Kuzey Afganistan’dan Fergana’ya yol gider

15 Nisan 2019 Pazartesi

Erdoğan’ın Moskova ziyareti, zamanlaması ve yapılan açıklamalar birçok yönden önemli idi. Belli konularda karar verilmişti ve geri dönüşü yoktu. Bu ziyaret, bir kararlılık gösterisi idi aslında. 

Peki kime karşı? Adres belli. ABD ve AB ülkeleri.. Peki bu kararlılık ve cesaret gösterisine ne gerek vardı? Bir yandan Brexit var, öte yandan İsrail’de seçim sonrası yeni senaryolar.. Türkiye üzerinde oynanan oyunlar var.

Bakın uyarıyorum, birileri AK Parti’yi bırakıp Erdoğan’ı hedefe oturtacaklar. Erdoğan, ailesi, Erdoğan’ın şemsiyesi altına sıkışmaya çalışan politikacı, işadamları, bürokratlar, yakın çevresini hedef alacaklar. Bu komplonun arkasında Gezi bileşenleri var. Yeni bir siyasi süreç ve yeni bir oluşum için birileri kolları sıvamış gözüküyor. Aslında bu çevrelerin hedefinde Kılıçdaroğlu da var Bahçeli de, Akşener de.. İmamoğlu sadece AK Parti’ye karşı bir siyasi aktör değil, CHP’deki yeni liderlik arayışının da aktörlerinden biri olacak.

Türkiye’ye karşı bu konuda harekete geçenlerin kim olduklarını görmek isterseniz, Libya’ya bakın, Sudan’a, İran’a bakın.

13 Nisan’da gazetelerde bir haber vardı: Rusya’nın Sibirya bölgesinde bulunan Tümen şehrinde, Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi birimleri öncülüğünde operasyon düzenlendi.

Düzenlenen operasyonda tanklar, ağır zırhlı araçlar ve çok sayıda özel operasyon elemanları ve polisler yer aldı. Gece saatlerine doğru başlayan operasyon sırasında DEAŞ militanlarının teslim olmadığı ve Rus polislerine ateş ettikleri öğrenildi. Tüm şehirde yankılanan silah sesleri 2 buçuk saatten fazla sürdü. Yaşanan çatışma sonrasında DEAŞ militanlarının etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Daha önce şu mealde şeyler yazmıştım, hatırlarsanız: DAEŞ ikiye bölündü. Bir kolu Sina’da, ötekisi Kuzey Afganistan’da.. Kuzey Afganistan’a gönderilenler Fergana’dan Çin ve Rusya’nın içlerine doğru bir yol bulmaya çalışacaklar. Sina’ya gidenler, Kuzey Afrika ve Nil Vadisi boyunca, Mısır’dan Sudan’a doğru ilerleyecekler.

Aslından bu Türkistan’dan gelen unsurların bazıları, malum güçler tarafından Türkiye üzerinden geçirilerek Suriye’ye götürüldü. Orada eğitildiler, test edildiler ve şimdi yeni görev yerlerine doğru yola çıkartılıyorlar.. Hedef, bu unsurlar üzerinden Çin ve Rusya’yı köşeye sıkıştırmak, Türkiye’nin bu ülkelerle ilişkisini bozmak, İpek yolu projesini sabote etmek ve  hedef ülkelerin eli ile bölgedeki İslami hareketleri baskılamak..

Rusya Federal Güvenlik Merkezi FSB adına Başkan Yardımcısı Sergey Smirnov mart ortasında DAEŞ ile ilgili bir açıklama yapmıştı ve  Terör örgütü DAEŞ’in Afganistan’ın kuzeyini hilafetin yeni merkezi ilan ettiğini” duyurmuştu.

11 Eylül Amerika için jeostratejik açıdan bir milat oluşturdu. George W.Bush, Ortadoğu işgal gücünü “Mesih’in ordusu” olarak tanımlamıştı. Böylece yeni bir haçlı seferini başlatmış oldu. Bush NATO’yu haçlılar ordusuna dönüştürmek için her yolu denedi.. Yeni NATO böylece Amerika’nın “önleyici darbe doktrini”ne uygun olarak görev alanının dışında roller üstlenmeye başladı. Renkli devrimler, BOP, Arap Baharı, FETÖ, BÇG, PYD, DAEŞ bu yeni sürecin taşeron örgütleri gibi idi.

Soğuk Savaş bitti dense de başka bir şekilde devam ediyor. ABD Türkiye’yi kendi kampında tutmak ister. Onun için Türkiye’nin yönetiminde kendine yakın kişileri görmek istemekte, bu maksatla siyasete doğrudan ve dolaylı olarak müdahale etmektedir. ABD, Türkiye’nin Rusya ve Çin’le yakınlaşmasını

istememektedir.

Bundan sonra dünyada olacak olayların birçoğuna dikkatle bakıldığında, farklı coğrafyalarda meydana gelen olaylar arasında ortak bir bağ olduğu görülebilir. Assange olayı bana kalırsa kendinden ibaret bir olay değil. Zindaşti olayı da.

Siber saldırıların hedefindeki Türkiye, Almanya ve Azerbaycan’ı hedefe koyanlar kimler ve saldıran ülkeler ve saldırıya uğrayan ülkeler arasında nasıl bir ilişki olabilir aceba! Bakın ne Libya saldırısı, ne Cezayir, Sudan, Hindistan ile Pakistan arasındaki gerilim, bunların hiçbiri sıradan olaylar değil.

ABD’nin bölgede İsrail ile birlikte, Suudi Arabistan ve Mısır’ın desteğinde Filistin devletinin tanınması ile başlayacak süreçte yaşanacak olaylara dikkat! Kızılca kıyamet kopacak. Bu anlamda Türkiye’nin bir an önce seçim havasından çıkıp bölgedeki muhtemel gelişmelere ve sınır güvenliğine odaklanması gerek. Kudüs meselesi, sadece bölge devletlerini değil, bütünü ile İslam dünyasını ilgilendiren bir konudur.

Son olarak İsrail’in Suriye’deki İran askeri kampına saldırısını da bir kenara not edin.. Kuveyt’in Fav adasını Çin’e kiralamasını bir kenara not edin. Görünen köyün hikayesini sorarsanız, yakın gelecekte ABD çok tehlikeli bir maceraya girecek. “Fincancı dükkanına giren fil gibi” ortalığı birbirine katacak. Bölge devletlerinin sınır, rejim ve iktidar yapılarını değiştirmeye yönelik girişimlerde bulunacak. Bu tehlikeli gidişin ayak sesleri her gün biraz daha artarken, Türkiye’nin yerel seçimler üzerine polemiklerle uğraşıyor olması gerçekten ciddi bir talihsizlik.. Hele bu sürecin daha da uzamasına yol açacak yeni bir durumun faturasının bu şartlarda daha da ağır olmasından kaygı duyarım. Bu sorumluluk aslında sadece AK Parti’ye değil, muhalefet partilerine, vakıflara, derneklere, basınımıza da düşen bir sorumluluk..

Zaten giderek daha vahim bir hal alan dünya barışına yönelik tehditler, ABD’nin muhtemel yeni bir hamlesinden sonra geri dönüşü mümkün olmayan, faturası çok ağır olacak yeni bir krizin başlamasına sebeb olabilir. Bu durum sadece bölge devletleri için değil, tüm dünya için ciddi bir ekonomik ve siyasi krize sebeb olabilir!

Sabırlı ve dikkatli olmak zorundayız. Bundan sonra her şey mümkün. Trump ve Siyonist lobi, yokuş aşağı koşar gibi gidiyor. Kim bilir belki de, bu yaptıkları ile kendi cehennemlerine kendi sırtlarında odun taşıyorlardır. Değil mi ki, “Hak şerleri hayreyler, sen sanma ki gayreyler, Arif anı seyreyler, Görelim Mevlam neyler, Neylerse güzel eyler!” Değil mi ki, “karanlığın en koyu anı, aydınlığa en yakın olduğumuz zamandır.”

Yeter ki biz, Allah’ın bize yardımının ulaşmasını engelleyen cahillik ve zulümden, fısk ve masiyetten nefsimizi temizleyelim. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • nuganuga8 gün önce
  Alimlerin hadis aciklamalarina gore ABD Irana saldirir buyuk savas cikar. 3. Dunya savasi baslar. Allah gaybi peygamberlere ve onlarin varislerine de bildirir.
 • hb38hb388 gün önce
  Aslından bu Türkistan’dan gelen unsurların bazıları, malum güçler tarafından Türkiye üzerinden geçirilerek Suriye’ye götürüldü. Orada eğitildiler, test edildiler ve şimdi yeni görev yerlerine doğru yola çıkartılıyorlar.. "Hedef, bu unsurlar üzerinden Çin ve Rusya’yı köşeye sıkıştırmak, Türkiye’nin bu ülkelerle ilişkisini bozmak, İpek yolu projesini sabote etmek vehedef ülkelerin eli ile bölgedeki İslami hareketleri baskılamak.."Ne demek malum güçler bizim ülkemiz üzerinden geçirmişler.....desene ülkemiz yol geçen hanı olmuş....
 • nostaljinostalji8 gün önce
  Nereye çıkarsa çıksın cehenneme kadar yolar var. Bize ne Afganlılardan ?
 • nostaljinostalji8 gün önce
  Afganistan Hindistan,Pakistan ,iran Suriye bunlar gereksiz ülkeler ve nüfuslarında fazla,boşuna besin tüketiyorlar ,zaten dünya kaynakları da kısıntılısanırım oradan cehenneme giden bi yol varve bu ülkeler yok edilse kimin umurunda * benim değil! Hatat sevinirim.
 • kemal peközkemal peköz8 gün önce
  Agzina saglık cok güzel bir yazı
 • DoğuDoğu8 gün önce
  Allah razı olsun hocam
 • nostaljinostalji8 gün önce
  Kuzey Afganis,tndan Ceheneme yol gider. !Onların cehenneme kadar yolları var.
 • FerhatFerhat8 gün önce
  (Allah’ın, gaybları en iyi bilen olduğunu hâlâ anlamadılar mı?) [Tevbe 78]___________________________________________________(De ki: Gaybı bilmek Allah’a mahsustur.) [Yunus 20]__________________________________________________________________________(Göklerin ve yerin gaybı Allah’a aittir.) [Hud 123, Nahl 77]____________________________________________________________(De ki: Göklerde ve yerde gaybı Allah’tan başka bilen yoktur.) [Neml 65, Hücurat 18]___________________________________________Gaybı Peygamberler de bilmez. Bu konudaki birkaç âyet-i kerime meali şöyledir:________________________________(Ben gaybı da bilmem.) [Enam 50, Hud 31]__________________________________________(Gaybın anahtarları Allah’ın yanındadır.) [Enam 59]_________________________________________(De ki: Eğer ben gaybı bilseydim elbette daha çok hayır yapmak isterdim.) [Araf 188]________________________________________Gaybı cinler de bilmez. Bir âyet meali: (Cinler gaybı bilselerdi, zelil edici azap içinde kalmazlardı.) [Sebe 14]
 • Haydar Haydar 8 gün önce
  Rızkın onda dokuzu ticarette. Allah subhanehu ve teâlâ ile yapılan ticaret mi yoksa beşeri ticaret yalan dolan hile hurda malı teslim etmeme teslim alıp ödememe . Bu mu Rasulullah sav min kârlı ticareti. Bu diyen kurana Rasulullah sav me iftira atıyor. "Hani bizi aldatan bizden değildi." Bu millet kimden.?
 • Haydar Haydar 8 gün önce
  Maide suresi 35 size ne anlatıyor?
 • yılmazyılmaz8 gün önce
  sıla adlı kullanıcı ilk soruna cevap vereyim oku bakayım: senin solcu geçinen cehepen hangi neden ile bir zamanlar yıkmak istediği, yobaz dediği saadetle kol kola girebiliyorsa, türk ülkücüsü geçinen iyi partililerin kürt ırkçısı pkkayla kolkola kanki olabiliyorsa bizde onlara gıcık olsun, ar olsun, çatlasınlar, patlasınlar diye REİS diyoruz RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a varmı ötesi!
 • jfddjfdd8 gün önce
  Gaybi bilgilere gore Israil Irana saldiracak. Iran misilleme yapacak. Bunun uzerine ABD korfez 4lü ulkeleri ile Irana saldirir. ABD Iranin heryerine fuze yagdirmaya baslar ve havadan saldirir karadan saldirir. Iranda ABD donanmasini batirir ve korfezulkelerine fuze yagdirir ABD Kufe de 60 bin sii yi katlettikten sonra savasi kaybeder Irani destekleyen Rusya Avrupaya saldirir yakip yikar boylece nukleer savas baslamis olur
 • dunyadunya8 gün önce
  Gaybi bilgilere gore Israil Irana saldiracak. Iran misilleme yapacak. Bunun uzerine ABD korfez 4lü ulkeleri ile Irana saldirir. ABD Iranin heryerine fuze yagdirmaya baslar ve havadan saldirir karadan saldirir. Iranda ABD donanmasini batirir ve korfezulkelerine fuze yagdirir ABD Kufe de 60 bin sii yi katlettikten sonra savasi kaybeder Irani destekleyen Rusya Avrupaya saldirir yakip yikar boylece nukleer savas baslamis olur
 • ifjknifjkn8 gün önce
  Gaybi bilgilere gore Israil Irana saldiracak. Iran misilleme yapacak. Bunun uzerine ABD korfez 4lü ulkeleri ile Irana saldirir. ABD Iranin heryerine fuze yagdirmaya baslar ve havadan saldirir karadan saldirir. Iranda ABD donanmasini batirir ve korfezulkelerine fuze yagdirir ABD Kufe de 60 bin sii yi katlettikten sonra savasi kaybeder Irani destekleyen Rusya Avrupaya saldirir yakip yikar boylece nukleer savas baslamis olur
 • bdjybdjy8 gün önce
  Gaybi bilgilere gore Israil Irana saldiracak. Iran misilleme yapacak. Bunun uzerine ABD korfez 4lü ulkeleri ile Irana saldirir. ABD Iranin heryerine fuze yagdirmaya baslar ve havadan saldirir karadan saldirir. Iranda ABD donanmasini batirir ve korfezulkelerine fuze yagdirir ABD Kufe de 60 bin sii yi katlettikten sonra savasi kaybeder Irani destekleyen Rusya Avrupaya saldirir yakip yikar boylece nukleer savas baslamis olur
 • difnusdifnus8 gün önce
  Gaybi bilgilere gore Israil Irana saldiracak. Iran misilleme yapacak. Bunun uzerine ABD korfez 4lü ulkeleri ile Irana saldirir. ABD Iranin heryerine fuze yagdirmaya baslar ve havadan saldirir karadan saldirir. Iranda ABD donanmasini batirir ve korfezulkelerine fuze yagdirir ve 3.dunya savasi baslar
 • Erdem Erdem 8 gün önce
  YorumlarI okuyunca siyasilerin duyarsizligi, goze bata bata yapilan menfaat mücadelesi, tabandan gelen sesin duyulmamasi, ekonomik buhran millet bir şey yapamaninmilletimiz çok gergin
 • duranduran8 gün önce
  Gaybi bilgilere gore Israil Irana saldiracak. Iran misilleme yapacak. Bunun uzerine ABD korfez 4lü ulkeleri ile Irana saldirir. ABD Iranin heryerine fuze yagdirmaya baslar ve havadan saldirir karadan saldirir. Iranda ABD donanmasini batirir ve korfezulkelerine fuze yagdirir ve ABD savasi bir yerden sonrakaybeder Rusya Irani destekleyecek ve Avrupaya saldiracak yakip yikacak ve boylece 3.dunya savasi baslamis olacak.Nukleer savasa donusecel
 • abdullah ademoğluabdullah ademoğlu8 gün önce
  ''Aslından bu Türkistan’dan gelen unsurların bazıları, malum güçler tarafından Türkiye üzerinden geçirilerek Suriye’ye götürüldü'' cümleni bir açıkla bakalım. esad kardeşimizken mi yaşandı bu olaylar.. hani şu sınırları kaldırdığımız dönemde.. yoksa esed demeye başladığımızda bu kadar insan sınırımızda bu kadar önleme rağmen nasıl geçti o tarafa..kobanide olduğu gibi törenle mi geçirdiniz yoksa
 • HiraHira9 gün önce
  Ferhat kardeşim şu Paristen İran'a götürülen siyasi mehdiyi açabilir misin rica etsem. İsrailiyat kökenli mi şu literatürümüze giren mehdi meselesi sence???
 • مرحبا مرحبا 9 gün önce
  Sayin hocam, zamanında ve yerinde yazı vesselâm
 • FerhatFerhat9 gün önce
  Dümenimizi sağa kırsakta (NEO LİBERALİST MASON LOCA), sola kırsakta (SOSYALİST/KOMMUNİST loca) duvara toslamaktan kurtulamayacağımızı kavramamız gerek. Er ve geç bu gerçekler ile yüzleşmemiz lazım.Müslümanlar için en hayırlısı tez vakitte derin uykudan uyanarak kendi gövdemiz üzerinde dik durmaya gayret göstermeliyiz. Aksi takdirde birileri bizi saga, sola savurup 1. dünya savaşında olduğu gibi daha önce kazdıkları çukura iteceklerdir. Zira ideolojik olarak iki guruba ayrilan Mason locaları aynı iradeye bağlı ve aynı derin güçler tarafından yönetilmekte. Nitekim Masonik derin güçler 300 yıllık projelerinin son kademelerine yaklaşmış gözüküyorlar. ABD ve İtrail'in bulunduğu Neo liberalist mason loca ları sahte Mesih in gelişine bölgemizde zemin hazirlamakta. Rusya'nın, İran'ıntaraf olduğu Sosyalist / KOMMUNİST mason locaları ise büyük bir ihtimal sözde hz. Mehdi'nin gelişine zemin hazirlamaktalar. Zira bu iki loca geçmişte olduğu gibi danışıklı dövüş yaparak bir kaos ortamı yaratma peşindeler. İran İslam inkilabını hatırlayan arkadaşlar iyi biliyorlardır muhakkak. Humeyni Paris'te kimin özel uçağı ile İran a gelerek inkılap yaptı? Yani bu inkılap kimin iradesi ile gerçekleşti. Nasıl Fetö NEO LİBERALİST locaların örgütlediği hain bir taife ise BÇG de SOSYALİST/DEMOKRATİK AB ve Rusya odaklı mason kocalarının çıkarları için faaliyet gösteren bir taife dir. Mesala Merkel ve Putin GOLDEN EURASİA isimli bir mason locasinda birader olarak faaliyet göstermekteler. Her ikisininde misyonu YENİ DÜNYA DÜZENİNİN alt yapısını oluşturmak. Kısacası Allah cc tek kudret sahibi olduguna iman etmediğimiz ve Allah Teala'nın iradesine teslim olmadığımız müddetçe bu iblislerin oyunlarina karşı muvaffak olamayacağını. Allah cc istedikldten sonra bir yaprak bile düşmez. Selam ve sular ile
 • RabiaRabia9 gün önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Allah'a ve Resulüne karşı savaş açanların ve yer yüzünde bozgunculuğa çaba harcayanların cezası, ancak öldürülmeleri, asılmaları ya da elleriyle ayaklarının çaprazca kesilmesi veya (o) yerden sürülmeleridir. Bu, onlar için dünyadaki aşağılanmadır, ahirette de onlar için büyük bir azab vardır.maide süresi 33ayet.sayin Dilipak daha sonraki ayetlerde bu uygulamalara gerek kalmadan Tevbe edenlerin bağışlandığını ve hırsızlık yapanların caydırıcı bir ceza olarak ellerinin kesilmesini ayetlerden okuyoruz.israilogullari ademoglunun öldürme özelliğini almış ve yıllarca uygulamıştır.sabra ve satilla katili Ariel Şaron un nasıl bir halde murdar olduğunu gördüler.bunlari hatirlasinlarki zulmedenlerin sonu cezası dünyada verilir Ahirette ise daha aşağılayıcı bir azap vardır.elhamdulillah.gunde 8 defa ameliyat olduğunu görmüştük.belirttigim ayete göre hakimlerin kendi aralarında karar vermeleri gerek.oylar çalınmış mı çalınmış.hirsizlik yapılmış mı yapılmış.biz hukuk devletiyiz.boyle yaşıyoruz.fakat batı da hukuk bizim için isletilmiyor bunu onların eksikliği olarak görüyorum ve dışardan bakınca hiç de adaletli bir batı yokbenim gözümde.sayin Dilipak size soruyorum sizce nasıl bir seçim süreci gecirdik.ysk da halkı oyaliyormu nedir.neden suçlu insanlar aday yapıldı.teroriste terörist demeyen arkadaşlar diyen birisi nasıl genel başkan yapılıyor.ille kendi canlarının yanması mı lazım maazallah.bu kötülük yapanlar da her hile var.aldanmasinlar.Allah haktan yanadır.iyi insanlar başa geçerse en azından paralar kötülere gitmezdi. ben Mansur Yavaş a nasıl guvenebilirim.hakkinda okadar suçlama varken.secimler iptal edilmeli.biz hazırız.secmen hazır.balik baştan kokmuş.zararin nerdesin den dönülürse kardir.zannetmekle gerçekler hiç aynı değildirler.Binali Yıldırım veAk Parti'nin yükselişi çok yüksekti.cekemediler.yillar önce artık dünyada siber saldırıların olacağını birisi söylemişti.feto teknoloji ye hakim.bunlar zulmediyorlar.isinamazsiniz dengesizdirler öyle bir olurki siz beka için susarsiniz onlar size bağırmaya kızmaya başlarlar.bunlar hain .hainler devlet batirirlar komut almadan konusamazlar.fakat çok korkaktirlar.Allahtan çok insanlardan korkarlar oyuzden iflah olmazlar.bunlar münafık münafığı azarlayacaksin der Kur'an'ı Kerim.alimlere değer verilmeli.dinlenilmeli.onlar hangi ortamda olursa olsun sağlam duran insanlardır.herkes bir şeylerden korkuyor anlaşılan. inşaallah bu seçimler Karaoğlan işine dönmez.uyan müslümanlar. ben müslümanlardanim.sayin Dilipak size yorum yazanların haleti ruhiyesine inaniyormusunuz.secim öncesi ve sonrası olarak bu sorumuda yanitlarsaniz çok teşekkür ederim.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • Fk den sılayaFk den sılaya9 gün önce
  Yav he he sıla. Ne kadar kötü iş varsa önceden yoktu. Bu Tayyip yaptı. Önceden 7 ye bölünmüştü Türkiye. Bu adam 2 ye düşürdü. Birisi cumhur diğeri millet ittifakı. Bundan sonraki liderde inşaallah bir çatı altında birleştirecek. İyiye gidiyoruz iyiye. Ama devlet olarak. Birde millet üzerine düşeni yapsa. Şu sıla gibilerin fitnesine düşmese. Birde faizi bıraksak. İşte ozaman bu adamların çarkına tüküreceğiz.
 • hercaihercai9 gün önce
  okyanus da hirsiz galiba fetocu gafil!
 • Kadriye ErtuğrulKadriye Ertuğrul9 gün önce
  Abdurrahman bey her degindiginiz husustaki fikirler benim düşüncelerimle uyum halinde .Ve paylasim yaparak bunların bilinmesi yoluyla hakikatlere katkida bulunduğumu söyleyebilirim .Müsluman her alanda heleki boyle bir vatanin evladıysa bunlardan uzak kalamaz .Rabbim kaleminize kuvvet yüreğinize selamet versin inşaallah.
 • dededede9 gün önce
  biz bir secimi bile beceremeyen, kendi kendine düsman bir milletiz disardaki düsmanla nasil bas edecegiz. toplum akp li olan olmayan olarak bicak gibi birbirinden ayrilmis ve birbirine düsman edilmis. ölümüyde 50 yildir zaten ölü topagi vardi hicbir basari saglayamadik hicbir konuda az biraz tarim hayvanciligimiz vardi oda elimizden kayip gitti. sanirim emperyalistlerin kölesi olmaya hizlica kosuyoruz
 • HarunHarun9 gün önce
  ABD nin muhtemel bir hamlesi geri dönüşü olmayan bir yola sürüklemeden önce, okul kantinlerinde çocuklarımıza yedirilen gıda (zehirlerin) neslimizi tehdidine daha çok hassasiyet gösteren bir yazı kaleme almanızı da istirham ederim.
 • aliali9 gün önce
  yapılan zülme rıza mı gösterelim. dilipak 
 • Hırsız vaaar....!Hırsız vaaar....!9 gün önce
  okyanus>>>>"hocam isi gucu birakip gecersiz oylarin pesine dusen bir hukumet var sanki ulkede hic sorun yokmus gibi issizlik kol geziyor 2 senedir is bulamiyorum bence ibb biraksinlar onemli islere el atsinlar..." GEÇERSİZ OY DEĞİL .....BİRİLERİ TARAFINDAN GEÇERSİZ HALE GETİRİLEN OYLAR....ORGANİZE OLARAK ÇALINAN OYLAR....SAHTE SEÇMENLER....TAŞIMA SEÇMENLER....HABERLERİ OLMADAN SEÇİM KAYDI SİLİNENLER..ve nedense hep Ak Parti aleyhine ! .....
 • volkanvolkan9 gün önce
  Savaş geliyor savaş ne krizi! Bırakın şu dünya sevgisini Haçlılar sizi yok etmek için her yolu deniyor siz hala para para diyorsunuz
 • SılaSıla9 gün önce
  maveraVEyazıyorum............ Lütfen hakaret edeceğinize fikri alternatifler üretin. Fetönün EN büyük ortağı olan Reisinize neden tek kelime etmiyorsunuz????????????????????????????1-Üretimi bitiren,2-Avrupadan hibe dilenen3-Heryeri Betonla kapatan4-İşsizliği%60lara çıkaran5-Örtüleri hayasızlaştıran6-Örtünenleri hayasızlaştıran7-Müslümanları birbirlerine kırdıran8-TorpilVErüşvetleVE sadece hileyle iş gören 9-Sadece kendi partisine başkanlık eden, Diğerlerini hain gören10-Allah'ın adını sürekli anan AMA işlerinde islamdan uzak olan11-Sabah akşam konuşarak, sadece konuşarak yorulan HATTA milleti yoran12-Çocuklarını Yurt dışında okutan AMA mesleklerini yapmayan (TEk işleri BAbalarının çaldıklarını sayan)13-İşlerini küfür ve hakaretle gören14-Milleti soğana muhtaç eden15-Fuhşu-Genelevlerini- Günlük kiralık evleri bütün yurda yayan Ve bunlardan vergi alan16-Timurtaş hocanın oğlunu kumar işlerinin başına getiren17-Gençleri okuyan işsizler olaması için her yerde ÜNVsite açan.18-Allah'tan korkmayan, kuldan utnmayan(Şu son seçimlerdeki durumuna baksın inanmayan)19-MÜltecileri; ABnin rüşveti karşılığında kabul eden(Bakma sen müslüman edebiyatına)20-Sayısız PAvyon kralını-kraliçesini Devletin resmi sanatçısı yapan Ve bunla övünen21-Tiyatrocu VE sinemacılara gençleri daha da ahlaksızlaştırması için; oyun başınaV
 • maveramavera9 gün önce
  ''Son nokta''rumuzunuda iyi seçmişsin tamda size uyan bir rumuz halk size son noktayı koyalı epey bir zaman oldu.Bu Ülkede kurt sürülerinin arasına gizlenen sırtlanlar gibisiniz,kendinizi gizlemeyi iyi biliyorsunuz zaman geliyor hdp li zaman geliyor chp li zaman geliyor sp li kısacası her ortama göre kostümünüz var,boşuna çabalamayın bu Ülkeye artık nifak saçamayacaksınız,sizin tasmanızı tutan sahiplerinizde bunun farkında fazla kasmayın kendinizi rahat bırakın....
 • okyanusokyanus9 gün önce
  hocam isi gucu birakip gecersiz oylarin pesine dusen bir hukumet var sanki ulkede hic sorun yokmus gibi issizlik kol geziyor 2 senedir is bulamiyorum bence ibb biraksinlar onemli islere el atsinlar yoksa gidisat kotu duvarlarimi yaliycaz birakin bekayi aciz ac hukumet ekonomye baksin lutfennnnn ekonomi cozum bulun lutfennnnn....
 • REİSREİS9 gün önce
  Bir ÜLKE"'de ALLAH'a (cc ) İMAN edenler ileKÜFR'edenler birlikte yaşayamaya zorlanırsa" KAOS" HAYAT TARZI OLUR .FETÖ, Allah'sız dinsiziCHP DHKPC kızılbaş beyaz TÜRK'üHDP PKK zerdüşt KÜRT'üİP,sahte ülkücüSP,münafığıTopu ve TANRI'ları kaybedecek
 • sonrasonra9 gün önce
  Türkiye kendisi yaptı herşeyi boşuna mağdur edebiyatı yapmayın. hep mağdur hep mağdur kim kimlerle iş yaptı biliyoruz yıllarca Amerikancı olun sonra Rusyacı olun bu işler ikili oynama ile olmuyor. ne olduğun belli olsun. Türkiyede tüm siyasiler zaten değişecek bunlar 25 yıldır aynı yüzler kusura bakmada aynı adamları son 20 yıldır görüyoruz çözüm üretende yok zamanında fetocu olanlarda şimdi feto düşmanı olanda aslında hepsi aynı partileri kuranlar aynı cenahta yer alanlar. birilerine dokunursalar sizde yanacaksınız diye korkuyorsunuz. birgün çıkında AK Partiyi nasıl kurduğunuzu açıklayın ozaman dürüst olun kimlerin desteği ile hangi uluslararası güçlerin yardımı ile kuruldu onuda söyleyin
 • KerimKerim9 gün önce
  İş hayatı durdu, işsizlik zirve yaptı, döviz hiç durmuyor... bunlar içerideki gelişmelerBir de dışarıdakiler varf35 , s 400 bütün komşularla kavga halindeyiz, doğu akdenizi kaybediyoruz (Serdar turgutu okuyun lütfen)Bütün bu karmaşada ve gerçek beka sorunları varken hakkı olan başkanlığı rakibe vermem diyorlar. İnat edip seçime giderler de imamoğlu %55 oy alırsa ne diyecekler? Dostun acı söylemeye devam etmesi gerek eğer gerçek dost ise.
 • FerhatFerhat9 gün önce
  Siyonizm son 20 yıldır altın çağını yaşıyor. Bunuda malesef suret İ haktan gözükenve bize sağ yanımızdan yaklaşan yerli müfsidlerin sayesinde başarabiliyorlar. Kısacası bize sağdan da yaklaşanlar, soldanda yaklaşanlar özünde aynı kabloya bağlı ve aynı Satanist masonların iradesine bağlı olaniblisin yerli misyonerleri. Siyonizm malesef son 20 yıldır yerli işbirlikçilerin sayesinde altın vuruşunu gerçekleştirdi. Zira mevcut siyasi iktidar chp nin 100 yıllık bir zaman zarfında inkılaplar ile başaramadığı ahlaki yozlaşmayı ve ekonomik teslimiyeti son yirmi yıl içinde başardı. Zira mevcut siyasi iktidar millitemizin siyonizme karşı direnç ve iredesini kırılmasını hedefleyen ve Tanrılarının iblis olduğuna inanan Satanist vemasonik güçlerin bize dayattığı sapkın ve azgın AB reform ve projelerini onaylayarakToplumun milli ve manevi değerlerini yozlaşmasını başardı. Kısacası Sosyal, ekonomik ve Aile politikalarında satanist ve masonik bir kuruluş olan AB reform ve pojelerini şeytanice uygulamaya koyarak toplumda çekirdek aile yapısını ifsad olmasına sebebiyet verdi. Sosyal ve eğitim alanlarında cinsiyetler arası eşitlik adı altında her türlü sapkınlığın yağınlaşmasının önünü açtı. Dahasıda Kadın haklarıve özgürlük adı altında Kadın ve LGBT lilere yasal anlamda sonsuz özgürlük tanıyarak, kadınlarımızın ve kızlarımızın asi leşmesini sağladı. Mason locaların talimatları doğrultusunda öz değerlerimize savaş açtı, fakat sadece türban yasağını kaldırdığı içn de Halife olarak görüldü.Türbanı serbestleşti fakat o türbanın altındaki beyinleri feminismile zehirledi. İslam ahlakının yerine kadınlarımızın ve kızlarımızın zihinlerine feminizmi ve materyalizm gibi gayri milli ideolojileri yerleştirerek akıllarını başlarından aldı. Neticede Ailenin ve toplumun reisi konumuna gelen Kadın ve Transsexueller toplumun efendisi ve reisi oldu.Ekonomide siyonizmin şeytani çıkarları doğrultuşnda Liberalizmin öngördüğü şekilde serbest piyasa odaklı özelleştirmeler gerçekleştirerek yer altı ve yer üstü kaynaklarımızın gasp edilmnesini sağladı. Ülkemizin ve halkımızın yeğene bağımsızlığı olan tarımı ve endüstimizi syionist/AB Masterplanları doğrultusunda minimuma düşürerek ülkenin u ekonomik iradesini kırdı ve dışarıdan müdehleye karşı kırılgan duruma getirdi. olduğu gibi Siyonizm yeni dünya düzenini kurabilmesi için dünyamızda kontrollü bir şekilde kargaşa ve kaos ortamı yaratarak aslı hedeflerine ulaşmayı amçlamakta. Ve bunuda kurmuş olduğu satanist Mason Locaların yaqrdimi ile başarabiliyor. Bir Kargaşa ortamı yaratabilmek için şartların olgunlaşması gerekiyordu. Şu an bu şartlar hiç olmadığı kadar uygun. Zira bütün coğrafyamız Masonik derin gücün iradesine tabi olmuş vaziyette.Kısacası Siyonizm son round una çıkoyor ve taşları yerinden oynatmayı hedefliyor. Nitekim siyonizmin ülkemizde kurmuş olduğu Liberalizm odaklı sapkın ve azgın düzen 200 yıldır siyonistlerin çıkarına işlemekte. Daha önceden NEo-Liberalist Locada faliyet gösteren Feto ve onun ülkemizdeki kurumlaşmasını sağlayan işbirlikçi siyasiler, şimdi Sosyalist ve komünist Locaların tarafına geçerek Askeriyede ve devlet dairelerinde bu gurupların kadrolaşmasını sağlamakta. Fakat unuttukları tek şey var bu ili gurubu, yani Putin İ, çin İ yönetende, ABD yi ve itraili yöneten derin güçler aynı güçler. Masonik derin güç bilinçli şekilde iki gurubu birbiri ile çatıştırarak kaos ortamı yaratmakta.Neo concu itrail ve ABD biryandan İncirlik üzerinden suriye ve ıraka tonlarca silah yigarken ve sahte mesihin gelişine Zemin hazıorlarken, diğer taraftanda derin gücün Paristen özel uçağa bindirirerek İrana götürdüğü siyasi iktidar Mehdi nin zuhuruna hazırlık yapmakta. Kısacası bu iblisin veletleri ve onların yerli misyonerleri kıyamet savaşının fitilini ateşlemiş gözüküyorlar.
 • Veysi Veysi 9 gün önce
  Devletin dini,temeli adalettir. Olmayan devlet er yada geç yıkılmaya mahkumdur. Ve o yıkım zalimide mazlumuda beraberinde götürür. Bizim başımıza gelecek olanda bu gidişle yıkımdır.
 • VeysiVeysi9 gün önce
  Sayın AHMEDİHANİ:istekleriniz çok makul ve insancıl.vede olması gereken. Memlekette olan şu:Kötü yönetim, israf ve rant üçgeninde ve yine kim ne derse desin tamamen bir gizli ajanda temelinde yürütülen ekonomi ve tarım politikalarının tamamen iflas etmesini gizlemeye dönük suni gündemler,hayali korkular oluşturuluyor. Ve bu algılar vasıtası ile kitle konsolidasyonu sağlanıyor. Nihai amacının ortadoğudaki 22 ülkenin sınırlarının değiştirilmesi olduğu söylenen BOP projesinin eski eşbaşkanının politaka ve siyasetinde millet menfaati beklenebilir mi?
 • şükrü onukşükrü onuk9 gün önce
  Müstakbel Büyük elçi, eğer beni B. Elçi yaparsanız ben Türkiye'ye ayar çeker , her konuda baskı uygularım demiş. Bu ne öz güven , her halde basını takip etmiyor , daha dün Fransız vekiller salonu terk etmek zorunda kaldılar . Her halde bu zata Türkiye'ye gelmek nasip olmayacak . O kadar ezberleri bozuldu hala , Türkiye bize mecbur politikalarına kuyruk olmuşlar . Anlaşılan Beka konusunda bizimkilerden de gerideler . Hep Abd bu diye algılarda büyütmüşüz , her zaman en iyi düşünür , onların düşündüğüne aklımız ermez , siz,siz olun Abd aleyhine bir söz ve çaba içine girmeyin ileride tahmin bile edemeyeceğiniz bir fatura karşınıza çıkar neye uğradığınızı şaşırırsınız falan , filan .Korkarak , korkutularak bir yere varılamayacağını , her konuda Abd ye , Ab yepayanda olanlariğdiş edilmişOrta doğudaki bir çok devlet ve özellikle Bae ve Suudi kırallarının durumuna düşer. Adamlar kendilerinden bir kısım topraklar alınıp yeni Filistin devletinin bu topraklardan oluşturulması tezine dünden razılar . Şimdiye kadar bize bir şey olmadıysa bundan sonra da bir şey olmayacaktır . Ülkelerin kaderini ülkelerin kendileri çizer . Şahsi , küçük, nefsi hesaplarının peşine düşenler umduklarını da bulamaz , ulaşmak istedikleri yere de varamazlar . Tarih bu konuda en iyi şahittir.
 • AliAli9 gün önce
  Hocam bizdeki krizi yazin Dolar Euro aldi basini gidiyor hersey zamlandi güclü Ülkemiz iki haftadir gecersiz oylari sayamiyor Sayin Imamogluna yapilan haksizlik zulüm ona olan saygi sevgiyi kat kat artirdi dis güclerle nasil savasacagiz acaba
 • yazıYORUMyazıYORUM9 gün önce
  "Son Nokta" rumuzlu FETÖ iti bu halk önce sizi başından def edecek sonfedailerinize kadar hepinizin iflahını kesecek, ABD-İsrailin içimize soktuğu pislik bir güruh olduğunuzu bu halk gayet net bir şekilde gördü, sizin o deyyus hoCIA nız ya ABD de geberip gidecek yada bu ülkenin meydanlarında bu milletin tükürüğüyle rezil ve sefil bir şekilde bok çukurunu boylayacak. Sizin gibi hayal dünyasında yaşayan ahmaklar da kaçınılmaz akıbetinizi beklemeye devam edeceksiniz, bu milletin nefesini her an ensenizde hissederek korku içinde yaşayarak gavur kucağında atıp tutmaya ne zamana kadar devam edeceksiniz!Hep birlikte göreceğiz.
 • Gölovalı Gölovalı 9 gün önce
  Sayın dilipak yine komplo teorilerini bi sayfaya doldurdun sapla samanı ve insanların aklını karıştırdın. Basit olarak size ve yandaş tarafa soruyorum ekonomi iyi mi kötümü iyiyse kazanımları kötüyse nedenlerini yaz
 • AsafhanAsafhan9 gün önce
  Selamun aleyküm hocam Allah sizden razı olsun güzel konular işliyorsunuzFakat ilmin sırlarını ulu orta ifşa etmek insanları uyandırayım derken şeytana yeni yöntemler sunmak olabilir dikkat etmek lazımHatırlayınız ki hz yakup evlatlarına Yusuf daha küçük ya size kurt saldırırda kardeşinizi koruyamazsanız demiştide yusufun kardeşlerine bir yöntem sunmuş olmuştuHer ne olursa olsun Haktan geldik ve dönüşümüz Hakkadır Hakikatleri Salih amel sahipleri ile istişare edip gereken ne ise mücadele etmek üzerimize şartMilletimizde şöyle bir durum hasıl oldu herkes ben devleti nasıl kendi menfaatime kullanabilirim derdine düştü kimse ben Devletimiz için ne yapabilirim düşüncesinde değil demiyorum fakat çoğunluk arz eden bir durumla karşı karşıyayızAllah sonumuzu hayretsinSelam ve dua ile...
 • MALKOÇMALKOÇ9 gün önce
  PKK + FETÖ +IŞİD+DHKPC = (CİA+ MI6+ MOSSAD).......YANİ USA , İNGİLTEREVE İSRAİL.... ANCAKDÜNYANINENTEPETERÖRÖRGÜTLERİ İMF VENATO' dur..... İMF= EKONOMİKTERÖRÖRGÜTÜ...NATO=SİLAHLITERÖRÖRGÜTÜ.... ELALARINI ELALARINI ALAYININ, ALLAH VERSİN BELALARINI... AMA SONLARI GELDİ ...BÜYÜK BOZGUNONLARI BEKLİYOR....1 MARTTEZKERESİNİN REDDİONLARIN SONUNU 50 YIL BERİYE ÇEKTİ...YANİ TÜRK MİLLETİNİNGAZİ MECLİSİ.... CONİLER KOCA KIÇLARINI KALDIRMAK ZORUNDA KALACAKLAR... SEYRİ ÇOK KEYFLİOLACAK...ŞİMDİ BİLME DAYALI EĞİTİM ,ÜRETİM ZAMANI ....LİYAKAT VE AHLAK... 20 YY TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İDİ , 21 .YY daTÜRKLERİN YÜZYILI OLACAK....YAŞASIN AVRASYA BİRLİĞİ....
 • İŞSİZLİKİŞSİZLİK9 gün önce
  Hocam medya bitik. İşsizlik rakamları açıklandı, yeni akit okuyucusunun bu haberi öğrenme hakkı yok mu, neden görmezden geliniyor bu kadar önemli bir konu. Sözcü'den mi öğreneceğiz memlekette neler olduğunu.
 • YAndaş aYAndaş a9 gün önce
  YAndaş asalaklarına kendilerini savunduranlardan daha zavallı kim olabilir???20 sene öncesinin gazeteleri; ölümüne(Kimin haklı-haksız olduğuna bakmaksızın) solun liderlerini savunuyordu. Şİmdi roller değişti;_______________________________________________Muhafazakar görünümlü ya da liberal; bütün medya ve gazeteler; ölümüne REislerini savunuyor(En çok da; kendini müslüman addeden islamsızlar... Adil şahitler olacaklarına, hakkı tutup kaldıracaklarına.......... REİSLerinin kulu-havlayan köpekleri olmayı yeğliyorlar ). REislerinin UMurunda NE dolar VAr, ne de ekonomi, ne işsizlik, ne de gençlik, ne din, ne de ahlak..... vb.____________Tek derdi-sevdası var o da "başKOLtuk-başMakam ". Bilse ki LGBTli bireylerin hakkını savunarak iktdarını koruyacağını. Hiç düşünmez doldurur_____________________________ onlarla bütün yol arkadaşlarını.(Diğer yorumcu abiler-ablalar gerçekleri yorumuma kattığım için biraz kızabilirler ama Nyapym??? "Her nemrutun bir Musa'sı mutlaka vardır.")_____________________________________________________________________— Allâh’a değil, taptığın evhâma dayandın; (Allah'a değil, yandaşlarına dayandın)__________Yandınsa eğer, hakk-ı sarîhindi ki yandın.(Yediğin NAneler bini geçti)____________________Meflûc ederek azmini bir felc-i irâdî,(Çalışmayı bıraktın, sadece çalmayaVe ithalata baktın)___Yattın, kötürümler gibi, yattın mütemâdî! (Zannettin ki; sadece ithalat yaparak iktidarın süreceğini??)________________________________________________________________Mâdem ki didinmez, edemez, uğraşamazsın; (Madem ki elinden iş gelmiyor; O zaman defol git!)________________________________________________________________________İksîr-i bekà içsen, emîn ol, yaşamazsın.( Katar'ın bütün parasını da alsan; yine de sana ve israflarına dayanmaz.)________________________________________________________Mevcûd ise bir hakk-ı hayât ortada, şâyed,(Bir-iki iyiliğin oldu Onuda hep başımıza kalkıyorsun zatenSanki babanın hayrına yaptın???)___________________________________________Mutlak değil elbette, vazîfeyle mukayyed.(VAzifeni ; halkına büyük ihsanınmış gibi sunuyorsunAYıp ayıp..)________________________________________________________Takyîd-i İlâhî ki: Bilâ-kayd ona münkàd,(Allah her şeyi görüyor Ve Her olayın BAŞaktörüHATTA TEK )______________________________________________________________________Kalbinde cihanlar darabân eyleyen eb’âd.(Hesabını vermeden; terk-iDiyar edeceğini mi sandın??? Yol arkadaşın Fetö gibi Dünyada daSANAızdırab var!!!)_____________________Lâ-kayd olamazdın, biraz insâfın olaydı,(Azıcuk müslüman olsaydın; 18 yılda 40 tane ICEberg e çarptırmazdın gemimizi)______________________________________________________Duydukça bütün sîne-i hilkatten o kaydı.( Allah'tan halkımız hâlâ uyuyor. Gerçek yüzünü görseler; çiğ çiğ yerlerdi seni)__________________________________________________Bizim; yediğin darbelerden başımız döndü(Soğan darbesi,patlıcan darbesi, her çeyrekte yaşanan enflasyon ve işsiszlik darbeleri, askeri darbeler, yargı darbeleri, fetö darbesi, sandık-seçim darbesi, GAzeteci ve yazarların attığı başlık ve manşet darbeleri...... yaz yaz başım döndü..... bitmiyor???)__________________________________________________MAşallah SEN darbe yemekten hâlâ gocunmuyorsun. Helâl sana. Biraz da sen darbe yap Mesela işe SANDIktan başlayabilirsin??? Yürü yürüHATTA koş! eceline ya da Allah'ın planına.
 • AhmedihaniAhmedihani9 gün önce
  Türkiyenin iç barışına yönelik hiçbirşey yazmayışınızsadece dışardan gelen tehlikeye odaklanmamız acaba doğrumu mesela başkan imamoğlunu saraya davet etse görüşse muhalefete biz sizinde vatansever olduğunuzu düşünüyoruz dense sizde silahlı fetö ile silahsız ibadet kesiminin ayrılmasını yönetimden talep etsenizkhklılarla ilgili adalet düzgün işlese cemaatler arası sulh komitesi kurulsa sizde taşgetiren gibi akil insanlar sarayda haftada bir danışma meclisini toplasa kürtleri yeniden kucaklamanın yolları araştırılsa güzel vatanında bütün alevilere kucaklarımızı açsak cemevleri heyetinizce ziyaret edilsebütün partilerden bu heyete gözlemci çağırsanız 1 mayıs dostluk kardeşlik ve işçi bayramı yapılsa heray saraya rapor sunsanız hak hukuk ve adaletin tesisi için tarafsız ve tahaakyolun başkanlığında hukuk komisyonu oluşturulsa danışma meclisi gibi rapor hazırlasa eğitim komisyonu kurulsa ve her cenahtan işe koyulsa herşeyi yeniden ele alsa imam hatiplerle ilgili raporlar hazırlansaeğitime kırkelli yılını vermiş bilgeler çağrılsa görüşleri alınsa kısmi bir affla devletimiz babalığını gösterse başkanın dediği gibi devlete karşı işlenen suçlularaf yoluyla kazanılsa çokmu şey istedim ülkemde onyıl önceki havayı yakalsak ve gerilmiş insanları dostluk ve kardeşlik bayramı ile rahatlatsak ülkede bayram havası essebütün dış güçler toplansada ne ifade edergeryemi gitmiş oluruz yoksa.......
 • OmerOmer9 gün önce
  Siyasilerin pozisyonlarına ve konumlarına karşı her zaman biri ya da birileri olabilir. Bunda ayıplanacak birşey yoktur. Siyasetin fıtratında bu var. İşini düzgün yapan milleti birbirine düşürmeyen siyasetçi korkmasın. Millet onu korur ve kollar.
 • Timurlenk Timurlenk 9 gün önce
  Istanbuldaki muhtarlik seciminden önünü göremiyen Türkiye, topun ucunda. Hissiyatim Türkiyede bir darbe daha planlandi ve yakinda uygulama asamasina girilicek. Bu sefer mevcut piyonlara Ekrem I ve Canan K da eklendi. Istanbul meselesi kisa zamanda bitirilmesi lazim. Burda ahmak yandas basinda ne yazdigina cok dikkat etsin, insanlari kiskirtmasinlar düzenbazlar!
 • VeysiVeysi9 gün önce
  Bizlere bir şey olmaz. Yedi düvel gelse ne yazar. Onların atomu,nükleeri varsa bizim beratımız,bilalimiz,cengimiz,kalyonumuz,sancakımız var. Hatta ve hatta iki beyazın evlenmesinden siyah çocuk peydah edecek kabiliyette erdemli sosyete zenginlerimiz var. Sayın yazar! Bu mümtaz ve erdemliliğin zirvesi şahsiyetlerin öncülüğündeki toplumu kıçı kırık amerikamı size getirecek.hadi canım!!
 • Zekeriya Gökçe Zekeriya Gökçe 9 gün önce
  Bu Batılılar zannediyor ki bir yerlere terör ihraç edersek biz rahat ederiz insanların mallarını ellerinden alırız........ şimdi bakın bazı Batılı ülkelerde bir takım hiristiyan Haçlı teröristleri peydah oldu. Bir oyun var çocukların büyüklerin oynadığı “ papçi” hristiyan ülkelerde cami tarıyorlar. İnsanlar insanca yaşayacakları bir yer kalmıyor.Bazı aklı evveller gerçek hayata taşıyor oyunu aslında oyunun amacı tam da bu idi. Terörize edilen insanlar içlerindeki canavarı çıkaracaklar. Sonra okul basacaklar sonra insanların toplu olduğu her yere baskın yapacaklar sonra... unuttuk bunları yaptılardı.batı kendi cehennemine odun taşımaya devam ediyor.
 • HalukHaluk9 gün önce
  Dedikleriniz dogruysa bence bir cogu dogru bunlarla mucadele etmek icin Turkiyenin kaderini tek bir insanin yonlendirmesi dogru mu? Bunlarla mucadele etmek icin TUrkiyede yasayanlarin birlik ve beraberlik icinde hareket etmesi lazim degilmi o zaman diger %50 yok saymak niye
 • Son noktaSon nokta9 gün önce
  Yüzsüzlükte gelinen ennnnn son nokta; "İskanbul'u sadece biz soyabiliriz ya da sayabiliriz ya da çalabiliriz".???. "Utanmadıktan sonra dilediğini yap" hadisi şerifini kendilerine emir telakki ederek; dilediğini kuralsızca ve arsızca yapan ahmaklar. RESMEN kendi cehennemlerine odun taşıyorlar. Devletini Ve milletini düşünmeyen asalaklar.... Halkın bedduasını üzerlerine almadan............ Anlaşılan koltuklarını bırakmayacaklar. Allah'ın hükmünden razı olmayanlar... Allah c.c. SİZden razı olmayacak. ______________________________________________onları Önce REİS yaptı; Şimdi de REZİL yapmak istiyor anlaşılan. Soğanı, patlıcanı kısaca; tarımı bitirenler, eğitimi ve üretimi bitirenler; anlaşılan sandığı da bitirmeye niyetliler. Allah'a çok şükür ki halkımız bunların gerçek yüzlerini görmüyor._______________________________________ Yoksa kesin dert sahibi olurlardı. Allah izniyle de bir daha ki seçimlere kadar halkımız uyumaya devam eder inşallah. Yoksa HAlk gerçeği görürse; bu haramileri; başından biran bile; düşünmeden hemen seçimsiz def eder. Maazallah
 • Nurullah Nurullah 9 gün önce
  Birileri kaybettiğini bal gibi bildiği halde seçim sürecini bilerek uzatıyor. Tüm Türkiye'yi istanbul bld.bşk'lığına kanalize edip ülkeyi oyalıyor. Bugün Habertürk'te Serdar Turgut da yazmış, Akdeniz'i kaybediyoruz diye. Seçim sürecini uzatanlar ya öngörüsüz, şahsi menfaatine düşkün ve ferasetsiz yada ABD'den aldığı talimatı uyguluyor. Bizler seçim haberleri ile oyalanıyorken ABD, AB, Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesimi hinlik peşinde.
 • hakanhakan9 gün önce
  Abd inşaallah dağılacak... gidişatı bu yönde...zulm ile abad olanın ahiri berbad olur
 • Abdurrahman AltintasAbdurrahman Altintas9 gün önce
  Sn.Adasimin yazilarini cok begeniyorum.Her birisi tarihi belge niteliginde.Tahlilleri ongoruleri cok isabetli.Allah kendisinden razi olsun.Selam ve saygilar sunarim.
 • Haberci K Haberci K 9 gün önce
  Degerli hocam, Secim sonuclarinin iki haftadir bitmemesinin müsebbibi, Reis ,görülüyor, toplum tarafindan.Dünyayada rezil oldugumuz caba.Ekonomik kosullarda tuzu biberi.bunlari biz görürken,AKP nasil göremiyor. Yoksa kaybetmekbu kadar zormu.????

Günün Özeti