Mike “Pompeo”

25 Mart 2019 Pazartesi

Pompei’nin Lut aleyhisselama ihanet eden Sodom ve Gomore gibi, Allah tarafından cezalandırılan şehirlerden biri olarak kabul edilir. Roma imparatoru Caligula tarihin gördüğü en gaddar ve sapık hükümdarlarından biri idi ve kız kardeşi ile birlikte yaşıyordu. Şehrin dört bir yanı eşcinsel genelevlerle çevriliydi.

ABD Dışişleri Bakanı Michael (Mike) Richard Pompeo aslında hukukçu biri. Dışişleri bakanı ama sanki Caligula’nın Şeytan’ı ona hulul etmiş gibi görünüyor.. Pompeo’nun son günleri ile ilgili anlatılanlar; paniğe kapılanların bir kısmı limana doğru koşarken bir kısmı korunmak için dağlara yönelmiş, kimi evine kaçmış ama limana doğru koşanları Tsunami vurdu. Dağlara kaçanları lavlar yaktı. Evlerine kapananlar volkanlardan yükselen küllerin altında kaldı. Bu felaketten kimse sağ kurtulamadı. 18 kilometrelik bir alan içerisindeki Pompei lavlar altında kalmıştı. Bu batılılar garip insanlar. Mesela İngilizlerin Çanakkale’ye gönderdikleri gemilerden birinin adı Goliath idi. Goliath Hz. Davud tarafından öldürülen bir Tanrı kıral olan Calud’un batıdaki adı idi.

ABD Şam-ı şerifi karıştırmaya kararlı. Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması yetmedi  şimdi de Golan’ı İsrail’in toprağı olarak tanıma yönünde bir adım atıyor. Tabii bunun bir sonraki adımı Bekaa ve Kudüs’te Mescidi Aksa’nın yıkılarak yerine Süleyman mabedinin inşasına başlanması.

Hep söylüyorum bundan önce İran ile Suudi Arabistan arasında bir füze savaşı çıkarabilirler. Yani bizi Mekke ve Medine üzerinden vurmaya kalkabilirler. Dahası İsrail’e bir saldırı olması gerek. Ya da tam da seçim öncesi Netanyahu, Türkiye’nin Akdeniz’de petrol aramalarını bahane ederek Akdeniz’deki petrol arama faaliyetlerini sabote etmek için bir adım atabilir. Ankara kendi içinde bir “Beka sorunu” tartışması yaşarken, Netanyahu’nun da İsrail’in geleceği için bir beka sorunundan söz etmesi ilginç. Bölgede başta  Filistinliler olmak üzere, farklı kelimelerle ifade edilse de benzer sorunları var.

Trump ‘Golan Tepeleri’ni İsrail toprağı olarak tanıyacağız’ derken aslında bir sonraki adımı açıklamıyor. Bu Süleyman Mabedi ya da Bekaa da olabilir.

Esasen 20 bin civarında Dürzi Arab’ın yaşadığı Golan Tepeleri 1967’den beri İsrail’in işgali altındaki Suriye toprağıdır. İsrail burada 30’a yakın, illegal, işgalci yerleşim yeri oluşturdu, 30 bin kişinin istihdam edildiği bu toprakları BM aldığı bir kararla İsrail’in Golan Tepeleri’ndeki yargısının, idaresinin ve yönetiminin gayrimeşru olduğunu kabul etti. AB de ‘gayrimeşrudur’ diyor, Türkiye’ye göre de gayrimeşrudur. Rusya’ya göre de “Golan Tepeleri’ni asla İsrail toprağı olmayacak”.

Arap NATO’su, Dahlan projesi, DAEŞ’in yeni görev alanı, Kuşner’in Veliaht Prensle yazmaya çalıştıkları senaryo da bu çerçevede değerlendirilmelidir.

Bu arada, bölge ile ilgili bütün senaryolarda bir Türkiye dosyası var ve Türkiye’nin gideceği bütün yollar şimdiden kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Golan Tepelerinin toprak olmaktan öte jeo politik ve jeo stratejik önemi de var. Aynı zamanda çok önemli su kaynaklarına sahip bir bölge.

Purim Bayramı’na denk getirilen “İsrail-Yunanistan-Kıbrıs Rum Yönetimi liderlerinin Doğu Akdeniz zirvesi”ne katılma vesilesiyle Kudüs’ü ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, “Trump’ın günümüzün Ester’i olup olmadığı” sorusuna cevap verirken, “Kraliçe Ester gibi Trump da Yahudileri İran’dan kurtarmak için gönderildi” dedi.

Purim, hikayesi Tevrat’ın ekindeki Tanah/Ester kitabında anlatılan MÖ 350 yıl öncesine dayanan bir hikaye. Persepolis’te Yahudilere karşı kıyım uygulayan Pers kıralı Aharveroş’un danışmanı Haman yeni bir katliam planını hayata geçirmeye hazırlanırken, Aharveroş’un karısı Ester tarafından engellenir.

Pompeo burada evangelist Pat Robertson’ın kurduğu “Christian Broadcasting Network / Hıristiyan Yayın Ağı / CBN”e röportaj verirken, Purim Bayramındaki aktörler düşünüldüğünde Trump’ın günümüzün Ester’i olup olmadığı sorusu yöneltilince o da “Tanrının Yahudileri kurtarmak için Trump’ı göndermiş olabileceğine inandığını” ifade etti.

Pompeo’nun Tanrısı böyle istediğine göre yapacak bir şey yok! Bu anlamda Trump aynı zamanda Yahudileri kurtarmak için Tanrısal bir görevle gönderilen biri(!).

Sahi Tayyib Erdoğan için birisi böyle bir iddiada bulunsa bizim Laikçiler ne yapardı.

Böyle bir zamanda gelen ‘Trump yeni Ester’ mi sorusunu, Pompeo, “Bir Hıristiyan olarak kesinlikle bunun mümkün olduğuna inanıyorum” diye cevapladı. Tevrat’a göre Vezir Haman ülkedeki tüm Yahudileri öldürmek için Kral Aharveroş’u ikna etmişken, Kraliçe Ester kocasını bu kararından vazgeçirmeyi başararak tüm Yahudileri kurtardı ve Haman da asıldı. CBN’den Chris Mitchell, İran’ı günümüzün Haman’ı olarak tasvir ederken, Pompeo “Tanrının burada işbaşında olduğundan eminim” dedi. Bazı basın-yayın organları ise haberi şöyle duyurdu: “Sunucunun, ‘Başkan Trump da Kraliçe Ester gibi Yahudileri İran tehdidinden kurtarmak için büyütülmüş olabilir mi?’ şeklindeki sorusuna Pompeo, ‘Bir Hristiyan olarak kesinlikle bunun mümkün olabileceğine inanıyorum’ diye cevap verdi.”

Aslında Pompeo burada çok daha önemli bir şey söyledi. Bir gazeteci kendine “İsrail’in sürekli olarak  Kudüs’ün altında tüneller kazdığını” söyleyince “Kudüs’ün altındaki tünelleri ziyaret ettim. Dikkate değerdi. Yeraltındaki tünellerde, tarihi yanlış söylemiyorsam, 3 bin, 2 bin yıl öncesinin önemli inanç tarihini görebiliyorsunuz. Bizim yönetimimiz de Ortadoğu’daki bu demokrasinin, Yahudi devletinin hayatta kalmasını garanti etmek için çalışıyor.”

Burada açıkça Süleyman mabedine atıf yapıyor ve bir mesaj veriyor. Bizim media Ester ve İran’a yapılan gönderme ve “kurtarıcı olarak Tanrının seçtiği kişi” olarak Trump mesajı üzerinde duruldu. Oysa asıl mesaj burada idi.

Pompeo hakkında yazılanlara baktım da “Asker kökenli şahin ve muhafazakâr bir senatörken Trump tarafından CIA Başkanlığı ve ardından Dışişleri Bakanlığına getirilen Pompeo’nun ABD’nin Kansas kentindeki Evanjelik Presbiteryan Kilisesi’nde papaz yardımcılığı yapmışlığı ve pazar okulunda ilkokul öğrencilerine din dersi vermişliği de var.” Fanatik bir adam. Dışişlerine akredite bir gazeteciyi çağırmamasını ‘sadece inanç sahibi medya için’ şeklinde açıklamıştı.. İslam’a ve Müslümanlara karşı da öteden beri sivri dilli bir politikacı. Türkiye’ye karşı da her zaman mesafeli durdu. Pompeo, 15 Temmuz darbesinden bir gün sonra Twitter’da Türkiye›yi «totaliter İslamcı diktatörlük» olarak tanımlamıştı. Hatta Erdoğan hükümetinin “ancak İran yönetimi kadar demokratik olduğu» söylemişti. Tabii Trump gibi Pompeo her ne yapıyorsa, barış, demokrasi ve bölgenin istikrarı için yapıyor(!). Soğuk savaşta, CIA başkanı iken de işkence ile sorgulama yapılmasına izin veren davranışları ile ne kadar “demokrat” olduğunu gösteren biri. Guantanamo’yu savunan biri ne kadar demokrat olabilir ki!

Kıyamet koparan tartışma Trump’ın Twitter’dan şu mesajı paylaşması ile başlamıştı. “Bölgenin istikrarı ile İsrail devleti için stratejik ve güvenlik açısından kritik öneme sahip Golan Tepeleri’nde İsrail egemenliğini ABD’nin 52 yıl sonra tamamen tanımasının vakti geldi.” İsrail, Suriye’ye ait Golan Tepeleri’ni 1967’de işgal, 1981’de ilhak etmişti. İsrail bundan 38 yıl sonra bir adım daha atıyor.

Bu iş; Kudüs’ü, Türkiye’yi, İran’ı daha genelde, Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün, Lübnan, Suriye ve Rusya’yı da içine alan kapsamlı bir tehdit ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Selâm ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • eyüpeyüp1 ay önce
  sizin laikçiler diye tabir ettiginizMÜSLÜMAN VE TÜRK VATANDAŞLARI ; ALLAHIN tek oldugunu,son peygamber (sav) MUHAMMED oldugu ve KURAN-I KERİM ilminden çıkmayalım..iyi okuyalım derdi herhalde.birde hak dinlerine saygılı olalım ama onların yaptıgını yapmayalım derdi......birlik ve beraberlikle bir vesileyle..hz.muhammet uhud şavasına çıktıgında ,bazı münafıklar da arkasına takılmıs ve müslümanların arasına karısmıs diye duyan biri peygamber efendimize, baska bir kişiyi sikayet etmiş..peygamberimiz(sav) demişki..nerden anladın kalbını mı yardın demiş...ne güzel bir dinimiz var masallahhh..dua ile ilme yönelmek lazım
 • KaptanKaptan1 ay önce
  Dünyayı hep Manyaklar Yönetmeye Kalkımıştır Hitler ve şimdiki uzantıları
 • hamidohamido1 ay önce
  Yorumlarımda memlekette eğitimde sıkıntı olduğunu çok sık belirtirim.Bu memleket ve bu millet diplomalılar dan gördüğü darbe zarar sıkıntı hainliği kara cahiller den görmedi. O yüzden de 70 yıldır Anadolunun gariban insanlar ı avrupa gavurunun gönüllü kölesi çöpçüsü hamal ve hizmetçisi olmuştur.
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  Prof. Dr. Necmettin Erbakan 2003 yılında hepimizi uyarmış: 'Yahudi lobisinin etkisinde olan Haçlı-Siyonist ittifakı, Arz-ı Mev'udu İsrail'e katma Planı çerçevesinde Suriye'nin derhal işgal edilmesini istiyor'... Bilinizkibir günSURİYE işgal edilirse, asıl hedefTÜRKİYE 'dir demişti.... O şerefsizDAVUDUNOĞLUNUgörenvarmıbi zahmet haber etsin.... KADDAFİkatledildiğindeHİLLARY O....... pusuylaÇAK yapmıştı.... Bin ladinde olduğu gibi.... ÇAŞITŞEREFSİZ... U. S. AMUHİBİ, DEVŞİRMESİ... GÜL ABDÜL, BABACAN, BUĞRA KAVUNCU, DERVİŞ, ŞİMŞEK, KILIÇDAROĞLU, HDPKK, FETOŞ,MERAL GİLLER,KAVAKÇI, ARSLANLAR, ZAPSU,İLNUR ÇEVİKLER,ÜNİVERSİTELERDE AKADEMİSYEN KILIKLIÇAŞITLAR, TÜSİADLAR, CEMAAT, TARİKAT , HEMŞE DERNEĞİKİSVELİFİTNE YUVALARI.... DAHA DAHA DAHA.... SÖZBİTTİ, İCRAAT ZAMANI, KİMSE BOŞKONUŞMASIN..... U. S. AİHANETÜSLERİ BU GECEKAPATILSIN... süreçle ilgiliUğur Mumcuve Erbakanrahmetlilerne demiş..... Hablemitoğlune demişmekanı cennet olsun, bir dahaokuyın dinleyin.....
 • erhanerhan1 ay önce
  mertürk ü bazıları övdü diye o da hızını alamıyor. O da başımıza keynes, friedman, samuelson... kesiliyor ,Senin bu üretim-tüketim- tasarruf- yattırım ilişkilerini en basit ekonomiye giriş ve makro iktisat dersleri veriyor.yok ya sen söylemezsen sanki üretimin .sanayi ninasıl olduğunu veüretim ,gelir, ihracat. faiz,kur,enflasyon, milli gelir, büyüme,kalkınma... arasında ki korelasyonu senden başka kimse bilmiyor. Gelişmekte olan bir ülkesin, petrol en büyük harcamamızRakiplerini aşan bir teknoloji üretip ihraç taedemiyoruz,artan nüfus,şehirleşme , insanların talepleri .....tüm bunlar henüz gelişmekte olan ülkelerin kolayca kısa zamanda aşacağı şeyler değil, monetarist önlem ve uygulamalar da herşeyi halletmez
 • salihsalih1 ay önce
  ABD Şam-ı şerifi karıştırmaya kararlı diyor Sayın yazar.. Biz Şam da cuma kılmaya giderken Şam Karışmıyacakmı idi???Deli sorular? kim kime neden nasıl çalışır? kim Şeytan kim melek?
 • HiraHira1 ay önce
  Dilipak'ın da yazılarında belirttiği Genişletilmiş Orta-doğu İnisiyatifi (Büyük Ortadoğu Projesi-BOP) ABD 43. Başkanı Bush hükümeti tarafından 2004 yılında “büyük orta-doğu” adıyla duyurulan en batıda Fas'ın Atlantik kıyılarından, en doğuda Pâkistan'ın kuzeyindeki Karakurum yaylalarına, Kuzeyde Türkiye'nin Karadeniz kıyılarından, Güneyde Aden ve Yemen'e kadar uzanan bölgede, müslüman ülkelere demokrasi ihrâcını ve bu ülkelerin pazarlarının açılmasını amaçladığı iddia eden politik kuramdır. Irak'ı demokrasi getireceğiz diyerek işgal ettiler. Arap baharı da güya barışçıl demokrasi içindi. Bizde sürecin nasıl işlediğini demokrasi örneği üzerinden şu şekilde formülleştirebiliriz: Demokrasi; 1960’larda küfür, 1980’lerde haram, 1990’larda araç, 2000’lerde ise İslâm’ın ön-görüsü ve ideâli olarak ifâdelendirilmiştir. Bu projenin ayrılmaz kankisi ise ılımlı İslam projesi ile Müslümanları pasif Protestan haline getirmek. Bu proje de maalesef hala uygulanmakta ve misyonerler ülkemizde cirit atmaktadır. Kocasolak rumuzlu yorumcunun da belirttiği gibi İsrail ve batı tarafından desteklenen kafa kesici IŞİD gibi örgütler yüzünden hakkını aramak isteyen müslümanlara hemen terörist ya da ışidçi denmektedir. Bu da planlarının bir parçası Rand raporlarını okuyanlar bilirler.
 • GakkoşGakkoş1 ay önce
  Sayın yazar bu yazı daha sonra da yazabilirdin.Seçime beş gün kaldı.Çorbada seninde tuzun olsun istedik.Yanlışmı tanıyoruz seni acaba.
 • maveramavera1 ay önce
  Tayfun kardeşim bize yazacak bir şey bırakmamış bugün sağolsun.Her zaman söylerim..."Türkiye 'de beka sorunu yok zeka sorunu var"diye.Marul peşindeki koyunların Tayfun'un yazısını okuması lazım diyeceğimde en baştakilerinin diploması olmadığına göre onlarında okuma yazmaları yoktur.Sal gitsinler...
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  2013 yılında kişi başı gelir 12300 dolardı. Peki ama Nasıl,?2013 yılında 1 dolar 3 TL olması gerekirken, 1 dolar 2 TL civarındaydı. Kur u düşük tutarak , kağıt üstünde ,milli gelirimizi yüksek gösterdik. Ayrıca 2007 de milli gelir hesaplama yöntemi değiştirilerek milli gelirimiz yükseltilmiştir. Yeni milli gelir hesabını eskiye de uygularsak, 2000 yılında 4000 dolar civarı görünen kişi başı milli gelir ,6000 dolar civarı çıkar. Normalde kur enflasyona yakın artması gerek. 2013 yılına kadar kur enflasyonun çok altında artarak, TL reel aşırı değerlenmiştir. Buda milli geliri olduğundan çok fazla göstermiş, ekonomide yapılan bazı hayati yanlışların görülmemesine neden olmuştur. Sn Cumhurbaşkanı etrafındaki bazı danışmanlar bilerek bunu yaparak ,sn Cumhurbaşkanını yanıltmışlar ve bu günkü ekonomik dışa bağımlıhale gelmemize neden olmuşlardır. Bu sayede dış borcun, GSMH ya oranı düşük gösterilerek , bakın dış borç oranlarımız dünyaya göre çok düşük denilerek ,sn Cumhurbaşkanı yanıltılmıştır. Maalesef sn Cumhurbaşkanı ,yanlış ,eksik çarpık ekonomik bilgiler ile ,danışmamları tarafından adeta zehirlenmektedir. Bu danışmanlar ,bu şekilde iyi niyetli uyarıları yapanlarıda ,Recep Tayyip erdoğan düşmanı gibi göstererek ,ihanetlerini örtmeye çalışmaktadırlar. Yanlış analiz ,yanlış tespite götürür, yanlış tespit ise ,ekonomide yapılan yanlışların devam etmesine neden olarak ülkeyi ekonomik felakete götürür
 • Panik yok herşey yolundaPanik yok herşey yolunda1 ay önce
  Şöyle bir misal vereyim, düşünün bir insan evini kaybedecekmiş endişesine girer ve o evini daha iyi korumaya başlar, bağırır "bu ev benim, bu evi benden kimse alamaz, bu ev hep benim kalacak". İşte israil oğullarıda şimdi böyle bir dert icindeler. Allah (cc) o toprakları onların ellerinden alacak. Her ne kadar gururları yüzünden kuran'a ıman etmemiş olsalarda, kuran'da ve hadislerde söylenenler tek tek vuku bulacağını biliyorlar. Zafer iman edip sünnet'i takip edip salih amaller işleyenlerindir. Selametle canım kardeşlerim
 • ErhanErhan1 ay önce
  Sürekli dünya ile ilgili bir beka sorunundan ve felaket senaryölerinden bahsediyorsun ama ne zaman Erdoğan beka sorunu dese alaycı bir tavır takınıyorsun.Karar ver beka sorunu var mı yok mu .Yada ayrı bekaların insanımıyız diyorsun.
 • SılaSıla1 ay önce
  TAayfun________ Ne söylerseniz söyleyin.... Milletimizin gözü kör olmuş, KAlplerimiz katılaşmış _______________Öyleki; Ayette; _______"....Kalpleriniz katılaştı; artık onlar taş gibi, hatta daha da katıdır. Çünkü içinden ırmaklar fışkıran taşlar vardır. Çatlayıp içinden su çıkan hatta Allah korkusundan aşağı yuvarlanan taşlar da vardır...."(Bakara 2/74)_________ Artık Allah'a değil, din tüccarlarına tapar hale geldik. Artık Allah c.c. dan değil, Resmen DİN bezirganlarından korkuyoruz, HAkkı söylemekten dahi çekiniyoruz_____________________ Allah sonumuzu hayr eylesin___________________________________________________ __________________________________________________________________________ ADamın, Allah!a savaş açtığını bile bile alternatifsiz olduğunu söyleyerek şeytanın yanın da duruyoruz, Allah'a ibadet ediyoruz ama Kullarına tapmaktan vazgeçmiyoruz....
 • habere bakhabere bak1 ay önce
  ahber sitesinde biraz önce okudum: CHP'nin Gaziantep Şehitkâmil Belediye Başkan Adayı Nesrin Tuncel sosyal medya hesabından iki farklı kuyruğa ait video paylaştı. CHP'li Tuncel videoda ilk olarak tanzim satış noktasına gitti. Vatandaşın 1 lira daha ucuza patates, soğan almak için sabah erken saatlerden itibaren kuyruk oluşturduğunu söyleyen Tuncel, "Yükselen Gaziantep böyle mi yükseliyorsun, patates soğan kuyruğla mu yükseliyorsun? Dağa taşa resimlerini asarak, halka öküz diyerek, aşağılayarak, sadece kendilerini, yakınlarını zenginleştirerek mi?" dedi. “SENDEN ALDILAR SURİYELİLERE MAAŞ OLARAK VERİYORLAR”Tuncel'in ikinci adresi PTT Şubesiydi. CHP'li Nesrin Tuncel, PTT'nin önünde ise Suriyelilerin maaş kuyruğu oluşturduğunu söyledi. Tuncel, şu ifadeleri kullandı:“Senden aldılar yandaşlarını zengin ettiler. Senden aldılar Suriyelileri doyurdular. Yetmedi senden aldılar Suriyelilere maaş olarak veriyorlar. Bunlara göre oyunuzu kullanın.
 • hamidohamido1 ay önce
  Tayfun , Akparti ve yönetimine iyi dokundurmuşsun ben 60 yaşımda bir vatandaş olarak akparti öncesi nice dönemleri vesayetleri, darbe ve muhtiralar gördüm. Ordusuna sıfır model tank alınacak para ile aynı paraya abd nin50 - 60 yıllık hurdasını israile rektefeye gönderen vesayeti vs. leri yazmak işinemi gelmiyor?Veya o yıllar da dünyaya teşrif etmemiş miydin?
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Tayfun kardeş: Allah senden razı olsun. Taptıkları Liderleri malesef miletimizi resmen sihirlemiş olmali kardeş. Malesef milletimizin gözleri var fakat görmüyorlar, kulakları var duymuyorlar. Allah milletimizin ve ümmetimizin sonunu hayr eylesin. Suriyenin kuzeyi bu siralar resmen bir barut fıçısı. ABD hergün tonlarca askeri mühimmat taşımakta suriye´ye, Bunuda muhakkak incirlik üzerinden tasarlamakta. Ne kadar iblisin veletleri var ise suriyede üst kurmuş durumda. 17. yüzyılda Siyonistlerin fransız ihtilalini gerçekleştirebilmeleri için bölgede büyük bir ihtilaf çıkarmaları gerekiyordu. O vakitler bu iblisin veletleri siyonistler oplumun bir kismini Protestanlık adı altında teşkilatlamış ve bunları katolikler ile savaştırmıştı. Neticede 700 000 avruapalı hayatını kaybetmiş ve bölge bitab düşmüştü. Savaşın kazananı siyonist Rotschield ailesi olmuştu. O günkü nüfusa göre 700 000 insan çoktu. VelhasilaAynı tezgah şimdi Suriye ve Irak üzerinden kurgulanmakta, zira bu ibllisin veletleri ve onların yerli misyonerleri bölgede büyük bir ihtilaf kurgulamaktalar, aksi takdirde her gün tonlarca silahı bölgeye yığmazlardı. Zira bölgede bir savaşı tetikleyerek bölgenin gücünü ve kaynaklarını birbirine karşı kullanmasını sağlıyacaklar. Neticede bitab düşen bölgeyi işgal ederek bölgede kurguoamış olduklari emllerine ulaşacaklar. Kürecik radar sitemi ve incirlik bu planlanan projenin stratejik karargahları. Fakat hiç bir Türk genci suriyedeki ve irandaki kardeşleri ile çatışmayacak bunu iblisin veletleri iyi görmeli. Mücadele edilecekbirileri var ise onlar da iblisin suriyede temsil eden iblisin yandaş orduları ve onların talimatlarını yerine getriren iblisin yerli veletleri, Bunu da iyi bilsinler. Bizim evlatlarımızı ayrı diyarlarda iblisin emlleri için savaştıramıyacaklar, aksi takdirde bu halk onlara büyük bir bedel ödetir bunu da unutmasınlar. Zira bu millet daha son sözünü söylemedi. Gerekirse gine birMAlazgirti yaşatırız iblisin yerli misyonerlerine.
 • hamidohamido1 ay önce
  Ülkemde yapılması gereken önemli devrimler değişiklikler yapılamıyor. Bu memleketin en önemli sorunu ve yanlışı eğitimdir. Milyonlarca genç nüfus, çok azı müstesna ne okuyor ne çalışıyor.Öte yandan ülke Memur cenneti olmuş. Milyonlar orada da suya sabuna dokunmadan zaman dolduruyor. Bu gidişatla bu durum düzelirmi???
 • HelslHelsl1 ay önce
  Tayfunun yorumuna imzami atarim
 • MohoMoho1 ay önce
  MERTÜRK BEY EFENDİYİ TEBRİK EDİYORUM YAZILARINDAN DOLAYI YÖNETİCİLERİMİZ BU ASİL İNSANIN YAZILARINI HAFIZALARINA KAZISINLAR VEUYGULASINLAR
 • TayfunTayfun1 ay önce
  Bu İsrail'in etrafı düşmanlarıyla çevrili idi. Irak, Suriye, Libya ve İran en önemlileriydi. Bunlardan üçü BOP projesiyle birlikte yerle yeksan edildi. Üstelik bu süreçte İsrail TEK MERMİ ATMADAN, TEK ASKERİNİ KAYBETMEDEN, velhasıl hepsini de Müslümanlara ödeterek, kendisi en ufak bedel ödemeden kazandığı inanılmaz zaferinin sarhoşluğunu yaşıyor. Bu dönem AKP'nin Türkiye'de iktidarda olduğu dönemdir. Bu dönemi "saadet devri" diye anacaklar sanırım.Bunların girmek için on yıllardır yırtındığı ama bizim hep engellediğimiz OECD ve NATO üyeliklerinin önünü açtılar. Artık ikisine de üyeler. (Gelecekte İsrail'li bir komutanımız olabilir, şaşırmayın) Ne kadar ilginç: Meğer eski Türkiye bunlara müsaade etmezmiş yahu! Niye ki? Eski Türkiye İsrail dümen suyunda değil miydi? Allah, Allah…Mavi Marmara davalarını kaldırdılar.Suriye'deki nükleer santrali bizim iznimizle, bizim topraklarımızdan geçerek giden israil jetleri bombaladı.Sonunda da "Biz İsrail'e muhtacız" deyip ilişki tazelediler. Bunun için çok değerli Filistin'li misafirlerini kapı dışarı ederek hem de...Bu arada İsrail'in parmağında oynattığı Suudi Arabistan ile "İslam Ordusu" kurup komutanlığını da bunlara verdiler üstelik! Allah’tan yürümedi de büyük beladan erkenden kurtulduk. O günlerde Arabistan’ın niyetleri mi bilinmiyordu? Boşversene bir yıl öncesinde Suudi Araplar hem de İsrail ile ortak açıklamalarında Orta Doğuda bir Kürt devletini desteklediklerini açıklamışlardı.Çok canlarını yaktık biz bunların çok!Eyyy İsrail, sen kiminle dans ediyorsun beeeee!Kürt yönetiminin petrollerini alıp bunlara sattık.Şimon Perez’i TBMM’nde konuşturup alkışlattık yahu!Ticaret hacmi en üst seviyeye çıktı.Manavgat’tan su satışını imzaladık.Mayınlı arazileri 49 yıllığına İsrail’li şirkete vermek istediler de tepkiyle geri adım atıldı.Ocak 2004’te Amerikan Yahudi Kongresi’nden “cesaret madalyası” aldı birileri. Bunu alan Yahudi olmayan tek isim.İsrail’i İran füzelerinden koruyacak Kürecik Radar Üssü’nü ülkeye konuşlandırdı.Dur, dur, karpuzcu arkadan geliyor duhu…4 milyona yakın Suriye'li yıllardır ülkemizde. Bunun kadarı da Ürdün'de... Bu saçmalık garip bir biçimde yıllardır da böyle sürüp gidiyor. En ufak bir çözüm arayışı falan yok. Suriye'nin nüfusu zaten toplasan 17 milyon civarıydı.Bu manzaranın anlamı nedir biliyor musunuz? Suriye yalnızca iç savaşla yere serilmekle kalınmamış, aynı zamanda içi de boşaltılmış ve istila edilmeye son derece müsait hale getirilmiş, hazırlanmış demektir. Tabi ki İsrail için. Bu mülteciler için Suriye’de sorun kalmadığı halde o yüzden geri gönderilmiyorlar. Emir büyük yerden…İsrail bu devasa başarıda da tek kuruş veya tek asker harcadı mı? Tabi ki hayır. İnanılmaz boyutlardaki maliyetleri de Türkiye ve Ürdün'e yükledi iyi mi? BOP memuru kendisine verilen görevleri hakkıyla yapıyor. Olay tamamen bundan ibarettir.Mülteciler Avrupa'ya geçmesinler diye (çünkü uluslararası kurallara göre buna hakları var) sınırları kapatmamız karşılığı AB'nin söz verdiği o uyduruk yardım geldi mi? Gelmedi... Peki niye sınırları açmıyorsun? Niye ısrarla bu maliyeti bize yüklüyorsun, niye? Suriye duruldu gibi. Niye evlerine göndermiyorsun?Ergün Diler diye bir yandaş gazete genel yayın yönetmeni var. Rotchild’ların sözcüsü mübarek! Sürekli aile şi konuda şunu düşünüyor, bu konuda böyle yapacak diye anlatır durur. Bir önceki seçimden önce ne yazdı bu arkadaş? (10 Mayıs 2018) “…(Türkiye’de)İKTİDARIN DEĞİŞMEMESİ İÇİN her şeyi yaparlar, yapmak zorundalar... Çünkü TÜRKİYE'ye artan baskı ve çevreleme iktidar değişikliği meydana getirirse en büyük zararı AİLE görür.” Sizin mahalleden bir Allah’ın kulu da çıkıp ne diyorsun sen falan demedi. Şimdi anlaşıldı mı sizin reis zırt pırt niye Amerika’ya gider? Her gittiğinde niye bu Yahudi işadamlarıyla toplantılar yapar?Şu son Kudüs’ü başkent ilan etme meselesine gelelim. Güvenlik Konseyi’nden aksi karar çıksa bile BM üyesi ülkelerin üçte birinin desteklemesiyle aynen Güvenlik Konseyi’nin elindeki enstrümanlar kullanılabilir hatta yaptırım kararı bile alınabilir. Kudüs’ü başkent yapma haberleri uçuşurken mangalda kül bırakmıyorduk. Bu mekanizmayı çalıştırmakla falan bile tehdit ettik. Sonuç: Fıs tabi ki yahu!Durun durun, şimdi okuyacağınız ayrıntıyla dudaklarınız uçuklayacak: En önemlisi BM'de İsrail'in nükleer silahlarının denetlenmesi oylamasında "çekimser" kalarak destek verdiler iyi mi! Bu dünyada nükleer silahları BM tarafından denetlenmeye ik ülke var. Biri Kuzey Kore, diğeri İsrail. Kimse ellerinde ne olduğunu bilmiyor. Gelecekte bu bombalar kimin başında patlayacak? Müslümanların tabi. Belki bizim… Ve yeni Türkiye bunların denetlenmesinde çekimser kalıyor… Oylamada 161 ülke lehte, 5 ülke aleyhte oy kullandı 16 ülke çekimser kaldı. 3 Aralık 2014 tarihli Akit’te de bu haberi okuyabilirsiniz. Tabi Türkiye’nin ne yönde oy kullandığı yazılmamış…Sahi, önceki seçimler arfesinde İsrail Haretz gazetesi’nde bir makale çıktı. Başlığı aynen şöyle: “İsrail için en iyi seçenek Türkiye'de seçimi Erdoğan'ın kazanması olabilir.”Yaaaa İsrail, sen kendini ne sanıyorsun be! Koduk mu oturturuz be”
 • TayfunTayfun1 ay önce
  Bu İsrail'in etrafı düşmanlarıyla çevrili idi. Irak, Suriye, Libya ve İran en önemlileriydi. Bunlardan üçü BOP projesiyle birlikte yerle yeksan edildi. Üstelik bu süreçte İsrail TEK MERMİ ATMADAN, TEK ASKERİNİ KAYBETMEDEN, velhasıl hepsini de Müslümanlara ödeterek, kendisi en ufak bedel ödemeden kazandığı inanılmaz zaferinin sarhoşluğunu yaşıyor. Bu dönem AKP'nin Türkiye'de iktidarda olduğu dönemdir. Bu dönemi "saadet devri" diye anacaklar sanırım.Bunların girmek için on yıllardır yırtındığı ama bizim hep engellediğimiz OECD ve NATO üyeliklerinin önünü açtılar. Artık ikisine de üyeler. (Gelecekte İsrail'li bir komutanımız olabilir, şaşırmayın) Ne kadar ilginç: Meğer eski Türkiye bunlara müsaade etmezmiş yahu! Niye ki? Eski Türkiye İsrail dümen suyunda değil miydi? Allah, Allah…Mavi Marmara davalarını kaldırdılar.Suriye'deki nükleer santrali bizim iznimizle, bizim topraklarımızdan geçerek giden israil jetleri bombaladı.Sonunda da "Biz İsrail'e muhtacız" deyip ilişki tazelediler. Bunun için çok değerli Filistin'li misafirlerini kapı dışarı ederek hem de...Bu arada İsrail'in parmağında oynattığı Suudi Arabistan ile "İslam Ordusu" kurup komutanlığını da bunlara verdiler üstelik! Allah’tan yürümedi de büyük beladan erkenden kurtulduk. O günlerde Arabistan’ın niyetleri mi bilinmiyordu? Boşversene bir yıl öncesinde Suudi Araplar hem de İsrail ile ortak açıklamalarında Orta Doğuda bir Kürt devletini desteklediklerini açıklamışlardı.Çok canlarını yaktık biz bunların çok!Eyyy İsrail, sen kiminle dans ediyorsun beeeee!Kürt yönetiminin petrollerini alıp bunlara sattık.Şimon Perez’i TBMM’nde konuşturup alkışlattık yahu!Ticaret hacmi en üst seviyeye çıktı.Manavgat’tan su satışını imzaladık.Mayınlı arazileri 49 yıllığına İsrail’li şirkete vermek istediler de tepkiyle geri adım atıldı.Ocak 2004’te Amerikan Yahudi Kongresi’nden “cesaret madalyası” aldı birileri. Bunu alan Yahudi olmayan tek isim.İsrail’i İran füzelerinden koruyacak Kürecik Radar Üssü’nü ülkeye konuşlandırdı.Dur, dur, karpuzcu arkadan geliyor duhu…4 milyona yakın Suriye'li yıllardır ülkemizde. Bunun kadarı da Ürdün'de... Bu saçmalık garip bir biçimde yıllardır da böyle sürüp gidiyor. En ufak bir çözüm arayışı falan yok. Suriye'nin nüfusu zaten toplasan 17 milyon civarıydı.Bu manzaranın anlamı nedir biliyor musunuz? Suriye yalnızca iç savaşla yere serilmekle kalınmamış, aynı zamanda içi de boşaltılmış ve istila edilmeye son derece müsait hale getirilmiş, hazırlanmış demektir. Tabi ki İsrail için. Bu mülteciler için Suriye’de sorun kalmadığı halde o yüzden geri gönderilmiyorlar. Emir büyük yerden…İsrail bu devasa başarıda da tek kuruş veya tek asker harcadı mı? Tabi ki hayır. İnanılmaz boyutlardaki maliyetleri de Türkiye ve Ürdün'e yükledi iyi mi? BOP memuru kendisine verilen görevleri hakkıyla yapıyor. Olay tamamen bundan ibarettir.Mülteciler Avrupa'ya geçmesinler diye (çünkü uluslararası kurallara göre buna hakları var) sınırları kapatmamız karşılığı AB'nin söz verdiği o uyduruk yardım geldi mi? Gelmedi... Peki niye sınırları açmıyorsun? Niye ısrarla bu maliyeti bize yüklüyorsun, niye? Suriye duruldu gibi. Niye evlerine göndermiyorsun?Ergün Diler diye bir yandaş gazete genel yayın yönetmeni var. Rotchild’ların sözcüsü mübarek! Sürekli aile şi konuda şunu düşünüyor, bu konuda böyle yapacak diye anlatır durur. Bir önceki seçimden önce ne yazdı bu arkadaş? (10 Mayıs 2018) “…(Türkiye’de)İKTİDARIN DEĞİŞMEMESİ İÇİN her şeyi yaparlar, yapmak zorundalar... Çünkü TÜRKİYE'ye artan baskı ve çevreleme iktidar değişikliği meydana getirirse en büyük zararı AİLE görür.” Sizin mahalleden bir Allah’ın kulu da çıkıp ne diyorsun sen falan demedi. Şimdi anlaşıldı mı sizin reis zırt pırt niye Amerika’ya gider? Her gittiğinde niye bu Yahudi işadamlarıyla toplantılar yapar?Şu son Kudüs’ü başkent ilan etme meselesine gelelim. Güvenlik Konseyi’nden aksi karar çıksa bile BM üyesi ülkelerin üçte birinin desteklemesiyle aynen Güvenlik Konseyi’nin elindeki enstrümanlar kullanılabilir hatta yaptırım kararı bile alınabilir. Kudüs’ü başkent yapma haberleri uçuşurken mangalda kül bırakmıyorduk. Bu mekanizmayı çalıştırmakla falan bile tehdit ettik. Sonuç: Fıs tabi ki yahu!Durun durun, şimdi okuyacağınız ayrıntıyla dudaklarınız uçuklayacak: En önemlisi BM'de İsrail'in nükleer silahlarının denetlenmesi oylamasında "çekimser" kalarak destek verdiler iyi mi! Bu dünyada nükleer silahları BM tarafından denetlenmeye ik ülke var. Biri Kuzey Kore, diğeri İsrail. Kimse ellerinde ne olduğunu bilmiyor. Gelecekte bu bombalar kimin başında patlayacak? Müslümanların tabi. Belki bizim… Ve yeni Türkiye bunların denetlenmesinde çekimser kalıyor… Oylamada 161 ülke lehte, 5 ülke aleyhte oy kullandı 16 ülke çekimser kaldı. 3 Aralık 2014 tarihli Akit’te de bu haberi okuyabilirsiniz. Tabi Türkiye’nin ne yönde oy kullandığı yazılmamış…Sahi, önceki seçimler arfesinde İsrail Haretz gazetesi’nde bir makale çıktı. Başlığı aynen şöyle: “İsrail için en iyi seçenek Türkiye'de seçimi Erdoğan'ın kazanması olabilir.”Yaaaa İsrail, sen kendini ne sanıyorsun be! Koduk mu oturturuz be”
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Golon tepeleri neden seçim erteletir ki dilipakAdalarımızı yunanlılara verdik bir şey yokta golon tepeleri ki Suriyeyi karıştırarak biz israilin önünü açtık ne olacakki.Yoksa secimden umut yokta israil imdadımıza mi yetişecek
 • RabiaRabia1 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim 87Sınırsız rahmet sahibi Rahman olan Allah katında söz ve izin alandan başkasının şefaate gücü yetmez.88Hal böyleyken, yine de bazıları: “O sınırsız rahmet sahibi olan Rahman kendine bir oğul edinmiştir” diyorlar.89Andolsun ki, pek çirkin bir söz söylediniz.90Öyle ki, bu iddianın dehşetinden neredeyse, gök paramparça olacak, yer yarılacak ve dağlar yıkılıp gidecekti.meryem süresi ayetleri.elhamdulillah.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel
 • RabiaRabia1 ay önce
  Bismillahirrahmanirrahim elhamdülillah Allahümme Salli ala seyyidina MuhammedPeygamberimiz Aleyhisselam, yaptığı dualarında:"Ey Kitabı indiren, hesabı en çabuk gören, kabileleri hezimetlere, bozgunluklara uğratan Allah'ım! Sen şu kabileleri de hezimete uğrat, sars onları Allah'ım!Onlara karşı bize yardım et!Ey Allah'ım! Ben Senden, bana olan ahdini ve va'dini yerine getirmeni diliyorum.Sen şu bir avuç Müslümanların helakini dilersen, artık hiç ibadet olunmazsın.Ey darda, tasalarda olanların imdatlarına yetişen! Ey muhtaç ve çaresiz kalmışların dualarına ica­bet eden Allah'ım! Üzüntümü, sıkıntımı kaldır artık! Benim halimi, ashabımın hallerini görüyor ve biliyor­sun!" Allahümme Salli ala seyyidina Muhammed.peygamberimiz sav in hendek günü ettiği dua benim bu günkü duam olsun.saygilar selamlar . Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Ülkenin bekası sorunu ,ülke ve millet çıkarlarının ,müteahitlerin çıkarlarının üstünde tutulması ile olur. Buda,inşaat ekonomisinden,beton ekonomisinden çıkıp , sanayi ve üretim ekonomisine geçmek demektir.Üretim ekonomisine nasıl geçilir? Türkiye ,ithalatıtını yaptığı malların envanterini çıkarıp bu malları yurt içinde üreten firmaları ,üretimlerini ve kalitelerini artırmak için her türlü kredi ve teşviği vererek, üretimlerini arttırmaları sağlanmalıdır. Ülkemizde üretilmeyip ,üretimi yapılabilecek, aramal ve hammadde üretimi için ,gerekirse varlık fonu 49,9% ortaklık ile ,bu malların yurt içinde üretimi proaktif bir şekilde desteklenmelidir. Aynı şekilde ihracat firmalarıda teşvik edilmelidir.Eldeki kıt kaynaklar üretime aktarılmalıdır müteahitlere değil.Akıl ,mantık bunu gerektirir.Bu durum, ak partinin etrafını sarmış olan müteahhitleri üzecek?. Ama buna mecbur ve mahkumuzda. Ancak bu şekilde finansal açıdan dışa bağımlılıktan kurtulabiliriz. Lakin müteahhit çıkarları, ülke ve millet çıkarları üzerine ağır basarsa halimiz nice olur. Bu durumda IMF bile bizi kurtaramaz
 • Atsız Atsız 1 ay önce
  Sayın dilipak seçime giderken toplumun sorunlarını sıkıntılarını ele alan bu yazindan dolayı çok aydınlandım gözlerim kamaştı
 • RabiaRabia1 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Sınırsız rahmet sahibi Rahman olan Allah, iman edip dürüst ve erdemli davranışlar ortaya koyanları, sevgiyle kuşatacaktır.meryem süresi 96.elhamdulillah.Sayin Dilipak bu ayetten sonra "iman ettim de ve emrolundugun gibi dosdoğru ol"ayetini kendimize hatirlatmis olalım.elhamdulillah.hasa bunlar Allah'u Teâlâ ya oğul isnat eden insanlar.onlarin bu sözü bile Allah indinde yeri göğü sarsacak bir sözdür.Allah var Allah yar.saygilar selam olsun.Allaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz.
 • NihalNihal1 ay önce
  Trump damadı yahudi diye ne yapacağını şaşırmış ah ne yapsamda İsraile yaramsan bütün derdi bu!ABD para babalarıda yahudiler kendi zengiliği ve koltuğunuda onlara borçlu Trump harici hiç kimse Siyonistlere bu kadar yüz vermez.Trump adete İsrailin kölesi olmuş.
 • HiraHira1 ay önce
  Mertürk rumuzlu yorumcunun da dediği gibi borçlanarak yaşanılan SAHTE REFAH DÖNEMİ bitti. Cümlemize geçmiş olsun. Devletin en tepesinden en altına kadar herkes bu deniz tükenmeyecek sandı ama yanıldı. Krediler çekildi evler arabalar alındı düğünler dernekler yapıldı ama faizin girdiği yerde ne bereket kaldı ne de huzur. Boşanmalara bakın yeni evli çiftlere a dan z ye evler düzüldü ama mutlu olabildiler mi? En kötüsü de yerli tohumların yasaklanıp hibrit tohuma yönlendirme politikası oldu. NOT: Yahudilerin bir ülkeye sızmak ve ülkeyi ele geçirmek için uyguladığı kadim taktik, “fâizle borç vermek”tir.
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 1 ay önce
  Birtaraftan Dünya ve Ülkemizi büyük sorunlar/tehlike/tehdit bekliyor deniyor! Diğer taraftan Ülkemizde 7den 70e hemen, her kesimden insan kendi menfaatinin derdine düşmüş vaziyette.. Ağacı içerden yiyip bitiren kurtçuk misali, bu vatanın külfetine değil! nimetine, rantına, maaş/kadro/makam/koltuk Allah ne verdiyse sonuna kadar götürmek için çaba sarfedenlere; En büyük tehlike içerden mi, Dışarıdan mı sormak gerekiyor.???
 • AlperAlper1 ay önce
  Ortadoğu ülkeleri,yaptıklarıyla,Emperyalizme güç veriyorlar.Demokrasi yok,İslam tamemen gözardı,yolsuzluk,katliam,terör,emek sömürüsü,cahillik,iftira,modern kölecilik vb.zirve.İslam ise,iktidar için sadece payanda,Allah,bu gürüha yardım edermi?
 • ŞaşkınŞaşkın1 ay önce
  Sayın yazar, o hiç olmazsa Trump'u tanrı gönderdi demiş, bizimkiler "Allahın tüm sıfatlarını taşıyan lider" dediler, "söylediğini yapmak farzdır" dediler, daha neler neler söylediler. Hiç olmazsa "bizim laikçiler" "dini bu kadar istismar etmeyin" dediler; ya bizim "dindarlar"? Ya siz sayın Dilipak ne yaptınız? "Tanrı Kral'ınız" la ülke yönetmenin sarhoşluğu içindesiniz. Birilerinin Tanrı'nın bir kurtarıcı gönderdiğini düşünmesi oldukça normal, siz Tanrı'yı (?) yeryüzünde somutlaştırdınız, yetmedi yeni tanrınızın "partisinden" sertifika almadan Cennete gidilemeyeceğine inanır hale geldiniz!.. Öyle mitolojde, mitlerde günü aramak yerine kendinize şöyle bir bakın, bakacak yüz kaldıysa; ben ne yapıyorum diye bir sorun kendinize, cevap verecek akıl kaldıysa. (Saygıdeğer editöre :"Yazıryorum" adlı yorumcunun nadide yorumlarından yer kalırsa yayınlamanız dileğiyle.)
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  KALKINMA VE ZENGİNLEŞMEDEN NE ANLIYORSUNUZ....Almanyadaasgariücret2500 euro...Bizde315euro, +63kuruş....315euro aylıklaişbulabilenler,işivar addediliyor 315euroileyaşamayı başaranlaraödülvermek lazım......10milyondanfazla da işsiz var.... ZENGİNLEŞMEDENbirilerininanladığı %7 ;ininzenginleşmesi ise DOĞRUDUR....Birileribirhayli ZENGİNLEŞTİVE KALKINDI.... Bu zevat aynı zamanda TAKVA EHLİ....TÜRKİYE DEibadetlerini yapayapafenai fillah makamına eriştiler...Taçlandırmakiçin özel JETLERİNE ATLAYIPMESCİD İ AKSA DATESBİH NAMAZI kılmaya gidiyorlardı .....Burdan kılsalar ulaşmayacak sanki....Bir de inanç turizmi bağlamındaiki üç ayda bir7 yıldızlı,KABE MANZARALI otellerde UMREsalgını modası var....ne diyeceklerse burdan deselerduymayacak sanki HAŞA....evet birileri KALKINMAYA KALKINDI DA,ADALETİtartışılır.....
 • Nuran DevresNuran Devres1 ay önce
  Onu bunu bırakın. Mertürk'ün yazdıklarını okuyun. Her șeyi öyle güzel özetlemiș ki bir kitaba bedel. Bizi bekleyen akibete de ayna tutuyor. Bu yazıyı kopyalayıp kaydetmek isterim ama bu teknolojik ișlerden hiç anlamadığım için nasıl yapılır bilmiyorum. Sayın Mertürk yardımcı olursa sevinirim.
 • CobraCobra1 ay önce
  ABD İsraile golanı verir Türkiye elini bile oynatamaz yarın kudusu Mekke'ye yıkarlar birşey yapamayız bunuda hep beraber göreceğiz ne zaman yumurta kapıya dayanır belki ozaman siyaset lafla yapılmaz icraat gerek
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Biz kendimizi düzeltmedikçe bu işler düzelmeyecek. Birilerinin cihada çağırmasını deaş yaftası yapıştırarak önlemiş oldular. Kim ki cihada çağırır, ona deaş üyesi deyip katledecekler. Pilanlar öncesinden hazır. Müslümanlar devlet de millet de soğan patates derdindeyiz. Araplar da petrol gaz derdinde olunca, hintlileri de birbirinin derdine düşürdüler. Geriye kim kaldı? İran. İran'ı ambargolarla KİLİDE vurdular, iş tamam.
 • hasan akkuşhasan akkuş1 ay önce
  MUHTEREM HOCAM SİZ NE SÖYLERSENİZ SÖYLEYİN BATI BİZDEN DAHA İNSANCIL HA BU KENDİ İNSANINA YA BİZ TEPEDEKİLER YAĞ İLE BALLA BESLENİYOR TABANA GELİNCE ŞÜKRET DİYORLAR ONLAR BENCE DAHA MÜSLÜMAN RÜŞVET BİZDE HIRSIZLIK BİZDE ADAM KAYIRMA HAK YEME İKTİDARI ELİNE ALAN KENDİNİ TANRI OLARAK GÖRÜYOR YAPTIĞI HER ŞEY DOĞRU GÖRÜYOR ADAMLAR ÖYLEMİ ACI BİR GERÇEK TÜM MÜSLÜMANLAR AVRUPA'YA ZORLUYOR ORADA YAŞAMAK İSTİYOR NİYE SORDUN MU HEP MASAL HAP MASAL KENDİNİ DEĞİŞTİRME YOK SEN DEVAM ET İNAN OLACAK MI
 • Mehmet AliMehmet Ali1 ay önce
  İsrail'i gözünüzde çok büyütüyorsunuz. Boş ver İsrail'i. Onlar çölde bedevilerle kavga edip dursunlar. Bizim cennet gibi ülkemiz var elhamdülillah. Sen daha demokrasini geliştir, Refahını artır, Teknolojini geliştir, Eğitim kalitesini yükselt, Üretimini, İhracatını büyüt, Tarımı, Turizmi büyüt, Ordunu güçlendir. Gerisi Tıraş.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Bir kıyamet savaşı kapimizda ve kaçınılmaz artık, zira yurdumuzu ve komşu ülkeleri yöneten satanist masonik Siyonistler böyle kurgulamişlar. Üzüntü verici olan da bu planlarını yıllardır Türkiye üzerinden kademeli bir şekilde devreye sokarak başarılı oldular. Türkiye maalesef siyonizmin hep Truva atı olmuştur ve hale Truva atı olmaya devam etmektedir. Siz öyle atılan nare lere, batı ya sövmelere, okunan şiirlere aldanmayin, bu bir taktiktir. Kısacası Türkiye, Almanya,Avusturya....şu an işgal altında ve halk irade si ile yönetilmemekteler. Halk iradesi en son merhum Erbakan hocayı başımıza getirmişti fakat onunda malesef irtica ci diye ev hapsine kapamişti ülkemizi yöneten siyonist irade. Birbirimizi kandirmayalim burda. Sizin bahsettiğiniz etmiş olduğunuz AB ve BM Golan tepelerinin işgaline ve Kudüs'ün itrail in başkenti olmasına karsiymiş gibi gözükse de gerçekler öyle değil. Zira AB ve BM bu iki kurum zaten dünyayı yöneten siyonist derin güç tarafından kurulmuştur. Bunlar sadece bölgenin ve Dünyanın gazını almak ve şuurunu kapatma rolü üstlenmişlerdir. RTE kabala Siyonistlerin üstün cesaret medalyesi almış olan bir şahıs. Bu şahıs dünyayı yöneten derin siyonist güç ün vizyonlarına misyonerlik yapmakta bölgemizde. Zira her defasında önceliğinin AB ye dahil olmak istediğini açık açık haykırmak ta. Kısacası hedefinin Lut kavmi (AB) olduğunu gislemiyor vesiyonist irade doğrultusunda memleketimizde AB nin sapkın ve ahlaksızca yasa ve projelerini onaylayarak uygulamaya koymakta. Irak'ın işgali, Suriye'nin işgali, bölgenin Arap baharı adı altındaki isgali, Kudüs'ün İtrail'in baş kenti yapılması, Golan tepelerinin işgali ve şimdi çıkarılacak olan kıyamet savaşı bu plan ve projelerin hepsi malesef Türkiye ve itrail üzerinden kurgulanmakta. Anlayacağınız RTE yide, Putin ide, Merkel ide, Macron uda ve hatta Suudi akralliginida yöneten hep aynı siyonist derin güç. Sizce Kabe'de inşaa edilen Babıali ve iblisin kulesini andıran çift boynuzlu Zemzem Tower den haberi yokmuş bu yukarıda saydığım iblisin işbirlikçilerinden. Tabiki var fakat bunların hepsini iblis hulul eylemiş ve Dünyamızı ve yurdumuzu kıyamet savaşına sürüklemek teler. Suriye ve Irak bu aralar silah yiginagina döndü. Ne kadar iblisin veletleri var ise bizim sınırımızi geçerek kendilerine üst kurdular. Bu silahların incirlik ten gitmedigi bile henüz açıklık kazanmamış. Irak savaşında incirlik ten ABD hava kuvvetlerinin yüzlerce sorti yapmış olması bile bu ihtimali güçlendirmekte. Oynamaları fark etmemek için kör olmak gerek. Umarım Suriye'de ordumuzu ve Suriye ordusunu planlı ve projeli bir şekilde karşı karsiya getirmezler. Zira Ak parti yanlısı medya mezhepler üzerinden büyük fitnelik yaparak İran'ı hedef almisti uzun bir süredir. Bu gerçeği de göz ardı etmezsek Suriye ve Irak'ta kısa bir zaman sonra büyük bir harb olacağına delalettir. Zira siyonizm bölgenin gücünü birbirine karşı kullanmasını ve bölgeyi Botan düşürerek tek merkezli dünya düzenin meşrulaştırmak istiyor. Aklımızı başımıza alalım Ritschield in başımıza atadigi iblisin emrine amade sahte halifelerin bizi aldatmasina müsade vermeyin.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  ELLERİNİZE SAĞLIK.ÇOK İLGİNÇ BİLGİLER ÖĞRENDİM VE BU GÜN OLANLAR İLE BENZEŞTİRİLMESİNİ DE BEĞENDİM.TARİHTEN BİR KESİDİN BU GÜNLERE UYARLANARAK ANLATILMASI,KONUYU ANLAŞILIR KILMIŞ..DÜNYA BELİRLENMİŞ SONUNA DOĞRU,RABBİM'İN TAYİN VE TESPİT ETTİĞİ ŞEKİLDE İLERLİYOR..OLANLAR ARTIK BAZI İŞLERİN RUTİN DIŞINA ÇIKACAĞINI VE NİHAİ HESAPLAŞMANIN OLACAĞININ İŞARETLERİNİ VERİYOR.YÜCE ALLAH(CC) İDRAK EDEBİLMEYİ VE TEDBİR ALABİLMEYİ BİZLERE VE BÜTÜN İSLAM ALEMİNE NASİP ETSİN İNŞALLAH..HAZIRLANMAK VE KARŞI KOYABİLMEK İÇİN MÜSLÜMANLARINMECBURİYETİ BU...
 • MünirMünir1 ay önce
  Sayın, Dilipak; sizin de bildiğiniz gibi, Batı medeniyeti hırsızlık ve kan üzerine kurulu. Evet çalışıyorlar ama bu da yine daha iyi hırsızlık ve daha fazla kan için. Arap Baharı söylemiyle Müslüman ülkeleri önce içeride birbirine düşürüp zayıflattılar sonra da üzerlerine çullandılar. Gezi olayları ve 15 Temmuz'da amaçları zaten öncelikle iç savaş ve sonrasında yeterli derecede zayıflayınca sırtlan misali saldırı... Gayet iyi biliyorlar ki, BİR olduğumuzda bizimle baş edemeyecekler. Türk Milleti olarak ve bölge ülkeleri olarak bir olmalıyız.
 • takkiyetakkiye1 ay önce
  Kütüphaneci-Yazar Aydın İleri, Kütüphane Haftası ile ilgili BirGün’e değerlendirmelerde bulundu.“Yerel yönetimlere devredilen kütüphanelerin bir kısmı açık kaldı ama büyük kısmı ise kapandı. Şu an 160 kütüphane 16 senedir kapalı. Niye kapalı olduklarını bilmiyoruz. Kapalı göstermemeye çalışıyorlar ama çalışan bir personel yok” diyen İleri, belediyelerin kütüphane açma yarışına girdiğini ya da mevcut kütüphaneleri kıraathaneye çevirdiklerini aktardı. İleri, kütüphane önündeki uzun kuyrukların ise okullarda kütüphane olmamasından kaynaklandığını aktardı. İleri konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Hükümet, kütüphane kapatan bir hükümet olarak gözükmek istemiyor ama birçok kütüphane yok. İstatistiklerde gösterilen çoğu kütüphane ise derme çatma yerler. Kütüphaneci ruhuyla çalışan kimse yok.”
 • dindar kindardindar kindar1 ay önce
  akşener, RTE a teklif yapmış:Uçaklarından birini sat Tank palet i katarlılardan geri al demiş...
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  Zehra Özdilek’in haberine göre; Zindaşti’nin operasyonda birlikte yakalandığı adamlarından birinin, Kuzu’ya gönderdiği WhatsApp yazışmaları şöyle;“Bu İzmir Adnan Menderes Havalimanı için Ankara’daki genel merkez DHMİ karar veriyormuş. Şimdi hocam ilk kazanan firma yolsuzluk yapmış elemişler hak normal olarak ikinci firmada hiçbir sorun yok yalnız 3. firma parelelciymiş. İşi almak için 2. firmayı şikayet ediyor kendi almak için. Sizin arayıp direkt sözleşme yapın demeniz lazım biz de gidip Ankara’ya sözleşmeyi yapalım, bir telefon sadace şu paralelcilere şans vermememiz lazım... Beni ararsanız anlatırım. Yani biz hakkımız olanı istiyoruz ekstra bir şey yok. Firmalar da bunlar 1. İkizler inşaat (elenen firma) 2. Kircal inşaat (biz) 3. ydha inşaat (itiraz eden firma paralelci olan)....”‘BAL VE İLACI ALDIM’“Hocam bize konum atın Naci ile yanınıza gelelim 10 dak konuşalım bal ve ilaçıda aldım...Hocam saygılar...Günaydın. 13.10.2015 tarih....2015101316241923994 numaralı evrak...Genel Müdürlük Asayiş Daire Başkanlığına gönderildi” mesajına Kuzu cevaben, “Bu nasıl bir numara. Tarih ile sayı birbirine karışmış” ifadelerini kullanmış.
 • y. türkiyey. türkiye1 ay önce
  İBB metrobüs projesinin ardından, bu hatta hizmet verecek otobüs arayışına girdi. Dönemin İBB Başkanı Kadir Topbaş, tüm itirazlara ve uyarılara rağmen, Hollandalı Advanced Public Trasport Systems (APTS) adlı firmadan Phileas marka, 50 körüklü otobüs alınmasına karar verdi. Otobüslerin tanesi 1 milyon 307 bin 950 Euro’ya, muadillerinijn yaklaşık dört katı fiyata satın alındı. Otobüsler, İstanbul yollarının fiziki koşullarına uyum sağlayamadı. Teknik sorunları ve imalat hataları da olan otobüsler bir yıl sonra arızalanmaya başladı. Kısa sürede araçlar kullanılamaz hale geldi. Aydınlık’tan Irmak Mete’nin edindiği bilgilere göre, araçların sadece dörtte biri çalışır durumda. Ancak seyir halindeyken sık sık arızalandıkları ve yolda kaldıkları için hizmete çıkartılmıyorlar.‘İÇLERİNDE OT BİTİYOR’...’a bilgi veren bir İETT çalışanı şunları anlatıyor: “Bu araçlar ilk geldiğinde ciddi fabrikasyon hataları olduğunu farkettik. Mesela kablo bağlantısı yağmuru almayacak şekilde olması gerekirken ters monte edilmiş. Yedek parçaları da pahalı. Sürekli arıza yaptılar. Bugün bir kısmı çalışıyor ama hiçbir şoför bunları kullanmak istemiyor. Yolda kalıyor. Şu anda garajda bekliyorlar. Yedek parça temini için kullanılıyorlar. Kaportaları dökülmüş, kabloları dışarda, hatta bir aracın içinde ot bittiğini gördüm. Milyonlarca avroya alındılar, hepsi çöp oldu.”
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  TÜRKİYE , SON ONBEŞ YILDA ,OSMANLININ SON YILLARINDAKİ DIŞ BORÇ TUZAĞINA DÜŞÜRÜLDÜ2003-2013 YILLARI ARASINDA KÜRESEL PARA ÇETELERİ ÜLKEYİ ADETA UCUZ DÖVİZE BOĞDULAR. 2003-2013 YILLARI ARASI BOL UCUZ DÖVİZ , TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİNBİR TUZAKTI. 2002-2012 YILLARI ARASI 212% BİLEŞİK,ENFLASYONA RAĞMEN,DÖVİZ SEPETİNİN 22% CÜZZİ MİKTARDA ARTMASINI SAĞLADILAR2002-2012 YILLARI ARASI ,TÜRK LİRASININ 80% REEL AŞIRI DEĞER KAZANMASINI SAĞLAYIP,YERLİ ÜRETİCİNİN REKABET GÜCÜNÜ İYİCE AZALTTILAR,YERLİ ÜRETİMİ VE SANAYİ İHRACATI ÇÖKERTTİLER.İTHALAT-İNŞAAT-HİZMET SEKTÖRÜ BÜYÜME İLE YÜKSEK CARİ AÇIK VERDİKSİZ ÜRETMEYİN DEDİLER BUNUN YERİNE ALIN SİZE BORÇ PARA, BİZDEN MAL ALIN DEDİLER. UCUZ BOL DÖVİZ ORTAMINDA AŞIRI BORÇLANARAK İTHALAT KAYNAKLI MALLARI AŞIRI DERECEDE TÜKETEREK , İTHALAT,İNŞAAT, HİZMET SEKTÖRÜ İLE BÜYÜDÜK. UCUZ BOL DÖVİZİN HİÇ BİTMEYECEĞİNİ DÖŞÜNDÜK. BORCU DAHA ÇOK BORÇLANARAK VE BU DURUMUN HİÇ BİTMEYECEĞİNİ HEP DEVAM EDECEĞİMİZİ DÜŞÜNDÜK. BUNUN SONUCU;EKONOMİDE SANAYİNİN AĞIRLIĞI 30% LARDAN ,2016 DA 17% ALTINA KADAR DÜŞTÜ (TASSARUFLARI ARTIRAN,KENDİSİNEVE BÜTÜN SEKTÖRLERE FİNANS SAĞLAYAN TEMEL SEKTÖR SANAYİDİR) HİÇ BİR ÜLKE ,KENDİ PARASININ REEL AŞIRI DEĞERLENİP ,ÜRETİM VE İHRACATINI BALTALAMASINA İZİN VERMEZSINIRSIZ HÜRRİYET OLMADIĞI GİBİ ,SINIRSIZ SEBEST PİYASA HÜRRİYETİ SINIRSIZ DALGALI KUR İLE ,TÜRK LİRASININMANİPÜLASYONLA REEL AŞIRI DEĞERLENMESİ İLE ÜRETİM VE İHRACATININ SABOTE EDİLMESİNE İZİN VERMEK AKIL TUTULMASIDIR,İHANETTİRBUNUN İÇİN HİÇ BİR ÜLKE DÖVİZ KUR’UNUN REEL AŞIRI DEĞER KAYBETMESİNE İZİN VERMEZ
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Onyıllarca düşük kur ekerseniz, sonraları yüksek kur ve kur zıplamaları biçersirniz....bunu anlayabilecek matematiksel zekaya sahip ekonomi bürokrasisi var mı acaba!? Ekonomimatematikt ile anlaşılır.Maalesef en iyi matematik bilen insanlarımız doktor,mühendis oluyor. Batıda en iyi ekonomist yetiştiren okullarda ,aynı zamanda yüksek matematik öğretilir(Asaf Savaş Akat ekodiyalogda söylemişti) Bizde ise basit aritmetik işlemler ve batı tarafından oluşturulan ekonomik kuram ve kurallar ezberletilerek ,iyi bir ekonomistin bu kuramlara sıkı sıkıya bağlı kalması istenir. Ekonomistlerimiz Yüksek matematik bilmeyen ,matematiksel düşünme ve analiz yapma kabiliyeti olmayan, küresel para fonlarının yönlendirmelerine göre hareket edip ,iyi bir ekonomistin ,batıdan gelen bu yönlendirmelere göre hareket etmesi gerektiğine inan kişilere dönüyorlar. Ekonominin temeli üretimdir. NOKTA. Borsa faiz,bono,tahvil,işsizlik,büyüme, cariaçık vb. ekonomideki bütün temel göstergeler ,ÜRETİMİN YANSIMASIDIR. Üretim ise ancak ve ancak ürettiğini satabilirsen üretirsin, Ürettiğini satabilmen için ise rakip ithal mala karşı ,fiyat avantajın olursa ,ürettiğini hem içte hem dıştasatabilirsin. Onyılar boyunca döviz kurunu düşük tutarsanız ,rakip ithal malı ,her çeşit ürün için fiyat avantajı sağlamış olursunuz ve yerli üretimi çökertirsiniz. Yerli üretim azalıp ithalat artıncada ,oluşacak döviz açığı nedeni ile döviz fiyatları artar.Yerli üreticinin rekabet gücünü yok edersiniz. Artık üretim teknikleri neredeyse küreselleşmiştir.Marka logolarını kaldırdığımızda ,nerdeyse bütün ürünler birbirlerinin aynısıdır. Dolayısıyle fiyat avantajı ,bir malın satılması için hayatidir
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Ülkemiz son 17 yılda, dünya açık ithalat pazarına döndü. 1923-2002 yılları arası toplam 57 milyar dolar cari açık verilmiştir. Son 17 yılda ise 565 milyar dolar cari açık verilmiştir. Cari açık demek ,bulman gereken dövizdir. Aslında son 17 yılda ,dış ticaret açığımız 950 milyar dolar üzeridir. Yabancılara Satılan devlet ve özel sektör firması geliri+turizim geliri+ yurt dışından gelen türk işçi dövizleri ile 950 milyar dolar üzeri olan ticaret açığını, ancak 580 milyar dolara cari açığa indirebildik. Bu bile çok büyük bir rakamdır. Ülkeler arasında açıktan ticaret savaşları başlamışken ,ki bu savaş el altında her zaman vardı, ülkemizin ,çin in rusyanın Kore nin vb. açık ithalat pazarı haline dönmesi ÇOK ACI VERİCİDİR. Gümrük birliği anlaşması ile 3. Ülkeler lehine olan ticaret ile ülkemizde gizli bir kapütülasyon var. Ya gümrük birliği anlaşması ,adil bir hale getirilmeli veya feshedilmelidir. Ülkeler ,kendi üretim firmaları için herşeyi yaparken, bizim üreticmiz öksüz kalmıştır. Ağırlık emlak konut ve inşaat rantına verilmiştir. Yurt içinde üretimi yapılabilecek ithal malları yurtiçinde üretecek yatırımlar teşvik edileceğine ,devlet,bankaları eliyle , 0,98% aylık faizle ,zararına kredi vererek, eldeki kıt kaynaklar müteahitlere aktarılmaktadır. YAZIK
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Ülkemizin beka sorunu ,ekonomik sabotajlara açık hale gelmemiz nedeniyledir . Son 16 yıl ,ak parti hükümeti döneminde kısmen ,ekonomik refah dönemi yaşandı. Fakat bu ekonomik refah ,bizim üreterek kazandığımız bir ekonomik refah değilidir. Tüketerek, devletin fabrikalarını ,varlıklarını satarak , kamu-özeldışardanborçlanarak ,dışardan gelen sıcak para ile yaşadığımız bir refahtı.VeArtık deniz bitti. Şimdi ise,dışardan aldığımız borçların ödenme vakti geldi ve içerideki sıcak paranın çıkmaya başlaması riski ile karşı karşıyayız. Sıcak paranın çıkmaması ve dışardan daha fazla sıcak para getirmekiçin yüksek faiz vermeye devam ediyoruz. Buda içerdeki sıcak paranın dahada artmasına ve ülkeden çıkarken verecekleri tahribatı artıracaktır. Bunun olmaması içinde küresel para fonları ile iyi geçinmen gerekir. Bu durumda nasıl bağımsız ve milli bir politika izleyebilirsin. Sıcak para ve yüksek dış borç ile bağımsız bir politika izleyemezsin. Son 16 yıl elimizdeki kaynakları emlak konut inşaat işleri ile betona gömmeyip, döviz geliri getirici sanayi üretim ve ihracat ile fabrika yatırımlarına yatırsaydık, finansal açıdan bu kadar dışa bağımlı hale gelmezdik. Çünkü sanayi ve fabrika;para üretir ,gelir getirir ,tasarruf üretir,refah üretir ,zenginlik üretir. Sanayi-üretim , dışarıya mal ihraç ederek döviz geliri getirir, aynı zamanda içeriye mal satarak , ithalatı azaltarak ,dövizin dışarı çıkmasını önler,ülkenin dövize ihtiyacını azaltır. Döviz ihtiyacın yüksek ise yüksek faiz vermek zorunda kalırsın ve ekonomin dış sabotajlara açık hale gelir. Yerli silah sanayinde kazandığımız başarıyı ,sanayinin diğer alanlarında gösteremedik. Altay tankı ve fırtına obüsleri için 1500 beygir gücünde yerli bir motor üretemiyoruz. Eğer sanayi ağırlıklı büyüme olsaydı,bu motorları rahatlıkla üretecek sanayi altyapımız olurdu. Son 16 yılda sanayinin ekonomideki ağırlığı ,28% lerden ,17% lere düştü. Eldekini avuçtakini satarak,dışardan sürekli borçlanarak ,ölü yatırım dediğimiz ,emlak konut inşaat işleri üzerinden dönen rant ekonomisi ile bir süre refah yaşarsınız AMA VE LAKİN geleceğinizi ipotek altına alırsınız. Gelecek on yıllarınızı kaybedersiniz. Allah ,kur an da bir çok ayette , hiç akletmez misinizdiyor. Müslümanlar için Aklettmek ,aklını kullanmak ,farzı ayındır. A planları FETÖ ihaneti ile başaramadıklarını ,B planı, ağır bir ekonomik kriz çıkararak ,insanları aç ve işsiz bırakarak ,iç karışıklık çıkararak yapmaya çalışacaklardır, ve yanlış ekonomi politikalarımız nedeni ile,tarihte hiç olmadıkları kadar bunu yapabilme kabiliyetlerine sahipler. İşsiz ve aç insanları hiçbir güç bir arada tutamaz. Ülkemizin beka sorunu ,ekonomik sabotajlara açık hale gelmemiz nedeniyledir.Allah yöneticilerimizin ferasetini artırsın
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Türkiye ye bak daha geri gitme . Halkın dilin de hayvanlar la ilişki konuşmaları. Esnaf sohpetlerifuhuş ve Lutilik le ilgili . İman sohpeti hak getire . Mualla yatırılan cennete postalanıyor. Resmi Kayıtlı 1 MİLYONdolandırıcı. Kadına şiddetin temelinde dedikodu ve fuhuş . İslamiyet Türkiye den ayağa kalkacak diyenlere .
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam AB icindeki tum devletler Trump gibi mi dusunuyor ABD icindeki tum insanlar Trump gibi mi dusunuyor cevap hayir ise biz niye tumden AB ve ABD yi karsimiza alan politilalar izliyoruz
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  Karmaşık., derin meselelere aklımermez.... İSRAF , YOLSUZLUK ,HARAM , RÜŞVET olağanhalegelmişse, butopluluğamüslümandiyebilirmiyiz?...CEMİLÇİÇEK"rüşvet24saat dursa , ülke20yıl ileriyegider" diyor....MÜSLÜMANOLMAYAOLAMADIK, BU AŞİKAR ama buözellikleri olanbirekonomi nasılbirsonamahkum olur.... hırsızlığın , rüşvetin,birbiriniütüpdolandırarak günü kurtarmanın, üretim değil deRANTÇILIĞINasılolduğubirEKONOMİ başarılı olabilirmi... Bir örneğivarmı?
 • hamidohamido1 ay önce
  Melhemei kübra (armegeddon) un ayak sesleri yaklaşıyor. Lanetli nin hangi taşın hangi ağacın arkasına saklansa ağaçların ve taşların dile geleceği savaş. Allah üekber. Armegedon savaşında lanetlinin sonunu getirecek olan mücahıtlere Selam olsun.
 • Gazi Almanya Gazi Almanya 1 ay önce
  Almancada bir söz var 3 kere tahmin edebilirsin diye. Dilipak sende 5 kere bi tahminini yap. Acaba ABD ve Siyonistler ortadoguda kimin politikalari yüzünden bu kadar rahat Dans edebiliyorlar?? Valla bravo iyi tahmin ettin. ERDO' nun.!! Demistim yenizellanda olayinida agzina yüzüne bulastiracak diye. Sayesinde neredeyse zellanda ve avustralya halklarinida hem Turklere hem Müslümanlara gicik etti gibi.!! ALLAH halklari böyle BAS'kanlardan korusun,!! Biraz olsun sizin harbiliginize delikanliliginiza dindarliginiza inaniyordum. Calistigin "KURUM: ne Dine ne Memlekete nede insanliga hizmet ediyor. Sende onlardasan haydi hayirli TRASLAR... Birdaha görüsmemek üzre..!!!
 • VeysiVeysi1 ay önce
  Ulan ne olacaksa olsun artık. Yeter be.
 • Way lan Mayk,Way lan Mayk,1 ay önce
  Mayk asker arkadaşımdı, o nedenle iyi tanırım, tüfeği ters tutardı hattâ. 1 hafta üç saatlik kısa dönemde çok önemli dostluklarımız olmuştur.
 • Bcugruvr56rsvbhu63Bcugruvr56rsvbhu631 ay önce
  Tanrinin gorevlendirdigi bir lider inanci eski Turkler de vardi. Bunu yadirgamiyorum şahşen,baska bir vakitte uzun uzun konuşulmasi muzakere edilmesi gereken konu.Bu buğunde olabilir,sonsuzlukta bir milimetre ile katrilyon km arasinda fark yoktur.Bir salise ile asir arasinda da.Allah katinda da...Hangi devirde yasiyoruz bu nasil inanç gibi çiķslar boştur.Kendi ufuklarincadir...Artı,boyle biri çikacasa Islam veye IslamTurk cografyasindan çikar diye kabul ederiz.Onlardan da çikar ama karşi cephe olarak cikar.Allah görevlendirir ama farki,dolayli yoldan görevlendirir.Bir diger mânâda herkesi Allah gorevlendirmiştir.Ayrica beka sorunu ,1000 yillik devlet şeridinde(TCcercevesinde ),ulamanın ulganmanın ğünümüzdeki halkasinin bekasi bizden ziyade başkalrini ilgilendiriyor mu?derince düşünülmesi gereken bir konu diye kabul ediyoruz..
 • MECZUBMECZUB1 ay önce
  ben olmasam olur mu ! olur... sen olmasan olur mu ! olur... onlar olmasa olur mu ! olur.. eeee ne olmaz sa olmaz !hiç birimiz olmasak da olur, hepimiz olsak da olur .Kim ne demişse, özel defterlerimize yazılır, sonra sadece onun dediği olur....yazdıklarımız, söylediklerimiz, yaptıklarımız ( sıfatlarımız ve fiillerimiz ) zati varlığımızın özünü yani ismimizi resmeder..Onun her şekil iradesinde izninde kontrolünde, felekler döner, zaman ve olaylar dalgalanıp gider..Olan bitenin tamamı, bu dolap içinde döndürülen insanın, karakterini fiilerini niyetlerini ortaya çıkarmaktır.Bu alem bizi deşifre etmek için yaradılmıştır.Defteri dolan, dolaptan düşer, yerine temiz defterle bir başka ruh dolaba girer.Buğdayın özü varda, insanın yokmu, özü güzel çıkana tebrikler müjdeler.Birde ahir zaman dolabına kalmışsan ben gibi, özünü kurtarabilene aşk olsun, meşk olsun...Dolandıran eğen büğen uzatan çıkmaza sürükleyen ters köşe çapraz eden karıştıran çalan çırpan biriktiren saklayan acı veren azdıran aldatan zulm eden karartan zorlaştıran yük olan dert çıkaran gibi yapan takla atan hıyanet eden takdir etmeyen teşekkür etmeyen kıymet bilmeyen aşağılayan alay eden küçük gören hased eden kaptan kaba giren renkten renge dönen hile kuran yol saptıran düzen bozan ihanet eden sözde durmayan merhamet etmeyen nasihat almayan tecrübe takmayan ölçü taşımayan kural dinlemeyen bozan ifsad eden kirleten lekeleyen ve en birincisi güvenilmeyen...bitki hayvan ve insanları rahatsız eden, dünyada huzursuzluk sebebi olan, böyle olanlarla dost olan, içinde kin nefret buğz adavet taşıyan, kısaca mahlukata düşman olan, kaderine razı olmayan, yaradana isyan eden,,, iki alem hüsrandadır, ateştedir, süresiz kayıptadır.Son nefeslerimize kadar, af edilme kapısı, aracı gerektirmeden açıktır.Samimi itiraflar ve tekrar aynı noktaya dönmemek kaydı ile yapılan yakarışlar, bize en güzel lütuftur.Merhameti kızgınlığına üstün olan rabbimize sonsuz teşekkür ederiz.Gönlünüzün ve sevdiklerimizin huzuru ilahiyi bulmasını istiyorsak, o muhteşem yaratıcının önünde secde edtmeliyiz.Ona sığınmalıyız ki, bu en şerli zamanın ateşinden, iki alem kurtulmuş olalım.O nun, lakırtılara değil, samimi, içi sevgi dolup taşan, nurani insanlara rağbeti vardır.O nun rağbet ettiği insan, çok farklı müjdelere mazhar olur.kavga biter.Hakikat gözleri açılır.Halkın peşinden koştuğu hiçbir şeye ihtiyacı kalmaz.Bulduğu şey, kimsenin bilmediği şey olur.Haberimiz olsun.Arayan soran varsa, kimden demesin alsın..Diz çöksün oracıkta bulsun.Sonra, devamı !!! size sebeplerle gelecektir, hiç merak etmeyin, .size lazım olan sizi bulacaktır..Sizin yapacağınız, sadece saygı ile kapıda beklemek..o herşeye şahid ve hakimdir. amin.

Günün Özeti