Kapitalizmin logosu dolar!

10 Nisan 2019 Çarşamba

Kapitalizm deyince ilk akla gelen ABD’dir. Kapitalizmin marka olarak sembolü; nasıl komünizmin orak-çekiç ise, onun da dolar işaretidir. “Kapital” deyince akla ilk gelen dolardır. Zaten kapitalizm “paracılık” demektir.

Siyonistler ve faşistler, her şeyi kendi ırkları ve vatanları için görürler, her şey onların çıkarları için ve onlara göre olmalıydı. Aslında komünistler, o ırk kavramı yerine “işçi sınıfı”nı koyarlar. Her şey işçi sınıfı için, işçi sınıfına göre ve işçi sınıfı tarafından yapılacaktır. Kapitalistler için ise her şey parası olanlar için, parası olanlar tarafından, parası olanlara göre olacaktır. Çünkü, onlara göre, para çalışan ve başaranlara Tanrının ödülüdür!

İlk para 7. yüzyılda Çin’de Tang Hanedanının işbaşında olduğu zaman “emanet senedi” şeklinde kullanılmaya başladı. 1120’den itibaren Çin’de kâğıt para devlet tarafından ve devlet garantisi ile basılmaya başladı. Venedikli tüccarlar tarafından sınırlı bir şekilde kullanılmaya başlandı. Banknot terimi İtalyanlar tarafından 14’üncü yüzyılda “Nota di Banco” “banka notu” daha sonra “banknot” olarak kullanılmaya başladı. 1694’de İngiltere Merkez Bankası / Bank of England’ın kurulmasından önce de, altınlarını rehin edenlere (goldsmiths) adı verilen altın sertifikası düzenlenmeye başlanmıştı. Bank of England bu uygulamayı kontrol altına almak ve düzenlemek üzere kuruldu.

19’uncu yüzyılın ilk çeyreğinde kâğıt para yaygınlaştı. İngiltere’de altın karşılığı banknot standardına geçildi. İngiliz Sterlini, altına bağlı para olduğu için ülke dışında da kabul gördü ve giderek dünyadaki ilk rezerv para haline geldi. ABD ve doların yükselişi 2. Dünya savaşından sonra oldu. 1944 yılında Bretton Woods’da IMF ile Dünya Bankasının kurulmasının ardından inisiyatif İngiltere’den ABD’ye geçti. O günkü şartlarda ABD Doları, altına endeksli tek para olarak kalmıştı. Doların altın karşılığı 35 dolar = 1 ons altın olarak sabitlenmişti. Diğer ülke paraları dolar karşısında açıkladıkları kur üzerinden dolaylı konvertibiliteye sahip hale gelmişti.

ABD savaş dışı kalması, ekonomisinin hızla büyümesi sonucu küresel finans sisteminde dolar bütün paralar karşısında bir numaraya yükseldi. Dünyada merkez bankaları rezerv olarak altının yanında dolar tutmaya başladılar. 

Önce petrol dolarla alınıp satılmaya başlanınca, “Petro dolar” ortaya çıktı ve altın gibi çok önemli stratejik hammadde dolarla fiyatlandırılmaya başladı.. Dolar başlangıçta altın karşılığı basıldığı için altının dolarla fiyatlandırılması zor olmadı. Petro dolar ise, Körfez ülkelerinin üzerindeki ekonomik vesayet İngiltere’den ABD’ye geçmesi ile iş farklı bir boyut kazandı.

Vietnam Savaşı’nın ardından mali ve finansal kriz sonucu  ABD, 1971 yılında doların altın karşılığı olarak basılması ilkesini terk etmesinin ardından 1973 yılında Breeton Woods sistemi çöktü. ABD’de artık karşılıksız kâğıt para basan ekonomiler arasına katılmış oldu. “Altına (Gold) olan güvenleri” Tanrıya (God) dönüştü. Ya da Tanrıları para oldu! Ve dünyadaki bütün paralar da arkası arkasına altın karşılığı olmaktan çıktı. Altın yerine artık rezerv para dolar oldu. IMF kayıtlarına göre, 2014 yılı sonu itibarı ile ülkelerin döviz rezervi toplamı 8 triyon 85 milyar dolar. Bunun 3 trilyon 826 milyon doları ABD Doları. Toplam rezervlerde doların payı %63, 2. sırada %22 oranı ile 1 triyon 351 milyar dolar karşılığı euro var.

Madeni para, netice olarak üzerinde yazılı değere yakın bir değer taşır. Kağıt para, yani kaime ise, yalnızca kâğıt ve mürekkepden ibarettir. Kaldı ki, dolar ABD’nin değil, 7 patronun sahip olduğu, ABD’nin kiraladığı bir para sistemidir. Bugün dolar, hâlâ, sanki altın karşılığı var olan bir para gibi dünyada kabul görmeye devam ediyor. Tabii bu arada dolar artık sadece kağıt olarak tedavül etmiyor. “Kaydi para” olarak sadece digital bir seri numarasından ibaret bir para haline geldi. “Proje dolarları” ile ABD’nin elinde büyülü bir şeye dönüştü. Bugün dünyada tedavülde ola kaydi para, basılı paradan daha fazla.

Doların saltanatı kanlı bir saltanattır. Kennedy katolikti, Yahudi lobisi ile başı dertte idi ve daha da önemlisi dolarını basma yetkisi dünya derin devletinin elindeki ‘’Federal Rezerv Bank’’ta idi. Kennedy bu yetkiyi onların elinden alıp, ABD Merkez Bankasına vermek istiyordu. Ona göre ‘’bir ülkenin parasını basma hakkının kişilerin elinde olması ABD bağımsızlığına vurulan bir darbe”ydi. Sonunda Kennedy bir suikast sonucu öldürüldü, yerine İsrail yanlısı yardımcısı Lyndon Johnson geldi.

Amerikan Dolarının bugünkü gücüne ulaşmasında Japonya’ya atılan atom bombasının da, o soğuk savaş denen, ilan edilmemiş 3. Dünya savaşının da, 68 kuşağının da Vietnam savaşının da, hatta Körfez savaşının, Arap baharının, Afganistan’ın işgalinin 68 kuşağının rolü vardır. ABD bu yollardan geçerek, Harry S. Truman’ın dediği gibi “dünyanın jandarması” oldu. Doların gücünün arkasında ne tek başına FED, ne Amerikan ekonomi var. Bu gücün arkasında aynı zamanda Pentagon var, CIA var. Evet, evet bu oyunun içinde FETÖ de var, BÇG de, PKK da var DAEŞ de. Hepsi doların saltanatının sürdürmesi için gerekli. Birileri bizim dökülen kanlarımız ve gözyaşlarımız, çalınan alın terlerimiz üzerinde kendilerine iktidar ve servet üretmek istiyor. Bakın Abraham Lincoln’den Charles Andre Joseph Marie de Gaulle’e, ondan Konrad Hermann Josef Adenauer’e herkesin dolarla bir hesaplaşması var. Doların rengi aslında yeşil değil kan kırmızı olması gerek.

ABD Dolarına karşı ilk çıkışı Fransız De Gaulle yaptı. Ardından Alman Konrad Adenauer onu destekledi. Her iki lider ABD’nin karşılıksız dolar bastığını fark ettiler. ABD’nin yalanını ortaya çıkaracaklardı. Piyasadan dolar toplayıp, ABD’ye “al doları, ver altını” diyeceklerdi.. Rusya ile de konuştular, ABD’nin Rusya’dan altın satın alarak açığını kapatmasının önünü kesmişlerdi. Charles de Gaulle, 1968’de Rusları bu konuda bilgilendirmek için Rusya’ya gitti. Moskova’da havaalanında ABD’li bir gazeteci: “Rusya’dan komünizm mi ithal edeceksiniz?” diye sordu. de Gaulle’ün cevabı ilginçti: “Dünyayı bizim sistemimiz ve Rusların sistemi mutlu edemedi. İnsanlık ancak başka bir sistemle mutlu olabilir” dedi. CIA boş durmadı. ABD’nin yalanının üstü örtülmeliydi. Bugün Fransa’da ayaklanan sarı gömleklilerin kimler tarafından nasıl sokaklara döküldüğünü anlamak için o günlere gitmek gerek. ABD; CIA vasıtası ile Avrupa komünizmini ortaya attı. Fransa’da “68 kuşağı” sokağa döküldü. Bu örnekten yola çıkarak, ‘Gezi olayları’nı yeniden okumak gerek. 

Olaylar büyüyünce Charles de Gaulle, 1969’da Cumhurbaşkanlığından istifa etmek zorunda kaldı. Adenauer’un ABD’yi köşeye sıkıştırma hesapları sonuçsuz kaldı. ABD ile baş etmek için AB’nin güçlendirilmesi ve ortak bir paraya geçilmesi konuşulmaya başladı. AET, AB olma yönünde evrildi. ABD de sonuçta rahat bir nefes aldı. Fransa ve Almanya’nın dolar egemenliğine karşı başlattıkları direniş başarısız oldu.

Bugün benzer yeni bir operasyonla karşı karşıyayız. BOP böyle bir senaryonun ürünü idi. Suudi Arabistan ve Mısır üzerinde yapılan operasyonlar, Arap NATO’su projesi de böyle bir proje. Söz konusu siyaset ise, birçok şey göründüğü gibi değildir. Fransa’da solun başkaldırısı olarak markalaştırılan “68 kuşağı” hikayesi, aslında kapitalizmin bir meydan okuması, doların emperyal saltanatı için, karşı çıkanların tasfiyesini öngören bir operasyondan başka bir şey değildi. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • hb31hb311 ay önce
  hb38 Seçim yenilenirse muhalefetin sineyi millete döneceği söyleniyor.C.B seçimide yenilenirse durum tamMen karışir
 • AliAli1 ay önce
  Yılllardır AK Partiyi desteklerim. Gerçek AK Parti dostu, doğru eleştiriyi yapan kişidir. AK Parti dışındaki partilerin eleştirilecek yanları yok mu?!!!!! Çoook Haininden tutunda teröristine kadar bir çoğu var. Peki AK Partinin kaybetmesine sebep olanları kimlerdir? Yani dışarıdakilerden başka kimlerdir?. Tabiiki içerideki AKPlilerdir. Neden APOculara ( Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Babacan ve avaneleri ) dair kimse tek bir satır yazmaz? ihanet edenler sadece CHPKK, İP, RP, vs.. midir? AK Parti içerisinde hain yokmudur? Sadece AKPliler mi haindir, AK Pari kazanınca sadece menfaat temin etmek için AK Parili olanlar, kendileri dışarıda tutulduklarında ihanet etmediler mi? Sizce Yol arkadaşı, dava arkadaşı ne kadar AK Partili kalmıştır? Recep Tayyip ERDOĞAN'ın çevresinde güvenebileceği kaç tane AK Partili kalmıştır ki?!! Artık çeşitli yerlere aile üyelerini getirmek zorunda kalmıştır. Birazda bu pencereden bakın. Hep dışarıdaki hainleri görürseniz ebedi iflah olmazsınız. Birazda içeriye bakın. Zillet ittifakı yapacağını (hainliğini) yaptı. Zaten şeytanla birlikte yol alan dan şeytanlıktan başka birşey beklenmez. Sıkıntı, ihanet hacıyla birlikte yol alandan geldi. Asıl mesele de budur.
 • VatanseverVatansever1 ay önce
  Sorunlarin arttigi bir donemde cozum uretemiyor AKP. Adeta sorunlarin odagi olmaya basladi. Burdan cikis cok zor. Dinlemek ve cozum uretmek yerine otekilestirme ve uste cikmaya calisiyor. Inancim kalmadi.
 • bilgi olsunbilgi olsun1 ay önce
  türkiye detek sorun,f e t ö dür.fetö geniş tabanlı, şekilden şekile giren bir oluşumdur ( 20 yıl önce tarikat idi, 10 yıl önce akpartili idi, 15temmuzdan sonra Atatürkçü oldular,seçimlerde hdpli oldular, soooon seçimde chpli kılığındalar, şeklindeler ).fetö 2. özelliği;mutlaka ve mutlaka yurtdışı bağı var.fetö 3. özellik, mutlaka ve mutlaka Ayrıcalık İstiyor, Yolsuzluktan para kazanıyor.fetö 4. özellik, penisilvanya dan taaaa gastamonu dağ köyündeki bir Aileye ulaşan SİLSİLE emir-komuta zinciri var. Şehirde EsnafÖrgütlenmesi yoğun, Sanayide yoğun, Lojistikte yoğun. zaman zaman Chp yi kafalıyor, pkkyı yanına alıyor, sahada hakim oluyor SOĞAN FİYATINI BİLE BELİRLİYOR. çünkü zaten Ziraat birliklerinin içinde. ve Çok kişiyi kafaya alarak, girift yanıltmalar yapıyor.fetö 5. özellik,kesinlikle ve kesinlikle her konuda kolayca binlerce peşpeşe yalan söyleyebiliyorlar. ikna için 1doğru 5yalan söylüyor, ajite ediyor. fetö 6. özellik, kendinden olmayanları, kritik durumlarda öldürmeleri serbest. 15temmuz da, FETVA, dışarı çıkanlar fetöcü değil, öldürebilirsiniz. SORGU LAYIN.HİÇBİR SÖYLENEN EZBERE İNANMAYIN.kafasında sarık varsa, din adamı zannetmeyin.atatürk posteri var diye atatürkçü zannetmeyin! akparti sandık görevlileri şüpheeeli, gece 11de okullara çağrıldılar.
 • Gerçek ataletGerçek atalet1 ay önce
  "Kime inanalım" diyen adam bomboş bir adamdır, hedefsizdir; kim kulağından tutarsa o istediği yere çeker götürür onu!
 • tnTtnT1 ay önce
  68kuşağı usa pçi dir
 • hey !hey !1 ay önce
  dolar almanya ya işlemiyor. TÜRKİYE DE TİRÖST KARTEL ŞİRKETLER YÜZÜNDEN HİÇBİRŞEY ÜRETEMİYORUZ.TUSİAD iş verdiği Küçük İmalatçılara ki, sayısı 20 000 dir, bu imalatçılara ödemeyi kısıyor, vadeyi 1 yıla çıkarıyor, Hükümeti Belediyeyi Değiştirirseniz,ödemeleri açarız deniliyor. Tüsiad milli güvenliği tehdit eder hal almıştır.Tüsiad dağıtılmadan, Türkiye toparlanamaz.Üreteceğiz! dedikleri Her projeyi yerle bir ettiler, süründürdüler, insan kaynaklarını toplayıp heba ettiler. Tr de geliştirilen herşeyi çaldılar,dışarı götürdüler. Türkiye de saadece para sağıyorlar.
 • mehmetmehmet1 ay önce
  bir kilo soğan 8 tl tanzimdede soğan yok.chp döneminde bile böyle birşey görmedik.bim de satılan ucuz et 48 tl olmuş.vah güzel ülkem.
 • Gerçek adaletGerçek adalet1 ay önce
  Kime inanalım? Gerçeğe mi inanalım solcular gelmesin diye yalana mı inanalım? Hangisine inanırsak günah kazanmayız? Peki peygamber efendimize müşrikler mallarını emanet ederler güvenirlerdi. Şimdi ise müslümanlar birbirine inanmıyor, buna sebeb olanlar dini kullanarak yalan söyleyenler. Dine inanmayanın günahı kendine, yalan söyleyenin zararı tüm insanlara! İnanırdım, muhalefet seçmen listelerinde hatalar var diye uyardığı da YSK başkanı hayali seçmen, mükerrer seçmen yok diye açıklama yapmasaydı, Süleyman soylu dünyanın en güvenilir seçim sistemine sahibiz demeseydi. Ve kim hile var diyorsa bilinki onlar yalan söylüyor diyenler olmasaydı! Ve seçim gecesi veri akışı durmasaydı, on gündür geçersiz oyların sayımı son yüzde üçde dondurulmasaydı yüzde yüzü sayılıp sonuç açıklansaydı inanırdım. İnanmayı çok isterdim ama vicdanım, inancım ve aklım buna izin vermiyor. ALLAH doğru olanlardan yana olsun.
 • tbRtbR1 ay önce
  sndilipak, Çok kişi Ne yaptığını biliyor.Seni kandırma peşindeler.Büyüüük operasyonları değiştirme gücünüz yok. TÜRKİYE İÇİNDE ,KÜÇÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE Kİ FETÖYÜ BİTİR,BU SANA BAŞARI OLARAK 100 YIL YETER.fetö ; belediyesanayitarımstkmeslekbirlikleriailesosyalbakanlığımeb, deMilleti Karkasa Almış,>>demirçelik fiyatından soğan fiyatına fetö belirliyor.küçük sanayide,çek vadesini dahi fetö belirliyor.tüm belediyeler fetöce çevrilmiş, Tüsiad destekli fetö, piyasaları sallıyor,hammadde fiyatı yok, Atölyelere para ödenmiyor, Çek vadesi 10ay, Hükümeti Devirin > Para musluklarını açalım diyorlar.istanbul sanayi bölgelerinde durum.
 • kısa adamkısa adam1 ay önce
  Adam; şaka maka milletien sonunda haraca da bağladı ya helal olsun(Bes-bireyleri elekleme sistemi). Nerdesiniz Eyyyyy eskinin mafya babaları; dinsizleri, dansözleri, imansızları........ ları. VAllah çok özür dileriz. ______________________________________________________Ne olur tekrar gelin. Sizi her andığımızda; büyük rahmetle anıyoruz. Meğer cinden büyük şeytanlar da varmış diyoruz. Allah'ım onların azablarını hafiflet ne olur. Meğer ne masumlarmış. Gerçekten de Eskinin namussuzları; çok insaflı kullarınmış.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Dünyamızı ve yurdumuzu kuşatan bir elin beş parmagindan daha az olan bir kaç satanist (KABBALA SİYONİSTLERİ)memleketimizde ve dünyada bütün Merkez bankalarını vesayetleri altında alarak para basma ve faiz belirleme yetkilerini kendi tekellerine altina almişlar. Tanzimat devrinde Geçmişte Osmanlı bankasını kurrak bugünkü MERKEZ bankasının zemini hazırlayan siyonistler, aynı method ve tezgahlara Avrupada da başvurup, avrupanın çeşitli monarşik düzenlerindeki yöneticilere yüksek faizli borçlar vererek karşılığında teminat olarak banknot basma yetkilerini kendi tekellerine almışlar.Kısacası Avrupadaki ve Türkiyedeki ve ABD deki Merkezbankaları Rothschild, Warburg, Goldman Sachs, Morgan, Lehman Brothers gibi KABBALA siyonistlerinin tekeli altında. Günümüzde AB de ve Türkiyede kurulan Liberalizm odaklı ulus devletlerindeki bütün bankalar ABD deki Merkezbankalarına bağlıdır ve bunlar Devlet e ait bankalar değildir. FED ve IMF aynı şekilde bu siyonist gurubun tekeli altındadır. Tir tir titriyorlar korkularından, zira gerçekler gün yüzüne çıkar ve onların yıllardır Türkiye ve milletimiz üzerinden ortadoğuya gerçekleştirdikleri operasyonlar ve proje sekteye uğrar diye. O kadar alçaldılarki Tevhide davet eden ve islami iyilik için yurdumuzda tebliğ eden suçsuz ve günahsız din adamlarına ilişecek kadar alçaldılar, zira islamı tebliğ eden ve insanları Tevhide davet eden din adamlarını bile çoluk çocuğundan ayırıp yarlarını gözü yaşlı mağdur bırakıp hapse atıyorlar. O kadar çok korkuyorlarki sevgili peygamberimiz Hz. Mohammed sav mücdelediği o muhteşem ve yiğit Komandanın torunları derin uykudan uyanacak ve insanları ALLAH tealanın izzet ve onuru ile şereflendirdiği gölgesinin altında toparlayacaklar diye. Cinni şeytan ile işbirliği yapan siyonistler ve onların „veresetül Deccal“ olarak tabir ettiğimiz, iblisin yerli misyonerleri, doğruları söyleyen ve hakkı haykıran herkezi düşman ve Feto cu ilan ediyorlar. Fakat korkunun ecele faydası yok, zira ALLAH teale nurunu muhakkak tamamlayacaktır ve bu millet ALLAH cc bize vad ettiği altın çağını tekrar yaşayacak ve inssanlık tekrar izzetiine ve onuruna kavuşacaktır. Bu yüzden milletimizin gerçekler ile er yada gec yüzleşmesi gerekmekte. Bunun bir kaçışı yok. Bilinçli veyahut bilinçsizce deccalizme dayanan ideolojilerin ve onların liberalizm odaklı parti/varislerinin peşine takılan askerimizin, polisimizin, öğretmenimizin, imamlarımızın biran önce bunları red edmesi ve izzetimizi,onurumuzun, saadetimizin yegane teminatı olan TEVHİD sancağı altında toparlanmamız ve bina gibi tek saf oluşturarak, kararlı ve azimli şekilde bu karanlık güçlerin pençesinden önce yurdumuzu ve sonra dünyamızı ve mazlum halkları kurtarmamız gerekiyor. Zira bu deccalın işbirlikçilerinin dünyamızın gleceği ile hiç hoş olmayan planlar yapmakta. Yeniadünya düzenin kerabilmeleri için (NEW WORLD ORDER) Dünyamızı 6 Milyar nüfusdan 600 Milyona azaltma gibi gayeleri bulunmakta ve bunuda yanıbaşımızdaki coğrafyada kontrollü bir sekilde gerçekleştirmek istiyorlar. Hakikat olan bu plan ve projelere nekadar çabuk direnis gösterir ve red edersek isek okadar da az keder yaşamış oluruz. Sadece Tevhidi haykırmamız yeterli olacaktırkı bu iblisin veletleri arkalarına dahi bakamadan bulundukları makam ve mevkiler sessizce geri kaçacaklardır. 15 Tmmuzda insanlarımız nasıl Tevhid ruhu ile Feto hainleinie karşı direnç gösterdi ise aynı direnci vatanımızı 200 yildir vesayeti altına alan siyonistlerede görtermeliyiz. Alemlerin rabbine hamd olsun bizi düşünen ve işiten bir kulak ve bin bir nimetlerini bizlere istifade edebilmemiz için bahs eylediği için.
 • melih53melih531 ay önce
  sayın hocam ekonomi bakanı aylardır beklenen ekonomi açıklamasını yaptı.piyasalar nasıl algıladı ortada olumlu bir tek data yok açıklamadan sonra..kimse inanmadı sanırız..ceğiz cağız mış muş ve power point derken sonuç fos çıktı.finansal piyasalar ne kadar inandı ortada.**bizim için daha kötüsü sayın bakan önümüzde 4.5 yıl var falan diyerek açıkladı ..yani biz dar gelirlileri zaten zor olan hayat ta dahamı zoru bekkliyor....
 • esereser1 ay önce
  Zaten almanya fransa italya ingiltere gibi ülkelerde abd veya rusyadan başka hangi devlet stk ve sendikalar eliyle kaos çıkarmaya cüret edebilir.
 • celil celil 1 ay önce
  68 78 kominist kuşakda kuşak bunlar hepten ab ve abd ye uşşakmış meğer
 • serkanserkan1 ay önce
  1980 askeri darbesinden önce liselerde üniversitelerde siyasi parti dernek ve örgüt binalarına giren çıkan okuyan herkes leninci ve stalincilerin rusya ile maocuların çin ile iltisaplı oldugunu düşünürdü. Çünkü o zaman altarnatif yerli ve milli medya yoktu. Hürriyet ve cumhuriyet grupları ile onların yancıları tercüman milliyet günaydın gibi gazeteler vardı sadece. O günlerde bir takvim bir akit bir yenişafak gibi gazeteler yoktu
 • NazNaz1 ay önce
  Yorumlarınıza kenfi fikirlerinize inandırıcı olması için dini katmanız etik mi siz ilahiyat okumadınız bildiğimiz öyle bir liyakatınız yokher kes kendi işini yapsın brakın o işi din adamları yapsın
 • KısaKısa1 ay önce
  O adamda; Ne çağ açacak dirayet, Ne çağ kapatacak asalet; ne de çağa uyacak;akıl ve sağduyu var??? Nefsine başkan olanlar; islama hizmetkar aslaaaa olamaz. Belki rüşvetçilerin ve fahi?elerin başkanı olabilir ya da kanarya sevnler derneğinin.... vb. 18 sene de; 40 tane buzdağına çarpan bir Reis var dümende. Kör mü lan bu Reis??? Kaptan dümen mi kilitlendi yoksa ayık mı değilsin. İceberg'lerGemiyi delik deşik etti. Hala Beka meselesinden bahsediyor. El insaf.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Herkesin derdi dünya hic acından ölenide duymadımya.Bütün konşmalar altın ,dolar,ekonomi, borsa....varsa yoksa dünya.Derdi dünya olanın derdi bitmez arkadaş. Bende züğürt ağayım .Bütündünya sizin olsun birdost yeter bana.Malsahibi mülksahibi hani bunun ilksahibi malda yalan mülkte yalan var birazda sen ooyalan.Haa bu arada dilipak kardeşimizin işi gerçekten zor.Eleştirenlerdede hiç insaf anlayiş yok sanki kalas
 • kalelikaleli1 ay önce
  hoca efendi dikkat edersen gözden fena halde düşmüş vaziyettesin.biraz sayın barlas ı ve sayın muteber bazı köşe yazarların okusan mesela sayın özdenören i.sana hoca diyorlar ya ben de bundan sonra sana hoca bey veyahut hoca efendi diye hitap edecem bu hocalık neredense.
 • yeni türkiyeyeni türkiye1 ay önce
  MHP, seçimden önce Mansur Yavaş’ın kovuşturması yeni başlayan sahte senet dosyası nedeniyle adaylıktan çekilmesini istemişti.Aynı MHP, Cinayet, Küçük Kızı Alıkoyma, Organize Çete suçlarından 20 yıl hapis cezası aldığı için başkanlığı düşürülen adayı için YSK’ya itiraz etti.Doğru mu bunlar?
 • ileri demokrasiileri demokrasi1 ay önce
  Damatın bugünkü açıklamasına göre BES’e (Bireyesel emeklilik sistemi) katılımın mecburi hale getirilmesi ve çıkış kapısın kapatılması da sözleşme hürriyetine aykırı bir düzenleme olmuyormu?İşi olmıyan gençlere kelle vergisi gibi ssağlık sigortasından sonra şimdide mecburi Bes gelmiş.Mecburi.
 • Vatansever Vatansever 1 ay önce
  Muhalefet açısından bakalım adam 40bin nufuslu bir yerden 2.5 milyonluk İzmir e mason birini seç diyor hiç sormadan seçiyorlar adam ilk icraatı fetöcü pkklı ları işe alacağım diyor aynısını diğerleride sırada Ankara da vergi kaçakçısı olan birini seç diyorlar seçiliyor İstanbul da ne olduğu belli olmayan birini hatta chpli ailesi bile oy vermeyiz diyor seç diyorlar hiç sorgulamadan seçiyorlar  Bolu da yazık yazık bir çorbayı mülteciye çok görüyor ama Kuran ı öptü ya bak buda Müslüman mış öptüğü Kuran ın içini biliyormu acaba yoksula yolda kalana yardım et dediğini (yeri gelmişken ellerine yetki tam geçse Bizlere su bile vermez bunlar) hiç benzemezler bir araya gelmiş mason hain terörist hain sözde Müslüman içerden dışarıdan ekonomik fiziksel olarak Ülke Müslümanlık tehdit altında bizler patates soğan zamlandı azıcık rahatımız kaçtı diye Reis öncülüğünde Vatan Millet Müslüman lık için neler yapıldığı ortada iken çok değil 20 yıl önce ile Allah cc rızası için bir düşünelim nereden nereye(Camileri başörtüsünü yolları köprüleri tünelleri hastaneleri okulları hava alanlarını milli geliri doğal gazı ilitişim bilgisayar alt yapısını saymakla bitmez ama görmek için imanlı göz söylemek için imanlı dil lazım) kol kırılır yen içinde kalır diyemedik İstanbulyazık ömrünü bu Ülke için adamış Anadolu çoçuğu Binali Beyi bile seçemedik karşı tarafın bizleri bölmelerine müsaade ettik  kullan at mendil gibi kullanılıyoruz farkında değiliz sahada keklik gibi pkklı avlarken bunların sahipleri bizim tarafımızdan karşı tarafa verilmiş  veya kendimize vermediğimiz oylarla siyonist biri vaad edilmiş topraklar diyor Bizleri Müslüman ları atmayı haykırıyor Yemen de ihtiyar amca açlığı için değil İstanbul düşmesin diye dua ediyor Cezayir de 15 temmuz da 20bin insan Türk bayrağı ile sokağa çıkıyor ama bizler camileri kapatan dilimizi değiştiren sadece kendi ihtiyaçlarını karşılamak için yolları elektriği olmayan Anadolu da hastane yok olsa doktor olmayan yerlerde yaşamaya tarlada ırgatlığa mahkum eden askerlik için çağrılan fabrikada işçi olsun ama üniversite okumasın yönetime talip olmasın diyenlere celladına aşık olan mahkum gibi horlanan aşığılanan bizler ne zaman uyanacağız
 • Bay AbdurrahmanBay Abdurrahman1 ay önce
  Adıyla yazan şahıs. Bu dediğin doğru ise bile, Reis,Uzun adam, Yorgun adam daha fazlasını da hak ediyor. Hak etmeden yiyenleri göremiyormusun?
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Ekonomiyi yaz haksızlıkları adaletsizlikleryaz efendi...önrünüzde bir kere bu milletin derdiyle ilgilenin
 • dedeslidedesli1 ay önce
  ikibiniki yilindan buyana uluslararasi sermayeye ülkenin kapisini sonuna kadar acin..üretim yapan ülkenin fabrikalarini yandaslara peskes cekin...o fabrikalari kapatip, arsasina beton yigan beton baronlari yetistirin...üretim yok...igneden iplige cok sey ithal....israf cok....yandaslik ve yalakalik doruk yapmis...yanlisa yanlis diyebilecek cesaretli insan kalmamis....ve simdi dolara kafa tutmak gülünc degilmi...bu hafta zaten epey güldük politikacilarin haline...koltuklarimiz elden gidiyor diye ödleri kopuyor.. korkmasinlar, ac kalmazlar..hayal gücleri sayesinde bundan sonra artistlik yapip para kazanmaya devam ederler.....
 • Bence şöyleBence şöyle1 ay önce
  Seni burada övenlerin çoğu fetöcü. Seni övüp ali ihsan beyi yerin dibine gömüyorlar. fox tv ye geç bence.
 • NurNur1 ay önce
  Tatil yapsanız iyi olacak ayrıca fazlaca anlamayacağımız terimler kelimeler kullanıyorsunuzçok kimsenin anladığını sanmıyorum bırası tc bayım her kesin yabancı dili yoksize tatil iyi gelir
 • Serkan aydinSerkan aydin1 ay önce
  Avrupada hatta dunyada ilk para,kredi borclandirilmasi örneklerini 1000li yillarda avrupadan kuduse haci olmak için giden hıristiyanların parasini alip guvenli bir sekilde korumak saklamak karsiliginde hacilar kuduse vardiklarinda bir miktarfaiz karşılığı geri iade eden tapinak sovalyelerinde goruruz..daha sonra dunyada bankacılık sisteminin kapitalizmin sermaya ve finans sisteminin temellerini atan tapinakcilar olmuslardir.. tarihte avrupada cok meshur dunyadaki en zengin hanedanlardan medici hanedani ve hollandali dogu hindistan sirketi buna örnektir..bizdeki kominist ve sosyalistler bilmez fakat bugun kominizmin kuruculari kabul edilen karl marks/trocki/engels avrupa kokenlidir avrupa da egitim almis ve yine avrupali bankerler tarafindan finans edilerek rusya ya devrime yollanmislardir..destekcileri arasinda rothschiller ,warburglar ve ozellikle jacob schiff i bulabilirsiniz..karl marks in ingiliz mason locasina uye oldugunu bilmez bizdeki komunistler..ayrica karl marks/trocki/engels gbi sahsiyetlere komunizm idiolojisinin paradigmasini ve manifestosunu perdearkasindan aşılayan öğreten esas fikir babasi haham heiss diye bir sahsiyettir..bunuda bilmezler..yahudi talmuda bakin okuyun içinde zaten kominzm felsefesine ogretisine ait izler göreceksiniz..kominizm ve sosyalizm talmuttan esinlenilmistir kaynağı talmud dur..komunizm ve kapitalizm aynı fabrikanin ayni müşterek beyinlerin ortak fakat farkli urunleridir..bu adamlar tamamen hegel diyalektigine ve dualizm (zitliklar) e göre fikir dusunce ve plan dizayn ederler..tez(kapitalizm)-antitez (komunizm) =sentez (soguk savas).. rusyada carlik rejimini devirten bolsevik devrimini yaptirtan,cin de mao yu ve 2.dunya savasinda hitleri destekletenlerhep ayni zumredir..amerikadaki fed in sahipleri yani..rothschiler ,warburglar ,lazardlar,rockafellerlar,jp morganlar,goldman sachlar, ve arkalarindaki diger aristokrat aileler..
 • habere bakın hak hukukhabere bakın hak hukuk1 ay önce
  Giresun’un Eynesil ilçesinde yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz’ın ölümü üzerindeki sır perdesi devam ederken mahkemeden skandal bir karar çıktı. Kızı için aylardır mücadele eden Şaban Vatan akıl hastanesine götürülüyor.Giresun Sulh Ceza Mahkemesi, kızı için adalet arayan Şaban Vatan’ın akıl sağlığının yerinde olup olmadığını tespit edilmesini istedi. Karara göre Şaban Vatan, polis marifetiyle evinden alınarak Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne götürülecek. Kararın UYAP sistemine yansıdığı öğrenildi.Şaban Vatan’ın kardeşi Muhammet Vatan’ın “kardeşinin akıl sağlığının yerinde olmadığı” yönündeki ifadesine dayanan mahkeme, Şaban Vatan’ın hastaneye sevkini talep etti....’a konuşan Şaban Vatan, ”asılsız belgelerle beni hastaneye götürüyorlar. Orada ne işlem yapacaklarını da bilmiyorum. Şimdilik 3 hafta yatış verdiler. Ama herhalde delirtip susturmaya çalışacaklar beni.’’ dedi.
 • AliAli1 ay önce
  Rahmetli babamin sozunu anmadan geçemiyecegim. Obur dunyanin dolari SEVAP derdi. Dilipak ufkunu yakalayabilseniz keşke. Onun kadar biluşimden anlasaniz, aralpçaya yatkinliginiz olsa, soldan sagdan ariflerle teşvikiniz olsa. Tarih bilginiz ,arşiviniz, parayi baş taci etmeden yaşabilseniz. İktidari dogru bildiginiz için eleştirme cesaretiniz olsa... Laf ola beri gele, biraz omega 3 lutfen
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  Ahlat'ın Van Gölü sahilinde Erdoğan'ın dev köşkü için inşaat başlamış.Fotolu haber vermişler.
 • receprecep1 ay önce
  İngiltere ab den ayrılırsa avrupada yeniden fransa almanya ingiltere italya arasında çıkar ve sömürge savaşları başlar diye endişelenlerde var
 • samisami1 ay önce
  doalrida abd yide tanri yapan bizim gibi geri kalmis müslümanlardir. bizdeki yol köprü sehir hastanesi havaalani gibi beton yatirimlar dolar kazanc garantili yapiliyor. halki dolarla savasmaya davet eden devlet kendi yandaslarina dolar garantili kar vaat ediyor. bu ikilemi önce bir cözelimde sira fed imf e gelsin. kiprit cöpünü gözümüze yaklastirip koskoca ormani kaybetmeyelim
 • samisami1 ay önce
  doalrida abd yide tanri yapan bizim gibi geri kalmis müslümanlardir. bizdeki yol köprü sehir hastanesi havaalani gibi beton yatirimlar dolar kazanc garantili yapiliyor. halki dolarla savasmaya davet eden devlet kendi yandaslarina dolar garantili kar vaat ediyor. bu ikilemi önce bir cözelimde sira fed imf e gelsin. kiprit cöpünü gözümüze yaklastirip koskoca ormani kaybetmeyelim
 • samisami1 ay önce
  doalrida abd yide tanri yapan bizim gibi geri kalmis müslümanlardir. bizdeki yol köprü sehir hastanesi havaalani gibi beton yatirimlar dolar kazanc garantili yapiliyor. halki dolarla savasmaya davet eden devlet kendi yandaslarina dolar garantili kar vaat ediyor. bu ikilemi önce bir cözelimde sira fed imf e gelsin. kiprit cöpünü gözümüze yaklastirip koskoca ormani kaybetmeyelim
 • halimhalim1 ay önce
  Kıbrıs tvlerinde bile sık sık 68 kuşağından bahsedenlerin olması cuma ramazan kandil gecelerinden bir haber olmalarıda ilginç
 • NEW PAGANNEW PAGAN1 ay önce
  engineer, gözün keskin.e ve a harfleri için teşekkür .''ateist,'' i kelime olarak ilave ettim, ataist kelimesini kaldırmaya gerek yok..bizde ve uzak doğuda etkin olan bu felsefe tarzını da (ata'ların ruhlarına tapma dini olarak) ilaveden ne çıkar.Beğenmeyen bana tapmasın.
 • sedatsedat1 ay önce
  Nere gitsen bir solcu 68 kuşağı hikayesi dinlerdik aydınlanma uyanma diye oysa anlatanları tekrar hatîrlayınca bu gün hepsinin öncüsü o köklü okullar denen kapitalist ülke okullarının yetiştirdigi yazar çizer akademisyen sendikacı siyasetçi solcu kominist kravatlı modern köleler oldugu görülüyor
 • HiraHira1 ay önce
  $ Açılımı ISIS ya da namıdiğer İştar. Adamlar sembol olarak bile pagan tanrısını koymuşlar. Sonra üç büyük puttan olan menat money yine para ile ilgili. Para elbette her dönemde insanların başını almıştır ama Amerika dolar ile insanları iyice köleleştirdi. Kapitalizm ile insanları sisteme entegre etti. Dizilerde bile fark ederseniz hep kapitalizm propagandası yapılıyor. Dizilerde herkes zengin, herkes konakta yaşıyor. Para uğruna her şey mübah algısı gençlerin beyinlerine işleniyor. Çok para kazanmanın en kestirme yolu da ünlü olmak. Şarkıcılara, futbolculara ve oyunculara akıllara zarar para veriliyor bence. Bunlar parayı kolay kazandıkları için hayatı alışveriş merkezinde, kafede ya da barda geçiriyor. Yeni nesil de anı yaşamanın bu olduğunu düşünüyor çünkü medya bu yönde algı oluşturuyor. Değerlerimizi bitiren, nefse hoş gelen sistemin adıdır kapitalizm....
 • hamidohamido1 ay önce
  ilkokuldan üniversiteye milyonlar okuyor adı altında, çoğu okumadan çalışmadan yatıyor hazır yiyor, yetmedi burs alıyor. Diğer yandan 3.5 milyon atama bekliyor. Ekeneğe elverişli arazi bomboş duruyor. Emekliliği gelen memur emekli olmuyor elini sıcak sudan soğuk suya sokmuyor. Sonra da bu faiz ne ya? soğan patates batlican biber vs.
 • Ferhat(KABBALA SİYONİZM / NEW WORLD ORDERFerhat(KABBALA SİYONİZM / NEW WORLD ORDER1 ay önce
  Doların gücünü kontrol eden ve dünyaya Dolar vasıtası ile hükm eden Derin güç kim?. Öncelikle bilmemiz gereken çok önemli bir husus var, o daABD deki Merkez Bankaları ve IMF devletin resmi bankaları değil. Bu Bankalar Kabbala siyonisti Rotschiel hanedanlığının tekelinde olan ve para basma yetkisini elinde bulunduran ve dünyaya IMF ve benzeri bankalarvasitasi ile yüksek faizli borc veren bankalar.1856'da Tanzimat döneminde kurulan Osmanlı bankası İngiliz sermayeli Bank-ı Osmani (Ottoman Bank) ile 1862 istikrazını üstlenen bir Fransız mali grubunun (Mayer Amschel Rothschild) eşit ortaklığıyla, 1863'te İstanbul'da Bank-ı Osmani-i Şahane adıyla kurulan banka. Tanzimat dönemindeki Rotscheild hanedanlığının Liberal leşmiş devşirme padişahların girdiği işbirliği neticesinde kurulan bir banka. Fakat ismi osmanlı özü siyonist olan bir devlet bankası. Siyonist Tekelindeki olan Osmanlı bankası padişahlara yüksek faizli krediler tahsisi ederek karşılığında teminat olarak para basma hakkını ve yetkisini kendi tekeline geçirir. Syionist bankanın sağladığı mali desteğe karşılıkta, kamu hiiselerine sahip olur ve mali bütçenin şekillenmesi ve uygulanmasında yegane söz sahibi olur. Kısacası hazinedarlık ytkisinide kendi tekeline alır ve ülkenin hazinesini(altınlarını ve reşevlerini) teminat olarak verdiği yüksek faizli borçlara karşılık ingiltere transfer ederek burada muhafaza eder. Nitekim ihanetler devam eder ve 1. Dünya savaşı esnasında Liberal leşmiş devşirme ve siyonist ittihat ve terrakicilerin hainlikleri sinir tanımaz ve osmalının yıkılması için Rotschield hanedanlığı ile birlikte osmanlının yıkılmasını zemin hazırlayarak topraklarımızda LİBERALİZM odaklı siyonizmin geliştirdiği Kapitalist ve hümanist sisitemi kurarlar. Nitekim TÜRKİYE MERKEZ BANKASI da Osmanlı bankasının devamıdır ve halen aynı siyonist derin gücün tekelinde ve halen para basma ve faiz oranını belirleme yetkisini elinde bulundurmaktadır. Kısacası 1. Dünya savaşından sonra Türkiye de, Almanya da, Avusturya da, Macaristan ve benzeri ayni uygulamalar tabi tutularak buulusal devletlerde Merkez Bankları siyonist derin gücün vesayetine geçerler. Birinci dünya savaşından sonra kurulan siyonistlerin geliştirmiş olduğu Liberalizm odaklı ulus devletleri siyonizme hizmet amaçlı kurularak, anayasaları Kabbla siyonistleri tarafindan yazılarak, ilk yıllarından itibaren siyonist asıllı devşirmeler tarafından yönetilen devletlerdir, buna tabiki Türkiye de dahildir. Almanyada, Türkiyede, Avusturyada bu alçaklar kendi geliştirdikleri serbest piyasa vasıtası ile bu ülkelerin yer alt ve yerüstü kaynaklarını tamamen kendi tekellerine geçirirler. Mesela altın yumurtlayan Tekel fabrikası özelleştirme kapsamında önce yerli şirkete satıldı sonra küresel sermayeye satılarak işlevsiz duruma getirildi. Tüsiad Lıberalizm odaklı siyonist sisitemin ekonomik omurgasını oluşturarak bu siyonist derin gücün çıkarları doğrultusunda faliyet göstermekte. Bunu bugünkü Tusiad in başına getirilen siyonist asıllı AB nin eski yuvarlak masa başkanına ornek vererek görebilirsiniz.Türkiye,Almanya ve Avusturya .. gibi ulus devletlerin parlementer sisitemlerinde faliyet gösteren sağ, sol, merkez partiler liberalizm odaklı siyonizme hizmet eden proje partilerinden ibearettir. Dönem dönem seçimler yapılarak farklı partiler yönetiyormuş gibi gözüküyor olsa dahi ,ülke aslen derin gücün yönetiminde ve bu partilerin asıl hedefleri KABBAL mezhebine ait derin gücün NEW WORL ORDER vizyonuna misyonerlik yapmaktir. Fakat asıl projelerin devam edebilmesi ve millletin derin uykudan uyanmamsi için bu proje partiler birbirlerini yercesine birbileri ile muhalefet yapmaları gerekmekte. Kısacası kendi evinizde ne pişireceğinize, ne giyeceğinize, nasıl davranacağınıza siz karar veremiyorsunz, ev size ait fakat evin anahtarı siyonitlerde ve onlar eğitimi, ekonominizi, ahlakınızı (ethik),siyaseti belirlemekte. ………
 • kalelikaleli1 ay önce
  hoca bey dolar yoktu da biz mi icat ettik.logo dolarmış haberin yeni mi oldu günaydın hoca bey.bilmem bazıları zatıalinize neden hocam diyorlar siz hoca mısınız yoksa...
 • melih53melih531 ay önce
  sayın hocam ekonomi bakanı açıklama yapıyor aylardır beklenen ülkemizi ekonomik kalkınma olarak çağ** atlatacak açıklamalar peşi sıra geliyor..piyasalara hemen yansıdı .ilk borsadan .çöküşe devam diyor borsa yatırımcıları ....faiz ve döviz ne alemde acaba.**bu arada ekonominin güveni hukuk.....ist.hala beklemede.....çarşı pazar fiyatlardarmadağın...neyse belli oldu artık ekonomik olarak aynen devam.......
 • O.K. Abdullah İstanbulluO.K. Abdullah İstanbullu1 ay önce
  Hiç dolarım yok. Hiç dövizim yok. Aslına bakarsanız Türk Liram da yok. Ucu ucuna geçiniyorum, kredi kartlarımı denkleştirmeye çalışıyorum aydan aya. Ne diyelim, buna da şükür. Beterin beteri var. Peki ben neden sürekli halka "Dolarları bozdurun Eyyyyy Ehli Vatannnn!" çağrısı yapanların en tepeden en aşağıya, aslında kendi dolarcıklarını bozdurmadıklarını, hatta belki dolarlarına dolar kattıklarını düşünüyor, hissediyorum? Sizce sorun bende mi? Neden rahat rahat "Hayır bu insan(lar) öyle şey yapmazlar" diyemiyorum. Neden bir yolsuzluk arsızlık haberi geldiği zaman göğsümü gere gere "hadi oradan, bu iftiradır. "Bunlar Müslümandır, asla yapmazlar öyle. Haram yemezler, Allah'tan korkarlar" diyemiyorum. Neden içim rahat rahat, elim titremeden, kalbim sıkışmadan oy veremiyorum? NEDEN? NEDEN? NEDEN?
 • hamidohamido1 ay önce
  Bu ülkede , Küresel eşkiya=abd ye karşı çıkan 3 vatan evladı . Erbakan Özal ve Tayyıb erdoğan.Özal ve Erbakan hocamizi gavur aşıkları batı yalakaları $ stokçuları vasıtası ile harcadılar. SıraErdoğan da. Allah fırsat vermesin.
 • Ahmet AYDINERAhmet AYDINER1 ay önce
  Artık inananların ve samimi müslümanların sırtından in yakasından düş yıllardır senin yalpalamalarından bu insanlar bıktı, düş artık inançlarıyla alay ettiğin müslümanların yakasından artık fitne üretmeye başladın yıllardır bu inanan insanlar fehmi koru gibi seninde amerikancı cia ajanı olduğunu anlamadı sende bu insanları sömürdün artık ya doğruları adam gibi dosdoğru kaleme al yada artık vazgeç sana artık acıyorum hakkımıda helal etmiyorum .
 • engineerengineer1 ay önce
  sn new pagan, değişik bakış açısı getirdiniz, tanrıcıkar diye tavsif ettikleriniz evet evet şeytanın ta kendisi, yani insanın kendi şeytanı, bahsettiğiniz hakim din ise yine şeytanın imparatorluğu, tıpkı firavun gibi tanrılığını ilan etmiş satansit dinini bir zehir gibi insanlık alemine zerk etmiş, aslında zahirdeki görüntünün arkasında yatan bu, yani ahk batıl savaşı, şimdilerde yeryüzünde şeytan kendi imparatorluğunu kurmu kendi lusiferyan dinini yerleştirmiş, Allah cc mühlet veriyor, er geç Hak gelecek ve batıl(şeytan ve avaneleri) zail olacak, amenna ve saddekna, insanlık alemi şeytani düzenlerin pençesinde inim inim inliyor, insanlık feryadediyor, bizim dini bütün büyüklerimiz ise faiz bir dünya gerçeğidir, izmirin şarabını dünya markası yapalım diyor, şeytan işi pisliklerden vergi alıp öğretmenlerin, imamların, memurların maaşlarını ödüyorlar, ab uyum yasaları diye batının batıl yasalarını, tam da dünyanın şeytani düzenini Milletimize dayatıyor, Ahkam-ı İlahiyeyi ellerinin tersiyle itikliyorlar,14-15 asır önceki kurallarla şimdi hükümet edilmez diyorlar ve yanılıyorlar, Cenab-ı Hak bu gidişe daha ne kadar mühlet verir Allahu Alem biz bilmiyoruz, ama ufukta bir fırtınadan önceki sessizlik duruyor, helaket ve felaket gelip çattığında Allah cc bize imdadeylesin, moruk bir de düzeltme yapayım "ataist" değil "ateist" olacak, malum , teoloji'den "te" din "ate" din ise din dışı.
 • yorumcuyorumcu1 ay önce
  Doların saltanatı, enerjide yerel kaynaklar aktive edilince biter. Kömür, nükleer santral ve HES karşıtlığının altında da Dolar Saltanatı devamcıları var. Ya emperyal güçlerinuşağı petrol şeyhlerinin sultanlığı bitecek ya da petrol bitmesini bekleyeceğiz doların da balonunu söndürmek için.
 • AKINCIAKINCI1 ay önce
  milyonlarcadolarlıkyat sahipleri mazotu 3,75 tlyealıyor gariban üreticiköylümüz 6,20tlnin üzerinde. birde gümrükolayı varelmasyakut zümrütgibi değerlitaşlardan vergi alınmadığısöyleniyor, şimdibunedirüreticidesteklenmezse biteriz yahuzengindeparazatenvaradam oparayızaten verecek gariban üretici malınısatarken para yapmazezilirbirde çok ağır maliyetlerle uğraşır gübreilaçbir sürü kdv buradansöylüyorumsoğanıpatatesi suriyeden alıyorsunuz, bizçalışan işçilerin dolaplarıtamtakırkurubakırmisalidir içiboşparabirşeyalmıyor değeriyok romanya bulgaristan şimdibizigeçtiruslarda.fındıkta bir numarayız dünyada köylününfındığını 1tlyedüşürüpsattırdınız köylerboşaldı hayvancılık bitti etfiyatıarttıcüneyt seni allaha havale ettikyapamıyorsanızbırakıngidin yolinşaat okul hastanetrenuçak allah razıolsun kardeşim evdendışarıçıkamıyoruz bırak yahu. biz yapılmayanıda söylemek durumundayız bizdevamlı sizi alkışlamaklagörevlideğiliz yeterartıkşuekonomiyebirçarebulunolmazsayapamdık deyip çekilinköyler boşaldıüretim yok rahmetli erbakanhocanınizinden gidino nasılbaşardı isesizde aynıtaktiğiuygulayın allah aşkına neyse herşerdebir hayır vardırrabbim yardımcımız olsuninşaallah..
 • hamidohamido1 ay önce
  Açık net belliki adamlar adeta dünyaya hükmetmişler. Bizde de Reisekadar bütün yöneticiler , fetönün dedi gibi otorite yargılanamaz,moduna girmişler. Yanı abd sömürmüsüne eyvallah denmiş. FETÖ nedeniyle vurulan ekonomik darbedede $ stoklayanlar Reisi dinlemeyince de maalesef etkisi fazla olmuş. Sonunda da suçlu ve bunun nedeni Tayyip oluyor.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  Bugün dolarolur,yarınyuan olur, euroolur.... PLANLI EKONOMİ diye bir şey var... İMAR PLANINDAN BAŞKA BİR ŞEY... PLANIN VARMI SENİN...20YIL BOYUNCAÇILGINPROJELER DERSEN, SONUNDATIRLATIRSIN..... DIŞ BORÇ 500 MİLYAR DOLAR...ŞEKER pancarı yasak, kanserojen USA mısır şurubu serbest, Türk tütünüyasak , MARLBORO15 KÜSUR YTL... ETBREZİLYA, SIRBİSTAN, FASULYE ARJANTİNDEN.... çıkardığımızgaz bile İTHAL.... BİRBAKKAL DÜKKANI BİLE PLANSIZ YÖNETİLİRSEBATAR.... EĞİTİM YERLERDE... SIFIR ÇEKEN18 YAŞINDA LİSELİ VASIFSIZ SÜRÜLER AKILLI TELEFON MANYAĞI OLMUŞ... TORNAVİDA TUTMAYI BİLMİYORLAR, KONUŞMAYI DA... OTURUP KALKMAYI DA... DİNDAR KALMADI, ama kindar mebzul miktarda... Anasını babasını kesen , gel vatandaş gel... GÖLGE ETMEYİN YETER, ÖRTÜYÜ DE DÜZELTMEYİN...
 • 1453#ak partili#hedef 20231453#ak partili#hedef 20231 ay önce
  Doğru demiş Binali yıldırım, dolar dolsa ne olur dolmasa ne olur? Çıksa ne olur düşse ne olur, onu dolar kullanan ABD vatandaşları ve içimizdekiabd uşakları düşünsün, ben dolar kullanmıyom kardeşim. TL kullanıyom. Reisi seven Herkeste TL kullansın kardeşim.
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Türkiye tl yi altın karşılığı mı basıyor? Altın karşılıpı bassa ve değeri ile oynamasa, bazı ülkeler güvenli diye SAHİP olmak ister. Mark öyle bir para idi. Bu gün japon yen i ve isviçre frangına sığınan ülkeler ve yüzbinlerce iş adamı var. Biz kendimiz güvenemiyoruz, çünkügücü ile KOLAY oynanabiliyor.
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  ABD doları gücünü petrolleilişkisinden alır. Petrol üreten ülkeler ABD nin boyunduruğundan çıktığında ilk depremde ve devamındaki artçılarla dolarınkese kağıdına dönmesi içtendeğil . Doların saltanatının devamı petrol coğrafyasıdır. Abd bu durum devam ettiği müddetçe dolar üzerinden dünyayı kontrol altında tutar. siyonist israil doların geleceğinin garantisidirçünkü doların gerçek sahipleridir . Dolara istediği ayarı vermede bunların inisiyatifindedir. Dolar değeri ve değişecekse yerine yeni para koyulacaksa da buna yine kendileri karar verir. Bunlarda yelek çok bu gün Fransa ya sarı yelek , yarın Almanya ya kırmızı yelek giydirirler , yeter ki zamanı gelsin ve şartlar oluşsun .
 • ahmetahmet1 ay önce
  Sayın Dilipak iyiisn hoşsun şu sıralar çok konuşuyorsun çok konuşan çok hata yapar kırıcı olmaya başladın herkes herşeyin farkında .
 • Mehmet orhanMehmet orhan1 ay önce
  Bld bşk olmadan demirören ciner gibi devleri tehdit eden kişi hasbelkader cumhur reisi olursaTürkiye'ye nebiçim demokrasi ve özgürlük gelir bi düşünün
 • NihalNihal1 ay önce
  Ne ABD hiristiyan Amerikalıların Nede Dolar hepsi Yahudi siyonistlerin.Kuran deyimiyle İsrail oğulları dünyanın başına beladır. Paranın patronuda onlardır günümüzdeki yaşananları görmek yeterli Trump(ABD) tam bir İsrailiyat kuklası komik bir palyaço durumunda.Tüm dünyayı karşılarına alıyorlar hak hukuk tanımıyorlar.Peygamberleride öldürmüşlerdir lanetli bir ırk!
 • kalelikaleli1 ay önce
  dilipak gene döşemiş siyaset yok dolara dokunmuş iyi de etmiş.biraz da bu konularda ahkam kesse ne iyi olur.bilgisini geliştirir.bilmeyen cahil takımıda faydalanmış olur hocaya teşekkür ederler .iyi iyi.
 • Biz müslümanlarBiz müslümanlar1 ay önce
  Biz müslümanlar keşke birleşebilsek de kendi sisteminizi kursak da şu sömürü düzeninden hem müslümanlar hem de tüm dünya kurtulsa . Bunun İçin de Türkiye’nin birlik beraberlik içinde güçlü olması şart ..
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  İmanı yaşamayanlara Allahın selamı üzerine olsun demiyelimnamaz kılmayanlara kılıp hertürlü melaneti işleyenlere selam verilmesin. Selamun aleyküm mü'minin hakkı
 • AsafhanAsafhan1 ay önce
  Selamun aleyküm hocam Allah sizden razı olsunHocam Ecdadımızı yenemeyen batı ve aveneleri Osmanlı imparatorluğunu ekonomi ile yenebileceklerini fark ettiler ve ekonomi oyunları ile Osmanlı'nın çöküşü hazırlandı burada kilit rollerden biri de iltizam usulü vergi sistemidir Malesefki bugün bu vergi sistemi belediyelerimizde ortaya çıktı ve ekonomimizi allak bullak ettiler hala bir önlem alınmış müdahale edilmiş değilBen bu konuda kendi oluşturduğum menkıbeyi aktarayım sizeDurumun özeti para bir illüzyon sanatıdırÇölde elinde 50 litre içme suyu olan bir arabın yanına cebinde 100 bin dolar parası olan bir ecnebi gelir başlar anlatmayaCebimde öyle bir şey var ki onu elde eden onunla ooo oo ne isterse alır der ve sana bu paradan vereyim sende bana elindeki suyu ver Arap illüzyona kanmıştır ve başlar para ile hayaller kurmaya fakat yaşam kaynağı olan suyu kaybettiğini su içmesse yaşayamayacağını gerçeklerle yüzleşince anlar illüzyondan uyanan Arap bu defa ecnebi ye beni kandırdın al paranı geri ver suyumu derEcnebi Araba derki su sendeyken talep eden yoktu onun için değersizdi ama şimdi su bende ve sende talep ediyorsunSana verdiğim para ancak 1 litre su alabilir işine gelirse Arabın bu saatten sonra çaresi yoktur bir litre suyu alsa para Ecnebiye geçecek arabın suyu bittiğinde Arap yine ölecek suyu almasa susuzluktan ölecek para yine Ecnebiye geçecek ekonomideki arz talep dengeside kurulmuş en büyük tuzaklardan birisidir bunu finans sisteminde paralar üzerinde de yapıyorlar el değiştirmeyle öz kaynaklar yer değiştiriyor öz kaynakların aktığı ülkeler bu kaynak larla yükseliyor ve buradan devşirdikleri güçle kendilerine herşeyi hak görüyorlarBu illüzyondan biran önce uyanıp kurgusal ekonomiden çıkmamız lazım artık gerçek ekonomiye geçmemizin zamanı gelmiştir diye düşünüyorumSelam ve dua ile Allah yar ve yardımcımız olsun...
 • VELİVELİ1 ay önce
  Almanya, fransa , rusya üçlüsü biraraya gelip dolar egemenliğini yıkamadı,, AB yıkamıyor,,, günümüz ÇİN i için birşeyler söyleme gereğini duymadınız,,, zaten ÇİN de bir USAprojesi... yani yapacak birşey yok öyle mi?.. Hani biz Alemlere Rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmeti idik....Ve ummadık taş baş yarardı,,, Nasılki 1 kişi oarak La İlahe İllallah davasını başlatan Hz Muhammed (sav) başardıysa ..-ki başardı. Sen de başarırsın!!!..Allah yolunda,,,doğruluk ve hakkaniyet yolunda durma,, mücadele et,,başarırsın....
 • Nurettin ASİLSOYNurettin ASİLSOY1 ay önce
  Tamamen katılıyorum. Biz diyoruz ki toplumla ulaşın. Hz. Yusuf as gibi olun en altı en üste en üstü en altta indirgeyen. Tam tersi yapıldı. Rahmetli Özal imar affı çıkardı bizler kızmıştık. Ya biz ne yaptık ; kim nerede devleti kandırdı dolandırdı af çıkardık kim nerde devlet arazisine konduk biz af çıkardık kim nerde ... Peki dürüst insanların vatandaşların suçu dürüstlük olduğu için cezalandırıldı.Halen kısıtlı imkanlarla ya kirada ya arsa aldı imar çıksın diye bekliyor vs. Biz bunu bu şekilde olsun istememiştik. Sahi sizlere kimse halini ehvalini açıklamıyor mu ? Tabiki halkın arasına girmediniz ki??!!... Diğer taraf zaten kötü ...!!?? Nereye yaslanacağını şaşırmış durumda... Neyse; rabbim neylerse güzel eyler... Bunda da vardır hayır diye bekleyeceğiz... Diye düşünüyorum....
 • AliAli1 ay önce
  14-15bin oyun yeterli olmadığı bir ülkede dış müdahileye, şuna buna gerek olmaz.
 • ileri dedemokrasiileri dedemokrasi1 ay önce
  BBC Türkçe'den Mahmut Hamsici ve Neyran Elden, Büyükçekmece'de gördüklerini kaleme aldı.Hamsici ve Elden izlenimlerini şöyle aktardı:"Adalet ve Kalkınma Partisi'nin güçlü olduğu Tepecik mahallesinde girdiğimiz bir muhtarlıkta karşılaştığımız polis ekipleri, dışarıdan gelmiş. Ellerinde listeler, muhtarlıktaki harita önünde gidecekleri evlerin yerlerini belirliyor. İsmini vermek istemeyen bir muhtar, Büyükçekmece'de kimsenin bu tür şeylere alışkın olmadığını, herkesin kaygılı olduğunu söylüyor.Polislerin eve gelmesinden rahatsız olan ve buna karşı şikayet yollarını arayan bazı Büyükçekmecelilerle karşılıyoruz. Kimisi evlerine polisin iki ila beş sefer arasında gelmesinden rahatsız, kimisi kendilerine sorulan sorulardan. Sanatçı Murat Akalp, 'Hayatımda ilk kez evime polis geldi' diye anlatmaya başlıyor hikayesini ve sonra devam ediyor: "Oğlum 'baba polis' deyip korktu. Eşimin, eşim olduğunu ispatlamak zorunda kaldım.""
 • NEW PAGANNEW PAGAN1 ay önce
  paranın güçlü bir tanrıya dönüştüğü zamanları yaşıyoruz.Çok tanrılı eski pagan günlerine, kemale ermiş en muhteşem yeni pagan dini ile geri döndük.Tek tanrılı dinlerin logoları, antik söylemlerle, etkin ve devam eder gibi görünse de, pratikte, hayat felsefelerinde etkisini yitirmiş durumda.Güzelce bakarsanız , acınası durumları ortada.Kısaca, ne ataizm, ne deizm, ne de semavi tek tanrılı dinler artık etkili değil.Gerçekte, iddia ve isbat şartı gerektirmeyen, gizli ve yeni bir pagan dini, dünyayı etkisi altına aldı.Bu dinin tanrılarından örnek verecek olursak, para, şehvet, binek, makam, lüks, film, müzik, eğlence, imaj, marka, teknolji, sanallık, çılgınlık vs.Hepsinin ihitişamlarına eğilmekle birlikte, içlerinde bir kaçına daha fazla ibadet ediyor ve onlara daha fazla feragatler yapıyor, adaklar veriyor olmamız, bu dine zarar vermez...Ayrıca bu din, gelişime, değişime çok açıktır.İstediğimiz tanrıyı ilave edebiliyor veya ilgi alanımızdan çıkarabiliyoruz.Hakimiyet sahası, tamamen görünen alemden oluşan, geçmiş, gelecek , ahlak , mantık , bilim , ölçü ve kural unsurları taşımayan, mükafat veya cezasını anında veren, varlıkları, tamamen çıkar odaklı sınıflayan bir din.Tanrılar var ve çok, ama insanların emrinde.Küçük tanrıları idare eden, en büyük tanrı ise kişinin kendisi, yani insan.Kendisini tanrılaştırmış insan.Kendi varlığının gerçekliğine, arzularına tapan insan.Alemleri istediği gibi algılama yorumlama kullanma yönlendirme yapan, tanrılaşmış insan.Kendi kavramı dışından, yargılama, değerlendirme, yönlendirme kabul etmeyen, kendinin dışındaki herşeye isyan eden insan.Algısında oluşturabileceği en yüksek makama oturup, dünya kanunlarına ve dünyada var olan diğer varlıklara, hükmetmeye çalışan insan.Sadece kendine veya birazda kendine benzeyenlere saygı duyabilen insan.Bu arada, küçük ama çok önemli bir ayrıntı.İçimizde hazır bulduğumuz, yok edilemez bastırılmaz kontrol edilmez, vicdan olarak nitelendirebildiğimiz, rahatsız edici duygular yaşatan, apandist benzeri, gereksiz unsurumuzu unutmayalım.Buna çare bulalım.Mümkünse aldıralım.Değilse, sakinleştirmek, susturmak, zararsız hale getirmek için, bir takım izah edilemez, tanımlanamaz, belirgin olmayan, anlamlı veya anlamsız ritüeller içeren, tercih seçenekleri bize ait olmak kaydı ile istifade edilmesinde zarar olmayan, faydası tartışılır, bir hobi tanımı çerçevesinde tutularak, utanarak sıkılarak, batıl olmasına rağmen, gösterdiğimiz ilgiyi saklamak ihtiyacı hissettiren, çok eski geri insanlardan kalan, alacakaranlık şeyler barındıran, fazla ilgi ve analizi zarar verici, azı ise teskin edici, adeta yılan zehiri mesabesinde, tek tanrılı dinler.Bu vicdan problemimiz için, tamda gereken ilaç.Bu isimle, bir küçük tanrımızın daha olmasına kim ne diyebilir ki.Adını biz koyabilir, içini de istediğimiz gibi ve kadar doldurabiliriz.İnsanlar bilir ki, bu vicdan unsurunun teskini için, böyle bir ihtiyaç vardır, karşılanması mazur görülebilecek bir davranıştır.Tesirine girilmediği müddetçe, büyük kişisel asıl tanrılığımıza asla zarar vermez..yazarın konusu , bu muhteşem son pagan dininin, sadece ilahlarından birisi.Evet, bize bizi anlatıyorum.Aslında olan ne, onu..devam edebilirim.etmesem de olur.Nasılsa tanrıyım ve öyleyse en iyi ben bilirim.Ben kimseyi dinlemem, kendimi dinlerim.Ama islam diye bir batıl takıntım da var, bazen hobi bazen fobi anlamında, az az alıyorum.Alemin kralı benim, kendime tapıyorum, kendimi seviyorum.Kendime dokundurmam, kim ne derse yazarsa ederse okumam, kafama takmamabi.Dediğim dedik çaldığım düdük.İnsanın mükemmelleşmiş hali benim.Kimse beni anlamıyor, daha doğrusu beni anlayabilme büyüklüğüne ermiş değil.Benden başka yok..Bunları anlatmaya devam etmem gerek.Kendimi af edemem yoksa.Köşe yazarımızın anlatmaya çalıştığı tanrıcık, benim pek ilgimi çekmez.Yani maaş kadar işte.kusura bakmasın, ne vermişse o kadar yani.Bana rağbet etmeyen tanrıyı hemen geri plana atarım.yada silerim defterden olur biter.kafama takmam kanki.hadi ben gittim moruk.
 • BilalBilal1 ay önce
  Dolarin bu kadar guclu olmasinin en önemli sebeblerinden birini unutmuşsunuz. Turkiye gibi ABDnin kulu kölesi kuklasi olmuş ülkeler igneden iplige HERŞEYİ dişaridan dolar olarak ithal etmeleri yüzünden. Elimizdeki telefondan bilgisayara kadar mutfak eşyalarindan kiçimizdaki donlara kadar. Bir avuç siyasetci ve emekli ucbeş paşa saraylarda lüx icinde yaşayacaklar diye Turkiyeye hem ABDbin multeci deposu yaptilar hem de dolarin guclenmesi icin HİCBİR yerli ve milli birşey uretmiyorlar.
 • Nurullah Pelikancı Nurullah Pelikancı 1 ay önce
  Dorgi deyir hocamız hah. Vallahda bende aynısını düşünmüşem. Galemine soğlik. Gahrolsun müttefik dostumuz AbEDe. O zaman körpü geçiş ücretleri emerikan dolları kurundan olmasın. Her poh abede dolları kuruna göre zamlanir. Sistem daha dorgisi mantalite degişmeli, vallah dediydi dersiiz hah. Gurtulak bu abede istilasından. Borç almaya abede'ye gidildi diye duymişem. Hatta dövlette çoğu bakkan, melletvekili hep abede üniversitesi mezunu diyorlar. Çocukları hep abede'de okuyor diyorlar. bakan ve milletvekili çocukları gayrı imam hatipte ohumuyor deyirler. Hepsi özel kolej mezunu deyirler hah. Abede saaa baaa düşman onlara dost mi yohsam.
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam yazdiklariniza gonulden katiliyorum hepside dogru ama hala BOP un es baskanlari kim idi onu yazmadiniz
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Doğru hocam allah razı olsun
 • Cemal TunaboyluCemal Tunaboylu1 ay önce
  İçinde akp yok Tayyip yok.Tarikat yok cemaat yok.Bu yazıya kim yorum yapar sallamayla olmaz.Cahil bir toplumuz bize çok ağır gelen bir yazı.Bir ara B.Yıldırım dolar yükseliyor diyenlere herkesin anlayacağı dilden cevabı vermişti,Dolsa ne olur dolmasa ne olur.Sayın DilipakBinali Yıldımıanlaysmamış.

Günün Özeti