Lut kavmini anma toplantısı

17 Temmuz 2019 Çarşamba

Tarihte helak olan birçok halktan söz eder kitap. Lut kavmi, Nuh kavmi, Ad ve Semud kavimleri gibi. Bunların genellikle her birinde baskın olan bir ya da birkaç sapkınlığı vardı. Bugün insanlığın haline bakınca, onlar bizim zamanımızla kıyaslandıklarında çok masum mu gibi gözükmesi gerekir.

Bugün kendimizden örnek verecek olursak, “İstanbul Sözleşmesi”ni savunanları bir kenara bırakalım LBGT’lilerin Türkiye’de, İslam dünyasında ve diğer ülkelerde geldikleri nokta ortada. Lut kavminin çirkinliklerini arsızca ve onlardan daha şedid bir şekilde daha da çeşitlendirerek savunmaya devam ediyorlar.

Biz “Gâvur Dağı”nın adını “Nur Dağı” yapmakla teselli buluyoruz. Gâvur Dağının adının niçin “Gâvur Dağı”, o “Amik Ovası”ndaki gölün adının niçin “Gâvur Gölü” olduğunu unuttuk çünkü. “Sodom ve Gomore”yi unuttuk! Gâvur Dağı ve Gâvur Gölü,Hz. Nuh’a ihanet eden kavminin helak olduğu yerin kuzeydeki uç noktasına verilen addı!

Geçen gün Ümid Şimşek’le telefonla konuştuk. O yıllar önce ironik bir şekilde “Ebu Cehil’i anma toplantısı” yapalım demişti. “Madem insanlar bir takım cehalet numunesi insanların peşine sürüklenip gidiyorlar, bir de Cehaletin babasını analım, ona övgüler dizelim, bizimkiler belki uyanır” demişti. Şimdi tekrar aradı. Şimdi daha iddialı. “Geç kalıyoruz” diyor. “Ebu Cehil” yetmez, “Lut Kavmini”, “Nuh Kavmini”, Belam’ı, Nemrud’u, Firavun’u da analım der. Çağın Ebu Cehilleri, Firavunları, Nemrutları, Belamları bu kadar itibar görüyorsa, neden onları anmayalım.  

Her çağın “veresetül embiyaları” olduğu gibi, “Vereseüşşeytan”ları da vardır.

Çanakkale Savaşında İngiliz donanmasının amiral gemisi “Goliath” adını taşıyordu. Yani Calud! Muavenet’in adı aslında Ya Talut ya da Davud olmalıydı! Ya da İşaya! Kim bilir, belki de muavenet göreve çıkarken, kaptan ya da mayınları döşeyen subayımız Kur’an-ı Kerim’deki Talut-Calud olayını anlatan ayeti okuyordu. Kur’an-ı Kerim’de bu olay Bakara Suresi 246 - 251’de anlatılır. Sembolik olarak belki de o mayının üzerine Bakara 246-251 yazmak gerekirdi.

İstanbul Sözleşmesini savunanlara da bu anlamda, din gününde hesaba çağrılmadan “iman ettik” dedikleri kitaptaki şu ayetlere bakmaları gerekir: Kur’ân-ı Kerîm’de 27 yerde ismi zikredilir: (el- (Hûd 11/77-80-81-83); el-Hicr 15/67-71, 73-74); (el-Kamer 54/37-39); (et-Tahrîm 66/10); (el-Enbiyâ 21/71-75), (es-Sâffât 37/133), (el-En‘âm 6/86), (el-A‘râf 7/80-81/84); (eş-Şuarâ 26/160-166); (en-Neml 27/54-55); (el-Ankebût 26-29/28-30-31-32); (el-Hicr 15/57-58); (Hûd 11/74-76). Bu konularla ilgilenenler bu ayetlere bakmadan bir hüküm vermemeleri gerekir, eğer tabi Allah’a, resullerine ve kitaba iman ediyorlarsa. Bu ayetleri maksadı dışında te’vil ederek ya da tarihselci bir akıl yürütme ile kendi heva ve heveslerine uygun bir hüküm vermeye kalkanların vay haline!

Hani bugünkü Tevrat’a inananlar (Hezekiel, 16/49-50)’ye bakabilirler. Bugünkü İncil’e inananlara gelince; aslında onlar Tevrat’a inandıklarını söylüyorlar ya; (Tekvîn, 13/13; 18/20; 19/4-5;  18/1; 19/26; 19/30-38 Petrus’un 2. Mektubu, 2/6-7)’na bakabilirler. 

Bakın kimse kendini kandırmasın. Şimdi Meclis tatile giriyor. Ardından bayram.. Bu sene hacda, kurbanda en çok bu “İstanbul Sözleşmesi” konusu konuşulacak. Bundan emin olun. Bu konu 15 Temmuz’dan da S-400’den de önemli. “Allah’ın emri” değil bu sözleşme, ama değişikliğin kolay olmadığını da biliyorum. Bu belayı başımıza açanları savunanlar “Başına bu sözleşme kadar büyük taş düşeseciler” diye “aile elden gidiyor” diye çığlık atanlara yükleniyorlar. O taş kimin başına düşeceğini bilir.

Birileri kadına şiddeti bahane edip, nesli fesad eden bir belayı başımıza saracak bir kapıyı daha da aralamaya çalışıyorlar sanki. Bu işin önünde, arkasında, sağında, solunda, altında, üstünde kim varsa bilsin ki, bu konuda namus, haysiyet, şeref, iffet endişesi taşıyan herkesi karşılarında bulacaklar. Bu öyle “uygulamada aksayan tarafı düzeltilecek” bir iş de değil. Çünkü maksadı, hedefi, gayesi başka olan müfsit bir mesele!

Bu anlaşmayı kim nasıl gündeme taşıdı ona bakalım. Aile bakanlığının kurucu bakanı Fatma Şahin konuşmalı. O dönemin müsteşarları, müsteşar yardımcıları konuşmalı. Bürokratlar konuşmalı. Erdoğan, “Davutoğluimzaladı” diyor da, Davutoğlu, öğrendiğim kadarı ile o zaman Avrupa Konseyi Dönem Başkanı. Bir yandan taslağın geldiği kanalda bulunuyor. Öte yandan; taslağı Aile Bakanlığı hazırlamış, Başbakan bunu onaylamış, bakanlar kurulu üyelerinin de imzaları var. Son imzayı atma görevi de “Dışişleri Bakanı” olarak Davutoğlu’na verilmiş. Davutoğlu da bu süreçte yaşananları açıklamalı.

Bu konu Aile Bakanlığı tarafından gündeme alındığında ilk toplantılardan birine ben de davet edilmiştim. Toplantının başkanlığını Fatma Şahin yapıyordu. Bir konuşma yaptım. “Bundan sonraki toplantılara sizi de davet edeceğiz” dediler. Bir daha çağıran olmadı. Müsteşar Yardımcısı Ömer Bozoğlu ve bir arkadaşı geldi, o günlerde, aile ile ilgili başka konularda birkaç görüşmemiz oldu ve bu konu bir daha gündeme gelmedi.

Bakın bu İstanbul Sözleşmesi, “5 Temel Emniyet” ile ilgili bir konu. Bu “5 Temel Emniyet” bizim açımızdan, bugünkü anlamda, devletin, anayasa ve yasaların varlık ve meşruiyet temeli ile ilgili bir konu! “Taviz”, “Pazarlık” söz konusu olmaz! Bu konu Eylül’e kadar toplum açısından bir şekilde çözümlenmez, en azından çözüm için umut verilmezse, olacakları tahmin edemiyorum.. Onun için AKP’liler, KADEM ya da medya ve STK içindeki uzantıları milletin tepkisinde emin olmak istiyorlarsa sözlerine dikkat etsinler. Kendilerinin ne dediği kadar milletin o sözlerden ne anladığını da hesap etsinler. Halkın nasırına basmasınlar.

Sahi DİB bu konuda ne düşünüyor. Ya da bir takım “Cemaat” temsilcileri bu konuda ne yapıyorlar. Aslında bayram sonrası bazı hazırlıklar var. Bana kalırsa sabırlı olmak lazım. Eylül’ü beklemek daha doğru. Eğer bu konuda gaflet sürecek olursa hani derler ya gelecek günler birileri için geçen günleri aratabilir. Gay, lezbiyen, biseksüel, ensest topluluklar, satanistler, bunlara FETÖ’cüler gibi “hoşgörü” ile bakmamızı isteyenler toplumdan beklenmedik bir tepki alabilirler.

Ebu Cehilleri, Ebu Lehebleri, Belamları, Karunları, Lut kavmini, Nuh kavmini anma günlerine sıra gelmeden bir çözüm bulalım.. Bu rezaletin başka ülkelere sirayetini önleyelim. Müslüman ülkeler için kötü örnek olmayalım!

Bu konu burada bitmeyecek. Yarın da aynı konuyu yazacağım. Bu sözleşme yasalaşana kadar altında kimlerin imzası var, tek tek yazacağım. 

Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • mustafamustafa1 ay önce
  elinize sağlık
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Ümmeti merkezden vurma planları adım adım işliyor. Sizin gibi ehl-i kalem ve ehl-i kelam ve ehl-i kemal zatlar, sonuna kadar bu konunun peşini bırakmamalı, vesselam..
 • OterOter1 ay önce
  Aydınlanmak istiyorsan sana lut kavmini neden helak oldu sana anlatırım...sklın başka yerde
 • ElifElif1 ay önce
  Ne istanbul sözleşmesiyle bir anlamadim gitti. 2011 de imzalandi işe tepki niye şimdi çoğaldı onu da hiç anlamadim
 • KaraKara1 ay önce
  Kadem de demis anlasma imzalanirken vakfimiz daha kurulmamisti yalana bak yalana nasil da biliyorlar politik yalanlari vakfin yoksa derneğin demi yoktu be kadin kadem morkadem hani solcularin varya morçetesi bizimde nur topu gibi morkademimiz var kadilar siyasete girince böyle boluyor iste osmanliyada cok zarar verdi kadinlarin siyayeset karismasi bizede veriyor yusuf kaplana selam olsun yurekli yazarmis her kesin harci degil morkademe laf etmek
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  ENGİN KARDEŞİM BOLCA İSİMLERDEN BAHSEDEREK KONUYU BİRAZ DAĞITMIŞ OLSA DA ,NETİCEDE ÇOK GÜZEL TESPİTLERDE BULUNMUŞ..İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÜZERİNDEN FIRTINA KOPARILIR İKEN ,ÇOK DAHA BÜYÜK BİR TEHLİKENİN VARLIĞINDAN SÖZ ETMİŞ.ELLERİNE SAĞLIK.İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YOK ARTIK DEDİĞİNİZDE YOK OLUR..ANCAK,ENGİN KARDEŞİMİZİN BAHSETTİĞİ TEHLİKE DOĞRUDAN İMANLARI HEDEF ALMIŞ VE MESAFELER KATEDER HALE GELMİŞ.BUNUN ÖNÜNE SÖZLEŞME İPTALİ İLE DE GEÇEMEZSİNİZ..BİRAZ DA BU KONULARI İŞLEYELİM VE İMANIMIZI ÇALMAYA ÇALIŞANLARA ENGEL OLMA GAYRETİNE GİRELİM..BÜYÜK GÖREVLERDEN BİRİ DE BU..
 • Muhammed aliMuhammed ali1 ay önce
  Abdurrahman hocam adamsın. Allah senden ve seningibilerden binlercekere razı olsun
 • EnginEngin1 ay önce
  İstanbul sözleşmesini ilk defa bu sene duydum. bu ülkenin başındaki en büyük bela abantçılardır. eskiler bunlara mu'tezile derlerdi. bunlar mu'tezileyi bile solladılar. fetöyü büyüten bu diyalogcu reformist dinsizler protestan mantığında bir din icat etme peşindeler. İktidar bunlarla baş edemez. Bunlarla ancak Ehl-i Sünnet hocalar bir araya gelecekler tek vücud olacaklar. Şuan bunların yetiştirdikleri Anadolunun anasını ağlatıyor. Neler neler görüyorum. Millet hızla dinsizleştiriliyor. Benim gördüğüm olay Deccal'e iman edecek nesiller yetişiyor. Allah hidayet vermedikçe ne anlatırsan anlat bunlara laf anlatamazsın. Akıl fikir düşünenlere verilir. Ehl-i Sünnet alimleri de zaten destekleyen yok. Mesela Cübbeli Hoca çıkıp konuşuyor, hocaefendiye saldıranların haddi hesabı yok bizim mahallenin hocası, yazarı çizeri kör ve sağır. Cübbeli hoca Nurettin hocaya pek çok yanlışlarını uyardı. Sonra Nurettin hocaya asansör fetvası ile saldırdılar. Cübbeli hoca ne yaptı? Hemen Nurettin hocayı savundu. İşte böyle olmalı. Ama yok! Medyası, yazar çizer tayfası hoca kesilmiş. Herkes kendi çalıp kendi oynuyor. Bu kafayla bir gram yol alınmaz. Cübbeli Ahmet Hocaefendi şimdiye dek tanıdığım alimlerden kıyaslanmayacak kadar üstün biridir. Meşayıhtan bahsetmiyorum. Onlar zaten ilk dinlenmesi gerekenler. Akşemsedidnleri dinlemezsen kafana buyruk takılırsan laf ebeliğinden başka birşey olmaz. İhsan Şenocak hocaefendiye etmediklerini bırakmadılar. Ona da sahip çıkan Cübbeli Hocaefendi oldu. Ehl-i Sünnetin birbirini kayıtsız şartsız savunması lazım. Çakallara birbirini yedirmemesi lazım. Üstünlük sahip olduğunuz diplomalarda, makamlarda, mevkilerde değildir. Nice köylüler var ki okuma yazma dahi bilmezler hepimizden üstünler. Çürümüşüz! O kadar çok şey biliyoruz ki haddi aşmışız! Sahabe-i Kiram Efendilerimiz birbirlerini gördüklerinde birbirlerinin eline ayağına yapışırdı. Onlar nefislerine sebeb değil birbirlerini Peygamber Efendimizin ashabı olduğunu bildikleri için "sahabe" müessesesine hürmet ederlerdi. Sizlerde "alim", "mü'min" gibi müesseselere hürmet etmedikçe, nefislerinizi itibarını terk etmedikçe ehl-i küffara karşı izzet bulamazsınız. Anlayana çok şey yazdım.Balığa uçmayı öğrettiler, kuşa yüzmeyi... Balık kuştan intikamını almaktadır.
 • Turan özararTuran özarar1 ay önce
  Başta kerhaneler olmak üzere Devletin izin verdiği vergisini ödediği taktirde, pezevenkliğin yasal olduğu bir ülkeden ve idarecilerinden ne beklenir?..
 • GökmenGökmen1 ay önce
  Ellerine sağlık Abdurrahman abi..,
 • Adem ÇevikAdem Çevik1 ay önce
  istanbul sözleşmesini kim imzaladılut kavmini an ailemeclisi.net ailehaklari.org
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  Bahis ettiklerinizin dışında toplumların helakina yol açan hırsızlık, rüşvet, faiz, yolsuzluk,, adaletsizlik, yalan söyleme ve aldatma konuları da bu konudan geri degil. Ülkemizdeki bu kötü ameller hakkında da yazılarınızı bekleriz.
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Şimdiye kadar neredeydiniz?İnsanlar anladı ama iş işten geçti.Müslüman bir ülke batı ülkelerinden kat kat beter olduk.Saygısız,görgüsüz bir toplum olduk.Nerede nezaketimiz,merhametimiz?Ahlak yerlerde sürününüyor.Tesettürlü biri olarak (güya) tesettürlülerin halinden hicap duyuyorum.Yasak olduğu zamanlardaki tesettürü özler olduk.Gerçekten örtünenler vardı o zaman.Şimdi bu İstanbul anlaşması falan özellikle yapıldığına inanmaya başladım.Güya muhafazakar TV kanallarındaki diziler bilhassa toplumu ifsad etmek için yapılıyor.İnsanlar dindar diye güveniyor ama dinsizler dine ve dini değerlere bu kadar zarar vermediler.Allah sonumuzu hayır eylesin.Müslüman gözüküp de dinin altını oyan münafıklara daha fazla fırsat vermesin.
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  Allah farklı kavimler ve farklı dillerde insanları yarattı. Hic bir kulun ne ırkını ne dahi dilini dogmadan önce secme hakkı ve imkanıda yok. Acizane görüşüm herkes Kur`anı okusun ama hangi dilden olursa ve böylelikle Allah`in sözlerini bilsin ve Rabbini tanısın.. Arapca bilende Arapcasından okusun. Yüzlerce milyon müslüman Arapca bilmiyor, ne yani illa ve sadece Arapca okusun demek? Bence bu insanları Rabbinden uzaklaştırmak olur ve hatta böyle talepte bulunanların ben zır cahil olduklarınada inanıyorum vesselam.
 • birol isimli yorumcuyabirol isimli yorumcuya1 ay önce
  söylediklerinin çoğuna katılıyorum.ama boşanma ve nafaka konusuayrı bir konu.hükümet yatak odasına falan karışmıyor.şiddetli geçimsizlik ve şiddet olaylarına karışıyor.ben bu konuyu yazarın nuh kavmini bağlamında konuyu lgbtye getirmesini eleştiriyorum.bugünkü lgbtnin tamamı nuh kavmi bağlamında ele alınamaz.ben bunu eleştiriyorum.derinlemesine psikoloji okumayan kişilerin ve özellikle gazetecilerin konuyu bu tarzda ele alması doğru değil.lgbt tarih boyu her toplumda varoldu.ama günümüzde iletişim araçlarının etkisiyle ve demokratikortam gereği sesleri daha gür çıkıyor.tabii proje olması da ayrı bir karşı çıkış gerektiriyor.(ayrıca birol adında ki kişi yıllar önce parasız kalan,ailesi olmayanyardım ettiğimiz bir kişiydi)
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  Yazın ama Allah Rizası icin bu ibne ve sevici kadınların sözleşmenin yasalaşana kadar altında kimlerin imzası oldugunu ama lütfen tek tek yazın. Bir toplumu icten yıkmak isteyenler onları hem cinsel sapkınlık, hem haram mal, mülk ve para acısından ve yalan söyletip perişan ederler. Soru şu bunu kimler istiyor!
 • KesitKesit1 ay önce
  Hocam Allah razı olsun. İstanbul sözleşmesi yolun yarısına gelmeden sizler önüne çıktınız. Getirdiği ve getireceği sorunlar biraz dikkat kesilince oldukça can sıkıcı! Evet! Bu mesele "Aile şerefimiz"
 • Bu yazı sapıkların Bu yazı sapıkların 1 ay önce
  yüzüne vurulan şamardır. Lut kavminin yolundan gidenlere hürriyet isteyen laikçi yobazlara dur diyen bir fermandır.
 • Kur’an’ı Türkçe okumak isteyeneKur’an’ı Türkçe okumak isteyene1 ay önce
  Oku kardeşim oku. Ama Türkçe ibadet isterim dersen geçmez. Ezan da öyle. İslam’ın dili Arapça’dır. Bir Türkçe kıraat dinle bir de Arapça. Farkı gör. Türkçe ezan Türkçe ibadet isteyenler camiye yolu düşmeyenlerdir. Amaçları da tahriptir.
 • Ne buNe bu1 ay önce
  Gavur gölü Maraş ta amık(bük) gölü gavur gölü değil dedelerim bük derdi etrafindaki kamış ve kaynaşlari keserek hoğ adı verilen evler yaparlardı.
 • Suheyla karatasSuheyla karatas1 ay önce
  Ben birden dine saldirinin ve be escinselligin birden cikmadigina ve bununda israil ve amerikanin cok buyuk oyunu olduguna inaniyor ve uyanik olmamizi istiyorum.kafirler istemedede Allah c.c nurunu tamamliyacaktir vesselam
 • Fikret akınFikret akın1 ay önce
  Siz, DİB vesizin gibi düşünenler KURANı türkçe mealden okuyup anlamayı önermeyin sonra da boyuna ayet ismi ve numarası yazın.....DİB bugüne kadar gerek cemaatler gerekse diğer konularda ne dediki bugün görüş beyan etsin....
 • Asumandan nuran devrenseAsumandan nuran devrense1 ay önce
  Nuran devrens...sunu unutmayın sapkınlıgı savunan ları rabbim sodon ve gomore vb allah helak etmistir ... tapdıgınız batı bir gün yerle yeksan olacak rabbim bunuda sizlere gösterecek tir hiç şüphen olamasın.
 • BirolBirol1 ay önce
  bazı b....sizlere isimli yorumcu,hali hazırda Akparti veya hükümet zaten milletin yatak odasına karışıyor.Kadına,Kocan yatak için ısrar ederse şikayet et hemen evden uzaklaştiralım diyor.Seni üzerse,bir dediğini iki ederse,az para verirse hemen şikayet et diyor.Burnu sürtsün biraz diyor.Ben kendi adıma,LGBTİ lere bu halde oldukları için cezai yaptırım (hapis falan) falan istemiyorum.Bu kişilerin,Psikolojik rahatsızlıkları olabilir.Çift cinsiyetli doğmuş olabilir.Ancak,devletin yapması gereken Aile yapısını korumaktır.Devletin görevi,LGBTİ leri normal,doğal kabul Edip cinsiyetsiz bir toplum tasavvurunu özendirmek değildir.Bu gün KADEM ve İktidar İstanbul sözleşmesi marifetiyle,bilerek veya bilmeyerek eşcinselliği özendirici projeleri hayata geçiriyor.Kadını Erkek karşısında kanunlarla güçlü kılacağım derken Aileyi yok ediyor, zinayı özendiriyor.Elbette kadınlar asla zulme uğramamalı,cezalar ağır olsun,delilsiz,sorgusuz sualsiz erkekler hapse atılmasın, evinden atılmasın.Biz bu ülkede yaşayan müslümanlar (halkın yaklaşık %90'ı müslüman) olarak elbette buna karşı çıkacağız.Müslüman Mahallesi'nde salyangoz sattırmayacağız.Dini hassasiyetleri olan iktidarımızın sesimizi duymasını ve bir an evvel yanlışlarından dönmesini istiyoruz.
 • TAVSİYELERTAVSİYELER1 ay önce
  Melekler, insan kılığında evine geldiğinde, ne kadar da mahcup olmuştu Hz. Lut. Kavminin rezilliğinden dolayı nasıl da hicap duymuştu. O mübarek insan nasıl da boyun bükmüştü. Ama Allah, O'nun mahcubiyetini gördü. Ve, o hayvandan daha aşağılık olan kavmini yerin dibine geçirdi. Topluca helak oldular. Bu yaşananlar bir ibretti anlayana. Ama ibret almadı insanlar. Allah'ın ayetlerini inkar ettiler. Aynı rezillikler tekrar tekrar yaşandı. Ve bu gün yine içimizdeler. İç içeyiz, yan yanayız. Aynı havayı soluyoruz. Aynı sokaktan geçiyoruz, aynı mahallede yaşıyoruz. Allah'ın gazabı inmeden, bu azgın topluluğa engel olmalıyız. Yoksa, bu beyinsizler yüzünden Allah bizi de helak eder. Bir an önce aklımızı başımıza alalım ki, kurunun yanında yaş ta yanmasın. (Allah'a emanet olun.)
 • Erol ATASOYErol ATASOY1 ay önce
  Doğal ürünlerin genleri ile oynayıp (GDO) insanları hasta ettik, şimdi de yaratılışa aykırı ve Allah tarafından yasaklanmış işler ile uğraşarak helak olma yolunda ilerliyoruz.
 • Numan TaşcıNuman Taşcı1 ay önce
  İktidarda kalabilmenin hatırına gelene gidene taviz verirseniz mevcut vede duyarlı tabanı kaybedersiniz.Bir an önce hataları düzelterek kervanı yola koymalı ve şunu iyi bilmeli en sert katı kurallar yasalar çıkarsanız dahi bunları uygu layacak olan insandır.Darbelerin önünü almak ancak ve ancak önemli makamlara yerli milli imanlı Allah korkusu olan vatanını milletini seven insanları yerleştirmekle olur.Gerçi bütün makamlar önemli
 • EKOLL EKOLL 1 ay önce
  Sayın üstad yazının ilk cümlesindeki kitap kelimesi olmamış. Keşke Kur'an-ı Kerim ya da Kur'an yazsaydın.
 • Ömer Faruk Ömer Faruk 1 ay önce
  Hocam 2014 den buzamanakadar bu konuda Akparti ye niye hiç bu kadar yüklenmeyin..... Eroine başlayana birşey demedin. Bağımlı olduktan sonra konuşmaya başladın. Şimdi de iş işten geçmeden diyorsun. Sizler kanaat önderşsinşz. 2014 de basbasbağırmanız lazımdı. Niye geciktin hesabın neydi demiyoruz. Ama çözümü bulmamızda gerçekten birşeyler yapın artık. Ve hep beraber uygulayalım
 • Mithat korkmaz Mithat korkmaz 1 ay önce
  Sn Abdurrahman dilipak yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil fakat sürece çok geç kalınmış ve geç müdahale edilmiş olduğunudüşünüyorum.hatta tekrar islamcı yazar olmayamı karar verdiniz diyede sorguluyorum, yakın zamana kadar bu tür yazılarınızı göremiyordum.mesela kadın cinayetleri ile ilgili sorgulayıcı bir yazınız yok bu milletin örfü ve geleneğine dayalı kadınların aile ve toplumdaki yeri ile ilgili bir yazınızı hatırlamıyorum.vs vs vs.....
 • BAKIN ŞİMDİ OLAYIN ASLI ŞU:BAKIN ŞİMDİ OLAYIN ASLI ŞU:1 ay önce
  LGBT üzerinden solungeniş tabanlı bir eylem biçimine hazırlıyorlar.çünkü geleneksel toplumlarda bu tür lgbt konuları çok hassas duruyor.bu da geleneksel toplum tabanıyla,çağdaş hareketleri karşı karşıya getirmek oldukça kolaylaşır.toplumun içinde biriken öfkeye bir kıvılcım bahanesi olur.bakın bu tartışma tam da s-400'lerin türkiyeye getirilmesindeiyice alevlendi.lgbt gibi cinsellik dozajı yüksek konuları psikilojinin ve psikiyatrların tartışma alanı içine olmalı.ne hükümet konuya dahil olsun, ne de karşıtları...
 • Yusuf eroğlu.emekli imam hatip.Yusuf eroğlu.emekli imam hatip.1 ay önce
  Sayın Dilipak.toplum olarak sonuna kadar sizi destekliyoruz.AKP böyle giderse dindar kesimi tamamen kaybetmeyi göze almış gözüküyor.bir takım cesur insanlar durmadan yazıyor.ama birilerinin üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi sessizler.bunun karşılığı çok ağır olacak.bu iktidarı dindarlar oraya taşıdığını unutmuş gibiler.sabrımız taşmak üzere demiyorum çünkü artık taşmış vaziyette.
 • SabırSabır1 ay önce
  Halk devlet için devlet halk içindir. Insani yaşatki devlet yaşasın .Darbenin yıkamadığı 'nı masonlar istanbul sözleşmesi ile yapıyorlar. Canakkale ve kurtulus savasi ile kazandığımız ve 15 temmuz zaferi ile kazandığımız devletimizi 6284 kanun maddesi ve istanbul sözleşmesi ile galiba yıkacağız gibi geliyor bize. Bu vatandaşı niye duymuyor bunlar.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Isra suresesinde rabbimiz kitabinda şöyle vad ediyor, zira bunu istanbul sözlesmesini imzalayarak toplumu ifsad etmek isteyen iblisin yerli veletleri iyi okusun "Kesinlikle siz, yeryüzünde iki defa kargaşa çıkaracaksınız/ bozguna uğrayacaksınız ve kesinlikle büyük bir yükselişle yükseleceksiniz.” 5.İşte o ikisinden birincisinin zamanı gelince, üzerinize güçlü kuvvetli kullarımızı gönderdik de onlar, evlerin aralarına girip araştırdılar. Ve o, yerine getirilmesi gereken bir vaat idi. 6.Sonra sizi tekrar güçlü kulların üzerine galip kıldık ve size mallarla ve oğullarla yardım ettik. Ve sizi işe yarayanlar açısından daha çok şey sahibi yaptık. 7.Eğer iyilik ettiyseniz, kendinize iyilik etmişsinizdir ve eğer kötülük ettiyseniz o da onun kendisi içindir.– Artık diğer bozguna uğrama zamanı gelince de size kötülük yapmaları, ilk kez girdikleri gibi yine mescide/Beytü'l-Makdis'e girmeleri, ele geçirdikleri yerleri yıkıp bozmaları için üzerinize güçlü kullarımızı tekrar göndereceğiz“. Bu sözlesmeyi Allah in rızası icin atilmis bir imza olmadiğini mümin feraseti ile düşünen herkez anlayabilir. Zira bunlar fesadi rabbimizin adini alet ederek yapan şarlatan süphesiz bunun cezasini er veyahut geç çekecekler ve onlara tabi olduklari liberal ve kapitalist düzenin masonik şeytanlari dahi yardim edemiyecek.
 • bazı b...sizlerebazı b...sizlere1 ay önce
  ..ak parti veya akp milletin yatak odasına müdahaleye mi çağırıyorsunuz?bu sefer chp'liler karşı çıkacak.al sana toplumsal kaos... hem iyi de kaç tane lgbt'li var.devlet istatistik mi tutmuş.nufüsün yüzde 2'si lgbt'li.peki bunları devlet tek tek tespit edip ceza mı verecek.asacak mı?yoksa içeri mi atacak?bu sefer dinde zorlama yok ayetini nereye koyacaksınız...sadece istanbulda 16 milyonun içinden bizim veya sizin karşı çıktığınız lgbt'nin devlet eliyle yürüyüş yapmasına,ve devlet eliylebir takım haklar edinmesine karşı çıkıyoruz.çünkü lgbtliler haklar edinirse, bu sefer çocuk istismarcıları da bazı haklar isteyecek.kadem bunlara bazı haklar mı verelim diyor.kadem dediğiniz erdğanın damadınında aralarında bulunduğu selçuk bayraktarın yapılanması...
 • Nazım KarmanNazım Karman1 ay önce
  Bu istanbul sözleşmesini getirenler derhal tasfiye edilmeli bu lağvedilme vakit geçirmeden beklenecek tarafı yok bu işin
 • tunatantunatan1 ay önce
  adrese teslim bir yazı.bu yazıların devamını bekliyoruz.
 • İzzet İzzet 1 ay önce
  Sılaya beni anlamamışsın beni anlaya bilmen için zamanın olursa herhangi bir cezaevinin açık görüşü zaman git anlarsın kimler ceza evinde şahit oldum bir adamın iki ķızı içerde hesaplarına ceza evinde çok cüzi miktar yatırabildi.adamın fakirliği yüzünde belli idi.ben cezayı hakedenler tabiki bırakılmasın. Ama eften püften sebeblerle ceza verilmiş gençlere üzülüyorum. Çünkü nedense garibanların çocukları ıçerde bu ülkede adalet yok. Adalet var kime güçlüye dışarıda ahkam kesmek kolay istersen bir dene 3 günevden dışarıya çıkma kolaymı zor mu anlarsın.musluman zulüm yapmaz ama bizim ülkede müslümanlık ? Müslüman hak ve adaleti bilir yalan söylemez.
 • MEHMET ÇORUHMEHMET ÇORUH1 ay önce
  BU KONUDA SEMA MARAŞLI HANIM CANLA BAŞLA MÜCADELE EDİYOR SİZLEREDE TEŞEKKÜR EDERİZ DİLİPAK NESLİN ÜZERİNE OYNUYORLAR
 • abdullahabdullah1 ay önce
  İstanbul sözleşmesi nedir,nasıl hükümler içerir? ..
 • Nurs köyünden Kürt Sait’in yolundan gidenlere taş atan AhmetNurs köyünden Kürt Sait’in yolundan gidenlere taş atan Ahmet1 ay önce
  O milyonlarca Nur Talebelerinden biri de benim. İman Kur’an ve İslam’la tanışmama vesile olan eserlerin müellif-i muhteremine taş atan Ahmet. Senin isminin aslı “Ahmed”dir. Bu Hz. Peygamberin isimlerinden birisidir. Sen bu ismi almışsın. Ama isminle müsemma değilsin. Ehl-i tahkik olsaydın. Bediüzzaman Said Nursi’ye dil uzatmazdın. Yazıklar olsun sana. Keşke Tarihçe-i Hayatıokusaydın. Hakikate saygın varsa. Hakikati aramak için vicdanın ölmemiş ise.
 • EmrahEmrah1 ay önce
  Ak partimiz büyük bir hızla bindiği dalları kesiyor kesmesine kessinde bu enkaz nasıl kalkar bilemiyorum allah c c yardımcımız olsun bize yol göstersin inşallah
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Allah cc Rasulullah sav me nasılHüküm vereceğini ayet ayet acıkıyor. KURANIN DIŞINA cıkan lutiliği benimsemiştir. Mâide Sûresi. 48 - Sana da (ey Muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı hak ile indirdik. Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. Eğer Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. Öyleyse iyiliklere koşun. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir.49 - Aralarında Allah'ın indirdiğiyle hükmet. Onların keyiflerine uyma. Allah'ın sana indirdiğinin bir kısmından seni saptırmalarından sakın. Eğer Allah'ın hükmünden yüzçevirirlerse, bil ki Allah, bir kısım günahları sebebiyle onları musibete uğratmak istiyor. Muhakkak ki insanların çoğu yoldan çıkanlardır.
 • BilalBilal1 ay önce
  DEMEK Kİ aile bakanligi sizi toplantiya cagirmasinin sebebi siz ne dediyseniz TAM TERSİNİ yapmak içinmiş. Zira o yuzden zaten birdaha cagirmamislar sizi. ''Hastalık yayan LGBT'liler'' için GENİŞ imkanlar sunduklarina göre akp batıya şirin gorunmek için islam'a ihanet etmiştir. Zaten burada edindikleri servetleri o yuzden hep batida ki bankalara istiflemektedirler. Eski/yeni yoneticilerimizin KADİM GELENEGİ olan iktidari kaybedince batiya kaçmak hazirda bekliyor. İslam'a ve Turkiyeye ihanet ettikten sonra sayin dost Trump'in ulkesine kacarken oralarda saraylarda lux icinde yasamak tek hedefleri. Tıpkı eski dostlari feto gibi, o da şuan ABDnin şevkatli kanatlari altinda saraylarda yasiyor........... Bir de şoyle bir durum var sn yazar yoneticilerimiz 17 yildir halki batiya ab ye uyum yasalari icinde kul kole yapmak icin canhiras ugrasiyorlar habire laikligi tavsiye ediyorlar tum tv lerde halki azdiran yayinlar yapiyorlar birde şoyle dudunelim yani halkin cogunu azdirdilar sapiklastirdilar cocunluk alisti artik homolara falan yeni oy deposu bunlar oldu artik ensest lgbt falan akp nin yeni vizyonu oldu. Nasil ki cocuklugumuzdan beri MKemal ezani kur-an'i yasakladi diye buyuttuler bizi ama bir baktik akp gazi kemal dedi her konusmasinda kemalun resmini arkasina aliyor aynen onun gibi bu sapik islerde de once nasildilar simdi nasillar. Tam ikiyuzluluk. Turkiye den cok rahat girilen porno siteleri nilyonlarca video var ensest lgbt şeytanin aklina gelmeyen pislikler. İşkenceli sapiklik bile var. Tayyip secim meydaninda kur-an sallarken halki kandirip oylari toplarken sonucun boyle olacagini nereden bilecektik?
 • AHMET AKAHMET AK1 ay önce
  BU SORUN ACİLEN ÇÖZÜLMELİ YOKSA BU İKTİDAR BU VEBALİN ALTINDAN KALKAMAZZZ
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Abi tv kanallarında şifresiz porna filim gösterip viyegra reklamı yapıyorlar yıllardan beri.Denetliyen yokmu.Rtük ne işe yarar
 • Şanlıurfa Şanlıurfa 1 ay önce
  Allah razı olsun hocam allahın kitabına uymaklazınm
 • meleknurmeleknur1 ay önce
  NE KANUNLARI ÇIKARANLARA NEDE ASKER POLİSİN BAŞKA YUVALARI NE KADAR KORUR. İSMARLAMA HUZURDAN NE ÇIKAR.
 • hursit dilaverhursit dilaver1 ay önce
  şu y0rumlara cevap vermek gerekiyorbarıcevapsutunu açın.. aşağıda bir dingil bediuzzamanahırlamış. agzının payını vereceğim ama. olmuyor işte. ya da böyle yorumları almayın.kesinnusayri, haşdi şabi, kemalist, kestinazi, BAEli, sisi den ve dahlandan def-i hacetli biri. nasipli yani.antalyada olsa tanışmak isterdim.
 • hursit dilaverhursit dilaver1 ay önce
  bizim zamanımızdagayrı meşru bebeleri cami kapısına bırakıp kaçarlardı. şimdi moda değişti.laikleşengençlerbu tip bebeleri, kanala, lağıma ya da çöpe atıyorlar. batıdaana caddelerekutular koymuşlar. bebeleri bu kutuya bırakıyorsun, görevli gelip bunu alıyor vekiliseye , manastıra veriyor ve iyi bir hristiyanyapıyorlar. bizde bu sistem yok tabi. olsaydı tam laik, tam modern, aydınlanmacı, budist, yogacı olarak yetişirdi.yani ehven-i şer meselesi.ŞU DA VAR. BATIDA ÇEŞİTLİ BAHANE İLE ALINAN TÜRK BEBELERİMANASTIRDA ÇOK İYİ BİR.HRİSTİYAN YETİŞTİRİLİYOR. TÜRKLÜĞÜ UNUTTURULUYOR.bizimkilere müstehak tabi. para diyeevladınıdinsiz yetiştirip bir de döversen ,elin gavuru zaten bahane arıyor bebe toplamak için.kendi elinle verirsin. sonra daararve aglar durursun. bulamazsın da oçocuğu zaten.
 • hursit dilaverhursit dilaver1 ay önce
  12-14 yaşındakiorta okul kızlarının ağzında ya dataniştirdiği kişi için sevgilim demesi ne demek. sevgilim diyor bunu anasına da babasına da diyordur ve de evineçağırıp beraber derste yapıyordur. artık SEVGİLİLİK MÜESSESELEŞTİ.18 YAŞINDAN ÖNCEEVLENİRSEN YALLAH MAPUSA. AMA18DEN KÜÇÜK SEVGİLİN OLSUN. ORTAK YAŞAM SEVİYELİ BİRLKİKTELİK, KOMUNHAYATI FALANSERBEST Mİ.elbette..
 • birkulbirkul1 ay önce
  Ekonomi kriz ekonomi kriz başka dert yok.Akşam sabah ekonomi.korkmayin acından ölmessiniz öleni da duymadım.Hayasızlıkta lüt kavmini geçtik.Bundan büyük krizmi olur.Bu gidişin sonu hayır olmaz.Allahbilir tahmin....büyük debrem kapıda Allah lüt kavmine semu da ad kavmine.....hatır etmedi bizim ne özelliğimiz var.Allah bizleri hayırla islah eylesin.mecbur kalmadıkca sokaha çıkmıyorum.
 • mvltmvlt1 ay önce
  Kuran da şu şekilde epey ifade geçer. İnsan kendi kendine zulüm eder.Bu gidişat hepimizi vurur.İnsan hata yaparken bulduğu cesareti hatadan dönerken de bulmalı.Yanlış bir sözleşme imzalanmışsa iptal edilmeli.Beklemeye gerek yok.2023 de oy verirdim vermezdim meselesi değil.Toplum gittikten sonra aile bittikten sonra 2023 dekim kazanırsa kazansın ne önemi var.
 • ÇayırağasıÇayırağası1 ay önce
  Yaratıcının yanlış yaptığı ve eksik kaldığı şeyleri ikmal etme iddiasıyla ortaya çıkan "kadem" ,acilen ortadan kaldırılmalıdır. Fesat üreten bir topluluğu karşıya alıp mücadele etmek kolaydır. Sizin olan yine size aittir. Zor ve kötü olan, fesadı üretenle oturup çözüm aramak, pis olanı, temize katmayı kabul etmektir.
 • AHMET61AHMET611 ay önce
  edep ne ahmet61?edeb derken mesela modern insan ne anlar? bir mutasavvıf ne anlar?daha başka yapılar ne anlar?mesela edeb denilince mutasavvıflar cinselliği anlamaz.mutasavvıflar edeb denilice kur-an'ı anlar.yoksa mutasavvıflar cinselliği bir hikmet olarak okurlar.edeble cinselik ayrı konulardır onların literatüründe.yine kur-an'da kadın kocasına itaat etmez.erkeğin bir derece üstünlüğü vardır o da ekonomiktir.çünkü kadın çalışmasada olur ama erkek muhakkak çalışmak zorunda.bu da erkeği kadın karşısında bir derece üstün hale getirir.ama itaat etmek zorunda değil.çünkü kadınla erkek istişare yaparçünkü konuyla ilgili bir çok ayet var.mesela bir ayette onların aralarında işleri şura(istaşare)iledir'der.şiddetin arkaplanında şurasızlık var.fikir aleşverişi olmayan yerde şiddet olabilir.dilipak bunları yazamaz.adam ezberotomatiğine bağlamış bir gazeteci.çünkü bunlar derin ilahiyat konuları.o ise bir gazeteci.böyle konular bir gazeteci yüzeyselliğiyle ele alınamaz...bir topluluk edepsizlikten dolayı helak edilmez... yanına başka suçların da olması gerekir... mesela lut kavminin yoldan geçenleri soymak,haksız yere gasp,başkalarının özel hayatına müdahale gibi başka suçları da işliyordu.ama baskın olan suç bir tercih olarak hemcinslerine yönelmesiydi.lut kavminin çoğu erkeği SIRF HAZ için kendi hemcinslerine yönelmesi toplululuğu ifsad ediyordu.başlıca helak sebebi buydu.ama sadece bu değildi... mesela tevratta goim(yabancı) ifadesi geçer.tevrat bu kavmin diğer suçlarını dayazar.mesela yoldan geçen yabancıların mallarını soymak gibi... tevratı bilmeyen biri baştabakara suresi olmak üzere bir çok ayetin kastını anlayamaz.kur-an kavimler ve kabileler üzerinden evrensel suçların bir toplumu içten içe tüketmesini anlatır.hırsızlık,zayıfı ezme,cinayet vs. gibi. öğren sonra gel burda yaz.yoksa olay sadece cinsellik,evlilik gibi konularla direk ilgisi yok.
 • VEYSEL ŞAHİNER VEYSEL ŞAHİNER 1 ay önce
  yapacagınız her türlü sivil ve demokratık tepkiye maddi ve manevi yardima hazıriz emektar din gönüllüleri selam ve dua ile son seçimde bu mesele nedeni ileakp ye oyvermedik
 • SılaSıla1 ay önce
  izzet......eSİZ bu ÜLKENİNbaşına NE ettiğinizin FARKINDA mısınız??? Hükümet fetöcüleri serbest bıraksın; Siz de sonra 2. DARBE yapmak İÇİN tekrar ÇALIŞIN öyle mi??? Yemezler, hadiii başka kapıya. Allah c.c. kısaFetönün belasını VERDİ. Şimdi sıra UZUNfetö de. Allah ede de; ÜLKEMİZe bir zeval getirmese GİDERayak...
 • meleknurmeleknur1 ay önce
  BU UYGULAMAYA KİMLER İMZA ATMIŞSA SÖYLEDİĞİNİZ BİZİM İÇİN ÇOK İYİ OLDU.BİZDE ÖĞRENMİŞ OLDUK. ELBETTE AİLE SAADETİNİ KORUMAK HEM DEVLETİN HEMDE ALE REİSİ OLAN HER BİRERKEĞİNVE HER BİRHANIMIN GÖREVİDİR. RABBİM VATANIMIZI DİNİMİZİ NAMUSUMUZU TERBİYEMİZİ EDEBİMİZİ GENÇLİĞİMİZİ EVLATLARIMIZI KORUSUN VE KORUMAMIZI NASİP ETSİN. RABBİM AHLAK PERİŞANLİĞİNİ HİÇ BİR İNSANA VE MÜSLÜMANA NASİP ETMESİN! AMİN!
 • Ahmet 61Ahmet 611 ay önce
  Siz kadınları yasalarlamı koruyacaksınız? Polisle jandarmayla dayatmalarla öylemi? Artan cinayetlerden ders almayacak kadar basiretsizmisiniz.keşke aileden sorumlu bakanlık olmasaydı.kadınlar madem kafalarina göre takılacaklar dı kocalarına itihat etmeyeceklerdi niye evleniyorlar..işlenen kadına yönelik şiddetin arkapilanında zannedersem namus meselesi var.Bu toplum namus duygularınıyitirmedi...buişler ancak edeble haya ile düzelirEdebyoksa hiçbirşey yok..peki edebi nasıl elde ede biliriz? Bunuda dilipak hocamız yazar inşaallah
 • Ahmet 61Ahmet 611 ay önce
  Selam.....yaz be hocam herzaman yaz bu konuları gündede tut.Allah bir toplumu halak edecekse bu edebsizliklerden dolayi halak eder.Amerikada yaşayan bir arksdaşım izine geldi bu sokaklardaki kadınların haline şaşırıyor .Amerikada bunun onda biri bile yok diyor.yahu bukadınların almadıkları haklarımı kaldı...17 yaşındaki çocuklar milletin gözü önünde zina yapıyor..vapurda otobüste ..heryerde..atış serbes..çocuklar çok ayıp oluyor dedinmi seni tacizyaptın diye mahkemeye verseler adam öldürmekten fazla ceza alırsın..bu yasaları savunanlara lanet edilmeyecekse kime lanet edilecek? Bu kanun ları isteyenler gitisinler ormanda yaşasınlar orda her şey serbes.akp bu yasalari onaylarsa akp le birdaha işim olmaziyiyemi gidiyoruz vasselam
 • İzzetİzzet1 ay önce
  Sayın yazar tahminim siz yorumları incelemiyorsunuz.kac seferdir yazıyorum cezaevindeki gençler ne olacak? Egerki birazcıkAllah inancınız varsa dediklerime kulak verirsiniz.şu anda 17800 kadın ve kız cezaevinde şuhları bylok ve cemaat evinde kalmaları kimine 7.5 yıl kimine 9 yıl kimine 12 yıl bunlar a yazik degilmi? Kimi evli kimi bekar en acısda hepsi fakir. Siz anlatıyorsun kavimleri v.s.yanlışlıklar doğrudur. Ama gerçekten şu anda inanlar ne yazıkki ümmetciliği savunan bir siyasi pati zulüm yaptığının farkında değil. Ama her nedense zenginlere ve siyasi güçlere birşey olmuyor.fetö terör örgütü sadece alt inananlardanmı kaynaklı. Hernedensesiyasi ve zengin güçler yok ve araştırılıyor. Kul dan korkmayı bırakalım.Allah tan korkalım. Allah 'ın adaletine sığınalım. Bunların adaletiRahiplere var abd başkanı kimin için ararsa ona adalet var. Sayın yazar bu konuyu gündeme taşırsanız siz çokdua alırsınız.
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  fatma şahin denen kadın nıye ustadı sonrakı toplatılara davet etmedı edemez cunkı ıradesı elınden alınmış gibi davranıyor sebebını acıklamalı bakanbakıyorsuuz sıla denan karıya arkacıkıyor bunlarda mercımek kadar beyınle demek becerılerıbu kadar atayan düşünsün veselam
 • MuhafazakarMuhafazakar1 ay önce
  Bir taraf(iktidar) İstanbul sözleşmesini imzalıyor destek veriyor yani legal hale getiriyor diğer taraf sapkınlığını fiili olarak her şekilde çeşitlendiriyor onlardan medet umuyor zaten örfe adete geleneğe dine asla önem vermeyen her şeyi ama herşeyi ölçüsüzce futursuzca mübah sayan bir yapı(CHP ve yandaşları,destekçileri).Benim inancım partiler üstüdür her ikisinide desteklemiyorum.Fetönün yeşermesi olan Ali Babacan ve Abdullah Gül tarafındaki yapıyıda desteklemiyorum hiç bir parti benim inancımın kutsal saydığım değerlerin karşılığı olamaz.Hiç bir siyasetçiden politikacıdan memnun değilim.
 • hasan...hasan...1 ay önce
  Özümüze çok ters olan İstanbul Sözleşmesi ve benzeri anlaşmalar derhâl feshedilmelidir, yoksa biz münfesih ve mütefessih olacağız..!Ve dahî 2023 seçimleri ve Başkanlık şimdiden gözden çıkarılmış demektir..! Vesselâm...
 • EKOLL EKOLL 1 ay önce
  Sayın Ercoğan saçma sapan kanunların çıkmasına göz yumdunuz. Şimdi temizleyin pisliklerinizi. 2023 geliyor. Bunca yıl oy verdim.Bunları düzeltmezseniz sizlerle yolumu ebediyen ayıracağım. Unutmayın benim gibi düşünen milyonlar var.
 • Yahudilerin tarihini anlatip duruyorsun selerce.. artik yeni seylervsotlemen gerek muhterem..Yahudilerin tarihini anlatip duruyorsun selerce.. artik yeni seylervsotlemen gerek muhterem..1 ay önce
  Yorum yukarida
 • CobraCobra1 ay önce
  Onu bunu eleştirmeyi bir kenara bırakın Tayyip heyler den CHP den korkmayın bırakıp sözleşmeyi iptal etsin ona buna ahkam kesmesin ibnelere kucak açmayı bırak sın batının uşağı olmayı bıraksın ALLAH CC lanetledi ği topluluğu savunmayı bırak sınlar oraya çıkarmasını bilen bu millet oradan indirmesini de bilir Tayyip rap değil ya millet cezasını kesmesini de bilir akp Tayyip aileyi dağıt mayı bıraksın
 • NURAN DEVRES NURAN DEVRES 1 ay önce
  Sayın yazar doğru diyorsunuz da ne sizin yazılarınız ne de yorumcuların ki bir șey ifade etmiyor. Bunları ne okur, ne de kaale alırlar. Boșuna zaman ve enerji kaybı. Kimse bunların değișmesini beklemesin. İktidar ABye girmek istiyor. Uyum kanunlarını tatbik etmek zorunda. Sokağa çıkın, rastgele 100 kișiye sorun "Lut kavmi nedir? İstanbul sözleșmesi nedr?" diye 99 tanesi bilmez. İktidar AB űlkeleri ile iyi geçinmek, uluslararası ilișkilerini iyi yönetmek Zorunda. Bu arada iki-üç söylemle, bakarız, ederiz diye İslami kesimin gazını alıyor, o kadar. Kendinizi yormayın ve üzmeyin. Çünkü ne İstanbul sözleșmesi iptal edilir, ne zina suç kapsamına alınır, ne kadın haklarında geriye gidiș olur, ne de eșcinsellere bir yaptırım getirilir. Çünkü böyle bir șey artık 60% ı geçen muhalefeti harekete geçirir ve tüm medeni dünya bize yüklenir. Yaptırımlar bașlar, ekonomi kıskaca alınır ve Türkiye duvara toslar. Aslında İktidarın da sizin gibi düşündüğüne eminim. Ama devlet yönetimi bambașka bir șey. İktidar ülkedeki muhafazakarları memnun etmekten ziyade Türkiye'nin dünyadaki konumunu güçlendirmek zorundadır. İstese de sizin beklentinizi yapamaz. Ülkenin bütünlüğü, refahı, ekonomisi, uluslararası ilișkileri önceliklidir.
 • Adnan TanAdnan Tan1 ay önce
  İstanbul Sözleşmesini bu şekilde dile getirdiğiniz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Acaba ilgililer de buna gereken duyarlılığı gösterecekler mi? KADEM acaba ne diyecek, halen bu sözleşmenin arkasında mı?
 • Serkan aydin Serkan aydin 1 ay önce
  Benim asil merak ettiğim insanlik tarihi boyunca hep var olmus escinselligin sadece gunumuzde hem insanlik nüfusunun cok artmasi hasebiyletarihten günümüze sayilarinin, miktarlarinin had safhada olmasi hem de iletisim araclarinin teknolojinin bilisimin internetin kullanimi yayginligi sayesinde daha cok gorulebilir ve bilinebilir olmasiyla,global yazili ve sosyal medya mecralari tarafından kamuoyunda ve halk ahali toplum uzerinde bilincli bir sekilde normallestirilen alenilestirilen siradanlastirilan icsellestirilen kaniksandirilan bu escinsellik denen sapkinlik gercekte nedir bunun üzerinde durulmali??niye sayilari artmakta?neden ozellikle gencler arasinda ragbet gormekte??normal bir insan nasil ve neden escinsel olur??bu sapkinligin bireyin kendi cinsel tercihi sonucu vuku bulma ihtimali varmidir,yoksa bu tamamen genetik biyolojik metabolizmik bir sorunmudur?yada psikolojik bir hezeyan rahatsizlik bir hastalikmidir??birde bunlar arasında dogustan cift cinsiyetli olup gerçekten mağdur muzdarip olanlar var bu gurup ayri tutulmali diye düşünüyorum..iste oncelikle escinselligin dogru tespiti teshisi tetkiki tahlili yapılıp değerlendirilip analiz edilmeli..sorunun kaynagini sebebini anlarsak çaresini dermanini recetesini yazariz...otekelestirip yok sayarak baskılayarak gormezden gelerek sadece kendimizi kandiririz..bu insanlar tarihten gunumuze vardilar cogu da baskilar yüzünden kendilerini sakladilar ama günümüzde seslerini duyuruyorlar ve ileride de var olucaklar..ust akil dediğimiz kavram ise toplumlarin insanligin fıtratını bozmak nufuzu azaltmak aile kavramini yok etmek insanligi bireysellestirip pasifize etmek icin escinselligi de olabildigince yaymaya özendirme ve imrendirmeye son dorece normal bir seymis gbi algilatmaya calisma pesinde..bu soruna akilci yaklasmaliyiz..
 • SılaSıla1 ay önce
  Sn üstad; Şu'ara suresi 109. AYET:<<<..."Buna karşı, sizden HİÇbir ücret DE istemiyorum. Benim ecrim ancak Alemlerin Rabbine aittir. Artık Allah'tan sakının ve bana itaat edin" dedi..." >>> Peygamberlerin VARİSLERİ olan ALİMLER nasıl OLUR da GÜNÜMÜZ de PARAsız VAİZlik yapAmazlar. BUhatipoğlu hatipler de NASIL bir MİDE var??? doymak BİLMEZMideleriniVEceplerini SÜREKli dolduruyorlar; Hem de; HZ.Peygamberin BAŞINDAN geçenleri SADECE anlatarakVEbazen DE ağlayarak....... Allah'a davet DE etmiyorlar; KÖTÜLÜKlerden NEHy dE etmiyorlar. AnlattıĞI SADECE hikayeeeeeeeeee. Buna karşın GECE de 170.000.tl ALIYORLAR. ENnnaşufteHANIMLARdahiiiiiiBUkadarPARAkazanamıyorlarBİRGECEde Lütfen işin SIRRINI bunlara da ÖĞRETSİNLER değerli tvHOCALARIMIZ... Kızlarımız Da SOKAKLARDA perişan olmasın...Allah'a ÇOK şükür Kİ; DİNİ bilgimİZ ONLAR Kadar YOK Haaa. Bunların HEPSİ ReisiAZAM efendimizin "TÜREDİ" dinHOCLARıdır. O yüzden yaptıkLARına ŞAŞMAmak lâzım. saygılar.
 • Muammer turgutMuammer turgut1 ay önce
  sayın dilipak doğru dürüst yazardında o günlerde niye gündeme getirmedin
 • enesenes1 ay önce
  Allah razı olsun sizden duygularımıza tercüman oluyorsunuz.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  EBU CEHİLLER KITALAR DOLAŞIR İKEN,HER EVE BİR ŞUBE AÇMIŞ İKEN İNSANIMIZI DAHA MUHKEM KILMAK,HER TÜRLÜ SAPIKLIĞA VE SAPKIN DAVRANIŞA KARŞI KORUMA ALTINA ALMAK ÖNEM İFADE ETMEZ Mİ?.EDER MUHAKKAK..ANCAK SADECE İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE DE TAKILIP KALMAMAK LAZIM.O MALUM SÖZLEŞME İLE İLGİLİ GEREKENLER MUHAKKAK YAPILACAKTIR..O ZAMAN MESELE KAPANMIŞ MI OLACAK?.BAŞKA ŞEKİL VE YOLLAR İLE TOPLUMU BOZMAYA ,İNSANIMIZI ÇALMAYA GAYRET EDECEKLER..YANİ KONU HER ZAMANIN İÇERİSİNDE MEŞGUL OLUNMAYI GEREKTİREN BİR HAL DE..DÜN DE VAR İDİ ,BU GÜN DE VAR VE YARIN DA OLACAK..MÜSLÜMAN BİLE İSLAMI ANLAMAKTA VE YAŞAMAKTA ATOMİZE EDİLİR İKEN,YARADILIŞ GERÇEĞİNİ EVRİM TEORİSİNDE ARAYAN ,İLAHİYATÇI GEÇİNENLERİN GÜNDEM OLUŞTURDUĞU BİR ZAMAN DA ,DİKKATLERİN BU YÖNE DE ÇEKİLEREK HER TÜRLÜ SAPKINLIK İLE MÜCADELE EDİLMELİDİR.ELİNİZE SAĞLIK..
 • RAMAZANKOÇRAMAZANKOÇ1 ay önce
  ne yazıyorsun ki... ölenlerin yıkılanyuvaların hepsinden sizdesorumlusundavutoğlufalan laf bunlar fatma şahinkiminbakanı,.
 • MUSTAFA BAYERMUSTAFA BAYER1 ay önce
  EVET HOCAM, BU KONU ÇOK ÖNEMLİ BODRUM’DA YAŞASIN AN BİRİ OLARAK BURALARA O KADAR ORGANİZE OLMUŞLARKİ HERŞEYİ GÖZ ÖNÜNDE YAPMAKTAN ÇEKİNMİYORLAR VE BİZLERE İLKEL YOBAZ OLARAK YAPTIRIYORLAR VE BUNU ÖZEL OKULLARIN 3-12 YAŞ ARALIGINDA ÇOCUKLARI HAZIRLIYORLAR LBGT’Lİ OLARAK DANS,TİYATRO, SANATÇI ADI ALTINDA ÇOK KOLAY BİR YÖNTEM İLE HEDEFLERİNE ULAŞIYORLAR. Selam ve dua ile
 • Mardinli hocaMardinli hoca1 ay önce
  Sayın Dilipak hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam buyurduğunuz gibi bugün toplum tehlikededir.Maalesef kuranı kerim de zikir edilen kavimler birer ahlaksızlık vardır.Bugün milletin arasında bütün kavimlerin pislikleri vardır.Hemde utanmadan çekilmeden bu ahlaksızlığı savunuyorlar.Gelelim bu ahlaksızlığın musebbibine bana göre istanbul sözleşmesine kesinlikle toplumu bozmak için imzaladılar zaten aile bakanı diye bakan ihdas edilmesi müsebbibi ve suçlusu akpartidir.Çünkü bu meseleler onların iktidarları zamanında oldu buda AB birliğine girmek için bu milletin dinini imanını ahlakını bozdular.Halbuki devlet hükümet toplumun ahlakını dinini imanını muhafaza etme mecburiyetindedir.Bir yanda uyuşturucu ile terörle mücedele ediyor diyar yanda ahlaksizliksizliga olan şeyler imzalıyor.Bir an önce bu ahlaksızlığa son verilmelidir.Devlet bu fasid uygunlarına uymak mecbur değildir olmamalıdır.Kendi eliyle toplumu tehlikeye atmamalıdır bunun mesuliyeti Allah katında çok büyüktür kullu rain anraiyetihi mesul un herkes kendine göre bir mesuliyeti vardır.İlk önce bu aile bakalığı kaldırın zarardan başka bir faydası yoktur
 • KaraKara1 ay önce
  Yaz hocam yaz kalemine sağlik yaz bilelim kimlermiş bunlar yaz da görelim icimizdeki İrlandalılar i bi suudi arabistanin yoneten o velihad prense gicik oluyorum bi de bu yeşillerebaşörtülu yesil feministlere işlerine gelince Allah peygamber ezan bayrak din işlerine gelince suresiz nafaka istanbul sozlesmesi kadinin beyani esastir vay beee başörtülü bacilarimizada bak sen başörtüsünde değerini düşürdüler
 • Gurbetçi...Gurbetçi...1 ay önce
  Pek saygıdeğer Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA MÜSÂDESİnin bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler, vesselâm...
 • hasan...hasan...1 ay önce
  Allah t.'nın takdîri ve taksîmi en güzeli ve dahî tabîsidir..!
 • CaNCaN1 ay önce
  Ne acıdır ki, manevi değerlerinin güçlü olduğunu düşündüğümüz bir iktidarın böyle bir sözleşmeye imza atması ne müslümanlıkla ne vijdanla nede adaletle açıklanabilir. İnançlı insanların basireti feraseti olur. Yaptıkları icraat ve işlerin sonuçlarını düşünerek hareket ederler. AKP iktidarı döneminde imzalanan, İstanbul sözleşmesi, 6284 nolu yasanın çıkarılması. Erkeklerin hiç yerine sayılması ve potansiyel suçlu olarak gösterilmesi(Bakınız KADEM'in hazırlattığı yayınladığı videolara) Evliklikten korkan bir erkek, evinden iftira ile uzaklaştırılan baba ve dağılan Aileler, acısını ve yükünü taşıyan masum çocuklar. "Kadının beyanı esastır" ilkesine göre iftiraya uğrayan insaların günahını vebalini nasıl ödeyecekler. Adaletin olmadığı yerde Huzur olmaz. Bu adaletsiz kanunlar yüzünden yüzde yüz madur ve masum olanlar, haksız yere sırf evlendi diye 1 aylık evlilik için ömür boyu NAFAKA ya mahkum edilen insanların emeklerini hiç eden bu kanunları, hala yürürlükte tutan bu iktidar,bu kadar haksızlığın vebalini nasıl ödeyecek. Allah insaf, vijdan ve merhamet versin. Art niyetli kadınların futursuzca istismar ettiği bu kanunları biran once vakit kaybetmeden değişmesini diliyorum. Evlenmeye niyetli yada evlenmek üzere olan bir çok erkek bu kanunlardan haberi yok. Böyle giderse var olan Aileler yıkılacak, boşanmalar artacak, yeni evlikler olmayacaktır. Bir erkek eğer boşanmak zorunda kalırsam haklıda olsam başıma ne gelir diye gitsin bir avukata sorsun tavsiye ediyorum. Bu ülkede legal ve inancımıza uygun hayat kurmak aile kurmak SUÇ. Ben kendi adıma mevcut iktidara, kanun eliyle yapılan zülmü kınıyor ve hakkımı asla helal ETMİYORUM. Vesselam.
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  Vatan Partisi lideri Perinçek, Ulusal Kanal'da katıldığı "Çıkış Yolu 15 Temmuz" özel yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı."AK Parti içindeki Fethullah dostları kim, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan" diyen Perinçek siyasi ayağa dair şunları kaydetti:"Siyasi ayak çıktı. Ali Babacan, siyasi ayak. FETÖ'nün CHP'nin, Meral Akşener'in müttefiki... Evet siyasi ayak Abdullah Gül, Ali Babacan Ahmet Davutoğlu... Kimlerin yanında? Siyasi ayak temizleniyor AK Parti'den... Kimin yanına geçiyor? CHP'nin yanına geçiyor, Meral Akşener'in yanına geçiyor. FETÖ-PKK hep beraberler..."demiş.
 • slymn ergvncslymn ergvnc1 ay önce
  Daha ne olmasını bekliyoruz?Kaç senedir adam gibi bir anayasa,bağlayıcılığı olan bir kanun maddesi çıkarılamadı.Bu konu hep gündemdedir.Maalesef sözü verilipte bitirilen tek şey yapılan hastaneler,yollar,havaalanları,köprüler oluyor.Çünkü onlar siyaset malzemesi yapılacak elle tutulur ve gözle görülür nesneler.Herşey için devleti suçlamakda yanlış.Bu sapkınlıklar tarihin her döneminde vardı diye savunma yapmakda yanlış..Herşeyi devletten bekleyen milletiz maalesef.Devlet küçülecek diyoruz ancak hala arpaları devletten olanlar devlete ur gibi yapışıp,olduğundan fazla yük yükleyip büyük gösteriyor.Dolandıranlar hep devleti dolandırıyor,çalanlar devletten çalıyor.Devletle alay etmek kolay olmuş bu zamanda..Devet,devlet,hükümet hükümet diyoruz da..Hangi ana-baba çocuğuna güzel ahlakı öğretiyor?Çocuğuyla ilgileniyor?daha 15 inde çocukken okuldan bulduğu arkadaşını eve getiren kızına-oğluna kim engel olabiliyor?Alıışmışız herşeyi devletten beklemeye..Unutmayın devleti Müslüman yapan halktır.Tek başına devlet neyi ifade edecek?Devlet bünyesindeki farklı dil,kültürlerden olan herkesi kucaklamak zorundadır.Ancak halkı kucaklamak zorundadır..Çıkarsınlar anayasa maddesini..bu ülkede işcinsel ilişkiler suç olsun..Bu cinsiyeti belli olmayanlarda nereye gitse gitsin..Yorumlara bakıyorum da hükümete,devlete,yazara atıp tutanlar maşallah..Konuşmak kolaydır..Kimse kendi ailesini,arkadaşlarını,kzıını,oğlunu görüyor mu acaba?Sizler bu satıtları yazarken,yada ben yazarken,kendi içinizdekive etrafınızdakilerin bu sapkın kafada olmayacağının garantisini verebiliyor musunuz?Y ada ben bunun grantisini size verebiliyor muyum?Birşey oluncada söylenen,bana ne,her koyun kendi bacağınan asılır kelamı olmuyor mu?Bu sapkınları yetiştirenler kim?bunlar kimlerle bahçede top oynadı,saklambaç oynayarak bu hale geldi?Neticeye bakmak kolay,sebepleri neden kimse sorgulamıyor?Bu sapkınları destekleyen nesilleri yetiştirenler kimler?Bizler değilmiyiz?
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  Türkiye'de konut satışları Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %48,6 oranında azaldı.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  BU AYETLER ACIK NASIL ANLIYORSAN ANLADIĞIN GİBİ... Nur Sûresi. 46 - Andolsun biz (her şeyi) apaçık bildiren âyetler indirdik. Allah dilediğini doğru yola iletir.47 - Bir de "Allah'a ve Resulüne inandık ve itaat ettik" diyorlar da, sonra bunun arkasından yan çiziyorlar; bunlar mümin değillerdir.48 - Aralarında hükmetmesi için Allah'a ve Resulüne çağrıldıkları zaman, bakarsın ki, içlerinden birkısmı yüz çevirip dönerler.49 - Ama, eğer (Allah ve Resulünün hükmettiği) hak kendi lehlerine ise, ona, gönülden bağlı olarak saygı ile gelirler.50 - Kalplerinde bir hastalık mı var? Yoksa şüphe ve tereddüd içinde midirler? Yoksa Allah ve Resulünün kendilerine zulüm ve haksızlık edeceğinden mi korkuyorlar? Hayır, asıl zalimler kendileridir!51 - Aralarında hüküm vermesi için Allah'a ve Resulüne davet edildiklerinde müminlerin sözü ancak "işittik ve itaat ettik" demeleridir. İşte bunlar asıl kurtuluşa erenlerdir.
 • ADEMADEM1 ay önce
  Ondan sonra diyorlar ki neden Mütedeyyin, dindar kesim AKP oy vermekten vazgeçmeye başladı.Neden küstüler? Neden İstanbul ve Ankarayı kaybettik? vs. vs. Tabii ki bunun birçok sebebi var ancak şunu bilin ki bu millet sizin samimi, adil ve bu MİRİ topraklarda Ümmet bilinci ile hangi düşünceden hangi meşrepten olursa olsun Göreve geldiğinizde Anadoluda ŞU 5 TEMEL MESELENİN GARANTÖRLÜĞÜNÜ YAPACAĞINIZA SÖZ VERDİNİZ.Ve OYLARI hep böyle devşirdiniz.Bunlar; İslam'ın Beş Temel Gayesi olan (Aklı, Malı, Canı, Nesli ve Dini Koruma) dır. Siz her ne kadar Laik bir devleti yönetseniz de Dindar ve Mütedeyyin vatandaştan OY talebiniz böyle idi.Bazen meydanlarda bazen Kanaat Liderlerine gönderdiğiniz Elçilerle bu çağrıyı yaptınız.Köprüyü geçtikten sonra da yüzünüzü size hep mesafeli olan Laik /seküler dünyaya dönüp onları yönetmeye talip oldunuz. Şayet özünüze dönmez İslamın 5 temel prensibine sahip çıkmazsanız parti olarak bu günkü halinizi bile mumla ararsınız. Hem siz hemde biz kayb ederiz. 40 yıldır üzerimizde oyun oynayan ABD ve yavşaklarına gün doğar.Vallahi bu yaptıklarınızdan BERİİYİZ. SİZİ ALLAHA ŞİKAYET EDİYORUZ.
 • CemCem1 ay önce
  Muhterem Dilipak, umumhaneler işleten devleti resmi kavatlıktan kurtaracak bir öneriniz yok mu?Et ve Balık Kurumu satılırken argüman ' Devlet kasaplık yapamaz.' dı.Avrupa Birliği devletlerinin resmi kavatlıklar yaptıklarına rastlamıyoruz.
 • emin kutlucaemin kutluca1 ay önce
  ALLAH sizden razı olsunHaksızlık karşısında bizler de susmayacağız...
 • dur düşündur düşün1 ay önce
  hükümetin içinde etkin rol alan ve yönetimde söz sahibi olan din adına çıkan tarikatların, cemaatlların cemiyetlerinde bu sayede maskeleri düşüyor. din adına değil dinsizlik adına hareket ettikleri anlaşılıyor. bu ahlaksızlıklara ve saçmalıklara karşı en ufak tepkileri olmadığı gibi arkasında da duruyorlar. hani susurluk raporunda görevli münafık ajan sahte dini lider olarak 58 kişi yazlıydı bunlrdan birisifetoydu. diğerleri rejim zarar görür endişesiyle devrin başbakanı tarafından açıklanmamıştı. demek rejim bu münafıkların omuzunda duruyor. o halde tarikat cemaat ve cemiyetlerden uzak duran kazanır demek
 • Kazım BakiKazım Baki1 ay önce
  "Biz “Gâvur Dağı”nın adını “Nur Dağı” yapmakla teselli buluyoruz. Gâvur Dağının adının niçin “Gâvur Dağı”, o “Amik Ovası”ndaki gölün adının niçin “Gâvur Gölü” olduğunu unuttuk çünkü. “Sodom ve Gomore”yi unuttuk! Gâvur Dağı ve Gâvur Gölü, Hz. Nuh’a ihanet eden kavminin helak olduğu yerin kuzeydeki uç noktasına verilen addı!" sayın dilipak bu konuda düzeltmek haddime düşmez ama çocukluğumdan beri bildiğim için buradaki "Hz.Nuh"yerine "Hz.Lut" olması gerekir diye düşümüyorum. sözümü sizin sonuç cümlenizle bitiriyorum "Slam ve dualarımla"
 • sayın yazarsayın yazar1 ay önce
  senin dinin sana benim dinim bana
 • FİLOZOFFİLOZOF1 ay önce
  Üstad! Milli eğitim, milli gazeteye yasak koymuş. Okulda internette okuyamıyoruz. Bu gazete LUTİLİĞİ savunan BİRGÜN gazetesinden daha mı kötü. Selam ve dua ile.
 • AmarAmar1 ay önce
  Eger utaniyorsan kendi islami ulkesi anlayisini sorgula yalniz bunu yaparken din adini tasiyan kisi kurum ve kuruluslarin taciz tecavuz hirsizlik dolandiriciliklarini da sorgulamayi unutma
 • Ali kavurmaciAli kavurmaci1 ay önce
  Siz şunlara homolara hz lut as nin ismini anmadan o mubarek peygamberi zan altinda birakmadan homolar desemiz olmazmi
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Sonuç alana kadar Allah c.c. direnenlerden eylesin İnşAllah. Her gün ama her gün tepesine binmezseniz, binler yuva sırf akp cilik oynayanlar yüzünden yıkılmaktadır. Takdir sizin.
 • gencoglugencoglu1 ay önce
  belliki akpartili kadrolar yine kandırılmış cehennemin taşları iyiniyetliler tarafından döşenecek diye söz varya tamda buna cuk oturuyor solcu feministler kadın cinayetlerini ozamanlar köpürttükçe köpürttüler bütün erkekleri cinayetlere meyilli gibi gösterdiler ve partidekileri kandırıp lut kavmi livatacılarına akparti eliyle yol verdiler hep böyle yapmadılarmı zaten
 • gencoglugencoglu1 ay önce
  ahmeda mısın nesin bu sözleşmecik imzalandığında başkanlık sistemi yoktu öyle bilip bilmeden sallayıp iftira atmakta üstünüze yok hatta Reis in partisiyle bağı yasaktı anayasa değişikliği 2 yıl önce geçti
 • ademadem1 ay önce
  Halifenin önemi okadar çok net anlaşılıyor
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Diktatör , özgürlüklerin kısıtlandığı , Türkiye özgür bir ülke değil , insanlar eften , püften sebeplerle tutuklu , özgürlük alanları daraltılmış , düşünürler , gazeteciler ya kısıtlı yada tutuklu gibi söylemlerle suçlanınca , iktidar böyle bir durumun olmadığını adeta ispatlarcasına bu tür girişimlerin önünü açarak bu günlere gelindi .Son gösteriler olmazsa belki de gündeme gelmeyecekti ve iktidarın buna ne kadar karşı çıktığı da ayrıca tartışılır .Neslin korunması bu tür yapılanmalarla etkin mücadele ile mümkündür.Bunların toplumda aşağılanması ,kamu haklarından yararlandırılmaması ,spot yayınlarla bunların ve yaptıklarının ne kadar aşağılık bir olay olduğunun seri konferanslarla topluma anlatılarak kamuoyunun aydınlatılması ve uyarılması , diyanet bu işe el atarak toplumun bu işlerden uzak tutulmasının sağlanması ,edebe adaba aykırı dövizlerle basında boy boy fotoğraf veren ve hiç bir çekincesi olmayan , normal bir işmiş gibi topluma yansıtan ve bunlara cılız tepki veren tehlikeli bir toplum yapısına doğru evriliyoruz. Allah sonumuzu hayreylesin .
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Sözde islami hassasiyeti plan derneklerin vakıfların bu husustaki suskunluklari tam anlamı ile utanç verici. Herhalde dükkan açmışlar para kazanıyorlar! İlla siyasetten işmar alacaklar. Kurma saatten farkları nedir? Kendilerini feshetsinler de hiç olmazsa boşlukta yer kaplamasınlar!

Günün Özeti