Küçükkaya soruları sızdırdı mı?

21 Haziran 2019 Cuma

Bu yönde bir iddia var. “Taksim’de bir otelde buluştular” deniyor. Bir de fotoğraf var.

Küçükkaya cevap vermeli. Bu buluşma gerçekleşti ise, “soruları vermedim” dese de inandırıcı olmayacak. Belki buluşması gereken özel bir konusu olabilir. O zaman, bu anlamda bu görüşmeye Noter davet edebilirdi. Bu tutanak tutulurdu. Hatta toplumun itibar ettiği güvenilir bir kişinin toplantıya tanıklık etmesi istenebilirdi. Birisi bir iddiada bulunuyorsa, Noter ya da müşahid, “hayır bu konuda bir gelişme olmadı” diyebilirlerdi.

Diyorlar ki Küçükkaya bir soru soruyor, İmamoğlu tam da o sorunun cevabı olan bir grafik panosunu gösteriyor. Yani her sorunun cevabı hazırlanmış, hatta masada o sıraya göre yerleştirilmiş. Çünkü o panoyu aramıyor.

Eğer böyle bir tezgâh varsa ve İmamoğlu’nun buna rağmen bu kadar bir şey yapabilmişse yazık.

Bu iddia doğru ise bu iddia İmamoğlu’nu da, Küçükkaya’yı da bitirir.

Burada bir soru çalınması değil, servisi sözkonusu. Bu şekli ile tam bir FETÖ operasyonu diyeceğim ama, diyemem çünkü bu ismi teklif eden Binali Yıldırım’ın kendisi.

Küçükkaya eğer soruları vermek istiyorsa, hatta sorunun cevabını da ekleyip vermek istiyorsa, bunun başka yollarını da bulabilirdi. Mesela nasıl oluyorsa, programdan bir gün önce soruları yazdığı bilgisayarı arızalanabilir servise götürür ve servistekiler soruları çalmış olabilirdi.

Hayır, biz ön bir görüşme için “Binali Yıldırım beyden de randevu istedik, gerek yok dediler” diyor. Öyle olsa bile, karşı tarafla görüşecekseniz, müşahid olarak bir danışmanı o toplantıya çağırmanız gerekirdi. Karşı taraftan bir müşahid yoksa, söylenen şey “ikrar” anlamına gelir. Konuyu “şaibeli” hale getirir.

Daha temiz bir iş, hackerler bilgisayarına girer, soruları kopyalar ve İmamoğlu’na cevabı ile birlikte servis edebilirlerdi. FETÖ’nün kripto elemanları için bu hiç de zor bir iş olmazdı. Küçükkaya da bu şekilde itibarını kurtarmış olur, hem de mağdur rolü oynardı.

İmamoğlu da mesela şöyle  bir açıklama yapabilirdi. Bana sosyal media üzerinden birçok kişi, şu soruları sorabilir diye bilgi notu gönderdi. Hatta biri Küçükkaya’nın son 6 günlük konuşma ve yazılarını incelemiş, onun sorduğu soruların özetlemiş, diye bir şey söyleyebilirdi. Hani bir de rüya senaryosu yazacağım ama inandırıcı olmaz. İmamoğlu CHP’nin adayı olunca “Hocanın biri” diye başlasam uymaz. Adamın biri rüyasında Mustafa Kemal’i görür. İsmet Paşa ile görüşüyorlar. Mustafa Kemal İsmet Paşa’nın kulağına eğilir, biraz da yüksek sesle, hani kulağı iyi duymuyor ya, “Bizim İmamoğlu’na söyleyin de dersine iyi çalışsın. Şu sorulara cevap hazırlasın, şu sorular sorulmasa bile, kendi bir fırsatını bulup, şunları söylesin, beni fazla karıştırmasın şimdi” diyesiymiş. Böyle bir rüyaya bile inanan çıkar ha!

İşin içine komplo, kripto işler, istihbarat oyunları, ezoterizm, ne katarsanız, bu yalan da olsa, birilerinin amaline hizmet edecekse, birileri ona inanmış görünür, alır ve dağıtır.

Sahi, İmamoğlu şu vali konusunu yüzüne gözüne bulaştırdı ki. Niye bu işi uzattı. Sonra niye agresif bir tepki verdi. Özür dilerim, ağzımdan kaçtı. Heyecanlı bir insanım, Vali beyi ziyaret edeceğim. Daha dikkatli olmalıyım... İnan kazanırdı. Ya da söyledin, oldu bir kere, özür dilemek de istemiyorsun. Tamam söyledim, yine söylerim de. Bakın bu iki tavır da kendine puan kazandırırdı. Ben 2’ncisini doğru bulmam. İnsan hata yapmışsa, ya da bir yanlış anlama, ifade sözkonusu ise özür dileyebilmeli. Özür dilemek de affetmek de erdemdir.

Yok canım, bunlardan ne köy olur ne kasaba.. “Yalan söylemiyorum” havaları ile mahalleye gaz vererek bir sıçrar, iki sıçrarsınız, sonra suçüstü olursunuz. Artık gizli bir şey yoook! Yukarıdaki komplo teorilerini boşuna yazmadım.. Kimin ne halt ettiği belli. Öyle “mal varlığınızı açıklar mısınız” sorusu da çanak. Bir defa minareyi çalan kılıfını hazırlıyor. Bu işi yapanlar kendini sağlama almak için her kesimden birileri ile menfaat birliği de sağlıyorlar. Yani bir dehşet dengesi oluşturuluyor. Geçin bunları. Cep telefonu, bilgisayar kullanıyorsanız, ya da bunların olduğu yerde sır yok. Gizli bir şey yok. Bilen biliyor.

Adayların karşılaşmasını kimileri demokrasi, diyalog ve hoşgörü diye iyi bir başlangıç diye överken, kimileri “gizli buluşma”, toplantı sırasında “öksürükle haberleşme” bir komplo ve kirli bir ittifaktan söz ediyorlar.

Bakın, bir iki yıl içinde, “deep web” üzerinden bir arama motoru gibi, yapay zekalı arama motorları, size bu tür “bu işleri bilen herkesin bildiği sırlar”ı ortaya çıkarabilecek. “Wayback Machine” sizin web sitelerinizden sildiklerinizi hemen geri getiriyor. İstediğiniz kadar inkar edin, arşiv gerçeği ortaya çıkarır.

Bir Tv programından bu kadar tartışma çıkarılıyorsa, göreceksiniz bu seçimden sonra YSK hemen karar veremeyecek. Tv programında bir Sayıştay raporundan söz edildi, Sayıştay 2. açıklamayı yapmak zorunda kaldı. Bu işe kim dokunursa, bu tartışma onu da içine çekiyor. Seçim sürecinde YSK’dan sonra Sayıştay da bu tartışmaya katıldı. Bana kalırsa yargıyı bu konuda kıskançlıkla korumamız gerek. Yargı da bu konuda daha dikkatli davranmalı, bir açıklama yapılacaksa, kısa, öz, “efradına cami, ağyarına mani” olmalı. 

Neyse, sabır! Şunun şurasında fazla bir zaman kalmadı. Seçim geçecek ama tartışması bitmeyecek.

Bu tartışmaların seçmeni yorduğunu söylemeliyim. Siyasete duyulan güven düne göre bugün daha da azaldı. Bugün, düne göre toplum daha çok kamplaştı ve karşıt grublar arasındaki öfke katsayısı daha da arttı. Basın da itibar ve güven kaybına uğradı. STK’lar, vakıf, dernek, oda, sendika gibi kuruluşlara yönelik de ciddi bir güven kaybı var. Siyaset bunların üzerinden yükselir. Bunlar yara aldığı, zarar gördüğü bir yerde siyaset yükselemez. Bunlar “U Borusu” gibi birbirine bağlıdır.

Aslında hepimiz, el birliği ile bindiğimiz dalı kesiyoruz. İnşallah seçimden sonra süreç bu şekilde daha uzun bir süre devam etmez. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Cemal mertCemal mert26 gün önce
  Abi eksik oldu ve arn ona diyor siz merhametli bir sultansiniz kuduste daha fazla kan dokmeyin diyor sultan selahattinde siz yetmiş bin müslümanın kanını doktunuz ama diyor arn ona diyor ki sizde aynısını yaparsanız haçlılar daha fazla ordu ile gelirler ve bu savaş yüz yıllarca böyle sürer gider diyor ve aralarında şu sonuca variyorlar birgün bu şehri paylasabilirz ve haydi evine dön diyor herkese bunuanlat deyip serbest bırakıyor arni abi bu Ali cenap bir komutan işte tam müslümanlara yakışır bir davranış olarak Kudüs'ün fatihiSelahattin Eyyubi batılıların kendisine hayran olduğu komutan bizimkiler ise kostantiniyye istanbul tartışması yapıyorlar abi kusura bakma filmi izledi mi bilmiyorum ama ben o sahneden etkilendim sizeede tavsiye ederim Allah'a emanet olun
 • RÜSTEM paşa RÜSTEM paşa 27 gün önce
  السلام عليكم ورحمة الله وبركاته
 • SemihSemih27 gün önce
  Bütün bunları yıllar önce fetö ve beraberinde akp başlatmadı mi? Çalınan üniversite soruları sorun oldu ama şu anda bile bazı sınavlara sözlü sınavi da ilave ederek insan kayrılmıyor mu? Cumhurbaşkanı tarafsız olması gerekirken, taraflı olup bizler ve onlar demiyor mu? Ülkede yaşıyan kürt,türk, hıristiyan, müslüman, alevi, sunni, sağcı yada solcu ayrımı yapmadan herkesi kucaklamak gerekmiyor mu? Siyaseti o homo, bu gay diye çirkinlestiren kim? Sorular verilmiş veya verilmemiş ne önemi var? Zaten herkes ne sorulacağını az çok biliyordu. Ayrıca karşılıklı soru ile karşı tarafı sıkıştırmak da mümkün oldu. Bu nedenle buna çok takılmamak lazım. asıl önemli olan ülkemizse adil demokratik ve birleştirici bir cumhurbaşkanıbunu yapabilir. Şu anki zihniyet ile bu malesef imkansız.
 • EmineEmine28 gün önce
  Adam nefes alir gibi yalan soyluyor ama siz ona haftalarca dplaylibyoldan guzelleme yaptiniz cumhurbaskaninin size okadar inanmis ve yardim etmis olmasina ragmen yukarida rabbim var sizide destek verdiklerinizide goruyor
 • CigdemCigdem28 gün önce
  Diyorlarki ha bir yazarcolarako progra!mi izlemedinizmi yanli yayinigormedinizmi oksurmelerin bir sifre olarak kullanildigini anlamadinizmi siz hayallerinizle yasayin ama birileri gercekleri gordu siz hala bir sandikta 4 pusula vardi demeye devam edin biz sizi tanidik
 • Kısmet Kısmet 28 gün önce
  Sevgili Dilipak, ne güzel söylemişsiniz, bindiğiniz dalı kesiyorsunuz. O dal ki alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimizin söylemlerinin tam zıddı. Kendinizi yaktığınız gibi, insanları da İslamiyetten soğutuyorsunuz. Artık yüce yaradanın hükümlerine itaat edin. İnanın dünya fani ve ahiret ve hesap günü hepimiz için sandığımızdan da yakın. Saygılar
 • hakikat asigihakikat asigi29 gün önce
  kamu malina umum malina dadananlar kadar dinsizlikte imansizlikta ileri gitmis bir guruh bulamazsin maun suresi bunu soyluyor, bunlari destekleyenlerde zalimdir, zira ayet zalimler birbirlerinin dostudurlar diyoriste indirilen dinin yolu
 • emekliemekli29 gün önce
  evet sızdırdı o sorular öylesine zorduki üstad kopyasız cevaplandırılmaları imkansızdı hele hele imamoğlu gibi 5 yıllık siyasi deneyimi olan için
 • Osmanlı’da belediye başkanına Şehremini denirdiOsmanlı’da belediye başkanına Şehremini denirdi29 gün önce
  Emin, yalan söylemeyen, güvenilir ve mutemet kişi demekse iki ayaklı yalanmakinesinden İstanbul Şehremini olur mu?
 • Zulm ile Abad olunmazZulm ile Abad olunmaz29 gün önce
  Karadenizde yaylaları boşaltması için halka zulm eden mahkeme mehkeme dolaştıran hükümet kendi ipini çekmiştir ibb kaybedecek kasımdada iktidarı.Topunun (Siyasiler)canı cehenneme.Karadenizde bir tane milletvekili yokmuş.Ula keyfiniz için çıkardığınız khk ları milleti bu cendereden çıkarmak için çıkarın.Mera kanunu 2019 a uygun düzenlenmeli yoksa angus domuz yemek iyi günleriniz çinden kedi köpek ithal edececeksiniz.
 • Yalancıdan Şehr-i Emin olur mu? Yalancıdan Şehr-i Emin olur mu? 29 gün önce
  Elcevap: Olmaz
 • HakimHakim29 gün önce
  Hangi ilginç soru sızdırıldı,sorulduğunda ne oldu,kim kaybetti
 • AliaygunAliaygun29 gün önce
  Usta senin içinde Erdoğan ve Binali ya karşı hayran gizli bir şey var
 • ali namlıali namlı29 gün önce
  Evet ,ben olsam söylediğimi aynen ikrar ederdim; sonucu ne olursa olsun yalan söylememekgerekir.Çünkü yalan , durumun doğal akışına uymaz ; mutlaka bir yerde patlak verir.Durumu düzeltmek için de debelendikçe batarsın !Son paragrafta değindiğiniz toplumun yozlaşması konusunda isesiyasetçilerin seviyesiz tutum ve davranışlarının büyük etkisi olduğu kanaatindeyim !
 • Time Regulation Institute (TRE) duyurusu (Türkçesi:Saatleri Ayarlama Enstitüsü)Time Regulation Institute (TRE) duyurusu (Türkçesi:Saatleri Ayarlama Enstitüsü)29 gün önce
  Türkiyebüromuzdan alınan bilgiye göre İstanbul'da “Yalan Üretim Makinesi”’ tesbit edilmiştir. Bu nedenle halkı uyarmak görevi hasıl olmuştur. Lütfen çok kısa süre içinde rekor sayıda yalan söyleyebilen bu makinaya azami dikkat ediniz. Bu makina örneğin “sokağınıza ağaç dikeceğim” dersebilin ki seçim sonrası heykel diker. “Maaş başlayacağım” derse seçim sonrası kesinkes haraca bağlar. Lütfen bu uyarıyı yayınız. İnsaniyet namına.
 • Doğru Doğru 29 gün önce
  Sayın Dilipak ben bir sosyal demokrat olarak sizin yazılarınızı yakından takip ediyorum,çoğu zaman adaletli yazılar yazdığınızı her iki tarafıda eleştirdiğinizi okuyorum.Acaba bebek katilinin yanına bir devlet Üniversitesinin rektör danışmanın yanına gidip,aldığı mektubu devletin AA ajansı araracılığı ile kamuoyuna duyurması tamda seçime 3 gün kala.Sizce beka beka diyipte her gün kürtlere teröris diyenlerin 3-4. kürt vatandaşımızdan oy alacağım diye bu yaptıkları siyasi manevrayı doğru buluyormusunuz.Nerede kaldı sayın Bahçeli’nin bekası ????
 • Malkoç Malkoç 29 gün önce
  100yıldadiştentırnaktanartırıpyapılmış fabrika, tesis,kamu malıyani milletin, devletin malıne varsasatıp savdık, peşkeş çektiler.... Öncelerifetoşlabirlikte, sonra diğerleriyle... 7/24 NON STOP
 • Amin Amin 29 gün önce
  Yunus 16 sen bu işleri hiç anlamamışsın kardeş. Boşuna yırtınıyorsun.
 • Binali akınlarda çocuklar gibi şendik. Binali akınlarda çocuklar gibi şendik. 29 gün önce
  Binali akınlarda çocuklar gibi şendik. Binali o gün dev gibi bir orduyu (ABD, İsrail, Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya, Yunan, Rum, FETÖ, PKK, Moddy’s, Fitch, AB, Medya, Koyun-tosun-koç, ...) yendik. Ak saçlı Binali Bey haykırdı”ilerle!”. Bir Haziran günü fethettik İstanbul’u kafilelerle. Bugün cennette gülleri açmış görürüz de hala o Erguvan hatırası tüter gözümüzde.
 • Malkoç Malkoç 29 gün önce
  İNG+USA+ İSRAİLyeni filmisürmek istiyorlar.... BaşrolleriALİBABACAN ,EKREMİMAMOĞLU ,SELAHATTİNDEMİRTAŞA verdiler....Henüz gösterime giremedi, girebilme ihtimali de yok , çünki DEVLET aklı, KUVAYİ MİLLİYE24saat nöbette...Amerikan İngiliz MUHİBİ kuscnhercileracaib sıkıntıda..Üstüne bir ded.. tkorkusu.... KAN alırlar adamınnazik yerinden.... Hemhainlik yap, hem dedemokrasifalan ayaklarındadolaş.... A. GÜL , DAVUDOĞLU, BABACAN 1numaralıFetocu' dur.... Üçü de ANA KRALİÇE nin ETEKLERİNİN altındadır... Buckhingam PALASIN bahçesinde emekledş yürüdüler..... Fetülcianın en gözde elemanlarıdır üçü de.... İmamoğluylaMeral deyamanmayaçalışıyorlar.....
 • 29 gün önce
 • erdal dalkıranerdal dalkıran29 gün önce
  Abdülkadir AKSU'ya DİKKAT..!!
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem29 gün önce
  Hocam aşağıdaki cümle günümüzü anlatmaya yeter de artar bile olan kısa ve öz vecize.Rende gibi olma hep sana , keser gibi olma hep bana , testere gibi ol bir sana bir bana.Başka da bir şey düşünemiyorum.
 • FiraFira29 gün önce
  Bugün çarşıya çıktım Cumadan sonra. Ataşehir de tirafige kapalı caddede partilerin seçim çadırları yanyanadir. Bir sessizlik ve kırgınlık hissettim. Şanlı Afrin harekatında kahraman askerimizin milli ve yerli fırtına topu ile imha edilen Terörist basının posteri gözümün önüne geldi. Şimdi o Terörist başı maalesef seçimde yandaşlığı soyunuyor ve AA ise mektubunu yayımlıyor. Bir oy için nereden nereye savruluyoruz...bu mihvalde iken MHP seçim çadırını kapatmış "MİTİLİ" çadıra saklamış ortalıkta gözükmüyordu...Ortaokuldan bu yana milliyetçi hassasiyeti olan bir kişi olarak üzüldüm. İdeallerimiz, dava mefkuremiz yerle bir ediliyor...selam ve dua ile...
 • Doğrucu Davutun biriDoğrucu Davutun biri29 gün önce
  Sorular sızdırıldı diyelim... Bundan bir mağdur çıkarmı...Sızdırılmadı diyelim... Bu sorular ahım şahım, eşi benzeri menendi olmayan sorularmı... Atatürkü de fantazine alet etmişsin sayın ADP, " Bu memlekette çalışmak isteyenler, bu memleketi idare etmek isteyenler memleketin içine girmeli, bu milletle aynı şartlar içinde yaşamalı ki ne yapmak lâzım geleceğini ciddi surette hissedebilsinler. 1923" diyor merhum Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Sizin milletin ihtiyaçlarını dillendirmeniz ve bu ihtiyaçları karşılıyabilecek projelerin takipçisi olmanız gerekmiyormu? Din davası temel insan hakları davası değilmidir. Kamu yararına kamu haklarının savunucusu olmanız gerekmiyormu. İman gaybi bir konudur. İmanmetre ve Müslümanmetreleri bir bırakın artık bir türlü vazgeçemiyorsunuz din zabıtalığından vede ahiret jandarmalığından. Birileri artık partilerini Zıllullahi fil arz olarak görüyor, gösteriyor. Bir insanda 99 küfür bir iman alameti gördüğünüzde imanına hükmediniz sünnilik müsamahası vede ölçüsüne ne oldu. Tekfirci cihadist mantığı altmış yıldır sinsice yediriyorsunuz bu millete. Din sömürüsü gırla gidiyor...Rahmet dini, Allah adına insanlara tahakküm ve zorbalık dinine çevrilmiş. Adaleti merhameti olmayan bir dindarlık üretildi. Altta kalanın canını alan, böylece semiren semirdikçe azgınlaşan, azgınlaştıkça pervasızlaşan... Şuna karar verin bu millet hatada yapsa onuruylamı yaşamalı, yoksa şamaroğlanımı yapılmalı.
 • mahmutmahmut29 gün önce
  E. İmamoğlu, 2. Abdullah Gül yaratma projesidir.
 • engineerengineer29 gün önce
  23 Haziran’a sayılı günler kalan AK Parti ve Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım’a Musevi vatandaşlarımızdan anlamlı bir destek geldi.23 Haziran’a sayılı günler kalan AK Parti ve Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım’a Musevi vatandaşlarımızdan anlamlı bir destek geldi. CHP döneminde varlık vergisi zulmüyle tanışan Museviler, özgürlükçü bir anlayışın adayı olan Yıldırım’a destek vereceklerini açıkladı. Konu ile ilgili bir basın bildirisi yayınlayan Musevi asıllı işadamı Doğan Kasadolu, şunları ifade etti: “Binali Beyin bugüne kadar devletin en üst kademelerinde yaptığı kusursuz ve şaibesiz ilişkilerinin de katkısı ile belediye başkanlığı için İstanbul’un anahtarının teslim edileceği tek şahsiyettir. Asırlardır bir arada yaşadığımız güzel Türkiye’mizde AK Parti iktidarı döneminde dinsel açıdan asla bir ayrımcılığa uğramadık” dedi.
 • Yunus 16 Yunus 16 29 gün önce
  MÜKEMMEL ANALİZ VE YORUM ; Yorumcu Hurşit Doğan; Herkes okumalı!!! FETÖ, PKK, CHP Yİ ÇOK İYİ ÇOK DOĞRU TARİF ETMİŞ. AKP DE TAMAM. LAKİN AK PARTİ nin Kaymağını yiyen, Tren den ATILAN, ERDOĞAN I yalnız bırakıp Tam karşısında duran, 2011 DEN SONRA hiçbir seçimde OY vermiyen, CHDPSDTIYI İLE AYNI SAFTA DURAN AGÜL, BARINÇ, DAVUTOĞLU, BABACAN, FÇELİK, HÇELİK, ALTEPE, ŞİMŞEK,..... GİBİLERİ NEREYE KOYACAĞIZ??? BU ZAT LAR HALA KAYMAK YİYOR! AK PARTİ Yİ BIRAKMAK İSTEMİYOR! DAVA İSE, BU ZAT LAR hala niye kollanıyor?
 • Nurullah Nurullah 29 gün önce
  Sanki üniversite sınav sorularını verdi mübarek. Ben bu halimle ne sorup soramayacağını tahmin edebilirim. Ne sorabilirdi başka.
 • MülayimMülayim29 gün önce
  yazacaklarımı neredeyse harfiyyen "nadim hatipoğlulları" yazmış.sorular çalındı muhabbeti yapmak olayı basitleştirmektir. sanki kamuoyunda hiç değinilmemiş mevzular gibi insanların dikkatini sorular çalındı mı mevzusuna çekmeye gerek yok. Birkaç gün öncesinde hiçbir aday ile telefonda dahi görüşmem diyen üç kağıtçı fox borozancısı nasıl olurda ekrem ile bir araya gelir. konuşulması gereken sorular haricinde her şeydir. ne konuştular ne anlaştılar
 • Malkoç Malkoç 29 gün önce
  TürkmilliyetçileriOUT ,CİA MOSSAD ÜRÜNÜKÜRTmilliyetçileriİN......
 • engineerengineer29 gün önce
  Oğuz ata Korkut ata atanınKemiğini sızlattınız yatanınAnasını ağlattınız vatanınÖtelerin ötesinde iz nerdeSoysuzlarda utanacak yüz nerdeDağda bal yiyormuş diyorlar ayıÜzümle beslenir kısrağın tayıKatıksız ekmeği ye memet dayıÇorba kaynıyormuş hanı tuz nerdeSoysuzlarda utanacak yüz nerdeDeli dumrul bir köprüden alırdıAcep kırk köprüden alsa nolurduHaramiler kahır edip ölürdüHelalmiş harammış bilen öz nerdeSoysuzlarda utanacak yüz nerdeKimileri nefsi ile yarıştıŞerefsizce bey dedikçe kırıştıSekiz yıllık dokuz aylık karıştıHükmü ilahidir otuz cüz nerdeSoyzuslarda utanacak yüz nerdeDüğün düğün değil toylar toy değilHanlar ham yıktı beyler bey değilHepisini topla getir şey değilHamlar pişer ama hani köz nerdeSoysuzlarda utanacak yüz nerdeYalan söylüyonuz özünüz koktuRiyakar gözünüz yüzünüz koktuMidemiz bulandı tuzunuz koktuSefaiye verdiğiniz söz nerdeSoysuzlarda utanacak yüz nerde
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 29 gün önce
  sayın dilipak bu soruyu sorman bile hata soruların sızdırılıp sızdırılması önemli değil açıklıktan doğruluktan demokrasiden bahseden bu insanlar bir kaç gün önce sayın yıldırımın soruları istediğine dair yalan beyanda bulunup ismail bey tarafından yalanlanan öyle bir durum olmadığını söyleyen ve daha sonra kendisinin içeriği ne olup olmadığı çok önemli değil böyle bir görüşmenin olması ne insanlığa ne insafa nede dürüstlüğe sığan bir olay olmadığını yazacağınız yerde soruları sızdırdımı derken insanların kafasında bir olumsuzluk oluşturuyorsunuz sizdırsa ne olur sızdırmasa ne olur ne odukları ALLAHCC tarafından şaşırtıldıkları ALLAHCC DOĞRUDAN yana olduğunu açıkca bir kez daha görmüş olduk yıldırım kazanır kazanmaz biz ak partini ve yıldırımın ak sütten çıkmış ak kaşık olduğunuda savunmuyoruz ama şu an karşısındaki rakibinde daha dürüst olduğunu her şu son olaylardan sonra haykırarak söylemekte BİZ MÜSLÜMAN TÜRKLERİN BOYNUNU BORCUDUR.
 • takiitakii29 gün önce
  küçükkaya da küçükkaya ertuğrul özkök emin çölaşan uğur dündar ahmet hakan ahmet altan ne bu ya türkiyeyi bunlar mı yönetiyor mesut yılmaz tansu çiller erbakan ailesi tuğrul türkeş ahmet özal ne bu aynı adamlar türkiyede siyasetçi gazetecimi kalmamış bunların özelliği nedir 100 sülalerini doyuracak mal mülk servet yaptılar
 • BİLALBİLAL29 gün önce
  Dünya görüşlerimizin sizinle çok benzer olduğunu söyleyemem.Ama sizde gördüğüm şey vicdandır ve bu yüzdenhemen her gün yazınızı okurum.Bu yazınızda özellikle son 2 paragrafa dikkat çekmek istiyorum.Bu son 2 paragraftakilerin EN BÜYÜK sorumluluğu kime ait?Bu en büyük sorumluluğa sahip olanalar şuan bunu daha körükleyici söylem ve eylemlerde bulunmuyor mu?
 • CÜNEYTCÜNEYT29 gün önce
  İstanbulabi mitil deAPOİTİattı heralde..... neçirvandaçuluylagelmiştir.... hayr umulumuböylegecenin sabahından.... yaşsın tam bağımsız , MÜSLÜMAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ....
 • sefersefer29 gün önce
  muslumanlar ;islamın temel ilkesi geregi demokrasi dahil diger tum beseri sistemleri kesinlikle reddetmelidir.bu temel bir kural ve emirdir,aksi mumkun degildir.ama bu asla muslumanlarn gundeme ilgisiz olacagı anlamna gelmez.muslumanlar;toplumda tabandan organize olup ,kuvvetlenip yonetimleri yonlendirecek konuma gelmelidir.olayı cok net bir ornekle izah edersek;ortadogudaki yonetimler abd ve israilden emir almak yerine muslumanların yonlendirmesi ile yeryuzunde adaleti saglamak icin gayret gostermelidir,buda ancak bir gucle organize ilemumkundur .malesef mevcut durum bunun tam tersidir ve dunyada zulum ve fuhsiyat hakimdir,dunya trump,putin,selman vb. diktatorlerin yonetimindedir.durumun boyle olması; muslumanların bu cahili sistemi,demokrasi dinini kesinlikle reddetmeleri gerceginidegistirmez.aksi takdirde kendi elimizle kendimizi atese atarız."Zulmedenlere eğilim göstermeyin, yoksa sizede ateş dokunur."hud s. 113.muslumanların ummet olmus ,liderine kavusmus gunlere ulasmasi dilegi ile.
 • Tevfik DilekTevfik Dilek29 gün önce
  Fetocularin öğrenci İmamoğlu belli zaten soruları calma önceden almak onların huyu Binali yiğit Mert insan yalanı dolani Yok
 • selçuk yiğitselçuk yiğit29 gün önce
  Sayın Dilipak, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU arapça tabelalara kafayı takmış, sizden bu konuda bir yazı bekliyoruz.
 • VefaVefa29 gün önce
  Sn Tayyib Erdogani devirebilecek tek rakib yine Tayyib Erdogan dir.....AK Partiyi iktidardan indirebilecek tek partide yine AK Partidir.......Eger bir gun hem Etdogan hem AK Parti giderse sebeplerini baska yerde aramayin.....
 • AzerAzer29 gün önce
  Hukuka uygun olmayan, hakkı ve mazlumu korumayan yasa suç aletidir. “Zalimlere yardım etmeyin, ateş size de dokunur denmiştir. Zalim diktatörlerin tetikçiliğini yapanlar, yargıç elbisesi de giyseler birer cellattan başka bir şey değildirler. Yargılama görüntüsü altında oynanan bir oyunda tetikçilik yapmaktadırlar.hocam bu caňlı yayın özellikle akp tarafından tezghlanan Bir oyun 2010da çalınan kpss sorularına önem gösterseydin daha akıllı olurdu yazık İsmail herkesin bildiği soruları sordu sanki üniversite sorularını çaldı bu kadar basitleşemez bir insan sizde buna alet olup aklımızla dalga geçin.iki dönem bunlara oy verdim bu kadar basitleşeceklerini ön göremedim elim kırılsaydı bu yalancıları ekranda görmeye tahammül edemiyorum Dilipak sende dilsiz şeytansın Ahmet hakan dan farkın Yok fırıldak gibi ben bu akp ruhunu biliyorum en yakınmda eniştem şerefsizin önde gideni Allah kahrı perişan etsin bunları toplum bu kadar yorulmaz İBB babanın çiftliğimi neden söylemezsin bu kadar talanı yalanı Dilipak eğer bunu söyleyemiyorsan seninde Allah belanı versin halktan gerçekleri gizliyorsun
 • HiraHira29 gün önce
  O kadar İslami nasihat yazılarınızdan sonra yine siyesete girerek kafanız karışmış. Oysa siz yandaş da değilsiniz ak partiyi bir eleştiyorsunuz bir destekliyorsunuz ne onlarla ne bunlarla. İslam bu batıl sistemin partileriyle desteklenmez. Yöneticilerin namaz kılması maalesef AB yasalarına karşı koymalarına yetmedi. Faiz haramdır deyip krediye asılan modern müslümanlar yüzünden bugün Kuran bu yüzyılda uygulanamaz algısı yerleşti. Kim verecek bunun hesabını. İlimde teknikte ilerleyememiz bizim suçumuz. Bu geri kalmışlığa kimse takmıyor da haramlara takıyorlar bazıları. Çünkü nefisleri dünyanın süsüne gösterişine alıştı ve tıpkı cennetten ümidini kesen kitap ehli ve diğer kafirler gibi cenneti dünyada yaşama arzusuna düştü günümüz insanları. Bu sebeple laik liberal demokratik batı sistemini dün karalayanlar makam sahibi olunca bunların savunucusu oldular. Bırakın Allah'ı kandırmayı artık biz aciz kullar bile kanmıyoruz. Milyarlarca müslüman birbirine kenetlense kitaba sarılsa bu halde olmazdık. İşin kötüsü zaman çok hızlı akıyor ve yeni nesil ise çok boş geliyor. Ne zaman akıllanacağız bilmiyorum. Açıkçası üzgünüm.
 • ŞERAFETTİNŞERAFETTİN29 gün önce
  Ne günlere kaldık! Rezilliğe bakın bebek katili de yerli ve milli oldu! Katil terör örgütünün iç oyunlarından medet umar hale geldiysek biz bitmişiz. Yok HDP millet ittifakından yanaymış da İmralı da buna karşıymış da, yok apo yerli ve milliymiş. Devletin haber ajansı AA da bunu yayınlıyor. Hangi oyun oynanıyorsa çok yanlış yapılıyor. AK Parti neredesin? MHP neredesin? Hele hele Muhsin başkanın emaneti Büyük Birlik neredesin?
 • CihangirCihangir29 gün önce
  ("Bu yönde bir iddia var. “Taksim’de bir otelde buluştular” deniyor. Bir de fotoğraf var ")Hocam sizin bu cümleden ne anlayacağız. Görüştükleri hususunda şüphemi var.Tarafların hiç birisi görüşmedim demiyor.Hatta görüşme ortaya çıktı diye otel görevlilerini suçluyorlar.Görüştükleri hususunda şüphe yok ama size göre var herhalde.Hocam gücenmeyin ama perfanmansınız her geçen gün azalıyor.
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN29 gün önce
  Binali Yıldırım'ı harcayacak mısın?21.06.2019Süleyman Özışı[email protected] yılının ikinci ayının ikisinde bir yazı yazmış ve birkaç örnek vermiştim.Özetlemek gerekirse..."Birlik ve beraberliğin nasıl olduğunu ve nasıl olması gerektiğini görmek ve öğrenmek istiyorsanız dönün, FETÖ'ye bakın... Son 5 yılda başlarına gelmeyen felaket kalmadı. Yaptıkları alçaklıktan sonra Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarını yediler. Paramparça oldular. İçeride olanlar hapishanelerde çürüyor, dışarıda olanlar ise ülke dışında âdeta göçebe hayatı yaşıyor. Yakalanamayanlar başlarını inlerinden çıkaramıyor. Her biri toplum içinde âdeta vebalı muamelesi görüyor. İş verilmiyor, ekmek verilmiyor.Buna rağmen birinin diğerinden vazgeçtiğine şahit oldunuz mu?Kâh, ABD'deki hainin uzaktan fısıldadığı sözlerle, kâh yalandan ibaret uydurma rüyalarla, kâh "Yakında çıkacağız" türünden türlü söylentilerle hepsi bir arada durmayı başarıyor. Dünya üzerindeki en hain, en alçak, en aşağılık örgüt olduklarını bilmelerine rağmen, inandıkları ihanet davasından asla vazgeçmiyorlar."Kendi ülkenizi bombalayın, kendinizden olan ama size direnen insanları katledin" diye talimat veren aşağılık liderlerinin peşinden bir an olsun ayrılmayı düşünmüyorlar. ***Birlik ve beraberliğin nasıl bir şey olduğunu görmek ve öğrenmek istiyorsanız, dönün PKK'ya ve onun azılı sempatizanlarına bakın...40 yıldır asla gerçekleşmeyecek bir hayalin peşinden koşuyorlar. Dağlarda, mağaralarda yılanlar, çıyanlar gibi yaşıyorlar. Yedikleri onca büyük darbelere rağmen, topluca ölmelerine rağmen, bir adım geri çekilmiyorlar. Ölen her bir teröristin yerine 3-5 terörist koyuyor ama mücadeleyi asla bırakmıyorlar. Gerektiğinde, kendilerine hizmet edecek bir siyasi yapı kuruyor, Meclis'e terörist sokuyor, onlar üzerinden dünyaya propaganda yapıyorlar.Lider kadroları kendilerine kadın teröristlerden oluşan haremler kurmasına rağmen, kendileri sefil bir hayat sürmelerine rağmen "Gittiğimiz yol, yol değil" demiyorlar.***Birlik ve beraberliğin nasıl bir şey olduğunu görmek ve öğrenmek istiyorsanız dönün CHP'ye bakın...Dile kolay, tam 70 yıldır iktidar yüzü görmüyorlar. Girdikleri her seçimden halkın tokadını yiyerek çıkıyorlar. Dönüp son 16 yıla bakın lütfen. Hezimetten ve hüsrandan başka yaşadıkları hiçbir şey yok. İçlerinden her çeşit insan çıkıyor. İnançlara küfredeni de domuz eti yiyeni de... PKK cenazelerinde gözyaşı dökeni de, DHKP-C'ye “masum çocuklar” diyeni de...FETÖ'yü savunanı da, PKK'ya kucak açanı da... "Türkiye'ye müdahale edin" diyerek Avrupa'yı işgale çağıranı da "Bir savaş çıkarsa ben İran'ın saflarında yer alırım" diyeni de...Bütün bunlara rağmen biri, bir diğerini satmıyor, biri diğerini harcamayı aklının ucundan geçirmiyor. Can Dündar, Enis Berberoğlu, Eren Erdem gibiler için hepsi tek yürek olabiliyor." demiştim o yazıda...Ve yine o yazıda, "Acaba onların başına gelenler senin başına gelseydi ne yapardın?" diye sormuştum.Yazının üzerinden aylar geçti.Ve o süre zarfında bahsini ettiğim bu grupların tamamı bir araya geldi, iş birliği yaptı, AK Parti'nin karşısına tek yumruk olarak çıktı.Öyle bir iş birliği ki..."Ben ülkücüyüm" diyen Meral Akşener'in İYİ Partisi ile "Ben Millî Görüşçüyüm" diyen Temel Karamollaoğlu'nun Saadet Partisi bile aralarına katıldı. Bir teki bile diğeri hakkında, "Ben bunlarla yol yürümem, bir arada olmam" demedi.Öyle bir kenetlendiler ki..."YPG terör örgütü değildir" diyen ama şehit yakınları için, "Onlar teröristtir" yakıştırması yapan Kemal Kılıçdaroğlu'na tek söz söyletmediler.Terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan 5 yıla yakın ceza alan, Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilmesinde azmettirici rolü oynayan Selahattin Demirtaş'a ölümüne sahip çıktılar.FETÖ'ye tek kelime etmedikleri gibi, darbe sırasında FETÖ'yü öven isimleri yanlarına aldılar, reklam kampanyalarını onlara yaptırdılar."Devletiniz seri katildir" diyen Canan Kaftancıoğlu'nu, ezana küfreden Serra Kadıgil'i harcamak yerine partinin yöneticisi konumuna getirdiler.AK Partililer geçmişinde tek bir kara leke bulunmayan Mehmet Özhaseki'yi, "Canım o Ankara'ya olmazdı" diye harcarken onlar, çek senet dolandırıcılığı tescillenen Mansur Yavaş'ı Ankara'nın başına getirdiler.AK Partililer Menderes Türel'i harcarken onlar, PKK'lı teröristleri CHP kontenjanından belediye meclis üyeliğine getiren Muhittin Böcek'i Antalya'nın başkanı seçtiler.AK Partililer Efkan Âlâ'yı harcarken onlar, "Devletiniz seri katildir" diyen Canan Kaftancıoğlu'nu İstanbul'un başına getirdiler. AK Partililer Melih Gökçek'i harcarken onlar, MİT tırları operasyonunun görüntülerini Can Dündar'a götüren Enis Berberoğlu için Ankara'dan İstanbul'a yürüdüler. Ne yaptılar ne ettiler, adamı hapisten çıkarıp milletvekili koltuğuna oturttular. AK Partililer Bekir Bozdağ, Vecdi Gönül, Cemil Çiçek, Burhan Kuzu, Nabi Avcı, Faruk Nafiz Özak, Mehdi Eker, Eşref Fakıbaba, Veysel Eroğlu gibi isimleri harcarken onlar, ezana küfreden Serra Kadıgil'i partinin yönetimine seçtiler. Düşünsenize...Darbe gecesi Erdoğan'la beraber ülkesi için, milleti için ölüme yürüyen ve bugün bile ülkesinin ekonomisini ayakta tutabilmek uğruna mücadele eden Berat Albayrak'ın, "Yarın bir savaş olursa ben İran'ın saflarında yer alırım" diyen Eren Erdem kadar kıymeti olmadı. Şimdi İstanbul seçimine gidiyoruz.Bir yanda yaptığı hizmetlerle Türkiye'nin her bir köşesini ihya eden Binali Yıldırım, diğer yanda görev yaptığı ilçede sözünü verdiği 30 projeden ikisini dahi yapamayan CHP'nin adayı...Bir yanda, darbenin seyrinin ne olacağını düşünmeden darbecilere meydan okuyan Binali Yıldırım, diğer yanda darbe gecesi, "Sulh içinde evlerinize dönün" diyen CHP adayı...Bir yanda sözüyle, özüyle, duruşuyla ve kalitesiyle adamlığın resitalini sunan Binali Yıldırım, diğer yanda devletin valisine, polisine küfreden CHP adayı...Bir yanda dürüstlüğüyle gönüllerde taht kuran Binali Yıldırım, diğer yanda tek ayak üstünde kırk yalan söyleyip önüne gelen herkese iftira atan CHP adayı...Ben AK Parti'ye küskün ya da kırgın olduğunu söyleyen kardeşlerime tam da bu noktada sormak istiyorum.28 Şubat'ta, Gezi'de, 17/25 Aralık'ta ve darbede sana yapılanları unutacak ve sana "Göbeğini kaşıyan adam" diyen, "Bidon kafalı" diyen, "Makarnacı, kömürcü" diyen, inancına küfreden, yaşam tarzına hakaret eden zihniyetle saf mı tutacaksın?Sırf kırgın olduğun için, sırf küskün olduğun için Binali Yıldırım'ı harcayacak mısın? PKK kadar, FETÖ kadar ya da her türlü haine, her türlü teröriste kol kanat geren CHP kadar birlik olamayacak mısın?
 • benben29 gün önce
  okul yıllarında öğretmen soruları verse bile zayıf alan öğrenciler olurdu. imamoğluda bence onlardan. soruları vermesinde bir sıkıntı yok. cevapları vermiş mi acaba? imamoğlunun sorulara verdiği cevaplara bakılırsa vermemiş.
 • elvanelvan29 gün önce
  türkiyede kominist partisi var ve tuncelide seçimi kazandı .ama şeriati;Allahın yasalarını savunan bir parti yok,güya %99 müslüman bir ülke,çok vahim bir durum.zalim rejim müslümanları cahili,beşeri bir sistem olan demokrasiye,kapitalizme mahkum etmeyi hedefliyo.kim olursa olsun bu amaca hizmet edenler şiddetli azaptan kendilerini asla kurtaramayacaktır.
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI29 gün önce
  DÜN AKŞAMKİ öcalan HABERİNE KADAR DÜŞÜNÜLEBİLİRDİ,YORUMLANABİLİRDİ AMA ADAM ÇIKIP 'BENİ DEVLET YOLLADI öcalanın MEKTUBU VARMIŞ AVUKATLAR YAYINLAMIYORMUŞ BEN O MEKTUBU ALDIM YAYINLIYORUM'DEDİ BÜTÜN FİLİM BİTTİ.HATTA ADAM ÜSTÜNE TERÖRİST BAŞINI MİLLİLEŞTİRDİ.BU MU SİYASET!TÜM ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLAMIŞTIR.OY İÇİN YAPILANLARA BAKIN ALLAH AŞKINA.NEYMİŞ 9 YILDAN BERİ TERÖRİST BAŞINA ULAŞMAYA ÇALIŞIYORMUŞ BU DA TAM SEÇİM ÖNCESİ OLMUŞ ALLAH ALLAH TESADÜFE BAK.VE ADAM 2-3 SAAT İÇERİDE KALMIŞ.Terörist başı mektup yazmış bunu da millete yanına ilk defa giden birisiyleaçıklatmış.HANGİ DEVLET GÖREVLİSİ HANGİ BAKAN BUNA MÜSA DE ETMİŞTİR.SAYIN R.T.ERDOĞANIN BU OLANLARDAN HABERİ VARMIDIR?B.YILDIRIMIN BU OLANLARDAN HABERİ VARMIDIR?VAR İSE DERHAL ADYLIKTAN ÇEKİLİP MİLLETTEN ÖZÜR DİLEMESİ LAZIMDIR.BAKANLARIN BUNUN YAYINLANMASINA İZİN VEREN YETKİLİLERİ GÖREVDEN ALIP KENDİLERİNİN DE DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIMDIR.ÇÜNKÜ MESAJ VEREN ŞAHSİYET BİR TERÖRİST BAŞIDIR,SIRADAN BİR SUÇLU DEĞİL.İSTERLERSE BİR DE SERBEST BIRAKSINLAR öcalanı!BEN AKP YE OY VEREN TÜM İSTANBULLU MİLLETİME DİYORUM Kİ AY VERMEYE GİTMEYİN.BOYKOT EDİN AKP Yİ.EDİN Kİ ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLAMASIN.EVET ŞEHİTİMİZE SAHİP ÇIKARIM DİYEN HER AKP Lİ VATANDAŞIMA SEÇİME GİTMEMELRİ İÇİN BOYKOT ÇAĞRISI YAPIYORUM.SAYIN DEVLET BAHÇELİYİ DE ACİLEN AÇIKLAMA YAPMAYA BU REZALETE ORTAK OLMAMAYA ÇAĞIRIYORUM.NASIL ÇÖZÜM SÜRECİNDE KIŞLADAKİ BAYRAĞIMIZI YERLERE ATMALARINI İÇİM KAN AĞLAYARAK İZLEDİĞİ İSEM BUNU DA İÇİM KAN AĞLAYARAK İZLİYORUM.'BETON ÇOK SOĞUK ÜŞÜYORUM REİS'.
 • asımın nesliasımın nesli29 gün önce
  "çünkü bu ismi teklif eden Binali Yıldırım’ın kendisi."Siyasete duyulan güven düne göre bugün daha da azaldı. Bugün, düne göre toplum daha çok kamplaştı ve karşıt grublar arasındaki öfke katsayısı daha da arttı. Basın da itibar ve güven kaybına uğradı. STK’lar, vakıf, dernek, oda, sendika gibi kuruluşlara yönelik de ciddi bir güven kaybı var."Aslında hepimiz, el birliği ile bindiğimiz dalı kesiyoruz. İnşallah seçimden sonra süreç bu şekilde daha uzun bir süre devam etmez." hocam bu ifadeler yerine oturmuş. ak partide ciddi adam seçme sorunu var. özel seçerek tercih ederek atadığı adamlarının çoğundan kazık ve çifte yedi. başbakan bakan vekil, genel müdürü müsteşar yaptıkları çoğu kişi karşı tarafta yer aldı. Küçükkayayı da kendi istemiş takmesinide yemiş. bu mantkla bu ülke ileri gidemez. yönetilemez. hep zarar görürüz görüyoruzda. hala siyasette ve üst bürokraside terör temizliği yapılmadı. adamın var mı gerisi önemli değil. istediğin suçu işleyebilirsin nasıl olsa kollanırsın mantığı var. korunuyorlar da. hele şimdi kamu davaları savcılara bırakıldı. isimsiz ihbarlar kalktı. durum iyice vahimleşti. bu şu demek, tüğü bitmemiş yetimin malınıyemek içmek seçmek . korkun allahtan onun hesabından yapmayın bu memlekete yazık oluyor.
 • Abbas YükselAbbas Yüksel29 gün önce
  Sonuç itibariyle bir seçim... Vatandaş bir karar verecek. Lakin 'Kurumlarımızı' zedeliyoruz, telef ediyoruz. Yarın neye ve nasıl güveneceğiz. Allah sonumuzu hayretsin... Bilmukabele, selam ve dua ile,
 • Abdullah fransaAbdullah fransa29 gün önce
  Slm pekala biliyorsunuz hocam bu saatten sonra ne yazsaniz daha onceki yazilarinizi okuyan takib eden biri olark bendeki olusan kanaat cancagizlari kimse kurtaramazsizde biliyorsunuz hem size bize zarar veriyor derlerbahaneleri hazir cok yuklendiniz cokbozulmayi cok irdeledinz coktencere dibi karada bizimkisi daha kara tiksindirici hurmetler
 • Malkoç Malkoç 29 gün önce
  Ankara'dan göç uyarısı: Yerimiz kalmadı... Göç İdaresigenel müdürü ABDULLAHAYAZuyardı.... 2040 da SuriyelilerİSTANBULDAÇOĞUNLUK OLACAK...ENSARINGÖZÜ AYDİN....GeliiiinGeliiiindiye kıçını yırtan O şerefsizdavudunoğlununevindebi tane muhacir!varmı ki..... Milyonlarca insanın KANINA girip, yurt yuvalarınıtarumar etti.... EMEVİ CAMİİNDE2 ayakalmaznamaz kılarım diye.... ABD yeyaramışlık, görev gereği.... GÜLABDÜL, memet şimşek, babacan,beşir atalay,buğra kavuncu, burhan kavuncu, meral, selahattin GİLLER , fetöelele... KıbleleriKUDÜS, WASHİNGTON, LONDRA.... EfendileriCONİLERLE BİRLİKTEYAKINDA CEHENNEMİN BOYLAYACAKLAR...
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN29 gün önce
  Binali YILDIRIM ın olduğu yerde basitlik olmaz.Plan.Proje ve belirlenmiş ve ilan edilmiş gününde, saatinde açılışlarolur.bunu bütün Türkiye biliyor ve en çokta İstanbulda yaşayan vatandaşımız biliyor.Ben Ankarada yaşayan bu Ülkenin bir vatandaşı olarak kaliteye,liyakata,teçrübeye değer verilmesinin doğru olduğuna inanıyorum.Basitlik ve basitlikleri (yalan,hakaret, iftira ve düzenbazlıklar,soru yürütmeler )terketmeliyiz.Sonradan iş işten geçmiş oluyor .Vah'lar, tüh'ler yine bu aziz millet kalıyor. Vesselam,,,
 • klmklm29 gün önce
  Konuyu o yana bu yana çekip çekiştirmeye gerek yok..imamoğlununbylk düz. başkanı ikenvaat edipte yapmadığı liste imamoğlunu fazlası ile anlatıyor ve özetliyor.. Bundan sonrası da seçmenin feraseti ne kalıyor..
 • EmeklEmekl1 ay önce
  Siz bunun önceden düzenlenmiş bir komplo olduğunu anlayanadınızmı ben bu aklımlada anladım Binali beyin yüz yüze görüşmeyi red etmesi tamamdır demesi bu kurgunun bir parçasıydıbir iş yapacaklardaaltı üstü doğru olsun bu mümkünmü bu kadar rahat her kesin gözü önünde kameralar önünde bir insanın böyle bir işe kalkışması İmamoğlu’na kar değil zarar getireceğini anlayamamış olması mümkünmü kendisini bu görevelayık görenlere ve kendisini Bilgi verme amacıyla yönlendiren kişiye duyduğu güven bu tuzağa düşmesine sebep olmuştur neden bu yazı gündemdede terörist başının iktidar tarafına destek istemesiyle ilgili bu yalandır bu şudur diye bir yazıyı düşünmediniz sizlerin yazdıklarıyla etki altında kalabilecek insanlar akıllarını kiraya vermiştir ancak ne medya ne şahıs bir insanın aklını yönlendirebilmesi ancak eline bir kitap almamış dünyadan bir haber kalmış insan karşısında etkili olabilir bu toplumda çok azdır bu millet aklıyla alay adenleri hizaya getirmesini bilir
 • Sancar Sancar 1 ay önce
  BİZKAZANIRSAKMİLLİİRADE,DİĞERLERİKAZANIRSA DIŞGÜÇLER,GAYRI MİLLİİRADE....!!!???
 • ertyuertyu1 ay önce
  Soru vermek için 45 dakika görüşmeye ne gerek var? Bir kurye ile bir zarfın içinde gönderilebilirdi. Asıl tartışılması gereken şey acaba moderatör soruları aldı mı? 45 dakikaklık görüşmede ne soracağını chp adayıyla çalıştı mı? Bir gazeteci, bütün Türkiye'nin gözü önündeki programda okumadığı bir rapordan soru sorar mı? Sayıştay raporundan olduğunu söylediği rakamlarla Binali beyi sıkıştırmaya, iki arada bir derede bırakmaya çalıştı. Binali bey rakamların yanlış olduğunu söyedi ve gazeteciye raporu okudun mu diye sordu? Gazeteci de hayır, gazete küpürlerinden bilgi aldım dedi. Acaba otel odasında bu soru çalışıldı mı? Gazete küpürleri gazeteciye otel odasında verildi mi? Chp adayı da rakamların doğru olduğunu, Binali beyin yanlış bilgilendirildiğini söyledi.Gazetecinin okumadığı bir rapordan soru sorması tuhaf değil mi?
 • ERKAN 1453ERKAN 14531 ay önce
  Evet sıdk ve doğruluk, İslâmiyetin hayat-ı içtimaiyesinde ukde-i hayatiyesidir. Riyakârlık, fiilî bir nevi yalancılıktır. Dalkavukluk, tasannu, alçakça bir yalancılıktır. Nifak ve münafıklık, muzır bir yalancılıktır. Yalancılık ise, Sâni'-i Zülcelal'in kudretine iftira etmektir.Tarihçe-i Hayat - 95HAYIRLI CUMALAR
 • gülgül1 ay önce
  ben ismaili ,portakaldan daha sinsi bulurum. haberleri nassıl örümcek ağı gibi işleyerek , ama tarafsız - güya -olarak yapar şaşarım. bu adamın programına ak partililer asla çıkmasın. kendiler çalsın kendiler oynasın.
 • erkan yıldızerkan yıldız1 ay önce
  Ey Sayın Dilipak, niçin chp adayına nasıl kazanabileceği yönünde tüyolar veriyorsun,
 • LATİF GÖKÇELATİF GÖKÇE1 ay önce
  Dün bebek katilinin mesajını devletin haber ajansı AA yayınlıyor. Hem de bu mesaj seçimlere müdahale mesajı. Hem İmamoğlunu HDP üzerinden terörle ilişkilendireceksin sonra da terörün başından aldığın destek mesajını yayınlayacaksın. Şehitlerin kemikleri sızlamayacak mı bu tablo karşısında? Nerede MHP nerede AK Parti seçmeni nerede bu Devlet? Bir oy için bunlar yapılır mı? Bu olanlar Reis'e tuzaktır. Başka açıklaması yok bunun.
 • Mehmet SoyluMehmet Soylu1 ay önce
  İsmail soruları vermemiş, soracağı soruları ekremden almışta olabilir. Zira amerikan mandacıların ceohesinde işler böyle yürüyeah
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE1 ay önce
  "havanda su dövmek". toplum niye kamplaşsın. kutuplaşşın. sahi kutuplaştı dediğimizin bir yanı cumhur ittifakı diğer yanı beş benzemezler. nasıl kutuplaşma:)))
 • Ahmet ÖzAhmet Öz1 ay önce
  Karikatüristlerin özgürce çizimlerini yaptığı geçmişe damgasını vurmuş o siyasetçiler gibi Sayın Yıldırım ve İmamoğlu ekran başına geçip,anlık gelişen soruların muhatabı olabilirdi.Bunu yapmak çok kolayken,Sayın Yıldırım'a koruma kalkanı oluşturmak,ona olan güvensizliği,onun kendi başına arzulanan cevapları veremeyeceği algısını oluşturuyor.Sıradan bir konuşmayı ve sorulan soruları adeta devlet sırrı gibi göstermenin kime ne faydası var?Niçin böyle oluyor?Biat siyaseti etkisini gösteriyor.Gazeteci özgürce istediği soruyu soramaz.Sorarsa bedelini öder.Biat ve bedel ödetme anlayışı hakim.STK'lar,vakıf,dernek,oda,sendika,üniversiteler ve adalet biat etmişse,elbette onların hepsi üç maymunu oynamak zorundadır.Onlara,konuş dediklerinde arzulananı konuşacak,söz birliği olacak,gazete başlıkları aynı olacak.Bir haksızlık ve yasalara,anayasaya aykırılık eylemi söz konusu olduğunda susacaklar.Böyle bir ortamda Sayın Küçükkaya'nın azıcık kendi özgür iradesini kullanmaya kalkması,onu nasıl kamuoyu önünde değersizleştiriverdi?Aslında,değersizleşen,Küçükkaya değil.Bir de Öcalan'ın can simidi olması gerçekliği var.Ak Parti oy trendi aşağılara iyice sarkmış.Belli ki İmamoğlu'na Kürt oyları akacak.Bunu ancak Öcalan'ın nötr kalın,tarafsız kalın söylemi durdurabilirdi.Öcalan'a muhtaç bir siyasi iradenin,bu seçimi kazanma ihtimali hiç yoktur.Seçim kazanılır ve YSK'ya bir bahane buldurulur ya da kazanan adama öyle bir ceza verdirilir ki,kazansa bile göreve başlamadan,demir parmaklıklar ardına gönderilir.Cılk yumurtadan omlet yapılmaya çalışılıyor.Seçmen tabanına bu cılk yumurta omleti yedirilecek.İstase de,istemese de.Tabii ki yerseler.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Ben böyle düşünüyorum ABD İRAN CATIŞMASININ SONUCU HEDEF TÜRKİYE Mi? İran suriyede, İran Yemen'de,İran İsraille dost.,, İran Sisiyle dost, Türkiye İran dostluğu ticareti aşımıyor.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  KÜCÜKKAYA OTELE SALLAYA SALLAYA GİRDİĞİ CANTASINA GİDERKEN SARİLMIŞTI
 • Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nden duyuruSaatleri Ayarlama Enstitüsü’nden duyuru1 ay önce
  İBBB Seçiminde iddialı 2 partiden biri piyasaya “Yalan Üretim Makinesi”’ sürmüştür. Çok kısa süre içinde rekor sayıda yalan söyleyebilen bu makinaya çok dikkat edilmesi ve yalanlara kanaraktuzağa düşülmemesi rica olunur, Örneğin “Sokağınıza ağaç dikeceğim” der fakat seçim sonrası heykel diker. “Maaş başlayacağım” der ama seçim sonrası haraca bağlar. Sakın kanmayınız!
 • TR 31TR 311 ay önce
  Amerika FED BANKASI FAİZ ARTIRİMINA GİTMEDI VE TÜRKIYE DE DOLAR 5.80 ALTINA GERILEDI.BUNA NE DİYECEĞIZ.-TURAMP REİSISEVIYOR MU DİYECEĞİZSEÇIME 3 GÜN KALA BU KIYAK MI?-ABD DIŞ GÜÇ DEĞİL MI ŞİMDİ.YOKSA SEÇIM ÖNCESI SEÇMENİ İKNA IÇIN BU KADARLIK .......DA OLUR MU DİYECEĞİZ.
 • ntnt1 ay önce
  oylarımız saadet in adayına
 • takiitakii1 ay önce
  türkiyede gazeteci kalmamış gib küçükkaya dündar ne var başka genç bir gazeteci olabilrdi millet olarak kahraman yaratmayı çok seviyoruz neden küçükkaya neden dündar başka gazeteci olsaydı ne olurdu sanki
 • NihalNihal1 ay önce
  Küçükkaya dediğin adam koyu yani aşırı fanatik CHP li arabasının plakasına kadar konuşmaya başlarken imamoğluna seçilmiş başkan diye hitap etmesi önceki AKP saldırıları ile kaymaklı bir rezil hiç bir şekilde objektif ve ilkeli biri değil dolayısıyla vermedim etmedim dese bile tutarsız o halde ne diye bir araya gelmişler birbirlerinimi çok özlediler:)))Kısacası tüm eylemleri CHP ve etrafındakiler(mediası) tamamıyle YALAN sanatları YALAN üzerine kurulmuş mayaları YALAN ile yoğrulmuş ağızlarından kuş tutsalar boş..aaa tabiki dinazorları(sabit oy vericileri)hiç bir şekilde etkilenmez onlar yine robotik davranış gösterirler hatta Afrikada vudoo büyüsü yapılan zombiler denebilir çünkü onlar ruhsuz birer zombi birer robot :)))
 • ŞenolingŞenoling1 ay önce
  Eline sağlık hocam, hem sorularla ilgili hem de valiyle ilgili yorumlarına katılmamak mümkün değil. Ama bence Küçükkaya olayı biraz fazla abartılıyor, hem Binali Bey’e hem İmamoğlu’na bu zamana kadar sorulmayan hangi soru soruldu? Ya da sorulması gereken soruların hangisi sorulmadı? Hem aday performansları hem program olarak oldukça vasat geçti çünkü aynı sorulara aynı cevaplar tekrarlandı durdu
 • AsımAsım1 ay önce
  Madem bu görüntüler vardı elinizde tartışma programı öncesi yayınlanabilirdi. İmamoğlu bu tartışmada çok da iyi değildi, proje konusunda, 3 dakikayı kullanma konusunda beceriksizdi. İsmail zaten mağdur olmamak ve etmemek için sözlü sınavı gibi sundu programı.İddaalar inandırıcı gelmedi ama Trt haberde sunucuların korkaklığı İmamoğlu’na daha çok şey kazandırdı. Bir de kazansan bile seni koltuğa oturtmam söylemi yanlış. Seçmen böyle durumlara tepki gösterebilir. Hayırlısı ile şu seçim bitsin artık herkes gerildi ve sıkıldı.
 • Mehmet OkurMehmet Okur1 ay önce
  Zillet diye ilgim olmadigi halde genelleme yapilip banada hakaret edildi. Benden kim ozur dileyecek ? Cok degerli yazilarinizi begenerek okuyorum ama Allah katinda adil olmamiz lazim degilmi hocam ?
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  SIZDIRMAK NE KELİME! SORULARI BERABER HAZIRLADILAR. BUNUN İÇİN 1 SAATE GEREK YOK! 15-20 DAKİKA YETERLİ. ŞEREFSİZLİK PARA İLE Mİ? CANLI YAYIN DİYECEKLER, DEMOKRASİ DİYECEKLER! 80 MİLYONUN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA DALGA GEÇTİLER. YA BU ÇAYLAK MOTOROTORUN PATRONU AMERİKALI DEĞİL Mİ? BİZ DAHA NE BEKLİYORUZ?
 • Binali akınlarda çocuklar gibi şendik. Binali akınlarda çocuklar gibi şendik. 1 ay önce
  Binali akınlarda çocuklar gibi şendik. Binali o gün dev gibi bir orduyu (ABD, İsrail, Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya, Yunan, Rum, FETÖ, PKK, Moddy’s, Fitch, AB, Medya, Koyun-tosun-koç, ...) yendik. Ak saçlı Binali Bey haykırdı”ilerle”. Bir 23 Haziran günü geçtik İstanbul’a kafilelerle. Bugün cennette gülleri açmış görürüz de hala o Erguvan hatırası tüter gözümüzde. Binali akınlarda çocuklar gibi şendik. Binali O gün dev gibi orduları yendik.
 • Canlı yayında katliamCanlı yayında katliam1 ay önce
  Ey Müslüman Kardeşim! Mahkeme salonunda kameralar önünde can çekişe çekişe ruhunu teslim eden Mursi’yi mutlaka seyret. Erdoğan’a da biçilen akibet buydu. Allah CC memleketimizi korusun.
 • Binali MarşıBinali Marşı1 ay önce
  Yüzüne çarpmak gerek zamanenin fendini.Göster : Kabaran sular nasıl yıkar bendini?Küçük görme, hakirgörme, Binalim kendini.Şu sevgiliyi yükseltecek taştasın;Fatih'in İstanbul'u fethettiği aşktasın.Bu kitaplar Fatihtir, Selimdir, Süleymandır.Şu mihrap Sinanüddin, şu minare Sinandır.Şu tren Marmaray Şu Cami ÇamlıcadırŞu meydan İstanbul Havaalanı Şu vadi Avrasya tüneliHaydi artık uyuyan destanını uyandır.!
 • Devletin Valisine “...” diyen Vatandaşa “s.g.” demez mi?Devletin Valisine “...” diyen Vatandaşa “s.g.” demez mi?1 ay önce
  Mizacı İBBB’nin gerektirdiği sükunete uygun değil. Bu kişiyle temas halindeki birvatandaş tartışmaya girerse orada neler olacağı meçhul. Çünkü kameralar önünde bile saatli bomba. Kısa sürede çok sayıda yalanı ortaya çıktı. Etnos olayı çok somut. Böylesinden korkmak lazım. TV programı öncesinde rakibi aleyhine Adaletsizlik ve hile yaptığı kanıtlandı. İBBB’ olursa ...İşte bu nedenlerle medya yasağı kondu. Çünkü konuştukça kaybediyor. Rakibine bak siklet farkını gör. Çok konuşan boş konuşan değil hak konuşan hakeden Binali inşallah kazanır.
 • Bu iddia doğru ise bu iddia İmamoğlu’nu da, Küçükkaya’yı da bitirir.Bu iddia doğru ise bu iddia İmamoğlu’nu da, Küçükkaya’yı da bitirir.1 ay önce
  Bitse ne olacak, hayatta kalsa ne olacak bunu anlamadım ki? (Güner Ümit' in yayın hayatı bitti; vişşşş!)

Günün Özeti