Ne varlığa sevinirim ne yokluğa yerinirim..

08 Ocak 2019 Salı

Diyorlar ki, “eleştiriyorsun da, yarın bunlar gider ve ötekiler  gelirse ne olacak?”

Önce kardeşlerin ayağına taş değsin, saçının teline zarar gelsin istemem. Öte yandan; aynı zamanda Hakk’ın hatırı, halkın hatırından üstündür. Ve dahi, mazlumların duasının bereketini, kendi şahsi çıkarlarına, zevk, sefa ve ihtiraslarına meze yapmak isteyenlere ise hiçbir şekilde hoşgörülü olmayacağım.

Öte yandan, biliyorum ki “Göklerden gelen bir karar vardır”. Bana hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde hayır olabilir.. Bilmiyorum.

Ama bu arada bir kez daha not edeyim ki, “benim için ancak yaptığımın karşılığı vardır.” Ne eksik, ne fazla. Firavun sarayında da olsam, ben Hz. Musa, kızım Hz. Haacer, hanımın Hz. Asiye, kız kardeşim Hz. Meryem’in, oğlum Hz. Harun’un kardeşi ise ne gam!. Allah korusun Peygamber evinde yaşayıp da Hz. Lut’un eşi ve çocuklarına benzerse halimiz, Hz. Nuh’un evinde olup da gemiye binmeyenlerden olursak bizi kim kurtarabilir..

Beni dünya nimetleri ve zalimlerin güçleri ile kandırmaya çalışmayın. Kadiri mutlak ve bir olan, öl deyince öldüren, ol diyince olduran, kadere, rızga ve ecele hükmeden bir Allahım var. Kurtarıcı meliklere ve onların güçlü kadrolarına ihtiyacım yok! “Hasbunallahu veniğmel vekiyl, ne niğmel Mevla niğmel nasiyr”.  “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!” dediler.. (Al-i İmran 173)

Biz Müslümanlardanız ve Müslümanlar kardeştir. Aramızda işlerimiz istişare ve şûra ile olacaktır. İçimizden biri “imam” olacaktır. Yetkisini bizden alan ve bize hesap veren “içimizden biri”.

Bakın, olacak olan olacak. Allah bizi mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecektir. Hiçbir şey ebedi değildir. Allah’tan başka ezeli ve ebedi olan hiçbir şey yoktur. “Göklerin hazinesinin anahtarı” da kimsenin elinde değildir. Peygamberlerin bile kurtarıcı güçleri yoktur. Onların görevi kurtuluşa çağırmaktır. Örneklik ve önderliktir.

Seçim sonuçlarını niye o kadar merak ediyorsunuz ki? Siz üzerinize düşeni yapın. Unutmayın, sonuç çok iyi olsa, o sonuçta sizin payınız yoksa hüsrandasınız. Sonuç çok kötü olsa bile, siz hak yolda koştunuzsa ne gam! Sizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi bir Allah var. Panik yok. Allah bizim için öyle bir kader tayin etmişse bu bizim imtihanımızdır. Amenna ve saddakna! İtirazı olan var mı? Siz zalimlere meylettinizse ona yanın. O ateş gelir size de dokunur. “İçimizdeki beyinsizler”e karşı susmuşsanız, o zaman korkun onların işledikleri yüzünden o zaman sorun, “Onların işledikleri yüzünden bizi de helak eder misin Allahım”.

Yoksa siz, çabanız ve planlarınızla Allah’ı bir işe mecbur bırakacağınızı mı sanıyorsunuz. Haşa Allah’ın yetmeyen gücüne güç, yetmeyen aklına akıl, yetmeyen parasına para mı yetireceğinizi mi sanıyorsunuz. Allah bir şeyi murat etti mi onun esbabını da yaratır. O bir şeyi murat etmişse, kimseye muhtaç değildir. Dilerse kuyudaki Yusuf’u Mısır’a sultan eder. Firavunun karısına hidayet nasib eder de, Firavunun sarayındakilere nübüvvet verir. Bukağılı Şeytanlara mabedini inşa ettirir. Sana, bana muhtaç değil. Bilseniz.

Tekrar söylüyorum: Yapıp yapmadıklarımızdan hesaba çekileceğiz. Tek bir gerçek var: O da imtihan oluyoruz. Başımıza gelenler 3 şekilde bize ulaşır. 1-Allah servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında evirir-çevirir. 2-Sünnetullahtır, O, bizi mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle artırarak ve azaltarak imtihan eder. 3-Her topluluk layık olduğu şekilde idare olunur. Biz kendi hakkımızdaki hükmü değiştirmedikçe, O, bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmez. Mesela Hz. Ali’ye ilim verdi ama kamil bir iktidar vermedi. Hz. Yusuf’un çilesi başkaydı. Kuyuya atıldı, köle pazarında satıldı, saraya müşavir oldu, iftiraya uğradı, hapse atıldı, 7 yıl bollukla, 7 yıl kıtlıkla imtihan oldu.

Siz kendinizi eksiltileceğiniz günlere de hazırlayın. Kimse haşa Allah’ı ne kıyamete ne de iktidara zorlayamaz.

Ne varlığa sevinelim, ne yokluğa yerinelim. Dünya umurunu bir kenara bırakalım. Çok fazla dünyevileştik. Para, iktidar, şöhret, makam bizi dünyaya bağlıyor. Dünya nimetleri bizi sarhoş ediyor.. Bu dünya ahiretin tarlasıdır. İmtihan yeridir.

Müslüman her an seçimdedir. Hak ve batıl. Hep iki şeyden birini seçeceğiz. Ve seçtikleriniz sizin ahiret hayatınızı belirleyecek.

Seçip vekalet verdiklerinizin yaptıklarınızdan da sorumlusunuz. Seçtiğinizde iyi iken sapıtanlara gelince, sapıtanlardan desteğinizi çekip, eliniz, diliniz ve kalbinizle muhalefet edeceksiniz. 

Allah cahil ve zalim bir topluluğa yardım etmez. Münafıklardan, fasıklardan, müfsitlerden, müstekbirlerden, zani’lerden uzak duralım. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı olacağız. Zalim babamız da olsa, mazlum düşmanımız da olsa. Bir topluluğa olan öfkemiz bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmemeli. Zalimler gibi rüşvetçiler de haindir. Onlar emanete ihanet edenlerdir. İltimas ve torpil yok. Çalanlarla işimiz yok. Olmamalı.

Çok fazla mütrefinlerden olduk. Haz peşine düştük. Laiklikten kaçıyorduk sekülerizmin tuzağına düştük. Artık Yeşilin her tonu var. Yeşil sermaye, Yeşil Kemalist, Yeşil feminist..

Cenab-ı Hak buyuruyor: “Ey huzura kavuşmuş insan! Sen O’ndan razı, O da senden razı olarak Rabbine dön. (salih) kullarım arasına katıl ve cennetime gir!” (Fecr, 27-30) Rasulallah (sav) buyurdular: “Mükafatın büyüklüğü, belanın şiddetine göredir. Allah, sevdiği topluluğu belaya uğratır. Kim başına gelene rıza gösterirse, Allah ondan hoşnut olur. Kim de rıza göstermezse, Allah’ın gazabına uğrar.” (Tirmizî, Zühd, 57/2396; İbn-i Mace, Fiten, 23)

İşin sonucunu tayin edecek olan Allahtır Allah! (CC). Biz sorumluluklarımızı yerine getirelim yeter.

Şeytanın dostları sizi-bizi Allah’la aldatmasınlar. Cami ile Vakıfla, Hoca ile Şeyh’le aldatmasınlar. Onların ibadetleri de kendilerine fayda sağlamayacak. “Vay o namaz kılanların haline ki” diye başlayan ayeti hatırlayın.

Sonuç ne olursa olsun, ne zafer ve ne de yenilgi, Allah’ın iradesi dışında ve tek bir sebebe bağlı değildir. Biz Allah’ın rızasına yönelelim. Cahillerden olmayalım. Aşk ve öfke illetinin başımızı döndüren rüzgarına kapılıp aklımızı Şeytan’a kiraya vermeyelim. Allah’ın rızasına yönelelim ve eylem halinde olalım.

Zor şartlarla imtihan varsa kaderimizde, yeniden o zor günlere geri döner, kaldığımız yerden devam ederiz, başımız dik! Zalimlere karşı daha cesur ve başımız dik! İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzündenutançla başımızı önümüze eğmeden!

Gerçeklere sırtını dönüp eylemsiz kalanlar, en kötü ihtimale razı olanlardır. İradenizi Allah’ın rızasına ram edin. Unutmayalım ki, her şey Allah’ın iradesi içindedir. “Ve bil gaderi hayrihi ve şerrihi minallahi teâlâ.” Siyasetin de, ticaretin de bir fıkhı olmalı. Ve o yolda ilerlemeliyiz. “Benim adamım, senin adamın” yok. Benim işimi gören, senin işini gören yok. Allah’ın razı olduğu adam kim ona bakalım. Bilmem anlatabiliyor muyum!. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Salih Arslan Salih Arslan 4 ay önce
  Selamün aleyküm hacı abi yüzde yüz katılıyorum. Sancaktepe'den bir hanım aday gösterildi. Bizde İslam'a aykırıdır. Söz ve hüküm mercii bellidir. Vebali bu isme karar verenlere
 • Şaban DoğanŞaban Doğan5 ay önce
  üstad, yine her zamanki güzel üslubuyla dünya hayatının bir imtihan olduğunu, günümüz insanının sekülerizmin girdabında dinden ve dini değerlerden uzaklaştığını anlatmış. Eyvallah kıymetli hocam. selamlar
 • KasimKasim5 ay önce
  Firavun'un ummeti isimli yorumcu, su asagidaki cimle sana ait. Iyi oku ve cevap ver, kim ilahlik iddiasinda? Senin yazdigin su cumle eger tovbe etmezsen seni kafir eder! Bir musluman olarak uyarayim istedim."Cürümleriniz firavundan aşağı değil. Dilediğimi öldürür dilediğimi yaşatırım diyorsunuz. Suçluları dışarıp masumları hapiste öldürüyorsunuz. Bu da sizin ilahlık iddianız. Allah’ın sizi affetmesine müsade etmeyeceğim"
 • KasimKasim5 ay önce
  Firavun'un ummeti isimli yorumcu, su asagidaki cimle sana ait. Iyi oku ve cevap ver, kim ilahlik iddiasinda? Senin yazdigin su cumle eger tovbe etmezsen seni kafir eder! Bir musluman olarak uyarayim istedim."Cürümleriniz firavundan aşağı değil. Dilediğimi öldürür dilediğimi yaşatırım diyorsunuz. Suçluları dışarıp masumları hapiste öldürüyorsunuz. Bu da sizin ilahlık iddianız. Allah’ın sizi affetmesine müsade etmeyeceğim"
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Yorumcu,yaziyorum ismini kullanmadin buda bir kul hakki hak hukuk,dan bahseden lutfen ismini kullansin iki saat evvel yazilmis,yorum ,ellerinizle desdeklediginiz zulume diye devam ediyoryorumunun arkasinda dursun.
 • cemalcemal5 ay önce
  İçki dükkanını Namaz kılan Osman emminin işletmesi o işletmeyi şarküteri yapmaz. Ama bunu yaklaşık 50 senedir anlayamadığınız için ehveni şer zırvaları ile Müslümanca yaşamak isteyenlerin gazını alıyorsunuz. Sonra "islami yolsuzluk, islami torpil,islami münafıklık, islami kemalizm, islami laiklik, islami şeriat düşmanlığı,islami amerikan, rus, çin işbirlikçiliği" ortaya çıkıyor.İnsanları din adına yapılan zulümler ile dinden uzaklaştıran bir harekete dönüştü bazı dava adamlarının dava zannettikleri.Sonra çocuklarımız neden deist oluyor?
 • haydarhaydar5 ay önce
  Sahi şu eşşekle protestoya verilen 5000tl ceza sonra özgürlüklerden bahsediliyor falan. "Ya hakkı konuşsun yada sussun" diyen hadisi "ya bize yalakalık yapsın yada sussun" olarak mı anlıyor bazı çevreler.Üstelik dindar geçinen çevreler...
 • Firavun’un ümmetiFiravun’un ümmeti5 ay önce
  Firavun Musa’nın peşinden kızıl denize atını sürdü denizin ortasına geldiğinde ikiye ayrılan Deniz birleşmeye başlayınca boğulacağını anlayan firavun ilahlık iddiasını bırakıp tövbe etmeye teşebbüs ettiğinde Cebrail as ın yerden aldığı çamuru Firavun’un ağzına tıktığı anlatılır. Hayırdır sayın Dilipak deniz birleşiyor galiba. Cürümleriniz firavundan aşağı değil. Dilediğimi öldürür dilediğimi yaşatırım diyorsunuz. Suçluları dışarıp masumları hapiste öldürüyorsunuz. Bu da sizin ilahlık iddianız. Allah’ın sizi affetmesine müsade etmeyeceğim. Her af dediğinizde ağzınıza çamur tıkanacak.
 • Firavun’un ümmetiFiravun’un ümmeti5 ay önce
  Firavun Musa’nın peşinden kızıl denize atını sürdü denizin ortasına geldiğinde ikiye ayrılan Deniz birleşmeye başlayınca boğulacağını anlayan firavun ilahlık iddiasını bırakıp tövbe etmeye teşebbüs ettiğinde Cebrail as ın yerden aldığı çamuru Firavun’un ağzına tıktığı anlatılır. Hayırdır sayın Dilipak deniz birleşiyor galiba. Cürümleriniz firavundan aşağı değil. Dilediğimi öldürür dilediğimi yaşatırım diyorsunuz. Suçluları dışarıp masumları hapiste öldürüyorsunuz. Bu da sizin ilahlık iddianız. Allah’ın sizi affetmesine müsade etmeyeceğim. Her af dediğinizde ağzınıza çamur tıkanacak.
 • Zekeriya gökçeZekeriya gökçe5 ay önce
  Allahım umduğumuz şeyleri hakkımızda hayırlı eyle. Bizleri iyilerden eyle. İyilerle yaşat. İyilerle birlikte haşret. İyi ve güzel işler yapmayı bizlere nasip et.
 • bekir caybekir cay5 ay önce
  sadece ALLAH razı olsun diyorum fenerle lazer ışıgı gibi aydınlatmış bundan güzel ne olabilir tebrik ediyorum rabbim diyorya söyliyeceklerin en yakınının aleyhine bile olsa agzını yüzünü egip bükmeden dost dogru ol diyorya Apdurahman Dilipak da dost dogru yazmış
 • RabiaRabia5 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Bizi dosdoğru yola ilet,kendilerine nimet verdiklerinin yoluna,gazaba uğrayanların ve sapıklarınkine değil.fatiha5-7.ayet.elhamdulillah.amin.Sayin Dilipak Başta Cumhurbaşkanımızin Dayısina sonra da olmuslerimize Rabbim rahmet etsin mağfiret etsin, şehit sevabı versin.sizinde olmuslrinize Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah amin.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz.Rabbimbizede sevabından versin amin saygılar
 • SAMİSAMİ5 ay önce
  Sayın Dilipak,T.C. demokratik laikbirsistemleyönetiliyor.Bu sistemALLAH'ın ahkamınınortadan kaldırılıp,batıl yönetimle yönetilmesidir.Yönetenin namazkılanı olsa ne olur? Kılmayanıolan olsa ne olur?Yarınmahşerde yönetenlerede, yönetilenlerede,ALLAH'ın ahkamınane kadar bağlı olduğumuzsorulacak.Sizyarın mahşer'de,batılyönetimleredestek vermenin hesabınınasıl vereceksiniz?
 • Ali baba,Dan, HALIL,eAli baba,Dan, HALIL,e5 ay önce
  Halil imlalari nokta,virgülüde sen düzelt,
 • İsmailİsmail5 ay önce
  Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla. Maalesef gelin arsız ve üzerine alınmıyor, kızı da küstürüyorsun sayın Dilipak. Hep ortaya konuşmalar. Yok bunlar gider de ötekiler gelirseymiş diye söze başlayı...
 • osmanosman5 ay önce
  Hocam hersry para degildir para ise yurtdisina kacirilan kulturel varliklarimiz ve tarihi esetleerimizi ulkemisde tutmak icin formillerde lazim.
 • halilhalil5 ay önce
  Sayın yorumcular ne uzun yazıyorsunuz.Sizi mi, yazarı mı okuyacağız? Bir kısmınızın da ifade ve imlâsı bozuk...
 • SelimSelim5 ay önce
  Seviyorum seni dilipak,Allah razı olsun ,senin güç ve iktıdar olanlardan da korkmadan başın dik olarak eleştırı yapmanı sevıyorum ,keşke senın gibi bir on tane daha olsa da hak ve dogruyu gucune kudretıne bakmadan kırkmadan yalakalık dalkavukluk yapmadan haykırabilselerdı
 • alinamlıalinamlı5 ay önce
  ... günlük olaylarla ilgili fikir ve düşüncelerini yazda biz de bir şeyleröğrenelim
 • Mesut SarpMesut Sarp5 ay önce
  Hepsi satıldı ve betona gömüldü. Bi Atak motoru bile yüzlerce milyar dolarla yapılamadı. Satılsında kurtulalım. Ama unutmayın benim gibi milyonlardan hellallık almadan satıyorsunuz....
 • Hüseyin beyHüseyin bey5 ay önce
  Sayın yazar bir musluman olarak gecte olsa uyarısını yapıyor.. Allah dostuna iftira atanların ve onları aslı varken, ehveni şer diye halka yutturup destekleyenlerin iki yakası bir araya gelmez.. (trilyon davası) Allah cc zalimi zalime musallat ederde intikam alır.. işin ahiret boyutu başka. esas hesap orada.! ha bu arada samimi müslümanlarda nasibini alır. buda onlara kefaret olur inşallah. Allah cc ıslah etsin.
 • Ali babaAli baba5 ay önce
  ARKADASLAR yapabilirseniz bir zahmet,,yorumcu arkadasimiz,,ILBEY HAN,i, bu aralar, cok derinlikli yazilar yaziyor,önüne geleni elestiriyor,fakat sorunlar nasil cözulur diye bir öneride bulunamiyor,YENI atanan,cumhurbaskanligi danismanligi Miriam KAVAKCIYA, gönderin, bir ruh ,saglik, bozuklulugunu bir kontrol ettirsin,
 • ilbeyhanilbeyhan5 ay önce
  Ya gerçekmi şakamı bu MARİAM hanım, ama içim açıldı İŞTEBU dedim .....Hem ÇAĞDAŞ , Hem ANADANTEYZEDENMESTURE, HEMMÜMİNE ,HEM Anadan MÜCAHİDE ,HEMDE son dereceetkileyici ve Seksapel ...Bu şerefsiz fetoşcular ve IŞİDCİkaranlık yüzlerden sonraiyi geldi ...İŞTEİSLAMINAYDINLIK, ÇAĞDAŞ , GÜLEN yüzü dedim...işte bu...
 • İLBEYHANİLBEYHAN5 ay önce
  -------RABİAKADİR---- UYGURLARIN ANNESİ DİYEBİLİNİR.....ABD de YAŞAR , BÜYÜK PARALARLA OYNARTİCARET süsüyle... tıpkısümüklü casus FETOŞ gibi....ALTINCI KOZAmadenciliğinMELEKİPEKannesi gibi ....hani fetoşaneyim varsa feda olsun diyen İPEKLERİN MELEK İPEK annesi gibi... SEYİTTÜMTÜRK ve, Meralin İL BAŞKANIBUĞRA KAVUNCU, BURHAN KAVUNCU , ENVER ALTAYLI ve RABİA KADİRvede FETÜL CİA'nın ortak paydası U.S.A. menşeili olmalarıdır....Made in U.S.A..... Yukarda hepsinin sevk ve idaresiPENTAGON dadır....Hani askerimizi polisimizi şehit eden PKK köpeklerine ,fetö köpeklerine silah ve mühimmatları veren AMERİKA....
 • Muhammet aliMuhammet ali5 ay önce
  Helal sana Abdurrahman dilipak abim rabbim sana dünya ve ahirette iyilik versin
 • TRTR5 ay önce
  Yeni atanan Mariam Kavakçı danışman da artık millete hayırlı (!) ve Uğurlu (!) gelsin...https://www.facebook.com/enginardicfan/photos/a.843218662371475/2532186933474631/?type=3&theater
 • İLBEYHANİLBEYHAN5 ay önce
  Yabana öyle geliyorki ,bu Kavakçıgillerebir yerinden bulaşan iki dünyada ihya oluyor sanki..Gaybı ALLAH bilir gerçi, günün ve yarının sahibi....Merak ettim bu MARİAMKAVAKÇIhanımın danışılacak ne tür birikimleri varki... İsmiyle müsemma, bütün inanç sistemleriyle barışık , dinler arası diyaloğa CUK füdiye oturuyor sanki , ne dersiniz...Washıngtonunsokak ve koridorlarını ezbere biliyor gibi, ...bissürü bilinmeyenler amahakkını teslim edelim...SAÇININTELİNİ GÖREMİYORSUNUZ....HEMMESTURE , HEM DE bir hayli SEKSAPEL...MARİAMismidebir hayliFANTASTİK ,hemde EGZOTİK... Annesiyle başlayanbaşörtüsüserüveni devam ediyor...KAVAKÇI giller FAMİLYASINIbir kaç yüzyıl dahaihya edecek gibi...YARININ SAHİBİALLAH,yinede nolacağı bilinmez...selam ve dua ile
 • Hamza kavak Hamza kavak 5 ay önce
  Devletin malı deniz yemeyen domuz misalı bitiremediniz güzel ülkemizi çal çırp aşır ite köpeğe peşkeş çek eüro 6.30 olmuş ekonomi çökmüş durumda siz hala yüce tanrının adıyla tırtıklamaya devam dolar yükselir bozdur dolar düşer bozdur her yerden kar edersiniz fakirede peygamber efendimiz bir hurmayla öğün geçirirdi diye fetva verirsiniz işte sizin din anlayışınız ne diyim sayın dilipak öbür dünyanız nasıl olur ben korkarım ( allahtan korkmayandan) vesselam
 • Tekin kiliTekin kili5 ay önce
  Acaba yazar bey bu cimer niye var ne ise yarar.gorevi neydi burokraside tıkanma olursa keyfiyet olursa adil bi sekilde halletmek peki nicin ciddiyet kayboluyor.bu dairenim başkanı cıkıp aydınlatma yapsın bakın ak parti burokraside keyfiyete izin vermedigi icin yukseldi fakat birileri gemiyi deliyor hukumetin dikkatine.
 • Ali aslanAli aslan5 ay önce
  Bay yazar, yine masal anlatmışsınız, nahak dünyada kendi zaliminize ses çıkaramıyorsunuz. İnananları hak dünyası ile korkutmaya çalışıyorsunuz
 • MehmetMehmet5 ay önce
  Sadece abd de yetişenler mi.danışman oluyor.Sadece kavakçının.kizi değil.Erbakani yakanlar hep makam sahibi oldu.
 • mehmet salih bilgemehmet salih bilge5 ay önce
  Teşekkür ederim. Tesbitleriniz tam yerinde olmuştur. Eksik olmayın.
 • TRTR5 ay önce
  Ehveni şer diyor bazı kardeşler.Buda mevcudu desteklemek demek.Oysa ben bütün bu adaletsizlik,zulüm,yalan,talan,kayırma,ekonomik sıkıntı,dümanlık,komşuyu akrabayı birbirine dargın edenlere oy verip,olanları onaylamayacağım,günahlarına ortak olmayacağım. Benim AK partim bu değildi.
 • AdnanAdnan5 ay önce
  Amerikan vatandaşı marıam Kavakçı da Cumhurbaşkanına danışman olmuş, devletin parası çok, dağıtın uşaklar dağıtın.
 • İslamcı ...İslamcı ...5 ay önce
  Olaya bak ünlü Merva Kavakçı kendisi kuala lumpur büyükelçisi kardeşi Ravza Kavakçı AK Parti Milletvekili ve Kızı Mariam Kavakçı Cumhurbaşkanı danışmanı oluyor bu nasıl şirkettir ya sonra adalet liyakat ehliyet diyorsunuz yok efendim cumhurbaşkanının haberi yok diyorsunuz kendisi kararname yayınlıyor nasıl haberi yok ki bu ünlü Merve Kavakçı kimse bilmior Ted koleji mezunu kendiside kızı da texas Üniversitesi okudu babası annesi ABD de yaşadı Texas üniversitesinde görev aldı bu Texas üniversitesi kime hizmet ediyor biliyormusnuz araştırın ...
 • Suat KarakuşSuat Karakuş5 ay önce
  Bu yazıya ne yazalım yani? Eline sağlık. Daha mürekkebi kurumdan Merve Kavakçı'nın kızı Mariam Kavakçı Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak atandı.Anne B Elçi, teyze vekil. Binlerce gencimizin KPDSde yüksek puan almasına rağmen bir yere yerleşmek için beklerken, yakını olana iş çok anlaşılan. Hayırlı olsun diyelim.
 • şenay doğanşenay doğan5 ay önce
  bana kıskanmıyor musun diye soruyorlar bir zamanlar hz aişe ile hz meryemi kıskanırdım birgün hz aişe nedeniyle kriz çıkardım habibullah yüzde yüz haklıydı hiç bir hatası yoktu ama gönlümü etmek için benden özür diledi bana sesini duyuramayınca da allah hakkı için beni affet diye yalvardı bunun üstüne allah gaflet perdemi yırttı bir de ne göreyim allah görmeyi en çok sevdiği manzarayı habibinin her bir zerresine nakşetmiş üstüne bir de aşık olmuş o resmin herhangi bir yerine yönelteceğim herhangş bir itiraz doğrudan gayretullaha dokunur artık kıskanmıyorum allaha emanet olun
 • mesutmesut5 ay önce
  hırsızın arsızın dini imanı olmaz. Bu hırsız bizden görmezden gelelim mantığı varsa bir adamda boşuna namaz kılmasın.
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Tayfun efendi mahkeme kararina saygiliyssn devlet erkaninada saygili ol bu sozler senin icin yazilmiyor ister begen ister begenme bir kuralda senmi koyuyorsun darbe cagrisi yapip saka diyorsun sen bizi biliyorsan bizde sizleri biliyok.
 • samisami5 ay önce
  eyyy akit neden tek cümle yok Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı yi tayip kendine danisman yapmis ...
 • Tabi TabiTabi Tabi5 ay önce
  Cumhurbaşkanının haberi olmadan iş yapılıyor diyen arkadaşlar malesef herşeyden haberi var ama ses çıkarmıyor siz sanıyormusnuz ki Cumhur başkanın olaylardan haberi yok gazetelere TV kanallarına kadar çıkan tüm olayları biliyor. Siz Cumhurbaşkanını aklamaya çalışıyorsunuz yapılanlardan haberi yok olsa yaptırmaz diyorsunuz ama öyle değil herşey onun bilgisi dahiline gerçekleşiyor kusura bakmayında AK Partide herkes kötü tek temiz RTE bu yanlış düşünceyi bırakın İMAM nasıl ise cemaat öyle olur birileri RTE yi kusursuz göstermeye çalışıyor yapılan kötü işleri yanındakilere mal ediyor ama yapılan güzel işler hep RTE imzalı oluyor böyle fanatik saçmalık olur mu kendinize gelin İmar barışı yıkım kararları herşey onun kararnamesi ile yayınlanıyor o imzalamadan yapılmıyor cahil olmayın artık olaylar öyle gösteriliyor. Lider suçsuz
 • Gerçek Rumuzlu HelalGerçek Rumuzlu Helal5 ay önce
  Gerçek Ruzmuzlu arkadaş güzel yorum Şu futbol kulüplerini kurtarma işi varya işte o birilerinin çaldıkları harvurup harman savurdukları paraları halka ödetmek için şimdi kulüpleri kurtarma operasyonu yapılıyor kredi yenilemesi düşük faizli kredi ile süre uzatma bunlar tarıma sanayiye gidecek üretime girecek paraları futbol gibi katma değeri olmayan para baronlarının eline veriliyor ve o adamlar vergi ödemiyor hiçbir kulüp devlete vergi ödemiyor futbolcularda vergi ödemiyor çünkü aldıkları para net paralar yani vergisini kulüp ödeyecek diye anlaşıyorlar hemde asgari ücretliden daha az vergi yüzde 15 ki onu bile ödemiyorlar ama asgari ücretliye geldi mi vergi peşin alınıyor maaşından şimdi soralım bu kul hakkı değil mi neden birileri zenginlik içinde yaşatılıyor kulüp başkanları sürekli borçlanıyor anladınız mı çünkü o paraları ödemiyorlar ya devlet borçlarını siliyor af getiriyor faizleri yok sayıyor ama nafile yine ödemiyorlar yetmiyor devlet bize yardım etsin deniyoryazıklar olsun yardım edenede bu kanunu çıkaranlarada gerçekten günah işliyorsunuz nice yetim malı yiyorsunuz kimler evde iş beklerken o paralarla fabrikalar kurulması gerekirken üretim gerekirken birkaç futbolcu ve teknik direktöre verilip bize afra tafra yapmasına müsade ediliyor yetmiyor o adamlar o azgın paralarla birbirinin ağzını burnunu kırıyor teknik direktör futbolcu alıyor sonra beğenmiyor gönderin diyor milyonlarca euro zarar edip tazminatı verip bonservissiz geri gönderiyorsunuz ve futbolda sıfır başarı hiçbir kulüp başarılı değil ne avrupada ne milli takımda başarıları yok yerlede sürünyorlar 350 bin nufüslu ülke bizi eleyerek milli takımı evine gönderiyor İstanbulda bir ilçenin yarısı nufüsu olmayan ülkeler bizi perişan ediyor yazık ya demek ki para ile olmuyor bu zamana kadar herşey para diye bağıran teknik taraktörler resmen kamyon otobüs şöförü olsunlar yazıklar olsun bunlara destek verenlerede milletin parasını carcur edenlerede sonra bankalar düşük faizle kredi verip süre uzatıp görev zararı yazıyor peki o paraları kim ödüyor halk yuh be kardeşim halkın bankası ile halk kazıklanıyor siz kimi kandırıyorsunuz vallahi futbolu kurtarma projesi denilen saçmalık türk milletini kazıklama projesi yine bize olan oluyor batsınlar bize ne biz mi yedik o paraları da biz ödeyecez bizim almamız gereken bize tesis olara fabrika olarak yatırım olarak dönmesi greken paralar niye kulüplere peşkeş çekiliyor kendinize sormuyormusunuz kaç yetimin garibin işsizin kuyrukta iş aş bejkleyen insanın hakkı yeniyor hemde trilyonlarca para verilecek olan ve o paraları yıllarca kazanmış olan futbol Ailesi için yuh artık gözümüze sokarak hak yiyorsunuz.
 • TayfunTayfun5 ay önce
  "Bana hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde hayır olabilir." Bu nedir ya! İkide bir yazıp insanları pasifize etmece... "Tamam, yanlış iş var ama aldırmayın, görmeyin, müdahale etmeyin belki arkasında bir hayır vardır" mesajı. Böyle birşey olabilir mi? Müslaman böyle bir tavırda bulunabilir mi? Her defasında şerrin üzerine gideceksin arkadaş! Senin görevin bu! Arkasından ne çıkacağı senin işin de değil, sorumluluğun da değil.
 • Secih BAŞARAN Secih BAŞARAN 5 ay önce
  BU YAZI ANLAŞILMIŞ OLSAYDI TEK BİR YORUM YAZILMAZDI... HOŞ! YAZAR DA YAZMAZDI...
 • KEMALETTİN POLATKEMALETTİN POLAT5 ay önce
  ayetleri açıklaman konulara değinmen güzel ama ne yapalım dediğin partiyi dediğin insanı nrede nasıl bulacağız gelen yamuk giden hırsız 100 sene geçti aynı inan varsa sıkıntı var peygamber efendimiz zamanındabile ganımetlerı aşıranlar oluyordu.Allah herkesi bulunduğu makama ve yaptığıyla yargılayacak.bize düşen doğru bildiğimize islama sahip çıkana destek olmak,bildiğimiz islam düşmanlarına fırsat vermemek.
 • HASANHASAN5 ay önce
  "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır "Demek ki ,neymiş ; Sayın Dilipak? doğruyu söylememek mesela : iftira ,Başkalarının çaldığını bildiğin yada hissettiğin anda boşuver islam adına yapılan her şey mübahtır demek !Böyle olmuş olsa Rasûlullâh As.Peygamberimiz neden savaşlar için bile ayet bekledi ?bunu açıklarmısınız?o da vesvelelere dalıp islam için her şey mübahtır deyip kötü yola sapsa idi üç beş kağıt işlere girseydi herhalde islamın hiç inandırıcılığı kalmazdı o zaman demek ki neymiş islam içinde olsa yapılan iş temelinde hak yoluyla elde edilmelidir Kul hakkı yenilerek yapılan iş gayba bilmediğinden bile hesaba çekilmektir evet bir kişi ateist olabilir o baştan yolunu seçmiştirislam dinine göre amma ve-lakin inanç yoluyla yanlış yola sapmakbu çok daha tehlikeli olsa gere ki,inançlıyım dediğinizde sizden bir çok hesap sorabilir değilmi? madem inançsızları eleştiriyorsun deyip sana daha büyük hesap sorulabilir hem bu dünyada hemde ahirette yanılıyormuyum?peki bunu nasıl aklayacaksın eve gittiğinde yatağa başına koyduğunda bu gün mahkemede hakimleri ,sonra savcıyı ,sonrada avukatı derken herkesi kandırdım ama asıl suçum peki Allahı nasıl kandırırız onu bize anlatırsan çok sevinicem bu yöntemi bilmiyorum seni takip eden biri olarak İslam için her yol yada kötüsü de buna dahil mübahtır değil mi? çalanı görmemek bunun suçunu iftira edip kıyıdan köşeden atıp birilerine giydirmek suç değil mi ?Allah kullarına görünmez; ancak onların karşına suç işlediklerinde farklı yollarla çıkar onu uyarır ama kul bunu anlamıyorsazulum ile abat olunmayacağını bu sefer kendisini zulme sürükleyeceğine haber verir .Kur'an da anlatılan 6 hikayeden oluşurFiravun gözü ile gördüğü her şey ona aitken uzun yıllar mısıra hükmetti ama onu burnundan bir sivri sinekgirerek verdiği ızdırapöldürdü yoksa sizeğer sahte yollara başvurup İslam derseniz .. sen daha o, İslamı kirletir peygamberin yolundan çıkarsın vede getirdiğin alın teri dökülen İslam değil garip bir şey olur ki, maazallah aman! aman ! o yola tevesül etme,yoldan çıkmayalım veda hutbesindeki "HIRSIZLIK" uyarısı vasiyete boşuna durmuyor dürüş savaşı kazanacağız iftira ve hırsızlıklarla değil islama göre bu budur bunu yapama diyorsanız İslam dini kıldan ince Kılıçdan keskinse eğer o zaman o yolda yürüyen biri değilsiniz gerisi hikayedir .Bu dünyanın nimetlerini yiyip de helalleşemediniz insanların ıstırabınız hem bu dünyada, hem öbür dünyada çekicez diyenlerilk önce kendi dinsizliklerine bakacaklar hayat anlıksa doğruları yazacaz yoksa kulumuzu islam inaç diye ikna ederken komik duruma düşüşerizve başkalarının işlediği suçları başkalarına aterken Ahllahta bunu görür kulunu uyarır öbürkü tarfta duruşmasında kulun önüne bu dosyalar gelir kulda İslama zulum vardı namazı suçlarını aklama aracı gösteremezher suç ayrı ayrı cezalandırılacaktır ve vebali de hak helal edimediğiiçin kulaağır olacaktır tövbe et tövbe tamam örtbas etme ...
 • dipsiz kuyudipsiz kuyu5 ay önce
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’yı Cumhurbaşkanlığı danışmanlığına atamış.RTE ne danışacak acaba?Kavakçı’nın araştırma alanları arasında dil işlemenin nörobiyolojik yönleri, motor-dil etkileşimleri, dil bozuklukları ve bunların genomik özellikleri bulunduğu ve 2017 yılında, Texas Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri ve Bozuklukları bölümünde yüksek lisans yaptığı belirtiliyor.
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Ey Akp, senin hakkin odenmez sana soz veren yolundan donmez ,kotuluyenleri onlar onunu goremez onlar heo inkar etmisyasi olsada yetmis,her kula nasip olmaz eger hastaysa agzinin tadi olamaz bazilari dogruyu gorsede yazmaz.kimileride dua eder gece uyumaz.
 • Ahmet Ahmet 5 ay önce
  Tramp işini bilir milleti birbirine düşürerek ülkemizi maf ediyorlar.
 • erhanerhan5 ay önce
  insanların kararını etkilemede,yönlendirmede" kararıkişinin kendisi veriyormuş "gibi yaptırma yöntemi,taktiği. Örneğin bir satış elemanı o malı satmakiçin över över sonra da "karar senin" der Dilipakise bunu AKP üzerine uyguluyorinsanları AKP den uzaklaştırmaya yönelik her şeyi sayıp döküyor,sonra da "karar sizin"ayaklarına yatıyor
 • Adnan FethiyeAdnan Fethiye5 ay önce
  Mihenk bu olmalı...aksi halde körü körüne yanlışa mecbur değiliz. Allah razı olsun.
 • Hüdaverdi ÜnalHüdaverdi Ünal5 ay önce
  Sayın Dilipak, Biz dediğiniz kesimin müslüman diğerlerinin seküler, zalim oldoğu anlaşılıyor yazınızdan. Bu gün müslüman dediğiniz ne kadar müslüman? Bunu hiç Kur'an ıskalasından geçirmeyi düşündünüz mü? O öğüt vermeye çalıştığınız kesimin çok çok büyük kısmı indirilen değil uydurulan tarikat dininin mensuplarıdır. Bunlardan bir medeniyet üretemezsiniz. Hala çöplükte bulunan hurdalardan sıfır motor yapmaya çalışıyorsunuz. AKP iktidara geldiğinde sizin samimi olanlarınız onlara ''imalat hatası'' diyordu. İnanın bu malzemelerden sağlam ürün alamazsınız hep imalat hatası olacaktır. Çünkü kalıp bozuk, kalıp uydurulan bir din kültürü. O cok örnek verdiğiniz Kur'an'ın müslümanı üretmeye çaılışsanız ancak ''kendi durumunu değiştirenlerin durumunuAllah'ta güzel bir şekilde düzeltir inşallah.
 • Mehmet ayMehmet ay5 ay önce
  Sayin yazar, islam dinini kendi cikarina alet ederek adamlar karun kadar zengin oldular, simdide kalkmis kendilerini Sofi gosteriyorlar. Sen daha Allah diyorsun, kimseye kandirma.
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi5 ay önce
  Dikkatimi çekti tv lerde haber ve belgesel programlarda dahil ve reklam kuşakları (o hepsi birbirinden rezil pespaye dizileri saymıyorum) olmak üzere insanlar dakikada onlarca şiddet cinsel içerikli öğe içerenonlarca görüntüyle bombardumana tutuluyor buna ýaşlı genç çocuk anne baba dahil .Maşallah hepside izlenme rekoru kırıyor yoksa üç bölüm çekilmez .dindarlığimızda aynı siyasetimiz gibi izleyicıliğimizde aynı seçicilik yok eskiden yüzümüz kızarırdı şimdi o yok ıştahayla izliyoruz adam diziye bir cami hocası koymuş hoca bir iki dakika konuşup camide hikmetli söz ediyor arkasında envai çeşit yatakrezillik cirkef gırla olsun o hocao diziyi aklıyor ve paklıyor polis dizisi yapıyorlar uzun yıllardır varmış dizide baba var personeli sözde aile ama aile haricinde herşey var daha düne kadar gayrı meşru ilişkiyaşıyorlardı .Aile vurgusunu üzerine betimledikleri adamı bir kadınla erotik mizansene soktular ama Necip milletimiz en çok bu dizileri izliyor herkes memnun dindar !!!! iktidar durumdan çok memnun dozajı da birileriayarlıyor millet dizilerle uyusunda büyüsün ninni düzeyli kanalları bir şekilde kapatıp milleti burezilliğe izleyici yaptılar az da olsa içimizdekalan insanlığimizı terbiyemizi allah korkusunun kırıntısınıda böylece yok ettiler okumayın yazmayin sorgulamayiney görünürde yaşayanlar nasıl olsa birileri sizin adınıza okuyor yazıyor konuşuyorsiz ancak tv leri dizileri izleyin eeeee eeeeeunutmayınbir topluluk değişmek istemedikçe allah onları asla değiştirmez saygılarımla
 • SelimSelim5 ay önce
  Hep doğrular söyleniyor.ama nedense hep yanlışlar yapılır.bence kimse kimseyi değişmek için dinlemiyor.
 • Biz Biz 5 ay önce
  S.ALEYKUM. holdingzeleri yazmadığınız kör sağır dilsiz olundu içinde çok hesaba çekilecek var.adalet herkes için.. S.ALEYKUM. saygılarımla...
 • SerdarSerdar5 ay önce
  Biz hakkımızdaki hükmü değiştirmedikçe O hakkımızdaki hükmü değiştirmez. Bu hüküm geçerlidir. Üstat güzel yazıyor. Zaten yazılarında kendinden bir şey yok,katmıyor. Ayet ve hadislerin uygun olanı yerleştiriyor. Çok da güzel oluyor. Bilinmesi gereken önemli husus bu ülkede hayır veya şer herkesin yapacağı halktan alacağı yetki ile olur. Seçimlerde halktan yetki alamayanlar yok hükmündedir. Halk da yetkiyi verirken kendine uygun olanı seçiyor. Kendilerine uygun olanlar da maalesef bunlar. Bir de insanımız uygulamaların islama uygun olup olmadığını araştırıyor. Ancak islama uygun yaşayanların oaranı ne kadar? Yani işlerin islama uygunluğunu gerçekten istiyor muyuz?
 • Muhamemd Mustafa Kemal.Muhamemd Mustafa Kemal.5 ay önce
  Atatürk'e karşı bir kişi olsanız da! Allaha inandığınız ve Allah'tan korktuğunuz için doğruları ifade edebiliyorsunuz, sizi takdir ediyorum. İnancın ve Allah korkusunun yok olduğu şu dönemde, dilerim yalnız kalmazsınız.
 • Erhan ArıErhan Arı5 ay önce
  Sürekli Kur'an'ı örnek veriyorsun o halde müslüman aynı zamanda cesur olur.(İçimizden biri “imam” olacaktır. Yetkisini bizden alan ve bize hesap veren “içimizden biri”.) diye yazarak "içimizden biri"ni tırnak içene alarak vurguyu güçlendirerek imalı konuşma.Kastın Erdoğan besbeli o halde açıkça söyle “içimizden biri” değilse.Ve yine açıkça söyle “içimizden biri” olanı. Melasa Kılıçdaroğlu içimizden birimidir.
 • Ali babaAli baba5 ay önce
  Cumhur baskanligi secimlerinde Adam NE DEDI, ati Alan üsküdari gecti, E, NE bekliyoruz, tabiki adamlar yandaslarla,yok ihale,hava alani,hastane,özellestirme, ihalelerinden milyar dolarlar yandaslarin cebine gitti,,arkadaslar SU BIZIMokcular dernegi baskani,BILAL ERDOGANIN, MILYARLARCA DOLARI NASIL KAZANDI soran yazan varmi ?? Mesut yilmaz,tansu ciller, süleyman demirelin yigenler ve bunlarin yakinlari Mali götürdüler, devletide milyar dolarlarla borclandirdilar, bir arastirin, bu saydiklarimin, TÜRKLÜKLE ALAKASI VARMI???, köseyi dönmek istersen türkcülükten ve ümmetten dem vuracaksin,
 • KarahanKarahan5 ay önce
  Sayın Dilipak, bir şeyleri dert ediyorsun ama, artık çok geç..İç sıgaranı bak keyfine, bunlar iyi günler..Bir daha bulamayabiliriz..
 • Huseyn CiftciHuseyn Ciftci5 ay önce
  kelime oyunu yapmakla olmuyor bu işler. 17 senedir iktidarda, millete bir faydası hala dokunmadı. şimdi de Trabzo'un yaylalarındaki gecekondu otelcilere imar barışı çıkardılar. futbolcuların borçlarını ödüyorlar. yetiş ey Reis, adamların hepsi seni uyutuyor. kendi firması poşet satsın diye milletin iktidarını topa tutturuyor. tvlerdeki satılmış diziler, satılmış sunucular satılmış programlarla ülke elden giitti gidiyor
 • ziyaziya5 ay önce
  nerde ise tüm tarım ürünleri ithal edilir hale geldi.Ziraat bankası ise çiftciye, tarıma hizmet yerine futbol klüblerine kredi verecekmiş...
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Allah nurunu tamamlaro istersebir yetimede tahsili olmayan ve zenginligi olmayan bazilarina gore deger bulmayan fakat halikimiz sen olmasaydin,Alemleri yaratmazdim dedigi kulu ve elcisi islamin onderi efendimiz Hz peygaber asirlar gecsede adi dillerde,yasantisi islamAllah dinine hizmet edeni mahcup etmez insallah inaniyorumki Akp her zorlugu basari ile asacak kotuluyenler mahcup olacak ,elestiren demiyom.
 • yeni türkiyeyeni türkiye5 ay önce
  özdil bugün çiftcileri ve onların bankasını yazmış.iktidarın başında kayıtlı 2 milyon çiftcinin borcu bir milyar iken şimdi 100 milyar ı aşmış.Konyad a çiftcilerin yüzde 80 i kendi tarlasında kiracı duruma düşmüş.Uşkata komple icralık köyler varmış.Futbaol federasyonun başkanının ailesine ziraat 700 milyon kredi varmiş.o da doğan grubunu satın almış.böyşle devam ediyor.
 • AA5 ay önce
  ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN
 • Erhan ArıErhan Arı5 ay önce
  Şöyle demişsin "Firavun sarayında da olsam, ben Hz. Musa, kızım Hz. Haacer, hanımın Hz. Asiye, kız kardeşim Hz. Meryem’in, oğlum Hz. Harun’un kardeşi ise ne gam!. Allah korusun Peygamber evinde yaşayıp da Hz. Lut’un eşi ve çocuklarına benzerse halimiz, Hz. Nuh’un evinde olup da gemiye binmeyenlerden olursak bizi kim kurtarabilir.."O halde sen iyi olduktan sonra sıkıntı yoksa neden Chp'yi Ak Parti'ye tercih ediyorsun.Ayrıca hep öğüt veriyorsun.Kitap (Kur'an)sana sadece bunu mu yükledi.Hodri meydan daha iyisini biliyorsun işte hendek işte çukur.Kur partini adaletle yönet ülkeyi.
 • Murat ÖzelMurat Özel5 ay önce
  Mecelle`de, "İki şerden, daha hafif olanı (ehven-i şerreyn) ihtiyâr olunur" denmektedir. Hiç bir samimim mü^min in bunları peygamber varisi görerek oy verdiğini sanmıyorum. Sapla samanı karıştırmayalım. Ayrıca bunların içinde halisane çalışan işini iyi yapan bir çok insan var.Hepsini aynı kefeye koymak büyük hata. Aksi bir durumda at hırsızlarının kahir ekseriyetini oluşturduğu bir güruha yol vermiş olunacak.Bunun hesabını nasıl vereceksiniz?
 • mutmain olamadın mımutmain olamadın mı5 ay önce
  mutmain olmuş halin yok .bu ayetden öncede onların hali yazılı...
 • Mehmet Ali ŞenMehmet Ali Şen5 ay önce
  İltimas ve torpil yok diyorsunuz! Dinen bir sakıncası olur mu? Bu zamanda işe girmek bunlar olmadan çok çolk zor. Geçenlerde bir arkadaş Haccac için haklı gerekçesi var dedi. Ama zalim olarak biliniyor. Hz. Peygamber Efendimizin sahabilerden bazılarını katlettiği söyleniyor. Hocam bu doğru mu? Aslın da biz de şu zamanda dşoğruları vfe yalanları karıtırdık. Menfat perest olduk.
 • Aşir Aşir 5 ay önce
  ALLAH c c senden razı olsun . İnşallah söylemin ve amelin bir olur.Bu günkü tagut iktidara benzemesin. Selam ve dua ile.
 • Sıradan SüleymanSıradan Süleyman5 ay önce
  Yorumlarda hala birileri taparcasına akp yi iktidarı savunuyor.diyorki sadece akp de mi var diğer belediyeleri de söylesene..!Peki Kardeşim bende sana şunu soruyorum sen bugüne kadar hiç akp şunu yanlış yaptı dedin mi???yoksa her yanlışına doğru diye kulp mu taktın??
 • AlperAlper5 ay önce
  Faizi,rantı,ekonomiyi,bazılarının zenginliğini,adaleti,iştişareyi,liyakatı,dürüstlüğü vb.sorgula ey müslüman.Kardeş,Esad deyip(kardeşlik neden bozuldu?katliam falan mı olmuştu?),neden Suriyeye girdiğimizi,ölen milyonların karşılığında kimin eline günahdan başka ne? geçtiğini,sorgula.Kuran akledin diyor,bilgi doneleriyle yüklenip sebep sonuç ilişkilerini sorgulamalısın.
 • Hüseyin GölgeliHüseyin Gölgeli5 ay önce
  Yazılarınız zaten hep ibret dolu.Bu gün bir başka güzel.Sevindiren,güvendiren,ürküten ve hakkı tam tekmil aşılayan bir makale.Beyninize,dilinize,elinize sağlık.Zaten Allah'ın tüm ayetleri birer nasihat,birer öğüt değil mi?!!!!
 • murat oğuzmurat oğuz5 ay önce
  bu yazinizda karşi cenahta hit olur. ı tam destek olacağinız zaman reise dolaylı vurmalar size hic yakişmıyor hocam
 • AHMEDAHMED5 ay önce
  İŞİN KISASI BİZ İNSAN YETİŞTİREMİYORUZ.ANNE BABANIN BESMELESİNDEN BAŞLIYOR,ÇOCUĞUN ANA RAHMİNE DÜŞTÜĞÜ ANDAN HELAL RIZIKLA BÜYÜMESİ,ANNE BABASININ ALLAH VE RESÜLUNUN REHBERLİĞİNDE YAŞAMASI VE ÇOCUKLARINI BU REHBERLİKTE BÜYÜTMESİYLE DEVAM EDEN SÜREÇ.YORUMLARA BAKIYORUM BAZILARI HEMEN SAVUNMA VE KARALAMAYA BAŞLAMIŞ.SAYIN DİLİPAK SİZİN ÇİZGİNİZ ALLAH'IN RIZASINI KAZANMA OLMASAYDI BUGÜN ÇOK FARKLI HARAM KAZANIMLARINIZ OLURDU..BEN SİZİN SAMİMİYETİNİZE İNANIYORUM.ÜLKEMLE İLGİLİ YEİSE DÜŞTÜĞÜM ZAMAN SİZİN YAZILARINIZ BENİM BU RUH HALİMDEN ÇIKMAMA NEDEN OLMUŞTUR.EKSİKLERİMİ İLK ÖNCE KENDİ BENLİĞİMDE, EŞİMDE VE ÇOCUKLARIMDA DÜZELTMEYE ÇALIŞIYORUM.ALLAH BU YOLDA SAMİMİ OLMAYI VE SEBAT ETMEYİ NASİP ETSİN.KİRLENEN TOPLUM KİRLENEN YÖNETİME NEDEN OLUR.ŞUAN TOPLUMUN BÜYÜK BİR KISMI ALLAH VE RESULÜNE SAVAŞ AÇMIŞSA(FAİZ YİYEREK) BİZ NEYİN PEŞİNE KOŞUYORUZ.ADAM NAMAZ KILIYOR,ÇOK GÜZEL İFADELERLE EGOSUNU TATMİN EDİCİ GÖSTERİŞLİ KONUŞMALAR YAPIYOR, HAC, UMRE VB. SONRA KUL HAKKINI VE HARAMI YEMEYİ HAK OLARAK GÖRÜYOR.ADALETTEN DEM VURUYOR.YÖNETEN VE YÖNETİLEN BU HALDE DEVAM EDİYORSA FETODAN NE FARKIMIZ KALIYOR.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz5 ay önce
  Yapıp yapmadıklarımızdan hesaba çekileceğiz,diyorsunuz,ironik duruma düşüyorsunuz.TV ekranlarında marketlerde satılan,herkesin çok yakından tanıdığı markalı bir kıymayı evin hanımı,içinde su bulunan bardağa,bir tutamını atıp karıştırıyor.Kıymanın rengi beyaza,bardaktaki suyun rengi kırmızıya dönüyor.Yani hile satıyorlar ki ihya oluyorlar.Bakanlık açıklama yapıyor.Marketlerden aldığınız etlerin ambalajlarının açılmış olup olmadıklarına,tarihlerine,seri numaralarına bakın,diyor koca bakanlık yetkilisi.İşte bu açıklama devletin hileli etlere karşı gösterdiği koruma önlemi.Göstere göstere hile ve sahtekarlık yapılıyor.Siz,bu sahtekarlıklar karşısında üç maymunu oynayan,görmezden gelen kamu üst yönetimini,yapıp yapmadıklarımızdan hesaba çekileceğiz,diye uyarıyorsunuz.Aslında sizin bu güzel hizmetiniz,hileli gıdalar karşısında sesini çıkarma eğilimindeki tüketicilerin gazını almaktan öteye gitmiyor.Kimseler kendi hatalarıyla,özellikle güç ve kudret sahipleri yüzleşmek istemiyor.Koç kurban edilirken üç ayağı bağlanır,tek ayağı serbest bırakılır ki,hayvana debelenme fırsatı verilsin.İşte sizin yazınızın mantığı da bana göre,kurban edilen koçun,serbest bırakılan o tek ayağını da tutmak,debelenmesini önlemek.Sevgili Kardeşim,hayatın gerçeği bu anlattıklarınız karşısında değişmiyor.İstediğiniz kadar Yunus Emre'nin Ne varlığa sevinirim,ne yokluğa yerinirim,sözlerini ediniz.Sonuçta söyleyebileceğiniz tek şey:Ah şu CE HA PEve dış mihraklar yok mu?16 yıldır ülkeyi CE HA PE mi yönetiyor?İsmet İnönü mezarından kalkıp iktidar koltuğuna mı oturdu?Yoksa Kılıçdaroğlu ve ekibi mi hükümet kabinesinde memleketi felakete sürüklüyor?Hak geldi,batıl zail oldu.Amenna.16 yıldır,biz seçmen tabanı olarak Hak'kın geldiğini,batılın da zail olduğunu görmedik.Yoksa bu,milli görüşçülerin Milli Gazete'sinin nostaljisi miydi?Saygılarımla.
 • HTURKHTURK5 ay önce
  Bu ülkede, Ak partililer dini, Chp'liler Atatürkü, sanki sadece kendine aitmiş gibi kimseyle paylaşmıyor ve cebine koyup akşama evine götürüyor. İktidar sahipleri sırf iktidarda kalabilmek ve siyasi çıkarları için en az kendileri kadar bu vatanda hissesi olanları düşman ilan edip vatanı fikren böldü. Ve yarık giderek büyütülüyor,İnşaallah fizikende bölünmez.
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Bir imtihan olan hatirami anlatiyim belki akp ,Allah tarafindan hatali gosterilip bizlerin bir imtihani sevip sevmedigimizidenyebilir, Allahu,teala ben askerde iken ramazan oruc tutmak icin boluk komutani sordu,kimler oruc tutmak istiyordedi,enaz20 kisi secildik .boluk komutani denemek icin,bu oruc tutacaklar,iyi dusunsun her gun 10km kosu yapacak ben dusundumzorluk cikariyor. Aksine 10. Km de olsa bu benim dinimin emri deyip kabul etmem gerekirkenben kendim boluk komutsnini sucladim tam kafirmis dedim fakat boluk konutani samimi olani seciyormusseciln 20 kisi kaldi 10 kisi .iste imtihan burda .boluk komutani bu oruc tutanlar egitim den muafcokda ozel yemekler cikti ben oruc tutamadim fakat nobetimde Allahimin,onlara ikramini gordumimtihani kayip ettim sizlerde oldugunuz imtihanibasite almayin kaybedenden olmayin.
 • İskenderİskender5 ay önce
  "Diyorlar ki, 'eleştiriyorsun da, yarın bunlar gider ve ötekilergelirse ne olacak?'Önce kardeşlerin ayağına taş değsin, saçının teline zarar gelsin istemem. Öte yandan; aynı zamanda Hakk’ın hatırı, halkın hatırından üstündür. Ve dahi, mazlumların duasının bereketini, kendi şahsi çıkarlarına, zevk, sefa ve ihtiraslarına meze yapmak isteyenlere ise hiçbir şekilde hoşgörülü olmayacağım". açıklamasında bulunan Dilipak'tan Allah bin kat razı olsun. Dilipak'a, ötekiler gelirse ne olacak? sorusunu soranlara,"behey Allah'ın rahmetinden yoksun olan ve Rabbimizin verdiği aklı yine Rabbimizin yolunda kullanmayan insanlar,önce hatayı yapandan başlayarak onun hatasını düzeltmesini sağlamaya çalışmak gerekir.Eğer düzeltemiyorsa, yerine kimlerin geleceğini düşünmeden anında gerekli tepkiyi göstermek gerekir. Daha sonra yerine gelenler de aynı haltı işliyorlarsa ki ülkenin kuruluşundan beri gelenin gideni arattığı bilinmesine rağmen aynı haltı işleyenlere de,namuslu insanlar tepki göstermeye devam edeceklerdir.Ve bu durum İnsan olmanın gereğidir".
 • ortaorta5 ay önce
  İktidar boğazına kadar yolsuzluğa batmış sen hala ne diyorsun. Daha bugünün gazetelerinde kanıtlı belgeli AKP torpil yazıları, üstüne Türkiye'nin en büyük sandık hilesi ortaya çıkarıldı; bak sadece bugünün gazeteleri diyorum. Sen hala hangi müslümanın derdindesin?
 • adaletadalet5 ay önce
  Süleyman Soylu, Suriyelilerin 2013’teki suç oranları yüzde 2.8, bugün 0.8 demiş. Kilis'te polislere arapça kursu açıldığı doğru mu?. Şehirdeki asayiş olaylarının yarısında Suriyeliler var mış.Doğru mu?
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  HARAMI HELAL GÖRME HASTALIĞI, Bütün mesele bu. Bakanın biri,tapu kadastroda alınan rüşvetler için hediye demişti. Yine başka biri,Allah ,akraba ve yakınlarımıza bakmamızı emrediyor diye, torpil,kayırma, yakınlara menfaat sağlamayı,savunuyordu. İman çok sağlam olmayınca ,PARA VE MENFAAT bir çok kişiyi bozdu. Maalesef ,para ve menfaat ile güç devşirenler, gerçekleri konuşanların sesini kısma peşindeler. Sn yazar bile ,çekinerek yazıyor
 • MehmetMehmet5 ay önce
  Hocam, “Ve bil gaderi hayrihi ve şerrihi minallahi teâlâ.”Yani, hayır da şer de Allah'tandır. İkisi de Allah'tansa o zaman günahlardan sorumlu olamayız. Bu yanlış. Doğrusu: Hayrı da şerri de Allah yaratmış, seçim bize. Doğrusu bu.
 • Sıradan SüleymanSıradan Süleyman5 ay önce
  Gerçek rumuzlu arkadaş ağzına sağlık aynı konuya bugün Yavuz Özdil de değinmiş okumanı isterim.Size gelince Syn Dilipak siyasi iktidarı sıkıntıya sokacak bütün haberleri sansüre veya korkuya takılan sayın medyamızın içinde bir kaç yürekli adamdan birisiniz tebrik ederim.Ama şu var ki iktidara tapınma derecesinde bağlı olanlar kötü olana pozitif kulp takanlar aynı takım tutar gibi parti tutanlar karizmaya hayır diyemeyenler kendi aklını zekasını kullanmadan karizma nereye yönlendirirse sorgulamadan oraya gidenler vatan millet diyip vatanına milletine saygı sevgisi olmayanlar.işin özeti satılık veya kiralık zihinler ve kör cehalet oldukça cennet vatanımda değişmez hiç birşey.
 • CobraCobra5 ay önce
  Hocam dediğiniz gibi bunlar partiyi iktidara zorluyor haşa ALLAH hiç birşey den haberi yok herşey insanların kendi elinde zannediyor şunuda belirtmek lazım fazla rağatlık refah insanları yoldan çıkarmaya başladı ilk başta kendim olmak üzere nama kılanıda kılmayanıda yoldan çıkmaya başladı para inancı ağiret inanacının önüne geçti ALLAH sonumuzu hayreylesin
 • Timur Timur 5 ay önce
  Sayin Dilipak, sizin yazdiklarinizi uyguluyacak halk kaldimi acaba? Türkiye diye bir ülke, islam pesindekosan bir halk kaldimi acaba? Bir bakiyorsunuz Imar barisi cikariyorlar, sonra Futbol kulüplerini yapilandirma. Kimler icin? Türkiyeyi kimler yönetiyor? Krediyle is yapmayi kim getirdi ve büyültü? Faizcilik Allaha ve Peygamberine karsi savas acmaktir. Kimler Türkiyede Allaha ve Peygamberine karsi savasiyor?
 • erhanerhan5 ay önce
  Sen AKP yibaşkalarına tek laf etmedeneleştiriyorsun. Bu sanki diğerlerinde hiç bir kusur ve hata yokmuş gibi bir algı oluşturmaya çalışmaktır. Madem "kim olursa olsun yanlışları söylerim"iddiasındasın. Ozaman başkalarının yanlışlarına niyehiç değinmeyip te sadece AKP ve AKP lilere ye yükleniyorsun. Yoksa AKP nin dışında hiç kimsede tek bir kusur görmüyor musun !? Yoksa yüklendiğinbir misyonunvar ,onun gereklerinimi yerine getirmeye uğraşıyorsun .Evet senin tutumuna bakıp, " bunlar giderse , ötekiler" diyenler seni uyarmışlar. Ama sen "ötekilere" hizmetten geri kalmamayakararlı gibisinve bunu dabir şeylerigüya referans göstererekyapmaya çalışıyorsun.
 • Adil Kılıç Adil Kılıç 5 ay önce
  Sayın Dilipak hocam kime ve kimlere uyarı yaptığınız çok açık... Birlikte olduğumuz bu kardeşlerimiz bizden uzaklaştı, çünkü "Rüşvet yiyen haindir" dediğim için ülkeme hizmet etmem engellendi.. Tecrubelerimizi milletimize hizmet için kullanmamiza fırsat verilmedi..... Size bu yazıları yazdıran nedenler ortada herkes görüyor artık.. Ve bunun sonuçları olacak... .. Selam ve dua ediyorum....
 • yeni türkiyeyeni türkiye5 ay önce
  Pırlanta ve yata özel tüketim vergisi yok yani sıfır....Ama radyo alırsan yüzde 20 çünkü içinde amfi var.
 • Atilla Atilla 5 ay önce
  Sn Dilipak siz bu sistemin nasıl işlendiğini bilmiyormusunuz. Kurulu düzenin açmış olduğu partili düzende iktidar oldukşimdi başkanlık sistemi MHP ile beraberlik çok güzel gidiyor. Tüm rakiplerimiz tarumar edildi. Artık istetiğimiz adamları istediğimiz makama atıyoruzhedef bu değilmi.
 • Bilal B.Bilal B.5 ay önce
  Yani ABDye biat etmemiş Allah'in razi olacaği şekilde Turkiyeyi yonetecek bir parti vardi da biz mi oy vermedik?Ey Dilipak! Maide suresini ne zaman hatirlatacaksiniz? Seçimlerle ilgili en net bilgiler maide suresinde var. En dindar partimiz AKP secim meydanlarinda kur-an salladi oylari topladi sonra ABD ile birlikte tum komşularimiza savaş ilan edip petrollerini çaldi. Evet hemde milyonlarca insan öldü milyonlarca insan mülteci dilenci duruma düştü milyonlarca insan fuhuş terör batağina düştü ve bir bu kadar da sakat kalanlar, hayvanlara doğaya da zarar verdi bombalar. Şimdi seçim zamani halki oy vermeye teşvik edip duruyorsun yureğin yetiyorsa maide suresini de yaz. Bakalim yuce Allah ne diyor ülkesini bati kanunlari ile yönetenlere? Yoksa sizde bazi ayetler bu zamana uymuyor ya mı diyenlerdensiniz?
 • Cemil Bahadır KarakazancıCemil Bahadır Karakazancı5 ay önce
  "Misafir-Ben AKP li degilim. Muslumanmiyim. Kabul ediyormusunuz muslumanligimi."srusunun sahibi sen dediğinin farkında mısın? Anlaşılan senin müslümanlıktan haberin yok. Müslüman olup olmadığını ancak sen tayin edebilirsin. Eğer İslam'a inanıyorsan , hangi partili olursan ol müslümansın; yok eğer İslam'a inanıyorsan, hangi partili olursan ol müslüman değilsin. Kendne sor bakalım Allah'ın birliğine, kitaplarına, peygamberlerine, meleklerine, kadere, hayır ve şerrin Allah'tan olduğuna, kıyamet gününe, ahirete, ölümden sonra dirilişe inanıyor musun, inanmıyor musun? Alacağın cevap, beklediğin cevaptır. Kimseye sormana gerek yok.
 • CevdettCevdett5 ay önce
  Seçtiğinizde iyi iken sapıtanlara gelince, sapıtanlardan desteğinizi çekip, eliniz, diliniz ve kalbinizle muhalefet edeceksiniz. AYNEN.
 • engineerengineer5 ay önce
  sn yazar, başkanın bütün seyehatlerinde sizi de uçağına almış olsaydı, yine aynı yazıları yazarmıydınız?
 • Soner İlkdoğarSoner İlkdoğar5 ay önce
  "Artık Yeşilin her tonu var. Yeşil sermaye, Yeşil Kemalist, Yeşil feminist.." demişsin amam "yeşil kodoş"u, "yeşil daltaban"ı unutmuşsun
 • HiçKimseHiçKimse5 ay önce
  Reisin arkadaşı Diyanet İşleri Başkan Danışmanı ama Başkan'ın bu kişiden haberi yok. Allah sonumuzu hayreylesin...
 • osman özkan osman özkan5 ay önce
  istişare ile bizim seçtiğimiz bizimle istişare eden yetkisini bizden alan ve bize hesap veren,.lider önder reis cumhurbaşkanı başkan makamın ismi her ne olursa olsunbu kuralı uygulayabilen topluluklarınsırtı yere gelmez bundan uzaklaşanların ise zilletten kurtulmaları mümkün değildir.dilipak hocam cenabı hak ömrunuze ilminize bereketler ihsan eylesin.
 • Yusuf yüzlülerYusuf yüzlüler5 ay önce
  Sayın yazar yazdıkları mızdan ve fiillerimizden hesaba cekileceğiz gecen uç yıldır yazılarınızı okuyun göreceksiniz nasıl bir topluluğa olan kininiz sizi düşmanlastırmış halbuki kırk yıldır aynı mahallede büyüdük aynı kaynaklardan beslendikama bir avuç hainler yüzünden topyekûn cezalandırma yazıları yazdınız suçladınız kırk yıllık eğitimciyim sizinle hesabımı ahirete bırakmıştım son yazılardan sonra dünyada helalleşmeyi düşünebilirim çünkübelirttiğiniz kuranı düsturlar efendinin veda hutbesindedeüstüne basa basa söylediği ve Rabbimizinbizden istediği hususlardırbir kavme olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesindedinizBatasıca bir banka hesabı bilmem bir sendika üyeliği bir yardım derneği yüzündenyüzbinlere yapılanları duymazdan geldiniz çığlıkları duymadınız ve yanlış algılarlar önyargılarla milyonları etkiledinizumarım bu son yazılarınızı birilerinin vicdanında bir helozon bir menfez açarda ahiretlerini kaybetmezler selam
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Sayin,degrrli insankalemi Allah icin yazan makale mukemmel .ayrica aslantas efendiye,de tesrkurler onun yorumunuda,begendim Allaha,emanet ol iyiki varsin.

Günün Özeti