• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman Dilipak
TÜM YAZILARI

Küçük Amerika olmak

20 Eylül 2021


Abdurrahman Dilipak İletişim: [email protected]

Niye tartışıp duruyoruz ki, size CHP’yi, yani ölümü gösterdiler, biz de DP’li olduk. Ezan, Kur’an Kursu, İmam Hatip bu iş tamam. Sonra 60 darbesi oldu. Bu defa DP’yi ezdiler, karma ekonomiye geçtik.

Önce devletçilikten liberal ekonomiye geçmiştik biliyorsunuz. 60 darbesinde bildiriyi kim okumuştu!? Sonra ne oldu. Soğuk savaş döneminde Sağ-sol, Alevi-Sünni, Kürt-Türk. Dini, etnik, politik, ideolojik ve vijdani kanaat farklılığına sahip herkesi birbirine kırdırdılar. Her iki tarafı da kendileri örgütledi, kışkırttı. Arabalı vapurun motoru her iki taraftadır. O şekilde idare edilir. Her iki motoru da aynı kaptan idare eder.

Mesela FETÖ her yerdedir. Adnan “Hoca”cılar da. Askere “Atatürk” satarlar, sivile Mehdi, siyasetçiye modernite. Ne ararsan bulunur derde devadan gayrı.

Bizdeki siyasetçiler, bürokratlar, sivil toplum, sermaye, media, akademya hepsi “artist”dir. Yani oynarlar. Rol yaparlar. Dün ne demişlerdi, bugün ne diyorlar. Peki ya yarın! Sağ-sol fark etmez. Zaten çoğu “oltayı yutmuş balık”tır ve artık yem de istemezler. Daha doğrusu akvaryum balığı olmayı kabul etmişseniz sizi beslerler de. Oltalarına ne mi takıyorlar? Para, karşı cins ve şöhret. Onların “image maker”leri her şeyi ayarlarlar. Saç, kostüm, diksiyon, jest, mimik hepsi düşünülmüştür.

İşin kötü yani, bu oyuncular, rollerinin bir oyun olduğunun farkında değiller. Onlar kendilerini bu oyuna öyle kaptırmışlardır ki, rollerini gerçek zannederler..

Onların sözlerini yazan, kostümlerini diken birileri vardır. Meydanları doldururlar, alkışlar, sloganlar planlanır. Bazan kucaklaşırlar, bazan savaşırlar. Kalabalıkların nabzını tutan, yön eylem mühendisleri vardır. Monitoring sistemleri vardır. İşin ilginç yanı bazan seyirciler de oyuna katılırlar ve oyunun bir parçası olurlar.

Gladiatörler devreye girer bazan. Ya da savaş borusu öttürürler. Askerler devreye girince herkes oyunun bir parçası olur. “Tanrılar kan ve kurban istemektedir”.. Halk isteksiz ya da korkak davranırsa, toplumu terörize edersiniz olur biter. Ne yani aynı silahla hem sol, hem sağ kahvehaneleri tararsınız, bir cami bir cemevi, Taksim mitinginde olduğu gibi kalabalıklara ateş de açabilirsiniz. Hatırlayın 11 Eylül’de kuleye çarptı dedikleri uçağın külçeye dönmüş gövdesi bile bulunmamışken (Bulsalar onu anıt diye o meydana dikerlerdi, ama dilerlerse bulmadıkları virüse görsel üretip, aşı ve ilaç yapabiliyorlar) ama, uçağı kaçıran pilot kabinindeki Suudi’nin sapasağlam pasaportunu küller, toz toprak arasında bulan bir Amerikalı var! Eee yerseniz size Ay’a giden Amerikalının Ay’a diktiği dalgalanan bayrağını da gösterirler ve figüranlar bunu da alkışlar. Hakkı bir yana bırakıp bu yalanlara inanan bu kadar insan olduktan sonra o kadar sahtekâr her yerde ve her ülkede bulunur. Bunlar politikacı, bürokrat, din adamı, akademisyen, gazeteci, STK’cı, yargıç cüppesiyle karşımıza çıkabilirler.

Hep PKK’yı konuşuyoruz da, PKK’nın kimler tarafından nasıl ve niçin örgütlendiğini biliyor muyuz. Hep laikliği, cumhuriyeti, şeriatı, hilafeti konuşuyoruz da, neyin ne olduğunu biliyor muyuz. Bilmediğimizi de bilmiyoruz. Şemsi Efendi, Osman Nevres, Şimon Zwi ya da Hasan Tahsin, kim bunlar. Fatih İstanbul’u Bizans’tan mı aldı yoksa, Bizans’ı Latin işgalinden mi kurtardı! Yani Fatih Kahbe Bizans’ı işgal mi etti, Bizans İmparatoru mu oldu?

Bu seyirciler de bir alem. Kendi oyununu gerçek zanneden oyuncular, bir yandan efendilerinin kendilerine yazdıkları senaryoyu oynarken, öte yandan da onlar, seyircileri için senaryo yazıyorlar ve onları bu senaryoya göre eğitiyorlar ve bu yazdıkları senaryoyu oynamaya zorluyorlar. Halk da bu oyunu gerçek zannediyor. Demokrasicilik oynamaya devam ediyoruz.

Hayalimiz oydu, ya “Küçük Amerika” olacaktık. Zaten hep bir hayalimiz vardı. Önce komünist olduk. Eee İslam’ı, tarihi, kendi medeniyetinizi red için öyle olmak gerekiyordu. Mesela Türk Dilini inşa rolü, Agop Dilaçar’a verildi. Türklük tanımı Lazaro Franko’ya, Türk Ulusçuluğu bir Kürd’e, Atatürk Milliyetçiliği, kod adı “Tekinalp” olan Moiz Kohen’e.

Komünist olduksa, artık birbirimize “yoldaş” desek de, uzun sürmedi bu iş. Ardından Mussolini’nin terbiye diktatörlüğünün hayranı olduk. Anadolu yaylalarında, çıplak ayakları ile şaraplık üzüm ezen Normandiya köylülerini arar olduk. Ardından Hitler’le ortak idealler yolunda emin adımlarla ilerlerken, palabıyıklarımız bir an anda Hitler’in bıyıklarına benzedi. Hitler’in doğum günü için heyetler gitti. Sonra Yunanla kardeş olduk. Öyle ya rakıyı içince anladık Yunanla kardeş olduğumuzu. Yurdu kurtardık ama Meis’i almayı unuttuk bu arada, Mustafa Kemal, “İlk hedefiniz Akdenizdir ileri” dediği halde. İngiliz ve ABD’li dostlarımızla yeniden ittifak kurduk. NATO üyesi olduk, Kore’ye (ucuz!) asker gönderdik.

Hep birbirimizi yedik bu arada. Birbirimizle uğraştık. Senaryomuzu öyle yazmışlardı. Bu oyuna karşı çıkmak yasaktı. Başımızda TSK vardı. On yılda bir dayak yedik, bu oyuna itiraz edenler olarak. On yılda 15 milyon genç yetiştirmişlerdi, bu düzeni sürdürmek için.

Bugün bizimkilerin eliyle CoVID’çilik oynuyoruz. ABD FDA (Gıda ve İlaç Ruhsat Dairesi) uzmanları 2’ye karşı 16 oy ile 3. doz Pfizer BioNTech “aşısının” uygulanmasını kabul etmedi.. Gerekçe: “Covid-19 ‘aşıları’ kurtardığı bir hayat karşısında EN AZ İKİ insanın ölümüne neden oluyor” ama bizim oyuncular, özel bir emir bekliyor olsa gerek.. Çünki bu yeni durumu nasıl açıklayacaklar millete veya millet uyanırsa kendilerini nasıl savunacaklar!!

Aytunç Altındal yıllar önce şöyle demişti: Ülkemizin geleceği ile ilgili olarak dikkat çekilen tehlikeler bir komplo teorisinden ibaret sayılıyor. Zihinlere böyle zerk ediliyor. Mevcut ve de oluşacak direnç böyle savuşturulmaya çalışılıyor. “ Evet, tersine çevrilmiş bir ehram. Onların yalanı Hakikat ambalajında, gerçek ve hakikat yalanla etiketlenip, ırgalanmış vaziyette mahpus.

Necip Fazıl bu durumu nasıl anlatır mısralarında; “Halimize bakın! Ah, eyvah!

 Öttür yem borusunu öttür, öttür, borazan! - Bitpazarında sattık, kalkamaz artık kazan!

Allah’ın on pulunu bekleye dursun on kul - Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul

Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa - Yaşasın, kefenimin kefili karaborsa!

Kubur faresi hayat, meselesiz, gerçeksiz - Heykel destek üstünde, benim ruhum desteksiz!

Siyaset kavas, ilim köle, sanat ihtilaç - Serbest, verem ve sıtma; mahpus, gümrükte ilaç!

Bülbüllere emir var: Lisan öğren vakvaktan - Bahset tarih, balığın tırmandığı kavaktan!

Bak, arslan hakikate, ispinoz kafesinde - Tartılan vatana bak, dalkavuk kefesinde!”

Umutsuzluk yok. Olanları gören, duyan, bilen bir Allah var! Karanlığın en koyu anı, aydınlığa en yakın olduğu zamandır. Her topluluk layık olduğu gibi idare olunacak. Kurtuluşa ermek isteyenler yöneticilerini değiştirmeden önce kendilerini değiştirmek zorundadır. Biz kendimizi değiştirmeden Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecektir çünkü. Selâm ve dua ile.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AHMED

Kaleminize sağlık Hocam. Biz kurtuluş savaşında boşuna mı düşmanla savaştık. Madem ki savaş sonrası dilimiz,yazımız,kültür ve geleneğimiz zorla degiştirilecekti , halk zulüm görecekti, bu savaş niye oldu? . Ermeni Agop Martayan TDK başkanı yapılarak Türkçemizi bozma görevi, Emin Oktay'a tarih kitapları yazdırılarak, tarihi saptırma görevi verilmiş. Gerçekte Emin Oktay tarihçi değilmiş. Gerçek tarihçi ve şairlerimiz hapse atılmış.
 • Yanıtla

KATİL AMERİKA KATİL

❗KATİL AMERİKA❗ Fetö demek Amerika demektir, Pkk demek Amerika demektir. ➖Amerikan projesi Dinler arası DİYALOGA karşı sesini yükseltenler, Pkk ve Fetö yü lanetleyenler; 1. Hızır Ali Muratoğlu Hoca Yaş 56 / 17.05.1998 SUİKAST 2. Timurtaş Uçar Hoca Yaş 56 / 20.01.2000 Kalp Krizi ŞÜPHELİ 3. Mahmut Esad Coşan Hoca Yaş 62 / 04.02.2001 ŞÜPHELİ Trafik kazası 4. Bayram Ali Öztürk Hoca Yaş 54 / 03.09.2006 SUİKAST FETÖ YÜ YERDEN YERE VURANLAR❗ 5. Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca Yaş 60 / 20.06.2018 Kalp Krizi ŞÜPHELİ 6. 15 TEMMUZ GECESİ ANKARA DA İLK SELA YI VEREN! İsmail Coşar Hoca yaş 70 / 04.03.2020 ŞÜPHELİ Trafik kazası 7. Ömer Döngeloğlu Hoca Yaş 52 / 03.05.2020 HASTANE DE❓ Korona ❗Amerika'nın Pkk sını bitirme planı yapanlar; 1. Turgut Özal Cumhurbaşkanı 1993 Zehirlendi Gülhane Asker Hastanesi❗❓ 2. Adnan Kahveci Devlet Bakanı 1993 ŞÜPHELİ Trafik kazası 3. Eşref Bitlis Orgeneral 1993 SUİKAST 4. Bahtiyar Aydın Tuğgeneral 1993 SUİKAST 5. Kazim Çillioğlu Kurmay Albay 1993 SUİKAST 6. Cem Ersever Binbaşı 1993 SUİKAST Pkk ya karşı ÜSTÜN MÜCADELE Edenler; 1. Gaffar Okan Diyarbakır Emniyet Müdürü SUİKAST 24.01.2001 2. Behçet Oktay Özel Harekat Daire Başkanı SUİKAST 25.02.2009 3..... 4.... 5.... ❗Fetö ye karşı ÜSTÜN MÜCADELE edenler; 1. Aydoğan Aydın Tümgeneral 01.06.2017 Helikopter düşürüldü 13 ŞEHİT 2. Osman Erbaş Korgeneral 05.03.2021 Helikopter düşürüldü 11 ŞEHİT 3..... 4.... 5..... ❗Tuncay Kavuncu❗ Tuğgeneral Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanı; Tarih Mayıs 1997 Sınır ötesi operasyonda Düşürülen helikoptere ( 11 ŞEHİT) binmekten son anda vazgeçiyor ! Tıpkı Osman ve Aydoğan Generaller gibi Amerika'nın (pkk Fetö) hedefi 8 ay sonra Fetö nün cirit attığı Gülhane Asker Hastanesinde ölüyor❗Sizce öldürülmüş olabilir mi? BİTMEDİ MİLLİ SAVUNMADA AMERİKAN SÖMÜRÜSÜNE KARŞI GELEN MÜHENDİSLERİMİZ ❗ ASELSAN; 1. Hüseyin Başbilen 2006 SUİKAST araçta boğazı kesilmiş 2. Ali Ünal 2007 SUİKAST kafasında kurşun 3. Evrim Yançeken 2007 SUİKAST şüpheli düşme 6 ncı kattan 4. Burhanettin Volkan 2007 SUİKAST TSK da görev yaparken 5. Zafer Oluk 2008 TSK de görev yaparken SUİKAST 6. Hakan Öksüz 2012 SUİKAST Şüpheli Trafik kazası 7. Erdem Uğur 2015 SUİKAST evinde şüpheli ölüm 8. Kerem Parıldar 2017 SUİKAST Şüpheli düşme 14 üncü kattan BİTMEDİ 15 TEMMUZ 2016 FETÖ YE KARŞI MÜTHİŞ MÜCADELE ❗Fetö ye ilk İDDİANAMEYİ HAZIRLAYAN Denizli Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa Alper 10.05.2017 SUİKAST Şüpheli Trafik kazası ..... ....... AKP, CHP, IYI, HDP, SAADET, MHP, ...ye gönül vermiş VATANSEVER kardeşlerim, ŞİMDİ AMERİKA HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ❓
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23