Lewis’in yeni Ortadoğu hayali

28 Mayıs 2018 Pazartesi

Şu bizim Arap ülkeleri var ya, hani şu “Beyaz Araplar”. Şu kasabının bıçağını yalayan kuzulara benzeyen Stockholm Sendromlu “hasta adam”lar. Yine “Lawrance krizleri” tuttu. Hani şu işbirlikleri karşılığı servet, iktidar ve devlet hediye edilen Arap aşiretlerinin çocukları yine sahnedeler..

Bunların çoğu “dönüyormuş gibi yapıp dönmeyen” o eski Arap ailelerinin çocukları.

İsrail’in geçmişi 70 yıl da, bu sınırları, rejim ve iktidarları İngiliz ve Fransızlar tarafından tayin edilen Arap ülkelerinin çoğunun geçmişleri kaç yıl ki!

Neocon’ların akıl hocalarından Bernard Lewis 102 yaşında öldü ya, şimdi onun “Ortadoğu haritası“ yeniden tartışılmaya başlandı.

Şimdi çıkmış, Körfezdeki bir ülkenin dışişleri bakanı, öncelikli görevlerinin İran ve Türkiye’yi bölgeden çıkarmak olduğunu söylüyor. Bunların “İslam Kardeşliği” böyle bir şey. Siyasi emellerini ve şahsi çıkarlarını, ABD, İngiltere, Fransa ve İsrail ile tevhid etmiş bir avuç azınlık bunlar. Bugün Türkiye’ye karşı olan ABD, dün, FETÖ ve BOP projesi çerçevesinde Türkiye’yi yanına alıp, Arap ülkelerinin sınır, rejim ve iktidarlarını yeniden düzenleme planları yapmıyor mu idi.

ABD ve batılılar bölgedeki mevcut rejimlerden sıkıldılar. Bu rejimlerle bölge halklarını daha uzun süre yönetemeyeceklerini, kontrol altında tutamayacaklarını düşünüyorlar. Değiştirecekler. Eski yönetimleri ise bir şekilde tasfiye edecekler. Hiç gözlerinin yaşına bakacaklarını sanmıyorum. Bunların çıkarları sözkonusu olduğunda ilkeleri, sözleri, merhametleri yoktur. Yaramaz çocukların kızdıklarında oyuncaklarına verdikleri değer kadar bile değer vermezler bunlara. Kırar atarlar!

Batılıların hep iki ajandaları vardır. Bir, yanlarına almak istedikleri kişilere duymak istedikleri şeyleri söylerler. İki, asıl yapacakları şeyi, yapana kadar kimseye söylemezler. Olacak olan, onların çıkarlarına hizmet edecek olan çözüm şeklidir.

Lewis’in senaryosunda “Büyük İsrail” vardı! Bugünkü İsrail’in sınırları Lübnan, Suriye, Ürdün ve Mısır’a doğru genişleyecekti. Nil ile Fırat arasındaki coğrafya İsrail’in kontrolündeki yönetimlere verilecekti. Mesela Urfa’dan Kudüs’e bir “Hac yolu” düşünüyorlardı.

Lewis 1990’ların ortasında “Ortadoğu” dedikleri bölgede 30 kadar yeni devletçik düşünüyordu.

İngilizler bölgeye geldikten sonra bölge onların ajandasında hep en önde gelen konuların başında geldi.. Almanlar, Fransızlar ve Amerikalılar için de bölge en önemli bölge olarak ilgi alanlarındaydı. Belfaur, Sycos-Picot’dan ibaret değil konuyla ilgileri. Bağdat Paktı, RCD, CENTO bu planın parçaları idi.

Tek plan da Neocon’ların desteklediği Lewis planı da değildi. Lewis planı bir kez çizildi, öyle kaldı da değil. Soğuk savaşın sona ermesinin ardından onlarca plan hazırlandı. FETÖ, BOP, Huntington ve Fukuyama’nın tezleri, Almanların, Rusların, İngilizlerin, Fransızların, NATO’nun, AB’nin planları, Vatikan’ın planları, o kadar çok plan yapıldı ki.. Ve bu planlar, karşılıklı görüşmeler, işbirlikleri, çatışmalar, rekabete dayalı pazarlıklarla değişen şartlar çerçevesinde hep güncellenerek bugünlere gelindi. Lewis Fuller’den, Fuller Lewis’in fikirlerinden istifade etti.

Dr. Muhammed Umara başlığı altında Mısır’da yayınlanan Eş-Şa’ab gazetesinde yayınladı. Dr. Muhammed Umara,“Executive Intelligence Research Project” başlığı altında 1997 yılında Pentagon’un yayınladığı dergideki bilgilere dayandırdığı “Arapların ve Müslümanların Parçalanmasına Dair Siyonist Proje” başlıklı makalesinde şu bilgileri veriyor (Çeviren: M. Beşir Eryarsoy / Eş-Şa’ab gazetesi 1176 sayı sahife 4. Temmuz 1997 tarihli sayı. Kaynak: medeniyetvakfi.org): Pakistan’daki ve İran’daki Belucistan birleştirilip ayrı bir “Belucistan” devletinin kurulması. Pakistan’ın kuzeybatısındaki bölgenin Afganistan’daki Peştun bölgesine eklenerek “Peştunistan” devletinin kurulması. İran, Irak ve Türkiye’deki Kürt bölgelerinin birbirine katılmasıyla “Kürdistan” devletinin kurulması. İran’ın Persian, Azerbaycan, Türkmenistan, Arabistan (Huzistan) diye 4’e bölünmesi.

Irak Şii, Sünni ve Kürt olarak 3’e bölünecekti.

Suriye’de Dürzi Devleti, Alevi-Nusayri Devleti, Sünni Devleti, Kürd Devleti kurulacaktı.

Ürdün Bedeviler ve Filistinliler olarak ikiye bölünecekti. Ürdün’ün Batı Yakası İsrail’e katılacak ama, Arap yarımadasına doğru sınırı genişletilecekti.

Suudi Arabistan, 1933’teki aşiret federasyonuna dönüştürülecekti. Bu anlamda Vehhabi, Şii bölgeler oluşturulacak, Hicaz bölgesi dışında seküler bölgeler oluşturulacaktı.

Lübnan’dan Hizbullah çıkarılacak, Falanjistlerin başını çektiği Hıristiyan bir devletçik kurulacak, siyasi etkisi olmayan, kültürel özerkliğe sahip  Şii, Sünni, Dürzi ve Alevi bölgeler oluşturulacaktı.

Mısır Müslüman ve Kıbti olarak ikiye bölünecekti. 

Sudan planı gerçekleşti. Güneyde bağımsız siyahi bir Hristiyan devlet kurulacaktı. Kuzeyde de bir Arap devleti olacaktı. Bu plana göre, Afrika’daki diğer Müslüman devletlerin sınırları yeniden çizilecekti. Öncelikle Moritanya ve Berberi bölgesi yeniden düzenlenecek, bunlar yapılırken dini, mezhebi, etnik, ideolojik, politik şartlar, jeostratejik, jeopolitik özellikleri, insan, maden, ziraat kaynakları öncelikle dikkate alınacaktı.

Türkiye’ye gelince, Güneydoğuda büyük bir Kürdistan planlanmıştı.  Mesela FETÖ başarılı olsaydı, onların planına göre, Kıbrıs AB’nin hakemliğinde çözülecekti. Ermenistan konusu BM’nin hakemliğinde çözülecekti. Suriçi İstanbul İslam hilafetinin ve Ortodoksluğun ve aynı zamanda dinlerarası diyalog hareketinin merkezi olacaktı. Türkiye’nin, İncil’de adı geçen birçok noktası ruhani konseyin kontrolüne verilecekti. Ege’deki 7 kilise bölgesinden İznik’e, Hatay’dan Urfa’ya kadar birçok mekan bu merkezin kontrolünde olacaktı.

Ankara’da işte öyle bir hükümet olacaktı. BOP’un merkezi ise Adana/İncirlik olacaktı. Buradan bölgedeki 22 ülkenin, sınır, rejim ve iktidar yapısı ve bundan sonraki yolculukları yönetilecekti.

Bu seçimlerde oy kullanırken dikkatli olalım. Oyunuzla sadece yöneticinizi değil, arka planda bu senaryoya evet ya da hayır diyeceksiniz. Oylanan bu senaryolardır, 15 Temmuz’dur, BÇG ve FETÖ’dür aynı zamanda. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ali rızaAli rıza1 yıl önce
  Bob un başkanı kim eş başkanı kim ...
 • Hediye esenHediye esen1 yıl önce
  Çok doğru söylüyorsunda canımız yandı durupdururken suçu görüleni toplamadılar herkesi topladılar çabukta ayıklamadılar uzuna gitti meslektende oldu rızkı veren allah dedik işe alsalar kirasıydı ailesiydi drken oğlum dibe vurdu onunla berAber bizde dibe vurduk gel şimdi sen oyunu bu hükümete ver ben oy kullanmuyorum
 • İsmail İsmail 1 yıl önce
  Sn Dilipak , Eyvallah da! Lanet olası şu FETÖ 'den mağdur olan insanların hali ne olacak! Deniliyor ki ,itiraz kanalları açık! İnanın sadece arkası olanlara açık !91 körfez savaşından beri malum yapıya karşı olan birisi olarak ,mağduriyet yasiyorsam ve çocuğunuz göz göre göre elinizden kayıp giderken ve siz çaresiz bir şekilde ,acı çekerek izliyorsaniz, yazdığınız bu planlarda hemfikir olan ! Üstüne üstelik bu ülkede bakanlık yapıp da fetö'ye tv ekranlarında methiyeler düzüp de hiç bir şey olmuyorsa! Allah'ınızın aşkına vicdanen cevap verin! Oy kullanırken ne derecede bu düşünceleri göz önünde bulundurursunuz ?!
 • EkEk1 yıl önce
  Sevgılı kardeşim 15 teemöustan sonrabazı gorevlere getırılenlerbır yanlışlık olmalı bunlarda fetöcüden kalmaz oyak cımento gurubu cos s c bu vatandaş kimburhan kuzu referanslıkımtanıyor bunubenıyı tanıyorumankaraostım fetöculeri aynen şu andaiş başında gelsın bızı tutuklasın dıyorlar bu bızım zorumuza gıdıyor Allaha emanet
 • Erdogan kılıcErdogan kılıc1 yıl önce
  Bunlar cok guzel Tesbıtleramafeto nun sıvıl ve sıyası ayagı iş başındasayın cumhur başkanımıznerde bırfetöcü varsa ihbar edın demişti. Edılmeye ragmen. Hic bır şey olmadıvatandaş ileride fişlenecek mi Allaha emanet
 • yunusyunus1 yıl önce
  sanki adım adım bu saydıklarınıza gitmiyor muyuz tesbitleriniz hep doğru lakin ağzından çıkanın arkasında milli bir devlet milli bir görüş milli bir lider yok malesef yarının büyük israili olmaya adayız ama bizi kabul edecek hakkımızı savunacak bir başka türkiye yokkkk
 • FatmaFatma1 yıl önce
  Yorumları ana fikriyle okudum.Dilipak'ınyazısında birikim konuşmuş ama yönlendirme de var.Yönlendirmeye "16"yorumcu ters etkilenmiş,"5"yorrumcu olumlu etkilenmiş.Okuduğu dünya ile bizim yöneticilerin icraatları birbirini tamamlıyor.Yaralamıyor.Ha söz,ayrı...Fetö mücadelesi de öyle.15 temmuz şehit yakınları da çok dertli siyasetten...Demem o ki,demeçler ve alternatif ki abartılı yorumlarla yükseltilen beklentiyi bilelim.
 • Hilal-i-ahmerHilal-i-ahmer1 yıl önce
  @ ahmet: Ulan dürzü… fetö müsün nesin lan? günlerdir okudugum her yorumunda ortaligi karistirip fitne fesat pesindesin...
 • Halit AytekinHalit Aytekin1 yıl önce
  Kirk yilldir Almanyadayim Milli görüs Almanyada millet ve türkiye için bir çivi çakmadi.1980 lerde türk ordusuna kafir ordu diyen kafir devlet diyenler bugün yönetmek istiyorlar.Bunlari derdi devlet millet degil menfeatsaygilarimla
 • KemalKemal1 yıl önce
  Yorum yapmaya niyetim yoktu, birkac yorumu okuyana kadar,anladım ki işiniz çok zor sayın Dilipak, Allah kuvvetinizi, ilminizi arttırsın.
 • MustafaMustafa1 yıl önce
  Sayın abim bop un eş başkanlığından Türkiye vazgeçtimi diyorsunuz ........inşallah sen haklısındır....
 • demirchedemirche1 yıl önce
  .. milli görüşten de tiksindim artık
 • Deli Dumrul 1Deli Dumrul 11 yıl önce
  Maraşlı sen dersen ,ne Şam'ın şekeri, ne Arap'ın yüzü diye birde siyah renkli köpeğini Arap Arap diye seslenirsen, bize bunu yaptıran zihniyet eminimki onlarada bizim hakkımızda iyi şeyler söyletmemiştir , eleştirirken birazda empati yaparsak iyi olur diye düşünüyorum.
 • NecmettinNecmettin1 yıl önce
  Bu millet 15 temmuzda beni şaşırttı,by olumlu bir şaşırtma oldu,Umarim secimlerdede olumsuz qnlamda şaşırmazlar,ama tayybi tenzih etmekle birlikte,ak parti yi somurenler cok zarar verdiler,galiba açıklarını aldılar,hayırlısı inşallah kazanir erdogan da,onurumuzu cignetmetiz kafire,is bu noktada,pak amca sende bunu soykemek istiyorsun,anladığım kadarıyla,sariliyorum sana pak hocak,allaha emanet ol.
 • Dikmen Ağa Dikmen Ağa 1 yıl önce
  Haklısın üstad senin kaderin bu heralde ne kadar fetocu varsa Ak Partinin adaylarını eleştirmek bahanesi ile Muhterem Cumhurbaşkanımıza buradan saldırıyorlar.Şunların bi ip adresini alın da mite bildirin kim oldukları ortaya çıksın.
 • D D 1 yıl önce
  Ne oldu dolarlar gelirken suudlar için ülkede yas tutuluyordu.Biz ülke menfaati için değil de kendimiz için çalışıyoruz.Ne zaman bir batılı gibi dürüst olursak ozaman konuşuruz.
 • MURAT altınMURAT altın1 yıl önce
  Devlet memurunu fetocu diye içeri atmak kolay.20 senedir fetoyla aynı kaptan yiyip içen zihniyetinizin içinde nasıl oluyoda siyasetten bi tane fetocu hüküm giymiyor...
 • metinmetin1 yıl önce
  Hoca konusmussunda işinegelen gibi konusmussun...Bugün akp adaylarının çoğu fetöcü...Neden oy verelim..?Boynundayahudi nişanı olan bi adaya müslüman olan biri zaten oy vermez...
 • TNMTNM1 yıl önce
  ve ParalelYapı,her partiyi içerden teslim alıp bitiriyor. Sıra akpartide. ak parti MV adaylarının %50si, şiddetli derecede YAMYAM. DOLANDIRICI. o listelere nasıl girdiler???isim mi verelim?;İST 1.BÖLGE 13-14-15 adayları. 14. erzin mvli. yakınları erzincanın en yamyamları. devleti en sövüşleyenler. hak sınır tanımadan bedava gelen herşeyi YAĞMA edenler. halihazırda erzincan vekili ve yeni dönem ist 1. 14. adayı. BU ÖRNEK GİBİ, istanbul da 20 tane aday var, Birbirinden yamyam!Liste başı değiller ama SEÇİLME İHTİMALLERİ VAR.
 • TNMTNM1 yıl önce
  TR de 80 senedir KANTON yönetimi var. TR üniter vs değildir. sürekli üniter üniter kelimesi tekrar edilerek, kanton yönetimi kamufle edilmiştir. izmir kantonu. kadıköy kantonu. beşiktaş kantonu. bakırköy kantonu. çarşamba kantonu. enverören kantonu. menzil kantonu. çankaya kantonu. adana kantonu. rum kantonu. iznik konsül. bisürü kanton var. bu kantonlar; Türkiye cumhuriyeti tarafından yönetilmemiştir. TC nin atadığı yöneticiler, yetkisiz birer memurdur, valinin dahi yetkisi yoktu. kantonları; hiç değişmeyen paralel yapı elemanları yönetiyordu. 80 senede Devletin atadığı memuru 80 defa değişirken, ParalelYapı elemanları as olarak kaldılar. 20 senede %40 oranında değişti, %60 PARALEL YAPI DEVAM EDİYOR.
 • Veresiye yok Veresiye yok 1 yıl önce
  BOP,,cop ,soy sop..kop kooop..:-$ seçimle dünyayı kurtarışı biz biliriz.
 • PırılPırıl1 yıl önce
  Evet katılıyorum size kardeşim.Şusözüm de cevap yazan okuyucuya hiçbir sahabe islam düşmanlarıyla işbirliği yapmadı
 • PırılPırıl1 yıl önce
  Evet katılıyorum size kardeşim.Şusözüm de cevap yazan okuyucuya hiçbir sahabe islam düşmanlarıyla işbirliği yapmadı
 • islamic armyislamic army1 yıl önce
  turkiyeli muslumanlarinbildirgesi,manifestosu;bizler muslumanlar olarak demokrasiyi tanimiyoruz,tek yol islam diyoruz.eger Rabbimiz muslumanlara yeryuzunde yonetim nasip ederse yapilacaklara ornekler;1.meyhaneler,kerhaneler,fuhus evleri kapatilacak.tum mustehcen yayinlar yasaklanacak.2.icki,zina,faiz yasaklanacak.3.faiz yasaklanacak.bankalar ya faizsiz calisacak veya kapatilacak.gasp,yolsuzluk ve somuru ile ciddi mucadele edilecek.4.anayasa ve kanunlar yapilirken Kuran-i kerim ayetleri referans olarak alinacak.5.siyonist israil ve emperyalist amerikan buyukelcilikleri kapatilacak.incirlik basta olmak uzere natonun ve amerikanin turkiyedeki tum askeri usleri kapatilacak.6.filistin ve afganistan gibi ulkelerde emperyalist ve siyonistlere karsi mucadele eden hareketler desteklenecek.ortadogunun huzur ortamina kavusmasi icin bolge ulkeleri ile calisma yapilacak.7.murted,isbirlikcisuudi arabistan(amerika)gibi yonetimleri protesto etmek icin mekke ve medine isgalden kurtulana kadar hac ve umre ziyaretleri askiya alinacak.
 • halilhalil1 yıl önce
  amerika ve siyonist israilin katliamlarini,tuzaklarinisessiz ,tepkisiz seyredemeyiz.incirlik ve kurecik kapatilmalidir.hamasin ve afganistan islam emirliginin irtibat burolari turkiyede faaliyete gecirilmelidir.emperyalist zalimler laftan anlamaz,somut gucten anlar.
 • ahmetahmet1 yıl önce
  şu partiye oy ver diye size allahtan vahiy mi geldi. oy ve siyaseti dinin emriymiş gibi göstermek allaha şirk koşmaktır. hz.ali sahabiydi. hz. muaviye de sahabiydi. siyasi görüşleri tamamen farklıydı. bir de fitnelere karışmayan hz. ebu zer ' de sahabiydi. islam ve müslümanlık hiç bir partinin tekelinde değildir.
 • hamidohamido1 yıl önce
  Küffarın Oyunu büyük projesi büyük. Maksadı böl parçala yönet ve daha fazla sömürmeye devam et. Bu oyunu GÖRMEYEN veya görmez den gelen , bana ne , nemalazım deyipte müslüman geçinene yazıklar olsun. Ve bunlar köleliğe peşin razı olmuştur.
 • KocasolakKocasolak1 yıl önce
  Esas oylamamız budur. Allah razı olsun hocam. Bu oyların, seçimimizin veya geri duruşumuzun hesabının sorulacağı, hesap gününü düşünerek seçim yapalım. Her yaptığımız, yapmadığımız tercihten SORGULANACAĞIMIZ hesap gününü İDRAK ederek karar verelim. Tarihden ders alalım, geçmişte kalmış, artık öyle şeyler yok demiyelim, TEFEKKÜR edelim.
 • maraşlımaraşlı1 yıl önce
  Klasik araplar bizi arkadan vurdu, sattı lafına ciddi ciddi hak vermeye başladım. Araplar her daim karşımızsa oldu. Velevki arap halkları bizi seviyorlarsa seçtikleri adamlar bizle neden barışık değiller. Ortada bir yanlışlık olsa gerek , gerçi Türkiyede yıllardır arap coğrafyasını ihmal etti. Bizde yönümüzü batıya çevirdiğimiz 100 yıldan fazladır onları çok ihmal ettik. Halifelik merkezi olarak kolay günler geçirmedik , ama yinede bir ümit var. Gerçek vatansever insanlarla arap coğrafyasına bir el atılsa fen olmaz."Arap oğlunun yavelerini (saçmalıklarını) Türk oğullarına öğretmek için Kur’ân’ı Türkçeye çevirttireceğim. Ve böylece de okutacağım. Ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler." diyen bir zatın aramıza ne kadar mesafe koyduğuda malum,
 • tuzcutuzcu1 yıl önce
  Her seçim bir şeyin referandumuna çevrildi....Şimdi gene aynı hikaye....Evet ya da Hayır..... Bu seçim neyin referandumu? Neye evet neye hayır diyeceğimiz bakın yine gösterildi....Bravo sayın yazar bravo....
 • kamilkamil1 yıl önce
  sayın hoca bizde bu kaddar kilise sevdalısı var hepsi restöre ediliyor bunun önüne geçilmeli hatta çaktırmadan altı oyulmalı her tarafımız kilise kruma adı altında kefere için dukunulmaz yapıyoruz onlara camileri yıkarken biz yapıyoruz kiliseleri örneğin akdamar kilisesi güzel bir örnek dünya kadar para harcandı dönemin milli eğitim bakanı hüseyin çelik efendisi vs. çok var nerdeyse bir mezar taşı romalara ait etrafını telle çeviriyoruz aslında bunları ortadan kaldırmamız gerekmezmi ilerisi için
 • AkınAkın1 yıl önce
  Yani arife tarif gerekmez diyorsun...
 • Müslüman'ın vazifesi Müslüman'ın vazifesi 1 yıl önce
  Kimse bana siyasetle dini karıştırmayalım demesin. Ne siyaseti! oy kullanırken siyaset seçmiyoruz, gidilecek bir yol seçiyoruz. Her müslümanın bir Mekke devri, bir hicreti ve bir Medine devri vardır. Bu sadece asr-ı saadet'e mahsus değil, ve her müslümanın bir Bedir'i vardır. Hayatta bazı fırsatlar var onu iyi değerlendirmek lazım. Sahabenin bir "bedir"i oldu. Bedir'e katılan sahabelerin isimlerini okumak ve ardından dua etmek tafsiye edilmiş. Sonra, İstanbul'un fethi esnasında şehadet şerbetini içmek için birbirleriyle yarışan askerler oldu. Korkup geri kaçan askerlere Akşemseddin hazretleri Fatih'e "vur emri" fetvasını verdi. Korkup geri kaçan, münafık kabul edildi. Peki ben size bunları neden anlatıyorum. Ve şimdi gelelim bizim çağımıza. Dedim ya, müslüman'ın hayatında bazı fırsatlar vardır, o fırsatları iyi değerlendirmesi gerek. 15 Temmuz bir fırsattı. O gece evde kalanlar kaybetti. Şimdide seçim fırsatı var. Bak müslüman, oyunu istediğin gibi kullanamazsın. "Bu siyasettir" deyipte ediye büdüye oy atma hakkın yok. Böyle bir hakkın yok, oy atmama hakkında yok. Mecburi bir görevin var ve onu yapmaya mecbursun, anlıyormusun. O zaman inat etme, bahane üretme, git adam gibi oyunu kullan ve kime atacağınıda sen iyi biliyorsun. Bu şeytani oyunları bozan kimse, ona atacaksın. Parantez olarak, yıllardır tanıdığım bir kişi vardı, referandumda gitmiş "hayır" atmış. Konu açıldı söyledi, Sadet Parti'li, "hayır attım" dedi. Dedim Almanya, PKK basbas bağırıyor "hayır" atın diye, sende gittin "hayır" attın öylemi. Oda dedi "yok canım, bizimki farklı hayır". Dedim hayır oyununda mı farklısı varmış, basbaya onlarla beraber yürüdün, BUNDAN SONRA BANA SELAM VERME. Selam'ı kestim hainle. Kimse bana siyaset ayrı, dostluk ayrı masalını anlatmasın. Keşfettiğim bütün PKK'lı, Sadet Parti'li lerle selam'ı kesiyorum. Allah için severim, canım kurban, Allah için buğuz ederim, gerekirse hiç acımam.
 • OğuzsoyluOğuzsoylu1 yıl önce
  Sevgili Abdurrahman ağabey, biz bu başımıza gelen musibetleri hak ediyoruz, çünkü Sünnetleri terk etmek te birbirimizle yarışır hale geldik ve sırada Farzlar var eee bugün Sünneti terk eden yarın Farzları terk eder, ben çocukluğumda Teravih namazlarına dedemle beraber gider camide çocuklarla yaramazlık yapardık, namaz kılmazdık ama dördüncü rekatta selam verilir verilmez hemen cemaatin arkasında saf tutardiz üstü oturur zevkle selavat getirirdik öyle haz alırdıkki şimdi Almanyada yaşıyorum Köln şehrindeTeravih namazına gidiyoruz camilerde ruh yok selavatların toplamı 1,5 dakika sürüyor ne DİTİB camilerinde nede Milli Görüş Camilerinde selavat okuyorlar, birde daha düne kadar Akşam ve Yatsı namazı arası en az 1,5 saat olmalı, biz İslam alimleri birliği toplantısında karar aldık diyerekDiyaneti yerden yere vuran Milli Görüş teşkilatı Fetocularin kontrolüne geçtikten sonraşu anda Akşam veYatsı arasını 1 saat on dakika ya düşürdü, fetocular diyorum çünkü bir zamanlar Diyanet takviminide değiştirdiler aşırı tepki gelince geri adım attılar, sizden ricamız bu konularda da bikaç kelam etseniz, selam ve dua ile.
 • AvniAvni1 yıl önce
  Üstad BOP eşbaşkannın iftarında masa arkadaşların da ne kadar yakışmıştı.Yedirdiğiyemeğin parasını cebinden mi vermişler?Lewis projesi diyorsun.Da! halifelik, saray,başkan,eyalet, 1150 odanın muhabbetinizvardı!Bizi yıllarca KAVAL VE MAVALlarınız ile güttünüz.Brawo.Sahi ISLES KULÜBÜ Başkanı Kraliçenin yanına neden gitti RTE'e!Neden safi okurlarına açıklamıyorsun?Haber,beyan ve tebliğ peygamber mesleğiUNUTMA!

Günün Özeti