Önce akıl

22 Haziran 2019 Cumartesi

Aklınız kadar iman edecek, aklınız kadar amel işleyeceksiniz. Akıl elbette tek başına hakikatin kaynağı ya da ölçüsü değildir. Ama ve illa önce akıl. Aklınızı doğru kullanmak istiyorsanız, önce Yaratanın yaratılana vahyettiği yaşama biçimi olan kitaba bakın, sonra onu Allah’ın rızası istikametinde anlamak için Resulün siretine ve sünnetine bakın. Ve sonra istişare ve şûra yapın. Bilenlere danışın, aileniz ve arkadaşlarınızla konuşun.

Ardından tarihe bakın. Sonra bir gelecek hayaliniz olsun.

Sonra adaylara bakın. Önce ehliyet ve liyakatlarına, sonra ait oldukları partiye bakın. Sonra kadrolarına, projelerine bakın. Sonra sözlerine bakın, üslublarına bakın. Onun dostlarına, çevrelerine bakın. Hani derler ya, “Bana dostunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim”. Kim seçilirse bundan kim mutlu olur, kim üzülür ona bakın.

Her insanın korkuları ve umutları vardır. Bir de o açıdan değerlendirin.

Şu seçim sürecindeki hal ve gidişlerine, ahvallerine, adablarına bakın. Sonra vicdanınızın sesini dinleyin.. Vicdan ilk adres de değil. Şeytan sizi vicdanla da aldatmasın. Ona göre karar verin.

Sakın ola kafanızı kiraya vermeyin, “Bana güven gerisini düşünme sen” diyenlerin sözlerine itibar etmeyin. “Sen benim dediğimi yap, varsa günahı benim boynuma” diyenlere inanmayın.

Temel ölçü şu: Ya iyilerden en iyisini ya da kötülerden en az kötü olanı. Oy kullanmamak, en kötüsüne razı olmak demektir.

Kime oy verirseniz verin, yarın vekaletteki kastınız dışında bir işlem yaparsa, rüşvet, torpil, suiistimal yapıldığından emin olursanız, bunu yapan babanız da olsa sesinizi yükseltin. Böyle yapın ki, kendinizi kurtarasınız, böyle yapın ki, memleket kurtulsun. Hatta böyle yapın ki, bu yanlışı yapan kişi sonunda gidip cehenneme odun olmasın.

Sözüm herkese.

Biz sadece “kendimize Müslüman” değiliz. Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir Peygamberin ümmetiyiz. Seçimi “geçim derdi” yapmayın. Ucuz vaadlere kanmayın. Meta üzerinden siyaset yapanlara itibar etmeyin. Yaldızlı sözlere, sloganlara kanmayın. “Feraset” sahibi olalım da “Allah’ın nuru” ile bakalım. Allah bize “Hakkı hak batılı batıl göstersin, Hak’da toplanmamızı nasib etsin”. İnsanlara ne yapacaklarını söylemek yerine karar verirken nelere dikkat etmeleri gerektiğini söyleyelim. Misyonerlik yapmayalım. Tebliğ yapalım!

Yarın seçim bitecek, komşularımızın yüzüne bakacak yüzümüz olsun. Siyaset, bizim geleneğimizde kavga sebebi değil, maslahat yani  sulh etme” sanatıdır. Bir yandan aklımızla vicdanımızı barıştıracağız, bir yandan insanı insanla barıştıracağız, bir yandan da insanı tabiatla, fıtratla barıştıracağız. Sonuçta bu 3 barış bizi Allah’la barışa götürecek.

Taife giden Peygamber gibi olacağız. Merhametimiz gazabımızdan, sevgimiz nefretimizden büyük olacak. “gönül kazanmak” üzere bir dil kullanacağız. “Güzel söz ve hikmet”le anlatacağız anlatmamız gereken ne varsa. “Güzel örnek” olacağız, “El emin” olacağız.

Bir de işin “La ilahe” boyutu var. “Def-i mazarrat, celbi menafiden evladır.” 7-8 Hasan Paşa mantığı ile hareket edecek olursak, ABD, İngiltere, AB, İsrail’in derin güçleri ne diyorsa tersini yapın, hakikate daha yakın olursunuz. Mesela trollerin üslubunun tersini yapın, yine aynı sonuca ulaşırsınız. Vay o trolleri çoğaltanlar, onları örgütleyen ve besleyenlerin haline! Onlar da onlar gibidir. Bizim hicvimizde bile edep olmalı. Latife “Latif” olmalı. Sonunda muhatabını “Lutuf”a erdirmeli ki, netice “İhsan” olsun ve biz “Muhsin” olalım. “Allah’ın ikramı”na, rahmet ve bereketine hak kazanalım!

Siyaset de bizim için rahmet ve bereket vesilesi olmalı. İkrama ve ihsana ulaşmalıyız bu yolun sonunda. Ve demeliyiz ki, “bütün insanlığın hayrına olmayan bir çözüm teklifi, bizim teklifimiz olmayacaktır.

Evet, biz “Alemlere rahmet olarak gönderilen bir Peygamberin ümmetiyiz”. Bir topluluğa olan öfkemiz bile, bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmemeli.

İşi ehline vereceğimizi söylememiz gerek bizim dışımızdakilere. Ehliyet ve liyakatın bizim nezdimizde imandan önce geldiğini söylemeliyiz. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı duracağımızı söylemeliyiz. Zalim babamız da olsa, mazlum düşmanımız da olsa. Öyle ya, Allah buyurdu: “Bir kavme olan düşmanlığınız sizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmesin.

İnsanları, doğdukları ana babaya, doğdukları toprağa, derilerinin rengine ve cinsiyetlerine göre kategorize etmeyeceğiz. Bunlar Allah’ın iradesi ile olan şeylerdir. Bundan dolayı geri ya da üstün olamazlar.

Bizim işlerimiz İttihat, İttifak ve İtilaf temelinde gerçekleşecektir. Din temelinde ittihad, erdem temelinde ve adalet temelinde mazlumiyete dayalı ittifak ve değer üreten herkes barış temelinde, hürriyet temelinde nimet ve külfet dengesine dayalı itilaf!

Ben bu yaşıma kadar, böyle pembe romanların kapağı gibi kalp işareti, aşk ve sevda sözü edilip, böylesine sert, tehditkar sözlerin kullanıldığı öfkeli bir seçim kampanyası görmedim. Hani “güzel söz ve hikmetle yanlış fiili sahibini Hakka çağıracaktık! Öte yandan; çağırsan da bir çağırmasan da. Biz yine davet görevimizi yapalım da, birilerinin gözleri var görmüyor, kulakları var duymuyor, kalpleri var hissetmiyor. Öte yandan; Hz. Yunus’un başına gelenleri bir okuyun derim.

Kim kazanırsa kazansın siyaset, arkasından mediayı ve STK’ları da sürükleyerek kaybetti. Oysa siyaset “Sulhetme” sanatı olması gerekir ama, batılı tescil, muhatabını kurtuluşa davet değil, adeta itibar cellatlığına döndü. Bu kadar dürüstlükten söz edip, soru çalan bir tezgâhla nasıl dürüst olunur ki. Siyasiler  böyle davranırsa sokaktaki insan ne yapmaz ki!

Size Siyasetname, Emanname, Fütüvvetname, Pendname okuyun diyeceğim ama zaman kalmadı. Ama siz yine de bunları okuyun. Bilgi sahibi olmadan kanaat sahibi olmayın. Sonra pişman olursunuz.  Mutlaka ve en önce de, şu iman ettik dediğiniz kitabı. Bakın bakalım içinde ne yazıyor! Çünkü hayat devam ediyor ve biz her gün farklı bir seçimle imtihan ediliyoruz. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Muhammet KahramanMuhammet Kahraman24 gün önce
  Hakikaten pak diliniz var . Yaziniz bana ümit vedi
 • Enver ÖZEnver ÖZ25 gün önce
  Anlatımlarınız çok bilgilendirici. Ekseriyetine katılmakla birlikte beni hala dahi hayal kırıklığına uğrattığınız hususlar var. En iyiyi bulamıyoruz ama kötünün iyisine razı olacağız..yani o kötünün iyisi Akp. Neden dilinizin altındaki baklayı çıkarmıyorsunuz. Neden cesurca Akp ye ve T.Erdoğana sizler gömleği çıkardığınızı söyleyipte Bop eşbaşkanlığına atandığınızda bu millete en büyük kötülüğü yaptınız demiyorsunuz Sayın Dilipak Hocam? Onlara bir davaya bir dünya hırs ve hevası için yüz dönmek kısa vadede sizlere dünyalıklarınızı fazlasıyla temin etmenizde imkan sağlayabilir; ancak nihayetinde ihanetinizin bedelini sizden daha çok bu millet ödeyecek demediniz veya demiyorsunuz? Mensubu olduğunuz Milli Görüş Türkiye siyasetinde kısa dönemlerde de olsa hem yerelde hem de ülke yönetiminde fevkalade iyi örnekler vermişken bu davaya yüz dönmeniz size mi fayda sağladı veya millet mi kazandı? Bir 28 şubat mağduru olan bu kutlu dava sizin gibi siyaseten iyi örnek teşkil etmiş birisinin desteğiyle şaha kalkmaz mıydı diye sorabilmelisiniz mesela.Ben Türkiye ve insanının bu kapalı kapılar ardında kurgulanan kirli siyasetten çok çektiğini söylüyorum. Onun için Sayın Hocam ben sizin samimiyetinize inanmak istiyorum. Sorun bunları.. bilginizle kültürünüzle imanınızla siz bunu başarabilirsiniz. Ebu Talip ömrünce Sevgili Rasulümüze kol kanat germiş ama iman etme noktasında sessiz kalmıştı.. İmanını sorgulamak haddimize değil. Belki pek çoğundan öncelikli olarak cennete girecek, Allah'u-alem. Ama Onu bile bunu alenen ikrar etmekten alıkoyan neydi? Kibir, kıyas, dedikodu.. neydi bilmiyorum. Ama O müşriklerin zalim olduğunu, Muhammed(as)'in davasının mübarek olduğunu, davasında ne derece haklı ve kararlı olduğunu biliyordu. Sizde iyi bir insansiniz Sayın Hocam..ama sadece iyi bir insan olarak bu dünyadan göçüp gitmek size de yetmez.
 • Cemal mertCemal mert28 gün önce
  Abdurrahman abi hay ağzın şeker şerbet yesin derlerya bence size bu söz çok yakışıyor abi bir film izledim batılılar çevirmiş filmi İsveçli kuran arn magnuson Kudüs savaşında Selahaddin eyyubinin ordusuna yenilince yaraliyken onu alıp şama götürüyor ve tedavi ettiriyor iyileşince aralarında şu konuşma geçiyor artık Kudüs avucunun içinde diyor
 • Fuat ALGURFuat ALGUR28 gün önce
  Allah razı olsun.Sizin gibi insanları var ettiği için Allah'ıma şükürler olsun...
 • EmrklEmrkl1 ay önce
  Salat kelimesi okuma-dua-kitaba uyma anlamındadır Kuran’da namaz adı geçmez nasıl kalınacağı. Kaç rekat farzını kaç rekat peygamber sünneti hangi duaları okuyacağımız yazmaz lakin hz ibrahimden beridir gelen bir namaz İbadetide vardıpeygamberimizin içtihatleri ve uygulamaları esas alınmış uygulanmaktadır kuran okurken namaz kılarken alınacak abdest Kuranda abdest alınacak her uzvun 1 sefer yukanmasıyla anlatılmıştır
 • maveramavera1 ay önce
  Sayın Dilipak oyunuzun rengini belli ettiğiniz ve Ak partiye olan desteği ifşa ettiğinizden bugüne ne kadar çok saldırıya uğradınız değil mi?Her ne kadar yanlışlar yapılsada şu anda Ak parti dışında bir altarnatifin olmadığı açıkca görülmektedir imasında bulunduğunuzgünden bugüne ne kadar çok hakarete maruz kaldınız görüyorsunuz değil mi?Dinden diyanetten dem vuran fetö tetikçileri nasılda saldırganlaştı siz Akpartiye saydırırken sizi alkışlayanlar şimdi sizenasıl saydırıyor görüyorsunuz değil mi?
 • Ali rızaAli rıza1 ay önce
  Biliyorsunuz dinde akılcılığı savunan ekol muutezile dir sünniliğe karşıdır aleviliğin fikir babasıdır , dinde akılnı kullanamasın diyen ekol ise sünniliğin fikir babasınise ebü hesan el eşaari ki sünniliğin kurucusudur islam ümmeti eşaariyi seçti ve aklını kullanmadı yani sünni mezhebi dinde aklı ve alikılcılığı dinin ruhuna aykırı sayar gazali küfür sayar v, s, sonoç ortada şimdi siz akılcı olalım derken kastınız ne ? açıkça yazın lütfen,
 • KurtogluKurtoglu1 ay önce
  Aklımı iyi kullanacagim , soruları çalan ,İstanbul umuzuda çalar.
 • İsa KESKİNİsa KESKİN1 ay önce
  'Aymaz' mı ayar mı bilmem ama hiç olmazsa adını lütfetsen korkakcıım.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Hocam, ne güzel yazıyorsunuz; uyarılarınızın doğruluğundan şüphem yok. Fakat, bunları küçük bir ilçe belediyesinde de olsa başarabilir misiniz? Bir arkadaşım 70-80 bin kişilik bir yerde ilçe başkanlığı yaptı ve iki sene dayanabildi. Telefonunu vereyim de anlatsın size nasıl tiplerle karşılaştığını... Arada bir de değil; her gün ve gün içinde sık sık...
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Pekiiii münafık olanı napcaz.Yazık oldu canım ülkeme.
 • 1 ay önce
 • İsa keskin e yanıtİsa keskin e yanıt1 ay önce
  Yorumundan çok etkilendim chp ye verecektim şimdi akp ye vereceğim hadi ordan aymaz.
 • Temel ölçü nde sıkıntı var.Temel ölçü nde sıkıntı var.1 ay önce
  Temel ölçüde sıkıntı var.
 • İsa KESKİNİsa KESKİN1 ay önce
  Sayım döküm cetvellerindeki oylar, sandık sonuç tutanaklarında ''İmamoğlu(!)'' na aktarılarak aleni oy hırsızlığı yapıldı. Açık kanunsuzluğa rağmen vicdanları rahatlatacak yargılamalar yapılamadı. Oy hırsızları şirretçe dolaştı kafa karıştırmaya devam etti. Bütün oyların yeniden sayımını bitirtilmek yerineseçim yenileme yoluna gidildi. Tüm bunlar çok vahim olaylar. Hülasa: 'İmamoğlu'na (!)'' verilecek her oy; Türkiye Cumhuriyeti'nin Bağımsızlığına sıkılan kurşun olacaktır.'Summun bukmün umyun fehum la yerciun'
 • AliAli1 ay önce
  Bir seçim ve rant için insan bu kadar dünyalık olmaz ki. Sanki ölümsüzlük vadedilmiş. Temiz ve onurlu siyaset
 • ali namlıali namlı1 ay önce
  Seçmenlerin ;sahip oldukları oyun bir emanet olduğunu , bu emaneti ehline vermeleri gerektiğini dolayısıyla yetki verdiklerinin sevabına ve günahına ortakolduklarını ,ahirettebunların hesabınınsorulacağını unutmamaları gerekir. Boynuzsuz koçun hakkını ,boynuzludan alıp verecek olan Allahü Tealaelbettekikullandığımız oyun da hesabını soracaktır!
 • Hüsnü Hüseyin Hüsnü Hüseyin1 ay önce
  Güzel, aydınlatici ve ismine uygun yorumundan dolayı Aydın Bey'i tebrik ediyor ve yorumlarının devamını diliyorum. İnsanların ölümüne değil, geride bırakacakları kötücül örneklere ve enkaza üzülüyorum!
 • Saatleri Ayarlama Enstitüsü DuyurusuSaatleri Ayarlama Enstitüsü Duyurusu1 ay önce
  İstanbul'da iki ayaklı“Yalan Makinasi” tesbit edilmiştir. Bu nedenle halkı uyarmak görevi hasıl olmuştur. Lütfen çok kısa süre içinde rekor sayıda yalan söyleyebilen bu makinaya azami dikkat ediniz. Bu makina örneğin “Sokağınıza ağaç dikeceğim” derse bilin ki seçim sonrası heykel diker. “Maaş başlayacağım” derse seçim sonrası kesinkes haraca bağlar,“Herşey çok güzel olacak” derse eskiyi mumla aratır ve "Otopark sorunu bitecek” derse bilin ki “arabanızı koyacak yer bulamazsınız’’. Lütfen insaniyet namına bu uyarıyı yayınız.
 • Hüsnü HüseyinHüsnü Hüseyin1 ay önce
  Sn. Dilipak'ın dini algısı ne kadar aktır?Öyle anladım ki bazı sözde dindarlarımız bir yandan "sakın ola kafanızı kiraya vermeyin" diye nasihat ederken, diğer taraftan da kafaları kiralamaya çalıştıklarının farkında olamayacak kadar hakkı gören gözlerinin perdelendigini göremiyorlar. Acıdır, ama gerçektir. İşte kanıt, temel ölçü diye başlayan: Ya iyilerden en iyi ya da kötülerden en kötü olanı.. Oy kullanmamak, en kötüsüne razı olmak, demektir!? Bu düşüncenin "dinle" hiçbir ilişkisi yoktur. Zaruretin zorunluluk kesbetmesi halinde baş vurulmasına izin verilen bir yoldur. Örneğin; açlıktan ölmek üzere olan birinin murdar etten yemesine müsade edilmesi gibi!İkinci ölçü: Hasan Paşa mantığına göre, ABD, İngiltere, AB ve Israil'in derin güçleri ne diyorsa tersini yapın, hakikate daha yakın olursunuz!? Bunu, utanç verici bir cehaleti kesife olarak görüyorum: Zira son din, mukaddem dinlere ve müntesiplerine düşmanlık esası üzerine tesis edilmemiştir. Aksine müevvel dinleri doğrulamak, muharref kısmını düzeltmek ve gerçek ehli kitaba hakkı görmeleri ve beseriyetin şirk hastalığından kurtulmaları için gönderilmiştir. Ayrıca mu'tedil olan, hakkı hak ve batılı batıl olarak görmektir. En yakıcı olan ise hakkı batıl ve batılı hak gibi görmektir. Halksız C. Partisi, ilahi dinlerin inşa ettiği hakkı kabul etmiyor ve inanç bir vicdan işidir, diyor. O, ilahi dinleri idari düzenin dışında tutmayı ve kendi dünyasına uygun liberal demokrat bir toplum ve yönetim oluşturmayi öngörüyor. Adaletsiz ve halksiz K. Partisi ise hak ile batılın karışımı bir din tesis etmek için 1400 sene önceki İslam ile yol alınamayacağını, güncellenmesi gerektiğini söyleyen, kendi bekası için faizi ve isteğe bağlı nikâhsiz beraberliği normalleştirme çabasinda olan ve senkretik bir toplum ve yönetim inşa etmeye çalışan maskeli bir partidir.Yani kısmen hakkı batıl ve batılı da hak olarak görendir. Bu inkar edilemez, çünkü 17 yılda yapılanlar bir gösterge-i ekberdir. Melezliğin, zahir olan müşriklikten ve kafirlikten daha tehlikeli olduğu malumunuzdur. Dini tahrif ederek yoksa vahiy dinine dokunmayarak, ladini bir yeni toplum tesis etmek mi menaf'i celb ve mazarratı def etmektir? Üstadımm!? Demokrasilerin ve demokratik toplumların en büyük aybı, dilenerek ve etik olmayan yöntemlerle algı oluştutarak oy toplamalarıdır. Sözde siyasetçilerin de bunu "milli irade olarak lanse etmeleridir". Allah, hepimize hakkı hak olarak görmeyi nasip etsin!
 • CevdettCevdett1 ay önce
  KAN KUSUP KIZILCIK ŞERBETİ İÇTİK DİYEREK DESTEĞİMİZ ''BİZDEN'' OLANA. KUZU POSTU KILIĞINDA İMAMOĞLU'NUN ALTINDA CANAN VE CHP'NİN MİLİTAN YÜZÜ VAR. REİS'İN HATIRI İÇİN BİR DEFA DAHA BİNALİ...
 • Şakirtlere acilduyuruŞakirtlere acilduyuru1 ay önce
  Şakirtler son bir omuz verin İBBB'yi Erdoğan'dan alıp Pontus'luya verelim. HDP ile görüşülsün kandil bi daha üflesin. Penisilvanya Yahudi Lobisini devreye alsın veTrump "F-35 bitti" desin. Macron'la Fransa imamı görüşsün: Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin ne işi var desin. Sisi pisi pisi desin, Emre Uslu devreye girsin bu akşam Fitch "Türkiye batacak" desin. Moddy's bu gece yarısıpuan kırsın. Hadi kıtmirler! Hocamızı üzmeyelim.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Yine HUd süresi 114 ayette öğle,ikindi,akşam, yatsı ve sabah yan, beş vakit namazوَاَقِمِ الصَّلٰوةَ طَرَفَيِ النَّهَارِ وَزُلَفًا مِنَ الَّيْلِۜ اِنَّ الْحَسَنَاتِ يُذْهِبْنَ السَّيِّـَٔاتِۜ ذٰلِكَ ذِكْرٰى لِلذَّاكِر۪ينَۚGündüzün iki tarafında (öğle ve ikindide) ve gecenin (gündüze) yakın vakitlerinde (akşam, yatsı ve sabah da) dosdoğru namaz kıl. Muhakkak ki iyilikler (elde edilen dereceler) kötülükleri (küçük günahları) ortadan kaldırır. İşte bu, anlayışı ve kavrayışı olanlar için bir öğüttür. *
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Yine bakara süresi 238.ayette özellikle ikindi namazı ve diğer namazlar حَافِظُوا عَلَى الصَّلَوَاتِ وَالصَّلٰوةِ الْوُسْطٰى وَقُومُوا لِلّٰهِ قَانِت۪ينَNamazlara ve orta namaza/ikindi namazına devam ediniz, gönülden bağlılık ve saygı ile Allah'ın huzurunda ayakta durunuz.
 • Binali MarşıBinali Marşı1 ay önce
  Binali akınlarda çocuklar gibi şendik. Binali o gün dev gibi bir orduyu (ABD, İsrail, Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya, Yunan, Rum, FETÖ, PKK, Moddy’s, Fitch, AB, Medya, Koyun-tosun-koç, ...) yendik. Ak saçlı Binali Bey haykırdı”ilerle”. Bir 23 Haziran günü geçtik İstanbul’a kafilelerle. Binali akınlarda çocuklar gibi şendik. Binali O gün dev gibi orduları yendik.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Devam öğle,ikindi,akşam,yatsı ve sabah namazı İsra süresi 78 ayet اَقِمِ الصَّلٰوةَ لِدُلُوكِ الشَّمْسِ اِلٰى غَسَقِ الَّيْلِ وَقُرْاٰنَ الْفَجْرِۜ اِنَّ قُرْاٰنَ الْفَجْرِ كَانَ مَشْهُودًاGüneşin öğlede zevali dolayısiyle gece karanlığına kadar (belirli vakitlerinde) gereği üzere namazı kıl, bir de sabah namazı kıl. Çünkü, sabah namazın tanık olunan bir namazdır. Burada belirli vakitler dediği namaz vakitleridir.
 • aydinaydin1 ay önce
  isa kimse yüzde yüz hakikatin savunuculuğunu yapamaz.erdoğan vatandaşın telefonlarını dinletiyorsa,ben kızarım..aile hayatı kutsaldır."kutsal alanı dinlemeye aldıracaksın. sonrada kalkıp erdoğan düşmanlığı yapma" diyeceksin... benim hiçbir partiye partisel bir bağlılım yok.allah bu milleti lidersiz bırakmaz.bir erdoğan gider,bir başka erbakan gelir.ama ahlaki ilkelerden ödün vermeyeceksin.kaldı ki,lider merkezli bir siyaset türkiyeyi çıkmazlara sürüklüyor.bilin ki, muhammed öldü diyenler,ölmez olan allahtır"diyen hz ebu bekr ve hz ömeri anlamak lazım.bak atatürkte öldü.ama atatürkçüler bu biyolojik olayı bir türlü kabullenemiyorlar.anıtkabirde akıldışı bir şekilde ağlayarak sapıtan adamlarla dolu.devlet adamları ülkeyi akıldışı bir şekilde ölüye şikayet ediyor.halkda beğenmedikleri siyasileri yine akıldışı bir şekilde atatürke şikayet ediyor.bu yüzdende onların içlerinden bir daha atatürk çıkmadı.çıkmayacakta.çünkü lider sevici hareketlerin doğasında vardır hareketin erken ölmek.yunan mitolojisinde olduğu oğlun babasını aşmasına izin verilmeyen kent devletleri daha sonra esir düştü.lider kültüne bağlı her hareket,çözümleri daha sonraki süreçte kurumsallaştırımaz.devletin her kademesinde "en büyük atatürk" sloganları başka atatürklerin yetişmesinde engeldir. ne demişti kemalist kadro harekatının büyük düşünürlerinden şevket süreya aydemir;"o gün şartlarında atatürkü putlaştırmaya mecburduk.ama anladık ki kahramanı putlaştırıncaasıl o zaman öldü". bir ölümlüyü bu kadar "ölümsüz" yapmak,üstelik ölüme bir yok oluş olarak bakan ateist bir lidere bu kadar akıldışı inanç beslemek raison detat"a gölge düşürüyor.bugünde erdoğan için ölürüm diyen adamlar var.bizim inancımızda ters. sadece allah için ölünür. devleti hepten bir kişi kültüne indirgemekle kemalistlerin düştüğü hütüyü düşüyorsunuz.kurtuluş savaşanı tek başına atatürkte vermedi.bir kadro harekatı sözkonosuydu.bugün erdoğan içinde aynı şey geçerli.bu gelecekte daha ciddi lider sıkıntısına yol açacak.tersi durumunda allahta sizi istanbullda yenilgiye uğratır.arkasından başka potasiyeller yaratıp,bir yenilgiden 2-3-4 sıçrayışta hamlelerin önünü açtırır.siz kazanmakla değil,süreçle,ilkelerle yol alacaksınız.erdoğan okuduğu şiire kendi inanmıyor.hani nerde yenilgi yenilgi büyüyen zaferler" dediği o mısra.uhud gibi bir yenilgi alırsın,sonra hendekle kazanır.gelip mekkeyi fethedersin.böyle ortalıkta abidik kubidik laflar eden adamlar var.dal-kavuklar var.zaferle değil,seferle emrolundunuz.zire neyin zafer neyin yenilgi olduğu bilemezsiniz.ahlaki ilkeleri çiğnediğinizve düşmanınıza benzediğiniz an, savaşı asıl o zaman kaybedersiniz.erdoğan telefonları dinletmemeli.ahlaki prensibleri çiğniyor.
 • aydınaydın1 ay önce
  isa kimse yüzde yüz hakikatin savunuculuğunu yapamaz.erdoğan vatandaşın telefonlarını dinletiyorsa,ben kızarım..aile hayatı kutsaldır."kutsal alanı dinlemeye aldıracaksın. sonrada kalkıp erdoğan düşmanlığı yapma" diyeceksin... benim hiçbir partiye partisel bir bağlılım yok.allah bu milleti lidersiz bırakmaz.bir erdoğan gider,bir başka erbakan gelir.ama ahlaki ilkelerden ödün vermeyeceksin.kaldı ki,lider merkezli bir siyaset türkiyeyi çıkmazlara sürüklüyor.bilin ki, muhammed öldü diyenler,ölmez olan allahtır"diyen hz ebu bekr ve hz ömeri anlamak lazım.bak atatürkte öldü.ama atatürkçüler bu biyolojik olayı bir türlü kabullenemiyorlar.anıtkabirde akıldışı bir şekilde ağlayarak sapıtan adamlarla dolu.devlet adamları ülkeyi akıldışı bir şekilde ölüye şikayet ediyor.halkda beğenmedikleri siyasileri yine akıldışı bir şekilde atatürke şikayet ediyor.bu yüzdende onların içlerinden bir daha atatürk çıkmadı.çıkmayacakta.çünkü lider sevici hareketlerin doğasında vardır hareketin erken ölmek.yunan mitolojisinde olduğu oğlun babasını aşmasına izin verilmeyen kent devletleri daha sonra esir düştü.lider kültüne bağlı her hareket,çözümleri daha sonraki süreçte kurumsallaştırımaz.devletin her kademesinde "en büyük atatürk" sloganları başka atatürklerin yetişmesinde engeldir. ne demişti kemalist kadro harekatının büyük düşünürlerinden şevket süreya aydemir;"o gün şartlarında atatürkü putlaştırmaya mecburduk.ama anladık ki kahramanı putlaştırıncaasıl o zaman öldü". bir ölümlüyü bu kadar "ölümsüz" yapmak,üstelik ölüme bir yok oluş olarak bakan ateist bir lidere bu kadar akıldışı inanç beslemek raison detat"a gölge düşürüyor.bugünde erdoğan için ölürüm diyen adamlar var.bizim inancımızda ters. sadece allah için ölünür. devleti hepten bir kişi kültüne indirgemekle kemalistlerin düştüğü hütüyü düşüyorsunuz.kurtuluş savaşanı tek başına atatürkte vermedi.bir kadro harekatı sözkonosuydu.bugün erdoğan içinde aynı şey geçerli.bu gelecekte daha ciddi lider sıkıntısına yol açacak.tersi durumunda allahta sizi istanbullda yenilgiye uğratır.arkasından başka potasiyeller yaratıp,bir yenilgiden 2-3-4 sıçrayışta hamlelerin önünü açtırır.siz kazanmakla değil,süreçle,ilkelerle yol alacaksınız.erdoğan okuduğu şiire kendi inanmıyor.hani nerde yenilgi yenilgi büyüyen zaferler" dediği o mısra.uhud gibi bir yenilgi alırsın,sonra hendekle kazanır.gelip mekkeyi fethedersin.böyle ortalıkta abidik kubidik laflar eden adamlar var.dal-kavuklar var.zaferle değil,seferle emrolundunuz.zire neyin zafer neyin yenilgi olduğu bilemezsiniz.ahlaki ilkeleri çiğnediğinizve düşmanınıza benzediğiniz an, savaşı asıl o zaman kaybedersiniz.erdoğan telefonları dinletmemeli.ahlaki prensibleri çiğniyor.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Daha önce beş vakit namaz Kur'anda var mı deyip benim hadislere uydurma diyenlere beş vakitnamazın Kur'anda yeri olduğunu burada yazacağım demiştim. İşte size beş vakit namazın Kur'andaki yeri sabah ve yatsı namazları ( ben aslında namaz demiyorum Salat kullanıyorum ama herkes namaza aşina olduğu için burada namaz olarak yazıyorum) Evet nur süresi 58.ayette hem sabah namazı (salatı fecr ) hem de yatsı namazı ( salatı ışai) geçmektedir.يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا لِيَسْتَأْذِنْكُمُ الَّذ۪ينَ مَلَكَتْ اَيْمَانُكُمْ وَالَّذ۪ينَ لَمْ يَبْلُغُوا الْحُلُمَ مِنْكُمْ ثَلٰثَ مَرَّاتٍۜ مِنْ قَبْلِ صَلٰوةِ الْفَجْرِ وَح۪ينَ تَضَعُونَ ثِيَابَكُمْ مِنَ الظَّه۪يرَةِ وَمِنْ بَعْدِ صَلٰوةِ الْعِشَٓاءِ۠ ثَلٰثُ عَوْرَاتٍ لَكُمْۜ لَيْسَ عَلَيْكُمْ وَلَا عَلَيْهِمْ جُنَاحٌ بَعْدَهُنَّۜ طَوَّافُونَ عَلَيْكُمْ بَعْضُكُمْ عَلٰى بَعْضٍۜ كَذٰلِكَ يُبَيِّنُ اللّٰهُ لَكُمُ الْاٰيَاتِۜ وَاللّٰهُ عَل۪يمٌ حَك۪يمٌSİZ ey iman edenler! Meşru bir biçimde sahip olduğunuz kimseler[3056] ve içinizden ergenlik çağına ulaşmamış olanlar (dahi),[3057] günün şu üç (vaktinde)[3058] yanınıza girmeden önce sizden izin istesinler: sabah namazından önce, öğleyin elbiselerinizi çıkarıp istirahate çekildiğiniz vakit ve yatsı namazından sonra. Bu üç vakit sizin için mahremiyet vakitleridir. Bu vakitler dışında birbirinizin yanına girip çıkmanızda, sizler için de onlar için de herhangi bir beis yoktur. Bu mesajları Allah size işte böyle açıklamaktadır: zira her hükmünde tam isabet sahibi olan Allah, (yarattığı insanı) çok iyi bilmektedir.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Dilipak aklım binali bey diyor ama bir eksik var.O da olursa vereceğim.Ocalan oy istedi ama esed gelirde suriyeliler cumhur ittifakını destekleyin derse iş tamamdır.Binali bey kazanır yoksa 5-6 puanı nasıl kapatacak
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Anlaşılan öcalan ve pkk cumhur ittifakına,hep millet ittifakına destek veriyor.Peki bahçeli bekaya ne oldu
 • rrrrrr1 ay önce
  demokrasinin güzelliği bu bu seçim İmamoğlu dersin yapamazsa beş sene sonra Necdet Gökçınar dersin
 • mehmet aslanmehmet aslan1 ay önce
  Masonlar uydu hazır olan İmamoğlu’na!
 • cmtncecmtnce1 ay önce
  siyasetin imtihan günü de 23 haziran 2019 oldu. soruları da önceden aldılar, kopyada çektiler. denizde boğulmakta olanın kendine yardım edenide yanında dibe çektiğini herkes bilir: medyacılar, dinci tarikatçılar, stk süslü zoroscular vakıf makyajlı götürücüler cümbür cemaat çay ekili yamaçlardan akan sel gibi sürüklenip yuvarlanıyorlar. aklını kullanabilen bizler (en azından bendeniz) kenardan seyrediyorum ve bekliyorum. elimin uzandığı yerekadar da uyarıyorum. kim kazanırsa kazansın değil, ÜLKEM, YURDUM İNSANI, İNSANLIK kazansın diliyorum. Allah'a da bu yönde dua ediyorum kesin ve net.
 • İlbeyhanımaİlbeyhanıma1 ay önce
  "Dolandırıcıların en büyük silahı , KURBANLARININ ÖNCE AKLINI ALIRLAR.... öyle bir tablo çizerlerki , bir anda ayaklar yerden kesilir kendilerini cennette zanneder kurbanlar..... Artık AKIL gitmiştir baştan.... Sonra herşeyini alırlar SAFLARIN.... MALINI, EVLADINI, NAMUS VE ŞEREFİNİ vs vs herşeyini... Tıpkı HASAN SABBAH , FETULLAH , BADECİ ŞEYH gibi,"buraya kadar tamam BTP başkanı Prof Haydar Başı Fetö ve diğerleriyle nasıl yanana getirmeyi nasıl başardın anlayamadım...Nasrettin Hoca misali birşey kaybettin, kaybettiğini alakasız yerde arıyorsun. Tüm davalarını yargı kararıyla kaznmış birini bir yayın organında sokak ağzıyla suçluyorsun... Hezeyanların yanına kar kalmaz benden söylemesi... Hayatını Fetöyle mücadeleye adamış her konuda herkesten etkili yetkili kıdemli birini iftira ve dedikodularına malzeme yapamazsın. Saydığın isimlerin alayı Haydar Hoca hariç belki konuyla iltsaklı olabilir... Bilki Haydar hoca görüş ve düşünceleriyle tüm dünyanın vede bu milletin henüz tüketilmemiş umutları ve en ferasetli yüzüdür, aydınlık geleceğidir... Haddini bil öyle konuş...
 • Abdullah Abdullah 1 ay önce
  Kendinize gelin sn yorumcular chp batıl iyi de akp hak mi ikisi de batıl müslüman batilin yanında yer almaz hak kin yanında yer alır illa ki saadet
 • AlperAlper1 ay önce
  Kim kamu malı yediyse,zehir zıkkım olsun.Devlet neden kimse hesap sormuyor?Tam bağımsız yargI, d enetim, y apmayan şaibeli.Peygamber,kamu malı yiyenin neden cenaze namazını kılmadı?
 • İSAİSA1 ay önce
  ALLAH TAYYİP ERDOĞANA OLAN HUSUMETİNDEN DOLAYIŞİRAZESİNİ ŞAŞIRAN SÖZDE AYDINLARADA HİDAYET VERSİN
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Maalesef Allahın Kur'anında en önem verdiği şey olan AKIL müslümanlık iddiasında olanlarda yok. İslam toplumları çok çok azı hariç Kur'andaki İslamdan uzak oldukları için ben onlara müslümanlık iddiasında bulunanlar diyorum. Mursi öldü gitti. Çok önemli sırları varmış milletinin selameti için kendisiyle beraber mezara götürecekmiş.Yani ihvanın ve kendilerine dışarıdan destek veren farklı düşüncedeki insanların devamlı zulüm görmesine rıza gösteriyor.Bu aklı kullanmamaktır.Bildiğin ne varsa avukatlarının vasıtasıyla açıklayacaksın,sisi canavarı yatağında huzur içinde yatamayacak. Şimdi ne oldu ihvan aynı davranışta bir hale geldi.Yani zulme rıza gösterdi .Zalimin yaptığı zulüm kendisine kar kaldı.Ne diyelim bilmem ki.Ben mursiye asla rahmet okumam kardeşim.
 • aydinaydin1 ay önce
  size kendinizi yargılayabileceğiniz en yüksek ahlaki ilkeyi vereyim;"kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyi,başkasına yapmayın" der kant.ahlakın en yüksek derecesi budur.yani karşınızdaki kişinin hoşlanmadığı şeyi yapıyorsaniz siz ahlaksız bir insansınız.bu kadar net.bu da siz kendiniz yanlız kaldğınızda açığ çıkar.yani ahlakı cinsellik ve hırsızlık gibi konulara indirgiyemezsiniz.bunlar olsa olsa ahlakın dar alana hapsedilmesi olur.
 • BATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUNBATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUN1 ay önce
  DİLİPAK BEY YORUMUNUZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN.ÖNCE AKIL, GEÇMİŞİ -BU GÜNÜ-GELECEĞİ SAĞLIKLI DÜŞÜNEREK KARAR VERECEK İNŞALLAH.KALP GÖZÜ AÇIK İNSANLAR MİLLİ GELECEĞİ İÇİN NEYİN DAHA HAYIRLI OLDUĞUNU GÖRECEK ŞUURA SAHİPTİR.İSTANBUL TÜRKİYE NİN KALBİDİR.KALP VE AKIL İNŞALLAH YARIN BİRLİKTE DOĞRU KARARI VERECEKLERDİR.
 • müslüman ülkesinde azınlık olarak yaşayan müslimmüslüman ülkesinde azınlık olarak yaşayan müslim1 ay önce
  Alemlerin rabbi olan Allah subhanehu ve tealanın şanı ne yücedir. Ona hiçbirşey gizli kalmaz. Tüm güç ve kuvvet, kudret, hikmet, rahmet Onun elindedir. Hamd ve sena yalnız Ona mahsustur. Selam Onun mübarek elçisi Hz. Muhammed'e( sav ),Onun ashabına ve onların yolunu izleyenlerin üzerine olsun. Sayın Dilipak sağ görüşe yakın olan seçmeni ''kurnazca'' diyebileceğim yaklaşımla Akp safına doğru çekme çabanız son günlerde daha gözle görülür oldu lakin benim derdim o değil. Sizin bu halinizi görünce aklıma Kuranda yahudi alimlerine yapılan uyarılar geldi. Hani ''Hakkı batıla karıştırmayın ve bile bile hakkı gizlemeyin'' buyruğu. Sizin onlardan ne farkınız var Sayın dilipak? Önce kuran ve sünnetten alıntılar yapıp kendinizi sağlama alıyorsunuz. Ardından sapkın fikirlerinizi arada kalmışlara zerk etmeye çalışıyorsunuz. Bazende paranoya derecesine varan mesnetsiz dünya, ortadoğu ve türkiye senaryolarıyla olayı daha cazip hale getirmeye çalışıyorsunuz. Acaba şeytan sizi aklınızlamı kandırıyor sayın Dilipak ne dersiniz? Hani ölçünüz ''kötülerden en az kötü olanı'' imiş ya size soruyorum. Peki ya sizin ''daha az kötü'' diye tabir ettiğiniz ''daha çok kötü''yse ne olacak? Yani aklınız yetmemişse veya sizi yanıltmışsa diyorum sonu ne olacak? Yahu kuran ve sünnetin neresinde var bu ehveni şer masalı? Kuranı sünneti okuyan araştıranlar bilir ki doğruda tek, takip edilmesi gereken yolda tek! La ilahe illallah muhammeden resulullah!! Yani Allaha hakkıyla iman edip, Onun hakkını korumak, dinini yüceltmek için. Yeryüzünde adalet, barış, huzur ve güven ortamını hakim kılmak için. Onun kitabına ve elçisine uygun, kısacası Allahın rızasına uygun bir hayat düzeni oluşturmamız şarttır ve herşeyden önceliklidir. Geriye kalan herşeye ve herkese LA DİYEBİLMEK!!! lazımdır. Ya tüm tağutları, batılları, küfür düzenini reddeder de içerisinde bitmek tükenmek bilmeyen sonsuz nimetlerin bulunduğu Adn cennetlerine, firdevs cennetlerine mazhar olursunuz. Yada az bir dünya karşılığında yakıcı azabı sonsuza kadar tadarsınız. Sonsuz azap olduktan sonra ''daha az kötü'' olması sizi ve çağırdıklarınızı tatmin edecekmi gerçekten size soruyorum sayın Dilipak?
 • YORUMYORUM1 ay önce
  Sayın Dilipak selamlar.İstanbul seçimleri devletin zaaflarını ortaya koymuştur.Devletin güvenlik birimlerini uyutup böyle bir düzenbazlığın cesareti olmamalıydı. Diğer yandan AK PARTİ İstanbul ve ülke genelinde yapmış olduğu icraatları halka anlatamadığı kanaatindeyim.Sanaıldıģndan çok önemli olan İstanbul seçimleri AK PARTİ MHP seçmeninin oy kullanmaktan başka uyanık olması gerek idi.Muhalefetin her türlü iftira yalan siyasetine karşı görsel medya sosyal medya konferanslar eğitim seminerleri televizyonda bilgilendirme programlarına önem verilmeli.Gençlerin alt yapı eğitimlerine önem verilmeli.
 • Timur Timur 1 ay önce
  Sayin Dilipak, siz cok karisik seyler yaziyorsunuz, belki bilginiz cok ama bunu ulastirma konusunda ariza var. Ikide bir dini referans göstererek suna buna akil veriyorsunuz. Soru: Türkiyede hangi partinin tüzügünde biz yapacaklarimizi islama Kurana göre yapacagiz yaziyor? Varmi öyle bir sey, yok. Siz, o halde niye mesala AKP ye din üzerinden ayar cekmeye calisiyorsunuz? Türkiyede bütün partiler dini degil, laik partilerdir, o halde siz onlari dini kurallara göre elestiremezsiniz. Yani ancak su andaki mevcut kanunlara göre onlari elestire bilirsiniz, bunu anlamak o kadar zormu?
 • mert merdomert merdo1 ay önce
  Eh çalışıyorda çalıyor o kadar olur bu işin ahireti de var diyen kaç kişi var
 • AbdulmuttalibAbdulmuttalib1 ay önce
  Yazdiklarina butunuyle katiliyorum muhterem Dilipak.. Rahmetli Cetin Altan "enseyi karartmayin" diyerek moral asilardi.. ben de #HerseyGuzelOlacak diyorum.. selametle..
 • ErtasErtas1 ay önce
  Dedikleriniz uzerinde evraki ezelden konturatmi yapdiniz sadece biz bu ulkede variz bu ulke vatandasiyiz diye diger vatandaslar bu ulkenin halki ve toplumu degilmi neden bukadar ocu gibi gosdermeye calisiliyor bunun bir sebebi var cunku kaybederse boyalar dokulecek biri isra suresinden bahsediyor smariklara itat edinki biz o simariklarin yapdigi hatadan dolayi o ulkeyi helak edelim ozaman o simarik olanlara itatedenler ulkenin halakini isdeyenlerdir
 • Secih BAŞARAN Secih BAŞARAN 1 ay önce
  BİZ DÜNYAYA MÜMİN KARDEŞLERİMİZLE KAVGA ETMEK İÇİN GELMEDİK... KİMİN NE OLDUĞU NET BİR ŞEKİLDE HAYKIRIYOR ADETA AMA MAALESEF MÜSLÜMAN FERASETİNİ KAYBETMİŞ HANİ HAKSIZDA SAYILMAZ, ZİRA ÜZERİNDE BU KADAR OYUN OYNAN BİR COĞRAFYA KALMADI. SUUDİLER, MISIRLILAR, BAELİLER GİBİ UŞAK OLMAYI KABUL ETSEYDİK BİRÇOK FELAKET BAŞIMIZA GELMEYECEKTİ, BU FELAKETLERE GÖĞÜS GERMEK İMTİHAN... NE MUTLU BU İMTİHANI KAZANAN ÜMMETE... DURMAK YOK YOLA DEVAM! BAŞKAN ERDOĞAN, BAŞKAN YILDIRIM BU KADAR NET!
 • BilalBilal1 ay önce
  Sn. Dilipak oy vermeyenler en kötüsüne oy vermiş gibi olur demişsiniz de bunun İslam'i dayanagı var mıdır? AMA İslam çoooook derin biz anlamayız zaten dilimizi değiştirdi hiç anlamiyoz artık diyorsanız o zaman bunun siyasi literatürde yeri var mıdır? Yani böyle bir kanun mu var oy vermeyenler otomatik hdp ye falan vermiş gibi olur? Hdp mi Belediye yi kazanır oy vermesek?
 • Timur Timur 1 ay önce
  Ben sahsen 31 Martin hemen sonrasi niye Ekrem i. Olmasin diyordum, ama kendisini tanimiyordum. Gecen haftaki tartismayi sonuna kadar izledim. Vardigim kanaat su: kendisine bir seyler ezberletilmis. Mesala yeni satis elemaninada böyle taktikler ezberletilir, ellerini, kollarini, mimiklerini nasil kullanacagini ögretirler. Tabi ezberle tartisma yaparsa kisi sikilir, gerilir. Birde sorularin coguna grafik hazir olmasi ve bunlarin hic teredüdsüze gösterilmesi, sorularin önceden bilindigine isarettir. Yani bu Ekremin caylak ezberci bir satici oldugunu gösterir, ki kendine ait güvenle hic bir proje sunmadi. Polemikle yayini bitirdi. Birde bana 3, 7, 2 saniye ek süre demesi bilgisiz ve yetersiz birisi oldugunu gösterdi. Mesala yildirimin 10 saniyede benden deyip onu hafife almasina karsi siritmasi, ne kadar donanimsiz biri oldugunu gösteriyor. Yalanda israr etmesi ne kadar cahil oldugunu gösteriyor. Eger Istanbul böyle birini istiyorsa, ne diyeyim, buyursunlar.
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Terörist sevicilerin gavurun desteğini alan sevgi pitircigi mazbatali ekreme değil binalininıstanbul u almasını ALLAH nasip etsin pkk alcaklarninyeni bir kalkışmanın temelinin koskoca bu aziz şehirdeatmalarını istemiyorsak oyumuz binaliye ALLAH yar ve yardımcımız olsun
 • Burhan KartBurhan Kart1 ay önce
  Hangi akıldan söz ediyorsun.İslam bugünkü haliyle akil değil nakil dini olmuş durumda.Siyasal islam fakir fukaranın üstüne çullanmış,ona düşünmeyi değil sadece şükretmeyi vaaz eder durumda.Çünkü kafası çalışan insan sorgulamaya başlar,bir süre sonra da seni rahatsız edici söylemlerde bulunur.Bu da işlerine gelmez.Mesela bir tarafa bu gazetenin hitap ettiği kesime bakıyorum bir de yazdığınız şu yazıya.Sizce bu yazıyı kaç kişi anlayarak okuyor.
 • FURKANFURKAN1 ay önce
  Apo belasına muhtaç kaldık ya başka bir şey demiyorum. Adam bütün ülkenin politikasında önemli bir aktör haline geldi. Halk bu bebek katiline bu payeyi verenleri unutmaz. Parti ayrımı yapmıyorum onu da söyleyim. Bir tane yerli ve milli parti kalmadı. Devletin ekranlarında terörist başına yerli ve milli bile dedirtildi ya pes artık. Lanet olsun bu politikaya. Ötekiler zaten daha önce destek almışlardı. Düştüğümüz hale bakar mısınız! İki ittifaktan birini bebek katili kandil destekliyor öbürü yine bebek katili Apo destekliyor. Ne farkı kaldı bunların? al birini vur öbürüne. Umutsuz durum ama oyum Saadete. Yine doğru bildiğimizi yapalım.
 • habere bakınhabere bakın1 ay önce
  Teröristbaşı Öcalan’ın kardeşi ile TRT'ye çıktı, oy istediErgenekon ve Balyoz davalarında "gizli tanık" olarak TSK'ya ve Türk subaylarına kumpas kuran, Osman Öcalan TRT'ye çıktı.Teröristbaşı Öcalan’ın kardeşi ile TRT ye çıktı, oy istediOsman Öcalan, PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın İmralı'dan servis edilen mektubunu ve İstanbul seçimi ile ilgili görüşlerini TRT ekranlarından aktardı. Muhalefete ve muhalif adaylara yer vermemesi ile eleştirilen TRT'nin Osman Öcalan'la röportaj yapması tepkilere neden oldu.PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın 23 Haziran'a ilişkin çağrıda bulunmasının Anadolu Ajansı tarafından servis edilmesinin ardından bir skandal da TRT'de yaşandı.TRT Kürtçe kanalı , Ergenekon ve Balyoz davalarında “gizli tanık” olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kumpas kuran ve elinde yüzlerce asker ve vatandaşın kanı bulunan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ı ekrana çıkardı. Osman Öcalan’ın gizli tanıklığı ile yüzlerce Türk Subayı haksız yere suçlanmış, Osman Öcalan mahkemelerde gizli tanık olarak ifadeler vermişti. Yeniçağ’ın derlediği habere göre; Osman Öcalan TRT Kurdi’de yaptığı açıklamada abisi Abdullah Öcalan’ın İstanbul Seçimi çağrısını yeniledi. TRT Kurdi’nin yaptığı haber, “Abdullah Öcalan İmralı’da bir mektup yazdı ve mektubunda HDP İstanbul Seçimi’nde tarafsız olsun” diyerek başlarken mikrofon uzatılan Osman Öcalan, “Ekrem İmamoğlu ciddi bir mesaj vermedi Kürtler için. Elinden geldiğince Kürtlerden kaçtı ve kendini onlardan bağımsız tutmaya çalıştı.Kürtler için CHP’nin hiçbir projesi yoktur” dedi.“CHP Kürtlere yakın olmadı. Kürtleri ciddiye almadılar ve hesaba dahi katmadılar” diyen Osman Öcalan, CHP’yi suçladı ve Kürtlerin Abdullah Öcalan’ı dinleyeceklerini iddia etti. Öcalan, “Kürtler, Türkiye’den ayrılmak istemiyor ve kesinlikle düşman değiliz ne Türkiye ye ne de Türklere. Türkiye iyi bir yer güzel bir yer. Bizim isteğimiz hep birlikte güzel bir yaşam sürmek. Kürtler bu seçimde kesinlikle aktör olmalı.” diye konuştuKandil’in kendi meşruyetini kaybettiğini dile getiren Osman Öcalan “Kürtler adına işler yapılıyor. Cemil Bayık ve arkadaşları Öcalan’ın bir çok defa doğruluğunu bir kenara bırakıp reddettiler ve kendi meşruyetlerini çıkmaza soktular. Onun için diyorum ki bu kesinlikle bir başkaldırış ve kesinlikle meşru değildir. Ve söyledikleri iyi de olsa kötüde olsa kesin olarak meşru değildir. Ve Kürtleri hiçe sayamaz. Konuşmamızda da söyledim biz Öcalan’ı tanıyoruz. Her daim Kürtler Öcalan’ın söylediklerini her şeyden daha çok önemsiyor” ifadelerini kullanıyor.‘BU ADAM BİR TERÖRİST‘İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına, “Bu adam bir terörist. Yazık size. Devlet kavramını ayağa düşürdünüz” diyerek tepki gösterdi.
 • NURSEMAYANURSEMAYA1 ay önce
  nur sema sürekli başkalarının günahlarının peşinde koşmaktan,kendine çok uzak kalırsın.kendin olamazsın.bu arada zamanınada yazık olur.başkalarının ne yaptığı,ne ettiği günahlarıyla uğraşmak seni yormuyorsada,zamanını çalıyor.başkalarının günahlarına ayıracağın vakti.kendini geliştirmeye,kitap okumaya veya başka zihinsel faaliyetlere ayırsaydın şimdi bir üniversite bitirmiştin.şimdiye kadar başkalrının günahlarıyla ilgilenmekle ne kazandın?güzelim zamanını heba etmiş olmadın mı?tersi durumda eline ne geçtiğine bak.sürekli başkasını ezmek adına,kaybedenin sen olduğuna dair farkındalığın bile kaybolmuş.
 • BilalBilal1 ay önce
  Temel ölçü şu diyorsunuz, ya iyilerden en iyisi ya kotunun iyisini secin diyorsunuz da sayin yazar ABD önümüze iki kötüyü koyuyor haydi birini seçin diyor. Bu olmaz Muslumanlara başka bir yol tavsiye etmeniz lazim. Ya laik chp ya sekuler akp'yi seçin deniyor ama ikisi de ABD'nin kulu kölesi kuklası olmuş durumdalar. Sayin dost Trump br telefon açıyor tum komşularimza savaş ilan ediyorlar, bir telefon açıyor aman multeciler batiya kaçmasinlar tut onları Turkiye de diyor okeeyy efendim diyorlar, bir telefon açıyor terorist papaz mapaz ne varsa ANINDA serbest kaliyorlar, bir telefon açıyor Musluman Turkiyemizin her kariş topragina kerhane, meyhane, içki fabrikaları, milli kumarlar, tefeci faiz bankaları dolduruyorlar. Eğer İslam sevgisi içinizde varsa bunları görünüz ve halkı laik seçimlere alıştırmayınız. Başka bir yol illaki vardır yeter ki saraya itaat etmemiş olun. Turkiyeyi bu hale getirenlere oy degil hapse atmak lazım milyonlarca işsiz eve kapanmış yoneticilerin derdine bak tum kanallarda full koltuk savaşları.
 • Feyyaz Feyyaz 1 ay önce
  Akılı olan fikir sabi olan okusun okusun yorumlasın yaşam tarzı haline getirsin eline yüreğine sağlık kaleminin mürekkebi hiç tükenmesin
 • Fikret akınFikret akın1 ay önce
  Okunacakları sayarken neden başına KURAN mealini koymuyorsunuz merak ediyorum.Türkçe mealden KURAN okunması sizi çok mu rahatsız ediyor.Dünkü yorumum yayınlanmadı.Bizim e-postamızı biliyorsunuz sebebini yazarsanız okuyucuya saygı olarak değerlendiririm.yoksa okumaya ve yorumlamaya gerek yok .Yolunuz açık olsun...
 • TRTR1 ay önce
  Üstadım; Onu bunu bilmem ama başkanlık sisteminden sonra çok beklentim vardı. Hep hayal kırıklığına uğradım ve hala uğramaya devam ediyorum. En güzel örneği de 15 temmuz ve sonrası süreçti. Aynen sizin ifade ettiğiniz gibi: "Arslanları çakallara yedirdiler ve hala yedirtmeyedevam ediyorlar."Dolayısıyla, bu ülke için hiçbir menfaat beklentisi olmayan, vatan ve millet sevdalısı milyonlarca küskün evlatlarını artık ne beni ikna edebilirler ne de sistemin içine çekebilirler. Özellikle, cemaat ve cemiyet olgusunun getirildiği veya geldiğinoktalar da nefreti gittikçe arttırmıştır...
 • takiitakii1 ay önce
  ALLAH İNSANA DÜNYADA BENLİĞİNİ YANİ NEFSİNİ EMANET ETMİŞTİR NEFSİNİN İSTEK ARZULARINI NEFSİNİN NEYE ALIŞKANLIK ZAAF ETİĞİNİ KEŞFEDİFBULUAN VE AKLIYLA TEDBİR ALAN EN AKILLIDIR CEHENNEME GİTMEZ IAKIL 3 BÖLÜM İYİ KULLANILACAK SORGULAMA MUHAKEMET MUHAKEME ÖZELLİĞİ AKIL ALLAHINSİNSANA LÜTÜFİDİR
 • dindar kindar - hak ve adalet ve hukukdindar kindar - hak ve adalet ve hukuk1 ay önce
  23 Haziran’daki İstanbul seçimlerine kısa bir süre kala, terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan’ın mektubu açıklandı. Öcalan’ın mektubu büyük tartışma yarattı.Öcalanın mektubu ile ilgili bu çaıklamaları başkası yapsa terör örgütü propagandası diye dava açılmaz mı?etrörist diye içeri tuııkılan kişiniyle bir öğretim görevlisinin görüşmesine bir hükümet nasıl izin verir? Mektubun açıklandığı gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı:“Demirtaş’a hesap sormaktan tutun da dağa hesap sormaya varıncaya kadar. Yani onların kendisine ihanet ettiği inancında. Ve bu ihaneti sebebiyle onara kesin tavırları var. Yaptığı açıklamada, ‘eğer siz beni destekliyorsanız, eğer benim arkamda olan bir partiyseniz, ben sizin ne oraya ne şuraya değil, siz kendi gücünüzü ortaya koymalısınız ve burada bunların herhangi birinden yana değil, kendi tarafsızlığınızı ortaya koymalısınız’ gibi bir hava içinde. Burada bir liderlik mücadelesi var. Öcalan, Demirtaş’a ve dağa böyle mesaj veriyor.”
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  Samsundarestorasyon için9 milyonharcanan camiyi su bastı.. Cemaat:MÜHENDİSLER ÇALIŞTI AMA NE YAPTIKLARIBELLİDEĞİL didedi.. Camii girişini yüksek yapmamışlar, ESKİ HALİDAHAGÜZELDİ.... dedicamii cemaati... Galibaeskiden, yalnızCAMİİLER değilherşeydahagüzeldi....
 • Sizi de bildikSizi de bildik1 ay önce
  CHP,HDPPKK,SP,İP,VP vs;Kim olduklarını,amaçlarını,ne yapmaya çalıştıklarını gayet iyi biliyoruz da SAHİ SİZ KİMSİNİZ?onlar açık açık kim olduklarını söylüyor gizlemiyorlar zaten SAHİ SİZ KİMSİNİZ?
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Allah razı olsun, ömrüne bereket. Bu çağrıya itiraz eden HER KİM varsa, tevbe edip af dilesin..........
 • Doğru Doğru 1 ay önce
  Ne idik,ne olduk ne olacağız;Güzel Ülkemin bir tane bile dostu yok.Bu topraklar kolay kazanılmadı.Hiç bir mezhep gözetilmeden ben buyum ben şuyum demeden bu Ülke şehit oldular.Şimdi ise şehitlerimizin kanı ile yoğrulmuş bu topraklar peşkeş çekiliyor,çünkü hazinede para kalmadı,sayın Dilipak sonumuz ne olacak etrafımızda çakallar sürüsü varken ve bu çakallara gönüllü kucak açılmışken,ne olacak bu Ülkenin hali???
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  ZEBUR'da , TEVRAT 'da , İNCİL de, nihayet kitabımız daapaçık ÇALMAYACAKSIN emrediyor... Hz. Peygamber de ; KIZIM FATIMA da OLSA diyor.... AnlamadığımmüslümansakKURAN ve SÜNNETE göredeğilsek , diğerdinlerden isekonlara göreYERİMİZ YOK.. KİTABLARDAYER YOK.... Acaba bizKİTAPSIZMIYIZ..... Çalışıyor diyeÇALMAYA RUHSAT YOK KİTAPLARDA.... Kafam biraz karıştı da, akıl alıym dedim.... ALLAHA DEĞİLDEhaşa, HAYRETTİNKARAMANAİMANETMİŞ OLSAYDIMKOLAYDI... Günün ihtiyacı neysebasardı fetvayı... Gelsin cukkalar....
 • engineerengineer1 ay önce
  وَإِذَآ أَرَدْنَآ أَن نُّهْلِكَ قَرْيَةً أَمَرْنَا مُتْرَفِيهَا فَفَسَقُوا۟ فِيهَا فَحَقَّ عَلَيْهَا ٱلْقَوْلُ فَدَمَّرْنَٰهَا تَدْمِيرًاVe izâ erednâ en nuhlike karyeten emernâ mutrafîhâ fe fesekû fîhâ fe hakka aleyhel kavlu fe demmernâhâ tedmîrâ(tedmîren).Biz bir memleketi helâk etmek istediğimizde, onun refah içinde yaşayan şımarık elebaşlarına (itaati) emrederiz de onlar orada kötülük işlerler. Böylece o memleket hakkındaki hükmümüz gerçekleşir de oranın altını üstüne getiririz.(İsra16)
 • engineerengineer1 ay önce
  Hani derler ya, “Bana dostunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim”. Kim seçilirse bundan kim mutlu olur, kim üzülür ona bakın."23 Haziran’a sayılı günler kalan AK Parti ve Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım’a Musevi vatandaşlarımızdan anlamlı bir destek geldi.23 Haziran’a sayılı günler kalan AK Parti ve Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım’a Musevi vatandaşlarımızdan anlamlı bir destek geldi. CHP döneminde varlık vergisi zulmüyle tanışan Museviler, özgürlükçü bir anlayışın adayı olan Yıldırım’a destek vereceklerini açıkladı. Konu ile ilgili bir basın bildirisi yayınlayan Musevi asıllı işadamı Doğan Kasadolu, şunları ifade etti: “Binali Beyin bugüne kadar devletin en üst kademelerinde yaptığı kusursuz ve şaibesiz ilişkilerinin de katkısı ile belediye başkanlığı için İstanbul’un anahtarının teslim edileceği tek şahsiyettir. Asırlardır bir arada yaşadığımız güzel Türkiye’mizde AK Parti iktidarı döneminde dinsel açıdan asla bir ayrımcılığa uğramadık” dedi."
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  Dolandırıcıların en büyük silahı , KURBANLARININÖNCEAKLINI ALIRLAR.... öyle bir tabloçizerlerki ,bir anda ayaklaryerden kesilirkendilerini cennettezannederkurbanlar..... ArtıkAKIL gitmiştir baştan.... Sonra herşeyini alırlar SAFLARIN.... MALINI,EVLADINI, NAMUS VE ŞEREFİNİvs vsherşeyini... TıpkıHASAN SABBAH , FETULLAH , BADECİ ŞEYH gibi, menzil, süleymancılar, HÜDAPAR, haydar baş,cübbeli vs gibi... Bir başka sayfa da din satan, pazarlayan tüccarSİYASETÇİLER... Onlarda DavudunoğlununSTRATEJİKDERİNLİĞİ gibi.... Araplara bahar getiriyoruz, yeniden OSMANLI oluyoruz diyemilletin aklını alırlar, sonra herşey ini, ... ŞAMDAN NAMAZ HAYAL OLUR, TÜRBEYİ AÇIRIP GETİRİRLER... Derinliği bırak yarım metrelikSACIR ÇAYINDA boğulurlar.... Arkalarındamilyonlarcakan gözyaşı bırakarak.... AMERİKAYA YARANMAK, AFERİM ALMA UĞRUNA.... HESAP GÜNÜABD kurtarsın onu ve şeriklerini... ABD Yİ, İSRAİLİ DEkim kurtaracak görürüz.... Bu dünya da GÖRECEKLERİ den başka...
 • MusabMusab1 ay önce
  Bismillahirrahmanirrahim öncelikle ben müslümanım cenabi Allah beni islam nimeti ve hazreti muhammed selam olsun ona ömeti olmakla şerflendirmiş kürd olan kavmimle değil ben doğunun bir ilinde istanbuldaki müslüman kürd ve türk kardeşlerime diyeceğim odurki chp ye oy vermek dede lerimize ihanet demektir islamı ortadan kaldırmaya çalışan dedelerimizi sürgüne zindana katliyama süngüye maruz bırakan chp nin ta kendisi değilmiydi elbete chp dir chp mi degişti bizmi chp değişmez chp nin yan kuruluşu eliyle bazılarımızı değiştirmeğe çalıştılar ceh peye oy vermek kendi kendini katıl etmek demektir bu nedenle ve inancı mızın gereği nden dolayıdırki binali abimize kardeşimize oyumuzu kulanacağız inşAllah.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Secim secim, birileri secilecek ve gecinecek ! Secenler sadece sectiklerinin yaptığı yanlışlardan sorumludur. Sectiği insanın dünyalık için yaptığı yanlışlar seceni bağlamaz. Secilennin kitabullaha aykırı yaptığı her yanlıştan secen oy veren mesuldür. Oy veren kişi sen milletsin sectiğin kişi vekil yani senin adına yapıyor yaptığını her yanlışı senin adına alıyor her kararı.
 • HasanHasan1 ay önce
  İyi anladık her şeyi ehliyet,liyakat ta; birde deniliyor ki sembolik bir seçim olacak.Seçim sembolik olacakta 31 mart yerel seçimlerinden beri neden hala İstanbul seçimlerine odaklandı her şey.Chp nin Türkiye'de bir sürü belediyesi var. En çok üzüldüğüm her şeyin İstanbul yerel seçimlerine odaklanması. Madem o kadar ehliyet liyakat sahibisiniz, her şeyi bu seçime indirgemeyecektiniz.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Secim secim birileri secilecek ve gecinecek ! Secenler sadece sectiklerinin yaptığı yanlışlardan sorumludur. Sectiği insanın dünyalık için yaptığı yanlışlar seceni bağlamaz. Secilenninkitabullaha aykırı yaptığı her yanlıştan secen oy verenmesuldür. Oy veren sen milleti sectiğin vekil yani senin adına yapıyor yaptığı her yanlışı.
 • Tezgah içinde tezgah: Milli Görüş’e tuzakTezgah içinde tezgah: Milli Görüş’e tuzak1 ay önce
  Seçimi kazanma ihtimalı sıfır olan Necdet Gökçınar’ı dün gece ekranlarında ballandıra ballandıra ağırlayan üstelik hem eski sahibi (Murdoch) hem de yeni sahibi (Walt Disney Company)’nin yahudi olduğu FOX TV neyi amaçlıyor.
 • Masum bir kulMasum bir kul1 ay önce
  Alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygambere bende iman ediyorum. Lakin bütün hayatım elimden alındı. Hiçbir günahım yok! Mahşerde davacıyım.
 • Necdet Gökçınar’aNecdet Gökçınar’a1 ay önce
  Allah C.C. göstermesin İnşallah göstermeyecek lakin olur da CHP kazanırsa Milli Görüş’ü bitiren sen olacaksın. Tarih seni “İstanbul’u Pontus’luya teslim eden kişi” olarak yazacak.
 • adsızadsız1 ay önce
  hocam aklı olmayanın dinide olmaz. sıkıntımız akılsızlık ve ya aklı kiraya vermek.
 • NursemaNursema1 ay önce
  Selamünaleyküm hocam hayırlı sabahlar . Şimdi ikiye indirgenmiş bir siyasetle karşı karşıyayız. En azından sistem bu. Şimdi biri iman ve inanç açısından kendimize zıt bir tavır. Karşısında ise içinde ibadet ve liyakat sahibi olablar car velakin bu bölüm şu an iktidarın verdiği şımarıklıkla ahlaki olsun haram noktasında olsun(ihale gibi) yetim hakkı yiyor. Böbürleniyor. Şimdi haram yiyenimi karşısındaki inançlarımıza ters düşenimi tercih edicez.Zati halinizin de uzun süre üstüste kaleme aldığınız uyarı yaptığınız ihale peşinde koşmayın haram yemeyin ahlaksızlık yapmayın uyarılarınıza rağmen biz şimdi hangisini desteklemeliyiz Allah’ın selamı üzerinize olsun selametle kalın .
 • KürtKürt1 ay önce
  Bu PKK-HDP kitapsızları yıllardır oylarınızı aldı. Size acıdan başka ne verdi? Kışanak gidiyor İsrail ağızlı “Sezai Temelsiz” geliyor. Ne değişiyor.
 • Vazifemiz uyarmakVazifemiz uyarmak1 ay önce
  Arabanızı teslim ettiğiniz İSPARK elemanının PKK’lı olduğunu varsayın. Ne hissedersiniz? Canlandırın.Sn Yavuz Donat bugünkü Sabah Gazetesi’nde Diyarbakır halkının dilinden bildirmiş. Neyi? HDP-PKK anlaşmasını. Lütfen okuyun ve okutun.HDP-PKK kazanım elde etmeden IBBB için bu derece çalışır mı? İktidar değişikliği ile alakası olmayan İBBB seçimi için seçmenini motive etmek için “Amaç Erdoğan’ı devirmek” diye ev ev dolaşır mı?
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  Onubunu bırak hocam ;alkolkullananHIRSIZMI , yoksaalnı secdeliHIRSIZMI.....İkisindenbirinemecburmuyuz... HIRSIZSİYASETÇİYE, BÜROKRATA,ATATÜRKÇÜ YE,İSLAMCIYA,ŞUNCUYABUNCUYAmecburmu insanlar... OrtakpaydanınHIRSIZLIK olmasıŞARTMIDIR....Örneğin ALMANYA'DAMERKELİNakrabai taallükatının kısa zamandazenginleşmesivaki değil.... Brandtınkardeşibelediyeden emekli olmuştu... Temizlik görevlisiydi.... Bizde nedensiyasetçi yakınlarıçabucakSINIF ATLIYORLAR... Nasıl oluyor, hep de olacakmı? Kadermidir?
 • NurullahNurullah1 ay önce
  Dindar(!) insanlar tam cehennemlik. Akp'de usulsüzlük, adam kayırma, yolsuzluk, yalan, karalama, haksız servet edinme, yatlarda zina etme gibi bilumum kötü haslet varken hala akp tarafgirliği inşallah yazarı ve akp destekçilerini cehenneme götürecek. Akp'ye oy veren fakir vatandaş ahirette zengin gibi haşrolacaksın. Gecekonduda yaşayacaksın ama oy verdiğin için 1000 odalı lüks sarayda yaşamış gibi hesaba çekileceksin. Partiden nemalandığı için partizanlık yapanlara bakmayın. Onlara ücretleri öncesinden ödeniyor. Dini söylemlerle kendinizi istismar ettirmeyin. Akp tam bir proje partisidir. Erbakan hoca: "siyonistler öğrencilerimi benden aldılar, yıllarca eğittim ama 3 günde kendi emellerine alet ettiler" demişti hala duruyor arşivlerde aç bak aklını kullan. Akp kazanırsa ABD sevinir çünkü bir ayakları hep orda, bakmayın ekranlarda eyyy ABD dediklerine hepsi danışıklı dövüş söylemleri, ABD izin veriyor kendi ülkende as kes ne dersen de diye. Abd'de kuzu gibiler. Binali yıldırım beyaz sarayın bahçesinde bosyere oturup ABD başkanını beklememişti, damat oval ofiste Trump karşısında bosyere poz vermedi. Bakın öcalan ile de görüşmelere başladılar. Oy uğruna, koltuk uğruna girmeyecekleri günah, işlemeyecekleri suç yok bunlarda. Koltuklarını kaybettiklerinde yüce Türk mahkemeleri önünde yolsuzluklarının ve haksız edindikleri haram servetlerinin hesabını verecekler, korkuları bu. Harami akp'ye verdiğin oy cehennemine ateş olur.
 • Time Regulation Institute (TRE) açıklamasıdırTime Regulation Institute (TRE) açıklamasıdır1 ay önce
  Time Regulation Institute (TRE)”Saatleri Ayarlama Enstitüsü”- Türkiye Büromuz’dan aldığımız bilgilere göre İstanbul'da çok iki ayaklı ve çok tehlikeli “Yalan Üretim Makinesi” tesbit edilmiştir. Bu nedenle halkı uyarmak görevi hasıl olmuştur. Lütfen çok kısa süre içinde rekor sayıda yalan söyleyebilen bu makinaya azami dikkat ediniz. Bu makina örneğin “Sokağınıza ağaç dikeceğim” derse bilin ki seçim sonrası heykel diker. “Maaş başlayacağım” derse seçim sonrası kesinkes haraca bağlar,“Herşey çok güzel olacak” derse aksine“Eskiyi mumla aratır” veya “Otopark sorunu bitecek” derse bilin ki “Anlaşma yapar İSPARK’a HDP-PKK’lı doldurur’’. Lütfen insaniyet namına bu uyarıyı yayınız.
 • Hiçbir destek çıkarsız olmazHiçbir destek çıkarsız olmaz1 ay önce
  İstanbul’da İSPARK’lardaPKK’lı çalışanlar göreceğiz. Yazın bir yere. HDP-CHP anlaşması yapıldı. Hiçbir destek çıkarsız olmaz.
 • Semih Meydan Semih Meydan 1 ay önce
  EğuzübillahimineşşeytanirracimKim Güzel bir işte aracılık ederse ona ondan pay vardır. Kimde Kötü bir işte aracılık ederse ona da ondan bir pay vardır.Allah herşeyi görüp gözetleyendir.(Nisa-85) SadagallahülazimKullandığınız oyların hesabı mutlaka sorulacak.
 • emekliemekli1 ay önce
  çalmayın diyor kul hakkıyetim hakkı yemeyin diyor gıybet yapmayın diyor adaletli olun diyor ayetlerimi eğip bükmeyin diyor ayetlerimi 3-5 kuruşa satannamaz kılan münafıklarda da olmayın diyor
 • alioğlualioğlu1 ay önce
  hani okuyan hani dinleyen hani amel eden boynumuza geçirilen gurur ve kibir halkası bırakmıyorgözümüzde perde kulağımızda sağırlık kalbimizde mühür olursa yandık ki ne yandık
 • dahilekdahilek1 ay önce
  hocam bunların başında KELİLE İLE DİMNEgelir. bunu önce okusunlar. bizim sıkıntımız oy veriyoruz ama vekillerimizden asıllar olarak yaptıkları yanlışlardan ve yapmadıklarından hesap sormuyoruz. chp nin süslü yalan laflarına bakmamak İzmir e bakmak lazım 30 yıldır bir çivi bile çakmadılar, köyden daha kötü duruma düşürdüler. doğalgazın bile döşenmesine 4 yıl izin vermediler. sadece din düşmanlığı mezhep ayırımcılığı sünni düşmanlığı üzerine iş yaparlar.
 • Hunat Hatun Hunat Hatun 1 ay önce
  Akıl bu günlerde kimde kaldıki. Yoksa bu duruma dusermiydik.

Günün Özeti