Seçim bitti

01 Nisan 2019 Pazartesi

Elhamdülillah. Seçim bitti. Allah’ın iradesi bu şekilde tecelli etti. Sonuç hayır idi ise de, şer idi ise de bu şekilde tecelli etti. Hayır olsa da şer olsa da o Allah’ın iradesi sonucudur. Bu sonuç ne kadar Allah’ın rızasına uygundur, onu daha sonra anlayacağız.

Aslında baştan sona yanlış giden bir şey vardı. Birçoğumuz, sanki, haşa “Tanrı”yı belli bir sonuca zorlama çabasındaydı. Oysa herkes layık olduğu gibi idare olunacaktı. Tencere yuvarlanıp kapağını bulacaktı. Peki kimler, bu konuda daha iyi bir sonuç için kendini değiştirmeyi denedi.

Kaldı ki Allah, zalim bir topluluğu, zalim bir yönetici ile tedib de eder. O, esasen biz kendimizi değiştirmeden bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecektir.

Hem biz doğru olduğuna hükmettiğimiz tercihi yaparız da, aynı zaman da biz bize hayır gibi gelen şeyde şer, şer gibi gelen şeylerde hayır olabileceğini düşünmeyiz pek fazla.

Ve Allah servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında evirip çevirendir. Bunu da düşünmeyiz pek. O, bizi mallarımız, canlarımız, sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecektir.

O zaman bu telaş niye! Nerden çıktı bu haşa Beka sorunu! “Beka”yı “sorun” olarak tanımlayan akılda “sorun” vardır. Allah (cc) sıfatını kendinde vehmeden akıl “sorunlu bir akıl”dır ve zaten o dünyalık bir şey kazanmış olsa bile başka, çok daha değerli bir şey kaybetmiştir.. O büyük “Hesab günü” geldiğinde, kim neyi verip neyi aldığının hesabının görüldüğü günü asıl kazananlar ve kaybedenler o gün belli olacak!

Bana sorarsanız bu seçimde kim ne kazanırsa kazansın, siyaset kaybetti. Böyle siyaset olmaz. Bizde siyasetten maksat maslahattır. Yani sulh etmektir. Kişinin aklı ile vijdanını barıştırmaktır, insanı insanla barıştırmaktır, insanı fıtratla, tabiatla barıştırmaktır, ki bu 3 barış bizi “Allah’la barış”a götürür. Aksi durum, Allah’la savaştır. Aksi durum Darusselam’dan uzaklaşmaktır. Ayağımıza taş atsalar, yolumuza diken dikseler, arkamızdan küfretseler de biz Taif’e barışı götürmekle emrolunduk. Aklımızla vijdanımızı savaştırmak değil, barıştırmaktır görevimiz.

Seçim kampanyası sonucu psikologlar kazandı, psikotrop ilaç üreticileri kazandı. Öfke kazandı. Terör ve darbe soslu demokrasi, alkol, irtica soslu laikçi cumhuriyet, aşk, sevda, “beka sorunu” soslu bir cumhurla, kafası, kalbi, midesi altüst olmuş bir seçmen, umudu ile değil, korkuları ile tercihini yaptı. Sonuç bu.

Sandık sonuçlarının rakamsal ya da oransal karşılığını daha sonra değerlendireceğim. Seçim sonuçları netleşmeden ben Malezya yolunda olacağım inşallah. Seçim döneminde içeride il il, ilçe ilçe dolaştım. Şimdi yoğun bir şekilde yurtdışı seyahatlerim olacak. Dönüşte sonuçlara bakacağım. Hem köşemde, hem de Akit Tv’de değerlendirmeye çalışacağım. Akit Tv’deki “Derin Gerçekler” bu hafta benim yokluğumda gerçekleşecek inşallah!

Seçim süresince hem ilahi ölçülere ve nebevi uyarılara dikkat çekmeye çalıştım. Herkes Dünyevi / Seküler kaygılar taşıyordu sanki. Bundan çok rahatsız oldum. Onun için kimsenin dönüp bakmadığı bir yere ışık tutmaya çalıştım. Bakın “Kurtarıcı” yok. Peygamberlerin bile “kurtarıcı gücü” yok. Onlar kurtuluşa, Allah’a, Resule ve kitaba çağırır! Din ve dünya büyükleriniz, liderleriniz, önderlerinizin kaderleriniz üzerinde bir belirleyici güçleri yok! Ne istiyorsanız Allah’tan isteyin ve O’nun rızasını isteyin ve rızasının tecellisinin vesilesi olmak için Allah’ın kitabında gösterdiği ve Resullerin öğütlediği yönde ilerleyin! Yoksa sonumuz hüsran olur!

Yurttaşların tercihleri üzerinde polemik yapmak yerine, biz nerede yanlış yaptık sorusunu sormamız gerek kendimize. Adaylarımız ve sözlerimiz konusunda bir kez daha düşünmeliyiz.

Şimdi kaybeden kaybetti. Peki kazananlar! İşte onlar üzerinde yeniden düşünmek gerek. Çevresini yiyicilerin sarmasına mani olmalıyız. Ehliyet-liyakat, istişare-şûra önemli. Rüşvet ve torpil konusunda hassasiyetin en üst seviyede olması gerek. 

Zalimleri ve müfsitleri belediyelere yaklaştırmayın. Sonra ateş size de dokunur. Unutmayın içeri aldığınız hainler ve ahmaklar dışarıdaki düşmandan daha tehlikelidir. Emanete hıyanet edenlere güvenmeyin. Yerel yönetimlerde görev vereceğimiz kişiler evinizin anahtarını kendilerine emanet etmekte sakınca görmeyecekleriniz olmalı. Şehir bizim evimizdir. Belediyenin eski adı Şehremaneti’dir. İşi ehline verin. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı olun. Ölçü ve tartıya, ihaleye hile karıştırmayın. Adres teslim ihale yapmayın. İşi ehline verin. Ehliyet ve liyakat imandan önce gelir. Yoksa FETÖ’cülere benzersiniz. Haram para ile hayır yapılmaz. Şeytan sizi Allah’la aldatmasın. Sakın aklınızı kiraya vermeyin. Sizi harama alet etmek isteyenlere, makam ve rütbesine bakmaksızın “Hayır” deyin! Masiyet’te itaat yoktur! Zalimlerden değil, Allah’tan korkun. Ve yalnız O’ndan yardım dileyin. Unutmayın, Allah’ın kolaylaştırdığından daha kolay, zorlaştırdığından daha zor iş yoktur. Allah, kendinden ipini koparanların işlerini sarp dağlara sardıracak. Kendine sığınanlar için ise zaman içinde zaman yaratacak.

Allah’ın yardımı olmadan kazanamazsınız. Dünyanızı kazandığınızı sansanız da ahiretinizi kaybedersiniz. O dünyalıklar da size hayır getirmez. Allah’ın yardımını almak istiyorsanız, cahiller, zalimler, müfsitler ve müstekbirlerden uzak durun, makama, paraya, kadına ihtirası olanlara yüz vermeyin. Onları kendinize yaklaştırmayın. Onların bulundukları makamlara ve meclislere Allah’ın yardımı ulaşmaz. Şeytanlarınızla baş başa kalırsınız. Sonra içimizdeki bu tür beyinsizlerin işledikleri yüzünden bütün bir toplum zarar görebilir.

Bakın Allah’ın rızasından uzaklaşırsanız, o siyaset dediğiniz şey “dua ile istenen bela”ya dönüşür!

Unutmayın, bu dünyada yaptığınız, yapmanız gerekirken yapmadığınız, söylediğiniz ve söylemeniz gerekirken söylemediğiniz her şeyden hesaba çekileceksiniz. Dün sandıktaki tercihinizden ve kime vekalet verdiğinizden, bu süreçte neler yaptığınızdan da. Allah’ın razı olduğu bir şeyler yaptığınız ise ne mutlu size, değilse tevbe edin. Yaptıklarımızın karşılığının, o tartışıp durduğumuz şeylerin bize gösterildiği gün halimiz nice olur, onun endişesini taşıyalım. Beni ilgilendiren ne yaptığınızdan çok, o şeyi yaparken neyi düşündüğünüz, aklınızı ve vijdanınızı kullanıp kullanmadığınız, Allah’ın rızasının ne yönde olduğunu anlamak için, O’nun açıklanmış rızasının yazılı olduğu Kur’an-ı Kerim’den ilham alıp almadığınızla ilgili. Allah’ım, bize Hakkı Hak batılı batıl göster. Hak’da toplanmamızı nasib et. Bizi nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanların değil. Bizim ellerimizle zalimleri cezalandır ve mazlumlara yardım et. Bizi rızanın tecellisinin vesilesi kıl. 

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Duran karaarslanDuran karaarslan1 ay önce
  Ben bir akp li olarak çok yanlışlar görüyorum ilk sırada suriyelilervar kardeşim siz istanbulu hiç geziyonuzmu halka sordunuzmumemmunlarmı hertarapsuriyeli özbek dolmuş özbeklerin yüzde doksanı hayat kadını köşenizde oturup yazmayın gezin görün
 • Nermin Nermin 1 ay önce
  Tanrı mı?.Allah tektir Allah, lar diye bir kelime yoktur ama tanrılar, ilahlar coğul ekleryle bulabilirsnz,
 • Eşref Türkan Van merkezEşref Türkan Van merkez1 ay önce
  Sayin Dilipak:İlahi emirde cc Emr ediyor.Bir milete olan düşmanlığınız sizi adaletsizliğe sevk etmesin.Hdp’lilerin bütün siyasetçileri ve milletvekilleri,Belediye başkanları içerdeyken ve bu seçimde hiçbir tv’de kendilerini savunma hakı bile verilmeden siyasi tanıtımına bile müsade etmeden,hep ötekileştirme ve karalama propagandaya maruz kaldıkları halde yani eşit ve adil olmayan bir seçim yaptilar.sizin gibi yıllarca solcuların ve Kemalist elitistlerin karşısında hakı ve adaleti savunan inancında birikimi ve entelektüel kişiliğiyle biline siz dindarların yönetiminde yapılan haksızlık,adaletsizliğini hiç eleştirmediniz.Bir milletin dili,kültürü,tarihi ve kimliği yaşama hakı verilmediği halde sizin bir tek tane eleştirmeniz olmadı.hani mazlumun dini yoktu.kürtler ümetin yetimleridir.dili,tarihi,kimliği yıllarca müslüman kardeşleri olan Araplar,Türkler ve farslar tarafında Yoksaymişlar.sizler daha iyi bilirsınız,Allah cc demiyormu?bütün diller,renkler benim ayetlerimdendır.o’zaman her dil Allah’ın ayetiyse kendi vatandaş ın diliyle eğitimine eğitim hakkını tanımamak zülüm değilmı? sizin bir müslüman biri olarak Kürt’lerin bu hakkının gasp edildiğine ne gibi bir tepki verdiniz. Veyahuttepki vermenızgerekmezmiydi.selam ve dua ile
 • Ben benBen ben1 ay önce
  Hele KPSS de mülakat olayı..elinizi vicdanınıza koyun hangi parti mülakatı kendi Lehine çeviremedi, bir de kadroya geçirmeden evvel 31 Aralık 2017 de saçma sapan insanlar taşeron işçi gibi gösterilmedi mi ? Bunun vebali hangi umre programı Cuma mesajıyla ödenir? Ya gariban KPSS kursuna gidenlerNolacak? Hele atadığınız bürokratlar? Bakışını beğenmedim (dik dik bakıyorsun her şeyi bilir gibi bakıyorsun deyip çalışanı görevinden alan sapık ruhlu bürokratlar ?? ) hayır söylesem duyan yok söylemesem gönlüm razı değil.. sonuç mübarek olsun. Sayın cumhurbaşkanımız başta yanındakileri sonra onların yanındakilerini ve Ankara’yı düşünsün.. Üzüldük bu duruma düşürenlere..
 • Şükrü Şükrü 1 ay önce
  Amin miraç kandiliniz mubarek olsun
 • MehmetMehmet1 ay önce
  ÖnceHAK tan sonraHALK tan koparsan Sonuçbaşaşağı.... Belki akillanirlar diye mühlet verdi....YazıyaYorumlara bakarsan ÜMİT YOK....
 • KunteperKunteper1 ay önce
  vijdan ne, vicdan dır o.
 • HAK VE ADALETHAK VE ADALET1 ay önce
  Biraz önce Akp'yi hiçbir hakaret etmeden eleştirdiğim yorumum, görülüyor ki editörün pek hoşuna gitmemiş ki yayınlamıyor. Bir de burasının bir "gazete(!)" sütunu olması sizin tavrınızla çelişmiyor mu sayın editör? Sizin keyfinize göre mi yorum yazalım? Ne istersiniz gönlünüzü bir gezdirin bakalım.. Baharın gelişi, çiçekler böcekler hakkında falan yazmamı ister misiniz?!
 • NurNur1 ay önce
  Ak partiyle derdiniz ne kimse ilahlık taslamıyor ak partidemüslüman neye tapacağını bilir siz kimsenin kalbinibilemezsiniz bildiklerinizi kendinize uygulayın sıktı artık bu düşmanlık kurun bir parti görelim sizi uzaktan sallamayın irite oluyoruz
 • MetinMetin1 ay önce
  Asimetrik işler peşindesin yine Abduuurrahman, Kürtler zaten her seçim bölünüyordu her partiye. Ak Parti'ye kaybettiren İy Parti oldu. MHP den çalınan oylar, Ak partiden fazlası ile geldi. Demem o ki, iyi partiyi hafifeealma. Yüzde 13 leri geçti, bı hesap yapacak olursan
 • vatandaşvatandaş1 ay önce
  Yazar bey,oylar çalınmış,feto seçimi manipüle etti,siz akp yi eleştirmekten oy hırsızlığını görmüyorsunuz.
 • EsraEsra1 ay önce
  Buradaki yorumlara baktıkça sonucun ne kadar normal olduğu bir kez daha aşikar oluyor. Kendisi gibi olmayacan kendisi gibi düşünmeyen herkes türlü şeylerle itham ediliyor. Gazetenin yazarı seçmenin aklını bulandırma ile suçlanıyor. Kimseye kızmayin. En üst mevkiide bulunan insan en altta olanına kadar hiçbir eleştiriyi kabul etmediniz. Şimdi burada kimseye kızma hakkınız yok. Rüzgar eken fırtına biçer.
 • 1 ay önce
 • musa çavuşoğlumusa çavuşoğlu1 ay önce
  şurada bakıyorumrahmetli erbakanın neden bana bak ey sakallı hüsnü dediğini şimdi daha iyi anlıyorum aslında adamın ömrü size sionizmin canbazlığını anlatmakla geçti ömrü adam daha yaşarken satışsizde vefasizde liyakat varmı be size koltuk verildi hemen koştunuz naptınız 17 senede ALLAH içinhani sizde milli görüşçüydünüzyaya yok hoca işi bilmiyo diyenleriniz bile oldu ya siz hoca gibi adamı bıraktınız tamam da hiçmi birşey öğrenemediniz ondan şimdi bırakınız bu afilli müslüman ayaklarını işi ehline vermediniz burun kıvırdınızamaislam şekil dini değil adamı sevmek başka hatası hiç mi yoktu uyarmadınızgüçlenin ce kibirlendinizeğer bana diyebilirmisiniz sayın cumhur başkanı tayyip erdoğan hocadan daha liyakatli diye e alıcan kafayı ikiyana düşüneceksin ne demiş ti bu erbakan diye yok öy tayyip beyin arkasında durduğunuz kadar sabretnmediniz
 • AliAli1 ay önce
  Reis sizi adam etti şimdi kuyusunu kazıyorsunuz içten chp 
 • herNherN1 ay önce
  milletdalgageçiyor, Sen gerçek zannediyon Sn Dilipak.Dilenci bilirsin değil mi,eskiii püskü giysilerle,Açım Ekmek Parası der.Kovulmuş Lanetli,sefil gözükür.acındırır.
 • MÜEZZİN BİLALMÜEZZİN BİLAL1 ay önce
  Zangoç mustafa, papazı bulcanız olum.avrupaya özünüze dönceniz, vatikan sizi kutsayacak kripti.salyalarınız aka aka diaspora olcanız orda.artık buralarda melemekten vazgeçin.nesliniz kuruyacak olum nesliniz.gavur mezarlığına gömülceniz.çanlar sizin için çalacak.genetikleri ile oynanmış ucubeler.Açlıktan nefesiniz kokacak.sizi gören suriyeli sanacak.köprü altlarında ömrünüz son bulacak.hain moronlar.YAŞASIN MİLLİ CUMHURİYET İTTİFAKI.
 • herNherN1 ay önce
  yorumyazanfettuşilerinetkisinde kalıyorsunuz. Maksadınız doğru fekat Kelimeleriniz fettuşilerle benzeşiyor.Hangi müziği çok dinlersen, onu ezberlersin.
 • SariçizmeliSariçizmeli1 ay önce
  Beka beka diyen arkadaşlar tamam bi beka sorunu varda iyide bu yeni mi çikti yillardir zaten bu sorun var sinirimizdaki pyd dusmanimiz ama yillardir oradalar pkk oyle feto 4 -5 yildir var yani sanki bundan once yokmuydu beka sorunu sanki ilk defa böyle bi sorun varmis gibi yaziyorsunuz
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu1 ay önce
  Taktınız beka meselesine sayın dilipak herkes biliyorki beka meselesi devletin devamlılığı ile ilgili bir kavram yoksa kimse kendine ölümsüzlük iddiasında değil.hele hele sayın erdoğan bu konuları bilmeyecek biri hiç değil.
 • m.a.m.a.1 ay önce
  Hayatın akışında insan iradesi ve çabasının sınırını tayinde haddi aşan lideri mehdi,siyaseti toplumu dönüştürme(İslami dönüşüm) mekanizması,dönüşüm sürecinde oluşan/oluşturulan imkanları ticari deha,hasılı beka mücadelesi veren bir toplumun azığına el uzatacak kadar makyavelist-leş-ir. Artıktoplumu değiştirmek/dönüştürmek için yola çıkan/yada söyleyen köylülükten şehirleşmeye geçmeyi başarmış medenileşmişkariyer sahibiinsanlarsunumunu yaptığınız hayat tasavvurunu rasyonel bulmadığı için satın almayacak kadar basiretli tüccardılar.Allah bize nefsimizde olanı değiştirme azmi versin.
 • NurNur1 ay önce
  SEÇİM BİTMEDİ DİLİPAK YANILDINIZ CHP DALAVERELERİNİ ORTAYA ÇIKARTMAYAN AK PARTİLİLER NAMERTTİR
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu1 ay önce
  Sayın dilipak ilk kez sizinle aynı fikirde DEĞİLİM neden mi çünkü bundan sonra zalimler daha şiddetli saldıracaklar görmüyörmüsünüz seçilenlere gelince öncekilerden daha dürüst ve daha çalışkan olacaklarına inanacak kadar saf olamazsınız ama bir tek iyi tarafı var AK partı belki kendine çeki düzen verir.
 • MusabMusab1 ay önce
  Bismillahirrahmanirrahim apturrahman bey artık chp ve pkk içkili kutlamalarına her halde sizede bir küşe hazırlamışlardır iyi çalıştın yanı yazılarınla çoğu kişiyi ak partiden soğutun senin islam davan nerede kaldı ?bir münafık bir kuyuya bir taş atar 150 müslüman çıkartamaz oluyor . Ya olduğun gibi görün ya göründüğön gibi ol diyor hazreti mevlana ama olamiyorsun akit gazetenin o kapatılma günleri aklıma geldi o chp yüneticilerinin ekranlar kaşısında kırmızı şarap içmeleri aklıma geldi hdp ve bazı yandaşlarının biz islamı savun duğumuz için dinimizle alay etmeleri bize küfürler tehditler daha ağır şeyler düşünmeleri aklıma geldi rahmetli şeyğ ahmet yasinin dediği gibi yardım etmiyorsan bari islam döşmanlarının ekmeğine yağ sörme.
 • KEMALİSTKEMALİST1 ay önce
  NE DEN Mİ ÜMİT KARDEŞ?NEDEN KAYBETTİ? SORUSU BUNDAN YILLAR ÖNCE BAŞLADI TAAA DAVUTOĞLUNUN, MERKELLE YAPTIĞI PAZARLIK VE ANLAŞMAYA KADAR GİDEN BİR SÜREÇ ŞİMDİ, ŞU ÜNLÜ ANLAŞMAYA GÖZ ATALIM:( DAVUTOĞLU’NUN TÜM TALEPLERİ KABUL EDİLİYOR) BAŞLADI….BBC BELGESELİNDE MERKEL VE RUTTE’NİN DAVUTOĞLU’NUN NEREDEYSE TÜM TALEPLERİNİ KABUL ETTİĞİ DE ÖNE SÜRÜLÜYOR. BELGESEL İÇİN DEMEÇ VEREN AHMET DAVUTOĞLU İSE “BEN BUNU BİR KAZAN-KAZAN ANLAŞMASI OLARAK GÖRÜYORDUM” DEDİ. İTALYA’NIN ESKİ BAŞBAKANI MATTEO RENZİ İSE TOPLANTININ TUSK ÇAĞRILMAKSIZIN DÜZENLENMESİNİ ‘BİR HATA’ OLARAK NİTELEDİ. VE ANLAŞMA İLE MÜLTECİLER,SIĞINMACILARARTIK TÜRKİYE'DE TOPLANACAKTI İŞTE O ANDA AYAĞA KALKIP EYVAH! DEDİM KAZANAN ANLAŞMA MI? AKP GİDER ,GİDERDE YA TÜRKİYE'NİN SONU NE OLACAK? DAVUTOĞLU'NUN KARLI ÇIKTIĞI ZANNETTİĞİ BU MÜLTECİLERİN TÜRKİYE’DE SINIR HAPSİ EDİLMESİ VE GÖÇMENLER KONUSUNDA UZMANLAŞMIŞAVRUPA’NINZAFERİYDİADETA ASLINDA MERKEL NEYİ BİLİYORDU?1960 YILLARDAN, BUYANA ETNİK GRUPLARIN,SIĞINMACILARIN VE MÜLTECİLERİN KENTLERDE SORUN YARATTIĞINI VEDE BU KİŞİLERİN CEZA HUKUKU SİSTEMİNE GÖRE DAHA ÇOK HAPİSANELERİ İŞGAL ETTİĞİNİ VE ÜLKE YÖNETİMLERİNİN BAŞKANLARIN, BAŞBAKANLARIN KOLTUKLARININ TEHLİKEYE DÜŞECEĞİNİ BİLİYORDU VE BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURARK MERKEL HEM AKP'NİN SONUNU HAZIRLIYORDU ,HEM SAYIN ERDOĞA'NIN ÇÜNKÜ BUKADAR MÜTECİ İLE TÜRKİYE'.NİN SORUN YAŞAYACAĞINI BİLİYORDU..MERKELİ ÇOK AKILLI VE SİNSİ VEZEKİ BİRİ OLDUĞUNUOLDUĞUNU ANLAYAMADI DAVUTOĞLU
 • Eyüp karijöseEyüp karijöse1 ay önce
  ALLAH razı olsun.hakiki kurtuluş reçetesi
 • şakirşakir1 ay önce
  Akparti , Anavatan partisi gibi mi olacak. Veya C. başkanıpartide gerekli ayıklama mi yapacak?
 • BirolBirol1 ay önce
  Kimse sayın Dilipak'ı suçlamasın.Özellikle uslanmayanlar,hatasından ders çıkarmayanlar.Dilipak'ın söylediklerine kulak asılsaydı,bu gün bu hezimet yaşanmayacaktı.DOST ACI SÖYLER.Siz kendinize "DOST" aramıyorsunuz.Dalkavuk,soytarı arıyorsunuz.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Zangoç Bilo, bu lağım çukuru ağzınla senden müezzin değil ancak zangoç olur. Bu ağza sahip olan, küfürler akan biri müslüman olamaz. Bir bozukluk var sende. Sakın kendini tarif ediyor olmayasın ?
 • BirolBirol1 ay önce
  Sen neden korkuyorsun biliyormusun?Dünya nimetlerini kaybetmekten ve Erdoğan'dan korkuyorsun.Allah'tan korkmuyorsun.
 • Zeynep ErenZeynep Eren1 ay önce
  Abdurrahman abi yazılarınızı begenerek okurum ama bugünkü yazınızdaki beka sorunuyla ilgili yazdıklarınız kafamı karıştırdı Anlayamadım Sizden bir açıklama bekliyorum selam ve dua ile
 • ümitümit1 ay önce
  KEMALİST neden Angela Merkel peki?
 • HiraHira1 ay önce
  Ezik bir milletiz diyen kendi adına konuş. Bir müslüman ne ezilir ne de ezer. Bazı yorumcular yazmış bela gerekmiş de cehennem lazımmış da.... Ne oluyor? Bunlar ne biçim söz. Yıllar önce önüne geleni cehennemlik ilan eden fetöcüler gibi siz de mi başladınız? Parti işlerine dini karıştırmayın çünkü partiler Allah'ın dini emirlerini uygulamıyor. Ayrıca Allah'ın haram dediklerinini serbest bırakıyorlar. İnsanları şaşırtmayın. İnsanlar İslam'ı şu ortaçağ kilisesinin yaptıklarını yapan tarikatlara bakarak yanlış tanıyorlar. Açın biraz Kuran okuyun. Neden müslümanlar olarak geri kaldık içimizdeki dünya kadar ermişlere! rağmen, sayımız milyarı bulmuş olduğu halde Allah bize neden yardım etmiyor iyi düşünün.
 • kiraz mevsimikiraz mevsimi1 ay önce
  muhterem hocam, zalim yönetimden desteğinizi çektiniz bakın allah nasıl onları perişan etti.daha fazla açık açık yazın ki milletimiz ayağa kalksın artık.sakın korkmayın iktidardan.her şey güzel olacak.adınızı altın harflerle yazacak tarih.sizbir kahramansınız.
 • Love of Sodom Love of Sodom 1 ay önce
  Sayın Dilipak,Yazdığınız fantastik yazılar, garip benzetmeler ve kinayelerle AKP seçmeninin zihnini bulandırdınız...Bence başarınızı kutlamak için CHP lilerin konvoylarına katılın...Keyfini çıkartın...
 • Yavuz ŞirikçiYavuz Şirikçi1 ay önce
  Doğru şeyleri süslü bir dille anlatmışsınız muhterem ama şu beka konusu bizim için he daim sözkonusuydu ve seçim sath ı mahallinde ve 1071 den beri de hususiyetle hep var oldu sanki... bu görememek¿
 • salihsalih1 ay önce
  Biz Şeyhlül islam olacak bir zaat mı seçtik yoksa çöpü toplucak otobüs metro ile ilgilenecek belediye başkanımı? 17 yıllık AK Parti iktidarında / büyük günahın hangisinde azalma oldu??
 • KEMALİST:AKP NEDEN OY KAYBEDİYORUN ARKASINDAKİ ASIL NEDEN?HADİ BİLİN BAKALIM BU NEDİR?KEMALİST:AKP NEDEN OY KAYBEDİYORUN ARKASINDAKİ ASIL NEDEN?HADİ BİLİN BAKALIM BU NEDİR?1 ay önce
  HEPİNİZ YANILMAKTASINIZ ASILSEÇİMİNGALİBİ ANGELA MERKELDİR!: BBC: MERKEL,DAVUTOĞLU’NUN TÜM TALEPLERİNİ, KABUL EDİLİYORDAVUTOĞLU:“BEN BUNU BİR KAZAN-KAZAN ANLAŞMASI OLARAK GÖRÜYORDUM”
 • Timur Timur 1 ay önce
  Erdogan Erbakanin hayatini verdigi bir davayi hoyratca harcadi. Herseyi kendinden bildi. Cok konustu az düsündü havalara girdi. Hani tasi koysa secilirdin ne oldu. Binaliyi Istanbula gönderdi, adam istanbullumu. Özhaskeyi Ankaraya, adam Ankaralimi .... E egoistligin söz dinlemezligin sonu bu olur. Normal bir yerel secimi kurtulus savasina cevirdi. Her parti baskanini azarladi ta sonunda Mansuruda tehdit etti. Adama dmezlermi ya arkadas sen muhtarmisin yoksa 82 milyonluk bir ülkenin yöneticisimisin? Bak kilictaroglu bile ögrendi politikayi sonunda. AKP li neyidigi belirsiz beslemeler aylardan beri eski bakanlari CB basbakani tehdit ediyor alay ediyor ama Erdogan islik caliyor. Ankara ve Istanbuldaki secilmis belediyebaskanlarini götevden aliyor, neden? Cit yok. Ekonomi yolundan cikti o daha hala masal anlatiyor. 42 milyon insani terörist ilan ediyor. Kilictaroglunun yerinde tas olsaydin catlardin eminimki. Adamcagiza günün 24 saati hakaret. Destur yahu destur! Erdogan gitsin 1 ay inzivaya cekilsin ve Erbakanin Videolarini izlesin belki akli basina gelir. Ismail heniyye bir AKP genel kurul toplantisinda sunlari demisdin. Allah seni cok yuksrilara cikardi isini rast getirdin. Ilave edersek indirmesinide bilir. Üzüldügüm Erbakanin emegini hoyratca harcadi ya iste ona üzülüyorum, yoksa Ekrem Imamogluda bu vatanin evladi, CHP de olmasi sansizlik tabii.
 • harunharun1 ay önce
  bu yazıya göre hukumet kendinibaştan aşağı sıfırlamalı yenilemeli
 • GurbetçiGurbetçi1 ay önce
  Köpek bile kendine ekmek vereni unutmaZ bune nankörlük eski çöpleri ozlediler herhalde o mutluluktan içki masalarında kutlama yapanlara meze oldunuz az dışardan kurgulu ekonomik sıkıntıya dayanamadı izanlaşıldı sizinle Çanakkale ye savaşa gidilse arkada dik duran kaç kişi durur acaba solcular kadar davaniza sahip cikmadiniz adamlar hergun İzmir'de kanal kokusu kokluyo ginede geçit vermiyorbiraz onlardan feyiz alın
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam secim bitti biz 1 nisan sabahina yine kardes olarak uyandik
 • Ezik bir milletizEzik bir milletiz1 ay önce
  Şurda 100 yıl önce, daha dünyanın en büyük imparatoruna sahiptik. Gayemiz kuru bir cihangirlik değildi, gayemiz Allah'ın sonsuz rahmetini tüm dünyaya bildirmek, ki böylece insanlar cehennemde yanmasınlar. Hepimiz cennete girelim, Amerikalısı, Avrupalısı, Afrikalısı, tüm dünya. Ne şanlı ne şeref verici bir hizmetti. Yusuf as'i kuyuya attılar gibi, Rasulullah'ı Mekke'den kovdular gibi, bizide en sonunda düşürdüler. Rahman'ı dünyaya tanıtmaktan başka değildi gayemiz. Yinede istemediler ve yıktılar. Biz cennet istemiyoruz dediler, biz cehennemde yanmak istiyoruz dediler. Şimdi ise ezik bir milletiz. Bizmiydik bir zamanlar Allah'ı dünyaya tanıtan, biz ha, biz ki artık daha dün ne yidik ne içtik unutan bir millet olduk. Bizmiydik dünyaya adaleti yayan, bir karıncaya bile hak tanıyan. Biz ha, biz ki artik adaletin ne olduğunu unuttuk, nasıl birşey olduğu bilmiyoruz. Biz ki, kimimiz bir parça ekmek için Avrupalara sürüklendik vatanımızda karnımız doymaz olduda. Avrupada en abes işler altına girdik, hanımlarımız temizlikci, erkeklerimiz işci kurekci. Bu halemi gelmeliydik. Ezik bir milletmi olacaktık en sonunda. Allahdan başkasına boyun eymeyen bir milletken, kula kulluk eden bir milletmi olacaktık.Dünde yine ezik bir millet olduğumuzu kendimize harırlattık.
 • yLLyLL1 ay önce
  fetö+pkk rum lobisi kazandı. Türkler boğazı geçemedi. Türk genç nesli, Rum efendilerinin ayakkabılarını boyayacak. babalarının zenginlikleriyle, Özgüveni Yüksek kof beyinli hizmetçiler.pkk türkiyede kantonları kurdu.kadıköy kantonu, beşiktaş, sarıyer, ibb, izmir, mardin.soğan fiyatını bile pkk belirliyor.
 • SametSamet1 ay önce
  Beka sorunu yok diyenler, elbette ki geçmiş sıkıntılardan kurtulmuş olmanın rahatlığı ve huzuru içinde nankörce yazılarını yazabilmektedirler.Çok değil daha 3 sene kadar önce ülkemize ve milletimize kast edilmiş, 15 temmuz gibi elim bir facia meydana gelmişti. Tabi beka sorununu ısrarla dile getiren akıl ve ona gönül veren milyonlarca yürek, bu alçaklara kıyamete kadar unutulmayacak bir ders vermişti. Ama insan nankördür ve kıyamete kadar da öyle kalacaktır.Geçmişte alçakça bu millete yapılan zulümleri, kıyımları, katliamları, terör olaylarını ve alçak darbeleri, siz; "nerden çıktı bu beka sorunu," diye nankörlük etseniz dahi unutmadık unutmayacağız.Allah elbette dilediğini dilediği gibi yapar. Ama şeytanın ve ordularının İslam'a ve müslümanlara durmaksızın, uyumaksızın saldırdığı şu ahir zamanda, Allah'ın dinine ve müslümanlara saldıranlara karşı ümmeti körlüğe, sağırlıga ve dilsizliğe davet edenler, düştüğünü sandığınız sancak düşmedi, hikmeti sebebi sizin gibi nankörlerin maskesinin düşmesiymiş. Sizin gibilerinin olduğu dönemler de yaşadığınız baskıların aslında sizin de bahsetmiş olduğunuz, herkes laik olduğu gibi yönetilecek sözüne çok çok uygun düşüyor. Ama biz bu zamanın gençleri sizin nankörlüğünüze düşmedik düşmeyiz de Allah'ın izniyle...
 • NurNur1 ay önce
  Sayın dilipak istanbul Ataşehirdende şüpheliyiz yolsuzluk yüzünden görevden alınan ilgezdi nasıl bu kadar oy aldı lütfen güdeme getirin incelensin inanamıyoruz
 • Sari çizmeliSari çizmeli1 ay önce
  İlk defa ak parti iki büyük şehir in ikisinide kaybetti bir dönem kapandı. Yeni dönemde Artik geçmişte ki yanliş karşı tarafa yaranma politikalari bırakılmalı özümüze dönmeliyiz milli görüş ruhu tekrar parti de canlanmalibiz bize yeterizTekrar o şehirlerde alinir ama gönüller kazanilmali önce hani o mücahit Erdoğan tezahürat lari 90 lardaki duyan varmi ne oldu o saf temiz ruh şu anki partinin durumu :İhale sevdalısı müeahhit arkadaslar baştaciKocalari bi yerlede bürokrat zengin süslüman hanimefendiler de öyle Eski Tesseturlu ablalarimizin kizlarisanki o annelerin kizlari degilde sanki bi moda dergisinin mankenleri gibiler kadin kollarinda seminerlere falan katilip bol bol selfie cekip paylasip begeni yarisina giriyorlar Herkes bi islerinin halledebilme derdinde ya kimse oturup sunu konusmuyor nasil tekrar bu millet ayağa kalkar ecdat gibiosmanli ruhu nasil canlanır dava partisi Dünya partisi olmamaliydi sıkıntı bu iste arkadaş lar sikinti bu senin yaptigin yolu köprüyü ekrem İmamoğlu da yapar çalissa belki senden iyide yaparsen islam davasinin yollariniyapacaktin ki farkin bu olacakti ama sen double yola takildin marmaraya takildinorda kaldin Erbakan hocanin kabrine gidinde biraz feyz alin belki o ruh tekrar canlanir zira bu ruhsuz halle 4.5 yil sonra su anki oy seviyeside hayal olur
 • Süleyman sırrı ve neden korkuyorum diyenlerSüleyman sırrı ve neden korkuyorum diyenler1 ay önce
  Suçlama yerine özeleştiri yapın.dilipak özeleştiri yapıyor.aile eğitim ekonomi tarım liyakat gençlik...
 • MÜEZZİN BİLALMÜEZZİN BİLAL1 ay önce
  Mustafa, sendemi ezana düşmansın len.müezini ezanı taciz ettiğine göre.asıl sen maval okuma len.vay gavurdölü vay.ermenimisin yahudimi yoksa çakma kemalistmi yoksa fetöcümü yoksa perinçekçimi.erkeksen yaz len.topunuz gelin len.hocanızı da alın gidin zaten artık bizimle ilgisi kalmamış len.
 • İsimsizİsimsiz1 ay önce
  Abdurrahman bey yazılarınızı inanın günlük takipediyorum. Dindar görünümlü Saadet Partililer kadar olmasa da üstün gayretlerinizle ilmik ilmik işleyerek seçmeni Ak Partiye karşı soğutmayı basardınız. Allah razı olsun. Eserinizle ne kadar övünseniz azdır. Artık bir sorununuz olduğunda yoldaşlarınızla çözersiniz umarım. SELAM VE DUA İLE.
 • Neden korkuyorum biliyormusunuz? Neden korkuyorum biliyormusunuz? 1 ay önce
  Allah cc zalimleri ve zalimlerle beraber olanları sevmez. Şu bir gerçek, HDP terör örgütü batılılar tarafından kurulan bir parti olduğu için, CHP siyonist kemalist ve terör örgütüne destek veren bir parti olduğu için, Saadet Partisi münafık bir parti olduğu için, bu partiler zalimdir ve bunlara oy verenler de zalimlerle beraberdir. Neden korkuyorum biliyormusunuz? Türkiye zaten şiddetli deprem bölgesi, trafik kazaları dersen aynı, su basmalar falan, birde BEKA tehlikesi varolmakta. "Bu kafasızlar yüzünden, ey Allahım beni ve kardeşlerimi sorumlu tutupta bizide kahr etme. Ben ve kardeşlerim, biz bu beyinsizlerden beriyiz, bizi bunlarla beraber helak etme." Amin
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Müezzin Bilal.. Gerçekten müezzinsen git ezanını oku.. Maval okuma burada..
 • Biz Biz 1 ay önce
  Yok olmaya.s.aleykum. saygilarimla...
 • Biz Biz 1 ay önce
  S.s.aleykum. hayirlara vesile olsun.sevki yilmaz ve dilipak hocami reis acil danisman yapip milletin derdini bilip derman olmaya ve 2027 ye ve devamina birlikte yurumek vasil olur ÌnşALLAH. Yoksa Anap gibi yok olaya
 • SacidSacid1 ay önce
  Ba'del harabil basra. Al'ane...!
 • HasanHasan1 ay önce
  Millet efendi ise ve yönetici ya da yöneticiliğe aday olanlar da hizmetçi ise o zaman milletin ayar vermesine gücenmenin, milleti nankörlükle suçlamanın manası yoktur; hem millet efendidir diyeceksin hem de millet kendi efendiliğini yapınca buna nankörlük, cahillik vs. diyeceksin! Millet, diğer bir deyişle toplumsal akıl kendi efendiliğini, iradesini ortaya koydu ve her kese gereken ayarı verdi. Yöneticilere düşen, kendi konumlarını yani hizmetçi olduklarını hatırlayarak nerede hata yaptıklarını görmeleridir, nasıl daha iyi hizmet ederiz telaşı içinde olmalarıdır. Ayrıca millet efendiliğini yapacaksa kimseyi ömür boyu hizmetçi tutacak değil, bazen yeni hizmetçi tutabilir, yenilemeye gidebilir, hatta yanlışta yapabilir ama bunun da çok olumlu sonuçları vardır.
 • Yalan dünya Yalan dünya 1 ay önce
  Sayın Dilipak siz elinizin erdiği dilinizin döndüğü kadar uyardınız maalesef kulaklarını tıkadılar. Millete hoyrat davranıldı. Önceki yorumlarımda da söyledim Arınçlarave daha başka önemli sayılan kişilere(kendilerine göre tabi)birşey olmadı fakat fetö metö bahanesiyle iftiraya uğramış zavallı insanları dışlayanlara Allahın da bir cevabı olacaktı. Tekrar diyorum fetöye lanet olsun ama bunu bahane ederek millete iftiralarla çok sıkıntılar yaşatıldı. Mazlumun ahı tuttu diyelim hayırlısı olsun inşallah. Selam ve dua ile.
 • YeğenYeğen1 ay önce
  Değerli yorum yapan okuyucular, bence DİLİPAK ‘ a sitem veya yalandan karşı mahalleden gaz vereceğinize, - Neden PKK ve Şakirlerele iş tutan çok kötü (bence Cumhuriyetin en kalibresi düşük) muhalefetine rağmen iktidarın irtifa kaybettiğini düşünmeliler. - Bir AKP bayramlaşmasında Ak gençlik diye modellenen beyaz gömlek, siyah takım rugan ayakkabılı müteahhit çocuklarının bu ülkeye birşey veremeyeceklerini düşünmeliler- AKP il teşkilatından referans yazınız yoksa liyakat ve yeteneğiniz ile işe giremediğinizi düşünmeliler- Katar üzerinden fonlanan Majestenin ( Elizabeth annemiz) paralarının nasıl sanayi be tarım yerine taşa toprağa yatırıldığını düşünmeliler. - 250 şehit ile atlatılan kalkışmanın akabinde direkte sallandırmak yerine beslemeyi; parti içinde temizlik yapmak yerine yanıldık denilerek aptal yerine konulduğumuzu düşünmeliler- Reis dediğiniz kişinin neden DİLİPAK gibi İslami camiada zaten kıt olan akçeli işler bulaşmamış entellektüel zekalı sayılı düşünürden nasıl uzaklaştığını düşünmeliler. Daha örnekler verilebilir ama üstü kapalı koalisyon İle yönetilen bir ülkede beka sorunu varsa o da nemalananlar içindir sanırım. Reis veya Enişte(Bahçeli) her kim oturuyorsa koltukta denizin bittiğinin farkına varmalı şapkayı önüne koymalı rant yerine yeni ve milli politikalar geliştirmeli ve bu ümmet emin olun tekrar şans verir. Çokta seçenek yok zaten!... selam ve dua ile. (Görüyoruzki iki ana kent belediyesinin kaybı bu mecrada bire sümüklü hocanın şakirtlerine hemen can suyu olmuş. Aman ha papuç pahalı Reis.,.
 • İskenderİskender1 ay önce
  Ülkenin 1924 kurucu Anayasasına göre "Osmanlı'nın bakiyesi olan herkese "Türk" denir.Hal böyleyken birilerinin "Beka" sorunu var deyip,öbür tarafta malı götürmeleri "Beka"nın asıl anlamına bir açıklama getirmekteydi.Yanı sıra,meşru kişi ve kuruluşlara "Terörist" yaftası yapıştırırken başkalarına atfettiği şeyleri kendileri bin kat yapmalarına rağmen kendi yaptıklarını meşru görmeleri bu söylemlerinin ,Ranta ulaşma amaçlarının bir aracı olduğu anlaşılmakta ise de ve yüzlerine bu durum defalarca söylenmesine rağmen söylenenleri umursamamaları sahip oldukları gücün kendilerini azgınlaştırmasından kaynaklanmaktaydı,Biz geçmişteki Hükümetlerin toplumumuzda yarattıkları trajedik hikayelerini bildiğimizden bu azgınlıkları da ülkemizin değişmez kaderi olarak görmekteydik.Ancak bunların,Allah'ın ayetlerini dillerinden düşürmemeleri, yaptıkları her çirkefin İslama vurulacak büyük darbe olacağının verdiği bilinçle İslam adına büyük endişelere kapılıyorduk.Bu doğrultuda burunlarının sürtülmesiyle cezalarını çekmeleri için Rabbimizden dualarımızı eksiltmiyorduk. Bu seçim sonuçlarının ettiğimiz dualarımızın sonucu olarak Rabbimizin takdiri olduğunu iddia etmesekte,Bu durum, dualarımızdan beklediğimiz beklentiler kadar üzerimizde olumlu bir etki yarattı. Ha! gelenler,gidenleri aratır mı? hiç önemli değil aratsın.Çünkü,her gelenin zulmüne karşı sığındığımız bir Rabbimizin oluşu en büyük tesellimizdir.
 • Veysel YavuzVeysel Yavuz1 ay önce
  Yahu şunu bi kavrayamadik. El-Baki olan elbette sadece yüce Allah'tır. Beka sorunu var derken kastedilen bu dünya durdukça milletimizin sahip olduğu devletiyle vatanı olan bu topraklarda mevcudiyetini sürdürebilmesidir, bunu anlamayacak ne var? Bu kadar basit. Yoksa herkes biliyor Allah'tan başka Baki olan yoktur. Bu devletin beka sorunu yoksa; Hunlar, Göktürk ler,Gazne liler, Selçuk lular, Osmanlı devleti vb. neredeler?
 • engineerengineer1 ay önce
  kim kazandı kim kaybetti? her parti az çok belediye başkanlıkları kazandı, her zaman ki gibi Millet kaybetti.
 • engineerengineer1 ay önce
  Sekiz öküz bir tarladaVuruşuylarmış ha babam de babamAcından ölen danayadaGülüşüylermiş ha babam de babamSekizde yemiş şişmişKuyruğuna kırlar düşmüşHerbirine bir köy düşmüşBölüşüyler ha babam de babamDördünü sürdüler adayaDördünü de sürdüler karayaMenfaat girdimi arayaNe güzel de barışıylar ha babam de babamÜçyüzelli dörtyüz tosunÖküz olacağı kesinBunlar neyle doyar düşünGelişiyler ha babam de babamYerinmeden gelin geçinHangi öküz iyidir seçinKızıltuğ'a toslamak içinÇabaliyler ha babam babam de babam
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Hocam sonuç, ebu müslim horasani nin dediği gibi oldu.
 • OkurOkur1 ay önce
  Sıla neden Recep Tayyip Erdoğan düşanısın anlayamıyorum yazılarındaki düşmanca tavrını bırak objektif ol.Nedir senin Cumhurbaşkanından alıp veremediğin anlayamadık uslubunu düzeltmeni tavsiye ediyorum.Bütün suçlar yada yanlışlar Cumhurbaşkanında toplanamaz!
 • ahmet demirahmet demir1 ay önce
  patates soğan domates patlıcan biber suriyeli turkmenistanlı özbekistanlı beka sorunu albayrak kamu işçisinin ve kamu işçisinin emeklisinin yüksek ücretleri torpiller vesaire vesaire hep CHPye çalıştı televizyona gazeteciyim diye çıkmiş imamoğlu çok çalişti diye hala A.K.P. aldatıyorlar yahu imamoğlunu tanıyan yok bu yapılan yanlışlara bir tepkidir BİN ALİ BEYEY GİBİ DEĞERLİ İNSANA YAZIK OLDU.
 • çakır hocaçakır hoca1 ay önce
  sıla !!! yavrucuğum, yorumunda '' KOrkarım ki '' , yazmışsın canım benim, '' isterim ki '' olacaktı sanırım. bugün öyle korktum ki yazmaacaksın diye. şükür kavuşturana..gece uyuyamadın, kalkasıya ikindin oldu.uyku düzenini bozma.senin uyku düzenin bozuldu diye,akp nin düzeni bozulacak değilya.dikkat et kendine.bi cevap da şeytmediniz daha.hayırlısı yavrum.kendini düşün , seni sevenleri düşün, agresif olma.güzelliklerimize zarar gelsin istemeyiz inş.
 • RabiaRabia1 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Böylece Allah, kendisinden gelen gerçekleri inkâr edenleri, öfkeleriyle geri çevirdi, hiçbir hayra eremediler. Allah savaşta mü'minlere her türlü yardımıyla yetişti ve böylece gördüler ki, Allah güçlüdür, O'nun gücüne hiçbir güç erişemez ve kudret sahibidir.ahzap süresi 25.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan bugüne kadar basortusu dahil bir çok yasaklarla uğraştı başardı.Anadoluyu bir baştan bir başa saiirin dediği gibi imar etti.bu seçim terörle mücadele de kararlı olması sebebiyle başarılı ve geri dönülemez bir başarı getirdi.Fakat Allah'ın emridir zalim katil ve suçlularla sonuna kadar mücadele etmemiz gerekir.bence mevcut adaylarla beraber halkımızın kacmasina fırsat vermemek için gösterdiği suçlu adaylar hariç olmak üzere seçimler yenilenmeden düzlüğe cikamayiz.aksi takdirde parası olan suçlu da olsa başımızın üstünde yeri var dememeliyiz yok olmak gibi bir şey.bunlara biz Sayin da demiyoruz.man adası davası açtı Kılıçdaroğlu yalandi. Suudi Arabistan ülkemizde gazeteciyi öldürebiliyor.bu senaryo bugün ler için yazılmıştı demek ki.benim oyum vizyonuna hedefine halkına kendisine güvenen bir adam gibi adamaydi.demekki ben garip bir fakir olduğum için suçsuz yere de hakarete ugrayabilirim.beni savunacak bir liderim vardı Gevsemiyorum, inanıyorum öyleyse üstünüm.elhamdulillah.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.
 • imamarüzgarimamarüzgar1 ay önce
  Sevgili milletim , acı olan nedir biliyor musunuz? Kendi ilacını kendi içmeyen hastanınhalidir.Maalelesef beka meselesini AK PARTİ VE MHPden daha çok chp ve yancıları uygulamıştır.Tarihten bir örnek verelim : Şeyh Edebali'nin , köprülü Mehmet Paşa'nın , yavuz ve Fatih'in vasiyetleri takdire şayandır.Eserlerimizde bunlardan söz ediyoruz.Köprülü'nün vasiyetini uygulayan Fransa karalı 14. Lui , döneminde ciddi başarı elde etmiştir.O da nedir : Özetle , zengin , kendini soyluzanneden ama halk üzerinde baskınlığı olan , para ya dafarklı güçleriyle devlet içinde devlet olan baron ya da tekfurlar , devlete paralel yapı oluşturacak menfaat odakları ve yetersiz , onursuz ve güvensiz kişilere yetki vermeyiniz'...Yavuz'un dediği gibi . 'Makamları ehil olmayan kişilere verirseniz kıyameti bekleyiniz' İşte bunları dikkate alan fransa kralı da onurlu , dürüst çalışkan ve iyi eğitimli insanlara büyük makam vermiş.Böylece devletin içinde paralel yapı ve bozgunculuk oluşmamış.O dönem ciddi başarı elde edilmiş.Adam kayırma da olmamış.Ama , bir yeri yönetmek için sadece parası olanı , toprak ağalığı yada derebeylik gücü olanı , aşiret oyu alayım diye devlet içinde site devlet olmaya fırsat tanınan paralel güçleri yetkilendirirseniz , gün gelir arkanızdan hançerlenirsiniz.Nitekim de öyle oluyor değil mi ?!...Ticarette ihale olur herkes işini yapar.Ama siyaseti de ihaleyle vermeye kalkarsınız , samimiyetsiz ve yetersiz adamlar önce millete , sonra da size ihanet eder.Tarih , bunun acı gerçekleriyle doludur.Daha ne kadar bile bile lades diyeceksiniz ? Yahu batıda da doğuda da , Kur'an'da da kurallar aynı : Aynı işler , aynı sebepler , aynı sonuçları doğurur.Bu işin gavurcası 'determinizm' Günümüz Türkçesiyle söyleyelim : Agam ! Benzer samimiyetsiz ve yetersiz adamlartın işleri ortada, aldıkları sonuç ortada.Eğer ciddi sıkıntılı bir yerde yeni bir fetih mücadelesi vermek istiyorsanız , geçmişteki benzer hataları bırakıp , gerçekten 'eli,dili,beli' temiz , samimi , inançlı, mütevazi , milliyetçi,mücadele ettiğiniz kişilerle ticari yada şahsi ortaklığı -bağlantısı olmayan , herkes kızsa bile -sevmese bile - pisliğini ortaya dökecek bir kusuru olmayan , saf temiz ve sağlam adaylarla , ve aynı benzer özellikteki teşkilatlarla yola çıkmalıydınız.Al gülüm ver gülüm işleri , sonradan aramızda paylaşırız işleri , kapalı kapılar ardında menfaati uydurup sonra da farklı parti adamıyız ya da birbirimizdern farklıyız tiyatroları bir yerden sonra geçerliğini kaybediyor.Bu milletin aklını bu kadar da hafife almak olmaz.Basit bir misal : Dünyaya adını duyuran ama kendi ülkesinde öksüz kalan şu küçücük Gelibolu'ya en son yüz yıl evvel Atatürk uğramıştı.Yüz yıl sonra da bir bağımsız belediye başkan adayı çıkarakbütün samimiyeti, imanı ve gayretiyle cengaverce mücadele etti.Ortada dönene resmi ve gayrı resmi kusurları , yolsuzlukları bir tek O söyledi.Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın , iç işleri bakanımız Süleyman Soylu'nun konuşmalarını sırf kendi imkanlarıyla minicik bilgisayardan ve kanunun izin verdiği konuşma günlerinde bir tek O söyledi.Milyonlarca borçlu belediye için havadan savurma vaadler değil , gerçekçi işleri bir tek O söyledi.Çocuklara parasız kurs açmayı , yoksula aş evi açmayı O söyledi.Zaten ne söylediyse de öyle yaşıyor.Gelibolu'yu uyandırmak için var gücüyle cengaverlik etti.Binbir güçlüğe rağmen , haberlere konu edilmeyip yok sayılmaya rağmen , bıyık altından gülüp de menfaat peşinde koşanlararağmen , ticari bağlantıları olup da , kusurları olup da muhalefete tek kelime etmeyenlere rağmen bu işi tek O yaptı.Buülke defalarca kuşatılmış ve nice adsız kahraman kendini feda etmiştir.Adlarını bildiklerimiz yanında nice adsız kahramanlarımız vardır.Ziya Paşanın meşhur sözü 'Ayinesi iştir kişinin , lafa bakılmaz !'.Selam ver dua ile...
 • BAHAR GELDİBAHAR GELDİ1 ay önce
  hocam akp nin yenilgisinde sizin de payınız vardır inş. teşekkür ederiz.geçte olsa gerçeği gördünüz içimizi ferahlattınız. zalim uzunun sonu yakın.bu gayretlerinizi her proğram konferans vetoplantılarınızda devam etmenizi istiyoruz.Sizi kazandığımıza seçimi kazanmaktan daha çok sevindik.doğrusu hiç ummuyorduk ama allah size hidayet verdi gördünüz.akp nin ardına takılan ahmaklar hala göremedi.aslında terörü çıkaran da fetö deyip tiyatro kuranda akp.bütün olanların baş sorumlusu akp.tekrardan eski sisteme dönmekgerektiğini yazarmısınız hocam.
 • kürşatkürşat1 ay önce
  sen de tuzun kuru Müslüman, ancak yazarakatıp tutuyorsun, beka sorunu yoksa neden bombalar sınırlarımızın içinde patlıyordu, 15 temmuzu sen de kabul etmiyor musun yoksa...kendiniz maşallah cenneti garantilediniz. Tayyip Erdoğan bütün ümmetten dua alan bir insan, 80lik ninelerden dua almak ne demek biliyor musun, mazlum milletlerden; elbette seçim kaybedilebilir, kazanılabilir, sadece İstanbul gibi Tayyip Erdoğanın tabiricaizse adam ettiği bir yerin kaybedilmesi hem de neidüğü belli olmayan, siyasi geçmişi olmayan birine çok üzücü olmuştur, hayırlısı bakalım, bu millet eski günleri unuttu, bir yaşaması lazım bence!!
 • ANKARA ANKARA 1 ay önce
  İnşaallah elimizdeki Ankara'yı kaybettirenlerden hesap sorulur . İl teşkilatı , ilçe teşkilatları Ve il ve ilçe bürokratlarını tek tek masaya yatırılıp beceriksiz , başarısız insanlar çok acil görevden alınıp yeni blr heyecanla yola devam edilir inşaallah . Kimsenin 20 yıllık birikimi heba etmeye hakkı olamaz.
 • SılaSıla1 ay önce
  Gayretullah'a nasıl dokunmuşlarsa; suyu ağızlarına kadar götürüp, geri çekti yüce yaradan. ___________________________________________________________________________Şimdi artık oy dilenme vakti değil, ağlama ve mızmızlanma vakti. _____________________________________________________________________________________________İnsan; düşamanın DAhi mert olanından ister.. ______________________________________ __________________________________________________________________________ZAmanında kınadıklarının durumuna düştüler. Kabullenmek işlerine gelmiyor. ____________ _________________________________________________________________________ Allah'ın hükmüne razı değiller. KOrkarım ki, DAha da beter duruma düşecekler. ___________ __________________ Birkaç bin oy farkla yenilmeye, mecbur razı gelecekler. ______________________________ REis 2023'e kadar iktidarını garantiledi ama ecelini de garantiledi mi acaba? _____________ Yoksa haşa islamın, hatta haşa Allah'ın; ona muhtaç olduğunu mu düşünüyor hala? _______SEn hala işlerinde islamdan başka yollar ara kendine, ecel sana geldiğinde bakıp pişman olacaksın geriye.....
 • Böyle Olmamalıydı???Böyle Olmamalıydı???1 ay önce
  Ankara’yı kaybetmek sürpriz oldu . Ankara’ya çok çok hizmet gelecekti vatandaş olarak böyle bir beklentiniz vardı . Yazık oldu ..Olanda hayır bardır inşaallah . Ama bunun hesabı İl teşkilatından , ilçe teşkilatılarından ve Ankara’daki İl ve ilçe yöneticiliği yapan bürokratlardan hesap sorulmalı ve acilen hesap sorulmalı ve görevden alınmalıdır . Seçimi sadece siyasetçiler kazanmaz . Reisin göreve getirdiği ama seçimlerde suya sabuna dokunmayan , reisin adını ağzına bile almayan İl ve ilçe müdürleri bürokratlar hala görevden alınmayacaklar mı? Bedel ödetme zamanı şimdi ..
 • NihalNihal1 ay önce
  Allah dilemezse yaprak bile kıpırdamaz.Yüce Rabbim böyle olmasını istemiş.Mevlam ne eylersen güzel eyler Mevlâ görelim neyler..Biz buradan ne çıkaracağız hangi dersleri alacağız önümüze bakmalıyız Şükürler olsun ki İlçeler ve Meclis çoğunluğuAkpartide ya onlarıda kaybetseydik çok kötü olurdu objektif olarak söylüyorum CHP belediyecilikte gerçekten çok kötü beceriksiz.Kabul etmeliyiz ki İktidarda çok fazla savurganlık yapıyordu belki böylece ayar alır kendine çeki düzen verir.
 • tuzcutuzcu1 ay önce
  Yüzde 52 ne demek 82 mi olacaktı? Bu AKP tarihinde ki en büyük başarı idi....Bundan daha büyüğü olmadı ve olamaz....
 • imamarüzgarimamarüzgar1 ay önce
  Sevgili milletim ve yetkili büyüklerim; her dönem insan hayatında başka bir sınav ve tercih sonucudur.Her dünya ve her konu için bu durum geçerlidir.Seçimlerin en büyük sorunu ,1- gerçek sebeplere değil de kişisel çıkarlara odaklı olması 2- Samimiyetten uzak olunca da yetersiz ve güvenilmez adaylarla yola çıkılması 3- Mali kaynak ve gelecek hedeflerin doğru planlanmayışı,4-il ve ilçe teşkilatlarının çok sıkı ve gerçekçi denetlenmeyişidir.Mesela ikyidar teşkilatlar, bulundukları il ve ilçenin tüm resmi ve tüzel kurumlarını , özel iş yerlerini uzaktan ya da yakından denetleyip merkeze doğru bilgi vermelidir.Eksik ve sıkıntılar erken teşhisle tedavi yöntemleri uygulanmalıdır.Okullar,hastaneler , kurumlar ve özel iş yerleri , gerçekten milli -manevi ve ahlaki boyutta doğru denetlenmelidir.Bu denetimlerin en güzel şekli de uzaktan denetim ve halkın içindeki teşkilat üyesi vatandaşların ses,görüntü kayıtları doğru izlenim ve şahitliğiyle belirlenmelidir.Sadece bu kişilerin torpilli işlerinin olması yeterli değildir.Bu bilgiler Reise doğru bildirilmeyip , ahbap çavuş ilişkisiyle hiç korunmaması gereken insanlar korunursa , sonuç böyle hüsran olunca da kimsenin yakınmaya hakkı yoktur.Eğer bu işler doğru yapılsaydı , yönetici çalışanlar milli - ahlaki ve insani olarak doğru kişiler olurdu.Ama devletin yetkisini torpil , kandırmaca ve tiyatro yalanlarıyla ele geçiren bazı yöneticiler hem devleti kötülüyor hem de devletin her imkanını sömürüyor.Hayatın acı gerçekleri insanı daha izlenimci kılıyor.Sanki devletin iyi adamıymış gibi görünen bazı yöneticiler bazı il ve ilçelere öyle öbeklendiler ki , devleti gerçekten tems,il eden bir avuç kıymetli insanı baskı, hakaret , tehdit, iftira, ortak yalancı şahitlikler ve organize entrikayla sürgün ve eziyetle yıldırıp susturdular.Bu kıymetli ve küskün insanlara kim sahip çıkacak.Mesela bir ilçede temel parti yoğunluğu sivil halktsa belli.Ne yazık ki devlet kurumlarının yüzde doksanı da bölücü ve bozguncu yönetici ve memurlardan oluşuyor.Devlet bir şekilde aldatılmış ve kandırılmış.Halk bunları iktidar partisi zannediyor ama külliyen yalan ! Yüzde doksanı devlet düşmanı ve bölücü yancısı.Tayinler , görevlendirmeler , adam kayırmalar , ahlaksızlıkları organize yalancı şahitlikle ört bas etmekler , ihtiyaç halinde çocukları suça teşvik ya da yalancı şahitliğe teşvik ... Devletyin iktidar ya da farklı parti teşkilatları da ahbap çavuş ilişkisi , şahsi menfaat ya da ticari ortaklığıyla bu kötü insanları koruyunca , halkta devletin saygınlığı zedeleniyor.Kötü ya da yetersiz , tavırsız yöneticiler de suya sabuna dokunmayınca , 'bu devlet ve hükümet ' kötüleniyor.Güvensizlik ve saygısızlık olşup algı operasyonuyla bölücüler bazı il ve ilçeleri gasp etmiş durumda.Bakınız , mesela bir ilçede iktidarla birlikte bir kaç parti var.Bunların içinde de mesleki , insani , ahlaki pek az insan var.Kardeş ve akrabalar parti ve sivil toplum örgütlerini paylaşmış.Bir kardeş A partisinin başkanı , bir kardeş B partisinin başkanı.Ortada bir belediye başkanı var ama diğer parti başkan ya da belediye başkan adaylarının ticari ve şahsi bağlantiları rezalet ! Misal : birisdi tarihi eseri yıkıyor , ötekisi mimar ya da müteahhit şehri betonla dolduruyor, berikisi devlet ve özel yetlere kömür ihalesi yapıyor , diğeri beyaz eşya satıyor, ötekisi muhasebe işiyle işleri kitabına uyduruyor, birinin gemileri var -gemisini yürüten kaptan , diğerinin bilmem ne dükkanı , ötekisinin osu , berikisinin busu....vb.Mesela bunlar arasında görüş ve inanış farkı da yok.Çağdaş geçineni de kadın-erkek kafayı çekiyor, dindar ya da milliyetçi geçineni de ister lokanta da ister araba içlerinde şişeyi yuvarlıyor.Halkın da böyle bir durumda devlete güven ve saygısı azalıyor, umudu kırılıyor.Doğru ifade verirlerse , bu küçük zengin çevrenin eziyetini göreceklerinden doğru ifade vermiyor ya da susuyorlar.İmanı , milliyeti ve doğrusunda direnenler de , Ankara'nın hiç haberi olmadan sürülüyor, iftiraya uğruyor, eziyet ediliyor.Yazık ki bu işler de devletin yetkisiyle oluyor.İl ve ilçe teşkilatları samimiyetsiz olunca , suçlu ve ahlaksız kişileri koruyunca , halkın devlete güveni ve saygısı azalıyor.Mesela iktidar partisi bellidir.Ülkede yetkisi de bellidir.Ülkemizin yüzde doksan milliyeti , temel değerleri de bellidir.Buna rağmen bazı ilçe ve illerde bu teşkilatlara öyle samimiyetsiz kişiler çöreklenmiş ki inançlı ya da milliyetçi kişilere sahip çıkacaklarınabölücü ve Atatürkün adını çağdaşlıkla suistimal eden kişileri , özellikle memurları kayırınca , çocuklara doğru örnek teşkil edecek insan kalmıyor ortada.Çocuklar da bu gücü ve gerçeği görünce , kim güçlüyse kim daha çok dünya derdiyle kendini eğlenceye vermişse bunları örnek alıyor.Büyükler usulsüzlük yapınca,ahlaksızlık yapınca , çalışmadan haksız kazanç elde edince , çocuk da yalancı şahitlik yaparak , pis işlere alet olarak , çalışmadan sınıfı geçmek , çok çalışmadan para kazanmak istiyor.Köşeyi döneyim de ne olursa olsun diyor.Bir paket sigara parasına oy satanlar , ahlakını , inancını , kişiliğini ipotek edenler aslında geleceğini kendi elleriyle yok ediyorlar.Adı duyulmamış lakin yazdıkları acilen dikkate alınması gereken bir yazarımızın son eseri özellikle seçim öncesi baskıya sunuldu ki geç kalınmadan önlem alınsdın.Ama ne yazık ki biraz geç kalındi.Ama bundan sonrası için de geleceğe iyi bir rehber olur.Kitabın adı . 'Bakamadııım Adalet' Yazarı: Hilal Talay.Türkiye'nin çöküntüsüne ilaç olacak çözümleri barındırıyor.Biliyorsunuz ki kullanılmayan ilacın hastaya faydası yoktur.Sadece rafları doldurur.Derdi veren , dermanı da verirmiş.Selam ve dua ile...
 • HiraHira1 ay önce
  Bu seçim Türkiye'nin sonu gibi gösterildi. İç savaş dendi, beka dendi, terör dendi, dendi de dendi. Ne oldu? Cumhurbaşkanı çıktı ilçeler bizde dedi. Başarılıyız dedi. Muhalefette mutlu sorun yok. Halka ne oluyor anlamadım ben kraldan çok kralcılık hakimdi. Zaten yazarın da dediği gibi herkes ahiretinden çok dünyevi geleceğini düşünüyor. Şeriat bu sistemde gelmeyecek o yüzden müslümanlar üzülmesinler. Hiçbir partinin böyle bir amacı yok. Seküler sistem müslümanları dünyevileştirdiği gibi diğerleri de müslümanlara bakarak dinden uzaklaştırdı. Amacınız Kuran'a göre yaşamak olsun. Bu dünyada baki olan bir şey yok. Hayırlı günler.
 • hasanhasan1 ay önce
  Bu kadar ağlamayın insanlara da yok pkk lı yok dinsiz diye iftira atmayın ben chp liyim ama bir gaziyim terbiyesizlik yapmayın askere gitmeyenler milliyetci mi oldu
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Ne CHP nin inkılapları, nede AKP nin AB reformları onları yapmış olduğu zulm ve adaletsizlikten kurtaramaz. Kazanan tabiki bu iki partiyi arka planda yönlendiren masonik derin güç oldu. Kazanan tarafların geçmişte olduğu gibi Allah´ın rızasını gütmeyecekleri ve yaradılış gayemiz doğrultusunda hareket etmeyecekleri de bir hakikattır. Malesef Ülkeyi yöneten derin güç partileri birbirleri ile muhalefet ettirerek halk arasında cepheleşmeyi sağlamakta. Neticede cepheleşme sayesinde halkın zeka algısına hakim olarak ve hatta şuurunu karartarak kendi şeytani emellerini rahatlıkla uygulamaya koyabilmekte. Ülkeyi 100 yıldır yöneten proje partiler masonik derin güçlerin talimatları doğrultuşnda Tanzimatları, inkılapları ve AB reformlarını gerçekleştirebilmekte. CHP ve AKP sadece masonik iradenin belirlerdiği vizyonlar doğrultusunda misyonerlik yapan partiler. Zira bu partiler ülkeyi siyasi, ahlaki ve ekonomik olarak masonik irade doğrultusunda yönetmekte. Ülkemizdeki gerçekleşen özelleştirmeler Liberalizm odaklı serbest piyasa kapsamında gerçekleştirilmekte, velhasıl memleketin yegane kaynaklarını siyonizme peşkeş çekilmekte.Tarım alanında AB mastrerplanları doğrultusunda memlektte üretimi minimumu düşürerek ülkeyi dışarıya bağımlı hale getirerek kırılganlaşmasını sağlamakta. Ahlaki alanlarda LGBT lileri yasal koruma altına alınarak meydanlarda bunların bizim maniviyatımıza küfr ettirilmekte ve hatta kadın hakları adı altında feminizmi teşvikleyerek çekirdek aile yapısını ifsad edmekte. Ölümcül darbeyi eğitim alanında vurmakta, zira liberalizm ve hümanizm odaklı eğitim müfredatını fıtratı tertemiz olan çocuklarımıza zorraki bu ahlaksizligi tesvikleyen okullarda okutarak,çocuklarımızı, gençlerimizin ve kızlarımızı Allah ın rızasından ve yaradılış gayesiden saptırmakta. AB de satanist masonik güclerin belirlediğiFeminist kanunlar ile kadınlarımızın ve kızlarımızın asi yetişmesini sağlayarak anne ve balarına ve hatta eşlerine karşı asileşmesini sağlamakta. Eğer siyonizmin gölgesi altında hidayete kavuşacağımızı zannediyor isek cok büyük bir yanilgi icnide bulunuyoruz, zira ülkeyi yöneten derin güc topyekün bizir hüsrana uğratmayi hedeflemekte. Hidayeti ancak ALLAH cc. Gölgesinde aramayan şahıs ve kurumlar ileride büyük bir hüsrana ve çöküşe uğrayacaklar.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Tek ayak üstü kırk yalan söyleyenleri ve haksız kazancı mubah sayıp namaz kılanları müslüman zannedenlere ! Allahsubhanehu ve teâlâ aşkına dürüst esnaflar iman etsin ibadet etsin Yalancısın değil
 • FUAT SÖYLERFUAT SÖYLER1 ay önce
  AMİNN
 • DevletDevlet1 ay önce
  Devletin kurumlarını kendi malı gibi görenler ve bu kurumlarda keyiflerine göre tasarrufta bulunanlar umarım kaybetmişlerdir ve dilerim daima kaybederler. Amin.
 • KeremKerem1 ay önce
  Adanada ilçeleri mhp sildi süpürdü ama nedense aynı seçmen büyük şehirde tercih değiştirdi.aslında sözlü dürüst başkan fakat diğer sağ cenah iyi parti oyunu böldü mhp nin.yani darbe soldan yada hdp den ziyade sağdan darbe yedi cumhur ittifakı zaten sonuç ta chp karambolden seçildi adanada yine Kürt seçmen sorgusuz sualsiz sanki bir yerden direk emir alır gibi chp ye verdi.demekki bu topluluk çabuk unutmuş eski günleri ak part Kürtlere yaranacam diye geçmişte çok yerde seçim kaybetmişti.Kürtlerde akp ye bu yaptığı iyilik karşılığı chp ve hdp ye destek vererek teşekkür ediyorlar.doğunun kaçak faturasını yıllarca Batı ödedi kaç tanesi emlak vergisi veriyor çoğuna hesapsız maaş bağladı akp doğuda hatta batıda bile Kürtlere öncelik verdi sonucu bir sosyolog grubu incelesin acaba bu kesim niçin verdikçe yüz çevirir arastirsinlar hatta genetik ilmide araştırsın.içlerinde iyileri Kürtleri zaten eziyorlar seslerini cikararamiyor sağ duyulur kürtler çünkü azinliktalar.
 • EsraEsra1 ay önce
  İşte bu kadar kibirlenmenin ayristirici soylemin sonucu ancak budur.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  .SIRF PROPAGANDA MAKSATLI OLARAK ,YAZINIZIN ÜZERİNE YİNE ÜŞÜŞMÜŞLER..ZERRE MİKTARI BU KIYMETLİ YAZIDAN NASİPLENME AMACINDA DEĞİLLER..SADECE VESİLE KILIP (KARŞI TARAFTA DİYEKABUL ETTİKLERİ BİR YAZARIN) ÜZERİNDEN MANİPÜLASYON YAPMA GAYRETİNDELER..KİM NEYİ KAYBETMİŞ YA DA KAZANMIŞ DA ÇOK SEVİNMİŞ GİBİ HALLERE GİRİYORLAR..KAYBEDİLMİŞ BİR ŞEY YOK..HAA ONLARINDA KAZANDIĞI BİR ŞEY YOK..HELE MANSUR YAVAŞ IN İÇLER ACISI BİR HALİ VAR..BİR YANDA PARTİ CHP NİN YANDAŞLARI,DİĞER TARAFTA İP İN BOZKURTLARI VE BİR DİĞER TARAFTA İSE HDP NİN MİLİTANLARI.HADİ BUYURSUN VE BU BÜYÜK YÜKÜ BUNLARI SIRTINDAN ATMADAN BAŞARABİLSİN..İŞİ ÇOK ZOR..6 AY SONRA GÖRÜRÜZ İNŞALLAH..ANKARALI ESKİ ANKARALI DEĞİL.İSTANBULLU ESKİ İSTANBULLU DEĞİL.ONLAR 25 SENE ÖNCESİNDE KALDI..ŞİMDİ BIRAKIN ÇÖPÜ ÇUKURU,HİZMETTE ÇEŞİTLİLİK VE DEVAMLILIK İSTİYOR SEÇMENLER..KENDİ SEÇMENLERİ DE TABİİ..YÜK AĞIR VE TAŞIMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ EMEK İSTER,BİLGİ İSTER,EKİP İSTER.BU HALLERİ İLE ONLARA ÜZÜLÜYORUM VE BAŞARAMAYACAKLARINI DA ÇOK İYİ BİLİYORUM..ÇÜNKÜ SAYDIKLARIMIN HİÇBİRİ ONLARDA YOK..ÖFKELERİ AKILLARINI ZAİL ETMİŞ KİTLELERİN HEZEYANLARI İLE MESAFE ALMAK VE DOĞRU İŞLER YAPMAK ZOR..SELAMETLE..
 • mevhibe inalmevhibe inal1 ay önce
  Vatan Millet sevdalıları, adlarına "Kararsızlar" da denir!Yozlaşmış Partilere karşı AkP'yi başa getirmişti.ŞimdiSn. Erdoğan'ın çırpınmalarına rağmen, AkP yozlaşıyor diyor!.Bu Milletötekileştiren-Tepeden bakan, Gösteriş-İsrafa dalan, Kendini büyük-Etrafını küçük gören,Emaneti ehline vermeyen, İstişareye önem vermeyenden hoşlanmaz. İnsan fani...Tek Adam Sistemi de yanlış ellere geçerse Beka Sorunu ortaya çıkar., Bilhassa bölgemizde!
 • imamarüzgarimamarüzgar1 ay önce
  bu seçim sürecinde neler oldu öncelikleseçim görevlileri gözlemlenmelidir.Sandık Başkanlarının tutumları gözlenmelidir.Bir sonuca ulaşmak istiyen bunu iyi bilmelidir.Bakınız kimi yerlerde seçmen pusulanızı verdiğinizde size gerekli oy pusulasını takdim eden görevli çok öenmli ne den mi,şimdi bu ülkede bir yaşlı sayısını düşünmek gerek bir diğeri ezebere mühür vuranların durmunu düşünün yaşlı olan kesimde sonra miyop hipermetropğ olan sayısını düşünün bir çok rahatsızlığından dolayı günlük ilaç kullanan yaşlılarımızı düşünün,düşününde düşünün işte, ne demiştim hani oy pusulasını takdim eden sandık görevlisini şim di birde o sandığın başkanını bir de yasa da olan durumu büyük şehir kapsamı ile normal şehir kapsam statüsünü. Şimdi daha vahim olanı ise YSK nın tüm adaylara gönderdiği yazıların içinde geçen metin örneklerine Bağlı bulunduğunuz il yada ilçe YSK kuruluna belediye başkan adaylığı diye bir giriş var ki beni öldürüp öldürüp diriltiyor ne den mi.Bakınız hani oy pusulasını veren sandık görevlisi arkadaş var hani bir de sandık başkanı var ya kimi yerde meclis üyesi kağıtları en üste sonra ilgenel meclis üyesi iş v s en altada BELEDİYE BAKAN ADAYILARINA AİT OY PUSULASININ KONMASINA BİR BAKINIZ ŞİMDİ BİR DE HANİ MEVCUT YAŞLILARIMIZIN SAYISI SIRALADIĞIM HASTALIK KOŞULLARINI ŞİMDİ DİKAKAT DAĞITMA VE YANLIŞ ALGI OLUŞTURMANIN İNCE VE PÜF NOKTASINI ANLATIYORUM BURADAN BİLMEYENLERE GÖZÜ AÇIK OY HIRSIZLIĞI YAPMA DERDİNE DÜŞENLERE DEVLETTEN GÖREV ALIP BİRDE GÖREV MAAŞI ALAN ŞEREFLİ İLE ŞEREFSİZ OLANALARA BURADAN SESLENMİŞ OLUYORUM.NEYİ KAÇ LİRAYA SATTIKLARINA İNAT BENDE BURADAN SESLENİYORUM. BİR BAŞKA YERDE İSE OY PUSULASI DAĞITAN SANDIK GÖREVLİSİ VE SANDIK BAŞKANI İSE OY PPUSLASI SIRANALIŞINI EN ÜSTE BELEDİYE BAŞKAN ADAY OY PUSULASINI KOYUYOR SONRADA ALTINA İL GENEL MECLİS SONRA DA MECLİS ÜYESİ PUSULALALARINI KOYARAK TAKDİM EDİYOR. ŞİMDİ HANİ TÜRKİYEM DE YAŞLILARIMIZIN DURUMU OKUMA YAZMA DURUMU HANİ EZEBERE OY BASMA DURUMU HANİ MÜHRÜ ELİNE BASAN KAĞIT YERİNE OLAN YAŞLILARIN DURUMUNU.ŞİMDİ BURADA USULÜNE UYGUNLUĞUN OLMADI ĞI BİR ŞEKİL VAR İSE O ŞEKİL İKİ TARAFI KESKİN BIÇAK GİBİ DEĞİLMİDİR ÖNCE BUNUN FARKINA CABA SİYASİ PARTİLER NE ZAMAN FARKINA VARACAK. DİĞER TARAFTAN SAYIN YSK BUNUN DURMUNU TÜRKİYEDE Kİ YAŞLILARA BAKARAK NE ZAMAN DEĞERLENDİRMEYİ DÜŞÜNÜYOR.BÖYLESİ BİR ALGI OLAYININ BU ÜLKEYE GETİRECEĞİ BİR EKONOMİK SIKINTININ NELER OLUŞTURABİLECEĞİNİ HESAPLAMAYI BİLMİYOR MU.PEKİ DEVLETİN EN BAŞI OLAN VE ONUN DANIŞMANLARI.YA PEKİ SİYASİ PARTİLERİN GENEL BAŞKANLARI VE ONUN YÖNETİM KURULLARI ACABA BÖYLESİ BİR DURMA ÖZEN GÖSTERMEMEKLE YAŞLILARIMIZASAYGIN BİR DAVRANIŞ SERGİLEMİŞ OLUYORLAR MI.BU ÜLKENİN GERÇEK SORUNLARINI BULMAZ İSEK BİZLER HER GEÇEN GÜN KÖTÜ YÖNETİMLERİN ESİR OLMAKTAN KURTULMA ŞANSIMIZ NE OLACAKTIR.NE DEN Mİ NE SEÇMENİN DOĞRU DÜZGÜN BİR BELİ,R LEYİCİ UNSURU VAR NEDE SEÇİM DÖNEMLERİNDE İSTİKRARLIKARAR VE TEDBİRLER VAR
 • Gangster aşkı (Stockholm sendromu) Gangster aşkı (Stockholm sendromu) 1 ay önce
  Nedense gangsterlere değer veren bir milletiz. Yıllardır hep gangsterler yönetti bu ülkeyi ve hala gangsterlerin yönetmesini istiyoruz. Buna Stockholm sendromu deniliyor. İşgalcıya zamanla sempati duymak. Bizim millette de bu sendrom var. Yıllardır ezilmiş bir milletiz, ezile ezile ezik bir millet olmuşuz ve ezilmekten hoşlanır olmuşuz. Terör örgütüyle işbirliği yapan gangsterlere oy verdik, ezikiz ya çünkü. Kürtlerde ezik bir millet. Ermeni partisi olan HDP'ye oy verdi. Türkler ve kürtler Şevkat dolu babalarını terk edip bir vicdansız zalim gangster'e kaçmayı tercih ediyor. Ezikiz ya çünkü. Sizi ezikler sizi, verin oylarınızı CHP'ye ve HDP'ye. Eğilmeye alışık ezikler sizi. Eğil iyice eğil, iyi bükül, 90 derece bükül ezikler sizi. Öp ulan, kul kulluk et.
 • Sude gönülSude gönül1 ay önce
  ALLAH RAZI OLSUN HOCAM ÇOK MÜKEMMEL BİR UYARI NASİHATİ .RABBİM BİZİ NASİHATLE UYANAN TOPLULUKLAR EYLESİN.AMİN
 • Misafir 25Misafir 251 ay önce
  Selam Hocam ne güzel yazmissiniz yine bir toplüm kendini düzeltmedikce onlarin basina ayni zihniyet, ve Allah zizasi olmayan bir yerde yok olmaya mahkümdür, Hic bir seye üzülmüyorum bir Baskent düserse hayra Nimet degildir (20 sene den sonra bir yenilgi insallah hayra vesile olur selam dua ile.
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa1 ay önce
  Allah Razı Olsun
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kıl..payı..zalimler..mazlumları..geçti..Dilipak..başarınla gurur..duy.."değerin"..karşı..mahallede..ve."üST..AKIL..CENAHINDA".....arttı..sen..ve..senin..gibi..suret-i..hakdan..görünüp..Ak..Partimizi..içeriden..bıçaklayanlar..not..edildiniz.
 • Hüseyin Cetin Hüseyin Cetin 1 ay önce
  Iyi parti ve saadet partisinin chpye tasidigi oylar sayesinde Ankara ve Istanbul chp nin ol du iyi parti kime calisiyormus anlasildimi simdi hani milliyetci idin adamlar masa ile milliyetcilerin oylarininasil aldilar ey milliyetci iyi partiyi gördünmü sen bu dolab olmassa chp hdp ye oy verirmiydin vah ki vah sana
 • AnkaralipaşayaAnkaralipaşaya1 ay önce
  Kardeş bu ilahi bi şevkat tokatidir akillansinlar hatalarindan dönsünler diye dilipak gibiler uyarirken dinleselerdi bu durum yaşanmazdi şu anda akillanmazlarda genel secimlerde külliye de gider uyaranlara kizmak yerine bozulanlara kizmak gerekir dilipak o yazilari yazmasaydi da sonuç yine ayni olurdu emin olbinali Yıldırım sempatik bi adaydidindarda bi insan ama insanlar ak parti ye kizgindilar birçok sebepten kirgindilar aday kim olursa olsun oy vermiyeceklerdi buda binali beyin şansizligi oldu yoksa binali bey iyidi
 • Ali aslanAli aslan1 ay önce
  Uyusunda büyüsün neeeeennnii
 • imamarüzgarimamarüzgar1 ay önce
  SAYIN DİLİPAK NE ZAMAN Kİ HAKİKATE KULAK TIKANMIŞ NE ZAMAN Kİ HAKİKATİN GÖZDEN KAÇIRILMIŞLIĞI OLMUŞ İSE GERÇEK OLAN İNSANI SİZLER NEZAMAN Kİ BİRİLERİ TARAFINDAN YANLIŞ DİYEREK KENDİNİ SAVUNANLAR KISMINA BAKAKAR İSENİZ İŞTE BU SEÇİMDE ORTAYA ÇIKAN TABLODA BU OLUR.ŞİMDİ İKİ DEVLET BÜYÜĞÜ KALKIP BİR CUMHURİTTİFAKI KURUYOR VE BU İTTİFKAIN MESELESİNİ ANLAMAKTAN UZAK OLAN İL VE İLÇE TEŞKİLATLARINA BAKSANIZ SEÇİM SONUÇ TABLOLARI KENDİNİ O İL VE İLÇELERDE AÇIK NET ORTAYA KOYUYOR. ŞİMDİ MESELE ALT TABAN VE TEŞKİLATLAR DEĞİLDİR.ASIL MESELE BU BU TEŞKİLATLARIN BAŞARISIZKAPRİSLİ MESLEYİ ANLAYAMAMIŞ İL VE İLÇE TEŞKİLATLARI HAKKINDA GENEL MERKEZLERİNBU KONULARA BAKIŞ AÇILARI ÇOK ÖNEMLİ OLACAKTIR. BİR GERÇEKLİK VAR Kİ ODA ŞU GİDEREK BAŞARI GRAFİĞİNİN AŞAĞI YÖNLÜ İNİŞİ GÖSTEREN BİR TABLONUN ORTAYA ÇIKMASIDIR. ŞİMDİ GEREK MHP GENEL MERKEZİ VE GEREK AKP GENEL MERKEZİ BÖYLESİ BİR DURUMDA ACABA KENDİLERİNİ NEYLE AVUTARAK DEVAM EDECEKLERİ HALLER İÇİNDE Mİ OLACAKLAR YOKSA BÖYLESİ CİDDİ BİR MESELELERİN HALİNE CİDDİ ÇÖZÜMLER Mİ ÜRETECEKLER.BİZLER YORULDUK BİZLER TÜKENMEK ÜZEREYİZ.BİZLER FAYDASI OLAN DURUMLARI ANLATMAYA ÇALIŞTIKÇA KENDİNİ KURTARMA DERDİNE DÜŞENLERİ BÖYLESİ AKLI BAŞINDA YÖNETİMLERDE SÖZ SAHİBİ OLANLAR BUNU GİBİ DURUMLARI GÖRMEZDEN Mİ GELİYORLAR.GERÇEĞİN KAN KAYBI YALANCININ KAYBINDAN NE KADAR DAH ÖNEMLİ OLABİLİR.ŞİMDİ SORUYORUM NEREDE DUYARLI BİR MHP Lİ VAR NERDE DUYARSIZ BİR MHP VAR BUNLARIN GERÇEK ANLAMDA TESPİTİ SONUCU İLERLEYEN ZAMANLARDA YANSIMASI O SİYASİ PARTİNİN DURMUNUDA ORTAYA KOYACAKTIR.BU DURUM ONA KEZZA AKP İÇİN DE GEÇERLİLİĞİ OLAN DURUMDUR.BURADAN ŞUNU ANLAMAK GEREKİR BU GÜNÜN BAŞARI GARFİĞİ ŞAYET Kİ GEREK MHP GEREK AKP İÇİN GEÇERLİ İSEBEN BU YAZIMI YAZMAKLA ZAMANIDA BOŞA KULLANMIŞ OLACAĞIMIN AŞİKAR BİR KANITI OLACAKTIR. YOK ŞAYET Kİ BU ZAMNI İYİ KULLANDIĞIMIN KANITI İSE GEREKLİ ÖNLEM VE TEDBİRLERİN ALINMASI YANSIMASI BAŞARISIZ OLAN SİYASİ PARTİSİNİ YOK SAYIP BEN DİYENLERE OLMASI GEREKN DERS VERİLİYOR İSE İŞTE OZAMAN HERŞEY BİR ANLAM KAZANACAK DEMEKTİR SELAM VE DUA İLE.
 • Jack DanielsJack Daniels1 ay önce
  İstanbul da gitmiş elden. İstanbulda da Canakkale geçilmiş. Bu millette hiç akıl yok. Terör örgütüyle işbirliği yapan CHP'ye hala oy veriyor. Belasını arayan bir milletiz ama neden böyleyiz?
 • YörükYörük1 ay önce
  Millet, zilletin yalanlarına kanmadığını birkez daha ispatladı. İspatladı da; AK Parti, bu hainler olmasa seçim kazanabilir miydi? Kendi tabanını dalkavuklara oyuncak eden AK Parti gerçekten kazandı mı? Teşkilatları, meclisi, kurumları; nefs budalası, kul hakkı-devlet malı gözetmeyen, torpili hayat tarzına çeviren, kibirli, küstah, takiyyeci müflislere teslim eden AK Parti 2023'e bu şekilde gideceğini sanıyorsa yanılıyor. Bir trenden bahsediliyor; o tren buysa eğer biz o trenden iniyoruz, tekrar binme talebimiz de olmaz zaten. Eğer o tren Hakkın, adaletin treniyse, trenden inen biz değiliz, asıl inenler bizden müsaade isteyecek, rüştünü tekrar ispatlayacak. Ama artık kelle isteriz, mazlumlar değil zalimler ağlasın isteriz, hesabın bir kısmını bu dünyada isteriz. Hak sahiplerinin hakkını isteriz, ünvana-makama bakmadan hesap sorulsun isteriz. AK Parti kendi faturasını kendi kabarttı. Yoksa trenleride, bekalarıda onların olsun. Bu Milletin beka bekçisi AK Parti değil, Millet bekasını nasıl koruduğunu binlerce yıldır ispatladı. Allah C.C. hayrını, "hayırlılarla" nasip etsin İnşallah.
 • HarunHarun1 ay önce
  Ak parti bu seçimi köylerine akrabalarını muhtar seçtirmek için gidenlerin yüzünden kaybetti...
 • meleknurmeleknur1 ay önce
  EVET PARA HIRSI MEFAAT HIRSI OLANLARI ŞUANA KADAR DA YAKLAŞTIRMAMALARI GEREKİRDİ. VARDIR BİR HAYIR.

Günün Özeti