni istiyoruz.değişimde size katıyorum ve bekliyorum. öven değil gerçeği söyleyen dostlar lazım.
 • TuncelTuncel1 ay önce
  Hani AKP abd nin projesi diyordunuz. kararınızı mı değiştirdiniz. Amerikanın Ne A sın da ne B sin de ne de D sinden Ülkemize ve tüm islam alemine fayda gelmez diyorsak kiamenna.o zaman siz yine AKP yi destekliyorsunuz. klasik olacak ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...
 • cevaplayan adamcevaplayan adam1 ay önce
  yorumcu, soran adam ! tanzim satış çadırlarını buraya değil, ankara büyükşehir belediyesinin yeni başkanına soracaksın .ah şu boş muhalefet iktidara geçse de, tanzimi manzimi kaç bucak görseniz öyle güzel olacak ki...iktidarda israr taraftarı değilim, al desen alabilecek adam yok. erdoğan yerine olsam, bir dönem çekilir, kıyameti seyrederim...Öyle olmaz böyle olur..80 milyon meleşir..bir daha da toparlanamaz o başka...
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI1 ay önce
  Selamünaleyküm hayırlı cumalar.Seçim sistemimiz güzel değil ama bence de güvenilir.Niye güzel değil ve 2002 de değişecek denilen sistem niye değişmedi hala.Güzel değil çünkü halkın istediği kişiler aday olamıyor.Millet vekilliğinde de b.başkanlığında da.Parti başkanı isterse bürokratı,isterse partili birini,isterseyakın arkadaşını isterse de 'damadı'nı vs.aday yapıyor.Millete de af edersiniz 'koyunlar gidin buna oy verin'diyor.Buseçimde inanın kaçtane insan biliyorum istemediği halde karşı tarafa oy verenleri.Millet koyun olmak istemez.Bu muameleyi değil RTE,BAHÇELİ,KILIÇDAROĞLU VS.kim olursa olsun isterse ATATÜRK,ABDÜLHAMİD,KANUNİ,YAVUZ veya FATİH SULTAN MEHMET olsun bu milleti koyun yerine koymaya kalkanı DİNLEMEZ ve AFFETMEZ.Bu kanın da var genin de var haksızlığa baş kaldırdılar kaldırıyoruz kaldıracaktır gelecektekiler imiz.Bu bir örneği seçim sisteminin bozukluğuna.Güvenilir dedik ama şunu anlamıyorum sandık kurulundaki partili üyeler tutanaklara nasıl imza atıyorlar,okumadan bilmeden görmeden atmalarının imkanı yok.bence akp önce bu tutanaklara imza atan kişileri kamuoyuna çıkarıp konuştursun nerde medya her şey eliniz de.tutanağı ver ama altına imza atan partili arkadaşı çıkar maekrana;çıkart da konuştur bakalım oyun mu var yoksa saf lık mı var millet anlasın.Evet çok doğru akp nin muhalefetsizlik sorunu var hem de çok büyük bir sorun.yoksa AKŞENER DE KILIÇTAROĞLU DA R.T.ERDOĞAN karşısın da liderlik yapacak çapta değiller kimse kusura bakmasın.Ortaya çıkacak veya öne çıkacak birini de 'O' KOSKOCA MEDYA GÜCÜYLE AKPkendi engelliyor.Önceden fetö ile birlikte yaptılar ki buna en büyük örnek hala çözülmeyen MUHSİN YAZICIOĞLU davasıdır;şim di medyayı satın alan yandaş patronlarla engelliyorlar.Sorsan RTE ye iyilik yapılıyor ama kötülük yapılıyor.AKP için deki ve etrafın daki FETÖ cüleri kim olursa olsun temizlemezse adalete teslim etmez se kendi kuyusunu kazmaya devam edecektir.Kısacası ADALET sağlanmazsa ülkemizi daha kötü günler bekliyor.Metal yorgunluğu diyipkimilerini görevden alıyoruz ama yerine atadıklarımıza bakın,alttan gelenlerin önünü açamıyoruz.Benim ilçem de başkan seçilen O.Topaloğlu çıkıyor oy vermeyene hiz met yok diye tehdit ediyor milleti!Sanki ilçe belediyesi olarak çok hizmet edebiliyorlar.Büyükşehir yasasına göre her yer bağlandı büyükşehire ilçe belediyeleri bir işe yaramaz oldu.Bu büyükşehir yasasını eski haline alsak çok daha iyi olacak bence.Kısacası AKP 2002 DE söylediklerini vadettiklerini yapmalıdır.Kimseyi ötekileştirmeden,ben yaptım oldu demeden,alttan gelenlerin önünü açarak,kendi içindekiler dahil FETÖ nün siyasi uzantılarını cezasını vererek,ADALETİ tesis edip MİLLETİN GÜVENİNİ sağlamalıdır.Yoksa çöplükte kendilerine yer bulacaklardır.Tekrar dan herkese hayırlı cumalar.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  ELLERİNİZE SAĞLIK KIYMETLİ HOCAM,YİNE GÜZEL ÖĞÜTLER VERMİŞSİNİZ.BU ÖĞÜTLER UYANLAR İÇİN,MUHAKKAK FAYDA SAĞLAR.KİBİRLENMEDEN ,DİNLEMEK VE UYMAYA GAYRET ETMEK LAZIM.HAK MÜDAFAASINDA İHMALE MEYDAN VERMEDEN,HER ŞEYİ KABULE HAZIR OLMAK İMANIMIZIN GEREĞİ. ANCAK ,DOĞRU YOLDA ISRARLI VE GAYRETLİ OLMAMIZ DA İNANCIMIZIN EMRİ.ALLAH(CC)'A EMANET OLUN.
 • EmekliEmekli1 ay önce
  Bu ülkeyi bitirecek olan bu günkü Akp zihniyetidir akp oy verdim üyeyimde ancak bu olaylardan rahatsızım sadece benmi çok tanıdığım bir çok kişi millet huzur arıyor Suriye örnek millet evladını düşünüyor bizim akp ise nelerin peşinde geçersiz oy nasıl geçersiz olur sandık başkanlarının kendi kararlarıylamı yoksa YSK nın genelgesindeki uygulamalarımı sandık görevlileri bu genelgeye göre karar vermiştir siz bu genelgeyi göz ardımı etmek istiyorsunuz topal ördek misali Eskişehir’de tuttumu belediyede akp azalar çok ancak Eskişehir örnek şehir değilmi Bırakın öküz altında buzağı aramayı adamların 2 oy farkla kaybettikleri yerin bile geçersiz oy sayımını YSK reddetti ayıptır
 • İSMAİL AYDEMİRİSMAİL AYDEMİR1 ay önce
  Bu süreç de “Muhafazakâr / Başörtülü Feministler” ve “Muhafazakâr / Başörtülü Kemalistler” ciddi bir rahatsızlık konusu idi. Solcular bizi laikleştiremedi ama AK Parti içindeki AKP’liler Sekülerleşme / Sekülerleştirme konusunda solculardan çok daha başarılı idiler.
 • bekirbekir1 ay önce
  Sayın Dillipak şunuda çokama çok irdeleyin....Mhplilerin çoğu Erdoğan düşmanlığında ortak adaya oy vermiyor.....
 • Bir adem kuluBir adem kulu1 ay önce
  Ne diyeceğimi bilemiyorum ama bildiğim birşey var bize verilen nimetleri Allah veriyor verdiği gibi de alıyor alan Allah veren Allah. Her kula gittim anlattım derdimi dedim eşim suçsuz bir bankadakı hesap yüzünden ceza aldı diyecek hiçbir şeyim yok. Dogmamis cocuklarimin hakkina girdiniz. Şuan beklediğim ve Allah'tan dilediğim tek şey adalet. Adalet istiyorum. Adil muamele istiyorum. Allah yaptıklarımızdan ve yapmamız gerekirken yapamadiklarimızdan söylememiz gerekirken soyleyemediklerimizden sorumluz değil mı?
 • bekirbekir1 ay önce
  Türkiyenin her yerinde hemen hemen aday profilleri düşüktü vede halktan kopuk tepeden bakan....Sahi bundan sonra kaybedilen yerlerdekiil ve ilçe başkanlarına yol verilmeyecekmi?
 • soran adamsoran adam1 ay önce
  ankarada tanzim çadırları kapatıldı çünkü seçim bitti, fakir halk seçime kadar kandırıldı, oyları alındı.
 • erhanerhan1 ay önce
  bakın şurda AKP yi suçlamaktan başka, hiç bir şeye, hiç bir kimseye değinen biri var mı.Bu denklemin tek elemanı AKP mi .Başka değişkenler, unsurlar ,etkenler, etmenlerhiç yok mu...
 • erginergin1 ay önce
  Erdoğan ın birazda adam seçmede zaafları var gibi. Hani AKP departiyi iyi savunan ,akıcı ,etkili konuşan biri hiç var mı .. Medyada da ki taraftarları da öyle birkaç kişinin dışında çoğukonuşma özürlü (bazılarının da birikimleri yetersiz ).TV programlarında rakipleri karşısında çok aciz ve yetersiz kalıyorlar. Yapılan iyi şeyleri aktaramadıkları gibi karşı tarafın argümanlarına, yanlışlara yeterince karşılık veremiyorlar .karşı tarafın söz kesmelerine,kasıtlı olarak konuyu değiştirme ve saptırmalarınamülayimlikle boyun eğiyorlar. Adeta konu mankeni gibi bir pozisyonda kalıyorlar.Oysa kişihem dürüst hemdehaklarını iyi savunan ,cevval biri olabilir
 • kalelikaleli1 ay önce
  bir şeye katılmamak elde değil ak parti seçmeni o kadar biz gerekeni yaptık zaten söylemiştim kaybederseniz hatayı kendinizde arayın o kadar.
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  Her yerde FETO veyaPKKyı aramayın. Saymayı dahi beceremeyen bir milletin demokrasiye hakkı var mı? Yoksa bu sayım bahaneleri ve mızıkçılıklarıyla değişimden mütevellit hortum suç unsurlarının ört bas mı edilmesi amaçlanmakta?!
 • SılaSıla1 ay önce
  Üstad; Ahmaklığın ilacı Ne yazık ki hala bulunamadı :( Deveye hendek atlatmak, O adama laf anlatmaktan daha kolaydır. LAf dinlemedikleri için bu kadar üzme kendini.
 • KIZILELMAKIZILELMA1 ay önce
  SAYIN DİLİPAK TAŞERONDA SADECE MEB DE 10 AY ÇALIŞMA SÜRESİ OLDU.GENÇLİK SPOR BAKANLIĞINDA SÜREKLİ KYK SÜREKLİ ORDADA YAZIN ÖĞRENCİ OLMUYOR NİYE OKULLAR 10 AY OLUYOR.BURDA ADALETSİZLİK VAR. TEMMUZ AĞUSTOS ÇALIŞMA YOK MAAŞ YOK MEB DE KAMU KURUMU
 • ak partili olarakak partili olarak1 ay önce
  bir ak partili olarak izmir büşükşehir adayı zeybekçinin ( Nihat Zeybekci, "Ben İzmir şarabını uluslararası marka yapmak istiyorum. ) sözü bana çok dokunmuştur. Allah ta sana fırsat vermedi yagördünmü markayı
 • M. ArpacıM. Arpacı1 ay önce
  Seçimde ihmal veya ihanet yapan gafil ve hain bütün resmi görevliler işlerinden atılıp ağır bir şekilde cezalandırılmalı. Suçlulara ve hainlere alır cezalar verilmeli. ŞuİDAM cezası da paslaşmaktan çıkarılıp işleme konmalıdır. BMM nezanan göreve balayacak? Görevleri erteliyerek sorumluluktan kurtulamazlar. Demokrasimiz zaten yetersiz: hasta, tutuklu, terörist milletvekili olabiliyor. Niçin ciddi bir ayıklama yopılmıyor? Selamlar.

Günün Özeti