Kim, neden, nereden ve ne zaman

09 Ağustos 2019 Cuma

Bayram sonrası, önce yavaş yavaş, daha sonra topyekûn bir saldırıya hazırlanıyorlar! Eylül-ekim zor geçecek gibi gözüküyor. MHP ve İyi Parti’de önemli gelişmeler olabilir. Ardından CHP’ye de gelecek sıra. Babacan, Gül, Davudoğlu cephesinde neler yaşanacak göreceğiz. Ve tabii asıl hedef AK Parti. “AK Parti’ye kim, neden ve nereden saldıracak?” göreceğiz. Artık hedefte AK Parti yok, doğrudan Erdoğan var aslında. Bu arada Suriye konusu da sıcak. Hele İsrail seçimleri de olsun, Kıbrıs, Ege, Doğu Akdeniz konuları da ısınsın biraz. Rusya, Çin, İran, Suudi Arabistan, BAE’de de durum biraz daha netleşsin. Biliyorsunuz BAE de, Dubai durumdan rahatsız.

Batı cephesinde de işler karışık. İngiltere, Almanya, Fransa grubunda bir uzlaşı yok. ABD’nin Rusya ile yapılan Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler anlaşmasından çekilmesi, sadece Rusya’da değil, NATO, özellikle Almanya ve Balkanlar’da yeni bir krize sebeb olması sürpriz olmaz. Bu durum Türkiye’yi de etkileyecektir şüphesiz. Türkiye açısından her şey dönüp dolaşıp, AK Parti ve Erdoğan’ın geleceği ile ilişkilendiriliyor.

AK Parti’ye karşı olan birilerinin elindeki en önemli silah, “İslamcılar” arasında tartışma çıkarmak ve bu kesimle AK Parti arasında çıkarılacak bir tartışmada AK Parti’yi arka planda kıskaca almak! AK Parti içindeki AKP’liler de bu anlamda birilerinin beklediği fırsatı fazlası ile veriyor.

İslamcılar ve Kemalistler ile AK Parti arasında sorun çıkarmaya çalışanların başka planları da var.

İslami kesimdeki STK’lara ve Media’ya sürekli AK Parti aleyhine bilgi servisi yapmaya başladılar bile. AK Parti çevresinden ise zihinlerde oluşan sorulara net bir cevap verilmiyor. AK Parti içindeki seküler aktörleri, oportünist ya da kolay dolduruşa gelecek isimleri provoke ederek yola devam edecekler anlaşılan. 

Bakanlıklarda beklenen değişikliğin netleşmemesi bir sürü spekülasyona sebeb oluyor. Bayram da bu tartışmayla geçecek. Bana kalırsa bu süreçte negatif ortam daha da negatif hale gelecek.

Batı entelijansiyasının Venezuela, Meksika, Kuzey Kore için uyguladıkları bir şablon habercilik var. Kurgu ABD’den, (…) yerler Türkiye’den doldurulacak, yani şöyle bir haber istiyoruz diyecekler. Buradaki muhabirler talep edilen isim, yer, zaman ve rakamları, fikirleri monte edecek. Bu haberler batı mediasında kullanılacak, bizimkiler kendi servis ettikleri haberleri tekrar manşete çekecekler. Batıda bir STK sözcüsü ya da siyasi aktör bu veriler üzerine yorum yapacak, muhalefet buna destek olacak. Bizim eklemlenmiş STK ve Media da, “Bak batılılar ne diyor” diye kendi servis ettikleri haberler  üzerinden gündem oluşturmaya çalışacaklar.. Hani şu Sarraf iddianamesi gibi. Rubingiller boş durmuyorlar yani. Zaten FETÖ’cüler bu konuda gönüllüler. PKK’lılar da öyle. Şimdi Süryani topluluğunu ve Ermenileri harekete geçirmeye çalışıyorlar.

Kemalistleri AK Parti’ye karşı provoke etme işi CHP’lilerin. Liberalizm, diktatörlük söylemi İYİ Parti’nin işi olacak gibi.. İmamoğlu ise parlatılmaya devam ediyor. O da rolünü iyi oynuyor.

Tabii bir de milliyetçiler ve solcular var.. O kesimler de media, STK ve belli aktörler üzerinden, hassas konular tartışmaya açılarak provoke edilmeye çalışılacak. AB ve NATO üyeliğimiz tartışmaya açılacak. Şangay ile Çin, Rusya ve Hindistan’la ilişkilerimiz bozulmaya çalışılacak. Komşu ülkelerle aramızda sorun çıkarmaya çalışacaklar. Ekonomik açıdan, döviz, borsa manipülasyonlarından tutun da kara para konusuna varana kadar her konuda sorun çıkarmaya çalışacaklar.

Terör konusu bölgede kimlere ihale edildi biliyorsunuz. ABD, PYD ile ilişkisinden sonra DAEŞ ile de işbirliği konusunda suçüstü oldu. Terör ve suikast planları, nokta hedeflere yönelik saldırılar, toplumun farklı kesimlerini sokağa çekmek için yapılacak saldırılara karşı dikkatli olmak gerekiyor.

Bir kanat AK Parti içinde sorun çıkarmak için çalışırken, bir başka takım cemaat uzantıları üzerinden parti içinde tartışma çıkarmaya çalışacaklar. Yolsuzluk dosyaları, özel hayata ilişkin ifşaatlar servis edilecek, ama bunların zamanı var. Birileri erken seçimi gündeme getirme sevdasında. 

Bu arada Panama belgeleri gibi, ya da yeni adlar altında internet üzerinden yeni belgeler servis edilebilir.

Erdoğan’ın danışmanları ile diğer bakanlıklardan üst düzey bürokratlar ve danışmanlarla ilgili birtakım servisler de sürpriz olmaz. Allah fırsat vermesin, yapmayacakları şey yok.. CIA, MOSSAD, İngiliz İstihbaratı şusu busu hepsi hizmetlerinde.. Bir yandan da FETÖ’cüler, diğer benzer oluşumlar, PKK, DHKP-C gibi örgütlere de moral vermeye çalışacaklar.. Bu yapılar büyük ölçüde deşifre oldular ve sürekli geriliyorlar. Verilen sözler tutulmadığı gibi, ne için yola çıkmışlardı, gelinen noktada durum ne? Anti kapitalist, anti emperyalist bir mücadeleye destek verdiklerini sanıyorlardı, ABD’nin emperyalist planlarının paralı askeri durumuna düştüler.

İnternet ortamında son haftalarda birçok yeni site açıldı. Kimi sağlık, kimi toplumun merak ettiği konular, kimi din, kimi tarih üzerinden AK Parti tabanının çekmeye çalışıyor. Şimdiden AK Parti’yi vurmak için birtakım haberler yapmaya başladılar bile.

AK Parti artık bir karar vermeli. Ne yapacak, yola kimlerle devam edecek. Dışarıdan bakınca bir dağınıklık gözüküyor. Her şey genel başkana göre şekilleniyor gibi bir hava veriliyor ama, yukarıda doğru bilgi gittiğinden emin değilim. Birçok sorunun cevabı yok, ya da cevaplar tatmin edici değil.

Birtakım işlerde Reisin gözünü boyama gayreti ile cami, dernek, vakıf, İmam Hatip diye bir yerler üzerinden iş peşindeler. 

Partideki değişimin yönü, hızı ve kapsamı toplumu tatmin etmiyor. Giderek azalan bir beklenti sözkonusu. FETÖ ile ilgili yaygın bir kanaat var: Aşağıdaki gidiyor yukarıdaki duruyor. Biri gidiyor gelen ondan iyi değil.. Bazan birini günah keçisi yapıyorlar, bir kurban verip bütün günahı ona yıkıyorlar, ötekiler yoluna devam ediyor.

Şunu da görelim artık: Dün süt dişleri ile elinizi geveleyenlerin bugün köpek dişleri çıktı, ısırırlar. Mama yemiyorlar artık, daha fazlasını istiyorlar. Vermezseniz saldırırlar. Bu kargaları besleyip bugünlere gelmesine izin vermeyecektiniz. Şimdi, eğer bu son fırsatı da iyi kullanamazsanız olacakları önleyemezseniz, gelecek günler, geçen günleri aratır.

Sahi bürokrasiyi azaltacaktık, ha bire mevzuat yığıyoruz, ha bire bürokrasiyi tahkim ediyoruz. Bürokrasiye eleman yüklüyoruz. Bir ülkede ne kadar çok yasa ve bürokrat varsa özgürlükler o kadar az demektir. Hem 2025’de humonoidler devreye alınınca bu kadar personeli ne yapacaksınız?! Bir planımız var mı?

Birileri AK Parti’ye karşı dişini bileyliyor. İnsaf artık, partisi, belediyesi, teşkilatı, grubu, kabinesi, herkesin dikkatli, daha dikkatli ve daha dürüst olması, cesur olması ve akıllı olmasını gerektiriyor. Yoksa gelecek günler geçen günleri aratabilir. Benden söylemesi. Bazı gerçekler acıdır ve dostlar bazan acı söyler. Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • FaniFani1 ay önce
  Sayın Dilipak akpartiyle Tayyip Erdoğan u ayrı tutma gibi bir algı .sizin ongoruleriniz olabilir yapılabilir gibi cümle bitirmeleriniz yokmusanki ortam hazirliyorsunuz birilerin emriyle uyarıdan çok ortam hazırlamaya benziyor Ha bide İslam din karşıtı vatan düşmanı bazı siteler sizin son zamanlarda yazdığınız yazıları kullanmaya basladilar.bilginize yazılarımızda bazılarını çok mutlu ediyorsunuz bilesiniz.
 • İlhan denizİlhan deniz1 ay önce
  Ak partinin kaderi türkiyenin kaderi.ak partide reis hariç tüm kadrolar istifa edip başkanın elini güçlendirmeli.tabi adamlarsa.yoksa vallahi chp nin eline kalacağız.vay o zaman bu milletin haline.
 • Aliaddin ÖZİŞAliaddin ÖZİŞ1 ay önce
  Nasıl da biliyorsun zamanında TARAF-ZAMAN- .... Gibi mevkutelerle TSK yı yıkmak için yapılanları. Şimdi diyorsun ki "Ulan biz onlara yapmıştık,şimdi aynı oyunu bize yapıyorlar" değil mi,Sn. Yazar ???????????????????????
 • DermanDerman1 ay önce
  Allahdan,dilerim bizi bize dusurtmesin,sayin yazara tepkiler cok sert,diyorimki acaba bizlerin refleksinimi siniyor,yoksa,derken bence normal deyil defalarca uyatiliyorbenbu sutunu okumuyom,fakat hicde hos deyil gelecek zararlar anlatana kadar enfise kaos sanaryoryasu yerine ulke yararina hizmetleri yazsin,ki belki duymayan bilmeyene faydasi olur tepki gosterenlerden Allah razi olsun.
 • FilizofFilizof1 ay önce
  Halk müslüman sarığı görmektense kardinal şapkası görmeyi tercih edecek duruma geldi. Çukur dizisini seyredenler hariçeğitimli kesim ak partiye oy vermiyor artık. Ak parti tabanı bile ak partinin adaletinden korkar hale geldi.kalkinmami herkes ekmek derdinde ak parti sadece zenginlere hitap ediyor
 • AteistAteist1 ay önce
  Bir tek feto konusunda hata yok.ak parti halkın verdiği tüm avansları yedi ama iş yapmıyorlar.egitimde ogrencinin tarimda çiftçinin canına okurkenkendisine oy verecek kadroları yetiştiremedi. Halk kerhen oy veriyor. Diğerleri hiç bir şey yapmasada ak parti kendi kendini bitirecek.reis soz dinlemeyen evin şımarık çocuğu gibi .Halk her seferinde soz verip arabayı hurdaya çeviren ustaya güvenmiyor artik
 • nihalnihal1 ay önce
  STK dan İnternet sitelerine bildiğin bütün mecraları sıralayıp bunlardan AKP tabanına saldırılacak, tabanda kan kaybı yaşanacak tespiti yapıyorsun...sonrada benden söylemesi diyorsun...yazarlık bu mudur? somut bilgin yok, fikrin yok..Bence AKP ye her mecradan zarar gelebilir..gelince bilmiş mi oluyorum şimdi...Bak bilmeden bildiğini sanan AKP yazarları..sadece AKP varlığında varsınız, yoksa yazar mazar olmadığınızı cümle alem biliyor...AKP ye gelince tek şansı muhafazakar sağ da tek parti olması idi..Mumcu yu Ağar a yedirmenin, Soylu yu ve N.Kurtulmuş u bakan yapmanın tek nedeni buydu...şimdi 17 yıl sonra alternatifler çıkınca ve parayla satın alamayınca hemen panik, çirkefleşme, çirkinleşme....
 • Cihan Cihan 1 ay önce
  adem kiral asil sen nerde yasiyor yada hangi kafayi yasiyorsun yani aklinsira algiyapiyorsun nankörlük iyi bir huy degil bu kadar nankör olmayinpeki pkk nin yaktigi ormanlara iki cift lafiniz yokmaolamaz cünkü hepinizayni kafaat camuru tutmazssa izi kalsin siz bir yerlerinizi yirtin sayin berat albayrak isini dört dörtlük yapiyorhadi ordan sen önce CHP nin gecmisine Bak biz kimin ne mal oldugunu iyi biliyoruz 12 eylülden 15 temmuza bütün darbeleri bizzat gömüs ve yasamisiz sen kendi aklini kendine sakla
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Elinize , zihninize saglıkGüzel yazıSelam ve dua ile
 • AsafhanAsafhan1 ay önce
  Selamun aleyküm hocam Allah sizden razı olsunDostluk yol arkadaşlığı iyi günde kendini belli etmez herşey güllük gülistanlıkken bu münafıkları ortaya çıkarmak sandığınız kadar kolay değil zor günler geldiğinde hendek vakasında yaşadığımız gibi bir duruma maruz kalmamak işten bile değilDevlet yetkililerimize ve mümkünse Cumhurbaşkanımıza sizin aracılığınızla seslenmek istiyorumİlim Allah katından insanlar üzerinden yer yüzüne zuhur eder ve sonrasında kitaplara nakşedilir İlim bilimi doğrularına ve yanlışlarına ayırma sanatıdır bilim sanatını olduğu gibi almak belgelendirmek insanı allemei cihan yapmaz zatında Hak katından verilmiş ilim olmaya görsünİçimizde İlim ehli bilimden uzaklaştırılmış nice babayiğitler var ve cihana barışı Hakkın hakim kılmasının anahtarları bu kişilere emanet edilmiştir İnsanlar acizdir devletlerde aciz olabilir kudreti zatından Haktan gelen ilim ehli insanları tespit için bir ekip kurulması ve bu kişilerden bir kurul oluşturulması ve gelecek planlaması ve stratejilerin yeniden yapılandırılması elzem olmuşturBurada bizler acziyet içinde nacizane fikirlerimizi sunarken Hakkın sonsuz ilminin anahtarlarını emanet edinenler içimizde olduğuna kanaatim tamdırDünya 5 ten büyüktür diyen başkanımız doğru söyledide bu sözünün mantığını ve matematiğini kurup sistemini kurup kanıtlayacak bir ekip yok maalesefTürkiye G10 da olması lazım dediğinde de doğru söyledi ama yine takım liderinin sözlerini nakşedecek ekip yine yokÖncelik Cumhurbaşkanımızın sözlerini teminat altına alacak Türkiye yi Dünyanın merkezine konuşlandıracak bir ekip kurmak şart
 • Ahmet Ahmet 1 ay önce
  Hocamfikirlerini beğenirim Saygı duyarım Kurban olayına bir el atA YARDIM ETyurt içiiçin600 tlyurt dışı 500 tlB DERNEĞİNE yardım kurban parası yurt içi 1000 tl yurt dışı 1250 tl BİR zamanlar DENİZ FENERİ VARDI ALMANYADAN İŞÇİkurban paralarını iç ettiFAKİRLERİN KURBANI İLE OYNAMAYINSİZLERİN YÜZÜNDEN binlerce hayır sever kurbanKesmiyor EYDEVLET BÜYÜKLERİMBU KONULARA EL ATINGEÇMİŞTEBİNLERCE KURBANKESİLMEDİ AYNI OLAYLARI YAŞAMIYALIM DEVLET OLARAK TEK ÇATI ALTINDA TOPLIYALIMİHTİYAÇ SAHİPLERİNE VERELİM SAYGILARIMLA
 • Tr 31Tr 311 ay önce
  SOSYAL MEDYADAN: Mahkum yakınlari ve vicdan sahipler diyorki :"Meclis tatil olsada az önce gümrükte takılı kalan araçlara AF çıktı...Umarım zenginlerin araçlarını düşünen onları affeden bu iktidar bukadar masum ve maduruda kısa zamanda bir gece ansızın sevindirir..."
 • Mümin. Mümin. 1 ay önce
  Ak parrtiyi başka partilerin başka oluşumların vurmasına gerek yok Ak parti zaten kendini vuruyor. Yan kapıdan alıman birmilyondan fazla yandaş devlet kurumlarına yüzde sekseni kapesesiz yerleştirildi halkı bizden olan bizden olmayan diye hatta bu insanları dinsiz imansız pkk feto zillet hain diye yaftaladı halkın yarısını yok saydı. Tüyü bitmemiş yetim hakkını yandaş ve çevresine dagıttı ve dagıtma devam ediyor cebimi, den beş kuruş para çıkmıyor diye yap işlet devret projeleri birliralık işler on yirmi katına mal edilerek ülkenin gelecegini ipotek altına aldırıyor osmanlı gibi sayın dilipak bunları yaz ama anlayana sivri sinek az anlamayana davul zurna az.
 • SaadettinSaadettin1 ay önce
  Sayın hocam Ravza kavakçı hanımefendiyi İBB metro aş. Amerika ya siyaset ihtisası için burslu göndermiş, elinizi vicdanınıza koyun , metro aş nin siyasetçiye mi ihtiyacı var, üstelik mecburi hizmet karşılığı göndermiş ama hanımefendi mecburi hizmetini yapmamış, bu hanımefendi varlıklı bildiğimiz kadarıyla zaten ABD vatandaşı, bu hanımefendiyi müslüman bilirdik, ak partide güzel kullandı, ama insanın rahmetliEcevit az bile söylemiş diyesi geliyor
 • Şeytanı aleyhinnaye 24 saat yetmiyor artık!Fazla mesai duvarını da aştı!
 • milletin ferdimilletin ferdi1 ay önce
  Ak partililerin umrunda değil belki de. Belki de artık yönetmek istemiyorlar.
 • adem kıral adem kıral 1 ay önce
  cihankod lü yorumcumuhteremsiz nerede yaşıyorsunuzkötü şeyler olunca dış güçler iyi şeyler oluncabizsizin vebalinizçok 5 liralık köprüyü 100 liraya yandaslik yapanlara verbilal beyin vakfınakomisyonlarıbağışları verülkeyi800 milyon dolar borçlandiryalan miuydu fotoğraflarına bako güzelim doğa kellesmisorada yaşıyan masum canlıların suçu nesiyanürlekirlenince oralar ne olacak o masum canlıların ahi senin gibilerine varacakelin kanadalisi kanadada bırak ağacını yaprağınıkoparamıyorniye buhoyratlıkemekliyim kendilerine gelincecömert oluyorlar bize gelince cimrisuriyeliye gelince cömert bize gelince katılım payı bideyok suriyelilerde katılım payı veriyor diye hepimizi aptal yerine koyuyorlardamatbugün diyorkiturbilanstan çıktıkdiyortürbülansakim soktuysa her halde dış güçlermadem iyiye gidiyoruzmaaşlarımız artacakbayram ikramiyeleridekilicdaroglunundemesiyle oldu kıymetini bilin emeklilerister sevin ister sevmeyin
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Allah bu millete yardım etsin birkaç kişinin dışında ne doğru dürüst gazeteci kaldı ne siyasetçi kaldı herkes birbiriyle Twitter üzerinden Mahalle karıları gibi atışıp duruyor. Halkın derdi ile uğraşacak larına birbirlerine cevap yetiştirmekle uğraşıyorlar onlar didişedursun halk gözünde itibarları kalmıyor ondan haberleri yok. hiç yakışıyor mu siyasetçilere O Ona laf sokuyor öbürü Ona laf sokuyor Artık seviye iyice düştü. Bu arada en önemli konular hiç olup gidiyor. bundan sonra hiçbirine oy yok
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  Kurtla yiyip kazla ağlamakBu ikiyüzlüğün bir başka veçhesi de çevre konusunda pek 'hassas' olan muhalif siyasetçi veya sanatçıların, özel hayatlarında kendi rahatları için çevreyi katletmekte sıkıntı görmemelerinde yaşanıyor.Örneğin Tarkan'ın Kaz Dağları'nda 2011 yılında devasa bir malikane yaptırdığı ve bu süreçte ağaç kıyımı yapıldığı söyleniyor. Ya da Cem Yılmaz'ın Bodrum'un Cennet Koyu'nun doğası katledilerek yapılan Mandarin sitesinde devasa bir yazlığı olduğu yazılıyor.Keza Şahan Gökbakar'ın Beykoz Ormanları katledilerek inşa edilen Çubuklu Vadi Vilları'nda yaşadığı ifade ediliyor.Ekrem İmamoğlu'nun babası Hasan Bey'in de Kaz Dağları'nda 60'ın üzerinde 128 dönüm arazisi ve 24 daireyi içeren toplam 150 milyon TL'lik varlığının mevcut olduğunu öğreniyoruz. Hasan Bey'in ayrıca Kaz Dağları'nın eteklerinde bulunan Kavurmacılar'ın da 'Hasan Ağa'sı olarak anıldığı belirtiliyor. Çünkü nerdeyse bölgenin tamamında arazi ve villa sahibiymiş kendisi. İnşaatçı Hasan Bey'in aldığı arsaları sırf ağaçları daha iyi korumak için aldığını sanmıyoruz herhalde.Velhasıl çevre hassasiyeti sıfıra yakın bu çevrelerin riyakârlığı, söz konusu bölgeyi SİT alanı olmaktan çıkaran kararın Ak Parti kurulmadan önce alınmış olmasını da, arama ruhsatının altında CHP'nin milletvekili adaylarından birinin imzasının olmasını da, Kaz Dağları tabiatını katleden inşaat izinlerinin CHP belediyelerinden alınmış olmasını da gözardı almalarını gerektiriyor.Kurtla yiyip, kuzuyla ağlaşmak mı deniyordu...
 • OkurOkur1 ay önce
  Ne yazdığın farkındamısın o dediklerinin yolunu açan kim hiç düşünüyormusunuz...
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  EYYYY A KE PE, EYYYYYFETÖ , EYYYY İÇİNE PKK, ABDKAÇMIŞ YCHP,MERALGİLLER ; haberinizolsun....MAYMUNUNGÖZÜAÇILDI.....EYYYSAHTEKARTÜCCAR,CASUS , SAPIKTARİKATVECEMAATLER....EYYYY SAHTEATATÜRKÇÜLER .... BURAYAKADAR...... VATANDAŞYEMİYORARTIKHABERİNİZOLSUN..... YEDİKLERİNİZİ KUSTURACAKLARSİZE.... SONRAAĞLAMAKYOK.... SİZYAPTINIZ..... MİLLETİNORASINABURASINAKOYANLARA ,MİLLETİN DEBİR. CEVABI. OLACAK.....ALLAHINHESABIBAŞKA, O AYRI..... YEŞİL DOLARLARINIZ , SARISARIALTINLARINIZ KURTARSINSİZİ.....
 • Nurullah Nurullah 1 ay önce
  Madem hedef Akp, madem açıklarını arıyorlar, o zaman Akp'liler de düzgün dursunlar kirli çamaşırları ortalığa saçılmasın. Hem rüşvet yiyecek, hem yolsuzluk yapacak, hem akrabasına torpil yapacak, hem 3er 4er maaş alacak sonra da efendim bana operasyon yapılmasın. Düzgün dur o zaman. Yamuk işlerin peşinde olma,dürüst ol, içinde Allah korkusu olsun ki O hainler de sana zarar veremesin.
 • MilletMillet1 ay önce
  ŞEREFSİZLERİN TOPU GELSİN EVVEL ALLAH BİZ HAZIRIZ .MÜCADELESİZ MÜSLÜMAN OLUNMAZ.MÜCADELESİZ SÜTLİMAN OLUNUR
 • dur düşündur düşün1 ay önce
  kale içten fethedilir. dışardan ne kadar saldırı yapılırsa yapılsın iyi tahkim edilmiş bir kale asla yıkılmaz. ama asıl sorun kurt içerde. onun için dışardan ne kadar saldırı yaparlarsa yapsınlar boş. ama içerde durum vahim asıl sorun bu. reis etrafına altını oyacak bindiği dalı kesecek adamlar yerleştirmiş. onlarda vazifelerini bihakkın yapıp reisi itibarsızlaştırmak, yıpratmakve kalenin içten fethedilmesi için herşeyi terli yerince yapıyorlar. mesela adalet reforma tam bir komplo, meb deki icraatlar keza öylesine, diyanet dersen çok vahim, ekonomo dersen bittik, bir rus uçağı bir papaz kırızi vs ekonomiyi bitirdiler, pkk ile mücadele de hadep iktidara koşuyor daha neler neler. özellikle resi atama ve başkan vekil seçiminde çooooooooooook yanlış seçimler yapıp başımızı eğdirip burnumuzu tıkadıyor.ne kadar kendi aleyhinde devlet millet aleyhinde adam varsa bir yerler getirip bizi üzüyor. sandıkta verilen ihtarlara da hiç kulak asmıyor.özellikle kendisinin iktidar olmasının sebebi olan yolsuzluk rüşvet ve hırsızlıkla mücadele etmiyor. açık kadınlardan bakan başkan vekil yaparak kendini inkar ediyor.bu bile başlı başına kendisi bitirmek için yeter.onun için başkasına dışardan gerek yok reis kendi ipini kendi çekiyor. ama memlekete yazık oluyor. alemi islamın tüm ümitleri mahvoluyor. huzuru ilahide işi zor.
 • erhanerhan1 ay önce
  Saldırıyı başlatanlardan biri de sensin AKP hakkında sürekli olumsuz algı oluşturucu laflar edipböyle bir algının oluşmasına katkıda bulundun. AKP nin elinin zayıflaması için uğraştın.şimdide kalkmış,her zaman kitaktiğinlegüyakayırıyormuş , dost uyarısıymışayaklarına yatıyorsun .Senin bu tutumun,düpedüz " kurtla bir olup parçalamak, sonra da çobanla ağlaşmak " tır
 • Kan AbdullahKan Abdullah1 ay önce
  Dilipak senin dünün ne idi ki bugün ün ne olsun? Konjekturün adamisin, rüzgar nereden eserse oraya dönersin. Kim iktidardaysa onunlasin. SAMIMI DEGILSIN ! Gaz verme ve reklamı bırak!
 • iskenderiskender1 ay önce
  hiç durmadan korku pompalarlar neden !çünki kendilerini cehennem bekliyor !îmanı anlamadılar tadını alamıyorlar.bir kabak kafalı dalkavuk fetöcü diğeri gayib aleminin muhabiri hergün yeni bir kehanet ve saçmalık.Kendilerine sorsan biz kendimizi bütün varlığımızla bu dünyada ALLAH'A sattıkderler,peki dindüşmanlarının sizi veya bir lideri öldürmesinden niye korkuyorsunuz
 • SılaSıla1 ay önce
  TunusCumhuriyetinDe LİYAKATSİZLERve pısırıklar; neden heeep Üstdüzey görevLER de? VAliler, kaymakamlar, elçiler, bürokratlar, danışmanlar, bakanlar, vekiller....vb.________________BAkıyorlar siciline;temiz. zaten kirli olamaz ki.HİÇBİR tanıdığı TARAFINDAN SEVİLMEYEN ve arkadaşlarının ARALARINA ALMADIĞI TİPLERdir bunlar O yüzden hiçbir faaliyetleri yoktur. Asla ellerinden iş gelmez. Bankamatik memuru gibidirler.________Herhangi bir derneğe üye mi,ya da para yatırmış mı? YOK. olAMAz DA ÇÜNKÜ EN CİMRİ VE PARAGÖZ İNSANLARdaBUNLARDIR.HİÇBİR CEMAATİN İŞİNİ DE YAPaMAMIŞ, İÇİNDE de BULUNaMAMIŞlardır. Ellerinden iş gelmediği için bütün önceki bürokratlar tarafından heeep ötelenmiş kişilerDİR.___________ Bunlar heeeeepsi; LİDERlik vasıfları olmayan PISIrık tiplerdir.____________ Mesai saatlerini doldurarak, kıdem atlayan kişilerdir. Fetö kadroları boşalınca bu 2. adamlara gün doğdu. Süper valiler, süper bürokratlar olarak anılmaya başlattılar kendilerini.______________ PARTİ kayırmacılığıyla atandıkLaRıNı unuttular._____________ şimdiYSEsanki; LİYâKeTLERİ ve BAŞARılarıyla atandıkları havası estiriyorlar.YAPTIKLARI BİR HALT da yok haa. VALLAHi yok. SAbahtan akşama, gelenlerin elini sıkmakVE telefonlara BAKMAK o kadar. HİÇBİRi kendi kararlarını VEREmeZzzzz Yukardan EMİR gelmeyene KADAR. BİR TRAFİK SORUNU nu dahi çözemeyen dangalAKLAR şimdi TUNUS ülkesinİN emniyetinde mÜDÜRLÜK, şehrinde valilik, kaymakamlık, belediyeBaşkanlığı yapıyor. BüyükeLçi diye atanıyorlar. 1 liralık FİDAN dikmekten başka İCRAAtI bulunmayan VALİLER; süper vali olarak tanıtılıyorlar.((( Sakın yanlı anlaşılmasın haa. BUnların hepsiiii TUNUs da))) ... Zaten diktikleri fidanlarda onlar gittikten sonra HEMEN kuruyor. İhlasSIZ yapılan amellerden NE beklenir ki? EN büyük camileri açarak halkıNI dinsizleştirenLER- dine mesafeleştiren DE; bu ihlâssızlardır. KArısına hiZmetçi, kendisine metres tutmak için makam istiyorlarVE alıyorlar da... Bu yazdıklarım BBC nin araştırmaları da destekliyor. Bu iş bütün dünya da artık böyle. Göze batmayan PISIRıklar HEP müdürlük VE REİSLİK alıyor. hadisİŞERİFler de; bu zamanı işaret ediyor. LİYâKâTSİZLERİN; REİS OLDUĞU zaman, kıyameti bekleyin. teşekkürler.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Allah cc sapkın kullarını ıslah eylesin. Halbuki resullallah efendimizikaz olsun diye daha öncede bizler gibi apaçık sapkınlık içerisinde bulunan ad, semud, firavun, lut ve nuh kavimlerine ibret verici ve delilolarak ve delil olarak ona vahy edileni vesadece Allah'a kulluk etmelerini ve Tevhid nizamı altinda toparlanmalirinı tebliğ etmiş. Resullallah efendiz bu tebliğ karşılığında sapkın kullarindan hiçbir ücret istememiş, bilakis o ücretinin karşılığının sadece Allah'a olduğunu beyan etmiş. Fakat ademoğullarının çoğunun sapkınlıktan vazgecmedikleri için zulmlere ve adaletsizlige maruz kalarak kendi kendilerine zulm eyleyerek helak olmuşlar. Nitekim istanbul sözleşmesini imzalayanlar ve KADEM adi altinda faliyet gösteren ve Allah ın yaradılış gayesisin aksine kadının fitratinı degistirerek kadını evindenve ailesinden soğutacak adımlar atmasını sağlayan sapkin politik ve projelerin pesine takılanların vay haline. Dalayisiyla rabbimiz bize zulm eylemiyor, aksine biz sapkinlara verdigimiz destek ile sadece kendi kendimize zulm ediyoruz.
 • Hasan ESKALENHasan ESKALEN1 ay önce
  Dost bire bir yüze karşı söyler. Sen dost değilsin. Sana seçim öncesi birileri ne söylediler veya ne vaad ettiler. Saftan çaktırmadan ayrılarak bağımsız dost gibi numara yapma. Allah'ı unutma.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Abd ve israille en iyi geçinen al partiye neden tuzak kurulsun.Firatin doğuşu israile yaramadı mi
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Isimize geldiginde dus gucler gelmediğinde biz yaptik.Ak parti adalet,liyakat ve hukuğu unuttu.Torpil diz boyu hemde liyakatsizlere.Yani dilipak ak parti ye saldırmaya gerek yok kurt icerde
 • melih53melih531 ay önce
  sayın hocamdamad açıklama yapmış bugün türbülanstan çıktıkdiye..enteresan ..borsada damada bağlı 2 kamu bank halk ve vakıfbank perişan halde ..piyasa ederinin dörtte bir değeriyle işlem görüyorlar .ve hala çöküyolar..damad kendine bağlı bu 2 kamu bankın feciat halini görmüyor**türbülanstan çıktık diyor....herkes damad eflasyonu da böle garip sistemle düşürüyo buda aynı o sistem ..eflasyonda biliyorsun hocam pahalılık var ama eflasyon eksi çıkıyo damadın sisteminde emeklide eksi zamlı açlık maaşına talim ediyo damad düzeninde..bu turbulans da böle bi şey halk ve vakıf çöküyo ..ama olsun çöksün sistem böle demek çökmesi lazım ki turbulanstan çıksın damad ..hocam böle garip işler..**ve damad hala göreve hızla devam ...şimdi piyasa o kadar güvensizki çarklar durdu ..işletmeler iş siparişi alamıyo hocam bi araştırın küçük orta işletmeler feciat durumda ..damad değişimi olcak diye bi ara bi kaç gün bi hareekt olur gibi oldu evvelsi gün daamdın yetkileri bide çoğaldı **gidecek diye bekleyen piyasa ..iyice çöktü ..umutlar bitti ..işletmeler yüzbinlerce kapanma tehlikesi altında iş yok para yok borçlar çevrilmiyo işçi paraalrı ödenemiyo şimdi asıl büyük işçi çıkartımları geliyo hocam ..damad ekonomi bakanlığı yapacak sdiye ülke ve aileler paramparça edildi...sorun krizde değil ..hoca kriz her zaman olur ve çözülür ..ama kaata yazıp çözdüm deyip halkı perişan etmek dünyada yok böle bir sistem .bunşlara gaz veren de bence akp parti düşmanı...gaz veriyolarki akp iyice bitsin ..akp yi 2 şey bitirdi damad ..ve suriyeli göçmenlerin Türk halkına verdiği korku.. ve akp hala ısrarla devam diyo ..vakıf ve halk bank borsada hocam bi izle..bu arada yiğit babacana gel tv ye çıkalım demiş ..komedi gibi demek hala devam işine ..vakıf halk ona bağlıydı bi ara varlık fonu üzerinden özellikle vakıfın geldiği son durum feciat..borsada yansıyo ..***dörtte bir değerden işlem gören devlet**piyasaya güven vercek öylemi.**????halk ve vakıf**komedi gibi hocam damad turbulans çıktık diyo hala ..eflasyon gibi yani eksi çıkarıyo devamlı ya..birde öbür damada bakın hocam bayraktar ..gurur kaynağı ülkenin yüz akı..Allah yolunu açık etsin onun ..başarılarını daim kılsın ..yani hocam2 damad ikiside halkı ağlatıyor..biri sefalet aile parçalama olarak diğeri gururumuz yüz akımız seviçten
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Olay tespiti:1- fetöcülerin % 80-90 nı hala duruyor, temizleyemediler.2- Tayyip beyin etrafını çeviren çepel takımı doğru bilgi ulaşmasına engel oluyor.3- Partide Allah rızası için hizmet eden 2 kişi varmı. Allahın yardımı ulaşmadan başarı mümkünmü.4- Bakanlara bakın işin ehli 1 -2 bakan dışında geri kalanı elifigörse.....….!5- istanbul sözleşmesi, zinanın suç olmaktan çıkarılması vb.birçok islama aykırı yasaların çıkarılmasına hizmet edilmesi.6- Her bakanlıkta akraba yakınlık ilişkileri ile makam dağılımı.7- Doğruyu söyleyen insanların ise seslerinin kesilmesi.8- Yıllardır iktidar olmanın verdiği tepeden bakma,kibir,ucup gibi haller almış yürümüş.9- Malesef iktidar burnunun ucunu dahi görmekten aciz hale düşürülmüş. Gözleri para pul ve makamsan başka bi sey görmez durumda. 10+ Hükümet taraftarı gözüken başta sendikalar dukálık gibi olmuş. İş peşinde koşuyor. Yazacak o kadar çok şey varki Allah sonumuzu hayreylesin. Yarabbi sen merhametlilerin en merhametlisisin bu akılsızlar yüzünden bizi helak etme. Onları da hidayete erdir. Amin
 • mehmet gümüşmehmet gümüş1 ay önce
  Siz en büyük münafıksınızDilipak,geçmişteki Erbakan Hoca hakkındada yazdınız çizdiniz müslümanların üzerine fazla gidildimi,entrikalar arttımısende yalpalama başlıyor.istersen arşiv yazılarını bir kontrol et.O biyerleden STK lara müslüman basına haberleri pompalayacaklar diyon ya samimiysen onları yazdaherkes bilsin.Kimlermiş bu Eylülü,Ekimi zorlayacak alçaklar.Senden dost olmaz
 • kiowakiowa1 ay önce
  barış koridoru denilen masal ve safsata da pkk ve destekçilerine vakit kazandırmak için ve yukarıda yazılanları gerçekleştirmek yapılan abd nin bir oyunu,hilesi,
 • cihancihan1 ay önce
  Günaydin daha yenimi uyandiniz sayin yazar REIS‘e AK partiye bayramdan sonra saldiracaklarmis her gün yedi yirmidört REIS‘e ve AK partiye yapmadiklari dangalaklik cevirmedikleri dolap kaldimi bu kacinci bayrambütün siyonistler emperyalistlerCHPKK HDPKKve onlarin kuyruk takimi sözde IYI Pve sözde SADET P siz hangi bayramdan kacinci bayramdan söz ediyorsunuzyapmadiklari kalleslik yapmadiklari hainlikmi kaldi bakin en son kaz daglari oyunu cikti güneydoguda yakmadik orman birakmayan HDPKK kaz daglarinda cevreci olmus iste bunu bu millete yutturamazlar insana sormazlarmi kaz daglarindakiler agacta güneydoguda sizin yakip yok ettiklerinizagac deygilmiyani bu ve bunun gibi provakasyonlara artik pirim vermez bu millet bu oyunlari görüyor artik bu ne ilk olacak nede son alismis kudurmustan beterdir derler bunlar alismis hainlige ne desen nafile yani demem oki ellerinden geleni arkalarina koymasinlar herkes etegindeki tasi döksün onlarin gelecekleri varsa görecekleride var ne demisti REIS topunuz gelinyani topunuz gelsin derken TARKAN yada SAHAN GÖKBAKAR‘dan bahsetmiyorum siz anladiniz onu
 • nurinuri1 ay önce
  Üstadım.çok dağınık yazıların. okuyorum ama keyif alamıyorum.bilgide...
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  ARKADAŞLARLÜTFEN AKLINIZI KULLANIN ARTIK SON NEFESTE DE OLSA .... Bİ ZAMANFETÖYE VERDİNİZ ,ŞİMDİ DE BAŞKAFETÖLERE ....KENDİNİZNE ZAMANKULLANACAKSINIZ......FETÖ DEMEK ;AMERİKADEMEK ...... AMERİKAYLAKOLKOLA,KUCAKKUCAĞA İKENFETÖYLENEMÜCADELESİ ....FETÖ =ABD..... DÜN100.000 KİŞLİKKÜRT ORTAKHAİNLERİN SAYISINI 110.000 eçıkarma kararıaldı.....ABD demek fetö demek ,PKK demek... SURİYEDE ORTAKGÜVENLİKSAĞLAYACAKMIŞIZ....PKK NIN ORTAĞI ,USA İLE....
 • kenan karakenan kara1 ay önce
  akıt gazetesının en kalendercizgisi hıc degısmeyen yazarı .kimseye eyvallahı yok bildigi dogrulardan hıc bır zaman sapmadı takdır edıyorum .saygılar
 • YörükYörük1 ay önce
  İçinizdeki fetöcü eskilerini defetmezseniz, fetöyle mücadele edemezsiniz. 17-25 miladdır diyor Reis. Kesinlikle değildir, fetö ihanetlerini çok önceden açık etmeye başladı. Herkes biliyor. AK Parti içindeki fetö eskileri daha iyi biliyor. Değil eski fetöcüleri, fetöcülerle selamlaşanları bile tutmayacaktı AK Parti içerisinde. 17-25 de fikrimi değişmiş bu arkadaşların, geçelim bu işleri. AK Partide bulunmasın bunlar arkadaş., adammı yok koca teşkilatta. Pensilvanyada el öpenleri kaçıncı dönemdir vekil seçiyoruz? Yazıklar olsun. Hadi bari seçim bölgelerinde seviliyor olsalar, o da yok. Kendi bölgelerindeki seçmen lanet ederek oy atıyor bunlara. Fetö eskilerinden başka insan kaynağı kalmadı mı AK Partinin? Eğer öyleyse demekki zamanında da AK Partide feöcülerden başkası yoktur anlamına gelir bence. Eski fetöcüleri ve fetöcü olmasa bile o çevreyle ilişkisi olanları partiden uzaklaştırması gerekiyordu AK Partinin. Ama AK Parti ne yaptı, onları değil, onların karşısında olanları uzaklaştırdı, yazık. Üçkağıtçı, dalkavuk tayfasını yazmaktan, söylemekten, şikayet etmekten bıktık zaten. fetö eskileri ve dalkavuk tayfası tarafından işgal edilmiş bir parti, bu saatten sonra biz son bir şans verip kongreyi bekleriz, duruma göre pozisyonumuzu alırız.
 • mehmetmehmet1 ay önce
  Yazar bey, madem doğu Türkiye için bu kadar iyide, ülkemizdeki yatırımların %90 ı avrupalı ülkelerden, ihracatımızın 60 i avrupa ya ki ihracat fazlamız mevcut, en çok para Avrupalı turistlerden geliyor. Doğuda ne v ar çin e 18 milyar dolar rusya ya 20 milyer dolar açığımız var. Ne rusya nın ne çin in Türkiye de doğru dürüst yatırımı yok. Hele arap ve ortadoğulu ülkerse tatamaen siyosinist sömürü altında. Bu şartlartlar Yönümüz çin mi avrupa mı olacak.
 • mustafa yılmazmustafa yılmaz1 ay önce
  sayın Abdurrahman bey sizden allah razı olsun gerçekleri bire bir yazıya dökmüssünüz yakınlarda bir atama oldu liyaketle yakından uzaktan alakası yok ve personelin çoğunluğu bu işi ak parti yapar dediler ve ak partiye nefret ettiriyorlar selam ve dua ile.
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  Bahçeli'nin cümleleri"-Orman yakan HDP ve PKK'ya tepki göstermeyenlerin Kaz Dağları'ndaki çığırtkanlığı son derece mide bulandırıcı bir durumdur.""-Türkiye'ye meydan okunmaktadır. Gafil ve alçaklar tarihi bir yanlışın içine düştüklerini çok yakında anlayacaktır. Bunun bedelini ödeyeceklerdir.""-ABD'nin PKK/YPG'yi kanatlarının altına alarak ulaşacağı hiçbir yer yoktur. Bu güvenli alanın kontrolü Türkiye tarafından sağlanmalıdır.""-AYM hak ihlali kararı ile hakkın doğasına zarar vermiştir. Geldiğimiz aşamada AYM'nin kararına mahkemenin riayet etmemesi çelişmeyecektir.""-İP'in başkanı yalan söyledi, delegelerini aldattı. İP zaman kaybıdır, ayıplıdır, sakıncalıdır. Kandil ve Pensilvanya'nın ileri karakoludur."alıntı-Mehmet BARLAS
 • Bektas ToparlakBektas Toparlak1 ay önce
  17/25Aralikmilatdeniyorancakuygulamada oyleolmuyorfetoterororgutu butarihlerde orgutolarakilan edilmemisti simdi tarih den oncesi ile insalar suclanarak fetonun ekmeyine yagsurulmektedir .Bunlar Akparti yetkililerine iletilmesine ragmenumursamiyorlar sankikedileri iktidardadehilmislergibi kendilerinin sorumluluguyokmjsgibi
 • 18 yıl sonra türkiye18 yıl sonra türkiye1 ay önce
  Merkez Bankası'nın genel müdürlerinin hepsi görevden alındı'
 • Hunat Hatun Hunat Hatun 1 ay önce
  Hersey aşikar. Basiretsizlikten göremiyoruz. Malesef en büyük körlük de iktidarda ne diyelim. Hak şerleri hayreylesin. Elimizden gelen düzgün dimdik olmak ve düşmana karşı yapılacak duaları usenmeden hergün okumak.
 • DADAŞDADAŞ1 ay önce
  Doğru söze ne denir ki? Bunları iyi düşünmeleri lazım. Dışarıdaki düşmanlara yardım edecek o kadar hain varki içrede yanlız bu milleti yönetmek kolay değil.
 • Zeynel Abidin KARAASLANZeynel Abidin KARAASLAN1 ay önce
  İyi bir. Tesbit ben yıllardır konuşuyorum ama bir değişiklik olduğunu görmedim. Vatanseverler bu ülkede itibar görmüyor yalaka çıkar ve menfaati için ülkesini satanlar geçici de olsa itibar görüyor TÜRKİYE menfaatperestlerin umrunda bile değil, ülkeme saldırıldığında bu kişilerin ülkesinde kalacağından emin değilim şu an başka ülkelerin vatandaşlığını almışlar bile olan biz vatanseverlere olacak ama siyasette benim gibi insananlara yer vermiyorlar kimlerin eline kaldık yarabbi
 • KUKU1 ay önce
  Artık cemaat cemiyet ve siyasi ruhla yetişmiş kişilerin kurumların başına getirilmesine / atanmasına son verin. Hep bu zihniyetle devam edildi ve o gibi kişilerinde yönettiği kurumların da nasıl yol izleyeceği açıktır. Zarar veriyorlar; siyasi rant peşindeler, cemiyet yörüngesindeler, cemaat akışındalar, ...
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  "AK PARTİYE KİM NEREDEN SALDIRACAK BAKIP GÖRECEĞİZ" DEMİŞSİNİZ..KİMİN NEREDEN SALDIRDIĞINI KÖRLER DE GÖRDÜ VE İLERİSİNİ DE ÇOK RAHAT TAHMİN EDEBİLİYORLAR..MESELE O DEĞİL.MESELE REİS'İN BU SALDIRILARDAN KURTULMASI VE BÜTÜN ŞERLERİN YIKICI PLANLARINI BOŞA ÇIKARMASI..BU KONUDA BÜTÜN SAMİMİ MÜSLÜMAN VE VATAN SEVELER GİBİ,BEN DE DUACIYIM..DENGELERİ TÜRKİYE DE MAZLUMLAR LEHİNE BOZAN REİS'İN DÜNYADA DA AYNI ŞEYİ YAPACAĞINDAN KORKAN MÜSTEMLEKECİ GÜÇLER,BUNU ENGELLEMEK İÇİN İÇ VE DIŞ BÜTÜN GÜÇLERİNİ SEFERBER ETTİLER VE YILLARDIR DA BU GÜÇLERLE SALDIRILARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYORLAR..DÜNYA MAZLUMLARININ UMUDU OLAN CUMHURBAŞKANIMIZA YÜCE ALLAH(CC) GÜÇ VERSİN VE HAYIRLI İŞLERİNDE BAŞARILAR NASİP ETSİN İNŞALLAH..ŞU ANDA ELİMİZDEN GELEN BUDUR..VAZİFE DÜŞERSE DAHA FAZLASINI YAPMAYA AZİMLİ VE MUKTEDİRİZ ,ÇOK ŞÜKÜR..ANCAK BİR CÜMLENİZE KIRILDIM.." Birtakım işlerde Reisin gözünü boyama gayreti ile cami, dernek, vakıf, İmam Hatip diye bir yerler üzerinden iş peşindeler." SÖZÜ,BU İŞLERLE İŞTİGAL EDEN BÜTÜN HAYIRSEVERLERİ TÖHMET ALTINDA KOYUYOR..YAZILARINIZDA EN BÜYÜK VEBALİ ,GENELLEME YAPARAK KÖTÜ OLAYLARI İFADE ETMENİZDEN ,ALIYORSUNUZ..BU CÜMLEYİ OKUYAN ART NİYETLİ BİR;" İŞTE KENDİ İÇLERİNDEN BİRİ BİLE BU İŞLERLE UĞRAŞANLARIN GERÇEK YÜZÜNÜ SÖYLÜYOR,DAHA NE DİYELİM?" DEYİP ZANNINA VE SALDIRILARINA SİZİN SÖZLERİNİZİ ,ŞAHİT TUTUYOR.NE OLUR BUNU YAPMAYIN..MÜSLÜMANLARA ZARAR VERİYORSUNUZ..BU NASIL BİR DOST UYARMASI?..ZEHİR ZEMBEREK AÇIĞA YAPILAN KONUŞMALARDAN,"DOST UYARISI MI OLUR?"..BUNU HEP YAPIYOR OLMANIZ KAFALARIMIZI KARIŞTIRIYOR VE MAKSADINIZI SORGULAMAYA YÖNELTİYOR BİZLERİ..SELAM İLE CUMA GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM.
 • KubilayKubilay1 ay önce
  Senaryo üretme konusundaki kabiliyetunizden dolayı sizi kutluyorum muhterem Dilipak.. Bu konuda biriciliği i. Karagülle ye ikinciliği size veriyorum.. Eğlenceli oluyor
 • T.C.T.C.1 ay önce
  ... "FETÖ ile ilgili yaygın bir kanaat var: Aşağıdaki gidiyor yukarıdaki duruyor. Biri gidiyor gelen ondan iyi değil.. Bazen birini günah keçisi yapıyorlar, bir kurban verip bütün günahı ona yıkıyorlar, ötekiler yoluna devam ediyor." ... şeklindeki yazının kesinlikle doğru. Sorun baştakiler sağlam kişiler olmadığından dolayıdır. Doğal olarak sağlam olmayanlar da kendi gibilerin göreve getirilmesi de kaçınılmaz oluyor. Örneğin, Üniversiteler... YÖK başkanının ikinci defa atanmasının gerekçesi nedir?Bunun cevabını verirseler atanan rektörlerin de atanma gerekçeleri kendini gösterir....
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  SURİYEDEABDileberaber hareketedecekmişiz.... Burnumapiskokulargeliyor....GalibaBOPdevamediyor.... EŞ BAŞKANLIKTA.... USA ilekucak kucağa ,sarmaşdolaşdevamdemek ki... Ukraynanın YAHUDİBAŞBAKANI da dün TÜRKİYEDEYDİ.... İSRAİLİKİ GÜN ÖNCE AÇIKLADI... BİRBİRİMİZEBAĞIRIP ÇAĞIRSAKDA TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİMİZ , TİCARETİMİZ KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR dedi....AİLENİN FERTLERİNİN GEMİLERİ BİZİM LİMANLARI KULLANIYOR, MAL TAŞIYOR dedi.... AnlaşılanYakında yeni açılımlar geliyor.... KÜRT VE FETÖ AÇILIMI GİBİ.....
 • MustafaMustafa1 ay önce
  1. derecede radikal denilebilecek, devletine ve vatanına sadık birini aile kanunu ile devlet vurunca kendi halindeki vatandaşı devlete düşman etti. Kim Ak ve Adaletsiz parti. Simit çalan 20 yıl banka hortumlayan ödül ihale ve rütbe alıyorsa Ak adalet bitmiş demektir. aK ADALETSİZLER KENDİ AYAKLARINA SIKARKEN ÜLKE GEMİSİNİDE DELİP DÜŞMANLARA KARŞI FIRSAT VERİP ALAN AÇIYORLAR. sonrada savunma sanayii güçlendiriyorlar. Aile yıkıldımı devlette yıkılmıştır. Savunman 1 numara olsa ne yazar. Adalet yoksa ne yazar.
 • receprecep1 ay önce
  İlk önce Sayın Cumhurbaşkanımız etrafına çöreklenen bir takım yapıları temizlemesi gerekir. .. Torpille her tarafa adamlarını sokuyorlar. Belediyelerinde önemli bir kısmını kaybetmelerine rağmen hala daha rant var. Mesela osmangazi bursa belediyesinde belediye destekli bir müteahhit kaçak bir bina yapıyor. Defalarca şikayet ettim ama denetleyen olmadı ve adam kaçak binayı dikti. Eğer buraya ruhsat verirlerse bir daha ak partiye oy falan vermem. Sonra ak parti niye kaybediyor. İşte bundan. Adalet en küçük yerden başlarsa her tarafa yayılır. Kanunsuzluğa yolsuzluğa kaçak göçek işlere göz yumulursa ak parti kaybetmeye mahkumdur.
 • yaşar inanyaşar inan1 ay önce
  bu adam hergele ninfedaisihergideninvahvahcısıdır..erbakanavah vah çeker eyvahder.onuyıkan erdoğanaşak şakçeker.. hayatıgelene şakşak gidene şipşakcılıktır
 • birisibirisi1 ay önce
  sayın yazar, herşeyi biliyormuşda başkalarının ne yapmaları gerektiğini söyler bir havan var. Senin yerinde olsam, önce kendi nefsimi terbiye etmeye çalışır, sonra başkalarına akıl verirdim. Onun için sözün tesir etmiyor, hala anlamadınmı. Kısaca, kendine akıl ver.
 • SılaSıla1 ay önce
  BU PArTİniniçİndekimÜSLÜMANlar nerede, GÖREN var mı?? MEsela; __nafaka mağdurlarıNI__, __KADEMİ__, İSTsözleşmesini__, DİYANETTEKi kadın kadroları__kadın müftüleri__FEMİNİZ mi__POZİTİF ayrımcılığı savunan KADROLARI__ BETON ekonomisini__sanayinin %30lardan, %14lere düşmesi__, EVLENmeyen, iş bulamayan, iş BEĞENmeyen bir toplum hâline GELmemizi__ZİNAnın kolaylaştırılmasını__denetimSizGÜNlük kiralık fuhuşEVLERİNi__Cemaatsiz camileri__ Dinİ güncellemeleri.....vb. NİN SORUMLULARI müslümanlar mı yoksa islamsızlar mı? Bunların REİSleri Kİm?
 • MEHMET AKCANMEHMET AKCAN1 ay önce
  kesinlikle...
 • Ali YILDIRIMAli YILDIRIM1 ay önce
  Eğer Gerçekten islami yönetimin olmasını ve ayakta kalmasını istiyorsanız, öncelikle islamın savaş açtığı, "kul hakkı yeme, israf, şatafat ve gösterişte azgınlaşma, zulmetme, adam kayırmacılık, devleti aile efradına sunma, ehliyet ve liyakattan uzaklaşma, merhametten yoksunluk..vb" gibi yönetimin ahlaki zaaflarını tamir etme yoluna gidiniz. Unutmayın! Allah Azze ve Celle'nin ve de dinî Mûbîni İslamın bize ihtiyacı yoktur...Huneyn günü Resulünün (a.s.) ordusuna torpil geçmeyen Allah, bize de torpil geçmez...Bir an Allah için durun ve düşünün...Fe eyne tezhebûn....
 • ÇetinÇetin1 ay önce
  Türkiye'nşn selameti için Ak Parti iktidarının sona ermesi yada erfirilmesi laxımdır.Bunu hâlâ anlayamadın mı Abdurrahman efendi? Bu parti 17 senedir iktidarda. Yok,köprü,hava alanı dışında dile dokunu bşr yatırımı yok.Mwvcut fabrikslar satıldı. Arsalarına rant uğruna koca koca binalar dikildi.İşsizliği önleyici doğru dürüst bşr yatırım yapılmıyor.İstihdamın % 40 ını tarım ve tarıma bağlı sanayı karşılardı her zaman. Akp tarımı,hayvancılığı öldürdü. Doğru dürst tarım politikası yok.Ekonomik krizden nasıl çıkılacağı belli değil.Enflasyon, faizler,döviz fiyatları belirsizliiğini koruyor.Amerika HÖTT dese,ekonomimiz yolunu şaşırıyor.Döviz yolunu bulamıyor.Tayyip erdoğan tek başına bu ili götüremez.Genel olarak bir şeyden anladığı yok zaten.Bu iktidarın,belki de tayyipin gitmesi en iyisi..
 • CEVDETTCEVDETT1 ay önce
  HER ŞEYİ BİLEN GÖREN BİR RABBİMİZ VAR. YETER Kİ SAMİMİ OLALIM. HAYIR DA ŞER DE ONDANDIR. BİZ O'NA TEVEKKÜL ETTİK.
 • Kazdağlı Kazdağlı 1 ay önce
  Değişimi zamanında yapmazsanız değiltirirler. Statikoyla fazla hışır beşir olursan uçurumdan aşağı korkusuzca yuvarlar seni. Önce tüm imkanları önüne sererker sonra kamerayla not ederler zamanı gelince burnundan getirirler. Toplumu değerleri de koparacak yasada çıkartırlar düşmanda ederler. Birikeri geriye dönse baksa biz sahi buraya beden gelmiştik? Dese uyansa velakin öyle uyuturlarki narkozun ağırlığı geçinceye kadar bir çok imza atılmıştır boş kağıda. Üzüyorsunuz mengene gibi sıkıyorsunuz geriyorsunuz kardeşlerini asgari ücrete mahkum ediyorsunuz yapmayın.. ama haram helali geçince Artık dünya üzerinde sıkıntı olmuyor. Ya ahiret varsa ya hesap kitap mahşer cehennem varsa...
 • mesutmesut1 ay önce
  Toplumun bir bölümü lidere "tapıyor" bir bölümü "nefret ediyorsa" liderde bir sorun vardır. bütünleştiremiyor, ayrıştırıyorsa liderde sorun vardır. o liderle bir yere varılamaz.
 • BektaşiBektaşi1 ay önce
  Üstad Allah ( cc ) uzun ömürler versin. 70 yaşında siniz.1964 yılında yazarliğa başladınız. Yani 55 yıldır yazıyorsunuz. 55 yıldır sıklıkla batı battı batacak , Almanya şöyle , Fransa , böyle , İngiltere tokezledi , Hollanda düştü. Vs vs.Battı batacak dediğiniz batıda ortalama kişi başına düşen milli gelir 55.000 $ civarında. Allah aşkına temennilerinizi bize siyasal analiz diye satmayin. Olmuyor, inandırıcı olmuyorsunuz. Allah ( cc ) Rahman ' dir. Bu dünyada çalışan kim olursa olsun karşılığını verir. Adamlar çalışıyor. Allah ( cc ) da karşılığını veriyor. Çok az insan soruyor : Müslüman ülkelerden kacanlar neden sadece batıya gidiyor. Sizin bir türlü batiramadiginiz batıya. Amerika'ya , Avrupa 'ya. Çünkü orada Özgürlük var , can ve mal güvenliği var. Hukuk var Demokrasi var. Sizin durumunuz biraz uzanadigi cigere murdar diyen kedinin durumuna benziyor. İncil'in ilk emri "SEV " , Tevrat'ın ilk emri : YAŞAT.Kitabımız Kuran'ı Kerim'in ilk emri "OKU"Hristiyan sevmemis , Yahudi Katletmis (Hâlâ katlediyor) Müslüman okumuyor , yani bilgisiz. Yani Iman ettiği kitabın ilk emrini yerine getirmiyor. Ondan sonra sorarsan cennet onun tapulu malı. Velhasıl üstad facia durumdayız. Isin en kötüsü bilmedigimizi. de bilmiyoruz.
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Dilinin altında baklalari çıkar rahatla .. hep benden söylemesi şöyle olur böyle olur diyor sun
 • okurokur1 ay önce
  Şüphesiz ki Allah: "doğrularla beraberdir...." Siz kazanırken; İslam kazanıyor diye sevinmişti, Gazze’den Bosna’ya-Arakan’dan Somali’ye tüm Müslümanlar…Siz kazanırken; Müteahhitler kazanıyordu, dolayısı ile işsizlerin kazandığı düşünüldü. Siz kazanırken; İçi boşaltılmış SSK (SGK), Sağlık kurumları dolayısı ile emekçi ve hastane köşelerinde sürünenler kazandı denmişti. Siz kazanırken; Orta ölçekli sanayici yurt dışına ihracata başladı, hem şirketi hem çalışanları hem de sermaye giren ülkenin kazandığı düşünülmüştü. Siz kazanırken; Ulaşım kazandı. Siz kazanırken; Teknoloji kazandı. Siz kazanırken; İhracat yapabilen köylü kazandı. Siz kazanırken; Vesayetçilerin kaybettiği düşünüldü Siz kazanırken; İsrail’in kaybettiği, Filistin’in kazanacağı sanılmıştı. “One Minute”kini çoğalttı. Siz kazanırken; Derin devlet, paralel yapılar, terör grupları, ayak bağları, hortumcular, vurguncular, üretmeden kazananlar, güdümlü sermaye, güdümlü sendika, güdümlü stk’lar ve hepsinin oynatıcısı Amerika ile ABB kaybediyor, bağımsızlaşıyoruz diye sevinilmişti. Siz kazanırken; Fakir ve “Garib” Müslüman ülke topluluklar destekleniyor ve bilinçli bir ümmet doğuyor heyecanına kapılınmıştı.Siz kazanırken; Kısacası “parmak uçlarını ısıranlar” ın kaybettiği düşünülmüştü.Ama… Siz kazanırken; Parazitler görmezden gelindi, bizdendir veya şimdilik ya da ilerde yararı olabilir diye gözetilenler, büyüdü büyüdü ve bünyeyi sardı. Parazitlerin emdiği kan yüzünden, hafıza kayıpları yaşanır oldu. Serap görülür oldu. Zorla alınan “bağışlarla” yapılan camiler, fakir Müslümanlara yapılan yardımlar, teknoloji atakları nakıs kaldı. Parti üyesi yapılarak işe alınanlar Size oy vermediği gibi toplumda da rahatsızlığa sebep oldu. Dostları küstürdü. Karşıtları kinlendirdi. Güven azaldı. “Kendi işlediklerimiz yüzünden” ılık esen ve yağmur getiren rüzgarlar serleşti, zarar vermeye başladı. Gol yememek için oluşturulan baraj yüzünden, topu göremeyen kaleci golü yedi. Barajı bu şekilde oluşturan da kaleci idi.“Bir Bölen” iç ve dış destekleri hatta kışkırtmaları ile çoğaldı. Velhasıl “Tarih tekerrür etti”. Mehmet Akif’in şiiri çok iyi bilinip tekrarlandığı halde… Halının altına süpürülenler o kadar çoğaldı ki halı saklayamaz oldu. Zamanında yapılmayan temizlik toptan sorgulamaya sebep oldu.Siz kaybederken; Yukarıda kazandığı düşünülenler daha çok kaybetmeye, kaybettiği sanılanların aslında, kurtçuklarca kemirilen “Asa’nın” kırılmasını “sabırla” beklediği görüldü. Parazitlerse hiçbir zaman kaybetmezler. Çünkü onlar her memeden beslenirler.Ama her zaman “Galip Olan Allah’tır”. Amenna. Allah “Ölüden diriyi, diriden de ölüyü çıkarandır”. Her güneş batımı, yeni bir güne gebedir ve “ALLAH Nurunu Tamamlayacaktır.” Sizinle yada belki de hiç sevmediğimiz birileri üzerinden… 19.07.2019
 • Safa yatmayınSafa yatmayın1 ay önce
  Bu ülkenin, islamın ve müslümanların en büyük sorunu AKP dir ve bir an önce gitmelidir. Durduğu her saniye ülkeyi parçalamaya, islamı itibarsızlaştırmaya ve milleti müslümanlara düşman etme noktasında biraz daha yol alıyor. Gerek AKP gerek Erdoğan gerekse yeni getirdiği sistem bu ülkede zamın koşullarına veya ihtiyaca göre ortaya çıkmış değil hepsi ABD bin talimatı veya telkini ile kurulan Truva atlarıdır. Sorduğunuz “Hani Bürokrasi azalacaktı” sorusu çok abesttir zira sonunun özellikle müslümanlar için hayr olmayacağı kesin olan bu yeni sistemin ülkenin önünü açmak veya memlekete faydalı olmak için çıkartılmadığını bazı ahmaklar eninde sonunda anlayacak. ABD Ortadoğu, Türkiye ve Akdeniz’deki planlarını taşeron Akp üzerinden gerçekleştirdi, ülkedeki sistem ve akpsonrası müslümanların önü tamamen kapatıldı. Sonuç olarak AKP ve tayfası kurucu ABD tarafından çok uzun zaman ve hor kullanıldığından nerede yolda kalacağı belli değil ve aniden değişmesi muhtemeldir. Şu an AKP nin yerine kim getirilecek veya getirilmek isteniyor bunu iyi analiz etmek lazım. Kesin olan birler var o da artık müslüman veya görünümlüleregerek kalmadığı zira toplum müslümanlardan iğreti olmuş durumda. Yeni konjöktür de kendisine yer bulamayacak Dilipak ve bazı muhafazakar yazarlar ile AKP li müslüman görünümlü muhafazakar ılımlılar yakın zamanın şeriatcıları olma yoluna girecek yeniden. Yeniden bir Refah partisi bulup kümelenecek günü geldiğinde bu milletin başına bela olmak için bekleyecekler.
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM1 ay önce
  Tarikat ve cemaatleri mamayla beslenmiyorlar onların dişleri hepsinden büyük ve saldırgan,Din bahane talan şahane ye karşı çıkanlara köpürüyorlar.Ak Parti akıl ve bilim ve adelete yönelmedikçe sonu hüsran olacaktır.Maalesef sizde tarikat ve cemaatlerin çok iriieşmiş yamyam dişlerini saklamaya çaılışıyorsunuz.,bu gidişle Ak parti gelecek özelliğini hızla yitiren toplum sorunlarını görmex-zedn gelen bir parti konumunda hızla ilerlemekte buda onun artık yuzde onbeş yirmileri bile göremeyecek hale getirecek,Bir daha ki dönem Ak Parti adayının Cumhurbaşkanı adayı bile olmayabilir,zira Ak Parti kadroları akplilerin elinde bunu da Erdoğan görmek istemiyor,Milleti faiz ve finans çetesine esir eden sadece din besirganları ve müteahhit ve finans çetelerine çalışan ekonmik anlayışta israr eden,Devleti şirket gibi gören vatandaşı biat kültürüne zorlayan yapı çevreceilik adına katliam ve provakasyonu bizzat Ak parti bakanları ve kadroları yapıyor,açıklamalarıyla Halk ne kadar yalan söylediklerini görüyor.Gidişat çöküşe doğru saldırganvca gidiş,maalesef Ak Parti Dünya Gerçekleri ve Millet ten uzaklaşmak için ne gerekirse yapıyor,galiba sonu hüsran olacak.Görünen bu.Sizde artık tarika ve cemaatlerin Ülkemize ve Dinlere ne derece zararlı olduğunu görmelisi,niz,Tarikat ve cemaatler göbekten mason locaları ve Tapınakçı örgütlerin kısaca emperyalizm in maşaları,bu gerçekler acı mı acı.problemlerin ana kaynağı da bağımlılık kuyrukçuluk.Din bahane talan şahane,Atatürk bahane talan şahane.Sizin gi,bi fikir üreten müslümanım diyen kaç kişi var,yada var mı .Ak Parti kendini bile analizden uzak.Saygılarımla
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Abdülkadir rumuzlu yorumcu İslamoğlu gibi uydurduğu dinî ( peygamberdir) yaymaya çalışmayın.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Ak partide bu zorlu süreci yönetecek eleman yok maalesef, ya liyakat bilgi tecrübe sahibi değiller (hısım akraba eş dost) yada böyle dertleri olmayan kaşığı belinde elemanlar. Bu elemanların ne ülkeye ne erdoğana faydası yok tam tersi hepsi zarar ziyan. Ak partinin 2023 ü görmesi mucize olur
 • GalipGalip1 ay önce
  Hiç bir hiristiyana '' hiristiyancı'',yahudiye '' yahudici '' dinsize '' dinsizci '' denmez iken neden Müslümana '' İslamcı '' tabiri kullanılır ???? Müslümanlar bu tabiri neden kabul ederler ???
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  AK Parti’ye karşı olan birilerinin elindeki en önemli silah, “İslamcılar” arasında tartışma çıkarmak ve bu kesimle AK Parti arasında çıkarılacak bir tartışmada AK Parti’yi arka planda kıskaca almak! AK Parti içindeki AKP’liler de bu anlamda birilerinin beklediği fırsatı fazlası ile veriyor..Evet cübbeli tayfası İslamoğluna saldırıp duruyor. Oysaki İslamoğlu Kur'andaki İslam gerçeğiyle cübbeli gibilerin insanlara anlattığı ve çoğunun uydurma olduğu ayan beyan anlaşılan ve adına islam denilen din ile farklı olduğunu ortaya koydu. Kur'anda Resulullah Muhammed ben bana da size de nasıl muamele yapılacağını bilmiyorum demesine rağmen bu uydurma dinde Resulullah Muhammedin bilmedi hiç bir şey yok türünden hadislerle donatılmış. Batılılar bu çatışmayı çok önceleri biliyorlardı.Şimdi kaşımaya başladılar.Tabii bu akpa ye ve CB Erdoğana zarar verecektir.Bu besbelli.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Değerli hocam hatırlatmakta fayda var. el isra 53.ayette rabbimiz şöyle buyuruyor: " Kullarıma söyle sözün en güzelini söylesinler şüphesiz ki şeytan (konuşulanları çarpıtarak) kullarımın arasını açmak ister.Çünkü şeytan insan için apaçık düşmandır." Empati kuralım sözlerinde itham olan bir kişiyi nekadar da haklı olsa dinlemek istemeyiz.Çünkü mantık kalbin esiridir.
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Değerli hocam çağrı filminde hz. Hamzanın şu sözü çok hoşuma gider "Çölde tek başımayken gökyüzüne bakıp düşündüm Allah kabe duvarlarına sığamayacak kadar büyüktür." Bizim glakside tahminen dört yüz elli milyar tane güneş var. Ve gözlemlenebilen evrende 1 triliyon glaksi olduğu tahmin ediliyor.Bütün bunları ölçü içinde en küçük zerresine kadar yaratan rabbimizin kelamı bir kişi veya bir topluluğun zihnine sığamayacak kadar büyüktür.
 • Mehmet yılmazMehmet yılmaz1 ay önce
  Tüh.. bütün dünya işi gücü bıraktı. Tayyip beye nasıl bir tuzak kurarızı oynuyor. O da yetmedi kiberaller, masonlar koministler yahudiler, hristiyanlar bütün mezhepler, bütün imamlar tarikatlar gece gündüz oyun peşindeler...!!!Beyler uyanında balığa gidelim. Kimsenin bir şey yapmasına gerek yokki. Türkiye de deniz bitti denizzz. Avlayacak balık da yok..

Günün Özeti