Seçim havası

16 Şubat 2019 Cumartesi

Şubat’ın ortasına geldik neredeyse, seçime 45 gün gibi bir zaman kaldı, ama henüz sokakta seçim havası yok. Partilerin karizması adayların karizmasından yüksek. Öte yandan seçim kampanyasında kullanılan sloganlar ve söylem çok zayıf. “Ettik, yaptık, yapacağız” gibi söylemler yerine, özellikle gençler bu olaya bir şekilde katılmak, kendi dünyalarına yönelik basit taleplerin, öncelikle de sorunlarının çözümünü istiyorlar. Suali mukadderlerine cevap arıyorlar. Sanırım dilde bir sorun var. “Kalplerine dokunmak”tan söz ediyorsunuz ama bazıları geçmişleri ile tavırları ile seçmenin sinirine dokunuyor. Aday belirlerken de, seçim kampanyası hazırlanırken de sanırım bazı yanlışlar yapıldı. Herkes partiden çok “Erdoğan” adını kullanıyor. Kendini Erdoğan’a nisbet ediyor, kendi sözlerini Erdoğan’ın söz ve davranışları ile temellendirmeye çalışıyor. Ama bu durum ister istemez Erdoğan’ın adını yıpratıyor. Bana kalırsa kamuoyu anketlerine fazla itibar etmeyin. İnsanların kafası karışık ve aleyhte konuşmak istemeyince yuvarlak sözlerle geçiştirme yoluna gideceklerdir.

Söylenen söz kadar, söyleyen de önemli. Kim, ne söylüyor. Asıl sorumlu olan konuşmuyor, susuyorsa, ya da konuşmasında yuvarlak sözlerle, halkın duymak istediği sözler yerine yuvarlak laflarla konuyu geçiştiriyorsa, bundan hayırlı bir sonuç çıkmaz!

Troller konusu “Keskin sirke” örneğindeki gibi küpüne zarar vermeye başladı. Bunları kullanıcılarının başına bela olacaklar. Bumerang gibi fırlattıkları taş gelip kendi başlarına çarpacak. Unutmamak gerekir ki “Haddinden fazla şiddet gayedeki hikmeti yok eder”. Her eleştireni kazanmak yerine aşağılar ve hedefe koyarsanız size destek olacak kimse kalmaz sonra çevrenizde. 

Allah’ın rahmeti sayesinde sen onlara karşı yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp giderlerdi. Artık sen onları affet. Onlar için Allah’tan bağışlama dile. İş konusunda onlarla müşavere et. Bir kere de karar verip azmettin mi, artık Allah’a tevekkül et, (ona dayanıp güven). Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever.” Ali İmran 159. A.Tekin bu ayeti şöyle yorumlar: “O vakit, Allah’ın lütfettiği rahmet peygamberliği icabı onlara yumuşak davrandın. Eğer kötü huylu, sert mizaçlı, katı yürekli olsaydın, akılsızca davransaydın, hiç şüphesiz etrafından dağılıp giderlerdi. Şu halde onlara af ile muamele yap. Bağışlanmalarını, koruma kalkanına alınmalarını dile. Devlet, ekonomi, savunma ve sosyal hayat ile ilgili planlama, kamu düzeni ve yönetimle ilgili kararları mü’minlerle istişare ederek al, yönetime katılmalarını sağla. Kararını verdiğin zaman da, Allah’a dayanıp güvenerek, sonuçlarını O’na havale ederek hemen icra et. Allah tevekkül sahibi Müslümanları, kendisine güvenip dayananları sever.

AK Parti medyası diye bir medya yok bana kalırsa. Yani CHP’nin Halk TV’si gibi bir TV’si, gazetesi yok. AK Parti üzerinden çıkar hesabı yapan grupların medyası var. Ya da AK Parti içinde güç sahibi olmak, AK Parti tabanını kontrol etmek ve böylece kendi siyasi geleceğini garanti altına almak isteyen, kendi dışındakilerin merkeze yaklaşması ve inisiyatif sahibi olmasını istemeyen bir medyaları var. Büyük kısmı samimiyetsiz, ucuz bir profesyonel meddahlık derdinde. Tek ses ya da koro halinde uygun adım bir yürüyüş kolu oluşturma derdindeler.

Kurşun askerlere benzeyen, toplumda karşılığı olmayan metin yazarları ile kamuoyu oluşturmazsınız! Parti ciddi bir kimlik erozyonu yaşar. Medya ve STK’ların parti ile ilişkileri çıkar ilişkisine dönüşür. Siyasi topluluk sivil toplumu satın alırsa sonuçta kazandığınızı zannettiğiniz noktada kaybettiğinizi anlarsınız. Bu akılla kaçtığınızı sandığınız şeye doğru koşmuş olursunuz.

Ötekileri parti ve liderlerinin açığını bulmak ve hesap sormakta herkes çok mahir. Ama bakıyorum da, o kesimden birilerini kazanmak değil de hedef, mahkûm etmeye yönelik bir dil kullanılıyor. CHP’nin ve liderinin özellikle geçmişe ilişkin söz ve filleri zaten onların başının belası! AK Partiye yakın medya da bunu kullanıyor. Bugün için, tekrarlanan sözler, yukarıdan gelen mesajlarının yüzeysel yorumları, tek boyutlu müzakereler insanları bıktırdı. AK Partinin geldiği yer başka, bugünkü sözcüleri, ekran yüzleri, vitrindekiler başka! AK Partinin STK, medya ve kanaat önderleri ile teması profesyonel, şekli, dostlar alışverişte görsün kabilinden kurgulanmış toplantılar. Merkezde ya da teşkilatlarda kendilerini Erdoğan’a nisbet edenler, çok buyurganlar, söz dinlemek yerine talimat vermek için konuşuyorlar sanki. Hep aceleleri var. Sözleri bitince gitmeleri gerek. Zaten bazıları bağını kopardı da, hâlâ kapıda bekleyenleri dinlerseniz bu sözlerin haklı olduğunu göreceksiniz.

Parti yöneticileri sanki kendi unvan verdiği adamların o konudaki uzmanlığının tartışılmaz olduğunu mu düşünüyorlar bilmiyorum. Onlar da akıllı. Kimin ne diyeceğini tahmin edip, kafalarına yatmayan adreslere zaten kapıyı kapatıyorlar. “İşadamlığı” kimliği politik kimliğinin önüne geçmiş birileri ise, herkesi satın alacağını, ya da gücüne güvenen birileri, karşı çıkan herkesi susturup, köşeye sıkıştıracağını mı sanıyor. En azından bu mahallede böyle bir kanaatin giderek yaygınlaştığını hatırlatmak isterim. Birileri böyle devam ederse, sonuç hüsran olur. Sükutu hayale uğrarlar. Evet, CHP çok daha kötü gidiyor. Ama AK Parti’nin başkanlık kaybı değil, oy kaybı ile ciddi bir sorun olur. Bu defa “Halkın verdiği mesajı aldığınızı” söylediğinizde vakit çok geç olabilir.

Seçime 1,5 ay gibi bir zaman kaldı. Tamam, bu seçim bir yerel yönetim seçimi. Ama taşıdığı konjonktürel değer bu gerçeğin önüne geçiyor. N’olur, siyasetin dilini yumuşatın. Polemik yerine, bilgi ve hikmetten söz edin. Güzel sözler söyleyin. Siyaset gemisi su alıyor. Halk siyasetten soğuyor. İnsanlara “birlik olmak”tan söz ediyorsunuz da, onlar nasıl birlik olacaklarını bilmiyorlar. Daha doğrusu herkes kendi lideri, şeyhi, örgütü, hizbi etrafında birlik olsun istiyor. Onların suali mukadderlerine / Beklentilerine cevap verin. Politikacılar kendileri çalıp, kendileri oynuyorlar sanki. Halkın gündeminden çok kendi özel gündemlerini halka kabul ettirmeye çalışıyorlar.

Politikacılar ne söyledikleri kadar, söylediklerinin toplumda nasıl anlaşılacağı ve nasıl kullanılabileceği konusunda daha ihtiyatlı olmak zorunda.

Panik yok! Panik havası felaket olur. Bana kalırsa sebze-meyve fiyatları ile ilgili süreç iyi yönetilmiyor. Son konuşacak kişiler, ilk konuşan olursa, hatalı ya da evdeki hesaba uymayan bir söz ya da eylemi düzeltecek kimse de kalmaz. Yanlış bir hesap başımıza iş açar. İmar affı konusundaki süreçte yaşananlar ders olsun! Politikacı, söz verdiğinde sözünde durmalı. Sözünün sonucunu takip etmeli. Yoksa inandırıcılığını kaybeder. Teenni ile hareket etmeli. Öfkeyle kalkan, zararla oturur. Sabırlı olmalı. Tedrici, ıslah edici bir yol izlemeli. 5 yapacağım der 4 yaparsa başarılı olur. Bugün 2 yapabiliriz der, 3 yaparsa başarılı olur. Kulağa hoş gelen afaki beyanlar bazen evdeki hesap çarşıya uymayınca inandırıcılığı kaybeder. Getirdiğinden daha fazlasını götürür.

Aman, sakın, her şeyi para ile yapacağını sanan insanlara yakanızı kaptırmayın.  Zaten onlar yüzünden değil mi, başımıza gelenler. Ve onlar sadece bugün değil, yarın da başınızın belası olurlar. Öbür dünyada da. Çünkü onlar “Kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyen”, kaşığı belinde dolaşanlardır!

Fazla zaman kalmadı. Son pişmanlık fayda sağlamaz. Hani derler ya, dost acı söyler! Benden söylemesi. Hem zaten benim sözüm herkese! Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • FATİHFATİH8 ay önce
  açık bir bankada 15000 tl parası var mış mgk kararına rağmen çekmemiş,2013 de sağlık derneğine gitmiş ver beş yıl ceza ...bide akp ye oy bekle ..yok öyle ...çocuklarımız hergün sizi ALLAHA havale ediyor...SELAM ve ALLAHA HAVALE İLE...DAMATLAR HUKUKU MU DEDİNİZ...
 • Mustafa bayansarMustafa bayansar8 ay önce
  Sayın abdurrahman beyefendi Yazılarınızı ilgiyle takip editoruz ve son zamanlardaki uyarılarınız ve görüşleriniz gerçekten bizim hem kendimizde hemde etrafımızda olan yanlışlar. Sizden bir ricamız var. Mümkünse cumhurbaşkanımızın konuşması ile ilgili bir şeyler yazmanız. Çünkü kendisi özellikle saadete çok iftira atıyor ve konuşmalarında ayrıştırıcı bir dil kullanıyor. Biz bu dünyaya bizim gibi düşünmeyenlerden intikam almak için değil bizatihi onlarında hakikate dolayısıyla kendimizin ulaşmalarına vesile olmak için geldik.
 • REHAVETREHAVET8 ay önce
  Son zamanlarda maalesef aile yuvaları ve boşanmalara bakınca aile çatırdıyor . Her şeyin temeli olan aileyi yol etme acaba hangi kanunlar eliyle yapılıyor!!Yerel seçimlere bir ay kalmış özellikle Ankarada ciddi bir rehavet var . Cumhur ittifakı Ankara’yı asla kaybetmemeli. Sadece siyasetçiler eliyle seçim kazanılmaz beyler . Uyanın uyanın zaman aleyhte işlemesin .Sadeceİlçe teşkilatları eliyle Ankara’yı kazanmaya odaklanmayın . Gerekirse bazı ilçe başkanlarınıhalk görmesin daha çok oy alırız . Ankara bürokrasisi seçime neden odaklanmaz . Sahi Ankara’nın büyük ilçelerinde Keçiören, Mamak , Etimesgut , Altındağ, Gölbaşı , Yenimahalle ilçelerinde ilçe milli eğitim müdürlerinde değişim yapılarak sahaya tecrübeli , cevval , sahada karşılığı olan yerli mili yöneticiler göreve getirilip sahaya sürülmez ki.. Seçim kaybedildikten sonra mı aklımız başımıza gelecek . Hep öyle olur zaten . Karar vericiler lütfen uyanınız . 31 Mart’tan önce hemen şimdi bu tür değişimleri acilen yapınız . Bu işe külliye ve de sayın cumhurbaşkanınız el atmazsa kimsenin umurunda değil gözüküyor .. Rehavete kapıldık gidiyoruz . Yazık oluyor yarınlara çok yazık...
 • EbubekirEbubekir8 ay önce
  Başka çareniz yok...bu kapıya geleceksiniz..kurtuluş kapısını saadet tutmuştur...diyeli çok olmadı merhum erbakan hocamızın...
 • MevlütoğluMevlütoğlu8 ay önce
  Onlar nesli ve harsi (ekini ve nesli ) bozdular. Gerisi teferruat. Diyetini hep beraber ödeyeceğiz.
 • İsmailİsmail8 ay önce
  Butun bu anlatılanlara katılıyorum ve bu yuzden bu iktidarı destekledik bu olanlar 15 senede olurken desteklediğimiz iktidar 20 yıldır başımızda ve elinde olağan ustü yetkiler olmasına karşın ne yaptı ona bakmak lazım bence milleti kandırmaktan başka hiç birşey Allah bunun hesabını elbette soruc aktır hani meydanlarda diyorduya kandırıldık diye şimdide sanırım biz kandırıldık ama bu millet bunun hesabını elbette soracaktır sandıkta görüşmek üzere
 • Mustafa selimMustafa selim8 ay önce
  Akit ilk kuruldugunda muslumanlarinda medyasi olmali diye Allah Rizasi icin tüm giderlerini karsilayarak bolge temsilciligini ustlenip dagitimlarini yaptim yaptirdim. Şimdi düşünüyorum da ; o gün chp zihniyetine karşı herseyimi harcarken o günün chp zihniyetinin bile yapamayacagi yapmadigi zarari Akp ve akit in yaptığını düşünür oldum. Nitekim beni kesseler chp ye oy vermem dediğim o günlerden (Islama kafirden cok munafikin daha çok zarar verdigi gerçeğiyle) CHP ye oy verebilecegim hic aklima gelmezdi. Lakin caresizce karşı blogun en büyüğüne oy vermek zorunda olduğumu düşünüyorum
 • Ekrem Ekrem 8 ay önce
  Dilipak refah partisi yükselişe geçtiği zaman da erbakana muhalefet yapıyordu acaba diyorum
 • MaraşlıMaraşlı8 ay önce
  Sn Dilipak A haber, TRT, Kanal7, ülke TVTV net Yerel TV lerakit TV ,ve gazetelerin % 80AKP bin yanında HalkTv CHP nın TV 5 saadetMHP te yakın kanalları da var. Buna rağmen milletin kafası karışık.
 • DezzeoğluDezzeoğlu8 ay önce
  Allah razı olsun olumlu bir ikaz olmuş okulda kamu işçisi z güya kadro verdiler 10 ay çalış 2ay maaş yok işsizlik aldı başını gidiyor 45 bin kişi daha eklenecek ondan sonra bolkona çık hatalarımızı tesbit edeceğiz kısa sürede telafi edeceğiz yeterince artık inanmıyoruz evli olanımız var kira faturalar daha neler neler ondan sonra insanı yaşatki devlet yaşasın sloganı inandırıcı gelmiyor bizde gerekeni yaparız esen kalın dertlilerin dermanı olun
 • MirayMiray8 ay önce
  Kuran sünnet ve hadisler ışığında hareket etmek lazım makam mevkiler gelip geçici Dünyaya çok fazla dalıpta ahıreti unutanların vay haline Allahım dünyaya dalıpta ahıreti unutanlardan eyleme...Amin
 • Biz Biz 8 ay önce
  S.ALEYKUM hocam. Muhteşem tespitler.holdingzedeler konusunda reis banami sordunuz diyerek tmsf kanalıyla gurbetçi lere yardımcı olmadı. Onların kurduğu kanal7 kanalını kullanıyorlar.aileleriyle 1.5 milyon mağdur oluştu.yeneroglu sarıkaya avrupa kontenjanı ile vekil seçildiler ama bu meseleyi görmüyorlar.chp ve muhalefet hedefimde yardım sözü veriyor ama olmuyor.akp bu ve menfaatleri olan çevrelerden dolayı eriyor.bu gün mhp olmasa durum ortada.yarin anap gibi gider.S.ALEYKUM. saygılarımla...
 • AbdülkadirAbdülkadir8 ay önce
  Kur'an da bir ayet var Allah sizi bir halden başka bir hale sokarak yarattı diye.İşte bu ayet Evrim ayetidiri. Evrim sadece insan denilen varlık için değil tüm canlı cansızlar için vardır.Evrim Allahın bir yasasıdır. Allah her şeyi çekirdekten başlatmıştır.Evrende öyle çekirdekten başlamış ve şu anda 13,7 milyar ışık yılına kadar evrilmiştir. İşte bunlar Kur'andaki ayetlerden anlaşılacak şeylerdir.İnsan için sadece bunları gerçek dünyada araştırmak kalmıştır.Ama müslümanlar maalesef Kur'anı bir masal kitabı haline getirdiler. Kur'andaki ayetleri sanki mitolojik hikayelermiş gibi anlatıp durdular ve hala da öyle anlatıyorlar.Oysa Kur'an daki ayetler tamamen gerçeklerdir ve derin anlamaya çalışıldığında muhakkak bir olayın ipucudur. İnsan insan olmazdan evvel çok uzun bir süre baka başka varlıklar halinde yaşadı.Ve insanın en son hali Beşer halidir.Beşer de hayvan türlerinden bir türdür. ve bu beşer halimiz bizim bedenimiz ile canımızdır. İnsan ise Ruhla verilen bir özelliktir. Ruhla Allah beşere bilinç vermiş beşer insan özelliği kazanmıştır.Bu bilinç irade,vicdan ve aklı barındırmaktadır. Yani beşer hayvanken birden ruhla birlikte hayvandan üstün insana dönüşmüştür. Şimdi insan bir çok vahşilik göstermektedir.İşte bu insanlar insan tarafıyla değil beşer tarafıyla hareket etmektedirler. İşte boko haramın cami bombalaması buna bir örnektir.
 • Hüseyin Cetin Hüseyin Cetin 8 ay önce
  Bazilari Sayin Dilipaka hakaret ediyo yazar düşüncelerini yaziyorsende anlayamadigin bölüme kendince itiraz eder birakirsin hakaret saygisizlik yok
 • Hüseyin ÇetinHüseyin Çetin8 ay önce
  Cümleden Selamün aleykümbazilari galiba kötü gün ne demek bilmiyor habire eleşdiri elhamdülillah yok sen chp Türkiyesi ne demek bilmiyon kendi Medeniyetimiz adina ne varsa yasak batinin kokuşmuş kültürü baş taci chp bu Inanclara saygisiz cahil hazir elindekide gider tabiki Ak parti Türkiyeyi üce katlamis tesekkurler daha iyi olmas herksin gayreti ile .
 • Ne diyeyimNe diyeyim8 ay önce
  İki yalancı gülücük at, bir yaşlının yanında zoraki sarılıp tebessümler bir iki tanede özürlü ile poz, hayvanlarıda sevip koklama, birde reisle fotoğraf varsa tamam gari belediye seçimi garanti, vah ki vah vah
 • ..........8 ay önce
  biraz globalist kafa var sende. hint keneviri falan, ucunun nereye varacagini bilmiyoruz da. bir aralarda bitcoina sarmistin. tam bir küreselci gibisin bazen. bu aralar biraktin kripto para islerini galiba? seni gözüm hic kesmedi, var sende bir terslik. bir der acayip pesimistsin. imanli kimselere bu derece karamsarlik yakismiyor.
 • HaticeHatice8 ay önce
  Allah razı olsun .Güzel tespitleriniz var yine duygularımıza tercüman olmuşsunuz, Saygılar.
 • Ahmet lnce Ahmet lnce 8 ay önce
  Sayın Dilipak ben kendi bölgemizde AKP belediye başkanlarına bakıyorum ele avuca gelen başkan çok az.Tepeden bakma ile seçim alınmıyor. Millet dersini verecek.......
 • ŞEHMUS bayhan ŞEHMUS bayhan 8 ay önce
  mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi malda yalan mülk de yalan var biraz Abdurrahmanbey yunusun dediği gibi sende biraz oyalan seni diğer İslami yazarlardan daha vicdanlı görüyorum bir nebzede olsa
 • Mehmet Mehmet 8 ay önce
  E dilipak patlıcan biberle yapılan seçim böyle olur
 • MalkoçMalkoç8 ay önce
  Kendinize ve millete bi iyilik edin ,budin ve devlet işleri bize 3 beden büyük geldi deyin... Görmemişden,gözü aç,Kifayetsiz muhterislerden anca bu olur deyin , kısaca bi b. kyedik deyinçekilin yoksa hem Allahın hem kuluntokadı geliyor...
 • bahattin konevibahattin konevi8 ay önce
  sayın cumhurbaşkanına muhalif biri olarak muhalif arkadaşlara "iftiradan kaçının" diyorum.zira tanzim çadırlarında çürük sebze ve meyve sattığını söylüyorlar.YAŞLILARIN TORBALARINDAKİ SEBZE VE MEYVEYE BAKTIĞIMIZDA,NORMAL OLDUKLARI GÖRÜLÜYOR.ÇÜRÜK FALAN DEĞİL.iftira atmadan muhalefet yapalım ki,ALLAH ın desteğini kaybetmeyelim.KURANI KERİM VE HADİSİ ŞERİFLERE BAKTIĞIMIZDA,SOSYALİSTLER,ŞERİATA DAHA UYGUN DAVRANIYORLAR.ANCAK İFTİRA ,ALLAH IN DESTEĞİNİ KAYBETMELERİNE SEBEP OLUR
 • Mehmet Mehmet 8 ay önce
  Ilk defa böyle sicim görüyorum. Heyecan yok.Gecim sıkıntısı milleti konuşurtur muyor.Bizde seçimler ekonomi ile olur
 • MalkoçMalkoç8 ay önce
  O Davudunoğluolacakşerefsizin, iki dünyadaiflahı mümkündeğil.... Türkiyenin burnunu b..asoktu.... Namazkılacakmış..... Senin bi kere aynıfetögibimüslümanlıkla ilgin yok... Davudgillerdensin.... Büyük İsraile hizmetle görevlisin... BOP, GOP, DİALOGNEÇEŞİT İB..... LİKVARSAİÇİNDESİN..? ELİME GEÇME....
 • MustafaMustafa8 ay önce
  İhale yolsuzluğuna engel olunursa bu ülke Japonyayi onyilda yakalar amma ve lakin bu işi başarabilecek partisinde vekil kalmaz
 • MustafaMustafa8 ay önce
  İhale yolsuzluğuna engel olunsa yapılanların kaç katı iş yapılır
 • ayhanayhan8 ay önce
  hakikatin kaynağı abdurrahman değil...
 • AbdülhamitAbdülhamit8 ay önce
  Yunus kardeş ihlasta parası hortumlananlar mütedeyyin, esnaf emekli ümmi müslümanlardır. Fetöcülerin parası hiç batmadı.Onlar her durumdan kazançla çıkmışlardır.
 • Gündem BelirlemekGündem Belirlemek8 ay önce
  5 tane parti var hep aynı ekip sürekli aynı demogoji 2002 yılından beri 3 yada 4 parti aynı partiler aynı resimler değişen ne var neden değişmiyor çünkü siz sürekli aynı isimleri gümdem de tutuyorusunuz başka parti yok olanların hepside ihanet içinde diyorsunuz olay bitiyor. yani sanki siz yandaş değilsiniz güldürmeyin yahu. analizlerinizde Saadet partisi yada başka parti hiç yok halk bu belli olmaz tutar Saadete verir oyunu belli mi olur. zorunda değiliz dediğiniz partilere oy vermeye.
 • Abdullah Abdullah 8 ay önce
  Süleyman Özışık yapılan eleştiri yorumlarının aypilerini derhal devletin istihbarat birimlerine teslim edippaylaştığını yazdı yakında dava açılacağını yazmışsize yazılan yorumlarında çoğu yayınlanıyormu merak ediyorum kırk yıldır yazılarınızı ve kitaplarınızın tamamını okumuş birisi olarak ürperdim ve yazdığım birkaç yorum yayınlanmadısiz diyorsunuz ya sürekli dost acı söyler aynı mahallede aynı mefkurelerle yetiştik ama bugün onbreş yıldır ibadet aşkıyla oy verdiğimiz kimseler tarafından sadece bankadaki hesap ve karanlık ruhlu uyuşturucu mübtelası bir öğretmen şikayetiyle kapının önüne koyulduktan sonra ve Hz yusuf gibizüleyhanın iftirasından kurtulacağımız günü bekliyoruzçünkü şu karanlık fitne döneminde halimızı sadece üstad N Fazıl gibi seccade de Rabbimize arz ederek sonucunu bekliyoruz birde yayınlamasanızda insaf ve ehli vicdan sizin gibilere arz ediyor belki de mülkün sahibine karsı saygısızlıkmı ediyoruz vesselam
 • Mehmet Atahan Mehmet Atahan 8 ay önce
  Aksaklıkları halisane dile getiren olduğunda fetö veya ihanetle suçlanıyor Karşılık beklemeden aksaklıkları cesurca dile getirenler dikkate alınmazsa işte o zaman abd büyükelçisinin dediği gibi bir imparatorluğun yıkılışılına şahit oluruz. Akp kendi kendinin kurdu oldu. Akp nin akil kadrosu bu milletin yüz yılda ele geçirdiği fırsatı kene gibi yapışan asalaklara feda etmemeli. .
 • Adem NebatiAdem Nebati8 ay önce
  Apo dede ,seçim yaklaştı evet.Sizin bir TOPUNUZ vardı hani ,tetiği yok namlusu yok barutu yok .Yeri gogu yıkan 300 km menzilli belki de 3000 di .Hani piyasaya surmustunuz.Bu seçim yok herhangi bir icat micat.Soyle dünyayı titreyerek.Bizim yerli millileride heyyo heiyo edecek bir şey.Hade be dedelerin dedesi Apo dede yap bir şeyler de gülelim eglenelim
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 8 ay önce
  SORMADIĞIMIZ GERÇEK SORULAR/İnsanlığımızı ve Bize Ait Olanı Nasıl Çaldılar.?________________________________________Kimin türk, kürt, arap, çerkez, laz,,, kimin dinli, dinsiz, yobaz, çağdaş, kapalı, açık,,, kimin sünni, alevi, ilerici, gerici, tarikatçi, falancı filanci olduğunu sormuyorum.! Bu Ülke de sorulması gereken soruyu soruyorum.?____________________________________________-Kimlerin az bir bedelle ve hangi yol/yöntemle çok şeye sahip olduğudur. -Kimlerin de canı/kanı,,, gecesi/gündüzü,,, ailesi/ekmeği,,, huzuru/konforu/istikbalini hangi sebeplerle kaybettiği ve sahip olmadığıdır.? ____________________________________________Yıllardır süren ayrışmalar ve kaşımalarla tahrik edilen bu kodlar! İnsanın-yaşamın özü/gerçekle bağı olmayan kültürel-yapay unsurlardır. Toplumun yapay gündemlerle meşgul edilerek aydınlatan-dönüştürücü sorular sorması ve sorgulamalar yapabilmesi engellenmiştir. Yaşadığımız toprakların nesnesi değil, öznesi olmak isteyip İstemediğimize ve kendi kaderine hükmeden! özgür, güçlü, adil, bağımsız ve ortak değerlerin birleştirdiği saygı, sevgi, güven, huzurun tesis edilmesi için gereken bilinç ve çabayı göstermek isteyip İstemediğimize karar vermeliyiz. Kimler aramızda nefret, kin, düşmanlık, adaletsizlik, sevgisizliği pekiştiren ve ayrıştıranlardan tarafsa? Kurulu kirli düzendeki işleyişin devamını sağlamak suretiyle çıkar elde ettiğini bilmek ve kabul etmek zorundadır.Koparılan gürültünün memleket sevdası olmadığı, koltuk/menfaat ve muktedir olmak hevesi olduğudur..
 • KasımKasım8 ay önce
  Aday belirlerken de, seçim kampanyası hazırlanırken de sanırım bazı yanlışlar yapıldı. Emin değilsin yani?! İşte siz BUsunuz!
 • MevlütMevlüt8 ay önce
  Şu merkez medyada ki yazarların diline baktığımızda utanıyorum. Size Allah uzun ömür versin.
 • Yunus 16 Yunus 16 8 ay önce
  YORUMCULARIN ÇOĞU AK PARTİ ERDOĞAN VE İKTİDARA SATAŞAN, AYNI ZAMANDA SİZİN YAZILARINIZI KÜÇÜMSEYEN KÖTÜLEYEN SOLAK VE FETÖ CÜLER!! SİZE SATAŞMAK VE SAĞDUYULU OKUYUCULARINIZIN MORALİNİ BOZMAK İÇİN SALDIRIYORLAR. LAKİN SİZİN SAYENİZDE YENİ AKİT TAKİP EDİYORLAR!! ONLARI ÜRKÜTMEYİN HOCAM, BİR KİŞİ BİR KİŞİ KAZANMAYA ÇALIŞALIM, OBJEKTİF YAZIN. SİZİ DEVAMLI OKUSUNLAR. BELKİ DOĞRU YOLU BULURLAR.
 • SahiciSahici8 ay önce
  Dışardan bakınca Türkiye baya matrak bir ülke. Zalimin arkasında saf tutmuş bir güruh. Hadi eğlensin insanlar. Ne yazık ki çok kötüye gidiyor herşey. Zulme ve zalime meyletmeyecekti insanlar.
 • BirolBirol8 ay önce
  Sayın Yazar Tesbitler muhteşem. İnşallah okuyanlar ibret alırlar da,Hayırlara vesile olur.Allah razı olsun.
 • Gün-Dem Gün-Dem 8 ay önce
  Ya Saadet ya sefalet, Ya Saadet ya felaket.
 • nostaljinostalji8 ay önce
  Bana kalırsa kamuoyu anketlerine fazla itibar etmeyin. İnsanların kafası karışık ve aleyhte konuşmak istemeyince yuvarlak sözlerle geçiştirme yoluna gideceklerdir. diyor yazar Kamuoyuanketleri çünkü Erdoğan ın kaybedeceğini söylüyor. Ülkede demokrasi hak hukuk ve adalet olmadığı içinde fikirlerini apaçık beyan edemiyorlar,yuvarlak sözlerle geçiştiriyorlar . . CHP = PKK palavrasını da ,bizden olmayan vatan haini teröristtir palavrasını da yemiyor Millet. İnsanları n düşündüğü hükümletin beceriksiz tarım politikası sonucu meyveyi ve sebzeyi pahalıya yemeleri ve bunların daha İYİ günler olduğu. Beka sorunu masalına da inanmıyor millet ve bunun koltuk endişesiolduğunu görüyor. Ben burada bin kere yazdım eski bir ülkücüyüm diyenlerinandımızı kaldıran,Mecliste bunun için HDP ile işbirliğine g,ren IĞDIR da bu bölgeyi PKK ya bırakan,Batmam akayyum atayan ama IĞDIRDa hdp ile gizl,i (Sayın akşener çok güzel ifade etti bunu) anlaşması gereği aday çıkarmayan ,her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım iyenAKp ile aynı ittifakta yer almayı Türklüğe ve vicdanınıza nasıl sığdırabiliyorsun-uz?Akp artık bir rant,bir menfaat partisidir. aslında ortada bir parti yoktur, yasal olarak ve kağıt üzerinde parti mevcut ve iktidarda görünse bileolsa bile. Gercek 1 tek adamın şahsi kararlarının ağzından çıkan sözlerinkanuna dönüşmesi;bununiçin göstermelik mecliste Recep Tayyip taraftarlarının durmasıdır. Çünkü ortadagöstermelik bir demokrasi vardır. Bu Milletin %60 ı ülkede demokrasinin olmadığının bilincindedir. Buna Cumhur ittifakı tarafı MHP dahildir. Ne varki Bahçeli artık AKP siz yaşayamaz,AKP d e MHP siz birilerine esir ve kader mahkumu olmuşlardır. İkisi birden çökecektir inşallah. Kendisinden olmadığı için muhalefete vatan haini ve teröristdemek , aşağılık ve iğrenç bir iftiradır ve sadece Türkiye de yaşanmaktadır. Bu aslında Milleti bölmek bölücük yapmaktır ve gercek Vatan hainliği budur. Kendi şer ittifaklarından olmadığımız içiniçin Bize Vatan haini,terörist falandiyenleri artık bizim de onların yaptıkları hainlik ve bölücük nedeni ile suçlayacağınız bir gün gelecektir inşallah. adım adım,yavaş yavaş, Önce 3 Büyük şehrin belediye başkanlıklarını ellerinden bir alalım hele..
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 8 ay önce
  Birini ne kadar severseniz, ona o kadar az dalkavukluk edersiniz. Gerçek sevginin kanıtı, eleştiriyi esirgememektir.__________________Molière_________________Umut Tacirliği Yaparak Teşhis ve Tedaviyi Geciktirmek.!! "Her kesimin peşinden gittiği ve içinde barındırdığı dönek, liboş, cibilliyetsiz, kurnaz, menfaatperest ucube insanlardan kendini ve çevresini arındırıp/dersini vermediği/mesafe koymadağı sürece, toplumun mevcut bu halinden uzun yıllar bir cacık olmayacağı tescillenmiştir."
 • Kocasolak Kocasolak 8 ay önce
  Seçim TAM GAZ ilerliyor hocam. Bizim kapının önüne gelmiş bir RANCE ROVER yazıyor üzerinde deve gibi bir JİP on camının içinde AK PARTİ görevli yazıyor. Zeytinburnu Telsiz mahallesi, Saat 14.10 pilakası 34 MM 666.Bu araçtan inen birisinin OY istemesini DÜŞÜNEBİLİYORMUSUNUZ? Bu aracı kullanan birisinin İDEOLOJİK bir derdi ne olabilir? İSLAM MI? Müslüman mı? Yoksa!!!!
 • bursabursa8 ay önce
  asimetrik bir savaşın parçası olan ahlak çöküntüsü yaşıyoruz enses ilişki fuhuş eş değişikliği çocuk istismarı istanbul sözleşmesi vs TÜRKİYE bitmiş dilipak nasıl toparlanırız bilmem helak olacağız
 • HTURK HTURK 8 ay önce
  Sayın Dilipak, güç hırsından gözler kör kulaklar sağır olmuş.Yazmaya utanıyorum aynı kuruluşta çalıştıklarınızdan ikisi, güya Erdoğana yaranmak,ama aslında kendi egoları için "Erdoğan patlıcanı ellerine verdi" diyecek kadar alçalıyor ve güya AKP ye hizmet ediyor. Ben bu zihniyetemi oy vereceğim.
 • MahoMaho8 ay önce
  Değerli abim değerli hocam değerli ustatım değerli mümin kardeşim seni ALLAH için seviyorum ömrün uzun olsun yolum açık olsun.AMİN
 • ittifakittifak8 ay önce
  Bunları yapan AKP değilmi 2 kutup siyasi düzen getirdiler bir taraf sözde Cumhur ittifakı diğeri millet ittifakı yani 2 siyasi partili bir düzen. Kendileri çok akıllı ya istemediklerini karşı tarafa atacaklar bunlar PKK lı diyecekler yada PKK ile işbirliği yapıyor diyecekler ama ne hikmetse Develti sanki başkası yönetiyor ozaman kapatın kardeşim sen hükümet değilmisin neden utanmadan şikayet ediyorsun kapat gitsin. Ama iş kapatmak değil sürekli halkı oy olarak görüp iktidarda kalmak. Bu başkanlık sistemide milletin ağzına edecek zaten gelir gelmez sistem çöktü. ABD olan sistem gibi hayali seçimşer Demokratlar ve Cumhuriyetçiler diye ayrılırlar birinden kaçan diğerine ama karşı taraf hep kaka diyecekler böyle zulüm olur mu. Bu topluu kamplaştırmak için yapılmış çok büyük sonuçları olan bir düzensizlik içinde düzen gibi görünen boş hayaller. Cumhuriyet halk partisi millet ittifakında isminde Cumhuriyet var ama karşı taraf elinden ismi almış. Diğeri ise Cumhuriyet düşmanı ama ittifakında Cumhur ittifakı diye geçiyor. Allah bu düzene zorlayana ve bu düzene destek olan herkese hesap sorsun.
 • Mehmet ayMehmet ay8 ay önce
  Bizi bu havalar mahvetti.
 • Mertürk Mertürk 8 ay önce
  BÜYÜK TUZAK;: Aç ve işsiz insanları hiçbir güç bir arada tutamaz. Son onbeş yılda ,bol ucuz döviz ortamında,dış manipülasyonlar ile, döviz kuru olması gerekenden düşük tutularak ,ithalat teşvik edilmiş,yerli üretim baltalanmıştır. .satılan 60 milyar dolar özelleştirme geliri+bir o kadar satılan özel sektör firması geliri+350 milyar dolar kamu-özel yeni borçlanma+borsa-tavil-bono vb. de 100 milyar dolar üzeri sıcak para ile adeta bir SAADET ZİNCİRİ DÖNEMİ yaşadık,Ve artık DENİZ BİTTİne satılacak devlet,nede özel sektör firması kaldı. Vadesi gelmiş yüzmilyarlarca dolar dış borç her an çıkmaya hazır on milyarlarca dolar sıcak para var. Daha önce aldığımız döviz borçlarını çevirmek için eskisi gibi bol ve ucuz döviz bulamıyoruz. Aldığımız dış borçları,döviz getirici ,gelir elde edici sanayii fabrika ile üretime yönlendireceğimize ,ölü yatırım dediğimiz ,emlak-konut inşaat işlerine yatırdığımız için ,bu dış borçları çevirmek için döviz bulamıyoruz. Ekonomide sanayinin ağırlığı ,28%lerden 2016 yılında ,16% ya kadar düşerek, ülkenin tasarruf ve finans üretme kabiliyeti yok edilmiş ,ülke dışardan gelecek paraya mahkum hale gelmiştir. Emlakta lazım inşaatta lazım. Ama velakin,ilk önce sanayi- üretim- ihracat ile gelir ,tassaruf elde etmen lazım.Eskisi bol ucuz dövizin olmadığı ,vadesi gelmiş yüzmilyarlarca dolar dış borç var.borsa,faiz vb. de her an çıkmayahazır on milyarlarca dolar sıcak para var. Böyle bir ortamda ,IMF ve Kemal Derviş politikaları ile tarım ve hayvancılıkta dışa bağımlı hale gelmişsen tuzağa düşmüssün demektir.Dönüm başına para verme gibi politikalar ile çiftçiye al sana para ,tarlanı ekmene gerek yok denilmektedir.Çiftçiye destek demek ,çiftçinin kullandığı mazotu,gübreyi,tohumu,ilacı vb. ucuzlatmak ve verimi artırmak için basınçlı sulama suyunu tarlasına kadar götürmekle olur. bir ülkenin en stratejik alanı olan ,Tarım ve Hayvancılıkta dışa bağımlı hale gelmişsen TUZAK BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANMIŞ DEMEKTİR.Tarım ve hayvancılıkta 2000 li yılların başında yıllık net 2 milyar dolar ihracatçı konumda iken ,son yıllarda yıllık net 5-6 milyar dolar ithalatçı duruma geldik.A planları olan FETÖihaneti ile başaramadıklarını ,B planı Ekonomik kriz ile yapmak.Ekonomik kriz ile insanlar işsiz bırakılarak ,aç bırakılarak iç karışıklık çıkarılarak yapmaya çalışacaklardır.Tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeter olmak bunun için son derece önemlidir.Tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeter durumda değilsen ,bir ekonomik kriz anında ,dışardan,tarım ve hayvancılık ürünüithali için döviz bulamayız. Millet içerde birbirini yer. Bu durum Ak parti içindeki bazı kriptolar tarafından ,"kusursuz fırtına " olarak bilerek mi ?oluşturuldu
 • bunyaminbunyamin8 ay önce
  bence reis artik insan bari etkileyemiyor
 • HasanHasan8 ay önce
  Bunun üstüne Söyleneceksöz yokhala da kraldan çok kralcılar sahtekar tipler samimiyetsizce boy gösteriyor
 • beşiktaş kaldırımları masa doldu beşiktaş kaldırımları masa doldu 8 ay önce
  beşiktaş da tüm kaldırımlar cafe masası ile doldu .Ihlamur dere cad ortabahçe caaesi kaldırımları cafelerin masaları ile işgal altında.İşsiizliğin en güzel göstergesi bu mantar gibi çoğalan cafeler...Belediye si ne hale geldi.Heke ıhlamur da ikram nargile cefe var .açıkca kaldırıma çıkmış kapalı alan inşaa etmiş.Belediyenin bunadn ahberi yok mu? Var ama müdahale etmiyor hergün onlarca zabıtası dolaşıyor.Kapalı alanda sigara yasak,okula 100 metre mesafe de fosur fosur sigara nargile içiliuyor..Kaldırımı işgal edip kapalı alanlarını büyüttüler müşteriaraçları da yola dikine park ettikleri için , (Fırıl fırıl araç çeken trafik vakfı ve trafik polisi neden bu araçlara dokunmuyor?) kaldırımda daha daralmış geçmek yürümek imkansız.
 • BakiBaki8 ay önce
  İslami kesim için 28 Şubat en kötü dönem olarak anılır.ama 28 şubat sadece sakallarını kesti şimdi ise kollarımız kesiliyor.ben öyle düşünür öyle söylerim.bunu zaman ve tarih en iyi şekilde söyleyecek.kenarda biraz temiz ruhlarımızı şaklayalım.gün gelecek bu temiz ruhları ekip yeşerip kurtulacağız
 • BakiBaki8 ay önce
  İslami kesim için 28 Şubat en kötü dönem olarak anılır.ama 28 şubat sadece sakallarını kesti şimdi ise kollarımız kesiliyor.ben öyle düşünür öyle söylerim.bunu zaman ve tarih en iyi şekilde söyleyecek.kenarda biraz temiz ruhlarımızı şaklayalım.gün gelecek bu temiz ruhları ekip yeşerip kurtulacağız
 • SılaSıla8 ay önce
  Başına her örtüyü geçiren de müslümanım diye ortalıklar da fink atıyor ya. Bu tipler kendilerini bırak başörtüsü; 40 tane çuvala da koysalar yine de erkeklerle beraber çalışmak için cevaz alamazlar. Sonra da (cahil) müslüman geçinen halk; başörtülülere yasak olmasın hiçbir yer diye eylem yapıyorlaaar. Yahu müslüman kadının her yerde işi ne? Hz peygambere de itibar edilmiyor artık. Hz peygamberin kadınlara tavsiye ettiği şeyler ortadadır. (Bu yorumu da başka bir habere yaptım ama burada yayınlansın istedim.)
 • mansur canmansur can8 ay önce
  Bu seçimlerde de oy kaybı yaşasa da AKP kazanacak fakat bu başarı çoğu yerde aday tercihleri isabetli olmadığı içinAKP'nin bitişini hızlandıracak. AKP içten çökecek, dahası AKP ile organik bağ kurup çalışan ve böylece kendilerine menfaat devşirmeye çalışan Cemaat, STK, Vakıf, dernek, dergah ne varsa iddialarından vurulmuş olacak.
 • YORUMYORUM8 ay önce
  Selamlar sayın Dilipak.Gönül ister ki her şey istediğimiz gibi olsun.Sayın Erdoğan a ve ülkemize köstek olanlar umduklarını bulamasın.Siyaseten insanlar dizayn edilsin.Yok yok Allah ın adaleti farklı.Bizim hayır bildiğimiz de şer olabilir.Bizim sadece ve sadece Allah'a tevekkül.edip marziyyatına göre hareket etmemiz yeterli olacaktır.Allah bu ülkenin bu milletin kalbine iman kur'an Resüllullah sevgisi ihsan etsin inşaallah etsin.
 • istnabul belediyesi ve crr salonuistnabul belediyesi ve crr salonu8 ay önce
  tüm krumlar çökerken ilginç bir şey de yazyım.CRR salonu var belediyenin harbiye de önceden gişesi açık olurdu.Şimdi gişe kapalı çalışanlar güvenlik fialn orad ama gişe kapalı ,sitesinde gişe saatleride yazmıyor.Ne zaman açık ne zaman kapalı belli değil.Analayınartık durumu Biletleri komisyon ödiyerek biletix den alıyorsuznu .O zman kapı neden açık neden orda güvenlik var? komple kapısınıda kapatın.Gişeye bir tane adam koymıyorlar.Sitesinde gişe saatlerini bilerek yazmamışlar.Gişe kapaılı değil yada sadece 2 saat şu saatlerde açık diye yazın...Ülkenin ve istanbul un durumu böyle oldu...
 • ileri demokrasiileri demokrasi8 ay önce
  Numan Kurtulmuş: İki partili bir sisteme dönebiliriz demiş.İleri demokrasi yolunda devam ediyorlar
 • serdarserdar8 ay önce
  Peki cumhuriyeti ve hürriyetin devredilme sürecleri devralanların kimlikleri ve ebedi chpnin arkabahçesi olması neden sebep sonuç ilişkileri çok da önmsiz olmasa gerek
 • bursabursa8 ay önce
  sayın dilipak bursa'da başta UEDAŞ elektrik dağıtım şirketi 1 yıldır vatandaşın işlerini bilerek zorlaştırarak vatandaşı devlede düşman etti acil önlem alınmalı 1 nisan çok geç olabilir vatandaş isyanda devlet imar barışı cıkardı altdaki birimler devleti takımıyor kamu satılmış memur amir müdür şeflerin alinde
 • hamşdohamşdo8 ay önce
  Yaşadığım 60- 70 bin nufusun üzerindeki bu karadeniz ilçesinde , öyle görünüyor ki , işin başındaki Aynı aday ve avanesi koca ilçenin 5 yılını daha israf edecekSözde mensubu olduğu partının pirestij ini kullanarak çok yazık..
 • görkemgörkem8 ay önce
  "secim havasi yok" diyorsunuz, dogru söylüyorsunuz.. neden? UMUT YOK UMUT!.. Hayallerimizi tükettiler...
 • OkurOkur8 ay önce
  Bir gün nalına,bir gün mıhına; maşallah maşallah, günaydın.Tren ,nicedir makas değiştirdi, hepiniz bu makas değişikliğine yardım ettiniz.
 • batıkbatık8 ay önce
  Seçim havası nasıl olsun ekonomi berbat resmen çöküşte ve bakan açıklama yapıyor milleti kandırıyor. Bugün ekonomik tabloları inceledim çöküyoruz çöküyor anladınız mı bu resesyon değil bunun adı ekonomik depresyon bu çok ağır olur uzun yıllar sürer altından kalkmak için çok fazla seçimler geçirirsin Bakın tüm ekonomik tablolarda Türkiye ekonomisi aşağı doğru hızlı ilerliyor ve malesef bakan milleti kandırmak için dengelendik diyor bu resmi yalandır. Sizin ekonomist tanıdıklarınız vardır alın inceleyin analiz yapın göreceksiniz. Hükümet para kalmayınca Merkez Bankası nisanda yapılacak kar dağıtımını öne çekti ve avans aldı bu şekilde faiz dışı gelirler çok yüksek görünüyor ama gelecekte alacağı o paraları çoktan seçime kadar harcayıp bitmiş olacak ve Merkez Bankası VİOP piyasada yani Borsada işlem yapıyor sürekli borsadakileri manüpile edip paralarını ötüyor millet para kazanacam diye borsada sürekli zararda Merkezin Para gücü çok yüksek istediği gibi manüpilasyon yapabilir bu zamanla artık BORSA nın güvenini bırakmaz ozamanda kumar masasına döner hisselerle oynandığı anlaşılınca hep masa sahibi kazanıyor diye kimse size itibar etmez. Bakın hükümet çok kötü işler yapıyor ve yaptıkalrınıda biliyor sadece seçim kazanmak için ekonomiyi batırıyor.Buna karşı mahhalle neden ses çıkarmıyor derseniz çıkardı defalarca ama halk dinlemiyor ve anlamıyor işte onlarda batın kendiniz görün der gibi sustular bu suskunluk çok kötü muhalif kimse kalmadı bu kendi kendini bitirme projesine dönüştü. Anlamıyorsunuz galiba bugün tüm medya AKP kontrolünde siz bunu kabullenmek istemesenizde AKP kime para kazandırırsa işte o medya sahipleri yanlışı doğru gibi halka yıllardır aktardı gizlediklerini hepimiz biliyoruz. Bu işten çok AKP yandaşları dehşet paralar kazandı ama ekonomiyi çökertince bunun cezasını halk ödeyecek ve halk bunu bilmiyor zenginden para alamazsınız çıkarır parasını yurt dışına kimse birşey yapamaz zaten kimsede okadar para ödeyemez ama batırırken birlikte olurlar. Devlet hadi okadar para üretemez zaten üretse bugün kredi sıkıntısı olmaz üretirdi bunu halka ödeticekler ve o gün gönlünüz geçmişiniz rahat olacak mı bence olamaz yazık günah 80 milyonun kul hakkına sizde ortak olacaksınız bilesiniz. Sırf halk ekonomi bilmiyor diye çaktırmadan elinden paralarını yok edip sonra hep birlekte ödeyecez diye bu zararı bu batığı halka ödetemezsiniz
 • Ayla KusAyla Kus8 ay önce
  Allah razı olsun her yazınız duygularımıza tercüman oluyor
 • Yunus 16 Yunus 16 8 ay önce
  Hocam, DAVA, NE YOL NE DE KÖPRÜ. DAVA; YÜZ YILDIR MAHZUN KALAN MÜSLÜMANLARIN AYAĞA KALKMASI. Son iki yıldır Çok mağdur olduk, çok acı çektim. LAKİN İsrail i silkeleyen, HAÇLI NIN AKLINI BAŞINDAN ALAN ; ERDOĞAN.
 • gerçek gerçek 8 ay önce
  Erdoğan: IMF daha 1-2 sene önce bizden borç istedi. Bizim borç verebileceğimizi anlayınca almaktan vazgeçti diye çok defa açıklama yapmıştı...Mustafa Sönmez ise IMF’nin esas patronu ABDdir. IMF kaynak havuzunu büyütmeye karar verince %1 paya sahip TR dahil üye ülkelerden katkı istedi. Ama TR ye sıra gelmeden kaynak ABD den geldi. IMF herkese tşk etti. Hadise budur...diye yazmış.
 • engineerengineer8 ay önce
  Milletin üretmeden yemek alıntersiz kazanç helala olmaz ruhunu öldürüp, yağmacılık ruhunu canlandırırsanız, yağama ekonomisi yol su elektrik olarak geri dönmüş olur, bir böyyüğümüz; benim memurum işini bilir, büyük şehirlerde oturup ninetlerinden istifade edenler bedelini öderler demişti,kolay kazanmak, voliyi vurmak, piyango ,iddia,toto,loto,kredi kartı dururken çalışmaya üretmeye ne gerek, çözüm için benim deönerilerim var; 1-İzmirin şarabını bir dünya markası yapmak, 2-Rakı fabrikalarının sayısını 2 den 18'e hatta 38'e çıkarmak, 3-Kenevir ekip yan gelip yatmak, 4-gdo'yu artırıp hormonu şoklayarak sebze meyveyi şişirerek daha fazla kilo dövmesini sağlamak, 5-Kaz ise kazıklamak, 7-Enayilerin parasını cebinde bırakmanın ahlaka aykırı olduğunu bilmek, 8- 14 -15 asır önceki hükümleri güncellemek, hulasa mörfin'nin kanunlarını uygulamak, artık insanlar Rahmani değil şeytani fikirler peşinde olunca sn yazarın akıllı uslu tavsiyeleri ne yazık ki makes bulmuyor, kimse alınteri ile helal kazanç peşinde değil, vurgun peşinde, işte yerel seçimler ve işte vurgun düzeninin yeni ve baltalarını bilemiş adayları, Allah cc Milletimize acısın, artık değerler altüst olmuş, Mukaddesat sahipsiz kalmış, isanın papazı öptüğü devri yaşıyoruz,
 • Erguvan Erguvan 8 ay önce
  Artık belediye başkanları adayları da figüranlar a dönüştü.Her yerde bir kişiden söz ediliyor, sanki genel seçim. Şehrime kim hizmet edecek onu görmek,ne vaad ediyor onu dinlemek istiyorum.Ne zaman tv açsam ya cumhurbaşkanı yada kılıçdaroğlu,ben şahsen bu durumu hiç anlamadım,nasıl bir toplum olduk
 • Kenan kolsuzKenan kolsuz8 ay önce
  Tavsiyelerde kulak veren kalmadı!Partiller kendilerini tavsiye makamı zannediyorlardı.En akıllı onlar ya!Uçuruma doğru koştuklarının farkında değiller!
 • AlperAlper8 ay önce
  Bence,yolsuzluk iddialarına karşı,şeffaf bir şekilde herkeze nerden buldun,verginin tam ödedin mi diye sorulmalıdır. VERGİ tabana yapılmalıdır. Faiz,ci,yalancı,açık saçık medya neden ,İslamcı iktidarı destekler?Bunlar iktidarı yıpratmadımı?Ayrıca din dilli konuşma değil,sadece ahlak ilkeleri ,hayata geçirilmelidir. Ateist,deizm neden arttı?Vebali kime?
 • ali dal ali dal 8 ay önce
  şunu öğrendik ahir ömrümüzde .bazı adamlar vardır dünyada her şey ama har şey olabilirler sağ sol faşist komünist .bunların diyer bir özelliğide elit olmaları bıçkın olmaları .biz avamlara düşende biraz uyanık olmaktır .resul aleyhısselam ebuzere nasihatta bulunurken ey abazer herzaman fakirlerden bir dostun olsun diye buyurmuş .onbeş nasihatından aklımda bu kalmış buda az değil hani.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz8 ay önce
  Dilipak Kardeşim;Teşhisi koymuşsunuz.Olanı biteni başta ''Ak Parti üzerinden çıkar hesabı yapan gurupların medyası'' çok rantabl değerlendiriyor.Bunu,aldıkları reklamların aşırı yüksekliğinden anlıyoruz.Ak Parti elitleri de durumun farkında.Niye kendilerini kullandırıyorlar?İşte bu çıkar guruplarını ortaya atıverdiniz,arkasını getiremediniz.Havuz medyası,diye bir şey yok aslında,iftira,demek istiyorsunuz.Dediğiniz gibi olsun.Demek,siz de adını koyduğunuz,cümle alemin bildiği ve dillendirdiği havuz medyasına yeni bir isim bularak,muhalif kanadın oklarından iktidarı korumaya kollamaya çalışıyorsunuz.Halk tv'yi gözünüzde dev aynası gibi görüyorsunuz.Böyle bir güç iktidarda yok,diyorsunuz.Halk tv'nin aldığı reklamlarla,sizin adınızı koyduğunuz çıkar guruplarının oluşturduğu medyanın aldığı reklamları bir mukayese edebilir misiniz?Kendi kendinizi,yazınızda yalanlamış oluyorsunuz.Bir Halk tv,ne kadar güçlü ve etkili imiş ki,CHP'yi 17 yıl iktidara taşıyamamış.İktidar,CHP'nin ana muhalefet görevini ağzına burnuna bulaştırdığı için 17 yıldır ayakta.O çıkar guruplarının pompaladığı yalan yanlış haberlerle seçmen tabanı bilgilendiriliyor.Yukarıdan bir haber başlığı veriliyor,tüm havuz medyası ya da sizin adını koyduğunuz çıkar gurupları medyası,kalıptan taze çıkmış haberleri kocaman puntolarla veriyor.Bu haberlere hamaset,milliyetçilik,mukaddesata dair bir iki damardan sözler de girdiniz mi,işlem tamamlanmış oluyor.Teenni ile hareket edin diye tavsiye ediyorsunuz da bu tavsiyeniz o çıkar gurupları medyasına mı?''Kaz gelecek yerden tavuğu esirgemeyen,kaşığı belinde taşıyanlar''a mı bu tavsiyeniz?Dini konularda yazdığınız vaaz u nasihat,iktidar elitlerine bir fayda sağlamış olsaydı eğer,ülkemiz güçlü devletler gibi tüm iç-dış sorunlarını çözmüş,Osmanlı'nın son temsilcisine elini öptürtmüş,başta komşu ülkeler olmak üzere çoğu güçlü ülkeyi kendine biat ettirmiş,şeriati ve hilafeti hayata geçirmiş,Ayasofya'nın tamamını ibadete açmış olurdu.Son Soçi toplantısında ülkemizin bu ağırlığını,sözünün bir yaptırım gücünü görebildiniz mi?Göremezsiniz.Zira biat ettirilmek istenen ülke bizim ülkemiz.O çıkarcı gurupların medyası ne diyor?Öylesine güçlüyüz ki,diyor.Osmanlı'nın şamarı diyor.Dünyaya korku salıyoruz,demek istiyor.Ne kadar güçlü imişiz ki bunu Soçi toplantısında gördük.Bizim ekonomik gücümüz ancak seçimlere kadar tanzim satışlarında sebze ve meyvaları yarı fiyatının altında satabilecek kadardır.Tanzimlerin görev zararı,kamu bankalarının görev zararları gibi.31 Mart 2019 tarihi sonrası ne tür yazılar yazacağınızı da çok merak ediyorum.Mutlaka dış mihraklara,emperyal devletlere ve CHP'ye ve Bay Kemal'e,bir de Halk tv'ye bağlayacağınız hususlar olacaktır.
 • Vatan TuranVatan Turan8 ay önce
  Siyasetin dili yumuşamasın, yumuşamasın ki bu iklimi yaratanlar patça parça edilecek kadar nefret biriktirsinler. İnşallah 26 mio seçmeni ile sonları Kaddafi, Çavuşesku gibi olur. Ülke de başka türlü rahatlamaz.
 • İLBEYHANİLBEYHAN8 ay önce
  BUGÜN SAHİPOLDUĞUMUZHERŞEYİNFİYATI VAR,ESKİDEN SAHİPOLDUKLARIMIZIN İSE DEĞERLERİ VARDI.....
 • Selamun aleyküm hocam akşam Birecik te ki Konuşmanızı izleyenlerdenim yanınıza gelip selam vermek Allah razı olsun demek isterdim ama uygun değildi bende bu yolu seçtim Allah razı olsun hocam keşke sohbet etmek imkanı olsaydı biz bayan arkadaşlarla farklı müfessirlerin tefsiriyle kendi çapımızda ders yapıyor kitabımızı öğrenmek istiyoruz dün bakara süresini tamamladık çok şükür 2yılımızı aldı akşamki anlattıklarını da sanki bizim için özet oldu... Hani sohbet sırasında birkaç defa tekrarladınızya siz yapabilir misiniz diye inşallah hocam yeter ki sizin gibi güzel insanlar gelsin bilmediğimiz kitabımızı dinimizi en doğru şekilde tebliğ etsin uyandırsın inşallah bizim ellerimizle cenabı Allah nasip etsin O isterse olmayacak bir şey yok selam ve dua ile Allah yardımcımız olsun yol göstersin inşallah....
 • sayın dilipaksayın dilipak8 ay önce
  demokrasi islam sentesizi bu bakışınızdan heralde dönmeye niyetiniz yok. 90 lardaki konuşmalarınızı dinlıyorum sizin de ozaman dan ne şisş yansın ne kebap! düşünme usulünüz gerçekten yazık ! buradan demokrasi ve laikliğe iman etmiş , amerika ya yakalarını kaptırmış olan siyasilerin resmen halkı nasıl kandıracagının taktiğini veriyorsunuz? size göre hak batıl , iman küfür , eğri doğru yanlışlar yok bu rengarenk zihninizi ıslah edin
 • OkurOkur8 ay önce
  Talimatın büyüğünü sizin gazete yazarlarınız veriyor.
 • MehmethanMehmethan8 ay önce
  Bazan da bir musibet, bin nasihatten evlâdır .. Bırakın ahali neye müstehaksa onu seçer zaten..Hâlâ daha müsait olduğu halde, siyasetten uzak durmağa gayret eden milyonlarca dürüst ,temiz , seviyeli şahsiyetimiz var...o zaman şikâyet de etmeyecek... selâmlar..
 • asımın nesliasımın nesli8 ay önce
  rabbım kaleminize güç versin. kamuoyu adına çok güzel tesbitler ve uyarılar. burada vatandaşın %80 red verdiği olumsuzlukları ayyuka çıkmışlar aday yapılarak seçmenin aklıyla dalga geçildi. halen mecliste çoğunluğu sağlayamamış sürekli geri giden bir partinin cumhura rağmen tersini yapmasının akıl almaz mantıkla, iyi yorumlarla izahı zor. sonu hiçte iyi görünmüyor. rabbım memlekete alemi islama acısın.
 • NurullahNurullah8 ay önce
  Ak Parti, yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişti. O eski halinden eser yok şimdi. Öfkeli, kavgacı, bağıran, mafyatik ve sevimsiz bir yüzü oldu. Ilayi Kelimetullah davaları makam mansıf davasına dönüştü. Yukarıdaki lüks yaşam ve israf göze batıyor artık. Önünüze geleni de vatanhaini, terörist, bizansın torunu, imansız diye de yaftalamayın çünkü böyle bir yetki yada ehliyet kimseye verilmedi.
 • HalimHalim8 ay önce
  Sayın Dilipak,doğru tesbitleri yanlış zamanda yapıyorsunuz,troller,medya ve yandaş görünenlerin tek derdi çıkarlarıydı.Ülke ,millet,din söylemi bunlara hizmet için sadece bir maskeydi.İş işten geçti toplucu ağlama duvarına
 • Maalesef Maalesef 8 ay önce
  Bir insana sen herşey gibi davranırsan olacağı bu,kimse çalışmaz,üretmez,düşünmez.Herşey kuru bir slogana döner.Herkes yanaşıp bem daha yakınım havasında gemisini yürütür,çıkarını düşünür.Gençlik en umutsuz zamanını yaşıyor.
 • UyarıUyarı8 ay önce
  Uyarı iyidir.
 • Mustafa Karapilav.Mustafa Karapilav.8 ay önce
  Akit gazetesi yazarlarının yorum almasını önemsiyorum. Fakat diğer taraftan yorum almayan yazarlarıda önemsiyorum. Belkide gerçeğin yorumlanamayacağını söylüyor olabilirler.Gerçek diye bir şey olmadığını düşünüyorum. Sadece algı. Tabiiki algı varsa gerçekte var. Bu gerçek ne algınabilir nede deneyimlenebilir. Sadece şu, ben varsam gerçek bir şeyde olmak zorunda ve ben o gerçeğin dışında olamam.

Günün Özeti