İyi de İlay Aksoy hanım..

22 Mart 2019 Cuma

Kıbrıslı, Sidney’de moda ile bir alanda eğitim almış. Daha önce İyi Partiden milletvekili adayı olmuş. Vekil olamamış. Şimdi İyi Parti, Fatih’e bula bula bu hatun kişiyi bulmuş.

Hatun kişi de, seçim kampanyasını Suriyeli göçmenler üzerinden sürdürme gayretinde..

Bu hatun kişinin sanırım ciddi bir vicdan sorunu var. Ayrıca dini konulardan ve tarihten de bîhaber olsa gerek..

Bu talihsiz açıklamanın tam da batıda İslam, Türk-yabancı düşmanlığının tavan yaptığı bir zamana rastlaması da ilginç. Hem de Yeni Zelanda saldırısı ile aynı zamanda yaşanması konuyu daha da önemli bir hale getiriyor.

Önce olayla ilgili kısa bir bilgi: Biz 100 yıl önce Suriye denilen ülke ile tek devlettik. 100 yıl önce Suriye diye bir devlet yoktu. Yani benim babam doğduğunda biz tek devlettik. Nüfus, tapu kayıtlarımız Halep’teydi. Burası nasıl Bilad-ı Rum ise, orası da Bilad-ı Şam’dı. Adana, Mersin, Osmaniye, Urfa, Hatay, Antep, Maraş, Kilis Halep’e bağlı idi. Bilad-ı Şam da bugünkü Syria yani Asirian’dan, Asurların ülkesinden ibaret değildi. Asurlar MÖ 2500-MÖ 609 yılları arasında yaşamış bir Mezopotamya devleti idi. Bilad-ı Şam’ın sınırları içinde, Suriye’den başka Filistin, İsrail, bugünkü Ürdün, Lübnan da bulunuyordu. Hatta Mısır, Suudi Arabistan, Irak ve Türkiye’nin bir bölümü de Bilad-ı Şam’ın sınırları içindeydi. En son Hatay Türkiye’ye bağlandı.

Bilad-ı Şam’ın çok önemli bir bölümü, yani Nil ile Fırat arası “Arz-ı Mev’ud”dur. Yani bizim ilk kıblemiz olan, namazın bize farz kılındığı ve İsra’nın gerçekleştiği makam, mukaddes Tur-u Sina ve mukaddes Tuva’yı da içinde bulunduran, vahyin coğrafyasının tam merkezinde bulunan bir mekândan söz ediyoruz.

Son zamanlarda bu gerçeklerden mahrum utanç verici mesajlar dolaşıyor “sosyal” medyada. “Bunların burada ne işi var”mış, “bizim orada ne işimiz var”mış. “Esed çok akıllı adammış, ülkesinin işsiz-güçsüz takımını Türkiye’ye yollayıp bizim başımıza sarmış”. Dinden, tarihten, vicdandan nasipsiz birileri ağzına geleni söylüyor. İlay hanım “yanlı yayın” yapıyor zaten. Provokasyon yapıyor. Türkiye ile Suriye arasındaki o sınırları çizenler, Suriye’yi paramparça edenler İngilizler ve Fransızlar. Bu ülkelerin adlarını, sınırlarını, rejimlerini, yönetici kadrolarını işgal kuvvetleri komutanları tayin etti. Çanakkale’nin devamı olan Filistin cephesinde savaştığımız İngiliz ve Fransızlarla işbirliği yapan Osmanlı düşmanı Arap aşiretlerinin çocuklarını iktidar yaptılar. Bugün yurtlarından çıkarılıp ülkemize misafir olan kardeşlerimiz, bu ihanet çetesi Haçlı uşaklarının bitmeyen kin ve Osmanlının mirasına sahip çıkanlara karşı bitmeyen öfke ve düşmanlıklarının bir yansıması sonucu bugün buradalar. Bunları aşağılayıp, onlara düşman olanlar da içimizdeki “İngiliz ve Fransız muhibleri”nden farksızdır.

Hz. Davud’a peygamberliğe giden yolda zafer kazandıran Talud-Calud (Tanrı Kral Goliath) savaşında, mabedi inşa eden Hz. Süleyman’ın babası, Zebur’u bize getiren peygamberin öldürdüğü Goliath 1914’de Çanakkale’de bizim karşımıza çıktı. Muavenet-i Milliye (Milli Dayanışma) gemimiz Goliath’ı batırdı. Daha sonra bu Muavenet adını deniz kuvvetlerindeki bir gemimize verdik. Ama bu defa da, yakın geçmişte, Ege’deki bir NATO tatbikatında ABD’nin Saratoğa uçak gemisinden fırlatılan füzelerle Muavenet “Bir kaza” sonucu batırıldı.

Bu savaş devam ediyor ve bugün bu süreçte hâlâ birileri, devam eden bu savaşta kendilerine mevzi kazmaya devam ediyor. Kimi siyaset adına, kimi hendek kazarak, kimi bağımsızlık savaşı görüntüsü altında Selahaddin’in torununu Haçlı ordusuna asker yapma çabaları ile ve sosyalist geçinip bu çocukları Emperyalizmin tetikçisi yapma çabaları ile Lawrance’in açtığı kapıdan geçerek kendilerine gösterilen yönde yürüyüşlerini sürdürüyorlar.

KKTC’de, Türkiye’den ayrılıp Kıbrıs Rum Kesimi ile birleşerek Avrupalı olma hayalleri kuranların içimizde de uzantılarının olması herhalde bizim için sürpriz olmayacaktır. İçimizde siyasi emellerini müstevlilerin siyasi çıkarları, şahsi çıkarlarını milletlerarası derin çetelerin çıkarları ile tevhid eden aramızda o kadar çok sayıda kişi ve kuruluş var ki!..

Bilad-ı Şam’ın dini ve tarihi boyutunu minik bir özet şeklinde sunmaya çalıştım. Biz aynı topun kumaşıyız. Biz bu insanlarla aynı kökten geliyoruz. Yüzümüz aynı yöne bakıyor.

Dünyadaki en yaygın Müslüman diasporası Filistin ve Suriye diasporasıdır. Ve bu Diaspora bugün ülkemizin dünyadaki en büyük lobi gücüdür ve yarın Türkiye’yi dünyaya taşıyacak olanlar da bunlardır. Bunlar dil biliyor, ticaretle uğraşıyor, çok iyi örgütlüler. Bulundukları yerlerde  STK ve basın ile yakın ilişkileri var yerel Müslüman topluluklarla çok yakın ve sıkı temas içindeler.

Esed rejimi ve ailesi emperyalizmin içimizdeki Truva atıdır. Bu aile gerek anlam da solcu da değildir, aslında Şii de değildir.

Bakın bu insanlar Müslüman da olmasalardı. Bizim insan olarak “yurtlarından çıkarılan” bu insanlara sahip çıkmak bir insanlık borcu idi. Biz bu insanlara yardım ettiğimiz için Allah da bize yardım ediyor. Bunları horlamak, aşağılamak, geri gitmeye zorlayan ölüme göndermek ya da yüzlerine kapıları kapatarak veya sınırları kapatanlar ahlaksız, aşağılık, insanlık düşmanı zalimlerdir. Onlar, Yeni Zelanda saldırganının zihniyet ikizleridir.

Allah; yurtlarından çıkarılan muhacirlere ensarlık görevini yapanlara, yaptığı iyiliğin karşılığını on katı, yüz katı, hatta 700 katı ile geri vereceğini ve onları Cennete göndereceğini söylüyor.

Bizim yanımızda Rachel Corie’ler, karşımızda İlay Aksoy hanımlar da olabiliyor!?. İyi! Herkes kendi yoluna. İyi insan olmak için İyi Partili olmak yetmiyor, örnekte görüldüğü gibi.

Fatih’i “Fatih’i Suriyeliler’e teslim etmeyeceğim” diyen İlay’a ve onun gibilere bırakmaz bu millet. Bu kafanın Neofaşistlerin, “Türkler” yahut “Müslümanlar dışarı!” afişlerinden hiçbir farkı yok. İlay “ülkenin parlağı”, “biriciği” anlamında kız adı imiş, İl ve AyNilay ya da İlayda Nil ve Ay ilişkisini kuran da var. Hanımefendi bir anda ülkede “parladı” yani “ünlendi” ama bu ününe sebep olan parlaması, yani öfkeli bir şekilde Arapça’ya, Araplara, göçmenlere karşı öfkelenmesi idi.

Kendine de, partisine de yazık etti. İnşallah akleder, aklını başına toplar, edeplenir ve özür diler. Değilse kendine yazık eder. Kendi bilir. Sonuçta kendi düşen ağlamaz. 

Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Derviş Derviş 3 ay önce
  Sayın Dilipak.Öncelikle ALLAH razı olsun çünkü yorumlara bakıyorum da insanların gerçekten artık şirazesinden çıkmaya başladığını görüyorum açıkça size diyorlar ki yanlışları görmeyin duymayın yazmayın yapılan haksızlıklara ses çıkarmayın adaletsizliklere yenilen kül haklarına karşı sağır olun. PEKİ NEDEN bunları bazı okuyucularıniz sizden istiyor? İste asıl vahim olan da bu zaten inanın çok üzüldüm , içim cız etti.Sizi eleştiriyorlar diyorlar ki seçim öncesi bunlar yazılımıymış , AK PARTİ zayiflatilirmiymis,kol kırılıp yenin içinde kalması lazımmış daha niceleri...DİYORUM Kİ:ALLAH cümlemize akıl fikir versin AK PARTİ 2 tane daha fazla belediye alsın diye insanlar HAKKI HAKİKATİ yazmayın diyorlar.VE DAHA DA ACI OLAN ŞUDUR ; Siz bu uyarılara devam ederseniz sizin hakkınızda da hemen fetö cü veya başka bir örgütten olabilir mi acaba diye mırıldanmalar başlayacak. BENİMDE KANAATİM ŞUDUR Kİ ; İSRAF , HAKSIZLIK , HUKUKSUZLUK , HAD AŞMA , ADAM KAYIRMA , LİYAKATSİZ İNSANLARIN YÜKSEK MAKAMLARA GETİRİLMESİAYASOFYA YI İBADETE AÇMAM ÇÜNKÜ BENİM YAPTIRDIĞIM CAMİİ OLAN ÇAMLICA CAMİ 4 - 5 TANE AYASOFYA EDER DEME GİBİ MAĞRURLANMALAR...BİZLER YİNE DE HAKKI VE HAKİKATİ SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ . VARSIN AHALİNİN DERDİ 3 - 5 BELEDİYE ALMAK OLSUN.ALLAHA EMANET OLUNUZ
 • MerakliMerakli3 ay önce
  Suriye nin boşaltılması İsrail ve Abd için boş bir alan yaratmak amaçlı mıdır ? Neden bu insanlarin ülkelerine dönmeleri engellenmeye çalışılıyor
 • HuhaaaaHuhaaaa3 ay önce
  Konuyu Adem ile Havadan itibaren tartışalım o zaman
 • mustafa hamitoğlu mustafa hamitoğlu 3 ay önce
  ilay aksoy'Fatih'i Suriyelilere teslim etmeyeceğim' deyine 1389da Şam’da doğmuş ve türbesi fatihte olan Akşemsettin ( Akşemsettin, (1389/1390 Şam – 1459 Göynük) asıl adı ile Şeyh Muhammed Şemsettin Bin Hamza) hocadan haberi var mı?
 • celilcelil3 ay önce
  “yurtlarından çıkarılanlara” sahip çıkmak insanlık vazifesi ise niye kendi ülkenden çıkarılan,Ege denizinde,Meriç nehrinde boğulan ailelere,çocuklara,kadınlara sahip çıkmadınız da bir de oh iyi olmuş dediniz.Suriyeliler tavrınız insanlıktan değil müslümanlıktansa hiç değil,tamamen siyasetten kaynaklanıyor.Siyaset böyle bir şey işte,gözünün önündekini görmez,uzaklara şahin kesilirsin.Siyaset yapmak hakkınızdır tabii,ama bunu din perdesi ile sarıp sarmalamayın,dini istismar etmeyin.Yalancılığınız ve sahtekarlığınız dine zarar veriyor ve bunun vebalini ödeyemezsiniz.Selam ile.
 • FatihFatih3 ay önce
  Sayın yazar#fetö davalarında suçsuzken görevden alınanlar ve hapse katılanlar bir başka alem # diyerek bir hakikatin altını çiziyorsunuz lakin içinizden zaten topyekûn aylardır suçlu ve mahkum ettiğiniz insanlarla ilgili klişe bir laf ediyorsunuz hani bir topluluğa olan kin bizi adaletten alıkomayacaktı önce Kuranın asırlara hitap eden eşsiz dusturlarına kendimiz uyacaktık hatırlatayım selam ve dua iile ( bu mesaja aynen katılıyorum)
 • aycanaycan3 ay önce
  London Er, şaka mı yapıyorsun? Ingıltere oyle secerek multecı alan bır ulkekı!!! Turkıyede30 kısı basına bır Surıyelı multecı dusuyor ve cogu egıtımsız, fakır ınsanlar. Doktorları muhendıslerı Avrupa ulkelerı aldı, bıze garıbanlar kaldı. Onlar 10 doktor aldı, bız yuzbınlerce garıban aldık. Adam bana Ingılzlerın hosgorusunu anlatıyor. Masalcı amca!
 • AliAli3 ay önce
  Biladı Sammıs, Bıladı Rummus, bılmem ne... Bunlar gerıde kaldı. Su an ıkı farklı kulture mensup ınsan gruplarıyız. Dın kardesıyız. En buyuk temennımız ulkelerının bır an once guvenlı hale gelmesı. Ardından da tek bır Surıyelı kalmayacak sekılde ulkelerıne gerı donmelerını ıstıyoruz. Surıyelılere vatandaslık verılmesını asla affetmıyroruz. 17 yıldır sektırmeden AKPARTIye oy veren ben, gocmen polıtıkasından oyle bıktım kı artık oyum MHPye.
 • MehmetMehmet3 ay önce
  SAYIN DİLİPAK EN SON NE ZAMAN AKSARAYA GİTTİNİZ? AKSARAYDA TÜRKÇE KONUŞULMUYOR HABERİNİZ VAR MI? GECE UYUYAMIYORUZ SOKAĞA ÇIKAMIYORUZ HABERİNİZ VAR MI? EVET OSMANLIDA AYNI BAYRAK ALTINDAYDIK AMA ONLARIN ÇOĞUNLUĞU İNGİLİZLERE KENDİ BAYRAKLARINI TASARLATIP İSYAN ETTİ. O HALDE ONLAR DA ZAMANINDA BALKANLARDAN GELEN TÜRKLER GİBİ GÖÇSEYDİ YENİ TCYE
 • Mesut SarpMesut Sarp3 ay önce
  Bakin ne haldeyiz. FETO evvelden her bi düzenbazlıkla istenmeyen şahıslara davalar açıp içeri attırıyordu. Şimdi FETO yok ama aynı benzer metodlarla muhaliflere düzmece suçlamalarla davalar açılıyo. Çok önceleri rahmetli Demirelede Başbakanlık yaptığı dönemde bir şizofren raporluya mecliste yumruk attırılmış ve ardından arkasında derin devlet söylentisi yayılmıştı. Şu anda gündemde Mansurla çek konulu bir şizofren delisi gündemi meşgul ederken ki herifte tacizcik, dolandırıcılık, tehdit bilumum pislikler mevcutken bi ikinci saldirgan pislik daha peydahlandı. Bakın o da nasıl bi çukur : Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın adaylığının ‘’Sahtecilik’’ iddiası nedeniyle düşürülmesi için YSK’ye başvuruyor, hemde hapishaneden! Başvuruyu yapan Rıfat Çiçek adlı pislik, ‘’Cinsel taciz, kredi kartı dolandırıcılığı, yol kesme, yağma, hırsızlık, tehdit, dolandırıcılık ve yaralama suçlarından 52 yıl hapse mahkum edilen, Tarsus Cezaevindeki bilumum cürumlari olan bir hükümlü. Artık ne haldeyiz kararı Allah rızası için siz verin.
 • ismailismail3 ay önce
  Bu tipler arapları aşağılar, Avrupalılara özenir. Avrupalılarda bu tipleri aşağılar. Empati yapmaktan acizdirler. Allah ıslah etsin ne diyeyim.
 • arap şeyhleri yani akrabaları.yatlarda sefa sürsün.bunlar benim çoluğum çocuğumun işini elinden alsın.hamaset yapmayın.
 • Ömer Faruk Ömer Faruk 3 ay önce
  Havalı havalı yorum yapanlar....... Sadece kendi yazdığının doğru olduğunu düşünenler...... Kimseye burnundan kıl aldırmayanlar....... Birilerinin sözcülüğünü yapanlar...... Nefsi için bol keseden atıp kabadayılık yapanlar..... Ne yaptığını ne yazdığınıbilmeyenlet....... Kendisini gizlediğini düşünerek recep tayyib erdoğana yüklenenler......milleti ahmak yerine koyarak aptalca yorum yapanlar........ Herkes yanlış yapıyor, sadece ben, benim cemaatim ve benim hocam doğru yolda diyenler.......DİKKAT..... Peygamber Efendimiz sav. "Herkes hüsrandadır, yanlış yoldadır. Diyen kendisi hüsrandadır yanlıştadır." buyurmaktadır.Ve yine biliyoruzki.. Bize bir fasıktan haber gelse. Onu araştırmadan bir karara varmamak gerekir... Yine efendimiz buyuruyor ki. Fitne çıktığında koşan dursun. Ayakta olan otursun... Bize ne oluyor da bunların hiçbirine uymuyoruz...Yorum yapan Samimi kardeşlerim, lütfen bilerek yada bilmeyerek şeytana hizmet edenlerin yazılarına dikkat edin....... Şunu bilinki bizim beka sorunumuz verdiğimiz oydan daha çok yaşadığımız hayattır. Biz iyi olursak Allah Azze ve cellenin emirlerine uyarsak beka sorunumuz kendiliğinden kalkar. Ama biz her bir birey olarak İsyan edersek. Kimi seçersek seçelim musibete müstehak oluruz.ki işte tüm millet olarak beka sorunumuz olur....Peygamber efendimiz sav buyuruyor ki. "Hiçbir Peygamber yoktur ki ümmetini deccal le korkutmasın." ......deccal çok büyük bir fitnedir....... Onun fitnesinden ancak samimi Müslümanlar, dünyayı sevmeyenler kurtulabilir. Rabbim yar ve yardımcımız olsun...... Allaha emanet
 • RabiaRabia3 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim 33. İnsanların başına bir sıkıntı gelince, Rablerine yönelerek O'na yalvarırlar. Sonra Allah, katından onlara bir rahmet (nimet ve bolluk) tattırınca, bakarsınız ki onlardan bir gurup yine Rablerine ortak koşuyorlar.34. Kendilerine verdiklerimize nankörlük etsinler bakalım! Haydi sefa sürün; ama yakında bileceksiniz! Rum süresi ayetleri.elhamdulillah.evet sayın Dilipak Suriyeliler yük olmayan uyumlu,yük alan insanlar oldukları için tarihtede kendi yönetimlerini sarstilar.sarsmaya devam ediyor.Allah daha iyi etsin.ilgilenilen herkesin faydası umulabilir.fakat ayetler de yazdığı gibi nankörlük bir imtihan aracı olarak kendi öz evladinda bile olabiliyor maazallah.Sayin Dilipak AKP%1denmez ülkenin yarısından fazlası nin oyunu almış bir partidir.konuya şu son günlerde buradan baslarmisiniz.yeni Türkiye ye doğru ilerlerken gençlere yönelik tavsiyeleriniz sizin neler.belki mutsuz azınlık da öğrenmiş olur.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz
 • KEMALİSTKEMALİST3 ay önce
  NEDEN İNGİLTERE , AB DEN ÇIKTI? PEKİ LONDON ER KARDEŞ ,ER... SENİN HABERİN VAR MI? BRİTANYA YANİ İNGİLTERE AB’ YE (EFTA) ANLAŞMA İLE DIŞARIDAN BAĞLANMIŞ BİR DEVLETTİR BİRLİĞE GİRDİĞİNDEBÜYÜK TREN YOLLARI YAPMIŞTIR VS …ANCAK SONRA GÖRMÜŞTÜR Kİ, BU BİRLİĞİN DEZAVANTAJLARI İNGİLİZLER KENDİLERİNİ SOYLU MİLLET GÖRÜR DİSİPLİN O DERECE YÜKSEKTİR 11 EYLÜL 2001 DEN SONRA ULUSAL GÜVENLİK HAKKINDAKİ KAYGILARA BAĞLANMAKTADIR , YOKSA, AB’YE RESTİ ÇEKMESİ ZENGİN BİR ÜLKE OLMASIDIR. YANİ YASAL BİÇİMDE ÜLKEYE GİRMEYE KALKIŞAN GÖÇMEN KİTLELERİ: UYUŞTURUCU,SİLAH VE ÇALINTI MALLAR SINIRLAR ARASI GETİRİLİP GÖTÜRÜLE BİLİR OLMUŞTUR …YASA DIŞI GÖÇMENLERİN YADA SAHTE SIĞINMACILARIN ,SCHENGEN ’TARAF OLAN DEVLETLERİN BİRİNDE GİRME HAKKINI ELDE EDERSE, BÜTÜN SCHENGEN TARAF ÜLKELERDE ENGELLENMEDEN DOLAŞILMA KURALI, İŞTE GÖÇ KARŞITI İNGİLTERE BUNU GEÇİCİ YADA TAMAMEN ENGELLEMEK ADINA 1970LER'DEN BUYANA AŞIRI SAĞCI PARTİ BÜYÜK DESTEKLER ALMIŞTIR GÖÇ KARŞITI BİRLEŞİK KRALLIK BAĞIMSIZLIK PARTİSİ 2004 AVRUPA PARLAMENTOSUNUNA GÖRÜLDÜ Kİ ,2004 AVRUPA PARLAMENTOSUNU SEÇİMLERİNDE 12 SANDALYE KAZANARAK HALK DESTEĞİNİN DALGA YÜKSELDİĞİNİ GÖRMÜŞTÜR VE YASA HALİNE GETİRİLDİ BREXİT ADINA ; YANİ ASIL GERÇEK BREXİT ANLAŞMASININ TEMELİNİ ŞU ANKİ TEHLİKE OLAN GÖÇ POLİTİKALARI OLUŞTURMUŞTUR !AMA ZATEN BİZİ ARTIK BU KADAR GÖÇMENLE VE BAZI SEBEPLERDEN DE BAHANE İLE KAPI DIŞINA KOYACAKLARI KESİNDİR…!! KALDI Kİ LONDRA SAKİNSE ARADA BİR TERÖR SORUNU YAŞIYOR ..
 • mvlütmvlüt3 ay önce
  bunlar haçlı uşaklarıdır ya.....
 • London EreLondon Ere3 ay önce
  Kovalım demek çok ayıp ve kaba ama sen de şunu unutma İngiltere'nin bir sistemi var. İnsanlar farklı ülkelerden de olsa bir çarkta dönüyorlar. Biz ise mültecileri aldık ve sistemi oturtmadan bir plan yapmadan öylece bıraktık. Yaşadığın İngiltere biz ancak 8 kişi alabiliriz dedi koskoca İngiltere ye bak! Bize verecekleri para içinde bin dereden su getirdiler. Ayrıca Avrupa da biraz refah seviyesi düşsün görelim senin İngilizler gene çok mu serinkanlı duracak. Sarı yelekliler neden çıktı Fransa'da. Demek istediğim dışardan ahkam kesmek kolay lütfen Türkiye ye dönün ve ondan sonra insanları tahammülsüzlükle suçlayın.
 • London ErLondon Er3 ay önce
  Londra da yaşıyorum...Burada neredeyse 180 ülkeden insanlar var..Afrikanın, Asyanın en fakir ülkelerinden gelen farklı kültür ve anlayıştaki insanlar huzur içinde yaşayabiliyor..Biz ne zaman bu kadar tahammülsüz olduk?.. Ben hiçbir İngilizin yabancılara bu kadar paraharcıyoruz, ülkemizden bunları kovalım dediğini duymadım..
 • Malkoç Malkoç 3 ay önce
  İBADULLAH mı, yoksaABDULLAH mı??? Allahınkullarımı ,KULLARIN KULLARIMI.... KAVMİ HZ MUSA'yader ki ;eyMUSA sen doğrusöylüyorsun , amakarnımızı FİRAVUNdoyuruyor , diyorlar.... Halbuki NESİMİ olabilselerdi ,"RIZKIMI VEREN HÜDA'DIR, HÜNKARA MİNNET EYLEMEM" derdi... ancakve ancakİBADULLAH derlerdi... Her ikidünyalarınıda mamurederlerdi..... Kıçınıyıkamayı bilmeyen ,şeyhbozuntularımı cennete götüreceksizleri.... FETOŞ PİSLİĞİNİN SÜMÜKLÜ MENDİLİ,KİRLİİÇ ÇAMAŞIRLARI CÜBBELİNİNYAKMAYAN KEFENİ ,MENZİLDEKİDİN TÜCCARLARININ UN ÇORBASI , ODALARDOLUSUTAPULARIMIkurtaracak sizleri... YOLSUZLJK HIRSIZLIKDEĞİLDİR, fetvasını KARAMANIN KOYUNUNUNBOYNUNAASARLAR , CEHENNEME HOŞGELDİN derler.... Bu zavallılar haşaALLAHI da AKP lizannediyorlar herhalde.... Bişekilde adamınıbuluruzzannediyorlar..... DİVANKURULUNCA VAYHALLERİNE... O' nunkibritçöpükadarşaşmayanadaletininönlerine geldiğigün..... OGÜN, NE DE ZOR BİR GÜN.... KULLUKALLAHADIR , KULA KULLUK OLMAZ... ŞİRKTİR.....
 • Abdü FakirAbdü Fakir3 ay önce
  abd Dışişleri Bk.Pompeo,"Tanrı Trump’ı Yahudileri kurtarmak için gönderdi"dedi.22 Mart 2019
 • Abdü FakirAbdü Fakir3 ay önce
  tabur komutanı ÇİÇEK, Darbe teşebbüsünün yaşandığı gece, askerleri uyandırarak hücum yeleği, silah ve UÇAKSAVAR MÜHİMMAT ları ile donattı ve askeri konvoyun önünü kesen vatandaşlara, "Askerin silahı var, herkes açılsın" şeklinde tehdit etti.ÇİÇEK dava sırasında, diğer FETÖ'cüler gibi suçlamaları inkar etti ve kendisine ait açık görüntü kayıtlarını GÜLEREK İZLEDİ .22 Mart 2019
 • Abdü FakirAbdü Fakir3 ay önce
  Danimarka aşırı sağcı Stram Kurs lideri Rasmus Paludan, ülkede kılınan cuma namazı sırasında Kuran-ı Kerim'i yakarak büyük bir skandala imza attı.22 Mart 2019
 • NEWRUZDAN SONRA KİRAZ VEYA DUTNEWRUZDAN SONRA KİRAZ VEYA DUT3 ay önce
  arkadaşlaaaaar ben geldiiiiiim. :))) mavera, selman, ***sıla, ilbeyhan, akkuş, vicdan, Akif
 • KUZİMKUZİM3 ay önce
  aaa şu bizim eli mi ! deme be kuzim ! cyprus theodor koloniyi teprik eterim.
 • Abdü FakirAbdü Fakir3 ay önce
  Yeni Zelanda'da camiye düzenlenen terör saldırısı sonrası yaptığı açıklamalar dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın övgüyle bahsettiği Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'in ölümle tehdit edildiği ortaya çıktı.22 Mart 2019
 • R2D2R2D23 ay önce
  Sorarsın insanlara; kürdüm, lazım, boşnağım, arnavutum, çerkezim, tatarım, yörüğüm, azeriyim, pomağım, abazhayım, arabım, ermeniyim der de der, balkandan, kafkastan, bulgardan, azeriden, arabdan, carttan curttan göçmüşük der de der, şimdi birileri geçmişte senin dedenin yaptığını yapınca vayyy..........taaaaa zelanda dan seslenende haklı ozaman bi s.... gidin demekte:) bu chp zamanı zamanında nasıl kodlamışsa zihinleri her her partition bad sector düzelmez aq formatlan fdisklen fln :)
 • Kasım Kasım 3 ay önce
  Ya harbiden bir garib celiski.hem diyorsunuzki beka sorunu hemde getirip avruparın feminist ve ateis gayri ahlaki yasalarını getirip topluma sapık dernekleri musrulastır gencleri zina ve kötü fiil yapan azgın toplulugun sonuna kadar yasalarla garanti altına al ondan sonra cık chp yi elestir .oldumu simdi bu hukumette kim var ona bakalım oy verfigimiz parti bunu yaparsa kime guvenecegiz.bir baba kendi aldigı evine esinin zorbalıgı yada keyfiyetinden evine gidemiyorsa hukumette babaları bir kopek kadar degersizlestiriyorsa bu yasalarıda bizimkiler cıkardıysa vah ki vah.unutmayın kadın ancak ancak kendi fıtratı uzere olursa korunabilir.yoksa acaip yasalarla bir yere varılmaz allahın gazabını cekersiniz sonra anlayana.
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman3 ay önce
  gazte kocaman başlık atmış:FETÖ borsasında rüşvet çarkı diye....Hükümetden cevap duyamadım ben var mı bir cevap?
 • KEMALİSTKEMALİST3 ay önce
  NEDEN ANLAMAK İSTEMİYORSUNUZ? KARDEŞİM, PİYASADA BİR LAF VAR ? SAVAŞ ÇIKARSAYMIŞ TÜRKLER NEREYE KAÇACAKMIŞ? NE KAÇMASI KARDEŞİM, KAÇMAK MAÇMAK YOK ,TÜRK KAÇMAZ,KAÇMA KELİMESİNİ UNUTUN HERKES UNUTSUN DİRENİŞ VAR,LAFA GELDİN Mİ MÜSLÜMAN KAÇMAZ KADINI,ÇOCUĞU SAVAŞIR ASIL O TÜRKTÜR,İNSANIDIR KAÇMAYAN ...YANİ BEN KAÇACAM ÜLKEM YAKIP,YIKILACAK ,MÜFTEFİK GÜÇLER O ,BU ,ŞU BEN BAŞKA ÜLKELERİN İŞ HAYATINA ,SOSYAL HAYATINA KARIŞICAM ,BANA EL ALEM BAKACAK YA BENİM ÜLKEM VE ONUN GELECEĞİ (?)KAÇMAK YOK,TESLİM OLMAK YOK TÜRK TESLİM OLMAZ ,KAÇMAZ ,BELKİ GERİ ÇEKİLİR BELKİ ...!AMA ASLA KAÇMAZ...TESLİM OLMAZ VATAN KONUSUNDA...
 • melih53melih533 ay önce
  sayın hocambirde memleket insanı için yazsanız..bakın işçi emeklileri sefalet içindeyiz.maaşlarımız akp partisinin rejimi başlangıcında asgari ücret üstüydü..şimdi yılbaşında açlık seviyesinin bile altına düşürdüler..*siz hala memleket dışına devam diyonuz..nedir bu memleekt insanıyla sorunlarınız anlayamıyoruz..şimdi akp partisi belliki seçim hezimeti içinde.ankara ist.büyük şehirler hepsi kayıp deniyor.hatta ekonomiyi takip eden milyonlarca insan sosyal medyadan yazışıyorlar .şu an büyük çöküş zaten borsaya yansıyormuş..herkes borsayı takip ediyor .nasıl bir çöküş.21.yüzyılda avrupa ülkesi ekonomi nasıl bu hale geldi..hala bakıyoruz ekonomi bakanlığı dengeledik demeye devam ediyor.herkes denge nerede ona bakıyo ..dengeye..borsa bi denge mesela ..acaip bi çöküş ..yansıma şirketlerin gerçek yansıması ..50 milyon dolar yatırım için fabrika satılıyor..iyi veya kötü bir yorum yazsanız..mansur beye saldırı hızlandı...akp yeni dönem rejim ülkeyi getirdiği son hal..birde eski ak parti zamanı gül ve babacanın hakimiyetindeki ..o zamanki ülke şimdiki ülke..o zaman huzurda vardı .şimdi bakın oda yok ..hocam biraz özeleştiri yapınki akp toparlansın..önünde 4 sene olacak..toparlasın bari..gerçi gül ve babacan gümbür gümbür geliyor..birde bu iki değerli insana kin nefret yorumları yapanları okuyoruz.yazık ..onlar zamanında ak parti ve ülkeyi düşünsünler şimdiki akp yi....ve ülkenin halini ..kuyrukları zaten herkes biliyor yaşıyor.21.yüzyıl kuyrukları.ve ekonomi bakanı hala görevde..**
 • işi gücü fatura kesmekişi gücü fatura kesmek3 ay önce
  Erdoğan'dan Akşener'e: Bunlar daha senin iyi günlerin. Asıl fatura sana kesilecek Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Vekilliğine güveniyor. Avukatlara çalışma yaptırıyorum, gereken ders verilecek
 • HasanHasan3 ay önce
  Sayin dilipak afyon belediye baskan adayin fatma sahin hakkinda aciklama yapti bu konuda ne diyeceksiniz acaba millete camur iftira atiyorsun yok bcg yok feto meto sizdiniz bu ulkeye kopek.soylarini musallat eden alni secdeye degen denildi neler yaptilar nelr biraz dogru olun ayet paylasacaginiza durust hakikat davunucusu olun
 • Ya siz ne diyonuz?! Ya siz ne diyonuz?! 3 ay önce
  Ensarlık yapanlara sevap diyenlere kaç tane Suriyeli vatandaşa yardım ettiniz? Oturduğun yerden konuşmak kolay. Evini açtın mı onlara... Parasal yardımda bulundun mu? Çoğunuz için konuşayım koca bir HAYIR! Eşkiyalık yapan genç yabancılar var tepkimiz buna. Sınırlar açılınca her türlü ajan girdi ülkeye eli silahlı genç erkekler. Durum vahim vahim. Bakın IŞİD de Batılılar tarafından kuruldu. Suriyeli müslüman sandığımız kişiler arasında da olabilirler. Yaşlılar kadınlar çocuklar başımızın üstünde ama genç erkekler ülkelerini savunacak. Hükümet bile güvenli bölge oluşturmaya çalışıyor. Gerçi Suriye konusunda ülkece suçluyuz. Madem Esad çok kötüydü o zaman dünya önünde yargılancaktı bir kişi uğruna bütün ülke gitmeyecekti. Gerçi Esad halkına karşı kötü olduğu için değil İsraile karşı çıktığı için tepkiler geldi bilginize...
 • ORHAN İNANORHAN İNAN3 ay önce
  KIYMETLİ BÜYÜĞÜM,CİDDİ MANADA GÜZEL VE YERİNDE BİR YAZI OLMUŞ.ELLERİNE SAĞLIK. YAZINIZDA BAHSEDİLEN SEBEPLERDEN DOLAYI ÇOK KİŞİ İLE MÜNAKAŞAM OLDU.ÇOK CİDDİ BİR SALDIRI VAR.BELLİ MERKEZLERDEN KÖRÜKLENEN BU SALDIRILARA İŞTİRAK EDEN ,ÇOK SAYIDA AKLI YETMEZ VAR.HAZIRLANMIŞ GÖRSELLERİ PAYLAŞMAK SURETİYLE, BU YANGINA KÖRÜKLE DAHİL OLANLAR VAR..BUNLARA SÖYLEYECEK SÖZ BULMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİĞİM OLUYOR..SİZİN SÖYLEDİKLERİNİZİ ANLAYABİLECEK KAPASİTEDE OLMAYAN O KADAR ÇOK İNSANIMIZ VAR Kİ ,BUNUN İZAHI ZOR. O TİPLERE HİTABINIZ İÇİMİ SOĞUTTU..DEMEK Kİ BAZEN BU DA İHTİYAÇ OLUYORMUŞ..HÜRMET EDİYORUM..
 • şükrü onukşükrü onuk3 ay önce
  suriye asıllılara karşı tepkiden çok bunlar üzerinden ,halkın bir kısmının bunlara olan nefreti üzerinden politikalarına alet ediyor.Bunlar kesinlikle bencidir şahsi meselelerini her zaman her şeyden üstün tutarlar varsa yoksa kendileri başkaları neymiş ,İslamın öğretileriymiş Allah korkusuymuş merhametmiş ügatlarında böyle bir şey yok ama ajandaları her türlü kötülük ve olumsuzluk dolu.Suriye asıllıları insandan bile saymazlar tıpkı bir batılı gibi farklı türler olarak görürler.Bir oynatmadıkları kaldı .Allah ıslah etsin.
 • kalelikaleli3 ay önce
  iyi de dilipak efendi savaştan kaçana lafımız yok.biz savaştan kaçıp onlara sığınmayız zaten bizi sınırlarından içeri sokmazlar.oralar nereden bizim oluyormuş.onlara söyle bakalım oralar bizim kerkük musul yemen bizim de seni ne yaparlar.bırakalım şimdi bunları çok sevip sevmemeyi de bu kadar insan ülkelerine nasıl geri dönmeli onları tartışalım.orada nasıl güvenlikli olacakları ile ilgili yaz.senin dediğine bakılırsa yunan da bizdeydi.ne yapalım yani.
 • TurgayTurgay3 ay önce
  Ne olmuş yani İlay hanım herkesin gönlünden geçen ama cesaret edemediğini söylemiş. Yok öyle benim cebimden ensarlık numaraları. Ensar karılarından birini muhacire veriyordu sizde karı bir tane (öyle zannediyorum) olduğundan kızınızı verin. Hanginiz yanınıza bir Suriye'li aile alıp bakıyorsunuz. Zaten sizin seçmenin çoğunluğu devletten geçiniyor. Yozgat'ta 21.000 seçmen olan beldenin 17.000 i yan gelip yatıp benim vergimden geçiniyor. Bu sadece Yozgat diğer illerde de durum aynıdır. Ne ala memleket biz çalışalım tembel Anadolu köylüsü yesin o yetmezmiş gibi bunlara bir de Suriye'liler eklendi.Cumhuriyet hükümetlerinin dişinden tırnağından arttırarak yaptıklarını sattınız onları da bunlara yedirdiniz. 50 milyon dolar için tank-palet fabrikasını Katar'lılara satarsınız ama bunlara 40 milyar dolar harcamayı bilirsiniz tabi o da şimdilik. Tabi işin bir de demografik yönü var. Burası Ümmetistan değil Türkiye Cumhuriyeti elbette yarın iktidar değiştiğinde bu gelenler geri dönecek siz isteseniz de istemeseniz de.
 • Tamam Tamam 3 ay önce
  Benim ailem bildiğimiz en az 400 yıldır Kilis'te oturuyor. Aile fertlerimiz, komşularımız, Kilis merkez nufusun hiçbiri Arapça bilmez araplarla akrabalıkları olmamıştır. Kayı boyu'ndanız I. Dünya Savaşında Halep Kilis arasında Arap hırsız harami çetelerinin ne haltlar yediklerini bir yaz. Hariçten gazel okumakla olmaz bu işler..
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman3 ay önce
  Kemal Kılıçdaroğlu RTE a açıklamza yapmış: "Katar'la sözleşmeyi iptal et, sana bir haftada 50 milyon dolar bulmazsam siyaseti bırakacağım."Ne cevap verdi bu teklife? Bu katar ın arkasında biri mi var?
 • Eski zamanları bırak. Günümüze gel. Değil suriyeli bugün çıkar yoksa ne kardeş kardeşi tanıyor ne konu komşuyu. Şu an türkiyenin en büyük düşmanı araplardır. Bizi bir kaşık suda boğmak istedilerinden eminim. Herkesin dini inancı kendine.Eski zamanları bırak. Günümüze gel. Değil suriyeli bugün çıkar yoksa ne kardeş kardeşi tanıyor ne konu komşuyu. Şu an türkiyenin en büyük düşmanı araplardır. Bizi bir kaşık suda boğmak istedilerinden eminim. Herkesin dini inancı kendine.3 ay önce
  Dilipak bildiğim tek şey senden nefret ettiğimdir. İçindeki bütün kirli düşünceler yüzüne yansıyor. Ayrıca dini alet eden siyasetcilerden de nefret ediyorum. Politikacılar oy için mahşerde berat belgesi veriyor, camide kahvaltı düzenliyor, hırsız bizim hırsızımız diyecek kadar ileri gidiyor. Ne diyanetten ne de sizin gibi insanlardan bir uyarı gelmiyor. Sizde biliyorsunuz ki bu tür sözler Allah a şirk koşmaktır.Dini herşeye alet eden insanlar yüzünden artık dinden soğuduk. Günahı bizi bu hallere gatiren insanların başına.
 • İslam Selami Çelikİslam Selami Çelik3 ay önce
  Makalenizin ana fikrinin "Allah; yurtlarından çıkarılan Muhacirlere Ensarlık görevini yapanlara, yaptığı iyiliğin karşılığını on katı, yüz katı, hatta 700 katı ile geri vereceğini ve onları Cennete göndereceğini söylüyor." paragrafı olarak görüyor, Müslüman Türk Milleti'ne yardımlarını esirgemeyeceğini ümit ediyor ve diliyorum. Güzel analizlerinizin devam etmesi temennisi ile selam ve dualarınızı paylaşıyorum.
 • Malkoç Malkoç 3 ay önce
  Değerli düşünürümüz Nurettin Topçu 1966 yılında yazdığı bir makalede, neslin kurtuluşunu ancak maarifin yükselmesinde aramak gerektiğine işaret ederek şöyle diyor: “Bugün neslin gözünde siyaset en büyük değeri taşımaktadır, kurtuluşun sanki tek yolu odur. Çünkü muvaffakiyete onunla ulaşılır. Ahlak, sonradan onun üzerine sürülebilen bir ciladır. Bugün din yolu bile muvaffakiyete götürücü bir siyaset yolu olmuştur. Ahlaka her sahada veda edilmiştir.” (Türkiye’nin Maarif Davası)...GÖLGEETMEYİN BAŞKAİHSAN İSTEMEZ.... ŞİFAİSTEMEM BALINIZDAN , diyor Nesimi......sizdengelecek ALLAHDANgelsin.... HırsızdanAhlaksızdandeğil Müslümaninsanolmaz... ÜMEYYENİN OĞULLARINI ,KADIZADELERİ , ZÜBÜĞÜtekrartekrarokuyun..... 500 milyar dolar dışborç....Buborcu şer cephesimiyaptı...İç ve dış şer odakları gidinnevar neyoksaBETONAGÖMÜNMÜdedi... Fetoşdannispeten kurtulduk, bi de sizden....
 • FerhatFerhat3 ay önce
  Rızkı veren de alan da Allah cc dir. Zira biz müşgillere ve muhacirlere ensar olan bir ümmetin evlatlariyz. Biz siyonizmin kurgulanmış olduğu hunharca savaşın bombalarından çocuklarını koruyabilmek için bize sığinan kardeşlerimize hayır gelmeyin diyerek ve kapilarimizi kapatarak mazlumkardeşlerimizin kanının akitilmasina göz yumamazdik herhalde değilmiş.Hiç birşey ama hiçbir şey ne mal ne mülk hırsı bizim vijdanlarımızı köreltmesine müsade göstermemeliyiz. Zira siyonizmin ile birlikte bölgede kontrollü bir şekilde huzursuzluğu yaratan ve kardeşlerimizin Irak'ta ve Suriye'de yurtlarının işgal edilmesini sağlayan biz degilmiyiz. Vebalı bir kenara bırakalım sadece ensar olma ahlakindan yola çıktığımız zaman dahi bu kardeşlerimize milliyetini inancına bakmadan yardım etmeliyiz. Zira Allah nazarında mazluma yardım etmek ibadetlerin en üstün olanıdır. Eğer biz bencil ve kimseyi düşünmeyen mazlumun ve gariban in ihtiyaclarini kendi lüks hayatından taviz vermemek kucak acmiyorsak vay halimize demeliyiz. sizce bizim Allah cciçin yapmış oldugumuz namaz, oruc, hac,zekat gibiibadetleri Allah cc nazarında kabul görür mü. Bizim dinimiz ırkçılığa ve bencilliği red eden bir din, maalesef bunu bazı mümin kardeşlerim hala kavrayamamislar. Bırakin Suriye'yi dünyanın öbür ucunda dahi müslüman olmayan bir topluluk dahi zulme görse bu kardeslerimizin yardımına koşmak uyuz ve hatta ensar olmalıyız. Allah c.c. gazabından korkun mümin kardeşlerim, zira dünyamızı yönetenler bizide bu hedef tahtasına koymak istiyorlar, unutmayın ki biz de böyle bir duruma düşmüş olsak bizde isterdik bize Allah in hidayet verdiği kullarının ensar olmalarını. Unutmayın Allah herşeyi bilen ve işitendir, Allah herşeye muktedir olandır istese elimizde olan herşeyi bir anda alabilir, isterse bizi dünyanın en güçlü ve en zeki ve en merhametli topluluğu yapabilir, yeterli biz Allah in rizasindan sapmayalim ve yaradilis gayemiz doğrultusunda yaşayalım ve yaşatmaya çalışalım. Allah tüm müminlere şuur açıklığı ve hidayet nasip eylesin.
 • Mehmet Mehmet3 ay önce
  Osmanlıcılar Osmanlı hanedanını başa geçirsinler olsun bitsin bu iş ozaman. O parti bu parti diye niçin uğraşıyorlar. Peygamberimizde hanedan kurmuştu zaten. Cumhuriyete de gerek kalmaz.Osmanlı coğrafyasını hala geçerli mi zannedeceğiz. Toplumsal mutabakat ne oluyor. Yeni rejim ve yeni TC. Devletini anayasasını vb. yokmu addedecegiz. Ne bu geçmiş özlemi. Elan halimize ve istikbalimize niçin yoğunlaşmıyoruaz.
 • KEMALİST:SURİYE MÜLTECİ MESELESİ VE SOSYOLOJİK BOYUTLARIKEMALİST:SURİYE MÜLTECİ MESELESİ VE SOSYOLOJİK BOYUTLARI3 ay önce
  1)Evet bunlar imparatorluğun bir dönem parçası olan yerlerdi taki viyana kadar ilerlemiş bir imparatorluk, biz bu güne gelelim, bu göç, mülteci göçü, bu durum duygusal durumdan öte sosyolojik bir konu, Herkes sosyoloji bilmeye bilir ama bu durum onun konusu,bir durum yani milyon insandan bahsedersek eğerbirkaç yıl içinde gelmiş insan ve üreyecek çoğalacak insan ee o zaman bazı soruları sormak lazım en önce birilerini suçlayan, SayınDilipak ‘a halk olarak sormak isteriz acaba insaların kendi ülkeleri için ve milletin bekası ,bütünlüğü için söylemlerde bulunmasının yani vergisini veren ,askere giden, yıllarca rahat bir hayat özlemi içersin de mutlu bir ülke hayaliyle ile yaşamış, bir hayat beklerken ancak bütçedeki yokluk ,sıkıntı,açlık,borçlanma, getirenbüyük akımlar ,göçler dünyanın bir çok yerinden ve başta Suriyeliler olmak üzere abartısız örnekleriyle bu sorunların çözümü için kendi halkına telkin yapan bir adayın ne gibi kötülüğü olabilir bunları yazarken Sayın Dilipak’a sormak isteriz bu şikayetlerde bulunanlar için ,aşağıda sorduğumuz sorunları geçmişte Suriyeli halka sordular mı?2)SORMAK LAZIM GELİRSE KENDİNE SÖZDE (PKK) YANİ PARTİYE KARKERAN KÜRDİSTAN TABİRİ İLE KÜRT İŞÇİ PARTİSİ..?SURİYEDE TERÖR FAALİYETLERİ İÇERSİNDEYKEN SURİYE HALKI YADA SURİYEDEKİ KÜRTLER BU FAALİYETLERE KARŞI ÇIKMAMIŞLAR AYRICA TÜRK ASKERİ,POLİSİ ÖLÜRKEN BİRYANA ,BİRDE BUNA KATILIM SAĞLAYAN SURUYELİLERHANGİ YÜZLE ÜLKEMİZE GELMİŞLERDİR?3)YADA ABDULLAH ÖCALAN 12 EYLÜLDARBE DÖNEMİNDE SURİYE'NİN GÖZETİMİNDE BEKAA VADİSİ'NE YERLEŞMİŞ VE BURADAN ORGANİZASYONUN YENİDEN YAPILANDIRILMASINI PLANLAMIŞTIR. BU DÖNEMİN ABDULLAH ÖCALAN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNU DAHA SONRA KENDİ YAZDIĞI ANILARINDA AÇIKLANMIŞTIR…O ZAMAN SURİYE HALKI MİLLETİ ÜMMETİN ÇOCUKLARI NEREDEDİR?NEDEN KARŞI ÇIKMAMIŞLARDIR?4)Türkiye'nin doğu ve güneydoğusu, Irak'ın kuzeyi, Suriye'nin kuzeydoğusu ve İran'ın kuzeybatısını kapsayan bölgede devlet kurmayı amaçlayan ve bu amaçla VURKAÇ YAPAN APOCULARA SURİYEDEN NEDEN KATILIM OLMUŞTUR ?5)Türkiye’ye gelen kadın ve çocuklar savaştan kaça bilirler bu insani bir durumdur yardım ederiz;ama bunun dışında Avrupaya’da gitmek için günlerce garlarda ,havalimanlarında aç susuz bekleyen genç insanları ele alırsak ,bekledikleri zamanları ele alırsak bu insanların temel niyeti bir nevi ortada değil mi?6)PEKİ BU İNSANLAR İŞYERLERİ TATİLE GİRDİĞİ VAKİT NASIL OLUYOR DA FELAKET BÖLGELERİNDEKİ AİLELER EŞ DOST AKLA GELİP ORADAZİYARETLERE GİDİP GELMEKTELER…?7)BİZ DEPREMDE VAN BÖLGESİNİ ELE ALIRSAK ARAÇLARDAN ÇADIRLAR İNDİRİLİRKENKAVGA DÖVÜŞÇIKTIĞINI İZLEDİK ,HALA WEB BARINDIRMA SİTELERİNDE VİDEOSU VAR YANİ İNSANLAR BİNALAR YIKILDI BÜYÜK ZORLUKLAR ÇEKTİ,SORMAK LAZIM GELİRSE NEDEN BİR TAKIM SURİYELİLER AFAD BÖLGESİNİ BEĞENMİYORLAR ORDA ONLARA SICAK YEMEK ,BANYO,EĞİTİCİ KURSLAR VARKEN BÜYÜK KENTLERE GELİP KENTLERDE SOKAKLARDA YARDIM TOPLUYORLAR YADA İLLEGAL İŞLERE BULAŞMAKTALAR….??8)ELİN AVRUPALISINI ,SANATÇISINI GEÇELİM ONLAR İŞİNDE GÜCÜNDE YADA TÜRKİYEYE TEKLİFLERİ SANKİ ÇOCUK BAKICILIĞI MİSALİ BİZ SİZE PARA VE YARDIM VERİRİZ….SİZ MÜLTECİLERE BAKINIZ,İLGİLENİNİZ..!9)40 MİLYAR DOLARI BULAN BİR HARCAMA YAPTIK,BUNUNLA BİRÇOK FABRİKA,BİR ÇOK OKUL,BİR ÇOK EMEKLİNİN ,İŞÇİNİN 10 YILZAMMI? DEMEBİRİLERİ SUÇLAYAN KTEYİZ ACABA BUNUN SONU NEREYE VARACAK?BUNU ÖĞRENMEK İSTERİZ!10)SAYIN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYİP ERDOĞANIN MÜLTECİ YERLEŞİM PROJESİ OLAN SINIR İÇERSİNDEKİ GÜVENLİ BÖLGEDE,HALK OLARAK DESTEK VERDİĞİMİZKENTSEL YAŞAM PROJELERİNİ ,İŞTE ŞEHİRLERDE KİLİTLENEN HASTANELERDEKİ MÜLTECİ YOĞUNLUĞUNU AZALTMAK İÇİN ,SINIRA HASTANE,OKUL,ÇEŞİTLİ HİZMETLERYAŞAM YERLERİNİ NE ZAMAN DEVREYE SOKUCAZ .BU SORULARADA HERHALDE BİRİLERİNİ SUÇLAYANSAYIN DİLİPAK,AFAKİ KONUŞMADIĞINI GÖSTERİP BUNADA CEVAP VERECEKLERDİR..?…BEKLERİZ …!
 • burhanburhan3 ay önce
  Islam duşmanı terorist ABD ve trump israilin her emrini yapmaya devam ediyo.suriye ve ıraktaki teröre liderlik yapıyo.amerikan askeri üslerini kapatmanın zamanı gelmedimi???.ABD hala Turkiyenin ortagı ve muttefikimi??bizlerde musluman kardeşlerimize,onların ozgurluk mucadelelerinedestek olarakornegin gazzedeki filistinli kardeşlerin,afganistan islam emirliginin (taliban) temsilciliklerini, irtibatbürolarını ne zaman faaliyete açacagız.onlara destek gorevimiz degilmi???.yoksa ABD-israil- suud şeytan üçgeninin tuzak ve hilelerini sadece oturdugumuz yerden seyredip sonrada utanmadan muslumanmıgeçinecegiz.????.
 • NurullahNurullah3 ay önce
  Sakaryada bulunan tank/palet yani milli silah fabrikası 50 milyon dolar bulunamadığı için Katar'a satıldı. Şimdi soru geliyor..... Suriyelilere ne kadar harcanmıştı??? 40 MiLYAR dolar. Osmanlıoğlu olduklarını iddia eden çok bilmişler ve her önüne geleni vatanhaini diye itham edenler.... ne iş hayırdır??? Bu ülkeye ancak bu kadar zarar verilir.
 • HiraHira3 ay önce
  Maho Osmanlının kurtardığı yahudiler onun sonunu getirdi unutma. Çünkü Osmanlı en önemli görevlere bile Yahudileri getirdi. Peygamberimiz müslüman olmadıktan sonra değil makam vermeyi bir tek devlet sırrını bile gayri müslimlere söylememiştir. Şu aşırı hoşgörü bizi bitiriyor. Yunana kucak açarım sözlerine bu. Çünkü kucak açtığın Yunanlar gün gelecek kalbine yerleşecek tarihte hep öyle oldu. Müslümanlara ise elbette kucak açacağız. Fakat amaç ülkeye alıp kendi hallerine bırakmak da değil. Bak Suriyeliler dilenmek zorunda kalıyor bu çok üzücü. Oysa bu millet harika çiftçi. Zeytinyağını falan Suriye'den ithal ettik fark ettiysen ve insanların zeytinlikleri bizden bakımlı. Ülke üretime ağırlık verse Türkler ve Suriyeliler bir çalışsa harika olur mesela. Çalışanlar var öyle. Sisteme oturtmamız lazım. Bir planlama olsaydı kimse böyle tepki vermezdi verenler olursa da sustururuz merak etme. Ülke çıkmaza girdi yanlış politikalar sonucunda. Gönül isterdi Ensar muhacir olalım. Fakat görüyorum ülke insanımız bile hala birlik olamıyor. Yaşlı anne babasına bakmıyor maaşlı işli güçlü insanlar artık ne hale gelmişiz. Umarım bir gün bu birlik gerçekleşir. Fakat bu birlik oturduğumuz yerden duygularımızla değil aktif çabalarımız sonucunda gerçekleşecek inşallah....
 • okuyanokuyan3 ay önce
  Islamın ilk ve en onemli emri demokrasi dini dahil tum beseri sistemleri reddetmektir.evet demokrasi,partiler,secimler, kapitalist duzen,suudilerin,tarikatların,ortadogu rejimlerinin sahte islami hepsi gayri meşrudur. kayıtsız şartsız Allahın hakimiyetine,emirlerine teslim olmayan toplumlar istedikleri kadar islam kılıgınabürünsün farketmez ,hepsi şirk toplumlarıdır.islam dininin hiç kimseye ihtiyacı yoktur ama tüm insanlıgın islama ihtiyacı vardır.
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman3 ay önce
  14 milyonun elektriği, 5 milyonun doğalgazı borçtan kesilmiş.faizdüşecek bilmem ne olacakahdim var diyene anlatın bunları
 • FerhatFerhat3 ay önce
  11 Eylül saldırılarınında tasarlayan , Irak'ın işgalini tasarlayan, Suriye'nin Türkiye üzerinden işgalinide tasarlayan, günümüzde avrupada ve Türkiye'de ırkçılığı bilinçli şekilde körükleyip Avrupa'da Hıristiyanlık ve müslümanlik üzerinden kaos yaratmak isteyen, hatta ülkemizde Suriyeli ve Türkler arasında huzursuzluk yaratmak isteyen siyasilerin arkasında hep aynı siyonist derin güç bulunmakta. Bu derin gücün asıl hedefi birinci dünya savaşından günümüze kadar kademeli bir şekilde dünyamızda kaos ortamı yaratmak. Mülteci akınlarının hedefinde ise ilk etapta Avrupa hedef alınmıştır, zira dünyamızı ve yurdumuzu yöneten derin güç bu hamle ile hem Avrupa'da ırkçılığı hemde Müslüman ve Hıristiyanların arasında ihtilaflari teşvikleyerek kaos ortamı yaratmak istemekte. Bakın birinci ve İkinci dünya harbinide yönlendiren ve kontrollü bir şekilde uygulamaya sokan Rotschieldhep bu savaslarin kazananı olmustur. Zira kendi şeytani planlarını hedefe ulaştırabilmek için dünyamızı birbiri ile düsmancasina mücadele edermiş gibi gözüken iki cepheden/karargahta yönetmekte. Dünyamızi mason lojalar i vasıtası ile yönlendirmekte.Bu Lojalar NEO-LİBERALİST (KONSERVATİV) ve SOSYALİST/KOMMUNİST olarak iki ayrilmakta. Fakat bu iki gurub aynı kabloya bağlı ve aynı firizden yani Rotschield ailesi tarafından yönlendirilmektedir. Bu iki gurup Suriye'de bir PKK devletinin kurulması hususunda ve Rotschildlerin kurmak ve yönetmek istedigi yeni Dünya düzeni hususunda hemfikirler. Putin ve Merkel "GOLDENES EURASİEN" isimli Kommunistkarargaha ait Lojadamason kardesler. "HATHOR PENTALPA" isimli karargahta ise NEO-LİBERALİST gurubuna ait Masonlar görev almakta ve bunların arasinda 11 Eylül saldirilarini, Irak'ın isgalini ve Suriye'nin işgalini tasarlayan mason kardesler bulunmakta, mesela Daiş in başı Ebubekir Al-Baghdadi,Bush,Ariel Sharon, Donald Rumsfeld, Dick Cheney, RTE... Kısacası bu mason lojalarinda görev alan devlet adamları dünyamızi finans sektöründe, siyasal, serbest piyasa ve borsa odaklı ekonomik sistemi, eğitim ve bilim alanlarinda siyonistRotschield ailesinin çıkarları doğrultusunda yönetmekteler ve dünyamiziplanlı bir şekilde kaosa sürüklemekteler. Hedef Rotschield in hayalini kurduğu tek millet,tek devlet,tek cinsiyetli, tek kültürlü ve kendi satanist emelleri doğrultusunda yöneteceği bir düzen. Bu düzeninde Hz Süleyman madenden yönetmek istiyorlar. Bunu başarabilmik için önce mescidi aksayi yıkamaları gerekmekte. kısacası AB deki ve Türkiye'deki meclis sadece bir tiyatro sahnesi ve mevcut partiler hepsi bu iblisin veletleri in kontrolünde maalesef.
 • SılaSıla3 ay önce
  Sanki Ak parti de sadece müslümanlar var. İpini koparan partiye üyeliğe koşuyor. Geçenlerde 300 kişi ak partiden istifa edip CHP'ye geçmedi mi? Dinsizi de, ermenisi de, fahişesi de tek bir parti altında toplanmışlar oda akp. Başka bir parti iktidarda olsaydı onda da aynı şey yaşanırdı.... ........ Parası olanlar hemen Akpaartiye geçip makam mevki kazanma peşine düşüyor, olmayansa sıranın bir gün kendilerine de gelecek hayaliyle yaşıyorlar.......................... Bu iktidar aslaaaaaaaaaaaaa müslümanların partisi olamaaaaaaaaaaazI geçtim müslüman bile değiller(İşlerinde islamdan başka hüküm arayan zındıktır. Hz. A.Geylani)................................................................ Öyle olsaydı yıllarca Allah'ın ayetlerini inkar eden Fetöyle bu kadar içli dışlı olamazlardı........... Hükümetin derdi aslaaaaa İSLAM değil. Sadece oy....................................................................Bir MÜSLÜMAN;( Fatihin hakkı ve hususi malı olan) AYASOFYAyı ibadete açacak mısınız? diye soranlara;" Önce bir SultanAHMETi doldurun da sonra gelin bunu sorun...." diye bir cevap aslaaa veremeeeeez. Arkadaşlar körle yatan şaşı kalkar... Fetöyle yatanların haline LÜTFEN (atgözlüğünüzü çıkartarak) bakın... Allah basiret versin inşallah cümlemize AMİN.
 • Selahattin KoçkayalıSelahattin Koçkayalı3 ay önce
  selman efendi Suriyeliler ki bir kısmı Türk, bir kısmı Türk asıllı Arap dindaşımız, kardeşimiz. Bu Suriyeliler Fatih'e gelip kimin yerini, yurdunu, dükkânını haksız yere elinden aldılar? Bastırdılar parayı satandan aldılar. Karşılığını ödediler. Küresel kapitalizm gelir alır, el koyar, vurur, yakar, yıkar , dağıtır işgal edersesiniz çıkmaz, dünkü vatandaşınız gelir parasıyla aldığına itiraz edersiniz. Bu ne vicdan?
 • Mehmet AliMehmet Ali3 ay önce
  Bu kadar önemli bir sorunda dahi birbirine zıt ne kadar yorum yapılıyor. Kalbimizle beraber Beynimizi de kullanmamız lazım. Mülteci sayısıyüz bin kişi olsa, elbette bu millet konu dahi etmez. Başımızın üstünde der geçer. Ama rakam bugün 6 milyon mülteci, yarın 36 milyon daha gelirse ne yapacaksınız? Ümmet deyip, buyur mu edeceğiz? Ses çıkarmayacak mısınız hocam. Çocuklarınıza nasıl bir ülke bırakacaksınız_Türkiye'den başka vatanımız yok, sahip çıkmamız gerekiyor. Bu asla faşistlik, ırkçılık değildir.Milliyetçiliktir, Vatanseverliktir. Bu ülkenin kültürü var, gelenekleri var, ekonomisi var, sosyal hayatı var, tarihi var. Sahip çıkılması gerekiyor. Mültecilerin, Mümkün mertebe kendi vatanlarına döndürülmeleri mecburidir, aslında AK Parti de bu noktada durumun farkında ve bu yönde çalışmaları var. En azından kamuoyuna verdikleri mesajlar bu yönde. Yeni bir göç dalgası olmasın diye ciddi mücadele devam ediyor. İnşallah politikacılık değil de devlet adamlığı ağır basar ve önümüzdeki dönemde yetkililer bu sorunu taşıyabileceğimiz bir seviyeye çekerler. Yoksa bu işin sosyal ve ekonomik yükü altından kalkamayız. Bu konu insanidir, ekonomiktir, geleceğimizle ilgilidir ve politikacılara bırakılamaması, bir devlet politikası olarak bakılması gerekir.
 • Abdü FakirAbdü Fakir3 ay önce
  Almanya’da Müslümanlara ve camilere 9 ayda 578 saldırı.22 Mart 2019
 • ZAFERZAFER3 ay önce
  Şaşkın adıyla yazan yorumcu, bu ülkede birileri C.Başkanını zehirlemekten, asmaktan mahzenlerde çürütmekten bahsederken, siz de "Bazıları muhaliflere "darağaclarını", "hapishane koğuşlarını" gösteriyor demişsiniz. O İçişleri Başkanının hapishane gösterdiği dağdaki teröristlerle iltisaklı olup listelere sıkıştırılanlardan bahsediyor. Siz hangi temiz siyaseti arıyorsunuz, listelere girenlerin temiz siyasetini mi, sahte senet temiz siyasetini mi!
 • Atıf DedebeyAtıf Dedebey3 ay önce
  Bu hanımın ne işi varmış burada peki? Niye güney Kıbrıs'ta kalmamış da buraya gelmiş? Birileri madem herkes geldiği yere Buda yallah geldiği yere derlerse ne cevap verecek acaba. Yazıklar olsun.IHLAS adıyla yazan haysiyet fukarası kripto sana bir batı pasaportu verseler bir dakika durur musun?Gölovalı sen hiç rahatsız olma senden kimse bir şey istemiyor. Senden bir bardak su isterlerse verme. Vatan bizim evimiz ve biz kapımıza gelen muhtaca, bu sen bile olsan, hoş geldin deriz. Mayamızda bu var. Senin mayan ne ile karıldı bilemiyorum.
 • şabanşaban3 ay önce
  tayyibin 1989 da bulgarlar için söylediği söze bir bakın
 • HiraHira3 ay önce
  Chpliler kendileri dışında herkese Arabistan'a gidin diyor. Oysa onlar azınlıkta kendileri Avrupaya gitsin. Gerçi fırsatını bulunca kaçıyorlar da neyse. Onların dedikleri doğru değil ama Suriyeliler konusunda duygusal davranıyorsunuz. Onlar içinde fırsatını bulsam da Avrupa'ya gitsem diyenler çoğunlukta. Yani Türkiye araç onlar için. Nihai hedef batı ve güzel yaşam. Hepsi böyle değildir belki ama kamuoyuna bilinçli bir şekilde böyle gösterildi ve batının koltukları kabardı. Dünya düşkünlüğü ve İslam'a uymamanın cezasını çekiyor bugün müslümanlar. Allah inananlara ahirette cenneti vaad etti. Ne oldu size müslümanlar siz de tek dünyalılar gibi dünya üzerinde kurulacak fani cennete mi tabi oldunuz???
 • MahoMaho3 ay önce
  Süriyeli değilde zordurumda kalmış yunan olsa ben yinede kucak açarım çünkü ben alemlere rahmet olarak gönderilmiş bir peygamberin ümmetiyim ben müslümanım ekmeğimi paylaşmaktan onur duyarım sayın yorumcular ne oluyor size cennet ucuz değil cehennem lüzümsüz değil bakın sayın yorumcu kardeşdelerim sizler gerçekten cennete girmek istemiyormusunuz kardeşlerim YÜCE RABBİMİZ ÂLLAH bizleri türlü işlerle imtihan ediyor belki bu bizim imtihanımız şunu belirteyim nerde akıl orda güzellik sabrın sonu selamettir şu fani dunyaya geldik gidiyoruz ,gitmeyenler suriyeli kardeşlerimizden gocunsunlar bizler fani olduğumuz içim gocunmuyoruz belkide biz suriyeli kardeşlerimizin yerinde biz olabilirdik ÂLLAHA şukurler olsunki olmadık ne kadar şukür etsek azdır kardeşlerim imtihan oluyoruz acele edelim vakit daralıyor hemde çok
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman3 ay önce
  hak hukuk adalet kalmayınca neler oluyor konusunda bir yazı lütfen
 • Müh.Müh.3 ay önce
  Meşhur olmak için hertürlü...liği yapan liderine benzemış bu kadın
 • HiraHira3 ay önce
  Avrupa'ya gitmek isteyen Suriyeli bir genç kız baştan aşağı Nike sahte de olabilir ama üstü başı temizdi biz yaşam istiyoruz diye kameralara bağırıyordu hala aklımda dedikleri. Oysa bi Yörük köylerine gidin bakın hala ayakları lastik papuç dışında gerçek ayakkabı görmemiş çocuklarımız var. Benim Anadolu insanım da o zaman yaşam görmedi yaşam Avrupalılar gibi yaşamaksa.... Ayrıca bir müslüman olarak bir başka müslümanın ülkemizi Avrupa'ya şikayet edip onlardan medet umması beni üzdü ki ülkemizin ekonomisi ortada. Ülkemizde savaş çıksa savaşır mısınız yoksa Yunanistan kapısına dayanıp yalvarır mısınız? Hadi diyelim kaçtınız ülkenizden yabancı ülkede bir de oranın yerli halkı gibi yaşamak mı istersiniz??? Oysa aynı ülkenin insanlarının bile şartları eşit değil. Misal New York milyarderi de var evsizi de. Dahası İslam düşmanları bak bak o sevmediğiniz batının kapısında bekleniyorsunuz demek ki batı daha üstünmüş diyorlar. Bu AB kapısında bekleyen biz için de geçerli. Bunu dedirtmemek lazım. Bir müslüman Allah'ın düşmanınız dediklerinden medet ummaz/ummamalı. Ben masumların kanı yerde kalmayacak biliyorum. Üç kuruşluk dünya için gene yıkım getiren o sömürgecilere de kalmayacak dünya. Çabamız Allah'a layık kullar olabilmek için....
 • Secih BAŞARAN Secih BAŞARAN 3 ay önce
  SURİYE MESELESİ ÇOK DERİN GİRSEK İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAYIZ, GİRENLERDE ZATEN ÇIKAMADI... BURADA TARTIŞILAN SURİYE MESELESİ DEĞİL, BİZİM ENSARLIK MÜESSESİ. BİZ BUNA SAHİP ÇIKIP RIZA GÖSTERİYORUZ. DİNİMİZİN BİR GEREĞİ VE EMİRİ. HEM BAZILARI BİZ DİNDARLARA İSTİKAMET ÇİZİP YALLAH İRAN'A DEMİYOR MU. KADIKÖY VE BAĞCILARDA YAŞAYANLAR BİLE BİRBİRİNİ KABULLENEMİYOR. DAHA GÜÇLÜ OLAN VE SİSTEMİN KURUCULARI DAHA ZALİM, DÜNYA NÜFUSUNU 7 MİLYARDAN 500 MİLYONA DÜŞÜRMENİN HAYALİNDELER. İNSANLIK BU OLMASA GEREK. HAYVANLARA GÖSTERİLEN ŞEFKAT İNSANLARDAN ESİRGENİYOR. BİR HAYVAN ISLANDIĞINDABAŞINDA ŞEMSİYE İLE NÖBET TUTAN BİR TEYZE İÇİN YERDE YATAN EVSİZLERİN BİR ANLAMI YOK. ÇEVREYOLUNDA EZİLEN BİR KÖPEK İÇİN HAYATLARI TEHLİKEYE ATARAK DURAN OTOMOBİLDEKİ GENÇ KARDEŞİMİZ YOLDA EZİLENYAYA İÇİN DURMAYI DÜŞÜNMÜYOR, BUNLARI YAPANLARI ELEŞTİRMİYORUM BU DAVRANIŞLAR BİR İNSANLIK GÖSTERGESİ FAKAT BUNLARI ÇEKİP SOSYAL MEDYADA PAYLAŞMAK, İŞTE BU İĞRENÇ... EĞER SURİYE'DE VEYA HERHANGİ BİR İSLAM ÜLKESİNDE BİR KAMYON HAYVANA İŞKENCE EDİLSEYDİ BÜTÜN DÜNYA AYAĞA KALKIP BU OLAYI KINAYACAKTI, NESLİ TÜKENMEK ÜZERE OLAN BİR HAYVAN İÇİN YAPILANLAR MAALESEF İNSANLAR İÇİN YAPILMIYOR. DÜNYA(İNSANLAR) GARİPLEŞTİ (TUHAFLAŞTI) ÖLDÜRÜLENLER MÜSLÜMAN, ÖLDÜRENLER PARALI ASKERLER, ÖLDÜRENLER İN ELİNDE BATI VE ÇAĞDAŞ ÜLKELERİN, SİYONİSTLERİ SİLAHLARI OLMASINA RAĞMEN İSLAMA HAKARET EDİLİYOR. ANKARA B. B. BŞK ADAYI BİLE HAYVANLARA İŞKENCE YAPANLARIN MÜSLÜMAN AİLELER OLDUĞUNU SÖYLÜYOR. BİR TORNADAN ÇIKMIŞ GİBİ, SURİYE'Yİ KARIŞTIRAN, YIKIP HARABEYE ÇEVİRENLER BUGÜNSURİYELİLERİN BU ÜLKEDE NE İŞİ VAR DİYOR, DEDİRTİYOR.
 • Mahmut OzMahmut Oz3 ay önce
  Bu gavur asigi ,Ummet dusmani kripto irkci fasoya en guzel cevabi Mehmet Ali Aslan vermis. Mehmet Ali Aslan‏ @AslanAliMehmet Yeni Zelanda'daki teröristten yok bir farkınız. Çok pardon! Var bir farkınız. O, kültür olarak da din olarak da "yabancı" gördüğüne düşman. Ya siz kime düşmansınız?Siz var ya siz; çok daha tehlikelisiniz! Kardeşlerimizi size teslim etmeyeceğiz!
 • IHLASIHLAS3 ay önce
  Suriyeliler savaşmayıpbize kaçıyorlar Ama sınırlar açılsabir an düşünmeyip Avrupaya gitmeyi isterler Din ıman sonra geliyor .Bunu sorgulamamizlazım...
 • Kocasolak Kocasolak 3 ay önce
  Mülkün Allah’ın olduğuna inanmayan kimse müslüman değildir. Mülk Allah’ın ise, kimin mülkünden kimi çıkartıyorsunuz? Allah aşkına kendimize gelelim, dünya üzerinde Türkiye ve müslümanlara en fazla düşmanlık eden Karabağ’ı işgal edip hocalı da katliam yapmış Ermenistan vatandaşları Türkiye’de KAÇAK bulunuyor, çalışıyor,( benim şahsen itirazım yok ) Bu Ermeni vatandaşları sözkonusu olunca, başta chp olmak üzere batı kafalılar sahip çıkıyor.Bünün MANTIKİ açılımı, gayri müslime GEL, müslümana GİT değilmidir? Ben şahsen sınırlara karşıyım, mülk Allah’ın kulları nerde isterse orda yaşasın.
 • Kocasolak Kocasolak 3 ay önce
  Mülkün Allah’ın olduğuna inanmayan kimse müslüman değildir. Mülk Allah’ın ise, kimin mülkünden kimi çıkartıyorsunuz? Allah aşkına kendimize gelelim, dünya üzerinde Türkiye ve müslümanlara en fazla düşmanlık eden Karabağ’ı işgal edip hocalı da katliam yapmış Ermenistan vatandaşları Türkiye’de KAÇAK bulunuyor, çalışıyor,( benim şahsen itirazım yok ) Bu Ermeni vatandaşları sözkonusu olunca, başta chp olmak üzere batı kafalılar sahip çıkıyor.Bünün MANTIKİ açılımı, gayri müslime GEL, müslümana GİT değilmidir? Ben şahsen sınırlara karşıyım, mülk Allah’ın kulları nerde isterse orda yaşasın.
 • Mehmet AliMehmet Ali3 ay önce
  Hocam Abla doğru söylemiş, üzerine gitmeyin. Bu ümmetçilik davasını artık bırakın lütfen, karın doyurmuyor. Bakın Bir tane Türkiye var. Cennet gibi ülkemizhamdolsun, sahip çıkılması lazım, kafasına esen atlayıp gelemez. Hangi aklı başında ülke kabul eder 6 milyon Suriyeli, AFGAN, Bangladeşli, Pakistanlı, Nijeryalı, Irak'lıyı? Folloş Sınır politikası iyi bir şey değil ve bu durum doğrudan doğruya Reis ve AK partinin sorumluluğunda, vebali onların boynuna, düzeltsinler acilen. Düzeltemeyeceklerse bunu yapacak olanlar gelsin devletin başına. Bu adamlar gelip bizim vatandaşın işini elinden alıyor, güvenlik tehdidi yaratıyor. Vergi vermiyor, bedava sağlık derken milletin üzerine kaldıramayacağı kadar yük biniyor. Kendi memleketine mi dönerler, İsveç'e mil giderler bilmem ama ülkemizde daha fazla kalmamaları lazım.
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 3 ay önce
  Sahreven!!!!!! Saydığım bu özelliklerin kaçı sizde bulunuyor.? Sizi niye tercih edelim yada etsinler.?! Ülkem ve Şehrim için değer üretiyoruz,,, manevi,,, tarihi şuuruna sahibiz! Nitelikli/Bilinçli/Şuur/Dava/Maneviyat sahibi İnsanlar yetiştiriyor ve kültür/sanat/bilgi üretiyoruz... 50 yıldır Fatih semtindeyiz. Doğduğu , büyüdüğü, esnaflık ve nezaket, saygı, görgü içinde insanlık ölçülerini muhafaza ederek komşuluk yaptığımız ve tarihi/manevi geçmişinin sorumluluğunu bilenlerin ( Belediye üst düzey çalışanı bizzat yüzüme bakarak siz artık burada azınlıksınız, bunu kabul edin diyebilmektedir.) Fatih gibi bir semtte yok sayıldığı, evini işini terk etmeye zorlandığı ve pekçoğunun buna dayanamayarak doğup büyüdüğü mahalleden gitmesi/terk etmek zorunda kalması normal kabul edilebilir mi.??? _______________________________________________SEMTİN HAFIZASI/MADDİ MANEVİ GEÇMİŞİNE SAHİP ÇIKACAK OLANBİZLER FATİH DE AZINLIK DURUMUNDAYIZ VE ASİMİLE EDİLİYORUZ... Evet, iyi parti ve gösterdiği aday zırvalamış... Lakin 40-50 yıllık Fatihli olup, doğup büyüdüğümüz, tarihi/manevihafzısına sahip, esnafı/eşrafı/yerlisi olan bizler! son 15 yıldır azınlık durumunda kaldığımızı ve adeta yok sayıldığımızı kimler dile getirecek sayın Abdurrahman Dilipak.? Tarihi geçmişi ve manevi yönü olan stratejik bir bölge/semtin doğulu vatandaşlar, son yıllarda ise Asya ve Arap ülkelerinden gelen göçmenlerin tamamen ağırlıklı hale getirilmesini doğru ve sağlıklı bulmuyorum. (Semtin karakol polislerinin ifadesidir! uyuşturucu içilmeyen yer/İnsan bulmanın zor olduğunu söylemektedir.) Şuurlu, edep adap sahibi, İstanbul kültürüyle yetişenler taşralı yoz/yobaz, kuralsızlık ve şiddet üzerinden iletişime geçen kitleler arasında bizlerin yaşamamızın imkan/mümkün olmadığı neden önemsiz hâle geliyor.? O şehrin hafızası, bilgi/görüsüne sahip bizler, adete semtin azınlığı/asimile edileni olmamız, yerel yönetimin muhatap kabul etmediği ve yok saydığı Fatih semtini terk etmeye zorlandığımızın nasıl bir açıklaması olabilir.?! Duygu ve hissiyatı gıdıklayan bakış açısı ile gerçekler konuşulmuş olmuyor...
 • Gölovalı Gölovalı 3 ay önce
  Sayın dilipak çok istiyorsanız siz ve sizin gibi düşünen herkes evine birer ikişer Suriyeli alın bakın besleyin. Neden Suriyelileri eleştirenleri faşist görüyorsunuz alın evinize evinizde besleyin
 • GİRESİNLİGİRESİNLİ3 ay önce
  Sayın Dilipak iyi diyorsunda ;İsraile karşı dik duran tek orta doğu lideri olduğundan mı emperyalistler esad ı hedef aldı?,Suriyeli mültecileri toplumdaki huzurumuzu bozacak serbestlikte ve imtiyazda ülkede istihdam ederek mi illa içimizde daha ne kadar tutacağız?...vb. gibi diyenler az değil .Suriyeden sonra sıra bize gelmeyeceği ne malum.Libya liderinin yıkılışını bizim elimizden gerçekleştirenlerin Esat bilgiilendirmesi ne kadar doğru olabilir.
 • Çeşmelerinizden Kanalizasyon Akarken...Çeşmelerinizden Kanalizasyon Akarken...3 ay önce
  Bu bir yerel seçim ama “o kadar kirli ki, Kızılırmak suyunu, tarım da, banyoda kullanmak bile çok tehlikeli” diye Sağlık Bakanlığı’nın raporları olmasına rağmen, bu su Ankara’ya veriliyor fakat bunu muhalefet dahi konuşmuyor, konuşursa da gürültüyle bu ses bastırılıyor.Kızılırmak’a Sivas, Kayseri, Nevşehir’de yaşayan 5 milyon insanın kanalizasyonu, sanayi, tarım atıkları veriliyor, bu su da bizim çeşmelerimizden akıyor.Ankara, Türkiye bunu konuşmayacak da neyi konuşacak?Bu beka sorunu değilse beka nedir?
 • yesil yolyesil yol3 ay önce
  Hani ALLAH zalimlere ve kavimlerine yol göstermez idi, hani onların işlerini sarp dağlara sardırır idi o zaman neden ALLAH diyenlerin iktidarında zalimlerin işleri görülüyor, kafir ve münafıkların işleri hedefe kolayca ulaşıyor, onlar makam ve mevki sahibi oluyor "KİFAYETSİZ MUHTERİSLER NİÇİN EL ÜSTÜNDE TUTULUYOR, İŞLERİ GÖRÜLÜYOR İŞLERİ DAĞDAN BAYIRDAN AŞIYOR DA MAZLUMUN; HAK SAHİBİNİN İŞLİ DÜZ YOLDA ŞAŞIRIYOR." İMANINIZI teraziye koyunda cevap verin.
 • Kocasolak Kocasolak 3 ay önce
  Allah razı olsun hocam. Resmen FAŞİSTLİK yapıyorlar. Yalnız üzücü olan, Zeytinburnu ak parti adayının telsiz deki bir düğün salonundaki, mahalleliyi dinleme, toplantısında yaşlı bir teyze mikrofonu alıp SURUYELİLERİ İSTEMİYORUZ tek isteğimiz bu dedi. Bütün salon alkış tuttu. Ben bu kadar faşist bir öfkenin nasıl olupda müslüman bir toplum arasında yayıldığını anlamadım. Camilerimiz dernek ve toplanılan her yerde bu faşistlik, nefret YIKANARAK temizlenmeli. Suriyeliler müslüman olmasalar dahi bu şekilde davranmak ALÇAK bir FAŞİSTLİKTİR.Bu davranışın FAŞİSTLİK olduğunu tv konuşmacıları, sosyoloğ, tarihçi ve psikoloğlara PERÇİNLETRREK konuşturmalıyız. Eğer biz bunu faşistlik olarak görür gösterirsek CHP de ip de bu söylemlerinden baz geçecektir. Aksi halde bireysel bir suç işlese Suriyeli veya başka bir muhacir, hemen FAŞİSTLİK davulları çalmaya başlıyor. Esas tehlike, millet ne yaptığını, kime hizmet ettiğini bilmeden bu FAŞİSTLİĞE katılıyor.Bütün tv lerde KAMU SPOTU olarak “ FAŞİZME DUR DE, MÜLTECİLERE SAHİP ÇIK “ diyerekakademisyen, sanatçı, kanaat önderleri canlandırarakyayınlanmalı. Aslında GEÇ bile kalındı. Bu bir insanlık görevidir.
 • HiraHira3 ay önce
  Yaşlı, kadın ve çocukların savaştan kurtarılmasını desteklerim de neden kazık gibi adamlar da ülkemize alındı onu anlamadım. Bir de kamplardan gerek vatandaşlık gerek göçlerle ülkeye dağılmalarına ne demeli! Adamlar birken on oldular resmen. Sürekli çocuk oysa savaş yokken internete baktım Suriyeliler bir iki çocuk yapıyorlarmış. Bir üniversite hocama bu durumu sordum bana savaş çıktığında nesiller yok olmasın diye önlemdir dedi. Belki dediği gibidir. Yalnız arkadaşlar Suriyeliler artık gitmez. Esad ülkesini terk edenleri bırak tamamen almayı bayramlarda bile kabul etmiyor. Doğan çocuklar Türkçe öğreniyor, Türk erkeklerinin bir çoğu Suriyeli kızlarla evlenmiş. Yani anlayacağınız gerçeğimiz oldular. En çok da İstanbul'a üzülüyorum. En fazla beş milyon nüfus kabul etcek şehir bizimkilerin istilası yetmezmiş gibi Suriyelilerle de doldu. Güzelim şehir ne hale gelmiş. Yüksek yüksek binalar artsın nüfuslar!!!!!
 • Osman ÇELEBİOsman ÇELEBİ3 ay önce
  Suriye ve Filistın diasporası kendi sorunlarıyla ilgilensin.Ülkemiz onların yardımına ihtiyacı yoktur. Bu görüşünüze katılmıyorum. İnsanlar kendi topraklarını savunmalı orayı yurt edinmeli, hemen terk etmemeli.
 • DR.ÖMER NASUHİ BİLDİKDR.ÖMER NASUHİ BİLDİK3 ay önce
  Irkçılık dinin yerini alan sahte bir dindir. İktisattaki kötü para iyi parayı kovar, prensibinde olduğu gibi Irkçılık kanser gibi din alanına yayılır. Milliyetçilik bir yüzü ırkçılık, öteki yüzü de din olan; ikiyüzlü, mix bir ideolojidir. Ne ırkı reddeder, ne dini; ne sıcaktır, ne soğuk; ılık olduğu için neticeden kusulur, mide bulandırır. Örneğin; Kürt Milliyetçisi kimdir?! Türkler mi, Kürtler mi, PKK mı?!
 • Kemal Kemal 3 ay önce
  Yine Güzel Bir Konu Ve Yine Uzun Bir Yazı Sayın Dilipak.Ama bu sefer yazınızın başı değil de sonunda ki son paragraf çok şey anlatıyor.''Kendine de, partisine de yazık etti. İnşallah akleder, aklını başına toplar, edeplenir ve özür diler. Değilse kendine yazık eder. Kendi bilir. Sonuçta kendi düşen ağlamaz''Evet Özellikle Türkiye'nin geldiği bu son süreçte ve ilerleyen süreçlerde bir ok kişi son cümlenizi çok kullanacak gibi geliyor ''KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ''Tabi her dönemin adamı olanlar hariç..
 • karışık işlerkarışık işler3 ay önce
  ülkemizde tüm dünyanın kovup yıllarca hiç bir ülke kabul etmediği için gemilerde yaşayan kanuninin hatasıyla kabul edilen yahudiler. tüm dünyanın lanetleyip kovduğu hiç bir ülkenin kabul etmediği ve nüfüsları hayli kabarık tüm il ilçelereinönü tarafından yerleştirilmiş, ülkemizdeki tüm hırsızlık kapkaç fuhuş katil organize suçlar, çocuk istismarı kaçırılması,organ mafyalığı,uyuşturucu vs. nin kaynaklığını yapan bunların altından hep onlar çıkan birileride var. ama ülkenin asayişini bozup huzurunu kaçırdıkları halde Müslüman ve Türk de olmadıkları halde kimse onların kendi memleketlerine gitmesini gündeme getirmez. çünkü onlar Müslüman değil.bu işlerin temelinde suriye düşmanlığı değil, din düşmanlığı var akıllı olup alçakların hainlerin münafıkların oyununa gelmemek lazım. alevi sünni, kürt türk, sağ sol, fenerci, galatasaraycı, laik dinci vs vs. tüm bunları yapan aynı merkez şimdide suriye düşmanlığı körüklüyor.
 • ERCAN CANERCAN CAN3 ay önce
  ALLAH AŞKINA LÜTFEN ARTIK SURİYLİLER ARTIK KENDİ VATANLARINA DÖNSÜNLER.BÜYÜKŞEHİRLERDE DİLENCİLİKTEN TUTUNDA, YOLDA ZORAKİ ARAÇLARIN CAMINI SİLMEYE, İNSANLARA ZORBALIK YAPMAYA,RAHATSIZLIK VERMEYE BAŞLADILAR.BİZLER ONLARI ÇEKMEK ZORUNDAMIYIZ.NEDİR BU KADAR SURİYE LİLERİ BU KADAR SAVUNMA ANLAYAMADIM.BEN İŞSİZLİKTEN DOLAYI YUVAM DAĞILDI, İKİ ÇOCUĞUMDAN AYRI KALDIM SİZ KALKMIŞSINIZ SURİYELİ SURİYELİ DİYE TUTURUYORSUNUZ..NİYE KENDİ ÜLKENİZDEKİ İNSANLARIN SORUNLARINDAN NİYE BAHSETMİYORSUNUZ.BUNUDA AYRICA SORUYORUM SİZE.
 • ayşe gülayşe gül3 ay önce
  asla onlara saygısızlık yapmam, yapana da engel olurum, lakin zamanı geldiğin de lütfen hepsi ülkesine dönsünler. evlatlarımızın ,gelecek nesillerimizin iyiliği için bu böyle olmalı.
 • DikilitaşlıDikilitaşlı3 ay önce
  Hocam senin iktidarın Bakanları devletin lüks uçağı ile yeni Zelanda'ya gitmiş Gelmişler Hz Allah cc bu israftan hesab sormazmı ? Yoksa itibardan tasarrufa mı bağlayacağız, Hz Ömer efendimiz Kudüs'e giderken itibarsızmıydı.
 • selmanselman3 ay önce
  Çarpıtmamak lazım,  "Fatih'ten Suriyelileri kovacağım," dememiş, "Fatih'e Suriyeliler giremez" dememiş. Ne demiş? "Fatih'i Suriyelilere teslim etmeyeceğim." Çok doğru bir söz. Gelsinler, otursunlar ama İstanbul'un en eski semtinin kültürünü değiştirmesinler, çoğunluk olmasınlar, İstanbul'u Şam yapmasınlar. İstanbul İstanbul olarak kalsın. Bu şehre daha fazla ihanet etmeyin artık.
 • Yeter ArtıkYeter Artık3 ay önce
  Çok seviyorsanız gidin Suriyede savaşın.
 • sahravansahravan3 ay önce
  Abdurrahman Hocam'ın yazdıklarına karşı güya karşı görüş veya fikir (!) üretenlere kısa bir not:Kendinizin neden çok kıymetli , Suriyeli kardeşlerimizin ise neden çok kıymetsiz olduğuna dair tek bir neden söyleyin. Yani olayınız ne. Mesela siz neye yararsınız. Veya oksijen tüketmekte ki rüçhanınızı neye bağlayalım. Yani Millet , ümmet veya devlet nezdinde önce sizi tercih etmemizin dereceli avantajı nedir. Açıklar mısınız???
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM3 ay önce
  O İlanları verenlerle Zellanda daki katliamları yapan yöneten akıl aynı merkez,yeter ki bunu görelimMuhabirlerinizin idam görüntülü provakosyonlarıda Akid in halini(İçinde Müslümanlık adına ayrımcılık,çatışma körükleyen aynı merkezelere çalışan, yapanlarla dolu) gösteriyor,Ufku daracık provakatörlere müsade edilmememeli..Eline koluna sağlık.Saygılarımla.
 • ismime luzum yokismime luzum yok3 ay önce
  anlasilan anketler cok kötu geliyor sayin dilipak
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 3 ay önce
  SEMTİN HAFIZASI/MADDİ MANEVİ GEÇMİŞİNE SAHİP ÇIKACAK OLANBİZLER FATİH DE AZINLIK DURUMUNDAYIZ VE ASİMİLE EDİLİYORUZ... Evet, iyi parti ve gösterdiği aday zırvalamış... Lakin 40-50 yıllık Fatihli olup, doğup büyüdüğümüz, tarihi/manevihafzısına sahip, esnafı/eşrafı/yerlisi olan bizler! son 15 yıldır azınlık durumunda kaldığımızı ve adeta yok sayıldığımızı kimler dile getirecek sayın Abdurrahman Dilipak.? Tarihi geçmişi ve manevi yönü olan stratejik bir bölge/semtin doğulu vatandaşlar, son yıllarda ise Asya ve Arap ülkelerinden gelen göçmenlerin tamamen ağırlıklı hale getirilmesini doğru ve sağlıklı bulmuyorum. Şuurlu, edep adap sahibi, İstanbul kültürüyle yetişenler taşralı yoz/yobaz, kuralsızlık ve şiddet üzerinden iletişime geçen kitleler arasında bizlerin yaşamamızın imkan/mümkün olmadığı neden önemsiz hâle geliyor.? O şehrin hafızası, bilgi/görüsüne sahip bizler, adete semtin azınlığı/asimile edileni olmamız, yerel yönetimin muhatap kabul etmediği ve yok saydığı Fatih semtini terk etmeye zorlandığımızın nasıl bir açıklaması olabilir.?! Duygu ve hissiyatı gıdıklayan bakış açısı ile gerçekler konuşulmuş olmuyor...
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 3 ay önce
  Bu Yeni Zelanda başbakanı hatunkişi herkese iyi geldisanki.... Bu acınınülkesindekiinsanların ,birleşipkaynaşmasına , pekişmesinevesile olmasını sağladı...Boynundaki damarlarıçatlatırcasına bağırıp , tehditlersavurduğunu görmedik.... AslındabirMüslümandaolmasıgerekenVakurduruşve asaletin sessizliğinigösterdibizlere vebütün dünya ya... Çoluk çocuğumeydanlaramilleti toplayıp , camiileriniçinden katliamseyrettirmedi mesela... Kalpleriancakyaradanbiliramazahiren İNSANCAdavranış gördük.... uzun bir zaman sonra....
 • BilalBilal3 ay önce
  Selahadin torunlari haçliya asker yapiliyor diyorsunuz AMA kendiniz incirlikten kurecige tum askeri uslerimizi sayin dost trumpin emrine vermişsiniz.(mehmetcikle beraber),.........eyvah islam elden gidiyor dediniz kibris savasi baslattiniz evliyalar bulutlarin ustunde ziplaya ziplaya yardima kostular haydi sizde aşkla cepheye koşun dediniz sonra kibrisi aldik ama kumarhaneler merkezi yaptiniz........... dedelerimizi yine haydi islam hakki icin savaşa dediniz dunyanin obur ucundaki kore savasina soktunuz ABDye şirinlik olsun diye onbinlerce canimiz gitti, ABD aferin dedi siyasetcilerimize saraylar inşa etti halkimiza ise hormonlu çuruk gidalar yedirdi.......... Suriye zaten eskiden bizimdi diyorsun vahşi otgutleri egitip donatip savaş cikariyorsun arz da bozgunculuk yapiyorsun ama onu da beceremeyip savaşi kaybediyorsun bari bukemedigin eli öp hala oralar bizimdi deyip duruyorsun o halde camiileri tarayan herif eskiden istanbul bizimdi deyince niye kiziyorsun?,........Bakiniz sizin yuzunuzden yani AKP ve ABDnin Afganistan savasi yuzunden 3 milyon multeci İrana sigindi Zaten ambargo uygulanan irani da zor duruma soktunuz, gecen gittim ne guzel metro ulasim falan erkek bayan ayri hic sorun yok duraklarda hep ilahiler çaliyor tam bir Musluman diyari, fakat bu 3 milyon afgan irani da bozmaya başlamiş, kolay mi milyonlarca multeci almak hepsinin ayri aile drami var. Siz bir sabah uyanip petrol kokusu alup gozleriniz dönüyor HEMENCECİK savaş ilan ediyorsunuz saga sola bunun sonuclarini hic dusunmuyorsunuz.
 • Vatan severVatan sever3 ay önce
  Yazar bey bazen gercekten guzel yazilar yazıyorsunuz. Ama bu yazida suriyeliler konusunda cuvallamişsınız. Antep te oturan biri olarak su anda bunlarin antep e ne kadar zarar verdigıni ve ilerde bu ulke için ne kadar büyük tehlike olacağını bizler görüyoruz. Bunu ne yazıkki senin gibi akp hükümeti ve lideri de görmüyor.Ayrıca 4 milyon suriyelinin sınır şehirlerine doldurulması ne kadar mantıklıdır.Buradaki abd nin ve israil in içimize soktuğu truva atini senin gibi yazarlarda görmüyorsa vay halimize.
 • NurullahNurullah3 ay önce
  1)Suriyelileri ülkemizde barındırırken feraset sahibi olunursa problem olmaz ama tutar da bana oy versin mantığı ile kimlik verirsen, üniversiteye sınavsız sokarsan, açtığı dükkandan vergi almazsan... "besle kargayı oysun gözünü" olur.^^^^^^^^^^ 2) yarın öbür gün "anadilde eğitim, arapça ikinci dil olsun, özerk bölge istiyoruz, ayrı bayrak istiyoruz, halkların kardeşliği" demeye başladıklarında, bugünün siyasi hatalarını bu vatanın evlatları canlarını vererek düzeltmeye çalışacak, senin gibilerinin ferasetsizliği yüzünden şehit olacaklar.^^^^^^^^^^^^Örnek mi Oslo'da pkk ile masaya oturdunuz, barış süreci rezilliği döneminde pkk kamplarında eğitim alan teröristler şehirlere yerleşti, o şehirleri o teröristlerden temizlemek için binin üzerinde şehit verildi. Siyasi bir hata bin can ile düzeltildi.3) Bu suriyelilerin kaçta kaçı el-muhaberat'ın adamı biliyor musunuz? Kontrol altında mı? Yarın öbür gün uyuyan hücrelerine talimat gelip ülkeyi patlatmaya başlarlarsa.... bu ülkede kanunlardan üstününüz ama Ruz-ı Mahşer'de ölen her vatandaş için insan öldürmekten patlatanla birlikte sizlerin de hesaba çekileceğinizi düşünün derim.^^^^^^^
 • maveramavera3 ay önce
  Çok dokunaklı bir yazı olmuş,üşenmesem ağlayacaktım nerdeyse.Suriye'liler ve Filistin'liler bizi dünyaya taşıyacakmış(!) Nasıl bir izan ,nasıl bir kavrayış nasıl bir aklın ürünüdür bu sözler?Koca bir imparatorluk kurmuş olan bu millet şimdi dünyaya açılmak için vatanınıbırakarak kaçan bu insanların himmetinemi kalmış?Akıla bak akıla...kendisi himmete muhtaç olanlar bize dünyanın yolunu açacak öylemi?İşin bu yanına akıl zafiyeti deyip gülüp geçelim.Diğer yandan garip gureba edebiyatı yaparak,yok ensarmış yok muhacirmiş yok bilmemneymiş diyeceğine öncelikle bu insanların ülkesine kimin fitne fesat karıştırıp onların üzerine zulüm yağmasına sebep olanın kim olduğunu söylesene.2 hafta sonra Şam'da Cuma namazı kılacakların,Suriye'yi fethetmeye çıkan kifayetsiz muhterisin kim olduğunu söylesene.Kime kardeşim dediyse o iflah etmedi.İşte Libya,işte Irak,işteMısır ve diğer müslüman coğrafyalar.Zulme sen sebep olmuşsun,başkasının kuklası olarak adamın ülkesinin içini karıştırmışsın ve olan masum insanlara olmuş,şimdide utanmadan arlanmadan atıp tutuyorsun.Bu ülke insanı geçmişte İspanya'da zulme maruz kalan Yahudilere ve yakın geçmişte Hitler diktatörünün zulmünden kaçan Avrupa'lılara kapısını açmış,korumuş ve kollamıştır.Bugünse ne inancına ne kimliğine bakmaksızın kim dara düşmüşse,bu ülkeye sığınmışsa gücümüz kadar elbette başımız üstündedir.Ama bir kifayetsiz muhterisin keyfı yüzünden kendi insanlarımızı neden sıkıntıya sokalım?Geçilmeyen köprülerin,gidilmeyen yolların,binilmeyen üçakların parasını ödemek zorunda kalan,ekonomik çöküş sebebiyle işini aşını kaybetmiş bu ülke insanına daha fazla yük bindirirseniz o yüküde,yükü vuranıda sırtından atmasını çok iyi bilir.İnsanların akıllarıyla alay etmeyin.Dün akşam kanalları dolaşırken Halk Tv'de Ekrem İmamoğlu'nun konuşmasına denk geldim ve bir türlü geçemedim.Onu dinlerken Firavun'un karşısındaki Musa'yı gördüm ve bir Kur'an ve Nur talebesi olarak seçimde ona oy vermeye karar verdim.Yalanın,talanın,hırsızlığın,arsızlığın,adam kayırmacılığın,ihaleye fesat sokuşturmanın,çocuk tecavüzlerinin,kız çocuklarını diri diri yakmanın bir ülkeyi betonlaştırmanın,dünya menfaati hırsının ve en önemliside din ticaretinin bu adamla son bulabileceğine inanıyorum.Şüphesiz herşeyin en doğrusunu Allah bilir.Bediüzzaman'ın sözüyle bitirelim...zalimler için yaşasın Cehennem!
 • MehmethanMehmethan3 ay önce
  Daha önce de yazdım fikrimi, Suriyeli kardeşlerimiz olmayaydı, sanayiciler Çin'den dörtyüz bin vasıflı işçi getirme ihtiyacından dem vururdu.. Şimdi ,ona gerek kalmadı, hem de kültürel (harsî) cihetten de çok daha az sıkıntılı oldu.
 • Hakkı GÖZETENHakkı GÖZETEN3 ay önce
  Sayın yazar.Ülkemize sığınan Suriyeli insanların hepsi geri gitsin diyen vatandaş sayımız bahsedildiği kadar çok değil.Asıl karşı gelinen konu sığınanların içındeki eli silah tutabilecek olan kişilerin burada bulunmasıdır.Ve sayılarınıñ 400.000 civarinda olduğu bilinmektedir.İnsanımız bu eli silah tutabilecek olanların ülkelerini savunmaları lazımken burada keyif çatmasını kabullenemiyor. Bu genç Suriyelileri İstanbul içinde rahatlıkla görebilirsiniz. Sitemimiz de zaten bu gibilere.Sığınmacılar içinde olan yaşlılara, kadınlara, hamile olanlarave çocuklara kesinlikle bir sözümüz olamaz, olmamalı da. Ülkemiz kendilerine gerekli desteği vermekte zaten. Kadim medeniyetimizin eseri olan kadirsinaslığımızı her zaman göstermeye de devam edeceğiz evelallah.Saygılarımla,
 • ŞaşkınŞaşkın3 ay önce
  Sayın Dilipak bile kişileri hedef alarak siyaset yapmaya başladığına gö AKP'nin durumu gerçekten kritik. Bazıları muhaliflere "darağaclarını", "hapishane koğuşlarını" gösteriyor ya, temiz siyasete hoşgeldiniz hocam.
 • dahilekdahilek3 ay önce
  hocam allah razı olsun. bunlar akledemezler çünkü akılları başlarında değil. bunlar buyurduğunuz gibi. işgal güçlerinin çomakları. çomakda akıl olmaz. Allah ülkemizden temizlesin. onlara kalırsa anadoluda topyekün biz fazlalıkız. orta asya ya geri gitmeliyiz. işin ucu oraya varıyor. bunların derdi anadoludan bizi söküp atmak. ne hazin ki suriyeliler düşmanlık yapanların çoğu kendileri de bir vesile ile yurtlarından kaçıp gelen çerkezler bulgarlar arnavutlar erzincanlılar. "hemen siz nerelisiniz nereden gemlişsiniz biz siz geldiğiniz zaman neden geldiniz gidin memleketinizi savunun dedik mi??"o zaman derhal sizde oraya dediğim zaman"dillerini yutuyorlar. bunlar maalesef işgal güçlerinin devamı ve alemi İslamın son kalıntılarını da temizlemeye çalışanlar. ne hazin ne acı ne garip ki bu ülkede taraftar buluyorlar aday olabiliyorlar meydanlara çıkıp konuşa biliyorlar. insan olanın kanına dokunuyor.ne acı ki İslamı istismar eden Müslümanları temsil ettiğini iddia eden bir parti bunlarla birlikte hareket edebiliyor. bu ne hal ya yarabbi asrı saadetteki münafıklar da böyle miydi?? sana havale diyoruz.
 • R2D2R2D23 ay önce
  Babam Üsküp'te doğmuş büyümüş, gençlik yıllarında Türkiye'ye göçmüş dedem ve büyükdedem Üsküp'te defnedilmiş. Babamdoğduğu topraklardan bahsederken "Bizim memleket" diye söze başlar, o topraklar bu topraklar kadar babam ve bizim için hala bizim memlekettir. Birgün televizyonda "ne işleri var" haberlerine denk geldik de babamın gözleri doldu bizede buna benzer şekilde davrandılar ilk geldiğimizde demişti, işimizden çaldılar, aşımızdan çaldılar vesaire söylemler.Biz hala impartorluk sınırlarına inanıyoruz ailecek, chp kafası ve memurları inanmasada oralar "Bizim memleket" .
 • Hacı Ömer. Hacı Ömer. 3 ay önce
  Sayın Dilipak yazdıkların senin görüşün. Ama ülkemizde yaşananlar çok farklı. Milletin çok büyük bir bölümünün Suriyelilere çok tepkisi var. insanlarımız perişan durumda. Halkımız fakir. 4 milyon civarında mülteci, gelecekde Türkiye için çok büyük problem olur. sen 100 sene önceki dünyayla şimdiki zamanı birbirine karistirmissin. Üstelik benim görebildiğim kadariyla suriyeliler çok geri, kavgacı ve fanatiklerBenim bulunduğum yerde bizim topluma yanasmiyorlar bile..

Günün Özeti