Kafanızı kiraya vermeyin

18 Mayıs 2019 Cumartesi

Tamam “fasıklar size bir haber getirdiklerinde onlara inanmayın”. Ama sadece fasıklara değil. “Sözü dinleyin, doğrusunu kabul edin, yanlışına karşı çıkın.” Bunu ben de söylesem. Ya da babanız, şeyhiniz de söylese.

Hucurat 49’da bu konuda şöyle buyurulur: “Ey inananlar! Size yoldan sapmış birisi, bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın! Yoksa bilmeyerek bir topluluğa karşı kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.”

Yine kendimden örnek vereyim, her duyduğunuza hemen inanmayın. Ben de söylesem, ihtiyad edin. Ben de yanılmış olabilirim. Benim doğru sandığım bir şey yanlış da olabilir.. Yorum noktasında, dünyevi mesele ile ilgili temel kaynaktaki “müteşabih” bir bilgiden yola çıkarak ben de farklı bir yorumda bulunabilirim. Mesela, bu gibi durumlarda, benim tam tersimi söyleyen kişi en az benim kadar doğru bir söz söylemiş olabilir. Bu herkes için böyledir.

Tabii, karşı görüşün, “Muhkem Nas”sa, ilme, akla, ahlaka, sahih özellikteki Hanif geleneğe aykırı olmaması gerekir. Usuli bakımdan da nakıs olmaması şarttır.

Kafanızı kimseye kiraya vermeyin, ne lidere, ne örgüte, ne de şeyhe. Din ve devlet büyüklerini İlah ve Rab edinmeyin. “Masiyet”te itaat yoktur. “Allah’ın emrine uymazsanız haram, Resulün sünnetine uymazsanız mekruh, benim gibi düşünmezseniz dinden çıkarsınız” diyenlerin sözüne itibar etmeyin. Bilmediğiniz bir şeyin peşine düşmeyin. Dininizi Allah’a has kılın. Allah, Resul ve kitapla mukayyettir dinimiz. Kişi ona bir şey eklemeye ya da ondan bir şey çıkarmaya kalkarsa, o kişi eklediği ya da çıkardığı ile baş başa kalır ve din aradan çekilir.

Zümer 39’da şöyle denir: “Sözü dinleyip de onun en güzeline uyanlar var ya, işte onlar Allah’ın hidayete erdirdiği kimselerdir. İşte onlar akıl sahiplerinin tâ kendileridir.”

Kehf 18-19 (Ey Muhammed!) De ki: “Amelce en çok ziyana uğrayan; iyi iş yaptıklarını sandıkları hâlde, dünya hayatındaki çabaları kaybolup giden kimseleri size haber verelim mi?”

Onlar, Rab’lerinin âyetlerini ve O’na kavuşacaklarını inkâr eden, böylece amelleri boşa çıkan, o yüzden de kıyamet gününde amelleri için bir terazi kurmayacağımız kimselerdir.”

Bizler güvenilir bir kaynaktan bir bilgi gelince, önemine, aciliyetine bağlı olarak bazan hemen yayınlıyoruz. İşin aslını araştırmak zaman alıcı olabiliyor. O zaman da iş işten geçiyor. Hatta aslında ulaşmak çok kolay olmayabiliyor. Birinin ak dediğine bir başkası kara diyebiliyor. O zaman da hakikate ulaşmak o kadar kolay olmayabiliyor. İster istemez “galib zan” ile hareket ediyoruz.

Ben kendi adıma katiyet ifade eden bir bilgi ile zanni bilgiyi ayırt eden bir üslub kullanmaya çalışıyorum. Buna rağmen yanılabilirim. Ben yanılırsam beni düzeltin lütfen. O zaman “Dilipak yanıldığında onu düzelten okurlarını vareden Allah’a hamdolsun” diye dua ederim size. Ama elbette zan ile zan düzeltilmiş olmaz. Bir bilginin aynel yakin, ilmel yakin, hakkel yakin olması önemli ama bu her zaman mümkün olmayabiliyor. Burada konuya öfke ya da ihtirasla, tarafgirlikle yaklaşmak yerine, Haktan - hakikatten yana taraf olarak, adaletle ve ferasetle konuya yaklaşmak gerek.

Bu konularda kişi kendi nefsine de fazla güvenmemeli. Taraf olarak kibriti gözümüze çok yaklaştırırsak, arkasında kocaman bir ormanı kaybedebiliriz.

Allah’ın bizden istediği, yaşadığımız zaman ve mekana adil bir şehadettir. Adil şahidler olacağız. Bilgi sahibi olmadan kanaat sahibi olmayacağız. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı olacağız. Zalim babamız da olsa, mazlum düşmanımız da olsa. Bir kavme olan düşmanlığımız bile bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmeyecek. 

Gazeteci olarak görevimiz aslında Hakkın ve halkın gören gözü, işiten kulağı, tutan eli, haykıran sesi olmaktır.

Bana güven gerisini merak etme sen” diyene inanmayın. “Benim dediğimi yap, günahı varsa benim boynuma” diyenlere inanmayın. Ben kimsenin günahına talip değilim. Kendi günahım bile benim taşıyamayacağım kadar ağır. Allah’ın affına sığınırken, başkasının vebalini istemem. Hele başkaları hakkında yapmam gerekirken yapmadığımın hesabından sorumlu olmak, çok ağır bir vebal. Nasıl da kolay bu tür şeylere talip oluyoruz.

Kapalı kapılar arasında fiskos etmeyin. Para, şehvet, makam konusunda kendi nefsinize de güvenmeyin. İstişare ve şûra yapmadan karar vermeyelim. Kafamızı kiraya vermeyelim. Kur’an’a birilerinin penceresinden değil, Kur’an’ın penceresinden olaylara ve kişilere bakalım. Kişisel olarak birine bir şekilde güvenebilirsiniz, ama siyasette güven yoktur. Daha doğrusu denetim esastır. Ticarette de öyle. Allah, alacak-vereceklerimizi yazmamızı, hatta adil bir şahidle de garanti altına almamızı ister.

O makam Hz. Ömer’in bile uykularını kaçıran bir makamdır. Dikkat edin. Biz bu imkanlara sahip olmadan toplantılarımızda Hz. Ömer’in adaletini, Hz. Ali’nin Malik b. Eşter’e mektubunu anlatırdık. Şimdilerde hatırlamıyor bile o makama gelenlerin birçoğu bu işleri. İktidara gelince: “Ey Allah’ım, sert mizaçlı birisiyim. Sana itaat edenlere karşı beni yumuşak kıl” diye dua eden Adil Ömer’in, vefatından önce ise, “Sevabım ihmallerimin kefaretini sağlayacaksa ve ben bu işten zarar görmeden çıkacaksam kendimi bahtiyar addedeceğim” dediği rivayet olunur. Dün; zalimlere, müstekbirlere karşı azametli, yoksullara karşı, merhametli ve mütevazı Ömer’in ayak izinden yürüdüklerini söyleyerek o makamlara gelenlerin, bugün o sözün gereğini yerine getirmeleri gerekir.

Allah’a edilen dualar yerine geldiğinde verilen sözler yerine gelmezse, Allah verdiğini geri alır ve onların bütün hasenatını siler ve onları acıklı bir azapla cezalandırır ve zelil eder. Melekler Allah’ı ve Allah’ın kullarını aldatmaya kalkanlara lanet eder.

Allah’ım, şu Ramazan ayında, senin dinine hizmet eden, adaletten ayrılmayan, merhameti gazabından, sevgisi nefretinden büyük olan kullarına izzet ve şeref ver. Makam sahibi olup, rızanın tecellisinin vesilesi olanları her iki cihanda şanını yücelt, onları düşmanlarının şerrinden emin eyle. Makam sahibi olup da, mala, makama, şehvete teslim olup, rüşvet ve torpille nefsini Şeytana satan gafillerin eğer kalpleri mühürlenmemişse, bu uyarılarımızı onların hidayetine vesile kıl. Değilse bu ümmete feraset ver. Denizlerin çer-çöpü attığı gibi, bize akıl, cesaret ve hikmet ver de o kirlerden arınalım ve kendi nefsimizi arıtalım. O zalimler topluluğuna ise iki cihanda rezillik, batıl kibirleri ve haram hazları kadar büyük acı ver! Onlar yapıp-ettikleri ile bir de kendilerini Müslümanlara nisbet ederek, sadece kullarına değil, başkalarının nezdinde dindarların ve dininin izzetine zarar veriyorlar. Şüphesiz ki, Sen, gören, duyan, bilen ve kadiri mutlak olansın. Bizleri rızanın tecellisinin vesilesi kıl. Hakkı Hak, batılı batıl göster ve Hak’da toplanmamızı sağla. Sen, merhametlilerin en merhametlisi, esirgeyensin ve bağışlayansın. Bizi bağışla, bizi nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanların değil. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Saban cifciSaban cifci1 ay önce
  Allah razi olsun objektif yaziyorsunHerkes insndigi gibi yasar inandigi gibi dusunur Allah bizleri af etsin dogrulari bulmamizi nasip eylesinSelam ve dua ile
 • Sağduyu ve FerasetSağduyu ve Feraset1 ay önce
  Genel anlamda tamam denilebilecek bir yazı ama;Hak olan söze icabet etmek Aklını kiraya vermek midir? KİRA işini, Batılın, yanlışın ve nefsinin peşinde koşanlar için diye yazsa idiniz daha doğru olmaz mıydı? Bu şekilde tüm hocaları, sağduyu sahiplerini ZAN altında bırakmıyor musunuz? Sizin yazılarınıza itibar edince aklımızı siz mi kiralamış oluyorsunuz? Bu Bir ALGI operasyonu mu acaba? Bunu özellikle seçim zamanları yapıyorsunuz gibi, yanlış mı hatırlıyorum !!! Allah cc, feraset ve basiret ehlini eksik etmesin...
 • Sanver YaganSanver Yagan1 ay önce
  Sn.Dilipak,vurgu yaptığınız Hakikatleri, belli kesimlere ve kişilere uyarı mahiyetinde ki sözlerinizi okudum..Tespitlerinizin çoğunakatılmamak mümkün değil. Benim 2 sorum olacak. Son aylarda sıklıkla gündeme gelen, Sn.Erdoğan’’ın veaile bireylerinin bi şekilde yönetimlerinde yer aldığı vakıflar, vakıf okul ve yurtlarını, işleyişleriniyapılan yardımları inceleme fırsatınız oldumu acaba..?Ve Halkın ekonomik gerçeklerinden uzak, sadece Külliye’de değil, Vakıf yatırımlarında da yaşanan bu gösterişli debdebeli yaşamın islamın özüne aykırılığı konusuna da değinmeyi düşünüyormusunuz.?
 • CengisshanCengisshan1 ay önce
  Bu yazının altına bildiğim hakikatleri neşrettiği için imzamı da atarım mührümü de basarım Bİ-İZNİLLAH.İşte bizim vücudumuzdaki kanseri anlatan kısım; “Kurtlar sofrasındaki dindar! Bana göre bunlar “Vay o namaz kılanların haline ki” taifesindendirler. “Allah razı olsun Dilipak...
 • Dert İçimizdeDert İçimizde1 ay önce
  Cumhurbaşkanlığı’na bağlı ve İstanbul’da birimleri bulunan bir kurum başkanının keyfi ve hukuksuz olarak kuruma onlarca yılını veren yaklaşık 300 uzman personeli hiç alakası olmayan kurumlara göndermeye çalışması Ak Partiye yaklaşık 600-800 oy kaybettirdi. Durum yukarıya bildirilmesine rağmen kalem-i mahsustan tutulup Sn. Cumhurbaşkanımıza iletilmediğinden bu başkan hala görevde ve keyfilikler devam ediyor. Konu Türk Tarihçileri camiasında güncelliğini koruyor.
 • Ramazan Yığın Ramazan Yığın 1 ay önce
  Selamünaleyküm Abdurrahman Bey bu kafanızı kiraya vermeyin mevzusunu 8 10 defa yazılarınızda gördüm Sizin yanlış düşündüğünüz yanlış anladığınız bir nokta var o da şu Kuranı Kerim'de Cenabı Hak Vakıa suresinde insanları üç kısmı ayırıyor bir ısmına mukarrebun diyor işte insanların bazıları böyle zatların tavsiyesine uyuyor bu kafayı kiraya vermek değil mukarrebun denilen zatlar mı daha iyi bilir şeriatı yoksa Sıradan insanlar mı İşte onun için haliyle ahvali ile takvası ile itibar ettiği zatların sözüne tavsiyesine uymak aklı kiraya vermek değildir Selam ve dua ile 533 287 33 43
 • Bir okur.Bir okur.1 ay önce
  "Dost acı söyler" Dostlara can kurban.Umarim, duymasi-gormesi gereken/ler, "Dilipak da hep eleştirir zaten diyerek - dost uyarilarini- degersizlestirmezler."Şimdi eleştirinin zamanı mı?" Peki ne zaman, zamanı? Yalakalar/parazitler, yalakalık larına bir başkataşıyıcıya geçtiklerinde mi?
 • Cigdem SahinCigdem Sahin1 ay önce
  Harika bir yazi.Allah sizden ebeden razi olsun.Sayin Dilipak
 • Adem BenliAdem Benli1 ay önce
  Sayın Dilipak, toplumumuzun hiç azımsanmayacak bir kesimi aşırı taassub içinde. Adeta akıllarını kiraya vermişler. Asrı saadetten, Kuran'dan, islam büyükleri ve tarihinden mevzu açılınca, o eskidendi şimdi devir değişti gibi bahanelerle geçiştiriyorlar. Akibetlerinden çok emin gibi gözüküyorlar, kendinden olmayanlara da müslüman gözüyle bakmıyorlar. Cenab-ı Allah ferman ediyor:" fe eyne tezhebun, lima tekulüne ma la tefalün,..." Bu emirlerin muhatabı insanoğlu değil mi? Hocam benim hafsalam almıyor! Kıyamet alametlerini mi yaşıyoruz? Selam ile..
 • Adamın hasıAdamın hası1 ay önce
  Hoca bunların içinde bi sen varsın hakikati haykıran zalime zalim diyen mazlumu anlatan helal olsun
 • FatihFatih1 ay önce
  Bana ne yazdan bahardanBanane borandan kardanAşağıdan yukarıdanYolun sonu gtörünüyorGeçtim dünya üzerindenÖmür bir nefes derindenBak feleğin çemberindenYolun sonu görünüyorAzrailin gelir kendiNe ağa der ne efendiSayılı günler tükendiYolun sonu görünüyorBu dünyanın direği yokMerhameti yüreği yokKlavuzun gereği yokYolun sonu görünüyorAzrailin gelir kendiNe ağa der ne efendiSayılı günler tükendiYolun sonu görünüyorGeçtim dünya üzerindenÖmür bir nefes derindenBak feleğin çemberindenYolun sonu görünüyorAzrailin gelir kendiNe ağa der ne efendiSayılı günler tükendiYolun sonu görünüyor
 • Haşhaşiden NefretederHaşhaşiden Nefreteder1 ay önce
  Recep Gezdi kardeşim görüşlerin tamamen meydan da bir gerçek... Ümmetin mazlum bu dava topluluğunun incindiği, teröristleri mutlu eden bu köşe sahibine diyecek sözümüz kalmadı
 • Mehmet ŞenizMehmet Şeniz1 ay önce
  Allah (C.C)razı olsun
 • MaveraMavera1 ay önce
  Ve şeytan sizi Allah ile aldatmasın.Bizim şer gördüklerimizde hayır,hayır gördüklerimizde şer gizli olabilir,biz bilemeyiz en iyisini Allah bilir.Nefis muhasebesi yapmalı ve Cenab-ı Hakkın verdiği akıl nimetini kullanmalıyız.Körü körüne itaat etmek yerine düşünmeli ve akletmeliyiz ama hiç bir zaman hainleri dost edinmemeliyiz.
 • HunterHunter1 ay önce
  Allah razı olsun bu yazınızdan dolayı.Umarım devlet yöneticileride okur bu yazınızı.Allah rızası için yaratılan herşeyeadil olalım hak yemeyelim
 • recep gezdirecep gezdi1 ay önce
  burası tam bir fetö panayırı olmuş dilipakta tam bir fetö maskesi takmış dedikodu yayıyor adam gibi çıkarsın şu şu bunu yapıyor dersin bizde gereğini söyleriz 28 şubatta istihbarat dairebaşkanlığına aglıyordun şimdi gibi gibi yapıp fetöcülük yapıyosun erkekçe de biz seni biliyoruz da sende öğren yazık seni hep adam sanırdık
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Allah razı olsun hocam. Müminler akıllarını iblisin yeryüzünde kurmuş olduğu Liberalizm odaklı nizama ve bu nizam dahilinde adeta iblisin varisliğini yaparak faaliyet gösteren parti ve liderlere kiraya verdiği müddetçe Allah cc. yardımlarını malesef bizlere ulastirmayacaktır. Zira biz yeryüzünde Allah'ın nizamına muhalefet edercesine masonik ve satanist bir kurum olanABnin yasalarını onaylayarak fesadı ve bozgunculuğu kendi ellerimiz ilebaşımıza sarmaktayız.Bu sebeple de Allah cc şüphesiz onun emir ve yasalarına muhalefet eden ve yeryüzünde iblisin norm ve yasalarını onaylayarak fesadı yayarak ve toplumun ifsad etmeyi kendilerini vizyon edinen lider/reis/liberal nizamidestekleyen toplulukları hidayete kavusturmayacaktir. Allah Teala ancak ve ancak kendi nizamina/tevhid nizamına tabi olan ve yaradılış gayesine inanan kullarını ve toplulukları hidayete kavusturacaktir. Kısacası Allah cc İslamı, liberalizm nizamının sınırları dahilinde yorumlayarak kabul eden ve faizi,zinayi,lgbt yi, feminizmi, kumari siradanlastiran toplulukları şüphesiz bozguna uğrattı topluluklardan edecektir. Münafikların en büyük özelliği kendilerini sureti haktan göstererek müminleri Allah yolundan saptirmaktır. Müminler liderlerinin söylemlerinden çok eylemlerine bakmaları gerek. Zira her elinde Kur'an tutan yada her şiir okuyan mümin değildir.
 • Şirin Şirin 1 ay önce
  2019-05-18 Tarihli yazınız ve duası için teşekkürler,inşallah rabbimizbizlerifiravunun durumuna düşürmesin. Insanların bir kısmı Hz. Yunus olmuşbir kısmı Hz. Hızıryani kısacasıHz.Yunus muHz.Hızır mı diye diye hakkı hak olarak göremezolduk .Hz.Musa nınyanlışlıklaattığıtokat ınarkasındakigerçeğibilemediği gibi zamanla gerçekler ortaya çıkıyor ama arkasında üzüntübırakıyorsadece kendi haline bırakıpbizļere düşen dua etmek kalıyor.Hasbinallah nimel vekil .
 • İskenderİskender1 ay önce
  KAFALARI KİRAYA ÇOKTAN VERİLMİŞ TÜRKİYE İNSANIN, UYGULAMADA ESAS ALDIĞI SİYASETİN ŞEKLİ VE ŞEMALİ:Sayın DİLİPAK'ın büyük oranda doğruları yazdığı şüphesizdir.ÜLKEMİZDEKİ Ranta,adam kayırmacılığına,insafsızlığa ve adaletsizliğe dayanan bu siyaseti Allah'tan zerre kadar korkan insanların desteklemesi söz konusu değildir.Yanı sıra, bu siyasetin şu partilisi bu partilisi diye bir şey yok.Hangisi iktidar olursa olsun farketmez.Çünkü,Şer ve haramda yarışmaktan çekinmemektedirler.Sadece birisinin diğerinden bir nebze daha çok adaletsizliği söz konusu olabilir.Ancak,sonuçta ülkemize sokulan ve Avrupalılardan alınan bu insanlık dışı siyasetin uygulaması Avrupalılardan farklıdır.Çünkü bu siyaset ve uyulması gereken medeniyet hukuku özümsenmeden kopya olarak alındığından bu özümsenmemiş ve insan haklarına aykırı siyaset,ülkemizdeki yetersiz bilgiye sahip ve iyi niyetli olmayan yetkililer tarafından,kendi ilkel yapılarına uyumlu hale getirilmiştir.İşte bu uygulama da,Hernekadar, Beka,Şehit,Milliyetçi,Kızıl Elma,Vatansever,Halkçı,Terörist karşıtlığı,yetim hakkı gibi sadece süslü ve samimi olmayan, daha çok vatandaşı hipnotize etmeye yönelik kelime ve sembollerle göze ve kulağa hoş gelecek şekilde düzenlenmişse de, bu siyasetin asıl amacının Rabbimizin ve peygamberinin tebliğlerinintamamen tahrifine yönelik olduğu anlaşılmıştır.
 • KazimKazim1 ay önce
  Hoca naptin sen duzcede konusmussun bebek katili diil bizim cocuk o demissin hoca ne icvirdiler sana ole ,,yoksa yillardir takiyyrmi yaptin bizlere ,,,
 • İskenderİskender1 ay önce
  Sayın DİLİPAK'ın büyük oranda doğruları yazdığı şüphesizdir.ÜLKEMİZDEKİ Ranta,adam kayırmacılığına,insafsızlığa ve adaletsizliğe dayanan bu siyaseti Allah'tan zerre kadar korkan insanların desteklemesi söz konusu değildir.Yanı sıra, bu siyasetin şu partilisi bu partilisi diye bir şey yok.Hangisi iktidar olursa olsun farketmez.Çünkü,Şer ve haramda yarışmaktan çekinmemektedirler.Sadece birisinin diğerinden bir nebze daha çok adaletsizliği söz konusu olabilir.Ancak,sonuçta ülkemize sokulan ve Avrupalılardan alınan bu insanlık dışı siyasetin uygulaması Avrupalılardan farklıdır.Çünkü bu siyaseti ve uyulması gereken medeniyet hukukunu özümsemeden kopya olarak aldıklarından bu özümsemedikleri kopya uygulamayı, insan haklarına aykırıve kendi ilkel yapılarına uyumlu hale getirmişlerdir.İşte bu uygulama da,Hernekadar, Beka,Şehit,Milliyetçi,Kızıl Elma,Vatansever,Halkçı,Terörist karşıtlığı,yetim hakkı gibi sadece süslü ve samimi olmayan, daha çok vatandaşı hipnotize etmeye yönelik kelime ve sembollerle göze ve kulağa hoş gelecek şekilde düzenlenmişse de, bu siyasetin asıl amacının Rabbimizin ve peygamberinin tebliğlerinintamamen tahrifine yönelik olduğu anlaşılmıştır.
 • ŞefikŞefik1 ay önce
  Tamda su soru akla geliyor.hukumet ilk geldigi gibimi yoksa bir avuc zengin zumrenin gudumune girdi.kimse zenginlere karsı degil ama herseyde akla ziyan pozitif ayrımcılık gibi ucu acık uygulamarda o kadar ileri gidildiki emanet ehline degil keyfiyete gore dizayn edilmeye basladı..feministlere pozitif hdp ye pozitif zenginlere pozitif ona buna pozitif dogu halkına pozitif kacak elektirigi batıda biri kullansa hapis ceza doguda kullansa görmezden gelme gibi pozitif ayrımcılık .kusura bakma sın hukumet nerde arsızlık varsa pozitif ayrımcılık namusluya gelince adalet kıldan ince ne güzel is valla.
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Ufuk rumuzlu...inşaallah pkk cı deyilsin.Teybet bacımıza Allah rahmet eylesin...bacımızın katili o cukurları kazanlardır.Allah hepsini kahretsin..somsliyi unutmayaılım..suriyede diyerislam biladında hergün öldürülenleride unutmayalım..bütün kardeşlerimize biz hergün dua ederiz..sende ediyorsundurufuk
 • Sancar Sancar 1 ay önce
  FETÖÖLMEDİ YAŞIYOR.... ABD demek, FETÖ , PKK, IŞİD, HÜDAPAR, YCHP, İYİ PARTİ, vsdemek... FETÖHERYERDE , hemdeyatak odanızda.... BU GECE KAPATIN ABD ÜSLERİNİ, MAVAL OKUMAYIN...YOKSA O SİZİ KAPATIR...
 • Ufuk TekinUfuk Tekin1 ay önce
  7 kişilik koğuşta 45 askeri öğrencinin kaldığı ve askeri ögrencilerin kitap okuma özgürlüklerinin ellerinden alındığını ve müebbet hapse mahkum edildiklerini üstlerinin hala görevde olduğunuduymuşsunuzdur
 • 61Ahmet61Ahmet1 ay önce
  A..dilipak kardeşim ne güzel nasihat ta bulunjyor..zaten dinimiz nasihstan başka naki.Ayet lerden hadis lerden bu güzel dini nasihatlerden müslümanlar rahatsız olurmu..dini nasihate siyasi polimik yapılırmı..
 • Ufuk TekinUfuk Tekin1 ay önce
  Gözünüzün önünde olup bitmeyen bunca zulme karşı kimin yanında olsun Zalım iktidar ve para sahiplerinin mi;mazlum (Soma'da öldürülen 301 madenci-sokak ortasında 8 gün mübarek nasıl bekletilen Teybet ana ve digerleri-Corluda bozuk yolda tren altında kalan yolcular-ilaclarina el konulup hücrede çirpinarak can veren Muzaffer Özcengiz ve diğerleri mağdurlari yazsam mürekkep yetmez) lara mi
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  aallah razı olsun amın veseelam
 • müslümmüslüm1 ay önce
  Onlar Milligörüş gömleğini çıkardıkları güğn o vasıflarını kaybettiler
 • Ali ile AyşeAli ile Ayşe1 ay önce
  Türkiye tarihindeki en büyük kadrolasmayi,en kötü ayrimciligi,ötekilestirmeyi,kindarligi yasiyor malesef.Cemat önderi dedikleri fetö ülkeyi böldü savcilari aydinlari, orduyu,sucsuz insanlari hapislere doldurdu kim bunlara bu gücü verdi tabiki hükümet.Birkac haftadir gazetenizde soytari dolandirici Cennetin(Hasa)tapusunu satan cübbeli haberlerisöylemleri var sürekli hepsinin kapatilmasi Hükümetin hicbir iliskisi olmamalivakiflar kurup devletinicini bosaltanlar satafat icinde yasayanlar daha cok zenginlesmek icin halktanoy istiyorlar.Sız birkaç hafta önceki yazınızda Aldıgım duyumlara göre İmamoglu beledıyebaşkanlıgı dönemınde çok yoksuzluklar yapmış gıybetinde bulundunuz günahını aldınız Ramazan ayının başlamasından itibarende günah çıkaran pişmanlık kokan yazılar yazıyorsunuz gıybet yapan iftira atan o kadar çok havuz medyası troller varkı sizin yapmamanız gerekiyor sizin okurlarınız benim gibi hergörüşden olan insanlar.Hz Ömeri Hz Aliyi adaletıyle örnek vermenız onlara hakaretten sayılıyor onlarki varlıklarını dinleri için harcamışlar mütavazi yaşamışlardır örnek gösterdiginiz insanlar Dini kullanarak yedi sülalesını zengin etmişdir
 • mesutmesut1 ay önce
  Valla helal olsun Dilipak bey. soyadınızın hakkını vermişsiniz. Eğriye eğri, doğruya doğru. Maalesef dünyada en çok Müslümanlar aklını kiraya veriyor. okumadığımız için aklını kiraya vermek daha kolay geliyor çünkü. İktidar bana göre raydan çıkmıştır. ya akıllarını başlarına alacaklar ya da seçim yoluyla iktidarı devredecekler.
 • yeni türkiyeyeni türkiye1 ay önce
  barış yarkadaş yazmış:'Buraya bu havalimanını yapmayın' diyedefalarca uyardık dinlemediler. Rant hırsı gözlerini bürüdüğü için hiçbir şeyi görmüyor ve duymuyorlar. Şimdi sıkıntının farkına vardıkları için, pilotlara SUYA İNİŞ eğitimi verdiler. Bilim ve akıl ortadan kayboldu. Şans eseri yaşıyoruz.
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  Burhan Kuzu’ya yumurta atan gençler örgüt üyeliğinden 6 ay hapis cezsaına çarptırılamdı mı?Kılıçdaroğlu'na yumruk atan ve başını taşla ezmeye çalışanlar 1 gün bile hapis yatdılar mı?
 • yusuf kılınçyusuf kılınç1 ay önce
  hocam kehf 18 .19 değil 103.-106 ayet
 • HiraHira1 ay önce
  Ben yanılırsam beni düzeltin lütfen. O zaman “Dilipak yanıldığında onu düzelten okurlarını vareden Allah’a hamdolsun” diye dua ederim size. Yazdıklarımızı okuyorsunuz o zaman. Gerçi eskiden aileyi ele alırken çok yorum gelmişti siz de bu konuda yara derin o yüzden bugün de aileyi ele aldım dediğinizde yorumları okuduğunuzu düşünmüştüm. Teşekkürler sn. Dilipak.
 • YusufYusuf1 ay önce
  O zaman lütfen hep karamsar yazılar yazmayın. Hiç mi güzel şeyler olmuyor İslam aleminde.
 • salihsalih1 ay önce
  Tarikatların başndaki Şeyh lere kafasını beynini ipotek edenler kaç milyondur acaba?
 • 61Ahmet61Ahmet1 ay önce
  Mınafıklar her söylenen sözü aleh lerinde sanırlar
 • SağduyuSağduyu1 ay önce
  YUSUF ismiyle yazan değerli katılımcı, yorumunuz tüm siyasi dünyanın en önemli ilkesi ve tartışmasızgerçeğidir ama bizim ki gibi toplumlarda dini söylem, en çok kullanılan ve getirisi en fazla olan malzemedir aynı zamanda. Din istismarı yaşamın her alanına yayılmış durumda siyaset sayesinde. Uyanık kurnazlar parsayı toplama telaşıyla insanlıktan çıkmış vaziyetteler. Kimi yanmayan kefen satma peşinde, kimisi tüpçülükten dini kitaplar yazmaya terfi edecek kadar işini iyi bilen(!) dini bütün vampirler... Allah ıslah etsin demekten başka ne gelir ki elimizden?Hocamızın tabiriyle; Selam ve dua ile.
 • ahmet koçakahmet koçak1 ay önce
  vatandaş isimli kardeş çok doğru yazmışsın,bende 2 senedir yazıyorum mailler atıyorum lakin hükümetimiz mağdurlar konusunda hiçbir şey yapmadığı gibi,hain bir fetöcünün 9100 polisin isminiyasal olmayan bir şekilde fişleyip flaş belleği devlete sunduğunda,bunu getiren bir fetöcüdür ayetteki gibi bir fasık size haber getirirse araştırın emrine uygun hareket edilmeyerek ,fetöyle alakalı zerre bir bağı olmadığı halde 16aybekletilip ihraç edilen oğlumun ahı maalesef hiç eksilmeden devam ediyor.mesleğinden olduğu gibi 250 KARDEŞİMİZİ ŞEHİT EDEN GERÇEK HAİNLERLE AYNI MUAMELEYE TABİ OLUYORLAR.24 haziran seçimlerinden 1 hafta önce binali yıldırım suçsuzlar mağdur edilmeyecek diyor ,seçimler bitiyor 1 hafta sonra 9000 polis ihraç.bu kadar vicdansızlık olmaz 9000 polisde elbetteki fetöcüde vardır.lakin olmayanları neden attınız.şimdide yargılayıp hapse atmak için uğraşıyorlar.bu insanları kullanan hainler kaçtı,niyeti ALLAH ın c.c rızasına uygun bir ortamda olmak isteyen garibanlar büyük ızdıraplar yaşıyor.hiç bir kriteri olmayanları ,katillerle bir yargılamak AK PARTİMİZE zarar verir hale geldi,lakin bunu önemsemeyip sadece ekonomik sebeplerle insanların küstüğünü zannetmek partimize oy kaybettirmeye devam edecektir.flaş belleği getiren HAİN bize destek vermeyenleri kumpaslarla ,isimlerini vermekle cezalandırırız diye açıklama yapıyor ,hükümetimiz bunuda umursamıyor.suçsusuz diyoruz inandıramıyoruz.araştırdıklarında bakıyorlar oğlumun ismi flaşda var ,imtihanla komser olmuştur diye yazmışlar halbuki oğlum akademiden yetişmiştir.yani suçsuz oldukları çok basit belli olan kişilere karşı hükümetimiz çok acımasız davranıyor.işte o zaman AH lar çoğalıyor.arşı kaplarsa ne olacak.herkes yaptıklarının karşılığını görecek.bu kadar güzel hizmetleri bu kadar basitce karalamamak lazımdır.
 • 61Ahmemet61Ahmemet1 ay önce
  Bazı yorum yazan kardeşler....taassupta sp li leri gectiniz...bunasıl particilik..dilipak ..Allhım bize hakkı hak batılı batıl göster bizi doğru yoluna ilet diyor..hakkı tavsiye ediyor...neden rahatsız olu yorsunuz...böyle particilikmi olur...neyani adam hergün akp oy verin diyemi yazsın...dostunu, düşmanını tanımayan adam adam midır...sp li lerden farkınız kalmadi.Ne güzel demiş yunus...bu meydan uzağa benzer..kuldan vefa yoğa benzer.Hu mevlam Hu, Hu, Hu, Hu,Hu..
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  "Akil" isimli Yorumcu. CHP nin hırsızlığını, YSK ve CHP anladı. Usulsüzlükleri gördüler. 180 oy CHP ye sıfır oy AK Partiye yazıldığı belgeleri ortada. Ama sen gözünü kapat. Hırsızlık yoksa ,yeni seçimi CHP kazansın da görelim, tebrik edelim. Beş türlü hırsızlık yapıldığının belgelerine karşı niçin KÖRsünüz.
 • Faruk GürgenFaruk Gürgen1 ay önce
  Erdoğan'a düz hakaret, sert yazıdansa dolaylı ayetli hadisli giydirmeler. Nefsi ve hasedi için inancı kullanmanın şahı bu yazılar.. Haşhaşi ahalisi çok mutlu. İbretle izliyoruz.. Örtülü yazılarınızı.
 • Hasan TahsinHasan Tahsin1 ay önce
  Sizin karşı mahalleden merhaba.hani şamda cuma namazı kılacaktık.var mısınız.haftaya benimle birlikte haftaya şamda cuma namazı kılmaya.ama sözü söyleyen en başımızda imamlık yapacak.kefenleriyle gezenler ve bende şehit olmak isteyenelerde cemaat.siz ağzından din düşürmeyenler yatacak yeriniz yok.dua edinde ahiret diye bişey yoktur.kim ödeyecek o çocukların vebalini.ahirette iki elim yakanızda.onların ve kendimin hakkını size helal etmiyorum.
 • AKİLAKİL1 ay önce
  Hocam aklını kiraya vermese halkın yüzde kaçı inanır sence bu söylenenlere? Biat bu devirde ortaya çıkmadı mı? İstişare bu devirme ortadan kalkmadı mı? Ne diyor MYK üyesi? “İyi olursa ben yaptım kötü olursa hepiniz hatalısınız” anlayışı hakim. Artık sokakta Binali beyin yüzüne karşı seni seviyoruz ama yanlış yaptın diyor AK Parti seçmeni. Binali bey de yargı karar verdi diyor. Kimse aptal değil herkes ne olduğunu görüyor. Seçmenin evine polis göndermek kime yaradı? Sonucu ne oldu?
 • engineerengineer1 ay önce
  akıl kirası ne kadar ediyor acaba? rayiçleri bilsek.. idyrolar ki bazıları ruhunu şeyteana satıyormuş, buna karşılık diğeri diyor ki; ne kadar veriyorlar? yani işte o devirdeyiz ki, aklının kirası yada ruhu para ediyorsa anında satıveriyor, nihat hatipoğlu ekranlarda Allahın dinini reytinglere pazarlıyor, Terzi baba hazretleri ise "dünya için Allah demem" diyor, dünya için Allah diyen, Allah cc nü siyasi yada şahsi menfaati kullananlar helak olsunsunlar, Allahım bu helaket ve felaket devrinde sana sığınıyoruz, Rabbimiz Müminleri bu şer devrinin şerlerinden şerirlerindenmuhafaza eyle.
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Dün binaliyihaliç kongre merkezi nde yuhalayan kişilerle aynı kategoriye sende ayetlerle giriyor sun ele verir talkuni kendi yutar salkimiaçık konuşbegenmedigin icraat i tenkud et şöyle olmalı de
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Bazı yorumcular yeni parti kurulmasını eleştirerek bir kişiye indirgemişler.Devlet kadro ile yönetilir,istişare ile yönetilir.Ak partide kadro kalmadı yani artık bu işi götürmüyorlar.Acilen devlet için yeni bir oluşum lazim
 • Kafanızı kiraya vermeyinKafanızı kiraya vermeyin1 ay önce
  Sen kendine bak muhterem,.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Yani at gözlüğü takmayın.Adam yiyor,adalet yok,kurumlar batmış,ekonomi bitmiş,kuran ve sünnet yok daha karşı tarafa yükleniyor. Yapma dilipak hem ülkenin durumunu görüyorsun hemde iyi yöneltiyorum diyorsun!
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Sen yazdığın bütün ayetikerime ile mi düşünüyor sun öyleyse lafını münafık lar alıp portakal a götürüp seviniyorlarsa kendini sigaya çekderim
 • mehmet ali özdemirmehmet ali özdemir1 ay önce
  Bu başlığın doğrusu "aklınızı kiraya vermeyin" olmalıydı. Siyasetin doğrusu ve adaleti yok, çıkarı vardır. Dinlerin doğrusu ise tektir. Bize düşen kısa dünya hayatı sonrası ahirette hesap verebilmek, hak, adalet, doğrudan ve mazlumdan yana olmaktır. Sadece yaptıklarımızdan değil, yapmadıklarımızdan, zalimlere destek olmaktan da hesap vereceğiz. Yazarı bizi kendine getiren yazıları için kutluyorum.
 • Şeymanur Şeymanur 1 ay önce
  Yunus 16. Çok güzel yorumlamış sayın yazar sizde bu değirmene su taşıyorsunuz Erdoğan size ne yaptı dini kullanarak sırtından bıçaklamaya çalışıyorsunuz karnınızdan konuşmayın . Mertçe yazın
 • AhmetAhmet1 ay önce
  "siyasette kişiye güven yoktur, denetim esastır, ticarette de öyle" çok doğru, bir çuval incirin murdar edilmesinin en önemli sebebidir bu. Siyasetçinin denetimi kalkarsa hizmet edeceği yerde, sağa sola had bildirmeye kalkar, ağzından çıkan kanun olur, ben yaptım oldu der, bugün ak dediğine öbürgün kara der, adalet kalmaz, paralı troller dalkavuklar tetikçiler türer, ahlak biter, yerli yabancı sermaye korkar güvenmez yatırım yapmaz daha çok yazacak var da neyse. Selam ve dua ile.
 • Erhan kocaErhan koca1 ay önce
  S.a. abdurrahman hocam,Paylaşmış olduğunuz ayet kehf suresi 103,104 ve 105 olacak. 18,19 diye girilmiş.
 • Şuayb OğuzŞuayb Oğuz1 ay önce
  AK PARTI düşmanlarının değirmenine su taşiyorsun dolduruşa geliyorsun ... selamlar
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  GazetenizyazarıMEHMET KOÇAK; ABD İranıbahaneederek, ortadoğuyu işgale mihazırlanıyordiyesormuş....Zamanında BOP ihanettir , BÜYÜKİSRAİLPROJESİDİRdiyenlere fetöyleberaberergenekoncu , ulusalcıdiyesaldırdınız... Fetülciagillerleberaber.... DAVİDİNOĞLUNUN aklıyla ARAPLARABAHARGETİRMEYE KALKTINIZ.... Ortadoğuyu işgalmiş !?... Sizin BOPta kendisiydi beyinlikardeşlerim..... Amerikanınkucağındaoturmayadevam edin.... AdamlarınasılplanıTÜRK BAHARI.... GELECEKLERİVARSA , GÖRECEKLERİ deVAR...
 • hiçkimsehiçkimse1 ay önce
  Allah sevgi ve şefkatle omuzunuzdaki yükü taşımanıza yardımcı olsun.
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Sayın Dilipak çok gerçekçi konulara değinmişsiniz, adaletten uzaklaşıyorsunuz derken, fetöyle iyi mücadele etmiyorsunuz diyede yazılarınızda uyarı yapıyorsunuz, 15 sene kol kola gezdikleri fetöyle mücadeleyi, üst kademesini ya yurtdışına kaçırıp yada siyasi ayağını korumasına alarak sürdürürlerken,fetö örgütüyle hiç bir bağı olmadığı halde kurum kararlarıyla ihraç edilenlerin düştükleri mağduriyetleri biliyormusunuz? örgütle bağlantısı olanlar çok mağdur perişan oldular ama bağlarından dolayı da sineye çektiler oturdular ya hiç bağı olmadığı halde işinden olup ortada kimsesiz kalanlar, çocukları işten çıkarılanlar,hiç bir kanuni merciide haklarını arayamadıkları ortamda,sadece Allah’a sığınarak ve bunu bize yapanlar beter olsun , sürüm sürüm sürünsünler beddualarıyla ayakta kalmaya çalışıyorlar. Emniyetten son ihraç edilen 8.000 kişilik listede ne bağ bulmuşlar fetö örgütüyle, sen şurada çalışıyorsun, sen şu fetöcü amirle çalışmışsın diyerek insanlar örgüt üyeliğinden ihraç edilip ekmeğiyle, onuruyla oynanabilir mi? birilerinin makamlarını, koltuklarını korumak için günahsızların vebaline girilir mi?yazılarınızda bu mağduriyetlere, ahlara da dokunursanız, gariplerin sesi olursanız belkiatgözlüğüyle dolaşan, hırsından gözleri birşey görmeyen yetkilileri hatalarından döndürebilirsiniz......
 • Talip 28Talip 281 ay önce
  Eyy NEFİS sen ne büyük düşmansin
 • erhanerhan1 ay önce
  Ama Dilipak sen de ,"ben şunu anlatırken acaba karşımdakiler bunu nasıl anlar, bu daha iyilerin mi, yoksa daha kötülerin mi işine yarar" diye düşünüp.muhasebesini yapıyor musun ?Haksızlıklara karşı çıkarken, sadece birilerinin değil, yanlış yapan herkesin yanlışlarını dillendirmelisin .Eğer böyle yapmazsan tüm kötülükler sadece onlar da ; diğerleri ise, sanki tertemizmiş gibi bir anlama ve algı oluşur. Örneğin, sadece muhafazakar ve dindarların bazı eksiklikleri ve kusurlarını hep vurguluyorsun .O zaman tüm kötülükler sanki sadece bu kesimdeymiş gibi bir algı oluşmaz mı...( "bilg, fikir"meselesinde , belki doktoralıdır...)
 • AdemAdem1 ay önce
  90 li yıllardan beri sizi okurum bazı konferans turu konusmalarinizda da bulundum. Iyi güzel hak ne ise öyle yazıyorsunuz ama bu hassasiyeti kimlik ara ve ihraclara gostermiyorsunuz. Kullanildiklarinda suç olmayan ne yasalarimizda ne anayasamızda ne de uluslararası hukukta suç teşkil etmeyen işlerden dolayı insanlar zulüm çekiyor. Ha kim darbeye teşebbüs dahi etmişse kanıtları koyun önüne gereken neyse ağır şekliyle alsın cezasını ama memur öğretmen imam hemşire vb hangi silahlarla cürüm ve şiddet işlemiş sendika dernek banka ile mi. Bankada bir milyon altiyuzbin hesap varmış o zaman hepsi ihraç olsun hepsi cezaevine girsin. Bu konuda yazı bekliyoruz sizden.........
 • Ahmet sAhmet s1 ay önce
  Şunu anladımki müslümanlar yönetim işinden çok uzak hayli uzak daha düne kadar laiklerin zülmünden adaletszliğinden şikayet edenler bugün aynı adaletszliği zulmü kendi gibi düşünmeyenler için uyguluyorlar demek şu bir hakikatki kitaplarda yazılanlar hep hikayeymiş tabi biz bunu anlıyamadık gençliğimizde bizi bolbol bağırttılar tek yol islam diye.ammawelakin nezaman başa geçtiler yönetime talip oldular ne demokrasi kaldı ne hukuk nede adalet kaldı.müslümanların içler acısı hali faşistleri bile geçtiler yazık
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  İftar sofrasımı,yoksa siyaset sofrasımı?... Eskidenİftarsofralarında ilahilerdinlenir,şükredilir , ALLAHKELAMIedilir,tutulan orucunsevabı umulurdu....Bir sonraki seçimintaktikmanevralarıplanlanıp., seçimkarargahınaçevrilmezdi..... İFTARSOFRASIMI YOKSA , ALİ KIRCANINSİYASETMEYDANI MI.....? ÇOCUKLARIMIZ İFTAR SOFRALARININHUŞUDUYGUSUNU., BEREKETİNİ NEZAMANYAŞAYACAK?... SEÇİMLERBİTMİYOR , BİRİ BİTERKEN ÖBÜRÜ BAŞLIYOR.... ALLAHIN RIZASI NE ZAMAN,İFTAR SOFRASISOHBETLERİNE ZAMAN?.. Kendileri melaike , öbürpartilerşeytan.... Hergün, hergün, her gün aynı....
 • Yeter ArtıkYeter Artık1 ay önce
  Sayın Dilipak bu yazınızın Hak ve Adalet uyanışını sağlayarak ülkemiz Müslümanlarına son dönemde yapılan hukuksuz uygulamaların bitişinin müjdesi olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.
 • 61 Ahmet61 Ahmet1 ay önce
  Fransada yaşayan kardeşim..Hz osmanın şehit edilmesini internetten öğrenmek zordeyil.Bir insanın acından ölmesi onun faziletinden birşey eksiltmez tam tersi fazileti artar..vasselam
 • Tamer ErenTamer Eren1 ay önce
  Ben Fransa'dan adlı okuyucu; "sahabeler hakkında konuşurken, sanki mahalle yada okul arkadaşınmış gibi onlar hakkında konuşma." diye akıl veriyorsun da "Onlar zaten kendilerini isbat ettiler, Allah onlara arka çıkar." derken neyin havasını yaşıyorsun. Kim kime arka çıkıyor.a güvercin gözlüm. Önce kendi yazdığını bir düzelt.(Hz)' yi (Ra)' yı biliyorsun da Celle Celalühu demek mi fazla geldi. Arka çıkarmış... ne günlere kaldık.
 • YusufYusuf1 ay önce
  Bu yüzden siyasal islamcılık olmaz, kimse kirli siyasetine İslami alet edemez, İslam siyasetin ötesindedir, kim ben siyasal islamcıyım diyorsa ondan uzak durmak lazımdır, bu günün manzarası bunun ispatıdır
 • 61 Ahmet61 Ahmet1 ay önce
  Cuma günü hz ömer hutbe okurken hz selmanın farisi ya ömer giydiğin cübbenin hesabını vvermeden vallahi seni dinlemem dedi.Hz ömer cübbenin hesabını verdi... ey müslümanların emiri artık seni dinlerim ve itaat ederim....şimdi bütün idarecileri toplasan hz ömerin tırnağı edermi?Bütün müslümanlara selam olsun..dilipak doğru söyledi
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  SAĞ GÖRÜŞ MİLLİ OYLAR % 60-65. GAVUR BUNU ÇOK İYİ BİLİYOR. SAĞ PARTİ KURULMASINI TEŞVİK EDİYOR YARDIM EDİYOR! SAĞ TARAFTA PARTİ KURULUNCA! ÇÖLAŞAN UĞUR, MÜJDAT, ÖZDİL, PORTAKAL, SELO, KEMAL, KARAYILAN, BAYIK, AHAKAN, FETÖ...... SEVİNİYOR TEBRİK EDİYOR. SAĞ TARAFTA YENİ PARTİ KURANLAR SAĞ SEÇMEN İLE DALGA GEÇİYOR VATANA İHANET EDİYORLAR. SAĞ TARAFTA KAÇ PARTİ OLDU??
 • Ps6d74chjkji6Ps6d74chjkji61 ay önce
  Ihlasli bir lider ve yonetici için o çok zor bir yoldur pek agir bir yüktür ,dayanilasi .,Cehennemde ,keske taş olaydim diyenler misali ,keske siradan bir mumin olaydim siradan bir kul olaydim dedirten huzur kaciran bir makamdir vazifedir sorumluluktur.Yuksektekiler tehlikededir.Yukseklertehlikelidir, yuksektekilerin garantisi düşüktür seklinde naklettiler.Allah azdiran zenginlikten bezdiren fakirlikten uzak eylesin misali,mantigiyla, ahireti karartacak makamdanda uzak eylesin.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  ASIL AMAÇ PARTİ KURMAK DEĞİL! ERDOĞAN I BİR ÇİZGİYE GETİRMEK. Hocam, ŞU TREN DEN İNENLER VE METAL YORGUNLARININ KURACAĞI PARTİ İLE İLGİLİ FİKİR VE TESPİTLERİNİZİ YAZARMISINIZ? BEN FİKRİMİ YAZAYIM! TREN DEN İNMEDİLER! ATILDILAR. METAL TAKMA ADI. BUNLAR FETÖ NÜN SİYASİ AYAĞI. AÇIK KONUŞMAK LAZIM. BU ZAT LAR VE TEMSİL ETTİĞİ FETÖ CÜLER 17-25 ARALIK 2013 YARGI DARBESİ NDEN SONRA AK PARTİYE OY VERMEDİ! O HALDE NEDEN BUNLARIN GERÇEK ADI SÖYLENMİYOR.? BU ZAT LAR KEMAL MERAL TEMEL DEN DAHA TEHLİKELİ!! KEMAL İN NE OLDUĞU NEYİ TEMSİL ETTİĞİ ORTADA, MERAL İ KİMİN GETİRDİĞİ NEREDEN EMİR ALDIĞI BİLİNİYOR, TEMEL İNDE GERÇEK YÜZÜ ORTAYA ÇIKTI. YILLARDIR OY VERDİĞİMİZ BU ZAT LARIN NE OLDUĞUNU, KOLTUKLAR GİDİNCE AMERİKA İNGİLTERE ALMANYA GİBİ YERLERDEN YARDIM İSTEDİĞİNİ, MUHALEFETDEN DAHA İLERİ GİDEREK DAVAYA İHANET ETTİĞİNİ ŞİMDİ GÖRÜYORUZ, VERDİĞİM OYLAR HARAM OLSUN. AGÜL, BARINÇ, DAVUTOĞLU, BABACAN, ALTEPE FÇELİK, HÇELİK, ŞİMŞEK, SADULLAH...... GİBİLERİ FGÜLEN DEN KOPAMADI!! BU ZAT LARIN AĞZINDAN "FGÜLEN HOCA KILIKLI PAPAZ ÇIKTI, YA DA ŞARLATAN, YA DA AMERİKAN AJANI HAÇLI NIN PAPAZI" DİYE BİR ŞEY DUYDUNUZ MU? BEN DUYMADIM. BU ZAT LAR YA KENDİLERİ VEYA EŞLER, DAMATLAR, GELİNLER, ÇOCUKLAR DAN BAĞLI OLDUKLARI İÇİN!! ERDOĞAN IN FETÖ MÜCADELESİNİ YAVAŞLATIP DURDURMAK İSTİYOR! PARTİ KURMAK FALAN HİKAYE! ASIL AMAÇLARI ERDOĞAN I SIKIŞTIRIP FETÖ MÜCADELESİNİ YAVAŞLATIP DURDURMAK. FGÜLEN TERÖRİST BAŞIDIR. BARINÇ YA DA AGÜL NEDEN BÖYLE KONUŞAMIYOR?? BU MİLLETE AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA FGÜLEN İN TERÖRİST BAŞI OLDUĞUNU İTİRAF ETMEK ZORUNDALAR!! BİZİ KOYUN YERİNE KOYMASINLAR!! AGÜL BARINÇ DAVUTOĞLU MİKROFANU BULUNCA BAŞKA KONULARI KONUŞUYORLAR, HİÇ GEREKSİZ KONULARDA AÇIKLAMA YAPIYORLAR!! BUNLARIN DIŞINDAKİLERDE HEPSİ SAKLANIYOR!! BASIN SÖZCÜLERİ AGÜL BARINÇ DAVUTOĞLU!!! ŞİMDİ DİKKAT! BU ZAT LAR PARTİ KURAR SA BİLİN Kİ ERDOĞAN FETÖ MÜCADELESİNDE BİR CM GERİ ADIM ATMAMIŞ TAVİZ VERMEMİŞ DEMEKTİR. PARTİ KURMAZLARSA FETÖ MÜCADELESİ DURMUŞ DEMEKTİR. PARTİ KURMA MESELESİ AÇIK VE NET OLARAK BUDUR
 • pınar demirpınar demir1 ay önce
  fetöcüleri teröristleri zararlıları temizleyelim...sonra bir bahane ile gel işe almak için milleti işinden et... göbek bağın olsun kandilden mesaj al kamuoyu duysun....fetönün kullandığı sloganı tamam abi diyerek öp gözünün üstüne koy hemen kullan....15 temmuza tiyatro ölenlere ölmeselerdi de cezalandırmaya kalkış....darbe olmadı amerika gelmedi diye suratın düşsün üzüntüden perişan ol...dağdakilere arkadaş de ypgye bir türlü terörist deme..onlarmı saldıracak yok canım de...her yurtdışına çıkışında bizi ona buna şikayet et...türkiyeye ambargo uygulayın diye yalvar yakar ol...elin yenizelanda sındaki cami katliamını bile haşa islamamüslümanlara yık...bitmez tükenmez kin nefretle seçimle işbaşına gelen anadolu insanının gururu göz bebeği başkanımıza ve arkadaşlarına takozol...zamanını enerjisini gününü gecesini boşuna işgal et...suriyelileri kovalım yatırımları durduralım niye havaalanı yaptınız yol köprü yaptınız ne gerek var eski kokmuş havası suyu kirli yol yok iz yok türkiye daha iyiydi vatandaş ne yaptığımızı bilmiyordu şimdi anında haberdar oluyor nedir bu avrupayla yarış der gibi gelişmelerden rahatsız ol selocana selam çak...ne yaparımda içsavaş anarşi çıkarıp şirin gözükürüm deyip millet devlet için bir çivi dahi projen olmasın ...ama seni birileri hiç yapanlarla yapmayanlar hiç bilenle bilmeyenler bir olurmu sözünün tersinebu memleket için canını ortaya koyup çalışan kelle koltukta gezenlerle bir tutsun değerlendirsin....yanlış pencereden bakıyorsunuz sayın yazar reisin tarafında hakkın hakikatin yanında yer almanız gerekmezmi...daha ne kadar gerçek lazım size acaba...
 • Abdullah fransaAbdullah fransa1 ay önce
  Slm amin amin amin hurmetler
 • Hakkı GÖZETENHakkı GÖZETEN1 ay önce
  Sayın yazar. Siyasetin dünyanın en eski ikinci mesleği olduğu söylenirdi de inanmazdım. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra gördüm ki, yeryüzünün ilk mesleğinden hiçbir farkı yokmuş. Saygılarımla,
 • AsımAsım1 ay önce
  Çölde susuzluktan kırılırken bulunan vaha gibi bir yazı. Kana kana içelim. Ne yazık ki etrafımız çöllere döndü, vahalar ise çok azaldı. Duaya amin,Dilipak Hoca’ya da eyvallah diyelim.
 • Ahmet KarakaşAhmet Karakaş1 ay önce
  S.a guzel tavsiyeler sağolun.Hukuk ,adil yargı olmazsa olmazimiz olmalı.Denetim adil kişiler eliyle saglanmali.Kötüluk ve çıkar saglamak isteyenler cezaya ugrayacaklarini bilmeli.Toplumun selahi Sadece kişinin iyi niyetine birakilamaz
 • MahoMaho1 ay önce
  Hocam bu mubarek şehri ramazan hürmetine yüce ALLAHIMDAN senlerin çoğalmasını niyaz ederim
 • ERDOĞAN ALTUNTAŞERDOĞAN ALTUNTAŞ1 ay önce
  Zümer Sûresi (18)اَلَّذ۪ينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ اَحْسَنَهُۜ اُو۬لٰٓئِكَ الَّذ۪ينَ هَدٰيهُمُ اللّٰهُ وَاُو۬لٰٓئِكَ هُمْ اُو۬لُوا الْاَلْبَابِ ﴿١٨﴾ MealSözü dinleyip de onun en güzeline uyanlar var ya, işte onlar Allah'ın hidayete erdirdiği kimselerdir. İşte onlar akıl sahiplerinin ta kendileridir. (18)Kehf Sûresi (103)قُلْ هَلْ نُنَبِّئُكُمْ بِالْاَخْسَر۪ينَ اَعْمَالاًۜ ﴿١٠٣﴾ Meal(Ey Muhammed!) De ki: "Amelce en çok ziyana uğrayan; iyi iş yaptıklarını sandıkları halde dünya hayatındaki çabaları kaybolup giden kimseleri size haber verelim mi?" (103-104)
 • FazılFazıl1 ay önce
  Sayın Dilipak, iktidarın en büyük karşıtı bir gazetede (Milli Gazete) yazınızdan alıntı yapılıp yayınlanıyorsa, Sözcü gazetesinin karşıtlığıbile hafif kalır, bence siz artık yuvaya dönüp (Milli Gazete) orada yazmalısınız.''Din ve devlet büyüklerini İlah ve Rab edinen'' kimler?
 • Özkan Özkan 1 ay önce
  Sayın yazar boşuna uğraşmayın bu iş bitti. Artık bu nasihatleri dinleyecek kimse kalmadı. Çünkü hab-ı gaflet çok derin. Bence sizde iltica edebileceğiniz bir yer kendinize seçin
 • UnuttukUnuttuk1 ay önce
  Güç ve iktidarın gerçek sahibi kim unuttuk. Şimdilerde gerçek güç abd ,gerçek güç mevcut iktidar ve başındaki zat , gerçek güç halk ,gerçek güç cemaatimiz ,kuruluşumuz zannetmeye başladık. Bu elimizdeki yapay güçler giderse biteceğimizi zannediyoruz. Bir minibüste şöyle yazıyordu bugüne kadar halkın gücünün üstünde güç tanımadım. Allah korusun bu söz adamı dinden eder. Bu durum değişipte gerçek gücü verenin yaratanın kim olduğunu hatırlamadıkça burnumuz sürtülmeye devam edecek. Ve yine doğru yolu bulamayacağız. Çünkü bu yapay gücü kaybetmemek için batıla batıl hakka hak demekten uzaklaştık. Saygılar.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Amin amin amin
 • ERDOĞAN ALTUNTAŞERDOĞAN ALTUNTAŞ1 ay önce
  Hucurât Sûresi (6)يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُٓوا اِنْ جَٓاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُٓوا اَنْ تُص۪يبُوا قَوْماً بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلٰى مَا فَعَلْتُمْ نَادِم۪ينَ ﴿٦﴾ MealEy iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın. (6)HUCURAT,49/6 MUHTEREM ÜSTADIM.Hucurat 49. Ayet gibi olmuş. 49. sure 6. ayet özür dilerim. hayırlı ömürler sağlık ve afiyetle...
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam amiin duaniz kabul olmasi dileyigiyle sagolun Allah ( c.c ) islerimizi rast getirsin
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)1 ay önce
  Çünkü bir insan sapıtınca, hala kendini doğru yolda zanneder ve söylediklerini doğru zanneder. Sapıtmanın genelde nedeni Evliyaullah'a hakarette bulunmak. Bir insan içer, gezer ama Evliyaullah'a hakaret etmedikce helak olmaz. Ama bir insan dürüst yaşar, kuran okur, belki de namaz bile kılar ama Evliyaullah'a hakaret ederse, iftira ederse, bu nedenle helak olur. Yahu, düşünsenize, Ebu Leheb, Rasulullah sav'ın doğumuna sevinip ziyafet verdiği için cehennemde her hafta da bir gün elinden su geliyor da elini emziriyor. Peki öte taraftan, Rasulullah sav'ı incitenlerin hem bu dünyada hem ahirette akibetleri rezil rusvay olmaktır. Peki Rasulullah sav'a, sahabesine ve evliyaullah'a saygı ve muhabbet edenin mükafatını bir düşünün o zaman. Günümüzde, kimse Allah'a ve Kur'ana dil uzatmıyor. Ama Evliyaullah'ı yerden yere vuruyor. Başta Rasulullah sav olmak üzüre, sonra sahabeleri ve taa günümüze kadar hayatta olan Evliyaullah'a dil uzatılıyor. Evliyaullah deyince hemen herkesin aklına şeyh dinci sahtekar geliyor, at izine it izide karıştığı için, hemen yargıda bulunuyoruz, bilmediğimizden, görmediğimizden. Eh, sabahtan akşama kadar televizyon izlersek, geveze geveze, olçum olçum, ökala ökala konuşursak, olacağı bu tabii. Demekki başta temel sağlam olacak. İslam tarihini biraz bileceğiz eğer müslümansak. Falan siyasetci, falan parti, kasacası siyaset vız gelir. Önce temel, önce kalb dünyası, önce nefs arındırma mücadelesini yapacağız. Sonra zaten o kalb sana göz olup seni hareket ettirir. Demekki mesele önce "KALP". Kalp temiz olmadığı sürece, istediğin kadar kabe'nin duvarına asıl, yada istediğin kadar kuran bil yada istediğin kadar siyaset yap yada istediğin kadar yaz. Önce "KALP".
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Inşaallah zulme karşı duracağız 28 şubatta nasıl durdu isek şimdi de akp zulmün e karşı duracağız feto iftirasina karşı 33 aydır adalet bekleyen birisi olarak haykiriyorum benim bir sahibim var haberiniz olsun O ALLAH tir ALLAH
 • Necmettin Necmettin 1 ay önce
  Kisi,servetini nereye harcadigina bakarsa,allahin onu nereye hazırladığını,görür,hikmetin,artmasi,kararlarin isabetli olmasi,hep mala,karşı,samimi tutumumuza bağlı,oda sevgimizle orantılı merhametimizle,selamlardualar
 • BurhanBurhan1 ay önce
  Hocam Allah razı olsun çok güzel nasihatler veriyorsunuz. Ama korkarim yakinda Akit gazetesinden atarlar sizi ve malum yazar geçinen tayfa sizi vatan haini hatta din düşmanı ilan eder. Allah kolaylik versin size. Allaha emanet olun..
 • ErcinErcin1 ay önce
  Coook uzun zmndir yazilarinizi okuyorum yillar once bas ortusune destek mitinginde sultanahmetteki konusmanizida dinledim sukur simdi basi ortulu kizlarimiz okulada gidebiliyor tam istedigimiz gibi olmasada bu ikiyuz yillik bir devrimdir simdi size ne olduda bu devrimi gerceklestiren liderimize ustu kapali giydiriyorsunuz size kalsa kazanimlarimizi bir yilda geri veririz lutfen bu yastan sonra nefsine yenilip kendinizi rezil etmeyesiniz saygilar
 • ManiMani1 ay önce
  İktidar tarafı olarak içinizdeki sıkıntıları anlatmışsınızda ama hala daha aynı düzene beğenmediğiniz hoş görmediğiniz insanlara oy vermeniz ve destek istemenizi nasıl anlatacaksınız insanlara ve allaha karşı. rüşvet mal mülk makam torpil adaletsizlik bunlardan şikayet etmişsiniz ve bunca kötülüğe rağmen desteklediğiniz dünyevi partiniz aynı yanlışlarda ısrar ettiği halde sizlerde oy vererek destek isteyerek aynı yanlışları devam ettiriyorsunuz. siz kendi hakkınızdaki yanlışları düzelmedikçe allahta sizin hakkınızdaki hükmü düzeltmez. açıkça AKP ye oy vermeyin demek çok mu zor. Allah korkunuz bumu yada kul korkunuz daha mı ağır bastı. herşey belli ortada AKP ve dedikleriniz fazlası ve ziyadesiyle var. kişi kendinden sorumludur ama etrafını etkileyecek güçtekiler söylediklerinden ve etkilediklerinde sorumludur ve hatta yapması gerekip yapmadıkları söylemediklerinden de sorumludur.
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)1 ay önce
  Selam sayın Dilipak. Geçmişlerde birazcık hayatımı ve türk bir aileden olduğuma rağmen, 25 yaşında İSLAM'la tanışıp, içkiyi, sigarayı, hatta Coca-Cola'yı bile bıraktım, kuran ve namaz'ı oğrenip, kuran ezberlemeye ve namaz kılmaya başladım demiştim. Bunları geçmişlerde yazmıştım. Şunu da itiraf edeyim ki, sen bir zamanlar muhterem Erbakan'ın başdanışmanı olduğun için de sana biraz değer veriyorum. Bak, o zaman seninle anlaşalım, bana söz ver, bundan sonra sahabeler hakkında konuşurken, sanki mahalle yada okul arkadaşınmış gibi onlar hakkında konuşma. Yahu sen bir müslümansın, değil mi. Yoksa sende mi Rasulullah'ı ve sahabeleri ve evliyaullah'ı ortadan çıkarıp "sadece kuran bana yeter, benim de bir aklım var" deyip onlara denk olmaya kalkışıyorsun. Varmı böyle bir duygu sende? Umarım yoktur. Öyleyse, bir daha Hz Ebu Bekir ra'ın oğlu Hz Muhammed bin Ebu Bekir ra hakkında ileri beri konuşmayacaksın. Sonra Hz Ebuzer ra hakkında "Ebazer acından öldü, karısıda acından öldü" deyip yanlışta bulunmayacaksın. Burda seni okuyan birçok cahil var, senin yazdığına hemen inanıyor ve birçok vebale giriyorsun. Bu benim sana son uyarım olabilir, yinede Allah bilir. Beni rüyanda mı gördün ne! Eğer yazılarında samimi isen, bu uyarılarıma kulak verip bana çok dua edersin. Ya bir düşünsene, ne adım var, ne soyadım, ne cismim, ne şemalim, ben seni uyarmaktan elime ne geçebilir, ne para ne şöhret. Sırf merhametim ve vicdanımdan dolayı seni uyarıyorum, anlıyormusun. Senin araya gitmeni, helak olmanı istemiyorum. Ben böyle milliyetci, böyle tutkunum milletime, İslam milletine. Ümmete bu kadar düşkünüm ve sahip çıkıyorum. Yoksa, Hz Ebu Bekir ra'ın oğlu Hz Muhammed bin Ebu Bekir ra'yı yada Hz Ebuzer ra'ya arka çıkmak benim ne haddime. Onlar zaten kendilerini isbat ettiler, Allah onlara arka çıkar. Ben sadece senin gizli şirke düşüp helak olmanı istemiyorum ve bunun için senden ne ücret nede karşılık, senden hiçbir şey de istemiyorum. Selametle
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Chpip li vatandaşları ellerine almışlar bu partiler istedikleri gibi oynuyorlar. Ysk kararina 4 oydan biri oluyorda neden diğerleri olmuyor diye sorunca kanuna göre sadece itiraz edilen oylar yeniden sayılıyor yada kontrol edilir varsa kanunsuz bir uygulama secinm iptal edilir yenisi yapılır diye anlatıyoruz tamam doğru diyor sonra ama niye diyor. Bunları çok fena dolduruşa getiriyorlar.
 • Mustafa topakMustafa topak1 ay önce
  Evvela siyasi islacıyız diyenlere sonra ben müslümanım diyenlere başkasının hak ve hukukuna saygılı olmalarını ve vicdanlarının zıddına hareket etmemelerini dilerim.
 • NurullahNurullah1 ay önce
  Şu mübarek ayda, okurken hidayete çağıran müthiş bir yazıydı. Ellerinize kollarınıza kaleminize sağlık. Makam ve mevki aslında birer imtihan vesilesidir.
 • Tevfik KöseTevfik Köse1 ay önce
  Allah razı olsun sizden. Size yakışan mükemmel bir yazı olmuş. Elinize saglık. Hürmetler.

Günün Özeti