Kim ne dedi?

18 Haziran 2019 Salı

Beklenen buluşma gerçekleşti.

Moderatör çok tartışıldı. Sonunda bir mutabakat sağlandı ve iki aday karşı karşıya geldiler..

Bugün, bu işin öncesini, sonrasını bırakıp, sadece programa bakarak, bir şeyler söylemek gerekirse, önce bu ekranda politik tartışma bir Amerika geleneği. Bizde de tuttu. Ama bu liderler seviyesinde olan bir şeydi. İki belediye başkan adayı görücüye çıkacak, ekranda kozlarını paylaşacaklar. Biri bir ilçe belediye başkanı, ötekisi yılların politikacısı. Biri mühendis, diğeri İngilizce İşletme okumuş. Binali Yıldırım 1955 doğumlu, Yüksek Mühendis, yani Yüksek Lisansını yapmış, İngilizce Fransızca biliyor. Meclis Başkanlığı, Başbakanlık, Bakanlık, Milletvekilliği yapmış. Ekrem İmamoğlu ise, 1970 doğumlu Yüksek Lisans sahibi. Her ikisinin de yerel yönetim ve özel sektör tecrübesi var.

Aslında sıkletleri tutmuyor. Onun için Binalı Yıldırım, “Sizin sahada oynayalım” demiş olsa gerek.

Bana göre tempo düşüktü, heyecan yoktu. Halkın kafasındaki suali mukadderler sorulmadı, sorulmayınca da cevabı da verilmedi. Gerilim, karşılıklı suçlamalar olmadığı için tansiyon düşüktü. Tarafların tabanlarının bu işten tatmin olduklarını sanmıyorum. “Kim kârlı çıktı” bu işten derseniz, net bir şey söylemek kolay değil.. Taraftarlar kendileri için mutlu olacakları satırbaşları bulabilirler ama, kararsızlar için bu program bu çevrelerdeki insanlar için bir netlik kazandırmadı.

Sosyal Mediadaki ilk tepkilere bakarsak, moderatörün İmamoğlu’na yakın durduğu ve daha ilk baştan İmamoğlu’nun başkan olarak tanıtıldığını buna delil olarak gösteriyorlar. Hatta İmamoğlu’nun sorulara hemen hazır panolar üzerinden cevap vermesini sorular hakkında bilgi sahibi olduğu ve hazırlık yaptığı şeklinde yorumlayanlar da var. Binali Yıldırım’ın konuşma temposu oldukça düşük ama bu onun tabii hali. Binali Yıldırım’dan espri yapması bekleniyordu ama, o olmadı.

Ekranda karşılıklı suçlamalar, meydan okumalar pek olmadı ama, bundan sonra devam edecek mi göreceğiz. Yani programın açılışındaki hediyeleşme ve babalar günü kutlamaları kadar sempatik olmayacak sanırım.

Kıyafet, ses tonu, jest ve mimik rahatlık, esprili özgüven, kolay anlaşılır olmak, hedef kitlesi kimdi” sorularının herkese göre farklı cevabı var.

Programda konuşulan ve karşılıklı suçlamalara sebeb olan konular bundan sonra da kamuoyunda tartışılmaya devam edecek. “Oylar çalındı” dendi, Valilik skandalı, İBB serverinin kopyalanması, AA’nın seçim sonuçlarının yayını ile ilgili konularda herkes daha önceki açıklamalarını tekrarladılar.

Din, tarih, gelenek, siyasi düşünce” gibi felsefi konularla ilgili bir derinlik sözkonusu değildi. Daha çok daha geniş halk kitlelerine ulaşılmaya çalışılmış ve mayınlı alanlara girilmemişti..

Yani seçim cephesinde yeni bir durum yok, işler kaldığı yerden devam edecek.

Söylem olarak her iki taraf da “dini bir söylem”e ağırlık vermedi ama İmamoğlu tekraren “Kul Hakkı”ndan söz etti. İmamoğlu Suriyeliler konusunda bu defa ihtiyadlı ve ılımlı bir dil kullandı. 

Kul” kelimesini Binali Yıldırım’ın söylemesi farklı bir anlam taşımaz ama bir CHP’linin söylemesi farklı bir anlam taşır. CHP kafası belli. Onlara göre “Ümmet leşi” yere serilmiş; ‘ümmetten ulusa, kulluktan vatandaşlığa” geçilmiştir. Aynı şekilde “Cumhuriyet kulluktan vatandaşlığa geçiş demektir!” 31 Ekim 2018’de bir CHP sözcüsü TBMM’de yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet rejimi, kulluktan yurttaşlığa geçişin, yurttaşlık ilişkisinin hukuken temin edildiği bir rejimin adıdır” der ve CHP ile İyi Parti sıralarından alkışlanır!

İnternete, “Cumhuriyet ve Kulluk” yazı bakın kaç belge geliyor! 

İmamoğlu diye biri çıkıyor “KUL hakkı”ndan söz ediyor, Camide Kur’an-ı Kerim okuyor. Ateist olduğunu söyleyen teşkilat yöneticisi elini açıp dua ediyor.

Bu CHP’lilerde bir bereketsizlik var. Ne yapsalar ayaklarına dolanıyor. Bu Tv tartışması için üzerindeki anlaştıkları gün ezanın aslında döndürülmesinin yıldönümü. Biz mezarının başında o gün Menderes’i andık. Ezanın aslına döndürülmesi ile başlatılan süreç, sonunda Menderes’in idamına kadar gitti. Menderes ve arkadaşlarının idamı aslında bir bakıma, “kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla” kabilinden millete verilen bir gözdağı, tehdit, meydan okuma, kararlılık gösterisi idi.

Neyse, sürecin sonuna geldik. Bir hafta sonra seçim var. Dananın kuyruğu o gün kopacak. Bundan sonra neler yaşanacağını yaşayarak göreceğiz.

Son birkaç söz: Bu programla ilgili, benim gözlemlediğim kadarı ile her iki tarafın tabanı daha yüksek bir performans bekliyordu. Sosyal Mediadaki militan taraftarların söylemleri dışındaki kesimin ne modaratörden, ne de tarafların beklentilerinin karşılığını buldular. Her iki kesim de kendi adamlarının ezildiğini düşünmüyor. Kararsızlar açısından ise karar vermelerini sağlayacak bir netlik, açıklık, açık ara bir farklılık yok.

Taraflar birbirlerine yönelttikleri suçlamalara ilişkin tatmin edici bir cevap almadılar. İddialara yönelik isbatlar da karşı taraftakiler için tatmin edici bulunmadı. Partizanlar ise karşılıklı suçlamalarını ve meydan okumalarını sürdürdüler. Bu programın tartışma öncesi ve sonrası izleyicilerin kanaatinde bir değişikliğe sebeb olduğunu ya da zihnindeki suali mukadderlerin düne göre, izleyicilerin gözünde daha bir açıklık ve netlik kazandığını sanmıyorum. Bu benim gözlemim. Bu durumda, taraflar yollarına kaldıkları yerden devam edecekler. Bir hafta sonra tencere yuvarlanacak ve kapağını bulacak!. Sabır.. Görelim Mevlam neyler! Selâm ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  BİNALİ BEY'İN BU ADAMI KARŞISINA ALIP,NE İDİĞÜ BELİRSİZ BİR SUNUCU EŞLİĞİNDE PROĞRAMA ÇIKMASI O' NUN İÇİN BİR ZÜL İDİ..BUNU SIRF İSTANBUL HALKININ FAYDASINA OLUR DÜŞÜNCESİ İLE YAPTI.SUNUCUNUN ZEVZEKLİĞİ BENİ SİNİRE BOĞDU.SANKİ AZARLAR GİBİ ,KARŞISINDA ALALADE BİR İNSAN VARMIŞ GİBİ HİTAP ETMESİ BİZİM KİMYAMIZI BOZDU..BİNALİ BEYİ BU İKİ KAFADAR KARŞISINDAKİ SABIRLI DURUŞUNDAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM..
 • HaytaHayta1 ay önce
  Sanki biraz yükseğe oturup elinde bir sopa şu şöyle bu böyle yani kesin doğrular bende dir gibi bir yaklaşım yazısı her kesime uygun yada her kesime ayar verir kulak çeker edası
 • Ahmet koç Ahmet koç 1 ay önce
  Bırak kim ne dedi ile de yeni bir çözümsüzlükle vatandaşı oylamayı. Yolsuzluklardan vakıflardan bahsediyordun ya öyle devam et. Tam tamına karışmadı kafalar. Sana görev verenlere tekmil nasıl verecen.
 • Yalniz kurtYalniz kurt1 ay önce
  Basta moderator donuk suratli tarafli Ne bekliyordunuz.Millet isini bilir.Memlekete bu kadar buyuk hizmetleri olan Binali beyi tercih edecektir.
 • EmeklEmekl1 ay önce
  Bu soruların hazırlanmasına bile gerek yoktu sorular tv tartışma programlarında 1000 defa dinleyip milletin ezberlediği bilgilerdi bu sorulara cevap vermek bir elin parmaklarını saymak kadar kolaydı her iki tarafıda zorda bırakacak sorular değildi bu soruların kopyası bile olmaz ben şunu sorardım ilk başta sayın İmamoğlu şu avm-dükkanlar-evler -paralar nasıl kazanıldı yapıldı anlatın sayın Binali bey şu AB de 17 şirketinizi 20 üzerindeki gemi tankerleri-trustik yolcu geminiz-2 yatınızı Hollanda bankalarındaki milyon Euro ları nasıl yaptınız açıklayın millete / bu bilgiler basında defalarca her ikiniz için yayınlanmakta doğruluk payı nedir
 • Tevekkeli haklıymış BahçeliTevekkeli haklıymış Bahçeli1 ay önce
  Programdan önce Akkaya ile İmamoğlu yüz yüze bir otelde ayrıntılı görüşmüş. Görüntüler ortaya çıktı. Akkaya sadece4-5 dak B.Yıldırım ile telefonda görüşmüş. Bu şahısda, Allah için kellesini uzatan korkusuz doğruluk timsali İsmail den birşeyler tevarusetmiştir sanmıştık. Kendine programın adaleti emanet edilen zavallıya bak. Bu emanete ... ‘in ta kendisidir.
 • takiitakii1 ay önce
  ikiside başarısızikiside aynı neden aynı gitsinler londrayı bir görsünler gitsinler 1 hamburg u görsünler
 • TimurTimur1 ay önce
  Ekrem i. ise yeni alinmis bir satici gibi. Ise yeni alinan saticilara, ellerini, vücudunu nasil kullanacagi ögretilir, hangi kelimeleri tekrarlayacagi ögretilir, birde yalan söylemesi ögretilir. Yani, bir rol ögretilir ve o rolün disina cikamaz, cünkü tecrübesi yoktur. 25 yildir danisman olarak calisiyorum yurt disinda, bu konulari cok iyi bilirim. Kisi kendi Fikri olmadan kunustumu, terler, nefesi daralir, siritir ve cocuk gibi davranir, mesala benim süreme 3 Saniye ekle, 5 Saniye ekle gibi. Yalan söyler ve söyledigi yalanin farkindada olmaz, cünkü kafasinda ögretilen seyler oldugu icin, serbest düsünemez ve davranamaz. Mesela ben Istanbulu fazla tanimadigim halde, Yildirim karsisina ciksam, maci 1-0 kazanirim. Ekremin karsisina ciksam 10-0 kazanirim...Yani Istanbulu bilmedigim ve fazla tanimadigim halde. Kücükkaya Türkiyede TVci, ama Avrupada, 1 haftada kovulur. Türkiyedeki Orta Okulda katildigim yarismalar aklima geldi, ordada yönetici ögretmen, 2 dk. zaman verirdinde soruyu cevaplamak icin. Velhasil, sanki Kücükkaya ile Ekrem önceden karar almislar gibi gecti oturum. Birde benim dikkatimi ceken, Ekremin her soru icin elinde grafikler, tablolar olmasi. Bu sorulari bilmeden yapilamaz yani...Yazik 82 milyonluk bir ülkede Ekrem i. 15 milyonluk bir sehre BB adayi oluyor, yaptiklari ne, biraz insaat, biraz insaat. Neler yapacak, önce harac verecke yani sonra yine insaat, HDP onu kara kasi icin desteklemiyor. Bence Yildirim Ekremden en az 3 misli iyi, en azindan ne yaptigini biliyor...
 • DüsünCEDüsünCE1 ay önce
  Medine li fransiz, fransa da güzel yasiyorsun, issiz kalsan dahi, issizlik parasi aliyorsun, fransa hiristiyanlarin edepsiz yasadigi yer degil mi?Yaz günü fransizlar sokakta yari ciplak gezerler. Sen onlarla nasil beraber yasiyorsun.Disari da gezerken göz zinasi yapiyorsundur.O kadar müslüman isen ( medine de ölmek) müslüman ülkelerine neden gitmiyorsun?O kadar muhalefete, müslüman olmayanlara laf ediyorsun, ama onlarin icinde yasamaya devam ediyorsun.Bu Ne perhiz bu Ne lahana tursusu, Tabi fransa da ki yasam ve para özgürlügünü birakamiyorsun degil mi....Cakma müslüman...... Sen ancak kendini kandirirsin, baskalarini degil......
 • tayfuntayfun1 ay önce
  hocam yaşın erdi kemal e.yazarken konuşurken ahiret hedabı yapma vaktin geldi.bundan sonra allahu teala için yaz,konuş.
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  BÜYÜKLERİMİZİSTANBULUyalancılarateslimedemeyizbuyurmuşlar.... desenizekaldı ortada güzelim İSTANBUL.... YALANCI OLMAYANINASIL BULACAKLAR.....GÖRÜNÜRDE YOK.....ANCABAŞKANI DA İTHAL EDERLER HERALDE ....herşeyi ediyorlarda .....
 • birisibirisi1 ay önce
  zorlama tatsız tuzsuz heyecansız risk alınmadan yapılan bir oturumdu. herkes düello beklentisi içindeydi. moderatör de elini korkak tutunca olmasaydı da olurdu dedirten bir program yapıldı. didem hanım olsaydı bir renk katardı muhakkak. neyse temennim de buydu gerçekleşti memnunum sonuçtan.
 • Binali bey az ve öz..."basit" Ekrem çok ama boş konuştu !Binali bey az ve öz..."basit" Ekrem çok ama boş konuştu !1 ay önce
  "Sunucu 3 gün önce Chp nin adayı ve saz ekibiyle otelde buluşuyor....soruları birlikte hazırlıyorlar....Chp adayı odalara kapanıp soru ve cevapları ezberliyor.....sunuma geçiliyor....sunucu Chp adayı "basit" Ekrem e başkan diyor )))" tarafsız pardon herşeyini Chp nin hazırladığı bir işkenceden Binali bey bilgisi tecrübesi ve samimiyetiyle sorulara cevap verirken....."basit" Ekrem sorulan sorulara cevap vermek yerine ağlamayı yalanı iftirayı tercih etti....panik ve terlemesi ayrı cabası.....kısaca Binali bey AZ ve ÖZ konuştu...."basit" Ekrem ise ÇOK KONUŞTU ve BOŞ KONUŞTU.....adeta gevezelik sınırlarında dolaştı......
 • MisafirMisafir1 ay önce
  sıla diye biri burada yazıyordu. Lütfen devam etsin.
 • S.DUMLUS.DUMLU1 ay önce
  Sn. Dilipak adayların buluşması bütün Türkiye'yi ekran başına kilitledi. Ben adayların İstanbul'un sorunlarına hangi gözle baktıklarını, önceliklerinin neler olduğunu ve projelerini tartışacaklarını düşünüyordum. Ama ne oldu, iki tarafın basınındaki ucuz kalemlerin belirlediği gündem içinde, kısır çekişmelerle doldurulmuşbir talk showa dönüştü. Halbuki moderatörün ve konuşmacıların ana gündemi; deprem , ulaşım, çarpık yapılaşma ve rantın getirdiği geri dönülmezimar katliamı gibi temel konuların tesbiti venasıl çözüleceğinin tartışılması olmalıydı. Ben özellikle deprem konusuna dikkat çekmek isterim. Sn. Erhan Afyoncu'nun İstanbul Depremlerini anlattığı bir makalesinin Linkini veriyorum. ( www.sabah.com.tr/yazarlar/erhan-afyoncu/2018/09/23/tarih-boyunca-istanbul-buyuk-depremlerle-sarsildi )Makalede İstanbulda tarih boyunca ne kadar sık deprem olduğunu görebiliyoruz. Tarih tekerrürdür. Deprem Jeolojik bir gerçekliktir. İstanbulda geçmişde büyük depremler olmuştur ve gelecekte de olacaktır. O yıllarınİstanbulunda yapılaşmanın genellikle ahşap olması yangınlarda korkunç bir dezavantaj olmasına mukabil, depremlerde can kaybını azaltmıştır. Günümüzün İstanbulu nüfus olarak geçmişle mukayese edilmeyecek kadar artmıştır, yapılaşma beton ağırlıklıdır vedepremler daha yıkıcı olacaktır. Bu konuda herkesin özellikle Belediye Başkanlarının sorumluluğu çok büyüktür.Sn Dilipak sizi her zaman zevkle ve takdir ederek okurum. İnancı menfaatinden önce gelen ve dik durmasını bilen bir insan ve seviyeli kalemlerden birisiniz. Bu deprem konusunu ve alınması gerekli tedbirleri gündeminizde tutmanız temennisiyle bu kadim şehri ve ülkemizi Allah'a (c.c) emanet ediyorum. Selam ve saygılarımla.
 • ŞenolingŞenoling1 ay önce
  Tespitlerinize %100 katılıyorum bence çok güzel ve yalın bir yazı olmuş. Ben İmamoğlu taraftarıyım ancak programla ilgili çok haklısınız, iki taraf da zorlandığı soruları es geçti veya daha önce yaptıkları tatmin etmeyen açıklamaları yenilediler. Ama yine de Turkiyemiz için 2 rakibin canlı yayında birbirlerine hakaret etmeden sorunsuz tartışması bence güzel bir durum. Bu gergin ortamın artık bir an önce bitmesi gerekiyor
 • kalelikaleli1 ay önce
  sayın hoca bey sütunu doldurma gayretiniz iyi olmuş.tekrar ederek sütun tamamlanmış ve biz okuyuculara servis edilmiş.sizin bu yazınız da pek tutarlı ve de tatmin edici olmamış.benden söylemesi.dost acı söyler de.
 • engineerengineer1 ay önce
  abd yi batı yı terörist ilan edemiyorlar çün ki çok vede yeni borç ve kredi gözlüyorlar bu yüzden olsa gerek, üstelik ab ye girebilmek için yeni fasılların açılması için yalvaran ab bakanımız bile var, eski ab bakanı e.bağış haşa Bakara suresini makaraya alıyordu değilmi efendim.
 • EnginEngin1 ay önce
  Sayin Dilipak, AKP nin bir küresel güc projesi oldugunu en basta siz biliyorsunuz. Konjoktör sizi getirdi iktidar yapti. Onyillardir Istanbulun, Türkiyenin varliklarini yediniz, sattiniz.Binali Bey in ve AKP nin savunulacak tutulacak bir yeri kalmadi.Milletin gözünün icine bakarak nasilda konusabiliyorsunuz!? Bu kadar piskinlik e sahit olmadi bu millet bu zamana kadar.Günde iki kere dogrulari gösteren saat gibisiniz, affedersiniz.Allah Muhammet diye diye, her türlü yolsuzlugu yapmadilarmi? Elinizi, bir istisna yaparak vicdaniniza götürün, ne olur.Sultan Süleymana kalmadi, degilmi?
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Biz Müslümanız diyen ülkeler batıyı İsrail i ve ABD terörist ilan edin
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  İslam dünyası batının bunca entrika ve zulmune karşı, Müslüman olan ülkeler neden ABD yi batıyı ve İsraili terörist ilan edemiyor.hem zulum yapıyorlar hemde kendisine yalaka olmayanları terörist ilan ediyor.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  ABD Mısır daki Müslüman kardeşleri terörist ilan etmeye hazırlanıyormuş, yarın AKP Yİ terörist ilan ederse şaşırmamak lazım.
 • Namazda gözün yoksa arapça ezanda kulağın olmaz Namazda gözün yoksa arapça ezanda kulağın olmaz 1 ay önce
  F.G.,ne göre arapça ezan da füruattır. Türkçe Ezan. baş açma, terk-i Cuma ve gizli namaz, ima ile namaz, içkiye cevaz, mayo giymeye cevaz vs. de öyle.Tüm bunlar ipleri ele geçirmek için yapılan büyükamellermiş. Hatta FETÖ'cü bir paşa ahir ömründe namaz kılmasa da cennetlikmiş. Bunlar yoksa Şear-i İslam'dan geriye ne kalır arkadaşlar. Yusuf'u kuyuya atan kardeşlerine "Yusuf'u ortadan kaldırın sonra tekrar iyiler olursunuz" diyen şeytandan ne farkı var bu alçağın.
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 1 ay önce
  Tanrı onların dualarını dinleseydi, sürekli birbirlerinin aleyhine dua ettikleri için, insanların hepsi yok olurdu. / EpikurosKavramlara Takla Attırarak Hayatta Kalanlar.. Tencere dibin kara, seninki benden kara taşra kurnazlığının belirlediği seviye ve koşullarda namussuzun, namussuzu, namuslu olmaya davet etmesi yadırganmıyor. Ahlak ve amacın bir olması, anlayış ve adamların farklı olması mevcut durumun yaşatılması/devamını sağlar.......
 • Jx47r3 Elektro gcJx47r3 Elektro gc1 ay önce
  S.AMerhabalarTahminim yazınızın 1/3 ünü bile okumadım.Aklima neler gelmedi ki neler.Yanliş anımsamıyorsam Nixon veKeneddy nın karşılaşması düellosu.Orda Kenedy i halkın gözünde ķüçultmek için yapılan kamera oyunları şeytanliklar....Alakasız bir soruşturarak Kéneddy nın suratı bozulduğunda objektifti kadrajı ona yönetmenler vsvs....50/ 60 sene evvel böyleydi.Söz konusu küresel çete (bu tür durumların sebebi)gücunümisledi.Belki katsayı binlerle ifadelenebilir.Bunlar kazanmakta oldukları parayı, hep bin hatta 10 bin dolarlık banknotlar olsa ,şirketleri kazansa onlar saysa hiç durmadan ,tahminim yetiştiremez saymaya belli bir zaman diliminde...Yanı kazancı, saydığı parayı geçer.Karmaşık bir konudan asıl meseleyeyönelirsek.Ben iktidara ilk yıllarda oy vermişimdir.Daha sonra kullanmadım diyebilirdim.Boşa atmışımdır.Ozellikle 10 yıldır.Merhum Mısıroğlu nün ben ortaçağı yaşıyorum dediği durumdayım ekseriyet.Bu ilk akla gelen manada değil esasen.Başka bir anlamda.... Imamoğlu hakkındaki söylenenler doğru mu bilmem sosyal medyada söylenen çok şey var.Dogru öldüğü gözüyle bakarsak,onları tanıdıkça insanın iktidara meyledesi geliyor.(1950ler bir tarafa)...Yanı kötünun ıyisi....Her siyasetçi yalan söyler derler.Gercek yüzünü gizler derler.Fakat Imamoğlu bu konuda daha etkili gibime geliyor.Bu akıl hocalarının çok ötesinde fitratinda olan bir hal.Gozunden kaçıranlar cogunlukta olabilir.Kul hakkı demesi de eski bir taktik bayatlamış numara.Birilerine dini kullanıyorsunuz derken asıl kendi bunu yapıyor.Sayın genel başkanları konuşma sırasında jest ve mimiklerini birilerinin tarifi ile kullanıyor.Etkileme sanatı.....Işın garibi Imamoğlu da onu taklit ediyor genelde.Taklitin taklidi.Elbet her siyasinin hitab esnasında yardımcı perde ardı bir uzmana gereksinimi vardır.Yalniz bunlar tamamen teslim.Imamoğlu bir maske var diye düşünüyorum.Bunu bir analizci,araştırmacı,olarak değil başka bir nazala seziyorum.Anlatilmaz yaşanır demek ifade edermi bilmem. Geniş olanaklar dahilinde yazmadım anlam bütünlüğü olan,akışkan bir yorum olmadı diye düşünürken, hayırlısı veeselam
 • Melike->Sıla şiddetli kınamaMelike->Sıla şiddetli kınama1 ay önce
  Sıla rumuzlu yorumcuyu kınıyorum kesinlikle görüşlerine katılmıyorum tam kör CHP li git CHP nin medyasında yaz ikide bir burada tek taraflı görüşlerini sergileme !!!
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Samimi bir açılım her iki tarafta da yok , birbirlerinin gölgesinde politik süreç sürdürülmeye çalışılıyor . Kazanma uğruna bütün düşüncelerini , görüşlerini ve parti politika ve duruşunu geçici ve samimiyetsizceçöpe atmış bir chp ile laik kesimden de oy alma zorunda olan Ak partinin ne şiş yansın ne kebap kabilinden bir ara yol bulmuş kendine . Hırsızlık kul hakkı ve yolsuzluktan en son bahsedecek bir chp ile buna inandırılmış bir muhafazakar kesim var .Yolsuzluk , kul hakkı ve israf suçlamaları izafidir, mesnetsizdir , kişinin bakışına göre değişen bir olgudur . Ne kadar dürüst ve faydalı icraatler yapılırsa yapılsın yine birileri kaynak israfı , verimsizlik yaftası yapıştırır. Chp Akpartiden umduğunu bulamamış ve kinlenmiş kesime direkt hitap ederek kaynakların kendilerine aktarılacağı havası vermeye çalışsa da geçmiş tecrübelere bakıldığında bunun kuru bir laftan ibaret olduğu, kendine yakın bir tabanın dışındaherkesi görmezden gelerek yağma hasanın böreği gibi her yeri talan edecektir. Bunlara inanan saf kesimde büyük bir pişmanlıkla yaptıklarına üzüleceklerdir.
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI1 ay önce
  AK PARTİ NASIL AKP OLDU,NE OLDU BU PARTİDEKİ İNSANLARA?NEMİ OLDU PARA BOZDU ARKADAŞLARI,,MAKAM MEVKİ ARTIK ONLAR İÇİN SADECE GÜNDEM DE KALMANIN ARACI...AK PARTİ NASIL AKP OLDU DEMİŞTİK YA BAKIN KÜLTÜR BAKANINA ANLARSINIZ!EŞİ DOLARLAR LA YARI ÇIPLAKSELFİ YAPIYOR,TEPKİ GELİNCE YALAN SÖYLÜYOR.BAKAN BEY YUNANİSTAN ADALARININ HERGÜN REKLAMINI YAPIYOR NEYLE NASIL MI 'ETS'TUR İLE,KİMİN BU ETS TUR BENİM DEĞİL SAYIN BAKANIN...AK PARTİ ASLIN DA AKP LİŞMEYİ DE GEÇTİ;İMAMOĞLU GİBİ 4-5 KİŞİ DAHA ÇIKARSA CHP DE, AKP DE TAM CHP OLACAK.AKP NİN ZATEN İMAMOĞLU'NA KIZMALARINI EN BÜYÜK SEBEBİ DİNİ ARGÜMANLARI AYNI ONLAR GİBİ KULLANMASIDIR.DİN AKP NİN TEKELİNDE YA!ONLARDAN BAŞKA EKRAN KARŞISIN DA DUA EDEMEZ,KUR'AN OKUYAMAZ,KUL HAKKINDAN SÖZ EDEMEZ VS..DAHA DURUN AKP LİLER KADAR İLERİ GİTMEDİ SAYIN İMAMOĞLU.PEYGAMBER BÖBÜRLENDİ BİZ BÖBÜRLENMEDİK DEMEDİ,BİZE OY VERENİN CENNETİ GARANTİ DEMEDİ,BİZ ÇALSAK TAMİLLETİMİZ BİZE OY VERİR DEMEDİ,HAŞA ALLAH'IN BÜTÜN SIFATLARINI TAŞIYAN LİDER DENİLMEDİ,SEÇİM MEYDANLARINDA KUR'ANI KERİM SALLANMADI VS..SAHİ DİNİ KİM SÖMÜRÜYOR,KİM KENDİ ÇIKARI İÇİN KULLANIYOR..HEM ALLAH,KİTAP DE HEM KÜLTÜR BAKANI GİBİLERLE ...HANGİSİ DAHA TEHLİKALİ SİZCE...BİRİNİN NE OLDUĞUNU BİLİP ONA GÖRE POZİSYON ALIRSINIZ DA YA ÖBÜRÜNÜ NEREYE KOYACAĞIZ...BU SEÇİMLE KİMSE KUSURA BAKMASIN ÜLKENİN BİR YILINI DAHA YEDİLER...SIRF İSTANBULUN RANTINI KAYBETMEMEK,SALTANATLARINI DEVAM ETTİRMEK İÇİN..YAZIK HEMDE ÇOK YAZIK...ŞİMDİ OY İÇİN ATMADIKLARI TAKLA YOK!KÜRDİSTAN DEMEK,MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ YENİDEN GİYMEYE ÇALIŞMAK(GERÇİ ARTIK O GÖMLEK ONLARA DAR GELİR ÇOK ŞİŞMANLADILAR),MİLLİYETÇİLİĞİ KİMSEYE BIRAKMAMAK,DİNDARLIĞI KENDİ TEKELİNE ALMAK ,MAFYALIK YAPMAK,OY VERMEYENLERİ TERÖRİST İLAN ETMEK,KARŞI TARAFTAKİLERİ FETÖCÜ YAPMAK VS...ŞAŞIRDILAR ŞAŞIRDILAR NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR.BİNALİ BEY NİYE BU KADAR İSTEKSİZ,HEVESSİZ,DURAĞAN...ADAM 70 YAŞINA GELMİŞ ÜLKEDE C.BAŞKANLIĞI HARİÇ HER MAKAMA GELMİŞ SİZ ŞİMDİ DAMAT FERİTE BİLAL BEYE 'MÜDÜRLÜK YAPACAK AMCAM NASIL İSTEKSİZ OLMASIN!İSTANBUL DA ÇALIŞACAĞI İLÇE BLD.BAŞKANLARININ VEYA MECLİS ÜYELERİNİN HANGİSİNİ YADA KAÇINI BİNALİ BEY SEÇMİŞTİR BENCE HİÇ BİRİNİ!YENİ YETMELER BIRAKMIYOR BUNLARI ÖZELLİKLE DAMAT FERİT!SOYLU İLE DAMAT FERİTİN Kİ İKTİDAR MÜCADELESİ...BİZ DE BUNLARDAN HZ.ÖMER ADALETİ BEKLİYORUZ....
 • zekizeki1 ay önce
  Allahu Ekber denildiğinde Allah Büyüktür'e iman ettin de Hayatına çeki düzen verdin mi?Tanrı Uludur, Tanrı Uludur,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Belediye Başkanının Emri Ne İse O,Vali Karar Verir,Bakan Ne Derse O,Yalova Kaymakamı Emrediyor,7 Köyün Ağası Buyurdu,Kılıç Ali Sen Başımızdan Eksik Olma,Ahmet Ne Derse O Olacak,Ben Sizin Ekmeğinizi Veriyorum,,,,,çoğaltabilirizşimdi ezan sözü arabca ama,,,,mana yukarıdakilerden biri veya birkaçı??
 • Sucuklu YumurtaSucuklu Yumurta1 ay önce
  Bu arada FRANSA DAN yazan arkadaş Müslümanım diyorsan tanımadığın bir insana Züppe deme. İnsanları bu şekilde yargılamaya utanmalısın bence .
 • Sucuklu YumurtaSucuklu Yumurta1 ay önce
  Sayın Dilipak,Her ne kadar fikirlerimiz bazen farklı olsa bile sizi saygıyla ara sıra okumayı yararlı görüyorum. Ama bazen hâlâ dini siyasete alet eden yazılar yazmanızı yadırgıyor ve gazetenizin kindar yazarlarından bir tanesine yaklaştığınızı farkediyor ve üzülüyorum. Selamlar
 • YalansavarYalansavar1 ay önce
  Yalaoğulları adikomandit iftiharlaSunaaarrr..... Herif sorular hakkında duyum aldım diyor. Birkaç gün önce otelde buluşuluyor. Kendi veya sağkolu farketmiyor.
 • 1 ay önce
 • dedeslidedesli1 ay önce
  sakın bayat balık yeme...yesende bisey deme...kusarsın öz agzindan kafatasını..ne edep kalır, ne erdem..okyanus mürekkep, agaclar kalem...bedeni terkeder kıvrak kelimeler...geride kalan bakar meler...
 • JurnalJurnal1 ay önce
  SİYASET,SİYASET,CHP,CHP,SİYASET CHPKK!!!VARSA YOKSA HEP BU!yok mu bu VATAN'NIN başka sorunu?nerede SORUMLULAR,MUHAMMEDLER,MURSİLER,BİLTACİLER?BU TOPRAKLARDA NEZAMAN YEŞERECEK; FATİHLER,YAVUZLAR,SÜLEYMANLAR...??
 • ahmet koçakahmet koçak1 ay önce
  sıla yorumcu, müslümanlar chp yi sahiplenmeli demeden önce.chp sadece oy için değil bu halkın çoğunuluğunun müslüman olduğunu unutmayıp,özünde müslümanların değerlerini sahiplendiği,halkın inançlarına ters hareket,söz ve eylemlerden vazgeçtiğini yapacaklarıyla göstermedikçe dinde hassas olanlar chp ye yaklaşmaz yaklaşamaz.önce parti kendine çeki düzen verecek.ramazan ayında içki masalarındaki resimleri medyaya dağıtmakla bu işler olmaz.daha sayacak okadar zıt işler yapıyorlarki siz destek bekliyorsunuz.
 • AyşeAyşe1 ay önce
  Chpkk z alimdir zorbadir masonlarin partisi dir yalancı mazbatali ekremiproje dir onbeş temmuzda ki darbeci hainler in sandık darbesi dir nokta sayımız bellidir dilipak
 • TalhaTalha1 ay önce
  Fransadan Medine de ölmek isteyen! Madem gayri müslim iffetsiz hayasız rezil bir şekilde yaşıyor niye Fransa da yaşıyon? Gel İstanbul yada daha iyisi git arabistana Suud selman prensin memleketine , oooh, mis gibi babalar gibi yaşa
 • ayni 31ayni 311 ay önce
  Beyler bayanlar ne oluyor.Hani bu seçimDevlet buyüklerinin dediği gibi sadece "Istanbul Bekediye başkanlığı seçimiydi "Genel siyasete ve politika yapmaya gerek yok.Ak parti 2001 'in adaletci hukukcu vs. partisi olmadiğı gibi.Ce Ha Pe de artık 1945 lerin 1998 lerin dindar düşmani parti ler değilleedirler.Insanların fıirleri değişrikçe partilerin söylemleride proğramlarıda değişebilir.Lütfen istanbulu konuşalımSayın Binali beyin istanbula yapıldığını söylediği köprüler tüneller hava limanlari vs. bunlar merkezi hükümetin paralari ile yapılmış Devlet yatırımlarıdır.Rantı konuşalım beton istanbulu konuşalım benim gibi istanbulda yasamasamda.Istanbul Türkiyenin vitrinidir.Yoksa bu secim Büyüklerimizin dediģi gibi "İstanbulun konstatininiye olmasını isteyenlerle İslambol olmasını isteyenler arasinda gececek" bir savaş değildir.Lütfen hepimiz sağduyulu olalım.Bir oy için ülkeyi ateşe vermeyelim.
 • KaraKara1 ay önce
  Geçen seçim de ak parti ye oy vermedim çünkü adaletsizliklere haksizlik lara çok kizgindim hala da kizginim. Ama chp gelmesin diyeve binali yıldırımada guvendigim için binali beyi destekliyorum küskün arkadaslar evet ak parti ak mak değiliçindede bi sürü pislik var ama yinede chp gelmesin en azindan ak parti nin icinde azda olsaihlasli insanlar varen azindan dini değerlere cephe almiyor ama reise de çok kirginim artik adaletten uzaklasti hala nafakayi çozmedi hep tribunlere oynuyor kadinlari femisnistlestirecek isler yapti kademi ortada zaten bunlarmi dava kadini daha islamin hukumlerini bile kabul etmiyorlar ne yapalim yokluk iste ne bi erbakan var ne bi muhsin başkan var bu gun reis de artik tat vermiyor Ama demek ki biz buna layigiz ki Allah da bize bunu veriyor o yüzden den nefsimize uymayalim arkadaslar orda chp amblemini görmek hiçbirimizi mutlu etmez ak parti ye gelince bu kafa ile bi sonraki secimde reis meis kalmaz önce kendini düzeltmeli reis
 • Ahmet ÖzAhmet Öz1 ay önce
  Sorunlarla bunalıma sokulmuş ülkemizin sıradan bir belediye başkanlığına dair,adaylara modaratörün sorduğu sorular ve aldığı cevapların,ülke sorunlarına ne faydası olur?Havanda su dövüyor,zamanı boşa harcıyoruz.Hastalık belli,çare belli,imkanlarımız,çare üretebilecek azim ve kararlılıktayken,hala lak lak'la,kim,ne dedi,ile zaman harcıyoruz.Mesele memleket meselesi.Beka meselesi gibi yutturulan,sonradan zenginleşenlerin,nemalarından feragat edememe meselesidir.İsraf harcamalarından vaz geçememe meselesidir.Kef karfiyle Sayın Bahçeli Bekaaa! dedikçe sinir kat sayısını artırıyor.Seçilmiş belediye başkanını tekrar seçiyoruz.Sonuç belli.İmamoğlu tekrar kazanacak.Sonrasında tekrar çaldılar serenatı yapılacak.Biz bu koltukları bizden başkasına teslim etmeyiz anlayışı hakim.Hala Yıldırım-İmamoğlu karşılaşması konuşuluyor.Bunu bu kadar büyütmeyin.Hayatın gerçeklerini görün artık.
 • aliagaaliaga1 ay önce
  yav he he binali daha maus tutamıoyor, nereye nasıl geldiği belli, yaptım dedikllerini kimin cebinden kim yaptırmış o da belli
 • A.H.Ö.A.H.Ö.1 ay önce
  Sayın Dilipak ; Sayın Hayrettin Karaman hocanın, 13-14 Haziran 2019 tarihli yazıları hakkındaki görüşlerinizi sizin yazılarınızı takip eden birisi olarak merak ediyorum.
 • SılaSıla1 ay önce
  CHP yi neden o kadar ötekileştiriyorsunuz? Akp sizden, CHP karşı taraftan öyle mi? AKParti CHPden önce mi YOKSA sonra mı CEHENNEMe girecek?;Sn yazar; "Allah'ını ve peygamberini tanıyan herkes bizdendir" anlayışı hakim olmadıkça; insanların islamiyetten VE müslümanlık âhlâkından uzaklaşmaları devam edecektir. Ve size de bunun hesabı mutlaka sorulacaktır. Müslümanlar artık CHPyi de sahiplenmeli.inşallah. Kör ile yatan şaşı kalkar. Siz de A. KARAhasanoğluna giderek yakınlaşıyorsunuz.
 • AlperAlper1 ay önce
  Muhalefetde iken tv,lere çıkan siyasal İslamcılar,iktidar olunca bir kez olsun çıkmadılar, n eden?Çifte standart değil mi?Yoksa korkuyorlar mı?ülkenin geldiği nokta ortada,Kuranın bütün Yasakları eskiye göre daha fazla çiğnenmiş, i şte faiz vb.tek fark başörtüsü, bu muydu uğraşlarımız?
 • Gercekler Gercekler 1 ay önce
  İşsizlik 4.5 milyon olmuş ama gören göz duyan kulak yok...ama ahkam kesmeye mürekkep çok. .neden bizden olanlar var başta görme duyma yazma...sonrada bu güzel dinimizin adaletinden bilme ilme verdiği önemde .Neyse haydi sizlere bol bol güzel sofralar afiyet şeker bal olsun yarasın
 • AKINCIAKINCI1 ay önce
  KARARSIZLIK NEDİR TERAZİVARHAKVARADALETVARYILDIRIMINYAPTIKLARIMEYDANDA TECRÜBESİ MEYDANDAYAPILANNE KADARBÜYÜKPROJEVARSAHEPSİNDEALINTERİVE İMZASIVAR BAŞKAN OLDUĞUTAKDİRDE İSTANBULU DÜNYANINEN GÜZEL ŞEHİRLERİARASINA SOKACAĞINAİNANCIM TAMDIR. BENYAPILANA OYVERİRİM MASALLARADEĞİLYIDIRIMDİYORUZ
 • ben fransadana cevapben fransadana cevap1 ay önce
  gencliginde aldigin cannabis beyninde hasar birakmis fransada ikamet ediyor medinede ölmek istiyorsun turkiyeyi cok begeniyorsun iyide kardesim seni fransada silah zoruylami tutuyorlar gel memleketine islamiyeti doya doya yasa
 • sema emine aydınellisema emine aydınelli1 ay önce
  Sayın yazar, aklımızla alay mı ediyorsunuz. Dünya üzerindeki her canlı, her insan Allahın kuludur. Hangi dinden olursan ol, istersen ateist olbu gerçek değişmez. Ülkelerin yönetim şekli bu gerçeği değiştirmez.Cumhuriyet ilan oldu diye biz Allah ın kulu olmaktan çıkmadık, zaten çıkayım dersen çıkamazsın. Çıkılan bir şey varsa artık haşa Padişah ın kulu olmaktan çıkmaktır.Kul hakkı en büyük gerçek, affıhakkı yenen kişinin helalliği ile olacak bir haktır. Allah kul hakkını affetmez, Allah affeder diye inanarakkul hakkı yersen sonun çok acı olur. 6 Mayıs gecesi biz buyenen kul hakkını derinden ve acı ile hissettik.Bu duygunun CHP kafası ile filan ilgisi yoktur, bu vicdandır,insanın vicdanındadır Allah, ayrıca hepimize şah damarımızdan yakındır.
 • ValiVali1 ay önce
  Dilipak, hadi bunları kendi tarafından soykedin de, SENIN TARAFIN NE??
 • zekizeki1 ay önce
  abuu,,,hani yeni anayasayı yazacaktın??? hani yapısal reformlar ne oldu?? seçim sistemi?sende KOLAya kaçmışın,,,
 • Zekeriya GÖKÇE Zekeriya GÖKÇE 1 ay önce
  Yani chp dün inkar edendi bu gün ara bozucu, karışıklık çıkaran, bir dediği diğerini tutmayan bir yapıya mı büründü?
 • NihalNihal1 ay önce
  Tüm objektif izlenimime rağmen İmamoğlu rükuş takıntılı ve kültür seviyesi düşük şivesi bozuk birisiydi sanki kavgaya tartışmaya gelmiş bir sokak adamı gibiydi.Yani klas ağır karizmatik İstanbul şivesi konuşan biri değildi kısacası basit seviyesi düşük idi.Yaptıkları yanlışları kabul etmek yerine kılıfına uyduruyordu yani mert değildi yanlış yaptım demesini bilmiyordu.Programın akışını takıntılı bir şekilde sürekli tekrarlıyor ilerleyemiyordu bir sonraki sorular hep öncekilerin yansıması olarak devam ediyordu rezalet idi.Ama bütün rağmen benim subjektif görüşüme göre İmamoğlu kazanır çünkü bizim insanımızın çoğunluğu maalesef böyledir sabit fikirli ön yargılı terörist ruhlu(törer desteğini alan) nankör inançsız örneği Ankarada Mansur Yavaştır.Adam sahte senet ile açık ara önde prim yaptı örnekleri çoktur diğer büyük şehirlerde olduğu gibi...
 • Tanrı uludur (1941CHP) Allahüekber (1950DP)Tanrı uludur (1941CHP) Allahüekber (1950DP)1 ay önce
  Yıl 1950. Haziran ayı. Daha iktidar koltuğuna oturalı 1 ay bile olmamış. Halka verdiği sözü tutmak isteyen Başbakan Menderes Arapça Ezan hakkındaki kanunu hazırladı meclisten geçirip Cumhurbaşkanlığı’na gönderdi. Cumhurbaşkanı Bayar imzalamam dedi. Adnan Menderes istifayı bastı. Bayar mecbur kaldı kanunu onayladı.İstifa dilekçesini iade etti.Kanun resmi gazetede yayınlandı. “Tanrı uludur” gitti “Allahüekber” geldi. Millet hüngür hüngür ağlıyordu.
 • İhtilal meşru bir haktırİhtilal meşru bir haktır1 ay önce
  27 Mayıs 1960 kahpe darbesinden 1 ay önce 27 Nisan günü CHP genel başkanı İsmet İnönü: "Şartlar tamam olduğu zaman milletler için ihtilal meşru bir haktır." diyerek işareti çakmıştı. Yani? Ordu darbe yaparsa CHP itiraz etmeyecekti. 65 yıl sonra da “Ordu göreve” diye yazdılar çizdiler. 15 Temmuz’ yaşandıCHP darbeyi TV’den seyretti. CHP aynı CHP. Değişen birşey yok. Değişen Millet. Eski Türkiye yok. Millet hizmetkarını yedirmiyor. Yedirmez.
 • RabiaRabia1 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Allah'a ve Resulüne karşı savaş açanların ve yer yüzünde bozgunculuğa çaba harcayanların cezası, ancak öldürülmeleri, asılmaları ya da elleriyle ayaklarının çaprazca kesilmesi veya (o) yerden sürülmeleridir.Bu, onlar için dünyadaki aşağılanmadır, ahirette de onlar için büyük bir azab vardır.maide süresi 33.ayet.elhamdulillah.sayin Dilipak şu anda suleymancilar cemaati akın akın kabeye gidiyor ve tesbih ve zikirlerle Binali Yıldırım aleyhinde dua ediyorlar.devletin kadroları buyrun bunlardami.velilerini rab edinenler ayetini hatirlatiyorlar.elhamdulillah.sayin Dilipak moderatör sağlıklı düşünen biri değildi.Binali Yıldırım'ın gövde gösterisi yapması açısından iyi oldu bence de.suclularda cezalandirilirsa daha iyi olucak inşaallah.sayin Dilipak Mursi nin şehit olduğu nu biliyorsunuz dur.cemal Kaşıkçı gibi mübarek cesedini oldu bittiyle yok edilmesi ni istemiyoruz.Allah rahmet eylesin elfatiha.sizin araciliginizla zulümu bildirmek açısından yazımı faydalı görüyorum izninizle.cumhuriyet rejimi ve vatandaşlık veya yurttaşlık mi.yurttaslik fetö yuve israiliyati, Umut kelimesi ise israilyatin istiklal marşıni hatırlatıyor.dikkatinize.bunlar hep birbirlerinin izinden gidiyor.dunde demiştiniz Rum rumdur.ermeni Ermeni'dir gibi.hasbinallahu ve nimel vekil diyoruz.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun.hasbinallahu ve nimel vekil Allah razı olsun sizden amiin
 • Mehmet demirMehmet demir1 ay önce
  Hocam elinize sağlık.
 • Hüsnü HüseyinHüsnü Hüseyin1 ay önce
  Sn. Kalemşörlerimiz, kültürel ve siyasal hayatımıza mal olmuş sizlerden, okur olarak beklentimiz sadece kisiselliğe ve faydaya odaklı yazı yazmanızspot bir yönetim sergilemeniz değildir. Toplumu aydınlatarak bireysellikten kurtaracak yazılar yazmanız ve onun refah seviyesini yükselterek halk ve biz olma bilincine erdirecek ve kalıcı bir yönetsel gelenek inşa edecek idari bir esas oluşturmanizdir. Kim kazanırsa kazansın, biz kaybedeceğiz. Program hakkındaki değerlendirmenize katılıyorum!
 • OlurOlur1 ay önce
  Kulluktan bahis başka bir kul olan padişahın kulluğu olduğunu sizde çok iyi biliyorsunuz.
 • ArifcikArifcik1 ay önce
  Muhammed Mursi'nin ruhu şâd olsun, mekânı cennet olsun... Sayın yazar bu konuda eksik olduğunu düşündüğüm bir noktayı hatırlatmak istiyorum... Ak parti ve Chp birbirine ideolojik olarak zıt gözüken partiler olmasına rağmen 19 yıl aradan sonra bir masa etrafında kendi görüşlerini dile getirerek biz vatandaşları yüreklendirmişlerdir. Ziya paşa nın dediği gibi tesadümü efkârdan barika-i hakikat tecelli eder... Fikirler ve projeler tartışılmalı ve olabildiğince cesur olunmalı... Seçim için programı yorumladığımızda Ekrem Bey Mağduriyet algısını kul hakkıyla betimledi ve kim çaldı sorusuyla Binali Beye gol attı... Reis bunu hissetti ki Cihannüma kadim dostlar toplantısında defanstan çıkarak taarruza geçti...Bence Reisin konuşması safları sıklaştırıyor havası verse de Binali Beyi gölgeliyor... Binali Beyin kendisini özgün ve özgür bir şekilde ifade etmesini engellediğini düşündürtüyor. Sizce nasıl?
 • fetonun ozetifetonun ozeti1 ay önce
  Hal hareket davranis uslup tarziyla, yalan, carpitma, riyakarlik, hirsizli, her yonuyleA'dan Z'ye Ekrem imamoglu: Feto'nun bir ozetidir. oz feto'cudur.
 • olamaz, kabul edilemezolamaz, kabul edilemez1 ay önce
  AKP akil tutulmasi mi yasiyor yoksa Feto istilasi mi? 17 yildir goz onunde olan ve yaptiklariyla sadece Turkiye degil butun dunyada bilinen sayinBinali Yildirim'in, kim oldugu mechul birisiyle ekrana cikip onu mesrulastirmasi, onun/e.imamoglu reklamini yapmasi, onu butun Turkiyeye tanitmasi hangi akil, iradenin urunudur? Boyle bir sacmalik, geri zekalilik olabilir mi? Bu gidis nereye?
 • ŞEFİKŞEFİK1 ay önce
  Abdurrahman bey bu iş bitmiş, internette aratıyorsunuz Binali reklamı çıkıyor. Pes bu kadar ezik olunmaz.
 • Ben Fransadan (Medine'deölmek isteyen)Ben Fransadan (Medine'deölmek isteyen)1 ay önce
  Sayın Dilipak kardeşim, Binali Yıldırım ile İmansızınoğlu'nu tanıtırken, biri müslüman ehli sünnet, diğeri ateist din düşmanı demeye unutmuşsun. Aile fotoraf karesi çok anlamlı, tek başına bu fororaf herşeyi anlatıyor. İmansızınoğlu'nun çocuğu'da tam bir zü'ppe, tabiri caizse. Ey müslüman kardeşim, kafanı çalıştır, beyinsiz olma, beyinsiz olmak müslümana yakışmaz, oyunu isabetli kullan, yoksa zararını yine sen çekersin. Gayri müslim, iffetsiz hayasız çirkin rezillik dolu bir hayat yaşar, onun tabiatı böyle bir abes hayatı götürür ama sen ey müslüman, sen iffetsiz hayasız şere-fsiz bir hayat yaşayamazsın, senin fıtrarın bunu kaldırmaz, sana ağır gelir böyle bir hayat. Bu yüzden, ey müslüman, akıllı ol, oylarını isabetli kullan, nefsine yenik düşüpte onun bunun oğluna oylarını kaptırma. Selametle

Günün Özeti