Kuşatma!

19 Ağustos 2019 Pazartesi

Şu günlerde Rusya ile bir kriz yaşanması benim için sürpriz olmaz. Türkiye, bölge ve dünya kritik bir eşikte. Suriye konusuna dikkat. Tek başına “Dahlan projesi” yürümüyor. Birileri Türkiye’ye karşı siyasi, askeri, iktisadi ve diplomatik kuşatma hareketini başlatmış gözüküyor.

Keşmir sorunu durduk yerde çıkmadı. Netanyahu’nun Hindistan ve “Bollywood aşkı” da durduk yerde ortaya çıkmadı. Doğu Türkistan konusunun daha çok gündem olması da boşuna değil. İçeriden ve dışarıdan birileri iş üzerinde.. Suriye konusu önemli. “Fırat’ın doğusu” diye oturduğunuz masada sadece Suriye, Irak, İsrail yok, bütün Arap yarımadası var. Mısır var, İran var! “Mescid-i Aksa” var! 

Bu işin bir de geçmişi var, taaa RCD’den CENTO’dan başlayan. Sonra “Çekiç Güç” var. BOP var! BOP varsa FETÖ de var demektir. İngiltere, Fransa, Almanya ve tabi Rusya var demektir.

Bu kadar kapsamlı bir gündemde S-400, F-35 çok detayda kalan konular.

Şunu görelim, ABD, Türkiye’de Suudi örneğinde olduğu gibi bir “Veliahd Prens” arıyor. Erdoğan’la masaya oturduklarına bakmayın, her şey Erdoğan sonrasına yönelik.

Çin’in ipek yolundan başka, bir de Malezya ve Endonezya’dan başlayıp Hindistan üzerinden, Türkiye’den Mısır’a, oradan Nijerya’ya uzanan bir de baharat yolu var. D-8 ülkeleri arasındaki kıpırdanma boşuna değil. Çin, ASEAN’ı adeta satın alıyor.

Mahatir durup dururken Türkiye’ye gelmedi!. Malezya’da Müslüman nüfus % 80, ama Malezya ekonomisinin % 80’i Çinlilerin elinde. Hong Kong’da kriz durduk yerde çıkmadı. Sahi Hong Kong sokaklarında niye İngiliz bayrağı değil de Amerikan bayrağı dalgalanıyor göstericilerin ellerinde?

Yarın Türkiye, Malezya ve Pakistan savunma sanayii alanında ortak yatırımlara gider ve ortak projelere imza atarlarsa bu sürpriz olmamalı. Bu 3 ülke rakip değil birbirini tamamlayan ülkeler. 3’ü birden diğer ülkelerde ortak yatırımlar da yapabilirler.. Bu üçlü Malay, Hind ve Türki İslam topluluğunu da temsil ediyor bir bakıma. Kimse bu trioyu görmezden gelemez. Ne ABD, ne AB ülkeleri, ne Rusya, ne Çin ve ne de Hindistan! Çin ve Rusya’nın sınır boyunda ciddi bir Türki nüfus var. Hindistan geçmişte Türki bir devlet idi ve Hind Müslümanlarının sayısı en büyük sosyolojik topluluk. İçinde, doğusunda batısında Müslüman bir kuşak var.

Türkiye’yi isteyenler aslında bu gücü istiyorlar ve bu hazinenin anahtarının tarihi olarak, jeopolitik ve jeostratejik olarak Türkiye’de olduğunu görüyor ve biliyorlar. Onun için de hem bu gücü zaafa uğratmak istemezler, bunun imkânsızlığının da farkındalar, hem de bu gücü karşılarına almak istemiyorlar, aksine kazanmak istiyorlar.

Bir ara Türkiye’nin yerine Suudileri oturtmak istediler. Umman’ı BAE’ye bağlayıp, Yemen’i de kontrollerine alarak bütün Arap yarımadasını kontrollerine alacaklardı. Mısır’ı da bu sisteme eklemleyip, İsrail’le anlaşarak, Mekke, Medine ve Kudüs’ü de kontrollerine alarak İslam dünyasını kontrol edeceklerdi. Yeni BOP böyle bir şeydi. Tabi, diğer körfez ülkeleri,  Ürdün, Suriye, Lübnan ve Irak da sisteme entegre edilecekti. Türkiye ve İran bu plana göre tecride ve izolasyona tabi tutulacaktı.

Çin durup dururken Fav’ı kiralamadı. Yarın BAE’ye bir drone saldırısı bile BAE’nin boşalmasına sebep olabilir. Bölgede, evdeki hesaplar çarşıya uymuyor. Bu da özellikle Dubai için bir felaket olur.

Evdeki hesaplar bölgeye uymuyor. Türkiye olmadan olmuyor. Onun için şimdi yeniden Türkiye ile ilgili hesaplar yeniden masada. Erdoğan’la da yol almak onlar için zor göründüğünden Erdoğan sonrası için planlar yapılıyor.

Evet! Allah bizi bazen korku, bazen açlık ve bazen mal ve gücümüzden eksilterek ve bazen da artırarak imtihan edecek. Bu imtihan sürecinde eğer “Sefih, zalim ve akılsız” kişiler ve topluluklara karşı çıkmaz ve onlarla beraber olacak olursak, korkarım o zaman “ateş bize de dokunur”.

Dünyayı zor günler bekliyor. Bölgemizi de.. Türkiye ise kendi iç sorunları dışında, global ve bölgesel sorunlardan en çok etkilenen ülkelerin başında geliyor. Aslında, başından beri Erdoğan’ı hiç istemiyorlardı. Onun için “şiir okudu” diye önünü kesmeye çalıştılar. Tezkereden sonra “Gül risk almıyor” diye Erdoğan’ın önünü açtılar. BOP süreci başladı. “One minute” ve “Mavi Marmara” olayı ile süreç tıkanınca, Erdoğan’ın Rusya’ya yakınlaşması sonucu ipler kopma noktasına geldi.

Bugün hâlâ o gün oluşan açık kapatılmaya çalışılıyor. Henüz bir çözüm bulunabilmiş de değil. “Dahlan Projesi”, “Arap NATO”su, Kudüs ile ilgili “Yüzyılın Projesi” hiçbiri gerçekleşmedi. Şimdi yeni bir çözüm, yeni bir çıkış yolu aranıyor.

Göreceksiniz “Fırat’ın doğusu”nda “anlaştık” diyecekler ama anlaşamayacaklar. Nasıl anlaşıyorsunuz. Sorun sadece Kürtler değil ki. Kürtler PKK, Barzani, Talabani aşiretlerinden ibaret de değil. Türkmenleri ne yapacaksınız, Şiileri, Sünni Arapları, Musul’u, bölgedeki gayrimüslim halkı ne yapacaksınız. Uygulamada sorunlar yaşanacak. Taraflar birbirlerini test ediyor. Zaman kazanmaya çalışıyorlar. Bir de bu işler “dostlar alışverişte görsün” kabilinden işler. Dün Ege idi, bir ara Kıbrıs ısıtılır gibi oldu, sonra Doğu Akdeniz gündem oldu. Gündem bitmez. Şimdi Suriye’yi bıraktık, “Fırat’ın doğusu” ile ilgileniyoruz. DAEŞ’i filan da unuttuk bu arada!

Bütün bu konuları ABD ile konuşarak, uzlaşarak çözebilecek miyiz? İngiltere, Fransa bu işin neresinde, Rusya ve İran neresinde? ABD’nin gölgesinde bir de İsrail var!

Zor işler..  Bakarsınız bu arada PKK silah bırakabilir. PKK’yı da örgütleyen o PYD’yi de. Patron o. PYD’yi de SDG’nin içine saklıyor. Görünen o ki, “Çekiç Güç” günlerine geri döndük. “1 koyup 3 alacağız” diye hesap peşinde olanlar var. ABD’nin içimizdeki uzantılarına karşı Eşref Bitlis’ler(!?) kendilerine dikkat etsinler.

Kıbrıs AB’nin gündeminde. Maraş konusu sıcak. Doğu Fırat desen ayrı bir konu. Doğu Fırat konusunda “bölge dışı bir devlet”le masaya oturuyoruz. Bunun beraberinde getirdiği başka sorunlar var. Geçmiş taahhütlerimiz var. Bu yeni durumdan kaynaklanan sorunlar var. Doğu Akdeniz bir yandan Kıbrıs’la, öte yandan Gazze ile ilgili. İç politika gündemi, dış politikadaki gelişmeler, hepsi üst üste geldi.

Bakalım, bundan sonra ne olacak. ABD ile 6 ay bir güz gidip bir arpa boyu yolu alamamak da var. Pentagon’la uzlaşırsınız, Kongre karşı çıkar. Kongre destek verir Beyaz Saray karşı çıkar. Tek bir Amerika da yok. Herkesin bir planı var. Allah’ın ise bir hükmü var. Galib gelecek olan O’nun hükmüdür. Görelim Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler. Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • AHMET İŞSEVERAHMET İŞSEVER1 ay önce
  BİR TARİHTE MİLLİ PRODÜKTİVİTE MERKEZİ KÜTÜPHANESİNDE 17 MÜSLÜMAN ÜLKENİN KENDİ SİLAHINI ÜRETTİĞİ KONUSUNDA BİR TEKSİR RAPOR GÖRMÜŞTÜM. SAYI 80 LERDEN BERİ YÜKSELMİŞ OLMALIDIR. BM "CHARTER" LARINDA 'PASİFİZM' -NEDİR NE DEĞİLDİR- (SELF DEFENCE-DETERRENCE) İÇİN ELVERİŞLİ ZAMAN VE ORTAM BEKLENEDURSUN, KENDİNİ, HAKKINI SAVUNMA ZORUNDA BIRAKILMASA MİLLET-DEVLET YAPILARI PASİFİZM TABİİ BİR GERÇEKLİK HALİNE DÖNÜŞEBİLİRDİ?! ESEN VE AFİYETTE KALINIZ.
 • davutdavut1 ay önce
  Allah razı olsun, yazılarınızı severek okuyorum.
 • Yusuf Yusuf 1 ay önce
  Abdurahman bey ALLAH rızası için objektif anlat korkma kimseden erdoğanda olsa hatalarını yaz dopruyu anlat ki türk halkı uaynsın içimizde EŞREF BİTLİS şer çoğalsın canım ülkemizi kimse bölmesin bizi satan siyasiler gebersin ne olurhwp doğruları yazın lütfen
 • Bacaci havalandirmaciBacaci havalandirmaci1 ay önce
  Oncelikle bu yaziniz icin tebrik ederim.Lakin ben baska konu hk yazicam..Siz cesur bir yazarsiniz;lutfen bu ak partili kardeslrimiz buyuklerimiz millete tepeden bakmayi biraksinlar milletin icinde olsunlar beyefedinin etrafini kusatacaklarina milleti kusatsinlar hizmet etsinler.milletin cebinden ellerini ceksinler belediyeler kamu vs.inanin 2023 partimize ve destekcisi halkimiza buyuk sok olacak.siyaseten aklomin ermedigi tek konu neden sag tek bir partide birlesmiyor.solun hic degismeyen 25 puan oyu var.neden gerisi olan 75 puan tek karede olmuyor/olamiyor.bunlara kafa yorsunlar.yoksa 31 mart gosterdiki 2023 cok zor olacak bizim acimizdan.bu milleti ezme bezdirmeler devam ederse sizde biliyorsnuzki bicak sirtindaki vatandaslar hep obur yuze gececekler.Lutfen yazin uyarin bsyler yapin.Kolaylik diliyorum.
 • Dadaş 25Dadaş 251 ay önce
  Hocam Allah razı olsun,çok yerinde bir yazı inşallah bizi yöneten vesöz sahibi olan biraz bu yönden ders alırlar.Rabbimiz kuranı hayat yaşaşanladan eylesin.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  ABD bekliyor kırakatua yanardağının faaliyete gecmesini büyük BİR patlama bin yıl öncesi gibi herkezin hesabı yok hesap şaşmayan Allah subhanehu ve teala nın hesabı. Sefer hak Zafer iman edenlerin kazansada kaybetsede,zafer Allah cc safında olan iman edenlerin
 • NALBANTNALBANT1 ay önce
  Rusya konusunda Turkiye cok cok dikkatli olmak zorunda.Rusyayi yoneten grupla(Rusyanin sahipleriyle) Amerikanin sahipleri ayni gruptur ve insanlarin onune attiklari hasim-dusman numaralarini kimsenin yutmamasi lazim.Bu grup tarafindan Rusya ya verilen islev genel olarak Amerikanin tetikcisi gorevini yerine getirmek butun dunyada.Rusyanin Suriyede bombalarla parcaladigi cocuklarin sayisina bakildiginda bu cok acik bir sekilde gorulur.
 • sancarsancar1 ay önce
  amerikadostumuzmuş ,bizegüvenlibölgekuracakmış.... ayıdanpost, domuzdandostolmaz ...banadostunusöylekimolduğunusöyleyeyim.....
 • mevhibe inalmevhibe inal1 ay önce
  2000 başında Siyonist/Haçlılar PNAC projesini yaptılar. 11 Eylül bölgemize dalmak için yapılan bir "False Flag Operation" idi. 2003 uydurma gerekçelerle Irak'a girildi.. tarihi, birikimi, müzeleri, kütüphaneleri,yetişmiş insanları,aileleri kıyıma uğradı. Busht, "Haçlı"seferi" dedi, "Biz buralardayız, daha yapacağımız işler! var", dedi. General Wesley Clark, "Pentagon 7 Müslüman ülkeyi işgal planını 2000 yılında yapmıştı", dedi.Wolfowitz, "Irak'ı işgal etmeseydik, Müslüman Birliği kurulacaktı" dedi. Rice, İsrail'de "Yeni Ortadoğu Projesi" dedi. İsrail ve Amerika Osmanlı paravanı ile Ortadoğu ve Afrika'yı köleleştirip sömürme niyetinde. Bizim kripto Müslüman işbirlikçiler Mandacı.Projede eksik,Kukla niyetine Selman kılıklı bir Başkan.Tek yetkili Selman! Türkiye'yi köleleştirir.O yüzden Başkanlık sistemi tehlikeli. İşgal/bölücüler sabırlı, 70 yıl uğraştılar Sudan'ı bölmek için.
 • BAYBARSBAYBARS1 ay önce
  ABDÜLGÜLİLEDAVİDİN OĞLUAHMET,PKKLILARA ÜZÜLMÜŞLER.....KÖPEKMARKAOLDUKLARIİÇİNNORMAL.....SAHİBİNİNYANİAMERİKANINSESİ...ATINİÇERİBUCASUSŞEREFSİZLERİ DE ....MİLLETİNPARSIYLATERÖRİSTBESLEMEYE DESONVERİN...ATINPKKVEKİLLERİNİDE MECLİSTEN ,KAPATINHDP Yİ.....BUFAKİRMİLLETİNVERGİLERİYLE, DEVLETİN MALLARINISATARAKYILLARYILFETÖYÜBESLEDİNİZ , ŞİMDİDE HEMFETÖHEM PKK MI ....BİRDE İHVANCISAPIKLAR....DÜŞÜNBUMİLLETİNYAKASINDAN...
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  FETÖYLEİKİNCİBAHAR YAŞIYORLAR......AŞIKVEMAŞUK .....DAMADIDOKTORLARİMAMI OLAN, AĞLAKBÜLOŞBAŞROLDE.....FETÖFİRARİSİNİNDÜKKANININÖNÜNDEFOTOĞRAFÇEKTİRİP , MESAJVERİYOR...... BİZYİNEBİRBERABEROLDUK , TÜMSEVENLEREDUYRULURDİYOR.....BAŞTAVAYTHAUZA ..... ABD YESELAMYOLADEVAM....NERDEKALMIŞTIK..... BEKLEYİN BİZİ CUMHURİYETÇİLER, ATATÜRKÇÜLERdiyor...BÜLOŞ..... ELELEBİRZAMANLARPARSELPARSEL SATMIŞLARDI , ŞİMDİ TAMAMINISATIPMUSAYAHİZMETLERİNİTAMAMLAYACAKLAR....HER BİRİBİRPRENSSELMAN .....ABDNİNKIÇINIYALAMAKTAN DİLLERİKAHVERENGİ.....
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Akıllı adamsın DİLİPAK
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Bazıları çok tehditkar ve tahrik edici mesajlar veriyor , Bazılarına göre bir bataklığa sürükleniyoruz ,bazılarına göre çok geç kaldık , bazılarına göre de ne işimiz var oralarda denilerek ABD senaryosu muhalif kanatla iş birliği içerisinde hareket edilmek isteniyor , Mısır var , İsrail var , Yunanistan var ABD var şu var bu var bir tek Türkiye Yok derken ta başından bunlarla iş birliği halinde hareket edilmemiz gerektiğini dillendirebiliyor .Bunların zulme direnme ,mazlumları ateşe atmada bir sıkıntı duyma gibi bir dertleri yok . Her şey güzel olacak demek hiçbir şey güzel olmayacak demekten bir farkı olmadığını son İstanbul sel felaketinde gördük . İç politikadaki hiçbir gelişme bazılarının rahatını kaçırsa da kaygı verici değil . Kimsenin yanlış yapma lüksü yok , millet seçmişse kendisine hizmet edilsin diye seçmiş .
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  ömrüne bereket ustad yazıların bastan aşağı yukarı hep promlem rabbımyardım etsın en son pragraf rabımızın planı olur veselam
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  GÜZEL TAHLİLLER YAPMIŞSINIZ.ELLERİNİZE SAĞLIK..YAZDIKLARINIZI İDRAK EDEBİLENLERİN SAYISINI RABBİM ÇOĞALTIR İNŞALLAH.
 • Eski TürkiyeEski Türkiye1 ay önce
  Bu İsrail'in etrafı düşmanlarıyla çevrili idi. Irak, Suriye, Libya ve İran en önemlileriydi. Bunlardan üçü BOP projesiyle birlikte yerle yeksan edildi. Üstelik bu süreçte İsrail TEK MERMİ ATMADAN, TEK ASKERİNİ KAYBETMEDEN, velhasıl hepsini de Müslümanlara ödeterek, kendisi en ufak bedel ödemeden kazandığı inanılmaz zaferinin sarhoşluğunu yaşıyor. Bu dönem AKP'nin Türkiye'de iktidarda olduğu dönemdir. Bu dönemi "saadet devri" diye anacaklar sanırım.Bunların girmek için on yıllardır yırtındığı ama bizim hep engellediğimiz OECD ve NATO üyeliklerinin önünü açtılar. Artık ikisine de üyeler. (Gelecekte İsrail'li bir komutanımız olabilir, şaşırmayın) Ne kadar ilginç: Meğer eski Türkiye bunlara müsaade etmezmiş yahu! Niye ki? Eski Türkiye İsrail dümen suyunda değil miydi? Allah, Allah…Mavi Marmara davalarını kaldırdılar.Suriye'deki nükleer santrali bizim iznimizle, bizim topraklarımızdan geçerek giden israil jetleri bombaladı.Sonunda da "Biz İsrail'e muhtacız" deyip ilişki tazelediler. Bunun için çok değerli Filistin'li misafirlerini kapı dışarı ederek hem de...Bu arada İsrail'in parmağında oynattığı Suudi Arabistan ile "İslam Ordusu" kurup komutanlığını da bunlara verdiler üstelik! Allah’tan yürümedi de büyük beladan erkenden kurtulduk. O günlerde Arabistan’ın niyetleri mi bilinmiyordu? Boşversene bir yıl öncesinde Suudi Araplar hem de İsrail ile ortak açıklamalarında Orta Doğuda bir Kürt devletini desteklediklerini açıklamışlardı.Çok canlarını yaktık biz bunların çok!Eyyy İsrail, sen kiminle dans ediyorsun beeeee!Kürt yönetiminin petrollerini alıp bunlara sattık.Türk tohumunu yasaklayıp tohumları bunlardan almaya başladık. Artık bize ne yediriliyorsa…Şimon Perez’i TBMM’nde konuşturup alkışlattık yahu!Ticaret hacmi en üst seviyeye çıktı.Manavgat’tan su satışını imzaladık.Mayınlı arazileri 49 yıllığına İsrail’li şirkete vermek istediler de tepkiyle geri adım atıldı.Ocak 2004’te Amerikan Yahudi Kongresi’nden “cesaret madalyası” aldı birileri. Bunu alan Yahudi olmayan tek isim.İsrail’i İran füzelerinden koruyacak Kürecik Radar Üssü’nü ülkeye konuşlandırdı.Bölgenin en büyük kola fabrikasını törenlerle açtık.İsrail ile en civcivli zamanlarda kamuoyunun boykot taleplerine “Aman ha, ticaret başka iştir” denilmedi mi?Dur, dur, karpuzcu arkadan geliyor daha…4 milyona yakın Suriye'li yıllardır ülkemizde. Bunun kadarı da Ürdün'de... Bu saçmalık garip bir biçimde yıllardır da böyle sürüp gidiyor. En ufak bir çözüm arayışı falan yok. Suriye'nin nüfusu zaten toplasan 17 milyon civarıydı.Bu manzaranın anlamı nedir biliyor musunuz? Suriye yalnızca iç savaşla yere serilmekle kalınmamış, aynı zamanda içi de boşaltılmış ve istila edilmeye son derece müsait hale getirilmiş, hazırlanmış demektir. Tabi ki İsrail için. Bu mülteciler için Suriye’de sorun kalmadığı halde o yüzden geri gönderilmiyorlar. Emir büyük yerden…İsrail bu devasa başarıda da tek kuruş veya tek asker harcadı mı? Tabi ki hayır. İnanılmaz boyutlardaki maliyetleri de Türkiye ve Ürdün'e yükledi iyi mi? BOP memuru kendisine verilen görevleri hakkıyla yapıyor. Olay tamamen bundan ibarettir.Mülteciler Avrupa'ya geçmesinler diye (çünkü uluslararası kurallara göre buna hakları var) sınırları kapatmamız karşılığı AB'nin söz verdiği o uyduruk yardım geldi mi? Gelmedi... Peki niye sınırları açmıyorsun? Niye ısrarla bu maliyeti bize yüklüyorsun, niye? Suriye duruldu gibi. Niye evlerine göndermiyorsun?Ergün Diler diye bir yandaş gazete genel yayın yönetmeni var. Rotchild’ların sözcüsü mübarek! Sürekli aile şi konuda şunu düşünüyor, bu konuda böyle yapacak diye anlatır durur. Bir önceki seçimden önce ne yazdı bu arkadaş? (10 Mayıs 2018) “…(Türkiye’de)İKTİDARIN DEĞİŞMEMESİ İÇİN her şeyi yaparlar, yapmak zorundalar... Çünkü TÜRKİYE'ye artan baskı ve çevreleme iktidar değişikliği meydana getirirse en büyük zararı AİLE görür.” Sizin mahalleden bir Allah’ın kulu da çıkıp ne diyorsun sen falan demedi. Şimdi anlaşıldı mı sizin reis zırt pırt niye Amerika’ya gider? Her gittiğinde niye bu Yahudi işadamlarıyla toplantılar yapar?Şu son Kudüs’ü başkent ilan etme meselesine gelelim. Güvenlik Konseyi’nden aksi karar çıksa bile BM üyesi ülkelerin üçte birinin desteklemesiyle aynen Güvenlik Konseyi’nin elindeki enstrümanlar kullanılabilir hatta yaptırım kararı bile alınabilir. Kudüs’ü başkent yapma haberleri uçuşurken mangalda kül bırakmıyorduk. Bu mekanizmayı çalıştırmakla falan bile tehdit ettik. Sonuç: Fıs tabi ki yahu!Durun durun, şimdi okuyacağınız ayrıntıyla dudaklarınız uçuklayacak: En önemlisi BM'de İsrail'in nükleer silahlarının denetlenmesi oylamasında "çekimser" kalarak destek verdiler iyi mi! Bu dünyada nükleer silahları BM tarafından denetlenmeye ik ülke var. Biri Kuzey Kore, diğeri İsrail. Kimse ellerinde ne olduğunu bilmiyor. Gelecekte bu bombalar kimin başında patlayacak? Müslümanların tabi. Belki bizim… Ve yeni Türkiye bunların denetlenmesinde çekimser kalıyor… Oylamada 161 ülke lehte, 5 ülke aleyhte oy kullandı 16 ülke çekimser kaldı. 3 Aralık 2014 tarihli Akit’te de bu haberi okuyabilirsiniz. Tabi Türkiye’nin ne yönde oy kullandığı yazılmamış…Sahi, önceki seçimler arfesinde İsrail Haretz gazetesi’nde bir makale çıktı. Başlığı aynen şöyle: “İsrail için en iyi seçenek Türkiye'de seçimi Erdoğan'ın kazanması olabilir.”Yaaaa İsrail, sen kendini ne sanıyorsun be! Koduk mu oturturuz be”
 • ünsalünsal1 ay önce
  Ülkemizin en büyük sorunu adalet.Torpil ve adam kayırma olduğu müddetçe toplumda huzursuzluk ve güvensizlik sendromu yaşanır hale gelir.Bu nedenle mülakat sınavlarının kaldırılması lazım.
 • sinansinan1 ay önce
  yeni zelanda kadar olamadık.adamlar afganistan ve ıraktaki askerlerini geri cekiyo.turkiye afganistanda hala emperyalist islam dusmanı amerikanın emrinde natonun bekciligini yapıyo.amerika feto,ypg gibi terorist orgutleri himaye ederken,turkiye natonun emrinde Amerika ile beraber afganistandaki musluman katliamına ortak oluyo,bu ne yaman bir çeliski,ihanet,ne vahim bir durum böyle.turkiye böyle devam ettigi surece belalar,azaplar eksik olmaz.amerikanin feto ve pyd ye destegine mukabilivedilikle afganistan islam emirligi ve hamasın irtibat burolari faaliyete gecirilmelidir.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Dışarıdan ve içeriden tamamen kuşatıldık. Deccaliyet düzeninin tohumları tanzimat döneminde atılıyor, inkilap döneminde filizleniyor ve günümüzdede uzun adam tarafindan planli ve projeli olarak sapkın AB reformları onaylaniyir ve Meyvesini topluyoruz.Ege de sular kaynıyor, suriye ve islam coğrafyasinda siyonizm altin çağını yasıyor, zira islam coğrafyasında, bilhassa suriyede kurgulanan büyük itrail projesi kapsamında araplardan arınmış bir bölge kısmen başariya ulaşıyor. Islam cografyası 17. Yüzyilda avrupada olduğu gibi kontrollü bir şekilde Türkiye üzerinden istikrarsızlaştiriliyor. Ikincisi siyonizm savaştan kaçanların sayesinde hem Türkiyenin hemde Ab nin demografik yapısını değiştirebilme imkani buluyor. Burda siyonizmin gayesi Deccaliyet düzenine dayanan (NEW WORLD ORDER) Tek milliyetli, tek kültürlü, tek cinsiyetli bir devlet oluşturmak. Siyonizm bunun ilk evresinde 17. yüzyilda AB de ve 19. yüzyilda Türkiyede kurmuş oldukları LIBERALIZM merkezli ulusal devletçilikler ile başariyor. Şimdi aynı oyunlar ve operasyonlar Türkiye üzerinden sözüm ona mümin geçinen fakat liberalizmin tekelindeki olan islam partilerinin ve diger liberalizm odakli partilerin yardımı ile islam cografyası üzerinde kurgulaniyor. Kısacası ikinci evredeDeccaliyet düzeninin kurulabilmesi için, önce islam coğrafyasi istikrarsızlaştirilması gerkiyir. Üçüncü evrede puzzle parçaları birleştiririlerek, yani islam cografyasinda liberalizm merkezli humanist felsefeye dayanan devletçikler kurulacak deccaliyet düzenine hukuken ve ekonomik olarak baglanacak. Bu devletçiklersiyonist ve MASONIK bir kurum olan AB nin insanhakları adi altinda yürüttüğü adalet ve hukuk sistemine bağlı olacak. Buralarda aynı sapkin ve azgin projeler ile toplumun aile ve sosyal alanlarda ve hatta ekinomik yapisi ifsad edilecek.Kısacası iblisin yeryüzündeki varisleri siyonistler, islam cografyasinda da Türkiyede ve Avrupa birliğinde olduğu gibi feminizm, cinsiyetler arası eşitlik, Lgbt gibi sapkin projeleri hayata geçirerek toplumlari ifsad edecekler. Son olarak puzzle nin parcalari birleştirilerek DECCALIYET sistemi kurulacak. Bizde oturdugumuz yerden amin diyeceğiz galiba, zira görünen malesef bu. Allah mümin kullarini bu sapkinlarin karşısında muvaffak eylesin.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Şeyin dilipak kuşatma yani değil.Yillarca biz bunları yazarken bazıları bize küfür etti.Ekonominin dışa bağımlılığı,üretimin bitirilmesi,her yerin satılması,tarımın kademeli bitirilmesi,ordunun ergenekonla.baslayan kademeli değiştirilmesi,suriyede bop projesinin uygulanması,askerin 2014 te fıratın doğusuna girelim sözünün dinlenmemesi.....Tek şey kaldı israil koridorunun bitirilmesi.Yine biz olmadan olmaz.Yani hınzır abd aldatmıyor bizi bizim derinler yani perinçek ve bahçeli yi ak partiye kayyum arayanlar aldatıyor. E biz aldatildik moda oldu
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Bop evangelist Bush un bize hediyesidir.Bop israili rahatlatma projesidir.Bop ile suriye karistirildi(biz ve abd),5milyon suriyeli yerinden edildi ve yerine pkk yerleştirildi, 5 milyon arap bizim nüfus dengemizi değiştirerek ulus devleti bitirdi.Bop fetö ilişkisi varsa dilipak neden sonra da bop işliyorBu fetö dünyayı mi yönetiyor.Sevr işliyor dilipak.Kayyum meselesine de.dikkat atmalıyız mesela ab güneydoğuda demokrasi yok deyip suriye,ırak ve güneydoğuda referandum derse ne yapariz
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  BÜLENT KIRIKKALE'DE FETÖCÜLERİ ZİYARET EDİYOR SONRA DİYOR Kİ "BUNU BİR YERLERE ÇEKMEYİN." İSTİŞARE KURULUNA GİRDİ FETÖ MÜCADELESİ BİTMİŞTİR. YA BU KİBİRLİ ŞEYTANIN SOL BACAĞI BÜLENT, BU ÜLKEDE SADECE KENDİSİNİ AKILLI ZANNEDİYOR! KOYUN MUYUZ LAN BİZ, SENİN BU YAPTIKLARINI GÖRMEYECEĞİZ DUYMAYACAĞIZ HALA KOYUN GİBİ SANDIĞA GİDİP OY VERECEĞİZ! SEN AK PARTİLİYSEN BEN BUNDAN SONRA KARA PARTİ'LİYİM. EY SAMİMİ GERÇEK AK PARTİLİLER,!! AK PARTİ'NİN MYK SI, AK PARTİ'NİN MKYK SI ! EY DÜNYA LİDERİ BAŞKAN ERDOĞAN! BU ZAT SENİ BİTİRECEK, AK PARTİ'NİN DE SONUNU GETİRECEK.! GERÇEK AK PARTİLİ AK PARTİYİ KURUP İHANET EDENLER MİDİR? YOKSA SONRADAN KATILIP DAVAYA SAHİP ÇIKANLAR MIDIR? 15 TEMMUZ GECESİ VE ONDAN ÖNCESİ BÜLENT VE BENZERLERİ NEREDEYDİ? 15 TEMMUZ GECESİ ÖRNEĞİN SÜLEYMAN BEY NEREDEYDİ? GERÇEK AK PARTİLİ 3 YILLIK SÜLEYMAN BEY Mİ? YOKSA AK PARTİ'NİN VE DEVLETİN BÜTÜN İMKANLARINDAN YARARLANAN YEDİ SÜLALESİNİ AK PARTİ İÇİNE SOKUP PARTİNİN BÜTÜN İMKANLARINI KULLANAN MANİSALI BÜLENT Mİ? MANİSA SAVCISINI RAHAT BIRAKSALARDI ŞU ANDA BÜLENT KÜLLİYE YERİNE CEZAEVİNDE OLURDU. BU DÜNYANIN ADALETİ YOK!
 • vatandaşvatandaş1 ay önce
  bir "Erdoğan Aklama" aklama yazısı daha.. yalnız günahkar kim onu yazmamış.. Yazarın unuttuğu bir şey var sanırım "bu ülkenin başkanı Erdoğan" ve Erdoğan tarafından bütün kararlar alınıyor. ve en acısı ise BOP Eş Başkanıyım diyen de Erdoğan...
 • eskreskr1 ay önce
  aynen dogruları yazmışın abi, allah devletimize yardım etsin inşallah.bu kefereler her gün yeni bir oyun peşinde,suriye sınırını hallettikmi sünnileri oraya yerleştirdikmi güneyimiz rahatlar,dogu akdenize öyle bakabiliriz ancak yoksa her taraftan kuşatılırız bilesin.sonra dogu akdenizdemeydan okuruz inşallah.
 • turgayturgay1 ay önce
  one minute ve mavi marmara konusunu tekrar düşünün hocam.
 • klmklm1 ay önce
  DİNDARKİNDARBaşlığı ile yazan kişi,Dindar insan asla kindar olamaz önyargılı olamaz. sui zan değil hüsnü zan yapar.Sen kayyumdan önceki bel. başkanın icraatlarından da bahsetsene. pislik olmayan yerden koku çıkmaz..
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Yanlış ekonomi politikalar ile, dış güçlerin ,dış borç tuzağına düşmüşsen, dışardan gelecek borç ve sıcak paraya mahkum hale gelmişsen ve hala yanlış ekonomi politikalar ileülke ekonomisi çıkmaza sürükleniyorsa, ülkenin sanayi üretim ve ihracat odaklı ekonomi politikalar ile elin gavurundan ,dış borç almadan , ekonomide dışa bağımlı olmadan büyüme gerekirken,finansal açıdan aramalar ve hammadde bakımından,herbakımdan aşırı dışa bağımlı isen ,hiç bir dava güdemezsin. Adamlar ekonomik sabotajlar ile sana istedikleri herşeyi yaptırırlar, bağımsız ve milli bir politika güdemezsin. Tam bağımsızlık ekonomik bağımsızlıktan geçer
 • Güneydoğu Güneydoğu 1 ay önce
  Allah razı olsun hocam
 • dindar kindardindar kindar1 ay önce
  Van belediye kayyumunun ilk icraatı: Atatürk fotoğrafının yerini değiştirip, Erdoğan fotoğrafı astırdı
 • engineerengineer1 ay önce
  sn Nuran Devres çok da karamsar olmamak gerek, çok özür dilerim bir söz var "tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak" diye, ok yaydan çıkmış suriye de nurtopu gibi bir kürdistan doğuyor, , doğan çocuğun müjdesi olarak bize de birşey düşer, hem israil eski dost düşman olmaz, dostun için yapılan bunca gayret seni neden üzsün , yani özet olarak çatışma yerine uzlaşma, kazan-kazan sistemi , abd ile türkiye, birsen birben bir de bebek yani suriye kürdistanı, işte şeytanın kurduğu şeytani düzen bu, tıpkı aslanlar bir avı öldürüyor ama aslan avı yiyemeden sırtlanlar gelip aslandan alıyorlar, kapanın elinde kalıyor, en son leşçiller geliyor, görüntü massai mara görüntüsü ne yazıkki milyonlarca insan ölmüş ,göçmüş, mağdur olmuş kimin umurunda, işte acımasız dünyanın acımasız kuralları böyle, türkiye payına düşeni payını büyütmeye çalışıyor dert ddava budur, bir de yönetenlerin kasaları ve keselerinin dolması gerisi tufan.
 • MisafirMisafir1 ay önce
  Esad Türkiye'ye siz oradan vurun biz burdan vuralim dedi terörist lerizamanında ama bizi yönetenler sam da cuma namazı kılmak istediler. Sonuç Suriyeliler Türkiye'de cuma namazı kılıyor. Birşeyler oluyor sakallı husnuler uyanicak ama çok geç olucak. Müslüman komsunu dinleme elin abd veya rusunu dinle gördüklerine rağmen 1000 lerce tır silah.Sonrada çık başkalarına Amerikan uşakları de.... Komik insanlar.
 • NURAN DEVRES NURAN DEVRES 1 ay önce
  Yazıyı dikkae okudum. Gerçeğin ve tehlikenin % 90 ını yansıtıyor. Bu bile büyük cesaret. Çok zor bir süreçten geçmiyoruz. Çok zor bir sürece giriyoruz ve o 'süreç' dediğimiz șey bir daha içinden çıkamayacağımız, kalıcı bir durum olabilir. Amerika Fıratın Doğusuna girmemize asla izin vermeyeceğini açıkca belirtmiștir ve her șey Amerikanın istediği gibi olacaktır. Bizim itiraz ve kararlılık gösteren tavrımız sadece iç siyasete yöneliktir. Milletin gazını almak için, "iște bakın, Amerikaya kafa tutuyoruz" diyebilmek içindir. İdlibe nasıl giremediysek, girdik, giriyoruz diye Fıratın doğusuna da giremeyeceğiz.Önce Suriye ve sonra sıra Türkiyede olacak. Biz İstanbul Sözleșmesi falan gibi șeylerle oyalanırken Türkiye'ye yeni bir kader çiziliyor. Büyük Ortadoğu Projesi gerçekleștiriliyor. Kürdistan ve daha da kötúsü Búyúk İsrail kuruluyor. ABD nin İsraili İrandan koruma amaçlı tam 40 askeri üssú var Türkiyede. Genel Kurmay Bașkanımızın bile içeri sokulmadığı. Bunlar son iyi günlerimiz.
 • engineerengineer1 ay önce
  bir koyup üç almayı düşünenlerüçün birini alırlarsa şaşmamaları gerekir, abd ve metreslerinnden bir zamanlar türeyen nesebi gayrı sahih çocuğu büyütmek için adım adım çalışanlar , abd ve metresleri gayrımeşru çocuklarını büyütmek için bop projesini işletiyorlar, ırak kürdistanından sonra şimdi suriye kürdistanı kuruluyor, hemde elbirliğiyle kuruluyor ve yalandan karşıymış gibi cilve yapılıyor, ırak kürdistanı baba buş ve özala nasiboldu, suriye kürdistanı ise trump ve rte ye, haydi hayırlı işler.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Tevbe Sûresi 111 - Allah, müminlerden, canlarını ve mallarını, kendilerine cennet vermek üzere satın almıştır: Allah yolunda çarpışacaklar da öldürecekler ve öldürülecekler. Bu, Tevrat'ta da, İncil'de de Kur'ân'da da Allah'ın kendi üzerine yüklendiği bir ahittir. Allah'dan ziyade ahdine riayet edecek kim vardır? O halde yaptığınız alış-veriş ahdinden dolayı size müjdeler olsun! Ve işte o büyük kurtuluş budur
 • Gercekler Gercekler 1 ay önce
  RAHAT...HAZIR OL DİKATTTTT. ...SELAM DUR..UYGUN ADIM MARŞ ...HİZAYİ BOZMA...
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Hak olan Yazının sonu gerisi boş lakırdı. Hak olan canımıza cenneti satın almak.
 • millet iradesi ileri demokrasimillet iradesi ileri demokrasi1 ay önce
  bay abdurrahman,Haftaya da Istanbul, Ankara, İzmir uzaklaştırıldı diye bir twit okur muyuz? Burası yeni Türkiye.
 • FurkanFurkan1 ay önce
  BOP K. Afrika ve Ortadoğu İslam coğrafyasında ülkeleri parçalama projesidir. Bu gün baktığımızda Irak parçalanmış, Suriye ve Libya ise parçalanma yolundadır. Milletleri ortadan kaldırıp egemenliği mezheplere ve etnisitelere vererek bunu gerçekleştiriyorlar. Bu noktada uyanık olmak, bu planlara karşı durmak gerekiyordu, maalesef zaman zaman destek verildi. Bölgede İsrail'den güçlü devlet kalmaması hedefleniyor ve sıra Türkiye ve İran'a da gelecek. Bu durumda Suriye konusunda yapılan hatalardan derhal dönülerek Suriye'nin bütünlüğüne destek vermek lazım.
 • Tr 31Tr 311 ay önce
  Sayın Yazar ve ve muhterem Ak partili kardeşlerim. Toplumsal barış sağlanmadan yeni zaferler kazanmak çok zordur. Yeni adli yıldaAdalet ve demokrasiye acilen dönülmelidir. 15 temmuz hain darbesini yapanlarin cezaları verilmesinin sonuna gelinmiştir.O yapıyı hayır kurumu gören yüzbinlerce memurun topluma kazandırılması zamanı gelmiştir. Berat edenler , haklarinda hiçbir işlem yapılmayan memurlar için .......Af indirim vs yasasının içine KHK lilar da eklenmelidir. ...... .......Devlet zehirli atık saçan fapirkayı kapatmayarak yüzbinlerce masumun zehirlenmesine göz yummuştur................ Devlet ihmalkarlık yapamaz. zehirli ortamı kapatsaydı kimse de buradan zehirlenmezdı. Ama Devletin amacı cemaat üyelerini tespit için kapatmadıysa bu demektir ki.................................. Devlet vatandaşına tuzak kurmuş demektir. Devlet vatandaşına tuzak kuramaz kurmamalıdır.***15 temmuzda bir gün öncesine kadar sendika aidatlarını memurdan kesip Sendikanın hesabına yatıran devlettir.***Cemaat Gazetesine Resmi ilan kurumundan ilan veren Devlettir .***Bankasya da BES kesenekleri kabul eden Devlettir.Sonrada buralara üye olan memur ................... .....Devlet memurları kanunu (657 sk ) sadakatsizlik yapmış diyerek iltisak irtibat uydurup ihraç edemezsiniz.........***EğerAkp iktidarı böyle giderseyeni kurulacak partiler ve yapacakları ittifaklarla adalet ve hukuka öncelik veren vaadleri ve icraaatlarıyla iktidarlara gelmesi kaçınılmaz olur. Akp adalete dönmediği müdddetcedindar insanların bir daha iktidara gelmesi dönemi biter. ......"Derinler ".......Akp ye yanlışlar yaptırarak bu milletı Chp nin yanına yitilmeye çalişılmaktađır. Dindar insanlari elleri titreye titreye Chp ye oy verdirenlerin vebali çok büyüktür...........
 • MÜSLÜM ÇELİK MÜSLÜM ÇELİK 1 ay önce
  Hocam mükemmel tespitler, bizleri aydınlattığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  Gerçeğe ihanete izin vermem16 Ağustos 2019, Cuma 08:01 AAPAYLAŞ15 Temmuz’dan sonra kapatılan Kuleli Askeri Lisesi’nin satıldığı haberi önceki gün sosyal medyada gündem oldu. Saat 16.45’te CHP Milletvekili Gürsel Tekin’in TBMM ofisinden gazetemizin e-posta sistemine konuyla ilgili bir bülten geldi.TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi verildiği yazılan bülten “Gündeminize alarak değerlendirmenizi rica ederiz” cümlesiyle bitiyordu. Buraya kadar her şey normal, zaten tüm bültenler böyle gelir. Yarattığı tartışma bakımından araştırmaya değer bir konuydu.Bir telefon, haberin yalan olduğunu gösteriyordu ama resmi açıklamayı beklemek gerekti. Saat 17.20’de Kültür Bakanı Ersoy’un twitter hesabından haberin yalan olduğu açıklandı.Saat 18.08’de ben twitter hesabımdan, “satılmamış, satılmıyomuş, haber yalanmış” diye hem Tekin’in hem bakanlığın açıklamasını paylaştım. Bu iddiayı ortaya atanların amacı belliydi; geçmişi şanlı bir tarihe sahip Kuleli Askeri Lisesi üzerinden yarattıkları algı operasyonu ile toplumsal gerilimi arttırmak.Gerçek öğrenildiğine göre mesele kapanacak sanırken, CHP Milletvekili Tekin’in bana cevaben yazdığı üç twiti gördüm. İlk ikisi soru önergesi ve cevabına ilişkindi. O soru sormuş, bakanlık yanıt vermiş ben de ofisinden gelen e-postaya atıf yaparak toplumu bilgilendirmiştim.Ancak üçüncü twitte şunları hatırlatıyordu; “Hükümetin her açıklaması doğru olacak diye bir kural yok.” “Bazı kitaplar bombadan tehlikelidir” diyorlardı, kitaplar bomba değildi. “Gazetecilikten tutuklanmadılar bunlar terörist” diyorlardı kimse terörist değildi. “Aldanıp, kandırılma olabiliyor.” “Takip edeceğiz.”Geçmişin izleriTekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın biz tutuklandığımızda söylediği sözleri hatırlatıyordu. Hepsi gerçek ama eksik. Erdoğan bunları söylediği sıralarda Gürsel Tekin’in adı FETÖ elebaşına geçmiş olsun ilanında yer alıyordu.Hükümet FETÖ ile kavgaya başladığında, kitaba bomba mualemesi yapıp toplatmaya kalkan FETÖ’cü savcı Zekeriya Öz’e kefil olan kendi genel başkanı Kılıçdaroğlu idi. Zaman gazetesinde Erdoğan’ın kapladığı sayfalarda 17/25 Aralık’tan sonra yer alanlar; ABD’ye, Balkanlara FETÖ davetiyle giden, fezlekeler gibi ellerine tutuşturulan ödüllerle boy boy fotoğrafları yayınlanan genel başkanı ve milletvekilleriydi.FETÖ’nün paçavraları Zaman’ın, Bank Asya’nın önüne yatanlar, Anayasa Mahkemesi’ne gidenler kendi partisindendi. Bizim için “Gazetecilikten tutuklanmadılar” manşetini atan Taraf yönetmeni Ahmet Altan, “Neden tutuklu” diye soran da, “ByLock’çu 4 Bakan 80 milletvekili var” deyip susan, “Erdoğan’ın, Deniz Baykal’ın kasedini izlerken çekilmiş görüntülerini izledim” deyip “Kim izletti?” sorusuna cevap vermeyen de, “Adil Öksüz MİT elemanı onun için serbest tutuklanmadı” deyip, artık ağızlarına alamadıkları “kontrollü darbe” zırvalığının altını doldurmaya çalışan da kendileriydi.Son söz size Sayın Tekin, ister iktidar ister muhalefet olsun, derdi gerçek değil siyasi çıkar olanların “aldanması” ve “aldatması” kaçınılmazdır. Ben aldanmadım, aldatmadım, aldanmam, aldatmam, gerçeğe ihanete de izin vermem.ALINTI - NEDİM ŞENER
 • HalilHalil1 ay önce
  Bakın yazar bey, her şey ortada bir toplum Allahın dininden yüz cevirirse Allah o toplumun üzerine bela yolunu açar ,başta hükümet ve toplum bir avuç fitneci feminist teslim dahası yönetenlerin Ailesi bizzat yardım ediyor ,dine modern biat ve israiliyat sokuyorlar bize en fazla hassas ve kuvvetli yonumuze saldırıp yok ediyorlar aile ve yeni nesli harap edip ,edepsiz hatasız ,erkek ve kız çocukları turettiriyorlar ,kimse ak partiden ,İslam hukukuna zaten getir demiyor istesene yapmaz yapamaz ,Ama bunlar,tersine toplumu ifsat etmek ,nesli bozmak dayanışmayiyok etmek için İstanbul sözleşmesi gibi feminist ve zina yasaları gibi sapkinliklari moda haline getirmek için HUKUMET,adeta seferber,Allah kutsal kıldığı aile ve nesil gibi insanı yapımını YOK etmek isteyenlere mutlaka azabı tattiracaktir ,AK PARTI,kimin gudumune girdiğine bakmıyor hem hak katında hem halk nazarında itibar kaybediyor,keşke,dinlemeler.
 • okurokur1 ay önce
  Sonrası için: Maestro olmalıdır başkan… Ekip çok iyi düzenlenmiş, her kişi işine son derece hakim, hedefe sadık ve istekli… Başkan izleyen, takip eden noktasal dokunuşlar yapan olmalıdır. Her şeyi yapmaya kalkarsa başkan; Ekibi ise, yetersiz, kaygıları farklı, hedefleri başka olursa ve bu koşullarda düzenlenen notlarla(rapor) hareket ediliyorsa; Kaldırma gücü olan su, içine de çeker insanı bir anafor gibi… Problem çok, sihirli değnek ise iman ve imani duruştur ne olursa olsun… Vizyon var, ya insan; Geleceği gönül rahatlığı ile teslim edilebilecek. Aynı hedefe odaklayabildik mi genel çoğunluğu… Yoksa parçalanmış, sen ne yaparsan ben tersinin iki katını yaparım diyen bir çoğunluğa mı bırakıyoruz geleceği…
 • KLMKLM1 ay önce
  BÜYÜK ŞEYTAN= KÜRESEL EŞKİYAFİLİSTİN SÖZ KONUSU OLUNCA EBU CEHİLDEN ÇOK DAHA ALÇALIYOR ZÜLMÜNÜ GÖRMEZDEN GELİYOR..PKK WE YPG TERÖR ÖRGÜTÜNE GELİNCE 180 DERECE DÖNÜYOR VE KOL KANAT AÇIYOR. ÇOCUK YAŞTAKİ ÖLEN ÇOCUKLAR DA SÖZDE KÜRT DEVLETİ ADINA ÖLDÜNÜ SANIYOR.. PERDE ARKASINDA Kİ GERÇEK İSE SYONİST İNARZI MEVUD HAYALİ WE ÖLEN ÇOCUK VE GENÇLERDEBU MAKSADA SADECE DOLGU MALZEMESİ OLUYOR..
 • Bekir YILDIRIMBekir YILDIRIM1 ay önce
  "Bu işin bir de geçmişi var, taaa RCD’den CENTO’dan başlayan. Sonra “Çekiç Güç” var. BOP var" BOP EŞ BAŞKANI MESELESİNİ NASIL OKUYACAĞIZ?
 • BugünBugün1 ay önce
  Biz elimizde olan Maraş bölgesini Ayasofya yi yeraltı kaynakları mizi,ibirilerinden izin almadsn istediğimiz gibi tasarruf edemiyorsak, Fırat'ın dogusu için bir yıldan beri askerlerimiz birilerinden izingelmedi diyesınırda bekliyor ise, herşeyiyle satın aldığımız yerli otoyu birileri izin vermediği için üretime gecemiyorsak,haklı olarak uçağınıdüşürdügumuzRusya'dan özür dilemissek, durduk yere çıkardığımız papaz kirizindengeri adım atıp ekonomimizbatmissa, hala ordumuz Kemalist geçinen aslenkomünistlern olanlarin kontrolundeyse,hala siyaset ve bürokraside ki fetoculara dokunamiyorsak birilerinden emir alıyoruz demektir.
 • Nitelikli insan kaynagı, nitelikli kadroNitelikli insan kaynagı, nitelikli kadro1 ay önce
  Çok isabetli tespitler, ne yazik ki tarihimizin en zor dönemlerinden geçiyoruz. Ülkemin gelecek bin yılı şekillendiriliyor.Ancak ne gam, dert etmeyegerek yok ki çünkü bizim dört maasla şahlanışa geçen danişmanlarimiz ( baska yerde çalissalar daha çok kazanacaklardı fedakarlik yapip sadece 4 maasla Turkiyemi kurtariyorlar ) , belediyenin haksız bursla 5 yıl ABD'de doktora yapan milletvekillerimiz, istisarelerden çifter maas alan, yetmemiş oglu da milletvekili yapilmış ayricalikli birkac ailemiz ve dısarda Turkiye'nin algisini duzeltecekismi havalı ama kalitesi yerlerde, (mesela abd derin devletinin medyasinda " ah bir zamanlar bir sevr vardı" baslikli yapilan yayinlara bir cevap gelmeliydi bu merkezden degil mi) bir merkezimiz de varken düşünecek, uzulecek, dert edecek bir durum oldugunu sanmıyorum. Bırakalim bu nitelikli kadrolar çalışsınlar.
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Biraz oradan,biraz buradan ,ortaya karışık bir yazı. Biraz ürkek,biraz çekingen, güç ocaklarını fazla rahatsız etmeyecek şekilde, bir şeyler anlatıyor muş gibi yapıp, net ve açıklaycı olmayan bir yazı.
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Yazar bey senin gibi birisişiir olayi nin da one minute inda bir senaryodan ibaret oldugunu bilmiyorsa sebebini mahfi egilmez in kitabindan oku.
 • klmklm1 ay önce
  İNSAN SUR. 24. AYET. O HALDE RABBİNİN HÜKMÜNE SABRET VE O GÜNAHKAR LARA VE AZILI KAFİRLERE SAKIN İTAAT ETME.. Bu syon haçlı ittifakıve onların yerli işbirlikçileri karşısında dik durup eğilmediğimiz takdirde Rabbimiz in müjdesi var...
 • NazımNazım1 ay önce
  Herşeyi bir kazana koyup hiç birşey anlatmayan bir yazı,hemen herşey olabilir

Günün Özeti