Operasyon başladı

11 Ekim 2019 Cuma

Uzun zamandır Ankara’nın dile getirdiği güvenli bölge için harekete geçildi.

Önce bu bir savaş değil, operasyon. TSK’nın karşısında bir ordu yok. Bir örgüte karşı yapılan operasyon var. Bu operasyon PYD ve DAEŞ’e karşı. Operasyona Suriye Milli Ordusu da destek veriyor. 

Türkiye; İngiltere ile birlikte Irak’ın garantörü ve Suriye’de Türkiye’nin sınır bölgesindeki yerleşik Türkmenler ile ilgili vesayet hakkımız var. Suriye’nin garantörleri ise İngiltere ve Fransa arasında yapılan Sykes-Picot anlaşması ile belirlenmiş ve burada Fransızların belirleyici rolü olsa da, ülkede Rusya, ABD ve İran da var.

Bu operasyon aynı zamanda Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumaya yönelik bir operasyon. Bu bir; iki, bölgedeki sivillerin güvenliğinin sağlanmasına yönelik güvenli bölge oluşturulmasına yönelik. Bu aynı zamanda hem Türkiye’ye, hem de batıya doğru yeni bir göç dalgasını önlemeye yönelik. Ve tabii, aynı zamanda Türkiye’nin sınır güvenliği ve terör saldırılarına yönelik bir operasyon.

Bölgede terör kampları ve sivil yerleşim bölgeleri yanında, bir düzine gibi Amerikan askeri tesisleri bulunuyor ve bu tesislerde çok miktarda silah, mühimmat, araç-gerek, roket bulunuyor.

Dün gece Resulayn ve Telabyad’a 4 koldan girildi. PYD ya da SDG’den ilk anda bir direnç görülmedi. Sabaha kadar TSK hedef noktaları topçu bataryaları, Hava kuvvetleri, SİHA’larla vurdu.

ABD tehditkar bir dil kullansa da, operasyona destek vermiyor, karşı bir güç de kullanmıyor. Batı basını beklendiği gibi, daha ilk saatlerden itibaren sivil hedeflerin Hristiyan köylerin saldırı altında kaldığı isabet aldığı yönünde sosyal mediadan haberler geçtiler.

Trump bütün çelişkisi, abuk, dengesiz, güven vermeyen tavrı ile sahnede. Trump o bölgede barış ya da güvenliği sağlamak için bulunmuyor. Asıl çıban başı, oradaki barış maskeli şeytanın askerler. PKK, PYD, DAEŞ hepsi onların başımıza bela ettiği örgütler! Onlarla birlikte onlara karşı mücadele edemeyiz. Ama bir de onlara mecbur olmak gibi bir durum var. Bu da işin en zor kısmı. Biz bu işten ancak yüzümüzü Hakk’a dönerek, Allah’ın yardımı ile çıkarız.

Bu tür bir mücadele sadece güç ve silahla kazanılmaz. Onlar mutlaka gerekli. Sadece akılla da kazanılmaz. Haklı olacaksınız. Niyetiniz halis olacak. Cesur ve dürüst olacaksınız, O’nun rızasını gözeteceksiniz ki Allah’ın yardımı size ulaşsın. Yoksa Allah işlerinizi sarp dağlara sardırır!

Onun için bizim geleneğimizde, böyle bir iş için ayağa kalkıldığında, önce tevbe istiğfar edilir. Kul hakkı kalmasın diye helalleşilir. Sonra Allah’ın yardımı için dua edilir.

Biz biliriz ki, zaferin birçok şartları vardır. Onların hepsinin tek tek yerine gelmesi gerekir. Ve yine biliriz ki, bu şartların maddi ve şekli olan şartları yerine getirilmiş olsa bile “rıza” şartı yerine gelmez ise o işten hayır gelmez. Bize hayır gibi gelse de Allah o işi aleyhimize çevirebilir. Rıza şartı yerine geldi ise, bize şer gibi görünen beklenmedik bir durumu Allah lehimize çevirip onların tuzaklarını başlarına geçirebilir. Allah’ın gayb orduları devreye girer. Hızır gücümüzün bittiğini sandığımız anda yanı başımızda olabilir. Yeter ki, askerlerimiz ve komutanlarımız o maneviyata sahip olsunlar. 

Sakın ola öfkemize yenilmeyelim. Düşmanı yenebilirsiniz, ama nefsinize, öfkenize yenilirseniz kendinize yazık edersiniz. Her zaman ve her şart altında merhametimiz gazabımıza, sevgimiz nefretimize galip gelmeli. Her şeyin bir fıkhı var, bu işin de öyle. “Eman” dileyene kılıç kalkmaz. Teslim aldıklarınıza insan gibi davranacağız, ki bizi öldürmeye gelenler, bizde dirilsinler. Bizler insan bedenlerini cehenneme odun olarak atan zebaniler değiliz, onları cehennem ateşinden kurtarmaya çalışan kurtuluş erleriyiz. Zaferimizin saygınlığı ve büyüklüğü dökülen kanın çokluğu ile değil, azlığı ile ölçülür bizim geleneğimizde.

Şehidliğe giden yolda cihad erleri Allah’a karşı ödevleri konusunda titizlik gösterirler. Korkusuzdurlar. Çünkü kader rızık ve ecel değişmeyecek. Hz. Ali’nin dediği gibi “ecelim gelmeden beni kim öldürebilir ki, ecelim gelmişse beni kim yaşatabilir ki!” Kimse ecelinden bir saniye önce ya da sonra ölmeyecek. Kaderinden başka kaderi yok insanların, rızıklarından bir lokma az ya da çok yemeyecekler. O zaman zamanınızı nasıl geçirdiniz, lokmanız helal mi, haram mı ona bakın.

Allah bizi yeryüzünün varisi kılmak ister. O, yeryüzünü bize mescid kılmak ister. O, bizim ellerimizle zalimleri cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek ister. Kibirlenmeyelim ve zaferin yalnız Allah’tan olduğunu bilelim diye ve başka hikmetlerle bazan O, bize yenilgi de verebilir. Bu yenilgi bazan “içimizdeki beyinsizler yüzünden” de olabilir. Hayır’ın da şerrin de Allah’tan olduğunu bilelim. Unutmayalım ki, “Bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelenlerde Allah hayır murat etmiş olabilir“. Tam zamanıdır, Talut-Calud olayını tekrar okumanın. Hz. Musa’nın denizi geçip, kavminin yaptıklarından dolayı 10 günlük yolu 40 yılda nasıl katettikleri, Tih çölünde yaşadıklarını okumanın. Başınızda 3 Peygamber de olsa bu böyle. Fil ordusuna güvenenleri, silahlarına, komutanlarının gücüne güvenenlerin başına gelenleri de biliyorsunuz. Mesela Hz. Ömer, Halid b. Velid’i niçin azletmişti? Sakın “Uhud savaşında tepeyi terk eden okçular” gibi olmayalım.

İnşallah “Selahaddin’in çocukları” Kudüs’ü işgal edenlerin ve “yeni haçlı ordusu”na asker olmayacaklar! Bu vesile ile bu kirli oyun deşifre olacak ve bu oyun bozulacak. İnşallah devlet de PKK’nın ortaya çıkışı ve Apo ile ilgili derin gerçeği açıklar da bütün yaşananlar bize ve bizden sonrakilere ders olur. FETÖ, BÇG, PKK, BOP, Çekiç Güç (ve daha fazlası) hepsi aynı şeytani oyunun birer parçası aslında.

Trump sanki hiçbir kutsalı tanımıyor. PKK konusunda Obama’yı suçluyor ama George Bush’tan söz etmiyor. Her şeyi yapabilir ve hiçbir söylediğine güvenilmez bir adam. Aid olduğu inanç grubu, “Tanrıyı kıyamete zorlamak için” bütün kötülüklerin kapısını açmaya çalışıyor ki, “Rab İsa”, işler insan eli ile düzeltilemeyecek kadar bozulsun ki, o da düzeltmek için “mecburen” gelsin. Bu akıl, Hz. Yusuf’u kuyuya atan “Yahuda”nın aklı”. “Yusuf’u öldürelim, O peygamber olamasın, biz olalım”. Babası Yusuf’un rüyasını yorumladı ya, “Ay ve güneşin sana secde etmesi, benden sonra senin peygamberliğin için bir işaret olabilir”. Şimdi Evengalik aklı şöyle çalışıyor: Bu işler böyle giderse, uzun sürecek ve bu işten tüm dünya çok büyük zarar görecek. “Rab İsa gelsin, kötüleri cezalandırsın, iyileri yanına alsın ve korusun, bu kavga da bitsin” O’nun bir an evvel gelmesi için ise, şimdiki İncil’de bir işaret var: “İşlerin insan eliyle düzelemeyecek kadar karışması gerek” O zaman karıştıralım! Trump ve Netanyahu belasının arkasında bu var. Bu Evengalikler Siyonist Hristiyanlar. Yahudiler de “Meşiah”ı bekliyor. Onun için Süleyman Mabedini inşa edecekler. O hedefe varmak için ise Yahudilerin dışındaki toplulukların birbirini kırması gerek ki, Siyonistlerin önü açılsın, onlar da “kendilerine Vaad edilen toprak”ta!?, “Tanrının seçilmiş topluluğu”, “üstün ırk” olarak kurtuluşa erenlerden, kurtulanlardan olsunlar.

PKK imiş, DAEŞ’miş, Veliahd prensmiş, Netanyahu, Trump, Rothschild, FED’miş, LIBOR’muş, Kushner’miş, Dahlanmış, geçin bunları, hepsi bu planın efendisi Luciferin çocukları! Ve içimizde bunların işbirlikçileri de var. Eğer gerçekten bu savaşı kazanmak istiyorsak ve daha da önemlisi, Allah’ın gazabından kurtulmak istiyorsak, önce bu “içimizdeki beyinsizler”den yakamızı kurtarmamız gerek. Zalimlere yardım eder, onlarla birlik olur, anların adamlarına makam-mevki verir, onlara hazinenin anahtarını teslim eder, onların planlarına destek verirseniz, haberiniz olsun, ateş size de dokunur. Allah o zalimleri başınıza musallat eder.

Şimdi arınma, tevbe ve dua zamanıdır. Ya Rab! Bizim ellerimizle zalimleri cezalandır ve mazlumlara yardım et. Bizi nimet verdiklerinden eyle, gazaba uğrayanlardan değil. Bize hakkı hak, batılı batıl göster, hakda toplanmamızı nasib et. Bizi rızanın tecellisinin vesilesi kıl. 

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Turabi sümerTurabi sümer10 gün önce
  Sende luciferin paralı tetikçisisin ey dilipak.ne geçecekmişim pkk yı haçlı sürülerini onları ve efendilerini bu topraklara gömeceğiz.bir iki destek mesajı yayınlasana barış pınarı harekatı için.laf salatası yapıyorsun.aklınca tilkilik yapıyorsun ama yemezler.
 • mehmet dilmehmet dil11 gün önce
  sayın dilipak operasyon nereye yapılıyor başka bir ülkeye ne operasyonukendi güvenliğimiz için başka ülke topraklarına askerimizi gönderipaskerimizin şehit haberini mi bekleyeceğiz sınırlarımız içinde nidüğü belirsiz insanları beslemek zorundamıyız.
 • olmamış kelekolmamış kelek11 gün önce
  sayın yazar siz galiba balatayı fetö ile sıyırmışsınız. her yazınızda fetö deyip duyuyorsunuz. merak ediyorum üç yıldır bir cam dahi kırmayan bu insanları terör örgütü üyesi olarak görmene ben ne diyeyim. her yazınızda egemen bağıştan gibibir iki ayet sallayıp kendinize göre yorumluyorsunuz.
 • Ayhan77Ayhan7711 gün önce
  Abdurrahman abi son zamanlar öyle şeyler yazıyorsunuzki evet ,dinimizin gerektiği şekilde davranmamızı uyarıp tavsiye ediyorsunuz? Ozaman önce mesela bu yazınızdaki gibi tepede bekleyen okçuların yerini terk etmesine kadar vardınız? Madem 1400 yıl önce olması gereken dinin yaşam ve şartlarını şimdide ( sonsuz katılıyorum) aynen direk uygulanmasını durmadan tavsiye edip hak hukuktan (eyvallah herkesin gönlünden geçen) istiyorsunuz ? O durmadan açıklayın saklamayın deyip senin açıklamamanı nereye koycaz hani ahirette sorulurdu? Durmadan bildiğiniz şeyler var deyip imada bulunuyorsunuz ama bittik gerçeği ,olanı açıklayamadınız şimdiye kadar? Sizi 15 senedir takip ederim ama son 3 senedir hep ima hep uyarı? Siz önce ima etiklerinizi yazın doğru yolu hakkı gösterin bizde inanalım yoksa ,en büyük günahkar sensin çünkü bildiğin yanlışı söylemiyorsun.
 • MEHMETMEHMET12 gün önce
  Timur'a,----Salahaddin i Eyyubiherseyden once gercek bir musluman idi ama Kurt kokenlidir bunda gocunacak birsey yok bilakisnasilki Alparslanla ,Fatihle,Tarik bin Ziyadla gurur duyuyorsakonunla da ayni sekilde gurur duyuyoruz cunku onlar Islam ummetinin birer lideriydi etnik kokeni ne isterse olsun...Veselam
 • MuhtarMuhtar12 gün önce
  Başka ülkenin vatandaşı gibi yazılan yazılar
 • ErdemErdem12 gün önce
  Sayın yazar sizde Ersan Şen gibi maşallah her konuda uzmansınız.
 • Nazım KARAMEHMETNazım KARAMEHMET12 gün önce
  Teröre karşı zorunlu bir mücadele o kadar.Anadolu'yu koruma en başta.
 • klmklm12 gün önce
  Hak. ve batıl ın savaşı kıyamete kadar devam edecek.. Rabb bimiz Askerimiz e ve Komandolarımız a Zafer nasıb eyle, Yardım et Galip getir. Amin Ecmain.
 • Timur Timur 12 gün önce
  Kürtler nerden Selehattinin cocuklari oluyor? Selehattin ben Kürtüm dedimi hic?
 • Sina SALIKSina SALIK12 gün önce
  Bu operasyon Erdoğan'a tuzaktır. İçimizdeki amerikalılar ruslarla aramızı açmak için yaptırıyor. Göreceksiniz. Siz yine kandırılmaya devam edin.
 • MEHMETMEHMET12 gün önce
  Bazi yorumcular k...yla okuyor herhalde veya okudugunuanlama yoksunu.:1] Yazar Salahaddinin cocuklari derkenpkk-ypg-daes her ne haltsaonlari kast etmiyor,bu ..lerinKurtlerle yakindan uzaktan bir alakasi olmadigini ,siyonistlerin piyonu oldugunu ,buyuk israil icin kullanildiklarini soyluyor, esas Salahaddinin cocuklari= musluman Kurtler bu algi operasyonunakanmamali diyor.2]Seytanin usaklari evangeliklerin -siyonistlerin inancinin Isa[as]=Mesiahgelmesi icin ''Tanriyi kiyamete zorlamak'' inanci oldugunu aktariyor ,sanki yazarbu inanci tasiyormus diye anlayip yorumlar yapiliyor. v.s v.sBu teroristlerin icinde zorla toplanan cocuklar,cok az miktarda kandirilanlarharic tamami ermeni -yahudi-hristiyan ...leridir ,bunlarin Kurt kardeslerimizle hic bir alakasi yok.Bunlar seytana tapan siyonistlere kopeklik yapan buyuk israil hayalleri icin GEBERECEK OLAN insan musveddeleri..Veselam
 • Bir DostBir Dost12 gün önce
  Mıy mıy mıy .Şu anda yürütülen terörle mücadele olayları sulandırmayın.
 • Müten OrhanMüten Orhan12 gün önce
  Sn Dilipak!Ben küçük yaşımdan beri;(.dua edilirken), 'Allah'a sen onları CEZALANDIR !!! Kelimesini 'O' makama verilen bir Komut!, bir Emir!,olarak düşünüyor ve ürküyorum!... 'O' ne yapacağını bilmiyormu ?diye düşünüyor, ve hiç bir kişi için beddua etmedim etmiyorum!...( her gün yeni bir anlayış ve farkındalığa sahip oluyoruz)!Bu anlamda İnsanların da birbirlerine önerileri olabilir değilmi?...
 • AksuAksu12 gün önce
  Sürekli geçmişten bahset şimdi olanlardan bihaber ol. 3 gündür askerimiz suriyede senden tık yok hocaaa bugüne gel bugüne memlekette düzgün bişey varsa onu yaz geçmişte dolanıp durma askerlerimize bi dua oku
 • yesilay@hotmail.com[email protected]12 gün önce
  "O hedefe varmak için ise Yahudilerin dışındaki toplulukların birbirini kırması gerek ki, Siyonistlerin önü açılsın, onlar da “kendilerine Vaad edilen toprak”ta!?, “Tanrının seçilmiş topluluğu”, “üstün ırk” olarak kurtuluşa erenlerden, kurtulanlardan olsunlar."barış pınarına bunu biz söylesek vatan haini dersin abduraman.
 • Sosyal medya operasyonları da yapilmalıSosyal medya operasyonları da yapilmalı12 gün önce
  Teröre karşi haklı bir askeri operasyon gerçeklestirirken bunun dünya kamuoyuna iyi anlatılması gerekiyor. bunun da en etkili araçlarindan biri sosyal medya. WP, The Telegraph, Foreign Policy, Foreign Affairs, Russia Today ... gibi yayin organları sanki operasyon kurd halkina yapiliyormus gibi makaleler yayinliyor sosyal medya hesaplarindan ama bunlara karşı bizden hiç tepki verilmiyor. Oysa bir ara Obamairana karsi ağir yaptırıma gidecekken tüm dünyadan insanlar sosyal medyadan "hands of iran" kampanyaları başlatti ve süreç tam tersine dönmüştü. devletin resmi kurumlarinin yapacagi pr faaliyetleri disinda sivil, bireysel tepkilerin verilmesi de çok onemli bu yayinlara karşı. Su an bunu firsat bilip ulkemize karsi haksiz yayinlar yapiliyor, insanlar yanlıs bilgilendiriliyor ve devletlerine basķı yapiyorlar Turkiyeye karşi yaptirim uygulamasi icin. güya böyle faaliyetler için kuruldugunu iddia eden şuküresel merkez ne yapiyor acaba?? Icerde Turklere mi anlatiyorlar operasyonu neden yaptigimizi. Biz zaten biliyoruz .
 • GazanferGazanfer12 gün önce
  Peki bay yazar siz inaniyormusunuz ,bu ülkede adalet olduğuna.Feministlere pozitif ayrımcılık örgüt temsilcisi partiye yada gruplara pozitif ayrımcılık ,aile genç nesil harap olsun umrumda değil hükümetin ,kömür odun makarna dagitmakla adaletli olunmaz.Fakir suç işlerde ver cezayı arkasında zengin,yada bir örgüt varsa kör kal sağır ol . Bu mu müslümanlık
 • Mustafa Mustafa 12 gün önce
  Fâtiha Sûresi.5. Yalnız Sana ibadet ederiz ve yalnız Senden yardım dileriz. Ne anladık bu ayetten.... Hz Ali ranh kabri yok devasa türbeleri var mezarı yok. Bu yokluk Allah cc katında Hz Ali ranh dan ne eksildi. Kutsal Türbe mantığını yıkmadan kuran anlaşılmaz. Allah subhanehu ve teala ya aracı tayini imanı bitiriyor. Hiç duydunuz mu Rasulullah sav Bedir gazvesinde Allah’ım bana Süleyman as ile yardım et bize Musa as mın yüzü suyu ile yardım et. Uhut gazvesinde bir kayıt varmı Rasulullah sav min şöyle demiş Allah'ım orduma kardeşim davut as mın yüzü suyu hürmetine yardım et. Banahalilullah diye seslendiğin İbrahim as lam yüzü suyu hürmetine yardım et dediğiyle ilgili bir kayıt var mı. Yıkın kutsal türbe mantığını. Yüzü suyu şirk DEĞİLMİ. Hani Allah cc şah damarımdan yakın dı, şah damarından daha yakın ne olabilir.?? Şah damarından daha yakın . Daha yakından yakın var mı.?
 • AbdullahAbdullah12 gün önce
  Değerli yorumcular Ben bir Türk olarak bütün ülkemizdeki Kürt kardeşlerimi Aynen Türk kardeşlerin gibi cidden seviyorum Aynen bunun gibi Müslüman olan diğer milletlerden insanları da kalben seviyorum beni üzen çok değer verdiğin yazarımız Dilipak'ın Kahraman ordumuzu sevmek onu takdir etmek şu mühim vazifesini güzelce yapmasını dilemek varken yine Sizlerin söylediğiniz gibi Sanki kendisi bu millettin bir parçası değilmiş gibi konuşmaları cidden gücüme gitti. Allah'a emanet olun
 • YektaYekta12 gün önce
  Türk düşmanlarına operasyon başladı Allah yar ve yardımcısı olsun Mehmetciğin. Eyyyy M.İ.Tteşkilatı siz içerideki Türk neslini bozan ve bunun için Türk gençlerini zehirleyen Uyuşturucu Baronlarına neden operasyon yapmıyorsunuz. Asıl Türk düşmanları ellerini kollarını sallayarak gülerek eğlenerek para kazanarak Türk neslini yok ediyor siz bu Ülkenin bu Milletin korunması için kurulmuş bir teşkilat degilmisiniz..? Neden hala tam zamanıyken operasyona başlamıyorsunuz.? İlla sütcü İmamların Torunları falitemi gecsin.?
 • bilgebilge12 gün önce
  Rab İsa gelsin, kötüleri cezalandırsın, iyileri yanına alsın ve korusun, bu kavga da bitsin”ne diyon haci sen. isa allah mi.? hangi dine inaniyon sen yoksa baska yerden kopyalayip mi yapistirdin
 • seherseher12 gün önce
  pkk ya silah veren amerika,fetoyu himaye eden amerika,işidi kuran veyoneten amerika.şehirlerde masum bebekler,kadınlar teroristlere verilen amerikan silahları ile can veriyor.ama halen amerikan üsleri turkiyede faaliyette.kapanması gündem bile yapılmıyor.hatta amerika hala dost ve müttefik.bu çeliskinin izahı yok.çok tuhaf!dikkat çekici bi durum.
 • BizBiz12 gün önce
  S.ALEYKUM. günaydın hocam 3.gun uyandın helesukur..
 • EKREM KAYRAEKREM KAYRA12 gün önce
  Din elden gidiyor diye Müslüman Kürtleri bütün savaşlarda cepheye sürdünüz. Biz şehit olduk, siz de gazi. Savaş bitince de muzaffer Müstemleke Valisi edasıyla bize köle gibi baktınız. 
 • MelikeMelike12 gün önce
  Operasyon başladı YPG/PKK haşeratları yani parazit asalak böcekleri panikledi ABD ve İsraile sığınmaya başladılar yine onlar sayesinde gelişip kanlanmışlardı yine onlara sığındılar Onlarda tabiki gerek twetatarak gerek olağanüstü Arap toplayarak pirelendiler
 • MALKOÇMALKOÇ12 gün önce
  SİZİMAHVEDECEĞİM DİYEN BİR.....İN  AYAĞINAGİDİLİRMİ...BU NEMENEBİŞEYDİR...TÜRKİYECUMHURİYETİ DEVLETİNİN, TÜRKMİLLETİNİNHAYSİYETİNEYAKIŞIRMI...YETER ...
 • Yakup soner Yakup soner 12 gün önce
  Sana zerre kadar güvenmiyorum ancak akıl veriyorsun ama verdigin aklı sen tutmuyorsun daha düne kadar bir deha ömrünü islam birligi tüm dünyanın saadeti için harcamış dava adamı erbakan hocamı eleştirdiniz terk ettiniz ordu komutanının arkasında durmadınuz gittiniz bob belasının eş başkanının yanında saf tuttunuz ondan sonra sızlan dur erbakan hocam rabbim ganı gani rahmet eylesin müslüman toplulukları bir araya getirdi d8 kurdu bu bir başlangıçtı adımdı eger sizler camii cemati arkasında olsaydı türkiye şimdi bambaşka konumda olabilirdi sizler zoru degil kolayı seçtiniz aynı okçular tepesini boşaltan ganimet için giden okçular gibi şimdi evet tevbe zamanı helallik zamanı tekrar silkekenme aslına dönme zamanı bekliyorum sizi milli görüş içinde saf ve arınmış olarak bu dava sanada banada ötekinede yeter yeterki nasibiniz varsa
 • ahmetahmet12 gün önce
  madem selahaddinin torunuysalar niye müslüman türkiye ile savaşıyor,abd nin kuklası oluyorsunuz.siz iyi niyetle devletimize sığındınızda ,devletimiz sırtmı çevirdi.abd nin uşaklığıyla gel bize terör estir,biz kendimizi korumak isteyince mağduriyete sığın kürt şamil UYAN seni fena uyutmuşlar...
 • OzanOzan12 gün önce
  Askeri müdahalelerin birincisi siyasi ikincisi de ekonomik olmak üzere iki amaca hizmet etmesi gerekir. Bahse konu olan topraklar misak-ı milli sınırları içerisinde. Bu topraklar üzerinde YPG yeni bir oluşum kotarmaya çalışırsa Türkiye de garantörlük ve sınır güvenliğinin ötesinde egemenlik hakkını bile yeniden gündeme getirebilir. Bunlar siyasi hedeflerimizdir. Ekonomik hedefler konusuna gelince; bu topraklar kontrol altına alınırsa petrol gibi doğal kaynakların sevkiyatı konusunda Türkiye’nin eli çok güçlenecektir
 • ZiyaZiya12 gün önce
  Kurt samilsen seytanin atina binmissin ve kafayi yemissin ne guzel irklari ortaya atip seytanin yapmak istedigine payandalik yapiyorsun bu topraklar ummetin topraklari beyinsiz
 • yeni basın ve yeni türkiye ve hak hukuk adaletyeni basın ve yeni türkiye ve hak hukuk adalet12 gün önce
  "Üç farklı gazeteye röportaj verdim ancak yayımlanmadı"Kadirova’nın ağabeyi yaşananları anlattı: “Kardeşimin ölüm haberini alınca hemen eve gittim. Bir gün sonra eşyaları almak için eve gittiğimde, Ünal elime para sıkıştırmak istedi, kabul etmedim.”11.10.2019 09:41 Karakter boyutu :AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara’daki evinde, hayatını kaybeden 23 yaşındaki Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova’nın ölümündeki şüpheler sürüyor. Ağabey Muhammet Ali Kadirova yaşananları BirGün’den İsmail Arı’ya anlattı. Kadirova, kendisinin üç farklı gazeteye röportaj verdiğini ancak bunların yayımlanmadığını söyledi. Ağabey Kadirova, “Baskı yapıldığını düşünüyorum bu konuda haberler yapılması engelleniyor. Benimle yapılan röportajlar neden yayımlanmadı?” diye konuştu. Kadirova’nın sorulara verdiği yanıtlar şöyle:Kardeşinizin ölüm haberini nasıl aldınız?Kardeşimin ölüm haberini 23 Eylül akşamı saat 20.48’de Şirin Ünal’dan gelen telefonla öğrendim. Telefonu açtığımda ‘Ben Şirin Ünal, evde silah kaybolmuş’ dedi. ‘Kardeşin çalıp sana mı getirdi’ demek istiyor diye düşündüm. ‘Ne oldu’ dedim? ‘Senin kardeşin manyak. Benim silahımı alıp kendisini odaya kilitlemiş’ dedi. Bana bunları söylerken arkadan sesler geliyordu kapıya ve duvara falan vuruyorlar diye düşündüm seslerden. O esnada telefonu kapattı. Ardından hemen taksiye atlayarak evine gittim.MANYAK KAFASINA SIKTIEvinde neler oldu?Evine gittiğimde beni içeriye almadılar. Kapısında 10’a yakın polis aracı vardı. Bir polise ‘Ne oldu kardeşime’ dedim. “Bir şey yok, kurşunla elinden yaralanmış, kurşun elini sıyırmış” dedi. Polislerle konuşurken içeriden Şirin Ünal çıktı ve “Senin kardeşin manyak, kafasına sıktı” dedi. Duyduklarıma inanamadım ve dondum kaldım. “Kardeşin Bilkent Şehir Hastanesi’nde” dediler. Apar topar gittiğim için üzerimde para yoktu.Nasıl gittiniz hastaneye?Polislere yalvardım, hastaneye götürmeleri için. “Götüremeyiz, taksiye atlayıp git” dediler. Şirin Ünal da “Şuna para verin” dedi. Bir polis kendi cebinden 50 TL çıkarıp verdi. Taksiye atlayıp hastaneye gittim ve beni içeriye almadılar. Bir saat bekledikten sonra doktor çıktı ama “Kardeşinizi kaybettiniz” dedi. İnanamadım, “kardeşimi gösterin” dedim. ‘Olmaz, savcı izni gerekiyor’ dediler. Savcı saat 01.00’da geldi. Bir saat morgun önünde bekledim. Savcı ‘Kardeşinin sorunu var mıydı?’ falan dedi ve bir iki soru sordu sadece. ‘Kardeşim kendisini vuracak bir insan değil’ dedim.VAHŞİLER GİBİ VURMUŞLARKardeşinizin fotoğraflarını gördüğünüzü açıklamıştınız, nasıl gösterdiler?“Kardeşimi görmek istiyorum” dedim. Bir polise “Fotoğraf var mı” diye sordu savcı. Orada gösterdiler fotoğrafları. Kardeşim çok darp edilmiş, belliydi fotoğraflardan. Daha önceden açıkladığım gibi mermi girişleri etrafında yanık izi yok. Fotoğraflarda silah ayrı bir yerde, şarjörü ayrı bir yerde. Kesinlikle kardeşimi önce dövmüşler, vahşiler gibi vurmuşlar. Artık korkmam ve bu saatten sonra susmam, gerekirse Türkiye’ye de gelirim.
 • ali dalali dal12 gün önce
  kürt şamil adlı yorumcu :bu çocuklar salahatddinin değil tıpkı yezidiler gibiki nasıl yezidiler:allahın rameti boldur şu şeytan belalıdır ondan korunmak için ona yani şeytana tapalım dedilerse bazı salahaddin çocuklarıda öyle yaptı.bilen bilir her fırsatta:vi muhammede arab diyorlar açık açık.ayakları biraz sabitlese başkalarını ikame edecekler muhamedin yerine .herkes biliyor bunları .git başkasına anlat.
 • BilalBilal12 gün önce
  Burdan soyluyorum işte PKKnın 1.nolu dostu bizim devlettir. 40 yıllık savaş mi olur dunya savaslari bu kadar uzun surmedi. İki tarafin da komutanlari misler gibi anlasiyorlar vergileri paylasiyorlar. İlker basbugun oglu ile pkk komutanin ogullari ayni diskoda eglenirken fotolari servis edilmisti hatirlayiniz. İki tarafta ABDnin has kullarıdir, ABD bir ulkeye saldiracagi zaman bu iki has kul aninda birlesir barisir ve yekvucut olup kan dokerler. Sonra ele gecirilen toprak ve petrolu paylasirlar. Bizim tek sorunumuz ganimetleri paylasamiyoruz iste. Abd iki tarafada kiyamiyor aranizda hal edin diyor. Pkk 5 istiyor bizim devlet 10 istiyor ABD az veriyor cok veriyor derken taraflar kiskaniyor birbirlerine giriyorlar. Ta ki sayin dost Trump bir sonra ki savaş çanlarini calana kadar. Yine aninda birlesiyor bizim 50 parcaya bolunmus devlet pkk ve hatta tarikat cemaatler bile. Misal bizim devlet Suriye devletini 3 haftada devirecegiz deyip bu maceraya atilmasaydi pkk simdi oralarda kurdistan kurabilir miydi?
 • Ahmet Ahmet 12 gün önce
  Pkklilarmi Selahattin torunu oluyor çok gul eşim geldi onlar olsada amerika İsrail'in uşağı dir Selahattin kim pkk kim
 • Salih Salih 12 gün önce
  Oo sayın dilipak hazretleri yeni mi uyandı niz hayırlısabahlar alttan alta ak partiyi kotulemektenanca operasyona sıra geldi herhalde
 • AbdullahAbdullah12 gün önce
  Yazıbızda önce Kahraman ordumuza bir dua olsaydı
 • Kürt şamilKürt şamil12 gün önce
  Sayın yazar Selehattinin torunlarını öldürmeye giderken niye sela okutuyorsunuz? Acem,Arap, Türk arasında kalmış bir kavmin hakkını kim savunacak müslüman kardeş mı? Gavurlar mı? Dua edin yaşamanıza müsade ediyoruz diyen bi kibir var siz de.
 • GökmenGökmen12 gün önce
  Allah Teala razı olsun üstad
 • Önce VatanÖnce Vatan12 gün önce
  Bu operasyonlar öncelike ülkemizin güvenliği için elzemdir. Savunma hattını 30 kmöteye taşıyacağız. Tampon bölgenin güvenliğini Suriye Milli Ordusu sağlayacak. Bizler hava ve topçu desteği vereceğiz. İsrailin bölgeyle ilgii tüm plan ve projeleri sonuçsuz kalacak. Terör örgütlerininbeli kırılmış olacak. Bu büyük operasyonun Allah'ın izniyle zaferle sonuçlanmasını müteakip çok şeyler değişecek. Allah ordumuzu en kısa zamanda mansur ve muzaffer eylesin. Kafirlerin ve zalimlerin tuzaklarından emin ve muhafaza etsin. Amin.
 • erhanerhan12 gün önce
  baktı ki,harekat ile ilgili yazmazsa olmaz.Ama İlgili,ilgisiz şeyler yazdıktan sonra ne edip, edip"makam - mevki sahibi,hazinenin anahtarı ...." diyerek yine lafı hükümete getirdi . "içimizde ki beyinsizler" derken,belki bunlardan biri de sen olmayasın.
 • vatanvatan12 gün önce
  Tanrı krallığı yahve elohim incil tevrat elçilerin işleri karaman konyada geçer.dinler arası diyolog da ahitte geçen gayri müslümler solomon hanedanlığından siyasiler seçilir.siyasileri seçmeye ö.dinçerin akrabası ş.dinçer giderdi mesih isa aleyselam türkiye gücünü gösterecek derdi.fetöde siyasiler elçidir.evangelist israil krallığı konyadan dünyayı yönetir.cumhurbaşkanıda başbakan ve ekibi konyada darp cebit işkence zorla laıkonmaya siyasiler kimin emrinderler valileri kim atar pkk terör örgütü siyasileri seçer.darbe cuntası konyada devletin yıkılığın tbmm nasıl bombalanacak ankara istanbul reyhanlı dağlıca ama lakin bakanların tamamı yahuda krallığı israil oğullarından seçilir.evangelistler.ahitte derki davut oğlu isa davutun tahtının varisidir.pkk terör örgütü siyasilerini seçer tbmm cumhurbaşkanılığıda konyaya bağlı darp cebirişkence eziyet iftira saldırıya müf.atadıalr bakancıkları sordular devleti yıkanlar gülücük ata ata medyada boy gösterirler.darbeciler devleti yıktılar.ermeni meishçilik yahudi galad solomon hanednalığı konyada devlet de yok bayrakda.
 • M.E.M.E.12 gün önce
  ALİ Önce ismini değiştir. HZ.ALİ'nin adını kirletme.Sonra git Siyonistlerin yanına.Ne demek Türk imamların arkasında namaz kılmak haramdır.
 • Mustafa Mustafa 12 gün önce
  Gercek harekat uydurulan dine yapılmalı.. Fâtiha Sûresi.5 Yalnız Sana ibadet ederiz ve yalnız Senden yardım dileriz. Ne anladık bu ayetten.... Hz Ali ranh kabri yok devasa türbeleri var mezarı yok. Bu yokluk Allah cc katında Hz Ali ranh dan ne eksildi. Kutsal Türbe mantığını yıkmadan kuran anlaşılmaz. Allah subhanehu ve teala ya aracı tayini imanı bitiriyor. Hiç duydunuz mu Rasulullah sav Bedir gazvesinde Allah’ım bana Süleyman as ile yardım et bize Musa as mın yüzü suyu ile yardım et. Uhut gazvesinde bir kayıt varmı Rasulullah sav min şöyle demiş Allah'ım orduma kardeşim davut as mın yüzü suyu hürmetine yardım et. Banahalilullah diye seslendiğin İbrahim as lam yüzü suyu hürmetine yardım et dediğiyle ilgili bir kayıt var mı. Yıkın kutsal türbe mantığını. Yüzü suyu şirk DEĞİLMİ. Hani Allah cc şah damarımdan yakın dı, şah damarından daha yakın ne olabilir.??
 • dindar kindardindar kindar12 gün önce
  özdil in bugün köşesinde yazdığı uzun yazıyı okuyun.dönen dolapları yazmış...
 • ORHAN İNANORHAN İNAN12 gün önce
  ELİNİZE SAĞLIK.ALLAH(CC) ZALİMLERE KARŞI ORDUMUZU MUZAFFER KILSIN İNŞALLAH..MESELE KÜRT TÜRK SAVAŞI OLSAYDI ,BU GÜNE KADAR TÜRKİYEDE AKAN KANIN HESABI YAPILAMAZDI..ÇOK ŞÜKÜR PKK NIN VE YANDAŞLARININ BUNCA KAŞIMALARINA RAĞMEN ,AKLI SELİM GALİP GELDİ VE KORKULAN OLMADI.BUNDAN SONRA HİÇ OLMAZ İNŞALLAH..BİZLER DİNİ BİR KARDEŞİZ..DEĞİL KÜRT TÜRK ,BÜTÜN DÜNYA MÜSLÜMANLARI KARDEŞTİR..BU NUN GEREĞİNİ YAPMAK İÇİN YARIŞALIM..PKK KISA SÜREDE BİTECEK İNŞALLAH,ANCAK YENİ FİTNELERİN ALT YAPISI OLUŞTURULUP BU MİLLETİN ÜZERİNE SALINACAK..AKLIMIZI VE İMANIMIZI IRKÇI AYRIŞMALARA YENİK DÜŞÜRMEYELİM..
 • HasanHasan12 gün önce
  Isit'in adi gecmiyordu dilipak.Yalan dinini baskasina sakla.Sende bu projenin icindesin.Isit misit yoktu pkk pyd vardi hani su tayyib ve akpnin davul zurnayla sinirdan gecirdigi.musluman kuran oldursun diye.Sinirdan gecirdigi pkk pyd.isit yoktuSimdi tayyib butun radikal dinci islam teroristlerini tayyib iceri alacak????Buda bir secim tiyatrosu.baska bir sey degil.sen ne oldugunu biliyorsun ama korkundan yazamiyorsun bu kadar basit.
 • OmerOmer12 gün önce
  Amerikalı kaypak senatörün tehditlerine cevap veren Türk sayısı çok az. Sosyal medyada bu kaypakları izleyip, ingilizceyi en az orta seviyede biler her vatandaşımız ingilizce küfür etmeden itiraz etmelidir.Ya da Türkçe yalın bir dil kullanarak itiraz etmelidir ki google ingilizceye doğru çeviri yapsın. Savaş sosyal medyada da sürüyor. Vatandaşlık Görevlerimiz var.
 • IzmitIzmit12 gün önce
  Dost suriye diyen arkadas ayni martavali okumayin,ayni suriye ocalana yillar boyu bakti hemde sam da,yillar boyu coluk cocuk genc yasli asker sivil demeden turkiyenin milletine devletine sardiklari belayi sinir komsusunda teror liderine villada bakarak zevkle izleyen suriyed3n neyin vahdeti olacakmis tam bir nusayri kafasi iran kafasi,belliki khk dan filan sknti yasamissin.
 • FerhatFerhat12 gün önce
  Ali rumuzlu kardeş, burda iblisin yeryüzündeki varisleri siyonistlerin ve onların kuyruğu evanjelistlerin yüzyillardir islam ve ümmetin üzerindekikurguladıkları oyunları idrak etmeliyiz. Zira bunlarin nihayi hedefi ümmetin evlatlarını birbirinin canına düşürüp islamı yok etmek. Dolayısıyla bunu tek başlarına başaramayacaklarını çok iyi bildikleri için hertürlü seytani planlar yapmaktalar. Yıkılmaz denilen osmanliyi yikan bu siyonist güçler 100 yıl önce osmanlıyı yıkıp yerine 100 yildir onlarin seytani çıkarlarına siyasi, askeri, ekonomik ve ahlaki hizmet eden Liberalizm merkezli düzeni topraklarimizda ve israil güdümlü monarşik düzenleri arap yarim adasinda inşaa ettiler. Dolayısıyla kurmak istedikleri PKK devletide askeri, siyasi ve ahlaki tamamen bu iblislerin vesayeti altinda bir devletten ibaret olacak, bundan emin ol. Biz ümmet olarak, yani selahaddinin torunları ve fatihin torunları bu iblisin varislerinin oyunlarını bozmak istiyor isek o zaman bir binanın tuğlaları gibi birbirimize sımsıkı kenetlenip bina gibi tek saf olmalıyız ve Tevhid sancağı altinda toparlanıp bizi birbirimize düşürmek isteyen siyonizme karşı birlikte göğüs gerip muzaffer olmalıyız. Malesef siyonizm ve siyonizmin uşakları bizleri yüzyıldır Apokürtçü ve Atatürkçü gibi siyonizm kaynaklı ideolojiler ile zehirleyip aramıza nifak tohumları ekti. Nitekim biz de bu oyuna geldik ve birbirimize düşman edildik. siyonizm bizi birmize karşı savastirir iken en büyük darbeyi islam avurarak kendi siyonist gayelerini tek tek hedefine ulaştırmayı başardı. Ümmetin bir an önce bu gafletten uyanması gerekiyor ve bizim tekrar aynı sancak altinda kendi ölçü ve değerlerimiz dogrultudunda birleşerek kendi küllerimizden ayağa kalkmamiz gerkiyir, aksi takdirde siyonizm arap bahari adı altında devreye soktuğu kargaşalarda olduğu gibi gine tek bir mermi atmadam islam ve ümmetine en büyük darbeyi vuracak. Bizim dimimiz türkün kürde nede beyazin siyaha bir üstünlügü olmadığını zikr ediyor, bizi birbirimizden Üstün kilan sadece takvamiz. Allah cc fasik topluluklara yardim etmez, o yüzden fasıklıkdan vaz geçip bir an önce hep birlikte rabbimizin iradesine teslim olup resulallah efendimizin sünnetlerini tatbik esebilecegimiz kendi gücümüzü olusturmaliyiz. Allah müminlerin yardımcısı olsun. Müminler ancak kardeştirler.
 • ÜnalÜnal12 gün önce
  PKK terörünün baronu tatil köyünde türkiye tarafından tatil yaptırılıyor emirzadelerine operasyonhani bahcelinin seçimlerde bir ipi vardı o ipi kullanıp terörün başı apoyu niçin asmazlar asil lar varken suretle niye ilgileniliyor derimde yeni türkiye farz ıslami değil sunnet ıslami uyguluyor ya HERHALDE ondan
 • Sina SALIKSina SALIK12 gün önce
  İnşallah operasyon milleti uyutup Erdoğan'ı tuzağa çekme operasyonu değildir. Zaman gösterecek.
 • Leyla Leyla 12 gün önce
  Sende garip bir ruh hali var ALLAH dan ordumuza muzafferiyet işleyeceğini gene komutanı suçlama zannin çoğundan sakin diyor ayetikerime sen kendini düzelt
 • yeni türkiyeyeni türkiye12 gün önce
  Murat Muratoğlu yazdı: Peki, bu insanlar Avrupa ülkeleri için tehdit de bizim için değiller mi? Madem bu kadar kötü bir şey, neden bunu kendi halkımıza yaşatıyoruz? Avrupa'yı korkuttuğumuz milyonlarca Suriyeli ile yıllardır birlikte yaşıyoruz!
 • NurullahNurullah12 gün önce
  "Barış Pınarı" harekatının yapılmasının temel sebebi; sözde kürt devletinin kurulmasını engellemektir, hiç kimse 82 milyonun vergileriyle icra edilen bu harekattan iç siyasette kendisine oy devşirmesin, Mehmetçiğin alınterini ve aziz kanını kendine yontmaya çalışmasın. Mehmetçik, ülkedeki herhangi bir A partisinin elemanı değildir, tüm Türkiye'nin bir parçasıdır.
 • AliAli12 gün önce
  Artık ırkçı türk imamların arkasında namaz kılmak haramdır
 • FerhatFerhat12 gün önce
  30 km derinliğinde bir güvenli bölge ne anlama geliyor? Kısacası 30 km derinliğinde güvenlli bölge kurulacak olan PKK Devleti ile Türkiyenin arasina arap nüfusun yerleştirileceği bir Tampon bölgeden ibaret olacak. Bu sebepten dolayıda Suriyedeki pkk sorununu kökten çözmüş olmuyoruz, aksine 30 km lik bir alana kaydırılmış oluyor. Dolayısıyla Türkiye ve ABD kendi aralarında mutabakat sağlıyorlar ve ABD Türkiyenin ağzına biraz bal sürüp BOP projesini Suriyede büyük bir oranda başarılı bir şekilde tamamlamış oluyor. Yani anlayacağınız kadarı ile bir ali cengiz oyunu oynanıyor gibinsanki. Yandaş medya sanki pkk yı ve abd yi suriye topraklarindan süpürmek için girdik gibi veyahut süpürmek istiyoruz gibi yanlış bir algi oluşturuyor , fakat işin aslı malesef öyle değil. Nitekim Türkiye Pkk sorunun çözmek için nihayi ve somut bir adım atmıyor, zira sadece tampon bölge husunda abd ile mutabakat sağlayıp sorunu 30 km lik bir derinliğe kaydiriyor. Buda BOP projesinin dünkü kadar tazeliğini ve diriliğini koruduğunun bir işaretidir. Malesef suriye politikası baştan beri BOP projesine hizmet etmekte idi ve halen hizmet etmekte gibi görünüyor. ABd ve siyonizmin gazına gelip sözüm ona suriye yebizdeki acılı ve soslu Demokrasiyi götürecektik. Kısacası süreç böyle başlamıştı. Hatta suriyeye demokrasi götürebilmek icin az kalsin Sudi amerika ile islam ordusu dahi kuruyorduk. Neyseki sudi amerika ile islam ordusu kurma fikri gerçekleşmedi ve cok şükür Mehmetciğimiz suud kralının oyuncağı olmadı. Fakat bu suud ailesi ile kurulmak istenen islam ordusunun herhalde herkez gayet iyi tahmin edebiliyordur umarım kime hizmet edeceğini. EğerTürkiye Pkk sorununu çözmek istemiş olsaydı, bölgede bizim ve komşularımız için tehtit oluşturan daiş, pkk, ypg ve abd gibi terörist unsurları bölge ülkeleri ile birlik ve beraberlik içinde vahdet ile bertaraf etmeye odaklanırdı. Zira bu unsurlar aynı zamanda islam coğrafyası, özellikle komşu ülke Suriye için büyük bir tehlike oluşturmakta. Dolayısıyla abd nin egit donat kapsaminda Türkiye ile birlikte suriye ve islam coğrafyasina sızdırdığı bu terörist unsurlar, buna ABD de dahil, ancak Suriye, Irak ve Iran ile birlikte hareket edildigi takdirde bölgeden bertaraf edilebilir. Aksi takdirde bütün atılan adımlar BOP projesine kısmen hizmet etmiş olur. Eger hatirliyirsanız 2004 ve 2011 yılları arası iktidar önce suriye sınırındaki mayinlı alanların temizlettirdi ve sonra Arap bahari adı altinda islam coğrafyasina başlatılan bu süreç BOP Projesi ile devam ettirildi ve arzı mevdut hayelleri ile yanıp tutuşan itrail ve evangelistler bu süreci malesef Büyük itrail ile sonuçlandıracakmış gibi gözüküyor. Ve hatta iktidar bu mayinli alanları itraililli bir firmaya temizletmek isredi isede gelen tepkiler yüzünden vazgecti ve yerli bir firmaya temizletmisti. Mayınlı alanların temizlenmesi ve Türkiye üzerinden Arap baharı adi altinda islam coğrafyasinda kargaşa yaratilması aslinda Bop projesine zemin hazirliyordu. Malesef gerçekler bundan ibaret. Allah bizi siyonizmin ve evangelistlerin şerrine hizmet eden özünde uluslar arasi ajan fakat bizdemilli kahramanmış gibi sayılanlarin oyunlarını başlarına sarsın inşallah.
 • FerhatFerhat12 gün önce
  30 km derinliğinde bir güvenli bölge ne anlama geliyor herhalde herkez tam idrak etmiş degil? Kısacası 30 km derinliğinde güvenlli bölge kurulacak olan PKK Devleti ile Türkiyenin arasina arap nüfusun yerleştirileceği bir Tampon bölgeden ibaret olacak. Bu sebepten dolayıda Suriyedeki pkk sorununu kökten çözmüş olmuyoruz, aksine 30 km lik bir alana kaydırılmış oluyor. Dolayısıyla Türkiye ve ABD kendi aralarında mutabakat sağlıyorlar ve ABD Türkiyenin ağzına biraz bal sürüp BOP projesini Suriyede büyük bir oranda başarılı bir şekilde tamamlamış oluyor. Yani anlayacağınız kadarı ile bir ali cengiz oyunu oynanıyor gibinsanki. Yandaş medya sanki pkk yı ve abd yi suriye topraklarindan süpürmek için girdik gibi veyahut süpürmek istiyoruz gibi yanlış bir algi oluşturuyor , fakat işin aslı malesef öyle değil. Nitekim Türkiye Pkk sorunun çözmek için nihayi ve somut bir adım atmıyor, zira sadece tampon bölge husunda abd ile mutabakat sağlayıp sorunu 30 km lik bir derinliğe kaydiriyor. Buda BOP projesinin dünkü kadar tazeliğini ve diriliğini koruduğunun bir işaretidir. Malesef suriye politikası baştan beri BOP projesine hizmet etmekte idi ve halen hizmet etmekte gibi görünüyor. ABd ve siyonizmin gazına gelip sözüm ona suriye yebizdeki acılı ve soslu Demokrasiyi götürecektik. Kısacası süreç böyle başlamıştı. Hatta suriyeye demokrasi götürebilmek icin az kalsin Sudi amerika ile islam ordusu dahi kuruyorduk. Neyseki sudi amerika ile islam ordusu kurma fikri gerçekleşmedi ve cok şükür Mehmetciğimiz suud kralının oyuncağı olmadı. Fakat bu suud ailesi ile kurulmak istenen islam ordusunun herhalde herkez gayet iyi tahmin edebiliyordur umarım kime hizmet edeceğini. EğerTürkiye Pkk sorununu çözmek istemiş olsaydı, bölgede bizim ve komşularımız için tehtit oluşturan daiş, pkk, ypg ve abd gibi terörist unsurları bölge ülkeleri ile birlik ve beraberlik içinde vahdet ile bertaraf etmeye odaklanırdı. Zira bu unsurlar aynı zamanda islam coğrafyası, özellikle komşu ülke Suriye için büyük bir tehlike oluşturmakta. Dolayısıyla abd nin egit donat kapsaminda Türkiye ile birlikte suriye ve islam coğrafyasina sızdırdığı bu terörist unsurlar, buna ABD de dahil, ancak Suriye, Irak ve Iran ile birlikte hareket edildigi takdirde bölgeden bertaraf edilebilir. Aksi takdirde bütün atılan adımlar BOP projesine kısmen hizmet etmiş olur. Eger hatirliyirsanız 2004 ve 2011 yılları arası iktidar önce suriye sınırındaki mayinlı alanların temizlettirdi ve sonra Arap bahari adı altinda islam coğrafyasina başlatılan bu süreç BOP Projesi ile devam ettirildi ve arzı mevdut hayelleri ile yanıp tutuşan itrail ve evangelistler bu süreci malesef Büyük itrail ile sonuçlandıracakmış gibi gözüküyor. Ve hatta iktidar bu mayinli alanları itraililli bir firmaya temizletmek isredi isede gelen tepkiler yüzünden vazgecti ve yerli bir firmaya temizletmisti. Mayınlı alanların temizlenmesi ve Türkiye üzerinden Arap baharı adi altinda islam coğrafyasinda kargaşa yaratilması aslinda Bop projesine zemin hazirliyordu. Malesef gerçekler bundan ibaret. Allah bizi siyonizmin ve evangelistlerin şerrine hizmet eden özünde uluslar arasi ajan fakat bizdemilli kahramanmış gibi sayılanlarin oyunlarını başlarına sarsın inşallah.
 • FerhatFerhat12 gün önce
  30 km derinliğinde bi güvenli bölge ne anlama geliyor? Kısacası 30 km derinliginde güvenlli bölge kurulacak olan PKK Devleti ile Türkiyenin arasina arap nüfusun yerleştirilecegi bir Tampon bölgeden ibaret olacak. Su sebepten dolayıda Sriyedeki pkk sorunu kökten kazınmış olmuyor, aksine 30 km lik bir alana kaydirilmiş oluyor. Dolayısıyla Türkiye ve ABD aralarinda mutabakat sağlıyorlar ve ABD Türkiyenin ağzına biraz bal sürüp BOP projesini Suriyede büy
 • Khk'lıKhk'lı12 gün önce
  Hayatımı mahvettiniz!! Evladımın rızkını elinden aldınız! Yazılarınız samimi değil! Allah her şeyi görendir. Kimse Allah'ı kandıramaz.Sayın yazar şunu bilin ki mahşerde ilk yakasına yapışacaklarımdansınız!!
 • ErolErol12 gün önce
  Amin ya MUiN cc Hayırlı cumalar hocam

Günün Özeti