Kızılca kıyamet, koptu kopacak!

20 Mayıs 2019 Pazartesi

Vanga teyze demiş ki, 2019’da Türkiye ile Yunanistan savaşa girecek. Nostradamus’da da varmış. Ege’de depremden söz ediyorlarmış.

Şimdi onlarla uğraşacak vaktimiz yok. Aylardan ramazan ve biz seçimle uğraşıyoruz. Hele şu YSK gerekçeli kararını açıklasın, sonra bakarız. Savaş-mavaş diye bu seçimler bir daha ertelenecek olursa seçmen kafayı yiyecek.

“Vanga teyze”nin kehanetleri, “Herkes Vanga baba diyor, ama sözkonusu kişi hatun”.. Her şey bir tarafa da, “Trump amca” (Uncle Sam’dan kinaye) ne yapacak! Mahalle kabadayısı Netanyahu, Kushner’in “yol arkadaşı Veliahd Prens hazretleri ne yapacak!

Kushner “muzip” biri, sen git bir Suudi hatun bul, sahnede yarı çıplak dans ettir, sonra da dans arasında Fatiha okut! O mu tezgahladı bunu bilmem ama, bir “üst akılsız” İslam’ı ve Müslümanları aşağılamak için her haltı yiyor.

Asıl haber şu: Bahreyn Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarını İran ve Irak’a seyahat etmemeleri konusunda uyaran bir mesaj yayınladı. Irak ve İran’da olan vatandaşlardan da derhal bu ülkeleri terk etmeleri istendi. Öte yandan; Suudi Arabistan basını, Riyad yönetimi ve bazı Körfez ülkelerinin, ABD’nin askeri güçlerinin Arap Körfezi sularında ve Körfez topraklarında yeniden konuşlandırılması talebini onayladığını yazdı.

Daha önce de ABD, Irak’taki ve İran’daki ABD’lilerin, hatta Irak’ta, zorunlu görevi bulunmayan tüm Amerikalıların ülkeyi terk etmesi çağrısı yapmıştı.

ABD’nin acelesi var. Ramazan bitmeden Müslümanlara acı vermeleri gerek. Şeytanları öyle istiyor çünkü. Ve Netanyahu’nun da dediği gibi, bugün kendilerine destek veren Arap ülkeleri de var.

İran Irak’taki askeri varlığını tahkim ediyor bu arada. Olan Irak’a ve Irak halkına olacak. Bir yanda ABD ve İsrail, öte yanda İran ve İsrail’in yanında saf tutan birtakım Arap ülkeleri. 

AB ülkeleri şimdilik sesini çıkarmıyor. Türkiye ve İngiltere aslında Irak’ın garantörü ama soran yok. Fransa da Suriye’de garantör. O da seyirci. Rusya ve Çin yakın takipte.

Irak fiilen bölünmüş durumda. Kürtler Musul’da, Şiiler Basra, Necef, Bağdat karışık, Kerkük İran Kürt, Araplar arasına sıkışmış. Sünni Araplara zaten soran yok.

Şiiler arasında da örtülü bir rekabet var. İran mı Irak’ı yutacak, Irak mı İran’ı! Arap Şiası, Dünya Şia’sının merkezinin Kerbela olduğunu söylüyor.

Kuveyt gelişmelerden rahatsız. Fav’ı Çin’e kiraladı ama, bölge yeni bir savaşın eşiğinde.

Bir füze savaşı bekleniyor. Hedefte İran var. İran’ı Azerbaycan, Huzistan, Belucistan, Kürdistan ve Fars bölgesi olarak bölmek istiyorlar. Şia, Lübnan’da, Yemen’de, Suriye’de üslenmiş durumda. Aslında Pakistan’da da varlar.

ABD ve İsrail saldıracak ama, büyük ihtimalle Suud topraklarını kullanacaklar. Suudi Arabistan, hatta bazı Körfez ülkeleri ve Suudi Arabistan bu çatışmadan nasıl çıkacak göreceğiz.

Bu İran’a verilen bir gözdağı mı, ya da İran üzerinden “Rusya, Çin, hatta Türkiye’ye, diğer İslam ülkelerine verilen bir gözdağı mı, onu da göreceğiz.

Tabii, böyle bir çatışmanın ne kadar süreceği ve sonucunun ne olacağını kestirmek de kolay değil.

İçişleri Bakanının DAEŞ’in Türkiye’de ve bölgede hiç olmadığı kadar faal hale geldiği uyarısını da dikkate almak gerek. PKK’daki hareketlenme, Gezi bileşenlerindeki hareketlenme, Yunanistan’daki hareketlenme ve Suriye konusundaki hareketlilik bir yerde aynı kaynaktan besleniyor.

Kushner, Dahlan ve Suudi Veliahd Prensden oluşan “Şeytan üçgeni”ne dikkat. Buna Sisi’yi de eklemek mümkün. Bu koalisyona katılması beklenen, Netanyahu’nun sözünü ettiği bölgede başka isimler de var.

Akdeniz, Kızıldeniz, Basra Körfezi, Bab-ul Mendeb, Hind Okyanusu’nun Somali ve İran sahillerindeki askeri hareketlilik geliyorum diyen bir tehlikenin ilk işaretleri sayılabilir..

Bu iş sonunda İran Azerbaycan’ı üzerinden Azerbaycan Cumhuriyetini de ilgilendiriyor. Son zamanlarda Azerbaycan’a yönelik siber saldırılardaki olağanüstü artışı bu gelişmelerle ilişkilendirmek de mümkün. Hazar Koalisyonunda Rusya da var. Rusya Akdeniz’de de var, Suriye’de de. Hazar’daki askeri gücünün kapsama alanı körfez, Kızıldeniz ve Akdeniz’in doğusuna kadar genişliyor.

Eğer Yunanistan ABD’nin ve İsrail’in başını çektiği şer ittifakı içinde yer alacaksa, Kıbrıs konusu da bizi yakından ilgilendiriyor. Tam böyle bir zamanda KKTC’de baş gösteren siyasi kriz ve belirsizlik de bu anlamda can sıkıcı olmasını ötesinde kuşku uyandırıcı. Kıbrıs’ta bir kriz yaşanacaksa, İngiltere’nin Agratur’daki ve Dikelya’daki üslerindeki askerleri ve donanması herhalde oturup gelişmeleri izleyecek değildir.

Sahi bir çatışma ve işlerin kontrolden çıkması durumunda NATO ne yapacak. İki NATO müttefikinin de karşı karşıya gelmesi durumunda ne olacak.

AB’nin bu gelişmeler karşısındaki sessizliği de ilginç. Hoş, bütün bu gelişmeler karşısında İslam İşbirliği Konferansı, Arap Birliği, Afrika Birliği, Türk dünyası, Karadeniz ülkeleri, Akdeniz ülkeleri ya da bölgesel işbirliği konferansı ülkeleri ne yapıyor ki. Şangay 5’lisi ne yapıyor.

İnsanlar ne yapsın bu durumda. Akıl ve vijdan sükut etmiş. Kimse tatmin edici bir şey söylemeyince, gelsin Nostradamus, gelsin Vanga baba, gelsin kahinler, ezoterim.

Başlasın Mehdi-Mesih tartışmaları, kıyamet savaşları, Melhame-i Kubra, Armageddon, kara bayraklılar..

Kızılca kıyamet ha koptu ha kopacak gibi. Savaş başlamadan beyinlerde ve yüreklerde bombalar patlamaya başladı bile. Irak’ta, Suriye’de göçe hazırlanan yüzbinlerce, milyonlarca insan denklerini hazırlamaya başladı bile. İnsin Şeytanları, büyük Şeytanın emrinde ademoğullarına meydan okuyor.

Ve ben Hz. Adem’in yurdunda, Urfa’dan yazıyorum bunları. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MUTİMUTİ27 gün önce
  Sn. Yazar "Vanga Baba" değil "Baba Vanga" ve burdaki "BABA" Türkçede ki "BABA" değil,Bulgarcada Babaanne, Anneanne ve ihtiyar kadınlara bu kelime ile seslenilir.
 • KahramanmaraşlıKahramanmaraşlı1 ay önce
  Bazı şeyleri anlamak için sadece akıl gerekmiyor. Kalp de lazım. Sayın yazar Abdurrahman Dilipak ı Akıl ile anlamaya çalışanlar anlamakta zorlanıyor.Kalbi yetersiz geliyor. Kalemine kuvvet ....
 • VolkanVolkan1 ay önce
  Abdurrahman Bey,"Baba" Bulgarca ve diğer Slav dillerinde nine anlamına gelmektedir. Yaşlı kadınlardan bahsederken de kullanılır. Yazınız için teşekkürler.
 • hasan kemalhasan kemal1 ay önce
  sari inek beyaz inek ve kara inek meselesi. kara inek araplardi. beyaz inek iran. sari inek turkiye. Aslanlar sirtlanlar kara inegi yedi. beyaz veya sari inek bakalim hangisini once yiyecekler.otekine diyorlar sen guzelsin bekle. biz cirkin inegi yiyelim. guzel olan veya kandini guzel sanan bilmiyor mu en son siranin kendisine gelecegini
 • KazimKazim1 ay önce
  Hosgeldi dovize kisitlama ,,bddk karari gunluk valor ,,,doviz aliyon ama almiyon ertesi gun hesabta ,,,gelinen son nokta borsada tek batik banka havali hisse hareketli vakifbankin yani vakifi o hale getiren en basarisiz mudurun bddk ya mudur yaparsan olcagi o ,,macera kararlariyla ekonomiyi sekillendiren damat ve vakifin muduru bddk uzerinden simdi piyasalara korku veriyor ,,ya parama el koyarlarsa,,, korkusu basladi ,,,vakifbankin borsada cokusleri bosuna degilmis ,,,dorttebir degerinde bi banka ve bu dorttebir degerli bankayla piyasaya ayar verecek ekonomi bakani ,,Hocam verin mehteri devsm az kaldi ha gayret siz yandas kindas yazanlar sayesinde siyadet birbirine kin nefret icinde sayenizde memleket coktu hemde gariban kul hakki yenilen fakir gurebanin ,,,ustune coktu. ,,,bizler hakkimizi helal etmiyoruz ,,siz yandaslar Yuce Allaha ne derece inaniyorsunuz o siz yandaslarin sorunu biz Yuce Allaha sonsuz tevekkul icinde sevgi huzur ve kul
 • Mehmet agaMehmet aga1 ay önce
  Degerli hocam seytan seytanlarin arkadaslari belasini birbirlerinden bulacak.zalime yardim eden zalimin serrinden gider.kerbeladan kiyamete kadar bela eksik olmayacak.hz Huseyinin mubarek kanini akittilar.Cenabi hak ihmal etmez muhlet verir.sonunda zalimler helak olur.
 • SedaSeda1 ay önce
  Erdogan suriyeliler yuzunden secimi kaybede bilir.suriyeliler icin kendi ulkeni karsina almana degermi bilemem.ilk ince kendi ic meselen halkinla aran iyi olmali sonradan suriyelilere gene yardim eder illa gozumuzun icine sokulmasi gerekmiyor suriyelilerin doguda is imkani kamplar yapila bilirdi.oy kaybedilicek ona uzuluyorum ben ya.
 • ahmet ergülahmet ergül1 ay önce
  sayın dilipak tespitleriniz hep aynl birazda işsizlik üzerine yoğulassanız diyotum milletin derdi geçim adam yeni emekli oluyot 1100 tl maaş bağlanıyor ben mesela 29 yıl bağkur ödedim 1400 tl maaş veriyor bu allahtan revami reis sizi sever bu konulari bir iletseniz bir aracı olsanız rica ediyorum ha bu arada sizi hergün okuyorum
 • zekizeki1 ay önce
  "BABA" rusça da "yaşlı kadın" demektir. Baba kelimesi ise "PAPA" ile karşılanır. Blg.
 • manidarmanidar1 ay önce
  allah müslümanlara zafer vaad ediyor. allah vaadinde hulf etmez. demek ki bizim müslümanlığımızda bir sorun var. asıl bu sorgulanmalı
 • Ak akAk ak1 ay önce
  Önemli olan bu durumda biz ne yapıyoruz. Biz de birbirimizi daha bir ay öncesine kadar teröristlikle itham ederek. İstanbulun rant sevdasına düştük. Allah hepimizden iktidar hırsını alsın
 • MâlumMâlum1 ay önce
  Asrın imamı, tekfir, kehanet. gaibten(!) haberler, mutassıplık...Yorumlarda ne kafa ararsan var.Kardeşlerim! Allah'tan başka gaybı bilen olmadığı halde bu tarihler nereden çıkıyor? Kalpleri Allah'tan başka bilen olmadığına göre bu tekfir nereden çıkıyor? Allah katında İslam'dan başka din olmadığına göre bu boş sözler nereden çıkıyor?İşinizi Allah'a teslim edin. Yarın ölüp ölmeyeceğinizi bilmiyorsunuz ama ittihad-ı İslam'a tarih veriyorsunuz. Kehanetlere inanmayın. Allah Rasulu(sallallahu aleyhi ve sellem)'in size bildirdikleri yeter. Anlamadığınız şeyler üzerine de yorum yapmayın. Sukût, Allah'a ve Rasulu'ne iftiradan daha hayırlıdır.Kendinizi Allah'a teslim edin. Fitneden kaçın. Deccal'den Allah'a sığının çünkü o fitnelerin en büyüklerindendir.
 • SunaySunay1 ay önce
  Baba Vanga denmesinin Sebebi Bulgarca ve çoğu slav ülkerinde Baba (Баба) Kadın Bayan demektir. Dilipak biraz genel kültürün olsun insan yazmadan önce biraz araştırma yapar
 • İsakİsak1 ay önce
  Sen güzel yazıyon da muhatabları dikkate alıyor mu ?
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  ya sizmüslümanlığıbırakın hiçmi insan değilsiniz.....kadın,çocuk tacizcilerinisavcılıktan salıveriyorsunuz..... bizeverin bunları ....HİÇMİALLAH KORKUSU ,NAMUS,ŞEREF ,HAYSİYET YOK SİZDE.....Dörtkitabındördünde deitlafedinbu pislikleri diyor....ABUYUM YASALARINIZ YERİN DİBİNEBATSIN..... namussuzunAB' simi olur.... ALLAHTEMİZDİRTEMİZİ SEVER demiyormu.....bu sapık yaratıklarniyegeziyorlar .....nesiniz lan siz... Allah belanızı versin..... ne müslümana ne hristiyana benzer bi yanınız yok ...İNSANA BENZER DE .....LUTKAVMİNE NE OLDUYSA BEKLEYİN ' AZ KALDI....
 • YaşarYaşar1 ay önce
  Üretim fetö ağızlı rumuzlu yorumcu Mertürk'ün yazdıkları gerçeğimiz oldu. Sen ülkesi için endişelenen yorumcuya nasıl bilmeden fetöcü dersin. Fetöcülerin ülke ekonomi umurunda mı be hiç mi tanımadın fetöcü. Onlar yalnız kendi çıkarına bakan ABD yalakası hainler. Ekonomi iyi yönetilmedi tabi ötesi var mı? Koskoca İngiltere bile ben ülkeme 8 tane Suriyeli mülteci alırım yoksa ekonomim şaşar dedi. İlk güldüm heriflere ama zaman onları haklı gösterdi. Kaç tane mülteci var ülkede haberin var mı senin? Akp bunları hiç hesaplamadı. Bu bile ülkenin dengesini bozdu.
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  ÜRETİM FETÖ AĞZI "Yazan arkadaş ,Tayyip Erdoğanın, senin gibi dostları varken, düşmana ihtiyacı yoktur. Dost her zaman şakşakcılık yapıp ,yanlışları görmezden gelmek değildir. Yanlışlar ,söylenmez ise artarak devam eder ve ülkeyi felakete sürükler. Kötü niyetliler sadece eleştirir. Gerçek dostlar ise, yanlışları, sebepleri ile birlikte söyler ve çözüm yollarını da gösterir. Bazı fikirler tartışılabilir ama matematik tartışılmaz. Ekonomide belirttiğim ve matematiksel veriler ile ıspatladığım gerçekleri ,yok öyle değil ,doğrusu şudur diyebilir misiniz. Matematik yalan söylemez. Kafamızı kuma gömerek ,gerçekleri yokmuş gibi varsayarak ,gerçekler yok olmaz. Önemli olan yanlıştan ,en kısa zamanda dönüp ,en az hasarlayanlıştan dönmektir. Bu kadar iyi ekonomistlerimiz var, onlar ,bunu gerçekleri göremiyorda senmigörüyorsun ,diyebilirsiniz. Tamam o zaman ekonomiden anlayan birilerine yazılarımı gösterin ,yanlıştır diyebiliyorlar mı? Benimyazdıklarımı ,birçoğunu ,hiçbir ekonomist dile getirememiştir. Çünkü bizim ekonomistlerimiz basit aritmetik işlemler dışında yüksek matematik bilmezler. En iyi matematik bilen gençlerimiz, doktor, mühendis oluyor.Batıda iyi ekonomist yetiştiren okullarda aynı zaman da yüksek matematik öğretilir. Ekonomistlerimiz ,yüksek matematik bilmeyen ,matematiksel düşünme ve analiz yapma kabiliyeti olmayan, küresel para fonları tarafından oluşturulan ve onların çıkarına göre belirlenen ,ekonomik, teori ,kuram ve kurallar ezberleyip buna göre hareket eden kişilere dönüşüyorlar. İyi bir ekonomistin ,bu kuram ve kurallara bağlı kalması istenir. Bizim ekonomistler, prof da olsalar,ülkemizin ekonomik sıkıntılarınıkavrayıp ,bunlara gerçekçi çözüm bulacak matematiksel zekaya sahip değillerdir. Bu bir hakaret değildir, bir tespittir. Herkesin matematiksel zekaya sahip olması gerekmez. Yarım doktor candan eder, yarım hoca dinden eder, matematiksel zekaya sahip olmayan ekonomistler ise ,ülkeyi ,ekonomik felakete
 • HÜSEYİN ERÇETİNHÜSEYİN ERÇETİN1 ay önce
  La galibe illallah. Allah'a savaş açanlar, Çanakkale'de olduğu gibi, parçalanmaya ve yok olmaya mahkum olacaktır İnşeallah. Amarika şeytanı da parçalara ayrılacak ve Amarika diye bir devlet de kalmayacaktır. Yeter ki, biz müslümanlar, Allah (cc.) ipine sımsıkı yapışalım. Rabbim bizi Mehdi AS. ordusunda nefer eylesin. Rabbimiz'in inayeti ile Kafirler güruhunu hezimete uğratalım. Her gün şehit edilen Filistinli kardeşlerimizin intikamını alalım inşeallah. selam ve dua ile...
 • Muhammed Hanif Muhammed Hanif 1 ay önce
  Hocam bir günde farklı bir şeyler yazın. inanın yazılarınızı çoğu suya sabuna dokunmayan, sistemde Entegre olmuş algısınıoluşturuyor
 • hursit dilaverhursit dilaver1 ay önce
  iran asla ABD ileve israille savaşmaz: onun derdi TURKİYE. Sünni TURKİye. unutmayın haşdİ şabiler, sunni bebelerini öldürmüyor, kaynar suya atıp haşlıyor ve hz. hüzeyinin intikamı diyor. bu derecevicdansız ve vahşiler. BİZDEKİ İRAN MUHİBLERİNEveO YAZAR ABLAMIZA DUYURULUR.iran islam cumh. imiş falan. ONLARIN DERDİ HER DÖNEMDE TÜRKİYEYEKAZIK ATMAK VESON ANDAABD VE İSRAİL VE ARAPLARLA ANLAŞIP TURKİYEYE VURMAK. SÜNNİİNTİKAMI BU İŞTE. İDLİB de 4 milyon sunni var. katliama başlıyacaklar, bilin emi. bunu da ABD iranlılara yaptıracak.
 • KaratavukKaratavuk1 ay önce
  Arkadaşlar okumayın bu adamısn cumhurbaşkanımıza riayet etmeyen akıl herkeze akıl dağıtmaya çalışan kafir bu okumayın bu kefere yi
 • CimcimeCimcime1 ay önce
  Aman hocam inan içim karardı Vanga Teyze falan, boşverelim bunları size Mansur Ark'tan Gazla Gitsini yolluyorum.Esenlikle, Hayırlı Ramazanlar
 • Serkan Serkan 1 ay önce
  Hocam moralini bozma 1506 tarihine kadar galibane İslamiyet devam edecek. Asrın imamı böyle söylüyor. Bu olayların neticesinde inşallah ittihad-ı İslam olacak
 • Hasan TahsinHasan Tahsin1 ay önce
  Sizin karşı mahallenizden merhaba.okluk koyundaki ve ahlattaki saray inşaatlarından bir bilgi verir miniz.inşaatları ne alemde acaba.ya da millet bahçeleri.yoksa bu çıkacağını söylediğiniz savaşta sadece biz mi ölecez
 • Maksut Sùnbùl Maksut Sùnbùl 1 ay önce
  ıran kaybedeceği savaşa girmez.bu güne kadar başka topraklarda savaşını veriyordu.bu el farklı .şu anda herkes kendini şişire bildiği kadar şişırıyor.kiminin balon, kimileri de zaten gerçekten cüseleri büyük..
 • tuğrultuğrul1 ay önce
  Bir aydır direkt indirekt AKPARTİ ye vuruyordunuz. Ne zaman ABD ve İsrail ve onların işbirlikçilerine sıra gelecek gözlerimiz yollarda kalmıştı Üstadım.Bu Ülke bu millet ve de bu ümmet bir Reis i daha zor bulur. Kıymetini bilemezsek Gayretullaha da dokunmaz mı. Hata çok ders alınmadan elbette olmaz ama bu uyarıları daha uygun zeminlerde yapmalı Üstadım
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  ELLERİNE SAĞLIK KIYMETLİ HOCAM.ÇOK GÜZEL VE ÖNEMLİ TESPİTLER YAPMIŞSINIZ.DÜNYA KARIŞIK VE DAHA DA KARIŞIYOR.BU SİSTEMLİ VE BİR HEDEFE YÖNELİK OLARAK YAPILIYOR. ÇOK MÜSLÜMAN KANI AKACAĞI KESİN AMA SONUÇ NE OLUR İŞTE O NU TAHMİN ETMEK BİRAZ ZOR GİBİ.ONLARIN DA CANI İLK DEFA ÇOKCA YANACAK GİBİ.GÖRELİM MEVLAM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER.MÜSLÜMANLAR BİR AN EVVEL UYANMALI VE YÖNETİCİLERİNİ DOĞRU KARARLAR ALMAYA İKNA ETME GAYRETİNE GİRMELİ.GÖRÜLECEK ONCA ZARARDAN VE YIKIMDAN SONRA ALINACAK TEDBİRİN ,YAPILACAK GAYRETLERİN BİR ANLAMI KALMAYACAK.
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem1 ay önce
  Ağlamak ve sızlanmakla sonuç olmuyor.Önce Allah'a tam bir inançla inanacağız Kur'anı Kerimi okuyacağız ve anlayacağız sonra tüm İslam ülkeleri birleşeceğizçalışacağız diri olacağız tevekkül edeceğiz dua edeceğiz ve bekleyeceğiz.Okumadan anlamadan düşünmeden çalışmadan Allah bize niçin yardım etsin ki?Önce biz görevimizi yapalım Allah bize yardım eder.
 • VefaVefa1 ay önce
  Buyuk Israil devleti konsepti cercevesinde Filistin'den sonra ilhak edilecek 2. ulkeSuriyedir. Bu ilhakin kolaylastirilmasi icinde Suriye nufusunun goc ve savaslarla%80 azaltilmasi lazim...............Davidogluve avanesibizi Ensar-Muhacir hikayeleriilekandirarak Suriyeden 5 milyon multeciyi Turkiyeye kalici olarakyerlestirerek Siyonist Israile en buyuk kolayligi sagladilar.........Elbette Zorda olan her mazluma yardim etmek insanlik gorevimizdir..Ama bu yardimi Suriyenin icinde yapmamiz lazimdi....Suriyeden5 milyon multeciyi alip Turkiyeyesokmakla Siyonistlerin planina buyuk bir hizmet yaptik.
 • Ahmet 61Ahmet 611 ay önce
  La galibe illallah.Yorum yazan nakadar çok molla kasım var..dilipakı bi siz anladınız ama........
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Dünyada ve topraklarımızda Liberal düzenin kurucuları masonik derin cücler kendi seytani cikarlarina hizmet edecek olan YENI DUNYA DÜZENİNİ kurabilmeleri için, yüzyıllardır çaba gösterdikleri projelerinin üçüncü aşamasına, yani sonlarına doğru yaklaşmış gibi gözükmekteler.Zira Tanrıyı kıyamet savaşasına zorlayacak adımları bölgemizde atmaktalar. Fakat masonların kurgulamış oldugu bu süreç içerimzdeki BOP esbankanlarının yardımı ile daha çok hız kazanmıştır. Kısacası masonik derin güçler bölgemizde bir ARMAGEDON, yanı MELHAME-İ KÜBRA olarak hadiselerde nitelendirilen kıyamet savaşını coğrafyamızda yaşatmak istiyorlar. Nitekim bu projenin ilk evresi masonların yüzyıl önce dünyada inşa etmiş oldukları Liberal sitemler ile kurgulanmış olan YENİ DÜNYA DÜZENİNN alt yapısı olusturulmustur, zira bu liberalizm isimli göbekten siyonizme bagimli bozuk sitemler adeta halklara bilinçli ve kontrollü bir şekilde Kıyamet alametlerini yaşatmışlardır. Zira binaların yükselişi, zinaların meşrulaştırlması, fuhuşun sıradanlaşması, kadınların hukuken erkeklerden üstün olarak değerlendirilmesi, LGBT lilerin devlet eli ile teşviklenmesi, CTE adı altında coçokları ve gençleri yasal olarak sapkınlaştırılması, Medyada ahlaksızlık ve fuhuşun teşviklenmesi, Kumar ve Genelevlerininin devlet eli ile işletilip vergilendirilmesi gibi nice sapkınlıklar mesih inancına sahip kabala siyonistlerin ülkemizde ve dünyamızda uygulamaya koydukları sapkın yasa ve projelere dayanmaktadır. Bu uygulamaya konulan sapkınlıklar ve zuhur edecek olan Melhame-i Kübra, yani masonik ve siyonist derin güçlerin tanrıyı savaşa zorlama çabaları birbirleri ile tamamen bağlantılı hadiselerdir, zira AB de yıllar önce uygulamaya konuklan ayni sapkın projeler, yurdumuzda içimizdeki hainler tarafından günümüzde uygulamaya koyularak, önce aile yapısı sarsılarak toplumun temel yapısı ifsad edme gayesini tasimakta. Kısacası milletin iradesi kırılacakki bu sapkın Masonik güçlerin MElhame-i Kübra savaşından sonra kuracakları YENİ DÜNYA DÜZENİ ne karşı hiç bir irade karşı duramasın. Kısacası bölgemizde ve coğrafyamızda bütün ulus devletlerin yönetimleri MAsonik derin gücün, yanı iblisin veletlerinin iradesine tabi olduğu için, bölgede kontrollü bitr şekilde“ Tanrıyı kıyamete zorlayacaklar“ dediğmiz bir KAos ve savaş ortamı planlamaktalar. Zira son 20 Yılda islam coğrafyasında sözde müminlerin sayesinde BOP kapsamında bölgeyi işgal ederek altın vuruşklarını yaptılar ve bölgede bu iblisin veletlerine hizmet eden NATO üslerinden tuutun farklı radar sitemlerine kadar askeri teçhizat yerleştirmelerine frsat buldular.
 • FikretFikret1 ay önce
  Amerikanın çayına şu bağlanırsa o çay büyür bir gün sel olur senide benide şunu da yutar kendi içimizde vatan hayini var dışarıya ne gerek var rahmetli atatürk ne güzel demiş akilli adam türkü yenmek istiyosan içten fet edeceksin ama unutmasınlar ki türk küllerinden dogar
 • HarunHarun1 ay önce
  Türkiye, den en çok ev satın alan yabancıların IRAK vatandaşlarının olduğu, şimdi daha iyi anlaşılıyor...
 • ayhanayhan1 ay önce
  Kefereler; hiç bir zaman bir taş ile bir kuş vurmaya çalışmıyor. Birden fazla kuş vurmaya çalışıyorlar. Bu körfez yığınağında da durum aynı. Ana hedef; cambaz'a bak yapılması, en elverişli oyuncakları Iran'a yükleneceklermiş gibi yapmaları. Bu sayede; 1- Asıl dolaplar Doğu akdeniz de ve Karadeniz kıyısı olan ülkelerde dönüyor. Dikkat dağıtılıyor.2- İsrail'e katılacak Irak ve Suriye toprakları için İran pasivize edilmeye çalışılıyor.3- Korkak Satılık Suud ve avenesine yeni bir korku salıp, hem konumlarını legal hale çeviriyorlar, hem de maliyeti ödetiyorlar.4- Ağır körfez hakimiyeti ile Çin'i sıkıştırma çabası içindeler. 5- İran Balucistan'ı ve Pakistan Balucistanında kargaşa yaratarak , bu bölgeyi kendi nüfus alanına çevirerek, (Afganistan- Balucistan) şeridini tamamıyla tutup, İpek yolu projesini burada boğmak. En hafifinden Guwadar limanını Çin'e kullandırtmamak istiyorlar. eminim başka şeylerde vardır....Biz oyunun neresindeyiz.? Önemli olan bu. Uzun zamandır; Özellikle yanlış Suriye politikası nedeniyle durumu normalleştirmeye çalışıyoruz. Ülke de eş zamanlı başlatılan ekonomik darboğaz'dan halk bunaldı, acıdırki yönetenlerde çözüm bulacak ne vizyon ne akıl, ne program var. Yıllardır sadece dini bayramları kutlayan milli bayramları yok sayan iktidar, durum ne kadar kritik olmalıki, ilk kez adam gibi 19 mayısı yani bir milli bayramı kutlama kararı aldılar ki, toplumda, kaybedip bulanlar gibi sevindi. Yıllarca gerilim politikasının kutuplaştırma politikasının ne kadar zararlı olduğunu bir kere daha gösterdi. Herkesin dillendirdiği milli ittifak çağrısı, durumun ne kadar vahim olduğunu göstermekte. İçilecek acı ilaçların, fedakarlıkların, boyutu 2001 krizinden daha yukarıda. Gerek; coğrafyamızda sıra türkiye nin suriyelileştirilmesi savaşı başlayacak diye dillendirilirken, gerek, ekonomik olarak darboğaz a girilmişken, gerek, hayırsever iş adamlarımız tüm paraları yurtdışına kaçırıp piyasayı iyice zorlarken, nasıl yapılır bilemem ama hiç olmadığımız kadar safları sıklaştırmamız gereken bir döneme giriyoruz. Tüm toplum kucaklanmalı, ama nasıl yapılır, ben bunu bilmiyorum. selametle
 • hasan hanhasan han1 ay önce
  herşey alemlerin rabbı allah c.c nun izniyle olur,hiç kimse başıboş bırakılmamıştır,onlar öyle sansınlar bu alemin ve gökleri yerin sahibi bir olan allahtır,korkmayın müslüman hiç bir şeyden korkmaz herşey islam lehine gelişiyor yaknda görecesiniz
 • hasan hanhasan han1 ay önce
  herşey alemlerin rabbı allah c.c nun izniyle olur,hiç kimse başıboş bırakılmamıştır,onlar öyle sansınlar bu alemin ve gökleri yerin sahibi bir olan allahtır,korkmayın müslüman hiç bir şeyden korkmaz herşey islam lehine gelişiyor yaknda görecesiniz
 • ZazaZaza1 ay önce
  Hocam, Bırakın , Bu Üst akıl- Ak Deniz- Kızıl Denizi, Dün GAZİANTEP' te Fidan Gibi Bir Delikanlı,İş Bulamadığı için Kendini Yaktı,Bizim de Çan'ımız Yandı..Selam ve Dua ile.
 • RabiaRabia1 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim müslümanlar sadece kardeştir.hucurat süresi 10.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak savaş olmayacak inşaallah olmasında.sizin araciliginizla şunu demek istiyoruz ki Sayın Binali Yıldırım'ın "kaybedecek vakit yok" sözü bu 37gunun sloganı olabilir.insanlarda bir uyanisa bir bilince vesile olacağını düşünüyorum.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.sayin Dilipak ondan sonra da anne babası ni siyanürlü şerbet le öldüren zanlı üzerinden caydırıcı cezaları konuşuruz inşaallah.Allaha emanet olun.saygilar
 • DinçerDinçer1 ay önce
  Ah be üstat iyi güzel yazıyorsunuz da tam aha tam bütün bir müslüman eyide müslüman adaletli olmazmı ? Bir günde istanbul belediyesinin 25 seneden beri yaptığı kaynağı belirsiz harcamaları en son bu günkü haberlerdeki İSKİ ye ait Fuzuli makam araçlarını yazın zülüm Budur bırakın sam amcayı bizdeki içimizdeki yahudileri yazın İstanbul belediyesinin 25 senedeki harcamalarını yazın da öyle yoksa Allah lafzı her daim dilde olsa nolur
 • DermanDerman1 ay önce
  Egri oturup dogru konusalim.sozcuden bir kere solu elestirdigini okumadim can atakli ,levent gultekin ,kirikkanat gelelim sadete.sayin dilipak iki ayri kesimide menmun ediyor soyle ,muhafazakar gorunup inananlari kazaniyor ,muhafazakarlari elestiriyor sol canahlari menmun ediyor benim kanatim bu.
 • kalelikaleli1 ay önce
  sayın dilipak gakko yu savunan da var.savunmayan da var.o verip veriştiriyor bazan kahinlik falan damarı tutuyor.bugün de nostra dan girmiş baba vagga dan çıkmış.yazı pek hayra alamet değil.sayın hoca efendi gakko muza göre kıyamet koptu kpoacakmış.kendisi korksun.
 • GörkemGörkem1 ay önce
  Urfalılar Ademogulları ya digerleri ne ogulları?Iran, israile seni haritadan silecegim diyor, elin oglu da seni cıktıgın delige ben sokacagim diyor..büyükler karışırsa bu kavgaların sonu... ebedi sonsuzluk...
 • ÜRETİM FETÖ AĞZI ÜRETİM FETÖ AĞZI 1 ay önce
  MERTUR YORUMCU, YAŞIN VE DİPLOMAN NE? UZMANLIK ALANINSA! SAYGI DUYARIM, LAKİN YAZDIKLARIN TAM BİR FETÖ AĞZI!! AYLARDIR AYNI ŞEYLERİ YAZIYORSUN!!! ERDOĞAN, 17 YILDIR EKONOMİ UZMANI EKONOMİ DANIŞMANI BULAMADI MI? KAÇ TANE HÜKÜMET, KAÇ TANE BAKAN VEKİL GELDİ GEÇTİ EKONOMİ BİLMİYOR! MERTUR HER ŞEYİ BİLİYOR!! KALDIKİ BAKANLARI 80 MİLYONDAN SEÇEBİLİR!! YA SAÇMALIYORSUN! YA DA FTÖCHDPKSDTIYI DENSİN. GERÇEK YAŞ VE DİPLOMAN?
 • Halit Halit 1 ay önce
  Savaş çıksa da kurtulsak,kurtuluşumuz kaosta sanki,neden ümit verici bir fikir düşünce yok,elimizde islam gibi bir nimet varken
 • HaydarHaydar1 ay önce
  Saldırı kadir gecesi veya bayram günlerinde olur. Kadir hep öyle yapmadı mı.
 • Nuran Devres Nuran Devres 1 ay önce
  Haksız yere Sn Dilipak'a saldırıyorsunuz. Hep Akparti goygoyculuğu yapmak zorunda mı? Haklıya haklı, haksıza haksız demek suç mu? Gördüğü yanlıșları söylemesin mi? Akparti en yanlış iși de yapsa "Aman ne de güzel yaptı" mı desin? Memleketin hal-i pir melalini görmezden mi gelsin? Biliyor musunuz ki İsrail ile olan ticaret hacmimiz büyüyerek devam ediyor.Siz iç politika gereği söylenen hamasi sözlere bakmayın. Girin internete görün. Biri de demiș ki ABD batıyor. Ne batması arkadaș! ABD șu anda ekonomik güç olarak tarihinin zirvesinde. Ve elbette politik güç olarak da. İsrail ve bazı Arap ülkeleri (Suudi Arabistan, Birleșik Arap Emirlikleri, Mısır) ile birlikte Orta Doğuyu dizayn ediyorlar. Savaș dibimizde. Topun ağzındayız. Bu durumda bir yorumcu kalkmıș niye hadisleri söylemiyorsun falan diyor. Din kitabını açıp onları okursun. Ama Dilipak'ın iși burada vaaz vermek değil. İç ve dıș siyaset konusunda analiz yapmak, eleștiri getirmek. Bu arada, Dikkatli Bir Adam adlı yorumcuya 100% katılıyorum.
 • Gürsel erarslanGürsel erarslan1 ay önce
  Yine bir sürü kafa katıştırıcı mide bulandırıcı yazılarından birini yazmışsın.Yazılarındd tabiki doğruluk payı eksetiyette ama hep soru ve eleştiri tedavi edici yol gödterici yani çarelerinide yazsaydınya?Yıllardır desdek verdiğin akp hükümetleri nin ön görüsüzlüğübeceriksizliği seni nedeb hiç rahatsız etmedi?.D8 diye bir kuruluş vardı bu kuruluş neden atıl bırakıldı?İslam birliği teşkilatı neden hareket ettirilmedi?Sanırım yine kaçamak yazılarına devam edersin.
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Hocam, güzel analizler yapıyorsun,fakat analizlerinin EKONOMİ tarafı eksik. Bu konuda bilgi eksikliğiniz mi var yoksa kasten mi bu konulara girmiyorsunuz?. Adamlar direk cepheden saldırmayacaktlar. İlk önce ekonomik kriz ile ,seni yumuşak lokma yapacaklar. Son 20 yılda ,tarımda ve ekonomide uygulanan IMF ve Kemal derviş politikaları ile bunu yapma kabiliyetine çok rahat eriştiler. Özellikle 2003 yılından sonra ülkemiz, bol ucuz döviz ile ülke dövize boğuldu ve aşırı derecede kamu+ özel borçlandırılıp ,tuzağa düştük. Üstüne üstlük, kamu+özelbirçok fabrikamızı,firmamızı ,varlığımızıda ,bankalarımızı,yabancılara sattık. Bütün bu paralar ile emlak,konut,inşaat sektörü ile ithalat ve hizmet sektörü kaynaklı büyüme ile ,bir lale devri,bir saadet zinziri dönemi yaşadık ve artık deniz bitti. Satılacak fazla bir şeyimiz kalmadığı gibi borçlarında vadesi geldi. Adamlar istedikleri anda,içerdeki sıcak paralarını çekip ve yeni borç vermeyerek çok ağır bir ekonomik kriz çıkarabilirler. Bunu yapmak için belki kendi şartlarının olgunlaşmasını bekliyorlar .Erbakan hocanın sürekli dile getirdiği, işsiz bırak ,aç bırak, borca mahkum et, bu şekilde yumuşak lokma yapıp planlarını uygula. Az çok evine ekmek götüren insanları, birlik ve beraberlik ruhu ile bir arada tutabilirsiniz, AMA aç ve işsiz insanları evine ekmek götüremeyen insanları ,insani hiçbir güç bir arada tutamaz.Allah şeytanı bile açlıkla terbiye etmiştir. Plan, ilk önce ,ağır bir ekonomik kriz ile insanlar ,aç ve işsiz bırakıp,provokasyonlar ile iç karışıklık çıkarılarak ,ülkenin direnme gücü kırılacak.Bizim dış borca dayalı ekonomik yapımız,onlara bu fırsatı altın tepside sunmuştur. Bunları yazmak ak parti aleyhtarlığı değildir. Ak parti içinde yanlış yapan yok mu, veya ak parti içinde ,bilerek bizi dış borç tuzağına düşüren kriptolar yokmu? Ak parti içindekilerin hepsi gerçekten dava adamı mı? Sn cumhurbaşkanını dava adamları mı yönlendiriyor ,yoksa başkaları mı? Bu kadar yanlış ekonomik kararlar nasıl alınabiliyor!? Sn cumhurbaşkanı yanıltılamaz mı? Evet yanıltılabilir, kendiside zaten zaman zaman samimi itiraflarda bulunmuştur. Bence en büyük yanıltma, etrafındaki danışmanların yönlendirmeleri ile ,sanayi,üretim ekonomisi ağırlıklı büyüme yerine ,emlak,konut,inşaat rantı üzerinden büyümenin tercih edilmesi ile dış borca ve sıcak paraya mahkum hale gelmemizdir. Sanayi ,fabrika para,gelir getirir,tassaruf ,finans üretir,her bakımdan dışa bağımlılığı azaltır. Emlak konut inşaat ise harcama gerektirir, dışardan borçlanma gerektirir. Çünkü inşaat maliyetinin 50% civarı ,dolaylı dolaysız ithal girdidir. Birçok yerli üretim malın bile aramal ve hammaddesi ithal girdidir. Sanayi ile inşaat yatırımları at başı gitmelidir. Son 17 yılda sanayinin ekonomideki ağırlığı 28% lerden ,16 % lara düşmüş ,inşaatın ağırlığı ise 8% lerden, 17 % lere çıkmıştır. 1923-2002 yılları arası toplam 57 milyar dolar ,cari açık verilmişken, son 17 yılda 580 milyar dolar cari verilmiştir. Cari açık demek ,dışardan bulman gereken dövizdir.
 • Hasan basri Özercan Hasan basri Özercan 1 ay önce
  Lut kavmini bilirmisiniz lut kavmini farkındamısınız türkiye halkınınlut kavmini fersah fersah geçtiğini gelmekte olan çok yaklaştı çok
 • TÜRKİYE DE YAŞAYAN TÜRKİYE DE YAŞAYAN 1 ay önce
  FRANSIZ, SENİN Kİ KLASİK BİR AĞIZ, ONU BURADA DA KONUŞAN ÇOK, UMRE YE GİDEYİM ÜÇ AY KALAYIM, BİR DAHA BİR DAHA GİDEYİM, ORADAN EV ALAYIM, ORALARDA ÖLEYİM,...... FALAN FALAN. SONRA CAMİİ YE GELMEZLER!! SADECE HAC VE UMRE YE GİDENLER CAMİİ LERE GELSE!! VAKİT NAMAZLARINDA CAMİİ LERİMİZ DOLAR TAŞAR. ÖNEMLİ OLAN HAC VE UMRE DEN SONRA GERÇEK BİR MÜSLÜMAN GİBİ YAŞAMAK, KUR'AN-I KERİM İ BÜTÜN HAYATIMIZA TATBİK ETMEK. ALEMLERİN SAHİBİ ALLAH IMIZ CANIMIZI NEREDE NE ZAMAN ALACAĞINI BİLİYOR. SEN GERÇEK BİR MÜSLÜMAN GİBİ YAŞAMAYA GAYRET ET BELKİ NASİP OLUR.
 • Ahmet karakasAhmet karakas1 ay önce
  ..Ve sadece şiayla ABD çatışması gibi lanse oluyo.Burada şu var eğer ABD ve muttefikleri İslam düşmanıysa ve Irak'ta İran'da şia hedefteyse,demekki şia İslami temsil ediyo.Simdiye kadar Suriye olaylarında ABD nin gizli ortağı diye tanıtıldı bir kısım medyada
 • hakan cakarhakan cakar1 ay önce
  vanga baba demelerinin sebebi yasli kadinlara slav dillerinde baba yada babcia yada babushkadenmesinden dolayi ...
 • SelimSelim1 ay önce
  Bilal denen yaratık. Yazdığın hiç bir cümlede gerçeklik payı yok. Türkiye'nin yapmadığı şeyleri yapacağına İran'ın Suriye'de Yemen'de çocukları kadınları nasıl katlettiğini de yazsana. O övgüler düzdüğün İran her fırsatta pkk'ya kucak açmadı mı. Pkk'yi her fırsatta üstümüze salmadı mi. Her durakta ilahi çalınıyormuş. Peh peh peh. Aman ne kadar müslümanca değil mi
 • TÜRKİYE DE YAŞAYAN GERÇEK MÜSLÜMAN GİBİ ÖLMEK İSTEYEN TÜRKİYE DE YAŞAYAN GERÇEK MÜSLÜMAN GİBİ ÖLMEK İSTEYEN 1 ay önce
  FRANSA DA YAŞAYAN!!! MEKKE MEDİNE DE ÖLMEK ÖYLE HERKESE NASİP OLMAZ. SEN ÖNCE KENDİNİ DÜZELT!! DUA EDERKEN DE "ALLAH IM SON NEFESİMDE İMANLI GİTMEYİ NASİP ET" DİYE DUA ET.
 • UmmanUmman1 ay önce
  Anlattığınız vahim durumda Turkiyeye bak.Karpuz gibi ikiye bölünmüş.Tam av durumunda.Yazık.
 • AKSOYAKSOY1 ay önce
  Neden karğaşalığın çoguortadoğudan çıkıyoryönetiçiler bu kadar beçeriksizmiyoksa.....
 • salman kazan salman kazan 1 ay önce
  Biz neyapmalıyız. çözüm öneriniz var mi?yazının bu yönü eksik kalmış.
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI1 ay önce
  HAYIRLI HAFTALAR VE DE RAMAZANLAR.SÖZ GÜMÜŞ SE SUKUT ALTINDIR DİYE ATALARIMIZ BOŞA DEMEMİŞTİR.FRANSADAN OLAN ARKADAŞ DAVULUN SESİ UZAKTAN HOŞ GELİR!AMA YANINA GİDİNCE ANLARSIN ANYAYI DA KONYAYI DA....EY FRANSADAKİ KARDEŞİM UZAKTASIN VUSLATTASIN HASRET İÇİNDESİN AMA BİLKİ YANLIŞ YOLDASIN...SEN ERBAKAN HOCAYI BİLİRDİN DİMİ.SENCE ERBAKAN MI ERDOĞAN MI DAHA MÜSLÜMANDI!ERBAKN MIERDOĞAN MI MÜSLÜMANLIĞA DAHA ÇOK HİZMET ETTİ.ASIL SORU ŞİMDİ REFAH MI YOKSA AKP Mİ DAHA MÜSLÜMAN!HANGİSİ DAHA ÇOK İSLAMA HİZMET ETİ!ERBAKAN VE ÇEVRESİNDEKİLERE BAK; ERDOĞAN VE ÇEVRESİNDEKİLERE BAK VE BUNLARIN YAPTIKLARINA BAK...AÇIK YÜREKLİLİKLE SÖYLÜYORUM R.T.ERDOĞANIN BAŞINI YİYECEK BU YANINDAKİLER VE BUNU DAMAT FERİTLE BİLE YAPACAKLAR...SENVUSLATTAKİ KARDEŞİM ÜLKEDE SON 15 YILDA İSLAM ADINA OLANLARA BAK VE DEKİ HAKSIZSIN.SAYIN DİLİPAK YILLARDAN BERİ UYARAN VE ÇİZGİSİNİ BOZMAYAN BİRİ...ELBET YAŞLANDIKÇA CELALLENMESİ DE AZALIYOR,DAHA OLGUN DAHA YAPICI DAHA GERÇEKÇİ VE DUYGULARINDAN ARINIP OLANI YAZMADA VE UYARMADA DAHA BECERİKLİ OLUYOR...SİZ DİLİPAKIN MÜSLÜMANLIĞINI SORGULAYACAĞINIZA R.T.ERDOĞANIN YANINDAKİLERİN YAPTIKLARINI SORGULAYIN.AKP NİN SON 10-12 YILDIR SAVRULMALARINI VE ÜLKEYE NELER YAŞATTIĞINI SORGULAYIN.FETÖ İLE KOLKOLA GİRİP YAPTIKLARIYLA TSK VE ORDUYU NASIL İTİBARSIZLAŞTIRDIKLARINI SORGULAYIN.DİNİ DEĞERLERİMİZİ NASIL YOK ETTİKLERİNİ BOZDUKLARINI SORGULAYIN.BİR KARDEŞ TAVSİYESİ KİMSENİN İMANINI SORGULAMAYIN.ATALARIMIZ NE DEMİŞ PARA İLE İMANIN KİMDE OLDUĞU BELLİ OLMAZ.KİMSENİNAKLIYLADA ALY ETMEYİN.SİZ ÇOK AKILLI OLDUĞUNUZDAN MI FRANSADASINIZ?TROLLER KİM Mİ?AKP Lİ GÖZÜKÜP TE BELLİ KİŞİLERE BELLİ GÜÇLERE HİZMET EDENLER,DÜN NASIL ATATÜRKÜ ARKASINA ALIP CHP Lİ GÖZÜKENLER KENDİ ÇIKARLARI İÇİN NE YAPTILARSA BUGÜNDE AKP Lİ GÖZÜKÜP KENDİ ÇIKARLARI İÇİN İŞ YAPANLAR,CEBİNİ DOLDURANLAR VE BUNLARIN PARALI ASKERLERİ- KALEMŞÖRLERİ...BİR BAKIN R.T.ERDOĞAN'IN ETRAFIN DA DERDİ İSLAM OLANDERDİ VATAN OLAN KAÇ KİŞİ VAR?SON OLARAK MÜSLÜMANLIK ÖYLE MEDİNE DE ÖLMEK İSTİYORUM DEMEKLE ARTMIYO!LAFLA HEPİMİZ MÜSLÜMANIZ DA YAPTIKLARIMIZLA KAÇIMIZ HAKİKİ MÜSLÜMANIZ!HERKES ÖNCE BUNU SORGULAMALIDIR.RABBİM BİZİ İMANSIZ VE VATANSIZ BIRAKMASIN.SELAMLAR...
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  İRAN HAÇLI İLE NE ZAMAN SAVAŞMIŞ? HİÇ SAVAŞMIŞ MI? ASIL HEDEFTE BİZİZ, BÜYÜK TÜRK MİLLETİ, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ. 2023 E KADAR BEKLENEN SALDIRI!!! 15 TEMMUZ 2016 DA; SÖMÜRGECİLERE DİRENEN, ABD VE AVRUPA YA KAFA TUTAN, İSRAİL İN AKLINI ALAN, DÜNYA BEŞ TEN BÜYÜKTÜR DİYEN ERDOĞAN YÖNETİMİNİ DEVİRMEK İÇİN BAŞKENTİMİZE SALDIRARAK YAPILDI!! 15 TEMMUZ DA 15 SAATTE DURDURDUK. ŞİMDİ YENİ PLANLARLA ÜZERİMİZE GELMEYE DEVAM EDECEKLER, 2023 E KALMAZ BÜYÜK HARP PATLAR!!! BİZE ŞEHADETE İNANMIŞ BİR MİLYON CESUR YÜREK VATANSEVER YETER İNŞAALLAH, ALLAH BİZE YETER. GERİ KALAN 79 MİLYON RAHAT OLSUN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN BU BÜYÜK SAVAŞA 2004 DEN İTİBAREN HAZIRLANIYOR!! İLK OLARAK 2004 DE İSRAİL İLE OLAN TANK VE UÇAKLARIN MODERNİZASYON İHALESİNİ İPTAL EDEREK BAŞLADI!! MİLLİ SAVUNMAYA YAPTIĞI YATIRIMLARLA NEREYE HAZIRLANDIĞI AÇIK VE NET OLARAK BELLİDİR. ( 17 YILDIR CHP İKTİDARDA OLSAYDI! MİLLİ SAVUNMAYA NE KADAR YATIRIM YAPARDI!!?? YERİMİZDE SAYAR TAM YUTULACAK LOKMA OLURDUK)
 • Kocasolak Kocasolak 1 ay önce
  Bütün bu tamtamlar SADECE Suudi Arabistan’da ABD askeri üslerinin kurulması için. Savaş çıkacak korkuları bunun için POMPALANIYOR, ve netice alıyorlar. Suud kabul etti abd askeri YERLEŞİYOR. İsrail arz-ı mevudu metre metre İŞGAL ederken Araplar Mekke Medine yi ABD askerlerinden korumanın derdine düşecek. Türkiye Akdeniz’de kurulan Yunan koalisyonu ve doğu güneydoğu sınırlarında pkk ile meşkûk edilecek. Uzakdoğu müslümanları zaten daeş el kaide ve ekonomik dertleri ile uğraşıyor. Bütün bunlar İsrail’in yayılması için oluşturulan DENKLEMLER. İran ile savaş YOK, şuyu vukundan beterdir, savaş olsa bu kadar OLAMAZDI denecek kadar, savaş ALGISI oluşturulacak. Savaş korkusundan nelere RIZA gösterilecek, yaşarsak göreceğiz. Türkiye’nin pyd temizliği de bu vesile ile ASKIYA alınmış oluyor tabii. Allah yar ve yardımcımız olsun
 • BilalBilal1 ay önce
  Oralara gitmişken İran'a da bir tur atmalisiniz. Bizde ki gibi her karış toprakta kerhane yok, meyhane yok, içki fabrikalari dukkanlari yok, tefeci faiz bankaları yok, sayisalindan lotosuna yuzlerce çeşit milli kumarlarlari yok. Belki biraz içiniz açilir, metroya biniyorsunuz kadin erkek ayri taciz yok kavga gurultu yok, duraklarda falan beklerken Allah'u ekber ilahileri çalıyor mis gibi. Fakat şunu da soyleyeyim siz sam amcayla Afganistana yemene ve diger Musluman ulkelere saldirinca oralardan 3_5milyon multeci İran'a siginmişlar Turkiye'ye ofkeleri bin kat artmiş. İran zaten ambargo altinda ekonomik zorluk icindeydi sayenizde daha kötüye gitti ekonomileri. Ama yine de kendi yerli ve milli arabalari var ucaklari telefonlari sosyal medyalari var en onemlisi nukleer bilimleri var. Siz nasil olsa sam amcayla İrana saldiracaksiniz bu artik belli yani ortadoguda ki tum Musluman ulkelere sam amcayla demokrasi goturdunuz İran'a neden laikligi goturmeyesiniz dimi ama? Oraya da kerhane meyhane içki fabrikalari envai çeşit kumar merkezleri acmak için sabirsizlaniyorsunuz.
 • FeritFerit1 ay önce
  Siyah bayraklılar çıktı zaten hocam. Tam 1268 yıl önce çıktı.
 • cevhercevher1 ay önce
  Dondum kaldım.Allahbasiretli olmayıherkese nasip etsin
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Bir tarafta İran bir tarafta Amerika, İsrail ve kuçu kuçuları yalaka, sağmal inekler görevini üstlenmiş olan Araplar. Diyelim ki bu iki gurup karşı karşıya geldi. Bizlerin vicdanına hangi tarafta yer almayı önerirsin?İkincisi, Bu Amerika, İsrail ve onların kuçuları olan kimliksizlerin nazarındaki yerimiz neresi? Yani bizi kendi yanlarında bir millet olarak, bir güç olarak mı görüyorlar yoksa İrandan sonra sırasını bekleyen diğer düşman mı?Evet! Sen ne kadar kıyıdan, kenardan dolaşsan da onlar seni de İran ile aynı kefede düşman olarak görüyor... Boşuna bunlar bir birini yesin mantığıyla bakmamak gerekir...
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  OdeonSahibininsesiköpek marka..... SemraÖZAL la , gelini İMAMOĞLUNAdesteksafınagirmişler.... Genetik.... ABD muhipleri..... EvangelistSiyonist,TRUMPINdamadıKUSHNER , ihanetkorosunuyönetiyor.... LakinHAİN İFLAH OLMAZ..... Özalgiller, gül, babacan, davidoğlu , meral, Kılıçdaroğlu gillerdendir.. HDPKK, FETÖYLEberaber...İ... NECASUSFETTOŞUN , ESASHAMİSİTURGUTÖZALDIR, sonrakiABDULLAH GÜL.... ŞİMDİ deKılıçdaroğluve Meralgiller.... TÜSİAD, MÜSİAD,ÜNİVERSİTELERDEKİ HAİN TAİFELER...
 • KOCATEPEKOCATEPE1 ay önce
  ALLAH BİRLİK ve BERABERLİĞİMİZİ, MİLLETİMİZİN AĞIZ TADINI BOZMASIN. FİTNE ATEŞİNDEN KORUSUN. UNUTMAYALIM MÜSLÜMAN'IN EN BÜYÜK GÜCÜ ve SİLAHI OLAN BU RAMAZAN AYINDA DUALARIMIZI EKSİK ETMEYİN. ALLAH BU MİLLETİ, İSLAM ALEMİNİ KORUSUN. AMİN.
 • mansurmansur1 ay önce
  vicdan mi vijdan mi?
 • Dikkatli bir adam Dikkatli bir adam 1 ay önce
  Bir yanda ABD ve İsrail, öte yanda İran ve İsrail’in yanında saf tutan birtakım Arap ülkeleri. ..... Bu cümleyi bu günkü yazınızdan kopyaladım . ABDve İsrailin öte yanında İran varbunu anladım da , İsrailin yanında saf tutan birtakım Arap Ülkeleri de mi (ABD ve İsrailin) öte yanında ( karşısında ) ?Ben anlayamadım anlayan bir adım öne çıksın .
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  ABD büyük dostu İranı rüşvet vermeye zorluyor , Suud dan aldı alacağını birde İsrail koruyuculuğuna soyundu Suudiler. Almanyanın sesini kıstı ABD büyük oynuyor çünkü battı cıkış için eşkiyalık yapıyor.Devletler batıyor batmaya başlayan devletler sömürecek devlet peşinde . Bir kereye mahsus Varlık vergisi almayan devletler batacak ve vergiler varlık üzerinden yani zekat gibi toplamak la olur. Doygunluk durgunluğa döndü, batışçöküş hızlanacak Yunanistan'ın çöküşü örnek olmalı . Fransa Libya yı yaklaşık iki ay savaş ucaklarıyla bonbaladı Kaddafi yive ailesini öldürdetene kadar iç savaşın destekçisi oldu. Fransa da mı batışta?
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM1 ay önce
  Eline Koluna Sağlık,Belki Seni anlar ve dinlerler,Ne oldum aptallığını bırakıp.Başarılar.
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  Hocam yıllardır sizin yazılarınızı okurum. Ama çok üzülerek söylüyorum sizin yazılarınızda bazı farklılıklar görmeye başladım..Artık,arada sırada şöyle bir gözatmaya başladım. Bu yazınızda bende şöyle bir kanaat oluştu. Siz uzayda bir yerden gözlemliyorsunuz, seyrediyorsunuz, Şu şöyle, bu böyle diye uzaktan, dıştan,fikirlerinizi açıklıyorsunuz. Ama, yol gösterici, şöyle olmalı, doğrusu budur şeklinde Müslümanları, dindar muhafazakar AK Partiyi destekleyici bir fikir beyan etmiyorsunuz. Ortadan gidiyorsunuz. Ve CHP basını sizin sözlerinizigazete başlıklarına taşıyor. Bu kime yaramış oluyor. Ben 1976 yılından beri "VAKİT, AKİT"YENİ AKİT" okumaktayım ve gazeteme ve yazarlarına dik durduklarıiçin çok güveniyordum.....
 • Galip b Galip b 1 ay önce
  Kaçınılmaz olana dogru sürükleniyoruz.herkes ektini bicecek.iran esed gucleri cocuklara parklara hastanelere bomba atarken çıkıpta uyarmadı hatta taraf oldu nede olsa olen sunni olunca şiiler esedin yaptıgına kör kaldı şimdi is kendilerine yöneliyor .iran islam derdini bıraktı şiicilige soyundu sunniler yonetimden gitsinde kim gelirse gelsin mantıgı iranın elinde patladı..bir zamanlar şii fatımilerde aynısını yapmıstı haclılarla savasmak yerine sürekli sunniligi hedef almışlardı abbasilerin yıkılışı bunların yüzünden olmustu..gün oldu devran döndü haclılar kendilerine saldırınca yok olmak üzereyken o savastıkları sunnilerden yardım istediler sunniler ki basta selcuklular yardım göndererek şii fatimileri mısırda haclıları bozguna ugratarak fatımileri kurtarmışlardı..fatımiler sunnilere cok tesekkur ederek uzun bir mufdet sii sunni gerilimleri ortadan kalktı. Tarih tekkerurden ibaret bu günde aynı manzara.
 • Fransada yaşayıp Medine'de ölmek isteyen seni tutan mi varFransada yaşayıp Medine'de ölmek isteyen seni tutan mi var1 ay önce
  Gercekten samimi musluman musluman ulkede yasar. Hem fransaya yerlesip hem hristiyan parasıyla yasayip hem de Medine'de olmek istiyorum diye yorum yapmak cok komik. Senin haddine miDilipak hocaya laf etmek. Sen samimi ol hristiyan fransayi terk et tabii samimi isen.
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  Sayın DİLİPAK, yıllardır yazılarını okurum, takip ederim.Önceleri dikkat etmedim, bilhassa 2018 yılından bu yana.31 Mart seçimlerinden encede, ve sonrada ayni çizgiyi devam ediyorsun.Siyasi olarak AKP'li değilsin, açıktan SP'li de görükmüyorsun.SOLAK partiler desem o da belli değil.ERDOĞAN hırsından neredeyse çatlayacak,ERDOĞAN'ın tökezlenmesini dört gözle bekleyen bir zamanlar bu mahallede olupta karşı mahalleye geçerek, ekmeğini, suyunu içtikleri mahalledeki arkadaşlarına diş bileyen ve parmak sallayan MAZİDEKİ YİTİK AKP'lilerden misin yoksa?Onuda bilmiyorum.Sen, birlikten, beraberlikten, vahdetten söz ediyorsun ama, yazdığın yazılarla müslümanlar arasında en büyük ayrımcılığı sen yapıyorsun.Nitekim yazdığın yazılara yapılan yorumlara bak, kimler seni göğe çıkarıyor görürsün.Eviriyorsun, çeviriyorsun yazılarını yorumcuların AKP yönetimi ve hükümetine hakaretlere varan eleştiriler yapmalarına sebebiyet veriyorsun İSLAMCI YAZAR(!)
 • hmdhmd1 ay önce
  Armegedon (Melhemei kübra ) denen ,ve bu lanetlinin sonıunu getirecek olan savaş başlayıp da sona erene kadar,beni lsrailin bu fitnesi ve bu savaşlar devam edecektir.Yapılması gereken hazırlıklı olmak.. Ve bu içinde bulunduğumuz günler rahat günlerimizdir...
 • T6eb5ydtfh877754r jrtfdh63dcjhjti7oydzw5T6eb5ydtfh877754r jrtfdh63dcjhjti7oydzw51 ay önce
  Sayin Dilipak sizin soyledikleriniz ve sooyleyemedikleriniz gibi, soylenecek o kadar çok sey var ki bir o kadarda yapilmasi icabedenler,sorunlar,sorumluluklar. Bir ecnebi,*Herşey yalan tek gerçek Allah*demiş.Bunu guclu bir beyin tesiriyle mi soylemiş veya yukseltgenmiş bir ruhla mi soylemiş bilemiyorum.Eksikleri olsada isabetli bir ergi,tespit..Insan bazan bu acidan bakabiliyor ,bazan hatta bazandanda fazlaca..Bu ,hep bu acidan bakakim hep bu pencereden seyredelim mucadele etmeyelim mañâsina gelmiyor da...Bu pencerenin bulundugu daire guzel. Mehdi mesih armagedon tartismalari yaygaralari ,kehanetler, gok kubbeye yukselen tum sadalar boş hepsi anlamsiz,silinip gidecek.Ancak Hakk ın sozu manidar, Hakk için soylenenler baki ve manidar kalacak.Ameller de oyle,Suretu el asrda oldugu gibi.Geçenlerde masonlarla alakali bir video seyrettik, dunyada etkili guc derin bir orgut bildigimiz kadariyla.Lakin videoda bir kesit vardi ,aşci onlugu gibi oñlük giymisler tek sira seyir halindeydiler.Cizgi film gibi adeta,paytak paytak yuruyorlardi.Allahin kullari.....Yaratik...Tabi onlar kendini nasil ne olarak goruyor bilmem.Ornek icin akluma bu geldi baska bir ornekte veriebilirdik.Bizi nasil gorurler beni nasil gorurler .meçhul.Konu masonlar falan degil.Ifade edemedim ,ifade edilmeyip yaşanmasi gereken bir hal belki. Daginik bir yazi oldu ,ana koudan yosun gibi.Yayimlanmasi icinde yazmiyorum.Neden yazdigimida bilmiyorum.Ama o ecnebinin neden *Tek gercek Allah *dedigimi biliyorum.
 • MardinliMardinli1 ay önce
  Sayın Dilipak hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam eğer büyük şeytan bir planı varsa ki vardır.Bizimde o planları yok edecek rabbimiz vardır Allah cc ümmeti bunların şerrinden muhafaza etsin amin.Biz müslümanlar bu planlara karşı tedbirimiz varmı?Yok tabiki küfür güçlerin hedefleri ümmetin dinden uzaktirmak ayrıca tam manasiyle müslümanlar onların emrinde olmasıdır.Bence hedefleri budur kısaca planları çok derindir Allah cc kahhar ismiyle onları kahr ve perisan etsin amin selam ve dua ile
 • Minyeli Minyeli 1 ay önce
  Yorum adaşım, bir an evvel kıyamet kopsun da, bitsin bu rezalet...
 • DermanDerman1 ay önce
  Bu kahinlerde ,duyduklarimizi birine soyleyince ,yarinin ne olacagini,Allah cc den baska bilen olmaz demisti korkunun ecele,faydasi yok akacak kan damarda durmaz .biri soyle der beni sen oldursende benim ecelim ,in sebebi olmus olursun biri borc bataginda caresiz ,once muhatablarini sonra esini ,en sonda kendini oldurur,belki abd sonu geldi bu gidisle saga sola zarar vererek bir kuduz olan baskalarinada saldirir,biri kanser olmus,sa o gunu sayili olecek baskalari yasamaya devam edecek onlarin daaciklamasadasanki hastaligina uzuluyor gibi gorenler abd durup dururken sayginligini yitiriyor dunyanin sonunu getiriyor Allahu alem dogrusunu Allah,dan baska bilen olmaz.
 • Zekeriya Gökçe Zekeriya Gökçe 1 ay önce
  Savaşın kazananı - barışın kaybedeni yok. Şimdi abd bir savaşı daha kaldırabilir mi? Köpeklerine söyleyecek saldırın. Sonra köpeklerini başıboş bırakacak. Hepsi kazdıkları çukurlarına gömülecek. Bu arada ab abd den çok rahatsız- zira abd bölüşmeden götürüyor. En azından bir kemik etsiz olsa da oyalanırlardı. Şimdi gelelim Yunanistan’a: bir zamanlar Osmanlı tebası olan bu ülkeyi almanya(abd) kıs kıslaya bilir. Ancak Yunanistan asla savaşa girmez. Belki bize karşı 100 yıldır dolduruyorlar ancak onların Zihni’nde bizlere bir sevgi var. Bu İstanbul’un fethindeki roma kalpağı yerine Osmanlı sarığı meselesiyle aynı. Tuzak kuranların en hayırlısı Allah’tır... vesselam
 • Zekeriya Gökçe Zekeriya Gökçe 1 ay önce
  Savaşın kazananı - barışın kaybedeni yok. Şimdi abd bir savaşı daha kaldırabilir mi? Köpeklerine söyleyecek saldırın. Sonra köpeklerini başıboş bırakacak. Hepsi kazdıkları çukurlarına gömülecek. Bu arada ab abd den çok rahatsız- zira abd bölüşmeden götürüyor. En azından bir kemik etsiz olsa da oyalanırlardı. Şimdi gelelim Yunanistan’a: bir zamanlar Osmanlı tebası olan bu ülkeyi almanya(abd) kıs kıslaya bilir. Ancak Yunanistan asla savaşa girmez. Belki bize karşı 100 yıldır dolduruyorlar ancak onların Zihni’nde bizlere bir sevgi var. Bu İstanbul’un fethindeki roma kalpağı yerine Osmanlı sarığı meselesiyle aynı. Tuzak kuranların en hayırlısı Allah’tır... vesselam
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam baskanlik sistemi ile millet tam ikiye bolundu. Turkiyemizin yeni sisteme gecmesi ile yazdiklarinizin bir iliskisi olabilir mi? Allah (c c ) birlik ve beraberligimizi bozmasin siyasiler bolunmeyi derinlestirici soylem ve eylemlerden kacinmali.
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)1 ay önce
  Anlamadık mı sanki seçimlerle düpedüz dalga geçtiğini. Binalı Yıldırım'ın ne kötülüğünü gördün sen? Neden onun faziletlerini yazmıyorsun. Sanki İmansızoğlu'nun kazanmasından yanasın. Neymiş "eğer yanlış yaparsa alırsınız görevinden". İşte senin aklın buraya kadar. Yada sen, Binalı Yıldırım'a hased ediyorsun. Ben başka neden göremiyorum. Hem söyle bakalım kimmiş o korkunç troller. Ben Ebu Cehil kafalı troller görüyorum ama CHP'de. Senin bahsettiğin troller kimmiş? İman etmiş salih ameller peşinde koşanları aptal zannetme. Kimse senin yazılarından memnun değil. Kafayı kuma sokan devekuşu gibisin ama artık senin yazılarını laf olsun diye okuyoruz, "bakalım bugün ne saçmaladı" diyerek okuyoruz. Seni kınıyoruz. Sen devam et "ehli küffar"a palyançoluk yapmaya.
 • MilliMilli1 ay önce
  Kısaca ERBAKAN hoca ne demişse o oluyor. S.Dilipak Sizde biliyorsunuz Erbakan hoca Müthiş zekaya sahipti Allah vergisi inanılmaz çalışkan, tek başına ülke ekonomisini yüm gider gelirlerini hesap edecek hafızaya sahip.Bizim görebileceğimiz belkide daha hiç göremeyeceğimiz yine Allah vergisi bir maneviyata sahip takvaya.. Ancak 2011 de ERBAKAN hocanın yönetim için şu söylediğini unutmamak gerekir,bunlar ülkeyi bitirirler.. Nitekim de öyle olmadı mı ahlak çöküşünü sizde görüyorsunuz abd nin 2002 deki hedefindeki amacındaki ilerlemesine bakalım birde bu günküne kısaca 17-25 olaylarına bulaşmış yöneticiler ve onlara destek veren halk medya yandaş Allah ın muhaffakiyetine nail olurmu Yani Allah cc. o topluluğu muhaffak edermi yoksa perişan mı eder.?
 • ZaferZafer1 ay önce
  Onların vanga babası varsa bizimde Abdurrahman babamız var!
 • AğdacıoğluAğdacıoğlu1 ay önce
  Hocam zina yasası ve idam yasası ile ilgili yazı yazsana mevlamız onlardan korkmayın benden korkun buyuruyor.
 • FevziFevzi1 ay önce
  Bütün işler Allah Teala ya döndürülür.
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)1 ay önce
  Sayın Dilipak, bise masal, hurefa masalları okuma. Şunu iyi bil, kahinlik ve gaibten gelen haberler Rasulullah sav'ın doğmasıyla son bulmuştur. O gece, gökkubbeden salkım salkım yıldızlar döküldü. Bu şuna işarettir ki bundan sonra şeytan ve cinlerin gökten bilgi almaları son bulmuştur. Rasulullah sav dünyaya teşrif ettikten sonra, haber kaynağı kuran-ı kerim ve hadis-i şerifler olmuştur. Kahinlik bitmiştir. Bu yüzden bize masal okuma. Hem sen neden, sadece ayet-i kerimelerden anlatıyorsun da, hiç hadis-i şeriflerden yazmıyorsun? Neden Evlıyaullah'ın ibretli sözlerinden yazmıyorsun? Biliyormusun, sakın kendini yazar sanma çünkü Evlıyaullah'ın yazıları ve nasihatları karşısında, senin yazılar sıfır eksi sıfır değerinde. Alışmışsın bir kaç lafa, ağızında gezdirip duruyorsun "şeyhde var fahişede var", "tanrıyı kıyamete zorlamak" gibi ve bunun gibi nice anlamsız ve ancak kendini araya salmak gibi laflar. Kaç yaşındasın sen? Tamam anladık, ebe gibi herşeyden haberin var "humanoid"e varana kadar herşey haberin var. Ama bize biraz hadis-i şeriften, evliyaullah'ın hikmetli sözlerinden bahset. Zaten Türkiye üzerine oynanan büyük oyunlardan bahsettiğin yok, meslektaşların Abdullah Şanlıdağ yada İbrahim karagül gibi. Söyle bakalım, kafanı kaç paraya kiraya verdin, söyle bakalım ahiretini başkaların dünyası için kaç paraya sattın?
 • Gölovalı Gölovalı 1 ay önce
  Hocam nutkum tutuldu.

Günün Özeti