Nereye gidiyoruz dostlar!

04 Temmuz 2018 Çarşamba

Bu sorum ne tek başına sokakta yürüyen insanlara, ne tek başına, vakıflara, derneklere, ne tek başına siyaset erbabına ve memurlara; herkese! Yaşadığı zamana ve mekana şahidlik eden, istikamet sahibi, akıl ve hikmet sahibi, çile’ye talip, sabretmeyi bilen, ehliyet ve liyakat sahibi bir neslin önünü açmalıyız. Ahmak, budala, marka tutkunu, dünya hayatını keyif, eğlence ve oyun olarak gören, şöhret budalası, müsrif ve hedonist, müstekbirlere kapılarımızı kapamalıyız.

Şu “şehir”, ”aile”, “eğitim” ve “kültür”, “Media” meselesini çözmeliyiz artık. Gidilen yol yol değil. Fiziki şartlar yanında o manevi iklimi oluşturmazsak, bunlar “ölü can”lar olarak yetişecekler. Memleketin bu “kifayetsiz muhteris”lerin elinde oyuncak olacağının ilk işareti olacaktır bu durum.

Ha! Çok da umurumda değil. Allah’ın ipini bırakacak olursak, Allah da bizim ipimizi bırakır. İmtihanımız o yönde gelişir. Allah’a ve ahiret gününe iman edenler için sadece imtihanın şekli değişir. İman edenlere gelince, yine onlar istikamet üzere, sırat-ı müstakim olarak, doğru yönde ileri doğru yürümeye devam edeceklerdir. O bizi sabredenlerden, şükredenlerden ve haksızlıklara, zulme, sömürüye, ifsat ve tefrikaya karşı direnenlerden bulacak!

İstişare ve şûradan, ehliyet ve liyakattan vazgeçmeyelim.  “El emin” olalım, Adaletten ayrılmayalım. “El emin” olalım, Veresetül enbiya olalım, Hılful fudul yapalım. Yesrib’i Medine yapan o anlayışa sahip çıkalım. Ötekilerle adalet temelinde, barış ve hürriyet anlayışı içinde farklılıklarımıza rağmen barış içinde bir arada yaşamayı bilelim.

Haz ve tüketim kölelerinden, malayani işlerden, faydasız ilimden Allah’a sığınalım. 

Ümmetin vahdeti, Müslümanların kardeşlik ve birliği için önce dinimizi Allah’a has kılalım, ona bir şeyler ekleyip, çıkarmaktan, din büyüklerimizi İlah ve Rab edinmekten vazgeçelim, “atalarımızın dini”ni terk edip, “Ey iman edenler, iman ediniz” emrini hatırlayıp Allah’ın dinine dönelim. Kim ki, sizi Allah’a, kitabına, Resulüne davet ediyorsa onlara uyun, kim ki, sizi kendine, kendi lider, örgüt, şeyh ve din yorumuna, mezhebine çağırıyorsa onlardan uzaklaşın. Elbette bizim farklı yorumlarımız, görüşlerimiz olacaktır. “Bu dünyada tartışıp durduğumuz şeylerin hakikatinin bize gösterileceği bir gün” var. Unutmayalım ki, bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde Allah hayır murat etmiş olabilir..

İslam ümmetinin birliği için önce Tevhid temelli birlik şart. Yoksa mezhebini din, şeyhlerini mutlaklaştıran kalabalıklar arasında bir birlik mümkün de değildir, fayda da sağlamaz. 

San’at, güzel ahlakın davranışa yansıyan şeklidir. Bilgi, hikmet ve sanat sacayağında yükselir medeniyet. Mimarlıktan başlayarak, bu anlayışla, bu anlamda bütün sanat dallarında, sanat’ı bizi fıtrata döndüren, Allah’la barışa giden yolda hayatın sırrına yönlendiren bir araç olarak görmeliyiz. 

Necip Fazıl ne diyordu: “Anladım işi; sanat Allah’ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış.” Eşref-i mahlukat, ekmel-i mahlukat olma yolunda “İnsan-ı Kamil” böyle olunur. Yoksa nefsine kul olan insan Şeytanlaşır ve “Belhum adal” olur.

Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir Peygamberin ümmetiyiz ve yeryüzünden hesaba çekileceğiz. Hiçbir Müslüman dünyada olup-biten şeyleri görmezden, duymazdan, bilmezden gelme hakkına sahip değildir. Doğduğumuz anne-babayı, doğduğumuz toprağı, derimizin rengini, cinsiyetimizi biz seçmedik. Bundan dolayı üstün ya da geri olamayız. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı olacağız. İşi ehline vereceğiz. Ehliyet ve liyakat imandan önce gelir.

İlk haram, ilk günah, ilk İlahi lanet ırkçılığadır ve ilk ırkçı Şeytandır. Haramlar kronolojisindeki 2. Haram “Fahşa” yani “Haddi aşmak”, 3. Haram “katl”dir.

Biz “kökü mazide olan ati” olacağız. Geçmişin bilgi birikimi, geleceğin umudu ile bugünümüzü ihya edeceğiz. Bizi öldürmeye gelenler bizde dirilecekler. Merhametimiz gazabımızdan, sevgimiz nefretimizden büyüktür bizim. Biz bağışlayan Allah’ın, bağışlanmayı affeden kullarıyız ki, bağışlayanı affeden Allah bizi de bağışlasın diye, bağışlamayı severiz.

Gençlerimiz artık Osmanlıca, Arapçayı, İngilizceyi geçip, mesela Aramice okumalı, Latince okumalı. Yeni fetihler için yola çıkarken feda, cefa, vefa nedir öğrenmeli.. Her alanda varolmalıyız, siyaset, iktisad, san’at ve ilim. Sadece Müslümanlar için değil, insanlık için üretmeliyiz, ki onların da kalpleri İslam’a ısınsın. “Yeryüzünün bütün açları ümmetin yetimidir, bütün insanlığın hayrına olmayan bir çözüm önerisi, bizim önerimiz değildir” diye evrensel bir nizam için ayağa kalkmalıyız. Katılımcı, çoğulcu, şeffaf, hukuku beşer, müdafayı hukuk anlayışı ile herkesin inandığı gibi yaşadığı, düşündüğünü özgürce ifade edebildiği herkes için adalet, herkes için barış, herkes için hürriyet vaad eden bir medeniyet kurmalıyız.

Dünyaya açılmalı vakıflarımız, üniversitelerimiz, tüccarlarımız. Devletimiz.. Diyanetimiz, insani yardım örgütlerimiz. İnsanlığın derdi derdimiz olmalı.

Kederler paylaşıldıkça azalır, mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır. Paylaşmayı öğrenmeliyiz. Alarak zenginleşen değil, vererek zenginleşen ve karşılığında Allah’ın ikramını, bereketini arzulayan bir nesle ihtiyacımız olduğunu anlamalıyız artık. Duaların gücüne inanan bir nesil. Dua ederken baktığı ellerin, Allah’ın yardım elinin bu eller olduğunun idrakinde olan bir nesil. Zira, Allah bizim ellerimizle zalimleri cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek istemektedir. Ve bizler Allah rızası için, karşılığını yalnız Allah’tan bekliyor olarak başkalarına yardım edersek, Allah bize bunun karşılığını, 10 katı, 100 katı ve hatta 700 katı ile geri verecektir.. İşin ve sözün özü şu: Biz yaşayan Kur’an olacağız.

Batıda aile bitti, gençlerin hali felaket. Unutmayalım ki, cehennemin ateşi, Esad’ın ateşinden daha yakıcıdır. Batıda intihardan ölenlerin sayısı doğuda terör ve savaşta ölenlerden fazla, batıda aşırı beslenmenin sebeb olduğu oboziteye dayalı hastalıklar  sonucu ölenler, Afrika’daki açlardan daha fazla. Alkolik, uyuşturucu kullanan, cinsel sapkınlık içinde bir nesil geliyor. Onlar insan, bunlar bizim için de bir dert olmalı. Taif’e giden Peygamber gibi olmalıyız.

Öyle görünüyor ki, bu konu bugün burada bitmeyecek. Yarın da devam edelim mi? 

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • EBU ZERREBU ZERR11 ay önce
  YAZARIM, DEĞERLİ YAZARIM TEK CÜMLE. KELİME, SANAT GİBİ OLMUŞ. HAKİKAT BU İŞTE.
 • ElbruzElbruz11 ay önce
  Sn.Dilipak,Serzenişlerinizde haklı olabilirsiniz fakat geç kaldıniz.Yaklaşık son 15 yıldır bu toplum goz göre göre batiyor,çuruyor.Rüşvet, Kısa yoldan köşeye donmecilik, avantacilik, üçkağıtçılık sıradan hale gelmiş vaziyette. Toplum olarakta bunlara cevaz gösterir hale geldik malesef.Mevcut iktidarın bu mevzularda bayraktarlik yapması da son derece üzüntü verici.Gorgusuzluk,sonradan gorme halleri paçalarindan akıyor.Doymak bilmeyen nefisleriyle her yeri talan ediyorlar.Doymuyorlar doymuyorlar.Üç beş cılız sesle bu düzen değişirmi? sanmam.Saygilar...
 • İkrarİkrar11 ay önce
  Hoca birgun islamdan sorar islamin sarti kac vatandas hocaya hocam gavur gibi biliyon niye bana soruyondemis sayin dilpakin mesebini merak eden her sey bitti is mesebini sorgulamak ne kadar munabetsiz yoksa namaz kilisinda deyisiklikmi var burda din konusulnuyor ama ben baska telden calmak istiyom diyorsan buyur
 • Ramazan Yığın Ramazan Yığın 11 ay önce
  Sayın Abdurrahman Dilipak mezhebi Redd ediyorsunuz mezhep kabul etmiyorsunuz Peki mezhep kabul etmediğiniz e göre Siz İtikatta neye inanıyorsunuz Sünni misiniz şia misiniz
 • ugur ugur 11 ay önce
  büyük ortadağu projesiine hizmet eden fetö pkk ve siyasi patiler dünyada cehennemi yaşayacak inşallah.
 • bekir akdemi bekir akdemi11 ay önce
  Kur'an ayetleri Cenab-ı Allah(c c)'ın emirleridir, Hadis-i Şerifler ise Allah(c c)'ın emirlerinin nasıl , ne zaman , ne şekilde yapılacağını bildiren hükümlerdir, dinimizi teferruatıyla anlatır, öğretir ; namaz ayetle emredilmiş , nasıl ne şekilde, günde kaç defa vb hususlar Hadislerle bildirilmiştir ,bilmem anlatabildimmi , her şey anlayana , anlamayan veya anlamak istemeyene kar etmez, isteyen çaresini istemeyen bahanesini bulur
 • Elif fidan Elif fidan 11 ay önce
  Katılıyorum arkadaşave evet nereye BÜ gidişat çok üzücü çevre bir olunca çocuğumuzu islama uygun yetiştirmekte zorlaşıyo sanki onlar dogru sen yanlış yoldasın çok üzücü Akraba bağları bile zayıflıyor çünkü fikirler aynı deyilbi araya gelince dışlanıyosun zor ahir zam n zoor
 • Cemil GüzelgözlüCemil Güzelgözlü11 ay önce
  «Şu YÖK’den nah kurtulursunuz. Bu üniversitelerle, bu iş kolay değil ama imkansız .»
 • İkrarİkrar11 ay önce
  Batinin mutlu oldunu insan yasayarak anlar her mutlu gorunenin bilmedigin sorunu var onceki nesil 40 veya 45 yaslarinda ya saciyada sakali beyazladi simdiki gecler stresden 30 yasinda saclari beyazliyor avrupa 40 sene evel iyi idi once bir kisi calisinca yasaniyordu simdi kari koca calisiyor cocuk kresde ikiside yorgun herkes birbirine yabanci guninu is yerinde geciriyorbirde yorgun mutlulik insanin icinde fakat mutlulugu parada kadinda liks yasamda arayanlar diyelim luks bir araban var benzin yok yine mutlu olurmusun mutlu olmak icin insanin her arzusu yerinde olursa olmadiginda tahamul sabir katlanmak bugun hava yagisli disari cikamadin yarini beklamek
 • OdmanOdman11 ay önce
  ... bati soyle boyle bati mutlu kardesim.
 • ŞikayetçiŞikayetçi11 ay önce
  Müslümanlar, özelliklede sizin gibi kanaat önderleri seçim zamanı iktidar olmak için aylarca propaganda yapıyor, takiyye yapıyor, tuttuğunuz siyasi partiyi övüyor, seçim gecesi fetih suresi okutuyor, teheccüt ve sabah namazı sonrası dua ediyor ve arkasından bunların yetmeyeceğini bildiğiniz için seçim günü sabahın köründe gidip partinize oy veriyorsunuz. Lakin konu İslam, ıslah, emribilmaruf nahyianil münker olunca gazete köşesinde yazarak dua ederek düzeleceğine islama hizmet etmiş olacağınıza inanıyorsunuz. Madem sadece dua ile oluyorsa neden seçimde dua ile yetinmeyip oy kullanıyorsunuz? İslami kanaat önderleri ve ileri gelenleri ve şeyhlerinin ikiyüzlülğünden dolayı ümmetin ve ülkemizin dertleri bitmiyor. Bu söylediklerinizin tamamı doğrudur lakin Madem bu saydığınız sorunlarımıza çözüm olmayacaktı müslümanlar neden iktidar oldu? Niye oy verdiniz? İktidar olmak için islamı kullanan siz iktidar sahipleri, konu İslam ve topluma hizmet olunca neden iktidarınızı kullanmak yerine köşe yazıları ile yetiniyorsunuz? İzler yıllardır biz avam takımını Kandırıyorsunuz lakin Allah c.c oda kandırdığınızı zannediyorsunuz. Unutmayın, mahkemei kübrada iki elim yakanızda olacak. Siz cehenneme sürülene kadar peşinizi bırakmayacağım.
 • İkrarİkrar11 ay önce
  Adam ogluna nasihat ederken oglu babasini dinemiyormus oglu babasinababa bak itin uzerinde kac sinek var demis baba ogluna durust ol namuslu ol kendine yapilmayi istemedigini baskasina yapma iftira atma memleket sevgisi imandan dir derken ogul itin uzerindeki sinekle meskul baba bu oglu umudu gelecegi rahat edecegi gelen gideni aratir allah zalimide yaratir
 • İkrarİkrar11 ay önce
  Ankara belediye baskani degisti oylar degistimi daha evelki kotu yonetimleri yasadiklari haldehala menmuniyetsizlige devam ediliyorsa cenabi allah sukursuzluk karsisinda ihsanini devam ettirmez hep belediyeler kimin ne bildigi varsa acik fikir beyan eder akla uygunsa uygulanir sayin cumhurbaskanimizin belediyeligi bildigi halde icrati size gore iyi hizmet verilmedigini dusunenler sanmayin bu karamalardan payiniz olmasin
 • OzanOzan11 ay önce
  Devlet yönetimi de en önemli şeyi atlıyoruz.. inşallah doğru bakan atamaları yapılır..
 • OzanOzan11 ay önce
  sn.dilipak farklı görüşlere sahip olsakda,her zaman sizi bir düşünce adamı olarak saygı ve sevgi ile dinlemişimdir.Bügünku yazınızı okudum, gündemi ve toplumun kanayan yerlerine parmak basmışsînız , duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ederim,iyi çalışmalar diliyorum.
 • Hakkı söyler Hakkı söyler 11 ay önce
  Hocaları şeyhleri ilah ve rab edinme tehlikesinden bahsetmişsiniz.. güzel bir tesbit.. ancak siyasi liderlerini de ilah ve rab edinen bir nesil geliyor. Bunu da kabul edin lütfen. ..
 • Mustafa UluMustafa Ulu11 ay önce
  SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN YÖNETTİĞİ TÜRKİYE YE , ÇOCUK TECAVÜZLERİ, ÇOCUK ÖLÜMLERİ VB. HABERLER HİÇ YAKIŞMAMAKTADIR. ÖZELLİKLE ÖNEMLİ YOĞUN SEÇİM GÜNDEMİ ARASINDA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN BU KONULARA ZAMAN AYIRAMAMASI NORMALDİR, ANCAK BU GİBİ KONULARDA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN YÜKÜNÜ BİRİLERİNİNPAYLAŞMASI VE BU GİBİ KONULARI GÜNDEMDEN DÜŞÜRECEK ÖNLEMLER ACİLEN ALINMALIDIR…BU KONUDA KAMU OYUİLGİ VE ÇABA BEKLEMEKTEDİR…
 • dogrucudogrucu11 ay önce
  bir toplum namuslu ve durust temiz insanlari icinden disladigi an Allahin azabi gazabi o toplum uzerine gelir, Turkiyede o yola girdi,durust namuslu insanlar toplumdan dislaniyor, milletin malini yiyenler fitne fesat ekenler zalimler musrikler dini eglence araci haline getirenler el ustunde tutuluyor, lut kavmi boyle bir kavimdi, diger kavimlerde oyleydi,temiz namuslu durust insanlari toplumdan dislayan zihniyet musrik zihniyettir, sirk dini budur. YIKILIS HELAK BURADADIR.DEVLETIN BASINDAKILERIN ISLEDIKLERI GUNAHLARA EYVALLAH DEMEK ZATEN BUNU KABULLENMEKTIR;ZALIMLIK BUDUR. IYI BAKIN TURKIYEDE DOGRU DURUST NAMUSLU INSANLAR EZILIYOR HOR GORULUYOR ZALIM OLMAYA HARAM YEMEYE ZORLANIYOR; MUSRIK DINI KABULLENMESI ZORLANIYOR:YIKILIS BUDUR.AYETLER KURANI KERIMDE SABIT; TOPLUMUN ILERI GELENLERI SOYLE BUYURDU CIKARIN BU TEMIZ NAMUSLU INSANLARI BURDAN --- NEYMIS MESELE PIS ILE TEMIZ YANYANA DURMAZMIS; ZALIMLER BIRBIRLERININ DOSTLARIDIRLAR.kurani kerimi okuyan biri gercegi gorur ve hadis sunnet denilen rivayetlerin asla Allahin dini olamayacagini tek gercegin Ayetler oldugunu ve temizi pisten ayirmanin tek yolunun ayetler oldugunu gorur, hadise sunnete giden asla asla asla temizi pisten ayiramaz ve gercegi bulamaz iyi bir musrik olur zalime bilmeden boyun eger, emevi dininin amacida budur,uydurulan din budur,zalimi din kisvesiyle korumaya almak,bunu sadece Kurani kerimle yikabilirsiniz baska yolu yok,olmadigini Kurani kerim diyor, ne diyor ayet, bu ayetlerden sonra hangi hadise hangi soze inaniyorsunuz. onlar birtakim velilerin peslerinden gittiler ve helak oldular,,,Allah hidayet versin demekten baska yolda yoktur.
 • Ferhat beyeFerhat beye11 ay önce
  Adam milletvekili olmadan o arabayı aldı siz asıl olduktan sonra milyoner olanlara bakın
 • DiyarDiyar11 ay önce
  Allah Razi olsun çok güzel tespitlet
 • Belediyeler Gidebilir Belediyeler Gidebilir 11 ay önce
  Hocam mevcut belediyeler yenilenmezse İnan'ın hiç şansımız kalmaz .Belediyeler üzerinde iyi çalışılmalı , yaptıkları yanlışlar vb işler çok iyi tespit edilip , mevcut başkanlar aday yapılmayarak , yeni adaylara da bu yanlışlar verilip hızlı bir şekilde bunları düzeltecek işler yapılmalıdır .Yoksa yandı gülüm keten helva oluruz . Ankaradayüzde seksen , yüzde doksana yakın oy alınan yerler de bile oylar elliye altmışa kadar düştü . Bunda belediyelerin payı İnan ki çok büyük . Zaten Ankaradaki ilçelerde belediyeden memnuniyet anketi yaptırın her şeyi görürsünüz ..
 • Veli Veli 11 ay önce
  Yazılarınızın önem arzetmediğini anlamak için.... Ak parti cenahından hiç takdir alıyor musunuz? ,, bence hayır,,, boşuna yazıyorsunuz,,, amayinede sağolun yeni nesil sizi tanısın...
 • Sessiz çığlık Sessiz çığlık 11 ay önce
  En başarısız olduğumuz yer milli eğitim diyen cumhurbaşkanı yıllardır önemli mevkide bulunan birine neden demez ödüllendirir gibi bir de bakan yaparsa işte bu bizim hiç sorgulamadığımız yaşananlardan ders almadığımız anlamına gelir. Allah sonumuzu hayretsin.
 • ferhat ferhat 11 ay önce
  nereye mi gidiyoruz Halk patates ve soğana 7 limona 8 tl verirken Mecli,se Lamborgını arabası ile giden AKP li vekile sorun ...
 • Ahmet erkekAhmet erkek11 ay önce
  (Editörden: Yorumunuz yayınlanmıştır. Bilgilerinize)
 • İkrarİkrar11 ay önce
  Politikaci birinin yaveri varmis her gittigi yerde konusma yaparmis yaver hep ovguler sayarmis cok guzel konustunuz efendim cok mukemmeldiniz cok yahsiyidiniz deyince soyle yaver konusulanlardan ne anladin yaver demis hicbirsey anlamadim demis bunca yorumcu bekliyorki bu ihtidari elestirsin ki cok menmun olduklarini goruyon yorumcu fikir beyan eder yapici yorum nasihat ogut verir koskoca beyaz sayfa ortasinda siyah bir leke sorsalar ne goruyon diye beyazi deyilde kucucuk siyahi gorurler siyah sayfa ortasinda bir beyaz boya yine ne gordugunu sorsan siyah diyecek insanoglu bir baskasinin basarilarini hazmedemiyorher hizmet bize her husumet yine bize kolay gelsin size
 • Mustafa UluMustafa Ulu11 ay önce
  ...ÇOCUK TECAVÜZCÜLERİNİN,TACİZCİLERİNİN, KATİLLERİNİN NEREYE GİTTİĞİ BELLİ DEĞİL Mİ ? BU ALÇAKLARI KORUYANLARA ALLAH IN VARLIĞINI HATIRLATALIM...
 • tilah anya tilah anya11 ay önce
  yazınızı okudum gercekten inanmak isterdim ...
 • Yeni Kabine Yeni Kabine 11 ay önce
  İnşaallah yeni kabine özellikle de Milli eğitim bakanlığı merkez teşkilatı , il ve ilçe milli eğitim müdürleri gerçekten falancanın , falancanın , sendikanın, vekilin adamı olduğu için, kendini iyi pazarladığı için , yalakalığı, dalkavukluğu iyi yaptığı için , ya da iyi yapanlar seçilmez . Hala 17/25 ten önce fetö referansı Ve fetö gücü ile il milli eğitim müdürlüğü yapanlar var . Allah korusun darbe başarılı olsaydı bunlar ya görevlerine devam edecekti , ya da terfi edeceklerdi .Twtr hesaplarını inceleyin bu ilahiyatçı müdürlerimiz gece saat ikiye kadar beklemişler , darbenin başarısız olduğunu görünce yazmaya başlamışlar bu mübarek müdürlerimiz . Bunlar iyi incelensin . Doğrusu eğitime gerçekten dürüst Ve liyakat sahibi insanların getirileceği konusunda insanların pek de ümidi Yok . Çünkü sayın cumhurbaşkanımızı yanıltıyorlar . Doğru adamlar da oralara ulaşamıyor , ulaşmak için de uğraşmıyor zaten . Yeniden diriliş için . Son şansımızı inşallah çok iyi kullanırız . Bir defa mevcut il müdürlerinin yüzde doksanını tasfiye etmezlerse hiç bir şey yapılamaz .
 • K.sK.s11 ay önce
  Bazı yorumcular kadın cinayetleri diyor.şöyle bir bak bakalım kardeş kanunları bir incele kafadan sıkmakla olmuyor kadın cinayetlerini devlet teşvik ediyor tahrik ediyor kanuni alt yapısı var sahte ... bir tarafın hukuken elini baglayıp hadi şimdi dövüşün ben safım belli yüzde yüz haksızda olsa iftirada atsa yalanda söylese ben kadının yanındayım deyip öbür tarafı kışkırtıp işi cinayete bile götüttürüyor.o zaman şöyle bir hukuk çıkıyor dünyada her zaman bir taraf haklı bir taraf haksız yani güçlü olan haklı arkası olan haklı .o zaman abd güçlü pyd haklı öylemi hükümetin mantıgına göre kadın hep haklı her pisligi yapsa öylemi.bu kanunu evrensel hukuka uygularsan pkk haklı niye haklı çünkü arkasında güçlü abd var .hukukta güçlü olan degil haklı olan kazanır.sen hukuku uygularsan kadın cinayetleri minimuma iner.
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU11 ay önce
  EVET SN.DİLİPAKTEBRİKLER , HAKLI TESBİTLER;" BU TÜR SIKINTILARIN YAŞAMASINDASADECE LAİK GÖRÜNÜMLÜ DİN DÜŞMANIYOBAZLAR DEĞIL ;DİNDAR KILIKLI AYNI DIŞKAYNAKTAN- TALİMAT ALAN , hertürlüDESTEKLE BESLENENDİNDAR KILIKLIYAPILANMALARI 40-50 YILDIRBU MİLLETİNÖNÜNE KOYDULAR. HERKESİN BILDİĞİ ,KÖTÜPOLİS ROLÜNÜ LAİKLEREİYİ POLİSROLÜNÜ DE MALUM FETÖ-SÜLEYMANLI-Adnan OKTAR gibivb..güdüledikleri Cemaatgörünümlü - maalesef(masonik yapılanmalara ),Siyasette de Kasetlerleindirip bildirdikleri, Şövalye nişanıve daha gizemli vaadlerle ile avuttukları,80'e merdiven dayamış RASÜLÜLLAH'ın sakali sünnet-i seniyye olan mübarek sakalını, Ingiliz anatarı olarakkullanılanve Ingiltere'de okurken koluna ileriki planları için taktıkları uluslararası siyaset deneyimi kazandirilmiş eşiyle -vb....Türkiye'de98-100 sene1918 'densonra 2.bir EL KOYMA ;TESLİMALMA PLANLARINI TAM TATBIK SAHASINAKOYMAK UZERE IKEN BIR YİĞİT RECEP TAYYİP ERDOĞAN veAZİZ MILETIMIZveisin vahametini idrakeden ve derhal DESTEK VEREN 2.BIR YİĞİTDEVLET BAHÇELİ, ALLAH'ININAYETIYLE BUTÜNDIŞ ve İÇ BAĞLANTILIPLANLARIPERIŞAN EYLEDI. BOZGUNA UGRATTI./ BU GERCEKLERİKRİPTO FETOŞiNLERELBETTEŞAŞIOLDUKLARI İÇİN GÖREMEZVE MÜNAFIKLIKLARINI ALEMETİ GEREĞİ YİNE MASUM KILIKLARINDA; kripto fetoşinler " AMA....ÖYLE Kİ,HALBUKİ,ŞÖYLEKİ gibi sinsive sefil bir şekilde kamuoyunda ,RECEP TAYYİP ERDOĞANve Ekibinin inceden inceye altinı oymaya çalişırlar.Fakat nafile.Bu FETÖİSTve herne kiliklta olurlarsa olsunlar ,tevve edip hidâyete gelmeyince bunlarin ALAYINI tenesir ve Kabir azabı ve Cehennemateşipaklar;yalancıpeygamberleri Sefilvaiz kıliklli1975 ten beri Turkiye'nin gizlikıdemli Mason liderlerden biride bunlarıEcevitgibi şefaat edecek diyebeklerlerse çokHÜSRANDALARDEMEKTIR. "TEEMMEL !
 • yunusyunus11 ay önce
  Allah razı canım abim dilerim karar mekanizmasının başında olanlar tesbitlerini ve uyarılarını dikate alırlar yoksa her alanda geriye gidiş başlamış buna yeni bir ruh ile Allahın kelamı ve sosyal adelet ilkesi ile yola devam edilmese vay halimize gidişat kötü dur demeliyiz hep beraber inşaAllah
 • Unable Unable 11 ay önce
  ... kimyasal hadımneolduğu belli olmayan baş örtüsüsersizi leylaların vebalinden zor kurtarır ...
 • ŞeyhmüslümŞeyhmüslüm11 ay önce
  Sayın Dilipak İslami medya ve yazarlarının Ak Parti sevdası Müslümanlar arasındaki birlik, beraberlik, ihlas, samimiyet ve güveni sarstı. Milletin yarısını Fetücü vatan haini ilan ettiniz. Saadet milli görüşçüleri bile vatan haini Erbakan hocanın kemiklerini sızlattığını yazdınız. Ama 28 Şubattan sonra Erbakan hocayı bırakıp Fetü ile işbirliği yapanlara hiç toz kondurmadınız. Ak Partinin İslami bir hassasiyeti kaldımı. Ak Parti artık kapitalist bir ziyniyete dönüşmüş varsa yoksa koltuk ve para başkaca dertleri kalmamış.. Milletvekilleri listesine bak yeter... Vesselam...
 • YasarYasar11 ay önce
  Sayın Abdurrahman Dilipak, Bir zamanlar yazdıklarınızı severek okuyan ve kalbi muhabbet duyan bir kardeşiniz olarak,sizlere Allah rızası için bir hatırlatma yapmak istiyorum.Bir çok insan gibi, sizinde varoluş gayenizi gözden kaçırdığınızı görüyorum ve yeniden hedefinize koymanızı temenni ediyorum.Ben Neden mi böyle düşünüyorum?Yazınızda dert yandığınız"ahlâk'i erozyonun" son 16 Yıldır sizinde destek verdiğiniz Iktidar döneminde zirve yaptığını artık herkes kabul ediyor.Allah'ın açıkça Haram dediği nekadar eylem var ise ,bu iktidarın 16 yıllık dönemde hep göz ardı edildiğini sizde en az benim kadar biliyorsunuz. Sizlerde bu iktidara destek verdiniz ve gidişata ortak oldunuz.Domuzdan tutunda Lutilige kadar herşeye müsamaha gösterenlere verdiğiniz destek elbette Rabbimiz tarafından hesaba çekilecektir. Dediğim gibi Sizleri ben farklı bilirdim ve gözümde de ayrı bir yeriniz vardı ancak sizinde Sultanların saraylarına sipariş yazılarınızı okuyunca, sizde mi demekten kendimi alamamış, Numan bin sabit 'in Saray'ın fetvacısı olmadığı için nasılda zindanlarda çürütüldüğünü aklıma getirip, keşke sizin gibi bir âliminde, boyun eğmektense, şerefiyle zindanlara misafir edilmesini arzu ettiğini hatırlıyorum. Biliyorum bu yorum yayınlanmayacak(?), cünkü insan korkusu ,Allah korkusunun önüne geçtiğinden beri Adalet beklemiyorum hiç kimseden.Selametle.
 • ahmetahmet11 ay önce
  bizdeki cinayetleri, kadın cinayetlerini, çocuk istismarlarını, tecavüzleri, hayvan istismarlarını, rüşveti zinayi falan göz önüne alınca batıdan çok iyi olduğumuz söylenemez..
 • Mesut SarpMesut Sarp11 ay önce
  Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete. Neden mi, faiz rezilliğine girdik faiz...Haram olan faizi hem alıyoruz hemde veriyoruz. Bunu artık müslüman Türkiyede devlet dahi resmi kurumlarında uyguluyor. Bizde faiz oranı yüzde 20, Almanyada yüzde sıfır. .Bu ne biçim müslümanlık, sormucak mi bunu Allah ?!
 • KocasolakKocasolak11 ay önce
  Orhan adıyla yorum yazmış kardeşime katılıyorum. Bu tesettürlü mayo, tesettürlü plaj hizmeti veren oteller para kazanacak diye kimse ses etmiyor, diyanet KORKUSUNDANcuma hutbelerinden müslümanları uyaramıyor. Laikçilerin şerrinden kimse ses çıkarmıyor, parayı bulan " dini bütün " aileler bu plajlara akın ediyor. Kızıl denizi geçenler arasında firavun kavminden ödünç altın alıp kaçanların bu HARAM altınlardan buzağı yapıp tapındıkları gibi, haram kazanan bu kesimde plajlara saçıyor.
 • murtazamurtaza11 ay önce
  Nereye gidiyoruz? Ahlaksızlıkta zirveye, en muhafazakar yönetim zamanında hem de..
 • IlbeyIlbey11 ay önce
  Hocam laf salatasi netice vermiyor...Muslumansan dinin hukmune gore,yok degilsen beseri hukuka gorecanavarca ve sapik his ve eylemle insan hele helecocuk,kadin,hayvan katletmenin karsiligi nedir...Yani IDAM etmeyince biz Avrupali oluyoruz, IDAM eden ABDucuncu dunya ulkesimi oluyor...Ha bana sorarsan insanlik dusmani sapikliklarin uretim merkezidir,amamesru sebep olmadan insanin namus ve hayat hakina tecavuz eden hayatiyla bedelini oduyor...Biz kisaca artik ne muslumaniz ne de Insaniz...Uyusturucu tuccarlari fink atiyor, alwnada yapanada satanada Allah lanet etmiyormu, Allahin lanet ettigini kanunlarla biz niye koruyup yasatiyoruz...Allah koruyani ne yapar,yeter herkes bir saniye gec kalmadansabilere kadinlara hayvanlarasahip ciksin,bedelini hayatiyla odetsin,devlet millet ne icin var...Yakinda Brezilyaya doneriz, sokak ceteleriyle devlette bas edemez,yuksek duvarli sitelerinizde bile cocuklariniz ,kadinlariniz guvende emin olamaz..Bir kisi ciksin LEYLA nin ,EYLULun gozunun icine bakip , cevap versin...Tarikat seyhleri arazi ,arsa imar katsayisini artirma islerinden zaman ayirip LEYLAlar icin dinin hukmunu aciklasin..Karaman hoca faiz fetvalari alanindaki uzmanlikgoruslerinin yaninda dinin sapiklik ve cinayetle ilgili hukumleri hususundada ummeti bi aydinlatsa,katlilim bankaciliklariFETVAlarindan firsat bulursa..Birde DIYANETne is yapar bu durum icin HUKUM nedir, namusun ve cana tecavuzun hukmu nedir yogun protokol mesgalesinden zaman bulursa ummeti bi aydinlatsa...
 • imamarüzgarimamarüzgar11 ay önce
  Hasret kaldığımız özlediğimiz zenginleştiğini görmek istediğimiz bir düş gibi beklediğimiz İnsan olmak için Verilmişin kıymetini bilmek için gönderileni okumak ve anlamak için elimizde olanı bilipte kıymetini anlamadan yol almak yok mu işte felaketlerin bence gerçek habercisi bu oluyor.Öncelikle nerden ve ne şekilde başlamalı sorusunu doğru soru yormuyuz kendimize.Eğitimin En üst noktasına biz biz hangi kitapları koymalıyız.Hangi dersler için Kaç saat ayırmalıyız.Aile içi güzel davranışların sergilenmesi için. Aileler deki bozuk olmaya meyil hazırlayan durmları oluşturan nedenleri sıraladık mı toplumsal etkiyi olumsuzlaştıracak etkenleri.Bir bakanlık kuruyorsun ama içini doldurabilecek durmları koymuyorsun.Bu geçmişte Firavunun var olmasında ve güç elde etmesinde hep maddesel olan zenginlik değilmiydi onun çöküşünü hızlandıran.Gün gelecek paranında pul oladuğu gerçeği böyle karşımıza çıkmayacakmı.Okuma hırsına bakın öğrenme hırsına bakın Eğitim hırsına bakın ailelerde. İnsanlığa yakın olup olmadığımızın gerçekliğini orada görmek yeterli olmuyormu.Durduk yere kendi ayağımıza çelme takmanın başka hizahı olabilirmi. İlkokul çocuklarına önce insan olma temeleni siz buradan atamıyorsanız. Hayat adil değil ve acımasız sen hepsinin önüne geçmelisin düşünce hırsı nasıl bir thomun atıldığını ve o tohumun geliştiğinde vereceğini düşündüğümüzde Yüzde oranındaki şansında kısmetinde ne olduğunu anlamak bu kadar zor olurmu.O ki bizlere bedeni ruhu kalbi ve aklı bahşedendir.Önce çalış sonra şükredip dualarını eksik etme diyen değilmidir. Selam ve dua ile.
 • rafet rafet 11 ay önce
  Çok doğru. Abdurrahman bey ben bor ile ilgili de sizden yazı yazmanızı istiyorum. Bor madenleri ABD mi satılacak .Bu şekilde yazılar ortalıkta mesaj atılmaya başlandı. aslı nedir. Eğer satılacaksa durum vahim gibi geliyor.Geleceğin madenini biz işleyelim veya bizim denetimimizde işlensin.Lütfen yetkilileri uyaralım.Hükümet kendisini ve içindeki hainleri temizlemez ise,bir daha tek başına iktidar yüzü göremez.
 • EkremEkrem11 ay önce
  Sayın Abdurrahman hocam, ilk okuduğum yazınız bu olsa sizin son derece dinimize vakıf,Allah rızasını herdaim gözeten bir kimse olduğunuza inanırdım.Fakat yazılarınızı uzun yıllardır mümkün olduğunca takip etmeye çalışan birisi olarak samimiyetinize inanmıyorum.Bence sizbir âlim olarak toplumu aydınlatma ve onları Allah'a kulluk konusunda bilinçlendirme görevini layıkıyla yapamadınız. Vicdan rahatlatma kabilinden böyle birkaç yazı ana daha çok kendinizin de eleştirdiğiniz şeyleri kendinizin yapması gibi bir durum söz konusu. Belki ben yanlış düşünüyorum ama yazıyı okuyunca bende böyle bir intiba uyandı. Hakkınızı helal edin. Şüphesiz en doğrusunu yanlız Allah bilir. Selam ve dua ile.
 • sadisadi11 ay önce
  zina,fuhus,escinsellik serbest.tv ler mustehcen ,erotik dizler ve programlarla dolu.adalet,iyilik,merhamet kaybolmus,insanlar olduruluyo,tecavuze ugruyo,kacırılıyo.insanlarin cogu aclık ve yoksulluk sınırında hayat suruyo.toplum; sahte demokrasi dini ve uydurulmus islam arasında kalmıs hızla azaba dogru gidiyo.sahte tarikatlar,sahte cemaatler,sahte seyhler ,sahte ilahlar,sahte muslumanlar her yerde cirit atıyo.ortada olmayan sadece gercek muslumanlar,toplumu uyaracak,iyiligi emredip kotulugu engelleyecek , Kuran-i kerimin ilkelerine gore hareket eden musluman bir grup yok ortada.cok vahim.
 • maraşlımaraşlı11 ay önce
  80.000 kişilik Lut kavminde o iğrenç işi yapan rivayetlere göre 80 kişiymiş. ve lut kavmi dini bütün gece namazı kılan bir millet imiş peki neden helak oldular. Tabiki vurdumduymazlıkları yüzünden , Burnumuzun dibinde her türlü hayasızlık ve ahlaksızlık yapılıyor ve biz ses çıkaramıyoruz. Neden burası demokratik ve laik bir devletmiş , herkes istediği gibi yaşamakta özgürmüş , örnek gidin istanbula görün yaz geldi çıplaklar kampına dönmüş, ondan sonra başımıza bir musibet geldimi milletçe suçlu arıyoruz. Yinede ümitvar olmak gerek , bu kadar iğrençlik olsada yine güzellikten vazgeçmeyelim, şeytanın varlığı bizi günah işlemeye sevketmesin , güzel düşünelim, güzel görelim , güzel görüp güzel yaşayalım inşaallah , peygamberimizin dediği gibi , BU arada reisten ricamız idamın geri gelmesi ,artık bu milleti oyalamayın ,size oy veren insanları dumura uğratmayın bu vebal sizi ahirette perişan eder. selamlar
 • OrhanOrhan11 ay önce
  Hocam, AKP içine sızmış tamamen kendi çıkarlarını düşünenleri sürekli uyarı mahiyetinde yazılar yazdığınız için sağolun. Uygun görürseniz bir konuyu daha gündeme getirirseniz sevinirim. Biliyorsunuz ki, tesettüre giren hanımlar için de oteller mevcut. Nasılki tesettür otellerde bikinili bayanların olması abes ise, diğer açık otellerde rusların ve yabancı turistlerin bikinili olarak denize girdiği yerlerde tessettürlü bayanlarındalgıçlarınkine benzer ucube kıyafetlerle denize girmesi ve kıyafetlerin ıslanması sonucu vücut hatları olduğu gibi ortaya çıkıyor. Hem kendileri komik oluyor, hem de dinimizi küçük düşürüyorlar. Siz de bu hanımları uyarırsanız sevinirim. Hoşçakalın.
 • MEB Bakanı MEB Bakanı 11 ay önce
  İnşaallah meb bskanı ve bakan yardımcıları mevcut bakanlıkta işi bilenlerden seçilir . İşi bilmeyen , ya da sadece bir sendikayı temsil eden biri Ya da geçmişte başarısız olan vekil falan gelirse çok da başarı gelmeyecektir ..
 • farukfaruk11 ay önce
  islama gore hakimiyet ,egemenlik Allaha aittir.demokrasi dinine gore; hakimiyet milletindir,son sozu millet soyler.ornegin;toplumun % 90 cogunlugun bile onayladıgı bir karar eger islama uygun degilse biz muslumanlar icin mesru degildir,tanımayız.zinanin,faizin,escinselligin serbest oldugu ,seriatin dikkate alinmadigi bir toplum cahiliye toplumudur,şirk toplumudur.anayasa, mutlaka Allahın Kurandaki emir ve yasaklari referans alınarak olusturulmalıdır,aksi halde mesru degildir.anayasada Kuran-i kerimi referans alan yonetim kim olursa olsun bizim liderimizdir,onderimizdir.olcu belli.emperyalizmin somuru aracı demokrasi dininin sorunlara cozum olmayacagı,topluma care olamayacagi gorulecektir.Kurtulus sadece Islamdadir.bizler Allahin izni ile uyarı ve davet gorevimize devam edecegiz." onlar hiç kimsenin yermesinden ve kınamasından çekinmezler."maide 54.ummet olmus halifesine kavusmus gunlere ulasmak dilegi ile.
 • Yunus16Yunus1611 ay önce
  BU YAZILARI VE CİDDİ YORUMLARI DEVLET YETKİLİLERİ DİKKATE ALIYOR MU?? HOCAM, AKİT GAZETESİ HABERLERİ VE YAZARLARI ÜLKEMİZİN SORUNLARI VE İNSANIMIZIN DERTLERİ VE SIKINTILARI İLE İLGİLENDİĞİ VE DERTLENDİĞİ İÇİN HABERLERİ VE YAZILARI ÇOK AĞIR OLUYOR. YAZILARI OKURKEN DE YORUM YAPARKEN DE MORALİMİZ PSİKOLOJİMİZ BOZULUYOR. NE YAPACAĞIZ?? SİZ VATANA MİLLETE FAYDAMIZ OLSUN DİYE YAZIYORSUNUZ, BENDE YORUM YAPARKEN ACABA CİDDİ VE SAMİMİ OLARAK ACABA VATANA MİLLETE BİR FAYDAM OLUR MU İNSANLIĞA BİR CÜMLE YA DA BİR KELİME FAYDAMIZ OLUR MU DİYE YORUM YAPIYORUM. KAALE ALAN VAR MI? BAŞKAN IN BAKANLARIN DANIŞMANLARI OKUYUP BİLGİ VERİYORLAR MI? SANMIYORUM. CİMER E YAZDIM !? BİZ SİZE DÖNERİZ DEDİLER NERDE??? BİMER CİMER DOĞRU ELLERDE Mİ?? YOKSA 15 TEMMUZ ÖNCESİ GİBİ FETÖ ELİNDE Mİ??......
 • Ali DilsizAli Dilsiz11 ay önce
  Abdurrahman bey yazınızın tamamı hakikatten ibarat fakat eksik.Lütfen Şirk ile ve uydurulan din ile mücadele etmeye başlayın ki yanlışlar gün yüzüne çıksın.Allah'ın ipi uzanamayacağımız kadar uzakta.Mutlaklaştırdığımız şeyhlerimizi, hocalarımızı siyasi menfaat uğruna ziyaret edip meşrulaştıranlarada sağlam bir tenkid (taşlanmayı,tekfir edilmeyi vs.göze alarak) bekliyoruz. Acizane doğrunun bu olduğunu düşünüyorum. Saygılarımla
 • Mehmet Fatih UğurluMehmet Fatih Uğurlu11 ay önce
  S.a.Sayın Dilipak ;nizamat veren yazın elbette güzel.Peki , devleti yönetenler sana :yahu bu işler nasıl olmalı diye bir kere sordular mı.
 • Hacivat Nacit Hacivat Nacit 11 ay önce
  Üstadim Zat-ı Şahanenizi uzunca müddettir takip ederim.Her yazınız bi nasihat ve yol gösterici olmuştur bu fakir için.Nerdeyse her yazınızda ehliyet ve liyakatın önemini vurgularsınız.Benim anlamadığım Muhterem Cumhurbaşkanımızla dava yoldaşı olduğunu ifade edenler nasıl olurda devletin önemli kademelerine ehliyet ve liyakattan yoksun şahısları alırlar hâlâ anlayabilmiş değilim üstadim???
 • Polis H.TPolis H.T11 ay önce
  ŞİMDİ, HEM İKTİDAR ve HEM MUKTEDİR BAŞTAKILERE ÇAĞRIMDIR. .Millet vazifesini yaptı. Hadi ilk icraatınız ÇOCUK istismarına İDAM getirmek olsun.Hem, bu konuda size oy veren ve vermeyen herkes, en azından milletin ekser kahiriyeti size mutlak manada destek olacaktır.Hem bu idam talebi her seçimde seçim malzemesi yapılarak milletin oyuna talib olunulmadı mı, şimdi milletintalebine cevap verme zamanı..Hem, iktidar ve muktedir olduğunuz bu dönemde size kim engel olabilir ve daha neyi bekliyor olacaksınız?Hem baştan beri başta REİS olmak üzere,MHP ve BBP her fırsatta İDAM mevzusunda iktidara destek olduğunu söylemediler mi ve şimdi üç parti lideri, bu konuda mecliste aynı safta durmuyorlar mı? Hem, eğer İDAM'ı getirmek konusundatoplum desteğinden çekiniyorve 'sizce'halihazırda sakıncalar görüyorsanız ; ki sanmıyorum. O zaman bırakın halk REFERANDUM ile karar versin.. Hem, Şurası kat'i ki;toplumsal vicdan İDAMA evet diyor. Hiçbir siyasi partinin "İDAM: ile ilgili, geçmişten günümüze sunduğubahane ve gaz almaları bu saatden sonra hiçkimseyi tatmin etmeyecektir.Hem, bu alçakca vahşiliği yapanlara karşı, toplumun sinir uçları hassasken piyasaya demeç veren siyasilerin; "Bu şahıslara göreceksiniz en ağır cezaları vereceğiz" vb sözlerinin artık tüm cazibe ve tesirini yitirdiği toplumca kabul görmediği ve artık görmeyeceğibir zamandır. Millet asla bu söylemler ile tatmin olmayacaktır. Hem Türkiye Cumhuriyetinin ilk Devlet Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğanın da bu konuda enaz halk kadar samimane bu işe taraftar olduğu meydanda iken ve daha önce birçok kez bu mevzuyu kuvvetli bir şekilde beklentisini ortaya koyarak ifade etmişken..Yeni MECLİSİN ilk işi ÇOCUK istismarına karşı insan suretindeki CANAVARLARA İDAM yasasını getirmek olsun... H.TURUNÇ
 • masukmasuk11 ay önce
  Hayaller; Hilful fudul ve Abdurrahman Dilipak, Gerçekler Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti
 • Ah Ankara Ah...Ah Ankara Ah...11 ay önce
  Ankarada çokkkk oy kaybettik . Nedenini araştıran var mı acaba .?
 • ErgünErgün11 ay önce
  Önce kapımızın önünü süpürelim ,o kadar nahoş haldeyizki elle tutulur bir yanımız yok,himmete muhtaç dedeyiz,kime himmet ederiz
 • Allah'ın intikamıAllah'ın intikamı11 ay önce
  Batı'daki ölümler, Doğu'daki katliamların sonucudur. Artarak çoğalsın. Amin
 • oğuzoğuz11 ay önce
  hani abd ve israilinn de düşündüğü bir buyukortadogu projesi var ya işte ona gidiyoruz
 • Liyakat Ve Ehliyet Liyakat Ve Ehliyet 11 ay önce
  Hocam inşaallah bu süreçte adalet , ehliyet ve liyakate uygun olarak , Çalışkan , iletişimi iyi , dürüst insanlar , geçmişte bir yerlere gelmek için fetönün kayığına binmemiş , millet vekilivb torpili olmayan bürokratlar göreve getirilir . Gerçi bu çok zor ama.. Torpil Peşinde koşmayan , yalakalık yapmayan , dürüst Ve Çalışkan insanları lütfen çağırın Ve görev verin . Özellikle Ankarada eğitim liderlerini yeniden seçin , iyi dizayn edin .
 • Islam kurallarıIslam kuralları11 ay önce
  Insanlar böyle faize teşvik edilirse olacağı bu. Faiz zaruri ihtiyaçta kullanılır . Insanlar her yerde faiz kullanıyor . Haram lokma girerse boğazdan ne din kalır ne iman
 • İmamhatip tercih edelim İmamhatip tercih edelim 11 ay önce
  Hocam ihtiyaç olduğu için inam hatip okulu açtık . Bunlar gerçekten ihtiyaçtı , iyi de oldu .Ancak bizim siyasetin önünde olan , içinde olan , bürokraside üst seviyede olan insanlar çocuklarını bu okullarımıza gönderirseler topluma da örnek olacaklar .
 • Yazıldığı gibiYazıldığı gibi11 ay önce
  Birileri yannış annalar diye Allah'ın yolundan saparsak gerekeni a deleti uygulamazsak sonumuz batı gibi olur ahlakının çöker
 • Vatan TuranVatan Turan11 ay önce
  Çöküntü 3 Kasım 2002 sonrası sayenizde hızlandı. 3 y ile mücadele için seçilenler, her üçünü de en şiddetli hale getirdikleri gibi, taciz ve tecavüz olaylarını dahi desteklediler ve oy oranlarını rekor seviyelere çıkardılar. Müslüman görünümlü sapkınlar yok edilene kadar millete huzur yok.
 • veyseL sinanNveyseL sinanN11 ay önce
  Hocam ALLAH razı olsun ,yarın ki yazınızı heyecanla bekliyoruz.
 • mustafa egemustafa ege11 ay önce
  Güzel yazı olmuş; bilim, sanat, hikmet ve mimarlık gibi kelimeler çok önemli! İnsan yetiştiremiyoruz!!! İnsan doğulmaz; insan olunur. İnsan ormana atılsa ve sadece gizlice beslense nasıl bir şey olur?Bu kadar mutsuzluk reva mı bu ülkeye? Madem kazanç var; hüzün niye? Karamsarlık niye? Kalpler İslam üzereyim diyenlerde de karardı da ondan. İslam diyarında korunur herkesin hakkı ve hakka hak batıla batıl diyen de hapsedilmez. Naat ve yergi bir arada... Böyle bir toplum inşa etmedikçe; eğitim alanında çok köklü reformlar yapmadıkça ve adalet mümkün mertebe tesis edilmedikçe toplum huzur bulamaz. Fakir olalım sorun değil; ama mutsuz olmayalım. Çapsız yığınlar slogancı ve içi boş olarak hızla yetişiyor. Roman, şiir, deneme nedir bilmeden; felsefe, resim, heykel nedir bilmeden... İbn-i Haldun bilmeden... Shakespeare bilmeden... Kadirşinaslık, vefa, cefa, hak, hukuk, sorgu-sual bilmeden.Dilipak ile aynı düşüneceğimiz aklıma gelmezdi.
 • Tarık YalçınTarık Yalçın11 ay önce
  ' Nereye gidiyoruz ' diye soran zat ; seçim öncesimakalesinin başlığına ' Oyum ....' diye yazmıştı.Bu sorunun cevabını Alemlerin Rabbine versin.Nokta.
 • Mustafa Kemal Kurt. RizeMustafa Kemal Kurt. Rize11 ay önce
  Sayın Hocam, Bu Tv, Gazete ve Dergilerle Sapık İlişkilerin Normalleştirildiği Öncesinde Düşünmekten bile Hicap Edileceklerin Yaşandığı ve Bunun Bireysel Tercihlere saygı Çerçevesinde Pazarlandığı Anlayışı, Ayaklar Altına Almaz İsek En Azından Tepkimizi Gösterip Kalben Buğz Etmez İsek Daha Kötülerini Yaşar Ahlanır Vahlanırız. Bu Çerçeve de Sayın Reisimiz den Öncelikle Müslüman Mahallesinde Salyangoz Satmaya Mani Olacakve Bu Dezerfermasyona izin Vermeyecek Hukuki Düzenlemelerin Yapılmasını Acilen Bekliyoruz. Saygılar
 • Seyfi LüksemburgluSeyfi Lüksemburglu11 ay önce
  Çok güzel yazıyorsunuz hocam. Aklınıza sağlık. He evet Avrupa çöktü çökecek. Nereden mi belli. Hergün çocuk kaçırılıyor Avrupa'da, tecavüz edilip direk diplerine gömülüyor. O yüzden Avrupa çökmek üzere. Ahlak kalmamış Avrupa'larda. Avrupa çökünce de biz yine kendiliğinden öne geçeceğiz.
 • KocasolakKocasolak11 ay önce
  Evet.. yarında devam edelim. Allah razı olsun hocam, cehdine bereket. Kreşlerden, anaokullarından, ilköğretim okullarımızdan başlıyarak ŞEHİRLİ hayatı yaşamı öğretmeliyiz. Çöp atma dan apartman yöndtimine, sofra bezi çırpmadan çamaşır sermeye, MEDENİYET dersleri ZORUNLU olmalı.Yer sergisinde yemek yemeyi tercih edebiliriz tabiki ama sofra bezini balkondan dışarı değil SOFRAMIZA çırpmayı BİLİYORSAK . Sokağımıza, mahallemize, şehrimize çöp atıyorsak ve aynı şehirde de yaşıyorsak ÇÖPLÜKDE yaşamış olmuyormuyuz. Medeni olmak refah bir hayat sürmdnin OLMASSA OLMAZIDIR. İstediğiniz kadar zengin olun ülkemiz ekonomik olarak kişi başı gelirimiz ellibin dolar olsun, medeni olamamış isek REFAH içinde yaşıyor olamayız. Petrol zengini ülkelere bakın, refahın r si yok, bol yemek, lüks giymek, lüks araç sahibi olmak refah değildir. Refah ahlak iledir onun mihenk taşı da hz. Muhammed a.s. efendimizin şu sözüdür.kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma, kendine yapılmasını istediğin yeyi
 • mustafamustafa11 ay önce
  Bu ahlaken çöküş bitmeyecek çünkü Hadislerde böyle bildiriyor peygamberimiz . " Sonra Gelen topluluklardan hiçbiri yoktur ki öncekilerden kötü olmasın" .yani kıyamete kadar devam edecek bu. Abd nin irana savaş açmasına 11 ay var. Ondan sonra artık kiyamet savaşı başlıyor nukleer savaş tüm dünyayı saracak
 • Ahmet ÇİNEMREAhmet ÇİNEMRE11 ay önce
  Yetişen nesle islamı haram-helal kavramlarını öğretmedikten sonra ne yaparsan yap beyhude
 • meleknurmeleknur11 ay önce
  ÜNİVERSİTELERİN TABAN PUANLARI ÇOK YÜKSEK. TIP VE ECZACILIK BÖLÜMLERİ DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİ TABAN PUANLARINI DÜŞÜRMELERİ İYİ OLUR. 20 30 PUANLA KAYBEDEN GENÇLER OLUYOR. TABİ ÖZELDE DE OKUYAMIYORLAR. DUYRULUR.
 • meleknurmeleknur11 ay önce
  ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINIZ.İNŞALLAH BİZDE DİRİLMELERİNİ NASİP EDECEK ŞEKİLDE BİZİM GÜÇLÜ İMANA BİLGİYE SAHİP OLMAMIZI NASİP ETSİN.... ÖNCE BİZE BİZ OLMAYI BAŞARABİLMEMİZİ NASİP ETSİN...
 • meleknurmeleknur11 ay önce
  ÇOCUKLARIN ÖLÜMÜNE SEBEP OLANLARIN BURUN UÇLARINA DERİNİN ALTINA ' AYNEN KARANLIKTA GÖRÜNEN IŞIK'GECE VE GÜNDÜZBEŞ METRE UZAKTAN GÖRÜNEN ÇOK PARLAK CİSİM TAKILMALIDIR.BELLİ SÜRELER ARACILIĞI CİSİMİN ÇIKARILMASI İÇİN MÜDAHALE VARMI YOKMU DİYEDE KONTROL EDİLMELİ... BUTARZ BİR ÇÖZÜM AKLIMA GELDİ...
 • Lütfen burnunuzu tıkayın:Lütfen burnunuzu tıkayın:11 ay önce
  Kemal' in zübük bir görünümü var; bu doğru! Ama bu beş yıl içerisinde de İnce' nin hakkından gelebilecek bir siyasi kıvama geldi, ona pabuç bırakmaz. ...
 • Mehmet AralMehmet Aral11 ay önce
  Hocam öncelikle duanıza can-ı gönülden bir AMÎN diyoruz ve tespitlerinizin önerileriniz ümmete ve ümmetin yönetici ve söz sahiplerine kılavuz olmasını yani tüm insanlığı gözeten son dinin mensupları olma şuurunu kazandırmasını temenni ederiz
 • MuhammedMuhammed11 ay önce
  Yazinin basligina baktim dedim acaba. Icinde bulundugumuz ahlaki cokustenmi bahsedecek ...
 • İkrarİkrar11 ay önce
  Sayin yorumcular karar gazetesini okumam fakat insana gozdagi vermek tehtit etmek yutupda alahattin cakicinin bir hakime ifade verisini bakiyom videonun altinda hakime ayar veriyor hdp sevmem fakat mahkemede onlara tehtit savuruyor sayin bahceliye ziyaretinden dolayi tesekur ederken sayin reise sitem mektubu yazmis af ciksa bile ben bu affin disindayim hakime diyorki bu ulke bana borcluyani ben ulke icin calistim diyor ozaman bunca sehitlere gazilere ne kadar borcluyuz boyle yaptin diye devletin hakimine saldiriyorincedemirtasi ziyaret ettikinandi sayin bahceli cakiciyi ziyaret etti sayin bahcelinin ilk sozu af ciksin ben soyle baktim devlet gidip pkk la ugrasiyor azili dusmanimiz diger insanlara bakinca devletin cumhurbaskanina hakimine kafa tutan acaba devleti yoneten bumu bir zamanlar susurluk kazasi vardi unutuldu catli olduruldu diyorlardi devlet kapilarini tekmeleyerek girerdi dediler bunlar terorumu bitirdiveya foto belasina ne yapabildi cakiciyi dinlemeye gelen cakiciyi alkisliyordu yuzkisi ama hakime saldirisini hic rahatsiz olmadilar bundan dolayi uzgunum bumu milliyetcilik bir filistinli elinde turk bayragi ile vuruldu bu sizin vicdaninizi rahatsiz etmiyormu almanyada asri sagci 8 turku bir yunan bir alman oldurmus437 durusma bes yil olmus yeni konusuyor diyorki asiri sagciligin hicbir anlami yokoldurdugu insanlarin ailelerindeki uzuntuyu gordum hisettim onlara aci verdim ozurdilerim diyor ya bizimkiler
 • osmanosman11 ay önce
  28 şubatta imam hatipler yasaklandı..baş örtüsü yasaklandı..Kaç yıl sürdü.İşte o dönemde yetişen gençlik bugün neler yapıyor. Boşluk kabul etmiyor.Dahada sürer.Allah korkusunukalplerden sildiğiniz o insanlar bu dünyada yaşadığı sürece nefsinin şeytanın elinde tutsak olarak toplumda muzur olmaya devam edecekler.
 • İkrarİkrar11 ay önce
  Selam aleykum hocam nereye gidiyoruz guzel soru dosta gelince dost kaldimi bir alis veris merkezinde bir genc adamin farkinda olmadan onune yani sirasini almisim bana seslendi dondum nereye gidiyorsun dayi deyince bende zannettim araban varsa bizide alirmisin diyecek sandim dedi oyle gozaciklik yok sirami aldin uc bes kasa vardedim buyur adam kavga icin sebeb ariyor karisinin yaninda kisiliginikabaligini sergiliyorbugun bomba yuklu munubusle sayin erdogana suikast yapilacakti diye okuyunca dusman bos durmuyor uyanik olalim her kim ne gorurse polisi haberdar edelim ulkemizde savunmasiz kucuk cocuklara hic bir sucuolmadigi halde sapik katillere en agir ceza verilsin muglada kahvalti icin aldigi ekmegin icinden takma dis cikmis ekmegi disini posetlerken icindeki sagliksiz yapilan sorumsuzluga ne demelibakiyorum dostluk nerde ben goremiyom goren varsa hayatdan hala umidi var selam dua ile benim talihsiz ulkem
 • O şimdi sözcü olduO şimdi sözcü oldu11 ay önce
  Sözcü yazarı Can Ataklı korkusuz yazarmış; gazetesi onu öyle takdim ediyor! Bu zat Föto-G.to' nun son yazarıydı.
 • Bence edek,Bence edek,11 ay önce
  'Yarın devam edelim mi?' zayıf kalmış biraz: 'Bizden ayrılmayın; şok, şok, şokk! Arkası yarın; flash, flaş, flash' gibi çok çarpıcı öztürkçe tümcelerle bitmeliydi makaale.
 • Bence edek,Bence edek,11 ay önce
  'Yarın devam edelim mi?' ...

Günün Özeti