Haydaaa!

26 Ocak 2019 Cumartesi

Haber şöyle: Türk savaş gemileri Akdeniz’de yabancı bayraklı 7 gemiyi geri püskürttü!

Kim bu ülkeler derseniz: KıbrısRum yönetimiyle anlaşıp Kıbrıs’ın batısında doğalgaz arayan İtalya, Fransa, İngiltere, Almanya ve Malta bayraklı 7 geminin Türk savaş gemileri tarafından geri püskürtüldüğü ortaya çıktı. Tabii böyle bir listede Yunanistan olmadan zaten olmaz.

Siz buna Mısır, İsrail, Suriye’yi de ekleyin, 10 olsun, tam olsun!

Karşı cephede 7 düvel yok, 10 ülke var! Deniz kuvvetleri bu ihlal girişimini engellemiş ve bu ülkelerin geri çekilmesini sağlamış.

Karadeniz’de de sular ısınıyor, Akdeniz’de de.. Ege’de zaten hep sıcak.. Karada da sıcak günler yaşıyoruz.

Bu sıcaklık, sadece Türkiye’ye ya da bölgemize has değil. Dünya çok sıcak günler yaşıyor ve giderek daha da ısınıyor, kış soğuğuna inat! Ve daha da ısınacağa benziyor. Arap yarımadası mı sakin, Kuzey Afrika mı? Asya mı, Rusya mı?

Biliyorsunuz, İngiltere Brexit krizi sonrası Fransa’daki olaylara benzer olayların yaşanması ihtimaline karşı yedekleri göreve hazır olmaya çağırdı.

Bu olaylar sivil toplum refleksi ile oluşan olaylar değil. Kendi içlerindeki soğuk savaş taktiklerinin uygulandığı “Vekalet savaşları”. Suriye’de bu “vekalet savaşları”nın sıcak şeklini görüyoruz.

Bana kalırsa son olarak Afganistan’daki ya da Suriye’deki bazı saldırıların da benzer bir planın parçaları. Göreceksiniz bu kriz daha da yayılacak ve derinleşecek.

May, Macron’un başına gelenlerin kendi başına gelmesinden korkuyorsa, Merkel’de korkar bundan. Bu korkunun yansıması olarak Trump’ın da korkması gerek. Göz ucu ile İtalya ve İspanya’yı da izlemek gerek. Yunanistan’da karışıklık zaten hiç bitmiyor.

Sanırım Yunanistan ve Kıbrıs Rum yönetiminin Ege ve Kıbrıs açıklarındaki taciz girişimleri biraz da içerideki krizi dış tehdit algısı ile kontrol etme çabasının bir sonucu.

Aha size bir çıban başı daha! Doktor diye gelen, kapıyı çalan bu adama dikkat! ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo diyor ki: “İsrail ve Filistin arasındaki ana farkları çözebileceğimiz, dünyayı çok uzun süredir rahatsız eden sorunların giderilmesi için iki tarafın da bir araya gelmesini sağlayabileceğimiz bir noktada olduğumuza inanıyorum.” 

ABD burnunu sokuyorsa orada bir sorun çıkacak demektir. Kaşıkçı olayından sonra, Dahlan’ın epey zamandır sesi çıkmıyordu. İş başa düştü demek ki, Pompeo konuştu. Bu konuda Pompeo Suudi veliahd prens ve Sisi’nin başına ekşiyecek demektir.

Zaten sözkonusu haberin devamında onu görüyoruz: Trump’ın İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda Suudi Arabistan, BAE ve Mısır’la işbirliği içinde. “Yüzyılın Anlaşması” adını verdikleri planının, Filistin devletini kurmak için Sina topraklarının bir bölümünün alınması sözkonusu. Yani bu plana göre İsrail Kudüs’ün tamamını almakla kalmayacak Sina’ya, Suriye, Lübnan ve Ürdün’e doğru da genişleyecek. Bunu kademe kademe yapacaklar akıllarınca. Bu planda Mekke ve Medine de Ürdün’e verilecek. Hatta Batı Yaka’daki yasadışı Yahudi yerleşim bölgeleri de resmi hale getirilecek. Bütün bunlar ne için, kukla bir Filistin devletinin tanınması karşılığında.

Siyonist kahinler sıkıştı. Süleyman mabedinin inşası için öngörülen zaman geride kaldı. Böyle bir planla ortaya çıkıp, bu plana karşı çıkan Filistin halkına ve ona arka çıkan Arap ülkelerine sopa gösterecekler. Onun hazırlığı içindeler.

Planda, yurtlarından çıkarılan 6 milyon Filistinli mültecinin geri dönüş hakkından söz edilmiyor. Birtakım maddi yardımlar ile Kudüs’ün kenar mahallelerinden birinde sembolik olarak başkent olması teklif ediliyor.

Dahlan senaryosunun moderatörü, Yahudi asıllı Siyonist Kushner ile Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi Greenblatt, “‎‎Yüzyılın Anlaşması” planı adını verdikleri projeyi 2018’de açıklamış, Ürdün, Suudi Arabistan, Mısır, Katar ve İsrail’i ziyaret etmişlerdi. Filistin’i konuşuyorlardı ama Filistinli yetkililerle görüşmemişlerdi. Filistinli grublar da bu teklifi protesto ederek, kesin dille reddetmişti. Şimdi bu ekip yeniden devrede. Trump ve Evanjeliklerin bu projesinin sonuçlarının ne olacağını göreceğiz. Bu projenin aynı zamanda Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün, Lübnan ve Suriye’yi yakından ilgilendirdiğini de not edelim. Daha önce gündeme gelen “Arap NATO’su” fikri de bu senaryonun bir parçası idi.

Bakın yine Fırat’ın doğusunu, İdlip’i filan konuşuyoruz. PYD’yi unutun. SDG’nin içinde PYD’nin perdelediği bir “Chistianity Army” yani modern bir Haçlı ordusu. ABD bundan asla vazgeçmeyecek. Bakın “Arab NATO’su” yeniden gündemde. ABD bu gücü “Arab NATO’su”nun içine yedirmek istiyor. Birileri bunu görmek istemiyor. ABD geri çekilecekmiş, güvenli bölgeymiş. Bakın gerçek çok farklı.

ABD’nin bölgede ne yapmak istediği belli. Rusya’nın da yapabilecekleri, yapamayacakları belli. Ortada bir taktik savaşı dönüyor. Elleri ayakları boş değil, tuttukları iş değil! Fırsat kolluyorlar, kayıkçı kavgası yapıyorlar. Dostlar alışverişte görsün kabilinden işler.

Bu arada ABD cephesinden yeni haberler var. Trump’ın rakibi, ABD merkezli antivirüs yazılımı şirketi McAfee`nin kurucusu ve ABD başkan adayı John McAfee, ABD’yi terk etti! Twitter hesabından duyurduğu terk gerekçesinde ABD Ulusal Gelirler Dairesi`nin kendisine yönelttiği suçlamaların haksız olduğunu söyledi. Kripto para savunucusu McAfee’nin 8 yıldır vergi ödemediği ortaya çıktı. McAfee’ye göre “Kripto para insanları özgürleştiriyor”. Ona göre “kripto paralar, insanları hükümet kontrolünden ayırarak özgürleştiriyor. Herkes özel para birimleri kullanmaya başladığında yönetimler vergi toplayamaz hale gelecek.” McAfee’nin bu çıkışı aslında 2025 siber devriminin ve ulus devletlerinin sonunu getirecek bir meydan okumanın ilk örneklerinden biri olarak dikkat çekiyor. Siber güvenlikçi, Trump’a karşı seçim kampanyasını yatından okyanusta sosyal media üzerinden yürütecek.

Size “panaromik bir dünya” manzarası sunmak istedim. Hal ve gidiş böyle. 

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ÖzlemÖzlem4 ay önce
  Yazılarınızı okuyorum ve çok etkilicok haklısınız cok başarılı buluyorum Rabbim yar ve yardımcınız olsun
 • sivassivas4 ay önce
  Yılmaz, AKP Sivas İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Gençler Soruyor’ etkinliğine katıldı. Gençlere seslenen Yılmaz, “Hilmi Bilgin’e desteğinizi bekliyorum, Hilmi Bilgin’e vereceğiniz destek, yarın ruz-i mahşerde (kıyamet günü) berat (kurtuluş) belgelerinizden biri olacak diye düşünüyorum” dedi. siz ne diyorsunuz ak parti dışındaa kiler oy verenlerin ahirette kaybedenlerden mi Ak parti ye oy verenler kurtuluşa mı ermiş oluyor
 • SalihSalih4 ay önce
  Bir Rahmetli Erbakan Alman leopar tak projesi patentinden dolayı extra gelire sahip. İftira atmayin. Belediye seçiminde ak Parti'ye oy verin ile dini hüküm veren küfre girmiştir. Dilipak ve akit geçen yazısından fırça yemiş doksan derece dönüyor. Başımız döndü. Bunlarparsli gazeteci ver parayı methiye düzsün. Para yoksa dakikasında döner. Eski akit fakir ama yiğit adamlar ile dolu idi şimdi paşalar parayı görünce ne olduğunu şaşırdı.
 • MehmetMehmet5 ay önce
  Abdurrahman bey mersinde sokaktaki çocuğun bile kanıtlanmış fetocu diyeceği zengin adamlar bildigim 3 4 tane serbest bırakılıyor para veriyorlar falan söyleniyor bu nasıl oluyor üstüne düşmez misiniz ?
 • Ali baba,dan, KOCASOLAK,aAli baba,dan, KOCASOLAK,a5 ay önce
  KOCA SOLAK,,,,,BAK SAYIN YAZARDA DAYANAMIYOR ARTIK, HAYDAAA, HAYDAAAAAAAAAA, DIYE, FERYAT EDIYOR,
 • AndızAndız5 ay önce
  Şu sıralar derdimiz Venezula. Yarın bir gün Reis Maduro'yu "Madara" ilan ederse gör Venezualayı!.. Esad nasıl "Esed" olmuştu, hatırlar mısınız?..
 • MustafaMustafa5 ay önce
  Küfür tek millettir EVET TAM MİLLETTİR ALLAH CC PARCALAR İNŞAALLAH . Ümmet olmadıklarındanMüslümanlar paramparça millettir .
 • NETNET5 ay önce
  Siyasal İslam çöktü olay bu bunu açıklamak zor geliyorsa ben söyleyeyim. FETO islam dediniz ABD maşası çıktı, İhlas islam dediniz herkes ihlas malı aldı paraları yatırdı herkesi dolandırdı bu müslüman görünenler bunlarda ABD ajanı çıktı hepsi. Milli görüş dediniz sözde hepsi ABD düşmanı her zaman vur ABD ye vur İsraile ama hepsi ABD eğitim aldı Kavakçı ailesi tek örnek değil diğerlerine de bakın bugün kü bakanlara bakın hepsi ABD eğitimli hepsinin çocuğu ABD de okumuş yada okuyor Abdullah Gül den başalyın hepsinin çocuğu aynı hatta Cumhurbaşkanın çocukları ve damatları da ABD eğitimli ama şimdi hepsi sözde ABD düşmanı nasıl oluyorsa nesilleri hala ABD de okuyor ama halk incirlik üssünü kapatalım diyor eğitime devam. Gerçekleri görelim artık Milli görüş islam müslümanlık bunlar çok ciddi kullanıldı hepsi artık göze giriyor batmayı geçti. İsrail oyunu nu bilirsiniz sözde hamas filistin direniş örgütüdür ve israile saldırır islam savunucusudur ama aslı öyle değildir israil bize saldır diye örgütlerki israilin işgali meşru olsun dünyaya da bakın bunlar terörist bize saldırdılar der sonra toprakları büyüte büyüte bugünlere gelir oyun içinde oyun yani. PKK yı kullanır kürt ismi takar PKK ya ama örgüt yöneticileri çoğu yahudi ermeni yabancı ajandır. Arkadaşlar islamı kullanan ABD İsrail ve İngiletre ve bunlar sözde islamcılar çıkarır destekletir ve istediğini alır ama o islamcıların çoluk çocuğu ABD de eğitim alır hepsi ilk fırsatta demokrasi için ABD ye kaçar bizim ülkeye gelince de Demokrasi karşıtı sözde şeriatçı olurlar.
 • yaşaryaşar5 ay önce
  Feto, ABD ahtapotunun bir kolu ise İhlas Holding de bu ahtapotun başka kolu. Feto sayın yöneticimizi aldattı ise, İhlasçılar da gariban vatandaşı dinle aldattı. Sahibi Amerikan vatandaşı ve masonlarla ilişkisi olduğu için mi bunların üzrine gidilmekten korkuyorlar. Bilmediğimiz başka bir ...ilişkisi mi var. Zaman aşımını bekleyen bu müslüman görünümlü hırsızlara el atacak bir helal süt emmiş yiğit yok mu ?
 • Ali babaAli baba5 ay önce
  Turkiyede, PARASI OLANA,HUKUK,ADALET, HER ŚEY VAR, VEDE HER ŚEYI SATIN ALABILIR, hergûnKIRMIZI ET de alabilir, ya asgari ucretle ??
 • R2D2 R2D2 5 ay önce
  Vallahi Abdurahman abi ben bıktım şu dış güç, derin devlet, nato,...natosu ve natoların natosu muhabbetlerinden. Canları istedimi dolar göz açıp kapayana kadar 65 tl olur biter topa tüfeğe gerek yok.Taaa refahtan bu yana kişisel menfaat gözetmeden canı gönülden desteklediğim saygı değer recep abiminkutsal partisineartık oy moy yok.Recep abimi bir miktar daha ayrı tutacağım bunlardan bakalım mevlam neyler.....
 • Kocasolak Kocasolak 5 ay önce
  Ali baba ve Sofuoğlu adıyla yazanlara. Milli görüş ve Erbakan hocayı siz nesile suçluyorsunuz? SP milli görüş DEĞİLDİR, sp lideri ve yönetimi DİNEZORLARDIR. Erbakan hocama İFTİRA atan Ali baba. Sen bir araştır bak, Erbakan hocanın mücadelesini araştır. Yoksa,sana bu iftirayı ÖĞRETENLER kimler? Seni KULLANAN her kim ise, birde onları araştır. Sıkıysa seni kullananları yaz bizde araştıralım. Bizim Erbakan hocayı araştırmandan gocunmadığımız gibi sende AÇIK ol. Ha seni kullanan yok ise GERÇEK adını soyadını yaz SENİ araştıralım, sıkı mı?
 • Türkiye yahudiistan Türkiye yahudiistan 5 ay önce
  Bu ülkede mason kesim var ! Bunlar kendilerini gezler ! Yazarlar hemen tanınır ! Yazılarında Kuran ayetleri kopyala yapıştır kullanır ve halkı kendilerine göre yönlendirdikleri zan ederler! Siyasetciler de keza aynı taktikleri kullanırlar ! Din onlar için bir politik araç ! Kamera eşliyinde ibadet yapar gibi görünürler ! Masonlar bir birlerini tanır ve korurlar , geneli de Arapça bilir ! Bunlara dikkat et !
 • BirolBirol5 ay önce
  Maduro'yu neden yazmıyorsunuz.Durumun netleşmesini mi bekliyorsunuz.
 • ademadem5 ay önce
  bu ülkede hukuk var deniyor ya .işte o hukuku çalıştırın ve erbakan ın oğluna o mal mülkün,o paraların nereden geldiğini araştırın.hiç problem değil,varsa kimsenin yanlışı savunulmaz.yalnız adil olun becerebilirseniz.ayrıca kaç kalbi yarıp bu tür hükümlere vardığınızı,hangi adil mahkeme kararlarıyla bu tür kanaatlere ulaştığınızı öğrenmek gerek.
 • bilalbilal5 ay önce
  afganistan islam emirligi (taliban) ummetin medari iftiharidir.kafir natoya karsimucadele eden islam emirligine her turlu destek verilmelidir.turkiyede irtibat burolari faaliyete gecirilmelidir.
 • OkurOkur5 ay önce
  Ver mehteri ver!
 • SansürcüSansürcü5 ay önce
  Sansür yakışmaz bir yiğite! Niye ki bizim görüşe tırpan?
 • halilhalil5 ay önce
  alparslan kuytul hoca biran once serbest kalmalidir.bu zulme seyirci kalamayiz.
 • Mehmet ayMehmet ay5 ay önce
  Bay abdurrahman, siz Onu bunu bosverin, turkiye buyuk bir hizla kaosa gidiyor, carsiya pazara cikin bir bakin,
 • emekliemekli5 ay önce
  uzun yıllar müslüman devletlereiç karışıklık birbirine kırdırma konvensiyel silahlarla saldırılar sonuç getirmedi artık tek çıkar yolları nükleer silah kullanmaları olacakki bunuda yapacaklar müslümanyerleşimlere atılacak nüleer bombalarına zannetmiyorumki ne çin ne rusya nede ab ne yapıyorsunuz diyecekler o kadarlada kalacak çünkü hepsinin müslümanlarla sorunları var ALLAH yardımcımız olsun gidiş bu
 • SofuoğluSofuoğlu5 ay önce
  Bu sitede yorum yapan, yorumlarında MİLLİ GÖRÜŞ'ün değilde, artıkları oldukları anlaşılanlara da bir çift sözüm olacak.Sizler ona buna akıl vereceğinize,sataşacağınıza gidin:MİLLETİMİZE,VATANIMIZA,MÜSLÜMANLARA VE DE İSLAM'a düşman olanlarla birlik olan LİDERİNİZE akıl, fikir verin tamam mı?
 • Ali babaAli baba5 ay önce
  Erbakan,erbakan diyenler, erbakan oglullarina o kadar para,mal,mûlk birakti, nerden geldi bu paralar,erbakanda bir maas aliyordu, erbakanin talebeleri vatani satti, hoca neyse talebede odur, israille yapilan anlasmalarin çogunda, rahmetlinin imzasi var, ARASTIRIN gôreceksiniz ki israille yapilan anlasmalarin hepsi,israile karsi duranlar IMZALAMISTIR,
 • Kocasolak Kocasolak 5 ay önce
  Türkiye Fırat’ın doğusuna müdahalede geç kalıyor, Fırat’ın batısında önce telrıfat sonrada münbiç boşaltılmalı. Telrıfat çıban başı gibi kaldı orada, bu bir zafiyettir.Her geçen dakikalar dahi bizim aleyhimize işliyor, biz cambaza bakıyoruz, oysa çarklar işliyor. ABD her adımını bir pilan doğrultusunda atıyor, biz SEYREDİYORUZ.
 • sedaseda5 ay önce
  muslumanlar olarak demokrasi dinini reddediyoruz,secimleri ,partileri boykot ediyoruz.islama gore yasa koyucu Allahtir,yasalar olusturulurken Kuran-ikerimhukumleri referans alinmalidir.aksi takdirde azap kapida,deprem ,hortum,sel farketmez.
 • ilhanilhan5 ay önce
  kafa kesen,barbar orgut isid; bir amerikan-israil-suud projesidir.evet dunyanin bas belasi seytan ucgeni abd-israil-suud.suud sayesinde abd-israil cok etkili oyunlar tuzaklar kurabiliyo.isid,11 eylul,feto hepsi bu uclu seytan ucgeninin projeleridir.
 • SofuoğluSofuoğlu5 ay önce
  ABD, kapısında beslediği FETO itini de Türkiye'ye verecekti?Hani?Adam(ABD)Kapısında beslediği köpeğini hiç verir mi?Müslümanlara karşı bunların(ABD+AB) ataları olan AVRUPALILAR Haçlı Seferlerini yapmadılar mı?ABD,dünyanın öbür ucundan Suriye'ye buşuna mı geldi?Elbetteki bir amacı olmalıdır.Amacına ulaşmadan Suriye'den ayrılmasını kimse boşu boşuna beklemesin.ABD'nin asıl amacı:Kendisine biat etmeyen İRAN'ı ve TÜRKİYE'yi dize getirmektir.Beslediği köpekleri:FETO=PKK=PYD=YPG=DEAŞ=DHKP-C...vs'lerle kalmayıp,TÜRKİYE'e düşmanlık yapan satılmış Arap ülkeleri:Suudi Arabistan,BAE,Bahreyn,Mısır,Ürdün gibi ülkelerden oluşan bir ARAP NATO'sunu TÜRKİYE'nin burnunun dibine sokarak;TÜRKİYE'yi ve İRAN'nı SURİYE gibi kan gölüne çevirmek istiyor.AMAÇ BU!ABD'nin amacını tersine çevirmek için ilk etapta:TÜRKİYE ,İRAN, RUSYA,ÇİN, DOLAR ve ABD'nin dünyadaki üstünlük hakimiyetine karşı, gerek ekonomik,gerekse askeri bakımından DOLAR'ıda saf dışı bırakarak birbirlik oluşturmalıdırlar.Çünkü,ABD,dünyadaki tüm ülkelerin başına bela olmuştur.Bu bela bertaraf edilmeden hiç bir ülke kendisini güvede görmemelidir.
 • ademadem5 ay önce
  "Yaaaa4 sa önceBu yazdıklarınız olaylar ortaya çıkınca gerçekleri görünce söylemenizin anlamı yok. Bu planı Rahmetli Necmettin Erbakan yıllar önce söyledi hatta bunlar suriyedesavaş çıkaracaklar bizimkilerde israil abd ingiltere tarafında yer alırlar demişti aynen öyle oldu. hatta gazeteci banu avar yıllar önce size suriye savaşına müdahil olmayalım orada kürt devleti projeleri var dediğinde onlar ne anlar bu işlerden boş konuşuyor demişti birileri. Usta çok yanlışlar yaptınız sizde biliyorsunuz da şimdi günah çıkarmak için uyarı yapıyorsunuz sözde. İşte ozamanlar siz ortadoğu danışmanlığı yapıyordunuz ülkemizde dimi evet sadat ta göreviniz de ortadoğu uzmanığı ve danışmanlığı olarak yer alıyordu. demek ki abd israil projelerini görememişsiniz yada bildiğiniz halde bop projesini bilerek destek verdiniz çünkü Başkanlık gelecekti oranın halkıda bize katılacaktı dimi size öyle demişlerdi. hatta yiğit bulut bile inanmış ki barzani referandum yapıp Türkiye ye katılmak isteyecek dedi. size verilen görev bitti abd tarafından şimdi günahlarınızdan arınma zamanı mı. yapacaklarınız bile listelenmişti. çözüm süreci, dinlerarası diyalog ve Başkanlık sistemi. evet hepsi oldu bu ülkede sayenizde bunları isteyen ABD den şimdi şikayetçisiiniz tabi ABD her zaman ki gibi kullandı ve bıraktı. 2004 te ABD dış işleri bakanı condile rize ne demişti 22 üleknin sınırları ve rejimleri değişecek ve bizim rejim değişikliği oldu allah göstermesin sınır değişikliği olmasında. FETO bu projelerin hepsine destek verdi tabi için içinde FETO da vardı. çözüm süreci dinlerarası diyalog başkanlık sistemi arap baharı suriye devrilsin katil esad falan ilginçtir hep israil istekleri yerine getirildi İran düşman rusya pis yahu rus uçağı bile düşürüp ABD güvenerek biz düşürdük dedik sonra geri vites yaptık."daha ne ilave edebiliriz ki.
 • Ali baba,dan,, YUNUS 16,yaAli baba,dan,, YUNUS 16,ya5 ay önce
  Yunus sen kefenini giy , cik canakkaleye dogru, mehter çalanin bol olur,Kim ûlkeyi bu hale getirdiyse, giysin kefenlerini çoluk çocuguyla ÔNCE ONLAR. gitsin, ,mûtahit OLAN mûcahitlere ônceligi onlara BIRAKIYORUM,,,,,, BEN YOKUM,,
 • resulresul5 ay önce
  Allahin yasalarinin,seriatinuygulanmadigi bir dunya zulum,esaret,somuru ve cinayetlerin hukum surdugu bir yer olmaya devam edecektir.bu gercek tummilletler ve devletlericin gecerlidir.kurtuluş islamda.
 • ErenlerErenler5 ay önce
  Sayın yazar yazılarınızı takip ediyorum hiç bir şey anlamadım.sayın yazar lafı eveleyip geveleyip uzatacağına,millete ey millet uyanın top yekün RAHMETLİ ERBAKAN nin milli görüşüne dönün D-8 LER kuruldu devreye girsin müslümanlar rahat etsin yaz.çokmu zor bunu yazmak
 • GurbetciGurbetci5 ay önce
  Burdada herşey pahalı ev kiraları nerdeyse 100de100 arttı işsizlik arttı marketlerde herşey pahalı elektrik ısıtma sistemleri arttı daha dağıtımı ama kimsenin sesi çıkmıyor bizde ise herşeyin sebebi belli beka mücadelesi veriyoruz ginede nevfsim diyenlere yazıklar olsun vatanı için canını verenlerinaileleri vatan sağ olsun diyor biraz sakin olalım Allah'ın izni ile bu sıkıntılarda gecek
 • HilmiHilmi5 ay önce
  Biz seçim öncesi beyanlarda illerde vekil ofisleri olacak bizde vekillere rahat ulaşabilip derdimizi anlatacaktık. Ne oldu. Belediye şeçimleri adayları için bize bazı krıterler den bahsedildi lakin söylenenler le yapılan tamamen tezat artık kime inanacağımızı şaşırdık vesselam. Selam ve dua ile
 • AlperAlper5 ay önce
  Dış siyaseti ,ekonomiyi vb.bilemezsen duvara toslaman kacinilmaz. Günah keçisi aramaya gerek yok,zaten insanlarin da islamdan uzaklaşmaya sebep oldular.
 • Bilal B.Bilal B.5 ay önce
  Yaw Batmanda Adiyamanda yüzyillardir petrol fişkiriyorda bize zerre faydasi yok, dünyanin en pahalli benzinini bize satiyor siyasetçilerimiz. Bu petrole ne yapiyorlar o da bilinmiyor devlet sirri. Herhal tamamini sayin dost Trumpa gemiciklerle yolluyorlar. Yani şimdi diyosun ki akdenizde petrol aramaya gelenlere ateş açiyormuşuz falan, yahu birakin arasin bulsunlar, Belki gevur memleketlerinde iyi insanlar vardir ucuz benzin dogalgaz alirlar. Dogalgaz demisken dugmeye basiyorum maaşimin yarisi gidiyor Allah zalimleri kahretsin bu nasil iştir kullanamiyoruz açsamda isinamiyorum ve korkunç pahalli. Eski mucahid yeni mutahitler artik soba borusu deliği de yapmiyorlar soba kuracam kuramiyorim. Tüm halki dogalgaza teşvik ediyorlar sonra basiyorlar zammi. Vay zalimler vay firavunlar vay yezidler vay.
 • Yunus16Yunus165 ay önce
  YAZINIZIN BAŞINA TAKILDIM Hocam. BİR DAHA ASLA ELİNİ KOLUNU SALLAYA SALLAYA 13 KASIM 1918 DEKİ GİBİ GİRMEMELİDİRLER GİREMEZLER GİREMEYECEKLER. BÜTÜN SAVAŞ PLANLARIMIZ DÜŞMANLARI AKDENİZ VE EGE DENİZİNE GÖMMEK OLMALIDIR. ÇANAKKALE BOĞAZININ AĞZINA BİLE YAKLAŞTIRMAYALIM. BU UĞURDA VARIMIZI YOĞUMUZU ORTAYA KOYARIZ İNŞAALLAH.
 • Birlik olmak zamanıBirlik olmak zamanı5 ay önce
  Şimdi her zamankinden daha fazla kenetlenme be blrlik olma zamanı.Allah korusun ülkemizde istikrar azıcık bozulsun pusuda bekleyen o kadar düşman var kı? Bu günlerin Kıymetini bilelim .
 • RızaRıza5 ay önce
  Hayret ata payton kosulmasını yasak eden hükumet kendi eliyle her hafta sonu hipotrumlarda hemde kumar oynatarak at ları çatlatıncaya kadar kosturup hemde ne kosturmaca hayvan ölecek nerdeyse nefes nefese başta hukümet hadi yasak etsene o hayvanın hakkı yokmu.eyy hukümet bunların derdi hayvan hakkı falan degil bunlarda merhamet yok bir kisi acından olse umurlarında degil sen halkın degilde nicin bu cambazların sözüne göre yasa cıkarıyon sana bunlar oyunu degil dışkısını bile vermez.halk sokak köpeklerinin vede at yarışlarının yasaklanmasını istiyor sense seni buradan tuzaga düşurüp seni halktan ve hakyan koparanlara göya yaranacan öylemicok yanlış yapıyin ak parti bunlara uyarsan sana tasma takarlar tasmalıları sokaga salarlar .bu köpek meselesi halktan buyuk tepki var topatın bu köpekleri beslemek isteyen sokaga salmasın salasa tepesine bin eyy akılsız hükümet sen niye 60 bin tl ye danışman tutuyon sana bedava akıl tutarsan gerci sen devam et solak larla is tutmaya bir geldiginde dost bulamazsın akp.
 • KasımKasım5 ay önce
  Yazar bey.bu ülkede o kadar tezat o kadar hak hukuk sosyal yaşam ayaklar altında ki sokak köpeklerine her tur başı boşlugu yanıyan hükümet iki tane kuş besleyene basıyor cezayı.şimdi sormak gerek köpek saldırısı mı tehlikeli iki kuş beslemekmi takdir vatandaşın...acaba bir ileri düzey milletvekilinin cocuguna köpek saldırsa agır yaralasa ne yaparlar.akp chp mhp diger hepsi sokak taki her cesit tehlikeden sosyal olaylardan ne kadar uzak oldukları belli bir vatandaşın sokak köpegi kadar degeri yok köpek insan icin yaratilmıştır insan köpek icin degil bu hayvan severler köpekleri toplayıp evlerinde beslesinler benim sokakta is yerinde okuldaki sosyal yasamimı kim tehlikeye atıyorsa allh belasını versin..bu hükümet insan icin kanun yapmıyor köpek ve köpeklesmis insanlara calışıyor nerdeyse altına yapacak akp bu tip insanlardan korktugundan.
 • YaaaaYaaaa5 ay önce
  Bu yazdıklarınız olaylar ortaya çıkınca gerçekleri görünce söylemenizin anlamı yok. Bu planı Rahmetli Necmettin Erbakan yıllar önce söyledi hatta bunlar suriyedesavaş çıkaracaklar bizimkilerde israil abd ingiltere tarafında yer alırlar demişti aynen öyle oldu. hatta gazeteci banu avar yıllar önce size suriye savaşına müdahil olmayalım orada kürt devleti projeleri var dediğinde onlar ne anlar bu işlerden boş konuşuyor demişti birileri. Usta çok yanlışlar yaptınız sizde biliyorsunuz da şimdi günah çıkarmak için uyarı yapıyorsunuz sözde. İşte ozamanlar siz ortadoğu danışmanlığı yapıyordunuz ülkemizde dimi evet sadat ta göreviniz de ortadoğu uzmanığı ve danışmanlığı olarak yer alıyordu. demek ki abd israil projelerini görememişsiniz yada bildiğiniz halde bop projesini bilerek destek verdiniz çünkü Başkanlık gelecekti oranın halkıda bize katılacaktı dimi size öyle demişlerdi. hatta yiğit bulut bile inanmış ki barzani referandum yapıp Türkiye ye katılmak isteyecek dedi. size verilen görev bitti abd tarafından şimdi günahlarınızdan arınma zamanı mı. yapacaklarınız bile listelenmişti. çözüm süreci, dinlerarası diyalog ve Başkanlık sistemi. evet hepsi oldu bu ülkede sayenizde bunları isteyen ABD den şimdi şikayetçisiiniz tabi ABD her zaman ki gibi kullandı ve bıraktı. 2004 te ABD dış işleri bakanı condile rize ne demişti 22 üleknin sınırları ve rejimleri değişecek ve bizim rejim değişikliği oldu allah göstermesin sınır değişikliği olmasında. FETO bu projelerin hepsine destek verdi tabi için içinde FETO da vardı. çözüm süreci dinlerarası diyalog başkanlık sistemi arap baharı suriye devrilsin katil esad falan ilginçtir hep israil istekleri yerine getirildi İran düşman rusya pis yahu rus uçağı bile düşürüp ABD güvenerek biz düşürdük dedik sonra geri vites yaptık.
 • dahilekdahilek5 ay önce
  tüm oyunlar zaten parçelenmış bitmiş tozu kalımış bir alemi islamın tozlarının savrulması üzerine. ha osmanlıdan sonra devletin kuruluşunu yapan lord gürzon, nayim hayim, lavrans lar hala meydanlarda onlarında memlekette ne yapmak istediklerinden de bahsetseydin değerli hocam. asıl bizim üzerimizden oynanan oyunlar önemli.
 • meleknurmeleknur5 ay önce
  HAYDAKİ NE HAYDAARABBİM ZALİMLERİN ZULMÜNDEN MAZLUMLARI İNSANLİĞİ MİLLETİ KORUSUN. DAHA GÜÇLÜ DÜŞÜNEN BAŞARAN GENÇLERE!
 • SamiSami5 ay önce
  Biz bu yorumun neresindeyiz.Ülkemiz süt liman mı
 • Ali babaAli baba5 ay önce
  O zaman turkiye, ekonomik siyasi,kûlturel,olarak batiyor, her sey mehterle yûrûtûlmez, kurulacak MODERN islam ordusuna,kûrdlerde dahil olacak, ALLAH YARDIMCISI OLSUN ISLAM ORDULARINA, turkiyede moskofPutin,ordularina dahil oluyor, paranizi DOLARA çevirin, yakinda ,,1,, Dolar ,,10, tl, olacak, aç kalmayin,iki aya kadar, venezuella sakladigimiz ALTINLARINIisteyecek, halk bankasina para cezasigeliyor, seçim ekonomisi yururlûkte, TALANI,GASPI,IFLASLARI, YANDASLARIDA siz yazin
 • K.pilavK.pilav5 ay önce
  Gerçek olan şu.. Türkiye yarı yarıya ayrılmış vaziyette. Erdoğandan taraf olanlar ve olmayanlar. Dış siyaset için bu gövde gösterisi olabilir. Bizim ülkemiz için bu bir yıkım.Telafisi uzun yıllar alır.

Günün Özeti