Kaftancıoğlu’ndan İmamoğlu’na!

19 Mayıs 2019 Pazar

Canan Kaftancıoğlu Allah’a inanmıyor ama iftara katılıp. dua edebiliyor. Trump da Müslümanların ilk kıblesi için işgal planları yaptığı şu günlerde bir “Beyazsaray geleneği” olarak Müslüman temsilcilere iftar verdi. Muhtemelen “Sudeysigillerden” ya da bir başkasını da davet ettirip, Kur’an-ı Kerim’den ayetler de okutturulmuştur. “Sofra duası”nda Trump ne yaptı bilmiyorum. Belki de o istavroz çıkarmıştır. Siyaset artık böyle yapılıyor.

Vatikan’da da Kur’an-ı Kerim’den ayetler okutuluyor bazı törenlerde. Bu “moda”ya uyulacak olursa herhalde Beştepe’de de Tevrat ya da İncil’den bölümler okutulması gerek. İngiltere’nin İstanbul başkonsolosluğu bu sene iftar verdi. Geçen senelerde de veriliyor mu idi bilmiyorum.

Din” dediğin ne ki, işte böyle bir şey!?. Okur, geçer gidersin!? FETÖ’ye fırsat verseydiniz, o Tevrat’la başlayıp, Zebur’la devam eder, İncil’den sonra Kur’an okuturdu. İçeceklerin kokteylini yapıyoruz ya, bu da dini bir kokteyl. Zemzem’e biraz vaftiz suyu, biraz ayazma suyu katarsınız, bir imam, bir haham, bir papaz okur üflerler afiyetle içersiniz. (Tevbe estağfurullah)

“Din”ler arası diyalog ve işbirliği tamam da, dinsizlikle dinin telif edilmesini toplum kolay kolay hazmedemez. CHP bu anlamda FETÖ’nün de ötesine geçti. Ama bu konuda HDP CHP’den geride kalmaz. Hem PYD üzerinden Selahaddin’in çocukları’nı haçlı ordusuna asker yapacaksın. Hem de başörtülü ya da dindar bilinen isimleri aynı çatı altında toplayacaksın, aralarına bir de LBGT’li oturtacaksın.

Bu arada biz de tümden masum değiliz. Aslında ateist CHP’lilerin iftar sofrasında ne işi varsa, sormak gerek, yamyamlar sofrasında AKP’lilerin ne işi var. AK Partililer içlerindeki bu AKP’lileri niye atamıyor. Bakın bunların hali daha kötü. İnanmadığı halde inanıyormuş taklidi yapanlarla, inandık dedikleri halde inanıyormuş gibi ortalıkta dolaşmalarına rağmen, gerçekte iman konusunda bırakın ameli, bilgi seviyesinde bile “akaid”in ne demek olduğunu bile bilmeyenlerin bizim aramızda ne işi var. Bunların “Akaid”in ne demek olduğunu bilen, hatta güzel Kur’an da okuyan İmamoğlu ile farkı ne.. O partide ya da bu partide olmalarının bizim açımızdan bir değeri, anlamı olabilir mi?

Bakın, içimizdeki birileri, “Sudeysi” örneğinde olduğu gibi, Kâbe imamı ya da Ezher şeyhi unvanı taşıdığı halde gidip Siyonizm’e uşak olabiliyor. Bakın, Karun,Hz. Musa ve Harun’dan sonra Tevrat’ı en iyi bilenlerden idi, ama Kur’an ona lanet eder. Bakın, Hz. Lut’u ailesinden kimse iman etmedi. Hz. Lut, Hz. İbrahim’in yeğeni idi. Bakın Hz. Yakub’un 13 oğlundan 11’i kardeşleri Yusuf’u kuyuya attılar. Hz. Yakub Al-i İbrahim’dendir. Kimse atası, ailesi ve şeceresi ile övünmesin. Onlar da bunlar olurken, “bizde yanlış olmaz” demesin. Hakikat’le örtüşmeyen siyaset helak sebebidir. Allah hiç birimizi hakikat yolundan ayırmasın. NFK hakikate uymayan ölçü’yü o “hayat” da olsa tepeceğini söyler. Bu duruş önemli. Allah’ın rızasına uygun olmayan hiçbir şeyde hayat da yoktur, saadet de. Böyle bir şey Allah’ın yaradış gayesi dışında bir hayat arayışıdır.

Biri iftar sofrasındaki ateist, ötekisi kurtlar sofrasındaki dindar! Bana göre bunlar “Vay o namaz kılanların haline ki” taifesindendirler. İçimizdekiler, dışımızdakinden daha tehlikelidir. Münafık kafirden eşeddir. Bunlar o kişilerdir ki, “Biz de iman ettik derler” ama “onlar gerçekte iman etmiş değillerdir”. “Biz ıslah edicileriz” derler, “iyi bilin ki onlar bozguncuların tâ kendileridirler”. Namaz kılar, oruç tutar, hacca gider gibi görünmeleri imanlarından değildir. Onlar aslında “Vay o namaz kılanların haline ki” denen gruptandırlar. Aslında boşa zaman geçirmektedirler. Müslümanların yüzkarasıdır bunlar. “İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak eder misin Allah’ım” diye şerlerinden Allah’a sığındıklarımızdır. Bunlara yardım etmeyin. Sonra ateş size de dokunur. Keşke içimizdeki bir kısım gafiller, eğer hâlâ kalpleri mühürlenmemiş, küllenmiş bir imana sahipseler, Şeytanın elinden evlad-ı ıyalini kurtarıp, Şeytan’ın mirasçısı yoldaşların yakalarını kurtarsalar. Bakın, bunlar dün içimizde vardılar. Bugün de varlar. Yarın da olacaklar. Şeytan’ın olduğu her yerde bunlar, Şeytanın işbirlikçileri de vardır.

Birileri “Tanrıyı kıyamete zorlama” derdinde iken, sakın ola siz de “Allah’ı iktidara zorlama” gafletine düşmeyin. Allah hükmünü icra edecektir. Bu konuda kimsenin yardımına ihtiyacı yoktur ve kimse de O’nu engelleyemez. O, bizi, nimet, imkan ve fırsatları “kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek” imtihan edecektir. Peygamberleri için de bu durum böyle. Örnek isterseniz, bakınız Hz. Yusuf, bakınız Hz. Eyyub. Bize hayır gibi gelenlerde şer, şer gibi gelenlerde hayır murat etmiş olabilir.

Hep yazıyorum, başarı sadece sizin çalışmanızla ilgili değil. İktidarı aynı zamanda toplumun liyakatı da belirler. “Babanız peygamber olsa gelse” (Haşa) yok böyle bir şer, bir şey değişmez Allah dilemedikçe. Peygamberlerin kurtarıcı gücü yok. Peygamberler kurtuluşa çağırırlar.

Bana sorarsanız toplumun liyakatı, hep eleştire geldiğimiz siyasilerin, işadamlarının, mediasının liyakatından daha üstün değil. O zaman ne bekliyorsunuz.

Ha! Daha iyisini istiyorsanız: 1-Kendinizi değiştirin, 2- Topluma dönün ve kendinizi değiştirin, diyin. Yoksa “bana güven gerisini merak etme sen” diyemezsiniz. Yok böyle bir şey. Siz kim oluyorsunuz. Dün olanlar dünün farklı bir imtihanı idi. Bugün bugünün imtihanına bağlı şartlar. Allah (cc) azaltır ve artırır. Onun hükmünde ortağı yoktur. Bize düşen “hayırlısını” istemektir. “Bize hayır gibi gelen de şer, şer gibi gelende hayır olabileceğinin” farkında olmak ve buna iman etmektir.

Yahu, seçim-meçim, imtihan oluyoruz, imtihaaaaan. Sesimi duyurabiliyor muyum!

Esbaba tevessül babında ne yapacaksınız şimdi. Seçmen listesi değişmeyecek. Geçen seçimde giden gitti. Üniversite gençliği büyük ölçüde sandığa gitmedi. Gidenin çoğu da CHP’ye gitti. Onlar gelse mi iyi, gelmese mi? Ya da getirebilecek misiniz. Tatile, yaylaya, tarlaya, turizm bölgelerinde çalışmaya, staja gidenleri ne yapacaksınız?. Başkanlık seçimindeki oy ile Belediye Meclisi seçimindeki oy dağılımı aynı değil. Bu troller, en ufak eleştiride bulunanlara hakaret ediyor, tehdit ediyor. Bunlarla bu küskünleri kazanacağızdan emin misiniz! Halktan oy isterken değişim beklentisi içindeki tabana hangi konuda değişim vaad ediyorsunuz ve bunu hemen şimdi ortaya koyabilecek misiniz! Güzel sloganları, söylemleri bir kenara bırakalım, ona itibar edenler zaten geldiler, şimdi halkın kafasındaki suali mukadderlere cevabınız var mı! Ya binde bir ihtimal, seçimi yine kaybederseniz yol haritanız ne. İnşallah CHP’lileri cezalandırayım derken seçmeni cezalandırmaya kalkmazsınız! O kötü bir son olur.

Tamam, herkes üzerine düşeni yapmalı! Ama en kötüsüne de hazır olmalıyız! Kesinleşmiş sonuç, Allah’ın hükmüdür. Ve bil gaderi hayrihi ve şerrihi minellahu teala. Ve biz o zaman bugün yapmamız gerekirken yapmadığımız o nefs muhasebesini yapmalı, cevabını bulmadan geç kaldığımız şeyi yapmalı “inni küntü minezzalimiyn” demeli ve “biz nerede yanlış yaptık” sorusunu sormalıyız. “Mü’min feraseti” bunu gerektirir. “İçimizdeki beyinsizlere” dikkat! Biz de hades’ten ve necaset’ten arınmak için abdestimizi tazelemeliyiz, ailemize, vakıf, dernek, şirket ve partimize abdest aldırmalıyız. Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen perdeleri aradan kaldırmalıyız. Zira Allah, cahil ve zalim bir topluluğa yardım etmez. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Mukaddes Mukaddes 26 gün önce
  Yıllardır sizi takip ediyorum, olaylara objektif bakan ve daima hakkı yazan ve bize müslümanca duruşu anlatan yazarlardansınız diyebilirim. Rabbim sizden razı olsun, Sizin bilgilerinizden çokça istifade ediyor ve üzerinde tefekkür ediyoruz.
 • Haci Mehmet KösedağHaci Mehmet Kösedağ27 gün önce
  Kalbimizi okuyan yazınızı tekrar tekrar okudum. Allah sizden razı olsun. İlminiz ve irfanınızla yolumuzun aydınlığını sağlayan kaleminizin bereketi artsın.
 • Erol Erol 27 gün önce
  Müslümanlara yapılan onca baskı sonucu Rabbim 2002 bir fırsat verdi .Fakat müslüman dünya önüne sunulunca ayetikermedeki gibi nehrin suyunun cazibesine dayanamadi ictikce ictiinşallahki bir avuç indannehri gecenler "nice az topluluklar Allahin izniyle nice cok topluluklara galip gelmistir Allah sabredenlerle beraberdir" ÜMİT HEP VAR .AMA SUSUP DILSIZ SEYTAN OLMADAN .
 • Hacıali KılınçelHacıali Kılınçel28 gün önce
  Şahane bir soluk ta okudum
 • Sinan Yıldız Sinan Yıldız 28 gün önce
  Sayın Abdurrahman hocam yazılarınızı senelerdir takip ediyorum. Yazılarınızda itikaden sizi zor duruma düşürecek bir cümle kullanıyorsunuz. Biz bu cümleyi istişare etmemizin neticesinde itikadı zedeleyecek bir cümle olduğu noktasında mutabık kaldık. Cümleniz tevbe haşa "Tanrı'yı kıyamete zorlamak". Bu cümleyi kullanmadanda başka türlü ifadelerle anlatmak istediklerinizi ifade edebilirsiniz. 32 senedir yazılarınızı ve kitaplarınızı okuyorum. Yazılarınızda Tağuti rejimlerin reddedilmesi ve sünnete uygun mücadele biçimini tavsiye ettiğinizi malesef göremedim. Tağutlara yakın olmak onları savunmak nefsinize kolay geliyor zannedersem. İnsanlarınTağutlara kul olmasını tavsiye eden yazılar yazmanızı Rabbime havale ediyorum. Eğer Allah(cc)'a tevbe edip bundan sonra gerçek mücadele metodu ve Tevhidin hakikatini insanlara anlatırsanız bu kendiniz için gerçekten hayırlı olur.
 • Fatih KayhanFatih Kayhan28 gün önce
  Allahuteala sizden razı olsun saygıdeğer hocam (sizin birikiminizden devamlı istifade ettiğim için hocam diyorum) kaleminiz de soyisminiz gibi pak maşallah. Ne mutlu bizlereki sizin gibi insanların bilgilerine rahatça ulaşabiliyoruz. Teşekkürler Hocam, Selam ve Dua ile
 • GulsumGulsum29 gün önce
  Masallah tebarekallah ne fazla ne eksik tastamam anlatilmis bir dert.. tek ilavem: oncekinde butun ulkeye yayilanlar istanbulda toplanirsa kazanirlar ve garantilemeden yol almadiklarini dusunuyorum..
 • OsmanOsman29 gün önce
  İmana gel be gavurun kızı imana
 • ÖzkanÖzkan29 gün önce
  Allah korusun! Bu durumda Türkiye'ye yeni bir göç dalgası oluşacak mı?
 • cengisshancengisshan29 gün önce
  Bu yazının altına bildiğim hakikatleri neşrettiği için imzamı da atarım mührümü de basarım Bİ-İZNİLLAH. İşte bizim vücudumuzdaki kanseri anlatan kısım; “Kurtlar sofrasındaki dindar! Bana göre bunlar “Vay o namaz kılanların haline ki” taifesindendirler. “ Allah razı olsun Dilipak...
 • Resul Ekrem GüneşResul Ekrem Güneş29 gün önce
  Ağzınıza sağlık Dilipak. Allah kaleminize kelamınıza kuvvet versin. Cidden bi silkinmemiz lazım. " Bu gidiş nereyedir?" minvalinde sorular ve hakiki cevaplar lazım bize
 • Ahmed SerhendAhmed Serhend29 gün önce
  Eshâb-ı kirâm (aleyhimurridvân) âdil idi.
 • TashîhTashîh29 gün önce
  "ESTAĞFİRULLAH" olmalı...
 • SalihSalih29 gün önce
  Tespitler doğru ancak eksik.Akparti dava partisi değildir çıkar partisi olmuştur.Dava diye diye dünyalık oldular.Tayyip'in de rotası şaştı dümeni sağ kemalizme kırdı.Hak ile batılı karıştırdı.Kendini vazgeçilmez görüyor ama zeval başladı.Ak parti ve reis uçuruma gidiyor.Davadsn dönenin kaşığı kırılsın.Tek davamız Allah'ın dininin hakimiyetidir.Allah'ın adaletinin insanlara ulaştırmaktır.Batıl ideolojiler çöptür.Hak ile batıl kesin olarak ayrılmıştır.Rızası kazanılacsk olan sadece Allah'tır.Dilipak sen de dik dur yalpalama.
 • Mustafa Mustafa 29 gün önce
  Devletler batıyor batmaya başlayan devletler sömürecek devlet peşinde . Bir kereye mahsus Varlık vergisi almayan devletler batacak ve vergiler varlık üzerinden yani zekat gibi toplamak la olur. Doygunluk durgunluğa döndü, batışçöküş hızlanacak Yunanistan'ın çöküşü örnek olmalı.
 • halilhalil29 gün önce
  Dogu anadolu tamamda güneydogunun bir çok ilinde ilçesinde %30 ila %80- 90 arası nüfusa sahip araplar bilerek veya bilmeden niye yok sayılır niye onlarda hdp kontenjanına dahil edilir siyaseten
 • receprecep29 gün önce
  Devrimci mason eski savcıoglu yeni başkan bile semt semt iftarlar veriyorsa irtica tehlikesi ortadan kalktı demektir müesses nizama göre
 • KazimKazim29 gün önce
  Dilipak hoca cok kaybettin hoca bi oyle biboyle yaziyon ,, tv de apoya bizim maaleden diyon hoca sen kimsin nesin hoca projemisin varmissin gibi ama yoksun aslinda yazdigin baska yaptigin baska ki zaten Akİt kazetesinde yazdiklarin sivri duruyodu ,,iyilikten hasktan hukuktasn huzxurdan saygidan sevgiden bahsediyorsdun ama akit ve yazanlara bakiyoz yaslan iftira bini bin para ver mehteri kini akit diyobherkes ,,hoca noldu emekli ikramiyesine zasm geldimi ,,bi 100 lira zammi bile cok goruyor Turk emeklisine akp mhp yeni rejim ,,sizde verin mehteru devasmmmmm kussutlu uftarlara bizeder corba makarna
 • HayatiHayati29 gün önce
  Kuranı siyasete alet edenler gerek uzak doğu gerekse orta doğuda allahın hışmına uğrayarak siyaset sahnesinden ağır ağır çekiliyorlar .Bu şekilde allahın adaleti teceli edecek, şeytanın bacakları kırılıp gözlerine mil çekildiğinde insanlar nefes alacaklar.Allah insanı kuran yiyicilerinden ve siyasetini yapanlardan korusun..
 • Ali rızaAli rıza1 ay önce
  Başkasını eleştiriyorsunuz sizin gibi düşünmiyen veya dini sizin gibi yani emevi islamı kabul etmiyenleri siz ve yorumcularınız şiddetle eleştiriyorsunuz , bir düşünün ve tarih okuyun , kuraanı kerimi okuyun anlıyarak okuyun sizin ve yorumcularınızın ne kadar kuraandan uzak hz muhammedten uzak bir yolda oldugunuzu fark edersiniz amma chp düşmanlıgı gözünüzüzihninizi dumura ugratmış allah yardımcınız olsun
 • Hasan TahsinHasan Tahsin1 ay önce
  Karşı mahalleden merhaba yine.allah sizden razı olsun yine de.sizin sayenizde doğru yolu bulduk.sizin dine verdiğinizi zararı kim verdi başka.birde inşallah size olduğu gibi bu dönemi kibire kapılmadan atlattık mı tamamdır.dua edin ahıret diye birşey yoktur.hayatından çaldığınız çocukların ve kendimin hakkını size helal etmiyorum.ahırette iki elim yakanızda.fıratın kıyısında kurt koyunu çalsa allah hesabını benden sorar diyen hz ömer misali...
 • Hasan TahsinHasan Tahsin1 ay önce
  Sizin karşı mahalleden merhaba.ne güzel söylemiş adam.HIRSIZA HIRSIZ OLDUĞUNU UNUTTURURSAN SANA AHLAK DERSİ VERMEYE KALKAR..
 • AlperAlper1 ay önce
  İslamı aracsallaştıran lar, önce yeşil holdinglerle,Milli görüşcülerin cebini boşalttı, şimdi de ülke hazinesini mi boşalttılar?Nerden çıktı bunca dolar milyarderi,milyoneri?şeffaf olarak hesabını verebilirlermi?
 • hoşhaberhoşhaber1 ay önce
  Soygunu savunanların, Allah ile ne işi olabilir.Sen buna cevap ver.Anlattığın hikaye ve safsatalarla dini perişan ettiniz.Bu kafa ile1400 yıl daha yerlerde sürünür kafa kesersiniz.
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  reis büyük adam. chp. imana geldi gibi yapmaya başlasa da... asıl var aslanım. bunlar boş işler... değil imamoğlu, halifeoğlu (sözümona) gelse chp anca nal toplar. haa nal toplamazsa yahudi taktiği işe yaramış demektir...
 • elmina arşaluskayırelmina arşaluskayır1 ay önce
  her hükümet kurulurken farelereıyle kurulurama chp bir şehrin beledıyesını verin cakkal sofrasnı kuracağıan emın ola bilirsınız CHP munafik müşrik allahın düşmanıchp nemrudun ebu cehilin ebu lehebın neslının neyıne rahmet neyınde medet umuyorsunuz chp demek ahlaksızlıklık dınsızlık kafirlık demektir ben şeriatcıyımbenım tek anayasam var oda hz kuran kerım
 • Ahmet61Ahmet611 ay önce
  Abdulkadir rumuzlu .Sahebeyikirama mınafık diyen den daha mınafık, fasık, zalim, cahil, fitneci....varmıdır
 • RabiaRabia1 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Onlara peygamberleri dedi ki: "Allah size Talut'u269 (melik olarak) gönderdi." Onlar: "Biz hükümdarlığa, ona göre daha çok hak sahibiyken ve ona bir mal (servet) bolluğu verilmemişken, nasıl bizi (yönetmek üzere) hükümdarlık (mülk) onun olabilir?" demişlerdi. O (şöyle) demişti: "Doğrusu Allah size onu seçti ve onun bilgi ve vücud gelişimini arttırdı. Allah, kime dilerse mülkünü verir; Allah (rahmetiyle) geniş olandır, bilendir."bakara süresi 247.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak bana Binali Yıldırım lazım.Allaha emanet olun.saygilar selam ve dua ile.hasbinallahu ve nimel vekil deriz.tesekkurler
 • Ömer Faruk Ömer Faruk 1 ay önce
  Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen perdeleri aradan kaldırmalıyız... Yazınızı en etkili cümlesi hocam...... Yani kendimize yeniden bir iman ile format atmalı, kendimizi değiştirmeliyiz.... Peki Sn. Dilipak sizler. Yani İslami yazarlar. Kanaat önderleri. İslam münevverleri. Ve Alimleri neden bir araya gelipbirçok vakıf dernek sivil toplum kuruluşlarının üstünde yada onlara da fikir olarak şumul olan bir oluşuma geçiş yapmıyorsunuz. Biz garibanların bunu yapmaya ne gücü var ne de aklı.... Bu üst yapının amacı İslama ters düşen şeyleri temizlemek olsun. Mesela faiz ve israf belasını ortadan kaldırmak için seminerler ve eğitimlerve sohbetler düzenlenip insanlar İrşad edilse. Yapamazsınız sayın büyüklerim. Bizde sizin yardımcılarını olalım... Allaha emanet.
 • Ömer Faruk Ömer Faruk 1 ay önce
  Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen perdeleri aradan kaldırmalıyız... Yazınızı en etkili cümlesi hocam...... Yani kendimize yeniden bir iman ile format atmalı, kendimizi değiştirmeliyiz.... Peki Sn. Dilipak sizler. Yani İslami yazarlar. Kanaat önderleri. İslam münevverleri. Ve Alimleri neden bir araya gelipbirçok vakıf dernek sivil toplum kuruluşlarının üstünde yada onlara da fikir olarak şumul olan bir oluşuma geçiş yapmıyorsunuz. Biz garibanların bunu yapmaya ne gücü var ne de aklı.... Bu üst yapının amacı İslama ters düşen şeyleri temizlemek olsun. Mesela faiz ve israf belasını ortadan kaldırmak için seminerler ve eğitimlerve sohbetler düzenlenip insanlar İrşad edilse. Yapamazsınız sayın büyüklerim. Bizde sizin yardımcılarını olalım... Allaha emanet.
 • Cumhur Cumhur 1 ay önce
  DEVLETİN DİNİ ADALETTİR,kardeşlerim.... Din ahlaktır , ahlaksızın dini olmaz..... Benimdinim belli , sizinki hangisi.... Hırsızlık yapankızım FATIMAolsa daelini keserimdiyenpeygamberindini mi , yoksa YOLSUZLUK , HIRSIZLIK DEĞİLDİR diyen başfetvacıHAYRETTİNKARAMAN 'ın dinimi.... Kayınbabamgibi.... O daemeklimüftüdür.... ÖNCEKİLERYAPMADIMIdemişti..... HANGİDİNDENSİNİZ..... İNDİRİLENMİYOKSA UYDURULANMI...?
 • barışKURUbarışKURU1 ay önce
  ısrarla Erdoğan'a "diktatör" ve "tek adam" diyenler, bu ülkenin ve milletin düşmanı dır.Erdoğan'ın nasıl bir lider olduğunu buğün bir çocuk bile çok kolay anlayacak durumda. Bu söylemterörist ABD, ikiyüzlü ve sahtekar terör besleyicisiAB, vesiyonist katil İsrailkonsorsiyumun ortak çalşmasıdir. Bu çakallar gurubu emri altına alamadıkları devletlerin liderlerinibu tür söylemlerle algıoluşturarak gözden düşürmeye veindirmeyeçalışırlar. Bu söylemi özellikle ve ısrarla tekrarlayan FETÖ terör örgütü militanları satılıklardır...chp, pkkhdp dir...iyi parti ve saadet partisinin satılık ve gevşek başkan veyönetiçileridir....Bunların da ipleridışarıdadır ve oradan aldıkları emirleri ihanetle uygulamaktadırlar... yazıklar olsun bu güruha........ bile bile yalan söyleyende nedin kalırne de iman!
 • Türk Türk 1 ay önce
  Önce din kullanildi, simdide M. Kemal. Samsunda kutlamalarda 1919 metre karelik bayrak kullanilmis. Sanki Türkiye degil, kuzey kore. Cin ve Rusya ulu önderlerinin karin doyurmadigini anladilar ama bizimkiler ve kuzey kore daha hala anlayamadilar. Böyle bir ülkenin düzlüge cikacagina inan mecnun daha hala varmi acaba?
 • Ömer GüzeldemirciÖmer Güzeldemirci1 ay önce
  Sayın Dilipak: zaman zaman kullandığınız “tanrıyı kıyamete zorlamak” tabiri gerek islamî akidelere ve gerekse Cenab-ı Hakk’ın Azametine pek uygun düşmüyor. Çünkü “Cebbar” ismi ancak O’na mahsustur. Kimse O’nu birşey yapmaya zorlayamaz. Bir zuhul eseri olarak kullanılmış telakki ediyorum. Hürmetler
 • Asya Asya 1 ay önce
  Size veya diğer yazarlara AKP adına saldıranların fetöcüler olduğunu anlamak için kahin olmaya gerek yok. Ama onların gazına gelmek istiyorsanız söyleyecek bir şey yok.
 • TarafsizlikTarafsizlik1 ay önce
  Sayin Dilipak,Bazen, dini ama ilerici ve guzel yazilar yazip, yahu bu adamda birazcik vatan sevgisi, birazcik millet sevgisi varmisve bu adam istemese bile tarafsiz yazilmis, gazenizin diger kose yazarlari gibi sadece yalaklik olsun diye ona buna hucum etmeyen yazilar da uretebiliyormus dedirtiyorsunuz..Sonrada boyle bir yazi cikiyor ortaya..Bi karar ver Allahaskina.. Tarafsizliktan soz ediyorsunuz ama, Reisinizin Yahudilerden madalya aldigini, Vatikanda imza torenlerine katildigini gormezden geliyorsunuz.Hadi dini ve dinci yazarligi anladik ama, su tarafsizlik eksenini bi dogru durust, tutarlilikla kurabilseydin keske..
 • ALLAH IN KULU ALLAH IN KULU 1 ay önce
  BU SEÇİM, ŞEYTANLAR VE GÜNAHKARLAR ARASINDA, ASLINDA BU İKİ KESİMDE TOPLUMUN HAL VE DAVRANIŞLARININ SONUCU. NASIL YAŞAR, NEYE DEĞER VERİR, NEYİ İSTERSEK BAŞIMIZA GELENLER (GEÇENLER) BUNUN SONUCU. İSTER ONLARDAN, İSTER BİZLERDEN KİMSE AMA KİMSE PÜRÜPAK DEĞİL. GİTGİDE DE DAHA DA VAHİM BİR HALE GELİYORUZ. EN BASİT ÖRNEKLE KUTUPLAŞIYORUZ YA. KUTUPLARIMIZ; HİZMET EDENLERLE DAHA İYİ HİZMET EDENLER OLMUYOR MAALESEF. İNANALARLA İNANMAYANLAR, GÖTÜRENLERLE GÖTÜREMEYENLER, DİKTATÖRLE DİKTATÖRÜN BABASI OLANLAR ŞEKLİNDE OLUYOR...BENİM SAFIM MAALESEF GÜNAHKARLARDAN VE ALLAH C.C. BİZİŞEYTANIN (ŞEYTANLARIN) ŞERİNDEN MUHAFAZA EYLESİN.
 • HasanHasan1 ay önce
  YaZdiginiz yazıların çoğunu okuyorum.sizinle aynı fikirde olmadığım bazı konular var.ancak bu yazıda başka bir üslup kullanıp hayrın ve şerrin Allah tan geldiğine iman etmenin vurgusunu yapmışsınız.bu mesele sizi destekleyen büyük bir kitle için tartışma meselesi.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Slm hocam sahte akplilerle uracmak yerine bir de sahte musluman gercek bir ingiliz ajan karamogluya ve ekibine bir kelam etmiyosun?? Akpnin icinde her zaman cok menfaatci cikmistir bunu biliyoruz bizlere bilmediklerimizi anlat hocam.yoksa emperyalistler bizim tarlayi coktan surmusler sen bunu biliyosun da demiyomusun hocam?? Anlat bilelim. Selamlar saygilar.
 • alkanalkan1 ay önce
  ne oldu dilipak imam oglu erdoganın rolünümü çaldı.erdogan namazlı nizyalı camide şehit evinde güzelde kur an okuyor.hatta cuma namazı kıldıra bilecek kabiliyetde .aynı erdogan ab sözleşmesi imzaşama töreninde papa heykeli altında imza atıyor israile gidip teodor herzelin mezarı başında saygı duruşunda bulunuyor yahudilerce yahudi olmayana verilmeyen yahudi madalyası alıyor her abd ye gittiğinde yahudi şirketleriyle bir araya geliyor fetönün dinler arası diyalogunu medeniyetler ittifakıyla devamettiren son on yılda 70 kilise açan van akdamar kilisesinin yanına havra şinagog yaparak dinler bahçesi kuran üç samavi dini bir araya getiren ab abd ve israili kadimdost starejik ortak kabul ediyor islam güncellenmeli 1400 yıl önceki kanunları günümüzde uygulayamazsınız diyor ab biz ayrılmayacagız ab bizi atsınddeyip ab ilerlerme ödevlerinin 72 sinin 66 sını yerine getirdik diyen kalanlarıda yerine getireceğiz deyip ab uyum yasaları adına islama örf ve adetlerimize aykırı binlerce düzenleme yapan zinayı serbest bırakan homolar için kanun çıkaran istanbul sözleşmesi ve etcep uygulamaları yapan erdogan ama olsun dilipak gibi sözde öz eleştiri yapamayan amakarşı mahallenin laik kemalist lerinin bulundukları toplum içinde ayrı dışarıda ayrı hareket eden leri elştirenbu riyakarlıgıbulungu kendi mahallesindekilere örneklerle açıklarken söz konusu akp erdogan olunca üç maymunları oynayıp akp nin içindeki akp li olmayanları suçlayan tümsuçu onların üzerine yıkan dilipak..at sahibine göre kişner arabanın öntekeri nere giderse arkatekeri onu takip eder.SÖZÜN ÖZÜ YA GÖRÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ OLUN YADA OLDUGUNUZ GİBİ GÖRÜNÜN.HEM AB LİKÇİ HEM ABD HEMİDE İSRAİLCİ OLUNUP İSLAM VE ÜMMET UGRUNDA MÜCADELE VERİLEMEZ.HEM AB İÇİN MÜCADELE HEMDE İSLAM İÇİN MÜCADELE VERİLİR DİYORSANIZ BU DİN İSLAM OLAMAZ. CANABI HAKK İNSANA İKİ KALP VERMEMİŞ BİRİ İLE HAKKI SAVUNSUN BİRİ İLEDE AB (BATILI) SAVUNSUN .
 • SECİH BAŞARANSECİH BAŞARAN1 ay önce
  TUĞBA GÜRSES!!!. İFTAR SOFRASINA BİR ATEİSTİN OTURUP DUA ETMESİ, İFTAR AÇMASI VE MÜSLÜMANLARIN AKLIYLA ALAY ETMESİ VS VS BUNLAR SİZE AHLAKLI GELİYORAMA BUNLARI DİLE GETİREN SN YAZARI AHLAKLI OLMAYA, HOŞGÖRÜLÜOLMAYA DAVET EDİYORSUNUZ. SİZLER NE YER NE İÇERSİNİZ KAFA UÇMUŞ...
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  İsmail Kahraman haçlı zihniyeti müslümanları parçalamak istiyor demiş.Yani bu adam nerde yaşıyor yahu müslümanlar zaten paramparça olmuşlar adamın haberi yok.Şimdi düşünelim haçlı zihniyeti henüz dünya sahnesinde yokken müslümanlar birlik beraberlik içindemiydi. Asla değildi.Açıp bakın islam tarihine ne parçalanmışlıklar yaşanmış.İnsanlar beğendikleri imamların arkasından gidip diğerlerini tekfir etmişler. Tabi en önemli parçalanmışlık Halife Ali ile Resulullah Muhammedin eşi Aişenin karşı karşıya gelip sahabe denilen insanların birbirlerini öldürmesidir. Yani bu parçalanmışlık maalesef muaviye gibi münafıkların ve müslüman oldum deyip aslında olmayan islama içeriden zarar vermek için öyle söyleyen insanların kabul ahbar ve ebu hureyre gibi müslümanları parça parça hale getirdiler. Her gelen öncekini parçalanmışlığını daha da derinleştirdi.Sonunda mezhepler ortaya çıktı.İmam Ebu Hanife mezhep kurmamasına rağmen talebeleri onun adına mezhep kurdular. Bu işler böyle tasavvufçular ortaya çıktı onlar başka bir islam oluşturdular.Yani müslümanların paramparça olduğunu görmemek veya görememek nasıl bir şey anlamak mümkün değil.Elimizde korunmuş olduğu ayetle sabit olan Kur'an varken bunca ayrılık parçalanmışlık nasıl oluyor.Bunları çokca düşünmek lazım. KUR'ANI MEHCUR BIRAKMAYALIM.
 • BektaşiBektaşi1 ay önce
  Sayın yazar İslâm sadece size (Bu sizin tabiriniz) sizin tayfayami indirildi. Islam bu Muazzez din Akp'ye mi indirildi.
 • Huzur hıristiyanlık da mı neHuzur hıristiyanlık da mı ne1 ay önce
  Valla kimse kusura bakmasın Hıristiyanlar ortadoguyu ele geçirdi bile. Huzur islamda değilmiş, huzur bu dinde olsaydı tüm müslümanlar birlik olurdu, hepsi birbirine düşman, ya savaş halindeler, yada ABD nin hizmetindeler. Bu nasıl din, keşke 224 bin peygamberin son kısımları başka kıtalarda dini yaysalardı, ne huzur kaldı ne birlik.
 • yeni türkiyeyeni türkiye1 ay önce
  Erdoğan gerekçeli kararın pazartesi açıklanacağını bildirmiş.. Ysk'nın da haberi var mı? kRARI AÇIKLAYAN OLACAK ysk İKEN RTE NERDEN BİLİYOR BUNU?Bu nasıl işse ysk adına da erdoğan açıklama yapıyor. İptal kararını da akp duyurmuştu değil mi?
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  neler oluyor*:19 Mayıs'da hasta olanlar Atatürk'ü anmak için şimdi Samsun'da 100. Yıl kutlamasında.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Sayın Dilipak, gençlerimiz, hayvan üreticilerimiz, zirai üreticilerimiz mağdur ediliyor. Resmi kurumlara personel alımlarında merkezi sistem puanı yerine adam kayırma aracı haline gelen mülakat, adaletsizliğe yol açıyor. Belediyeler dahil tüm resmi kurumlara işçi, memur, sözleşmeli dahil tüm personel alımlarında merkezi sistem sınav puanları esas alınmalı, bu milletin evlatları arasında ayrım yapılmamalıdır. Bürokrat ve idareci atamalarında ehliyet ve liyakat esas alınmalıdır. Hayvan ve zirai üreticilerimiz sözde değil özde desteklenmeli, ithalat sopası üreticimizin sırtına değil, üreticilerimizi bitirmeye çalışan bir avuç rantiyeci ve bunlara destek veren bürokratların sırtına vurulmalı ki bir daha ihanet etmesinler, üretime ve üreticiye engel olmasınlar. FETÖ davalarında ayrı bir haksızlık ve adaletsizlik yapılmakta, gerçek suçlu ile suçsuz olanlar tam olarak ayırt edilmemekte, bir kurumun suç saydığı kriterler diğer kurum tarafından suç sayılmadığı için görevden atılan veya görevine devam edenler arasında haksızlığa neden olunmakta, FETÖ'nün merkezinde yer alan bazı iş adamları ve siyasiler için hiçbir işlem yapılmazken daha basit suçlarla insanlar tutuklanmakta ve mağdur edilmektedirler. Yani gerçek suçlular ellerini kollarını sallayarak gezip işine devam ederken bazıları daha basit suçlarla mağdur ediliyorlar. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının korunması gerekirken başta belediyeler ve bağlı kuruluşları olmak üzere tüm resmi kurumlarımız israfa sınır tanımayacak şekilde, birbirleri ile yarışırcasına sınırsız harcama yaparak, birilerinin rant kapısı haline getirilmişler. Emekli ve çalışan maaşlarına sözde enflasyon oranında yapılan zamlar, gerçek enflasyonun çok gerisinde kaldığından geçimlerini zorla karşılamaya çalışmaktadırlar. Başta emekliler olmak üzere maaşlara yapılan zamlar yüzdelik dilimler halinde yapıldığından maaşlar arasında makas büyümekte, bu haksızlığın önüne geçilmesi için maaşlara seyyanen ve tatminkar oranda zam yapılmadığına haksızlık artarak devam etmektedir. Kısaca başta gençlerimiz ve üreticilerimizolmak üzere toplumun hiçbir kesimi yarının güvenle bakamamaktadır.
 • 61 Ahmet61 Ahmet1 ay önce
  Azizim..küfür cemaatinin imamoğlu hakkında olumsuz birşey diyeni duydunuzmu...nediyorlar..ne mübarek adam aramalan bulunmaz ama saahtekarın, munağın ağa babası.Mizim cemaati müslimin işi gücü bırakmış 24 saat kusurları ifşa etme derdine düşmüş.kardeşim hani feraset..ırak ne halde..saddam gitti diye bayram ediyorlardi..ne oldi şimdi dahamı güzel oldi ırak. Yüzbinlerce müsliman şehit edildi namuslar..... Libya ya neoldi kaddafi gitti daha güzelmi oldi .hani arap bahari suriye ne halde...bunlar kafirlerin oyunları deyilmi..gavurlar kadar feraset,irfan sahibi olmayalımmi.Şimdi siyaset yapacak zamanmi (siyasetle hakikat birbirinin zıttı dır) Kişi sevdiği ile beraberdir..müslümanlarla beraber olalım..şimdi beraber olamassak..nezaman?Arkadaşlar saçma sapan yorumlarlar yazmayalım..hiç olmssa kitmir kadar olalım safımızı belli edelim.Gavurlari sevindirmiyelimSeçime sayılı günler kala bir birimizle didişmessek nasıl olur?Bütün müslümanlara selamolsun
 • Ali Ali 1 ay önce
  İmanlı görünüp milletin sırtından zengin olanlar Kuran okuyunca dahamı samimi gelıyor sıze kriteriniz nedir ?Lüksiçinde yaşayıp binlerce mülk edinmek serveti ülkenin sınırları dışına kaçırmak size dahamı yakın geliyor?Sayın Ecevitin Sayın Kılıçdaroglunun mal varlıgını herkes biliyor bana göre herkesten daha Müslümanlar kimsenin malını hakkını gasbetmemişler.Yazınız çok kırıcı Chp ye oy veren herkesi İmansızlıkla ithap etmişsinız İnşallah hepsinin vebalını alırsınız
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Onu,bunu, şunu ,seçimi bırakın. İçerdeki sıcak parayla birlikte ,kamu+özel 600 milyar dolar dış borcumuz var. Küresel tefecilere kapıya dayanmış ,hertürlü tavizi senden istiyorlar. Elde ne satılacak fazla birşey kaldı,ne de ekomimiz de buborcu çevirebilecek , döviz geliri getirici,sanayi,üretim alt yapımız var. Borcu sürekli daha fazla borç ile çevirmek zorundayız. Tabi borç bulabilirsek. Bazı beyinsizler,dış borcun yarıya yakını özel sektör borcu diyebilir. Dış borcun ,özeli kamusu olmaz. Özel sektör sonuçta,döviz borcunu ödemek için ,ülke piyasasından döviz toplayacak ,piyasada yeterli döviz olmayınca ,döviz fiyatı fırlayacak,devlette ,döviz fiyatını düşürmek için dışardan yüksek faizle döviz bulup piyasaya sürecek ve , özel döviz borcu kamunun döviz borcuna dönüşecek. Yani ,özelin döviz borcu ,kamu döviz borcuna dönüşecek. Özel sektör döviz borcunun bir kısmıda ,hazine garantili. Ayrıca, dışardan yüksek miktarda döviz ile borçlanıp ,bu paralar ile ,döviz geliri garantili anlaşmalar ile yapılan ,şehir hastaneleri, yollar, köprüler,tüneller, havaalanları vb. yatırımları yapan müteahhitler, döviz cinsi borçlarını ödemek için ,TL cinsi gelirlerini ,dövize çevirmek zorundalar ,buda ,piyasada yeterli döviz getirici üretim altyapın olmadığı için ,artan döviz talebi nedeni ile döviz fiyatını artıracaktır. Türkiye min ,dolar basma gücü yok ,bu dolar bulmak için ,sanayi,üretim ve ihracat ile döviz geliri getirici altyapımızda yok.. Biz aldığımız dövizlerin çoğunu ,emlak,konut, inşaat işleri ile betona gömmüşüz. Üretim için bile ,aramal ve hammadde bakımından 70-80% ithalatta bağımlı hale gelmişiz. Bu oran 2000 li yılların başında 30-40% civarlarında idi. Ekonomik açıdan dış güçlerin insafına kalmış durumdayız. Aslında ,son 15 yıl dışardan gelen bol ucuz döviz ile bizi ,kendi elimiz ile tuzağa düşürdüler. Hala durumun ,vehametinin farkında değiliz. BİZİM BİZE YAPTIĞINI, KİMSE BİZE YAPAMAZ.
 • Yusuf canYusuf can1 ay önce
  Basaka partili olup ta müslüman olunmazmi diyor alnını secdeye koymamış,dini ne kadar değer var asagimis vs...olan bir partiden bahsediyoruz habirdr müslüman olmak i in puta tapmmamak var birde o ur tarafta Laiklik geçerli bir neden değil,birde buz ölüleri izin ruhuna Fatiha okur Nuri inde yatsı deri. Işıklar içinde değil,ha ışıklar içinde yatmadı i istiyorsanız TEKe başvurun elektrik tesisatı mezara çektirdin ölen zat hep ışıklar içinde olur zaten
 • engineerengineer1 ay önce
  Nuh tufanı geliyor ama , gemi yapacak Nuh ortada yok, bu sefer gemi de yok Nuh da yok, Cenabı Hak Celle ve Ala, samimi Müminleri korusun gözetsin.
 • İsmailİsmail1 ay önce
  Hırsızların partisi iktidar partisidirAma A partisi ama B partisiHiçbir iktidar bunu sıfıra indiremezMühim olan kim bunu aza indirdiKimin zamanında daha fazla iş yapıldı17 senede yapılanlar 80 senede yapılanların kaç misli? Siz bunu bilmiyor musunuz? Ama bu vuruşlarınızın sebebini tahmin ediyorum ama şimdiden yazmak erken olur
 • TUĞBA GÜRSESTUĞBA GÜRSES1 ay önce
  BİR MÜSLÜMAN OLARAK BİR ATEİSTİN İFTAR SOFRASINDA NE İŞİ VAR DİYEBİLİYORSANIZ,SİZİ GUZEL AHLAKA VE HOŞ GÖRÜYE DAVET EDİYORUM.PEYGAMBERİMİZ SÜNNETİDİR.EMİN İM O SOFRASINA OTURAN KİMSEYİ YARGILAMAZDI.SİZİN İÇİN ÜZÜLDÜM..
 • Vatandaş AdemVatandaş Adem1 ay önce
  Sayın Dilipak Müslüman bir yazar ama nasıl Akpartili belediye baskanlarinca İstanbul'un betona boğulduğunu,rantinin eş dostlara,vakıflara aktarıldığını, Ankara'nın aynı akıbete uğrayıp birde plastik dinazorlara gömüldüğünü,bu paraların halkın parası olduğunu,İstanbul ve Ankara belediye başkanlarının neden görevden alindigini neden söyleyemez ? Bence Müslüman gecinenleri tutuğu için.Yani takım tutar gibi taraf olduğu için.
 • bozkırbozkır1 ay önce
  Doğrudur.Özdeğerlendirme yapılması elzemdir.Lakin iyi çalmışlar.Birazda o cenaha bir iki kelam etseydiniz daha iyi olabilirdi.
 • Pasaport SavaşıPasaport Savaşı1 ay önce
  Abdurrahman Abi, Gaziantep Üniversitesi'nde çalışırkenFETÖ bağlantısından ihraç bir Psikiyatri Prof.'u tedavi bahanesiyle Pasaport aldı. Bu kişi gizlenmek için vakit namazını kılmaz Cuma ya gitmezdi. Her yıl ABD'ye Psikiyatri Kongresi ne gider el öper hayır dua alırdı. Gaziantep Üniversitesi Hocaları bu kişiyi biliyor. Hükümetpasaport tanzim etmiş. Yazın bir yere. Gider gitmez Millet ve Devlet aleyhine dünya basınına şiddetli demeçler verecek.Göreceksiniz
 • elmina arşaluskayırelmina arşaluskayır1 ay önce
  Başsız olmak kötü olduğu gibi, iki başlı olmak da kötüdür. İki başlı iş, doğru yürümez. Şef, müdürden daha bilgili, daha tecrübeli olsa da, kendi başına emir vermesi yanlış olur. Emir vermekten hoşlanmak, bir hastalıktır. Büyüklerimiz, (İnsanı en son terk eden kötü huy, emretme, şef olma arzusudur. Bu arzu çıkmadan, can çıkmaz) buyurmuştur. Demek ki, şeflik arzusu, son nefese kadar devam ediyor. Bundan çok az kimse kurtulur.İki âmir, iki baş olmaz. Atalarımız tecrübeleriyle bunu tespit edip, veciz sözlerle bu gerçeği dile getirmişlerdir. Birkaçı şöyledir:İki kaptan bir gemiyi batırır.İki cambaz bir ipte oynamaz.Bir çöplükte iki horoz ötmez.Yapılacak iş, durumu müdüre bildirmektir. Müdür de, bir çare bulamazsa, ancak o zaman patrona bildirilir. İşlerin iyi yürümesi için, müdür kötü de olsa, herkesin ona itaat etmesi şarttır. Yine atalarımız, (İki kıbleli din olmaz) buyurmuşlardır. İki kıbleye dönülmez demektir. Bir de, (İki el, bir baş içindir) buyuruluyor. (Elemanların, memurların, kötü olsa da, müdüre itaat etmeleri gerekir) demektir. Bu konuda iki hadis-i şerif meali şöyledir:(Elleri kesik, sakat bir köle olsa da, amirinize itaat edin!) [MüslimBaşı siyah Habeşli bir köle olsa da, amirinize itaat edin!) [Buhari]Kur’an-ı kerimde de tek ilahın öneminden bahsedilir. Birden fazla ilah olunca, arada anlaşmazlıklar çıkar, kâinatın düzeni bozulur. Bir ayet-i kerime meali şöyledir:(Eğer her ikisinde [yer ve gökte] Allah’tan başka ilah olsaydı, [aralarındaki ihtilaf yüzünden] yer ve gök harap olup giderdi.) [Enbiya 22]
 • VefaVefa1 ay önce
  Yaz hocam yaz....Yazmak , konusmak ve elestirmek icinhepimiz coc cok gec kaldik.........Bu kotu gidisat iktidar doneminindahailkyillarinda basladigi haldeiktidari oy kaybetmesin yoksa laik cuntacilar yine iktidara gelir ve zulumlerine ara verdikleri yerden devam eder korkusu ilehep bu yozlasmayi gormezlikten geldik...........Hep bu korku yuzunden onlari uyarmak ve elestirmektenkacindik.....AK parti teskilat kadrolarin %80 den fazlasi su anda ahlaken yozlasmis curumuz ve bitmis durumda....Ahlaki duzelmeen yukaridan baslamazsa gidisat degismez ve cokus kacinilmaz olacak........ ONCE AHLAK ...
 • Saim KarabeySaim Karabey1 ay önce
  ALLAH SENİ AZİZ KILSIN FERASETLİ MÜSLÜMAN
 • HaytaHayta1 ay önce
  Sn yazar tespit olaylar üzerinde olabilir ama şahıslar üzerinde olmaması lazım bazen bazı kişiler gerçekten inanıyor lakin marjinal bir imaj adına safsata yapabiliyor ve inanın çok keskin olucak ama artık şu din vicdan gibi en ulu kutsal değerleri köşe yazılarına taşımamak gerek zira köşe yazıları gazete içinde olunca yüzde 50 siyaset çağrışım oluyor tabii bu illaki ak parti adına olur diyede birşey yok
 • Cihan girayCihan giray1 ay önce
  Kaftancıoğlunun inanmadığını yazmışınız duaya katılmış kime dua etmiş bir sorulsaydı yoksa şayet inanıyorsa bu söz ramazanda döner sizin mahalleye geçer hadise göreramazanda siyaset yazmak ve okumak ne kötü hani rıhlarımız arınacaktı hani orucu herşeyimizle tıtacaktık yapmayın Dünya kaynıyor İslam coğrafyası yanıyor. Meleklerin cinsiyeti tartışılıyor tekyol HAK HUKUK VE ADALET ten geçer vesselam
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Allah razı olsun çok güzel bir düşünce yapısı
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  Kardeşlerim şu hususubelirtmekisterim ki , KULAKULLUKOLMAZ....ilginçtir solcusu , dincisi, kürtçüsü , çerkezcisi, Atatürkçüsü,ülkücüsü, güya MARXİST - LENİNİSTPKKsı, eski hizbullah makyajlıHÜDAPARcısı,iyi parti meralgiller,BUĞRA KAVUNCU, HAKAN ALBAYRAK LAR vs vsalayıAMERİKANCI.... PKKlılarg.... lerisıkışıncahemenUSA , İSRAİL bayrağı çekiyorlar....SAPIKİ.... neCASUSFETTOŞSAMAMCASININ kucağındanhiçinmiyor.... YoksayanlışlıklaAMERİKAYI , HAŞAALLAHMIZANNEDİYORLAR.... Üstadlarınecip fazıl da70 yıl önce " Amerikanınnazlısevgilisi olmazsak ,FAHİŞESİOLURUZ demişti.... Haysiyet, şeref yoksunları.... Mekanıcennet olsun , NESİMİ yüzyıllar önce :sırati müstakim üzre gözetirim RAHİMİ, şeytanın talim ettiği yola minnet eylemem demişti.... BÜYÜKŞEYTANKİM ACABA? STRATEJİK MÜTTEFİKİNİZOLMASIN.... önceKIBLENİZİ BELLEYİN... KABEMİyoksaBEYAZ SARAY mı?ALLAHIN RIZASIMI , YoksaABD ninkimi.... Karar verin.... Ya dasümüklü böcek gibiyaşamaya devam... Ağlak fetoş gibi... YA DABAĞIMSIZLIK BENİMKARAKTERİMDİRdeyip, TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ .... ...
 • gerceklergercekler1 ay önce
  DIŞ GÜÇLER DIŞ DÜŞMANLAR LAKINNNNN DIŞ PARA YABANCI SERMAYE MEMLEKETE GELSIN DIYE ÇABALA ÇABALAAA ....SEVIYORUM SENİ GÜZEL KURBAĞA NE GÜZELDE VUAKKK VUAKK LIYORSUN
 • ZaferZafer1 ay önce
  Bakalım bu tür yazıların sonu nereye varacak? bekleyelim görelim!
 • AynurAynur1 ay önce
  Acaba peygamberimizin bir elime güneşi bir elime ayı verseniz yine davamdan dönmem sözü haşa yanlış söylenmiş bir sözmüydü
 • hercaihercai1 ay önce
  hasan ''...Birileri “Tanrıyı kıyamete zorlama”Bu kelimeler Hristiyanlara ithaf edilerek yazilmistir yazar tarafindan, cunku onlar ''God'' diyor da ondan. O kelime de Tanri anlamina geliyor.
 • Deli duranDeli duran1 ay önce
  e=mc2
 • Ahmet KarakaşAhmet Karakaş1 ay önce
  En önemli şey adelettir onu kim uygularsa orda bereket artar.Adını islam da koysaniz bu iktidarlar Allah'ın bize indirdiği uyulmasını farz kıldığıdeğil.Hatasida var sevabi da .Hatasını eleştirip doğrusunu ovmeli.Topluma kişinin kendini ne diye gösterdiği çok önemli değil.Ne iş ürettiği önemli.Adilmi insan haklarına saygılı mi.Yoksa sadece etikete bakılırsa o şahsın herseyini kabul etmek durumunda kalırsınız.Adilmi,ehilmi,dürustmu,hukuka uygun mu davranıyor, toplum için önemli kriter budur.Obur türlü inancı onu kurtarır ve ne kadar samimi Allah bilir.
 • Sn ilbeyhan....aSn ilbeyhan....a1 ay önce
  DışgüçlerinPROJEsi olan, Büyük Ortodoğu Projesinin, EŞ başkanını, listene katmayı unutmuşsun sanırım? mIHALEFETTEN BİRİ böyle bir şey söyleseydi; vatan hainliği yaftasından, asla kurtulamazdı.
 • selamselam1 ay önce
  19 mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100.yılı kutlu olsun
 • Kocasolak Kocasolak 1 ay önce
  Hocam biz şunu şunu YAPTIK diye milletin karşısına çıkarsak BİTTİK. Biz şunu şunu YAPAMADIK, bunları ŞU TARİHTE bitireceğiz diye SÖZ vermeliyiz. Zeytinburnu askeri lojmanları DAHA ne zaman aile parkı olacak? Su arıtma tesisi NE ZAMAN bitecek? Sabiha gökçen havalimanı Tavşantepe arasındaki metro ne zaman BİTECEK? Zeytinburnu’nda kentsel dönüşüm için evleri yıkılanlar NE DURUMDA? Bunların durumu NE OLACAK? Diğer hasarlı evler NE OLACAK? MÜTAHİTLER, inşaat şirketleri için YAPILAN KIYAK krediler NEDEN millet için yok? Murat kurum un başında olduğu BÜYÜK YALI dikey mimari iken, kentsel dönüşüm sözkonusu olunca YATAY MİMARİ? Bunlar SADECE yazabildiklerim. Biz bunlara DOĞRU cevaplar veremez isek önce İstanbul’usonrada iktidarı KAYBEDERİZ. Yaptıklarımızı KAÇ SEÇİM anlattık, onların oy unu aldık, o bitti. Yeni şeyler ve YAPAMADIKLARIMIZA odaklanıp, özür diliyerek, BİTİŞ için tarih vermeliyiz.
 • İzzettin Özdemir İzzettin Özdemir 1 ay önce
  Allah Razi olsun kardeş, adalet, adalet, adalet. Her cuma hutbe bitiminde okunan. İnnellahe yeımuru bil adli wel ihsan. Ayeti nin emrini yerine getirilirse bütün sıkıntılar defolur.
 • erhanerhan1 ay önce
  Peki birileri de senin için, "vay oayetlerden.hadislerden ,dini esaslardan bahsedenin haline ki" derse...!
 • AtilaAtila1 ay önce
  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu olsun.
 • Halis ÖzgümüşHalis Özgümüş1 ay önce
  Sayın Dilipak, nihayet bir başlık atmış Kaftancıoğlu nu eleştirecek bir ikide imamoğluna ıslah edici laflar edecek demiştim ama nafile, yine tırstı kolaycılığı seçerek müslüman tebaya giydirdi. Oh ne kolay gelen vurur giden iftira atar. Elhasılı seninde kafan epeyi karışık sayın dilipak.
 • UmutUmut1 ay önce
  Hocam tamamda chp dinsiz olarksiyasetde itham ediyorsunuzakparti Dindarda neoldu ALLAHGÖRÜYOR BILIYORDINDARIZ DIYEREK CALMAKHELALMI OLUYOR ISTANBUL ÖYLE BÜYÜK BIR PASTAKI UGRUNAGÖRDÜK YASADIKSECIM KURULUNU BILE YOK HUKMÜNE GETIRDILER YOK EFEDIM HIRSIZMISIMAM OGLU ASIL HIRSIZ KENDILERIBU MÜBAREK RAMAZANDA DAHIUTANMADANYARADANDAN BILE KORKMADAN IFTIRA ATIYORLAR HAYAT NEGARIPTIRKIKENDILERI ZAMANINDA OYLARI CALDIKLARINDA AKLA HAYELE GELMEYEN CINLIKLE KENDILERINI AKLAMISLARDI KEDIDEN MEDET UMMUSLARDIAKPARTIYI TUTMAYAN VATANDAS TERÖRIST ILANEDILDI BUMU ADALET BEBEK KATILINI BESLIYORLARIMRALIDABAHCELIDE ORTAGI OLDU YA HEPSI BOSSUNA KONUSUYORALLAHERYADA GEC KULLARINI BU ZALIMLERDEN KURTARACAK
 • HidayetHidayet1 ay önce
  Dilipak son derece isabetli gözlemleri ile uyarıyor.
 • ŞaşkınŞaşkın1 ay önce
  Açık seçik yazmışsınız, kutlarım. Ne var ki yazınız, İslamiyeti bir partinin tekelinde imiş gibi gösteren yanlış bir algı oluşturuyor. Açıkçası Müslüman olmak için önce Ak Partili olmak gerekir gibi bir ön koşulunuz var. CHP li veya bir başka partili olup neden Müslüman olunamaz ben bunu algılayamıyorum. Yani şimdi İslamiyeti yaygınlaşması için Ak Partililerin daha fazla çocuk yapmasını mı beklemeliyiz? Kaldı ki Harun-Karun örneğini siz kendiniz vermişsiniz! İmamoğlu sırf CHP li olduğu için okuduğu Kur'an "hikmetsizdir" kararını kim verecek? Veya bir gayri müslimin bir iftar yemeğine katılmasını iki yüzlülük gibi mi algılamalıyız? Bu insanları sofradan kovmak yerine, hazır el değimi yakına gelmişken hidayet aşılamanın yollarını aramak daha makul değil mi? Evrensel bir dini kendi kuş beynimize hapsetmeye çalışmak yerine parti pırtı gözetmeksizin insanlara ulaştırmaya çalışmak daha doğru deği mi? Adam namaza gidiyor "bizim partiden değil o halde sahtekardır" demek neye hizmet eder? FETÖ elebaşı Papayı ziyaret ederken sövgüler, Erdoğan ziyaret ederken övgüler düzen akıl nasıl bir akıldır? Ben derim ki, şu veya bu şekilde bu dine yaklaşan birini "sen kafirsin, sen bilmem nesin" diye kovalamak yerine kazanmaya çalışmak en iyisidir! Münafıklığa çare yok onu da gayet iyi biliyorum. Ulusun silkiniş habercisi 19 Mayıs'ın 100. Yılı kutlu olsun, devletimiz milletimiz her daim baki kasın.
 • MisafirMisafir1 ay önce
  İnsanların ibadetlerini yargılamak kimsenin haddine değildir. Bırak tanrı yargılansın.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz1 ay önce
  Yazınızın sonunda her zaman olduğu gibi büyük bir tevekkülü,kaza ve kadere olan inancınızı belirtiyorsunuz.Sizin inancınız,bizim de inancımız.Amenna.Kıblemiz aynı istikamet.Öte dünyaya dair akidemiz de aynı.Anca dünyevi düşüncemiz,bizi,daha fazla cüz'i irademizi geliştirmemiz gerektiğini söylüyor.Toprağı,suyu,tabiatı havayı yaşanılamaz hale,getirir,sonra da sellerle,kuraklıkla,afat ile karşılaşırsanız,bu sizin kendi elinizle kendinize sunduğunuz ve kendinizi kendi elinizle helak eden kaderiniz olur.Taksim'de o heykelin bulunduğu alanın bir eski haline,bir de yeni haline bakarsanız,bizim ağaca,yeşilliğe karşı bakış açımızı fark etmiş olursunuz.Karadenizde kadınların derelerin kurutulmaması adına verdiği mücadeleye bir bakın.Bizler bu rant kültüründen acilen kurtulmalıyız.Hala ithalatla hayatını sürdürmeye çalışan,bağı bostanı,tarlası ekilmeyen,hayvancılığı yem pahalandı diye yok eden,hayvanlarını kasaba gönderip süt ve türevlerini dahi yurt dışından getirten bir Türkiye var.Keşke bu kadar sanayileşmeseydik,İsrail'in tohumlarını yaygınlaştırmasaydık.Ama bu olumsuzlukların hepsini bizler yaptık,bizim 17 yıldır iktidarda tuttuğumuz hükümetler eliyle yaptık.Ama siz herkes üzerine düşeni yapmalı ve en kötüsüne de hazır olmalı diyorsunuz.Sokaktaki insanımız,en kötüsünü yaşıyor zaten.Aşından işinden olmuş.Suriyeli misafirlerimizin çok gerisinde bir hayat sürüyor.Evine,dükkanına icra gelmiş.Faturalar ödenmemiş.Kirasını ödeyememiş ev sahibi ile davalı.Daha kötüsü olsa olsa,yabancıların alacaklarını tahsil için ülkemizde kurabilecekleri bir yönetim olabilir.Geçmişte Osmanlı'nın borçlarını ta 1954 yılına kadar ödemiştik.Ömrümüz,emperyal düzene borç ödemekle mi geçecek?Esas sorulması ve cevaplandırılması gereken soru bu olsa gerek.Niçin bu kadar borçlandık?Borçlanmasak olmaz mıydı?Yorganımıza göre ayağımızı uzatamaz mıydık?
 • MisafirMisafir1 ay önce
  Sayin hocam artık ak partiyi dine aykırı davranmakla itham etmeyin. İstanbul seçimi öncesi bu eleştiriler yerinde değil.
 • Neslihan Tekin Neslihan Tekin 1 ay önce
  CHP ye oy vermiş sağ görüşlü bir öğrermen olarak Doğru tespitlerinizin olduğunu ancak en önemli hatalı bakış açınızın sadece dinin size ait olduğunu düşünmeniz de görüyorum. İşi ehline verin diyen bir peygamber sizce bugün bu kadar çok hukuksuzluğun yapıldığı AKP ye oy verirmiyi ya da onaylar mıydı sizce?
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  İmamoğlu da ,Kaftancıoğlu daPROJE... FETÖ, PKK, IŞİDgibi.... KAFTANCIOĞLU değil KAFTANCİYAN olduğukesin.... Ermenisoykırımıdiyetwitte'ivar..... Ermeni lawrenci.... Kılıçdaroğlufamilyasından.... CİAgüdümlü... Meralgiller , HDPKK ,HÜDAPAR,KAVUNCULAR, KAVAKÇILAR, ARSLANLAR gibi..... Kimsemaval okumasın.... U. S. A üsleri , FETÖ VEPKK nın sevk veidaremerkezidir..... Şehitlerimizinasli failleri, azmettirenveoperasyonlarıyönetenlerin CİA MOSSADPENTAGON istasyonlarıdır.... İNCİRLİK,KÜRECİK , PİRİNÇLİKVE 100 den fazlaABDüssü.... Bu geceden tezi yokkapatmazsanızyarın çok geç olur....
 • DermanDerman1 ay önce
  Sayin dilipak yasin 70 de olsa sacin beyaz biraz anlasilir sekilde yaz acik secik zan altinda birakma herkes suclu,kendini aklama.bir gun yillar once fetullah gulenin videodan dinliyom hem agliyyor cubbeli cami kursusu dinlleyenler hungur hungur agliyor guzel konusuyor kimseyi suclamiyor birinde omerin sirtindaki kufer ,millet anliyormu fakat agliyor bir ben anlamiyom pegamberimize hitaben ayagin turabi olayim kapinda kitmirin olayim gibi sobetleriyle altindan papaz cikti hemde40 yil dinletdi anamiizi aglatdi demem ssu ustu kapali konusma acik konus fakat bildiginimusluman inanmis hepsi ayni derecede deyil en azindan chp safinda deyil senin yazilarin mulafet agziyla yaziliyor anlami cikiyor kal saglicakla.
 • ali namlıali namlı1 ay önce
  Biraz din iman biraz siyaset,doğrusu bir şey anlamadım, hayret !
 • ismailismail1 ay önce
  Ey iman edenler! Kendiniz, ana babanız ve en yakınlarınızın aleyhine de olsa Allah için şahitlik yaparak adaleti titizlikle ayakta tutan kimseler olun. (Şahitlik ettikleriniz) zengin veya fakir de olsalar (adaletten ayrılmayın). Çünkü Allah ikisine de daha yakındır. (Onları sizden çok kayırır.) Öyle ise adaleti yerine getirmede nefsinize uymayın. Eğer (şahitlik ederken gerçeği) çarpıtırsanız veya (şahitlikten) çekinirseniz (bilin ki) şüphesiz Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır. Nisâ : 135”“Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin. Adil olun. Bu, Allah'a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.Mâide : 8”
 • HalilHalil1 ay önce
  Mevlt adlı okuyucu CHP için iftar ticaretten ibarettir demiş. Yaklaşık 50 milyon seçmen var dörtte biri 12,5 milyon. Kanser hastası koyu Chpli dedem son mecali ile teravihlerde camii camii dolaşırken bu itham ağır geldi bana. Allah affetsin
 • hüda parlı metin p.hüda parlı metin p.1 ay önce
  ALLAH RESULÜ MEKKEDEN DBMEDİNEYE HİCRET EDERKEN 18 DEĞİŞİK TEDBİR ALDI YAKALANMAMAK İÇİN VE BUNUN SONUCUNDA DA DAVANIN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN.HER TÜRLÜ MANEVİ VE MADDİ YARDIMA MAZHAR OLAN ALLAH RESULÜ BU KADAR SEBEPLERE BAŞVURMUŞSA BİZİM DE KURTULUŞA GÖTÜREN HER VESİLEYE SARILMAMIZ LAZIM.ÖYME KURTULUŞ VE ZAFER BİR OY VERİP DÖRT SENE YATIP ELHAMDULİLLAH ÇEKMEKLE OLMUYOR.MEMLEKET ELDEN GİDİYOR.150 BİN AK PARTİLİ GENCİMİZ MUHTARLIK SEÇİMİ İÇİN İSTANBULDAN BABASINI VEYA ANASINI MEMLEKETE GÖTÜRÜP MUHTAR SEÇMELERİ İÇİN İSTANBULDAKİ SANDIKLARA GİTMEMİŞ.EYİ Mİ?AKIL BURADA NE İŞE YARIYORDU?
 • suç ve cezasuç ve ceza1 ay önce
  Ümmeti sözde; cihad, parti, zekat, faizsiz bankacılık, tarikat vs. ile aldatanlardan fiili tek tek hesap sorma mekanizmasını kuramadıkça vatandaş ikna olmaz. Fotoğraf ortaya konup, cezası da aleni verilmeli. Yoksa gizli verilen oyla verirler.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  RAHMETLİ ECEVİT % 22 ile BİRİNCİ OLMUŞTU SONRA % 2 YE DÜŞÜRMÜŞTÜ!! KEMAL DE % 25 - 27 LERDE OLAN CHP yi % 5 E DÜŞÜRMEDEN BIRAKMAZ. KENDİ İRADESİ OLSA BIRAKIRDI, LAKİN TALİMAT İLE GELİP TALİMAT İLE DURDUĞU İÇİN BIRAKAMIYOR!! YAZIK AKLI KİRADA! DURUMU ÇOK ZOR! ONUN DA CD LERİ VARDIR!! AK PARTİ ESKİLERİNİN DE TREN DEN ATILANLAR METALCİLERİN DE CD LERİ OLABİLİR! HİÇBİRİSİ ŞARLATAN FGÜLEN VE ŞARLATAN AOKTAR HAKKINDA KONUŞAMIYOR!!! SAHİ BOKTARIN CD LERİ NE OLDU??? CESUR YÜREK, VATANSEVER TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAVCILARI, SİYASİLERİN CD LERİNİ BÜYÜK TÜRK MİLLETİ İLE PAYLAŞIN. SANDIKLARA GİDERKEN KENDİMİZİ KOYUN GİBİ HİSSETMEYELİM, SİYASİLERİ TANIMAK BİLMEK HAKKIMIZ. SAYIN İSTANBUL BAŞ SAVCIMIZ, AOKTAR IN CD LERİ???
 • BilalBilal1 ay önce
  Selahaddin cocuklari hacliya asker yapiliyor da Mehmetcik yapilmiyor mu? İncirlik kurecik dahil tum askeri noktamiz ABDnin emrinde degil mi? Dedelerimizin kore de yemen de vd. Ne isleri vardi? Bugune bakalim arap bahari denilen ulkelere mehmetcigi kim yolladi? Savaşi kimler başlatiyor? Yeryuzunde kimler bozgunculuk cikariyor? Milyonlarca multeci aile dramlari nasil saclarinizi bembeyaz etmiyor? Ama yok akliniz fikriniz secimler, neymiş kaybetme ihtimali binde bir olsa da hazirlikli olmaliyiz falan, binde bir ha. Gaybi mi gordun haşa nereden biliyon?Kışın ortasinda poset yasagi ve patlican sogana fahiş zam ben mi yapin dedim. İslami acidan zaten bakarsak yandiniz her taraf kerhane, meyhane, icki, kumar, faiz yerleri dolmuş. Sabah programi sunan karilar artik super mini etekle cikiyor selam ve dua ile!
 • HarunHarun1 ay önce
  Yazar efendi. Turkiye gercekten bagımsızmı.ikincisi mevcut hukumet toplumda ıslah görevini neden yapmıyor. Batı türü bir ekonomi batı türü bir tarım yine batı türü sosyal hayat tarzıyla basta feminizm gayri mesru iliskiler sapkın toplumlara uygun yasalar yapmak bu ulkenin genc neslini zehirlemek hukumetin chp den farkı olmadıgını gösteriyor. Halbuki toplum ak partiye bir farkı var diye zor gunlerinde hep destekledi fakat bu gun itibariyle isler tersine döndü.chp nin sapkın batı fikirlerini savumak ak partiye hic bi sey kazandırmaz .unutmayın su anda yogun geceli gunduzlu kültür ve batı hayat tarzının bombardımanı altındayız.insanımız fikren kalben zehirlendigi icin gercekleri göremiyor.ak partinin cok faydalı hizmetlerini göremiyor insanımız.helede genc nesil kötü günleri görmedigi icin elindeki nimetin kıymetini bilmiyor cünkü gözleri efsunlaşmış büyucülerin tesiri altındalar..ak partinin en büyuk acmazı yada cemaatleri tarikleri de eklersek kendi inanclı neslimizi yetistiremedik.helede hukumetin dayattıgı feminist ateis yasalar evli insanların bile zinasını serbest bırakıp kanunla garanti altına aldıgı icin ak parti toplumdaki bozulmayı adeta tetiklemistir.kimsenin gucüne gitmesin cemaatlerin tarikatlarındindar kesim diyanet dini bilen hoca tayfası ak partinin bu yanlış ne kelime ihanete benzeyen uygulamalarını hic uyarma geregi bile hissetmemislerdir.sonucta 17 sene önce cocuk olan nesiller bugün palazlanmıs bir sekilde batı hayat tarzına sarılmıslardır daha dogrusu nefsler tesvik edilmistir kuvvetle.yani bu yeni nesilleri kaybettik telafisi bile cok zor.
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)1 ay önce
  Kalbimizi koruyacağız, maldan mülkden, mevki makam şöhretten kalbimizi koruyacağız. Kalbimize bunları sokmayacağız. Adam gibi işimizi yapacağız, Allah'ın verdiğine razı olacağız. Az ama temiz ve helal, çok ama kirli ve haramdan daha efdaldır. Temiz ve helalinden olsun. Yoksa Allah onu senden kat kat çıkarır. Senin ve çocuklarının burnundan getirir. Millet olarak, kendi aslımıza döneceğiz. Kuru kuruya "ben türküm, ben Osmanlı torunuyum" demenin bir faydası yok. Terbiyesiz konuşmaları bırakacağız. Düzgün araba süreceğiz. Dinimizi öğreneceğiz. Aksi taktirde, Fetö kanseri, CHP laneti bizi sarar, bu durumda bize müstehak olur.
 • Nesilsiz NesillerNesilsiz Nesiller1 ay önce
  Kıymetli Hocam yazılarınızı kısa bir süredir takip etmekteyim. Rabbim sizden razı olsun güzel şeyler dillendiriyorsunuz. Lakin neslimizin bu denli yozlaştığı bir dönemde siyaset bana biraz aciz geliyor. Toplumun neredeyse tamamı doğru bildiğimiz tüm değerlerden yoksun ve yoksunlaştırılmaya da devam etmekte. İster Müslüman olsun ister olmasın her alanda şekilcilik mevcut. Her ortamda yalan söyleyen, işçisinin hakkını yiyen, kapalı kapılar ardında zina yapıp içki içen, hırsızlık yapıp kul hakkı yiyen insanlara domuz eti teklif etseniz ben Müslümanım diyerek sizinle yumruk yumruğa kavga edebilirler sanırım. Herkes yalan söylerken yalancıyı, çalarken hırsızı eleştirmekte. Neredeyse kimsenin düzgün insan olmak gibi bir kaygısı yok. Çevremde gördüğüm insanların çoğu bir zamanlar işgal altındaki memlekette bir grup insanımız çıplak ayak düşmana direnirken, elinde şarap kadehleri ile acaba hangi ülkenin mandası olsak benim zenginliğim daha fazla artar tartışması yapanlara benziyorlar. Zaten bana öyle geliyor ki karşı cenahın AKP cenahına bu denli öfke duymasının temel nedeni de yeter yediğiniz inin artık biraz da biz yiyelim telaşından. Öyle vatan, millet, ülke, insanlar falan pek umurlarında değil gibi. Neslimiz ne yazık ki nesilsiz kaldı. O kadar enteresan olduk ki bir anne baba çocuğu şaka niyetiyle bir şey yaptığında benim oğlum çok uyanık herkesi nasıl da kandırdı diyerek sevinebilmekte, ya da oğlum kızım ileride çok canlar yakacak diye övünebilmekte. Bir televizyon reklamında 2 kere 2 kaç eder sorusuna baba alıyok mu satıyok mu diye cevap veren çocuğun cevabı çok akıllıca görülüp neşeyle izlenirken, magazin programlarında zina, nikahsız birlikte yaşamalar, anasız-babasız çocuk sahibi olmalar, eşcinselvari yaşantılar hoş karşılanıp merakla takip edilmekte. Nesilsiz nesillerimizin geleceği üniversite öğrencilerinde durum çok daha korkunç. Test mantığı ile 18'ine gelen ve 18'ine kadar ne yazı yazmaya ne de düşünmeye en ufak bir ihtiyaç duymadan yetiştirilen gençlerimizi görünce insanın içi ne yazık ki daha da bir erimekte. Çocuklar (her ne kadar 18'e gelmiş olsalar da ne yazık ki çocuk kalmışlar) ne Türkçe yazabilmekteler, ne okuyabilmekteler. Çoğu hiç matematik bilmiyor. Tarih-Coğrafya gibi bence çok önemli olan diğer derslerden hiç bahsetmiyorum. Çocukların en iyi bildikleri tek şey tüketmek ve hırsızlık yapmak. Evet ne yazık ki neredeyse tamamına yakını sınavlarda kopya çekerken, kopya çekeni yakaladığınızda utanmak bir yana dursun kopya çekme özgürlüğümü nasıl elimden alırsın dercesine size öfke duymaktalar. Bu nesilsiz nesillerle nereye kadar gidebilir bu ülke bilemiyorum. Ama kimsenin de nesilleri adam etme konusunda bir girişimi yok gibi. 16 Türk devleti yıkılmış 17.'yi kurmuşuz diye övünüyorlar da yahu bu 16 devlet niye yıkılmış diye dönüp de ardına bakan hiç yok. Rabbim 18.'yi aratmaya inşaAllah. Cümle İslam aleminin güçlü bir Türkiye'ye ihtiyacı var. Ancak böyle bir nesille, böyle bir insan topluluğu ile işimiz her geçen gün daha da zorlaşmakta. Milletimizi hep tek adam zihniyetiyle kandırıp, tek adam zihniyetine mahkum ettiler. Tarih kitaplarımızı yazanlar Alparslan dediler, Fatih dediler, Atatürk dediler. Hep tek adamlı başarılar uydurup bizleri o mucizevi tek adamı beklemeye mahkum ettiler. Belki de bu yüzden kimsenin adam olma gibi bir endişesi yok. Ama gelişme tek adamla olacak bir iş değil, nesille olacak, toplumun tümüyle olacak bir iş. Her şeyden önce neslimizi kurtarmamız gerek siyonizmin elinden. Sayın Cumhurbaşkanımız da belki bu yüzden tek adamlığa soyundu, mecbur kaldığı noktalar olduğu da ortada ancak halk olarak biz güçlü bir ekibe liderlik yapmasını temenni ediyoruz. Rabbim yar ve yardımıcısı ola, her şeyden önce neslimizi kurtarmasını istiyoruz. İslam'ın sahibi olan Allah İslam'ı şüphesiz ki koruyacaktır. Allah İslam'ın önüne milletimizi koyacaksa, Türkiye'yi şüphesiz ki kurtaracaktır. Ancak Müslümanların bize ihtiyacı var. Zulmün son bulabilmesi adına bir an önce neslimizi kurtarabilmek duası ile. Size saygılarımı sunuyorum.
 • Mavera Mavera1 ay önce
  Sayın Dilipak bu yazınızıda okudum ve yine sizin sözünüz aklıma geldi" Şeytan sizi Allah ile aldatmasın." Yine gündeme dair tesbitleriniz var öngörüleriniz var ve yine kimi övdüğünüz kimi yerdiğiniz belli değil evet hatalar insan faktörünün olduğu yerde kaçınılmazdır ancak ehven-i şer diye de bir gerçeklik var neden bu açıdan bakmıyorsunuz hadiselere biz neyin eğri neyin doğru olduğunu zaten biliyoruz temcit pilavı gibi neden devamlı tekrar edip duruyorsunuz ben yıllardır sizi takip ederim birçok kitabınızıda alıp okumuşumdur konferanslarınıza birkaç defa katılmışlığım var ama son zamanlarda yazılarınızda bir eksen tutturamama probleminiz olduğunu görüyorum kalın sağlıcakla....
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)1 ay önce
  Selam sayın kardeşlerim, size bir halimi anlatacağım, neden böyle bir hal içine girdiğimi siz çözün. Ben Fransada gayet rahat, sakin bir hayat yaşıyorum. Ama nedense Türkiye'ye geldiğimde psikolojim bozuluyor. Sinirli, tetbirli bir hale geliyorum. Üstelik, Türkiye'de cevremin sohbet konuları hep para, siyaset, makam, mevki, mal mülk, ev, araba oluyor ve ben bu konulardan hem rahatsız oluyorum, ama hemde yavaş yavaş dünyaya bakışım sapmaya başlıyor. Sonra diyorum kendi kendime "Ey, uyan, kendine gel, bunlar 'bilmiş bilmiş' konuşuyorlar, boş ver bunları, sen çizdiğin yola bak, para, ev, araba, bunların hepsi sende olmasına rağmen sakın kalbine muhabbetine
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Allah sizden razı ol hocam. CHP,Akp ve diğer meclis çatısı altında faliyet gösteren partiler iblisin iradesi doğrultusunda 17. yüzyılın sonlarında Fransız ihtilâlinden sonra Avrupa'da ve Topraklarımızda kurulan Liberalizm odaklı bozuk dünya düzeninin birer ürünleri. Özünde bunların kabloları birbirlerine bağlı ve aynı firizden beslenmekte ler. Zira siyasal islamcisi da, ulusalcısıda, milliyetçisi de, sosyalistide liberalizm nizamını kabullenmiş ve bu nizamın ölçüleri doğrultusunda faaliyet gösteren partilerden ibaretler. Nitekim liberalizm projesi dogrultusunda İslamcılar sureti haktan gözükerek, milliyetçiler milliyetçilik kılıfı adı altında örgütlenerek, ulusalcılar ise sosyalizm ve milliyetçilik üzerinden miletimizin şuurunu gasp ederek toplumumuzu yaklaşık 150 yıldır asıl gayemiz olan yaradılış gayesinden saptırmaktalar . Milletimiz aklını bunlara kiraya verdiği müddetçe olaylara mümin feraseti iletahlil edebilme imkanına sahip olamayacaklar. Kısacasıliberalizm odaklıbozuk düzen borsaları ile,merkez bankaları ile tamamen masonik güçlerin seytani cikarlarina hizmet eden bir düzenden ibaret. Nitekim bu bozuk düzen iblisin veletlerinin dünyada kurgulamış oldukları Yeni dünya düzeninin bir ön evresi. Tanzimat döneminden günümüze kadar tarihimizi iyi tahlil ederseniz milli ve manevi değerlerimiz planlı ve projeli bir şekilde içiboşaltılmakta, zira CHP nin inkılapları ve akp/MHP nin AB yasalarına uyum paketleri tamamen masonik/iblisin iradesi doğrultusunda uygulamaya konulan projelerdir. Gözündeki kalın perdeyi düşürüp mümin ferasetine ile olaylara bakmalı ve sımsıkı Allah cc ipine/tevhid nizamına sarılmalıyızki içimizdeki fetö ve diğer liberal leşmiş partilerden arinabimek için, aksi takdirde Allah cc nin vad ettiği gibi inkarcıları acı bir son beklemekte. Selam ve dualar ile .
 • KozalakKozalak1 ay önce
  Saygı değer Dilipak...Allah'a şükrolsun ki Akp yi tagutluktan çıkarmışsınız...Müminin doğrusu nettir ve Yüce Kitabımız da zikredilmiştir. Yazınız harkulade tespitler ile dolu. Ancak Allah(C.C.) hükmünü vermiş ise duyulmaz sesiniz. Ne yazdığınız gazete de duyulur, ne birlikte yazdığınız gazete de ki diğer yazar arkadaşlarınızca anlaşılır. Zannımca tek adam idaresini getiren irade; kemalist birine memleketi yakında bir şékilde teslim ederek çetin bir hesaplaşma başlatacak. Allah(C.C.) bazen zalimle intikam alır. Çünkü bizler nefsimize zülmettik ve zülmümüze ısrarla devam ediyor tövbe de etmiyoruz. Çetin günlere hazır olalım.. ee gidişat; perşembenin gelişi çarşambadan belli HOCAM..

Günün Özeti