Hani DAEŞ bitmişti!

10 Ağustos 2019 Cumartesi

Şeytan tatile mi çıktı yoksa.. Yok canım! Şeytan bölgede “fazla mesai” yapıyor.

Türkiye, Fırat’ın doğusunda operasyona hazırlanıyordu. ABD de güya güvenli bölgeye destek verecekti!. ABD’ye göre ise zaten DAEŞ diye bir örgüt kalmamıştı!?.

Tabii kaç Amerika var?

Trump deli mi, “deli” rolü mü yapıyor. Sistem böyle bir “çılgın”a ihtiyaç duyduğu için onu mu getirdi?. Adam bir çete reisi gibi hareket ediyor, adeta siyasi bir mafia mantığı ile yönetiyor. Trump dönemi “Amerikan rüyası”nın sonu.

 ABD-PKK ittifakı yine DEAŞ kartına sarıldı. PKK elebaşları; Hol, Rukban, El Ömer, Deyrizor ile Baguz kamplarında tutulan ve sayıları 6 bine ulaşan DEAŞ’lıları “Ailelerinizi serbest bırakacağız” diyerek silahlandırıp, Türkiye sınırına gönderiyorlarmış.. Yani, kullandıkları örgüt ıskartası piyonları yem olarak ya da mayın gibi bölgeye döşüyorlar. Akıllarınca bir taşla iki kuş vuracaklar. Bunu ilk defa yapmıyorlar. Bunların o anlı şanlı danışmanlık şirketleri hep iki taraflı, üç taraflı, 4-5 taraflı çalışır. FETÖ’ye PKK’ya, İsrail’e, Suudi Prensi’ne de danışmanlık verirler, bize de. Hani derler ya, “kafalarında 40 tilki dolaşır, hiçbirinin kuyruğu ötekine dokunmaz”. Bunlar “9 kocalı bakireler locası”ndandırlar. Yani “Kutsal fahişe”lerdendirler. Anlayacağınız tam bir “münafık”tırlar. Bunların ilkeleri, dostları ya da düşmanları yoktur. Sadece çıkarları vardır. Dinleri de çıkarlarıdır. Her kılığa girebilirler.

ABD dünyayı “Tanrısı”na güvenerek sömürüyor. ABD derin devletinin tanrısı para! O paranın üzerinde de “in God we Trust” yazıyor. Yani “Biz tanrımıza güveniriz”. Güvendikleri paraları karşılığı olmayan büyülü bir kağıttan başka bir şey değil.

Şimdi dolar tepetakla gidiyor. Aslında 1 Dolar’ın 1 kuruş bile değeri yok. Bu bir illüzyon. Daha önce yazdım 68 kuşağı, Fransa ve Almanya’nın bu kirli oyunu görmesi üzerine, Fransa ve Almanya’yı cezalandırmak için düşünülen bir Gezi senaryosu idi. Kapitalizmin ve sömürünün sürdürülmesi için, karşı çıkanların cezalandırılma işi solculara ihale edildi. Bu işler böyledir. İcabında “dine karşı din” de üretir bunlar.

Aslında dolar bir ülkenin para birimine karşı değer kaybediyor. ABD Çin’i, para piyasalarını manipüle etmekle suçluyor. Çünkü “yetki” sadece FED ve LIBOR’a verildi değil mi!?

Çin’in kasasında trilyonlarca dolar yanında 1.2 trilyon dolar borsa senedi var. Çin de doların ani bir şekilde çökmesini istemez. Kendi de kaybeder. Onun için Çin ASEAN ülkeleri ve Afrika’da yüz milyarlarca doları aşan çok ciddi alımlar yaptı ve bu paralar yavaş yavaş dünyaya dağılıyor. Bu arada ABD’nin dayatmalarına karşı Çin elindeki Bonoları satmakla tehdit etti. Bunu yaparsa o şirketlerin borsada hisselerinde ciddi düşüşler yaşanabilir..

Anlayacağınız restleşme devam ediyor.

ASEAN ülkelerindeki satın almalar konusunda en çarpıcı rakam Malezya’dan. Ülke ekonomisinin %80’i Çinlilere ait.

Bu işler bu şekilde tartışılmaya başlandıktan sonra geri dönüş, imkansız seviyesinde zordur. Gün gelecek Amerikan Doları ve ekonomisi çökecek, ama ne zaman. Fazla derinliği olmayan ekonomiler bu iktisadi ve siyasi tsunamide alabora olabilir. Süreçte çok ciddi çalkantılar yaşanabilir. Onun için kimse geleceğe dair büyük laflar etmesin.

Geri baştaki konuya dönecek olursak, PYD’liler bir gün ABD’nin kendilerine de aynı şeyi yapacağını düşünmüyorlar mı? ABD siyasetine sırtını dayayanlar, ya da ABD Dolarına para yatıranlar, bu gelişmelere paralel aynı şekilde ciddi kayıplara uğrayabilirler.

Sahi, Eşref Bitlis’i kim niye öldürmüştü?. “Çekiç Güç” hikayesini hatırlayın, Çekiç Güç büyüdü BOP oldu. O zamanlar ABD havadan-karadan PKK’ya silah, gıda ve ilaç desteği sağlıyordu. Bitlis buna karşı çıktı ve cezalandırıldı. 15 Temmuz’a birilerinin cesetleri üzerine basa basa geldiler.

Ah feraset.

Hani aynı delikten iki kere ısırılmayacak, aynı çukura ikinci defa düşmeyecektik!.

7-8 Hasan Paşayı hatırlayın. ٧-٨ Hasan Paşa imzasını atmak için Arapça 7 ve 8 rakamlarını yazıp arasına bir çizgi çekiyor Hasan oluyor. Hasan paşanın şöhreti, devrinin 2 emperyal ülkesinin sefirlerini davet edip onlara akıl sorması ve onların tavsiyesini analiz ederek karar vermesi ile ilgilidir. Sonraları onların nasihatlerinde hikmet aramaya başladık. Bu zihnen teslimiyettir aslında. Modern mandacılıktır.

İstanbul sözleşmesi de böyle bir şey değil mi? İçimizdeki, onların bölge istasyonunda görevli elemanlarına has odasının anahtarını emanet etmemeliyiz.

Asrın maskeli vijdanı”na tükürür. “Medeniyet denilen maskara mahluk” görmemizi ister Mehmet Akif ve “Medeniyet” denilen vahşete lânet eder. Tabii sonunda bu “Maskara mahluk” “Muasırlaşma / Çağdaşlaşma / Asrilik” maskesi ile dönüp yine geldi ve Türkiye’nin batılılaşması gerektiğini söyledi bize.

Tükürün milleti alçakça vuran darbelere! / Tükürün onlara alkış dağıtan kahbelere! 

Tükürün Ehl-i Salîb’in o hayasız yüzüne!  / Tükürün onların aslâ güvenilmez sözüne! 

Medeniyet denilen maskara mahlûku görün. / Tükürün maskeli vicdânına asrın, tükürün! 

Biten ve başlayan bir şey yok günümüzde. İlk insandan günümüze o imtihan devam ediyor. Hayat işte böyle bir şey. Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • La galibe illALLAHLa galibe illALLAH5 gün önce
  Faizle kurulan ekonomi zamanla çöker tabii. Müslüman dediğimiz devletimiz faizle para kazanırsa ve halkı da aynı şeyi yaparsa Allah uyarısını gönderir ve sonunda helak eder bizi. Gözümüzü açalım"HAK YOL İSLAM YOLUDUR"
 • Derman Derman 6 gün önce
  Yorumcu tavsiyeci,senin soruna tek bir cevap,cunku bir musluman gibi yasamiyok bu senin dediklerin islami yasayan da olur gorunen de deyil bir arkadasim diyor yazarsan yazarim mesajinda kerjes baskasindan bekliyor bir bardak suyu icmden baskasina uzatsan o su tekrar sana donuyor niye sen kendinden once onu tercih ettin oda sana sagol buyur sen ic diye icmiyor.
 • DermanDerman7 gün önce
  Yillar once turk sinamasinin,kotu karekterini canlandiran,erol tas bir filim tanitiminda ,adeta yuhlanmis ve siseler firlatilmis erol tas hic gucenmemis bilakis,rolunu iyi yapigina inandigindan mutlu olmus bazi makaleleri begenmesekde,ister ondan istenen makaleleri birilerini razi ediyorsa ,verilen tepkiler,de ona odul geliyor.
 • Ferhat' aFerhat' a7 gün önce
  Senin altındaki alaadin çok uzun döşenmiş, ilk kelimesini bile okumadım. Gerekli bol gevezeliği yazar zaten yapıyor, onunkine gerek yoktu. Sana şöyle bir göz attım, imlâ sıfır, ifâde kötü, ana fikir göçük. Bir miktar çalış ve mümkünse az daha bol miktarda protein al; yumurta yiyebilirsin mesela, tabii süt ve yumurta da açar zihnini. (Ekmeği azaltmanda sakınca görmüyorum.)
 • Dadaş 25Dadaş 257 gün önce
  Tebrikler yerinde bir yazı.
 • FerhatFerhat7 gün önce
  Mehmet Akif Ersoy Bati medeniyetini eleştirir iken siyonist ve masonik irade tarafindan uygulamaya konulan meşrutiyet ve tanzimat dönemindeki gayri milli reformlardan bahs etmekte. Eger merhum inkilaplarin gerçekleştiği dönemde hayatta olsa idi, yada günümüzde AB reformları kapsaminda imzalanan istanbul sözleşmesinin gerçekleştirdiği bu dönemde hayatta olsa idi kesinlikle teslimiyetçi devlet yönetimine karşi olurdu. Kısacası Memleketin ahlakını ve degerlerini siyonist iradeye teslim eden sapkin ve bozguncularin larsisinda saf tutar idi.
 • Aliaddin ÖZİŞAliaddin ÖZİŞ7 gün önce
  Nümune işte biziz Görmek isteyen görsün! Bakın da haline ibret alın şu memleketin! Nasıldın ey koca millet? Ne oldu akıbetin? Yabancılar ediyormuş - eder ya - istikrah:Dilenciler bile senden şereflidir billah.Vakaarı çoktan unuttun, hayayı kaldırdın; Mukaddesatı ısırdın, Huda'ya saldırdın! Ne hatıratına hürmet, ne an'anatını yad; Deden de böyle mi yapmıştı ey sefil evlad? Hayatın erzeli olmuş hayat-ı mu'tadm; Senin hesabına birçok utansın ecdadın! Damarlarındaki kan adeta irinleşmiş;Bakın mücahid olan Garb'a şimdi bir kerre:Havaya hükmediyor kaani' olmuyor da yere.Dönün de atıl olan Şark'ı seyredin: Ne geri! Yakında kalmıyacak yeryüzünde belki yeri! Nedir şu bir sürü fenler, nedir bu san'atler? Nedir bu ilme tecelli eden hakikatler? Sefineler ki yarar kıt'a kıt'a deryayı; Şimendüfer ki tarar buk'a buk'a dünyayı; Şu'ün ki berka binip seslenir durur ovada; Balon ki ruh-i kesif iyie yükselir hava daHülasa, hepsi bu asar-ı dehşet-akinin,Bütün tekasüfüdür toplanan mesainin.Sn. Yazar ,Akif'ten örnek vermişsiniz. Yukarıdaki satırlarda Akif'in BATI için söylediklerini de söylermisiniz? O söylediğiniz "medeniyet" kelimesini Rahmetli AKİF'in ne maksatla söylediğini çarpıtarak anlatmak ancak sizin gibi "gerçek medeniyet düşmanları" na mahsus.Şimdi bu şiiri gücüm yettiğince tercüme edeceğim ki görelim Akif medeniyete düşmanmı,ilim'e karşı mı,"doğu"yu ve "batı" yı nasıl değerlendirmiş?Örnek işte biziz...Görmek isteyen görsün.Bakın da ibret alın şu memleketten;Nasıldın ey koca millet? Ne oldu sonun?Yabancılar seni kötü görüyormuş,görür ya,Dilenciler bile senden şereflidir billah!Vakar'ı çoktan unuttun,utanmayı kaldırdın.Mukaddesleri ısırdın,Allah'a saldırdınNe hatıralarına hürmet edersin,ne geleneklerini hatırlarsınDeden de böyle mi yapmıştı ey sefil evlât?Yaşadığın günlük hayat ,hayatın en rezil hali olmuş,Bu halinden atalar'ın utanır olmuşDamarlarındaki kan'ın adeta irine dönmüş...................................................................................................................................Bakın cihat eden(çalışan) batıya bir kerreYer yüzü yetmemiş,havaya da hükmediyorDönün de bomboş olan Doğu'ya bakın,nasıl geriYakında yeryüzünde belki hiç etkinliği kalmayacakNedir şu sürü sürü fenler,san'atlarNedir şu ilim ile kendini gösteren hakikatler?.......................................................................Bunları da söylermisiniz sayın yazar !!! Üstelik bu şiir 1914 yılında yazılmış. Yani ortada Ne cumhuriyet,ne Mustafa Kemal var. Siz "imanlı bir -müslüman'ın- asla yapmayacağı "Allah ile kandırma'" yı yapıyorsunuz.
 • Mehmet Mehmet 8 gün önce
  90 lar da nasıl severdik seni. Hakikaten boş beleş bir adam mısın. Hep hamaset ve biz yazıyorsun. A. Dili ok. Sen Tayyip ve yaptıklarını yazmadıkça...
 • Abdülkadir denilen ingiliz kemali göremeyenAbdülkadir denilen ingiliz kemali göremeyen8 gün önce
  Kafayı kuma gömüp yorum yapmış. Laiklik ve devrimler batının ingilizin kanunlarıdır. Bunu da kemal getirmiştir. Göz göre göre mevlana halidiye iftira atıyorsun. Bilmesek kıt aklınla kandırmaya çalışacaksın. Kafan çalışıyorsa bu devrimlerin mandacılık olduğunu bilirdin, kimin İngiliz adamı olduğunu da
 • yaşar inanyaşar inan8 gün önce
  .adam türkiyeyledalgageçiyor ortakdevriyedemek fosforlucevriyedemektir.türk askerine kolunatakacak gezecekbopbaşkanı kafası iştebu.milli savunmabakanıdeğil mübarek fosforlucevriyesanki
 • SılaSıla8 gün önce
  Dinimizi güncelliYORlar___FEMiNiSTLiĞi devlet politikası haline getiRdiLER, Bizim Tunus'daki islâmsız dindarlar.__ŞimdiNİN modası, her müftünün bir bayan müftü yardımcısı___ Alıştıra alıştıra mÜFTülük ve imamlık yolunu DA açacAKLAR___M.aKİF ersoy........ Abdullah gülcemal....ALLAHa VE resulüNE danışmadan İŞlerini GÖRENLERİN allah belâsınI VERSİN versin, inşallah.amin.
 • Mehmet KaramanMehmet Karaman8 gün önce
  Amerika Ortadoğu ya sekiz on çeşit askeri üniforma getirmiş Ortadoğu da ki insanlar aynı insanlar Amarikan ordusu bugün mavi elbiseleri giyeceğiz ışid olacağız yarın yeşil elbiseleri giyeceğiz deaş olacağız ertesi günü kahverengi elbiseleri giyeceğiz özgür Suriye ordusu olacağız tekrar ertesi günü haki elbiseleri giyeceğiz Türk ordusu ile devriye gezeceğiz diyor İnsanlar aynı insanlar Amerika Dünya ile dalga geçiyor..
 • Sancar Sancar 8 gün önce
  HitlerAlmanya'sıile , TrumpAmerikasıarasındanefarkvar..... Herikisi deacımasızmanyak...DEDESİP...... NK , MÜTEAYYitTRUMP'ın dini, imanıPARA..... YARATIKGİBİ BİR ŞEY....
 • Malkoç Malkoç 8 gün önce
  ABD ;PKK yadün GECE,70 TIRSİLAH , MÜHİMMATDAHA VERMİŞ.....SUÇATEŞVİKEDİP,KRİMİNALYAPIPANALARINIAĞLATACAKHERALDE..... DOSTUMUZABD....
 • Nurullah Nurullah 8 gün önce
  Çekiç Güç büyüdü BOP oldu. BOP'un eşbaşkanı da koltuğunda oturmaya devam ediyor. Muhsin Yazıcıoğlu'nu öldürdüler ki BOP eşbaşkanına rakip olamasın diye. Eşref Bitlis'i BOP'a çomak sokmasın diye öldürdüler. Muhsin Yazıcıoğlu'nu ve Eşref Bitlis'i öldürenler aynı odaktır.
 • dolar batacak ABD perişan olacak.....dolar batacak ABD perişan olacak.....8 gün önce
  adamlar burnumuzun dibinde pkk ya yardım ediyor bizde tık yok. ben bu milletin çocuğu olarak atalarımın yaptığı mücadeleye bakıp utanıyorum
 • HüseyinHüseyin8 gün önce
  Günlük takip ediyorum sizi. Yazdıklarınızı bizi yönetenler okuyor mu acaba
 • Asımın NesliAsımın Nesli8 gün önce
  Ak parti İmam hatiplerin sayısını artırdı da iyi mi yaptı kötü mü yaptı bilemiyorum.Çünkü nicelik artarken nitelik düşüyor.İmam hatiplilerin bile CHP iktidarını özlemesi de şaşılacak bir durum.Durum böyleyken sizin de dediğiniz gibi ahir zaman halimiz yaman
 • Matruşka gibi oyun içinde oyunMatruşka gibi oyun içinde oyun8 gün önce
  Sayın yazar İstanbul sözleşmesini sürekli ele almanız çok sevindirici bir şey.Bu sözleşmeyi imzalayanlar hak ettiklerini bulacaklardır.İş sahasında kadın çalışanların oranı &60 Lara dayanmış hala kadın istihdamını artırmaktan bahsetmiyorlar mı sinir oluyorum.Bu gidişle giderse Türkiye'deki erkekler Uzakdoğu ülkelerine göç edecek gibi duruyor.Çünkü oralarda erkekler daha kıymetli.Bence Kadın Koruma Derneği,Kadın Sığınma evi varsa Erkekleri Koruma Derneği,Erkek Sığınma Evi hatta Erkekleri Koruma Vakfı bile açılabilir.Kadınların sayısındaki artış kıyamet alametlerindendir.Ak partide hala kadın istihdamını artırmaya devam etsin,hatasını anladığında iş işten geçmez inşaallah.Ama hala Ak Parti'nin eleştirileri dikkate aldığı da söylenemez.
 • burhanburhan8 gün önce
  biz muslumanlara gore temel ilke; toplumun Allahın yasalarına ,şeriate gore idare edilmesi,yonetilmesi.kanun yapıcılar Kuran-ı kerim ilkelerine gore anayasa oluşturacak bu bir zorunluluk.tabi bu islam toplumu icin gecerli bir kaide.demokrasi dininie gore yonetilen zinanin,faizin,kumarın serbest oldugu toplumlar islama gore yonetilme şerefine asla kavuşamaz ve azaba dogru suruklenmeye devam ederler.insanlık tarihinde realite budur ve asla degişmez.Kuran-i kerime gore insanların çogunlugu sınavı kaybedectir,çok az bir kısmı kurtuluşa erecektir.resme bakıldıgında bu durum açık ve nettir.
 • OkurOkur8 gün önce
  İstanbul sözleşmesini Bulgaristan anayasaya aykırı diye kabul etmiyorErmenistan anayasa mahhkemesine soracakmış.Biz ise aile yapısını altüst edelim diye mi yoksa idarecilerin iyi niyeti mi hemen imzalayıverdik. Sn. Dilipak sizler Reis'e direk ulaşabilecek kimselersiniz. Allah rızası için size yalvarıyorum bu olumsuzlukları yazacağınıza direk Cumhurbaşkanımıza iletiniz lütfen.
 • melihmelih8 gün önce
  amerika,rusya ,suud hepsi israilin,siyonistlerin emrinde, kontrolunde hareket ediyo.ortak noktaları islam duşmanlıgı,deaş,pkk,feto hepsi bu emperyalist kafirlerin emrinde olan taşeron orgutler.demokrasi yalanları ile dunyayi aldatıp somuruyolar.tek çare Allahın indirdigi Kuran-ıkerimin ilkelerine,yasalarına,şeriategore hayat surmek ve onların demokrasi dinini topyekun reddetmek.kurtuluş islamda.
 • ÖmerÖmer8 gün önce
  Hep aynı oyun aynı dalavere müslüman ülkeleri böl parçala yut taktiği irak ne halde Libya Mısır Suriye hep İsrail’in önünü açan hamleler deaşpkk kim koruyor Amerika kimin güya müttefiği Türkiye’nin ama ben inanıyorum başaramayacaklar inşallah zafer Türkiye’nin olacaktır
 • ersoyersoy8 gün önce
  Büyük şeytanla yapılan anlaşma karımıza mı zararımıza mı!?.Yıllarca yüzümüze gülen arkamızdan işler çeviren Abd Münbiç' e operasyon yapılacak deyince güya anlaşma yapıldı ama hiçbir sonuç yok...İnşallah kontrol bizde olup pkk' ya göz açtırmazlar.Irak'ın kuzeyinde Çekiç güç sayesinde bir devlet oluşturuldu.Büyük israil'in kurulması için Türkiye,İran , Ürdün ve Suriye'den de Böl ,parçala, yönet ,karıştır yöntemini kullanıyorlar .İnşallah şeytanın oyunlarına karşı akıllı anlaşma yapmışlardır.yoksa bu işlerin dönüşü yok...
 • dindin8 gün önce
  abdurrahman bey, bak asıl sorun bunlar değil.vatan kurtaran hasanlar hergün buraya çarşaf çarşaf çok bilmişlik yorumları döşüyor.aynı yorumu döşeyenler değişik vatandaşların telefnlarını dinleyip gelip burda hak adalet,insaf yorumları yapıyor.iç işleri bakanına söyle, savcılarla konuşsun,.piyasada satılan dinleme cihazlarıyla milletin telefonları dinleniyor.aynı cihazlarla çok kolay soygunda,dolandırıcılıkta yapılır.işin tuhaf tarafı yurt dışında elinde dinleme cihazıyla içerde türkiyede telefon dinlemeleri yapılıp,hertürlü kötülüğe davetiye çıkartılır.bu iç işleri bakanına çağrı olarak köşende belirt.
 • Cüneyd Cüneyd 8 gün önce
  YeniOsmanlıyı , ABDile berabermi kuracağız.???? ..... Bilenvarmı..BUGİDİŞLEYENİOSMANLIYIDEĞİL DE , BÜYÜKİSRAİL'İ KURACAĞIZHERALDE..... EMEĞİGEÇENLER ECRİNE NAİL OLACAKTIR.... BAŞTAFETOŞ..... .
 • KubilayKubilay8 gün önce
  Kendi başımıza girecek ve güvenlik koridorunu oluşturacaktik.. N'oldu simdi?.
 • Zalim abdZalim abd8 gün önce
  Sadece apple ve shell'in 2015 yili geliri 180 ülkenin kamu gelirlerinin toplamina eşit. Sadece apple'ın piyasa değeri butun Turkiye'nin bir yil boyunca calisip çabalayip elde ettigi milli gelirden fazla. Abd isterse a4 kagidina matbada 1000 rakamini yazar dunyanin istedigi yerinden 1000 dolarlik mal alabilir hiç calismadan uretmeden (ama yinede çalısir hem de çok calisir) Yillarca bir lokma bir hirka masaliyla milleti uyutup, milletin elindekileri hayir yapmak adina toplayip kendileri holding kuran yalida villada yasayan, cocuklarini o çok seytani bulduklari her firsatta karaladikları batiya, yurtdisina okumaya gonderen oralardan evler ciftlikler alan bir güruh yok ki abd'de,abd ve dolar çöksün. Ayrica abd 'de belediye sirketinin (devletin) parasiyla 5 yil yurtdisina doktora yapmaya gonderemezsin kimseyi. Sadece hak edeni gonderir. Iste Bir de bu yuzden o zalım amerika'ya ( ah keske olsa ) ama biseycik olmaz merak etmeyin.
 • Mehmet Mehmet 8 gün önce
  Bu yazdıklarınızı siyasiler bilmiyor mu.Peki ırak,libya,mısır ve suriye de neden arap baharı sevdası ile buraların ehli sünnet olan halkını perişan ettik.En iyi abd dostu biziz ama içerde kabadayı.Suriye de ne kadar bedevî varsa ülkemize aldık ve onların yerine pkk yı yerleştirdik.Zamaninda suriye ye girmeyen hükümet şimdi birilerini sucluyor
 • AbdülkadirAbdülkadir8 gün önce
  Abd nin kurduğu bir örgüt abd ipini çekmedikçe bitmez.Daeş şimdi suriyeli mülteci kılığında Türkiyenin içinde.Maalesef doğru dürüst araştırılmadan milyonlarca suriyeli Türkiyenin bütün illlerine ilçelerine alındı.Şimdi ne olacak.Bir köşe yazarı daeşlilerin Türkiyede uyuyan hücreleri olduğundan bahsediyordu.Ben buna katılıyorum.Evet daeşlilerin uyuyan hücreleri var ve gerektiğinde abd istediğinde onlara faal duruma geçecekler.DAEŞİ ABD KURMUŞTUR.bAŞINDAKİ ADAMIN İSMİ BAĞDADİ İLE İNGİLİZLERİN 18OO LÜ YILLARIN SONUNDA ORTADOĞUYU KENDİNE BAĞLAMAK İÇİN AJAN OLARAK YETİŞTİRDİĞİ HALİDİ BAĞDADİ NİN İSMİYLE BENZERLİK NE KADAR ANLAMLI DEĞİL Mİ.İngilizlerin adına çalışan Halidi Bağdadi ortadoğuda 500 halife yetiştirip bütün ortadoğuya kafkasyaya uzakdoğuya afrikaya ve nihayetinde Türkiyeye göndermiş ve buraların kendi sömürgesi olmasını sağlamıştır.O halidi Bağdadinin Türkiyedeki kolu Nakşi Tarikatıdır. Yani Cübbeli Ahmet övünüp durdurğu Halidi Kolu işte bu ingiliz ajanın oluşturduğu koldur.Menzilde bu kola bağlıdır.Ve bu kolla yani halidi koluyla Cennnete gireceklerine inanmaktadırlar.Sayın Dilipak istersen bunu bir araştır bak.Şimdi aynısını abd liler uyguluyor.Bunu hala anlayan yok bizde.
 • Mehmet ayMehmet ay8 gün önce
  Sayin dilipak, ya Islam devletlerine bir bakin her devlet amerika ve emperyalizmin güdümünde.Türkiye de akp iktidari ic siyasete oynuyor.Ekonomi ve teknolojide üstün olmadigin müddetce kullanilmaya mahkumsun.
 • Kenankolsuz66@.com[email protected]8 gün önce
  İnsanının imanı büyüyüp,olgunlaştıkça imtihanı da büyük olurmuş.Devletler içinde geçerlimiki bu durum!
 • Malkoç Malkoç 8 gün önce
  BuABDyıllarcaPKK'YA silahveripDevletimize , Asker, PolisimizesaldırtanAMERİKA değilmi...Yinedevletinbütün mahrembilgilerini UTAH'a, PENSİLVANYA'YAgönderen,15TEMMUZDATÜRKİYENİNABDtarafındanişgaledilmesi , bölünüpparçalanmasıiçinKÖPEKLİK YAPAN FETÖNÜNPATRONUDEĞİLMİ.... SAPIK IŞİDKİMİN ÜRETİMİ.... PKK+ FETÖ + IŞİD .... Patronlarıaynı... USA.... BİZİM DE DOSTUMUZMUŞ..... Hayr umulurmu böyle gecenin sabahından.... Aklınızıbaşınıza alın., ZEKAMIZLAALAY ETMEYİN....
 • Zeki Aslan Zeki Aslan 8 gün önce
  Trump, İsrail'in piyonu. İsrail, "arz-ı mev'ud"a ulaşmak için, ABDyi (gücünü) kullanıyor. Trump'ın danışmanı ve damadının bir yahudi olması tesadüf mü?Dostluk konusu:Allah-u Teâlâ ne buyuruyor, bu konuda?"Ey mü'minler! Yahudi ve Hristiyanları dostlar edinmeyin! Onlar birbirinin dostlarıdır..." (Maide-51)Nokta.
 • Cuma Cuma 8 gün önce
  Sahi A. B. D ye guvenelim mi? Bir tarafta deas denilen hergele surusunu buyutup besliyor, diğer tarafta pkk silah verip egitip donatiyor, bir diğer tarafta da güvenli bolge için Turkiyeyle is birbirine gidiyor. Allah Askina bu yuzsus menfaat surusune inanalim mi? Millet olarak inanmiyoruruz. Zira atalar "gavurdan dostolmaz" demişler.
 • Bir okurBir okur8 gün önce
  Ben de çok sıkı bir ABD muhalifiyim. Diş siyasetleri ile ilgili yaptıklarını asla tasvipetmemisimdir. ABD turkiyenin aleyhinde karar ve uygulamalar içerisinde olduğunu hepimiz görmekteyiz... Ama medeniyeti kötülemek abesle iştigal demektir...
 • MaliMali8 gün önce
  ... Işıd deyin. Bundan ne İslam kaybeder ne insanlık.
 • AbdullahAbdullah8 gün önce
  Bazı yorumlara bakıyorumda tam dünkü laikçilerin ağzı, Atatürk olmasaydı halimiz nice olurdu v.s bugün ise varsa yoksa başkan ne farkınız kaldı eleştirdiklerinizden
 • Sancar Sancar 8 gün önce
  KavakçıfamilyasıALLAHINnecib milletimizebirlütfuheralde....SAYAN KAYA FAMİLYASIGİBİ... BabalarıYUSUFZİYAKAVAKÇI , ABDVATANDAŞI , TIPKIÇOCUKLARI GİBİ..... FETOŞAAFTALEB EDECEK KADARYAKIN.... Ravza hanımmilletvekiliolup, taa AvusturyalaraFEDERASYONnedir diyegidiparaştırma yapan, bir memleket sevdalısıKAVAKÇI....AYRICAİSTANBUL BELEDİYESİNİN METRO HİZMETLERİNE KATKIDABULUNUYOR.... GİDİP GÖRMESE DE... MANENKATKIDA BULUNMUŞ UZUN YILLAR.... ESKİ VEKİL OLAN ABLASI MERVEBÜYÜK ELÇİ... KIZI MARİAMSARAYDA DANIŞMAN.... ÖBÜR yeğeni EMİNEHANIMINmoda danışmanı....İnsanın aklınagelmiyordeğil.... ACABA BUVEBENZER FAMİLYAMensupları, devletikendilerineSPONSORMUyapmışlar....???!!!!
 • denemebedenemebe8 gün önce
  Tükürün Ehl-i Salîb’in o hayasız yüzüne!/ Tükürün onların aslâ güvenilmez sözüne! imiş Sanki senin sozune cok güvenilirdi de.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 8 gün önce
  Amerikaylayaptığınızhangiiş ,hangiyol DEVLETİMİZİNHAYRINAOLDU.... BU GÜN BİR KERE DAHAYOLAGİRDİNİZ.... DEVAMLIALDATILIP , SONRA DANE ALDANAN,NE ALDATAN OLDUKDEMEK.....ŞAKA GİBİAMA , SONUÇLARIACIGERÇEKLER.....
 • Malkoç Malkoç 8 gün önce
  U. S. A SAVUNMA BAKANIPOMPEO ; TÜRKİYEYLE ÇOKGÜZEL BİR ANLAŞMA YAPTIK .... DAHA DAGÜZELOLACAKDEMİŞ....AnlaşılanUfukta yenibiraldatılmahikayesivar.... ZEKAMIZLALÜTFENALAYETMEYİN...ALDANAN FALANYOK,HERKESHERŞEYİBİLİYORDU.... BU GÜNKİ GİBİ..... ALDANANDA , ALDATILAN DASADECETÜRKLER....
 • saygısaygı8 gün önce
  turp seçim konuşmalarında deaş ın başı obama demişti. şimdi kendi oldu deaş demek pentegon demek. abd bitmeden deaş biter mi* allah tezelden kahretsin tüm dünyadaki terör örgütleri cıa mossad kuruluşları yoksa çölün ortasında bu kadar eğitilmiş adamlar en modern silahlar nereden buldular
 • YavuzYavuz8 gün önce
  Bay yazar.şunu artık bay başkan bilsinki batıcılık fikri olan demokles türü hayat tarzını topluma dayatarak bir yere varamaz artık bir karar vermeli batıcılıkmı yerlilikmi chp batıyı secti bir santim emirlerinden çıkmıyorlar onlar ....yese bunlarda yer peki ak partiye ne oluyor siz nicin batının.....yiyorsunuz hiç utanmıyormusunuz istanbul sözlesmesi yok dolmabahce mutabakatı yok oslo görüşmesi hiç yakışmıyor nedenmi, sana oy verenler zaten bunlardan tiksindigi icin oy vermisti sana gitde biryerlerin bi seyini kokla diue degil.
 • Saim karabeySaim karabey8 gün önce
  Allah razı olsun birde şu ağaç kesme siyanürle altın arama olayını ele alsanız.herkes yürüyüş nedeni ile ağaç kıyımını haklı çıkarmaya calisiyorda
 • AkayAkay8 gün önce
  ...Gel Antalya'ya veya Güney turizim bölgelerine 2 milyon Rus turist gelmiş tamamı alışverişi dolarla yapıyor ABD'nin en büyük rakibinin vatandaşları ne ruble ne ero kullanıyor hepsi dolar kullanıyor dolara birşey olmaz sen bence başka birkonu yaz ha ABD batsın ben de isterim ama malesef gerçekler bu
 • Cihan Cihan 8 gün önce
  Yani oyun icinde oyun pkk pyd ypg deas kucaktan kucaga dolasiyortek hedefleri türkiye tek amaclari türkiye nasil böler parcalariz kudurmus sirtlan sürüsü peki onlarin amaci belli kime hizmet ettikleride belliya icimizdekisirtlan sürüsü her gün devleteher gün milli iradeye salyalarini savuranKudurmus köpek gibi Bu cennet vatani ihanet icin siraya girmis alcaklar onlari nereye koyacagiz yeterki RECEP TAYYIP ERDOGAN gitsinde türkiyede suriye gibi olsun dagilsin parcalansin diyen iblisleri nereye koyacagiz onlar görünen düsman ya birde bizden gözüken ama tamamen ruhunu namussunu onlara teslim etmis dangalaklara ne diyecegiz iste görünen kilavuz istemez ne olacak ABD nin Dünen suyuna takilan alcaklar bunu unutmayin bir gün gelecek sizleride harcayacak tarih tekerrürden ibarettir bunlarin cok örnekleri var aklinizi basiniza alinbundan baska türkiye yokeger türkiye parcalarlasa gudecek hic bir yerimiz yok ha sanmayin ha sen CHP lisin bendensin ha se iyi partilisin ha sen sadet partilisin hepsi sözdeöylemi diyecek ler cok beklersiniz kimsenin gözünün yasina bakmazlar onun icin akilli olun yoksa son pismanlik fayda etmez dümbükler buda size kapak olsun NOKTA
 • gunduz deas gece pkkgunduz deas gece pkk8 gün önce
  ne deas'i ne pkk'si? her 2si de ayni degil mi? gunduz deas, gece de pkk elbisesi giydiklerini bilmeyen var mi?

Günün Özeti