KIYAM-ET!

16 Mayıs 2018 Çarşamba

Günlerdir yazıyorduk. Beklenen oldu. Bundan sonrasını İsrail düşünsün. ABD düşünsün.

Ülkemle gurur duyuyorum. Halkımız meydanlardaydı. Türkiye devlet olarak en öndeydi.

Olaylar devam ediyor. Şehit sayısı artıyor, yaralananlar da. Tüm dünyada giderek büyüyen bir öfke var. İslam dünyası ayakta.

3 gün “Milli yas” ilan ettik! ABD’deki ve İsrail’deki elçilerimizi geri çağırdık. Bu arada Güney Afrika da İsrail’deki elçisini geri çağırdı.

Türkiye “One minute” ve “Mavi Marmara”dan sonra 3. kez İsrail’i uyarıyor. Erdoğan mesajlarını Londra’dan verdi ve dedi ki; “Ben bu insanlık dramını, bu soykırımı, hangi taraftan olursa olsun, ister ABD, ister İsrail. Lanetliyorum! Ve buna sessiz kalanları da lanetliyorum. Şu anda, İsrail devlet terörü estirmektedir. İsrail bir terör devletidir. Ne yazık ki ABD, YPG/PYD ile DEAŞ’a karşı mücadele ettiğini söyleyerek nasıl işbirliği yapıyorsa, işte burada da İsrail’le acımasız bir şekilde işbirliğine girmiştir. İsrail’in yaptığı bir soykırımdır. Ve bu soykırımı ilk defa yapmıyor. Ta 1948’den itibaren bu işgal devam etmektedir. Küçüle küçüle, Filistin bir avuç yerde kaldı. Şimdi de buradan atma gayreti içindeler.”

BM Genel Kurulu’nu da acil olarak toplantıya çağırdık. Bu arada Kuveyt, İsrail’in Gazze’deki katliamı üzerine BM Güvenlik Konseyini acil toplantıya çağırdı.

TBMM dün, Kudüs özel gündemi ile toplandı..

Ayrıca, Filistinli kardeşlerimizle dayanışmamızı göstermek için Cuma günü İslam Konferans Zirvesi toplanacak, öğleden sonra da İstanbul’da Yenikapı’da büyük bir miting yapılacak. Ardından pazar günü benzer bir miting Diyarbakır’da yapılacak ve bu mitingler ülkemizin diğer bölgelerinde de gerçekleştirilecek.

Ramazan ayı boyunca Türkiye’de ve İslam ülkelerinde büyük bir yardım kampanyası düzenlenecek. 

Kudüs ve Filistin konusunda Cumhurbaşkanı, devlet başkanlarını, başbakanları Başbakanımız, dışişleri bakanlarını da Dışişleri Bakanımız arayacak. 

Kızılay’ımız, AFAD ve Genelkurmay Başkanlığımızın koordinasyonunda, her türlü yardım ve Gazze’deki yaralıların tahliyesi için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Erdoğan, dün yaşananlarla ilgili olarak anında tepki gösterdi. Erdoğan şöyle dedi: “Bugün zulme ve haksızlığa karşı insanlığın dayanışma günüdür. Bugün sağduyu sahibi Hristiyan, Musevi ve diğer inanç mensuplarından herkesi bu haksızlığa karşı seslerini yükseltmeye çağırıyoruz. Bugünün, İslam dünyası olarak Kudüs’ü kaybettiğimiz bir gün olmasına asla izin vermeyeceğiz. Tüm imkânlarımızla Filistinli kardeşlerimizin yanında olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz.”

Aslında bu olay, dünya devletlerinin nerede durduklarını görmek açısından önemli bir turnusol kâğıdı görevi yaptı. Bu olay ABD yönetimi ve İsrail yönetiminin yalnızlığını ortaya koydu. Bu yönü ile bu sonuç umut verici. Bu sonuç İsrail’in meşruiyetini, ABD yönetiminin meşruiyetini insanlığın vicdanında tartışmalı hale getirdi. Tüm dünyadan giderek artan bir öfke ve tepki var. Arap Birliği, İslam İşbirliği Konferansı, BM, Güvenlik Konseyi sürecinde bu sonuç daha da belirgin bir hale gelecek. Ramazan ayı boyunca İslam dünyasında anti Amerikan ve anti İsrail, anti Siyonizm çok daha ileri bir boyuta ulaşacak.

İsrail ipi kopardı. Sabır taşını çatlattı. Uyguladığı şiddet geri dönüp kendine zarar verecek boyuta ulaştı. O bu işi zafere açılan bir kapı olarak görüyordu, ama yok oluşa giden bir kapıyı araladı.

Avrupalılar bu politikanın geri tepeceğinin farkındaydı. Onun için İsrail’in bir an evvel sınırlarını daha fazla genişletmek, Kudüs’ü başkent ilan etmeden Abbas yönetimi ile anlaşmasını, bu şekilde varlık ve güvenliğini bugünkü hali ile hatta bir miktarda gerekirse taviz vererek garantiye almasını istiyordu. Ama İsrail yönetimi, Siyonistler, bölgenin içinde bulunduğu durumu bir fırsat olarak değerlendirmek istiyordu. İsrail ABD’yi yanına alınca, batıyı bir emrivaki ile karşı karşıya bırakarak bu işi bitirmek istiyordu. Bunun bir sonraki adımı ise, Mescid-i Aksa’yı yıkarak yerine 3. mabedi inşa etmek olacaktı. Ama olmadı.

İsrail, Abbas yönetimi ile bütün köprüleri attı. Gelinen nokta, İsrail’le ve ABD ile yakınlaşan Arap yöneticileri için de felaket oldu. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 

Şimdi bakalım, bu vahşet karşısında kim nerede duruyor. Kim dost, kim düşman bugün belli oluyor.

Bugün yaşanan olaylar inşallah İslam dünyasının uyanışına, dirilişine, kurtuluşuna vesile olacak. Şehidler ümmete hayat verecek.

ABD Büyükelçiliği’nin taşındığı Kudüs’te dün büyükelçilik binası çevresinde hem ABD’nin kararını protesto eden Filistinliler hem de büyükelçiliğin açılışını kutlayan İsrailliler vardı. İsraillilerin Filistinliler için attığı sloganlar ise vahşet çağrısı yapıyordu: ‘Onları yakın, dövün, öldürün’.

Middle East Monitor’un haberine göre Hristiyan ruhani lider Peder Manuel Musallam, Mısır ve Suriye’nin ilk yöneticisi olan Selahaddin Eyyübi’ye atıfta bulunarak, “Kudüs’ü işgalden kurtarmak için yeni bir Salahaddin’in doğması gerek” diye konuştu.

ABD’de eski Merkezi Haberalma Teşkilatı Başkanı CIA John Brennan, Gazze’deki ölümlerin, ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Filistinlilerin haklarına ve vatanlarına açıkça saygı göstermemelerinin sonucu olduğunu söyledi. Belçika Başbakanı ise İsrail’in tavrını rezalet olarak tanımladı. Batıdan da İsrail ve ABD’nin tavrını eleştiren sesler yükselmeye başladı. Amerika’da Demokratların önemli isimlerinden, eski başkan aday adayı Vermont Senatörü Bernie Sanders, İsrail’in silahsız göstericilere ateş açmasına tepki gösterdi.

ABD, BM Güvenlik Konseyinin konuyu soruşturmasını veto ederek bunu engellemeye çalışıyor.

ABD ve İsrail bu olayla birlikte suçüstü oldular. Sabır taşı çatladı. Kıyam sürüyor. Eğer İsrail ve ABD’nin bu tavrı devam edecekse teslimiyeti reddeden Filistin halkının Kıyam’ı batılıların korktukları kıyamet savaşının fitilini ateşleyebilir. O zaman İsrail için gelecek günler geçen günleri aratabilir.

Selam ve dua ile.. 

 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • mazlum mazlum8 ay önce
  sen eğitime önem verme, bilime teknolojiye önem verme ,sonra da kına. Günde kaç bin filistinlinin israil vatandaşlığna geçtiğini de sen çok iyi bilirsin. 2 milyarlık müslüman nüfusunun tükürükle boğacağı israile birşey yapama. Hacı bunda dönen dolapları sende biliyorsun.Hadi selametle.
 • misafirmisafir8 ay önce
  Sadece Allah'ın izniyle büyüklerin bir çağrısına bakar.Osmanlı bile güçlüyken,kutsal topraklara izinsiz girmedi!Bu taktir acılıda olsa yerini "tekbir"e bırakmaya gebedir.
 • yunusyunus8 ay önce
  1948 den bu yana bu kıyamlar devam ediyor kınamalar devam ediyor nedense hep israil kazanıyor kendimizi kalemlerimizle kandırıp karakolda doğru söyleyip mahkemede şaşmalayalım bir yandan lanetliyoruz kınıyoruz anlaşmalarla ticaretlerle besliyoruzsiyonist israil mallarını protesto etmiyoruz boyuna mermi silah temin etmiş oluyoruz israilsiz yahudisiz yapamıyoruz milli fabrikalarımızı yahudilere peşkeş çekiyoruz ya biz kimi kandırıyoruz ki ülkenin satılmadık yerimiz kalmadı yere göğe sığdıramadığımız abdulhamit acaba mezarında rahat uyuyor mu medineye kilise sinagog yapılması söz konusu biz müslüman mıyız kafir mi münafık mıyız bu gidişle yarının büyük filistini olmaya adayız adayız bırakında vakit gecmeden kendi başımızın çaresine bakalım gidişimiz hiç iyi değil yahudilere kalkınmak adına fab acıyoruz actırıyoruz tırnağımızı kaptırsak tüm vücüdumuz gider bunu hep biliyoruz uyanalım üç kuruşa kendimizi satmayalım bizi vatanına sokacak ikinci bir türkiye yok yok
 • Ali rızaAli rıza8 ay önce
  Yazdıklarınıza siz inanıyormussunuz sadece üfürme Filistin’i destekleyen İran onu hanği Arap ülkesi destekliyor onu şii diye düşman abd yi dost hatta terörist İsrail’i ona karşı destekliyorlar 2006 temmuz savaşında Lübnan hizbullahını İsrail’e karşı Suriyeve İran hariç hiç bir islam ülkesi desteklemedi Suudi şerfsizleri müftüsü Hizbullah A dua bile etmeyin diye fetva verdi o bulutlar bu yağmuru getirdi daha yolun başındayız
 • Ali rızaAli rıza8 ay önce
  ....Filistin’i destekleyen İran onu hanği Arap ülkesi destekliyor onu şii diye düşman abd yi dost hatta terörist İsrail’i ona karşı destekliyorlar 2006 temmuz savaşında Lübnan hizbullahını İsrail’e karşı Suriyeve İran hariç hiç bir islam ülkesi desteklemedi Suudi şerfsizleri müftüsü Hizbullah A dua bile etmeyin diye fetva verdi o bulutlar bu yağmuru getirdi daha yolun başındayız
 • RabiaRabia8 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimO gelip geçen peygamberler öyle kişilerdir ki, Allah'ın elçiliğini yapıp, hükümlerini tebliğ ederler ve O'ndan korkarlar ve Allah'tan başka, hiçbir kimseden korkmazlardı. Hesap görücü olarak Allah yeter.Muhammed, sizden birisinin babası değildir. Fakat Allah'ın rasûlüdür ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah herşeyi en iyi şekilde bilendir.ahzab süresi 39-40.ayetler.elhamdulillah.Sayin Dilipak Filistinliler bu direnişten dönmeyecektir.Cumhurbaskanimizinda dediği gibi bir avuç bırakıldılar.israil terörü bırakıp 1967sinirlarina geri dönmek zorundadır.Yoksa her iki cihanda müslümanlar Yahudiler ve Hristiyanlar olarak iki elimiz yakasında olacak.ben muslumanlardanim.multeci konumda olan bütün insanlar Kudüs için kendi ülkelerine dönmeyi isteyecektir.israil oyun oynamayı bırakıp dünya barışına destek olmalı.yoksa sonu dediğiniz gibi olacak.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler
 • ahmetahmet8 ay önce
  Allah aşkına hitlerin soykırım uyguladığı iddia edilen millet bu millet mi? dünyaya soykırımın acılarını yaşadığını iddia eden millet bu millet mi? gel de inan
 • ibrahim topcuibrahim topcu8 ay önce
  ... miting yapacaklarmis onu sivil toplum k. ve muhalefet yapar siz icraat yapinticaret tam gat devamingilterede sionistlerde misafir
 • Cuma DevranCuma Devran8 ay önce
  Ben kıyamam kalktım ve şu soruları soruyorum.Mavi Marmara için neden İsrail ila anlaşma yapıldı.?..
 • KocasolakKocasolak8 ay önce
  Ülkemin dik duruşu bana huzur veriyor, birde israilden hiçbir mal sokulmasın. İsrail nasıl bizim mallarımızı durdurdu ise aynısını biz yapalım.
 • ŞahinŞahin8 ay önce
  Yorumlara bakıyorum yorum yazanlara önceden fet önün itleri mevzilenmiş havlarlardı şimdide karamorunkiler başladı neymiş miting değil icraat yapmalıymış mitingi onlar yaparmış alıştılar hazıra konmaya 28 şubatta başımıza üşüştürdükleri sonrada sessizce sıvışıp kaçtılar ülkeyi darbe ve darbecilerden temizleyince Reis meydanı boşbulup çakal gibi ötüyorlar icraat icraat isteriz 28 şubatcı yara karşı bizde icraat istemiştik ama karamoroğlu nu ve bugünkü çığırtkan çaylakları birtürlü bulamamıştık hatta davacı bile olamamış hatta ve hatta darbelerin herzaman dayanağı ve siyasi ayağı chp nin şemsiyesi altında utanmadan seçime giriyor hani 17 senedir müslümanları bırakıp kafirlerle iş tutanlar ne diyordunuz Erdoğandan anahtarları istiyordunuz kemal ve meraldan ne isteyip ne aldınız bianenaleyh sizin cesaretinizi biz 28 şubattan biliyoruz boşuna ötmeyin şuandaki rolünüz uluhakan Abdülhamidi yıkan ittihatçı sergerdelerin rolüdür üstlendiğiniz şayet Allah cc korusun Reisi yıkarsanız size hiçbirşey verilmeyecektir küfre dolgu malzemesi olmaktan başka bir işe yaramayacaksınız ve bu vebalin altından da asla kalkamayacaksınız sahi yıkarsanız siz mi geleceksiniz?
 • eren ereneren eren8 ay önce
  (1) Yeminlerini bozan, (2) peygamberi yurdundan çıkarmaya kalkışan ve (3) üstelik size tecavüzü ilk defa kendileri başlatan bir kavimle savaşmaz mısınız? Yoksa onlardan korkuyor musunuz? Oysa Allah, -eğer siz gerçek mü’minler iseniz- kendisinden korkmanıza daha lâyıktır. (Tevbe 9/13)“Bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle, gücünüz yetmezse dilinizle, ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz.”(Müslim, İman 78; Ebu Davut, Salat, 232) bunlar Allahın emirleri değil tabi, islamın 5 şartı içinde yok gerisi bizi ilgilendirmez mi demeliyiz
 • İkrarİkrar8 ay önce
  Yahya kalemci sorgular gibi soruyon her seyi sanami aciklayacak burasi koy kahvehanesimi lutfen yaza bildigini yazmis onuda siz dusunun cevabini siz yazin
 • İkrarİkrar8 ay önce
  Selam aleykum sayin hocam derin bilgilerinize tesekur ediyomyazinda kiyam . et ayaga kalk tehlike kapida eskuden politikacilar disariya karsi tek bir parti gibi tekbir yurek gibi olurdu soz yerini bulurdu israil dis guclerin ortadoguda diplamati temsilcisi yoksa o ulke gibi olani gosterinselalahatdin eyubu gibi civan mert bir lider var onu cogumuz anlayamadik buda bir imtihan bizler yolcu dunya han umidim var vardir uyanan o zaman kiyam. Et dogrul ayaga kalkiseni kucuk gormesinler hayirli ramazanlar
 • M. ArpacıM. Arpacı8 ay önce
  Filistin öncelikli mesele. Asıl önemlisi İslam dünyasının yönetimi. Müslümanların yönetimve birliğinin sağlanması. Mesela S.Arabistan ve Mısır Filistin olayında menfi rol oynamaktadır. Bu ülkelerin halkları harekete geçmeli. Bizimde Haç ve umre konusunu düşünmemiz gerekir. Bu konuda ikaz olarak kararlar almalıyız. Uzmanlar konuyu ele almalı. Suudi yönetimi islamın gereklerini yok sayıyor israf
 • ihsihs8 ay önce
  "Bugün yaşanan olaylar inşallah İslam dünyasının uyanışına, dirilişine, kurtuluşuna vesile olacak." temenninize yürekten amin.
 • ahmetahmet8 ay önce
  yıllardır filistin için meydanlara çıkılıyor.. israille ticaret tam gaz devam ederken meydanlara çıkmak göstermelik bir tepki..
 • kafkas kartalıkafkas kartalı8 ay önce
  yeni selahattin reisimiz Recep Tayyip Erdoğandır üstadım siyonistleri bizim milletimiz yok edecekALLAHIN İZNİYLE B aşkomutanımızın liderliğinde bir canımız var Allah tolunda kudüs için feda olsun siyonist köpekler bunu çok iyi belleye
 • Yahya KalemciYahya Kalemci8 ay önce
  Bundan sonrasını İsrail düşünsün. ABD düşünsün. neyi dusunsun Addurrahman Bey , neyi??
 • HacıHacı8 ay önce
  ....Siyasi ve ekonomik olarak ne yapıyoruz.Chatgam house isimli kuruluş sevr gibi antlaşmaları hazıŕlayan ve israilin kuruluşunda aktif rol oynayan bir ingiliz yuvarlak masa kuruluşu.Biz ne yaptık siyasiler olarak ilk o kuruluşta konuştuk.Israil bu ışte hem kardeşlerimizi şehit ediyor hemde bize madalyalar vererek algı yapıyor.Abdulhamit zamanının israil destekçisi bu kuruluşta yee alıp arkasından filistin için konuşmak ...
 • Yunus 1Yunus 18 ay önce
  GÜNEY AFRİKA ELÇİ Yİ ÇEKİYOR, SATILMIŞ ARAP YÖNETİMLERİ DÜŞÜNÜYOR.!
 • BaşakBaşak8 ay önce
  Allah cc razı olsun, Güzel bir mesaj olmuş.Inşaallah şehitler ümmetin yeniden dirilişine vesile olacaktır. Burada önemli olan bizlerin bu "Mübarek Davaya" katkımızın ne kadar olacağıdır. Allah cc bizlere basiret versin vebizleri kendi yolunda istihdam etsin. Artık zaman icraat zamanıdır.Safları sıklaştıralım, bütünleşelim İnşaallah, Allah cc bizleri; Hakkın Hakim olması, zulmünson bulması için istihdam ever.Ya Rabbi! bizleri Ramazanın bereketinden nasiplendir.
 • Osman19Osman198 ay önce
  Kucule kucule bir avuc yer kaldi.."! Konusmayi bilmiyor. Bilmiyoruz. Bir avuc" yerine, %80'ni isgal etti, Yuttu' dese cok daha etkili anlatmis olurdu.. Doguyla Bati arasinda zihniyet ve deger farkini bilmiyiruz. Bati'nin zihniyetini bilmiyoruz.
 • Az laf çok işAz laf çok iş8 ay önce
  Laf çok icraat yok
 • Ali kocAli koc8 ay önce
  Eyy inananlar gelin abd. Ve israil menseli mallariboykot. edinboykot!! almayin !!yemeyin!! icmeyin!!siz kazanirsiniz hindistan ingilizlere karsi. ozgurlugunu tuz boykotunu baslatarak kazandi!! bir hintli kadardami olunamayacak coca cola icmeyin bakin ne olacak ya !!!??
 • mevlütmevlüt8 ay önce
  neden israili haritadan silmiyoruz????
 • serkan aydin serkan aydin 8 ay önce
  ah hocam ah..bu yazdiklariniza gercekten sizde inaniyormusunuz?20 senedir ayni ama ayni laflari duyuyorum ama gelinen noktada durum muslumanlar icin dahada vahim ve gaflet bir halde..simdi onlar abd ve israil dusunsun demissiniz..tabi eminim tedirgin olmuslardir niye 3 gun yas ilan ettigimiz buyukelciyi kovdugumuz tepki mitingleri yaptigimiz birlesmis milletleri toplantıya cagirdimiz icin eminim cok endiselenmislerdir simdi onlar dusunsun..bu yaptıklarımızı elestirmiyirum yapilmasi gerekn bu zaten ama kapasitemisde bu, tum bu yapilanlarn en kucuk bir etkisi olmaz israilin uzerinde..birlesmis milletlerde israil aleyhine bir karar ciksa bile abdnin bir vetosuna balar..avrupada ve abd de toplumlarin hic umrunda degil bu olaylar cok az bir kesimin umrunda onlarda batidaki solculardir..cumhurbaskanimiz destek icin ingiltereye gidiyor.peki ingiltere kim yahudilerin krali olan israilin kurucu babasi olan rothschild ailesinin etkisi gudumunde olan ve rothshillerin perde arkasindanyetkisi ve etkisi ile israilli kuran ingiltere..gercekci olalim gercekci analizler gercekci tetkikler tahliller istiyoruz duygusal yorumlar degil..israil planlarini tikir tikir isletiyor malesef..olay bu

Günün Özeti