Ramazan ve bir Alman gazetecinin itirafları

06 Mayıs 2019 Pazartesi

Bugün Ramazan. Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. İçinde, bin aydan daha hayırlı bir geceyi barındıran ve yaratanın, yarattığı kullarına iletilmek üzere vahyettiği, onun açıklanmış rızasını ve yaratılış gayesini, hayata ilişkin hakikatleri açıklayan kitabı lafzen ve mana olarak okumak, anlamak ve O’nun rızasının tecellisinin vesilesi olmak için kendi nefsimizi terbiye babında tarihi bir fırsatla karşı karşıyayız.

Dikkat! Ramazan şeytanların bağlandığı bir zaman olsa da, nefsini şeytana satmış, İns’in Şeytanları boş durmayacaklar. “Islah ediyoruz” diye “ifsatları”na hız verecekler. Her dinî bayramda Siyonistler bir bahane ile Müslümanlara saldırdılar. Bu sene de, böyle olması büyük bir ihtimal. Bu kez şeytan ve onun işbirlikçileri “Asrın Projesi” diye kapımızı çalabilirler. ABD’nin Hamas’ı bugünden terör listesine alması bu yönde bir işaret sayılabilir. Biliyoruz artık. Onlar, “biz Islah edicileriz” deseler de, “Bozguncuların ta kendileridir.”

Onlar bir plan yaptılar ve tuzak kuruyorlar. Allah onların yaptıklarını gördü, kapalı kapılar arkasındaki fısıltı ile konuştuklarını duydu. Onların bir planı varsa, Allah’ın da bir hükmü var. Galip olacak olan O’dur. Mekerallahu! Hem değil mi ki, bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde Allah hayır murat etmiş olabilir. 

Biz biliriz, “Hak şerleri hayreyler, sen sanma ki gayreyler, arif anı seyreyler, görelim Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler.” Yeter ki cahillik etmeyelim, zalimlerden olmayalım ve Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen hal ve hareketlerden uzak duralım. Allah cahil ve zalim bir topluluğa yardım etmez. Para, kadın, makama tamah eden, işi ehline vermeyen, haksızlık yapan, adaletten sapan, istişare ve şura yapmayan, söz verip sözünde durmayan, kamu malına el uzatanlara ve onlar karşısında sessiz kalanlara yardım etmez. Yani o kendi ipine tutunanlara ve kendi boyası ile boyananlara yardım eder. Bu anlamda Ramazan, tevbe etmek isteyenler için bir fırsattır.

Madem Ramazan ayı Kur’an ayıdır. Kur’an-ı Kerim’i manası ile birlikte okuyup, son sayfası “Okudum, anladım, kabul ettim” diye yazıp, altına adımızı soyadımızı, o günün tarihini ve şehrin adını yazın. O zaman o kitap sizin için Allah’la yaptığınız bir sözleşme olacaktır. “Galu bela” zamanındaki ahdin teyidi olacaktır. Yoksa “bilmediğiniz bir şeye iman etmiş olamazsınız”. Bu kitap anlayış sahipleri için bir hidayet rehberidir. Kur’an, “Okunan kitap” demektir ve bu kitap “Oku” diye başlar! Maalesef Müslümanların çok büyük bir kısmı Kur’an-ı Kerim’in manasından bîhaberdir. Namaz kılanların çoğunluğu da dahil. O zaman “ey iman edenler, iman ediniz”, kafanızı kiraya vermeyin. Ramazan bu anlamda bir fırsattır! Bakın batının çifte standardını artık vicdan sahibi batılılar da haykırmaya başladılar. Geçen gün Venezuela Başkanı Hugo Chavez, BBC Televizyonunda yayınlanan röportajında, uluslararası finans kuruluşlarında üst düzey yöneticilik yapan John Perkins tarafından yazılan “Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları” isimli kitaptan söz ederek, bu kişilerin kendisiyle de temas kurduklarını ve ABD’nin dünyayı nasıl haraca bağladığını anlattı.

Tek örnek bu değil. Yine geçenlerde gazetelerde şöyle bir haber vardı: Ünlü Alman gazeteci, Frankfurter Allgemeine Zeitung’un eski editörü, Kohl Hükümeti’nin danışmanlarından Udo Ulfkotte “Satılmış gazeteciler”i açıkladı. “Julian Assange, Edward Snowden’dan sonra şimdi de Udo Ulfkotte” mi diye sordu batıda birileri. Ulfkotte, “Russia Today” televizyonunda açık açık “Tanınmış, uluslararası itibar sahibi TV kanallarının ve gazetelerin, haber ajanslarının yaptığı haberlerin, CIA tarafından politik amaçlı olarak nasıl çarpıtılıp, algıların yönlendirildiğini” anlattı. 

Ulfkote yakın zamanda çıkan “Satılmış Gazeteciler” (Bought Journalists) isimli kitabında açmış ağzını yummuş gözünü! Batı bize “Basın Özgürlüğü” dersi veriyordu değil mi? İnsan hakları, demokrasi konusunda batının geçmişi de bugünü de sabıkalarla dolu. Irak’ta onların demokrasi dedikleri şeyi gördük. Mısır’da da gördük onları, Filistin’de de. Bir süredir zaman zaman benim dile getirdiğim bir konu var. Hani şu Almanya’nın işgal altındaki ülke statüsü ile ilgili. Bu gazeteci açıklamasında bu konuya da değindi. “Çok üzgünüm, bu, benim için artık demokrasi ve özgür basın demek değil. Almanya bugün hâlâ bir tür Amerikan sömürgesi: örnek vereyim Almanların büyük çoğunluğu toprakları üzerinde nükleer bomba istemiyor, ama onlar burada bulunduruyorlar, hem de nasıl!” Artık büyü bozuluyor ve gerçekler ortaya çıkmaya başlıyor. Oda Tv’de Birgül Göker Perdisa’nın çevirisi ile bu haber röportajın tercümesi yayınlandı. Ulfkotte diyor ki “Yaklaşık 25 yıldır gazeteciyim ve hep yalan söylemeye ve okura doğruyu söylememeye mecbur bırakıldım, ama birkaç aydır Alman ve Amerikan medyasının insanları Avrupa’da Rusya’ya karşı savaşa kışkırtmaya çalıştıklarını gördüğümden beri kararımı verdim ve ben bu oyunda yokum dedim.”

Daha vahim iddiaları da var gazetecinin: Alman gazetecileri NATO ve ABD seçiyormuş! Bu konuda şöyle diyor: “Alman medyasına bakın, meslektaşlarım her gün Rusya’ya karşı gürlüyorlar, gerçekte hepsi de NATO ve Amerika tarafından seçilmiş gazeteciler. Düşünün beni de, Amerika yanlısı haberler yaptığım için, Oklahoma ‘onur yurttaşı’ yapmıştı. Amerika yanlısı haberlerimde CIA tarafından yardım gördüm, artık gırtlağıma kadar doluyum, artık bu oyunda yer almayacağım. Yazdığım kitap bana ne para ne de itibar getirecek, aksine başıma bir sürü bela açacak, çünkü Alman halkına, Avrupa’ya, tüm dünyaya sahne gerisinde gerçekte neler olduğunu anlatmayı arzuluyorum.”

Yani Almanya gibi ülkelerde gazeteciler ve birçok STK, akademisyen batıdaki belli istihbarat örgütlerinin tetikçisi. Parasını veriyor ve tepe tepe kullanıyorlar. Gazeteci “Frankfurter Allgemeine için çalıştığım için de utanıyorum”. Ama hâlâ utanmadan bu işi yapanlar da var ve bir kısmı da bizim aramızda. Kim onlar derseniz: “CIA, gazeteciye nazik bir Amerika’ya ziyaret daveti ulaşıyor, tüm masrafları karşılanmış. Sonunda tatlılıkla işbirlikçi konumuna kayıyorsunuz, çünkü onlara güvenmişsin ve sempati duymaya başlamışsın. Bir süre sonra sana şunu ya da bunu rica etmeye başlıyorlar ve yavaş yavaş beynin yıkanmış ve şartlanmış hale geliyor; bu tabii sadece Alman gazetecilerin başına gelmiyor, bunun daha da fazlası İngiliz gazetecilere oluyor, çünkü Amerika ile daha da sıkı bağları var, sonra İsrailliler, tabii ki Fransızlar ama onlarla biraz daha az diyebilirim, sonra Avusturalyalılar, Yeni Zelandalılar, Tayvan ve diğerleri, hatta Arap dünyasında da bu böyle, Ürdünlü gazeteciler, Umman” vd. Alman gazeteci Alman kimyasal gazının İran sınırında nasıl kullanıldığını yazdığı için başına gelmeyen kalmadığını söylüyor ve ekliyor; “Onların taleplerine hayır derseniz, başınıza hoş olmayan şeyler gelebilir”.

İçimizden bazılarının Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ediyor, bazılarının “Şeker Bayramı”nı kutluyorum.

Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ÜnalÜnal1 ay önce
  Ramazan artık Turkiyede seytanlarin bağlandığı ay olmaktan çıkmış aksine HIRSIZ ve kul hakki yiyenlerin ayı hemde ramazanın ilk günü şeytanlar topluluğu fazla mesai yapmış ve i craatinida iftar öncesi sunmuştur
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Kalbinde başka korkular varsa ?İman etmişsek Allah subhanehu ve teâlâbizimle. Allah ile birlikte olanın kalbinde başka korku olmaz.
 • Mazlum İslamMazlum İslam1 ay önce
  Türk milleti şeker için bayram yapmayacak kadar asil ve gözü toktur,ramazan da şekere indirgenemeyecek kadar mukaddestir. Ramazan ismini şekere tebeddül etmek CHP nin cürümlerindendirAbdurrahman bey, bu arada istanbul seçimleri için kaybettirici yazılara başlayabilirsiniz,epeyce enerji topladınız,
 • UMMANUMMAN1 ay önce
  ABD nin körfez ülkelerinde ve dünyanın başka yerlerinde üsleri var dünyayı sömürüyorlar
 • Yunus TuranYunus Turan1 ay önce
  Hayırlı ramazanlar
 • cmtncecmtnce1 ay önce
  sadece yazarları atamak biraz ilkellik değil mi? gazeteyi, patronunu, matbaayı, çalışanları, enson okuyucuyu atamk varken!.+. çok geri kalmışlar.
 • Ebu ZerrEbu Zerr1 ay önce
  Ösym eski başkanı ali demire getirilen "Konutunu terketmeme yasağı" kaldırılmış. Fetö ile mücadelede geldiğimiz nokta bu. Bari birde madalya taksaydınız o alçağa. Milyonlarca gencin hakkını, umudunu çalan, gasbeden, yokeden bu alçak bundan böyle insan içinde dolaşacak öyle mi? Bu vebal sizlere günah olarak yeter!
 • """"1 ay önce
  Yorumcu ahmet dil bir halkın ortakbuluşma noktasıdır. Ramazan Bayramı ifadesi yıllardır atalarımız kullanmış. Ramazan kelimesini ortadan kaldırmak isteyen soysuzlar "Şeker" bayramı diyorlar. Ramazan kelimesinin verdiği duygu, anlam ve oruç tutma ayınıkaldırmak isteyenler var. 40 Yıl bu ülkenin Türk Dil Kurumu başkanlığını yapmış Ermeni AGOP Martayan dilimizi yozlaştırmış Arapça kelimeleri atıp, Ermenice, Fransızca ve İngilizce kelimeleri dilimize yerleştirmiş torun ile dede anlaşamaz hale getirilmiştir.Atalarımızın kullandığı kelimeleri atan kriptolar 90 yıl çalışıp amaçlarına kısmen ulaşmışlardır.Sayın ahmet RAMAZANI ŞERİFİNİZ HAYIRLI OLSUN. ALLAH KAZA BELA VERMESİN.
 • Ahmet61Ahmet611 ay önce
  Sancar........dinikonular şakaya gelmezhala orucu bozan şeyleri bilmiyorsan.....ömer nasuhi bilmen ilmihaline bakabilirsin.......dilipak kardeşimiz sonunu çokgüzel bağladı.Bütün müslimankardeşlerimin ramazanı seriflerini canı gönülden kutluyorum.vehuve maakum eynemaküntüm
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Düsmani cok uzaklara aramaya gerek yok bence, zira önce biz en yakinimizdaki ABD yi ve AB yi vesayeti altinda tutan siyonistlerin aramizdaki isbirlikcilerini ifsa etmemiz gerek. Bu Siyonist derin gücler en büyük tharibati ve kendi yalanlarini basin ve medya araciligi basarabilmkteler. Mesela Batida mazlum filistin halkinin direnisi radikal islamci gruplarin itraile saldirmasindan bahsedilmekte sürekli. Özünde itrail zalim bir topliuluk olamsina ragmen bati medyasi öyle bir algi olusturmuski sanki dünyadaki müslümanlar dünyanin gelecegini tehlikeye atiyorlarmis gibi. Tabiki ABD yi ve AB yi ve hatta Türkiyeyi vesayeti altinda tutan siynist derin güc sadece basini ve medyayi kendi seytani cikarlari icin kullnmiyor. egitim, ekonomi ve sosyal alanlarin hepsi Dünyada bu masonik ve satanist Siyonistlerin cikarlari dofrultusunda isliyor maesef.
 • FerideFeride1 ay önce
  Sayin Dilipak, yazilarinizi ilgil ile takip ediyorum. Konulara ve olaylara farkli bir perspektiften bakmamiza yardimci oldugunuzu dusunuyorum. Ulkemiz ve dunya uzerinde oynanan oyunlarda akilli olmamiz, farkliliklarimizi bir kenara birakip ortak noktamiz olan ulkemiz ve milletimizin cikarlari ve selamati uzerinde birlesmemizin elzem oldugu kanaatindeyim bende. Okuyuculariniza Soner Yalcin'nin yazilarini da takip etmelerini tavsiye ederim baska bir acidan konulara bakmaya yardimci olmasi icin. Size de hayirli ramazanlar ve simdiden, cocuklugumuzun en sevilen bayrami olan, seker bayraminiz kutlu olsun diyorum.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  AB yi ve ABD yi yönetenlerin bir elin bes parmagini gecmeyek kadar satanist ve masonik Siyonistlerden ibaret odugunu biliyoruz. Fakat bunlari bilenler Türkiye de MERKEZ bankasini, egitim müfredatini, yasalari ve ekonomik gidishatin kimlerin yönlendirdiklerinden haberleri varmi acaba? Türkiyedeki Medya nin da Almanyadaki basin ve medyadan farki yok malesef.
 • Hasan MANGIRHasan MANGIR1 ay önce
  sayın dilipak seni okuyanlar içinde 'şeker 'bayramı kutlayacak olan yoktur ....
 • Sancar Sancar 1 ay önce
  Allah razı olsun,DİYANETDİNİŞLERİYÜKSEKKURULUfetvayıvermiş.... SİGARA TİRYAKİLERİNE MÜJDE... VücudaNikotin bandı yapıştırıp nikotin ihtiyacınınkarşılanmasına uygundurFETVASINI VERMİŞ.... TİRYAKİLEREMÜJDE.... Önemsizamabi ara vakit bulursa, HARAM VE RÜŞVET YEMENİNDE ORUCU BOZUP BOZMADIĞINADAİRSARİH BİR FETVA VERSE... DİN İŞÖERİ YÜKSEK KURULU, yani FETVA MAKAMI... BOZAR VEYA BOZMAZ...
 • Vahap kalyo cuVahap kalyo cu1 ay önce
  Hepsi doğru ama biraz eksik var oda şu:ABD diye bir devlet adı var ama sadece siyonizme ve israile çalışır .Kısaca herkes yahudiye hizmet etmek zorunda tabii yersen.
 • FERYAFERYA1 ay önce
  Sayın Dilipak ,lütfen ama lütfen yardım edin birşeyler yapın ,hain olmayanlar hain ilan ediliyor,o kadar kolay yapılıyorki , vay efendim itiraf ediyordum filan ile Kuran okumuştuk, namaz kılmıştık,başlıyor bir soruşturma , fetö terör örgütüne üye olmaktan, kurtar kedini kurtarabilirsen.Yahu etmeyin yapmayın şu fetö işini adam gibi soruşturun,yukarıdakilerin umrunda değil olan halka oluyor, bakın etmeyin , yapmayın lütfen ulaşın şu siyasilere kendi tabanlarına kurşun sıktırmayın şu hainlere, bakın fetöyle hiç alakası olmayan insanlar hakkında fetö soruşturması açılıyor ,canlar yanıyor,acılar derinleşiyor, birşeyler yanlış gidiyor,ak parti tabanından başka herkes rahat tedirgin olan Ak parti tabanı ,lanet olsun oy verdiğimiz günlere, lanet olsun ,şimdi hakkımızda bir soruşturma kapansa bile sorgulanınca senin hakkında şu suçtan soruştura yapılmış diyorlar ve insan içine çıkarmıyorlar,çocuklar ne olacak yapmayın , kendiniz ederseniz illaki bulursunuz,her zaman çıkıp Adalet'ten bahsediyoruzama biz Kemal Kılıçdaroğlunun adaletini değil, gerçe adalet istiyoruz niye zormu , neden yapmıyorsunuz ,lütfenyazın açık açık anlatın , 15 Temmuz devamediyor ama masumlara devam ediyor hala saldırı altındayız , bu kez şikayet yoluyla yapıyorlar 15 temmuzu siz neden habersizmiş gibi davranıyorsunuz.Allah şahit birşeyler yapmazsanız en azından elinizden geleni kıyamet günü sizden davacı olacağım.
 • ahmetahmet1 ay önce
  sayın YAZAR KURAN da bayram yok, siz burda Ramazan deseniz birileri şeker dese ne olur? sonuçta bayram her Müslümanın ortak noktası.
 • maraşlımaraşlı1 ay önce
  Hocam sizin vede tüm bilinçli inanan müslümanların ramazanı şerifi hayırlı olsun. Yazıya karamsarca başlamak istemezdim fakat dün akşam teravih namazını araçların korna sesleri ile eda ettik. Futbol maçı için camileri doldurmak yerine yolları dolduran gençler ve diğer zevat resmen ramazana inatla stadyum tapınaklarında girdi. Allah cc ıslah etsin.Hocan neolacak bu müslümanların hali , sözde inançlı bir hükümet var ama halk inancını yitirmiş , sizin gibi birkaç kalem vede bilinçli müslümanlarla bu gavurları nasıl alt edeceğiz. Gavur gavurluğunu yapıyor buna diyeceğimiz yokta ya bizim sözde müslümana ne demeli , işin en acı tarafıda ne biliyormusunuz tekel bayilerinin bile açık olması , toplumun refah seviyesi arttıkça iman seviyesi yerin dibinde , kafamda deli sorular misali ne söyleyeceğimizi bilemiyoruz. selametle
 • SılaSıla1 ay önce
  “Yaratan Rabbinin adıyla OKU!” (el­Âlâk,1) emriyle başlıyor Ve Allah c.c, Kurʼân­ın _____137_________ yerinde; kullarını tefekküre davet ediyor. 2-3 yerde de; dinin direği "namaz" ayetleri var...___________ "OKU" derken; Nyi-nye okuyacaz??? insanların günahlarını ortaya saçan ROMANları-yazıları mı? FuhşuVâhlâksızlığı-kafirliği öven yazarları mı???tiyatroVsinema olaylarını mı??___________İnsanları düşünmekten men eden-Biat etmeyi aşılayan münafık-kafirReisleri mi YA DA rezilleri mi???Kimi okuyacaz???"eĞLENMEK" İÇİN Mİ yoksa "öğrenmek" için Mİ yoksa "anlamak" için Mİ ya da "yaşamak" için Mİ okuyacağız??? KİMi-Nyi;______ anlamak-öğrenmek-yşamak için??? şeytnla, ALLAH arasında geçen sözleşmeyi-konuşmayı mı??? Allah c.c. nun ...halis kullarına... olan sarsılmaz itimatını-güvenini gösteren duruşunu mu???(Nahl Suresi, 99. ayet: Gerçek şu ki, iman edenler ve Rablerine tevekkül edenler üzerinde onun (şeytanın) hiçbir zorlayıcılığı-gücü yoktur.....)___________Allah'ın kainattaki sanatını,N için yaratıldığımızı,kime hizmet ettiğimizi mi öğrenecez Yoksa KEYFİMİZE-midemize kim hizmet ediyorsa onun için mi çalışacağız-yaşayacağız??? Kulla kulluk mu edecezYOKSA hakkı tutup kaldıracak mıyız??? ŞeytanlardanVcinlerdenVyoldaşlarından mı ders alıp oku-yacağız YOKSA; Allah c.c. nun sadık dostlarını-evliyalarını mı kıstas alıp oku-yacağız; kimi okuyup, anlamaya çalışıp, öğreneceğiz.__________ Müslüman görünen,(gerçekte)din düşmanı, münafık REİSlerin peşine takılıp; öbür dünyada onlara belâ mı okuyacağız Yoksa<> YOKSA bu dünyada insanlara dua-kur'an mı okuyacaz; belki doğru yola gelirler diyeee...... Çünkü; Hz peygamberden böyle gördük...... Belki aklederler hı.?____________ "Beyefendi olmasa hepten yok olur muşuz" bak! bak! bak!_________Manevi kalkınmadan bihaber, madddi kalkınarak güçleneceğimizi sandı; herşeyi yüzüne-gözüne bulaştırdı.(saraylar-camisarayları-belediyesarayları-adaletsarayları-hastalıkhanesarayları-bahçesarayları-kıraathanesarayları, uçaksarayları-uçansaraylar, DEVyollar-köprüler-barajlar.....vb. yakında muhtarlıksarayları da yaparsa hiç şaşırmam..)Allah göstermesin, işgal durumunda, bütün yatırımları-sarayları-yolları..vb düşmanın cebine-hizmetine girecek.....Misal; ....ırak... saddamın uçakları-sarayları-yolları-köprüleri.....vb. heeeeeepsi işgali kolaylaştırmak için sanki üretildi. Bu kadar dinsizV dine uzak halkın hesabını SEN nasıl vereceksin??? Nye hiç okumuyorsun YAda düşünmüyorsun.... Cehennemi doldurmak için mi uğraşıyorsun??? Eğer öyleyse; ....Tebrikler.... Şeytanı geçtiniz...... ödül olarak sonsuz cehennem tatilini-azabını kazndınız. Size zebanilerle iyi eğlenceler...<>
 • HiraHira1 ay önce
  Ramazan ayımız mübarek olsun sayın yazar ve yorumcuları. Nefsin zayıflayıp ruhun maneviyatın güçlendiği ve cehenneme kalkan olan Ramazan ayının her bir günü ibadetle ve Kuran ile geçer inşallah. Not: Yazarın dediği gibi kitabımızın ne dediğine de bakmak lazım. Arapçasını okuyalım ama Türkçesine de bakalım. Kısa tefsirli güzel mealler var. Selamlar...
 • MünirMünir1 ay önce
  Sayın Dilipak; normal bir insan adalet, hukuk, şeffaflık, özgürlük vs. akla, bilime ve mantığa uygun evrensel değerlere itiraz etmez, rıza gösterir. Kurt sisli havayı sever diye boşuna söylenmemiş. Yukarıda bahsettiğimiz değerlerin el üstünde tutulduğu bir ortamda kurtlar barınamaz. Böyle bir ortamın bizi götüreceği yer İslamiyettir. Dinimiz o kadar değerli ki anlamak ve yaşamak her insana nasip olmuyor. İnsanların çoğunun dinimizin değerini anlayabilmesi için bin musibet sınavından geçmesi gerekiyor. Anlayamama ve anlatamamaya engel olan şeyler; haram, samimiyetsizlik, zulum, cahillik gibi kusurlardır. Yine aynı kapıya çıktım; imtihan dünyası..
 • SılaSıla1 ay önce
  Hadisi Şerif:<< Benden sonra hulefa(4halife),___________ hulefadan sonra umera(dinin emirleriyle iş gören VAliler),___________ umeradan sonra melikler(krallar),_____________ meliklerden sonra;____________Cebabire(zalimler),_____________ Cebabireden sonra ise Ehli Beytimden bir kimse gelir de, O yeryüzünü adaletle doldurur. Ondan sonra da "Kahtani(mehdinin destekçisi)" gelir. Beni gönderen Zata kasem ederim ki, O, diğerlerinden aşağı değildir.>>Ravi: Hz. Abdurrahman İbni Kays (r.a.)Kaynak: Ramuz el e-hadis, 518. sayfa, 4. hadis________ _______ Henüz daha dünyayı adaletle dolduran bir kişi çıkmadığına göre; Mehdi hazretleri V KAhtani de çıkmamış demektir. Arap baharıyla beraber bütün krallar-melikler de tekmeyi yediğine göre___________ Devir; şu an, ZALİMreislerin devridir.
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  Kaleminize sağlık Hocam. 15-20 yıl önce , Amerika bütcesinden dünyadaki gazetecilere dağıtılmak üzere para ayrıldığı, yazılmıştı. Acaba Türkiye'den kimlere verildi diye merak ediliyordu. Rahmetli , eski MİT Ajanı Mahir kaynağın bir sözü vardı: "En iyi ajan, ajan olduğunu bilmeyenajandır" diyordu. İçimizdeki "Ajan olduğunu bilenler" gerçekleri görür İnşaAllah. Erdoğan'nınindirilmesi için taaa Almanyalara yardım dilemeye gidenlere duyurulur.
 • MelikeMelike1 ay önce
  İnananların ramazan bayramını kutluyorum Hainlerin PKK sevicilerin,HDP lilerin onlara destek veren partilerin Canan kaftancıoğlu gibi kudurmuşların değil.
 • Metin UyulanMetin Uyulan1 ay önce
  Ulfkotte,Almaya da ki aşırı Basın özğürlüğü neticesin de kalp krizi geçirmesi sonucu öldü.16 Oca 2017.
 • MehmedimMehmedim1 ay önce
  Bil mukabele sizin de ramazan i serifiniz mübarek olsun inşallah.Kuranı biz okuyalım ama manasını tefsirlerden veya alimlerden öğrenelim.Mevcud Mealler çok dar kapsamlı ve tafsialatli değil
 • ali dalali dal1 ay önce
  eh bizdede kültürlülüğün ve adam olmanın başşartı hükümetve erdoğan karşıtlığı.illaki doğu üniversite çevreleri görmek lazım. bu böyle olmazbu yara bir yerden sararıririni atar .
 • Hakkı GÖZETENHakkı GÖZETEN1 ay önce
  Sayın yazar. Ramazan-ı Şerifinizi tebrik eder, bu vesile ile tüm okurlarınıza, vatanıma ve İslam alemine hayırlara vesile olmasını yüce Rab'bimden dilerim. Bizler Hisse Senetlerine Değil de, HİSSİ Senetlere yatırım yaptığımız vakit insanımızın ve tüm insanlığın gönlüne dokunabiliriz diye düşünüyorum.Ne dersiniz? Saygılarımla,
 • Ev_SahibiEv_Sahibi1 ay önce
  Almanlar uyanıyor ama içimizdeki Almanlar gözlerini açmaya bile niyet etmiyor.
 • MisafirMisafir1 ay önce
  Basın özgürlüğü elzem bir şeydir. Başkalarının çiğnemesi önemini kaybettirmez sanırım.
 • Hayirli RamazanlarHayirli Ramazanlar1 ay önce
  Cin ve Hint'in nufusu NEDEN yuksektir? cevap: insan katili soykirimci Avrupa ve pici ABD'ye uzak oldugu icindir.

Günün Özeti