Peygamber devesi

22 Nisan 2019 Pazartesi

Allah, doğanı öldürür. Ölenler dirilecektir. Her gecenin bir sabahı olduğu gibi, her gündüzün bir gecesi vardır. Dağların çıkışı olduğu gibi inişi de vardır. Mevsimler birbirini kovalar. Ve Allah dünyayı bu minval üzere evirir, çevirir. Servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında döndürür durur.

Bunun istisnası yok. O, bizi mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecektir. Hz. Yusuf ya da Hz. Eyyüb örneğinde olduğu gibi.

Bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde hayır murat etmiş olabilir de Allah. Bize düşen ise, her halukârda sabreden, şükreden ve direnen bir kul olmaktır. Hak merkezli düşünmektir. Allah’ın rızasının tecelli ettiği yönde, korkmadan ve iki günü birbirine eş olmayacak şekilde ilerlemektir.

Aşağıda anlatacağım şeyler, takım tutan taraftarlar, işadamları, politikacılar, bürokratlar için ders alsın.

Bunlar okuyup durduğumuz, sonra da “amenna ve saddakna” dediğimiz, galu beladaki misakta kabul ettiğimiz, o kitaptan alınan hükümlerdir. Ve unutmayalım ki, Allah cahil, zalim ve fasıklara yardım etmeyecektir. Biz kendi hakkımızdaki hükmü değiştirmedikçe O bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecektir. Biz O’nun ipini bırakırsak, O da bizim ipimizi bırakacaktır.

Bir arkadaş şu hadisi göndermiş bu konuyla ilgili: Medine’de heyecan ve coşkunun zirvede olduğu zamanlardan biriydi. Allah Rasûlü (sav)’nün dişi binek devesi Adba ile bir bedevinin genç yük devesi yarışacaktı. O güne dek Adba’yı geçebilen hiçbir deve olmamıştı. Ashab bu yarışta da aksinin olacağını düşünmüyordu. Derken yarış başladı. Bir müddet sonra bedevinin devesi Adba’yı geçti. Kimsenin aklına gelmezdi Hz. Peygamber’in devesinin yenileceği. Bu durum Müslümanların gücüne gitti. “Adba yenildi” dediler. Ashabının şaşkınlığına rağmen Allah Rasûlü (sav) bu durumu gayet tabii karşılamıştı, üzülmeye gerek yoktu. Zira her kemalin bir zevali vardı. Şöyle dedi Allah’ın Elçisi: “Dünyada yükselttiği her şeyi geri indirmek Allah’ın bir kanunudur!” (Buhari, Cihad,59, Rikak,38) Diyanet Dergi, 2013’de ayrıca “Aldatıcı metadan başka bir şey olmayan” (Âl-i İmran,3/185) “dünya hayatısakın sizi aldatmasın” (Fatır, 35/5) her canlı gibi ölümü tadacaktır. (Âl-i İmran,3/185) Dünya nimetleri ile Allah katındakiler arasında seçim yapması hususunda serbest bırakıldığı zaman Allah katındakileri seçen (Müslim, Fedailü’s-Sahabe,2) ve “kul peygamber” olmayı “kral peygamber” olmaya tercih eden (İbn Hanbel,2,230) Allah Rasûlü (sav), ashabını da mütevazı olmaya teşvik etmiştir. “Allah bana, mütevazı olup birbirinize karşı övünmemenizi ve birbirinize karşı haddi aşan davranışlarda bulunmamanızı vahyetti” (Müslim, Cennet,64) buyurarak dünyadaki geçici üstünlüklerin övünç ve kibir vesilesi yapılmamasını istemiştir. Allah katında sivrisineğin kanadı kadar bile değeri bulunmayan dünyada (Tirmizi, Zühd,13) kimsesiz bir garip gibi yahut bir yolcu gibi olmayı (Buhari,Rikak,3) ve dünyevi isteklerde mutedil davranmayı tavsiye etmiştir. (İbn Mace, Ticaret,2)

Bazıları  hem zulmeder, hem de uzun süre o hal üzre işlerine devam edebilir. Allah onlara mühlet verir. Onlara direnenler cenneti hak eder, onlar ise bu mühlet süresinde daha fazla zulmederler ve sonuçta ziyadesiyle gazabı ve cezayı hak eder. Zalim hükümdarlar karşısında hakkı söylemek cihadtır.

Allah birilerine servet ve iktidar verir de onlar şükretmez, bunu, Karun örneğinde olduğu gibi kendinden bilip de kibirlenir, helali-haramı gözetmez ise bu dünyada gün gelir zelil olur ve ahirette de varacağı yer cehennemdir. “Kimin de kitâbı arkasından verilirse, derhâl yok olmayı isteyecek; alevli ateşe girecektir. Zîrâ o, (dünyâda) âilesi içinde (mal-mülk, makam sebebiyle) şımarmıştı. O, hâlinin hiçbir zaman değişmeyeceğini ve Rabbinin huzûrunda hesâba çekilmeyeceğini sanmıştı.” (el-İnşikâk, 10-14). Şimdi kafamızı iki elimizin arasına alalım ve düşünerek okuyalım “Kârun, Mûsâ’nın kavminden idi de, onlara karşı azgınlık etmişti. Biz ona öyle hazineler vermiştik ki, anahtarlarını güçlü kuvvetli bir topluluk zor taşırdı. Kavmi ona şöyle demişti: Şımarma! Bil ki Allâh şımarıkları sevmez. Allâh’ın sana verdiğinden (O’nun yolunda harcayarak) âhiret yurdunu iste; ama dünyadan da nasîbini unutma. Allâh sana ihsân ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allâh, bozguncuları sevmez. Kârun ise: “–O (servet) bana ancak kendimdeki bilgi sâyesinde verildi” demişti. Bilmiyor muydu ki Allâh, kendinden önceki nesillerden, ondan daha güçlü, ondan daha çok taraftarı olan kimseleri helâk etmişti. Günahkârlardan günahları sorulmaz (Allâh onların gösterdikleri ve gizledikleri de dahil hepsini bilir). Derken Kârun, ihtişâmı içinde kavminin karşısına çıktı. Dünyâ hayatını arzulayanlar: “–Keşke Kârun’a verilenin bir benzeri bize de verilseydi; doğrusu o çok şanslı!” dediler. Kendilerine ilim verilmiş olanlar ise şöyle dediler: “–Yazıklar olsun size! Îmân edip sâlih ameller işleyenler için Allâh’ın mükâfâtı daha üstündür. Ona da ancak sabredenler kavuşabilir.” Nihâyet Biz, onu da, sarayını da yerin dibine geçirdik. Artık Allâh’a karşı kendisine yardım edecek avenesi olmadığı gibi, o, kendini savunup kurtarabilecek kimselerden de değildi.” (el-Kasas, 76-81). 

Allah kimilerini kimilerinin başına bela ederek, onların yeryüzünde, kibirle ve başıboş bir şekilde dolaşıp, “yeryüzünü ıslah ediyoruz” diye fesada verenleri / bozgunculuk yapanları engeller. Bilirlerse bu bazı gerçeklerin farkına varmaları açısından kendileri için daha iyidir. Belki bu vesile ile düşünür, akleder, tevbe ederler, gittikleri yanlış yoldan geri dönerler.

Rabbim, bize Hakkı Hak, batılı batıl göster. Hak’da toplanmamızı nasib et. Bizi nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanların değil. Bizi rızanın tecellisinin vesilesi kıl. Sana şükürler olsun, Biz Senden razıyız, yeter ki Sen bizden razı ol! Sen bizi sabreden, şükreden ve direnenlerden bulacaksın. Bizi bağışla! Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MurtiMurti1 ay önce
  Kaç milyon kilometre kare den Kala kala elimizde bu kaldı şimdi bizde ne yapalım kader böyle imiş mi diyelim efendi sözde muhafazakar mi diyeyim İslamcı mi bilemiyorum bildiğim tek şey böyle kur an dan hadis ten kendine yorum çıkarmak adına millete rol biçmekbirde olaydan sonra yapılan yorumlarda kimse yanilmiyor o feraset uzağı gören uçan kaçan takımı her ne hikmetse kıymete biniyor körler sağırlar bir birini ağırlar
 • mehmet k.mehmet k.1 ay önce
  Allah Razı Olsun, bu güzel yazınız için sizden.
 • HilafetHilafet1 ay önce
  Allah herkesi esit yaratmistir.Kibir insanligin dusmanidir
 • aliali1 ay önce
  SAYIN DİLİPAK YÜZDE DOKSANI MÜSLÜMAN OLAN ÜLKEMİZDE BİRLİK BERABERLİK NASIL SAĞLANIR.LÜTFEN BU KONU ÜZERİNDE KAFA YORSAK.SELAM VE DUA İLE.
 • EbukadnezarEbukadnezar1 ay önce
  Sizi dikkatle takip ediyorum.cok aydınlatıcı oldunuz .
 • hercaihercai1 ay önce
  Ben Fransadan Medineli arkadasim,Hira ve Ferhat'in yorumlari guzeldi. Birlik hepimiz icin o zaman, kardes olalim, vatanimizi pisliklerden koruyalim demektir bu yorumlar. Daha baska yorum yapanlarda iyi idi, herkese tesekkurler.
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam Allah sizden razi olsun dediklerinizi insaallah en tepedekilerde okur ogut alirlar ve de hayatlarina uygularlar
 • Sami özelSami özel1 ay önce
  Abdurrahman bey yazarlık hayatınız başladıgınız yıldan yani ilk yazınızdan buyana bütün yazılarınızı bir kitabta toplayıp ilk kitabıda bana hediye eder misiniz.Bunu Türkiye nin dünü bugünü ve yarınını iyi analiz edebilmek için rica ediyorum çünkü sizin dünyanızdan bakmak çok etkileyici.
 • Ayağa kalkma zamanı Ayağa kalkma zamanı 1 ay önce
  Bu günlerde geçecek , Ne badireler atlattı bu davanın erleri..Ama özellikle siyaset ve bürokraside ciddi değişimler yapılırsagüzel ve başarılı işler yapılırsa her şey eskisi gibi olur İnşaallah ..
 • Diriliş Diriliş 1 ay önce
  Kul hatasız olmaz . Sahip olduğumuz maddi / manevi değerlerin kıymeti kaybedilince anlaşılır . Allah kaybettirmesin .Ciddi anlamda tedbir alma zamanı .Özellikle bürokraside çok ama çok ciddi değişimler yapma zamanı . Hayatında ak partiye oy bile vermemiş insanları sahi bürokrasiye getirmek de neyin nesi sahi ...
 • bilmiyorumbilmiyorum1 ay önce
  *Fetö mü devlete ihanet etti, devlet mi fetöyü kullanıp sildi bilemiyorum......*Devlet mi insanları biribine kırdırıyor-düşürüyor; Yoksa terör örgütleri mi halkı düşmana karşı biribirimize kenetliyor bilemiyorum......*Aldanmak mı maharet olmuş; Yoksa aldatmak mı..... Yoksa bunları itiraf etmek mi bilemiyorum......*
 • HiraHira1 ay önce
  Ferhat kardeş verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Biyolojik silahlardan haberim var az çok da panzehirden haberim olmadı. Zaten insanların hayrına biri bir şey bulsa katil Amerika onun peşini bırakmaz. Onun dışında sağ sol olayları ve partizanlık benim de canımı sıkıyor. Toplumsal olarak kurtuluş dediğin gibi ancak Tevhide sımsıkı yapışmakla olur ama insanlar nedense pek yanaşmak istemiyorlar. Bahsettiğimiz kabalacıların pek gücü yok aslında asıl güç Rockefellerlardan yani küresel sermaye sahiplerinden geliyor. Onlar da bu devasa parayı Allah'ın sakın yaklaşmayın yoksa bana savaş açmış olursunuz diyerek yasakladığı faizden elde ettiler. İhtiyaç fazlasını zekat ile ihtiyaç sahiplerine verseydi insanlar bu lanetliler başımıza ölüm yağdıramayacaktı. Hala daha da artarak fıtrata aykırı işlere alkış tutuyor insanlar. Akıl tutulması dedikleri bu olsa gerek. Allah bizleri yolundan ayırmasın....
 • Hocam SECİH BAŞARAN kardeşimiz ve Orhan İnan kardeşimiz doğru söylüyorlar, eğer hep birlikte yapabileceğimiz bir şey var ise lütfen söyleyin. Zira Allah cc bizim Adaletsizliğe karşı hareket etmemizi bekliyor. Allah cc sadece mücadele eden kullarını Muzaffer eyler. Selam ve dualar ile
 • Remzi AyRemzi Ay1 ay önce
  Amin.Kaleminize sağlık.Allah razı olsun inşallah.
 • SECİH BAŞARAN KARSEŞİM ÇOK KISA VE GÜZEL BİR TESPİTTE BULUNMUŞ.AŞAĞI YUKARI AYNI KANATTEYİM.MUHAKKAK YÜCE ALLAH(CC)'IN DEDİĞİ OLACAK..PEKİ O ZAMAN OTURUP BEKLEYELİM Mİ?GÜMBÜR GÜMBÜR GELEN TEHLİKEYE KARŞI OTURUP HİÇBİR ŞEY YAPMADAN BEKLEYELİM Mİ?BU DİNİMİZCE DE YASAK DEĞİL Mİ?MÜMİNLER BİRBİRLERİNİN YANLIŞLARINI DÜZELTECEKLER.İKAZ EDECEK VE İHTAR EDECEKLER.YANLIŞLARA VE KENDİ İÇLERİNDEN YANLIŞA SAPANLARA NASIL DUYARLI OLACAKLAR İSE,İSLAM DÜŞMANLARINA KARŞI DA HASSAS OLACAKLAR,TEDBİRLİ OLACAKLAR. iSLAMIN EN BÜYÜK EMRİ CİHAD DEĞİL Mİ? BU GÜN MÜSLÜMSNLSRIN GÖSTERDİĞİ ANLAYIŞIN VE MÜSAMAHANIN ZERRESİNİ ONLAR GÖSTERMEYECEKLER..ONLARI BU GÜN TANIMIYORUZ.YILLARDIR İÇ İÇE VE BİR MÜCADELE İÇERİSİNDE YAŞADIK..NE KADAR KİNDAR VE SALDIRGAN OLDUKLARINI BİLİYORUZ..BİLMEYEN ABD YE ,İSRAİLE VE DAHA TATMİN OLMAZSA MYANMAR A VEYA TÜRKİSTAN A BAKSIN.RABBİM BİZLERE FERASET VERSİNVE EMİRLERİNİ LAYIKI İLE UYANLARDAN EYLESİN İNŞALLAH.ELİNİZE SAĞLIK.
 • FerhattFerhatt1 ay önce
  Hira kardeş "İ PET GOAT 2" 2012 yılında yayınlanmış olan masonik animasyon ile ilgili yapmış olduğun tespitler bence çok isabetli. Yalnız dikkat ettiysen sahte Mesih piyasaya çıkmadan önce insanların çoğunun beyni uyuşmuş vaziyette biçare ortalıkta dolasmaktalar, yani mukavemet dahi gösteremeyecek vaziyette gözüküyor kar animasyonda. Tahminen bunun 5G Teknoloji si ile alakası olabilir, zira inşaa edilecek olan santrallerden yayılacak olan mikro dalgalar okadar güçlü olacak ki insanların beynini santrallerden yayılacak olan mikro dalgalar ile zihin alltları tesir altına alınacak gibi gözüküyor. Almanya'da 5g teknolojisinin deneyimlerinde hayvanlarda garip hareketler tespit edildi. Uçan kuşlar dahi yayılan mikro dalgalardan etkilenerek yere çakılmalar ve ördekler yayılan güçlüdalgalardan dolayı başlarını suya gömerek sudan çıkartmadılar. Biliyiorsun AB,ABD,itrail, İran ve türkiye uzun zamandır bu satanist ve masonik güçlerin vesayetinde, yani demek istediğim dünyamızda ve yurdumuzdaki kaos ve kargaşa ortamı kontrollü bir şekilde bu iblisin veletleri ve onların yerli misyonerleri tarafından uygulamaya konuluyor. Ortadoğu'da muhtemelen planlanan savaştabüyük bir ihtimal biyolojik silahların kullanıldığı bir savaş olacak, zira bahs ettiğin animasyonda dikkatini çekti ise insanlarınçoğunluğu yeşil bir atıkın içine boğularakgömüldüğünüün farkına varmışsındır herhalde. Belki hatırlıyorsun dur CIA pkistanli Afiyet Sıddıki isimli bir bilim kadınını kaçırarak Afganistan'da en ağırşartlarda haps etti. Sebebini bilmem biliyormusu?Sebep bu bilim adamı biyolojik silahlara karşı ati virüs yani pan zehir geliştirmişti. Şu an dünyayı ve bölgemizi kontrol eden iblisin veletleri kontrollü bir sekilde büyük bir harp planlıyorlar ve bunuda hayata geçirmiş oldukları reform ve kargaşalardan tespit edebiliriz. Eminim Sahte mesihin ve Mehdi'nin kim olduğunu simdiden belirlemislerdir dahi. Zaten yıllar öncesinden ülkemizde bu olacak hadiseler tarikatlar ve şeyhler üzerinden kurgulanmış yalan yanlış hadislere ile müslümanların şuurunu karartılmış. Bakın iblis bize sağımızdan solumuzdan yaklaşıp şuurumuzu karartmış vaziyette. Biz sağ sol diye birbirimiz ile birbirimizi yercesine muhalefet ederken iblis bu vaziyette faydalanarak hızlı bir şekilde yol kat ediyor ve biz malesef iblisin varisleri ile mücadelemizde geri kalıyor ve asıl tehlikeye odaklanamiyoruz. Zira zaten mevcut liberal sistem de zaten bunların çıkarları doğrultusunda isliyor. Sağ,sol tartışmalarını bir kenara bırakıp bir an önce üzerimize doğru gelen burayı nasıl def ederiz diye kafa yormaliyiz. Allah in ipine sımsıkı sarılıp ibizi yolumuzda yani tevhid nizaminda saptıran azgın ve bozguncu oluşumlardan uzak durmaliyiz. Zira bunlar kendilerinin ıslah edicileri olduklarını söyleyip özünde karanlık güçlere hizmet etmekteler.Şeytanın üçgeninde kurtulmanın yegane yolu Allah cc. tek kudret sahibi olduguna inaak ve iman etmekten geciyor.Mikro dalgaların beynimizi ve şuurumuzu etkileyebilmesini önleyebilmek için bir tedbir almalıyız muhakkak. Ve Pakistanlı bilim adamının geliştirmiş olduğu panzehiri muhakkak ulaşılması gerekiyor. Allah cc şüphesiz tuzak kuranların en yücesidir, Allah cc iblis ve onların varisleri masonik oluşumların muhakkak tuzaklarını onarım başına saracaktır. Sadece biz müminler olarak yes e kapılmadan dik durmaliyiz, zira Allah cc bizimle. Allah istedikten sonra yaprağın üzerindeki en küçük bir çöp tanesine dahi en güçlü kasırga Lara karşı dahi dik durabilm iradesini verir inşallah.
 • ÖzaltınÖzaltın1 ay önce
  Ben kibirli bir bakan göremiyorum kibirliler tek tek akpartiden ayrılıyor.esas kibiri 15temmuz başarılı olsaydı ozaman görecektiniz çevremde akrabalarımda dahil fetöcüler ve birde eniyi bizmüslümancılarızdan başka kibir abidesi göremiyorum.
 • Özaltın Özaltın 1 ay önce
  Ak partiyle iş yapmak iş adamları için bir risk bunu17ve25 aralıkda gördük.darbe başarılı olsaydı çoğu hapisteydi.hala fetö ağzıyla şöyle olmuş böyle olmuş.hikaye.ak partinin oyunda bir düşme yok muhalefet cephesi birleşti birkaç belediyeyi aldı. Bir çok cemaat karşı cephede yer aldı özellikle mhpye oyveren süleymancılar meral akşenerci oldu.ne yaparsan yap iradesi olmayan bazı cemaat lar ağababaları nederse oluyor.fetö cemaati chp cemaati pkk cemaati birde eniyi müslümanbiziz cematinin dilinden eniyi efendileri aylar.
 • CemCem1 ay önce
  Hocam güzel soluyorsunuz da anlayan kim ki .bazıları sınıf atlamış ,artik kimseye bakmazlar onlar .makam mevki sahibi oldular haksızlık yaptılar böbürlendiler allah boburlen leri sevmez
 • Gölovalı Gölovalı 1 ay önce
  Hocam şu lafı evirip çevirme işini bıraksan da net konuşsan. Dilsiz şeytan örneğini başkalarına vermeyin biraz uygulayın. Rızkı veren Allah. Çevirdiğin top goll olsun artık.
 • M.m. yıldırımM.m. yıldırım1 ay önce
  Kalbinde ihlas hakimiyeti olmayanlar,uzaktan yakından şeytanın kuklası olur da kendisiniermiş zanneder.Bir nokta kazanmak için virgül kadar eğrilir.Aynaya bakmaz,baksa da halini göremezlerler.
 • Masum bir kulMasum bir kul1 ay önce
  Sayın yazar o zaman söyleyin, suçum Müslüman olmak mı?Hayatım elimden neden alındı?Yaşadığım bu eziyet neden?
 • nurcan sapmaznurcan sapmaz1 ay önce
  kalemine ellerine sağlık zevkle okudum
 • Kadir Cenah TURNAKadir Cenah TURNA1 ay önce
  Abdulah by. Ağzınıza dilinize kaleminize sağlık verilen mesajı ALLAH'IN c.c kelamı anlayan ve yaşayan için muhakkak kurtuluş vardır. Saygılarimla
 • engineerengineer1 ay önce
  Hazer kıl kırma kalbin kimsenin canını incitmeEsir-i gurbet-i nalan olan insanı incitmeTarik-i ışkda bi-çareyi hicranı incitmeSabır kıl her belaya hâne-yi Rahman’ı incitmeFelekde hasılı insan isen bir canı incitmeGünahkar olma fahr-i âlem-i zî-şanı incitmeElin çek meyl-i dünyadan eğer aşık isen yareMuhabbet camını nuş et asıl Mansur gibi dareMisafirsin felek bağında bendin salma efkareDüşersin bir belaya sabrı kıl Mevla verir çareFelekde hasılı insan isen bir canı incitmeGünahkar olma fahr-i alem-i zi-şanı incitmeBulaşma çark-ı dünyaya vücudun pak-tahirkenGüvenme mal u mülk ü mansıbın efnası zahirkenNic’ oldu mali Karun’un felek bağında vafirkenNedir bu sendeki etvar-ı dert gönlün misafirkenFelekde hasılı insan isen bir canı incitmeGünahkar olma fahr-i alem-i zî-şanı incitmeHasislikden elin çek sen cömerd ol kan-ı ihsan olKonuşma cahil-i nadan ile gel ehl-i irfan olHakir ol alem-i zahirde sen ma’nada sultan olKarıncanın dahi halin gözet dehre Süleyman olFelekde hasılı insan isen bir canı incitmeGünahkar olma fahr-i alem-i zî-şanı incitmeBen insanım diyen insana düşmez şad’u handanlıkDüşen bî-çareyi kaldırmadır alemde insanlıkHakikat ehlinin hali durur daim perişanlıkBir işi etme kim gelsün sana sonra peşîmanlıkFelekde hasılı insan isen bir canı incitmeGünahkar olma fahr-i cilem-i zî-şanı incitmeEhl-i irfanım deyü her yerde bendin atma meydanaEl elden belki üstündür ne lazım uyma şeytanaYakın olmak dilersin Hazret-i Hallak-ı ekvanaCihanda tatlı dilli olması lazımdır insanaFelekde hasılı insan isen bir canı incitmeGünahkar olma fahr-i alem- zî-şanı incitmeCelîs-i meclis-i ehl-i hakikat ol firar etmeHeva-yı nefsine tabi’ olan yerde karar etmeTekebbürlük eden insana asla i’tibar etmeSana cevr ü cefa ederse bir keş inkisar etmeFelekde hasılı insan isen bir canı incitmeGünahkar olma fahr-i alem- zî-şanı incitmeVefası var mıdır gör kim sana bu çarh-ı devranınEser yeller yerinde hani ya taht-ı Süleyman’ınYalınız adı kaldı alem-i zahirde Lokman’ınGeçer bir lahzada ru’ya misali ömrü insanınFelekde hasılı insan isen bir canı incitmeGünahkar olma fahr-i alem-i zî-şanı incitmeSana bir faide yokdur bilirsin halk-ı gıybetdenGözün aç alemi bir bir geçersin çeşm-i ibretdenZarar gördüm diyen gördün mü sen ehl-i mehabbetdenYeme kul hakkını korkar isen rüz-i kıyametdenFelekde hasılı insan isen bir canı incitmeGünahkar olma fahr-i alem- zî-şanı incitmeHakikat bahrinin gavvası ol terk-i mecaz eyleÇıkar ha alma mazlumun ahın seni i’tiraz ileÇehil semt-i Habîb’e ey gönül azm-i Hicaz ileYüzün tuk hak-i payine hemen arz-ı niyaz ileFelekde hasılı insan isen bir canı incitmeGünahkar olma fahr-i alem- zî-şanı incitmeGönül ayinesin silmek gerekdir kalb-i agaheMuhabbet şems-i dogmuşken ne lazım mihr ile maheNe müşkil hacetin varsa heman arzeyle Allah ‘eDer-i Mevla dururken bakma LÜTFÎ başka dergaheFelekde hasılı insan isen bir canı incitmeGünahkar olma fahr-i alem- zî-şanı incitmeAlvarlı M. Lutfi hazretleri
 • NihalNihal1 ay önce
  _____<<< Her yükselişin bir inişi vardır dediniz bu hep böyledir >>>_____İktisat kuramında doyum noktasına geldikten sonra yükselen grafik aşağı iner hiçbir zaman sonsuza kadar yükselmez.Yunus suresi 68.ayet:Kime uzun ömür verirsek yaratılışını tersine çeviririz; hiç akıllanmıyorlar mı? Yaşlandıkça gücünü kaybeder, çocukluğuna döner(tersine)._____<<< Allah cahil, zalim ve fasıklara yardım etmeyecektir dediniz >>>_____Atatürkün beğendiğim sözlerinden biri: Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Kuranı kerimde ilme ve Akıla oldukça önem verir çoğu ayetlerde Aklı kullanmaya teşvik vardır.Taha 114: .....Hz muhammed Allahım ilmimi artır.derYunus 100: Allah akıllarını kullanmayanların üzerine pislik kor.Allah ilmi çalışana,isteyene(gayret edene) verirKuran-ıKerimyervegöklere bakarakİnsanlarıdüşünmeye,araştırmaya, bilgilerini derinleştirmeyeteşviketmektedir.Demekki kitabımız ilim(Bilim) ve Aklı ön plana çıkarakta bunları kullanmayanlarıda sefil etmekte.Mumin(İnançlı) aklını kullanan kendini bileme adamış topluma fayda sağlayan güzel düşünüp güzel işler(salih amel)işleyen kullarını Allah sever.Aslında dinimiz birilerinin söylediği <> dediği gibi değildir.Ancak uydurmalar ve bidatler uyduruk tarikatlar ve şeyhler dini afyon yapar yani uyutur.Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz.doğru çıplaklar,dinsizler,lgbtliler,eşcinseller,ahlaksızlar,şimdide teröristler .... memleketide olamaz ama CHP çatısı altında kümeleşmişler Kılıçdaroğlunun toplum dediği <> kucaklamış:))))
 • Turgay guneriTurgay guneri1 ay önce
  Yazdıkların ile icraatin uysa saraydaki zalimin yüzün e söyle kurtarıcı olarak gördük oy verdik Allah için peygamber için ama saraylarda oturdu feto ile birlikte milleti birbirine düşürdü kendi yandaşlarına akrabalarını ülkeyi peşkeş çekti müslüman medya ise bu adama metres oldu adalet ve hak dan yana olmadılar tavır koyamadılar parası olan ceza almadı fakir isr cezalandirdilar milleti açlığa mahkum ettiler lise millet ile dalga geçti varlık kuyruğu diye
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 1 ay önce
  Sayin yazar, cok dogru söylüyorsunuz, kendilerine yetki verilenler kendini ulasilmaz zannederse,Her yaptigim dogru, beni kimse elestiremez indiremez derse iste o zaman hem devlet hem toplum kaybeder.
 • Esat ERDEMEsat ERDEM1 ay önce
  Allah razı olsun hocam yazılarınız.Sorunlarımıza işaret ediyor.Anlayıp yaşamayı Rabbim nasip etsin.Sizden başkada böylekonulara deginen yazan kalmadı.
 • oktay doğan çayıroktay doğan çayır1 ay önce
  AMİNAMİNAMİN...MUCİB ALLAH DUANIZI DUAMIZI KABUL ETSİN
 • Nuran DevresNuran Devres1 ay önce
  Abdülkadir adlı yorumcu yazdığın her șey yanlıș. Kemal bey Türkiyedeki hemen bütün șehit cenazelerine katılır. O 80 milyonun șehididir. Ailenin gelme dediği falan yok. Zaten hič kimse aileyi arayıp de biz sizin cenazenize gelelim mi? diye sormaz. Üstelik Kemal K. önce șehit ailesinin evine gidiyor. Bașsağlığı diliyor. Aile çok iyi karșılıyor.Ve bütün siyasiler Ankarada olduğu halde Kemal beyden bașka tek bir siyasetçi o cenazeye katılmıyor. Cenazede böyle bir olayın tem amacı aynı sırada İmamoğlunun Maltepedeki 2 milyon kișinin katıldığı muhteșem mitinge gölge düșürmek, ikinci plana itmek zaten öyle de oldu. Bütün tv lerde saldırı olayı öncelik aldı. Miting geride kaldı. Allah encamımızı hayretsin.
 • turgayturgay1 ay önce
  attığınız ok inşAllah yerine varır
 • öztürköztürk1 ay önce
  tamamda güzel yazmışsında sen niye yazdıklarına uymuyorsun abdurrahman hoca
 • haci reishaci reis1 ay önce
  maşallah güzel. Selâm ve dua ile...
 • SECİH BAŞARAN SECİH BAŞARAN 1 ay önce
  DEVE ÖRNEĞİ MEDİNE'DE SAVAŞLARIN BİTTİĞİ, DEVLETİN OLUŞTUĞU VE DEDİĞİNİZ GİBİ HEYECAN VE COŞKU DÖNEMİ. BUGÜN, İSLAMIN YOK EDİLMESİ İÇİN DÜNYADA OPERASYONLARIN ÇEKİLDİĞİ, İSLAMIN KALESİ ÜLKEMİZİN HARİTALARDA PAY EDİLDİĞİ, İÇİMİZDEKİ HAİNLER İLE PARÇALANMA SENARYOLARININ OYNANDIĞI BİR DÖNEMDEYİZ. BU OYUNUN FARKINA VARAN, NASIL VE KİMLER TARAFINDAN TEZGAHLANIP UYGULANDIĞINI ANLAYABİLECEK BİRKAÇ KİŞİDEN BİRİSİNİZ. BELKİDE SADECE 1, DOĞRULARI SÖYLEYİP YAZMANIZA RAĞMEN ÇOK BÜYÜK BİR HATA YAPTIĞINIZ AŞİKAR... ÖYLE SÖYLEDİM DİNLEMEDİLER DİYEREK KURTULAMAZSINIZ BU BÜYÜK VEBALDEN, BELKİ YAPABİLECEĞİNİZ BAŞKA BİRŞEYLER VAR, YAPMIYORSANIZ VEBALİ BÜYÜK.
 • AliAli1 ay önce
  Hocam ımalı yazmayın kaç yaşına gelmişsiniz Rabbimden başkasından korkmamalıyız direk isimleri yazınız şevk,lüks,içinde yaşayıp bir eşarpa beşbin bir çantaya 200 milyar verıp milletin gözüne sokup sonra imanlıyım havasını yemiyor bu millet artık 30 yıldır aile fertlerimin akrabalarımın ihtiyaçlarını karşılıyorum bogazımdan bır kuruş haram geçmedi hergünüme şükrediyor hiçkimseye minnet etmiyorum
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Gün bu gündür İngiltere ve Fransa da göcmen yaşanların ve atalarını nasıl katledilmişlerin uyarılma zamanı babaları katledilmişlerin torunlarını uyarma zamanı Osmanlı'yı soykırımcı ilan edenlerin torunlarınıuyarma zamanı gercek haklı uyanişın başlangıcı olur. Yayınlayın tüm katliam fotoğraflarını tüm dünyaya.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz1 ay önce
  Peygamber devesi de olsa kutsamamak lazımmış,değil mi?Sonuçta,o da fani,o da bir gün güç ve kudretten düşecek ve yaş kemale erdiğinde,vakit saat geldiğinde emr-i Hak vaki olacak.İyi de mecbur muyuz yerel seçimlerindeki iktidar kanadını peygamber devesi olarak göstermeye.Siyasi anlayışları ve liderlerini öveyim derken,kutsamak,peygamber ve devesi makamına yükseltmek de neyin nesi?Gelişmiş ülkelerde koalisyon hükümetleri oldukça başarılı.Biz,12 Eylül'ün sebebini koalisyon yönetimlerine bağlamışız.Bize tam yetki verin,kahir ekseriyetle Meclis'te olalım,demişiz.Millet de o yetkiyi vermiş.Ayrıca referandumla sistemi değiştirmişiz.Millet,iktidar,ne istedi ise vermiş.Geldiğimiz nokta,altından kalkamayacağımız büyüklükte dış ve iç borç,bir kuru soğana muhtaçlık.Kimsenin yüzü gülmüyor,ağzını bıçak açmıyor.Siyasette ise ayrıştırıcı söylemler hakim.Demem o ki,Avrupa,kilisenin gücünü kırmış,ruhban sınıfının yetkilerine sınır koymuş,sabahın beşinde yurttaşları işlerine koşuyor.Çalışıyor çabalıyor,üretiyor,yükte hafif,pahada yüksek son model teknoloji harikaları ihraç ediyor.Kendi halklarına müreffeh bir hayat sunuyor.Biz ne yapıyoruz.Birbirimizi yiyoruz.Fizik kuralıdır;yukarı fırlattığımız taş,ne kadar yükselirse yükselsin sonuçta,yer çekimi etkisi ile düşecektir.Biz,Donkişot'un yel değirmenlerine saldırısı gibi,yer çekim kuvvetini,KHK ile hükümsüz kılmaya çalışıyoruz.Bu yüzden olsa gerek,1 Nisan'da açıklanması gereken İstanbul seçim sonuçlarını,18 nisan'da açıkladık ama yer çekim kanunu iptali için de çaba üstüne çaba gösterir olduk.Dünyayı kendimize güldürüyoruz.Sorunların çözümünü peygamber devesi ile izah ediyoruz.Zira,bilim ve fen'de,müreffeh hayata ulaşmakta o devirlerde kalmışız.Ama elin gavurunun S-400'leri ya da ABD'nin F 35'leri için tüm varlığımızı onların ayaklarına seriyoruz.
 • SılaSıla1 ay önce
  Sen benim gözümde bir rivayettin.İlk değil ALÇAĞI yüksek görüşüm.Sanma ki sen bana ihanet ettin.O senin aslına rücu edişin.Gün olur kediye düldül derim ben.Gün olur baykuşa bülbül derim ben.Tedirgin etse de gerçek ötüşün.O senin aslına rücu edişin.Caymadım cüceyi YÜCE görmekten.Caymadım CAHİLe cüret vermekten.Gözümden düşse de hal ve gidişin.O senin aslına rücu edişin.İlk defa vurmadım başımı taşa.Yanıla yakıla geldim bu yaşa.Sanma ki sen beni aldattın hâşâ.Çoktandır başladı bende bitişin.O senin aslına rücu edişinKahrını çektiysem vardır bir neden.Sensin bu duyguyu bende üreten.Gübredir toprağı verimli eden.Kim kimi kullanmış şöyle bir düşün.O senin aslına rücu edişin.Oyun bitti bu son perde son gala.GÜÇLÜ OLSAN BAŞARIRDIN PEKÂLÂ.Aslan rolü yakışmıyor ÇAKALa.Bırak da kendine gelsin gidişin.O senin aslına rücu edişin...Cemalsafii
 • hu hu huhu hu hu1 ay önce
  "Allah cahil, zalim ve fasıklara yardım etmeyecektir." zalim fasık kelimeleri önemli ve açıklanması gerekir.
 • HiraHira1 ay önce
  Sayın yazar yanan katedral 11 Eylül saldırılarındaki gibi büyük bir ritüelmiş. Üst düzey mason 2012 yılında yapmış olduğu animasyonda bu durumu göstermiş. Yine kendileri yaktılar bunu herkes biliyor da sanırsam sahte Mesih için hazırlıklar tamam. Çünkü animasyonda İsa profili tam da kilise yıkılınca uyanıyor. Çoğu komplo deyip dalga geçecektir eminim ama siz de bu hasta ruhlu adamların nasıl kendileri çalıp kendilerinin oynadığını biliyorsunuz. Yıkılan bir tek kilise değil cami de yıkılıyor ve yıkılan caminin üzerinde ölmüş bir müslüman çocuk semazen olarak diriliyor. Amerikalılar Celaleddin Rumi'yi İranlı kabul ediyor gelecek olan İran'ın beklediği 12. imam Amerikano mehdi olabilir. Velhasıl sonunda ışık özgürlük geliyordu ve dinler ortadan kalkıyordu. Ha bir de komunizm zaten çöktü de kapitalizm de çöküyordu. Doların bitişi ve yeni hiç bir haramın olmadığı mistik bir dünya. I pet my goat 2 bir bakın isterseniz.
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Bunu şehvet içinde olanlara yaz sen bizler kimin olduğunu biliyoruz
 • HiraHira1 ay önce
  Abdülkadir sen iyi misin? Adam belki iyi niyetlerle gitti yav siz niye ülke insanlarının birleşmesi yerine ayrışması için çalışıyorsunuz? Sen sürekli İslam alemi hadislere bakıyor şirk içinde diyen değil misin? Parti konuları olunca ve tutulan parti haramları bile kaldırsa sende ses yok. Önce herkes kendisine baksın. Maalesef sende insan etiketleme bir huy olmuş. Şaşkınlık içindeyim. Zaten dışta düşman bol bir de sağ sol yıllarındaki gibi birbirimizi mi yiyelim. Orada bağıran kadın evi yakın diyordu ya yaksalardı ve ülke karışsaydı ne geçecekti elinize. Lütfen şöyle milleti ayrıştıran yorum yapmayın sonra vebali fitneyi ateşleyen herkese olacak.
 • YUNUS 16YAYUNUS 16YA1 ay önce
  vehhabilik fetöcülükten daha farklı bir sapkınlık allah umreni hayırlı eylesin dua et de allah oraları yarine iade etsin inşallah allaha emanet ol
 • kalelikaleli1 ay önce
  hale çerçibaşı yazmış her kemal in bir zevali vardır diye .sayın abdurrahman hoca efendimiz de oradan iktibas etmiş.gene de iyiolmuş diyelim.başkaca ne diyelim.bilmeyenleri uyarıyor.ben çok biliyorum size akıl veriyorum havasında.
 • Kibir ve haksızlık Kibir ve haksızlık 1 ay önce
  Rabbimiz kibirli olmayı , adaletten ayrılıp haksızlık yapanları asla affetmiyor . Günü geldiğindebunun hesabı mutlaka görülüyor . Allah hepimizi kibirden ve adaletsiz , haksız iş yapmaktan korusun ..
 • LeonLeon1 ay önce
  Âmin âmin âmin
 • CihangirCihangir1 ay önce
  Yazının tamamında Ayet ve Hadisler peygamberin kıssası anlatılıyor rahatsızlık duyanlar kurandan ve hadisten rahatsız olanlar Alemşumul mesajları günlük siyasi ucuzluğa feda ettiklerini anlasalar ilmi ve ahalki olmayan yorumcular seviyeyi düşürmeyin yoksa yazmayın cehenneme odun taşımayın vesselam
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Şimdi medyada aracılığı ile batıya gercek soykırım yapanları ifşa etme zamanı ama tam zamanı . İngiltere ve Fransada yaşayan ataları katledilenmiş milyonları uyarmak Türkiyede ki medyaya ve akrivistlere düşüyor. Hergün katil batıyı yazın ve katliamların resimlerini yayınlayan. Batıya kendi silahıyla vurmak budur.
 • BaskanlıBaskanlı1 ay önce
  S.a Abi Allah razı olsun. Kalemize sağlık. Bir Ayette ben hatırlayın inşaallah;Musa (a.s) İki kavga eden adamın kendi tarafından olmayan adama bir yumruk atar ve Adam bu yumruk sonucu ölür. Kuran bize bu kısayı Kasas süresinde şöyle bildiriyor: Allah Kuran'da Hz. Musa ile ilgili şöyle bir olayı haber verir:(Musa) Halkının haberi olmadığı bir zamanda şehre girdi, orda kavga etmekte olan iki adam buldu; bu kendi taraftarlarından, şu da düşmanlarından. Derken taraftarlarından olan, düşmanlarından olana karşı ondan yardım istedi. Bunun üzerine ona bir yumruk attı ve işini bitiriverdi. (Sonra da:) "Bu şeytanın işindendir; o, gerçekten açıkca saptırıcı bir düşmandır" dedi. (Kasas Suresi, 15) Ayetin devamında Musa (a.s) hatta yaptığını anlar tövbe eder ve şöyle der Kuran;Dedi ki: "Rabbim, bana verdiğin nimetler adına, artık suçlu günahkarlara destekçi olmayacağım." (Kasas Suresi, 16-17)Evet bizde Musa (a.s ) deyip yanlış yapanlara arka çıkmamalıyız. Selam ve dua ile
 • ÜnalÜnal1 ay önce
  Dünyada özellikle maddi zenginliklere tapmayip mal mülk para pul peşinde k osmayip Allah yolunda koşan bir tane musluman lider örneği ver alnından öpeyim DEMEKKI neymiş yok aslında farkımız hepimiz OSMANLI bankasiyiz
 • Abdullah fransaAbdullah fransa1 ay önce
  Slm eyvallav hocam umariz ders aliriz duayada amin amin hurmetler
 • Mustafa Başoğlu Mustafa Başoğlu 1 ay önce
  ""Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)"" Akparti sayesinde mi ibadetlerini rahatça yapıyorsun ? Daha önce mağarada mı namaz kılıyorduk? Oruç tuttuğumuz için işkence mi gördük ? Zekat vermeyin mi diyorlardı? Hac yasak mıydı? 48 yaşımdayım,kendimi bildim beli anam,teyzem, halam, babaannem , anneannem hemen hemen tüm akrabalarımın başları kapalı. Ak-parti sayesinde midir bu? Sevmediğin halde birine oy vermek fedakarlık mıdır? Hırsızlık yapanlara destek olmak dindar bir insana yakışır mı ? Dindar bir insan kendisini Allah ile aldatanlara oy verir mi ? Maun Süresi ihlalcilerinin yanında olur mu ? Mümin ; Yüzlerce sinagog ve kilise eve müsade eden bir partinin yanında olur mu? Müslüman ; Sarayında Lüks hayat yaşayan , milletine tepeden bakan ve adaletsiz davranan bir yöneticiye biat eder mi ? Tek başına 17 yılda ekonomiyi hiç eden,terörü bitiremeyen, fethuah Sümüklüsüne her istediğini verip,başımıza bela eden işsizliğe tavan yaptıran, tarımı bitiren ,bizleri kuru soğana muhtaç eden partinin yalanlarına inanmak Mümine yakışır mı ? Sen nasıl bir Müslümansın ? Bizim dinimiz bu mu ? Nerede ölürse öl lakin gerçek bir Mümin olarak...
 • AkiAki1 ay önce
  Yazar birini anlatıyor her yönüyle tarif ediyor sadece ismini söylemeye korkuyor
 • hamidohamido1 ay önce
  VE ALEYKÜM SELAM YUNUS KARDEŞİM. ALLAH MUBAREK ETSİN. DUA VE NİYETİN İ KABUL BUYURSUN. O KUTSAL BELDE DE BİZE DE DUA EDERMİSİN?
 • Hakkı GÖZETENHakkı GÖZETEN1 ay önce
  Sayın yazar.İnsandan insana şükür ki fark var.Saygılarımla,
 • BalamirBalamir1 ay önce
  Sayın yazar.şu anda yeni gelen zamlardan herhalde hükümetin haberi yok.etin fiyatı başta gidada kısmı artış var yani mübarek ramazan geliyor firsatcilar iş başında..peki hükümet ne yapıyor hadi başkan da oldun tayyip bey hani herşeyi daha iyi kontrol edecektin.ne oldu zaten bu başkanlık sistemi bu ülkenin sonunu getirecek bu oyunu da goremediniz .
 • şenay doğan şenay doğan 1 ay önce
  allah iç yüzünü daha iyi bilir ama bana göre sanki bazen allah bazı zalimlerin yeryüzünde daha fazla alana ulaşması için izin verirken sadece mühlet vermiyormuş gibi geliyor zalimi çok sayıda kuluna tanıtıyor ve akibetini de çok sayıda kişiye açıp sanki insanlara marifet incileri saçıyormuş gibi geliyor ama iç yüzünü allah daha iyi bilir elbette allaha emanet olun
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  YAZIYI YAZDIKTAN SONRA, İNTERNET DEN KATEDRAL LERİ İNCELEDİM!! KESİNLİKLE KABE NİN YANINA DİKİLEN BU DEVASA OTEL KATEDRAL. KÖLN KATEDRALİNE ÇOK BENZİYOR. DİNLER ARASI DİYALOG PROJESİNİN BİR PARÇASI OLABİLİR.!!!
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  BAŞKA BİR AYRINTI, BU DEVASA KİLİSE GÖRÜNÜMLÜ SAAT KULESİNDE ALLAH LAFZI VAR, ALLAH IN ELÇİSİ KAİNATIN EFENDİSİ NİN MUHAMMED (SAV) İSMİ YOK!!! TAM BİR PROJE
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Çok doğru yazmışsın. Allah kibir sahiplerini sevmez. Mühlet verir. Bu seçimde de her şeyi kendinden bilen iktidara da uyarı vardır. Kibirlenme padişahım senden büyük Allah var diye boşuna söyletilmemiş. İçindeki hainleri temizleyememiş tam tersi hâlâ onları göreve getiren, akrabalarını eş dostlarını koruyup kollayanbir iktidar var. Maddi manevi hiç bir beklentimiz yok. Oy verecek başka yer olmadığı için veriyoruz. Ama mesaj aldık deyip aynen devam ediliyor. Rabbim bu milleti kurân, bayrak, ezana hakaret edenlerin eline düşürmesin. İktidardakilere de akıl şuur versin.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  Hocam, MEKKE KABE DEN ESSELAMÜNALEYKÜM. UMRE ZİYARETİ YAPIYORUZ ALLAH KABUL EDER İNŞAALLAH. KABE NİN YANINA BU SAAT KULESİ DEVASA OTELİ HANGİ ZİHNİYET KİMLER DİKTİ? BUNUN MİMARI İNGİLİZ Mİ FRANSIZ MI? BU KULENİN TEPESİNDEKİ HİLALİ ÇIKARDIN MI ALTINDA TAÇ KALIYOR, SAATİN YERİNE DE ÇAN TAKILIRSA TAM BİR KİLİSE GÖRÜNTÜSÜ ÇIKIYOR!!! BU HAÇLI NIN (ABD) İSLAM ÜZERİNDE Kİ FETÖ PROJESİ OLABİLİR Mİ?? (YAHUDİ NİN MESCİDİ AKSA DA PROJESİ ALTTAN ALTA DEVAM EDİYOR BİLİYORSUNUZ) BU KATETRAL GÖRÜNÜMLÜ OTEL, KENDİSİNİ DİNLER ÜSTÜ GÖREN FGÜLEN FETÖ PROJESİNİN BİR PARÇASI OLABİLİR Mİ?? KABE NİN BÜTÜN İHTİŞAMI GÖLGEDE KALMIŞ!!! HAÇLI NIN İSLAM ÜZERİNDE Kİ PLANLARI OYUNLARI DEVAM EDİYOR. ALLAH BUNLARA FIRSAT VERMESİN, KAHR I PERİŞAN ETSİN.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  KIlıçdaroğlunu görüyormusun sayın Dilipak şehidin yakınları gelme demesine rağmen sırf insanları kışkırtmak için cenazeye katılıyor.Yani senin ne işin var orada derin abd nin Türkiyede çatışma çıkarmak için çalıştığı bir dönemde sen kalk şehit cenazesine katıl.Bu bence düpedüz derin abd nin planları için çalışmak demektir.Yani orada sana tepki gösterecekleri belli bir yere inadına gitmenin arkasında bir bit yeniği aramak gerekir.
 • Mavera Mavera 1 ay önce
  Sen de ayetler üzerinden renk vermeye başladın.Kıyıdan köşeden merkeze doğru ilerliyorsun.Istanbul seçimlerinde hile var mı,yok mu?Her yolu mübah gören bu cenahın mıntıkasına hiç uğramıyorsun.Elbette hatalar vardır lakin,bu onları daha az suçlu yapmaz.Daha düne kadar Erdoğan'ı öve öve bitiremeyen sen,şimdi kalkmış imalı imalı hedef tahtasına koyuyorsun.Şu İ.oğlu'nun bld.nin veri tabanını kopyalama teşebbüsüne hiç değinmediniz;bekliyoruz sayın Dilipak bekliyoruz.
 • Eyyüp nebi beldesinden Eyyüp nebi beldesinden 1 ay önce
  Degerli hocam sabırlı hocam bazı münafıklar cahiler kendini bilmez arsıs lar sana saldıriyorlarbunca yıl bunların kahrını nasıl dayanıyorsun
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)1 ay önce
  İman etmiş salih ameller peşinde koşan canım kardeşlerime sevgilerimi selamlarımı sunuyorum. Benim AKP'de ne bir akrabam var, nede bir şahsen tanıdığım. Baştan bunu belirteyim. Bir mümin olarak, tabiatım AKP'ye daha uygun olduğu için, AKP'yi desteklemek zorundayım. Her insan yapısı gibi ve insanlardan oluştuğu için, tabi ki bir partinin hataları olacak. Ama önemli olan yapılan hatalar değil ama o partinin içinde varolan "zihniyettir". Şimdi ben size partilerin içindeki zihniyeti tek tek sayayım, canım kardeşlerim. Burda ben mümin kardeşlerime sesleniyorum, bu sohbetim onlarla (siz gayri müminler bu yazımı okumayın yoksa çok sinir olursunuz. Demedim demeyin). Diyordum, önce küçük partilerden başlayalım. Saadet partisi, müminlere büyük bir tuzak partisi, yani nifak partisi, hala Muhterem Erbakan'ın imajını kullanan bir şer partisi. İyi parti, bu parti düpedüz FETO partisi, milliyetçiliği kullanan ama aslında ihanetliğe yatak yapan bir kalleş hain şer partisi. HDP, kürtcülüğü kullanan, ama aslında ermenilerin ve bütün 7 düvelenin şer partisi. CHP, Atatürkcülüğü kullanan, ama aslında dinsiz bir parti. Zaten kendileri açıkca söylüyorlar "laiklik, laiklik". Laiklik ne demek, şu demek: "Dine ihtiyacım yok, ilahi kitaba ihtiyacım yok, peygambere ihtiyacım yok, benim bir aklım var ve bu aklım bana yeter". Buna nazaran, CHP anladığınız gibi di.nsi'z ki'ta.psız ateist bir parti. Sayın kardeşlerim (kardeşlerim olmayanlar beni okumuyor zaten, cünkü dedim baştan, okumayın sinir olursunuz), buraya kadar beni iyi dinlediniz. Biz aklı selim müminleriz, ama nede kısmetliyiz, çünkü bizde "iman" var. "İman'ın varsa herşeyin var, iman'ın yoksa bütün dünya senin olsun, ne yazar". Canım kardeşlerim, hal böyle iken, siz hangi partiyi desteklersiniz. Bakın, onca yanlış, onca hatalar, onca tembelliğe rağmen, mesela bir CHP'linin CHP'ye kızıp partisine olan desteğini terkettiğini siz hiç gördünüzmü. Sayın kardeşlerim, akıllı olalım, bir iki kızmayla Parti terk edilmez. Bir pire için yorgan yakmayalım. Anlıyormusunuz, AKP'den başka bizim gidecek kapımız yok. Dikeni ile gülü ile AKP'yi destekleyeceğiz. Eğer AKP'nin içinde yolsuzluklar varsa (sanki diğer partiler dört dörtlük) bunları düzeltmek için de elimizden birşey gelmiyorsa, bunlar kendilerinin sorunu, bizim değil. Yiğidi öldür ama hakkını yeme. Neden biz AKP'yi destekliyeceğiz biliyormusunuz, hiç olmazsa ülkemizde rahat ibadet etmek için, hiç olmazsa ülkemizde, kendi öz vatanımızda, örtülü iffetli rahat dolaşmamız için, hiç olmazsa kendi öz ülkemizde öz vatanımızda Müslüman olduğumuzdan şeref duymamız için. Hiç olmazsa bunlar için. Öyle değilmi canım kardeşlerim? Varmı başka kapı. Demiceksiniz değilmi bundan sonra: "ekonomi berbat, ben AKP'ye artık oy vermem". "helal haram belli değil, ben AKP'ye artık oy vermem". Şeriatı uygulamıyorlar, ben AKP'ye artık oy vermem". "Zina işki hala serbest, ben AKP'ye artık oy vermem". Bunları demiceksiniz değilmi artık. Bir kardeşimiz var, şöyle demiş çok hoşuma gitti: kaldığım ilçede, AKP adayı belediye başkanlık adayı, sevmediğim birisi ama sırf AKP'ye destek için BAĞRIMA TAŞ BASARAK, oyumu ona verdim. Gördünüzmü fedakarlığı, gerekirse BAĞRIMIZA TAŞ BASARAK. Sayın kardeşlerim, varmı içinizden İmamsızoğlu 'na oy vereniniz? Gördünüz değilmi adam daha şimdiden ne haltlar yedi, gördünüz, Demirtaş'ı övdü, Demirtaşı öven hiç şehit askerlerimize sahip çıkarmı. Ondan sonra, İstanbul'un hassas defterini istiyor, neden? Çünkü 7 düvele sırlarımızı verecek imansızın s.ıp'a.sı. Varmı ha kardeşlerim, içininizden bu k.it'apsı.zla.r'a oy veren, varmı ha?
 • ArifcikArifcik1 ay önce
  O kadar... Hakkın sesine kulak vermemek, haksızlık karşısında susmak, fani ve geçici dünyalık menfaatler uğruna sana selâm verene sen mümin değilsin demek, kem sözler söyleyerek kalpleri kırmak, bu kabahatleri işlerken de kendini bir şey sanmak, yüceltmek, biz yaptık ben yaptım demek, Ne kadar acınılacak bir durum...Her daim mazlumun yanında olmaya çalışan aziz kardeşim, kalemine Allah güç versin, her daim nasihatlerini tesirli eylesin...Unutmayalım ki bizim tek rehberimiz ve ebedî Reisimiz Hz.Muhammed ( s.a.v) dir. Mastarımız ve mistarımız O dur. Kalın sağlıcakla

Günün Özeti