“Hangi Atatürk” ya da “hangi CHP”

31 Mayıs 2019 Cuma

Hatırlarsanız, bir zamanlar Nadir Nadi’nin “Ben Atatürkçü Değilim” diye bir kitabı vardı. Atilla İlhan’ın kitabının adı da “Hangi Atatürk”tü!

Şimdi bu kitap adlarını şöyle tercüme etmek gerek: “Ben CHP’li değilim” ya da “Hangi CHP”. İmamoğlu sonrası, İmamoğlu kazansın ya da kaybetsin, CHP’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. CHP’lilerin şuuraltında bu konuda ciddi bir tedirginlik var.

Mustafa Kemal’in siyasi hayatında birçok çelişki var. Osmanlı döneminde İttihat Terakkicidir.

Samsun’a giderken Cumhuriyet fikriyatındadır. Ama mesela Kars İslam Cumhuriyetinden hiç söz etmez. Oysa Mustafa Kemal Erzurum, Sivas kongreleri diye bir mektebin bir sınıfında toplantılar yapmak üzere yola çıkmaya hazırlandığı günlerde, Kars’ta, konfederatif, başkanlıkla yönetilen, ordusu, parası, bayrağı, Anayasası olan bir Cumhuriyet vardır: Kars İslam Cumhuriyeti. İngilizler bu Cumhuriyeti yıktıktan bir ay kadar sonra Mustafa Kemal Samsun’a çıkar. Samsun limanı, İstanbul limanı gibi İngilizlerin kontrolündedir. İngilizler durumun farkındadır ama bir sorun yaşanmaz.

Mustafa Kemal, heyeti temsiliye adına Ankara’ya döndüğünde hilafetçi ve saltanatçıdır.

Kurtuluş savaşında Ruslar, Ankara hükümetine silah desteği verir. Onun için Taksim anıtında Rus generallerin de heykelleri vardır. İşe bak ki, anıtı yapan da en büyük bağışçı da yine İtalya’dır!

Gün gelir, bizimkiler Komünist olur. Birbirlerini “Yoldaş” diye selamlarlar. 18 Ekim 1920’de Ankara’da “Türkiye Komünist Fırkası” adı ile yeni bir parti kuruldu. Partiye Mustafa Kemal AtatürkFevzi Çakmak, Ali Fuat Cebesoy, Refet Bele, İsmet İnönü ve Kazım Karabekir üye oldu. Yeni Gün gazetesi de partinin yayın organı oldu. Dikkat! “Komünist olunacaaak. Ol!” Oldular. Emir yüksek yerden. Daha sonra emir gelecek “Faşist olunacaaak! Ol!” Faşist da oldular. “Anadolu yaylalarında, çıplak ayakları ile şaraplık üzüm ezen Normandiya köylülerini  arayanı”nı dersiniz, “Mussolini’nin terbiye diktatoryası”na övgüler dizenleri mi, “Yavru kurt”lara “kara gömlek” giydirenleri mi, ya da Hitler tipi bıyık bırakıp Hitler’in doğum günü partisine katılmak için kuyruğa girenleri mi! Missouri zırhlısı İstanbul’a geldi, bizimkiler Amerikancı oldu! Gün geldi 1944’de, 146 Azeri sığınmacı Boraltan Köprüsü’nde İsmet İnönü’nün emriyle Ruslara teslim edildiler ve oracıkta infaz edildiler. Azerileri götüren memurun akli dengesini yitirdiğini ve akıl hastanesinde vefat ettiği söylenir. Sabahaddin Ali nasıl öldürüldü geçelim. Kurtuluş Savaşı’na destek verdi diye Taksim’e anıtı dikilenlerin yoldaşlarına, Mustafa Kemal’in layık gördüğü “ödül”se Mustafa Suphi ve on dört arkadaşının, Yahya Kahya’nın çetesi tarafından Karadeniz’de boğdurulması olacaktır. Ama öte yandan CHP hâlâ sosyalist enternasyonal üyesidir.

CHP bir bakarsınız Amerikancı olmuş. Kendi bağrından DP’yi doğuran demokrat bir partidir aynı zamanda. Öyle bir Demokrasi ki, tek parti var. Seçmen parti üyesi, açık oy gizli tasnif. Adaylar tek adam tarafından belirleniyor. Milli Şef, ömür boyu şef olacak denmiş. Mahkemeler kanuna göre yargılama yapmıyor, verdiği karar kanun sayılıyor, İstiklal Mahkemelerinde, savcı, savunma, temyiz yok! Laiktir ama kendi resmi ideolojisini dinleştirme iddiasındadır. “Türk’ün dini Kemalizmdir” netekim! “Cumhuriyetçi”dir ama ”Tek adamcı”dır aynı zamanda. Vali belediye başkanıdır aynı zamanda.

Her darbenin içinde onlar vardır! Kambersiz düğün olmaz. Her darbeden sonra oluşan ara rejim hükümetinde bakanların yarısı Mason, diğer yarısı CHP’li! Mustafa Kemal Mason Localarını kapatıştı değil mi! Aynı gayeye hizmet eden iki ayrı organizasyona ne gerek vardı ki! Mustafa Kemal böyle düşünüyordu. Onun için de locaları kapattı, Meşrik-i Azam’ı kendine danışman yaptı! Ayrıları gayrıları yoktu ki! “Kesebir” de Maliye Bakanı idi zaten! 

CHP Atatürk’ün izinde (mi)? Ona siz karar verin. Akif Beki geçen gün “Bu Ramazan’ın en ilginç iftarına, geçtiğimiz cumartesi Üsküdar’da katıldım. ‘Kılıçdaroğlu, Hakkı Savunanlar Platformu’nun ev sahipliğinde Kürt camiasının önde gelenleri, meleler ve şeyhlerle iftar yaptı…” diye yazdı. Siz karar verin, İmamoğlu üzerinden AK Parti köşeye sıkıştırılmaya mı çalışılıyor, yoksa İmamoğlu üzerinden CHP yeniden dizayn edilmeye mi çalışılıyor. Yani CHP’nin içine Soros mu kaçtı! Sahi, Canan Kaftancıoğlu bu işin neresinde.

Sahi yarın bu kadar şişirilen İmamoğlu’nun dosyaları ortalığa dökülürse ne olacak. Böyle diyoruz da, kimsenin dosyasının döküldüğü de yok. Sanki bir dehşet dengesi kurulmuş durumda.

Sahi Nadir Nadi niye “Ben Atatürkçü değilim” deme gereği duymuştu. Ya da Atilla İlhan niye “Hangi Atatürk” diye sormuştu.

Sahi hangi Atatürk? Erbakan’ın Atatürk’ü mü, Özal’ın Atatürk’ü mü, AK Parti’nin Atatürk’ü mü, CHP’nin Atatürk’ü, Perinçek’in Atatürk’ü mü gerçek Atatürk! Bursa nutkunu söyleyen kişi ile Balıkesir’de hutbe okuyan kişi aynı kişi mi? Atatürk ateist ise, THK her 10 Kasımda niye mevlid okutur. Ya da okunacaksa niye Türk’ün yeni Amentüsü ardından Behçet Kemal’in Mustafa Kemal için yazdığı “Yeni Mevlid”i okunmaz.

Bir zamanlar Necla Çarpan diye bir hatun kişi Atatürk’ün ruhu ile irtibat kurduğunu ileri sürerek yeni nutuk yazmıştı. Hatta Mevlana ile temas kurmuş, yeni mesneviyi kaleme almıştı. MEB ve TSK bu kitapları tavsiye etmişti. Kitabın tam adı şöyle: “Öte Âlemden Atatürk Sesleniyor: İlâhî Nutuk”..

Dindar Atatürk imalatı konusunda en önemli adımlardan biri TİSK başkanı Refik Baydur’dan geldi. Hani şu 28 Şubat’ın 5’li çetesinde “SosyalistDİSK ile el ele tutuşan Türkiye İşveren Sendikası Konfederasyonu isimli “Kapitalist” örgütün başkanı. Toktamış hocayla TV programı yapınca birlikte bir kitap yazıp, dindarlarla Atatürk’ü barıştırmak istiyordu. Ben birlikte tek bir kitap yazmak yerine, tek ciltte iki ayrı kitap teklif ettim. Kabul etmedi. O “Küllerinden doğan ülke ve Mustafa Kemal” yazdı. Daha önce de “Mucizeyi Yaratan adam: Mustafa Kemal”i yazmıştı.

Dindar Atatürk” konusunda Milli Görüş açısından kitap yazanlar da var.

Adnan Oktar’ın da farklı bir Atatürk profili vardı. Bir sürü kitap yazıp dağıttılar. Sadece Mehdi ve Mesih ya da Masonluk ve Darwin ile ilgilenmiyorlardı.

Sahi İmamoğlu, Osman Nuri Çerman’ın “Dinde Reform” programını ne yapacak? Ya da “Cumhuriyetin 10. ve 15. yıl albümleri” çöpe mi gidiyor. 

İmamoğlu sadece CHP’yi değil Kemalizm’i de reforme edeceğe benziyor. Göreceğiz, bakalım İmamoğlu Atatürk ilke ve inkılaplarına ne kadar bağlı. Ya da onun Kemalizm’i nasıl bir Kemalizm olacak, “Made in …..”. Onun CHP’si de sonuçta öyle bir CHP olacak. NATO’ya, ABD’ye, AB’ye bağlı, BOP’un gösterdiği istikamette bir CHP mi göreceğiz.?

Merak ediyorum: Soros bu işin neresinde, FETÖ neresinde. Koch bu işin neresinde. Gezi olaylarının bileşenleri neresinde. “Anti Kapitalist Müslümanlar”dan “Kemalist Müslümanlar”a, oradan nereye! Niye kızıyorsunuz ki, yeni CHP’ye İmamoğlu çok yakışıyor!?. Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ahmet doganAhmet dogan11 gün önce
  Cok guzel bir yazi tabi ki anlayabilene. Selam ve dua ile bitireyim.
 • SencerSencer14 gün önce
  Peki ya çok övündüğümüz Osmanlı ne kadar haklı dürüst ehliyetli ? Sizde çok iyi bilirsiniz hakikatler çok acıdır hemde aklın alamayacağı kadar acı geçmiş itiraf etmek kabullenmek yüzleşmek çok çok zordur bir o kadar acı sizde bilirsiniz Abdurrahman bey bu Fransa'ya karşılıksız şartsız kapitülasyonlar veren Osmanlı devleti hükümdarıdır gelecekte düşmanı olacak milletini kendi elleriyle besledi Osmanlı kendi milletini perişan etme pahasına aynı şeyi Araplar içinde yaptı hazıra tembelliğe alıştırdı bu hakikatleri inkâr etmek görmezden bilmezden gelmek neyi değiştirir?
 • Hasan BaysalHasan Baysal14 gün önce
  Maddi olarak sıkıntıdan galiba. Büyücek bir kemik atarlar önüme belki diye kaleme takla attırmışsın be apo! Ah şu mide doymuyor bir türlü. Onun için "insanları mideleri ile özgürlükleri açısından tercihe zorlamayın, kesin olarak midelerini seçerler, sonunun köpeklik olacağını bile bile" demişler. Kurt ol kurt apo. Özgürlük için gerekirse zincirdeki ayağını kopar topal ol ama kaç o bağlı olduğun kapıdan kurtul o zincirden.
 • SencerSencer14 gün önce
  Harika tesbitler üstad şurası muhakkak ki haçlı Siyonist sentez ittifakın her iki cephesi kutubu emperyalist komünist şovenist faşist cephesi mentalitesi fikir yapısı aynı kaynaktan besleniyor türk İslam alehtarlığı potansiyel rakip ve düşman biliyorlar biz onlara ne kadar dostluk gösterisi iyi niyet göstersekte bu asla haçlı Siyonist sentez ittifakın kinine düşmanlığını bitirmez engellemez anlayadıgımız bu okumuş cahillerin içimizdeki hainlerin bilerek yada bilmeyerek.
 • UmutUmut14 gün önce
  Ben encok bir milliyetci olarakbahcelinin bu kadar düsüncelerinindegismesine ve söyledigi onca sözleri unutup kendini kibir abidesi olmus bir ikdidara kukla yapmasina üzüluyorumsehitlerin kemiklerini sızlatanbahcelinin ikdidara teslim olmasıydiALLALH BIZLERI BU ZIHNIYETLERDEN KURTARSIN
 • UmutUmut14 gün önce
  Hocam akepe 2003den beri vatani dibe vururken sizyazilarinizla yüceltiginizi unutmayinyapilanla ALLAHA INANIYORSAKYAPILANLARI UNUTMICEZYANDAŞLAR OKADAR ACIKCA ALLAHI UNUTUPGÖSTERISLE DINI SIYASETE ALET EDIYORLARYAZIK VATANIMI NE HALE GETIRDILER
 • Umut Umut 14 gün önce
  Erzumlu yazi yazan sahizsen hangi dunyada yasiyorsunda gecmisi görmezden gelipdeataturke dil uzatiyorsun sen cikda sa vada gorelim sizin gibileri sehitleri hersecimde one atanlar nehikmetse unutmuslar askere kelle diyenlerihaburda cadir kuranlari sinirda da vulzurnaylagercirilenleribizler unutmadik ALLAHADA INANKULLARI OLARAKALLAHIN ADALETI YERINI BULUR2003DEN BERIDONEN DOLAPLARI GORDÜK BILIYORUZ ERZURUMLUFEYTULLAHDA ERZUMLUSENIN KAFADAN VATANI SATANLARDAN SENIN BEYNIN BUKADAR ISTE
 • ErzurumluErzurumlu15 gün önce
  Atatürk, İslamiyetle alakalı her şeyini değiştirmeye çalışan apaçık bir ateist yani dinsizdir. Bunu anlamak için zeki olmaya gerek yoktur. İsminden önce Mustafa yı atmış yeterli görmediği için Kemal i de Kamâl olarak yani İbranice "Tanrının gücü" şeklinde değiştirmiştir. Selanikli Sabetay ailelerinden olduğunda şüphe yoktur. Ayinesiiştir kişinin lafa bakılmaz. Hala Atatürk ü tanımayanlar gerçeklerle yüzleşmek istemeyenlerdir. Allah akıl izan versin...
 • OkurOkur15 gün önce
  Resulullah (s.a.v.) buyurdular ki: “Dört haslet vardır; kimde bu hasletler bulunursa o kimse halis münafıktır. Kimde de bunlardan biri bulunursa, onu bırakıncaya kadar kendinde nifaktan bir haslet var demektir: Emanet edilince hıyanet eder, konuşunca yalan söyler, söz verince sözünde durmaz, husumet edince haddi aşar. Şu anda siyasilerde hepsi mevcut değil mi. Bu nasıl müslümanlık. Bu yazıyla ilgili değil ama dün akşam İsrail başbakanının elinde harita olan bir resimle haberi okudum.İşgal altında golan tepelerini yerleşime açacaklarını söylüyor sam ( Trump) amcanın damadı vermiş müjdeyi.Şahı bizim şu arap baharı ne oldu. İsrail in her taraftan güvenliğini sağladılar. Bop ta arap baharı da gerçekleşmiş oldu galiba.
 • Yunus 16 Yunus 16 16 gün önce
  BETON KAFALI KEMALİSTLER, ARŞİVLER TAM OLARAK AÇILIRSA! KÜÇÜK DİLİNİZİ BADEMCİKLERİNİZİ HATTA BÜYÜK DİLİNİZİ BİLE YUTACAKSINIZ!!
 • Kürşat gülerKürşat güler16 gün önce
  Bu yaşına kadar öğrendiğiniz şeyler bunlar mı yani?
 • şenay doğan şenay doğan 16 gün önce
  size mesaj yolladıktan sonra ya habiballah bir köşede garip mi kaldın ben de seninle garibanlığı yaşayacağım yanında yer alacağım dedim "allah aşkına beni affet "diyen bir ses duydum atatürk mü bu diye sordum hiç şüphe etme dendi bana atatürk hakkında artık olumlu olumsuz hiç bir görüş beyan etmem bir müslüman chpye vurarak izzet ve şerefe erişmez kınadığım chpnin kınadığım amellerinde ne kadarına malikim hesabını yaparak yücelir allaha emanet olun
 • şenay doğan şenay doğan 16 gün önce
  atatürk arap oğlunun yavelerinden türk milletini kurtarmak lazım mealinde bir söz etmiş ve dediğini de yapmış atatürkün kurduğu devlet arap oğlunun yavelerinden arınmış bir devlet bir müslüman peygamberinin yavelerinden kurtarılmış bir sistemin kuralları içinde devlet içinde bir makama geliyorsa artık atatürke laf söylemeye hakkı yoktur ya devleti işgal etmeyecek ya da atatürkten şikayet etmeyecek allaha emanet olun
 • Ali ile AyşeAli ile Ayşe16 gün önce
  Hocam Sorozun Fetünün nerede oldugunu iyi biliyoruz senelerdir el ele kol kolaydınız uzantılarıda hala sizin içinizde ne fetö Chp yi nede Chp fetöyü sever Atatür’ün kapattıgı cematların yanında Chp yer almaz.Kemalist Müslüman yoktur Kemalistlık bir din degildir bunu çok iyi biliyorsunuz elli yıllık yazarsınız.Atatürk dinle devlet işlerini ayırmışdır devleti yönetenin dindar olması degil tecrübeli dürüst saygın kültürlü olması esasdır din işleriyle ugraşan ama tarafsız olamayan bir kurum var zaten.Sayın İmamoglu Türkiyenin yeni lideridir bunu hepimiz çok iyi biliyoruz bütün gece onun kazanması için Dua edecegim İnşallah genel seçimlerdede Cumhurbaşkanı olacak siz zalim babanda olsa mazlumun yanında olun sözünüzü yemeye devam edin.Rabbime bu Mübarek gecede kimsenin hakkını yemedigim yıyenlerede çanak tutmadıgım göz yummadıgım için şükür dualarıda okuyacagım vicdanım çok rahat acaba sizinkiler nasıl günahlara ortak olmanın vebalini taşıyabilecekmisiniz milletin inancını yargılamak sadece Allaha mahsusdur
 • Yunus 16 Yunus 16 16 gün önce
  KEMALİST YORUMCU; ZATEN BİZİ SÖMÜREN BATI ÜLKELERİ BİLEREK BUNU POMPALIYOR! ÖLMÜŞ BİR LİDERİMİZ LE BİZİ OYALIYORLAR!! KENDİLERİ TARİHTEKİ LİDERLERİ İLE NEDEN İLGİLENMİYORLAR!!! NEDEN HEYKELLERİNİ DİKİP PUTLAŞTIRMIYORLAR?? ATATÜRK KELİMESİ ÇOK SUİSTİMAL EDİLİYOR!! YAMUK YAPAN YANLIŞ YAPANDA BEN ATATÜRKÇÜYÜM DİYOR! ATATÜRK ÖLDÜ, FATİH, KANUNİ, YAVUZ, OSMAN GAZİ, SULTAN ALPARSLAN, METE HAN,..... HEPSİ ÖLDÜ! ALLAH RAZI OLSUN. TARİHE DAMGALARINI VURDULAR. ALOOOOO KEMALİST BETON KAFALILAR ÖLDÜLER ÖLDÜLER. BİZE YAŞAYAYAN LİDER LAZIM. ÖLÜLERDEN FAYDA OLMAZ. KEMALİST İM DEMEKLE TÜRK ÇÜ OLUNMUYOR!! SEN VATAN İÇİN TANKIN ÖNÜNE GEÇİP ALTINA YATABİLİRMİSİN??? KEMALİST MİŞ MİŞ MİŞ. ALLAH IN BETON KAFALILARI
 • oguzoguz16 gün önce
  İslamda dünya üzerinde farklı şekillerde yaşanıyor deaş ,endonezya ,iran, hepsi değişik bir tarzda yaşıyorlar dünyanın en güzel islam yaşayan ülkeside Atatürkün kurduğu bu ülkede yaşanan islamdir.Atatürk bu ülkeyi dizayn ederek islamın en güzel yaşanmasını sağlayarak zaten en dindar insandan bile daha kıymet almıştır.Atamızı şükranla analım.
 • oguzoguz16 gün önce
  İslamda dünya üzerinde farklı şekillerde yaşanıyor deaş ,endonezya ,iran, hepsi değişik bir tarzda yaşıyorlar dünyanın en güzel islam yaşayan ülkeside Atatürkün kurduğu bu ülkede yaşanan islamdir.Atatürk bu ülkeyi dizayn ederek islamın en güzel yaşanmasını sağlayarak zaten en dindar insandan bile daha kıymet almıştır.Atamızı şükranla analım.
 • oguzoguz16 gün önce
  İslamda dünya üzerinde farklı şekillerde yaşanıyor deaş ,endonezya ,iran, hepsi değişik bir tarzda yaşıyorlar dünyanın en güzel islam yaşayan ülkeside Atatürkün kurduğu bu ülkede yaşanan islamdir.Atatürk bu ülkeyi dizayn ederek islamın en güzel yaşanmasını sağlayarak zaten en dindar insandan bile daha kıymet almıştır.Atamızı şükranla analım.
 • oguzoguz16 gün önce
  İslamda dünya üzerinde farklı şekillerde yaşanıyor deaş ,endonezya ,iran, hepsi değişik bir tarzda yaşıyorlar dünyanın en güzel islam yaşayan ülkeside Atatürkün kurduğu bu ülkede yaşanan islamdir.Atatürk bu ülkeyi dizayn ederek islamın en güzel yaşanmasını sağlayarak zaten en dindar insandan bile daha kıymet almıştır.Atamızı şükranla analım.
 • HOMO TOKMAKUSHOMO TOKMAKUS16 gün önce
  Turkiyede yasayan farkli milletlerden Turk olanlarin cogu(aydin olanlar ve ozellikle de yurt disinda ,iyi egitim almis olanlar)Ataturk ve CHP gercegiyle gecen yuzyilin sonunda yuzlestiler ve anladilar durumu.Simdi geri kalan kara yiginlarin bu gerceklerle yuzlesmesi sureci isliyor yavas yavas.Bu cogunluk esyanin ve doganin detaylarina cok ilgi duymadiklarindan simdilik emperyalistinde basin yayin yolu ile bu isi perdelemesinden dolayi bu yuzlesmeyi surekli erteliyor.Ancak politik iktidarin secimlerle belirlendigi bir ortamdaki rekabetci mucadele Ataturk ve CHP ile ilgili gercekleri mutlaka bir gun butun ciplakligiyla ortaya dokecek ve bu kara yiginlar bu yuzlesmeden daha fazlakacamayacaklardir.O an bu tabular kagittan karton gibi cokeceklerdir.Ancak emperyalist teslim olmaz hemen yerine yeni bir tabu ikame edecektir.Bunu Feto ile denedi ancak emperyalist beceremedi,mutlaka baska bir sey bulacatir.Surekli Turkculuk takkiyesi yapan Tunceli yoresi ermenilerinin ve Izmir-bati bolgesi yahudilerinin,Istanbulunkriminal semayesinin ve bunlarin gudumundeki Gladio artiklarinin bu yuzlesmeyi geciktirmek icin gercek aydin ve dusunurlere yonelik gladio tarzi saldirilari,asagilamalari,tehditleri ve temelsiz hezeyanlari hic bir sonuc vermeyecektir ve Turkiye yavas yavas gercek bir toplumsal demokrasi donemine evrilecektir.
 • Demiroğlu---------mustafa1 sa önce Aklı selim her kişinin Demiroğlu---------mustafa1 sa önce Aklı selim her kişinin 16 gün önce
  mustafa1 sa önce"Osmanlı Devlet'nden her açıdan zayıf bir miras kalmış ve yeni devletin kurucuları ülkeyi çürük bir zemin üzerine inşa etmek zorunda kalmıştır." Mustafa çürük zemin derken neyi amaçlıyorsun !? Devlet kurmak inşaata benzemez......zemin dediğin milletin vatanına bağlılığıdır.....bu durum ilk Türk devletinden beri böyledir.....milletimiz her zaman vatanı uğruna ölüme adeta meydan okumuştur....demek ki zemin sağlamdı.... acaba diyorum sağlam olmayan senin deyiminle" yeni devletin kurucuları " olmasın !? Bunu bir örnekle anlatayım o kurucular Lozanı ne zaman imzaladılar ‎24 Temmuz 1923...... pekiiii Lozanın karşı tarafı İngiziler !? 16 Temmuz 1924. Sence neden !?
 • Dilipak bu Saadet’e hele bir bakDilipak bu Saadet’e hele bir bak16 gün önce
  Söylendiğinde olur mu canım ? Kardeşivarken CHP adayına oy vermezler. Denmişti. Kimse inanmadı. Fakat şimdi ortaya çıkıyor ki bu Saadet CHP adayına çalışıyor. CHP IBBB Adayı Saadet Partisi Bağcılar İlçe Başkanına iftar misafiri oluyor. Bol bol fotoğraf servis ediliyor. Meğer Saadet’inderdi dine hizmet değilmiş. Öyle olsaydı CHP yi niye desteklesin. Maksat kardeşini devirip dümene geçmekmiş. İsrail yetmedi ABD yetmedi bir sen eksiktin Saadet kardeş
 • aslantepeli.jouwweb.nlaslantepeli.jouwweb.nl16 gün önce
  Ataturk kimseye hesap vermek zorunda degildi. Bende Atamizla ayni dusunceleri paylasiyorum. Beni ciddiye almayan, kalkip da soru bile sormaya cesaret edemeyenler (ki bu ornegi bize YUCE RAB, Peygamber Efendimizin s.a.v. Hayati ile gostermisti) bana ne yapmam gerektigini de soyleyemez. Kimseyi dikkate almam, herkesi dikkate alirim. Duruma bagli. Cesareti olan bir Musluman kalkar , nedir bu aslantepeli.jouwweb.nl Sayfasi diye sorar NOKTA
 • mustafamustafa16 gün önce
  Aklı selim her kişinin de takdir edeceği gibi Osmanlı Devleti'nin son dönemleri ve cumhuriyetin kuruluş ve sonrası son derece kaotik ve sancılı geçmiştir. Bu süreçlerde devlet adına hareket edenlerin hepsi son derece kritik hamleler yapmak zorunda kalmıştır. Hepsi iç ve dış problemlere göre birtakım manevralar yapmak zorunda kalmıştır. Herkes kendi ideolojisine birilerini suçlar; kimi Abdülhamit'i, kimi Vahdettin'i kimi de Mustafa Kemal'i. Maalesef cehaletin tüm boyutlarıyla, hücrelerine kadar işleyen ülkemizde bu kişilere tarihi bir karakter gözüyle bakıp nesnel ve şartları da içine alan değerlendirmelerle kimse yaklaşmıyor. Mustafa Kemal'de sevin ya da sevmeyin Türkiye'nin kuruluş döneminin son derece zor dönemlerinde birtakım kararlar vermek zorundaydı ve bu kararlar öyle kararlardı ki bir ucu her zaman ülkeye zarar verebilecek cinsteydi. Tarihi gerçekler gösteriyor ki Osmanlı Devlet'nden her açıdan zayıf bir miras kalmış ve yeni devletin kurucuları ülkeyi çürük bir zemin üzerine inşa etmek zorunda kalmıştır.
 • Yeni bir Anayasa yazılmalı.....!Yeni bir Anayasa yazılmalı.....!16 gün önce
  Ülkeler kişilere göre değil toplumun çoğunluğunun istek ve arzularına göre yönetilmelidir......bunun için toplumun oylayacağı yeni bir Anayasa şarttır.....Mesela Alman Anayasasının ilkmaddesi......(1) İnsanın onuru dokunulmazdır. Ona saygı duymak ve onu korumak her devlet otoritesinin görevidir....
 • MustafaMustafa16 gün önce
  Abi seni tebrik ediyorum.....!
 • dahilekdahilek16 gün önce
  saadet chp ye payende olurda chp neden imamoğlu tipini seçip müslümanları kandırıp oyunu almasın. ama bunlar içlerinden hala firavun din düşmanı her ne kadar dıştan oy almak için münafıklık yapsada... mızrak çuvala sığmayıp bazen ucu çıkıveriyor. chp değişmiş değil müslümanlar kanacak kadar basiretlerini yitirmişler buda imanlarının dipte olduğunun alameti. yani bu insanları dn düşmanları ve münafıklardan kurtarmak için bitmiş oln imanlarını yeniden canlandırıp haramlardan kurtarmak lazım.
 • KEMALİST(DİRENİŞ)KEMALİST(DİRENİŞ)16 gün önce
  (KEMALİZİM YANİ ATATÜRKÇÜLÜK VE BİLİNMEYEN DOKTRİNİ) ..............................ARKADAŞLAR ETMEYİN EYLEMEYİN;ORHAN İNAN ,BATIL EZİCİ VE DİĞER İSLAMİYORUM YAPAN MUHAFAZAKAR KARDEŞLER, BAK AŞAĞIDA ECEVİT'İN BAŞINA GELENLERİ 1979 DA OLAN UÇAK KRİZİ OLAYLARI SONUCUNU ,SAYINDİLİPAK’A YORUMLADIM,YAZDIM.FAKAT ATATÜRK BAŞKA BİR ADAM, BÜTÜN DÜNYA İÇİNATATÜRK DÜNYA TARİHİNDE KİM?HADİ KEMALİSTLER ABARTIYOR MÜBALAĞA EDİYOR ,ATATÜRK'Ü ABARTMAKTA. PEKİ1978 YILINDADÜNYADA 152 ÜLKENİN TAMAMI KARAR ALIYOR ATATÜRK’ÜN DOĞUM TARİHİ İTİBARİ İLE BİR KARARI VAR UNESCO BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİN ADI ÜZERİNDE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, TÜM DÜNYANIN ÜYELERİN İMZASI VAR, ATATÜRK BİZİ GEÇ, BİZ KEMALİST TARAFLIYIZ DİYELİM,KARAR:ATATÜRK 20. YÜZYILIN EN BÜYÜK DEVLET ADAMIDIR.KARARI UNESCO :1 DEVLET İSVİÇRE İTİRAZ ETTİ YANİ BÜTÜN DÜNYADA ,ATATÜRK YÜZYILI VE DOĞUM GÜNÜ KUTLAYACAĞIZ DA, BAŞKA DEVLET ADAMINI NEDEN KARAR ALIP KUTLAMIYORUZ DİYE…. NEDEDİLER UNESCO SÖZCÜSÜ, O BAŞKA BİR DEVRİMCİYDİ KARAKTERİ YAPISI BÜTÜN DÜNYA DEVLETLERİ SAYGI DURUŞUNDAN SONRA KARAR ALDILAR ONUN BÜTÜN KARAKTERİSTİK YAPISI ÜZERİNE VE 1981 BÜTÜN DÜNYADA KUTLANDI.ÇÜNKÜ O ”BU GÜN UNESCO’NUN ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞI BÜTÜN PROJELERİN İSİM BABASI MUSTAFA KEMAL’DİR.”.AYDINLANMA ÇAĞI İLE BİRLİKTE O YOL GÖSTERİCİMİZDİR.BİTTİ BU KADAR ADAMLAR BUNU SÖYLÜYORDU.SEN BÜTÜN DÜNYAYA KARŞIYSAN O SENİN SORUNUN BİZİM DEĞİL.SEN İÇİNDE BULUNDUĞUN DURUMUN DEĞERİNİ BİLMİYORSUN BİR VATANDAŞ OLARAK.HEM BATI DEVLETLERİ; HEMDE DOĞU DEVLETLERİ KABULÜYLE MARŞ BİLE SÖYLENDİ YOL GÖSTERİCİLİĞİ ÖNEMSENDİ VE KURALLAŞTIRILDI.E E?ŞİMDİ TÜMDÜNYADA HEYKELLERİ SOKAK ADLARI VARSA VE BUNLARA YABANCILAR SAHİP OLMUŞSA BIRAKIN ONU BU HEYKEL BEĞENMEDİĞİNİZ PUT DEDİĞİNİZ HEYKEL PUT ALLAHI TEMSİLİ EDEN BİR ŞEY, HEYKEL DEĞİL O ,ÇEŞİTLİ HAYVAN VE CÜCE FÜGÜRLERİ HEYKEL BİR SANAT VE ÖNEMLİ DEVLET ADAMLARI ADINA YAPILIR BU DURUMBUNA KONUYUSAPTIRMAYALIM.TÜM DÜNYA HEYKELİNİ BİR YERLERE KOYMUŞSA BİZİM DUYDUĞUMUZ SAYGIYI BİRİLERİ GÖSTERMİŞSE BAKIN BİZ TALEBİ BİLEYETİŞTİREMEDİK .ORDUDA BİLE HEYKEL DÖKÜLDÜ MERMER TAŞ…VS.BU SEVGİ DÜNYAYI SARDI KUCAKLADI.ONLAR SÖYLEDİ BUNLARI.GELELİM KEMALİZİM YANİ İDEOLOJİK ATATÜRKÇÜLÜK NASIL ORTAYA ÇIKTI?KEMALİST DOKTRİNLER NEDİR? GERÇEK KEMALİSTLER BİLİR, BU KİTAPLARIN ÇOĞUNA BİZ ,YANİ O ZAMANKİ KEMALİSTLER,ABİLER,ÇÜNKÜ BİZ 1935 YILINDA ÜNİVERSİTEDE KEMALİST DOKTRİN“DEVRİM TARİHİ”DERSİ KOYDURDUK KEMALİSTLER;OLARAK VE BU DERSİ ÇOK GÜVENİLİR KİŞİLER VERECEKTİ SİYASAL TARİH BÖLÜMÜ,CUMHURBAŞKANLIĞI GENEL YAZMANI YUSUF HİKMET BAYBURDEVRİMLER İÇİNDE TÜRK DEVRİM SAPTAMA GÖREVİDE MAHMUT ESAT BOZKURTDA VERİLDİ. VE YENİ İKTİSAT KONUSUDA YUSUF KEMAL TENGİRŞEKE VERİLDİ.CHP DÜNYADAKİHALK PARTİSİNİN DOĞUŞUNU BU PARTİNİN GENEL YAZMANI, RECEP PEKER ANLATACAKLARDI. BUNLARIN BİR KISMI SİYASAL KADROLARDA GELME PROFESÖRLERDİ VE BU DÖRT PROFESÖRLERDEN HERBİRİNE AKADEMİKKARİYERDEN YETİŞMİŞ BİR DOÇENT YARDIMCILIK EDECEKTİ BUNLAR SIRAYA GÖRE(1) DOÇENT ENVER ZİYA KARAL,DOÇENT YAVUZ ABDAN (3)DOÇENT RÜÇHAN NACİ DAHA SONRA ONUN KISA SÜRE AYRILMASINDAN SONRA DOÇENT ÖMER LÜTFÜ BARKAN)VE(4) OLARAK HIFZI VELDET VELİDEDEOĞLU İDİ ŞİMDİ O METODU KEMALİZM METODUNU BURADA ANLATAMAM TEKNİK VE UZUN SÜRER İZLEYECEĞİ YOLNASIL UYGULANACAĞI.....FAKAT YETİŞECEK KİŞİLER ARASINDAKİ AMAÇ ŞUYDU BÜTÜN KAPİTALİZİM ,KOMÜNİZM,FAŞİZİM DİĞER SİYASAL REJİMLER HAKKINDA HER BİLGİ ÖĞRETİLECEKBÜTÜN SİYASAL REJİMLER GELİŞTİRİLMİŞ BİLGİ AĞINA SAHİP YENİ NESİLLER YETİŞECEK VE HER BİLİM ALANINDA BİLGİ SAHİBİ OLACAK, VE BU İKİ FARKLI KULVARDA ÇARPIŞACAKTI BUNLA BİLGİLER ÖĞRETİLMEZ SADECE TEK BİR REJİM YÜKLENİRSE O ZAMAN KİŞİ TEK BİR KATI BİR KAFA YAPISINA SAHİP OLURDU BUNUN İÇİN KEMALİSTLER “BALMUMU MODELİ DEDİKLERİ BİR SİSTEMİ İSTEMEDİLER BİZ BU DEYİMİ KULLANIRIZ..“BALMUMU MODELİ” KEMALİZİMDE ŞU ANLAMA GELMEKTE YANİ;AT GÖZLÜĞÜ TAKAN BİRİNİN TEK BİR DÜŞÜNCEYE SAPLANIR KALIR YADA ÜZERİNE HANGİMÜHRÜ BASARSANONU ÇIKARTIRSIN GİBİBALMUMU KAFALI KİŞİLİK MODELİNİ İSTEMEDİLERÇÜNKÜ “BALMUMU KAFALI” KİŞİLERDE KEMALİZME GÖRE SAĞLAM VE DAYANIKLI DÜŞÜNCE OLUŞMAZ ÜLKE İŞLERİNDE BÖYLE KİŞİLERİ KANDIRMAK KOLAY OLABİLİRDİ.YANİ ANSIZIN BU TİPLER KARŞINIZA ÇIKABİLİRLER BUNLARLA MÜCADELE ETMEK VE KENDİNİZİ YENİ DÜNYAYA VE GELİŞİME KARŞI PROGRAMLAMAK FAKAT BU İKTİSADİ BİLGİLER ZAMAN SONRA GELEN YÖNETİCİLER BU SİSTEMİ DEĞİŞTİRDİ VE BİZLER ALTIN DOLU CUMHURİYET KASALARINDAN BORÇ BATAĞINA GETİRDİ SAPLANDIK …SADECE DİNİ KİTAPLAR OKUMAYIN BİLİM VE AYDINLANMA ÇAĞI MODERN BİLİM BUNLARA DA BAKIN VE BEYNİNİZİ O YÖNDE DE BİLGİLENDİRİP SADECE BİRİLERİN ESARETİ ALTINDA KALMAYIN BAKIN BİZ SADECE KEMALİZİM OKUMUYORUZ VEYA ATATÜRKÇÜLÜK BÜTÜN BİLİMLERİ İNCELEMEKTEYİZ TÜRBANLI BAYANLAR BİLE ARTIKHER KİTABI OKUYUP ÇAĞDAŞ BİRER İNSAN OLMAKTALAR DEMEK Kİ, OKUMAKTA FAYDA VAR..AYDINLANMAK İÇİN İŞTE KEMALİZİMİN BİRİNCİ KURALI BUDUR.….
 • SUAT GunSUAT Gun16 gün önce
  ABDURRAHMAN ABİ BİRDE HAYDAR HOCA VAR. O DA M. KEMAL'İ SEYİT YAPTI. KEMALİZMİN ÇEŞİDİ VE RENGİ BİTMEZ
 • METİN TÜRK METİN TÜRK 16 gün önce
  İmamoğlu hakkında dosyaların ortaya çıkmasını ne çok istediniz değil mi? FETÖ yöntemli trollerinizi görevlendirsenize. Ayrıca bizim (bu ülkede yaşayan herkes) "Kemalizm"diye bir dinimiz hiç olmadı. Atatürk sonrasında onun hakkında söylenen, yazılan ve çizilenler onu hiç ama hiç bağlamaz.
 • Ahmet özbek Ahmet özbek 16 gün önce
  Abi gerçekten güzel yazmışsınız. Isın kötüsü halk hala uykuda.
 • mizan mizan 16 gün önce
  Mesele “herkesin dini kendisi ile yaratıcısı arasında” şekline evrildi ise gayet hoş...Eyvallah.Sizin atanızın dini, onunla Allah arasında ise....Atanız neden kutsal değerlere muhalif devrimler yaptı? Hani sen benim dinime karışmayacaktın? Laiklik bu değil mi? Sana ne ben dinimi istediğim gibi yaşarım ne karışıyorsun o zaman?Amaç farklı. Sen istediğin haltı ye, ben istediğimi yapamayayım. Bununneresi laiklik, cumhuriyetçilik. Benim dinim bana ise,benim yazım da bana, neden arapça alfabemi yasaklıyorsunuz?Neden benim annemin babamın Osmanlıca öğrenmesine engel oldunuz?Sen namaz kılmıyorsun, benim ezanıma niye karışıyorsun? Seni ne ilgilendirir?Sen deistsen benim dinime neden karışıyorsun?Neden gereksiz eften püften bahanelerle hocaları asıyorsun?Sana göre ben gericiyim, bana göre de sen gericisin, neden inananların haklarını kısıtlıyorsunuz?Kadın bir avukatın mini eteği mevzu oldu. Kemalistler mini eteği savunmak için aslan kesildi, yıllarca bu ülkede baş örtülülere zulmedilirken nerede idiniz? Onların insani hakkı yok mu idi?Neden birinci dünya savaşında düşman olduğumuz ülkeler ve Yahudiler hep sizin atanızı ve laikliği övüyor acaba?Düşman beni över mi? Sözcü gazetesi ne gün düzgün bir Müslümanı övmüş?Düşman düşmanını övmez. İşin içinde başka bir iş olmalıdır.Yakamızdan düşün chp-kemalist-ulusalcı vb. tayfa..Sizin dininiz size bizim dinimiz bize.Müslümanların kadir gecesi mübarek olsun.
 • cmtncecmtnce16 gün önce
  bu ülkede herkes kraldan çok kralcı, yada onun bunun adamıdır. batılı bir devlete arkanı dayamazsan biryerlere gelemzsin! bazıları ülkenin gizli sahibi, bazıları ise organik garantörüdür! bunlara bu yetkiyi kim verdi acaba? sordum soruşturdum cevap yok. bilen de yok. kendi kendine gelin güvey olmak dedim bitti. imamoğlu ne chp yi şu yöne götüreceğim dedi, nede rte'ye rakibim dedi. 16000000 insanı en dürüst, adil, iyi şekilde yöneteceğim, insanları öteki beriki diye ayırmayacağim dedi. haksızlığa yolsuzluğa israfa izin vermeyeceğim dedi. ve bitti. (bunun islama yada istanbulluya zararlı kısmı neresi ise yazın da bilelim).
 • Ben Fransadan fumuzlu kişiye. Ben Fransadan fumuzlu kişiye. 16 gün önce
  Gavur memleketin guzelliklerinden faydalanıp ahkam kesmek ne güzel. Türkiyede yasada görelim ahkam kesmeyi. Geçim derdinden elin kalem oynatmaz.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN16 gün önce
  İSLAM HEM DÜNYA HAYATINI EN İNCE AYRINTISINA KADAR DÜZENLER HEM DE AHİRET HAYATINI İNSAN ÖĞRETİR.OTO KONTROLÜN NASIL OLACAĞINI,DOĞRU VE YANLIŞLARI,TİCARETİ,İNSANIN İNSAN İLE OLAN İLİŞKİSİNİ VE ALLAH(CC) İLE OLAN İLİŞKİSİNİ ÇOK NET VE AÇIK OLARAK DİN DÜZENLER VE UYULMASINI DA,İNANANLARINA ZORUNLU KILAR.LAİKLİK DİYE UYDURULMUŞ,YERİ GELDİĞİNDE DİNE DÜŞMAN YERİ GELDİĞİNDE DİNİN BİR HÜKMÜNE TABİİ,NE OLDUĞU BELİRSİZ ACAİB BİR ARGÜMAN İLE DEVLET YÖNETİLMEZ.DİN DEVLET İŞLERİNDEN AYRI OLMAZ,OLAMAZ.O HER ŞEYİN MERKEZİNDE ,BAŞKACA BİR KURAL TANIMADAN VAR OLUR,OLMALIDIR DA..TARİFİ BİLE YAPILAMAYAN UCUBE SİSTEMLERİN MÜSLÜMAN MİLLETİMİZE DAYATILMASI CİDDİ SIKINTILAR OLUŞTURMUŞ VE ZULÜM ARACINA DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR.İNSAN FITRATINA AYKIRI OLAN LAİKLİĞİ RUHLAR REDDETMEKTEDİR.GELİŞEN DÜNYADA YERİ OLMAYACAK OLAN BU KAVRAMLARA ELVEDA ETMENİN ZAMANI DA KISA ZAMANDA GELECEK GİBİ.MÜSLÜMAN HER GÖRÜŞE SAYGILI VE DENETLEYİCİDİR.HER DİN MENSUBUNUN KORUYUCUSUDUR.OSMANLI BUNA EN GÜZEL ÖRNEKTİR.KAYBETTİĞİMİZ O GÜNLERİN GÜZELLİKLERİNİ RUHLARIMIZA YENİDEN YERLEŞTİRMEK BİZİM VE BÜTÜN İNSANLIĞIN KURTULUŞU OLACAKTIR,İNŞALLAH.
 • MisafirMisafir16 gün önce
  Günümüzün sorunlarında bahsetmek. Biz sizin dediginiz günleri hatırlamıyorum. İşsiziz gecinemiyoruz adalet sistemi hakliligimizi görmüyor.Üretmeden tüketiyoruz. Bana bunlardan bahset. Dedem gibi kendi gençlik sorunlarını yazma.
 • Yunus 16 Yunus 16 16 gün önce
  DÜNYA DA KANUN İLE KORUNAN BAŞKA LİDER VAR MI? GERÇEK ÜLKE LİDERİNİN KANUN KORUMASINA İHTİYACI OLMAZ! İNSANLAR O LİDERİ GÖNÜLLERİ İLE KORUR. SEVGİLERİ İLE YAŞATIR. ATATÜRK Ü KORUMA KANUNU! NE KADAR SAÇMA! TBMM BUNU ÇALIŞSIN!
 • Şeytanın Avukatı’naŞeytanın Avukatı’na16 gün önce
  Harika bir yazı kaleminize saglık insanları senelerdir uyutmaya çalışıyorlar umarım bir platformda yazarak insanları aydınlatırsınız saygılar
 • KocasolakKocasolak16 gün önce
  AB gölgesinden ayrılamayan bir ülke ADALET dağıtamaz. Bağımsız olamayan bşr ülkenin hakim ve savcıları bağımsız OLAMAZ.Batı para babalaruna borcu olan bir ülkeASLA ekonomik düzlüğe çıkamaz. Pekii bütün bunlardan kurtulmanın yolu yokmudur? Vardır. 1. içindeki AB bağımlılarını KONTROL altına almak2. İçerdeki para babalarını yasal olarak KONTROL altına almak.3. Nato kafa, ve büst hastası silahlı kuvvetleri KONTROL altına almak. Bütün bunları içerde yaptıktan sonra da AMBARGOLARA hazır olmak. Yani önce içerde, yeni yasal düzenlemelerle DEVRİM yapmak. Sonra dışardan gelecek HER TÜRLÜ saldırılara hazırlıklı olmak. Bunları yapmadan kimse altın tepside ADALET ve ÖZGÜRLÜĞÜ altın tepside sunmayacaktır. Batı casuslarını barış elçisi diye BERAT ettiren GÜÇLÜLER, islamın barış elçilerini TERÖRŞST diye mahkum ettiriyorlar. Bizde bu AHVALDE adalet stratejisi açıklıyoruz. Altyapısız şehirler kurduğumuz gibi, altyapısız adalet sistemi kurmaya çalışıyoruz.
 • AliAli16 gün önce
  Fetöyü en ıyı siz bilirsiniz mezardan çıkıp oy verin diye bas bas bagırdi fatoşunuz Adnan oktarınızda Angara havasında dansözlerıyle göbek attı benim oyum Ak partıye dıye.Atatürk Osmanlının anlı şanlı heryerde bizzat savaşlara katılan askerıydi bunu hepimiz biliyoruz o dönemde vatanı için savaştı sonrasındada üstün zekasıyla ve halkına olan inancıyla imkansızı becerdi Osmanlı topraklarını işgal eden güçleri dagıtmasımı bu kadar zorunuza gidiyor yüz yıldır bitmeyen kindarlık nefret nedır Osmanlıda bizim Atatürk de bizim degerlerimiz eminim Osmanlı imparatorlugu devam etseydi Osmanlı Sultanlarının modern giyimlerini ve son Halifenin yaptıgı nüü tablolarıda kabul etmezdınız sizler ne istiyorsunuz anlayamıyoruz partili degil aday profiline oy verilse bitecek bu ayrımcılık İmamoglu genç dinamik insanlarla iletişimi güzel saygılı bilgili neyini begenmiyorsunuz sizin adayınız olmayışımı sizi sinirlendiriyor.Hem İmanlı olup hem kibirli nasıl olunuyor haksızın hırsızın yanında nasıl duruluyor bu kadar vatansever olunup nadıl Devletin malları peşkeş çekiliyor bir adayın karşısında devleyin bütün imkanları kullanılıyor ve siz İmanlılar bu karşılıksız gücün yanında yandaşlık ve trollük yapabiliyorsunuz.Bir aydır hergün yazdıgınız yazıların biri öbürünü tutmuyor bırakın artık şu Atatürk düşmanlıgını ne yazarsanız yazın o bu ülkenin en büyük degeridir siz İlber Ortaylının Atatürkünü okuyun en güvenilir en ıyı tarihçidir kendisi bildiginiz gibi Osmanlıyıda çok sever
 • ünsalünsal16 gün önce
  Bu güninsanlar başarıyagiden her yolu mubah gören bir zihniyet var.Toplumun çogunluğuna sirayeteden bu virüs genel kabul görmekte, yaygın bir şekilde hızla yayılmaktadır.Durumdan vazife çıkaran idareciler,konjöktürel davrananlar,çıkarları doğrultusunda karar verenler,menfaatlerinin peşinden koşanlar,parayamakama tapanlar, kendi menfaatleri için devleti zarara uğratanlar, kendi konumunu korumak adınaher türlü zulmü yapanlar,olduğu müddetçe bu toplumda asla huzur olmaz. Bela ve musibetler yağmur gibi gelecegigibi allah cc toplumu kıtlık ile de cezalandırır
 • ademadem16 gün önce
  zeynep öztürk e cevaben; yazar yazı başlığında soruyor ya “Hangi Atatürk”diye, ben de sana sorayım yorumunda bahsettiğin hangi atatürk.
 • zoraki kralzoraki kral16 gün önce
  imansız kâfir müşrik zorba zalim kim, tarifi kuran-i kerimde var, kim önemsiyor 17 senede önemsenmediği için soğan patates kuyruğu oluştu, yahu acın okuyun kitabımız kuranı kerimi, lafa bak ama hoca efendiye soracağım, hoca efendi şöyle dedi,yooo efendi Allahtır dinin hocası kuran-i kerimdir, dikkat edin dinin hocası olduğunu iddia edenler asıl zalimler.
 • TUĞRULTUĞRUL16 gün önce
  KEMALİST(DİRENİŞ ) Rumuzlu arkadaş aşığada Sayın Dilipak' hatırlattığınız konuları okudum gerçektende hak verdim çok ilginç bir tarih ben bunları bilmiyordumMuhafakazar Kitle geçmişi ve CHP yi farklı tanıyor gerçekleri bilmiyor ASLINDA BİLDİĞİNİ ZANNEDİYOR bu yazıyı okuyunca F-35 konusunda haklısınız anladım .ama ABD zaten emperyalist bir ülke ona nasıl güveneceğiz u-2 krizi gibi mi olacak sizceorada anlatığınız ona denk birşey çok ilginç CHP ne düşünüyor peki.
 • MemetMemet16 gün önce
  Türk'ün atası varsa, çekilin Kürtlerin de atası var. Çok komik değil mi. Ama kardeşim yıllarca atatürkçülüğü hortlatarak Kürtleri azgınlaştırmaya çalıştılar...
 • zeynep öztürkzeynep öztürk17 gün önce
  Siyasetin ve ülke yönetmenin dinle alakası yoktur.Laikliğin amacıda budur. Dolayısı ile Atatürkün dindarlığı kimseyi ilgilendirmez. Atatürk'ün tek gayesi bu ülkenin bağımsızlığı, birliği, eğitim seviyesinin artması, gelişip zenginleşmesive ileri gitmesidir.. Bunu engeleyecek ve toplumda çatışma yaratacak her şeyden uzak durmakta milli politikası olmuştur. Bundan nasibini solcularda almıştır, kendi içinde parçalanmış , mezheplere ayrılmış, cematlere bölünmüş, ülkeyi çoğu beşer yorumu olan şeri kurallara göre yönetme talebinde olan din mensuplarıda. Bu topraklarda yaşayan hiç bir kimsenin ırkına, diline ,mezhebine bakmamıştır. Herkesi türkiye vatandaşı tanımında tek bir çatı altında toplamıştır. Her kesimin eşitliğini, refahını ve özgürlüğünü garantileyecek uluslararası hukuk kurallarını işletmiştir. Bu birlik halinden ve amacından rahatsız olanlar burdaki amacı çelişki olarak pazarlar.Siz Atatürkün politikalarına bakacağınıza 18 yıldır dansözlük yaptırılan türkiyenin akp politikalarını eleştirin. Önce kendi kapınızı süpürün.
 • EmeklEmekl17 gün önce
  Bir insanın dindar olup olmamasının ne önemi var onun Allah la olan ilişkisinden kimene dindar değilse kötü işlermi yapar çalar kul hakkı yer kendi saltanatı için kardeşlerini oğullarınımı torunlarınını katleder ülkeymi satar
 • FerhatFerhat17 gün önce
  Neo-Liberalizmin de Sosyalizm/Kommunizmin de felsefesini ve ideolojisini geliştirenlerin, yani bu iki ideolojik akımınfikir babalarının hahamlar olduğu gerçeğini unutmamak gerekir. Zira dünün Atası bugünün reisi (AB nin seyisi) aynı masonik derin gücün talimatlari doğrultusunda inkılapları ve sapkın AB reformlarını hayata geçirmekteler. Kısacası Komunizmde, Liberalizmde, CHP de Akp de aslında aynı masonik derin gücün çizdiği sınırlar ve hedefler doğrultusunda hareket eden parti/şahıs/ideolojilere ibaret. Hedefleri Allah cc yeryüzündeki dinini yok ederek fesadı yayarak bozgunculuk ve azgınlık yaratmak. Bizim için ne komünizm nede Faşist Liberalizm bir kurtuluş değil, zira biz bu faize,zinaya,kumara,feminizme ve Eşcinselliğe dayalı iblisin varislerinin bize dayattığı batıl ve hayasız düzeni red ediyoruz. İster bize bu düzeni kemaller, yada recepler dayatsin biz bu batıl sistemi red ediyoruz ve izzetimizi ve onurumuzun yegane kurtuluşu olarak TEVHİD nizamını görüyoruz. İzzet ve onur Allah'tan zillet ve hayasizlik ise masonik hahamların geliştirdiği liberalizm ve komünizm odaklı düzen ve sistemlerden. İslamiyet Arapların dini değil , İslamiyet tüm insanlığa indirilen Allah'ın izzetli ve onurlu dinidir. Laikçiler ise iblisin varislerin eğri yolunda yürüyen ve akıllarını masonik ve satanist Mesih inancina inanan kabala Siyonistlerin yolunda yürüyen, yürekleri ve kulakları mühürlenmiş ve gözlerine perde çekilmiş insanlardan ibarettir.
 • NihalNihal17 gün önce
  Çok güzel bir konu Muhafazakar Atatürk mü İslam dinini öven (Bir dinin tabiî olması için akla, fenne, ilme ve mantığa uygun olması lazımdır.Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor.Herhalde alemde bir hak vardır ve hak kuvvetin üstündedir.Milletimiz daha da dindar olmalıdır diyorum.Ama bütün sadelik ve güzelliği ile.Dinime,bizzat gerçeğe nasıl inanıyorsam buna da öyle inanıyorum.Şuura aykırı ilerlemeye engel hiçbir şey ihtiva etmiyor.Milletimiz din ve dil gibi kuvvetli iki fazilete maliktir. Bu faziletleri hiçbir kuvvet, milletimizin kalb ve vicdanından çekip alamamıştır ve alamaz.Bizim dinimiz, milletimize hakir, miskin ve zelil olmayı tavsiye etmez. Tam tersine Allah da, Peygamber de insanların ve milletlerin izzet ve şerefini korumalarını emrediyor.)Hem Kuranı kerimi hemde Buharihadislerini halk anlasın diye çeviren aileside muhafazakar olan Atatürk mü?Yoksa ateist olan Atatürk mü?CHP terör örgütüyle asla birlikte olmayan ülkesinin değerlerine bütünlüğüne sımsıkı sarılan ilkeleri benimseyen milliyetçi halkçı devletçi gelenegiyle Ulusalcı ve aynı zamanda Demokratik Sosyal bir CHP mi?Yoksa Kaftancıoğlu gibi teröristi İstanbul il başkanı yapan Terörist gruplarla içli dışlı olup kaynaşan onlara göz kırpan Fetö cemaatiyle iş tutan CHP mi?Gerçekten hangi Atatürk hangi CHP !!!
 • NURAN DEVRES NURAN DEVRES 17 gün önce
  ȘEYTANIN AVUKATI isimli yorumcuya takdir ve teșekkúrlerimi sunarım. Belli ki kendisi tarihi bildiği kadar dünyayı da takip eden bir insan.
 • Kömür KarasıKömür Karası17 gün önce
  Yazıda segilediğiniz tablo, Refah-Ak Parti ayrışmasını ne kadar andırıyor değil mi? BOP eşbaşkanlığından gömlek değiştirmeye, o zamanki adıyla "hizmet hareketi" ile girilen "kirli" ilişkilere kadar her şey birbirine ne kadar benziyor değil mi? Yazılıp çizilenlere göre, Ak Partinin ”patronlarca" iktidara hazırlanışı sırasıda tüm toplantılara katılan birisi olarak bu konuları en iyi bilenlerden birisi siz olmalısınız. Son zamanlarda adalet ve liyakat üzerine yazdığınız yazdıklarınızı Ak Partiyi "taşlamak” şeklinde algılayanlar oldu. Chp odaklı görünse de Ak Partiye asıl eleştiriyi bu yazınızda yapmışsınız bana göre. Ortalıkta dolaşan sisli senaryolara ışık tutması bakımından, bir gün sizden "Ak Parti nasıl kuruldu" yazısı bekliyoruz.
 • Fatma AkkayaFatma Akkaya17 gün önce
  Sayin Dilipak yaklasik iki aydir gazetenizi degil ama sizin yorumlarinizi okuyorum. Haddim degil belki ama begenerek okuyorum. Ozellikle secim sonrasinda en azindan sizin gurupta dogrulari ve hak olani yazan birisiniz. Aynen sizin gibi selam ve dua ile
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI17 gün önce
  BUGÜN İMAMOĞLUNUN ARKASINDAKİLER ZAMANIN DA R.T.ERDOĞANIN ARKASIN DA DEĞİLMİYDİ?BOP EŞ BAŞKANI KİMDİ 2004/2005 LERDE!FETÖ ,AB, DÜŞMAN GİBİ GÖZÜKÜP HEP ARKASINDA DURAN ABD BU ABD Kİ ÜLKEDE OLAN ÖZELLEŞTİRMELERİN ÇOĞUNU ALACAKTI!BİZLER BİLMİYORDUK AMA ÜLKEYE AKAN SICAK PARANIN KAYNAĞI KİMDİ SOROS MU?YAHUDİ SERMAYESİ Mİ?SAHİ BİZİM ABD YE GİDEN DEVLET BÜYÜKLERİMİZ NEDEN İLK ÖNCE YAHUDİ LOBİSİYLE GÖRÜŞÜYORLAR HALA DA!AÇIKLASALAR DA BİLSEK.İÇERDE KOLKOLA GİRDİKLERİ FETÖ,PKK/HDP,LİBERALLER,PERİNÇEKLER KİME HİZMET EDİYOR KİMİN ADAMI YADA.SİSTEM AYNEN DEVAM EDİYOR OLAN GARİBANA MÜSLÜMANA OLUYOR,DEMİREL,ÖZAL,ECEVİT,ÇİLLER,YILMAZ,BAHÇELİ ,ERDOĞAN BELKİ DE PEŞİNDEN İMAMOĞLU HEPSİDE SİSTEMİN ÇARKINDA BİRER DİŞLİDİR.ERDOĞAN GELDİĞİN DE BU SİSTEM DEĞİŞECEK GARİBAN EZİLMEYECEK ZENGİN DAHA ZENGİN OLMAYACAK YATTIĞI YERDEN PARASIYLA PARA KAZANMAYACAK YÜKSEK FAİZ ÖDEMEYECEĞİZ SANMIŞTIK ÜTOPİK BİR DÜŞÜNCEYMİŞ ÇAPIMIZ NE Kİ NELER HAYAL ETMİŞİZ!İŞTE AKP VE FETÖ ELİYLE ÖZELLİKLE BİR ÜLKENİN İÇİNİ NASIL BOŞALTTILAR.KURUMLARINI NASIL İTİBARSIZLAŞTIRDILAR.DEVLETİ MİLLETİ NASIL KÜÇÜK DÜŞÜRDÜLER.İNSANLARIMIZI BİZ SİZ DİYE NASIL AYRIŞTIRDILAR...DERT MÜSLÜMANLIK OLMAYINCA HERŞEY YAPILIYOR.AMA EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM BUNLARI BİR MÜSLÜMAN SİYASİ PARTİ VE MÜSLÜMAN BİR CEMAATE YAPTIRDILAR.ŞİMDİ R.T.ERDOĞAN NE KADAR MÜSLÜMAN ATATÜRKTEN ÇOK MU AZ MI ÖLÇE BİLECEK KİMSE VARMI?ALLAHIN İŞİNE KARIŞMAYALIM.ALLAHLA KUL ARASINA DA KARIŞMAYALIM.)CEMAATLERDE ŞEYHLERE/ŞIHLARA NE DUALAR ETTİRİLİYOR MÜRİDLERE DİMİ!O MÜRİDİ ALLAHA ULAŞTIRAN ŞIHLARMI?NEYSE KONU NEREYE KAYDIR.T.ERDOĞANI BU ÜLKE BAŞINA GETİREN DIŞ GÜÇLER ONUN YERİNE SANIRIM İMAMOĞLUNU HAZIRLIYORLAR!BANA ÖYLE GELİYOR EN AZINDAN.HAYIRLI CUMALAR VE KANDİLLER...
 • KEMALİST(DİRENİŞ)KEMALİST(DİRENİŞ)17 gün önce
  GEÇMİŞİ ÇABUK UNUTUYORSUNUZ DİLİPAK…!......................................................................"CAHİL OLMAK GÜZEL BİR ŞEY HER ŞEYİ BİLİYORSUN DEMİŞ DÜŞÜNÜR" BU YAZIYI OKUYAN GERÇEK TARİHİ ÖĞRENECEK, CHP İLE İLGİLİ GERÇEKLERİ BİLMEK OKUMAK LAZIM DEĞİL Mİ YA? CHP İLE İLGİLİ GERÇEĞİ SÖYLEYE BİLMEK ADINA....!YOKSA KOMİK DURUMA DÜŞERSİN,GÜLÜNÜR GEÇİLİR KAFA SAĞLANIR TİYE ALINIR KİŞİ GERÇEKLERİ BİLENLERKARŞISINDA.Hep derler ya, “Balık hafızalı olmak”aslında o Tarihin döngüsünü anlamamakla ilgili bir şeydir.Sahi ya Dilipak; sen iyi bir Muhafazakar; Yılların, Kasırga isimli bir kartela gazete çıkatmayla işe başlayangazeteciliğe kendini adamış,gazete çıkaranı bu işleri bilen birisin bir insan ki, bir yazıyı yazarken ilk önce neyi düşünmeli? Kendine bir komut vermeli, yazar değil mi ya doğruyu yazıcaz Uğur Mumcu gibi…geçmişe gitmeli.. ne var bu yazdığımız, bu konu ile ilgili geçmişte(?) sence…..?gidelim 1977 Adım dergisindeki olduğun günlere 1977-1979 arasıfilim kamerası gibi canlandır olayları gözünde ne olmuştu o yıllarda bir düşün hayalinde canlandır.?RUSYA ve ABD’nin soğuk savaş günlerindeydik,başka ülkelerde ve ülkemizde sokaklardabirbirlerini gırtlatladıkları sağcılar ve solcu guruplar meydanlardaydı.Ülke giderek terör çemberine sokulmaktaydı.Tam bu günler 1979’da Kapımızı tanıdık bir dost çaldı ABD’NİN kulu ve sözcüsü,elçisi WARREN CHRİSTOPHER hatırlayalım neler olmuş:1979 yılına gelindiğinde ,Ülkenin üzerine karanlık yavaş yavaş çöküyordu artık...Hem kan dökülüyordu. Hem de kriz vardı....ÖYLE Kİ BORÇLARA KARŞILIK; HALİ HAZIRDA YURTDIŞINDA BULUNAN GEMİLERE, UÇAKLARA EL KONULMASINDAN HATTA TÜRKİYE'NİN İSVİÇRE'DE TUTTUĞU ALTINLARININ HACZİNDEN BİLE SÖZ EDİLİR OLDU....ARTIK TEK ÇARE VARDI... O DA DIŞ YARDIMDI...ANCAK DÜNYA O GÜNLERDE TÜRKİYE'DE NELER OLUP BİTTİĞİNİ O KADAR FAZLA MERAK ETMİYORDU...ÇÜNKÜ SOVYET RUSYA, AFGANİSTAN'I HENÜZ İŞGAL ETMİŞTİ, İRAN'DA İSE DEVRİM OLMUŞTU...GÖZLER KULAKLAR TÜRKİYE'NİN DAHA DOĞUSUNDAYDI...NE VAR Kİ "U-2" ADLI BİR UÇAK O GÖZLERİ YENİDEN TÜRKİYE'YE DÖNDÜRDÜ...AMERİKA'NIN CASUS UÇAĞI "U-2"LER ESKİDEN İRAN'DAYDILAR AMA DEVRİMDEN SONRA HUMEYNİ O UÇAKLARI ÜLKESİNDEN DIŞARI ATMIŞTI...UÇAKLARIN YENİ PİSTİNİN NEREDE OLACAĞI MERAKLA BEKLENİYORDU...AMERİKA'NI AKLINA KRİZDEKİ TÜRKİYE GELDİ...AMERİKAN DIŞİŞLERİ SÖZCÜSÜ İŞTE O ZİRVEDE ECEVİT'E "YA UÇAKLAR TÜRKİYE'YE GELİR, YA DA 1 DOLAR BİLE YARDIM ALAMAZSINIZ" DEDİ ECEVİT BUNUN ÜZERİNE ELİNİ MASAYA VURDU VE BU GÖRÜŞME BURADA BİTTİ DEDİ KALKDI MASADAN YA SONRA?SONRASININ BÖYLE OLACAĞINI KİMSE TAHMİN ETMİYORDU… ABD İKNA OLDUM AYAKLARINA YATTTIVE MASAYA ECEVİTİ ÇAĞIRDI TABİKİ BU BİR TEZGAHTI ABD VE İSRAİLARTIK BU HAREKETİYLE,ECEVİTİN DEFTERİNE BİR EKSİ DAHAKOYMUŞTU.O ANDAN İTİBAREN TÜRKİYE YANAN ATEŞ BİR ANDA ALEBLENDİ VE KONTROLDEN ÇIKTI HERŞEY :ABD BUNDAN SONRA ADIM ADIM PROJEYİ DEVREYE SOKTU;ABDIMF KOZUNU OYNADI...!AMA IMF'DEN GELEN İSEACI BİR REÇETE İDİ…IMF Türkiye'ye para vermeyi kabul etti etmesine ama parayı verince devalüasyon yapılmasını her şeye yüzde yüzleri aşan zam getirilmesini dahası kamu çalışanlarına bir süreliğine maaş ödenmemesini istedi.bun sonucu(TANSA) YANİ TANZİM SATIŞ KUYRUKLARI,DOLARIN TIRMANIŞA GEÇİŞİ,ECEVİT ABD’NİN BİR TÜRLÜ İSTEKLERİNİ KABUL ETMEK İSTEMEDİ CHP VE ECEVİT ,ABD’NİN KARŞISINDA DİKDURDU YA AMAN HOCACILAR?HANİ BİR HİKAYE VAR KURTAR BİZİ FİLLERDEN DİYE…YAPA YALNIZ KALMIŞTI ECEVİT MISIR VE SURİYE İRAN ,PAKİSTANİSLAM ÜLKELERİN KARARIYLA BİRLİK BOZULDU EN BAŞTA ,CENTOYU İPTAL KARARI ALDILAR; ARAP DOSTLARIMIZ VARDIYA BİZİM ,MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ, ABD ‘YE DİK DURUYORDUK HEPSİ ADINA;FİLİSTİN İÇİN KIBRIS İÇİN MAZLUMLAR İÇİN MEĞERSEM YAPA YANLIZMIŞIZ BİZ O ÜNLÜ SÖZDEKİ GİBİ TÜRK’ÜN ,TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR “! O GÜN ANLADIM ,BİZLERO GÜN BÜYÜDÜK ASIL…PETROL BİLE VERMEDİ BİZE ARAP MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ ;ELEKTİRİKLERİ BİLE KESTİLER KARANLIKTA GAZ YAĞI LAMBALARIMIZ VARDI BİZİM DİRENİRKEN ,KİME KARŞI NEYE KARŞI?İŞ ADAMLARI BİLE BOY BOY İLANLAR VERDİ GAZETELERDE HERKES İMF GİT ÇIĞLIĞI ATIYORDU…ARTIK HERKES ECEVİT VE CHP’NİN TÜRKİYENİN KARŞISINA GEÇMİŞTİİMF KABUL ETMEK Mİ? Ecevit'in de CHP'nin de sonu demekti bu!Ecevit hayır dedi.Önce ABD’ VE İMF DİRENMEK İÇİNPara bulmak için BU KRİZE DAYANMAK İÇİNönce Libya'ya sonra Arabistan'a VE DİĞER ARAP ÜLKELERİNDEN YARDIM İSTEDİ …Ama oralardan da eli boş döndü..ÇÜNKÜ HEPSİ YA ABD VE İMF İLE BİRLİK YAPIN YADA SİZE BEŞ KURUŞ YARDIM ETMEYİZ BU KRİZİNİZDE DEDİLER .CHP yönetimi çaresizdi...AMA DİRENİYORDU…Hem de öyle çaresizdi ki ,yolu tefeciye kadar uzandı...1979 yılının sonunda Türkiye'nin tüm silolarındaki tüm ürünler Amerikalı bir tefeci kuruluş olan "Wells Fargo"ya 150 milyon dolar karşılığında rehin edildi.ve ECEVİTİN İSTİFASINA KADAR GİDECEK Parti çekişmelerine sebebiyet verdi sonunda 6. Kez Hükümeti Kuracakdemirel iktidara geldi ve 1979 SuriyeBeka vadisine yerleşen Apo burada Suriyenin Ve Filistindeki örgütlerin yardımıyla onların kamplarına yerleşti BU ÖRGÜT VE DEVLETLERDEN LOJİSTİK DESTEK ALDI diğer olan bitenleri bilmekteyiz 1980 Darbesi işte böyle gelmesi sağlandı…O zamanlar bu CHP VE ECEVİT DİRENİRKEN NEREDEYDİ BİRİLERİ DİLİPAK? YANINDAMI KARŞISINDA MI? BOŞ FIÇI ÇOK LANGIRDAR AMA TARİHİ BİLMEZKONUŞURDA KONUŞTUĞUNU YAPMAZ …!DİRENECEĞİZÖYLEMİ ABD’YE KİMİN İÇİN? CHP YOK OLSUN SONRA BİRİLERİ ÇIKIP KAHROLSUN ABD ,KAHROLSUN YA SONRA ?İSRAİLGELSİN CEBİME,DOLARLARENLONLİRALAR ,İSRAİL ŞEKELLERİ … ÖYLE DEĞİLMİ YA? SONRASI?MMIII MMII MMKIINA K "CHP’Sİ SENİ" …..BİZ DOSTUMUZU DA ,DÜŞMANIMIZDA BİLİYORUZ KİMLERDİR SİZİN İÇİNİZ RAHAT OLSUN.TARİHDEN DERSİMİZİ ALDIK ÇÜNKÜ.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN17 gün önce
  ELLERİNİZE SAĞLIK.ÇOK İLGİNÇ VE FAYDALI BİLGİLER AKTARMIŞSINIZ. TÜRKİYE'NİN ÇOK ÖNEMLİ VE GÜNDEM OLUŞTURAN BİR GERÇEĞİNDEN BAHSETMİŞSİNİZ. KİM NE ŞEKİLDE ANLIYOR VE İFADE EDİYOR İSE O ŞEKİLDE KABULÜ ZORUNLU BİR KİMLİK OLDUĞUNDAN YORUMA KAPALI KALMIŞ VE ÖYLEDE DEVAM EDECEK GİBİ.İSLAM ALEMİNİN KADİR GECESİNİ KUTLUYORUM.
 • mizanmizan17 gün önce
  Dinin kurallarını Allah (cc.) koyar, o dinin ismini, peygamberini alemlerin Rabbi belirler. Vatan-Millet sevgisi imandan bir cüzdür. Bir kişiyi sırf vatan sevgisi Müslüman yapmaz. Kişi İslam'ın ve İmanın şartlarını kabul eder dili ile ikrar ederse Müslüman olur. Hz. peygamber (sav.) amcası Ebu Talibi Müslüman yapamamıştır. Maalesef Kureyş kavminin tesirinden çıkamamıştır. Peygamberimizin gönlünde Ebu Talibin tabii ki Müslüman olması yatardı ama Rabbim nasip etmemiştir. Kalbini islama açmamıştır. Bir kişi aleni olarak kameralar önünde ilahi emirleri (herkes bu emirlerin neler olduğunu alamayacak kadar aptal değildir herhalde), uydurma/sanılan vb. nitelendirme bulundu ise, dine dönmesi için tövbe edip, sözlerini düzeltmesi gerekir. Bizim bir insanı sevmemiz, onu Müslüman yapmaz, bizim bir insandan nefret etmemiz onu kafir yapmaz. Sevgi sübjektiftir, kişiye göre değişir. Bir insan vatanımı seviyorum diye ülkesine çok zarar da verebilir. Belki de niyeti iyidir bilemeyiz. En doğrusunu Allah bilir. Hiç bir şeyi putlaştırmamak, akıllı olmanın gereğidir. İmtihan dünyasındayız. Farklılıklara zulüm ile cevap vermemeli. Hayırlı Kadir geceleri ve cumalar olsun.
 • RECEP ARİFRECEP ARİF17 gün önce
  Allah razı olsun kardeşim.DERDİMİZ VAR GÜNDEM OLSUNSakalımıza. Örtümüze, birçok ibadeti rahat yapmamıza serbestlik geldi. Büyük kazanç Tamam. Hani biz Müslümanız ya!*Giyim sektöründe Müslümanın yetişen çocuklarına uygun giyim üretilmiyor.*18 yaşını dolduran özgür… Yoldan çıkana ana baba müdahale ederse zalim… Tayt üstü eşarp tesettür!*Ahlaksız kadına koca müdahale ederse zalim.*Nikâhsız yaşam serbest.*Sokaklarda sarıl seviş kutsala hakaret et özgürlük…*Adil ücret dağılımı için hep pansuman tedbirleri. -Kârı koca çalışana Kreş yardımı- yaşlıya maaş, ana baba bakana 1300TL…şuna teşvik buna teşvik… Ama 25 yıl çalışan alın teri akıtan emekliye 1200 TL. Asgari ücret 2000TL.Emekli bunu da hak etmiyor. -eski yeni emekli farkı uçurum… Eskiye yeniye farklı piyasan mı var.(Aynı süre aynı işyerinde de çalışsa) emeklide maaş yarı yarıya düşmesi adalet mi? * Devlet sırtında ayrıcalıklı sınıf üretiliyor… Vekil oldun, ölene kadar ayrıcalıklar. Kamuda arpalıklar çok… Yaşasın padişahlık… Vekil sayısı azalacağına artıyor. Bunların çocuklarınındı hayatı kurtulsun sektörü…*Dar gelirli babanın bir evladı kamuya işe alınmaz. Ama çocuğunu sokağa atanlara yaptırım yok. Çocuklarında sınavsız işi kadrosu hazır… Çalışmadan emekli olan çok…* ERKEKLER İŞSİZ KADINLAR İŞ ALANININ HER YERİNDE AHLAK MANVİYAT YOZLAŞMASI VAR.İŞTE ERKEKLERE ÖNCELİK VERİLMELİ.BOŞANMALAR ARTTI..EVLENEN ERKEĞE EN AZ YARIM ASGARİ ÜCRET AİLE YARDIMI VERİLMELİ. 25 YIL ARALIKSIZ EVLİ KALABİLEN EV HANIMINA ÖLENE DEK MAAŞ BAĞLANMALI.*Besmele ile başlar lider büyük kazanç. Âmâ yasalar aynı yönetmelikler aynı öz kimliğe has düzenleme hala yok. Çocuk istismarı sapıklık ana baba kesen çok. İDAM HALA YOK.*EHLİYET LİYAKAT, AHLAK MANEVİYAT DİLDE İCRAATA SIFIR EŞ DOST yakın…atananı sık sık denetlemek yok..SECDESİZ ARSIZ HIRSIZ MAKAMLARDA TUTULUYOR BİZDEN..*BAĞIMSIZSAK AYASOFYA NEDEN ZİNCİRLİ?DAHA YAZSAK ÇOKTA..NERDESİN EY MUHAFAZAR İKTİDAR!
 • HâkimeHâkime17 gün önce
  Allah'ım, milletimizi islâmla kandırıp; islâmsızlaştıranların hakkından SEN gel YARABBİM.amin. AtaTÜRKe rahmet okur hÂle geldik. Etek boyunun anayasaya uygunluğunu sorgulayan hâkime, Sn. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, olayın ortaya çıkmasının hemen ardından hâkime karşı en sert ve en net tutumu aldı. Hakim hemen görevden alındı.
 • kmlkml17 gün önce
  Allah şerlilerin şerlerinden muhafaza eylesin..hakiki mahiyetininbilinmesi müslüman ölmek için çok önemlidir.
 • OrçunOrçun17 gün önce
  Bizde çok abarttık ha deyip birazda tırsmanın etkisiyle alelacele yazılmış yaranma yazısı dengeleme demiyorum çünkü bir lider vardır ölünce yada sağlığında saçma sapan insanlarda o lidere övgü düzer bunlar konu bile değildir
 • Kinta KuntaKinta Kunta17 gün önce
  Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen) Avrupa'da yaşarken ahkam kesmek kolay. Git Arabistan'da yaşa..
 • Yarım elmaYarım elma17 gün önce
  Birkaç gün iktidarı elestirdiniz galiba.
 • ayhanayhan17 gün önce
  Atatürk vatanını milletini seven insandır.Bunlar vatanını milletini sevmeyen din düşmanı yahudi tapınakçı cizvit mormon tarikatçıları.Mezmurlarda geçen soylardan siyasileri TBMm geçirmiş kendileride YAHVE rabmiş tecüzcü tapınakçı işkenceci haraç çeteleri Bunalr ülkeyi yönetemez siyonist abd israil ingiltere yönetir.ynetemeyince fimle ülkeyi nasıl yönettiklerini gösterirler.Vatan hainleri terör örgütü pkk ya tapar tapınakçılar el ayak öpüp secde ederler yahuda kralığı davut krallığının soyları 8 yaşında çocuğa tecüvüz ednelrin siyasiler bizim emrimizde diyen fetönün karıkız işlerine ve tadınada bakarım diyen araç çeteleri türk düşmanı yahudi krallığı kuran iççamaşırlarında sorular dağıtan tüm bakanlıkları 2008de sayan lar İnsan Allah RAB ilan eden abd casusuları yönetir.Siyasiler bunalr bombalar onalr güler bir devlet bir içerden birdışardan hem içerden hem dışardanyıkacağız diyen haraç çeteleri devleti yıktı.
 • kibarcikkibarcik17 gün önce
  neyı nasıl hangıkıstaslr ıle tecrubeler ıle tartacagızrabbım ın senaryosuher rol sahıbı oynuyor encamımız hayrr ola inşaallah derlerdıseneler evvel o zaman500 sene önce selam vedım rüşvet dıye almadılareee şimdi adama allah cc selamını verıyorsun şerefsız kılınıkıpırdatmıyor dudakları oynamıyor bu demekkı davranısınaıza gore imntihanveselam rabbım kaldıramıcagımız zorluklarla ımtıhan etmesın veselam
 • Göksen MereyGöksen Merey17 gün önce
  Atatürk kalıpçı düşünceye sahip değil, pragmatist hatta makyavelisttir, politkası ne yapılabilir nasıl sonuç alınabilir hedefe nasıl ulaşılır yada en az zararla nasıl atlatılır, o yüzden hiç bir görüşle sınırlandırılmaz, travmatik bir tarihi dönemin kahramanıdır aynasıdır ister beğenin ister beğenmeyin.
 • Hüseyin AYHüseyin AY17 gün önce
  Dünya değişirken,kaldı ki Mustafa Kemal Atatürk ün yaşadığı dönemde devletler yıkılıp devletler kurulurken savaşlar yaşanırken insanların değişmesinden daha doğal ne olabilir ki.Dilipak sen bunu bilmeyecek kadar sığ bir yazar olamazsın.İnsanlar da partiler de değişmiştir.değişecektir de....
 • mizanmizan17 gün önce
  Sn. Dilipak'ın hangi Atatürk sorusuna şöyle cevap verilebilir.......Bir insanın en son, en güçlü zamanındaki hareket ve davranışları geçerlidir.Neden öncesinde şartlar gereği zig zag yapmış olabilir ama en güçlü anında ne ise o dur.Dinimizde de en son nefeste bir insan ne ise o dur. Müslüman yaşayıp kafir ölebilir (Allah hiç bir Müslümana nasip etmez inşaalah) Kafir yaşayıp Müslüman ölebilir, Müslüman yaşayıp inşallah Müslüman ölebilir. Sonuçta en son hareketlerimiz bizim esas yönümüzü belirler.
 • maraşlımaraşlı17 gün önce
  Kardeşim bu kemalist yobazları anlamıyorum tutturmuşlar bir arap saçmalığı , yahu gerzekler biz osmnlıyız ve bu arap milletleri yüzyıllardır bizim tebamızda huzur içinde yaşayan sonrada rahat batınca başına gavur musallat edilen bir millettir.Osmanlının kendine has alamati farikaları vardır. Yahudiler gibi peygamberi haşa Allah cc türklerin içinden çıkaracaktı yahudilerde peygamberin kendilerinden olması gerek dediler ve belayı buldular.Hem atatürkün bizzat kendi ağzından itirafları var ateist ve dini kabull etmediğine dair , gökten indiği sanılan doğmalarlamı bu ülkeyi yöneteceğiz diye , Koskaca 5 bin yıllık tarihi bir kalemde silin ve türkün atasını ilah edinin , ve yıllarca heykellerinin karşısında bizi putperestler gibi dinden çıkarın. Artık şu tarihi gerçekleri kimin kim olduğunu adam akıllı açıklayın yeter artık birilerini zorla sevmek zorunda değiliz. Kabul etmiyoruz benim atam ertuğruldur , osman gazidir , yavuzdur , kanunidir , fatihdir vede abdulhamittir. hepsinden Allah razı olsun imanlı şerefli insanlardı. Hiç biri zorla kendi milletine gavurun adet ve geleneğini zorla dayatmadı. Reis artık duy sesimizi ve bu düzeni değiştirin artık. 100 yıldır gavura benzemekten neidiğü belirsiz bir millet olduk , ve dünyaya maskara olduk , dünyayı titreten ecdadın torunları olarak
 • BilalBilal17 gün önce
  Tespitlerinize katılmakla birlikte eksigi var fazlasi yok diyorum. Misal ismini zorlar Turklerin atasi olarak degiştiren M.Kemal'in yüce Kur-an'imiza 'gökten indigi sanilan kitap' demesini bile nasıl islam düşmanı oldugunu gösterir. AMA şimdi chp li biri de çikip HANGİ AKP? dese o da pek haksiz sayilmaz, seçimmeydanlarinda Kur-an sallayan AKP mi YOKSA ABD ile bir olup Yemenden Suriyeye tum Musluman ulkeleri kan gölüne çevirip petrollerini çalan AKP mi?Milyonlarca mültecinin aile dramlarina bakar isek chp akpnin eline su dökemez........ Fakat şöyle bir bakış açisi da olabilir chp başta olsaydi ABDye hayir diyebilecekmiydi? İncirligimizi tüm askeri noktamizi ABDye o da peşkeş çekmeyecek miydi diye sorarsaniz, o zaman akp ile chpnin buyuk resimde hiçbir farklari yok. Batinin ulkemizde kurdugu sistemi degistiremedikten sonra neyapayim ben. Tas ayni hamam ayni tellak degisiyor. Hedefimiz tellaklar degil sistem olmali, işte 47 yildir yaziyorsunuz tellakları eleştiriyorsunuz ama ne degişti? Her saniye daha kötü oluyor.
 • ATAKURTCUATAKURTCU17 gün önce
  Anlattiginiz karmakarisik corbanin icinde net gozuken tek bir sey var:GLADIO.(Emperyalistin acimasiz silahi,akil hastalarini kullanarak dusunen insalari yok eden emperyalizmin acimasi olmayan orgutu)
 • erhanerhan17 gün önce
  Bırakın şu Atatürk veo zamanda ki şartlar icabı yapılanları .Asıl uğraşılması gereken, günümüz CHP sindeki çelişkiler ,tutarsızlıklardır. ,Atatürkçü geçiniyorlar ama tüm tutumları Atatürkçülüğe aykırı .Atatürk ilke ve inkılapları gerekli ve yerinde olan şeyler.Asıl sorun ,Atatürkçü geçinmelerine rağmen buna uymayanlar , aykırı tutumlar içinde olanlarda. Yapıyorsanız asıl bunları,deşifre edipgözler önüne sermeye uğraşınYoksa bu geçinmelerine devam edip,dururlar
 • Şeytanın avukatıŞeytanın avukatı17 gün önce
  Hz Aliye Haricilerin durumunu sorarlar... Hz Ali: " (Haricileri kastederek) Hakkı murad edipte Hakka kavuşamayanların durumuyla (Emevileri kasdederek) batılı murad edipte batıla kavuşanlar gibi bir değildir"diyerek cevaplar. Hangi Atatürk'ün cevabı hangi İslam sorusu cevaplanırsa anlaşılabilir. 1,Şahı Velayet Hz Ali İslâmı 2.Yeniyetme Haricilik İslâmı. 3.İslam tarihinin ilk siyasal İslamcılık ve saltanat dinciliği İslâmı. Bu 3 İslam tarzının günümüzdeki İzdüşümlerine bakarsak vereceğimiz cevaba binaen 3Atatürkle karşılaşırsınız. Sizde kendi tasifinizi yapabilirsiniz. 1.İslam dünyası adına emperyalizm ile destansı savaşını kazanmış ve emperyalizm ile savaşmak konusunda tüm mazlum milletlere ümit aşılayarak örnek olmuş Peygamber torunu dedesi Hz Ali gibi mücahit, İslam dünyasının Halaskargazisi Seyyit Atatürk. Bu Atatürk. yüzyıllardır ihmal edilmiş, rayından çıkartılmış, hurafeler ve bidatler yumağına dönüştürülmüş, dünyevi bir saltanatideolojisine indirgenmiş, kitlelere zulüm ve despotluğu dayatıp din adına onları kendi saltanat ideolojilerine kulluğa zorlayan, akıl mantık ilim ve fenden uzak,insan hakları ihlalleriyle malül, halkullakın hazinesi olan hazinetullahı=beytül mali=kamu malını talan edip bunuda sahih din olarak pazarlayan böylece dokunulmazlık zırhına bürünmüş, batılı murat edip batıla kavuşan Emevi din anlayışını=Emevi saltanat ve zulüm dinciliğini yıkmış, bu milleti en saf en özgür haliyle kaynaklarına dayalı sahih İslam ile buluşturmak üzere pek çok ıslahatlar yapmış dindar Atatürktür. Yani Rahmetli Atilla İlhan ve BTP lideri Haydar Başın Atatürkü. Diğer 2 Atatürk taraftarı ve muhalifi kılığındakilerce sağdan ve soldan kum torbası yapılmış Harici ve Emevi Atatürkleridir ki zaten ortak görevleri olan bu milletin uyanmaması emperyalizme teşne olmaları için Dindar Atatürkü imha görevlerini bihakkın yerine getiriyorlar. Hariciler bilmeden saltanat dincisi, siyasal İslamcı emeviler de bilerek yapıyorlar bunu. Mesele Atatürk'ün şahsı değil temsil ettiği değerlerdir. Bu değerlerle Atatürk vatandır millettir devlettir. Dindar gerçek Atatürke tasallut vatana millete dinü devlete tasalluttur vesselam... Sizde hangi zihniyet Atasına sahip olduğunuzu bir düşünün derim...
 • Batıl GözetenBatıl Gözeten17 gün önce
  Öyle olsaydı Siyonistler, İsrail,ABD ve Haçlı ittifakı Türkiye’ye ekonomik ve siyasi (döviz silah satışı kota FETÖ yu beslemezsen vs) operasyon üstüne operasyon çeker miydi? Söyle “hak gözeten” söyle.
 • CEVDETTCEVDETT17 gün önce
  MUSTAFA KEMÂL KONJONKTUREL DAVRANMIŞTIR. ÖRNEĞİN: Halide Edip, Cumhuriyet Halk Fırkası ve Mustafa Kemal ile siyasi fikir ayrılıkları yaşamıştır. Eşi Adnan Adıvar'ın Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası'nın kuruluşunda yer alması sonucu iktidar çevresinden uzaklaşmışlardır. Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası'nın kapatılıp Takrir-i Sükun kanununun kabul edilmesiyle de tek parti dönemi başlayınca, kocası Adnan Adıvar ile birlikte Türkiye'den ayrılmak zorunda kalmış ve İngiltere'ye gitmiştir.1939 yılına kadar 14 yıl boyunca yurt dışında yaşamıştır.
 • turgayturgay17 gün önce
  yani hocam sonuç? yüzyıllar önce yaşayan kahinler gibi yazmakla eline ne geçti ::))???
 • ÇAVUŞÇAVUŞ17 gün önce
  Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)/Sende Türklük falan kalmamış zaten.Beynini hurafelerle doldurmuşlar gerici tarikatların uşağı olmuşsun anlaşılan.Git ölmek istediğinmedinedearap kabilelerine köle ol .ğistediğin gibiorada öl. Bu topraklar seni kabul etmez zaten
 • gerceklergercekler17 gün önce
  vıcdan teyze sen 2020 tl gecın yaşamaya çalış..sana aferım vıcdan teyze dıyen 13.000 tl alsın...hak nerde ıman nerde vıcdan nerde ılahı adalet nerde kul hakkı nerde ...anlıyacagın vıcdan teyze okudugumuz kıtap aynıda kımı gozuyle kımı kalbıyle kımı cebıyle kımı de .....neyse ..hadı vıcdan teyze sen bayramda ezıl buzul ....bazıları 0rdan 13 bın şurdan 26 bın ordan 11 bın alsınlar ...sonra senı alkışlasınlar 2020 tl gecınıyon dıye....NERDE KUL HAKKI NERDE BIZLER DEMI
 • Hakkı GÖZETENHakkı GÖZETEN17 gün önce
  Sayın yazar. Mustafa Kemal'in siyasi hayatında çelişkiler var demişsiniz. Pekii sizin mahallenin MİLLİ GÖRÜŞ gömleğini niçin değiştirdiğinden bahsetmiyorsunuz? Erbakan Hoca bunlar daha ÇOCUK, siyaset BİLMEZLER, siyonistlerin YOLUNDA gidiyorlar demedi mi? Kurtuluş Savaşı boyunca Mustafa Kemal komutanları ile devamlı istişare içinde hareket ederken ve komutanların hatıratlarında bunlar beyan edilirken siz neden kominizm ve faşizim karşıtı olan ülkemizin kurucu liderine bu isnatlarda bulunuyorsunuz? Günümüzde dünyanın en ünlü faşişt diktatörlerinin esamesi okunmazken, bu yüce millet Mustafa Kemal'e en büyük payeyi vermiştir. Onun adı da SEVGİDİR. 81 sene geçmiş ahirete göçedeli. Cenaze töreni fotoğraflarına bir bakın ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Hatırlatmak isterim; 1969'da ülkemizi ziyaret eden Abd 6. FİLO'suna dönerek namaz kılan kendi cenahınıza neden veryansın etmiyorsunuz? Eski meclis başkanı İsmail Karaman bu örneğin en büyük şahididir. O sene sol kesim Abd 6. filosuna nasıl bir tepki vermiş onu da ES geçiyorsunuz. Daha dün TRUMP'ın bir telefonuyla salıverilen kişi için ve hatta geçen sene rahip Bronson ve Alman vatandaşı bir gazetecinin hukuk dışı yollardan salıverilme nedenlerini ve sonuçlarını irdelemekten çekiniyorsunuz? Bu mudur milli duruş? Adalet mekanizması hiçe sayılmış, bu da ülkem adına utanç verici bir husustur. Ama işinize geldi mi chp Amerikancı diye yaftalamayı kendinize bir görev ediniyorsunuz. Pekii neden İMAMOĞLU dosyalarından bahsedip, kendi mahalleniz adına iddia o ki; açılamayan hatta açılması TEKLİF DAHİ edilemeyen dosyaları gün yüzüne çıkartamıyorsunuz? Makalenizde Soros bunun neresinde demişsiniz. Ben de size şu soruyu yöneltiyorum o zaman. 2008 yılında Soros Vakfına bağlı Beyaz Toplum Enstitüsü'nün ülkemde kurulmasına hangi iktidar izin verdi? Lütfen makalenizi kaleme alırken biraz OBJEKTİF olunuz. Ülkemin en fazla okunan yazarlarından birisiniz. Okurunuza biraz saygı lütfen. Allah'a emanet olun...
 • YusufYusuf17 gün önce
  ATATÜRK, çağdaş medeniyet, ilim , bilim, akıl demektir. Din ve inanç hürriyeti demektir. Yobazlığın gericiliğin Arap emperyaliziminin kökünün kazınması demektir. Din tacirlerin, Kula kulluğun sonu demektir. Demokratil laik sosyal hukuk devleti demektir. Hurafelerin yalan dolanların bitişi demektir. Hurefelerin değil aklın hayata hakimiyeti,demektir
 • galipgalip17 gün önce
  yazar yine sapla saman ıkarıştırmış bir taraftan eleştiri aldıya hafiften gönül alma
 • RabiaRabia17 gün önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim 8.Biz onların boyunlarına çenelerine kadar dayanan halkalar geçirdik, bu yüzden kafaları yukarı kalkık durmaktadır.9 .Onların önlerinden bir set, arkalarından da bir set çektik, böylece gözlerini perdeledik; artık görmezler.10.Kendilerini uyarsan da uyarmasan da onlar için birdir, asla iman etmezler.yasin süresi ayetleri.elhamdulillah.ceza ceza cezalandırılmalarini istiyoruz.hic değilse azarlanmalarini istiyoruz.buda yeterince yapılıyor.emegi geçen herkese dünya çapında teşekkür ediyoruz.ben orucluyum,ben orucluyum deriz mübarek Ramazandayiz.Allah yâr ve yardımcımız olsun.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.
 • mizanmizan17 gün önce
  Tüm ülkemin ve islam aleminin Kadir gecesini şimdiden tebrik ederim.Atatürk mevzusu şu an TC'de konuşulması kanunen dar tutulan bir konu. Dolayısıyla olumsuz bir şey yazılırsa hukuki boyutu var.Bir diğer husus TC'de hemen hemen hiç bir konuda "olgun" tartışma yapma imkanı yok. Çünkü çoğu kimse yazılarını,yorumlarını bir araştırmaya, referansa dayandırmadan işittiklerinden/izlediklerinden ifade ettiği için karşı taraf kestirip atabiliyor "yok öyle değil" diye.Ben sadece TC'de Atatürk veya daha doğrusu M.Kamal Paşa hakkında konuşmanın ülkeye, dinime pek fayda sağlayacağına şu günler itibari ile inanmıyorum. Ben bir Hintliye inek kutsal değil desem, şu anda onu buna inandıramam ki. Adamın inanç sisteminin kökü iltihaplı önce o iltihapı kurutmalıyım. Maalesef biz insanlar ağacı meyvesi ile görüyoruz çünkü işimize öyle geliyor, oysa o ağacın kökü var, gövdesi var dalı var vs. var. Birde sulayan, gübreleyen ve o ağaçtan çıkar elde edenler var. En önemlisi yakında serbest kalacak şeytanlar var.
 • mahmutmahmut17 gün önce
  Bir insan başka bir insanın kölesi olabilir mi, Kuranda Kölelikten (kölelerden) bahsederken kölelikten bahsediyor. Bunun normal bir yaşam olarak gösteriyor. Kölelik Kuranda yasaklanmamış, hatta kölelere de zekat verileceği ve özgürlüklerini satın alabileceklerinden bahsediliyor. Tevbe / 60 : Sadakalar (zekatlar) Allah'tan bir farz olarak ancak, yoksullara, düşkünlere, (zekat toplayan) memurlara, gönülleri (İslam'a) ısındırılacak olanlara, (hürriyetlerini satın almaya çalışan) kölelere, borçlulara, Allah yolunda olana, yolda kalana mahsustur. Allah pek iyi bilendir, hikmet sahibidir.
 • Almanya Almanya 17 gün önce
  Sanirim sizi iktidardan aradilar. Aniden bambaska konular. Valla haksizda sayilmazsiniz. Son zamanda dogrulari gercekleri yazanlar kalles saldirilara ugruyorlar. Ben milliyetci Demokrat olarak biri olarak simdiki iktidarin hirsizlik yolsuzluk, kanunsuzluk, yalancilik, hukuksuzluklarini görünce neredeyse bizi Kim yönetirse yönetsin diyesim geliyor!! Soroscularmi amerikalilarmi avrupalilarmi. Herhalde belki bunlar kadar insafsiz olmazlar diye malesef düsünme sacmaligina düsebiliyorum. Beni böyle sakat düsünme ye itenlere yaziklar olsun.
 • vatanvatan17 gün önce
  17-25 Aralık demek isanın abd tarfından nuzulu demek yani pkk davut krallığı dikip davut oğlu isa davut un tahtına oturur gül haçlısıda içinde incilde geçen ruben gad soyları davut krallığı israiloğulları soyundan yahudi galadların siyalsr dikip elçilerin işler gibi siyaslerin yönetme hakkıyoktur devlet ok abd isrial ingiltere ermeni rum çetesi ordokslar devleti yıktı devlet yok seçimde yok cia mossad bnd 50den fazla yabancı istihbaratla ülkeyi yönetir.kendileri yahve TANRIşmış bunlar Allaha karşı gelen işkence haraç çetesi tapınakçılar devlet yok vatan bayrak yok seçim yok devleti yıkılığını tüm devlet biirmleri bilir cumhurbaşkanıda başbakanda görünmeyen doktor ve ekibi k.vadisi karmaan da konyada çeken tapınakçılar pkk adamı p.alemdar dedikleri ülkenin sahibi valiciklerini atar siyaseti diyazn eder öcalanın yerine geçenler savcı selim kirazı öldürüen kurandaki iisrail oğulları devleti yıktı kurtlar vaisi karanlık kurulu çekenler rablerinönünde tüm siyaser eğilir secde eder işkence haraççetesi işkence yaptıkça keyfe gelen darp eden çeteinin davutoğlu gül haçlısı 2013deki 2015deki darbeden önceki tüm siyaler seçimde yok vatanda yok
 • Umut TükendiUmut Tükendi17 gün önce
  ..Yargi paketinden bahsetmenizi isterdik.Begenmdiseniz o başka
 • Yunus 16 Yunus 16 17 gün önce
  ATATÜRK KİM? BUGÜNKÜ CHP YÖNETİMİ KİM? ARASINDA AĞRI DAĞI VAR!! ECEVİT İN CHP Sİ ATATÜRK CÜYDÜ DİYEBİLİRİZ. HİÇ DEĞİLSE EMPERYALİSTLERE KAFA TUTUYORDU. BUGÜNÜN CHP YÖNETİMİ ABD İNGİLTERE ALMANYA İLE FLÖRT EDİYOR.
 • Yunus 16 Yunus 16 17 gün önce
  ATATÜRK demek :TÜRK ÜN ATASI DEMEKTİR. ÜÇ BİN YILLIK TÜRK TARİHİNDE GAZİ MUSTAFA KEMAL Mİ ATATÜRK OLUYOR? TÜRK ÜN TARİHİ 1923 DE Mİ BAŞLADI? MESELA İLK ON BİN KİŞİLİK SÜVARİ BİRLİĞİNİ KURAN METEHAN OLABİLİR Mİ? KARA KUVVETLERİ 2228 NCİ YILINI KUTLADI. YA DA SULTAN ALPARSLAN OLABİLİR Mİ? EN UZUN SÜRE YAŞAYAN OSMANLI İMPARATORLUĞUNU KURAN OSMAN GAZİ OLABİLİR Mİ? YA DA ÇAĞ AÇIP ÇAĞ KAPATAN FATİH SULTAN MEHMET ATATÜRK OLABİLİR Mİ? ÜÇ BİN YILLIK TÜRK TARİHİNDE ATATÜRK KİM ACABA? TBMM BU KONUYU ÇALIŞSIN!! GAZİ MUSTAFA KEMAL E ATATÜRK ÜNVANI NI O GÜNKÜ MECLİS VERDİ! 1935
 • Yunus 16 Yunus 16 17 gün önce
  KILIÇDAROĞLU ATATÜRK ÇÜ İSE BEN DEĞİLİM. MAHMUT TANAL, CANAN KAFTANCIOĞLU, EREN ERDEM ATATÜRK ÇÜ İSE BEN DEĞİLİM. ÇÖLAŞAN, PORTAKAL, UĞUR, MÜJDAT, YILMAZ ÖZDİL,...... ATATÜRK ÇÜ İSE BEN DEĞİLİM.
 • vatan içinçarpışıp yaralananvatan içinçarpışıp yaralanan17 gün önce
  o zaman benim de kafama şu takılıyor hangi tayyip2002 deki mi yoksa 2010 daki mi yoksa 2019 da kimi yoksa aradaki yıllarda ki tayyip mi çünkü hepsi farklı farklı başlarda muhafazakar demokrat sonra türk islam düşmanı papa nın heykeli önündeimza atma larsonrahep beraber feto ya gel gayri hasret bitsin gayrisonramegri megri kürtçü,türk milliyet çiliği düşmanlığı şimdi kürt devleti isteyenler kürdistan a gitsin ama hangi kürdistan öyle bir yer varda bizimmi haberimiz yok yıllarca bu milletin evlatları ırakın kuzeyinde kürdistan diye bir yer kurulmasın diye mücadele etsin şehit olsun sakat kalsın gazi bile sayılmasın ondan sonra tayyip milliyetçilik ayağına kürdistana gidin desin nerden baksan tutarsızlık hangi tayyip.... 
 • Ahmet KarakaşAhmet Karakaş17 gün önce
  CHP de de yeni versiyon Türk tipi sunnilikle iyi gecinme gerçekliği kabul etme üzerine olabilir.Ataturk dinle savasmamistir dini istismar eden bir takım çevrelerin etkinliğini yine dini kurumlarla azaltma yoluna gitmiştir.Aslinda Sünnilik iddiasıyla günümüzde Atatürk düşmanlığı yapanlar hata etmektedirler.Cunku Atatürk şimdiye kadarki bilimsel temelli olarak en modern Sünni devletiorganize etmistir.Yaptigi sadece tasavvufi tarikatlarınetkinliğine sonn vermek olmuştur. Onun yerine devletin kurumlarını ve üniversite kürsülerini ikame etmiştir Ve bunlar Sünni karekterlidir.Ondan sonra gelenler laik anlayışı Türkiye'de Atatürk'ün öngordugunden farklı uygulamışlardır.Bu gün belkide laikliğiAtatürk'ün anlayışından yanlış uygulamak isteyenler onun kodlarına geri dönuyor.
 • Ahmet çıtarAhmet çıtar17 gün önce
  100 yıl önceki şartları bugünün yandaş kafası ile yorumlamış!!!
 • Bcetrs467yfBcetrs467yf17 gün önce
  M.Kemal inruhu ile irtibatli oldugunu soyleyene şeytan ilişmistir derim.Ust makamdakilerin bir komunist bir faşist olmasinin sebebi belirsizdir.Belirsiz oldugunu söyleyen sebebini bildiginden de olabilir bilmedigindende. Kimin Ataturku derken de ya herkesin ya hickimsenin.Asıl belirsizlik bu çünkü belirsizlik güç demektir bir açidan...
 • MusabMusab17 gün önce
  Bismillahirrahmanirrahim cıvık celat yani chp aynınıdır değişmez ister imamları ister kılıçları olsun fark etmez elerine fırsat geçse eski zalimlik lerine devam ederler bunlar islam insan düşmanı Rabim bunlara fırsat verme gelelim kılıçın sözde iftarına katılan sözde melelere şeylere eğer siz müslüman kürd olsay dınız katılmazdınız saidi nursi seyid şeyh said kürdiyi erbilli muhamed esad ı bu mubarek insanları asarak zehirleyerek zindan lara ataraktan sörgün lere gön dererekten zülüm yapan chp değil miydi hata kürd ağalarını beylerini sörgünlere gunderen chp değilmiydi utanmazlar nasıl oluyorda chp ye kuyruk oluyorsunuz biz müslüman dindar kürd ler olarak roji mahşer de yaka larınıza yapışa cağız Rabimiz zalimlere fırsat verme islam düşmanlarını kahr et amin veselam.
 • Makyaj dökülür seçim geçer CHP genleri görünürMakyaj dökülür seçim geçer CHP genleri görünür17 gün önce
  CHP makyajla imam kılığına girse de “herşey aslına rücu eder” . Bütün bü dümenler İBB ‘ni kazanmak için. Dün başörtülüye yapılanları, kapatılan İmam-Hatipleri, Taksim’e cami yaptırtmayızları, memur-Öğrenci başörtüsü yasağını vs vs vs . Daha 1 ay önce Teravih sırasında POP konser programını hem de İBB kesesinden. Heryıl Ramazanda yapılan Diyanet kitap fuarının iptalini. Saymakla bitmeyen menfi icraatları. Bunları unutturmak için millete narkoz kabilinden fotoğraflar servis ediyorlar.Hileli seçim bile içlerine sinenlere fırsat verme Allah’ım .
 • Hasan Hasan 17 gün önce
  Günümüze gel, sanki anlattığın tarihlerde Avrupa da dört dörtlük demokrasi vardı, şimdi biz neredeyiz Avrupa nerede ondan bahset, beceriksizliklere iç ve dış güçler kılıfı uydurmadan tabi.
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)17 gün önce
  Fransa'da yetişdiğim için benim kafamı Atatürk ile uyuşturmadılar. Bu ne ya, küçüçük çocuğun kafasına vura vura "Atatürk'ü seveceksin, Atatürk'ü seveceksin" diye diye zorbalık ve yobazlık içinde bir insanın beynini yıkamak. Düşünce özgürlüğü nerde kaldı? Ben mecburmuyum bir insanın sevdiği kişiyi bende sevmeye. Masum çocukları küçücük yaşda beyinlerini rehin alıp Atatürkü zorla sevdiriyorlar yobaz görgüsüz geri kalmış insan sınıfı. Siz gelin Avrupada özgürlük görün beyaz türk bozuntuları. Birde kendinizi aydın sanıyorsunuz. Ben Fransa'da yetiştiğim için, rabbime şükürler ediyorum. Ne baskı altında kalıp zorla birisini sevmeye mecbur kaldım, nede istemediğim birşeyi bana zorla yaptırmadılar. Ne bu ya, yobaz beyaz türklerin ağızında dolaşıp duruyor "Atatürk olmasaydı, sende olmazdın, Türkiye de olmazdı." Birde müslüman ittasında bulunuyorlar. Atatürkmü yarattı seni, omu veriyor senin rızkını, görgüsüz örümcek kafalı. İşte deizm cinneti diye buna denilir. İnsan hem kendisine başka bir insanı ılah yapar, hemde bir yaratıcı olduğunu sanar. Bu iki çizgi arasında bocalayıp durur, içki içerek, zina yaparak, bu tür çirkeflikleri de yaparak kendine bir özgürlük payı çıkarır. Aynen bir domuzun kendi pisliği içinde kıvranıp da diğer çiftlik hayvanlara "gördünüzmü ben nasıl serbestce hareket ediyorum" der gibi. Bakın, siz (güya) kı'çı beyaz türk mahlukatlar, siz birisini sevebilirsiniz, onu ilah edine bilirsiniz, ama yobazlaşıp başkasına sende bizim gibi yapacaksın demeye hakkı size kim verdi?
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)17 gün önce
  Osmanlı, Peygamber ahlakını ve islam'a olan hizmet elini tüm dünyaya uzatmıştı. Osmanlı'nın amacı tüm insanlığı kucaklamak ve tüm insanlığa islam'ı yayıp, kuru bir cihangirlikten uzak, ilâyî kelimetullah'dı. Çok şanlı çok şerefli bir hizmetti. Malesef, türlü türlü komplolar'la, içerden ve dişarıdan, nihayet arslanı devirdiler. Osmanlı İslamı yaymakla, bütün müslümanların tek bir yürek olduğunu duyurmuştu tüm dünyaya. Ama bu gayri müslimlerin işine gelmediği için, Afrikalıya, sen Afrikalısın Türk ise senin düşmanın, arapa sen arapsın Türk senin düşmanın, Türk'e sen türksün ne mutlu türk olana arap ise senin düşmanın dedirtti. Osmanlının toplayıp birleştirdiği islam dünyası ve kardeşlik şuurunu yerle bir etti. "Ne mutlu türküm diyene" sözü aslında büyük bir tuzak, ingilizlerin ve siyonistlerin türklere yutturduğu bir söz. Nedenmi? İslam dünyasını bölmek için, Osmanlının şaheser eserini yıkmak için. İngilizler ve siyonistler, bu "ne mutlu türküm diyene" sözünü bize yutturdular, ileride biliyorlardı ki, asırlardır Türk ile Kürt'ün bile bu sözle arası açılacak ve Türkiye bir daha bölünmeye kalkışılacak. "Ne mutlu Türküm diyene" söz değil, aslında bir zehirdir hemde gizli şirktir. Haşa, biz türkler, Rasulullah sav ve sahabesinden dahamı mutluyuz. Bu ne demek oluyor. Türkler ne zaman ADAM oldu, söyleyin bakalım. İslam'a girince değilmi ? O zaman tarih yazmaya başlamadılarmı? Sultan Alparslan islam'ın sayesinde fethetmedimi anadoluyu. Peki o zaman nerden çıkıyor bu "ne mutlu türküm diyene" lafı. İngiliz ve siyonistlerin oyununa gelmeyelim. Kemalizmi bu ülkenin başına musallat eden, FETÖ yu bu ülkenin başına musallat eden el aynı el. CHP yi de bu ülkenin başına musallat eden el aynı o el vede CHP fetonun ta kendisi. Neden 15 temmuzda darbeciler Kılıçdaroğlu'ya yol verip geçirdi. Emriniz olur komutanım dediler Kılıçdaroğlu'ya.

Günün Özeti