Laf ile verirler aleme binlerce nizamat…

03 Ocak 2019 Perşembe

Seçim maratonu fiilen başladı. Adaylar büyük ölçüde belli oldu. 

Dikkat edin, söylenen her söze hemen inanmayın. Onlar size duymak istediğiniz şeyleri söyleyecekler. “En alâsı benim” diyecekler. Ötekiler tu kaka! Bir işe yaramazlar. Ne vaadler dinleyeceksiniz! Mangalda kül bırakmayacaklar. Sanki “göklerin hazinesinin anahtarı kendi ellerinde”. “Yoksulluk kaderdeğil” diyecek birileri. Birileri kaderinizi değiştirmekten söz edecek. Tanrının elinden ekmeği kapıp size yedirecekler, yerseniz. Uzaklarda birileri Tanrıyı kıyamete zorlarken, çevremizden biri Tanrıyı (!) ebedi bir iktidara zorlayacak!

Açıkça söylemeseler de, Tanrı’nın yetmeyen gücüne güç, yetmeyen aklına akıl, yetmeyen parasına para yetirecekler haşa! Çünkü onlar olmazsa hayalleriniz gerçekleşemez.

Bakın, “laf ile aleme binlerce nizamat veren” bu adamların, hanelerinde binlerce seyyie göreceksiniz. Ailesini yönetmekten aciz bir sürü adam memleketin, şehrin emanetine taliptir.

Şehir bizim evimizdir, “evinizin anahtarını kendilerine emanet etmeyeceğiniz insanlar”a şehrin emanetini vermeyin.

Siyaset vekalet müessesesidir. Denetim ve şeffaflık müessesesidir. Servet, silah ve iktidarı emanet ettiklerinizin üzerinden gözünüzü eksik etmeyin. Şeytan onları para, kadın, makam ve güçle aldatabilir. Bunlar bazan insanın başını döndürür. Şaraptan daha çok sarhoş eder.

Sizden olan”lara oy verin. Sadece sizin gibi inanan, düşünen, kavminizden olan değil, size gerçek anlamda hizmet edebilmesi için, akil  baliğ; ehliyet ve liyakat sahibi, alimlere danışan, halkla konuşan (istişare ve şûra yapan) dürüst, yetkili, cesur; dahası yetkisini sizden alan ve size hesap veren kişilere oy verin.

Hani aşırı bir şekilde övmeyecek ve övünmeyecektik. “Meddahlık” moda şimdi. Trollerimiz var, amigolarımız var. Hani haksız yere kimseyi suçlamayacak, iftira etmeyecek, yalan söylemeyecek, insanların kişisel zaaflarını alay konusu yapmayacak, dedikodu ve gıybet yapmayacak, kişisel özelliklerinden dolayı onlara lakap takmayacak, hakaret etmeyecektik! 

Kem söz sahibine döner. Batılın tasviri saf zihinleri idlal eder. Haddinden fazla şiddet gayedeki hikmeti yok eder. Yanlışın şüyuu vukuundan beterdir. Bir yanlışın aleniyet kazanması o işe meşruiyet kazandırır. Bir yanlış alenen ve tekrar tekrar yapılabiliyorsa, o zaman “içimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden o suçu işlemeyenler de cezalandırılır. Malum: Haksızlıklar karşısında susanlar dilsiz Şeytanlardır. Şeytansa azapta gerek.

Başkalarının gözünde çöp ararken, kendi gözümüzde mertek varsa kim inanır bize..

Yazdıklarım söylediklerim, şu ya da bu partiye yönelik değil, siyasete soyunan herkese. Yani “Ha Hasan’a, ha sana!”

Aslında, şöyle genel olarak bakınca, sokaktaki insanların büyük bölümü ehliyet ve liyakat peşinde değil. O kendi işinin bir şekilde görülmesini istiyor. Onun meşru ya da gayrimeşru olup olmaması ile pek de ilgili değil sanki! Kendi partisi kazansın isterken de kendi işinin daha kolay görüleceğini düşünüyor. Kendi partisi kazandığında kendi kızının, oğlunun daha kolay iş bulabileceğini düşünüyor. Böyle düşünürken, ehliyet ve liyakat konusunu hesaba katmıyor sanki.

Bencillik böyle bir şey. Kendini üstün görmek de böyle bir şey. Aslolan, üstün olan Hak demiyoruz. O zaman “Her şey Yahudiler için, Yahudilere göre ve Yahudiler tarafından” diyen bir Siyonistten ne farkımız kalıyor ki! Bu tehlikeli bir temayül! Hep söylediğim gibi “Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana zalime karşı, zalim babam da olsa, mazlum düşmanım da”.. İşi ehline vereceğiz. Ehliyet ve liyakat imandan önce gelecek.

Sahi bugün özel hayatımızda ya da siyasi hayatımızda böyle mi davranıyoruz. Ehliyet, velayet ve mülkiyet ile ilgili tasarruflarımızdaki ana ölçümüz ne? Kazanırken ve harcarken, bir makama gelirken ya da o yetkileri kullanırken, yüzünüz kime dönük, istikametiniz ne? Hak mı, heva mı? Kendi hevanız ya da bir başkasının hevası ne fark eder.

Boşuna dememişler, “Ayinesi iştir kişinin laf’a bakılmaz” diye. Bu yalancıların dudaklarından dökülen güzel sözler, zehirin içine katıldığı bal, ya da bu zehrin sunulduğu altın kase gibidir. Altın tas ve bala tamah edenler zehir yudumlarlar. Oltadaki yeme tamah edenler, oltayı yuttuktan sonra bir daha yeme ihtiyaç duymazlar. Çünkü “Oltaya takılan balık yem istemez.” Şeytan bu anlam da iyi bir avcıdır ve insafı yoktur. Hedefindeki muhterisi yakalamak için Şeytan tüylü işbirlikçilerini kullanır. Size yeryüzünde bir cennet ve ebedi bir hayat vaad edecektir. Ölümü ve din gününü unutturacaktır. Bakın kumara ve fuhuşa, alkole meyli var ve giderek artıyorsa ayağı kaymaktadır demektir. Daha çok “ben” diyorsa, mikrobu kapmıştır. Kendini önemsiz gibi gösterip, tevazu maskesinin arkasına saklanan süper ego (Büyük ene)ya da dikkat etmek gerek. Benim liderim, benim şeyhim, benim örgütüm, benim ideolojm, benim kabilem, benim benim, benim; “Benim” diye başlayan her şey sizin gizli kibrinizin tezahüründen başka bir şey değildir. “Benim dinim” değil “Allah’ın dini”, “benim peygamberim” değil, “Allah’ın resulü”, “benim mezhebim” değil, “Mezheb imamı …” Onlar ben kabul ettiğim için değerli değil, değerli bulduğum için kabul ettim. 

Zaten başka birinin ya da tüzel bir kişiliğin nefsini yüceltenler, sonuçta kendini ona nisbet ederek, onun adına yine nefislerini onunla özdeşleştirerek aynı hedefe yürümüş oluyorlar. Kimi devleti, örgütü adına, o yapıyı kendi cüce nefsinin dev aynası olarak görüp/göstermeye çalışıyor. Bunlar “cüce yüce”ler. Öyle ki, bu kadar küçük bir bedene, böylesine büyük bir kibri nasıl sıkıştırmışlar, şaşarsınız.

Şeytan her zaman şuh kadınlarla değil, bakarsınız şeyhle de kandırır. Boşuna denmedi; “Şeytan sizi Allah’la aldatmasın” diye! Unutmayın sonuçta terbiye edilmemiş ve kontrol altına alınmamış her nefs, Şeytanın yol arkadaşıdır.

Bugünlük de bu kadar. 

Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • YilmazYilmaz9 ay önce
  Ustad güzel şeyler yazıyorsunuz Allah razı olsun.Ama bana söyler misiniz anlattığınız vasıflara sahip kişiyi bu milyonlarca kişi okumuşu cahili genci yaşlısı nasıl ayırt edip seçebilecek mümkün mü.sizin bilginize sahip olsalar problem yok ama böyle değil. O zaman net olacaksınız suna oy verin ya da vermeyin diye ya da susacaksınız.Toplumu kaderiyle başbaşa bırakacaksınız. bildiğinizDaha Peygamber hayatta iken mutenebbiler ortaya çıkmadı mi. Sekice bahçesinde neler olup bitti çok iyi bilimisiniz.Halid b. Velid seyfullah Malikin güzelhatunu Leyla icin ne yapti.Ya Ali Muaviye kavgasi.Her şey ak kara gibi görünmüyor.Onun için sen başa bak. onda bile elbette çok yanlışlar var ama daha iyisini ortaya cikana kadar en iyi bu. Kas yapalim derken tek gozumuzden de olmayalim. Yoksa karanliklarda kalir sizin o keskin gozleriniz de bir şey gormez olur.selam ve du ile
 • HalilHalil9 ay önce
  Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner yazıları bunlar. Yoksa Reisimizetelefon kadar yakınsınız niçin konuşmuyorsunuz?
 • AVŞAROĞLU38AVŞAROĞLU389 ay önce
  Sayın yazar .PAKARATUNİLER ne demek.interneten okuyunca kafam karıştı.int.yazı ve videolarda galip devletler Türkiyenin yönetimini 1918 de Selanik dönmesi sebataycılara vermişler deniyor ve bu görev 100 yillığina.Şimdi ise 2018 den başka bir gruba yani pakaradunilere verileceği yaziyor. Bu konuda biz okuyucularınızı bir yaziyla bilgilendirirmisiniz.(kaynak derin dünya videolari)
 • AhmetAhmet9 ay önce
  Sayın hocam güzel bir yazı güzel bir yorum güzel bir anlatım . Ancak galiba sorun bizde demek ki biz bunlara layığız ki bu şekilde yönetiliyoruz .
 • intertiumintertium9 ay önce
  kara pence batili hakka karistirip yutturmaya calisiyorsun bize
 • MehmetnarinMehmetnarin9 ay önce
  Gercekten samimiy sen dogru yazmissin.
 • YaziyorumYaziyorum9 ay önce
  Kara pecebune somsuzluk ,anlayamadinsa bu senin zeka ve dusuncesiz kustah olusunu gosterir senin cesaretin varmi sadece laf kalabaligi beyinsiz diyen ,akil edemeyecek kadar.insallah kara pecen gibi kararsizlerden fayda yerine,zarar gelir zarar.
 • kara peçekara peçe9 ay önce
  bir şeyi merak ettim Dilipak içimizdeki beyinsiz dediniz cumhurbaşkanını mı kasediyorsunuz üstü kapalı yazı yazıyorsunuz ve karşı tarafı seçimlerde seçmeyelim diye psikolojik şartlanma yaptırarak bizleri hangi partiye oy vereceğimizi söylüyorsunuz bu ne haddini bilmezlik ülkedeki sorunlar bitmek bilmiyor başkanınızın sayesinde yazdıklarınız akp iktidarın yüzünden var kontrolü bir şekilde milleti seçimlere kadar oyalıyor din ,inanç,ekonomi,siyasi vs sizler fetönün masasında yemek yiyen yandaş sadık çıkarcı kaleminizi kötüye insanlarsınız başkanınız kazandığı halde sonuç nedir geldiğimiz nokta tamam diyelim karşı taraf tu kaka peki kaç yıldır partiniz makam koltuğunda öyle böyle kazanıyor sizlerde destekliyip kazandırıyorsunuz illümati örgütüne üyemisiniz ülkenin durumu ortada yahudiler abd teröstleri desteklediğine göre sizin bu yazıyı yazdığınız için neden ceza yada kovulmuyorsunuz bu dokunulmazlık nereden geliyor hangi amaçtan insanların yalan yanlışlarla beyin yıkıyorsunuz malını hakkını kişiliğini nasıl düşüneceğini ne yiyip içeceğini vs bir kukla gibi yönlendiriyorsunuz bu cesaret nereden geliyor kimler cesaret madalyası aldı kim fetöyle örgütüne katıldı gazeteciniz hiç mi merak etmiyor neden araştırmıyorsunuz yoksa biliyormusunuz sizinde göreviniz nedir okuyucuya seçmenlere,izliyiciye neyin algısı bu vatan kaç Mehmetçik şehit edilecek kadın cinayetleri dahada çoğalacak mı kız çocukları eğitimden alınıp şeyhler,tarikatlara Osmanlı sevdası olanlara sapıklara verilip ırzına geçilecek istekleriniz bitmiyor biraz durunda açtığınız ülkedeki sorunlar aydınlansın yoksa aydınlanmasını istemiyormusunuz millete ekonomi kriz vs omuzlarına nefes aldırmayaım bunu fırsata döndürelim mi diyorsunuz her zaman ki gibi bir şey sormak daha istiyorum siz gazetecisiniz babasınızinsansınız erkeksiniz deği mi peki vicdanız nasıl akp yaratığı desteklediğiniz sorunlardan mutlumusunuz sizleri teğet mi geçti yoksa duygusuzlaştığınız mı kötülük yapayapa bunu hangi Müslüman yapar kendi ülkesinde araplar bile türkiyede kaşıkçı olayını yaptı abd trumpın damadı Yahudi değil mi kendi ülkelerinde neden yapmadı şimdi kürtleri destekliyor kürtler bizim ülkede gül gibi yaşıyor sonradan gelen Suriyeliler vatandaşımız oldular geldiklerinden beri suç oranları arttı sonuç nedir kürtler güneydoğuda istedikleri hayatı yaşıyorlar bizler onların kaçak bedellerini ödüyoruz yoksa onlarda alan kürtler değilde pkk teröstlerin kaçak elektirik bedellerini ödüyoruz kürt kardeşlerimizi bize pkk lı diye yada abd istediği bölüp kürdistan yapıp ülkemizde güneydoğumu almak amacı eyaletler bölüpislam cumhuriyeti ve kürdistan mı kurmak istiyorlar yaşatıklarınız bu mu yıllarca gizli anlaşmamı seçimlerden sonra abd trump kürtleri destekleyip arapları yada deaşı,pkk,pyd vs terör örgütlerine mi kaldı türkiyeyi parçalamak için bu çapulcuları maşa olarak bazılarının ağızına bal çalıp ülkesini mi kurtaracak zavallılar koskoca abd yazık valla küçüldükçe küçülüyor türkiyenin gözlerinde önünde şimdi sizler kazandınız mı kendi halkına milletine bunu yapanlar kazandığınızı mı sanıyorsunuz izler kullanıyorsunuz abd ,ingiltire fransa arap Yahudi vs tarafından emde ne istedilerde verdiğiniz halde sizn milletinize bunları yapıyor sizler lafta sözler söyleyip sonrada onlarla aynı masada oturuyorsunuz bizlerde izliyoruz ülke nin sorunları çözülecek ama nerde yılar gittikçe kötü oluyor taki bizlerin yedikleri içtiklerine dayandı ya biz vatandaşlar sizlerin sayesinde birbirimize sen şusun ben buyum senin partin benim partim eeebizleri bu hale kimler getirdi kim iktidarda bunları neden yazmıyorsun da seçimlere oynuyorsunuz merak etmeyin Müslümanız,türküz,vs sizlerden daha insanız ülkede birbirimizi kışkırtarak her birimizin fikirini alarak bizleri kukla gibi yönlendirmeye ve kindar nesil yetişmeğe iki tarafın kavgasından fırsat ediniyorsunuz insanların hakkını alıyorsunuz ve kontörlü bir şekilde kepçeyle alıp çay kaşığıyla veriyorsunuz millete kaç tane sarayınız var sayalım uçan,kışlık,yazlık diğer kurumları saymıyorum merak etme yiyip arsızlar babanızın malı değil mi kul hakkı yemek alışkanlık olmuş haram zıkkım olur yaptıklarınız bu dünyada değil öbür dünyada sorulsun bizler Allahtan başka kimseden korkmayız canımız verende alanda odur
 • Oku mayınOku mayın9 ay önce
  Kime hitab ediyor sunuz . Okumayan okusada anlamayan anlaşmada birilerine soranlara mı . Kur'an çok güzel cevap veriyor anlamak isteyene. Muhammet suresi 16]Ey Muhammed! Onların içinde seni dinleyenler vardır; sonra senin yanından çıkınca, bilgili kimselere «Az önce ne demişti?» diye sorarlar. İşte bunlar, Allah'ın kalplerini mühürlemiş olduğu, kendi heveslerine uyan kimselerdir.
 • Mustafa ElçinMustafa Elçin9 ay önce
  Abdurrahmn dilipak abimize teşekkür ediyoruz çok isabetli yazı yazıyor. Allah ondan razı olsun. Böyle kalem sahiplerinin sayılarının sayılarının çoğalmasını Allahtan diliyorum
 • GaziGazi9 ay önce
  Teşekürler sayınhoca. Güzel ve özel yorum
 • Alternatif var mı?Alternatif var mı?9 ay önce
  Bana kalırsa sağda, solda da öyle, başka bir alternatifin koalisyonsuz iktidar şansı olmadığı için en doğru seçim yine akp olabilir. Bir kesim ne kadar cemaat karşıtlığı yaparsa yapsın cemaatların siyasi parti seçimlerinde ezici etkisi var ve her zaman olageldi. Bu defa da seçimin en belirleyici unsuru yine onlar olacak. Belki de cemaat düşmanlığının altında yatan sebep budur.
 • aydın ağırtaşaydın ağırtaş9 ay önce
  Reis “şehirlerimize ihanet ettik” “mesaj alındı” falan dedi değişen hiçbir bir şey olmadı? Üstüne “imar barışı” dedi doğrulara ceza verdi sorumlulara gık demedi. “Kriterlerle” başkanları denetliyoruz dendi denetimin başını Ankara’ya aday yaptı. İstanbul başarısı 20 yıldır ekmek yedirdi. Sonuçta her ilçede ayrı derebeylikler gibi ayrı uygulamalarla işler zıvanadan çıktı yağmurla evler, köprüler göçtü. Reis durumu gördü, dönüp bu kanunları ve mevzuatları derhal değiştireceğiz, sorumlulara ciddi cezalar getireceğiz dese yine tulum çıkarırdı inanın ama nedense halk yerine “ittifak” la anlaştı. “Beka sorunu” tamamda, biz dolar bozdururken belediyeler 12 kişilik sözde keşif uçağı alıyor arkadaş! Beka diye bir dertleri olsa bu kadar israfın ve “kibirin” olması mümkün mü? Dinimize yaptıkları zarar ise ölçülemez. Beni üzen, belediye başkanlarının nutuklarında hala“ Hz. Ömer ahlakından ” falan söz edebilmeleri. İçleri hiç acımayıp bu tür yazılara saldıran kardeşim “ ….” İçindeki sözler benim değil bizzat Reisin.İmanlı bir lidere yıkım getirecek yalakalar değil, kılıcımızla düzeltiriz diyen sahabeler gibi iman sahipleri gerektir. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.
 • DallıDallı9 ay önce
  ULÜL EMRE UYARIM AMA.SEÇİMLERDE REY VERİRİM.OY VERMEM.OYUN BAŞKA ANLAMI BENİ RAHATSIZ EDER.GEÇMİŞ YILLARIN TECRÜBESİ
 • Yaziyorum Yaziyorum 9 ay önce
  Ali aslan kardesim yazar diyorsa chp ver diyorsa ben anlamadim madem sen anladin sen aksini yap Akp ver oyunu bozalim bu oyunu.
 • Güney DoğuluGüney Doğulu9 ay önce
  Abdurrahman Dilipak yalnız seçim öncesi değil 2013 yılından beri Türkiye Cumhuriyeti'nin yıpranması için seçimleri, Devletin Organlarını, var olan siyasileri, liderlerive AK Partiyi değersizlettirnekte,güvensizlik algısı oluşturmaktadır. Burada defalarca kim bu güvenilmiyecekler, memleketi batıranlar, halkı aldatanlar ya mahkemeye ver ya da açıkça Yeni Akit'te onları tek tek açıkla diyoruz.Aman çık yok. Hep klasik suçlamalar. Ku'an ı Kerim dilinide kendine sanki msske yapmış.. (Haşa..)Her halde Ahir -i Zamanda yaşıyoruz. Bilipte göz yuman, ses çıkarmıyan ve konuşmayan kimdir Sayın Abdurrahman Dilipak???? Usulunca üslubunca lütfen Sayın A. Dilipak ... Bekliyoruz...
 • HaLiLHaLiL9 ay önce
  Küçük dairede benim olan her şey benim. Geniş dairede bizim olan her şey bizim. En geniş dairede benim ya da bizim dediklerimizin hepsi Allah'ın. O halde benim bir şeyim yok. Öyleyse benim dediklerim bana bırakılmış içinde başkalarının da hakkı ve sahiplerine teslim şartı olan ve eğer teslim edilmese cürmü emanete hiyanete varan birer emanet. Ya da benim olanı aşıranlar hıyanette.
 • Ali AslanAli Aslan9 ay önce
  Sayın yazar, resmen CHP ye oy verin diye yazmışsınız, yazdıklarınız düpedüz CHP yi işaret ediyor. Elinize sağlık
 • HukukçuHukukçu9 ay önce
  Sayın Yazarım; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, bir öğrencinin katlettiği hocamızın durumunu öğrenince içim sızladı. Cinayete kurban giden hocamıza rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Bu fakültede sorunlar olduğunu 4 ay önce bilgilerinize sunmaya çalışmıştım; ama ne yazık ki, beni dinleyen olmadı, ciddiye alınmadım. Evet, ne yazık ki, bugün bir değerli asistan kardeşimiz, bir öğrenci tarafından katledildi. Yazık, bin Yazık! 4 ay önce yazdıklarım hala Sayın Merve Kavakçı'nın yazısının altında durmaktadır. O yazıda şunları yazmıştım: "...Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz..." Evet, aynen böyle yazmıştım. Keşke dinlenseydim, öğrencilerimizle hocalarımızın sorunlarına el atılıp, kucaklanmaları sağlansaydı ve bütün kalbimle kınadığım bu cinayet yaşanmasaydı.
 • melih53melih539 ay önce
  sayın hocamasgari ücret altına düşürülen işçi emekli maaşı için ne düşünüyorsunuz.hani enaz daha aşağısı olmayan ..ilk kez asgari ücret altına düşürülen işçi emekli maaşları..sefalete itilen işçi emeklisi..ne düşünüyorsunuz sahi hocam..akp bunuda becerdi..ekonomi bakanı dengelendik derken bunlarımı kastetti..gerçi piyasalarda güvenmiyor kendisine hatta daha vahimi kendi kontrolundaki bankalar bile borsada büyük öncü çöküş içindeler..felaket ekonomisi 2.evriminemi girdi ..eksi eflasyonlar komedisi..asgari ücret altı işçi emekli maaşları .çöken piyasalar..böyle bir ekonomi tarihinide yaşattı akp ekonomi yönetimi ülkeye..köprü kadar zam alamadık ama en azından asgari ücret**onunda altına itilen bir işçi emekli kitlesi...asgari olmayan maaşla yaşa denen..daha doğrusu niye hala yaşıyon mu denen acab....
 • süpürmeyinsüpürmeyin9 ay önce
  Irak a amerika saldırıken USAaskerine duacı olan kimdi? şehite eklle derken aynı anda apoya sayın öcalan diyen kimdi...
 • zenginler kaçıyorzenginler kaçıyor9 ay önce
  Malta'dan vatandaşlık alanlar arasında Sabancı ailesinden sadece Erol Sabancı'nın kızları yer almıyor. Sabancı kardeşlerin üç numarası olan Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Sabancı'nın torunları Can Köseoğlu, Kazım Köseoğlu, Zeynep Köseoğlu, Irmak Köseoğlu da 2014'te AB'ye giren ülkeden vatandaşlık alanlar arasında…REKORTMEN AVUKAT DA LİSTEYE GİRMİŞ!Türkiye'deki kazancıyla 2017'de gelir vergisi rekortmenleri arasına 10'uncu sıradan yerleşen, Twitter'ın da avukatlığını yapan Gönenç Gürkaynak ile avukat eşi Serra Ayşe Başoğlu Gürkaynak'ın da listede yer alması dikkat çekti.KURUKAHVECİLER DE MALTA'YI SEÇTİKurukahveci Mehmet Efendi adıyla bilinen kahvesiyle marka yaratan Akyürek Pazarlama'nın sahipleri Hulusi Kurukahveci, Nezlihan Akyürek Kurukahveci, Hulusi Doruk Kurukahveci de vatandaşlık için Malta'yı seçen Türkler arasında.ABDİ İBRAHİM DE VATANDAŞ OLDUMalta'dan vatandaşlık alan işadamları sadece Sabancılar'la sınırlı değil. Abdi İbrahim'in patronu Nezih Barut, kardeşi Nesrin Esirtgen ve oğlu İbrahim Barut, Orta Anadolu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Karamancı, Reha Tekstil'in sahibi Mehmet Reha Demirdağ, Arvento Genel Müdürü Özer Hıncal gibi isimler de listede yer alıyor.
 • melih53melih539 ay önce
  sayın hocam her taraf mücize mücdeee anonsları..işçi emekli mücize eksi eflasyon sayesinde asgari ücretin altına indi..komedi gibi..asgari bile değil artık..mücdeeee troller işçi emekli aylıkları asgarinin altında.**dengelenme bu olsa gerek hani ekonomi yönetiminin bol kullandığı dengelenme .asgari ücretin altında emekli, maaşı.**ilk kez bunuda başardılar..
 • misafirmisafir9 ay önce
  koskoca bölükte birimiz hata yapsa HEPIMIZI SÜRÜNDÜRÜRLERDI.. Aynen muhterem; ama günahlar o kadar büyük ki tevbe falan sökmez!
 • Türk-İslam MertTürk-İslam Mert9 ay önce
  Sayın hocam kimin ne şekilde ve hangi zaman diliminde ceza alacağına ALLAH karar verir. """Araf suresindeki 155. Ayet'e atıfta bulunarak ''içimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden o suçu işlemeyenler de cezalandırılır''""" sizin karar verecebileceğiniz mevzu değildir
 • ali özaltınali özaltın9 ay önce
  giden gitsin ait oldukları yere gidiyorlar.biz reise doğru yerde durduğu için sahip çıkıyoruz.şu yorumları yazan birçok arkadaşların nekadar kibir abideleri oldukları gözüküyor.utanmadan cumhurbaşkanına amarikancı diyebiliyorlar.komşularımızla düşmanmışız ozaman doğu akdizde hakkımızı almayalım,suriyede insanlara yardım etmeyelim,babaları suriyede savaşan. özgür suriyeli bayrağı açan buçoçuklara bu kin niye.Abdurrahman Dilipakın bu yorumlarıda sıkmaya başladı git insanları uyaryapanların isimlerini ver.zamanında Adulhamidi de herkes eleştiriyordu o gidince osmanlının halini gördük.peygamberimiz münafıkları biliyordu ama yinede onlara birşey yapmadı
 • talebe777talebe7779 ay önce
  “Ehliyet ve liyakat imandan önce gelmez. Burada maksatı aşan bir ifade var. Kaldı ki ehliyetli ve liyakatli olmak imanın bir gereğidir.”diyen Ali Dama bey…. emin misin kardeşim? Sana ve senin gibi düşünenlere soru: Nisa 58’de , “Allah size emanetleri ehline vermenizi emreder” mi diyor yoksa‘Allah size emanetleri iman eden ve ehil kişilere vermenizi emreder.’ mi diyor yoksa ‘Allah size emanetleri ehil olan ama iman etmeyen kişilere vermemenizi emreder.’ mi diyor? Ayetin nüzul sebebi hakkında biraz araştır hemen cevabı bulursun. Bir de kendi zanlarını dinin esaslarıymış gibi böyle kendinden emin bir şekilde yazıp da bilmeyenleri, bilmese bile merak etmeyip öğrenmeyenleri (hele ki bu bilgi çağında) daha da şaşırtma, vebali olur. Ve diyelim ki elimizde hiçbir nas yok emanetlerin kime verileceği ile ilgili ve akıl yürüterek bulacağız. Sen kendini sevmeyebilirsin ama tırnağına taş değse o taş kafana gelmiş gibi canını yakacak kadar sevdiğin bir insan var diyelim: Eş, çocuk, kardeş, dost vs. Allah vermesin kritik bir ameliyatı var. Ameliyatına girecek cerrahı da sen seçeceksin. Biri Müslüman ve ahlakına, şahsiyetine herkesin şahitlik edeceği ama o alanda daha önce 3 ameliyatta yardımcı olarak bulunmuş taze bir operatör, diğeri bir Hindu ve bu alanda dünyada 1 numara olan bir isim ve girdiği 1000 ameliyat, sağlığına kavuşmasına vesile olduğu binlerce de insan var. Hangisi girsin? Benim örneğimi beğenmedin diyelim. Fatih’in toplarını sadece Müslümanlar mı döktü yoksa onlar arasında Urban isimli bir gayrimüslim de var mıydı?
 • ÖmerÖmer9 ay önce
  A merikanın K urduğu P arti hadi anlatsanıza bu partiyi sizde vardınız içerisinde kimlerle kurdunuz buyrun siz önden başlayın gerisi gelecek ayet hadis yazmakla olmuyor dürüst olmak lazım laf ile binlerce nizamet veren sizsiniz kaç yıldı oldu sesiniz çıkmıyor tekrar mı yazayım size A merikan K urtuluş P artisi buyrun bu partiyi açıklayın
 • UrfaUrfa9 ay önce
  Şeytanide ve rahman fikirler olan kişiler herkes hesap verecek . alah sabır versin hocam içimizdemünafık oldukça huzur olmaz
 • Soran adam Soran adam 9 ay önce
  Maslow un ihtiyaçlar hiyerarşisinde piramidin tepesinde olanlar ülkeyi terk ediyor. Anlayana o kadar çok şey anlatıyor ki.
 • samisami9 ay önce
  bana kalirsa sn dilipak okuyuculari yemliyor. Gidisattan memnun degil rüsvet yolsuzluk artti isi ehli olmayan akrabalara veriyorlar kurumlarin ici bosaltiliyor devleti kimil zararlisi gibi icten yikiyorlar diyor amahedef göstermiyor, siz anlayin diyor. secime az bir süre kaldimida elestirdigi partiye oy istiyor. kendisiyle celisen birini ne kadar ciddiye alabilirizki
 • serhatserhat9 ay önce
  aslındasen de "laf ile alemenizam vermeye " çalışıyorsun
 • Kadriye Kadriye 9 ay önce
  ... Size ne başkasının dininden inancından. Nasıl telafuz edeceğinden.
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli9 ay önce
  Sözüm Hakan: Rumuza. Gerçekten ülkeden kaçış başladı. Başka kişilerde plan yapma peşindeler.Paralı Türk kimlikleri neden veriliyor? Para getirdikleri için ve piyasaları diri tuta bilme adına-mı bunlar yapılmakta? İnsan bunları düşünmek zorunda kalıyor.
 • MehmetMehmet9 ay önce
  Sayın dililak kral.ciplak diyorsunuz. Kim gelirse gelsin bu şartlarda zor diyorsunuz.Baska.kokular var yazınızda acaba çok.daha mı kötüyüz
 • Bilal B.Bilal B.9 ay önce
  Hiç durmadan ayet hadis nasihat ediyorsunuz tamam haydi bir parti cemaat kurunda destek verelim. ABD kuklasi olmayan partimiz yok en dindari bile AKP tüm komşumuza savaş ilan edip petrollerini çaldi, milyon can gitti milyon insan multeci dilenci oldu milyon insanlar fuhuş mafya teror batagina düştü bunlarin yuzunden. kime guvenecegiz tum siyasetciler ABDnin emir kulu, kölesi, maşası, kuklası olmuş. Sizin gucunuz medyaniz var haydi buyurun bir adim atin bizde oy verelim destek olalim, elimizden ne geliyorsa.
 • Mertürk Mertürk 9 ay önce
  MENFAAT ,MENFAAT, MENFAAT, NerdeyseŞimdiki siyasetin TEK ,YEGANE YAPILMA NEDENİ.Davası olanlar ,MENFAAT VE PARA'yı görünce ,davalarını unutup ,MENFAAT VE PARA'ya daldılar. Davası PARA VE MENFAAT olanlar ,dava adamı gibi görünerek ,siyasetin bir çok yerini ele geçirip ,PARA VE MENFAAT devşirmeye devam edip ,gerçek DAVA ADAMLARININ SESİNİ KISTILAR.DESTURSUZ şekilde , yüksek dış borçlar ile hesapsiz kitapsızemlak-konut inşaat RANTINA DALINARAK, paralar betona gömüldü. Para kazandırıcı,gelir kazandırıcı ,sanayi fabrika üretim unutuldu. Dış borçların çevrilmesi zorlaştı,ülke dış güçlerin ekonomik sabotajlarına açık hale getirildi. Allah sonumuzu hayr etsin. Yöneticilerimizin ferasetini artırsın.
 • Biz Biz 9 ay önce
  S.s.aleykum. maalesef para mevki muslumanlarida bozdu.LAF ILE NIZAMAMET VERIYORLAR.OYLAR BIZE COPLER KUYRUKLAR SUSUZLUK MUHALEFETE..DIYE HER SECIMDE AYNI FILM.KENDIMIZ.BIR SURU YOLSUZLUK SAIBESI.GOREVDEN ALINAN BELEDIYE BASKANLARI .AVRUPALIHOLDINGZEDELER .PARTI ICI TEMIZLIK....Reis bunlari yasayan goren millet sen milleti gormezsen dinlemezsen. Millet seni ve yanidakileri oyle goruyorki..oy AlAmazsin.bende soylemesi...s.aleykum. saygilarimla...
 • Ayşe d. Ayşe d. 9 ay önce
  Sayın Dilipak, her seçimden önce böyle objektif eleştirel yazılar yazıyorsunuz çok güzel. Lakin seçim günü yaklaştıkça sorumluluktan bahsedip yazılarınızlainsanları tekrar istediğiniz noktaya getirip oy kullandırtmaya uğraşıyorsunuz.Seçimin son gününe kadar böyle yazmaya devam ederseniz amenna. Ama seçim yaklaştıkça yazılarınız tek bir partiye doğru kayarsa artık orasını da oy kullanacak olanlar düşünsün. Artık oy kullanmayı düşünmüyorum. Büyük bir hayal kırıklığı içindeyim. Hiçbir partinin yolsuzluğuna, adaletsizliğine, liyakatsiz elemanlarına oy verip ortak olmayacağım. En iyisini bilen Rabbimdir.
 • şenay doğanşenay doğan9 ay önce
  şenay doğan fenomen olmaktan allaha sığınır alemlere 2 nasihat bırakayım MÜMİN 56-ENFAL 27 habibullah buyuruyor ki bir işi düzeltemezseniz sabredin allah düzeltir allaha emanet olun
 • MalkoçMalkoç9 ay önce
  Ayaklar yere bassınarkadaşlar.....HAYALLER PARİS , Gerçekler........ An itibariyle DIŞBORÇ 500milyar $. .......İÇ BORÇHariç....CARİAÇIK yılda 60 milyar$hariç.....Banatek bir milyar dolar kazanmanın ne demek olduğunu bi anlatsanhocam.....Geçmişten geleceğe her konuda bir fikrin olduğunagöre,bunuda bilirsin......
 • AliAli9 ay önce
  Benim yaşadığım şehirde mevcut bb aday olmayınca belediye 2 aydın yatışa geçti.Hani hizmet aşkı?Yeni aday ise yine tepeden inme.daha çocuk yaşta.genç adayların eşleri kendilerinden havalı.Allah aşkına bir bb eşine makam aracı tahsis etmek dinimizin neresinde yer alır?Ama yat yat uyu uyu uyu he de
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 9 ay önce
  - Gerekçesi ne olursa olsun yalanlarla süslenmiş bir hayat yaşıyoruz.- Yalan söyleyen, yalan söylediği ortaya çıkan insanın toplumda tamamen itibarsız bir alana sürgün edilmesi; bir insanın vaat ettiği vakit sözünden döndüğü tespit elmişse onun artık hiçbir güveni hak etmediğinin vurgulanması, bunun alenen ortaya konulması ve emanete hıyanet edeceği ihtimali olan insanların teşhir edilmesi. Bunları yapmaya girişemediğimiz zaman, bunları yapmak bize geldiği zaman yavaş yavaş münafıklığın da bize bulaştığını kabul etmemiz lazım. Yani yalan söyleyen insanların hoşgörüden yararlandığı ve sözünden dönen insanların geçerli alanlarda yer tuttukları ve ihanet edeceğini bile bile kendilerine bir şeyler emanet edilen insanların imtiyazlı durumda olmaları bizim imanımıza bir tasalluttur. Biz imanımızı bu gibi insanlarla bağımızı kopararak, artık bağımsız kalmadığını belli ederek koruyabiliriz.| İsmet ÖZEL
 • Kemal Kam Kemal Kam 9 ay önce
  Çok güzeldi.
 • akitokuruakitokuru9 ay önce
  Eleştirilecek bir şey bırakmamışsınız doğruya doğru derim
 • milletmillet9 ay önce
  Beşiktaş iskeleye giden,lüks otelin girişi de olanyol kapatıldı.Otele gidenler bu yolu kullanabiliyor.Ama ne yayalar, ne de araçlar bu yol kapatıldığı için kullanamıyor...Lüks otel müşterileri ise kullanabiliyor.RTE millet deyip duruyor,milletnerde?bu yolu kim millete kapatıyor? Kim millete kapatıp otel müşterilerine açıyor?Gidin yerinde inceleyin yazı yazın...
 • HakanHakan9 ay önce
  Sabancı Ailesi Malta vatandaşlığına geçmiş hemde çocukları torunları ile Malta resmi gazetesinde haberi çıkmış kimlerin geçtiği yazılmış Bu aile Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz diye nara atanlardan tabi enerji kaynak ihaleleri projeleri yapan aile ve her seferinde AK Partiye destelerini esirgemeyen Aile ki sadece bu değil Yıldız holding Ülker aileside servetini yurt dışına taşıyanlardan bu Ailede hep müslüman AK Parti destekçisi Aile haber bu kadar değil New York Times haberine göre varlıklı ve yetenekli türkler yurt dışına göç ediyormuş yani kaçıyormuş demek ki bir tehlike gördüler ki herkes kaçmanın peşinde birde Türkiye resmi makamlarından alalım haberi Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK verilerine göre 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 42 oranında artışla 253 bin 640 kişi Türkiye den göç etti kısaca hepsi birbirini doğruluyor şahlanıyor mu ülkemiz hayırdır Başkanlık geldi ülke şaha kalktı sabah gazetesinin dediği gibi gördük şahlanmayı müthiş beyin göçü oluyor varlık göçü parayı ülkede kazananlar buradan kaçıyor hepsinin ortak noktası kayırmacılık ve artan otoriterleşmeyi göstermiş olmaları ülkede para için makam sahibi olup çoluk çocuğunu yurt dışında okutanlar hiç bize nara atmasınlar vatan millet sevgisi diye hepsi ben ülkem için hizmetteyim diyerek kendi çocuklarını yurt dışında öenmli kuruluşların başına geçirmek için uğraşıyor halkta gerçek sanıyor kimin çocuğu yurt dışında okumuş biliyoruz hepsini bu yapılanları tarih unutmazyacak allahta hesap sorsun destek verenede oy verenede
 • erhanerhan9 ay önce
  şu anda ülkede kaç parti olursa olsun.iktidarda olma olasılığı AKP den sonra CHP dirRealite bu olduğuna göre, diğerlerinin onca yanlışlarını,hatalarını hiç söylemeyip,,sadece AKP nin bazı eksiklerini ve kusurlarını hep dillendirmek ,öne çıkarmak, böylece AKP yi aşağı çekmeye uğraşmak , CHP ye çalışmaktır (ha bu da insanların en doğal hakkıdır. ama bunu sinsice yapmadan )
 • samisami9 ay önce
  Şeytan bu sefer bizi, bizden gibi gözüken nefsine ve kibrine esir olmuş siyonist ve kapitalist lerin güdümüne girmiş ümmeti ifsada sürükleyen liderlerle aldatıyor.
 • Mahmut AkyürekliMahmut Akyürekli9 ay önce
  Mahşeri vicdan taşıyorsan kalemde yansıması böyle olur.Vicdan sahibi her kesin kendinden çok şeyler bulabilecek kıvamda bir dışa vurum.Brnim içn ise tercüme-i hal,yaşam felsefesi ve imani bir anlayış layihası.Kleminiz ve aklınıza berket...
 • şükrü onukşükrü onuk9 ay önce
  Bu kadar sivil toplum örgütünün olduğu bir ülkede bu kadar etkisizliğin sebebi Örgütün başındakilerinliyakatsizliği olabilir mi ? Sivil toplum örgütleri , kendi alanlarında ülkenin motorudur . Bu örgütlerdekimetal yorgunluğuna da dikkat çekilmeli . Eskisi gibi önde ve güçlü değiller . Eskisi gibi tv programların da ve basın açıklamalarını göremiyoruz.Üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi . Milletin ve özellikle gençliğin canlı ve diri tutulmasıdış istihbarat raporlarına olumlu yansıması devleti daha güçlü kılabileceği gibi ,yanlış adımların atılmasının önünde de bir set olacaktır .
 • Kemal topkayaKemal topkaya9 ay önce
  Doğru söze ne denir?
 • CobraCobra9 ay önce
  Buradan söylüyorum akp kendi içinde ki aç gözlü karektersizleri temizlezse kendi lerine gelince zammı yetersiz bulup millete gelinceenflasyonu düşük gösterip düşük zam veren bu AKP ye sesleniyorum bu zammı bu millet bunu bir kenara yazar bu seçimlerde cevabını verir milleti keriz yerine koymak ne demek millet AKP ye öyretir neymiş müslüman alemine önderi olacakmış dağa kendi ülkenizde adalet yok nasıl İslamın önderi olacaksınız
 • adaletadalet9 ay önce
  sahi ne oldu görevdenalınan beşiktaş belediye başkanı? Bir yılı geçti herhalde? suçlu ise neden cezası verilmiyor? değilse neden göreve iade edilmiyor?Bir yıldı suçları mı tespite edilemedi? yargılanıyor mu? ne oldu adalet, hukuk?
 • suriyesuriye9 ay önce
  Emevi caminde namaz kıllacakjm olan kimdi?Ama Suriyeliler Taksim'de namaz kılmıyor,yeni yılı kutluyor...
 • yeni türkiyeyeni türkiye9 ay önce
  New York Times gaztesi haberi:... Varlıklı ve yetenekli Türkler sürüler halinde ülkeyi terk ediyor
 • melih53melih539 ay önce
  sayın hocam biraz ekonomi yazsanız..bakın dünyadaki en önemli buluş eflasyonu eksi çıkarabilen buluş .önemli değilmi.dünya gıpta ediyor..kaaata yazıyon öte tarafa gönderiyon kave bile içebiliyon bu arada ve mücdeeee eksi çıkıyo..emeklide**sürünme modundan alçak sürünmeye moduna düşüyor..dünya gıpta ediyor..siz hala görmüyorsunuz..candaş yandaş basın mücdeeeee lere başladı bile..vah memleketim vah..kaata yazıyon düzeliyo herşey..borsadan kaçıramıyolar tabi.para babaları büyük çöküşe devam diyor.hatta daha komedisi kendi kontrolundaki kamular borsada büyük çöküşe öncülük yapıyor.bununda dünyada eşi benzeriş yok..komedi mücdeeee ler devam ediyor..hergün bir mücdeee bi mücde alana bi mücdee bedava olsun ..kampanya iyi gelecek ..veya ikinci yüzde elli indirimli lsun mücdelerin ...
 • CevdettCevdett9 ay önce
  Cezaevlerindeki mahkum sayısı 2002 de neydi 2018 de kaç?Hastanelerimize başvuru sayısı 2002 de neydi 2018 dekaç?Boşanma oranları 2002 de neydi 2018 de kaç?Hırsızlık, arsızlık, yolsuzluk rakamları2002 de neydi 2018 de kaç. vs bir de olaya madalyonun bu yüzünden bakmak gerek. Bu rakamlarda artışlar varsa vay bizim halimize.
 • ali damaali dama9 ay önce
  Ehliyet ve liyakat imandan önce gelmez. Burada maksatı aşan birifade var.Abdurrahman bey bunu düzeltmesi lazım. Allah muhafaza. İmanın önüne hiç bir şey geçemez. Kaldı ki ehliyetli ve liyakatli olmak imanın bir gereğidir. Ehliyet ve liyakati iman ile yarıştırılmamalıdır. İkinci olarak "benim dinim ve benim peygamberim demek az bile söylenmiş kavramlardır. Çünkü biz peygamberimizi canımızdan çok severiz. Din olarak meseleye bakarsak da Kafirun suresinde "sizin dininiz size benim dinim banadır" ayeti vardır. Yazı yazarken dini kavramlara dikkat etmeliyiz.
 • SancarSancar9 ay önce
  Amerikan tütününden alınan % 18vergi kaldırılmış.....Daha çok tüketilsin diye....Peki U.S.A PhıllıpMorris. TÜTÜNÜ şifalıda , bizim Adıyamanın ,Bitlisin ,Muş'un ,Manisanın TÜRKTÜTÜNÜ ZEHİRLİMİ...... Amerikan SERBEST,TÜRKYASAK.....Aynı ŞEKER gibi....Pancar şekeri yasak ,Gdolu .kanserojen mısır şurub şekerikimyasal madde SERBEST....Bişey demiyorum, ALLAH müstehakınızıversin diyorum.....Ucuz menfaatleri uğrunakıçınızda gezenlerinde ......
 • Yaziyorum Yaziyorum 9 ay önce
  Benim ogrenmek istedigim herkes nasil anlamak istiyor diye deyilde dogruyu analiz etmek icin makaleyi okumaya ihtiyac var oyle yazilar okuruzki alir bizi maziye bazan tarih bazan yanlislari bize ogretirherkes tek bir goruste deyil dogru tek olmali ayna gibi kendi yanlisini gormeli akp belediye gorevlisini aliyorsa vardir bir yanlis onun gorevi halka hizmet yanlis yapan varsadurusluk kisvesi ni benimsemistir calip cirpan bir duzene meyilli oldugundan once partisini itibarini dusurup rusvetci bir zihniyeti arzulamakta akp herzaman bir nr alkisliyorum ayakta.
 • ERDALERDAL9 ay önce
  Doğruları yazan tek yazarsınız, Akit'in diğer yazarları sizi biraz örnek alsınlar ALLAH razı olsun.
 • sayıştaysayıştay9 ay önce
  sayıştay olmasa kimsenin haberi olmıyackatı....Son habere bakın:...yolcu garantisindeki ilk sapma Bodrum – Milas Havalimanı’nda gerçekleşti. Havalimanını beş yıl dokuz ay süreyle işletme hakkına sahip Mondial Milas Bodrum Terminal İşletmeciliği ve Yatırım A.Ş’ye 3 milyon 26 bin 787 yolcu garantisi verildi. Ancak bu süre boyunca havalimanını 2 milyon 771 bin 88 yolcu kullandı. Verilen garanti sayının altında kalan yolcu başına şirkete 15 avro ödemeyi taahhüt eden DHMİ, şirkete toplam 8,2 milyon avro ödeme yaptı.Ankara Esenboğa Havalimanı’nın dış hatlar terminali de sapmanın yaşandığı diğer yer oldu. DHMİ, TAV Esenboğa Yatırım, Yapım ve İşletme A.Ş’ye dış hatlarda garanti sayısının altında kalan her yolcu için 10 avro ödemeyi kabul etti. 10 yıllık süreçte yolcu sayısı istenilen rakama ulaşamayınca DHMİ’ye çıkartılan fatura 17,5 milyon avro oldu.
 • Ahmet inceAhmet ince9 ay önce
  Sayın Dilipak tam hislerime tercüman olmuşsun. Belediye başkanlarına bakıyorum sizin bahsettiğiniz ölçülerde adam göremiyorum. Adayların çoğu İslam ahlakına uymuyor. Biz bunlara nasıl oy verelim. Yaratan siz nasılsınız sizi idare edenlerde öyledir buyuruyor. Aday gösteren aynı aday aynı sevenin büyük kısmı aynı.Mazlum ve mağdur millete Allah'ın hükümleri ile hukmedilmesi ve yardım etmesini nasip etsin.
 • meralmeral9 ay önce
  kaleminize sağlık beğendim
 • ORHAN İNANORHAN İNAN9 ay önce
  SAYIN HOCAM,BENİM KELİMESİNİ KULLANIYORUZ.ÇÜNKÜ ÇOK İNSANİ YANI OLAN BİR KELİME.BENİM SEVABIM ,BENİM GÜNAHIM,BENİM DİNİM,BENİM PEYGAMBERİM DERKEN KENDİ KABULLERİMİ İFADE ETMİŞ OLUYORUM.YOKSA BENİM UHDEME GİRMİŞ,HAŞA TASARRUM ALTINDA OLAN ŞEYLERE "BENİM" DEMİYORUM Kİ...BU KENDİMİZİ ANLATABİLMENİN BİR YOLU VE HERHANGİ BİR MAHZURU DA YOK.BU SEBEPLE YAZINIZIN BU KISMINA BİR ANLAM VEREMEDİM.ELİNİZE SAĞLIK.
 • dahilekdahilek9 ay önce
  gerçek ap partililer bu işe yıllrca gönül verip kahrını çekip çilesini çekenler listede bile yok. hiç ilgisi olmayanlar, hiç oy bile vermeyenler, hatta bazı hakaret ve küfür edenler liste başı. hakkımızı helal etmiyoruz. rabbımın hesabını soracağına inanıyor ona havale ediyoruz. bu kadro 15 temmuzda olduğu gibi memlekti ancak felakete götürür. bir an önce bu hatadan vaz geçilmeli.bunların hangisi 1 temmuz gecesi dışardaydı hepsi samnlıklarda tünellrde fetonun zaferini bekleyip kutlamaya hazırlanıyordu. ama şükürkü rabbım müsaade etmedi.
 • selamselam9 ay önce
  Tesekkurler yonu adaletten ve hakkaniyetten yana olanlara.
 • şenay doğan şenay doğan 9 ay önce
  enam 164 bana allah herkesin herşeyin rabbi diyor belki de en doğrusu herkesin ve herşeyin rabbine sığınıp neyi münasip görüyorsan o olsun demek habibullahın o hali gözümün önünden gitmiyor hoşçakalın ve allaha emanet olun
 • Yoksul vatandaşYoksul vatandaş9 ay önce
  Merhaba, güzel yazı olmuş
 • Recep ÇAKIRRecep ÇAKIR9 ay önce
  SAYIN CUMHURBAŞKANIM yeni akit yazarı Apdurrahman Dilipak,ın 1 ocak 2019 da yazdığı köşe yazısını okumanızı haddim olmayarak okumanızı tavsiye ediyorum.
 • METİN P.METİN P.9 ay önce
  DİLİPAK AMCA NE DE GÜZEL SÖYLEDİ:SANKİ ALLAHIN ELİNDEN EKMEK KAPIYORLAR.ŞURASI BİR GERÇEK Kİ TARİHİN HİÇBİR DEVRİNDE HİÇBİR ÜLKEDE FAKİRLİK YÜZDE YÜZ ÇÖZÜLMÜŞ BİR SORUN DEĞİLDİR.FAKİRLİK VE ZENGİNLİK ALLAHIN İNSANLARA VERDİĞİBİR İMTİHAN VESİLESİDİR.
 • ŞENAY DOĞAN FENOMEN :)ŞENAY DOĞAN FENOMEN :)9 ay önce
  Şenay DOĞAN Fenomen olma yolunda..
 • rıfatrıfat9 ay önce
  ALLAH razı olsun. Çok güzel bir yazı olmuş.
 • KeremKerem9 ay önce
  Son zamanlarda bürokraside yeniden o eski günleri hortlatmak istiyenler var.müdürler başı cekiyor.mudür bey memuru uyaracagı yerde vatandaşı azarlıyor.cimer eskisi gibi calışmıyor..unutmasın akp kendine oy veren kitlenin buyuk kısmı hukumet burokrasiye hizaya sokmak rüşveti ortadan kaldırmak istedigi için oy veriyor..ama malesef bazi yerler adeta direniyor hukumete..isin ilginc yanı akp atamış bu bürokratları chp degil..
 • seyfettinseyfettin9 ay önce
  Eskiden marjinal diniz gerçekten şimdide sarmalarsınız ancak HUKUK kalmadı YSK seçim kurulu yanlı ve taraflı olduğu gerçektir Her şey iktidarın elinde Allah maazallah keyfe göre kanun ve en kötüsü adama göre kanun cahil kabile ve deli ve divane işidir bu işidir
 • fahrettinfahrettin9 ay önce
  Şubat ayında söylemlerinizin "ehveni şer" "Chpliler mi başa gelsin" 'e evrileceğini ciddi manada zannediyoruz. Görünen köy budur. Anlayamadığınız bir şey var. Bu sistem Allaha rasulüne ve müminlere ait değil. Başına kim geçerse geçsin bak işte sonuç ortada. Şu oy verme alma saçmalığını terk edip tebliğ ile uğraşsak şimdiye çokdaha fazla yol alırdık. Ama ne oldu? Kemalist sistem ellerinizle yüceldi.Güçlendi. Müslümanlar ateş etrafındaki pervaneler gibi düştüler içine. SİZİN SEBEBİNİZLE. Sizin propagandanızla. Şimdi Eleştiryormuş gibi yapmayı bırakın.
 • cemilcemil9 ay önce
  "Sizden olan ulul emre de " diyor ya ayet. İşte onlar hiç bizden olmadılar. Oy moy yok taki kokuşmuş sistem yıkılana değin. Bizim nizamımızda oy da olmaz zaten. Hz. Ömere kim oy vermiş. Çoğunluğun dediğine bakmayız biz müslümanız....
 • meleknuemeleknue9 ay önce
  BUGÜNKÜ YAZINIZ ÇOK GÜZEL. AİLESİNİ YÖNETEMEYENBİRÇOK KİŞİ ŞEHRİN ANAHTARINA TALİP DEMİŞSİNİZ. AH AİLE AH AİLE NE GÜZEL SIĞINALAK VE HUZUR BULUNACAK YERDİR AİLE !!!!!SANKİ BİR KAOS ORTAMI OLUŞTULUYOR GİBİME GELİYOR. TABİ MENFAATİMİZE GÖRE DEĞİL HIZMETİNE VE ADALETİNE KİŞİLİĞİNEEHİLLİĞİNE GÖRE SEÇECEĞİZ. GÜÇLENEN GÖRKEMLİ TÜRKİYE YE!
 • VatandaşVatandaş9 ay önce
  Dilipak son günlerde güzel yazılar yazıyor, katılıyorum yetkiyi ben veriyorsam hesabıda benim sormam lazım yetkiyi benim verdiĝim ama hesabı başkasının sorduĝu partiye oy atmayacaĝım, k. topbaş örneĝinde olduĝu gibi
 • OsmanOsman9 ay önce
  Herkeste çok iyi biliyorki akpbelediye başkanları yanlış yapınca görevdenaliniyor ankara istanbul gördük zatenkarşı taraf chp iyi hdp parti de tabanda hiç biride dilipak gibi ehliyet liyakat bakmiyor kim olursa olsun ona oy veriyorzaten dilipak yazılarını hayatta okumuyorlar ne slm verirler ne alırlar geriye akpliler kalıyor onuda dilipak akıllarını karıştırıyor demem o ki bu zamanda ak partiden başkasına oy vermeyin boyle parti bi daha gelmez sayın dilipak şeriatlayönetilen bi ülke dehliz bu sistemde de ak parti tutsun chp yemi ihale versin zaten chp iktidar olsa ilk yapacağı iş btun valileri kaymakamlarını değiştirip kendi adamlarını getirecektir bu işler böyle sen de ha ak parti şöyleha böyledeyip dur bakalım acaba cahil ve zalim kim
 • AbdülkadirAbdülkadir9 ay önce
  Mezhep nedir ya İslam da mezhep yoktur.Hatta mezhep Kur'ana göre fırkadır.Fırkada müslümanların arasını ayıran her şeye denir.Ebu Hanife (rah) kendi adına bir mezhep kurulduğunu bile bilmemiştir. Hanefi Mezhebi Ebu Hanife (rah) kendisi vefat ettikten sonra daha doğrusu 70 yaşındayken zalim aşağılık ebu cafer mansur tarafından zindanda katletildikten sonra talebeleri tarafından oluşturulmuş bir mezheptir.Ebu Hanife nin kendisi yaşadığı dönemde böyle bir şey aklından geçmemiş böyle bir şeye ihtiyaç duymamış.Ama gel gör ki talebeleri onun adına bir mezhep oluşturmuş yani fırka oluşturmuş.Şimdi şu zamanda o kadar çok mezhep varki bazıları itikadi bazıları ameli olmak üzere ne kadar mezhep var Allahım.ALLAH KUR'ANINDA MÜSLÜMANLARIN ÜMMET OLMASINI İSTİYOR.HER TÜRLÜ FIRKADAN UZAK DURMAMIZI SÖYLÜYOR.bİZ İSE TAM TERSİNİ YAPIYORUZ.MEZHEP MEZHEP AYRILIP BÖLÜNÜYORUZ. İŞTE UYDURMA DİN DEDİĞİM BUNLAR.GERÇEK İSLAM DİNİ SADECE KUR'ANDADIR
 • Arif beklerArif bekler9 ay önce
  Aburrahman abim Allah senden razı olsun şu kamodaki savurganlığı memurlar neden audi mercedes vs.arabalara biniyorlar ülkemiz o kadar zengin mi. Bir yazı bu konuda bir araştırma ve yazı bekliyoruz bir kısım idareci ihalecilerle nasıl haşir neşir oldukları vs.Âllah kalemine kuvvet ve doğrudan yana güç versin.
 • ilbeyhanilbeyhan9 ay önce
  Partilerin Adaylarındanbir örnek ....Muğla belediye başkanlığıadayı.....LOZAN zafer değil hezimettirdemiş..... Vakti zamanındaADNANOKTARIN A9Televizyonuna çıkıp, değerlihizmetlerinden ötürüOktarateşekkür etmiş....Kayınbabasıdaeski MUĞLAMüftüsüymüş..... Kayınbabasınınevinin önünden usulsüzyol ihdas etmekle suçlanmış....Günümüzün ruhunaşıp diyeuymuş.... Bi replik vardı,KUTSAL DAMACANA filminde ..... Bi bitmediniza...........k......... diyordu......
 • FerhatFerhat9 ay önce
  İçimizde beyin yoksunu çok,artı tek derdimiz çıkarımız küçük hesaplar ruhumuza işlemiş,kendi çıkarlarımızı elde etmeyi cihad zannediyoruz.İstisnalar kaide olmamalı,Dinle kandıran çoktur günümüzde ,akıllı arayıp bulmalı doğruyu ,imtihan budur
 • şenay doğanşenay doğan9 ay önce
  dün anlatmıştım habibullahı öksüz yetim boynu bükük bir kenarda oturuyorken kendimi de allah ve rasulünü çiğneyerek bir makama gelmiş ve o makamda kibir ve ucub içinde gördüm olmaz olsun öyle makam hayallerimi de o geldiğim makamı da allah yoluna kurban ettim allah ve rasulünün zaferi her ne ise o olsun allaha emanet olun
 • şenay doğanşenay doğan9 ay önce
  benim yrim bütün kaintın ykünü omuzldı birtek rabbine dayanark hiç zorsunmadı ve gocunmadı ben çalışcağım da başksı mı yiyecek demedi yolunu tuttum ben de tek başıma çlışmktn gocunmam ama ama bugün yeryüzünde yaşayan çok iğrenç bir gelenek vardır bir hedef ulşmk için bazen müslümanlar kullnılır am onlrın dinine asla inanılmaz sadece o an müslümanın kullanılması berekmiştir bir başka zaman da bir başka inanç grubuna ihtiyaç hasıl olur o kullanılır ama kullanan küfünden hiç dönmez o yüzden o yüzden allah nefislerimizin değil kendisinin ve habibinin zaferini lutfetsin o her ne ise allaha emanet olun
 • şenay doğanşenay doğan9 ay önce
  ali imran 55te allah ne buyuruyor isa asdan için sana inanaları kıyamet sabahına kadar küfredenlere üstün tutacağım üstünlük kimde küfredenlerde allah yalan söylemediğine göre biz yalan söylüyoruz isa as da muhammed mustafaya da iman etmiyoruz ne özlerimiz allaha teslim ne de küfredenlere galibiz işin en kötü tarafı da adam bu ayete baksa galibiyetini isa asa inanmış olmaya bağlasa bak sizin kitabınız dabeni doğruluyor dese islam dünyasının elinde onun delillerini çürütecek hiç birşey yok bazen kesiyim sesimi isayı da mustafayı da birtek rabbime emanet edeyim sadece onun yanında emniyetteler deyim diyorum şeytan mı dürtüyor allah mı konuşturuyor bilmiyorum konuşuyorum inna lillahi ve inna ileyhi raciun allahümme ecirni fi musibeti ve ahlif li hayran minha allaha emanet olun
 • şenay doğanşenay doğan9 ay önce
  allah ve rasulünün zaferi artık islam dünyasının umrunda bile değil herkes nefsinin zaferi peşinde eğer bu nefis zaferine islamdan bir dayanak bulduysa bu allahın zaferi diyor ama gerçekten öyle mi acaba dün htşnin mağlubiyetini isteyemedim bunlar vahhabi ise allah ve rasulüne düşmandırlar allah ve rasulünün zaferi onların mağlubiyetinde mi sünni topluluğa zafer elde etmesinde mi çözemedim hiç bir yorum yapamadım ve ya rabbi zaferin dedim o her ne ise
 • şenay doğanşenay doğan9 ay önce
  abdurrahman abi neyi farkettim biliyor musun biz müslümanlar habibullaha da isa as a da inanmıyoruz ali imran 21e bak ne deniyor habibullahtan için ben bana uyanlarla birlikte özümü allaha teslim etmişim islam dünyası özünü kime teslim ediyor dün bir haber vardı öso ile htş çatışmış htş galip gelmiş ben bunların kim olduğunu bilmiyorum habere göre bunlar suudi destekli vahhabilik benim mücadele pörtföyümde öso da bizim desteklediğimiz bir grup normalde allahtan ösonun zaferini istemem lazım isteyemedim caba benim nefsimin zaferi allahın zaferi midir diye şüphede kaldım ve rabbimin zaferini istedim o ner ne ise
 • ÇINARÇINAR9 ay önce
  Sayın Dilipak Seçime 1 ay kala bu işi ehvelişere bağlayacağınızı düşünüyorum.Bundan önce hep böyle yaptınız.Bence kötünün iyisini seçmeye insanları mecbur etmemelisiniz. Herzaman demiyormusunuz Hayır bildiğinizde Şer , Şer bildiğinizde Hayır vardır. Ozaman Rüzgara bırakmak lazım Allah;ınAdaletinden sual olmaz herkez hakettiğini alacaktır.
 • KorayKoray9 ay önce
  Sn Dilipak. Yazinizi okudum. Sizi tekrar objektif yazarliginiz icin tebrik ediyorum. Yazinin icerigi dogru, yaklasim ve uslup bolucu degil soldan saga, dinciden dinsize herkese, iyi yada kotu her dusunceye hitap eden bir yazi. Bravo dostum. Etrafinizda yandaslik yapan, hatta ve hatta yalakalik eden bir suru yazarin arasinda birlestirici yazilar yazabilmek korkusuz bir kisilik gerektirir. Aman sapmayin saptirilmayin. Yeni Akit olmazsa sizi alacak size is verecek her cenahtan bir suru gazete ve yayin organi cikar.
 • şenay doğan şenay doğan 9 ay önce
  allahım yüce zatının habibinin kitibımın iktidarını tez kerem eylesin inşallah

Günün Özeti