Karamsarlık yok!

29 Temmuz 2019 Pazartesi

Tamam olumsuz bazı gelişmeler var. Ya da beklentiler hemen gerçekleşmiyor. Sabır! Havada kara bulutlar dolaşıyor. Tamam. Gelecek günler, geçen günleri de aratabilir. Ama sonuçta bizi gören, duyan bilen, hüküm sahibi bir Allah var. O zaman gam, ye’s yok! Hayır ve şer Allah’ın iradesi içindedir. Bu bir imtihandır. Tekrar tekrar yazdım. Yine yazacağım. Allah (cc) bizi mallarımız, canlarımız, sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak kimi zaman eksilterek imtihan edecektir. Allah servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında evirip çevirecektir. Her topluluk layık olduğu gibi idare olunacaktır. Biz kendi hakkımızdaki hükmü değiştirmedikçe Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecektir.

Biz Allah’ın rızasının tecellisinin vesilesi olalım. Allah (cc) bir şeyin olmasını murat ederse, onun vesilesini de halk eder. O, “ol” der ve o şey olur! Hani biz, “ne varlığa sevinecek ne yokluğa yerinecektik”. Hem değil mi ki, “bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde Allah hayır murat etmiş olabilirdi. Biz bilmezdik, Allah bilirdi!” Bazan bunu unutuyoruz sanki.

Ne çabuk umutlanıyoruz, ayağımız yerden kesiliyor, geçmişin başarıları ile övünüyor ve gelecek için vaadlerde bulunuyorduk. Sanki “göklerin hazinelerinin anahtarı bizim ellerimizde”ydi! Böyle bir güce peygamberler dahi sahip değil. Kadere, rızga, ecele hükmeden Allah ezelin ve ebedin tek sahibidir. Doğu da batı da O’nundur. Zahir de batın da O’nun iradesi içindedir.

Ne çabuk umutsuzluğa düşüyoruz, uykularımız kaçıyor, panikliyoruz.

Size birkaç sır vereyim: Herkes yaptığının karşılığını bulacaktır. Zerre-i miktar kadar iyilik ya da kötülük yaptıysa onun da bir karşılığı var. Bütün bir toplum, ülke halkı helak olsa siz kurtulabilirsiniz, eğer Allah’ın ipine tutunuyorsanız, yüzünüz Hakk’a dönükse. Mahzun olmayacaksınız, eğer Allah sizinle ise. Biliyorsunuz Allah, cahil, zalim, müfsit, kafir ve münafıklara yardım etmeyecek.

Allah’ın indinde makamınızın ne olduğunu merak ediyorsanız, sizi neyle meşgul ettiğine bakın.

Yine unutmayın, karanlığın en koyu anı, aydınlığa en yakın olduğu zamandır.

Bu iş bitti” demeyin, son ana kadar her şey mümkün. Daha önce Hz. Yunus’tan söz etmiştim. Taif Halkından, Hz. Hamza’yı şehid eden Vahşi’den ve Hz. Ömer’in Hz. Peygamberi öldürmeye giderken, son anda nasıl iman ettiğini de yazmıştım. Çaresiz değilsiniz! Umudsuzluk, karamsarlık haram’dır. Kuyu’daki Yusuf’u Mısır’a sultan eden Allah sizi yeryüzünün varisi kılmak istiyor.

Talut - Calud olayını hatırlayın. Yardımı yalnız Allah’tan isteyin.. Kimse “Tanrıyı kıyamete zorlayamayacağı”(!) gibi, kimse Allah’ı iktidara da zorlayamaz. Din ve devlet büyüklerinizi İlah ve Rab edinmeyin, onların sizin kaderinizi, rızgınızı değiştirip, ecelinizi geciktireceğini zannediyorsanız, Amentüye inancınızı gözden geçirin. Biz ancak Allah’ın rızasının tecellisi olmak için nefsimizi buna hazırlarız. Yeryüzünde bu anlamda Hakk’ın ve halkın gören gözü, işiten kulağı, tutan eli, haykıran sesi oluruz, mecazi anlamda! “Allah’ın yeryüzündeki halifesi” olmak da bu anlamdadır.

Havf ile reca arasında bir yerde duracağız. Sabırlı olacağız. İstişare ve şûra yapacağız. Sel gider kum kalır. Fasıklar bir haber getirdiğinde hemen inanmayacağız. Takım tutar gibi taraf tutmayacağız. Sözü dinleyip, işe bakıp doğrusuna tabi olacak, yanlışına karşı çıkacağız. Bir topluluğa olan öfkemiz, bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmeyecek.

Acele etmeyelim, bu kriz biraz uzun sürebilir. Daha da derinleşip, yayılabilir. Çok geç kaldık ve hâlâ da kötü gidiş devam ediyor. Bu sadece Müslümanlar ya da Türkiye sorunu değil. Bölge ve dünya sorunu olarak farklı bir derinliğe sahip. Eğer bu gelişmeleri doğru okur ve çözüm üretebilirsek, bu musibet bin nasihattan daha faydalı bir sonuç doğurabilir.

Babacan’ın çevresindekiler “İslamcılar”ı bir havuzda tutup daha liberal bir program, kadro ve teşkilat örgütledikten sonra “İslamcılar”ı (Kendileri öyle diyor) bir renk ve çeşni olarak bu fotoğrafta bir yere yerleştirmek istiyorlar. Daha liberal, daha seküler, ANAPvari bir parti düşünüyorlar sanki. Yani İslamcı dedikleri isimler merkezde değil, kompartmanize edilip bir köşeye yamanacak.

Tabii bu “İslamcı” dedikleri çevreler de bir alem. Birçok cemaat yapısı var. Bu yapı içinde de bazı cemaat unsurları yer alacak. Gönüllü olarak bu “çeşni” rolüne razı çevreler de var.

Bu senaryoyu özümseyen “ılımlı Müslümanlarımız” da var artık. İçimizden birilerini hemen “Hain” ilan etmek yerine, hepimiz birbirimizi yola getirmeden önce keşke kendi nefsimizi bir yola getirsek. Görünen o ki, FETÖ örgütsel olarak zayıflatılsa da misyon olarak varlığını başka etiketler altında daha da güçlenerek sürdürüyor. Aynı akıl yeni “hikayeler yazmaya” devam ediyor.

Biz adil şahidler olalım. Hakkı söyleyelim, sözü dinleyelim, işe bakalım, doğrusuna destek verelim, yanlışına karşı çıkalım. İnsanları Hakk’a adalete çağıralım. Sabırlı olalım, zalimlerden olmayalım ve onlardan uzak duralım. Bizimle dünya mal ve makamı üzerinden siyasi pazarlık yapmaya kalkanlara itibar etmeyelim. İşin ehline verilmesine dikkat edelim inşallah!

Eee, herkes içindeki kurdu döksün. Şeytanları ile kapalı kapılar arkasından fısıldaşmaya devam etsinler. Şeytan’a yine çok iş düşüyor, yine Şeytan bugünlerde fazla mesai yapacak. Kim ne yapacaksa yapsın ellerinden geleni arkalarına koymasınlar. Hafız olan Allah’ın koruması altında olanlara, yani Allah’ın muttaki kullarına hiç kimse zarar veremez. O zaman ne gam! 

Bakın birileri sadece Türkiye’yi değil, Müslümanları da yeniden dizayn etme hesabı içindeler. BOP, BÇG ya da FETÖ‘yü tezgahlayan Şeytani üst akıl iddiasından vazgeçmedi. Öyle kolay kolay vazgeçmeyecektir de. Şeytan gibi, onlar da inatçıdır!

Aramızda bu üst aklın oltaya taktığı yeme atlayan ne kadar çok adam varmış. Babacan etrafına toplanan bu kadar çok “yamyam profil”le nasıl baş edecek onu da merak ediyorum. Onların da arkası güçlü ha. Hem dışarıdan, hem içeriden destek veriyorlar. Şeytan tüyü var bu adamlar da. Loca da destekliyor “The Ciamate” Cemaatler de. Sağ da destekliyor sol da. “Beşli çete” gibi bir destekçi topluluğu var bunların ardında. Media, sermaye, siyaset, bürokrasi… yok yok. Hani şu “TİSK” ile “DİSK”i bir araya getiren o malum “üst akıl”. Hani şu “Ilımlı İslam” ile birlikte DAEŞ benzeri Radikal İslamı, “Kalkancı tarikatını” örgütleyen, BOP, BÇG, FETÖ’yü dizayn eden üst akıl. “Bizim” vakıfları, dernekleri (!) kendi aile ve kadın senaryosu için kullanmaya kalkan, Yabancı metotlarını marka olarak bizimkilerin alnına çakan akıl! İlle de mektebin adı “Saint Benoit” ya da “Saint Joseph” olması gerekmiyor. “Şeytan damarlarımızda dolaşıyor” anlayacağınız. Nefsimize taht kurup oturan ve bizden asla vazgeçmek istemeyen, lanetli, kibir küpü, bizi dünyaya bağlamaya çalışan birileri var içimizde. O zaman ağzımızın tadını kaçıran ölümü sıkça analım!

Bütün bu yaşananlar birer imtihan. Birileri nasıl cennete gidecek birileri nasıl cehenneme gidecek!

İman edenler, iyi işler yapanlar, sabredenler ve sabrı tavsiye edenler müstesna herkes hüsrandadır.

Mal da, mülk de, makam da yalan. Birileri gelir oyalanır gider, yarın bir başkası gelir. O da gider. Hayat böyle. Tek gerçek var, o da imtihan olduğumuz gerçeği. Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Emrullah aktasEmrullah aktas1 ay önce
  Allah dan zaten ümit kesilmez yazarlardan insanlardan bir boyle bir öyle olanlardan umitsizisolduk
 • Avni aladağ Avni aladağ 1 ay önce
  Allah nurunu tamamamlayacak elbet.ama bunu islamcı gruplarla değil.onlar elde ettikleri imkanları suistimal ettiler.islamcı gruplara kıyamete kadar güç ve iktidar yok.Allah'ü alem
 • Aliaddin ÖZİŞAliaddin ÖZİŞ1 ay önce
  ... her yazınızda " ALLAH" diyorsunuz. "Hayır ve Şer Allah'tandır" . Doğru ! Ama ,hayır ve şer'ri yaratan Allahtır. İnsanın başına belâyı Allah vermez. Kâinata koyduğu kanunlar ( tabiat kanunları) na uyanlar, ve uymayanlar vardır. Uyanlar,hayır kazanır ( cennet yolunda adım atmış olurlar) ,uymayanların başına "şer" yani belâ gelir.
 • HarunHarun1 ay önce
  Allah razı olsun. Ramazan ayında hayır işlemek için 5 veya 10 tl lik sms le afrikalılara yardim edeni ihraç eden 5 günlük askere müebbet isteyen zihniyetin arkasında kimler var.Feto üzerinden müslüman muhafazakar ve eğitimli kesim neden budandi. Lütfen bunları da yazın 3 yıldır biz işin içinden cikamadik
 • Ayla akanAyla akan1 ay önce
  Allah razi olsun hatirlattiginiz icin
 • Değişim için geç mi kalındı? Değişim için geç mi kalındı? 1 ay önce
  Bir an önce değişim dönüşüm ne yapılacaksa yapın Kardeşim . İlla birilerinin parti kurmasını mı bekliyorsunuz .zaten kopmalar kırılmalar had safhada . Liyakatli , dürüst Çalışkan insanlar bir yerlere gitme eğilimine Girmeye başladı . Uyanın artık .17 yullık emekler heba olmadan toparlanan artık ...
 • AkifAkif1 ay önce
  On yedisene dahamı versin millet.hergün bir pislik çıkıyor el insaf.
 • Nevzat Nevzat 1 ay önce
  Allah bizim tercihlerimize bakıp ona göre yaratır mühüm olan doğru tercihtir.
 • emekemek1 ay önce
  bu ülkede ALKOL ve SİGARAdanvergi gelirlerinin%18,5 karşılanıyorsa ne hikmetse KUMAR bu memlekette sadece AT YARIŞLARINDAİNGİLİZ ABD FRANSA G.AFRİKA koşularıda dahil İDDA- ON NUMARA -KAZI KAZAN-SÜPER LOTO-SAYISALMİLLİ PİYANGO ve bunlardan günde tahmini 15-20 milyonluk kumar oynanıp bu kumar oyunlarında da%kaç acab a vergi alınmaktadır demekki aşağı yukarı vergi gelirlerimizin %40 yakını haram olan içki sigara ve talih oyunlarından ve cezalardan gelmektedir geri kalan büyük bölümü çalışanlardan kesilen vergiler işyerleri vede şirket kazanç gelirleri ve en büyüğü ise elektrik su d.gaz faturalarından alınan vergiler dışındaki her faturaya %40 yansayan dağıtım bedellerinden oluşmakta demekki katma değer mal satışlarımız %-2-3 lerde
 • Nevzat Nevzat 1 ay önce
  Yazdıkların bir biriyle çok çelişkili. Kader inancına sahipsen hiç bir şey yapmana gerek yok hiç bir terçihte bulunmana gerek yok. Zaten sana Allah tarafından yazılan rolü oynuyorsun. Birde biz Allahın kullarıyız halıfesi değil Allah izne çıkıyor veya Allah lığı bırakaçak onun yerine bizmi bakaçağızki (haşa) halifesi olalım
 • Mesaj Mesaj 1 ay önce
  Milletin verdiği mesaj okunmalı , gereği yapılmalı ve REİS güçlü bir şekilde yoluna devam etmeli . Ülkemizin başka da bir şansı yok .Allah doğru kararlar almayı , doğru adamları doğru yerlere getirmeyi nasip etsin inşaallah ...
 • Suçlu Sadece Siyasetçi mi???Suçlu Sadece Siyasetçi mi???1 ay önce
  Seçimlerde başarısızlığı sadecesiyasetçilere yüklemek çok yanlış olmaz mı? Siyasetçilerden çok daha dazla bürokrasinin etkisi yol mu? Sahi seçim kaybeden il ve içlerde hangi bürokratlar hangi müdürler görevden alındı . Bunları da mo Cumhurbaşkanı düşünecek . Sahi vekiller ilçe ve illerine neden sahip çıkmıyorlar .Hani liyakat , ehliyet , sadakat , çalışkanlık esas olacaktı . Lafla peynir gemisi yürümüyor .bunl
 • kıral adem kıral adem 1 ay önce
  o bahçeli sizide bitirecek çok ahh aldınız ne yaparsanız yapın ne önlem alırsanız alın cenabı allah var garibanların çocuklarını yakın kendinize gelince allahımmilletim affetsinhadiyozlaşmış lar affettiallah ne olacako halledilmezkio adaletli o görür duyarhadi millet kandirildi o allah kandirilirmi
 • adem kıral adem kıral 1 ay önce
  yunus 16 rumuzlu yorumcubeni yeni parti ilgilendirmiyorulkucuyum bahçeli akepeyi bitirecekbulunduğu yeri yok ediyor fetoye gelince tayibe kadar boy boyresimlermilletvekillerinin hepsinin boy boy resimleri sınav soruları çalınıyor deyincereisiniz bile yemin billah böyle şey yok demiştison budur allahım ve milletim affetsinsiz neye tapıyorsunuz bilmiyorumama ben kelimei şahadete davet ediyorumonun adaletine hepiniz düşeceksinizadalet bakalım bağımsız yargı gelincebu devranbitecek allahın adaletiçok ahhh aldınız öyle masumlar yandikigerçekkıriptolarakepenin çoğu
 • Ankara Ankara 1 ay önce
  Sahi Ankara’da seçim kaybedilen ilçelerde kim bedel ödedi .!!!!!!Maşallah bürokratlar il müdürleri , ilçe müdürleri , teşkilatlar sapasağlam yerlerinde . Alkışlamak lazım .
 • BÜROKRASİ Ve Siyaset ...BÜROKRASİ Ve Siyaset ...1 ay önce
  Bürokraside devrim niteliğinde radikal değişimler acilen yapılmalıdır . Sahi Ankara ve İstanbul’da seçim kaybedildi . Ne hikmetse bu illerde siyasetin değirmenine su taşımayan FETÖ nüm güçlü olduğu zamanlarda müdürlük yapanlar nu dönem dede Ankara ve İstanbul’da il müdürlüğü ve ilçe müdürlüğü yapabiliyorlar ve bunlar seçim kaybedilmesine rağmen Ankara’da çok daha güçlendiler .Sahi Ankara ve İstanbul vekilleri neden bürokrasiyi ve atamaları ve bu adamları uzaktan izlemeye devam ediyor . Vatandaş faturayı siyasetçilere vekillere kesiyor ama bürokratlar gücüne güç katıyor . Sahi Ak parti böyle mi toparlanacaktı .. Traji komik işler ...
 • Neyi Bekliyorsunuz????? Neyi Bekliyorsunuz?????1 ay önce
  Sahi seçimler bitti. Halkın verdiği mesajın gereğini yapmak için ne bekleniyor . Galiba gün geçtikçe kan kaybetmesi , millette yeni arayışlar oluşması , Al partiden iyice umutların kesilmesi mi bekleniyor .Yoksa Siyaset ve bürokrasi için doğru ve dürüst liyakatli sadakatli Çalışkan insanlarbulmakta mı zorlanılıyor .her ne yapılacaksa bir an önce yapılmalıdır , yoksa yeni oluşumlar Çalışkan , liyakatli insanlara kanca atmakla uğraşıyor ...
 • bursabursa1 ay önce
  SAYIN DİLİPAK İKTİDARDA AKPATİ VAR AMA KAMUDA VE BÜROKRASİDE AKPARTİ DIŞINDAKİ BÜTÜN PARTİLERİN SÖZÜ GEÇİYOT BUDA AKPARTİYİ VE REİSİ ZORA SOKUYOR BAŞTA BURSA
 • Şanlıurfa Şanlıurfa 1 ay önce
  Doğru söylüyorsun hocam önce nefsimizi hesaba çekmeklazım binlerce dönüm arazi ekib bicip Zekat Vermek yok hergün arazi veya tavuk için veya cadede yanbaktın cinayet olay işleniyor
 • engineerengineer1 ay önce
  istanbul sözleşmesini imzalayanlar, kademciler , ayşe böhürler, ab uyum yasaları adı altında i...bne yasalarını Müslümana dayayanlar, bir kereden birşey olmaz diyenler, gdo lu prini millete yedirenler, zinayı suç olmaktan çıkaranlar, 14 asır evvelki hükümleri güncellemeye kalkanlar, mısıra laikliği tavsiye edenler,domuzu kasaplık hayvan yapanlar,Ahkamı İlahiye yerine ab nin yumuşak yasalarını koyanlar,meb adı,altında okullarda evrim ve devrimi okutanlar, bir de faiz dünya gerçeğidir diyenler, onlarda cezalarını çekecekler değil mi?
 • Akif Akif 1 ay önce
  hocam, düşündürücü,akılcı, gerçek,,,,,önemli olan gerçeklerin yanında,korkusuz bir şekilde yer almak
 • YörükYörük1 ay önce
  Sayın Dilipak, peki mevcut ortamda bu kadar olumsuzluk varsa, yeni kurulacak partiye bu kadar destek varsa; AK Partinin bunlara karşı direnebilmek için katıksız, safkan, amasız bir adaletten ve Allah'ın yardımından başka çaresi var mı? Fakat AK Parti bu yönde hiçbir ışık vermiyor. Bizleri dalkavuklara, AKEPElilere, üçkağıtçılara, fetöcü eskilerine oyuncak etmeye devam ediyor. Torpili ve haksızlığı iyice yaygınlaştırıyor. Ecevit DMS (şimdiki KPSS) sınavını başlattığında toplumda bir rahatlama olmuştu. Neden? Çünkü birşeyler daha adil olacaktı, toplumun çoğu adalet istiyordu. Bu toplum hala adalet istiyor ama AK Parti bu sınavı neredeyse ortadan kaldırdı, mülakatsız birşey olmuyor. Önce taşeronluğu yaygınlaştırdı, bütün torpil, vekil ofislerinde ve teşkilatlarda döndü sonra onların hepsine kadro verdi. Milyonlarca kişinin hakkına girildi. Alnının teriyle çalışıp sınava girenler ise soru çalındığı için mağdur oldu. Mağduriyeti gidermek için en ufak bir adım atan yok. Sayın Dilipak, siz bile bu konuda yazmaya çekiniyorsunuz sanırım. Çok garip; bir solcu Hak yerine gelsin diye sınav sistemini getirdi, bir dindar ise o sınavı neredeyse lağvedip sitemi torpil cennetine çevirdi. Evet sabrı gösteririz, cefayıda çekeriz, sonuç almamıza da gerek yok; fakat en azından iyi yönde niyet görmemiz lazım, biz iyi yönde bir niyet göremiyoruz.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Malesef mümin olarak geçinen bizlerin zır cehaleti ve masonik siyonist derin gücün kurnazlığı ve hileleri yüzünden onların maskarası olmuşuz . Eğer mümin feraseti ile tarihi düzgün analiz edebiliyilor isek Fetö denilen zillet harekatı nın topraklarımızda temellerinin tanzimat döneminde atıldığını ve onlarin çıkarlararına hizmet eden liberalizm merkezli bozuk düzenin borsası ile, merkez bankası ile, egitim sistemi ve sapkin aile politikaları ile cumhuriyet döneminde kurulduğunu idrak edebilme ferasetine sahip olmalıyız. Fetö sadece siyonist ve masonik derin gücün kamufle olduğu bir isim. Bu iblisin yeryüzündeki varisleri masonik derin güçler sapkınlığı ve bozgunculuğu yeryüzünde yayabilmek ve toplumları ifsad edebilmek için binbir suret'ten binbir kılığa bürünerek karşımıza kimi zaman ittihat ve terrakkici olarak, kimi zaman liberal islamci, kimi zaman liberal ulusalcı, kimi zaman cia destekli liberal milliyetçi ve liberal sosyalist olarak karşımıza proje olarak sunulmaktalar ve malesef bizde yutmaktayız. Halbuki bu müfsidler yerlerin ve göklerin nizamını belirleyen yegane kudret sahibi olan yüce rabbimizin çizdiği sınırdan bizi saptırarak bizlerin haddimizi aşmamızı ve bizi dünyevi menfatlere daldırarak yaradılış gayemizden sapmamız için üstün çaba gösteren bozguncuncularin ta kendileri. Rabbimiz bizden bu sapkınlardan yüz çevirmemizi ve sadece ona tevekkül etmemizi ve onun Tevhid nızamına tabi olmamızı istiyor. Rabbimizin vadi henüz dolmadı, zira rabbimiz kerim kitabi Kur'anda isra suresinde vadinde söyle zikr ediyor" israiloğulların sapkın olanları yeryüzünde 2 defa bozgunculuk ve azgınlık cıkartacakları ve fesadı yayacakları ve bunun üzerine Allah tarafindan ikinci kez gazaba ugrayacakları vad edilmekte". Nitekim ilk defa bozguna uğratıldılar ve ikinci defa bozguna urgarayacaklarina dahil bir delildir.
 • alperalper1 ay önce
  iktidara geldiginde zinayı faizi yasaklayacak,genelevleri,meyhaneleri,kumarhaneleri,kapatacak ,her alanda adaleti saglayacak, şeriati savunan bir parti istiyoruzlaik demokratik partiler aslamuslumanların destekledigi partiler olamaz.bu tiyatro artık bitmeli.
 • Mehmet rizeliMehmet rizeli1 ay önce
  Allah aşkına bu yorumları bırak bütün yanlışları yapanları savun yeni bi oluşum olunca kapıları kapa onların desteklerini söyle ama iktidar partisinin kimler tarafından desteklendiğini ve iktidara nasıl getirildiğini gizle söylesene sen bopun neresindesin yazılarında hak deyip hak olmayanı savunmana şaşırıyorum
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  FAİZİN HAKİMİYETİ ALTINDA OLAN DEVLET ve millet......... Bakara Sûresi... 278 - Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve artık faizin peşini bırakın, eğer gerçekten müminler iseniz.Bakara Sûresi.. 279 - Eğer böyle yapmazsanız, o zaman Allah ve Resulü tarafından size savaş açılmış olduğunu bilin. Eğer tevbe ederseniz, sermayeleriniz sizindir. Haksızlık etmezsiniz, haksızlığa da uğramazsınız
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Allahın verdiği akıl nimetini iyi kullanmayalım. Ülkeyi güçlendirip zenginleştitecek şelilde ,her açıdan dışa bağımlılığı en aza indirecek şekilde ,sanayi ,özellikle yerli ve milli silah sanayinin altyapısını oluşturan ,makina imalat sanayini destekleyecek şekilde ,sanayi üzerinden güçlü bir ekonomik büyüme tercih edileceğine, ithal girdi oranı yüksek olan ve maliyetinin enaz yarısı kadar cari acık oluşturan , Asfalt-beton ekonomisi ile dışardan gelecek ,sıcak paraya ve borç paraya mahkum hale gelelim . Kurtuluş savaşı verdiğimiz küresel güçlerden gelecek sıcak paraya ve dış borç paraya mahkum hale gelelim, sonrada ,Allahtan bir mucize ile bize yardım etmesinibekleyelim. Yanlışlarımızdan ve hatalarımızdan dönmeden ,Allah bize yardım eder mi? Hala ,elimizde kalmış kıt kaynakları, müteahhitlerin elinde kalmış konutların satılması için , her türlü teşvik be borç yapılandırmaları ile ,elimizdeki son paralarda heba ediliyor. Ülkemizin ağır bir ekonomik krize girmesi için bu bir MC kinsey aklımıdır. Allah bir çok ayette hiç akletmezmisiniz diyor. Aklını kullanmak farzdır. Hatanın neresinden dönülürse kardır deyip,sanayiye ,özellikle makine imalat sanayidestekleneceğine ,müteahhitler destekleniyor. Müteahhit ,binasnı satıp parasını cebine koyar gider, ama fabrika ,sahibi kim olursa olsun ,bu ülkenin bir üretim değeridir,bacası tüttükçe ülkeyi kalkındırır. Uzel traktör fabrikası ,ortaklarının anlaşmazlığı yüzünden, kapandı, başka bir yerde olmayan makine tezgahları yağmalandı. Ülkemizde ilk ,ilk İHA ve siha yı yapan ,baykar da bir makina imalat firmasıdır. Makina imalat sanayi güçlü olan ülkelerin .yerli ve milli silah sanayide güçlü olur. Savunma sanayinde yerlilik oranı 65% lere çıktı ama bu yeterli değildir. Altay tankı için hala 1500 bg bir motor üretemiyoruz. Şayet son 20 yıl sanayi ağırlıklı büyüseydikbu motoru çok rahatlıkla yerli olarak üretecek ,sanayi altyapımız olurdu. Veya yetkililerimiz akıllı davransaydı ,çin gibi volvo veya başka bir dış firmayı satın alıp ,motor üretim fabrikasınıda Türkiye ye taşırdı. Çin ,Volvo firmasını satın alıp, tüm üretim hatlarını çin e taşımış ,projelerini kopyalayıp ,kendi otomotiv sanayinin altyapısını oluşturmuştur. ....................,.... 2. Dünya savaşında ,traktör fabrikaları kısa sürede tank,fabrikasına dönüştürülmüştür. .................................................................Etrafımız , bir ateş çemberine dönüşmüşken, devletin ufak bir desteği ve arabuluculuğu ile 1500 kişinin çalıştığı çok değerli bir makina imalat fabrikası kapanıyor, ama devlet müteahhitleri kurtarma peşinde.YAZIK. Bazı beyinsizler , emlak ve yola ihtiyaç yok mu diyebilir. İlk önce ,sanayi üretim ve ihracat ile gelir ,tassaruf kazanalım ,inşaat ithal girdi maliyetini en aza indirecek şekilde,inşaatta kullanılan aramalar ve hammadde dahil bir çok malı yerli olarak üretelim,sonra inşaat işlerine ağırlık verelim...,.......,................Birde fayda-gider bakımından mutlaka yapılması kaçınılmaz olan inşaat işleride vardır. Mesela, Edirne den karsa, sinop tan-hataya yapılan duble yollar sayesinde, trafik kazalarının büyük oranda azalması, araçların daha seri gitmeleri nedeniyle ,yapılan yakıt tasarrufu nedeniyle ,yapılan harcamanın kat kat üstünde ülkeye faydası olmuştur. Son on yılda ,80 milyon insanımızın hayatını kolaylaştıran duble yolların toplam maliyeti bir osmangazi köprüsü ancak ediyor. 80 milyonun faydalandığı ve ekonomiye çok faydası olan duble yollar ,ülkemiz için olmazsa olmaz ,çok faydalı yatırımlardır. Ama ülkemize 7 milyar dolar civarı mal olan ve dış borç ile yapılan osmangazi köprüsü,çanakkale köprüsü vb. dış borç ile yapılan büyük projeler , şimdilik, olmazsa olmaz değildir. İlk önce olmazsa olmaz olan ve fayda-kazanç oranı yüksek olan inşaat işlerini destekleyelim. Elbette ülke ,sanayi ,üretim ve ihracat ile büyürken cari fazla verecek şekildegelirlerini artırıp, zenginleşince ,osmangazi, çanakkale köprüsü , kanal İstanbul gibi daha başka projelerini yapmalıdır. Bunun için öncelik, gelir getirici ,sanayi ,üretim sonra harcamayı gerektiren inşaat projeleri yapalım. Vermeden almak Allaha mahsustur. Üretmeden ,tüketim,seni borçlandıklarının kölesi yapar. 2000 yılların basında ,ekonomide sanayinin ağırlığı 28% civarı iken ,bu oran son yıllarda, 16% lara düşmüştür. Batı ülkeleri ,şimdiki gelişmişlik seviyelerine ulaşmadan önce ,1950 lerden sonraki yıllarda, ekonomilerinde ,sanayinin ağırlığı, onlarda 40% civarı idi. Şimdi ise ,sanayileşme döneminde kazandıkları paraları ,yüksek faizle bizim gibi ülkelere borç veriyorlar.. .....................,.............................,.....Sn Dilipak, mayınlı tarlanın etrafında dolaşıyorsunuz ama bir türlügirmeye cesaret edemiyorsunuz. Korkarım girdiğinizde çok geç kalınmış olacaktır
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Karamsar olmayalım devletin ve belediyelerin bir yılda ödediği faiz kaç köprü yapar.
 • Kahpe Batı kukla arıyorKahpe Batı kukla arıyor1 ay önce
  Sisi darbe yaptı Mısır'la münasebet koptu. Suud'luya Kaşıkçı'yı katlettirdi. ABD ses çıkarmadı ve bunu kullandı. TC-Suud münasebetibozuldu. Suriye'de savaş başladı Suriye ile koptuk.İran-Suud arasını bozarak Suud u koruma adı latında hortumluyor. Örnekler çok. Batı ABD ve İsrailİslam ülkelerini biribirine düşman ederek silah satıyor, mal satıyor, kalkınmalarını yavaşlatıyor. Yönetiyor. 20yıldır TC'ne boyunduruk takamayan kahpe Batı kuduruyor. TC'debir kukla arıyor: Yeni kurulacakpartinin özeti budur. Kukla olmak isteyenler "herşeyi düzelteceğiz" diye yola çıkan köşesi olmayan yuvarlak şahıslardan ibarettir.
 • İLBEYHANİLBEYHAN1 ay önce
  Abdurrahmanhocasendeiyi bilirsin ki; BABACAN,DAVİDOĞLU ,GÜL , M.ŞİMŞEK ,KEMALDERVİŞ , KASIM GÜLEK , KAVUNCULAR , FETOŞ, NAZIM KIBRISİ ,BARZANGİLLER , KAVAKÇILAR ,DEVLETİN HALA ÜST MAKAMALRINDA SAYISIZİŞBİRLİKÇİ,KUSHNERİNGÜDÜMÜNDEKÜRDİSTAN ADI ALTINDABÜYÜKİSRAİLE GECEGÜNDÜZ HİZMETEDİYORLAR.....ALLAHTANKORK ,NARKOZUKES ....ACIGERÇEKLERİSÖYLE MİLLETE.....BUNLARINHEPSİMUSA 'nın çocukları.......musanıngülleri.... KUSHNERİNPİSLİKLERİ......
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  Kimsezekamızlaalay etmesin.....YOKİYİNET ,YOK CAHİLLİK ,YOKALDATILMAK gibi birsürühikaye.....SAFLARMIŞ,İYİNİYETLİYMİŞLER KANDIRILMIŞLAR.....GAZOZUNAUYKUİLACIATILANMASUM KIZROLLERİ..... AĞLAKBÜLOŞUNNERESİMASUM....KAŞAR...HEM DEESKİ KAŞAR....KIZBEKİRİ'KENDİ İSTEMEZSEKİM KANDIRABİLİR.....İHALELERİGÖTÜRÜRKENKİMSEKANDIRAMIYOR..... CUKKALARIGÖTÜRENGÖTÜRÜYOR.... HEM DEAÇIKTANDEKLAREEDEREK...MİLLETiN ....... aKOYMAYITAAHHÜT EDEREK.......PARAoluncakimsekandıramıyor ....... DİN Ü DEVLETİŞLERİ OLUNCAHERKESKANDIRIYOR ..GEÇİNİZ BEYİM GEÇİNİZ....KİMİNANIR, olsa olsa ,KADİRİNANIR..... KÜLAHIMAANLATIN ....FETÖÖLMEDİYAŞIYOR ,,, ABD DEMEK ,CİA DEMEKFETÖDEMEKTİR.... BİRİLERİNİN DOSTU VEMÜTTEFİKİ U.S.A .....
 • Tezgah budur Tezgah budur1 ay önce
  Sn Dilipak çizdiğiniz tablo gerçek değil.Kimden oy alacaklar. MHP den mi? CHP den mi? HDP den mi İyi P den mi? Hayır. Ak P'den alacaklar. Biz milletinimanının selametinden başka birşey beklemiyoruz.Yıllardır oy verdiğimiz Ak P'den şahsi menfaat ne bekledik ne de bekleyeceğiz. FETÖ ile mücadeleyi baltalamaya yarayacak bir parti kuruluyor. Tezgah budur.
 • MelikeMelike1 ay önce
  Ağır eleştiriler yapsakda yinede Sol tarafa yanaşmak onlarla ittifaka girmek midemi bulandırıyorDenize düşen yılan sarılır hesabı ne kötü bir durum.Çok sinirliysem tarafsız kalıyorum ama o tarafı hiç haz etmiyorum rahatsız oluyorum vicdanım kabullenemiyor.Her şeyden ders çıkarmakgerek ümitli olmak gerek görelim mevla ne eyler....
 • İsmail Arslamİsmail Arslam1 ay önce
  Sayın Dilipaktabiki kadere inanıyorsunuz.Şairin dedigi gibi aşagıdan yukarıdan yolun sonu gözüküyor.Herkes yaptıgı her amelin karşılıgını gerek bu dünya gerek ahirette karşılıgını bulacak.Dünya fani her şeyin bir sonu var.Size ne oluyor bu kadar kendinizi parcalıyorsunuz haramzadeler karun gibi zengin olalar düşünsün.Bisikletle gezenler bu gün 4 çeker siyah jeeplerdegezenler düşünsün.Geldikleri halkın arasına geri dönsünler.
 • SılaSıla1 ay önce
  LiyâkatsiZleri iş başına GETİRENlerin, İŞİ EHLİNE vermeyenlerin, koltuk sevdalıların, (((((Kendilerini; [SÖZde] memleket sevdalısı olarak tanıtıyorlar)))); ALLAH belâlarını versin AMİN............. Tarım bakanına soruyorlar; " Neden ülkemiz de kimse soya ekmiyor, Neden bütün SOYAlar İTHAL???" El cevab; "Ekmiyorlarsa BEn ne yapayım, ithal ederek açığı kapatıyoruz işte!!!" TArım bakanına tekrar soruyorlar; "Et sıkıntısı yaşanır mı???", Elcevab;" Yaşanmaması için, ithalat yollarımızı AÇIK tutuyoruz.." ...... Tarım bakanı değil DE; mübarek ithalat bakanıSANKİ...
 • SağduyuSağduyu1 ay önce
  "Nurullah" rumuzlu yorumcu çok doğru bir tespit yapmış, Reis, siyasi hayatının hatasını yaptı Bahçeli ile yola çıkmakla.
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Allahın verdiği akıl nimetini iyi kullanma. Ülkeyi güçlendirip zenginleştitecek şelilde ,her açıdan dışa bağımlılığı en aza indirecek şekilde ,sanayi ,özellikle yerli ve milli silah sanayinin altyapısını oluşturan ,makina imalat sanayini destekleyecek şekilde ,sanayi üzerinden güçlü bir ekonomik büyüme tercih edileceğine, ithal girdi oranı yüksek olan ve maliyetinin enaz yarısı kadar cari acık oluşturan , Asfalt-beton ekonomisi ile dışardan gelecek ,sıcak paraya ve borç paraya mahkum hale gelelim . Kurtuluş savaşı verdiğimiz küresel güçlerden gelecek sıcak paraya ve dış borç paraya mahkum hale gelelim, sonrada ,Allahtan bir mucize ile bize yardım etmesinibekleyelim. Yanlışlarımızdan ve hatalarımızdan dönmeden ,Allah bize yardım eder mi? Hala ,elimizde kalmış kıt kaynakları, müteahhitlerin elinde kalmış konutların satılması için , her türlü teşvik be borç yapılandırmaları ile ,elimizdeki son paralarda heba ediliyor. Ülkemizin ağır bir ekonomik krize girmesi için bu bir MC kinsey aklımıdır. Allah bir çok ayette hiç akletmezmisiniz diyor. Aklını kullanmak farzdır. Hatanın neresinden dönülürse kardır deyip,sanayiye ,özellikle makine imalat sanayidestekleneceğine ,müteahhitler destekleniyor. Müteahhit ,binasnı satıp parasını cebine koyar gider, ama fabrika ,sahibi kim olursa olsun ,bu ülkenin bir üretim değeridir,bacası tüttükçe ülkeyi kalkındırır. Uzel traktör fabrikası ,ortaklarının anlaşmazlığı yüzünden, kapandı, başka bir yerde olmayan makine tezgahları yağmalandı. Ülkemizde ilk ,ilk İHA ve siha yı yapan ,baykar da bir makina imalat firmasıdır. Makina imalat sanayi güçlü olan ülkelerin .yerli ve milli silah sanayide güçlü olur. Savunma sanayinde yerlilik oranı 65% lere çıktı ama bu yeterli değildir. Altay tankı için hala 1500 bg bir motor üretemiyoruz. Şayet son 20 yıl sanayi ağırlıklı büyüseydikbu motoru çok rahatlıkla yerli olarak üretecek ,sanayi altyapımız olurdu. Veya yetkililerimiz akıllı davransaydı ,çin gibi volvo veya başka bir dış firmayı satın alıp ,motor üretim fabrikasınıda Türkiye ye taşırdı. Çin ,Volvo firmasını satın alıp, tüm üretim hatlarını çin e taşımış ,projelerini kopyalayıp ,kendi otomotiv sanayinin altyapısını oluşturmuştur. ....................,.... 2. Dünya savaşında ,traktör fabrikaları kısa sürede tank,fabrikasına dönüştürülmüştür. .................................................................Etrafımız , bir ateş çemberine dönüşmüşken, devletin ufak bir desteği ve arabuluculuğu ile 1500 kişinin çalıştığı çok değerli bir makina imalat fabrikası kapanıyor, ama devlet müteahhitleri kurtarma peşinde.YAZIK. Bazı beyinsizler , emlak ve yola ihtiyaç yok mu diyebilir. İlk önce ,sanayi üretim ve ihracat ile gelir ,tassaruf kazanalım ,inşaat ithal girdi maliyetini en aza indirecek şekilde,inşaatta kullanılan aramalar ve hammadde dahil bir çok malı yerli olarak üretelim,sonra inşaat işlerine ağırlık verelim...,.......,................Birde fayda-gider bakımından mutlaka yapılması kaçınılmaz olan inşaat işleride vardır. Mesela, Edirne den karsa, sinop tan-hataya yapılan duble yollar sayesinde, trafik kazalarının büyük oranda azalması, araçların daha seri gitmeleri nedeniyle ,yapılan yakıt tasarrufu nedeniyle ,yapılan harcamanın kat kat üstünde ülkeye faydası olmuştur. Son on yılda ,80 milyon insanımızın hayatını kolaylaştıran duble yolların toplam maliyeti bir osmangazi köprüsü ancak ediyor. 80 milyonun faydalandığı ve ekonomiye çok faydası olan duble yollar ,ülkemiz için olmazsa olmaz ,çok faydalı yatırımlardır. Ama ülkemize 7 milyar dolar civarı mal olan ve dış borç ile yapılan osmangazi köprüsü,çanakkale köprüsü vb. dış borç ile yapılan büyük projeler , şimdilik, olmazsa olmaz değildir. İlk önce olmazsa olmaz olan ve fayda-kazanç oranı yüksek olan inşaat işlerini destekleyelim. Elbette ülke ,sanayi ,üretim ve ihracat ile büyürken cari fazla verecek şekildegelirlerini artırıp, zenginleşince ,osmangazi, çanakkale köprüsü , kanal İstanbul gibi daha başka projelerini yapmalıdır. Bunun için öncelik, gelir getirici ,sanayi ,üretim sonra harcamayı gerektiren inşaat projeleri yapalım. Vermeden almak Allaha mahsustur. Üretmeden ,tüketim,seni borçlandıklarının kölesi yapar. 2000 yılların basında ,ekonomide sanayinin ağırlığı 28% civarı iken ,bu oran son yıllarda, 16% lara düşmüştür. Batı ülkeleri ,şimdiki gelişmişlik seviyelerine ulaşmadan önce ,1950 lerden sonraki yıllarda, ekonomilerinde ,sanayinin ağırlığı, onlarda 40% civarı idi. Şimdi ise ,sanayileşme döneminde kazandıkları paraları ,yüksek faizle bizim gibi ülkelere borç veriyorlar.. .....................,.............................,.....Sn Dilipak, mayınlı tarlanın etrafında dolaşıyorsunuz ama bir türlügirmeye cesaret edemiyorsunuz. Korkarım girdiğinizde çok geç kalınmış olacaktır
 • Abdullah akçiçekAbdullah akçiçek1 ay önce
  Her yazınızı heyecanla okuyor bir ders çıkarıyorum bu günkü dersim Allah indindeki yerimiz selamlarımla
 • BilalBilal1 ay önce
  Bir taraftan papa heykeli altinda İslam'ı ılımlı hale getirecegiz yumuşacik yapacagiz o ne oyle idam falan iyyy cok geri kalmiş çok kababir din diyorlar diger taraftan ortadoguda Musluman ulkelerin petrolunu calmak icin en vahşi suclulari hapisten cikarip Musluman ulkeleri kan gölüne ceviriyorlar. Öyle ki yoldan gecenin kafasini koparirken Allah'u ekber dedirtiyorlar ve korku salsinlar diye tüm türk tv lerin de 7-24 servis ediyorlar. Bizim munafık yoneticiler saraylarda lux icinde yasamak ve 40 akrabayi zengin etmek kareiliginda işte bu ihanetleri acik acik yapmistir. Tum tv ler de suriye devletini 3 haftafa yikacagiz demiş oralar da namaz kilacagiz demiş ama beceremeyince 5 milyon multeciyi Turkiyenin sirtina yuklemistir. Batili dostlar AMAN SAKIN bu multeciler batiya kacmasinlar al sana şu kadar para catir catir ye demiş gelen yardim paralari da boyle ic edilmistir. (Hangi suriyeliyi gorsem ya dilenci ya sigortasiz uc kurusa calisiyor bu paralar nerede) velhasil bizim yoneticiler paşasindan siyasetcisine kadar hem Turkiye ye hem İslam'a hem de halka cok buyuk ihanetler etmislerdir. Size saraylarda meclis lkantalarinda 25o çeşit lux yemek bize sogan kuyruklari oyle mi? Kurt kuzulara şah olsa bu taksimi yapmaz. Ortadoguda petrolunu calmadiginiz ulke kalmadi hani bize niye litresi Dünya'nınn en pahalli benzinini satiyorsunuz? Eşkıya maho aga bile yolculari soyarken 3 bana bir sana diyordu ama siz 100 bana 1 sana diyorsunuz. Ki haram para zaten istemiyoruz da Musluman ulkelerden caldiginiz yeralti yer ustu kaynaklar haram zehir zikkim olsun.
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  kalemıne rahmet ustada son3 paragaraf işin özü veselam
 • analşılmazlaranalşılmazlar1 ay önce
  hocam karamsarlık yok öbür taraftan papa bu taraftan bizimkiler kıyamete zemin hazırlıyor. kıyamet alametlerinden zuhur etmeyen kalmadı. sadece sure üflenme kaldı. 100 yıldır beklediğimiz ak parti iktidarıda bri şeyleri düzeltme yerine uygulama ve icraatlarıyla bu yangına körük çekti.herkes hazırlığını kıyamete göre yapsın.
 • Şaban ÖZKAYAŞaban ÖZKAYA1 ay önce
  İmtihan gerçeği amenna ,lakin gücü ele geçiren yalaka tayfası öyle duvarlar örüyor ki Allah muhafaza insan dinden çıkar, AKP ilk iktidar yıllarında il başkanlığını ziyaret ettim ,gayet güzel açık odalar , kapılar hah ! Tamam ne güzel halk serbestçe gidip derdini görüşünü anlatabiliyor , inanın çok hoşuma gitmişti,ama nimetler nemalar arttıkça kapılar kapandı duvarlar örüldü , nereden mi biliyorum? Yine ,uzun bir zaman sonra bir dost ziyaret edeyim hemde ortam nasıl bir göreyim dedim ,il başkanlığı binası değişmiş , olabilir neyse çok şık bir giriş , banka güvenliğinden daha güvenli içerden çıt çıkmıyor danışmada ki kişinin itici sual ve sorgusundan sonra Parti'nin halktan kopuk belli çıkar gruplarının eline geçtiğini üzülerek gördüm ve benim için bu yapının halka vereceklerinin olmadığını ,zaten geçen süreçte ortaya çıktı.Tabii sabır ve mücadele her zaman kılavuz olmalıdır.Selamlar.
 • sahicisahici1 ay önce
  Nurullah adlı kullanıcının yorumuna katılıyorum. Biraz zaman sadece...
 • Tr 31Tr 311 ay önce
  Karamsarlık yok BABACAN da , GÜL de bu milletin evladıdır.İnsanları dış güçlerin projesi diyekorkutmayın.Artık herşeyi ben bilirim deyen lider devri kapandı.Akla,ilme ,adaleteve istişareyle karar veren ve yöneten adil ekiplere ihtiyaç var artık.
 • HarunHarun1 ay önce
  Kalkancı Nur Cemaatine mensup.Alllahı kitabı karıştırmayin dini siyasete alet etmeyin Emeviler gibi...
 • VicdanVicdan1 ay önce
  Biz adil şahidler olalım. Hakkı söyleyelim, deyipte yalanlarla neden devam ediyorsunuz?Kapalı kapılar arkasından fısıldaşma yapmadan direk karşısına çıkıp her şeyi söylemiş kriterlerimizden sapmayalım demiş.Sayın BABACAN sosyalist yatağı TED Kollejinde dimdik durup namazından ibadetinden ahlakından taviz vermemiş.Aile olarak kendi iş yerinden evlerine havlu alsa fişini faturasını kesmiş.Çünkü vergi yetimin hakkıdır anlayışı yerleşmiş.Böyle prensiplere kaçımız sahibiz? Hayatlarında asla İslamdan taviz vermemeye çalışmış bu insanları yaftalamak günahtır, ayıptır. Sahi BOP eşbaşkanımız BOP 'tan ayrıldığını hiç söyledi mi?Ben duymadım.
 • mehmetmehmet1 ay önce
  “Allah’ın yeryüzündeki halifesi” diyebir şey olmaz Allah ezeli ve ebedidir.halefi ve selefi yoktur. bunu yanlışlığı düzeltelim.
 • bu dünyabu dünya1 ay önce
  hayat bir imtihan gel birazda sen oyalan.
 • MülayimMülayim1 ay önce
  Galip Ensarioğlu ve Orhan Miroğlu gibi pkk ya halen terör örgütü diyemeyen, ama tv programlarında çıkıp ak partinin sözcüsü konuşanlar oldukça ak parti temizlenmez. Eğer bu kişiler temsil ettikleri bölgelere hakimler ve oralardan ak partiye oy kazandırıyorlar niyetiyle bu iş yapılıyorsa demek ki hitap ettikleri bölgedekilerde terörist!!! ADAM KILIKLILAR DAHA KANDİLDEKİ P.ÇLERE TERÖRİST DİYEMİYOR. KANDİLDEKİ İNSANLAR DİYOR. VE HAALA TV'LERDE AK PARTİ TEMSİLCİSİ OLARAK ARZ-I ENDAM EDİYORLAR. OY KAYGISIYLA YANLIŞLAR HATALAR O KADAR YIĞILDI Kİ....
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Karamsarlık varsa daha iyiye kapı aralanacak , yenilenme , silkinme zamanı gelmiş demektir , burada dikkat edilecek husus iyi düşünmek veya iyi düşünenlere kulak verip yanlışta ısrar etmeden yola devam etmek . Ne zaman karamsar bir hava oluşmuşsa devamında hep güzel gelişmeler olmuştur . Allah bir hayır murad etmişse onu oluşturacak şartları da yaratır .
 • Murat soylubeyMurat soylubey1 ay önce
  (Nursema) isimle yazan Hanfendi size bende katılıyorum. Bu ülkede Muhalefet ve İktidarda bir Projedir.Basit bir örnek.Dağlarda iki Terörist imha ediyorlar hemen Kendilerini yerli ve Milli sayan basın günlerce yayın yapıyorlar neden çünkü Halkın dikkatini dağıtmak. Bir gün olsun şu kendilerini yerli ve mili gösteren Proje basın AMATEM lerde hergün 100 lerce bazen 200 genc uyuşturucu batağına düşmüş Türk nesli yok oluyor neden bundan bahsetmiyorlar yada yayın yapmıyorlar içlerin hiçmi Allah rızası ve merhameti olan Mumin yok. EyyyYerli ve Milli basınız diye piyasa şeytanları gün geleçek hepiniz bunun hesabını Allahe vereceksiniz. Koskoca TRT içinizde hiçi İnanclı Mumin İnsan yok giden AMATEM lre bakın gencecik gencle heba oluyor Yahudinin Projesi adım adım ilerliyor bunda hepiniz alet oluyorsunuz.İçinizde azıcık Allah aşkı varsa bir kere şu AMATEM leri ziyaret edin halka herşeyi gösterin nerde sizi gidi aklını ruhunu paraya teslim etmiş piyasa şeytanları.
 • ünsalünsal1 ay önce
  Ak parti kuruluşundan bu güne kadar hep oylarımı ak partiyevermişimdir. Oğlum mehmet akif gözalıcı kpss den 93 puan almasına rağmen hiç bir yereyerleşemiyor. E n son cumhurbaşkanlığı iletişim uzman yardımcılığını kazandığı halde mülakatta elendi.Sınav sonucuna göre 17 kız ve 7 erkek kazanmış durumda.Burada da cinsiyetayırımı görülmektedir.Sayın fahrettin ALTUN a soruyorum acaba kazanan kişilerin kpss puanlarını da açıklasadabiz de ögrensek. adalet adalet adalet adalet
 • iso 58iso 581 ay önce
  hocamgecin bunu reis bitmistir. ALLAH izin verirse onu biz getirdik,bize eyt ile 2008 yilinda emeklu maaslarini %69 dusurerek yaptigi pislik yeter. memura 4000tl emekli maasi bize gelince 880tlrabbim sahit olsun onu oradan indirmek icin herkesi ali babacana oy vermesi icin gece gunduz calisacam.reise nasil oy topladiysam simdi ali babacanada oy toplayacagiz. reis sarayina , ucagina vefa etsin. ben ac olacagim sen sarayda yasa RABBIM bunun hesabini soracak
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  Yorumcu Nurullah sen nerede yaşıyorsun? Senin kurduğun hayali CHP 40 yıldır kuruyor. AKP'nin ölüsü %45. Son 50 yılda hatta 70 yılda CHP yüzde otuzu geçti mi? Nurullah gerçekler acıdır, AKP 17 yıldır birinci parti ve iktidar partisi. Ekrem'in emperyalist güçler desteği ve FTÖCHDPKIYISDTKOALİSYONU İLE %54 Ü SENİN BAYAĞI HAYAL DÜNYANİ GELİŞTİRMİŞ. İlk seçime kadar darmaduman olacaksınız
 • MaraşlıMaraşlı1 ay önce
  Yazının ana omurgası : Allah’ın indinde makamınızın ne olduğunu merak ediyorsanız, sizi neyle meşgul ettiğine bakın. herkes bu şablonu kendine uygulasın
 • kadirkadir1 ay önce
  Güzel cümleler. Müslümanlara yakışan bu tavırdır, bir iki kişiyi değil bütünü düşünmek, genelin hayrını istemektir.Şunu düşünmek lazım ki iyi, doğru ve adilin seçilmesi bizi güzel şeylerle karşılaştırır."Takım tutar gibi taraf tutmayacağız. Sözü dinleyip, işe bakıp doğrusuna tabi olacak, yanlışına karşı çıkacağız. Bir topluluğa olan öfkemiz, bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmeyecek."
 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  Bu düşman değiştirme operasyonunun bir diğer ayağı da Türkiye içinde Suriyeliler üzerinden yürütülüyor. Türkiye'deki Suriyelilerin çok önemli bir bölümü Suriye kuzeyinde ABD-PKK işgalindeki bölgeden gelenler. Suriyelilerin göçe zorlandığı bölgeleri işgal eden ABD-PKK Suriyelilerin geri dönmesini istemiyor. Çünkü kendi devletçiklerini kuruyorlar.Türkiye'ye göçe zorlanmış kayıtsızlarla birlikte 5.3 milyon Suriyeli ise iktidarın yanlış politikalarıyla Türkiye içinde küçük bir Suriye oluşturmaya doğru gidiyor.İktidarın öngörüsüz iç politika endeksli müsamahakâr politikası Suriyelileri Türk vatandaşlarından öncelikli bir konuma getirdi.Bunu fark eden, kendilerine vatandaşlık yolunun açık olduğunu gören Suriyeliler adeta "dağdan gelip bağdakini kovan" bir davranış sergiliyorlar. İstanbul'da kayıtlı olmayan Suriyelilerin şehirden ayrılmasına ilişkin valiliğin kararını protesto için bir miting olarak planlanan ama sadece bazı sözde STK'ların basın açıklamasına dönüşen gösterideki pankartlar, öncesinde sosyal medyada paylaşılan afişler, Suriyeli sözde temsilcilerinin açıklamaları (Türkler defolsun, burada Araplar hep vardı hep var olacak, milliyetçilik cahiliyesine karşı tek bir ümmetiz) dehşet vericiydi."Türkler Arap düşmanı, Suriyelilere ırkçı yaklaşım sergiliyorlar" algısı yaratan bu tür afişlere, pankartlara, açıklamalara İçişleri Bakanlığı ve istihbarat teşkilatı nasıl izin verdi, bunları yapanlar hakkında neden işlem yapmaz anlaşılır değil.Çünkü yaratılacak Türk-Arap düşmanlığının sonu Türkiye'de PKK'nın da tahrik edeceği ve rol alacağı bir iç savaştır. Kitle imha silahına dönüşen emperyalizmin kitlesel göç projesinin bir parçası olan Suriyeli göçünün hedefi de budur.Suriyelilere ilişkin en iyi ve olması gereken çözüm onların kendi vatanlarına dönmesini sağlamaktır. Çünkü bu bir insan hakkıdır. Bunun haricindekiler emperyalist projeye hizmet eder.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Sadece lozanımı yedirdiler. Ashabın hatalarını ders diye değilde din diye yedirdiler. İtikadı tevhîdi alıp yerine namazı iman diye yedirdiler. Tagutu şirki unutturup Liderlerin İslam dışı hareketlerini din diye yedirdiler. Namaz iman değildir imanı ayakta tutan büyük bir ameldir. İman itikad la başlar TEVHİD le güclenir tagutu Red ve şirkten beri olmakla zirve yapar Mâûn Sûresindeki namazla zirvede tutulur iman
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  İslam Birliği kurulacakmış inanayımı tarikatlarınız meshepleriniz izin vermez. Olmadı ırkınız milyetciğiniz izin vermez.
 • VATANDAŞVATANDAŞ1 ay önce
  Sağolasın Hoca, kalemi ne sağlık.
 • Zekeriya GÖKÇE Zekeriya GÖKÇE 1 ay önce
  Allahtan başka ilah yoktur. Hazreti muhammen onun kulu ve Resulüdür. İşte benim şahitliğim bu dur.Türkiye’de ne kadar müslüman varsa islamın o kadar farklı yaşıyanı vardır. Şimdi hepsini sen Müslümanca yaşamıyorsun veya yaptıklarının islamda yeri yok sen müslüman değilsin inkar edensin deyip insanları dışlayarak bir yere varamayız. Tabiki müslümanlar kafes içine alınıp vitrin süsü de olmasın. Biz kendimizi Allah’ın Halife’si olarak görürüz. Gelin canlar bir olalım/ işi kolay kılalım / sevelim sevilelim/ dünya kimseye kalmaz.
 • Ali YılmazAli Yılmaz1 ay önce
  Yüreğinize, kaleminize sağlık
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM1 ay önce
  fetö nün güçlenmesini sağlayan bizzzat ak parti dir,ak parti içersinde onları daha da yetkili kılan sayın Erdoğan dır.Baransu valizi üçe çıkarılarak Ali İhsan Yavuz la nasıl servis edildi.Erdoğan içersindeki fetö cüleri temizlemeli artık,mc kinsey ve soros çuları, vede din bezirganı tarikat çetelerini,müteahhit ve mafya bozuntularınıda.Ak Parti reklam ajansı Erdoğan ve adaylara nasıl amerikan marşındaki saygı görüntülerini seçimde kullandı,herhalde ajansları bile pentagona mı ait diyesi geliyor insanın,çüş demek geliyor içimden çüş ki ne çüş,adeta Milletimizle dalga geçiliyor,Erdoğan görme yitisini tekrar kazanmalı yada biter,Müslümanım diyenleri akıl a d ve adelet e davet ediyorum,zira unuttukları değerler bunlar.Saygılarımla.
 • NursemaNursema1 ay önce
  Hocam lütfen sadede geliniz. Bizi dolambaçlı yollara sokup karıştırmayın. İstanbul sözleşmesine. Ahlaki çöküşe, kademe, dindarla dindarı terbiye ettiren güce..
 • mustafamustafa1 ay önce
  ''Üst akıl ''değil çukur aklı .Mü'min olma basiretini kaybedenler ,şeytanın izcilerini takip ederler.Halbu ki şeytanın hilesi zayıftır.Akledenlere ve Edille-i Şeriyye ye tabi olanlara.
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  AMENNA. ALLAH AKIL VERMİŞ, Görünen köy klavuz istemez. PARTİ KURMALARININ TEMELİNDE FETÖ VAR! AYLARDIR BLÖF YAPARAK ERDOĞAN İLE PAZARLIK YAPIYORLAR, EN SONUNDA İCAZET ALMAYA GİDEREK SON TEHDİTLERİNİDE YAPTILAR! ( Dünyanın en dandik KURULU da ORTAYI BULMAYA çalışıyor.) TEK AMAÇLARI!!! FETÖ YARGILAMALARINİN KENDİLERİNE GELMESİNİ DURDURMAK. ( Her biri, bir yerden bulaşmış. Kimisi kendisi, kimisi eşten, damattan, gelinden, çocuktan, ...) BÜYÜK TÜRK MİLLETİ Bu parti kurma oyununa gelmemeli!!! ( 251 ŞEHİDİMİZ, 2200 GAZİMİZ var) A-Partisinde VEKİL olup, B- PARTİSİNE geçilmesi KESİNLİKLE yasa ile engellenmelidir, bu MİLLETİ Aptal yerine koymaktır. Benim OY UM İle A- PARTİSİ VEKİLİ Olacaksın sonra bana sormadan B- PARTİSİNE geçeceksin. BU ALÇAKLIK TIR, ŞEREFSİZLİKTİR, NAMUSSUZLUKTUR.
 • Senem Hilal LeylalSenem Hilal Leylal1 ay önce
  Yazılarınız da ki apaçık, dosdoğru sözcükler çok etkileyici teşekkür diyorum okurunuz olarak gerçekden gayret edene, emek verene, sabır edene yüce Allahın lutfu çok şüphesiz ki.... BAŞARILARINIZ, yazılarınız, daim olsun temennisiyle sayın Dilipak....
 • NurullahNurullah1 ay önce
  Karamsar olmasın Akp'liler çünkü Akp olması gereken yere geldi. Kontrol Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek'in elinde. Hata olmaz. Onlar sizin yerinize karar veriyorlar. Dediklerini yaptığınız zaman halk Akp'den nefret edecek ve biteceksiniz, dediklerini yapmadığınız zamanda ipinizi çekecekler :))) paniğe gerek: yok olmak kaderiniz. Akp, durduk yere kendi elleriyle örümceğin ağına düşmüş bir kere.

Günün Özeti