“İnni küntü minezzalimin”

19 Ekim 2018 Cuma

Bırakalım şimdi Ankara’yı. Evet, olan oldu. Şimdi bundan sonra ne yapacağız ona bakalım. Topyekûn bir uyanışa ihtiyacımız var. İnşallah bunu başarırız. Allah yardım eder, kaldığımız yerden devam ederiz.

Halimiz şu: “Al birini, vur ötekine.” Birbirimize benziyoruz. Yurttaş da zaman zaman yanlış yapıyor, yönetim de. Bunun iç güç boyutu da var, dış güç boyutu da. Şu döviz örneğine bakalım. Cari işlem belli. Merkez Bankasının teminat olarak tuttuğu rezervleri var. Zaman zaman yüklü ödemeler yapması gerekiyor, kamu ödemeleri için, piyasanın da ödemeleri var. Bunlar üst üste gelince talep artar, fiyat da artar. Bunu fark eden içimizdeki yamyamlar, bilir ki, döviz yükselecek, dövize yatırım yapar. Emeksiz kazanç elde edecek. Bunu fırsat bilen PKK, FETÖ de bu işe müdahil olur. Kambersiz düğün olur mu, uluslararası Türkiye karşıtı finansal tetikçiler de işe müdahil olunca olacak olan budur.

Yani tek başına dış güçlerden de ibaret değil sorun. Evet, dış güçlerin içimizde onların ajanları da var. Şu kesim, bu kesim değil, biz hepimiz sorumluyuz.

Peki, bu dönemde bizim vakıflarımız, derneklerimiz, sendikalarımız, odalarımız, basınımız, iş adamlarımız üzerine düşeni yaptı mı? Tarikatlar görevini yaptı mı? Bu kötü gidişe neden “dur” demediler. Onların önemli bir kısmı “ganimet” peşine düştüler, kadrolaştılar. 

Bakın, ayet “Dualarınız olmasaydı ne işe yarardınız ki” der. Peygamberimiz de “Kabul olmayan duadan Allah’a sığınırım” der. Bu adamlar zaten dua etmiyorlar da, dua etseler de duaları da kabul olmaz. Allah’tan dua ile bir şey istiyorsanız, Allah o şeyde hayır murat etmesi için sizin o konuda üzerinize düşen şeyi yapmanız vacip olur. Zira “Allah bizim ellerimizle zalimleri cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek ister.” Biz dua da edeceğiz, zikir de dilimizden düşmeyecek, ama Allah’ın bizden istediği, resulün öğrettiği gibi.

Namazı bıraktık. Ne kadar güzel, ne kadar çok İmam-Hatipler açtık, ne kadar çok öğretmen ve öğrenci var, ama yüzde kaçı namazlı bunların. İlahiyatlarda durum ne?

Müslümanların hali de, 60 parçaya bölündük ya hu! Fuller haklı çıktı, ortaya para, makam çıkınca herkes birbirine girdi. İnandığımız gibi yaşamayı bırakınca, yaşadığımız gibi bir dine saptık. Aslında FETÖ’yü yenilgiye uğratsak da, FETÖ’yü başımıza bela edenler sonuçta zihniyet anlamında onlar kazandı. İthal ikamesi ile medeniyet inşasında temel müesseselerimizin yapılandırılmasında onların rehberliğine muhtaç olduk da, gidip, FETÖ’ye akıl verenlerin kılavuzluğunu talep ettik.

Sufilerin asıl yapmaları gereken, zikir ve rabıtadan önce, farz ve farzı kifaye, sünnet ve müstehab olan işler azimet yolunu seçenler, cihad, tebliğ ve yardımlaşma konusunda diğer Müslümanlara rehberlik edenlerdi. Şimdi ne haldeyiz. Dans ile zikir çekenlerin eline kaldı bazı dergâhlarda bu iş. Allah’ın emrine uymazsan haram, resulün sünnetine uymazsan mekruh, bunlara tabi olmazsan, “Şeyhi olmayanın şeyhi şeytan” oluyor. O zaman da “kendine din arayacaksın”. Huzurlarında “Musalla taşında meyyit gibi olacaksın”. Al işte durum bu. Çık şimdi işin içinden. Bakın, hep diyorum: Babanız peygamber olsa gelse kurtaramaz. Çünkü “gayb hazinesinin anahtarı” onların elinde değil. Onlar kurtuluşa çağırır. “O süsleyip bezediğiniz güzel evleriniz, o bol ürün veren ekinleriniz, o bol gelir getiren ticarethaneleriniz eğer sizi Allah yolunda mücadele etmekten alıkoyuyorsa yakın olan bir azabı bekleyin” denmedi mi bize. Sahi o pahalı özel uçaklarınızla nereye uçuyordunuz. Yatlarınızda ne haltlar yiyordunuz. Kapalı kapılar arkasında kimlerle ne konuşuyordunuz!? Ne farkınız kaldı ötekilerden ki! FETÖ’cülerden, 28 Şubat’ın banka hortumcularından hazine ve kamu kaynaklarını yağmalayanlardan.

Bir doktor arkadaşla caddede yürürken daracık dekolte elbiseli bir kadın karşımızdan çıkageldi. Doktorla birbirimize baktık. Yere bakarak yürüyen genç bir bayan, hava kararmış. Kadın tam yanımızdan geçerken kafasını kaldırdı. Bana baktı. “Hocam” dedi, titriyor. Ağlamaklı oldu. “Bizim halimiz ne olacak?” dedi. Utandım. “Bizim kurtuluşumuz için umut var mı” dedi. Ne diyeceğimi bilemedim. O kadınların bugün müşterileri çeşitlenerek arttı ve sayıları da arttı. Nataşaların yerini “yerli”ler aldı. Arz da talep de artıyor.

Basın olarak görevimizi yapabildik mi? Ne gezer. Övgü ve sövgü, meddahlığın itibar vesilesi olduğu, ikazda bulunanların önünden mikrofon alındığı günler oldu. Akıldanelerimiz rasyonel, determinist, pragmatik oldular ve parayı verenin düdüğü çaldığı bir arenaya dönüştü. STK’lar da öyle. Devleti küçültecektik, büyüttük, sivil akıl buharlaştı. Herkes siyasetin arka bahçesine döndü. STK, tarikat hepsi siyaset ve bürokrasiye sıçramak için bir tramplen tahtasına döndü. Bunları dün de yazdım, bugün de yazıyorum. Rd-TV’lerimiz, medyamız ne yaptı, Neyse, olan ortada! Eserleri ile övünebilirler. Olacağı buydu. Üniversitelerimiz bütün bunlar olurken ne yapıyorlardı. Üniversite ve özel hastanelerde faturaları kabartarak, hayali işlemlerle şişirilen faturalarla insanları ve devleti soyanlara karşı kim ne yaptı. Bırakın bir şey yapmayı, onları terfi ettirdik ya hu! Rüşvetçi, şantajcı bürokratlara karşı ne yaptık. Haksızlıklar karşısında susmadık mı? Onlar bizden bizim tarikattan, hemşerimiz diye sesimizi kısıp oturmadık mı? “Zalimler karşısında sustuk, hatta onlarla menfaat birliği yaptık ve sonunda ateş de bize dokundu”. Sahi, mesela eğitim sendikalarımız, Talim Terbiye dışında alternatif, ideal bir müfredat oluşturabildi mi? O kadar resim, müzik, edebiyat, bilgisayar öğretmeni var. Niye bir araya gelip kendimiz, ülkemiz, insanlık için yapabileceğimiz birçok şeyi yapmadık. Meslek odaları, işadamları filan hepsi adamını bulup ihale almak için sıraya girdi.

Bakın bakalım Çin benzer bir havalimanını kaça maletti, biz kaça malediyoruz! Ne kadar “yerli” mal kullanıldı havaalanı inşasında. En çok hangi ülkenin malı tercih edildi. Peki, kim, neden, nasıl, niçin böyle yaptı bunu. İstihbaratımız hiç mi farketmedi. Mali suçlar için3 milyar liralık bir operasyon için yüzlerce kapıya gitti. Sadece tek bir adreste daha fazlasını bulabilirlerdi aslında. Peki, oradaki işçi, işveren sendikaları da mı farkına varmadı bu işin.

Ya hu, şu hastanelerde dönen dolapları bilmiyor muyuz? 5 yaşındaki bir çocuk için hayali teşhislerle yoğun bakım raporu ile bir ailenin kederi üzerinden vurgun yapan birilerinin varlığı ve bu rivayetlerin çokluğu insanı rahatsız ediyor.

Hiçbir şey yapılmadı değil, her şey kötü de değil. Ama unutmayalım ki, “Yapmamız gerekirken yapmadıklarımızdan da hesaba çekileceğiz”. Yaptıklarımız nasıl ve kaça, kimlerle yaptığımız da önemli. Neyse ki, Erdoğan geçen gün yerel yönetimlere aday olacaklar için ehliyet ve liyakatten söz etti, şaibeli isim istemediğini söyledi, torpil olmayacak dedi ama çok geç değil mi? Kim halden şikâyetçi ise, önce kendini değiştirsin. Danışmanlarını değiştirerek işe başlasın. Yöneticileri, karar vericilerini değiştirsin. Yeniler için ehliyet ve liyakat şartı aramadan, mevcutlarda ehliyet ve liyakatin yeniden gözden geçirilmesi gerek.

Bu okullardan, bu şartlarda istisna dışında sağlam insan zor çıkar. Taşı-toprağı tamam, ama müfredatta berbat, muallim kadrosu da, yönetim de, talebelerin beklentileri de, metot da. “Cehaletin bu kadarı ancak eğitimle mümkün”, “Başarı” ve “para kazanmaya” odaklanmış, hedonist, adrenalin bağımlısı bir gençlik geliyor. Rol modelleri, bizim zenginlerimiz ve onların aile ve çocukları, politikacılarımız, bürokratlarımız, parti, yerel yönetimdeki tepe isimler, mütegallibelerin peşine takılan hocalar. Sonuç ortada. Hangi sloganlarla çıktık yola ve vardığımız yer neresi?

Bakın, hiçbir şey yapılmadı değil. Önemli şeyler de yapıldı. Bugün düne göre birçok konuda daha iyi bir noktadayız. Ama gitmemiz gereken yere göre, daha yolun başındayız.

Başımıza gelenler, biraz bizden, biraz da düşmanlarımızın hilelerinden kaynaklanıyor. Ama bu işin bu derece can alıcı hale gelmesinde tek başına ötekileri suçlamanın anlamı yok. Şeytanın varlığı bizim günah işlememizin bahanesi değildir, olamaz da. Onlar var ise, bizim de koruyan bir Allah’ımız var. Ama asıl sorun Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen, günahlarımız, cahilliklerimiz, tefrika, kendilerine karşı sesimizi yükseltmediğimiz “içimizdeki beyinsizler” değil mi? Nasıl oldu da o beyinsizleri servet ve makam sahibi yaptık.

Netice olarak, çuvaldızı başkasına batırırken, iğneyi de kendimize batıralım. “Biz nerede yanlış yaptık” sorusunu soralım kendimize. Bunları şikâyet için söylemiyorum. Halimiz buydu! Ben de suçluyum! Bu birbirimizden ne kadar kopuk, istişare ve şuradan uzak olduğumuzu göstermiyor mu?

Bu da geçer ya hu!. Umutsuzluk yok. İmtihan oluyoruz. Bizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi , “ol” deyince olduran, “öl” deyince öldüren bir Allah var. Ne gam! Görelim Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler. Tebessüm et ve başını göğe yükselt. Gecenin karanlığından aydınlığı çıkaran Allah’a şükret. Sakın ha! Çaresiz değilsiniz, çünkü çare siz’siniz. Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MustafaMustafa6 ay önce
  Hocam sizi tebrik ediyorum. Bunun örnekleri Giresun da çok var ahhhreis beni bir dinlese ama o şansımız yok derdimizi kime anlatalım. Kime gidelim sadece Yüce Allahımıza gecenin sessizliğinde anlatıyorum. Yokki başka çarem. Ayaklar baş oldu, başlar ayak oldu.
 • silopsilop6 ay önce
  tek kelime ile hocam doğruları ve bizim cenahtaki yanlışları hakkı ve hakkaniyeti ile cesurca yazmış sağolsun varolsun evet artık herkes goruyor porsche ye bınen çarşaflı ve turbanlı ları saltanatı ve onlaı eleştirenleri hainlikle suçlayanları hatta din düşmanı olduğunuzu da iddiaedenleri vehemen absurt birşe olan müslüman her şeyin en iyisine layıktır demeleridecabası ama filistin de şehitolanları babaları cezaevinde olan devlet başkanlarının çocuklarını buradan mursiye bin selam olsun yardım kuyrklarında o porsche nin günlük benzini kadar olan yardım için bekleyenleri unutur oldular unutmayın ki cimmy carter iran ı en son ziyaret ettiğinde durum lüks ve israf içinde idi ama islam galip geldi yaşasın islam ve allahın adaleti kahrolsun paranın ve güçlünün adaletiselamvedua ile hocamın dediği gibi çare bizleriz
 • Mukaddes TerkeşliMukaddes Terkeşli6 ay önce
  Neden bu hale geldik diye çok düşünürüm. haklısınız maalesef ehliyet liyakat aranmayınca ehliyetsiz insanlarla doldu çevremiz. Sizde eleştirince, neden fitne çıkarıyorsunuz dediler, nasihat vermek isteyeni doğru sözlü olanı dışladılar, sonuç ortada, yaşadığımız gibi inanmaya başladık...
 • AhmetAhmet6 ay önce
  Hocam yazılarınızı severek okuyorum başına taşmıdüştü Daha evelbu uyarılarınızıniye yapmadınallah yardımcın olsun
 • erhanerhan6 ay önce
  eğer gerçekten de çoktakdir edildiğini sanıyorsan,birde AKP yi suçlayıcı yazılar dışında diğerleri ile ilgili yaz bakalım bu kadar "bravo" alacak mısın
 • veli dedeoğluveli dedeoğlu6 ay önce
  hocamen güvendiğimiz tv kanallarındadizilerde hep son model araçlar havuzlu villalar kral sofraları beş yıldızlı otellerde tatil gençlik katlediliyor çalışmadan kısayoldan kazanmakherşeyi mübah görmek fikri gençlere hakim oldu.
 • ünsalünsal6 ay önce
  aburrahman abibu güne kadargelmiş geçmiş tüm kavimleri inceledigimizde bu denli zengin birtoplum yeryüzüne gelmemiştir.Bu zenginlik de beraberinde azgınlığı getirmiştir.mal mülk para makam ve mevki hırsı insanları takvalı olmaktan alıkoyabiliyor.İnsanoğlurefah ve konforda yarışıyor.Galiba insanlık şu anda cennetini yaşıyor.
 • yasaryasar6 ay önce
  artık bundan sonra liyakat yok. mühendise ihtiyaç mı var hemen İl-İlçe teşkilatı ilkokul mezunu akrabasını ayarlayıp ihtiyacı karşılıyor ihtiyaç olmasa da onu sa ayarlıyor.artık sınav yokbinlerce üniversite mezunu gençlerimiz de işsiz bu yüzden
 • Cem KarahanCem Karahan6 ay önce
  SayınDilipak Allah sizden razı olsun.Lakin bu cenahta sizin gibi yazan da yok sanırım.Herkes şakşakçı olmuş.Ülkenin bu duruma gelmesinde Ak partinin rolü büyüktür.Yapılan iyi şeylerde var elbette ancak yanlışlar o kadar çok ki.Bakın Altay tankının yıllar önce motorunu Hema yapmak istedi ancak hükümet buna yanaşmadı işi Abayrağa verdi.O da 3 yıl uğraştı sonra ben yapamıyorum dedi işin içinden çıktı.Sonra BMC ye verdiler.O yapabilecek mi.Hiç sanmıyorum.Biz bu kafayla yandaşları kardaşları kollamaya devam edersek bunların faturasını bu millet daha çok ödemeye devam eder.Kim bu yanlışların hesabını soruyor yada sorabiliyor?Ben bir tane örnek verdim.Dediğiniz gibi havaalanı da aynı durumda 3. köprü de aynı durumda.Paralar rantiyeye şantiyeye yatırıldı.Ülke bugün bu hale geldi.Yazık, yazıklar olsun.Eskiden namaz kılanlara inanırdım.Ancak şimdi dinden imandan bahseden biri oldu mu altından ne çıkacak diye merak ediyorum.Eskiler derdi birgün gelecek camiler dolup taşacak ama içinde doğru düzgün müslüman olmıyacak derdlerdi.Bugün o günlere geldik.
 • derya ozanderya ozan6 ay önce
  sayın yazar biz nerede yanlış yaptık diyorsunuzda yanlış söylüyorsunuz ben nerede yanlış yaptım diyeceksin hala lafı eveleyip geveliyorsunuz açık olun söyleyin bu durumlara düşmemizin sebebi CEHAPE dir diyin olsun bitsin
 • Anadolu ErenleriAnadolu Erenleri6 ay önce
  Yahu Akit tv'de konuştunuz, dedik ki içerden biri yanlışları konuşuyor, ertesi gün gazetede yazdığınız yazıda tornistan ettiniz. Ben öyle demek istemedim kardeşlerimle aramı bozmayın, hem ben Reis'in başkanlığında çöp bile topladım dediniz.Şimdi de yazıp yazıp ama iyi şeyler de oluyor tornistanı yapıyorsunuz.İyi şeyler görülüyor, siz sesinizi yüksek tutun, ne kaybedersiniz
 • Anadolu ErenleriAnadolu Erenleri6 ay önce
  Yahu Akit tv'de konuştunuz, dedik ki içerden biri yanlışları konuşuyor, ertesi gün gazetede yazdığınız yazıda tornistan ettiniz. Ben öyle demek istemedim kardeşlerimle aramı bozmayın, hem ben Reis'in başkanlığında çöp bile topladım dediniz.Şimdi de yazıp yazıp ama iyi şeyler de oluyor tornistanı yapıyorsunuz.İyi şeyler görülüyor, siz sesinizi yüksek tutun, ne kaybedersiniz
 • ZehraZehra6 ay önce
  Gemi batıyor diye mi kaçmaya çalışıyorsunuz? Bu zamana kadar nerdeydiniz? Çıkarınız bitti diye mi muhalif oluyorsunuz? Sizin gibi dindar görünüp adaletten ve hakkaniyetten yoksun kuklalar yüzünden bu başımıza gelenler. Zalimleri başımıza musallat edenler en başta sizin gibiler. Hala da açık açık hakkı haykıramıyor, imalı sözlerle yine yerinizi sağlama almaya çalışıyorsunuz. Fazla muhalif olursam FETÖcü damgası yiyip tutuklanırım diye mi korkunuz?
 • a.a.6 ay önce
  bu yazdıklarınızın akp nin kuruluş aşamasıyla ilgili yazılanlar ve söylenenlerle ilgili olduğunu ve onların işletilmesi sonucu geliştiğini düşünenlerdenim.hataları olmakla birlikte bir doğru hareketin içinde neredeyse çocukluluklarından beri bulunup bu doğruları test ettikten sonra bu yazdığınız gibi yanlışlıklara düşmek bendenize pek akıllı ve mantıklı gelmiyor.insan plan yapar kader güler diye bir söz duymuştum.yaşayacağız ve göreceğiz.
 • ALİ BİLGİÇALİ BİLGİÇ6 ay önce
  Gerçekten bu şekilde devam etmenizi rica ediyorum. Saygılarımla,
 • MaraşlıMaraşlı6 ay önce
  Akşam dini kanallarda çıkan hocaların sohbetlerinin nerdeyse tamamı nefis terbiyesi helal haram , cennet cehennem dikkat çektiikleri nefsinize hakim olun harama uçkur çözmen , peki arkadaş bu nefis sadece cinsellikten başka bir işe yaramazmı , ne zaman kurtulacağız bu kısır döngüden artık bırakalım bu alet edevatıda artık bir şeyler üretelim bir şeyler icat edelim. İnsanları bacak arasından başka bir şey düşündürmüyorsunuz. Ellerinde tesbih herkes ölümü bekler oldu camilerde , neden bir Erzurumlu İbrahşim Hakkı hz leri gibi bilimle teknoloji ile astroloji ile uğraşmaz bugünün hoca ve alimleri , insanları cehennemle korkutmakla 2018 kadar geldik peki ya korkutabildikmi. Fuhuş dahada arttı. Yasakladıkça insanlar dahada rağbet ettiler.Artık boş ve malayani işlerle uğraşmayı bırakıp önce ahlak sonrada ilim ve icatla uğraşalım. Bilmem kaçtane tesbih çekerek cennete ulaşamazsın müslüman , Sonumuz lut kavmi gibi ahlaksızlığa ses çıkarmadıkları için helak olan insanlar gibi olacak. Artık insanları hiç bir şey korkutmuyor. İlla ilahi bela musibet gelincemi akıllanacağız. Tamam sistem bozuk halada düzeltme adına hükümetten oyalama kanunlara yama yapılıp duruyor. Hala istenen değişim olmadı. Allah cc sonumuzu hayreylesin. Gerçi hoş kanunları yasalarıda değiştiren insanları eğitmedikten sonra düzeltemezssin
 • Mehmetcik Mehmetcik6 ay önce
  Sayin Dilipak. Ilkeli ve mantikli herkesi "guzel islam" altinda birlesmeye davet eden yazilariniz icin tesekkurler. Herkesi, hele hele "Onlar ve Bizler" gibi bolucu, ayirimci yorum yapanlari mutlu etmek zaten mumkun degil. Bildiginiz yoldan devam edebilmeniz umidi ve dilegiyle.
 • BURSABURSA6 ay önce
  ASIL SUÇLU DEVLET KPSS Yİ KALDIR KAMUYA CESUR İNSANLARI AL ASIL METAL YORGUNLUĞU KAMUDA TÜRKİYEDE İŞ YAPMAK ZOR HEMŞERİM TAYYİP HALEN TEK BAŞINA SAVAŞIYOR
 • Derya BAYTAROLUDerya BAYTAROLU6 ay önce
  ABDURRAHMAN BEY ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL AÇIKLAMIŞSINIZ FAKAT DAHA DEĞİNMEDİĞİNİZ ÜLKEDE KORKUNÇ OLAYLAR OLUYOR DEVLET ÇETELERİN ELİNE GEÇMİŞ ADALET ÇETELERİ VAR CUMHURBAŞKANI BAKANLARIN UMURUNDA DEĞİL BU BÖYLE GİTMEZ BEN HER YOLU DENEDİM ARTIK SAHİBİMİ VEKİL TAYİN ETTİM İNŞAALLAH BU ZALİMLERDEN TEZ VAKİTTE HAKKIMI RABBİM ALSIN .ALLAHA EMANET OLUN ALLAH SİZİN GİBİ İNSANLARI ÇOGALTSIN İNŞAALLAH.ÇÜNKÜ MEMLEKETTE SELAM VERİLECEK ÇOK AZ İNSAN KALDI.
 • Halil SeverHalil Sever6 ay önce
  Bazı okuyucular yorumlarında çok uç noktalara savruluyorlar...
 • SelamSelam6 ay önce
  Tebrikler. Allahin rahmeti yakindir inşallah.
 • Mehmet YALÇINMehmet YALÇIN6 ay önce
  Agzınıza sağlık hocam ancak bu kadar anlatılabilirdi.
 • İlhanİlhan6 ay önce
  Hocam para herşeyin önüne geçmeye başladı. İnsanlar kendi ve ailelerinin ihtiyacı için helal haram demeden makam mevkii gözetmeden kazanma yoluna gidiyor. Buda adaletli davranmayı ,doğruluğu hakkı savunmayı engelliyor maalesef.
 • mevlütmevlüt6 ay önce
  rahmetli Oktay Sinanoğlu eğitimin 1945 ten itibaren amarikan müşavirlerine gizli anlaşmalarla teslim edildiiiğini söylemişti...ve bugün geldiğimiz nokta belli...çok yazık...köşe başlarındakiiçimizdeki beyinsizlerden dönüştürülen masonların da başarılarını görmek gerek....müslüman alemi kurt girmiş koyun sürüsü gibi....param parça...."...birbirinizle çekişmeyin sonra gücünüz gider de zayıf düşersiniz"....nerede uyarılmış isek tam tersi uygulanmakta ve yaşanmakta...bu noktanın aşılması gerekir....ganimet birşey ifade etmez...
 • VATANDAŞVATANDAŞ6 ay önce
  Bir Akil adam.Dinlemeyen pişman olur..Kalemine ,yüreğine sağlık Diipak. Soyadın gibi pürü paksın.
 • YaşarYaşar6 ay önce
  Ülkeyi yolsuzluk yapan kara para aklayan sahte belge himmet haraç alan Karaman ve Konyada fetönün filmleimi çeken risaleyi nur halifeleri yönetir.Evangelistlerin mehdisi kadına şiddet cebir silah dayayanlar hırsızlar pkk üst düzey yetkilisi cia teknik direktörü 17 aralık Hükümet imamı Konyadan yönetir.Hükümet imamın Edirneden Hakkariye tüm bakan ve bakancıklar emrinde ve öcalanın sağ kolu gizli dünya devleti mafya yine işkence odalrına alıp derdes eden cebir şiddet uygulayan TBMM Konya sgk dan yönetildiğini tüm siyasiler emrinde olan Ordoxe karamanlı mesih TBMM ve cumhurbaşkanlığı emrinde bu ülkede suç meğerse kara para trafiğinin savcılık iş ve işlemlerini yapmak ,RAB gördükleri şahısa siyasler tüm kamu kurumları ordu TBMM cumhurbaşkanlığı ve tüm ihbar hatları elindedir.yabancı istihbarat örgütleri ile ülkeyi kontrol eder:TC devletini ortadan kaldıranlar film çeker Kurtlar Vadisi karanlık Kurulu, kendi siayaileride temsilcileride gülücükler atar.Böy le bir ihaner deccallık görülmedi.OdaCİA kılığına casuslar tek elden ülkeyi yönetir.Vucuduna elektrik verir cia mossad işkencesi ailen çevren hırsızların PKK nın ilaçlarını gönderenlerin emrindedir.Illuminati Great seal primier Karamanlıymış.Yani FETÖN bir numarası.ne sınav var nede gerçek.Tek gerçek TC devletinin yıkılmasıdır.Davutoğlu hükümeti kimin emrinde diyecek kadar ileri giderler bu ülkede vali M.Erol kim atar derler.
 • melih53melih536 ay önce
  Sevgili Hocam ALLAH Razı olsun sizlerden.
 • zeki atalayzeki atalay6 ay önce
  Kıymetli ağabey geçmişte ,siz veya başkaları fark etmez,kim neyi demişti veya şimdi kim ne diyor, söylenen ve yaşanılanı kendi zamanı ve koşulları içerisinde değerlendirmek gerekir.Yaşadığımız ve bize yaşatılanlara baktığımızda olumlu veya olumsuz fark etmez ,siz şu anda bunlarla ilgili bana göre; emri bil maruf ve nehyi neli münker (iyiliği emredip kötülükten alıkoyma ) görevini yapıyorsunuz çok istifade ediyoruz .Kimse hatasız ve günahsız değildir Allah razı olsun
 • ORHAN İNANORHAN İNAN6 ay önce
  YAZINIZA SEVİNEN ÇOK OLMUŞ AMA BUNLARIN ÇOĞUNLUĞU ZIT GÖRÜŞ SAHİPLERİNDEN VE AK PARTİ KARŞITLARINDAN OLUŞMUŞ. TABİ ÜZÜLENLER DE OLMUŞ. BUNLARIN BÜYÜK KISMI DA GÖNÜL EHLİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZDEN OLUŞMUŞ. SİZİN GİBİ DEĞERLİ İNSANLARIN BUNLARA DİKKAT ETMESİ VE KİMLERE UMUT DAĞITACAĞINI DA İYİ BİLMESİ GEREKMEKTEDİR. BİR DE HANGİ TARİKATIN MÜZÜK EŞLİĞİNDE ZİKİR YAPTIĞINI VE DİĞER HANGİ YANLIŞLARIN İÇERİSİNDE OLDUKLARI,NİÇİNLERİ İLE BİRLİKTE,YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. İMANİ MANADA OLAN SÖZLERİNİZİN HİÇBİRİNE İTİRAZ MÜMKÜN DEĞİL AMA ELEŞTİRİLERDE NET TESPİTLER YAPMAMANIZIN EKSİKLİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. GENELLEME ,YAPILABİLECEK EN BÜYÜK HATA VE BU DA HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YAZILARIZDA ÇOKCA VAR.ALLAH(CC)A EMANET OLUN
 • m salih boranm salih boran6 ay önce
  Abdurrahman beye çok teşekkürler çok can alıcı bir konuya temas etti inaşallah gerekli dersi alırız teşekkürler
 • İmdatİmdat6 ay önce
  Fetöde ılluminati Great Seal primier karaman Türkiye Cumhuriyetini ortan kaldıran meclise kendi bakancıklarınıii kendi siyasetçileirni getiren işkence zorla din değiştime haraç ,sapıkloık cebir şiddet elektrikli işkence cia mossad işkencesi iftira esirsin ellerinde düşünün başvuracak yer yok .Türkiyeyi yıkmışlar.TBMM ellerinde davutoğlu hükümeti cianın elinde eski cumhurbaşkanı A.gül ve etrafı emrinde.
 • zekiyezekiye6 ay önce
  Allah razı olsun çancak bu kadar açıklayıcı ,açık acı gerçekler anlatılırve tazılırdı,Rabbim ömrünüze ömürkatsın
 • Haluk DarıHaluk Darı6 ay önce
  Sayın Dilipak, bütün bunların hepsi hükümetin yanlış yapanları koruması, himaye etmesi ve hatta kelle vermeyiz anlayışından oldu.Çünkü ucu hep birilerine dokundu.Çok merak ediyorum ben konuşursam türkiye sarsılır, yer yerinden oynar diyenler bir gün bile neden konuşmadı.Acaba bunlar hep palavra mıydı yoksa bir şekilde her konuşan mı susturuldu?Şikayetine hiçbir netice alamayan mı yoksa hasır altına atanlar mı suçlu. Yıldık artık biz insanca yaşamak istiyoruz .İnsanları şikayet düzeltmiyor eğitim düzeltiyor.Her toplum layıkıyla yönetilir deyip zaten şikayetten kabullenişe boyun eğmiş olmuyor muyuz .Ne yazık ki sizinde öğrettiğiniz bu.
 • rıza basiretrıza basiret6 ay önce
  binlerce yıldır vaad edilen bir döneme çok ama çok yaklaştık.yani deccal ile mehdi kapışmasına çok az kaldı.MEHDİ,FETÖ YE SALDIRIR,PKK YA SALDIRIR,AHLAKSIZ MEDYAYA SALDIRIR,HIRSIZ MEMURLARA SALDIRIR....AMENNA ! BURAYA KADAR OLANINI HERKES SÖYLEYEBİLİYOR.ÖNEMLİ "MEHDİ ÜSKÜDAR CAMİİ Nİ YIKANLARA NELER YAPAR" SORUSUNUN CEVABINI VEREBİLMEK.AKİT,ŞU AN KARAR AŞAMASINDA ! yaislamın diliyle konuşup,akp nin bir takım finansal baskılarına maruz kalacak,yada akp nin islam şiarlarına yaptığı saldırıyı görmezden gelip,mehdi nin hışmına uğrayacak.YIKILAN/ARSALARI SATILAN CAMİLERİ KONUŞTUĞUNDA CEZALANDIRILABİLİR.ANCAK EN GEÇ BİR YIL İÇİNDE MEHDİ TARAFINDAN KURTATILIP ÖDÜLLENDİRİLİR..yani kader,akit e adeta "kırk katır mı kırk satır mı" diyor adeta.
 • Hasan KARAHasan KARA6 ay önce
  Balık baştan kokar. Bir kurumda bir yolsuzluk varsa, öncelikle o kurumun başındaki ya yolsuzluğun ortağıdır ya da görevini yapmıyordur. Bazı yatırımcı kurumlarda yöneticilerin çoğunu müteahhitler istiyor Bakanlar da atamasını yapıyor.. Şimdi kimi kime şikayet edeceksin. Kurda kuzuyu teslim edersen yolsuzluğu nasıl önleyecek, haksız kazancın, devletin soyulmasının nasıl önüne geçeceksin.
 • soran adamsoran adam6 ay önce
  hala "bizim oğlan iyi ama arkadaşları kötü" kafasında olduğunuzu görüyorum. herkes etrafında kendi gibi olanları toplar.
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem6 ay önce
  "kişi istediği gibi yönetilir" veya "balık baştan kokar" veya"leşin kokusu her tarafa yayılır" bunlar hep bilinen sözler.Siz de devamlı yazıyorsunuz ama faydası oluyor mu bilemiyorum.Çünkü sistemimizin bozulduğunu düşünüyor , kişiye bağlılık olduğunu görüyorum.Siyaset , sivil toplum kuruluşları ve dini topluluklar.Bu da gözlerimizin kapanmasına sebep olduğuna bağlıyorum.Saygılarımla.
 • ismail metinismail metin6 ay önce
  Dediklerinin hepsine canı gönülden katılıyorum. Keşke Cumhurbaşkanımızın zamanı olup hiç kimsenin olmadığı bir yede sakin kafayla yazınızı birkaç kere okusa çok daha iyi şeyler olacağına inanıyor ve onun sağduyusuna güvendiğimi belirterek saygılarımı sunuyorum.Allah milletimizin yardımcısı olsun.
 • müslümmüslüm6 ay önce
  Sayın Dilipak 16 yıldır iktidarda olup etrafındaki doğruyu söyleyenleri kovup yerine şakşakçıları yerleştiren bir partiden daha ne bekleyeblirsin. Tepedi bir kişi sağlamolas da bir gülle bahar gelmez. Etrafındakilere dikkat etmesilazım. Bu ülkenin vasrını yokunu götürenleri safdoşı etmesi lazım yoksa bundan sonra bu haliylehiç bir şey düzeltilemez... Vesselam...
 • NevzatNevzat6 ay önce
  Hocam,Mazlumların,garibanların ve ezilmişlerin umudu olmuşlardı oysa,her defasında umutla bağlandılar,güvendiler düzelecek diye ama nafile.Çünkü;kibir, hırs ve para esir almıştı onları. Daha fazla para,daha fazla mevki istediler ve hiç ölmeyecekmiş gibi kibirle büyüttüler.Yazık çok yazık.Bunlar da tarihin çöplüğünde yer alacaklar ve hoş bir seda da bırakmayacaklar anlaşılan.
 • Aytekin AkbulutAytekin Akbulut6 ay önce
  Sonzamanlarda düşünüyordum, böyle gidilirsesonumuz iyi olmayacak diye. Adalette sorunvar, eğitimde sorunvar ve bunlarabağlıolarak kültür oluşamıyor. Bizimduygularımızabiraz da olsa tercümanoldunuz. Allahsizdenrazı olsun. Sizinbirköşeniz var. sesiniziduyuruyorsunuz. Bizimsesimiz çıkmıyor diye her şey yolunda gidiyor sananlar var. Çok uyarıda bulunmayı denedik. Herseferinde mesaj alındı dendi ama değişen bir şey olmadı. Artıkson sözüm bir musibet bin nasihat tan iyidir
 • mehmet soylumehmet soylu6 ay önce
  önemli ve yerinde tespit amma isim adres yok. yine aşırı genelleme ve topa sahip çıkan yok, top taçta
 • rabinrabin6 ay önce
  sayın dilipak ihalesiz 300 tırlık et işinede bir el atsan.
 • İbrahimİbrahim6 ay önce
  EHL-İ SÜNNET CEMAAT VE TARİKATLARI FETÖ İLE AYNI KEFEYE KOYANLAR 15 TEMMUZDA BİRÇOK CEMAAT VE TARİKAT EHLİ ARKADAŞLAR ŞEHİT OLDU.BUNA NE DİYECEKSİNİZ?UCUZ KLAVYE KAHRAMANI SİZİ
 • İbrahimİbrahim6 ay önce
  EHL-İ SÜNNET CEMAAT VE TARİKATLARI FETÖ İLE AYNI KEFEYE KOYANLAR 15 TEMMUZDA BİRÇOK CEMAAT VE TARİKAT EHLİ ARKADAŞLAR ŞEHİT OLDU.BUNA NE DİYECEKSİNİZ?UCUZ KLAVYE KAHRAMANI SİZİ
 • hilmikurthilmikurt6 ay önce
  Ak parti eğitimde başarısız oldu.Hala müfredat berbat ! Okullarda yalan tarih anlatılmaya devam ediyor.Öğrencilere ahlak saygı gibi temel değerler yerine saçma sapan gereksiz bilgiler veriliyor.Onuda almıyorlar zaten. Mesleğe yönlendirme YOK ! Saçma sapan dersler ve sıkıcıiçerikler ! Serbest kıyafet çok kötü oldu.Kızlar makyajlı podyum mankeni gibi okula gidiyor.Erkekler dövmeli küpeli uzun saçlı disiplin yok.öğretmene saygı yok.Sigarayı okulun kapısında söndürüp giren bir nesil yetişti. Bu nesil ile bu ülke hiç bir yere gelemez. Her yer imam hatip ama başı kapalı kızlarımız parklarda sevgilileriyle oynaşıyor ! Namaz kılınıyor mu o imam hatiplerde ? Farz değil mi ? Devlet harcamaları kısılmıyor..devlet kurumlarında israf masraf almış yürüyor !Millet de bunu görüyor. Her yere beton doldurduk ! Vergi sistemi tamamen yanlış ! Alım gücü düştü , 20 yaşında arabaya 40 bin TL verip binebiliyoruz.Bu millet yeni model araba alamayacak mı? Bahçeli evi olmayacak mı ?Hayat standardı hep düşük mü olacak ?Hala inanlar 1600tl ye çalışıyor. 17 senedir beklediğimiz kanunlar çıkmıyor.Anayasayı kim ne zaman değiştirecek ? Erdoğan yaşladı..birşeyler kökünden değişmezse tekar demirelli mesut yılmazlı yerinde sayma günlerine geri döneriz.Unutun islam sancaıgın..ümmet liderliğini falan..
 • Hikmet TuranoğluHikmet Turanoğlu6 ay önce
  Üstat çok doğru tespitler yapıyor buna itirazım olamaz, fakat bizler ne oluyor dediğimizde,şu kötü işler ileride başımıza iş açacak derken onlar çıkar ve rant odağına yapılan eleştiriyi hemen parti ve lider basitliğine indirip troll saldırganlığı ile yoksa sende şucu, bucusun aynı dili kullanıyorsun dediler ve prim de yaptılar, korktuk, irkildik ve köşemize çekildik, bir işveren, ticaret yapan yada bir etkili konumdaki yetkili yanlış yolda dedik karşılığın da küfür ve hakaretlerle cevap verildi. Olacağı buydu ve kaçınılmazdı.
 • samisami6 ay önce
  Onaltı sene evvel sizlerin desteği ve pohpohlaması ile bu millet ne ektiyse şimdi onu biçiyor sayın dilipak,siz bunu çok iyi biliyor ve bire bir canlı şahidisiniz. Akp nin kimler tarafından ne amaç ile kurulup senelerdir desteklendiğini de çok iyi biliyorsunuz.Neden bunları da açık açık yazmıyorsunuz,yoksa bu işlerde sizinde vebaliniz yok değil hani.Madem pişman oldunuz madem bu gidişattan rahatsızsınız o zaman nasuh tövbesi ile tövbe edin millete gerçekleri anlatın da bir işe yarasın bari,yoksa gidişat hiç iyi değil hani.
 • ilbeyhanilbeyhan6 ay önce
  Evethocam bugün geldiğimiznoktada,maalesefhaklı çıktınız...YüzyıllardırFetö ,Adnan OktarYİMPAŞLAR,KOMBASSANHAŞİMLER , Bosna paralarını OFF Shore bankalara yatırıpbatıran Mercümekler, İHLASÇI Ören finansçılar, jet fadıllar casusluk ,hainlik yapıp biyandandaSAFLARINcebindekileri çalan pislikler, LASENniye hırsızlık,dolandırıcılıkyapıyorsun diyenlere" DİN ELDENGİDİYOR " diye cazgırlık yaparlardı...Ortalığıayağa kaldırırüste çıkarlardı...Ugur MUMCU RahmetlininTARİKAT , MAFYA , SİYASET kitabı 40 yıl önce yazılmıştı.. İmam Hatiplerdenamaz kılanların oranı % 13 e düşmüş ...Gençlik madde bağımlısı , ateist , sapık felsefelere düştü...Tamda DİNCİLERİNİKTİDARINDA , alnı secdeli , ağızları dualıdiyegeçinenlerin iktidarında gerçekten DİN ELDEN GİDİYOR...Gerçi Allahın dininebişey olmazda , GELECEKNESİLLER elden gidiyor hocam.. Müsebbibide bizleriz , bizim nesil...ÇALIYORLAR ama ÇALIŞIYORLAR dersen niye böyle oldu deme hakkın olmaz...Bu dinciler bizim MÜSLÜMANLARAbenzemiyor hocam...DİN ELDEN GİDİYORderken ,elimizden gitti hocam ...Maddimanevineyimiz varsa alıp gitti.. .O gitmedi ,biz çok ucuza sattık ONU...Bu gençlerin hali nolacak değil ,BÜYÜKLERİNhaline baksınlar... Bana İNSAN gibi gelmiyorlar ,müslümanı bırak...
 • METİMETİ6 ay önce
  sayın hocam, seni her zaman takdir ediyorum... ancakböyle yuvarlak yazılarınızgördüğünüz gibihiçyankıyaratmıyor. nedeni bence çok basit ne diyor Hadisi Şerif ;bİR YERDE KÖTÜLÜK GÖRÜYORSANIZ ÖNCE ELİNİZLE, SONRA DİLİNİZLEŞAYET BİR ŞEY YAPAMIYORSANIZ KALBİNİZLE BUĞZ EDİN ; DİYORefendimiz. siz hiç elinizi kullanmıyorsunuz (yazılarınızı gerçi elinizle yazıyorsunuz ) ama o kötülüğü yazarken çok genel yazıyorsunuz , adresi, kiş yi veyakişileri belirt miyorsunuz. korkmayınatarla atsınlar, bir kapıkapanırsa .Rabbim başka kapılar açarbunubenimdememebile gerek yok . beni bağışlayın.. nedemek isteddiğimi bir misal ileanlatayım ; YÜZBİNLERCE İNSANAZÜLMEDEN İHLAS FİNANS IN 18 YILDIR BU MAZLUM İNSANLARIN PARALARINI NEDEN ÖDEMEDİĞİ VEYA ÖDEMEYİ KİMLERİN NİÇİN ENGELLEDİĞİNİ V.B KONULARIİSİM VEREREK TEK TEKYAZABİLİYORVE ONLARI TOPLUMA BİLDİR MEN GEREKİR KİŞİKAYET ETTİĞİN HUSUS LARIN SEBEBİ VE ZANLILARINI İSİM VEREREK YAZMA NIZ GEREKİR KİBİZ DE TAKİPÇİNİZ OLARAKSİZEDUA EDELİMZULME UĞRAYAN İNSANLAR ADINA.,BÖY LE OLURSA TÜM BATAKLIKLARI KURUTABİLİRİZ, SİZİNKİSİ RÜZGARLI HAVADABATAKLIĞI İLAÇ LAMADIR, İLAÇIRÜZGARAATMIŞ OLURSUNUZ. CUMANIZ MÜBAREK OLSUN SELAM VEDUAİLE SAYGILAR SUNARIM...
 • sinansinan6 ay önce
  bu yazıyı okuduktan sonra şu kanaate varıyorum; biz devlet yapısı millet ve şahsımız olarak her hak terazisine vurarak iş yapmalıyız iş tutmalıyız..
 • kamilkamil6 ay önce
  tek cozum seriatin Hakim olmasi ,tek yol islam ,gerisi husran.
 • ŞaşkınŞaşkın6 ay önce
  İnsanları hakka davet etmek yerine "düşman" bir kitle türetmeye öylesine yoğunlaştık ki doğruyu göremez olduk. Yeri geldi FETÖ ile ortak olduk, yeri geldi PKK ile... Yeri geldi solcu-sağcı dedik düşman ilan ettik, yeri geldi Atatürkçü dedik düşman ilan ettik, yeri geldi milliyetçi dedik düşman ilan ettik. Gene yeri geldi Atatürkçü olduk, yeri geldi "en milliyetçi" biz olduk!.. Kaç kez "milat" ilan ettik sayısını unuttum. "Muhafazakar(!)" kesimde oluşan kokuşmuşluğu görmezden gelen siyasiler iktidar uğruna her türlü kirli pazarlığı çekinmeden yapar duruma geldiler. Cehalete kendini teslim edenlerin kafasına tokmakla vurmak gerekiyor galiba! Sayın Dilipak vurun kafalarına, belki akılları başlarına gelir! (Sayın Editör, cep telefonundan mesaj göndermede bir sorun mu var?)
 • ALİALİ6 ay önce
  Hakkı savunduğunuza şahitlik ederiz. Ne mutlu böyle insanımız var. ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE
 • engineerengineer6 ay önce
  euzübillahi mineşşeytenirracim bismillahirrahmanirrahim, ela inne hizballahi hümülgalibun, sadakallahül aziym.
 • ali dalali dal6 ay önce
  allah razı olsun .başka ne denirki.yalnız geçengün mütedeyin bir meslektaşınız bir sohbette biraz mahcupça sizden söz ettim haberi bile yok sizden ite halimiz.kendimizi övmek anlamında değil.sizde yanlış yere savrulsanız söylemesek namerdiz.
 • Yılmaz BARANYılmaz BARAN6 ay önce
  Hocam ağzına, diline,kalemine sağlık hislerimize ziyadesiyle tercüman oldun.Allah razı olsun.
 • Uğur KartalUğur Kartal6 ay önce
  Sufi likdünyadan elini eteğini cekip ibadete kendi bağlamak ve başka iş ile meşgul olamak düşünce yapısı ile müslüman toplumların bugün ki, uyuşuk,bilim üretemeyen ve yaşadığı dünyanın gerçeklerini anlayamayıp,geri kalmış ülkeler olmasındaki en önemli etkendir.Din ile hiçbir bağı ve alakası olmayıp Hırıstıyanlıktan devrişilmiş tarikat kültürünün bir ürünüdür.
 • sabitsabit6 ay önce
  enerji itahl gıda da kendine yeten ülke iken ithal eder olduk...ne olacak şimdi?...önce ordu sonra hukuk ve adalet bunların yanınbda eğitimin durumu da ortada...ne oldu ülkeye?
 • münipmünip6 ay önce
  Gerçekleri yazmış. Tebrikler hocam
 • birisibirisi6 ay önce
  nasıl sahte cinci hocalar var diye gerçek hocaları alimleri geçersiz saymıyorsak birtakımsahtekarlarlatarikatlarışeyhleri alimleri aynıkefeye koyamayız diye inanıyorum. yaşayanları saymıyorum mesela gönenli mehmet efendi mehmet zahid kotku gibi isimleri erdoğan da andı. tasavvuf yolunda şeyhler oluyor. tıp bilgileri isteyen herkesin önünde günümüzde ama doktora gidiyoruz. her işin bir uzmanı varsa tasavvuf yolunda ilerlerlerken de bir rehber olması yadırganmamalı diye düşünüyorum.
 • zührezühre6 ay önce
  resmi kurumların resmi plakalı araçları personelin özeline tahsis edilmiş durumda.lütfen her fırsatta dile getirin. saygılar.
 • Musettin AkmeşeMusettin Akmeşe6 ay önce
  hocam geçte olsa eilnize emeğinize sağlık belki birileri yanlıştan döner
 • kahtalı mustafakahtalı mustafa6 ay önce
  Hocam, Elinize, Dilinize sağlık. Hocam çok derinden konuşmayacağım. Biz Ahlakı ve edebi kaybettikçe her şeyi kaybediyoruz. Önce sevgiyi kaybettik, sonra para ve lükse taptık. sonra ne yaptık Adalet, Eğitim, Ahlak, Ehliyet, liyakat, sadakat, nedir diye bir birimizin yüzüne baktık. Çünkü önce sevgiyi kaybettik.
 • sıradan süleymansıradan süleyman6 ay önce
  o biraz hükümeti öven sözlerinizi görür görmez sizi yancı ilan eden medya neden bu yazılarınızı da tebrik etme delikanlılığı göstermiyor acaba..helal size abdurrahman bey gönülden tebrik ediyorum yazınızı okudukça oh be dedim söylemek istediklerimin bir çoğunu söylemişsiniz..malesef yazdıklarınızın yalan yanlış tarafı yok memleket güllük gülistanlık gibi gösterilsede nereden tutsan elinde kalıyor uzun vadede epey sıkıntı çekeceğe benzeriz..
 • mecnun yıldızmecnun yıldız6 ay önce
  İlgiliye bir teklif.....Yapılan hataların belgeleri ile sunulduğu bir " yer" kurulsun. Ancak başınada adam gibi adamlar konsun.Ondan sonra da gereği ne ise yapılsın ve ifşa edilsin.işte ozaman içimizdeki zalimleri deşifre edebiliriz. Selam ve dua ile...
 • metin kayametin kaya6 ay önce
  yazarıntaraftarı değilim ama yazmış olduğu birtek cümleye bile katılmamak imkansız ümit var diyemeyeceğim halkımızın,çiftçimizin .işçimizin ne duruma düştüğü yalaka taraftar gözükenlerinde nereye çıktığını görüncenasıl diyebilirimki
 • yusuf yusuf 6 ay önce
  hocam peki o kadına yardımcı oldunuz mu?
 • AHMET AHMET 6 ay önce
  evet suçlu biziz istanbulu önce manen fetheden akşemsettinin seccadesi ağlamaktan ıslandı biz duayı bıraktık ciddiyeti bıraktık namazı ciddi kılmıyoruz resmi kalıyoruz.
 • sorgulayan müminsorgulayan mümin6 ay önce
  yazınızı baştan sona ayakta alkışlıyorum, ellerinize yüreğinize sağlık
 • Süleyman KAYASüleyman KAYA6 ay önce
  hocam süpersin ya ilgiyle yazılarını takip ediyorum.
 • RefahlıRefahlı6 ay önce
  Daha ağırlarını yazmamak için direndiğiniz belli. Araya kattığınız ümitvar ifadeler moral bozmamak için belli. Halimiz ve de ahvalimiz budur. Devletin her kademesine yuvalanan menfaat sahipleri öyle kök salmışlar ki durum fetö benzerine dönüştü. Al birini vur ötekine. Ne diyelim çıkmadık candan ................... Neyse.
 • ibrahimibrahim6 ay önce
  Birim fiyatlar güncel değil, çok faiş, %60 ihale kırımı mı olur, hem fiyattan, hem miktardan hem kaliteden çalınabiliyor. Mesela: Demir Fabrikası hurdayı 1,6 ya alırken müteaahhidlerihalede 2,5 a alabiliyor. Bu ne demek tonajla oynanacak, bakır demir diye çıkacak kapıdan. Daha neler neler. Malzemeden çalacaksan miktardan çalacaksan %80 kır, bir de ilave iş çıkardın mı,?
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa6 ay önce
  Hakkı savunduğunuza şahitlik ederiz. Ne mutlu böyle insanımız var. ALLAH RAZI OLSUN
 • İlbeyhanİlbeyhan6 ay önce
  Nesimidenyüzyıllarsonra Rızkın sahibinin HÜDA olduğunu ,ölümlülerdenfaydayadazarargelmeyeceğini bilmek ve söylemekİMANIN kendisi değilmidir hocam.... Geldiğimiz noktaya bakınki hocamCÜBBELİ yanmayan kefen ,kaymayanterlik ,hacıyağı, şişe suyu vs vs gibi hayal mahsulüÜRÜNLERLEcahil insanlarıkandırıp paralarınıcebeindirirken ,TUNCELİOVACIĞINKOMUNİSTdedikleri Belediye BaşkanıhalkaGDOsuz , zehirsiz , doğal yiyecekler üretipsunuyor...BAL ,PEKMEZ , Kuru Fasulye ,Nohut, vs tamamendoğal ,bir gram hile hurdası olmayan, çocuklara,gelecek nesillereşifaolacak % 100 doğalnimetleryetiştirip ,üretip kargoyla gönderiyor..Güya bu adam ALLAHSIZKOMUNİST ,Sahtekar cübbeli ,FETÖ , Menzil gibi yüzlercesahtekartarikatçı ve cemaatçi , siyasetçisakal bırakıp , yalandan namaz kılıncaMÜMİN oluyor ha....ALLAHIKANDIRAMAZLAR hocam...GDOluUSACARGİLLkanserojenmısır şurubuBu milleti zehirlerkenkim dinli ,kim dinsiz... KİMİNSAN,KİM SAHTEKAR...Selam ve dua ile ..Meşhurnev zuhur dönemin ruhundan ve beton sektöründe semiren iş adamlarımızMESCİDİAKSA' ya tesbih namazı kılmaya gidiyorlar , özel Jetleriyle...Burdakılsalar sanki ulaşmayacak ...Hani birdevakitnamazlarını kılanadamlar olsalar yüreğim yanmaz...HARAMİLERsuyun başını tutmuşsa , Kıyamet mukadderdir hocam ..Yaradanın hükmü,vaadibu ....Cehennemdeateşyok , herkes kendiateşini kendigötürür derler ...
 • İlbeyhanİlbeyhan6 ay önce
  Nesimidenyüzyıllarsonra Rızkın sahibinin HÜDA olduğunu ,ölümlülerdenfaydayadazarargelmeyeceğini bilmek ve söylemekİMANIN kendisi değilmidir hocam.... Geldiğimiz noktaya bakınki hocamCÜBBELİ yanmayan kefen ,kaymayanterlik ,hacıyağı, şişe suyu vs vs gibi hayal mahsulüÜRÜNLERLEcahil insanlarıkandırıp paralarınıcebeindirirken ,TUNCELİOVACIĞINKOMUNİSTdedikleri Belediye BaşkanıhalkaGDOsuz , zehirsiz , doğal yiyecekler üretipsunuyor...BAL ,PEKMEZ , Kuru Fasulye ,Nohut, vs tamamendoğal ,bir gram hile hurdası olmayan, çocuklara,gelecek nesillereşifaolacak % 100 doğalnimetleryetiştirip ,üretip kargoyla gönderiyor..Güya bu adam ALLAHSIZKOMUNİST ,Sahtekar cübbeli ,FETÖ , Menzil gibi yüzlercesahtekartarikatçı ve cemaatçi , siyasetçisakal bırakıp , yalandan namaz kılıncaMÜMİN oluyor ha....ALLAHIKANDIRAMAZLAR hocam...GDOluUSACARGİLLkanserojenmısır şurubuBu milleti zehirlerkenkim dinli ,kim dinsiz... KİMİNSAN,KİM SAHTEKAR...Selam ve dua ile ..Meşhurnev zuhur dönemin ruhundan ve beton sektöründe semiren iş adamlarımızMESCİDİAKSA' ya tesbih namazı kılmaya gidiyorlar , özel Jetleriyle...Burdakılsalar sanki ulaşmayacak ...Hani birdevakitnamazlarını kılanadamlar olsalar yüreğim yanmaz...HARAMİLERsuyun başını tutmuşsa , Kıyamet mukadderdir hocam ..Yaradanın hükmü,vaadibu ....Cehennemdeateşyok , herkes kendiateşini kendigötürür derler ...
 • osman gundogduosman gundogdu6 ay önce
  emeginize saglik hocam.biz Allah in hukmuyle hareket etmedigimiz surece mukemmeliyeti bulamayiz.ne fetoler bitet ne dansoz adnancilar.hep solla savastik sagda neler olmus bakin.yani insan beser sasar.akillanmak ademiyetten.
 • osman gundogduosman gundogdu6 ay önce
  emeginize saglik hocam.biz Allah in hukmuyle hareket etmedigimiz surece mukemmeliyeti bulamayiz.ne fetoler bitet ne dansoz adnancilar.hep solla savastik sagda neler olmus bakin.yani insan beser sasar.akillanmak ademiyetten.
 • İlbeyhanİlbeyhan6 ay önce
  Nesimidenyüzyıllarsonra Rızkın sahibinin HÜDA olduğunu ,ölümlülerdenfaydayadazarargelmeyeceğini bilmek ve söylemekİMANIN kendisi değilmidir hocam.... Geldiğimiz noktaya bakınki hocamCÜBBELİ yanmayan kefen ,kaymayanterlik ,hacıyağı, şişe suyu vs vs gibi hayal mahsulüÜRÜNLERLEcahil insanlarıkandırıp paralarınıcebeindirirken ,TUNCELİOVACIĞINKOMUNİSTdedikleri Belediye BaşkanıhalkaGDOsuz , zehirsiz , doğal yiyecekler üretipsunuyor...BAL ,PEKMEZ , Kuru Fasulye ,Nohut, vs tamamendoğal ,bir gram hile hurdası olmayan, çocuklara,gelecek nesillereşifaolacak % 100 doğalnimetleryetiştirip ,üretip kargoyla gönderiyor..Güya bu adam ALLAHSIZKOMUNİST ,Sahtekar cübbeli ,FETÖ , Menzil gibi yüzlercesahtekartarikatçı ve cemaatçi , siyasetçisakal bırakıp , yalandan namaz kılıncaMÜMİN oluyor ha....ALLAHIKANDIRAMAZLAR hocam...GDOluUSACARGİLLkanserojenmısır şurubuBu milleti zehirlerkenkim dinli ,kim dinsiz...Selam ve dua ile ..
 • Atilay YalçınAtilay Yalçın6 ay önce
  Allah razı olsun efendim.
 • TarafsızTarafsız6 ay önce
  Hocam AK Partiden sizi dışladıkları söyleniyor yani siz ve sizin gibi eski AK Partili olanlar çevrimdışı olmuş yeni yetme dedikleriniz iş başında makam sahibi şöhret para yönetici konumunda olmuşlar özellikle Berat Albayrak kendi ekibini kadrolara doldurmuş ve size karşıda yandaş medya ve yandaş gazeteler yada Ak Troller hazır cephe bekliyormuş sanırım Nurettin Veren eleştirdi diye gazeteden çıkarılmış sıra size de gelecek diyorlar bu yeni çok bilgili herşeyi bilen oflu kadro yada damat kadrosu ABD tarafında olanlardan kurulu bir ekip zaten hepsi ABD de okumadı mı bunların sonra İngiltere okulları falan kısaca çuvaldızı kendisine batırması lazım iğneyi değil sizde daha açık konuşun gerek yok kısık sese

Günün Özeti