İmamoğlu nereye koşuyor?

26 Haziran 2019 Çarşamba

Siyaset bazan “dua ile istenen bela”ya dönüşür. Aslında sadece siyaset değil, ihtirasla istediğiniz her şey sizin için “fitne”dir.. O ihtirasla istediğiniz şey sizin imtihanınız olur. Ne isteyeceksek hayırlısını isteyelim.

Daha önce de yazdım. İmamoğlu’nun işi zor. Geldiği yerde beslediği yamyamlardan yakasını zor kurtarır. Şimdi bir de HDP’si, İyi Parti’si var. Dolaylı da olsa destek aldıkları SP var.

Bunları başınıza toplamak zor değil. Bu iş cin toplamak gibidir. Toplamak kolay, dağıtmak zordur.

Tiyatro maskesi gibidir bunlar. Önce güler yüzlerini gösterirler, sonra asık suratlarını. Pembe dizilerdeki acemi aşıkların kalp işareti ile billboardlardan gülücük dağıtmaktan da ibaret değil. 

Sahi İmamoğlu CHP’de hangi kanadı temsil ediyor? CHP Ankara ve İstanbul’u aldı da, Ankara’da eski bir MHP’li, İstanbul’da Kur’an hafızlığı için Kur’an Kursuna gitmiş bir “İmamoğlu” ile kazandı bu seçimi. İstanbul il örgütünde ateist olduğunu söyleyen bir hatun kişi var.

Kılıçdaroğlu’nun karşısında şimdi yeni bir rakip var. Solcular, Sosyal Demokratlar, Sosyalistler, Marksistler, Kemalistler, Alevi seçmen şimdi bu gerçek karşısında nasıl bir pozisyon alacak. CHP’de asıl hesaplaşma şimdi başlıyor. İstanbul’da kadrolaşma ve rant kavgası ne zaman başlayacak bekleyip göreceğiz.

Bir defa, Belediye meclisinde AK Parti önde. Onun için İmamoğlu’nun işi zor. AK Parti Merkezi yönetimde gücünü koruyor. AK Parti yönetiminin onayını gerektiren işlerde çok rahat “ben yaptım oldu” diyemeyecek. İçişleri, Maliye, Şehircilik Bakanlıkları doğrudan belediyelerin işlerinde müdahil konumda.

Daha önce ilk geldiğinde ilk hamlesi serverleri klonlama şeklinde olmuştu. Öyle anlaşılıyor ki, AK Parti döneminin eski icraatları üzerinden bir dosya oluşturarak şantaj yapabilir miyim diye düşünen bir akıl hocası var. Belediyelerde iş yaparken, Trabzonlu müteahhitlere dikkat. Kendi adamları ile AK Parti döneminde iş yapanları ya ortaklaştıracak, ya da harmanlayacak. 

Bu arada merkezi yönetim, İBB’nin borçları yüzünden ödemelerden alacağını mahsup etmeye kalkarsa, ciddi anlamda kaynak sıkıntısı çekeceği açık..

Görünen o ki, ciddi anlamda bir kaynak tenkisatı yoluna gidecek. Bu arada kendi sanatçı, STK ve mediası belediyelerde sahne alacak. Burada AK Parti kurulduğundan beri iktidar olma alışkanlığı içindeki AK Parti teşkilatı, hem belediye dışında, hem de belediye meclisinde muhalefet görevi üstlenecek. İktidar acemisi bir CHP ve muhalefet acemisi bir AK Parti karşı karşıya gelecek.

AK Partililer bu media, trol ve STK’larla, işadamları ile seçimi kaybettiler. Bu kadro ile yola devam edecek olurlarsa, korkarım muhalefeti de yüzlerine gözlerine bulaştırır bu ekip. AK Parti içindeki AKP’lilerle bu iş olmaz!

Şu bir gerçek, AK Partililer, İmamoğlu’nun her icraatını mercek altına alacaklar. İmamoğlu ensesinde hep AK Parti’nin nefesini hissedecek. Hata yapma lüksü yok. “kafasının tası atınca, ağzından çıkanı kulağının duymadığı durumlar” açısından da İmamoğlu çok riskli biri. İmamoğlu’nu “sofra” arkadaşları da rahat bırakmayacak. “Kaşığı belinde dolaşan adamlar”dan yakasını kurtarması kolay olmayacak! Eski defterler, eski hesaplar karıştırılmaya başlanacak olursa İstanbul’u zor günler bekliyor demektir..

Bana kalırsa şimdi, durup bekleyin.. İzleyin. Serbest hareket etsinler. Zaten toplumdaki yüksek gerilim havasının da biraz yumuşaması gerek. AK Parti önce kendini gözden geçirsin. “Şehirleri imar ederken, genç nesillerin ahlaken ihyasını ihmal ederseniz o gençler, o imar ettiğiniz şehirleri tarumar ederler.

AK Parti’nin önce kendi içinde bir restorasyon hamlesi başlatması gerek. Tepeden tırnağa teşkilatın MR’ının çıkarılması ve gereğinin yapılması şart. “Kem alat ile kemalat olmaz”. Bir şekilde bu noktaya gelindi, ama bundan sonra böyle devam edilemez.

Eğer bu yapılmazsa söyleyeyim, ne AK Parti kalır, ne CHP! CHP gırtlağına kadar oportünizme saplandı. Bu seçimi kazanmış olmalarına bakmayın, kendi içlerinde 4 parçaya ayrıldılar. Şimdi Ankara ve İstanbul  üzerinde rant kavgası, kadrolaşma kavgası başlayacak. Göreceksiniz bu işi yüzlerine gözlerine bulaştıracaklar. CHP’nin bütünlüğü de tehlikede, Kılıçdaroğlu’nun geleceği de. CHP hiç bu kadar ağır bir tehditle karşı karşıya kalmadı. Göreceksiniz! CHP’ye bu zaferi AK Parti içindeki AKP’liler, AK Parti Media’sı, AK Parti trolleri armağan etti. Tamam dış destek de vardı, FETÖ desteği de, HDP desteği de vardı. Ama AK Parti’den gelen dolaylı destek hepsinden daha önemli idi. Yoksa %45-54 dengesizliğinin nasıl oluştuğunu açıklayamazsınız. CHP’ye HDP, İyi Parti desteği daha önce de vardı. SP’nin oyu da belli. Bana yeni bir adres göstermeniz gerek. 

CHP’ye dışarıdan ve içeriden sağlanan destekler vardı. Bu kaynaklar şimdi İmamoğlu’nun önüne talep listelerini koyacaklar, ona yön vermeye çalışacaklar. İşte asıl kızılca kıyamet o zaman kopacak. İmamoğlu eski sofra arkadaşlarının taleplerine mi yetişsin, CHP Genel Merkez taleplerine mi, İl Başkanlığı taleplerine mi? Trabzonlu hemşehrilerinin talebine mi yetişsin, HDP’lilerin, İyi Parti’nin taleplerine mi? ABD’den gelen taleplere mi yetişsin, AB’den gelen taleplere mi, Alevi taleplerine mi yetişsin, hangisine yetişsin.

İmamoğlu’nu bekleyen tehlike ne? O hemşehri taraftarları, kaz gelecek yerden tavuk esirgememiş olabilirler. Gezi bileşenleri, destek veren uluslararası çevreler, Media, STK, vakıf, dernek, sendika, oda, sosyal grublar ve sermaye çevreleri, dini klikler, İmamoğlu’nun kapısını çalacaklardır. İmamoğlu da onların kapısını çalabilir. Bunlara dikkat etmezse daha ilk günden kaybeder.

Biz herkesi “kurtuluşa çağırmalıyız”. O okuduğu ayetlerin manasını okur, anlar, gereğini yaparsa, tevbe eder, iyi şeyler yaparsa o zaman biz de destekleriz. Benim durduğum yer açık: Sözü dinleyecek, doğrusuna tabi olacağım. İşe bakacak, doğrusuna destek vereceğim, haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana zalime karşı duracağım. Zalim babam da olsa, mazlum düşmanım da olsa. İşi ehline verecekse buna ne itirazım olabilir ki! Değilse geçmişte, mesela 28 Şubat’ta ne yapmışsam yine onu yapacağım. Ben Müslümanlardanım. Müslümanlarla Müttehid, erdemli insanlar ve mazlumlarla Müttefik, değer üreten herkesle, insanların beş temel emniyetine yönelik tehdit oluşturmadıkları müddetçe, nimet-külfet dengesine dayalı İtilaflar kuracağım. Dinleyecek kulağı olan herkese söyleyecek sözüm, söyleyecek sözü olan herkese verecek kulağım var.

Bu arada, AK Parti içindeki dürüst, cesur ve bilgili insanlar, parti içindeki AKP’liler kadar cesur olamazlarsa, bu işin sonunun nereye varacağı belli. Futbol taraftarlığının din, ideoloji, siyaset, ehliyet ve liyakattan öte geçtiği toplumlarda bu tür sonuçlar sürpriz olmaz. Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ahmet KILIÇPARLARAhmet KILIÇPARLAR6 gün önce
  Her şey doğru. Size inancım sonsuz.Vatan için her an ölmeye hazırım.Darbe gecesi halkı ben topladım. Meydanda 30 dk konuşma yaptım. AMA Kendini kral zanneden 17-25 aralık a rağmen fetöşe yardım eden bld ve parti tşk ları hala iş başıda. Metal yorgundu ÇELİKLEŞTİ.Kadro degişmezse sonun başlangıcıdır. Suçlu içerde Dışarda aramayalım. Nizipte 15000 kişi oya gelmedi neden.5 yıl önce 36 bin oy vardı. Şimdi 37 bin olmuş ne büyük başarı. 71 yeşil alan arsa vemezarlık yerini dahi sattılar. Bakan milletvekili seçildimi sonra kendileri adam degil halkı insan yerine koymuyor. Tüm oylar REİSİNDİR.AVANELER Nasıl olsa ERDOĞAN var,çalımıyorlar.İstismar taciz talan ihanet pkk Hdp ile işidle bile çalıştılar. İDDİALARI parti içinde dile getirdik. Mv kili ve il bşk nına anlattık.İSPATA HAZIRIM İnşallah ararsınız. Bimere Cimere sayısız yazdık Hepsi boş laf artık Metale demire inanmıyorum Rabbim size kuvvet ömür versin. REİS teşkilattanmı korkuyor anlamıyorum. Allah aydınlığa çıkarsın. Selamün aleyküm
 • Sıtkı tat Sıtkı tat 22 gün önce
  Rabbim yar ve yardımcımız olsun bizlere uyanmayı nasip etsin inşaallah
 • XxcanXxcan23 gün önce
  Sanki yazinin basinda imamogluna degilde erdoganogluna yazmissin. Akp veya ak parti Allah -1 dese inaniriz onu otesi yalanlari yemezler, hepsi musluman degil bunlarin hirsiz ve israf yapan dinciler
 • osman atakosman atak25 gün önce
  hacı abi sen merak etme biz tayyib bey in zulmunden o kadar kenetlendik ki hiç fark etmez.Ayrıca sanki akp gelince rantcılar peşinden koşmuyor mu
 • Yaşar YILDIRIMYaşar YILDIRIM25 gün önce
  Sayın Abdurrahman Bey, belki zamanı değil ama İNTİBAK mağdurlarından ve İHLÂS FİNANS mağdurlarından bahsetiniz. Bu insanlar kenara itilip haksızlığa maruz kalmış ve zulme uğratılmıştır. Bu insanların % 80 i kerhen de olda AKP oy verenlerdir. Derdidimize kimse çare olmadı,REİS bile!....
 • Abdullah CEYLANAbdullah CEYLAN25 gün önce
  Abdurrahman Bey,İnşAllah yorumumu okursunuz çünkü ben sizin uzun yazılarınızı son aylar ve günlerde okuyorum. Sizin kadar da uzun yazacak değilim. Bir defa Ümmet'in umudu olan Ak Parti dünyevîleşti, onlarda Allah korkusu ve rızası kalmadı belki kendi nefislerinin makam ve bekâlarının korkusu kaldı.Şu elzem olanı söyleyip kısa keseceğim. Kendilerine, yakınlarına, siyasilere tanıdıkları aldanma hakkını saf -çoğu da ahmak Fetö sempatizanı- garibana tanımadılar.Adam yargıda aklanıyor takipsizlik be berat alıyor hâlâ işine iyade edilmiyor fakat Fetö ile bir zamanlar iç içe olan yakınlar ödüllendirilip bakan yapılıyor. Adaletle ilgili ayetlerdeki ölçüler açık.Dilim yazmaya varmıyor ama!..Rahman'ı kale alan var mı?!Almayın, bakalım!..O kendini muhakkak gösterir be O'nun hükmünden, iradesinden kimse kaçamaz!..
 • Tamam Tamam 25 gün önce
  Öngörüler zayıf
 • İsmailİsmail26 gün önce
  Akp arti yüzde yirmiye düşerse troller troliçeler bağıracak yaşasın imamoğlu
 • Murat Murat 26 gün önce
  İmamoğluna giden akp oylarından hiç bahsetmemişsiniz.
 • Murat Murat 26 gün önce
  İmamoğluna giden akp oylarından hiç bahsetmemişsiniz.
 • ÜnalÜnal26 gün önce
  Allahtan seçim sadece istanbul la sınırlı kaldı yok eğer bir genel seçim olsaydı değil davutoğlu milli görüş ve milliyetçi gelenektengelenler istanbul dan daha beter olurdu yatırım koymadık yaptık dedikleri yerde yüzde 44 alanlar HERHALDE yatırım yapmadıkları yerlerde 44 u rüyalarında bile goremezlerdi artık Turkiyede yetişen yeni nesil siyaseti belirliyor sosyal medyayla buyuyenler artık ho öküz dönemi bitti ve herşeyin belirleyicisi insanların ekonomisievi arabasi cebindeki PARASI ve geleceğe ilişkin birikintisi oluyor iflas toplumunda iktidara oy beklemek zaaflik olur TIPKI 2001 de olduğu gibi
 • İmamoğluİmamoğlu26 gün önce
  Sayın İmamoğlu sen iyi bir adama benziyorsun, hdp li terörist gruba karşı ol sen kazanırsın. Sayın Kılıçdaroğlu hdp lilere teşekkür ediyorsun, onlara teşekkür ederek Türkiye Cumhuriyetine ve aziz şehitlerimize karşı olduğunu gösteriyorsun biz saf değiliz. Biz öyle bir iktidar istiyoruz ki meclise dahi giremesinler idam edilsin teröristler. Üç kuruşluk oy için düşmanla el sıkışmak bizim kişiliğimize aykırı, düşmandan dost olmaz, bu halk buna kanmaz. Hdp li terörist grubu bırakın serbest gezmeyi vekil yapıp halkın meclisine soktunuz. Bunlarında hesabını kesen birisi elbet gelecek. Hdp açık açık sırtlarını nereye dayadığını itiraf ediyor, vekillerinden bazıları açık açık teröristlerle fotoğraf çektiriyor ve bunlar bizim meclisimize vekil oluyor bunların hesabı sorulacak. Bunun hesabını soracak aziz şehitlerimizin hakkını alacak elbet bir babayiğit gelecek. Bunlarla dostluk yapanda hesap verecek.
 • sinirli vatandaşsinirli vatandaş26 gün önce
  sonunda öğrendik senin akp li olduğunu müslüman yalan söylemez müslüman kul hakkı yemezdi hani ama sen yiyorsun dilipak
 • kibarcikkibarcik26 gün önce
  bilal dodgruyşu tastık etmış muhterem bu akpıcındekıler varya 7kocalı hürmüz gıbıdır ler her erkege damarına göre şerbet verırler tam bır aslak dırlar neler varda yer dar rabbım yalanıdolanı kendine ŞİARedınene nusrat vermez veselam
 • Mustafa Mustafa 26 gün önce
  Sayın A. Dilipak hüç düşündünüzmü yaptığınız işlerden ALLAH SUBHANEHU VE TEALA RAZIMI. Veya daha geniş soralım AKP ve CHP yaptığınız işlerden Allah subhanehu ve teala razımı Allah’ın rızasına uygunmu. Kendime soruyorum dünyalık işlerim den giydiğim den okuduğumdan imanımdan amelimden Allah razımı hayatımı Allah’ın rızası için gayretim varmı
 • Bilal Bilal 26 gün önce
  Saygılar tavsiye mahiyetli yazınız çok iyi, en azından bu gazetedeki yalakalardan farklı olarak toplum ve millet için iyi temenni dilek ve önerileriniz saygıya değer, tespitleriniz gelecek için Yol gösterici tebrik ederim, fikriniz hep toplumdan halktan yana hür olsun. Kaleminize sağlık
 • zaferönder2456zaferönder245627 gün önce
  Sayın Dilipak,sende senin durumunda olan islamcı ağabeylerde şimdiye kadar AK PARTİ hükümetlerinin politikaların hiçbir zaman açıktan değilde hep ucundan ucundan eleştirdiniz.Bana göre uyarı görevinizi hakkıyla yapmadınız.
 • Hurşit gündoğanaHurşit gündoğana27 gün önce
  Ne meraklısın başörtülü kadınları kamusal alanda çalıştırmaya. Aile bitti birbirini aldatanlar boşananlar süresiz nafakalar yalnız kreşlerde büyüyen çocuklar vs bir çok konumuz var sen hala türban serbest bırakıldı konusundasın. Çift maaş, 5 yıldızlı otellerde tatiller, arabalar, çocukları özel okulda okutma hayali derken dindarlar nesillerini kaybetti. Gayette bugün chpye oy verebiliyor genç çünkü sadece dünyaya yönelik hedefler ve para hırsına sahip çevresi tarafından yetiştiriliyor. Unutmayın türban tesettür değildir ve İslamda kadın erkek ağırlıklı yerde çalışamaz. Gözlerinizi indirin diyor ayet. İş yerinde nasıl olacak bu? Ak partinin İslam'a hizmet diye gösterilen türban serbestliği ve kızların para kazanmak için Hakkari'ye bile tek başına gitmesi sonucu nesil kaybedildi. Siz chplilere bakmayın. Onlar gider ve onlara bir şey olmaz onlar zaten seküler. Biz inanmıyoruz diyebiliyorlar. Peki müslümanlara ne oluyor. Kredi adı altında faizler falan. Çoğu samimi müslüman bugün eski İslam ruhunun insanlarda yok olduğundan hemfikir. Yok olur tabi inandığın gibi yaşamazsan bir gün münafık olur çıkarsın.
 • GaripGarip27 gün önce
  Sayın üstadım, Chp'li büyükşehir belediyelerden kim hizmet bekliyorsa İzmir'e baksın.
 • ZiyaZiya27 gün önce
  Nereye kostuyu belli abd+ab= terör örgütleri
 • ŞERİFŞERİF27 gün önce
  Abdurrahman bey Apo katilini yerli ve milli ilan eden için ne yapıldı? Apo’ya sayın diyen içeri atıldı bu ülkede. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Ayrıca hala kırmızı bültenle aranan katil Osman Öcalan devletin kanalına çıkarıldı. Kim sorumlu? Niye hesap sorulmuyor? Milleti aptal mı zannediyorsunuz?
 • MuratMurat27 gün önce
  Sayın yazar ak parti üzerine maval okumayı bırak mesele kapandı ne seni ne başkasını geren bir mevzubahis yoktur seçim kaybedildi artık geyik yapmadan muhalefet üzerine yorumlarını yaz mesela su sıkıntısı olmasın diye ne yapacak? Üç katlı tüp tünele alternatif ne yapacak? Metrobüs hattını gebzeye kadar uzatacakmı? Mesela imarı canı pahasına 3 katlı yada enfazla 4 katlan aınırlı tutacakmı? Vs vs vs bunları sorun ve cevap arayın meral etmeyin ak parti kendi içindeki alçakları yok edecek Allahın izniyle ya da mesela ak partiye akıl verecekseniz ali abinin yazdığı gibi aydın soyan ve şürekasının koçun sabancının boynerin vs nin devletten arakladığı yetim hakkını analarından doğduğuna pişman edercesine neden almıyorsunuz diye sorabilirsiniz yoksa bence lüzüm yoktur ya da gezinin p..leri fetönün p...,lerine neden bu ülke cehenneme çevrilmedi diye sorabilirsiniz mesele budur gerisi teferruattır
 • vahdet mehmet güneşvahdet mehmet güneş27 gün önce
  İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA AVRUPANIN EN GÜZEL ŞEHRİ DRESDENİ MÜTTEFİK GÜÇLER BOMBALADI TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ KOYMADILAR....ABD ALMANYAYI SOVYETLERE KARŞI KULLANDI.....BERLİN DUVARI -SOĞUK SAVAŞ -İSTANBUL GİBİ DOĞUNUN PARİSİ-MAREKEŞİ-İSTANBUL 4 YILLIĞINA KARANLIKAY YÜZÜNE Mİ DÖNECEK (AYIN DAİMA BİR YÜZÜ GÜNEŞE DÖNÜK)AKP DEN ÖNCEKİ İSTANBUL HAYATI ORTADAYDI ÇÖPLÜKLER NELER NELER,SAĞLIKLI SİSTEMLEŞMİŞ İSTANBULU SEKÜLERCİ-LAİK ZİNHNİYET4 YILLIĞINA GERİ ALDI...(NEDEN AKP AVRUPA FUTBOL TAKIMLARI GİBİ -İSTANBULUN 3 TAKIMI GİBİ ALT YAPIYI OLUŞTURUP POPÜLER DİNAMİK-HÜKMEDİCİ TOPLUMA NÜFUS EDEN (SAYIN Cumhurbaşkanımız bu sıfatlardaydı ve Belediye Başkanı seçildi) BİR LİDERÜRETİLMEDİ.)..SONRA 1990 KASIMINDA BÖLÜNMÜŞ ALMANYA BİRLEŞTİ....ACI TECRÜBELER YAŞAMIŞ İSTANBUL KÜLTÜR ŞEHRİRTE den önce ,işin içinde 3 lü birleşmede var ,faiz baronları -masonik -kapitalizm -emperyaller ....E-İMAMOĞLUNDA METROPOL ŞEHRİ YÖNETMEYE DİNAMİZM-KARARLILIK POTANSİYELİ VAR MI?4 YIL İÇİNDE DEJENERE EDİLMİŞ İSTANBUL TEKRAR EL DEĞİŞTİRİP YENİDEN YAPILANMAOLACAKTIR...........OSMANİYE 1986- 1994 DE KADAR DÜNYANIN EN BÜYÜK KÖYÜYDÜ KANALİZASYON ÇUKURLARI UZANIP GİDEN ŞEHRİCADDESİNDE BİR MEZAR KUYUSU GİBİYDİ.GECE GÜNDÜZ YILMADAN ÇALIŞAN OSMANİYE GENÇLİĞİ DYP 'İNİN ELİNDEN KURTARDI.....(ŞEHRİ TOZ TOPRAKTI ALMANYADAN İTHAL EDİLEN İKİNCİ EL BELEDİYE OTOBÜSLERİ GALAKSİLERDEN IŞINLANMIŞ METAL PLANETLERE BENZİYORDU.)..KENDİ BÖLGESİNDE BU ÇALIŞMADA STANDART ŞEHİR OLDU ...ÜLKEMİZ ASIRLARCA ACI TECRÜBELER YAŞADI BATININ YÜZÜNDEN..............PADİŞAHIMIZ ABDULAZİZE-ABDULHAMİDE -VAHDETTİNE-A,MENDERESE-T.ÖZALA-Kadar ,şimdiki Sayın Cumhurbaşakanımız neler çekti....(Bir şiir okuduğu için)bAYRAMPAŞA BELEDİYE BAŞKANI Atilla AYDINER abi 1958 den beri İSTANBULda yaşamış ve Rizeli ....Avrupayı titreten hun imparatoru ATİLLA Fransa Galyaya Kadar gelip ,o zman ki haçlı birliğini bilardo topları gibi dağıtmıştı....Bu başkanımız -Medya ve reklamasyonla -hitabet ve hükmedici kisveye -ruha ihlasla sarılarak .............en azından berabere kalabilinirdi......iki halkın yaşadığı Belçikada 2 yıldır hükümet kurulamadı.....seçim üstüne seçim olurdu İstanbulumuzda sağ duyu hakim olana kadar .....halka hizmet ve popülerlik ve kuşatıcı -hitap konuşmavaryasyonlarıyla hakim olunabilinirdi..(3 lü ittifak olsada batı istesede -aşılırdı .halk kendi kararınıgeleceği içinkendi veriyor sonuçta............
 • NursenNursen27 gün önce
  Belediye zaten gırtlağına kadar borca batmış. Boşuna korkuyorsunuz.
 • Diriliş Diriliş 27 gün önce
  Şimdi yeniden toparlanma ve diriliş zamanı . Hesap zamanı . Siyaset ve bürokraside temizlik ve tasfiye zamanı . Daha fazla geç olmadan ..
 • Millet Anlamadı mı Acaba . Millet Anlamadı mı Acaba . 27 gün önce
  Millete kendimizi tam olarak anlatamadık , asla seçimin mazereti olmamalıdır . Millet her şeyi görüyor ve Biliyor . Ankara’da seçim kaybedildi . Ne oldu ??? Milletle alay eder gibi hala il , ilçe teşkilatları görevde . Ankara’da hala Büyük ilçelerin il - ilçe müdürleri görevde .. Ödül dediğin böyle olur .
 • Böyle bitiyor demek ki ..Böyle bitiyor demek ki ..27 gün önce
  Bu ülkede her 10 yolda kriz ortamları , çok zor zamanlar hep oldu . Bu krizler hep yeni liderler yeni umutlar Çıkardı Galiba tarih tekerrür edecek .mevla bu millete acısın ..
 • dindar kindardindar kindar27 gün önce
  Şu anda l büyükşehir belediyenin twitter hesabı olan @ibbduyuru kapalı .This account's Tweets are protected. yazısı çıkyor.Bunun için Kim talimat verdi? Başkan RTE mi?
 • Kemal DurmuşKemal Durmuş27 gün önce
  Hocam çok iyi yazmışsınız. Bana adres verin diyorsunuz (54-45) için. Millet yenı parti kurmaya çalışıyor. Kimden oy alacaklar zannediyorsunuz. Deneme gayet başarılı oldu. Artık AK parti bununla oyalanırken eko işi kotarır malum hocalarıkuvvetli. Öyle ya da böyleerken seçime zorlayacaklar.
 • MehmedMehmed27 gün önce
  Aşağıdaki şu iki yoruma içten katılıyorum:Ak parti toparlanmak istiyorsa bürokrasiyi temizlesin , düzenlesin yeter . Torpili olmayan , adam bulamayan bir yere gelemiyor . Düzgün adamlar da gelmek istemiyor zaten . Ankara bunun en somut örneği .Ak parti özellikle bürokraside liyakatli , Çalışkan , sadakat sahibi , şaibesi olmayan dürüst insanları Göreve getirmediği / getiremediği için bitişe doğru hızla yol alıyor . Bir Allah’ın kulu bunları görmüyor mu? Yazık oluyor 100 yıllık Emeklere .
 • 27 gün önce
 • MetinMetin27 gün önce
  Bir insanın ateist olmasını neden kusur olarak goruyorsunuz anlamıyorum. Bu insanların ateist olmasında sizin hiç mi payınız yok. Neden İslam hakkıyla yaşanmıyor. Neden güzel örnek ölünmüyor. Bir siyasettir gidiyor. Bataklık bu siyaset, çıkın içinden ve gerçek hayata dönün.
 • AtaAta27 gün önce
  Olan biteni ne güzel açıklamışsin. Ama bu düzen hep böyle işledi..
 • emekliemekli27 gün önce
  eğer millet için yapılacak işlere AKPbelediye meclisinde engel olursa ki zaten toplantılar kararlar naklen veriliyor millet görecek işte o zaman başkanlığıda unutun AKP adamın her yapacağı işe kininiz köstek olacaksa bundan sonraki seçimlerde işiniz çok ama çok zor olur zaten AKP içinden 2 parti daha çıkıyor
 • MisafirMisafir27 gün önce
  Sanki yeni bir durumdur gibi göçün hoca. Her gelen kendi is adamı ve müteahhit i ile gelecek. Kendisi doyacak. Fukaraya da verdiği süre ayakta kalacak. Aynen geçmişte olduğu gibi.O yüzden kimseyi kotulemeye gerek yok. Hepsi birbirinin aynısı. Tabi zaman içinde fakir fukaranin beklentisi de değişebilir. Makarna kömür önümüzdeki dönemde yeterli olmayabilir.Yenisi çıtayı nasıl yükseltir onu göreceğiz.
 • sadiye sadiye 27 gün önce
  ''Bu arada merkezi yönetim, İBB’nin borçları yüzünden ödemelerden alacağını mahsup etmeye kalkarsa, ciddi anlamda kaynak sıkıntısı çekeceği açık..'' Sn.Abdurrahman bey, bu seçimi Binali Yıldırım kazansaydı bu cümle kurulacak mıydı yani benim merak ettiğim Merkezi Yönetim Sn.Binali bey seçilseydi kaynak sıkıntısı çekecek miydi ?
 • BizBiz27 gün önce
  S.Aleyküm. HOCAM İMAMOĞLU TAMAM.BİZ LERNE KADAR DÜRÜSTÜZ ?. DERIN GERÇEKLERDE KOMBASSAN DA KONUŞMA YAPIYORUM DEDINIZ... ALLAH CC. KORKUN AVRUPADA 1.5.MİLYON HOLDİNGZEDE AILE VAR...BIRGUN DEVLET BUNU TMSF ILE DUZELTSIN DEDINIZMI... KUL HAKKI YEMENIN HÜKMÜNÜ ÇOK YAZDINIZ.HOLDINGZEDELER FAIZ DEN KAÇTILAR BAŞLARINA BU GELDI...EĞER ALLAH CC DAN KORKMUYORSANIZ YAZARSINIZ...S.ALEYKUM... SAYGILARIMLA...
 • Taceddin Taceddin 27 gün önce
  Israrla olmasını istiyorum. Cumhurbaşkanımız Yeni Akit'in hiç olmazsa günlük gazete manşetlerini okumalı!Yanlışını kendisine acı da olsa söyleyen dostuna vefasızlık etmemeli!
 • Okçular tepesine Okçular tepesine 27 gün önce
  Biri de ne oldu biliyor musun? Hizmet hizmet hizmet Okul okul okul diye diye topladıkça topladı şimdi Küffar’ın elinde esir (Penisilvanya Şeytanı) Biryere kıpırdayamaz. Çünkü işlerine çok yarayışlı.
 • vatan sagolsunvatan sagolsun27 gün önce
  o zaman yaptırmayın elinden mührü alin bakalim nasılsa ranti sadece sizlerin yemesi mübah olur galibacok yazacak varda neyse
 • CumhurCumhur27 gün önce
  Bu güne kadar Ak partinin etrafında şekillenen oluşumlar şimdi chp nin etrafında şekilleniyor, nasıl ki bu oluşumlar ( 2013 e kadar fetö, 2014 e kadar kürt oluşumlar-2013 e kadar abd ve ab destekleri, 2015 ten sonra iç siyeset gereği ortaya çıkan milliyetçi mafya ve her daim iktidarın yanında olan Trabzon, rize müteahhit tayfası) bugüne kadar ak parti tarafından doyurulup idare edildiyse bugünden sonra da chp tarafından doyurulacak. Yani millet için değişen bir şey olmayacak maalesef :(
 • MisafirMisafir27 gün önce
  Ekrem beye tavsiye verirken bile bu güne kadar yapılan karı anlatmışsınız. Seçilen birinin İstanbul'un tümüne diyet borcu olur. Guruplara zümrelere şahıslara değil,yani ak Parti'nin de niye kaybettiğini analiz etmişsiniz
 • Şeytanın AvukatıŞeytanın Avukatı27 gün önce
  İleri demokrasi kısmen değinmiş devam edeyim. Masa kasa ve nisayı ele geçirmek tarih boyunca siyasal İslamcıların yegane mottosu ve motivasyonunu olmuştur. Zihniyet ataları olan Ümeyyeogulları gibi milletimizi arap ve mevali/beyaz ve siyah müslümanlar olarak ayrıştırmış, kutuplaştırıcı ve yaralayıcı bir dil üretilmiştir. Emevilerin ters açıdan dehaları Muaviye sünneti olarak kendilerine miras kalmış saltanat dincilikleri, makyevelliyi mezarından hoplatacak kadar oportenist, hatta makyevele rahmet okutacak cinstendir. Yıllardır kafir devlet yıkılacak elbet sloganları atılmış, darul harp darul İslam söylemlerinde bulunulmuş, sözde faize ve kapitalizme savaş açılmış, masa kasa ve nisa ele geçirlince Allahı temsil (milleti ve devleti temsil olmalı/sıkışınca olmuştur) ve küffarla cihat kamuflajlarıyla ters açıdan dehalıklarına devam gayretleri milletçe suçüstü teşhis edilmiştir. Bundan sonra söz milletindir efendim saygı ve muhabbetlerimle...
 • Bürokrasi Bürokrasi 27 gün önce
  Ak parti toparlanmak istiyorsa bürokrasiyi temizlesin , düzenlesin yeter . Torpili olmayan , adam bulamayan bir yere gelemiyor . Düzgün adamlar da gelmek istemiyor zaten . Ankara bunun en somut örneği .
 • Nereye gidiş ?????Nereye gidiş ?????27 gün önce
  Ak parti özellikle bürokraside liyakatli , Çalışkan , sadakat sahibi , şaibesi olmayan dürüst insanları Göreve getirmediği / getiremediği için bitişe doğru hızla yol alıyor . Bir Allah’ın kulu bunları görmüyor mu? Yazık oluyor 100 yıllık Emeklere .
 • Abuzer Kılınç Abuzer Kılınç 27 gün önce
  Sayın hocam üç tane adam lokanta gitmiş. Demişlerki; üç kişiye bir tırşik, ekmeğimizde belimizde. Allah vere kaşıkları ceplerinde olanların, ekmekleri bellerinde ola. İstanbul'a hizmeti bırak borç batağına batırmasa bari.Selam ve dua ile.
 • cemal bolatcemal bolat27 gün önce
  görünen köy kılavuz istiyor
 • Fevzi güvenFevzi güven27 gün önce
  Ustaların sözü sanatını altın bilezik yapacaklara yarar sanatını sanat için yapanlara tesir etmez.Sabır bize düşer telaş işbaşındakilere düşer.Allah yar ve yardımcınız olsun
 • ahmet koçakahmet koçak27 gün önce
  göksel koç,kişilerin yaptığı yanlışlardan dolayı yüce ALLAH I c.c suçlaman ne kadar büyük bir hata.öfken seni sapık sözlere yöneltiyor.insanlara istediğini söyle,lakin insana,kullanacağı özgür iradeyi verip sebest bırakan ALLAH ı "tarafcı" göstermen ne büyük bir iftira.öfkeniz dilinizi saptırmasın...
 • KUL HAKKIKUL HAKKI27 gün önce
  GÖKSEL KOÇ denen terbiyesize... Senin lağım gibi kaleminden damlayanları okuyan, sen ve senin gibilere karşı kışkırmazsa adam değildir.
 • dinini çok ucuza satanlardinini çok ucuza satanlar27 gün önce
  Nerde kalmıştık! "onlar zarar gelmeyeceğinden emin oldukları dostlarından "bu davaya can vermişlerden" uzak durdular, kazanmak için ise düşmanları ile yakınlaştılar yakınlaşılan düşman dost olmadı amma uzaklaşılan dost düşman oldu ikisi de bir safta birleşince yıkılma mukadder oldu" Bakın emlak barışı diye çıkarılan garabet’ te, depo tapusu olan bir yeri bundan yaklaşık 10 ay önce satın alan kişi hem de tesettürlü eşi olan bir kişi mesken sakinlerinin tatilde olduğu zamanı fırsat bilip depoyu kontraplakla 2 ye bölerek emlak barışı müracaatında bulunmuş ve yapı kayıt belgesi almak üzere, “yasanın maddelerinden birisi “bu müracaatının 2017 ve öncesinde yapılmış yapılar için yapılabileceği” açık hükmüne rağmen, üstelik bu depo da kimliği belirsiz; adres bildirim yasasına muhalefet ederek kim ve ne olduğu meçhul insanlar barındırılmakta kendileri uyarıldığında ise ben istediğim kadar kişiyi istediğim şekilde bura da barındırırım ve kimse de karışamaz benim her yerde tanıdığım var diyorsa, belediyeye yaptığımız müracaatta ise belediye yasanın kendisine verdiği denetim ve tespit görevini yerine getirmeyerek görevini ihmal ediyorsa, bu sebepten dolayı mağduriyet oluşuyorsa çevre ve şehircilik il müdürlüğüne yapılan müracaatta ise bu konu belediyenin yetkisinde onlar bu denetimi bina içi ve bina dışında yaparak rapor tutmalı ben de bu rapor doğrultusunda karar veririm diyorsa, belediyenin yetkili müdürü olan kifayetsiz konuşmaktan bile aciz kişi ise görevini yapmak yerine mahkemeye ver diyerek lakayıt bir tavır takınıp; bu konuda belediyelerin yetkisi yok diyerek bir tavır takınıyorsa. AK partililerin sırf para çıkarmak için çıkardığı bir uygulamadan yarattığı mağduriyetler nedeni ile cenaze namazlarını kılanlara ve kıldıranlara kafir denmez de ne denir. üstelik bu depo fuhuş yapıldığı gerekçesi ile 1 aylığına mühürlenme sonrası; ev sahibi olan kişi benim belediyede tanıdığım var görüşür bu mührü söktürürüm diyecek kadar pervasız ise, çevre şehircilik il müdürlüğü yöneticileri ise bu yasa bir çok açık ile çıktı diyerek ruhsatlı, planlı, projeli bir yapı için bile böyle garabet durumlar oluşuyor diyorsa, denetlemeye gelen ekip randevu almadan sadece binanın dışını denetliyor ve sonrasında karar vermeden emeklisini isteyip ben böyle bir durumda sorumluluk alıp Allah katında hesabını veremeyeceğim bir kararın altına imza atamam tavrı sergiliyorsa; Belediye başkanı ile görüşmemiz engelleniyor, belediye başkanı yardımcısı ile görüşmemizde ise böyle bir şey mümkün olamaz demesi sonrası işin sorumlusu, konuşma özürlü bir kifayetsiz yetkili ile görüşmesi sonrası hazine arazisine yapılmış bir apartman için bile yapı kayıt belgesi çıkartıldı üstelik siyasetçi telefon ederek uğraşma ver gitsin dedi ifadesi ile hitap ediyorsa Zalimler için yaşasın cehennem demekten başka elimizden ve dilimizden ne gelir; İnşallah yayınlanır.
 • Okçular tepesiOkçular tepesi27 gün önce
  90 li yıllardan itibaran bazi muhafazekarinsanlarin evrimi: mücahit >müşahit > müteahit > müsait,son nokta oldu maalesef
 • FerhatFerhat27 gün önce
  Yeryüzünde iblisin varisleri Masonlarin kurdugu serbest piyasali, zinali, LGBT li, feministli, fuhuslu sapkin ve bozgun düzene tabi olan münafik sifatliAB nin seiyisinin/reis/lider lerin pesinden giderek bunlari desteklemek münafiklil hereketi olur. AKP,CHP ve MHP ve diger Meclis catisi altinda faliyet gösteren partiler tmamen MAsonik düzenin tekelinde faliyet gösteren ayni kabloya bagli olan ve ayni firizden beslenen inkarci ve sapkinlarin partileri, Aralarindaki tek fark Parti amblemleri. Yöneticileri ise sadece birer kukla. Dolayisiyla bunlara inanarak bunlari destrekleyen sözde müslümanlar Allahin indirdiklerini begenmeyerek liberal/seküler islamci guibi proje partilerini destekleyerek kendi cehennemlerine odun tasimaktalar. CHP en azindan Allah in dinine savas actigini gizlemiyor. CHP acik sözlülük ve mertce laik ve dinsiz sapkin degerlere sahip ciktigini her firsatta itiraf ediyor. Fakat bizim münafiklar din i kullanarak, yani din bezirganligi yaparak gay. lesbiyen, fuhus, feminizm, kumar, faiy gibi sapkin ölcü ve degerleri islam ile yugurarak Liberal-Islami insanlarin zihinlerinde yerlestirmeye calisiyorrlar. Kisacasi Münafiklik kafirlikten derece acisindan daha kötüdür ve sizde bir nevi dinimizin ve inancimizin yavas yavas altinin altinin oyulmasina yardimci olan medya ayagi olarak ayni kategoride yer almis oluyorsunuz.
 • mevlütmevlüt27 gün önce
  hiç bir varlık ölümsüz değil biri gelir biri gider bu hayat böyle devam eder kalana sağlık gidene allah rahmet etsin.
 • mevlütmevlüt27 gün önce
  hiç bir varlık ölümsüz değil biri gelir biri gider bu hayat böyle devam eder kalana sağlık gidene allah rahmet etsin.
 • Hakan Hakan 27 gün önce
  Erdoğan ve Ak Parti olmasaydı şu an hala üniversite kapılarında başörtü zulmünü izliyor olacaktik kimse laga luga yapmasın..
 • MarasliMarasli27 gün önce
  Chp zamanla marjinallesmis olabilir lakin cumhuriyetin kurucu aklinin da olmadigi anlamina gelmez. Zaten bunu 4-5 yıl içinde göreceğiz. İmamoğlu riyakar veya sahici bunu da göreceğiz. Ha Ak partililer neden riyakar olarak görüyor onu da söyleyelim .- Kendi fıtratlarının farkında oldukları için olmasın.Mesele akp , ak parti de değil ki kardeşim. Mevzuu siyasal islamın 100 yıl sonra uyanıp tekrar tarih çöplüğüne döneceğinin aleni olarak görülmesi. Yani yazilan hikayenin masal olması . Dünyaya söyleyecek sözümüzde gösterecek gönlûmüzde yokmuş. Merak etmeyin Allah nurunu kafirlerle de tamamlar. Kendinizi o kadar da şey etmeyin...
 • Tamam Tamam 27 gün önce
  İhlas finans meselesinde AKP nin, iki yüzlü İhlassız münafık öğrenin tarafını tutması ve garibanlara sırtını dönmesini vatandaş elbette dikkate alıyor. Boşuna Müslümanlık ayakları yapmayın. Takke düştü kel göründü. Size alın teri izi münafık örene peşkeş çektirmeyeceyiz. İşte böyle seçimi kaybedersiniz. Bu kafayla devam ederseniz ilk seçimde perişan olacaksınız.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 27 gün önce
  Gelin80milyonolarak beyazbirsayfaaçalım.... Bütün partilerinmutabakatıylayeni birANAYASA yapalım.... TEKMADDELİK ANAYASA... Madde 1; a) YOLSUZLUK, HIRSIZLIKYAPAN , RÜŞVETALAN VERENT. CVATANDAŞLIĞINDAN ÇIKARILIR... b)NEYİ VARNEYİYOKSAMAMELEKİNEEL KONUR,HAZİNEYE (beytül male) İRATKAYDEDİLİR.... Anayasatek madde, iki fıkradanibaret olacak.... Öğrenmesi de kolay.... TEK MADDE.... Kim neye inanıyorsa inansın.... Sabahakadaristernafile, teheccüd namazı kılsın, isterküfelik oluncaya kadariçsin.. PARAMIÇALMASINLARYETER.. ÇALARLARSA DA SONUÇLARINAKATLANSINLAR..TEK MADDELİKANAYASAYI DABİLMİYORDUM,ÖĞRENEMEDİMDİYEMEZLER.
 • TrabzonluTrabzonlu27 gün önce
  Yazinin icinde iki kez trabzonlu yandaslar rant pesinde kosacak dedin. Bence laflarina dikkat et! Trabzonlulari kimseyle bir tutma. Hele kirmizi g otlu rizelilerle asla bir tutma!!
 • GÖKSEL KOC GÖKSEL KOC 27 gün önce
  ( ABDURRAHMANDILIPAK`a Acik CEVAP)...Sen korkak ve Sahtekar Müslümanlardansin A.DILIPAK ! 90 larda Beyazit meydanlarinda Fasizme ve Baskilara karsi Gösteroilerdeydin ,Filistindeki Katliamlara, Türban yasaklarina karsi Beyazit Ünüversitesindeki Gösterilerde ydin,O zaman birazcik olsun ONURUN vardi ve bir Kominist olarak saygi duyuyordum Sana ve MAZLÜM DER ,Derneginize.. Peki Ne deyisdide sen birden bire Fasizimden ve HALKAKarsi BASKI ve ZÜLÜM,Iskence ve TECAVÜZ Edenlerden yana oldun ve Üstelik ISID denen KATILERDEN yana oldun Tipki KERDOGAN ve SAHTEKAR AKP liler gibi ! hayirdir KORKTUNMU yoksa SANAÖZELCIKARLARMI ELDE ETIN!!! Simdide Utanmadan yok CHP söyleymis yok Destek veren AKP liymis yok HDP ymis yok ALEVILER mis INSANLARI bir birine KARSI KISKIRTMAYI ve BÖLÜCÜLÜK yapmayi nekadarda GÜZEL OGRENMISSIN UTANMAZ HERIF !!!Seni de biraz ONURLU oldabariDestek vermesende ,INSANLARI bir birine Karsi KISKIRTMAYI biraksan ama nerde ,Cok Sevdiginiz Allahiniz da MAZLUMDAN yana DEGIL , SENIN yada SIZIN GIBI SAHTEKAR MÜSLÜMAN,KATIL,HIRSIZ,ve TECAVÜZCÜLERDEN YANA malasef !!! Bu Halk ve Dürüst MÜSLÜMANLARKENDIALAHINA SAYGILI ve INANCLIDIR lar sakin unutmayin Bir gün Mutlaka sizede Sira gelir Belanizi bulursunuz umarim !!! Slm meleam yok ONURSUZLARA !...( ODAK DERGISI ) Eski SahiplerindenG.KOC. Bu yazi sadece Kendi özel Düsüncelerimdir,Herhangi bir Kurumu yada Kisiyi Baglamaz...:) :) :)
 • ileri demokrasiileri demokrasi27 gün önce
  İmamoğlu ve Yavaş'a yetki darbesi5393 sayılı Belediyeler Kanunu’nun 37. maddesinde belirtilen “Belediye başkanı, belediye idaresinin başı ve belediye tüzel kişiliğinin temsilcisidir” hükmüne göre, belediye şirketlerinde atamaları, seçilmiş belediye başkanları yaparken, Ticaret Bakanlığı’nın 20 Mayıs 2019’da yayımladığı genelge ile bu yetki belediye meclislerine verildi.
 • yeni türkiyeyeni türkiye27 gün önce
  Bankalara Borçlu insan sayısı 31,5 milyonİCRA takibinde:3.4 milyonİcralık olan:695 bin
 • ileri demokrasiileri demokrasi27 gün önce
  Özdemir İnce köşesinde yazmış:Zemberek boşandı. Son derece yorgunum. Bizi 25 yıldır akılsızlıklarıyla, sırtlan doymazlıklarıyla çok yordular. Cumhuriyet düşmanlıklarına, nankörlüklerine, bayağılıklarına karşı tuhaf bir öfke var içimde. Bizi en azından genel seçimlere (2023) kadar yormayı sürdürecekler. Daha önceki yazılarımda adını andığım “geçirimsiz kitle” henüz terk etmedi onları. Ama bundan sonraki ilk seçimde mutlaka terk ederler. Siyasal İslamcı, İhvancı (Müslüman Kardeşler) kalıntılarıyla bir süre idare ederler. Halk hareketleri böyledir: Bir bardaktaki mürekkep damlatılan suya benzerler; son damlaya kadar su beyaz kalır, son damlada mürekkebin rengini alır. Bu daha başlangıç, henüz ihaneti görmediler. Seçim günkü yazımda “Men dakka dukka!” diye bir deyim vardı ya, bir anlamı daha vardır: “Kendi etti, kendi buldu!”***Bu yazıyı yeni dönemin ilk yazısı olarak kabul ediyorum. İzninizle Din, İman, Masa, Kasa (Tekin Yayınları, Haziran 2016) kitabımı ziyaret edeceğim. Söylemesi ayıp, bu çok önemli kitabın önsözünden bir alıntı yapacağım: “7 Ağustos 2012 günü yayımlanan ‘Sünni Din Bezirganları Artık Özgür’ başlıklı yazımı okuyan bir okur ‘Sünni madrabazlar’ın CHP’nin tek parti döneminde uğradığı zulmün (!) ne menem bir zulüm olduğuna açıklık getirdi: Eski bir toplantıda din madrabazlardan biri CHP’nin tek parti döneminde uğradıkları zulmü konuşmacıya laf atarak hatırlatmış. Bunun üzerine konuşmacı laf atana sormuş: Hangi ibadeti yapmak istedin de yapamadın? Namaz mı kılamıyordun, hacca mı gidemiyordun? ... Madrabaz, konuşmacıyı yanıtlamış: İbadeti yasaklamaya gücünüz yetmez. Siz bizi masadan ve kasadan uzak tutuyordunuz.”....***Müthiş bir yanıt. Hiç duymamıştım. Aydınlık okuru devam ediyor: Yani tüm dertleri masaya ve -özelikle de- kasaya yanaşmakmış. Bunu yapamadıkları için gerçekten de “zulüm” gördüklerine, acı çektiklerine inanıyorum. Düşünsenize, kasa orada, başkaları yanaşmış (Örneğin: ANAP, DYP) ama bunlar yanaşamıyor. Bu “zulüm” değil mi, onlar açısından? İlk işleri burada (Isparta) aç kurtlar gibi saldırmak oldu.
 • NihalNihal27 gün önce
  CHP yalaması birbirine benzemez fitne grupların (içlerinde teröristlerin olduğu) adayı gezi parklı Ekrem bir fitnedir yaşanması gereken bir bela dır!Kimse hasta olmak istemez ama olur bu da öyle birşey Ak partiyi mumla aratır duruma getirebilir hep beraber göreceğiz !!!Umarım Ak parti için hayırlara vesile olur. Saygılar...
 • SulumanSuluman27 gün önce
  Boş laflar sözün özü şu ülke daha kotu duruma giderse her anlamda muhalefet dahada güçlenir boşa çene görüyorsunuz din kavga dövüş vs die eğitim ekonomi sağlık vs gibi şeyler normal şeyler parayı önemli yerlerde kullanmassan kullanabileni getiriler bu kadar basit aslında
 • KUKU27 gün önce
  Üstadım; "AK Parti içindeki dürüst, cesur ve bilgili insanlar, parti içindeki AKP’liler kadar cesur olamazlarsa" diyorsunuz. Olanları gördük. Malum hainler savaş veren o zatların hepsini temizlediler. Bu temizlik yetmiyormuş gibi, tüm kurumlarda vatan ve millet derdi olanları da ne yaptıklarını hepimiz gördük... Hemen hemen her yerde çakallara peşkeş çekildik...
 • HadraHadra27 gün önce
  Muhterem Dilipak siz hala Saadet'i menfi olarak tenkid etmeye devam edin lütfen, sonra Saadetliler neden AKP ne neden oy vermediler deyin, sonrada böylesi söylemler devam etsin, Pekala Milli Görüş nedir?, hele hele Milli Görüş Gömleği nedemektir? Bu Gömleğikimler giymeye layıktır. şunu da unutmayalım ki Milli Görüş Gömleği İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP den alındı ancak: AKP gÖmleği ile yine CHP ye verildi sonra Milli Görüş Ramazan İftarında hiç bir zaman Orinijinal Coca Colayı İslam Birliği Toplantısında içirmedi, ne yazıkki AKP Görüşü ile verildi. Ben bir Müslüman olarak hem kınıyorum, Bu İslambol Şehr Eminliğini CHP ye kaptıran AKP ye yazıklar olsun diyorum.( Bu CHP ki tarihi boyunca İslama ve Müslümanlara kan kusturmuştur. Telin ediyorum). Ha benim açımdan her şey de hayr ararım Rabbimin affına sığınıyorum,Merhametini diliyorum İttihadı İslamı nasip etmesini diliyorumvesselam.
 • ahmetahmet27 gün önce
  "kısmet" yorumcusu müslümansan bu yaptığın omurgasızlık, bundan sonra sizleri ve sizin gibileri chp kucaklar ama dikkat edin o kucak pek hayırlı olmaz.
 • ip atma şampiyonuip atma şampiyonu27 gün önce
  Devlet Bahçeli'den Nagehan Alçı'ya ağır sözler: Gözünü ve gönlünü yalana dolana alçalmaya teslim etmiş satılık kalem ....
 • klay_virt@hotmail.com[email protected]27 gün önce
  Sanırım her partiyi Akp her insanı da Akp li gibi sanıyorsun sen. Çünkü öyle alışmışsın öyle görmüşsün.Mutlaka rant olayı adam kayırma olayı olacak sanıyorsun. Daha olayı anlayamamışsın sen.Bu dediklerinin hiç biri olmayacak. Gözünde perde var zamanla kalkar ama zamanla
 • RECepRECep27 gün önce
  BENCE AMAÇ SADECE ERDOĞANDI TALEPLERDE BUNUN ÜZERİNE OLUCAK,DAHA ÇOK NASIL İNDİRİRİZ,CEPTEN PARA VERİP İMAMOĞLUNUN BAŞARISINI SAĞLARLAR YANLIŞIN YANİ DİLİPAK
 • DikmenDikmen27 gün önce
  Siz olayı hala anlayamamışsınız. Ekrem İmamoğlu sadece Alevilere, SP'lilere, CHP'lilere vs. değil herkese hizmet edecek. Kendi vaadide budur. Zaten hep böyle düşündüğünüz için ülke bu durumda. Artık insanları onlar bizler diye ayırmayın. O makama oturan her kimse ayrım yapmadan herkese hizmet edecek!
 • CccCcc27 gün önce
  .. Adam icraatı yapsın öyle konuşursunuz
 • kadri kadri 27 gün önce
  yazdıklarınızda halkın yararını gözeten bir iyi niyet göremedim maalesef ince ince işlemiş yine pamuklara sarıp özenle korumuşsunuz. Gelen kişiye bir fırsat tanıyalım önce bırakalım icraatlarını yapsın ondan sonra yanlışa yanlış doğruya doğru deriz hep birlikte.
 • ileri demokrasiileri demokrasi27 gün önce
  İyi parti Abdullah öcalanın kardeşi Osman Öcalan ı TRT ye çıkaran sorumlular hakkında yasal işlem yapılmasını istemiş.RTE ve Hükümet neden TRT genel müdürü hakkında işlem yapmıyor?Neden teröristlere TRT de konuşma yaptırılıyor? O kadar asker ne için öldü diye neden soran yok?
 • EkremEkrem27 gün önce
  Sayın Dilipak, son iki paragrafta söylediklerinize katılmakla birlikte,kendinizle çeliştiğinizi, söylediklerinizle yaptıklarınızın farklı olduğunu düşünüyorum."Bir topluluğa olan kininiz ..." ve "zulme meyletmeyin..."v.b. âyetleri sık sık tekrarlamakla birlikte nefsiniz söz konusu olduğunda hakkıyla uygulamakta biraz zorlanıyorsunuz gibi geliyor bana. Sanki bir partiye olan kininiz sizi pek adil olmayanbu yola sevkediyor. Bilmem yanılıyormuyum ? Selam ve dua ile.
 • KEMALİST(DİRENİŞ)KEMALİST(DİRENİŞ)27 gün önce
  BİR GERÇEKVAR Kİ,ERDOĞA'NIN YAPTIKLARINI DA, İNKAR EDEMEYİZDOĞRUYUSÖYLEMEK GEREKİRSE ,ONAVE İKTİDARINA GÜNÜMÜZÜN TEKNOLOJİK NİMETLERİNDEN YARARLANARAK BİRÇOK KOLAYLIKLARI SUNA BİLDİ VE YİNE YENİLEMEK, KURUMLARI DAHADA İLERİTAŞIMAK İSTEDİ.ÇEŞİTLİ İŞLER YAPTI ;ANCAK HER YENİLİK BİR İLERLEME DEĞİLDİR; BAZI ,YENİLİKLER GERİLEMEDİR.SOSYOLOJİDE BU BÖYLEDİR , TÜRKİYE, ÜMMETÇİ BİR SİSTEME TABİ BİR ÜLKE DEĞİL KARAKTERİ GEREĞİ ULUSÇU:HALKÇI BİR YAPI VE İŞBİRLİKLERİ KATKISI,KONFEDERATİF YAPISALBİR ARENA,ALANLARI DA ,FARKLI BİR DEVLET ,YANİ TÜRKİYE ÇOK ULUSLU MİLLETİ KALDIRAMAZ BU TİP BİZİM GİBİ ÜLKELER TÜRKİYE GÖÇLERLE KURULANFEDERAL ÜLKELER GİBİ ,BELÇİKA,ALMANYA VE DİĞER ABD VS GİBİ SAĞLIKLI OLMAZ BÖYLE ÜLKELER İÇERESİNDE FARKLILAR YAŞAR BİZDE YAŞARAMMAVELAKİN BİZE,DIŞA KARŞIDA KIRILGAN ,GÜÇSÜZ DAĞILMAYA AÇIK BİR YAPI GETİRİR.BİZ KEMALİSTLER ÜLKEMİZ ADINA BÖYLE BİR ŞEY İSTEMEYİZ, İŞTE BİR ÜLKEDE BUYAPI HANGİ YAPIYA TABİ OLDUĞUNUBİLMEK GEREKİR BU KADAR NÜFUS TOPLU TAŞIMA SORUNLARI,TRAFİK SORUNLARI ,İŞSİZLİK,AÇLIK VS…….BUNUN GİBİ
 • 27 gün önce
 • ÖNDERÖNDER27 gün önce
  Bazen sizin için şer gibi görünse de bazı şeyleri lehinize çevirebilirsiniz. İBB meclisinde AKP'nin sayısal üstünlüğü Sayın İmamoğlu için ilk bakışta şer gibi görünse de kendisini destekleyen menfaatperestlere karşı bunu bir koz olarak kullanarak durumu lehine de çevirebilir. Bu kendisi açısından müthiş bir otokontroldür. Ha AKP'liler kilitlemeye çalışırsa doğru mevzularda, ara dönemde yaptığı gibi devam eder, her şeyi milletle paylaşırsa o da lehine sonuçlanır. Mahir mi değil mi göreceğiz. Mahir ise reyle iltifat olunacaktır yine. Anlaşılan İBB ve İmamoğlu hep gündem de olacak. Hadi hayırlısı.
 • Mülayim TMülayim T27 gün önce
  ak parti içindeki akpliler partiyi ele geçirip eski kökten gelenleri kovmuştur, zaten parti içindeakplilerden başkası yok, son belli, Özal'ın partisini ele geçirip, yiyip bitiren masonik çevrenin yaptığı gibi, akpliler de partiyi yiyip bitireceklerdir. Kenara çekilirler mi? Asla. Moneyteistler başka değer bilmez, tanımaz, liyakat, erdem, ahlak, tevazu gibi hasletlerden bihaber döker, onlar demirel'i, Özal'ıyiyip bitiren sağ burjuvajidir, çöreklendikleri yeri kurutup posasini çıkarmadan gittikleri nerede görülmüş.... Soylenecek çok
 • Talip AYDINTalip AYDIN27 gün önce
  Sayın Yazar Sosyal medyada dolaşan şöyle bir yazı var umarım doğru değildir? Durum bu ise vay halimize. Yazı şu:---CHP'nin İBB Meclis Grup başkanvekili Doğan Subaşı dün katıldığı bir toplantıda CHP’lilere şunları söyledi:-3 ay içinde tüm kadrolar değişecek hiçbir AKP’li kalmayacak.- Belediye 4 parçaysa 2’si CHP’nin 1’i İyi Parti’nin 1’i HDP’nin yönetiminde olacak.-HDP’lilere verdiğimiz sözleri tutmak zorundayız İyi Partili arkadaşlarımızın buna karşı çıktığını görüyoruz ama İyi Partili arkadaşlarımız şunu bilmeli ki İstanbul’u HDP’lilerin oyları ile kazandık onlar olmasa kazanma ihtimalimiz yoktu.- 2 veya 3 belediye şirketinin yönetimini HDP’lilere vereceğiz bu konuda görüşmeler sağlandı.- Dışardan bazı partilerden de istekler var onlara da belki yardımcı olabiliriz ama bunun için AKP’li (AK Parti) tek bir yönetici ve idareci belediyede kalmamalı.- AKP’lilerin işten çıkarılması tepkilere neden olabilir bunun için profesyonel iletişim desteği alacağız işten çıkarmaların tamamında toplumun tepkisinin azaltılacağı haberleri ve belgeleri servis edeceğiz.- Medyayı güçlendirme kararı aldık. Alternatif yabancı kaynaklı Türkiye’deki medyayı da destekleyeceğiz. AKP’liler İstanbul’da tasfiye edilirken çok farklı konularda ülke gündemi meşgul edilecek.-Tek bir zarfı (ihaleleri kast ediyor) dahi AKP’liler alamayacak. Bölüşümleri Canan Hanım diğer partilerin il başkanları ile belirleyecek. Gerekirse İzmir, Eskişehir veya Güneydoğu’dan (HDP’li şirketleri kastediyor) hakedişi olan şirketlere zarflar verilecek.- İBB’nin güvenlik personellerini çok hızlı değişeceğiz. Her partiden bu konuda katkı bekliyoruz. Bu konuda arkadaşlarımız çalışıyorlar. Biliyorsunuz İBB güvenliği otomatik silah dahi taşıyabiliyor. Bu birim partilerin güvenliği için önemli!- İBB’de varolan bir işleyiş var bu işleyişi bozmak istemiyoruz işler gayet güzel bir şekilde devam ediyor. İyi bir sistem kurulmuş. Düşündüğümüzden daha iyi bir durumda İBB. Eğer hata yaparsak halk bize kızar. Sabırlı olmamız lazım. Hatta bu sistemi İzmir’e taşımak lazım.- Onun için işleyişi değil işleyişi yönetenleri değiştireceğiz var olan bu düzeni kendimize yazacağız. İBB konusunda yaptığımız eleştirileri azaltacağız çünkü iş yapma durumları projeler bizim düşündüğümüzün çok üstünde onun yerine basın üzerinden maddi tartışmalar çıkaracağız.- Ekrem beye yurt dışından yaz içinde ziyaretler olacak. İstanbul belediyeciliğini CHP olarak Avrupa’ya ihraç edebiliriz. Bu da bize ciddi PR sağlayacak. Ajansımız görüşmeleri sürdürüyor. Avrupada AKP’ye konulan rezervler bize kalkıyor. AKP’lilerin işlerini CHP olarak pazarlayacağız.- Vakıflar üzerinden tartışmaları büyütmemiz gerekiyor bir sonraki seçimlerde kendi tabanımızı mutlu etmezsek başarısız oluruz bunun için İBB’nin destek verdiği vakıfları itibarsızlaştırıp yerlerine kendi vakıf ve derneklerimizi koyacağız.- Aynı zamanda siyasal İslam’ın beslendiği asıl yer de vakıflar cemaatler bunlara itibarsızlaştırmak sorunun kaynağını kurutmak demek olacak. Bu vakıflardan 1-2 tanesine göstermelik desteklerimizi devam ettireceğiz diğerlerini de özellikle medya ve sosyal medyada döveceğiz.- HDP’lileri kaybetmezsek hiçbir sorun yaşamayız. İstanbul’da CHP için kilit parti HDP diğerleri değil. Diğer arkadaşların HDP ve HDP ideolojisi konusunda hiçbir yorum yapmamasını istiyoruz. Sabırlı olmamız lazım. AKP’ye karşı kazanmak istiyorsak HDP’yi hoş göreceğiz.- Ekrem Bey ortalık sakinleşince Demirtaş’a teşekkür ziyaretinde bulunacak. Necati bey görüşmeleri yapmış Avrupadaki dostlarımız da Demirtaş’ın sürekli gündemde tutulmasını istiyorlar bu ziyaret bunun için de önemli.- Şunu biliyoruz klasik medya haber siteleri artık yeterli değil sosyal medyanın gücü tartışılmaz. Bu nokta da ajansı olan arkadaşlar İldeki medya başkanlığımızla temasa geçsinler fon desteği sağlayacağız.- Kriz anlarında sosyal medyadan bir taş atıyorsunuz sonra 40 akıllı bunu çıkarmaya çalışıyor olay hakkında gerçek çıkana kadar herkes algıya zaten inanıyor. Önemli olan artık gerçek değil algı. Bu seçimlerde Ekrem Bey bunu ispatladı.
 • yeni türkiyeyeni türkiye27 gün önce
  18 yıl sonra eğitimin geldiği yer.Abbas Güçlü yazmış bugün:Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasından sonra, bir milyondan fazla ailede adeta matem var!Mevcut sınav sisteminin sevineni de yok, önünü göreni de!İlk 1000’e giren öğrenciler bile, istediği okula girememe endişesi yaşıyor.Peki, ne oldu da böylesi bir kaos yaşanıyor?Bu yıl, ortaokullardan bir milyon 200 bin civarında öğrenci mezun oldu ve sadece 139 bini, LGS puanıyla bir yere yerleşecek. Diğerleri ise başının çaresine bakacak.Yüz binlercesi ya istemediği bir liseye gitmek zorunda kalacak ya da açık liseye yönlendirilecek!...
 • Rüstem Rüstem 27 gün önce
  Yazdıkların her iktidarın başına gelen gelebilecek vakalar. Akp de aynı durum söz konusu mhpdede. Bu durum her parti ve sosyal gruplar için geçerli.Hukuk sistemi çökmüş toplumlarda daha vahim durumlarla karşılaşmak mümkün.Şu andaki durumda hukuktan ziyade hukuksuzluk var. Düştüğümüz durumdan ders alan yok herkes muhalifinde hata arıyor. Kendi kusurlarını gören yok gibi.
 • Kısmet Kısmet 27 gün önce
  Sevgili Dilipak, bugün yine ağzınızdan bal damlamış ama galiba zehirli bal. Yine Müslümanlığa sığmayan bir tehdit ve saldırı talimatı. Müslüman olduğunuzu, müttehit ve müttefik olduğunuzu söylüyorsunuz. Ama yazdıklarınız bende münafık ve müteahhit imajı doğuruyor. Artık particiliği, islamcılığı lütfen bırakalım, birlik ve beraberlik ruhunu çalışalım. Böylece hem İslamiyeti hem de ülkemizi güçlendiririz.Bir de Sayın AKP genel başkanına hatırlatın, Cumhurbaşkanlığı en saygın makamdır. Bu sebeple parti başkanlığını bırakıp, hepimizin başı ve başkanı olsun. Saygı ve sevgiler,
 • BilalBilal27 gün önce
  Demek ki AK parti AK degilmiş AKP imiş. Baksaniza yani seçim meydanlarinda Kur-an sallayip devletin başina geçince de kerhane, meyhane, içki, faiz, milli kumarları azaltmak/yok etmek yerine 17 yılda en az on kat buyuttuler. Sayin dost Trump bir telefon açtı petrolden pay vaadi ile yine kandirdi ve tum komsularimiza savaş ilan ettiler. Milyonlarca insan evladı multeci hale dustu. YANİ chp bildigimiz chp açık ve net. Kaftancioglu ne dedi inandigibiz Allah belanizi versin dedi, domuz eti yerken fotolari servis ettiler. İsimleri de cumhuriyet partisi zaten laiklik demokrasi yani İslam karşiti olduklarini saklamiyor gizlemiyorlar, bu takdire şayandir. İslam da durust net acik insanlarin bile (yanlis yolda olsalar bile) bir saygiyi hak ediyorlar diye biliyorum. En azindan cehennemin katlarindan en pis yerinde degiller. Tahmin edin cehennemin en pis yerinde kimler var? Benden daha iyi bildiginizden eminim. Sayin dost Trump bir telefon açiyor zina yi serbest ediyorsunuz bir telefon aciyor coninin maliyeti cok yuksek diyor bizim mehmetcigi bedava gereksiz savaşlara sokuyorsunuz bir telefon açiyor papaz hain terorist ne varsa hapisten çikariyorsunuz bir telefon aciyor tum tv lerde gencligi azdiran sapiklastiran turk dizileri yayinlar cekiyorsunuz. Say say bitmiyor YANİ SN YAZAR halk munafik yonetici gormektense islam dusmani chp ye raziyiz dedi ve oyunu verdi.
 • hakanhakan27 gün önce
  Şu dakikadan itibaren Ak Partinin tek yapması gereken bunları kendi haline bırakmaktır çok sürmez 4-5 ay içinde birbirlerini yemeye başlarlar...Biri gelecek benim sayemde başkan oldun yap bakalım şu işi diyecek,diğeri gelecek benim sayemde kazandın benim adamları işe al diyecek v.s kısaca olan İstanbul'un 5 yılına oldu onuda İstanbullular düşünsün
 • Veysel POLATVeysel POLAT27 gün önce
  Sayın Dilipak ,bu makale doğrularla yanlışları tuz ve şeker karışımı haline getirmiş. Ortaokul talebesi mantığı ile yazılmış bir makale size yakışmadı. Anlaşılan o ki , sizin de dengeniz bozulmuş.Haram havuzlarının İslami sosla savunulması artık işe yaramıyor
 • Şanlıurfa Şanlıurfa 27 gün önce
  Allah razı olsun hocam aynen üyle
 • Elif aslanElif aslan27 gün önce
  Hocam çok güzel analiz ediyorsunuz akp hatalarını güzel okuyorsunuz da bunda fetöcü diye o kadar mazlumun canını yaktılar bu yapılan haksızlıklarıda yazın lütven
 • Üzeren NursungurÜzeren Nursungur27 gün önce
  SelamunaleykumSöz konusu seçim sonuçlarına herkes farklı yorumlar getirirken,kimisi umut kimi yeis içindeyken,kimi kötü bir başlangıç kimi iyi başlangıç olarak görürken,şahsen farklı farklı değerlendirmeler yapabiliyorum.Bir-çok farklı değerlendirmenin yanında meselenin şöyle derin akla aykırı gelen fakat olası bir yanı var.Dusmansizlik zayıflıktır,muhalefetsizlik zayıflıktır. Muhalefet ,rekabet, kamçılar kırbaçlar.Yerel veya global bir otoritenin güçün kendine haşim üretmesi derin bir taktik ve gereksinimdir.Askeri siyasi toplumsal olaylarda 20 yıl baz alınır diye kabul ederim.Haliyle gerek doğal olarak icabında ilahi kaide ,herşey doğar gelisir buyur son bulur.Dolayisi ile bu bir taktikte olabilir, derince....Kamuoyunda algı olüşturmak ,taraftarı kuvvetlendirmek artırmak akabinde kendi ömrünü uzatmak için.Nasil ben 1950 leri görmediysem bugün oy kullanan nesilde 1990/1995 ve 2000 leri görmedi. Ana konu anlaşıldı esasen zaman israfına gerek yok.Selamlar..
 • şükrü onukşükrü onuk27 gün önce
  bir hdp li adı lazım değil hani demişti ya biz batıda kazandıracağız , doğuda kaybettireceğiz . Mevcut duruma bakıldığında onların küçük bir katkı dışında kaybettirme adına bir etkinliği olmadı , eğer 31 mart seçimleri iptal edilmeseydi bu katkının etkisi büyük olurdu ,olaya burdan bakıldığında Pkk yandaşlarının desteğin karşılığını isteme gibi bir baskısından bahsedilemez her kesimden oy almış tüm istanbulluların başkanıdır .özelde bunlara sempati ile bakma bir takım küçük isteklerini yerine getirme dışında bir hakkı ve hukuku kalmamıştır olaya birde bu açıdan bakmak gerekir. ,doğrusuda bu ,imamoğlunun özelde kimseye bir diyet borcu yok . 31 mart seçimlerinin ertelenmesinin kaybedeni bu açıdan bakıldığında hdp lilerdir de kaybedenler korosu içinde yer aldı .
 • Necmettin Necmettin 27 gün önce
  Bizde seni din gardaşımbelledik,hamdolsunAllaha ki,hiçyanılmadık,en büyükarzularımızdanbirisi muslqn ölmek,tabi ikincisi,rabbimizinsonsuz rahmeti sayesinde sevdiğimiz erdemli,ama derece olarak bizden yukarıolanlarla yani,sevdiklerimizle bizi buluşturması,tespitler mukemmel,selamve dua ile din gardaşım,
 • Abdullah fransaAbdullah fransa27 gün önce
  Slm o cesurlar durustler trenden indiler cunku dinlenmediler bide hain main oldular ha sizde akp ye pek zarar verdiniz bilmem anlatabildimmi pekala anladiniz bulara hayrina bisey diyenin vay haline hurmetler
 • Millet Ak Partiden Asla Umudunu Kesmedi .Millet Ak Partiden Asla Umudunu Kesmedi .27 gün önce
  Millet çok ağır bir ders verdi , çok inçe ayar verdi Ancak gönlü hala Reisten yana . Hala seviyor ve umut bekliyor . Yeterki Reis özellikle Ankara da bürokrasi de çok ama çok hızlı değişimler yapsın . Suç sadece siyasetçinin olamaz . Devleti bürokrasi yönele ve seçimler bürokratlar eliyle kaybedildi . İşe Ankaradan başlayın ...
 • GörkemGörkem27 gün önce
  İBB de bütün görüşmeler ŞEFFAF olacak.. meclis toplantılarıekranlarda naklen yayınlanacak.. Adam daha işe başlamadan çarmıha germeye başaladınız .. biraz sabır ya-huu...
 • GörkemGörkem27 gün önce
  İBB de bütün görüşmeler ŞEFFAF olacak.. meclis toplantılarıekranlarda naklen yayınlanacak.. Adam daha işe başlamadan çarmıha germeye başaladınız .. biraz sabır ya-huu...
 • bökeböke27 gün önce
  Kampanyalarda söylemler çok yanlıştı hele hele beka tamamen yanlıştı. Yahu bu devlet bu kadar acizmi bir belediye başkanı beka sorunu çıkarsa anında kayyum atarsın kökünden halledersin. Bunu dillendirmeye ne gerek var aynısını doğuda yaptık her tarafta örnek yıkılıyor hala beka demek! Devlet başkanı olsa seçilen neyse. Müebbet mahkumdan medet ummak kimin aklıysa son derece yanlıştı. Reis etrafındaki yağlanmışlardan kurtul. Hiç bir işe yaramadığından şikayet edilen il ilçe teşkilat içindeki kurulamacı havluculardan kurtul. Parası olan, yalancı çevresi olan, yalaka olan, güç zehirlenmesine karşı panzehiri olmayanlardan değil can hıraş çalışanlardan olmalı teşkilat ilk günlerdeki gibi. 13.000 den 800.000 çıkmak ne demek kesin bir sıkıntı var bu artık şefkat tokadı falan değil resmen nakavttan bir önceki direkt kroşe. Hakem saymaya başladı. Bu sayım 4 Yıl sürecek. Kalkamazsak hakem diğerinin kolunu tutup havaya kaldıracak. Yine yanındakiler içinde yalnızsın Reis. Biz uzaktakilerin içinde ise yalnız değilsin bilesin.
 • Gülay tozaykurtGülay tozaykurt27 gün önce
  Hocam çok üzgünüz ama reis etrafını temizlemesi gerek Bursa’da kan kaybetmeye devam ediyor il başkanlığına salmanı BBŞ alinuru getirdi oyların düşüşünü gördü Bizler AKP reise vefamızdan dolayı oy verdik Artık etrafındakilere değil millete kulak verdin NOKTA
 • SılaSıla27 gün önce
  Lütfen; SADECE kadınlar için tahsis edilmiş PEMBEotobüs, PEMBEtaksi, PEMBEtren-tramvay-PEMBEmetrobüs-PEMBEdolmuş...vb şeyleri de istemekte, ısrarcı olabilir misiniz? Kenevir de VE deebWEB de ve süper bilgisayarlar da ısrarcı olduğunuz kadar; Bu konular da da ısrarcı olsaydınız; her şey daha başka olabilirdi................................. Şu SÖZDEmüslüman YAZARLARI-çizerleri de HİÇanlamıyorum. "Müslümanlık=partizanlık" mı olmuş? Hiç bir dini alanda görüş bildirmeyen alçaklar-YAZARLAR; Konu partisi olunca; mangalda kül bırakmıyorlar. ALLAH SORACAK BU şirk kokan tavırlarımızı..................Sn dilipak, teşekkürler.

Günün Özeti