Örümcek ağı üzerine

07 Eylül 2018 Cuma

MSB, MİT, EGM ile “Ankebut” suresinin bir alakası olabilir mi?

Ankebut” Kur’an-ı Kerim’de bir sure adı. Surede “örümcek ağı”ndan söz ediliyor. 

Dünyada 34 bin örümcek cinsi tespit edilmiştir. Ülkemizde ise; 2008 yılı verilerine göre, 44 familya, 234 cinse ait toplam 690 örümcek türü yaşamakta.

Örümcek fobisi dünyanın en eski fobilerinden biri. Buna “araknafobi” deniyor bugün. Örümcek ağı dünyanın esnek materyallerinden biri ve bu ağ aynı zamanda darbelere karşı son derece hafif ve dayanıklı. Onun için özel zırh yapımında kullanılıyor. Direnç olarak örümcek ağı, en iyi metal telden en az dört kat daha dayanıklı.

Çok küçük örümcekler yanında bacak boyu 25 cm’i bulan dev örümcekler de vardır. Bu örümcekler köstebek, küçük yılanlar ve kertenkeleleri yakalayıp yiyebilir. Diğer böceklerden farklı olarak sekiz bacağa ve sekiz göze sahiptirler. Büyüme safhasında bir bacak kırılırsa yerine yenisi gelebilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2015 Şubatında Malatya’da “Ankebut” deyince herkes arama motoruna bakmıştı, Cumhurbaşkanı neden söz ediyor diye.

Kur’an-ı Kerim’de bu isimde bir sure var. Ankebût sûresinde putlara ve diğer varlıklara tapanların hâlleri, onların dünyâlık elde etmek için kurdukları tuzak ve gayretleri anlatılır. Bu çevrelerin hile ve tuzakları, o vehmettikleri güçleri ankebût denilen örümceklerin pek zayıf olan ağına benzetilir. Ankebut suresi Mekke döneminde nazil oldu. 69 âyettir. Sûre, adını 41. âyette geçen “Ankebut” kelimesinden almıştır. Bu ayette şöyle denilir: “Allah’tan başkalarını dost edinenlerin durumu, kendine bir ev edinen örümceğin durumu gibidir. Evlerin en dayanıksızı ise şüphesiz örümcek evidir. Keşke bilselerdi!

Bu süre şöyle başlar: “1. Elif Lâm Mîm.  2. İnsanlar, “İnandık” demekle imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı zannederler.  3. Andolsun, biz onlardan öncekileri de imtihan etmiştik. Allah doğru söyleyenleri de mutlaka bilir, yalancıları da mutlaka bilir.  4. Yoksa kötülük yapanlar, bizden kaçıp kurtulacaklarını mı sandılar. Ne kötü hükmediyorlar!  5. Her kim Allah’a kavuşmayı umarsa, bilsin ki Allah’ın tayin ettiği o vakit elbette gelecektir. O hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.  6. Her kim cihad ederse, ancak kendisi için cihad etmiş olur. Şüphesiz Allah âlemlere muhtaç değildir. 7. İman edip salih amel işleyenlerin kötülüklerini elbette örteceğiz. Onları işlediklerinin daha güzeliyle mükâfatlandıracağız.

Şimdi, Hicret olayına dönelim. Orada da bir örümcek var. Ağ örerek Resulullahı gizleyen, koruyan. Allah dilerse silahları ile gelen düşmanlarına karşı resulünü, bir örümcek ağı ile bile koruyabilir.. Tıpkı küçük bir birlik ve bir gencin sapan taşı ile güçlü bir orduyu yenilgiye uğrattığı gibi.

Hani, hatırlayın, Peygamberimiz Hicrete karar verdiğinde kendine Mekke’nin en iyi rehberini kılavuz seçmişti. O Mü’min değildi ama işin ehli biri idi ve söz verdiğinde sözünde duranlardan biri idi. Dileseydi Cebrail ona yol gösterebilirdi. Bu yolculuktan, Hz. Peygamber dışında Hz. Ebubekir, Hz. Ali ve kılavuzun haberi vardır. Peygamberimiz kendine kılavuzluk edecek kişi ile sırrını paylaşmıştı.

Hz. Ali, Peygamberimizin yatağına yatarak düşmanı oyalayacak ve peygambere bırakılan emanetleri sahiplerine dağıtacaktı.

Bu yolculuk gizli olacaktı ama Sevr mağarasına geldiklerinde bu “Gizli” yolculuğun çok da gizli kalır yanı olmadığı anlaşıldı. Çünkü bu yolculuktan güvercinin haberi vardı. Örümceğin haberi vardı, rüzgârın haberi vardı? Peki, o güvercin Peygamberimizin başının üzerinde uçarak yol gösterebilirdi. O zaman kılavuza ne gerek vardı diye düşünmek mümkün.

Zaten daha kılavuzla buluşmadan yakalanmışlardı ve yolculuk başlamadan bitmişti. Ama güvercin, örümcek ve rüzgâr sebeplere ilişkin görevlerini yerine getirince, mağara kapısına kadar gelen silahlı düşmanlar gerisin geriye dönüp gitmişlerdi. Allah dilerse bir güvercin, bir rüzgâr, bir örümcek bile onların kirli oyunlarını bozmaya yetebiliyordu.

Mağara sakinleri çöle indiklerinde bir kez daha yakalandılar. Neyse ki, bu defa da çöl kumları Suraka’nın atının ayağını bırakmıyordu. Meğer havadan sonra toprak da biliyormuş. Süraka’nın atının ayağını tutan herhalde Cebrail olmalıydı. Cebrail de yanlarında idi.

Sahi, Resulullah, Suraka ve arkadaşlarına nasıl davranmıştı.

İşin daha da ilginci Resulullah Medine’ye geldiğinde, herkes onu evine davet ediyordu. O ise devesinin yularını devesinin boynuna attı ve “o nerede durursa orada ineceğim” dedi. Deve Eyyub Sultan’ın evinin kapısında durdu. Meğerse deve de yolu biliyormuş. O Eyyub Sultan İstanbul’un manevi olarak fethine açılan en önemli kapıdır. Bilad-ı Şam’dan Kıbrıs’a, oradan Rodos’a, Çanakkale üzerinden İstanbul’a giden yolun ucu Medine’den Mekke’ye uzanır.

Biliyor musunuz, İstanbul’dan yüzünüzü Kıble’ye döndüğünüzde, aynı zamanda Mescid-i Aksa’ya dönmüş olursunuz. İstanbul bu anlamda Kâbe’ye açılan bir kapıdır. Onun için Üsküdar’daki Sürre alaylarının hareket noktası olan bir semtin adı “Harem”dir.

Buradan çıkaracağımız bir ders var. Allah, cahil ve zalim bir topluluğa yardım etmeyecek. Ankebut suresi ve diğer birçok ayet üzerinden bunu anlatır. Biz aklın gerektiği şartları eksiksiz olarak yerine getirmeliyiz, ama bunlar Allah’ın iradesi önünde zorlaştırıcı ve kolaylaştırıcı bir etkiye sahip değildir. Kuyudaki Yusuf örneğini hatırlayın. Örümcek ağını hatırlayın, Davud (a.s)’nin sapan taşını hatırlayın. Maddi şartları, gerekleri ihmal etmeyelim, ama bunların sonuç olarak Allah’ın iradesi karşısında hiçbir etki gücüne sahip olmadığını bilelim. Sayınızın azlığından endişeye kapılmayın ya da sayınızın çokluğuna güvenmeyin. Aday belirlerken, bürokrat tayin ederken, düşmanlara karşı meydana çıkarken bunu aklımızdan çıkartmayın. Sizin en gizli bilgilerinizi, hatta aklınızdan, kalbinizden geçenleri bilen bir Allah var. Dilerse Allah iradesini gerçekleştirmek için Süleyman Mabedi örneğinde olduğu gibi “Bukağılı şeytanlar”ı mabedin inşasında işçi olarak çalıştırır. O faydalı iş karşılığı onlara hiçbir hayır yoktur. Şeytanların dostlarının hayırlı gibi gözüken işlerinden de onlara bir fayda yoktur.

Bizimle Allah’ın yardımı arasında perde oluşturacak, Allah’ın yardımını engelleyip, Allah’ın gazabını bize çekecek olan cahil, zalim, fasık topluluklardan, müfsit insanlardan, içimizdeki beyinsizlerden uzak duralım. “Zalimlere yardım etmeyin, sonra ateş size de dokunur” denmiştir.

Herkes Allah’ın iradesi içindedir. Şeytan da! Biz ise Allah’ın rızasına talibiz ve hüküm Allah’ındır. O kadir-i mutlaktır ve O “ol” der ve o şey hemen olur. Başarı için zalimlerden, fasıklardan cahillerden, müfsitlerden yardım ve tavassut bekleyenler yanılırlar. Başkalarının yardımlarını almak isterken Allah’ın yardımından mahrum olurlar. Unutmayalım ki, Allah’ın kolaylaştırdığından daha kolay ve zorlaştırdığından daha zor bir iş yoktur. Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • erdinç ortaerdinç orta5 ay önce
  selamün aleyküm.. tevbe suresi 40. ayette örümcek vs. değil sizin kendilerini görmediğiniz ordularla destekledik diyor kuranı kerimde cenabı allah.. selam ve duayla
 • 5 ay önce
  Hayırlı günler hocam,merhum Adnan Menderes için pekte iyi niyetli yazılar yazılmıyor bunlar doğrumu ,bizi aydınlatırsanız sevinirim SELAMLAR...
 • 5 ay önce
  Hayırlı günler hocam,merhum Adnan Menderes için pekte iyi niyetli yazılar yazılmıyor bunlar doğrumu ,bizi aydınlatırsanız sevinirim SELAMLAR...
 • YunusYunus5 ay önce
  Mustafa kardes onların yaptıgı kendine beni israilin geçmişte yaptıgı suçlar kur anda boşuna anlatılmıyor.hele bir bak bakalım sagına soluna kimin kime benzedigine bak.ikincisi bazan okurum bu köşe yazısını bazan yorumcularıda kusura kalmayında çogu zaman astarsız ak partiyi savunuyor ablamız.ayet okumak kolay kolaysa ikazda bulunsun hükümeti kanayan bir yara var ama kimse feminizmin bu ülkede getirdigi belayı adeta görmezden geliyor helede akp cephesi.
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selam ve dua ile sayin hocam bir orumcek hijayesi yazmak istiyom adamin biri omrunde hic iyilik yapmamis hep kotulukgidecegi yer cehennem .Allahu teala cc meleklere emrediyor sorun bu kuluma hic bir iyilik de bulunmusmu melekler soruyor bu kisi dusunuyor diyor birtane var bir gun ormandan gecerken bir orumcek yuvasini bozmamak icin yolumu degistirdim ozaman allahu teala bu kula orumcek agindan bir ip gonderiyor bu ipe tutun ordan kurtul bu ipi goren diger insanlar,da ip,den tutunmak istiyorlar bu kisi bu ip yanliz bana geldi diye kendinden baskasinin kurtulmasi icin yardimci olmuyor ve cikacak kisi de cikamuyor cunku cenabi Allah diyorki bu ip hepinize yeterdi burdada bencillik ettin ve kopyu yanliz kendinizi deyil hep beraber Allahin ipine sarilalim
 • MustafaMustafa5 ay önce
  Yunus isimli yorumcu,Rabia'nin hangi sözünden parti propagandası anlamı çıkarttı acaba.israilogullari ;peygamber ahfadi olarak seçilmiş,Allah'a sürekli isyan eden,peygamber öldüren ve tüm insanlığı İFSAD eden bir kavim olaraktan lanetlenmiş tır.lanetli bir kavimdir.para-guc-intikam için yapmadıkları ve yapmayacakları adilik yoktur.
 • YunusYunus5 ay önce
  Burda yanlışın bar rabia hanım.allah kur anda israiilogullarını direk lanetlemek için degil onların yaptıgı hatalara kitap ehli olarak düşmeyin diye bu ornekleri anlatıyor ibret alınsın diye sizin gibi sürekli ak partinin hatalarını gözü kapalı savunsun diye degil.mesela sen nasıl müslümansın bu ülkede müslüman topluma batıdan devşirilen feminist vegayri meşru yasaları getiren hükümete nedense hiç elestiri getirmiyon rabia hanım.boşuna israili anlatma kendimize bakalım ayna orda bizler burdayız.propagandada bir ölçü mutlaka olmalı .
 • RabiaRabia5 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Hani Musa kavmine şöyle demişti: "Allah'ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın; hani O sizi Firavun ailesinden kurtarmıştı, onlar sizi en dayanılmaz işkencelere uğratıyor, kadınlarınızı sağ bırakıp erkek çocuklarınızı boğazlıyorlardı. Bunda sizin için Rabbinizden büyük bir sınav vardır."İbrahim süresi 6.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak İsrailoğulları Allah'a sukretmeyip nankör oldukları için dünyanın baş belası oldular.Allahin azabı pek şiddetlidir bunu onlara hatirlatiriz.Allahu teâlâ ise övülmüştür.Hamiddir.butun övgüler Allah'adir.Allahtan başka ilah yoktur.muhammet sav efendimiz O'nun kulu ve Resulüdur.Allah Aziz,hakem, hâkim dir.hamid ve meciddir.Elhamdulillah.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.
 • Orkun AKOrkun AK5 ay önce
  Yazılarınızı o kadar uzun zamandır takip ediyorum ki...Her makalenizi neredeyse süreklidüşünüyorum ve kendime ibret alacak bir konu buluyorum.RAD suresi ile ilgili yazılarınızdan sonra haftalarca ayetin anlamını düşündüm,kendi nefs ve davranış muhasebemi yapmaya çalıştım.Ayetin anlamını masama yapıştırdım.Hocam,ömrünüz uzun olsun,aklınız her daim sağlıklı olsun.Benim gibilerin sizin gibi Alimlere ihtiyacı var.Selam ve dua ile.
 • NergisNergis5 ay önce
  işin ehline verilmesi gerektiği herkesin dilindeherkes biliyor.Lakin iş icraata geldiğinde işi bilmeyen iş den anlamayan insanları bu bizim adamız deyip işin başına geçiriyorlar. Makama oturan kişiler (tepeden oturmuş)işi bilmediği içinemri altındaki kişilere doğru yapıyor yanlış mı yapıyor bilmiyor doğruyu yapsa bile güvenmiyor sadece zülüm ediyor.
 • Hilmi AydınHilmi Aydın5 ay önce
  Buradan bakınca Peygamberimize sav iman ne kadar kolay(!) Acaba bugün aramızda olsa kim iman edebilirdi? Gerçekten putlar sadece taştan heykeller değil kimisinin putu da nefsi ilmi aklı...
 • NecmettinNecmettin5 ay önce
  HAYIRLI CUMALAR OLSUN,CUMLE MU,MİNLERE,NQNKOR OLMWMWK DİLEĞİYLE,ALLAHA EMANET OLUN,
 • RabiaRabia5 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimKuşluk vaktine,karanlığı bastırdığı ve sakinleştiği vakit geceye andolsun ki,Rabbin seni ne terketti ne de darıldı.duha süresi 1.2.3.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak cahil ve zalimlerden olmamak dileğiyle hayırlı cumalar.saygilar selamlar dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.
 • tosuncantosuncan5 ay önce
  Sayin hocam EGM de su an bahsettginiz örümcek ağı tekrar örülmeyebaşlandı feto gitti menziliciler geldi
 • AbuzerAbuzer5 ay önce
  Allah ayetleriyle önemli ve başka şeyleri de belirtiyor. 1.Sonuçları ile kişnin kendinden başka,toplumun hayatını,kaderine etkileyecek işlerde emanet ehline verilecek.. 2.Hitap Kur'an da geçince nedensebizim şartlanmış aklımızla,kabülümüz de eğer tehdit varsa sadece kendimize göre düşmanlaştırdığımız hasım ve kafirler için söyleniyor sanıyoruz.. Sanki müslümanım diyenler kafirce ve zalimce davranmaz.! 3.Inandık demekle kurtuluş yok,ya! SINAV SINANMA VAR..Bu da bu dünyada ,sebep ve sonuçları itibariyle görülen olaylara göre değerlendirecektir. O zaman kişilerin beyanı ve niyeti değil,(Hani "ameller niyetlere göredir"hadisini çarpıtılmış anlayarak olmayacak mış) eylemlerimiz ve sonuçlarına göre olacakmış ..Çünkü ilkeyi biliyorsunuz " Hükümler zahire göre dir " değil mi...Yani, Yan çizme yandan geçme olmuyormuş..!.5.Kim dost edilmeyecek MİŞ! Kendine müslüman da denilse zalimlik, yalancılık, hırsızlık, talancılık, zorbalık yapan..Emaneti ehline verme emrine/ farz ve peygamber sünnetine rağmen bu bizim cemaatten,vakıf tan,partiden ,tarikattan,ihvandan diyerek zulme bulaşanlar.. öyle değil mi..
 • HukukçuHukukçu5 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • Secih BaşaranSecih Başaran5 ay önce
  GÜZEL BİR YAZI, ANLAYANA! ADAM ANLAMIYOR NE YAPACAKSIN, ELDEN BİRŞEYDE GELMİYOR, KULAK TIKIYOR ÖFKELENİYOR, YA SABIR ÇEKİYORSUN. ADAM, ADAMLAR DENİZ KENARINDA ÖNÜNDE BALIK, ELİNDE RAKI ATATÜRK OLMASAYDI GAVUR OLURDUNUZ DİYOR, KASIM KASIM KASILARAK, OKUMAMIŞ, OKUMUŞ AMA ANLAMAMIŞ, EYÜP SULTANIN DEVESİNİ, SAHİBİNİ! İSTANBUL NASIL FETHEDİLDİ ONUDA BİLMİYOR.TARİHİNİ BİLMEYEN BİR MİİLLET NASIL AYAKTA KALABİLİR! TARİHTEN ANLADIĞI, RAKAMLARI EZBERLEMEK, BUNLARI EZBERLEYİP SINAVDAN GEÇİNCE KENDİNİ OKUMUŞ ZANNEDİYOR.
 • y.türkiyey.türkiye5 ay önce
  Namazı bırakanlar var ya da bugüne kadar iyi insan olduk da ne oldu diyerek günaha yönelenlervar.. Bambaşka bir hayatı tercih edenler var.Dini kaynakları toptan reddedenler bile var...Herkes boşlukta...
 • Secih BaşaranSecih Başaran5 ay önce
  FABRİKA DEMEK, ÜLKENİN İNSAN, YERALTI VE YER ÜSTÜ KAYNAKLARINI PEŞKEŞ ÇEKMEK DEMEK,UCUZ MAL ÜRETEMEDİKTEN SONRA SATAMADIĞIN BİR ÜRÜN, SÖMÜRÜLMEKTİR.UCUZ ÜRETİYORSAN SATABİLİYORSUN VE UCUZ ÜRETİM İNSANI VE DOĞAYI SÖMÜRMEDEN MÜMKÜN DEĞİL.DİĞER TARAFTAN ...., İSRAF DİNİMİZDE HARAMDIR.
 • IlbeyhanIlbeyhan5 ay önce
  Anlasildi hocam .....Cenabi Allah merhamet sahibidir amaemir ve tavsiyelerini tutanlara merhamet eder,yardim eder...Açik hukmu degilmidir, KISININ ELININEMEGINDEN GAYRISIYOKTUR...Faizli Doviz Borcunu alip, ...Hemen en az 1 milyar dolarDevlet +ozel sektor ortakligiylatarim ve hayvancilik seferberligi...Cumhuriyetin Devlet Uretme Çiftlikleri gibi....KITLIK KAPIDA...herkes aklini basina alsin ,RUSYA, IRAN ,IRAK , SURIYE, Orta Asya Devletleri ,Asya ,ÇINbirligi. egitim ve uretim lekalkariz bu sikintinin altindan ...AHLAK , BEYIN , EGITIM ,URETIM hemen bu gun...Eski bakanlardan biri1 gunlugune RUSVET dursa ,TURKIYE 20 yil ileri gider diyordu...365 gun dursa neler olur ....Selam ve dua ile
 • şükrü onukşükrü onuk5 ay önce
  Üretime dayalı olmayan ekonomi ,ahlaki olmayan sosyal yaşam , çıkarcılık ,fırsatçılık peşinde koşanların yaşantısı evi örümceğin yaşamı ve evinden farklı değildir .
 • Mustafa KöseMustafa Köse5 ay önce
  Osmanlı'da aynı hataya düştü batıyla mabet yarışına girdi .Kâfire mabet lazım müslümanın yeryüzü mescidi 90 milyon dolar. Atak helikopter fabrikasi camlica camii sahi kaç helikopter fabrikasi . kardeşim yurt dışında Çamlıca camiisinin olması gerektiğini savunuyor .Türkiye'ye geldiğinde Sultan Ahmet camiinde selfie çekildi büyük çoğunluğun selfie çekileceği camiye ihtiyaç yok .Bakara suresi 159_174 ayetlerinde iman edene kadar önce fabrika
 • melih53melih535 ay önce
  sayın hocam sabah güne çok iyi bir yazınızla başladık ..Allah razı olsun..Allah hepimizi korusun İnşallah.iyilikve sağlıkla sayın hocam..
 • BizBiz5 ay önce
  S.s.aleykum kiyimi 600 yillik osmanli.1.2. Dunya savasi atom bombasi ve de 29 ve 21. Yuzyilda İSLAM COGRAFYA sinda akan kanlar ve hala devam eden gizli ve acik savaslar.tarihin tanimi tekrar yapilmali...saygilarimla...
 • BizBiz5 ay önce
  ....
 • MurtiMurti5 ay önce
  Harama hile karistirmanin hükmü ne ise bu yazının çıkarımı odur, sayın yazar o güzelim günleri göremeyecek merak etmesin hâli hazırda bu rejimle bu insan kaynağıyla olmasida beklenemez şeriatı getirsen hakkıyla kavramış uygulayacak 10 tane müftü bulamazsın neyin kafasını yaşıyorsunuz açıyorsunuz kur anı bu ayet bizi şu ayet şunları tarif ediyor böyle bakarsan Şia sida hariciside, mutezile side 100lerce ayet çıkarır, güç güç güç tek otorite ve emri yerine getirecek silahlı güç yoksa böyle tavsiye makamı çok olur 3 dünya ülkelerinin Nev zuhur rejimleri ile çok basliligin olduğu yerde ne olabilir birde şura kaçınılmaz selam ve dua ile
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU5 ay önce
  Sn.DİLİPAK, Harika ve ibretamiz, tefekküri bir yazı ,yüreğinizeve elinize sağlik tebrikler
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM5 ay önce
  UMARIM YAZDIKLARINIZ AK PARTİ VE TARİKAT ÇEVRELERİ DİKKATLE OKUYORLARDIR,ZİRA AZ SAYIDA İNSAN SİZİN GİBİ, ÖZELEŞTİRİ MEKANİZMASINI DEVRE YE SOKUYOR,ADETA GÖZLERİNİ KAPAMIŞ GÜNLERİNİ GÜN ETME KLE MEŞGULLER.TARİKAT VE BARİKAT VEDE GLADYO İÇİÇEDİR ÖRÜMCEK AĞI GİBİ,BUNLARI DA BEN SİZE SÖYLEMELİYİM,ZİRA SİZ BUNLARI SÖYLEYEMEZSİNİZ DİREKT BEN SÖYLEYEBİLİRİM,ÇÜNKÜ ACI GERÇEKLER BUNLAR.KOLONİCİ TARİKATLAR FARKINDA YADA DEĞİL SONUÇ BU.SAYGILARIMLA.
 • Hiç ...Hiç ...5 ay önce
  İmlâ, ifade-i meram, tertib ve tanzim' den sonra, bir yazarın en önemli hasleti kendine özgü uslub oluşturabilmesidir; tıpkı bir karikatürü gördüğümüzde; 'aaa, bunu fülanca karikatürist çizmiş!' diyebildiğimiz gibi! ....

Günün Özeti