Haddinden fazla şiddet..

11 Ağustos 2018 Cumartesi

Panik yok. Bir saldırı altındayız. Uluslararası sistem saldırıyor. Saldıracak. 

İşte böyle: Hep söylüyordum, şartlar kötüleştiğinde sabredebilecek misiniz, dik durabilecek misiniz?

Biz yaptık, ederiz, yaparız demekle olmuyor. Göklerin hazinesinin anahtarı bizim elimizde değil. Kimse geleceği bilemez. Hakikat şu: “Allah bizi mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecek”. Bütün bu şartlar altında söyleyin bakalım: Sabredenlerden, şükredenlerden, direnenlerden olabilecek miyiz. Adı Selam olan der ki, “Sabredenlere müjdele”..

Bu da geçer ya hu, her iyilik gibi, her kötülük de geçicidir. Dolardaki bu yükseliş de geçici. Bu gerçek bir değer değil. Gerçek değer 1 dolar eşittir 3 lira.

Unutmayın, bize hayır gibi gelen şeyde Allah şer, şer gibi gelen şeyde hayır murat etmiş olabilir. Biz bilmeyiz Allah bilir.

Haddinden fazla şiddet, gayedeki hikmeti yok eder.

Bir kere gün döndü. Allah servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında evirir, çevirir. Bizim içine sürüklendiğimiz o zaaflardan kurtulmamız için böyle bir imtihan gerekli idi. Çünkü öyle zannediyorum ki, Allah bizi çok daha büyük bir imtihana hazırlıyor.

Korkmayın ya hu, bizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi bir Allah var.

Kimse rızgından az ya da çok yemeyecek. Kimse ecelinden önce ya da sonra ölmeyecek, kimsenin kaderinin dışında bir kader yok. Yaşanan her şey kaderdir kader. Ve bil gaderi hayrihi ve şerrihi minellahi teala. Siz Allah’ın takdiri ile uğraşmayın, O’nun rızasına yönelin, içine sürüklendiğiniz bataklıktan kurtulmaya çalışın Allah sizi / bizi kurtarırır. Onun için zor bir şey yoktur. O, “ol” der ve o şey olur!

Unutmayın Biz kendi hakkımızdaki hükmü değiştirmeden, o bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecek.

Şimdi günahlarımızı kendimize itiraf edelim ve “inni küntü minezzalimiyn” diyelim.

Seçim öncesi ve sonrası yazdığım yazıları hatırlayın. Yaptıklarınızla övünüp, gelecek için projelerinizden bahsederken kullanacağınız dil konusundaki ikazlarımı hatırlayın. Ve aynı yanlışı tekrarlamamak üzere çare düşünelim.

En büyük kaygım düşmanlarımız değil, içimizdeki beyinsizler. Tefrikaya düşmüş, zannını ve din büyüklerini İlah ve Rab edinmiş kalabalıklar. Onun için “İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden” bu “çile”nin uzun sürmesinden korkarım!

Endişelenmeyin, bütün bunlar geçer ve yeni bir dünya kurulur ve Türkiye orada yerini alır. Gün doğmadan neler doğar. Karanlığın en koyu anı aydınlığa en yakın olduğu zamandır. Uluslararası ekonomik ve siyasi düzen çöktü. Bu süreç kontrolden çıkarsa yeni bir Dünya savaşına hazır olun. Defalarca yazdım, söyledim. Benim dedem 1. Dünya savaşı yıllarında askerdi, babam 2. Dünya savaşı yıllarında asker oldu. Ben askerdeyken soğuk savaş vardı. Kim bilir belki benim çocuklarım yeni bir dünya savaşını görecekler. Bu bir kıyamet savaşıdır onu bilmem, ama her dünya savaşı bir öncekinden daha vahşi idi. Kapitalizm yıkılırken onun boşluğunu doldurmak kolay olmayacak. 1. Dünya savaşı sonunda birçok imparatorluk yıkıldı. 2. Dünya savaşı sonunda faşizm yıkıldı, soğuk savaş sonunda yıkılan komünizm oldu. Bugünkü kriz kapitalizmin ve Siyonizm’in krizi, aslında bu kriz dolar krizi. Bakmayın yükseldiğine yere çakılacağı günler çok uzak değil.

Ekonomistler, kerameti kendinden menkul hocalar, stratejistler, istihbarat örgütleri nerde şimdi! Bakın bu kavga “aile içi kavga” değil. “Dünya 5’ten büyüktür” derken bu işlerin bir gün buraya geleceğini bilmemiz gerekirdi. BOP’a hayır derken, “One minute” derken, çıktığımız “doğru yol”un sonunda bir gün bu durum kaçınılmazdı.

Brunson bahane. Onu verin, yarın bir başka bahane bulurlar. ABD’nin boş sözlerine inanmayın!

Akif’in size selamı var, diyor ki:

Tükürün milleti alçakça vuran darbelere, / Tükürün onlara alkış dağıtan kahpelere.

Tükürün ehl-i salibin o hayâsız yüzüne / Tükürün onların asla güvenilmez sözüne.

Medeniyet denilen maskara mahlûku görün / Tükürün maskeli vicdanına asrın tükürün.

Hele ilanı zamanında şu mel’un harbin / “Bize efkarı umumiyesi lazım garbın,

O da Allah’ı bırakmakla olur” herzesini / Halka iman gibi telkin ile dinin sesini / Susturan aptalın idrakine bol bol tükürün.”

Bana kalırsa Hz. Yusuf ve Eyyüb aleyhisselam’ın kıssalarını okuyun derim. Denizi geçip, 15 günlük Sina-Kudüs hattını ancak 40 yılda geçen Hz. Musa ve Harun kıssasını bir okuyun. Bu ayetler bize hikaye olarak gönderilmedi.

İşte böyle imtihan oluyoruz. Gerçekten iman edenlerle, etmeyenler bu tür olaylar karşısında belli olacak. “Gerçek dostlar” böyle zor günlerde belli olacak. Bugün, sabretme, şükretme, direnme günüdür. Önce istikametimizi doğru belirleyelim, sonra eyleme geçelim.

İçimizdeki işbirlikçiler şimdi diyecekler ki, “Bizim etimiz ne budumuz ne! Maceraya ne gerek var. AB ve ABD, NATO ile dost ve müttefikiz. Fabrika ayarlarına geri dönelim. BOP’a devam, FETÖ ile barışalım. Mason Adnan Hocayı da bırakın, ‘Amerikano İslam’ıniçimizdeki Truva atları’na da dokunmayın. LBGT’ye özgürlük”.. İyi TSK’yı Pentagona emanet edelim, biz acı çekmeyelim, Arapların tepesine binelim.. ABD’li dostlarımızla, Rusya’ya karşı batıya kalkan olalım, onlar da bize bu işten komisyon versinler.” Bak “Beyaz Müslümanlar” hayır derseniz sizin kirli pazarlıklarınız ve kasetleriniz de dökülür ortaya.

Eğer Allah’a ve ahiret gününe iman etmiyorsanız buyurun.. Ah! O “içimizdeki beyinsizler!” 

Zalimlerden korkmayın, Allah’tan korkun. Zalimlere meyletmeyin, sonra ateş size de dokunur. Haydi yoldan çıkanlar şimdi tevbe etsinler. Kurban ve Hac mevsimidir. Haram paradan, işretten, gasbettiğiniz makamlardan ayrılın. Yoksa haliniz yaman. Türkiye de kurtulur, mazlumlar da. Ama siz kurtulamayacaksınız. Zaten bugün başımıza gelen bu felaketlerin sebebi, cahillik, zalimlik, haram para değil mi, fısk ve işret değil mi?! Yoksa bütün suç Trump’da değil.

Bugün işin dini boyutunu anlattım, yarından sonra siyasi, ekonomik, dünyevi boyutunu anlatacağım inşallah. Benim için öncelikli olan ahiret boyutu. Tabii ki, bu dünya da ahiretin tarlası.

Sabır, sabır. Asra yemin olsun ki, muhakkak insanlar hüsrandadır. İman edenler, salih amel işleyenler (Allah’ın rızasına uygun iyi ve güzel işler, besmele ile başlayabileceğiniz ve elhamdülillah diye bitireceğiniz işler) Sabredenler ve Hakkı, sabrı tavsiye edenler müstesna!

Elhamdülillahi Rabbil alemin. O, Rahman ve Rahimdir. O, yücelerin en yücesidir, Kadiri mutlak (Mutlak iktidar sahibi)dir. O, din gününün sahibidir. Yalnız Ondan yardım diler ve yalnız Ona sığınırız. Rabbim bizi doğru yola ilet, Bizi sırat-ı Mustakime ilet. Bize Hak’kı Hak, batılı batıl göster ve Hak’da toplanmamızı nasib et. Bizi nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanların değil. Amin.

Selâm ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ali HASETCİAli HASETCİ1 yıl önce
  GEVŞEMEYİN ÜZÜLMEYİN İNANMIŞSANIZ MUTLAKA ÜSTÜNSÜNÜZ.HER HALİKARDA GÜÇLÜYÜZ ,GÜCÜMÜZÜ İDRAK EDEBİLİRSEK.SELAM VE DUA
 • Madur devamiMadur devami1 yıl önce
  Tum teror orgutlerine icteki ve distakilerie karsi devletimizin yaninda,baskanin yaninda olmaliyiz guclu bir skilde mucadele vermeliyiz,allah yaardimcimiz olsun
 • MagdurMagdur1 yıl önce
  Feto denildi,bas belasi yuzunden sorusturma acildi,sonuc suc yok,takipsizlik verildi,ama isine donemeyen magdurlar olustu,hak ve adaleti icimizde uygulayalim,hep bilikte yeni buyuk turkiye olalim,disaridaki ser guclere karsi
 • Yusuf korkmazYusuf korkmaz1 yıl önce
  Son günlerde şaşırtıcı derecede sizin cenahtaki yazarlardan da kamudaki israf ı tenkid eden yazılar okuyorum,devam edin vatan için, illet için,dini İslam için,belki baştaki beytül mala çöreklenmişler bu ortak tepkiden çekinip yola gelirler,
 • Yusuf korkmazYusuf korkmaz1 yıl önce
  Son günlerde şaşırtıcı derecede sizin cenahtaki yazarlardan da kamudaki israf ı tenkid eden yazılar okuyorum,devam edin vatan için, illet için,dini İslam için,belki baştaki beytül mala çöreklenmişler bu ortak tepkiden çekinip yola gelirler,
 • abdulkadirabdulkadir1 yıl önce
  muvahhid bir müslümanın mücahedesinin ne olduğunu anlatan veciz bir makale böyle düşünenlerin sayısını rabbim artırsın
 • Vatan severVatan sever1 yıl önce
  Ağzına sağlık asıl boylelerine münafık denir.
 • Abdullah Ozturk Abdullah Ozturk 1 yıl önce
  Aynen ben de böyle düşünüyorum.
 • Abdullah Ozturk Abdullah Ozturk 1 yıl önce
  Aynen ben de böyle düşünüyorum.
 • Ugur ÖzgürUgur Özgür1 yıl önce
  Sayın Dilipaki İçimizdeki beyinsizler derken hep yanlış tarif ettin.
 • tolgatolga1 yıl önce
  Adam gelsin senin bağımsızlık, egemenlik haklarına karışsın. Evangelistin teki gelsin sana 18.00’a kadar zaman versin yoksa böyle böyle desin. Sen hala Recep Tayyip Erdoğan’a salla. Aferin böyle devam et din kardeşim. Sağcısıyla, solcusuyla, kürdüyle ve daha nicesiyle bizim tek yürek olmamız lazımken siz hala devletin karşısında durun. Aferin ya size aferin. Ayakta alkışlıyorum. Dünya’da altın rezervinde 4. sırada olan ve hani şu İsviçre varya zenginliğine gıpta ettiğiniz. Heh işte onun parasının büyük kaynağı olan Venezuela altınlarının artık İsviçre’de değil de Türkiye’de depolanacağı kararı konuşulsun sonra 1 hafta sonra başkanlarına suikast düzenlensin. Aferin size Türkiye Cumhuriyeti’mizi çekemeyenler yapıyor bu oyunları ama sizin hala gözünüz kör. Bir kere de devletin yanında olun da bi tek yürek olalım değil mi? Gazi Mustafa Kemal böyle mi yaptı Çanakkale’de ? Kuva-i Milliye böyle mi yaptı Batı’nın şeytanlarına? Böyle mi yaptı o zaman ki halk? Emin olun Atatürk şuan sizin yüzünüze tükürür. Bok atmaktan başka bir şey yaptığınız yok şu Tayyip nefretinizden dolayı. Yazıklar olsun şu Türkiye’ye yapılan oyunları göremiyorsunuz. Siyonizmin köpeği oluyorsunuz. Yazıklar olsun. Bilmiyorum da sizi kurtaracak bir dua!! SELAM VE DUA İLE!!
 • Kadriye KaderKadriye Kader1 yıl önce
  Gun birlikte olmak devletimize destek olmak günüdür Allah CC başkanımız sayın Tayyip Erdoğan'a ve Türkiye cumhuriyeti vatandaslLarinin yardımcı si olsun inşallah Allah var gam yok
 • Kadriye KaderKadriye Kader1 yıl önce
  Gun birlikte olmak devletimize destek olmak günüdür Allah CC başkanımız sayın Tayyip Erdoğan'a ve Türkiye cumhuriyeti vatandaslLarinin yardımcı si olsun inşallah Allah var gam yok
 • AliAli1 yıl önce
  Çok çalışmadan bu iş olmaz. Özeli kamusu farketmiyor herkes kolay iş derdinde. Eve çağırdığım usta bile iki dakika yanından ayrılınca savuşturup geçiyor. Güvenlikçi kuş uçurmayacağı yerde telefonla oynuyor veya uyuyor. Vekil mecliste, hakim duruşmada uyuyor. Üstümüzdeki ölü toprağını atmamız lazım. Onlarca cihaz ve teknoloji yatarak üretilmiyor. Herkes ne çalışıyor ne üretiyorsa en az iki katı artırması lazım bakın o zaman nasıl düzeliyor.
 • hak ve sabırhak ve sabır1 yıl önce
  ...16 yıldır bizim yanlış yaptığımız hiç bir şey yok. Oh ne güzel. Kendi içimizde adalet, ehliyet, birbirimize sevgi, saygı, tahammül, ehliyet, gayret, çalışkanlık.... ve daha neler neler...
 • NaimNaim1 yıl önce
  Bir konuyu dine bağlamasan şaşardım. Allah sayısız ayette aklımızı kullanmamızı söyler....
 • FatihFatih1 yıl önce
  Vala bir Erdoğanin da yapacağı bu kadar kardeşim kimse kusura bakmasın damata flan kizanlar var bende kızıyorum ama isin ic yüzünü bilmedigimden duygularima pek kulak vermemeye çalışıyorum sonuçta turkiyenin dunyadaki yeri belli insani belli burada bu kadar oluyor ve bizede dusen bekleyip ne olucagini gormek haben korkmuyorum nede olsa ecevit donemini görmüş biri olarak sizde korkmayin olmezsiniz sadece surunursunuz buda size geçmişte ne halt ettimde bu durumdayim deyip kendinizi gözden geçirmenizi saglar onlarin değisiyle fena mı? ;)
 • Ahmet ŞahinAhmet Şahin1 yıl önce
  Beni korkutan bir yazı ve ikiye ayrılan yorumcular.Herkes amansız bir karşıtlığın içinde ama bir noktada buluşabiliyorlar,yazar da ta başdan O,noktaya okuyucusunu çekiyor."İşler hükümetin konturolünde değil".Bu paylaşılan ortak bilgi en tehlikelisi.
 • İşsizİşsiz1 yıl önce
  "yeni bir dünya kurulur ve Türkiye orada yerini alır" İsmet İNÖNÜ.Hayırdır?
 • OkuyucuOkuyucu1 yıl önce
  Bu günlere gelmemizde yöneticilerimizin hiç mi kusuru yok.Ülkemizin bu kadar borcu ve bu kadar düşmanı varken israf boyutuna varan yatırımlara ne demeli.Hemen her ilçemizde ilçe ihtiyacını karşılayan hastane binası varken yenilerinin yapılması bunlardan sadece biri.Şimdi ilçelerimizdeikişer üçer hastane var,doktor yine yok.Boştan yere elin gavuruna kızmayalım.Biz ne yapıyoruz ona bakalım.Gavur kendi ülkesi menfaati ne gerektiriyorsa onu yaparken biz hayal aleminde yaşıyoruz.Allah elbette adildir ve adaletle değerlendirme yapacaktır.
 • YasafYasaf1 yıl önce
  Fetocu hainler reissize az bile yapiyor
 • ferhat ferhat 1 yıl önce
  “Allah bizi mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecek”Ama Nedense Akp li zenginlerin ve yandaşların mallarından hiç eksilme olmuyor Onlar imtihandan vareste mi (dışında mı tutuldular?) Bu arada Uluslar ası sermayenin saldırı altındayız martavalı na ben inanmıyorum Dolarda yaşananlar yanlış ekonomik uygulamaların sonucu.Kaptan gemiyi batırıyor.Bundan 1 hafta önce damat Al bayrak bizi dünyanın en iyi ekonomi olarak parmakla gösteriyor diyordu ancak gördük ABD den atılan bir tweet iledöviz ordan oraya savruldu ve TL %50 değer kay betti. Dine sarılmanız iyi ama ekonominin kendi kurallar var.. enflasyonu ve dövizi düşüren bir dua biliyor musunuz Selam ve dua ile !
 • KemalKemal1 yıl önce
  Kubilay türkyılmaz devlet doları avroyu sana bana yasaklar köprüler havaalanları şehir hastaneleri dolar karşılığında muteahıtlerle anlaşılmış. Egede bi şehrimizin nüfusu 30.000 ise havaalanında 67.000 uçağa bınme garantisi verilmiş ... Günlük . Ne güzel dimi ordaki nüfus günlük iki kere uçağa binsin . Binemezse senden benden çıkıyo ... Herşey dolar üstüne senin düşündüğün gibi basit değil maalesef..
 • Kubilay Türkyılmaz Kubilay Türkyılmaz 1 yıl önce
  Doları ve avroyu devlet kullanmasını yasaklasın. Dış ülkelerle ticaret yapan şirketlerin de ödemelerini banka havalesi ile ve faturalarını ibraz ederek ve tek elden-bankadan yapılması, bunların da seçilerek yapılması. Aynı malı başka ülkelerden alınması, (Avrupa ülkelerinden başka bizim kendi paralarımızla ticaret yaptığımız ülkelerle) alternatifi aranması gibi.Almanya 2 sefer 10.000€ üzeri para çekersen bunu nereye yatırdın diye soruyor. Havale yaparsan kısıtlama yok.Yani sanal para.
 • TalhaTalha1 yıl önce
  Sayın hocam abd nin canı cehenneme trump ın canı cehenneme, ama bu cendereden çıkmak için dolar istifleyenleri bulup ifşa etmek lazım hele hele ülke dışına dolar çıkaranları, akp den başlamalı, yalaka yandaş takımın haddi hesabı yok, şimdi görev zamanı, reisi uyarma zamanı
 • birolbirol1 yıl önce
  Peki bu Amerikan vahşi kapitalist ekonomi modelini Türkiye'de uygulayanlara ne demeli.Ekonomi modelimizi acilen değiştirmek zorundayız.Şu anda uygulanan ekonomi modelinde faiz olmazsa olmazdır.Bunu önce iyi öğrenin.İktidar kendi kurduğu düzenin bedelini millete ödetiyor.Hata yapma lüksümüz yok artık.Bir an evvel hatadan dönmeli,Rahmetli Erbakan'ın Milli ekonomi modeli Türkiye'de süratle hayata geçirilip uygulanmalı.Başka kurtuluş yok
 • KonutKonut1 yıl önce
  ....dış güçler . Türkiye okadar acız mi ki sessız kalınıyor.. Olayları kaderleştirmeyin . Akıl var her belediyede yolduzluk var önlem yok fetö hala mecliste ..demiryolları dökülüyor karayolları perişan , yolsuzluk dizboyu . Ver muteahite yap ama işletemeden yıkılsın .. Denetim yok çalıp çırpma var ... Dürüstlük yok Allah korkusu yok sonrada ben namaz kılıyoruma geçersin .. Neden acaba o gavur dediğiniz ülkeler medeniyetde bizden 200 yıl ilerdeler .. Önce ahlak gerekdürüstlük gerek hazreti ömer adaleti gerek .. Sonra Allah iyilerin yanında olur elbet
 • Livza Livza 1 yıl önce
  Öncelikle Allah razı olsun biz çılgın Türkler nasıl 15 temmuz darbesini başta başkanımız olmak üzere tüm milletimizin Allah inancıyla imaniyla bertaraf ettiysek bunununda üstesinden elbette Allah’ın izniyle gelinecek. Tek yapılması gereken şey var o da Allah inancı (La Galibe Illallah ) Saygılarımla
 • ayşe gülayşe gül1 yıl önce
  ülkemizin ingiltere ve abd deki altınları geri getirilsin
 • Hayali Hayali 1 yıl önce
  ...Dolar 3 liraymış gerçekte.Hele izah neden yok!...Hadi öyle ise faydalanmasakta hastane,yol,baraj, köprü geçiş bedellerini 3,dolara endeksleseniz ya!Doğal gaz ve petrolü 3.tl den alın.Arap kardeşler versin.Hazır ortak Islam Ordumuz var.Valla kendi tercih ve eylemlerimiz kaderimiz(İsra 13),Başımıza gelenlerin kendi hatalı,günah eylemlerimiz karşılığı diyor Allah ( Ali Imran 165) E siz kalkmış yap, et, batır sonra da saldırı altındayız de!Allah mı yanlış söylüyor HAŞA..Kabahatlı kim! Ekim gavuru 16 yılda 600 milyar dolar para ve yatırım yaptı bu ülkeye.Yönetenler ne yaptı.Burda kazanıp yurt dışına giden milyoner sayısı 15 bin.
 • Hayali Hayali 1 yıl önce
  Helal usta yine yağladın balladın.Dolar 3 liraymış gerçekte.Hele izah neden yok! Yani Ben derin siz inanın modunda! Siz sorgulamadan, anlamadan ,analiz etmeden yanlış,çarpıtılmış da olsa inanın.Hadi öyle ise faydalanmasakta hastane,yol,baraj, köprü geçiş bedellerini 3,dolara endeksleseniz ya!Doğal gaz ve petrolü 3.tl den alın.Arap kardeşler versin.Hazır ortak Islam Ordumuz var.Valla kendi tercih ve eylemlerimiz kaderimiz(İsra 13),Başımıza gelenlerin kendi hatalı,günah eylemlerimiz karşılığı diyor Allah ( Ali Imran 165) E siz kalkmış yap, et, batır sonra da saldırı altındayız de!Allah mı yanlış söylüyor HAŞA..Kabahatlı kim! Ekim gavuru 16 yılda 600 milyar dolar para ve yatırım yaptı bu ülkeye.Yönetenler ne yaptı.Burda kazanıp yurt dışına giden milyoner sayısı 15 bin.
 • oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo1 yıl önce
  üstadım birazda şu faiz lerin olmasını yazınız üzülerek söylüyorum faizler inecek diyen siyasi iradeden bu hususta kararlılık göremiyoruzfaizler ekonominin kuralıdır diye düşünen deyyusları ALLAH kahretsinbiraz bu hususta siyasiiradeyi sıkıştırmak lazım faizci bir topluluğu ALLAH Taala iflah etmezlutfen bu konularda dahaçok yazınız.
 • feridun attarferidun attar1 yıl önce
  Insanlar istesede istemesede, bir firtinaya kapildik sürükleniyoruz. Kaderin önüne gecilmez. Bundan sonra herkesi bir tarafa savuracak. cok acilar, cileler, cekilecek. Herkes hikaye gibi dinledigi tarihi, canli canli bedenlerinde hissedecekler, hem aclik, hem kitlik, hem kan gölüne gönüsen toprak. Yeniden destanlar yazilacak, yeniden istiklal marsimiz. ve bayragimiz rengini sehit kanindan alacak. ve yeni bir baslangic, 100 sene uyuyan türkiye uyaniyor. kendine geliyor, bunun bir agrisi sancisi olacak elbet. bize kaybetme diye birsey yok, ölürsek sehit oluruz, kalirsak gazi. bizi öldüremezler, yildiramazlar. biz sehit olmak icin intikam yemini etmis asker gibi bilenmisiz. biz herseyi göze aldik, düsmanlarimiz ancak bizi güclendirir. icimizdeki fasiklarin, münafiklarin ayrilmasi icin gerekli olan hamleyi yapiyorlar. allah kullarin saf istiyor, arinmis, temizlenmis olarak gelin diyor. icinizdeki pislikleri temizleyin diyor. deniz icinde pislik kabul etmezmis, kiyiya atmak icin dalgalar gerekiyor. iste tam bu o dalgalar.
 • MehmetMehmet1 yıl önce
  BÜTÜN KAFİLE HAÇLI SÜRÜLERİ İSYAN ETSELER BİLE RABBİM NURUNU TAMAMLAYACAK.YA.NE AMERİKA NE RUSYA NEDE ÇİN .İSLAMIN YÜKSELİŞİN ENGEL OLAMAYACAK.ALLAHİN İZNİYLE ZAFER TÜRK İSLAM DÜNYASININ OLACAK.SABIR ŞÜKÜR DUA.YETER Kİ BİZLER KURAN.İ KERİM'İNGÖSTERDİĞİ YOLDA GİDELİM.SELAM VE DUA İLE.
 • MehmetMehmet1 yıl önce
  BÜTÜN KAFİLE HAÇLI SÜRÜLERİ İSYAN ETSELER BİLE RABBİM NURUNU TAMAMLAYACAK.YA.NE AMERİKA NE RUSYA NEDE ÇİN .İSLAMIN YÜKSELİŞİN ENGEL OLAMAYACAK.ALLAHİN İZNİYLE ZAFER TÜRK İSLAM DÜNYASININ OLACAK.SABIR ŞÜKÜR DUA.YETER Kİ BİZLER KURAN.İ KERİM'İNGÖSTERDİĞİ YOLDA GİDELİM.SELAM VE DUA İLE.
 • ADİGA ABZEH TOĞUJADİGA ABZEH TOĞUJ1 yıl önce
  Söyle ona! ( RUS ÇARI) Başında bulunduğum bu kahramanlar topluluğunun kalblerinde kökleşen bu eşsiz zafer imanı kökünden kazınmadıkça ve en genç muhariplerimden en ihtiyar naiplerime kadar tek kurşunları ve tek kollan kalıncaya kadar bu mübarek vatanı son dağına, son köyüne ve en son kaya parçasına kadar karış karış müdafaa etmekten beni hiç bir kuvvet alıkoymayacaktır. Bu uğurda bütün evlât ve ayalimi kılıçtan geçirseniz, son zürriyetimi kurutsanız, en son müridimi yok etseniz tek başıma ve son nefesime kadar yine dövüşeceğim. Son cevabım budur General!......KAFKAS KARTALI ŞEYH ŞAMİL......BU GÜN DE BİZ TÜRKLERİN SANA CEVABIMIZDIR BUDUR TRAMP EFENDİ..........
 • parisliparisli1 yıl önce
  sayın hocamamerika yönetimini ele geçiren bir avuç çete tüm dünyaya saldırı içinde..trumpın normal olmadığı zaten gıdığını ön plana çıkartan beyaz far sürmeli gözlü kafa duruşundan belli..bundan sonra tasarruf zamanı da...tasaruf *?bi yerlerden başlamalı örnek..dikkat ediyormusunuz hocam halk iyice tepkisizleşti.**hükümete güven sıfır nerdeyse..sorun amerikanın saldırısından ziyade halkın artık iyice tepkisiz olması amerikalılar farkında sanırım bu durumun..halk bence inancını kaybetmeye başladı..icraat ve tasarrufu üst kademelerde görmek istiyor...
 • Mustafa Mustafa 1 yıl önce
  Allah razi olsun zafer inananlarin olacak allahln kullarlnln
 • SahanSahan1 yıl önce
  Hocam size saygım var ama hiç mi akparti kadrolarının suçu yok, yapılan iyi şeyleri biz yaptık kötü şeyleri iç ve dış güçler yaptı, olmaz
 • UmranUmran1 yıl önce
  Sayın Abdurahman hocam Rabbım razı olsun ulkemızın ıcınde bulundugu durum ancak bu kadar guzel anlatılabilirdi,Hakka teslım ol ak kadar guzeli var mı bızım vekilimiz Allah'dır o ne guzel vekildir..
 • HasanHasan1 yıl önce
  O kadar kolay değil o işler
 • SahinSahin1 yıl önce
  ...o devlet, işte görüyorsunuz; ayağını boğazımıza bastığı dakikada, onun papazı mağrurane üstümüzde sual sormasına karşı, yüzüne tükürmek lâzım geliyor. Tükürün o ehl-i zulmün o merhametsiz yüzüne!Bediüzzaman ; 1 . Dünya savaşı sonunda, İstanbul işgalinin başladığı zaman
 • Özgür Adam,Prangasız BeyinimÖzgür Adam,Prangasız Beyinim1 yıl önce
  Tamam saldırı altındayız ama maalesef süreci güzel idare edebiliriz o elimizde,ancak şu dolarlarımızı bir bozdursak Sayın Dilipak.Hergün milyondolar bozduralım kampanyası yapalım Musiad Tobb Diyanet ve Tarikatlar mesela senin gazeten öncü olsun.Camilerde fetvalar verilsin.Zira Maliye Bakanı hala hazırlık yapıyor Eylül de açıklayacak(Çok komik bakan kendine bile faydası gözükmüyor maalesef çok acı çok Janti ama Namaz kılmadan da konuşmuyor.doları altıbuçuk yaptırdı pazartesi, yedilira önlemeye çalışan lar nerelerde mesela Siz..Dolarlarınızı bozdurmaya davet ediyorum Müslüman işadamlarını birer milyondolar günlük kampanya halinde bozsunlar.Hadi Şu Yeni Müslğman Zenginlerimizi birazcık da Ülkemiz için sadece üstelik çok karlı dolar bozdurmaya davet ediyorum.Buna Albayrak Ailesi öncülük yapabilir mesela.Diyanet de .Hadi biraz Ülkemiz için eller cebe sadece dolar bozduracağız paralarınız sadece Türk lirası olacak,Hadi görelim Dilipak.Seyirci kalma.
 • AnsızınAnsızın1 yıl önce
  Başkan Cuma namazını Ayasofya'da kıldırsa var ya... hiç fena olmaz.
 • Cem sahCem sah1 yıl önce
  Zaten bu gidisle savas kacinilmaz
 • Cem sahCem sah1 yıl önce
  Aynen katılıyorum. Dolar 3 ya da 4 tl de sabitlenmeli sabitlenmezse kendimi hukumetine guvenip destekleyen biri olarak soyulmus hissedicem.
 • Gören göz Gören göz 1 yıl önce
  Eloğlu fabrikasını hammadenin bulunduğu bölgeye kuruyor sen ise sırf Anadolu insanı kazanmasın diye fabrikayı İstanbul ve çevresine kuruyorsun dünya kadar parayı hammadenin taşınmasında kullanarak israf yapıyorsun ondan sonra ekonomik kriz niye oldu, bre ahmak sen çay fabrikasını Rizede kuruyorsunda deri fabrikasını niye yerinde kurmiyorsun da güzelim İstanbul u mafediyorsun,daha derinin katma değeri yüksek te ondan. Hangi gelişmiş ülkenin tarım arazisi ormanla kaplı? Hangi gelişmiş ülkenin dağları ormansız? Tabiki Türkiyenin. Dağları boş bırakıp verimli arazileri ormanla kaplarsan olacağı budur. Fabrikalar hammadenin bulunduğu bölgelere kurulmadıkça verimli araziler orman işgalinden kurtarmadıkça verimsiz arazileri ve dağları ağaçlandırmadıkça bu başımıza gelenler az bile helal olsun adamlara.
 • HgHg1 yıl önce
  Sayin Hocam birazda kose yazarlari olarak amerikan ve avrupa mallarini boykotu yazarmisiniz.
 • SS1 yıl önce
  Âmin Allah razı olsun
 • FarukFaruk1 yıl önce
  Hocam, herseyi guzel anlatiyosunuzda ulkede yasanan adaletsizlikler haksizliklar nasil olacak. Bir halk dusunun cok cahil hepsi birbirine kazik atmaya calisiyo. Bu milletle mi o dedikleriniz olacak. Sizin o anlattiklariniz bu toplumla zor olur hocam. Bir yerde adaletsizlik varsa orada kargasa eksik olmaz biliyosun. Keske yuz yuze konusma sansim olsa sizinle. Basarilar dilerim. Saygilarimla
 • hasanhasan1 yıl önce
  sayın Dilipak beyefendinin tevafuk buya 25 Ekim 2007 tarihli köşe yazısını okudum. o günde yine A B D Rehineleri versin yazısında bu günkü A B D nin yapmış olduğu çirkeflik ve iki yüzlülük tutumlarını dile getirmişsiniz.hakikaten bizim devletimize hiç dostluğu sağlam olmayan müttefiklik adı altında çok taraflı zalim bir yakınlığını devamlı diri tutmuş böyle bir yapı içerisinde içerde ve dışardaki hainler ile mücadele inanın bu millete allahın yardımı ikramı oluyor diye düşünüyor.kısaca tesbitler ve önerileriniz bu günde kulak ardı edilemez doğrulardır.diyorum.
 • ahmetahmet1 yıl önce
  yorumları okuyunca serzenişde bulunanlar nefsinden dolayı hiçmi hiç uyarılmayacağımızı bildikleri halde yine ben veya biz niye böyle olduk demeleri insan oğlu nefsini bir an öteleyemiyoruz.Ya imtihan nasıl olacak.
 • hasanhasan1 yıl önce
  sayın Dilipak beyefendinin tevafuk buya 25 Ekim 2007 tarihli köşe yazısını okudum. o günde yine A B D Rehineleri versin yazısında bu günkü A B D nin yapmış olduğu çirkeflik ve iki yüzlülük tutumlarını dile getirmişsiniz.hakikaten bizim devletimize hiç dostluğu sağlam olmayan müttefiklik adı altında çok taraflı zalim bir yakınlığını devamlı diri tutmuş böyle bir yapı içerisinde içerde ve dışardaki hainler ile mücadele inanın bu millete allahın yardımı ikramı oluyor diye düşünüyor.kısaca tesbitler ve önerileriniz bu günde kulak ardı edilemez doğrulardır.diyorum.
 • Faik karabulutFaik karabulut1 yıl önce
  Nereden bilsin devlet masum olduğunu? Fetöcüler temizlensin dediniz al sana temizledi devlet. Durmak yok yola devam bey baba.
 • ZaferZafer1 yıl önce
  1-O gemiden son dakikada niye indin?2- Kumarın Çeşitlendirilmesi Yasası çıkarken niye sesini çıkarmadın?Samimi müslüman böyle mi oluyor?
 • Mehmet öztürkMehmet öztürk1 yıl önce
  Hocam, biz müslümanlar asarız keseriz aradacoka-cola içeriz. Biz böyleyiz, ne yapalım.
 • birolbirol1 yıl önce
  yorumcu şahin sen işbirliğini falan bırak da,AB kanunlarını müslüman memleketine kim getirdi ona bak.
 • Adem AdemoğluAdem Ademoğlu1 yıl önce
  Amin
 • BizBiz1 yıl önce
  S.s.aleykum. abd.ab rusya.farketmez.Ulkemizde uretilebilen ne varsa.lux makam araci.bugday gida seker oyuncak ne varsa yurtdisindan ithal ettigi alim durdurulmali.yurt ici uretim ve vergi kaybi onlenmeli.okullar acilmadan.Milli Egitim bakanligi ana.ilk .orta lise .universitelere.YERLI MALI DERSI konulmali.bunun aile millet ve kendimize faydalari ogretilmeli...
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak1 yıl önce
  hocam elbetteki imtihan dünyasındayız,bakın bir çok insan inanmıyor,fetöcülerin yalanı zannediyor ama son ihraç olan 9000 polisin içindeki,hiç bir pisliğe bulaşmamış devlet taraftarı erdoğan sevdalısı oğlum ve bizlerin ve arkadaşların yüreği yandı.biz dosttan darbe yedik.hiç bir suçu olmayan mağdur edilmeyecekti ama edildi.bir çoğu evli yapacak bir işi yok.acaba bunların ahı dokunmuş olabilirmi.neden bu hassas konuda verdikleri sözleri yerine getirmediler.polislik yaptırmaya bilirler.devletin en basit kurumlarında işe devam ettiremezlermiydi.bu istediğim devletin koyduğu kriterlere bulaşmayanlar içindir.ama buda yapılmadı.suçsuzların mağduriyeti hiç iyi olmadı.canla başla başkanımız erdoğan ı savunuyoruz.ama neden biz darbe yiyoruz.
 • Mehmet öztürkMehmet öztürk1 yıl önce
  Tipik Türkiye davranışı. 150 yıldır bu ecnebilere karşı böyle davranıyoruz. Alttan alıyoruz. Kaybeden masum Müslüman Türk.
 • ZaferZafer1 yıl önce
  Korkunun ecele faydası yok dik duralım alabileceğimiz en karşı sert tedbirleri alalım kıvırmayalım ama şu ana kadar laf ve yalakalıktan başka birşey görmedik burunson itini hemen geri içeri alalım incirliği kapatalım ve ya giriş çıkışları kapatalım derim ama laftan başka birşey görmedik sahi ABD nin iki bakanın mal varlığı meselesi ne oldu adamlar takır takır yaptırım açıklıyor ya biz.Bu doları sabitleyemezmiyiz yada bu sabitleme işimi zararlı doların 7 lira 10 lira olması mı zararlı.Yoksa bu anlaşma mı oyunmu doları 7 -10 arasında bir yerde tutmak için eğer bu dolar düşmeyip 7-10 arasında bir sabitlenir kalırsa benim için ha Erdoğan kılıçdaroğlu farketmez artık.Eğer paramı dolara yatirsaydim şimdi 40 -50 bin fazla liram olurdu ama yinede dolara Euro ya yatırmayı düşünmüyorum inşallah 7-20 arası bir yerde sabitlenmez sabitlenirse Erdoğan benim için bitmiştir....
 • SALİH İRİSALİH İRİ1 yıl önce
  16 YILDIR DESTEK. VERDİĞİMİZ TEK BAŞINA İKTİDAR OLAN AK PARTİNİN HİÇ HATASI YOK MU İŞLER İYİ GİDERKEN BİZ YAPTIK İŞLER TERS GİDERKEN SORUMLU BAŞKASI UYGULANAN EKONOMİK KARARLARIN HİÇ ETKİSİ YOK MU.BİR ŞAHIS VEYA FİRMA YABANCI PARA CİNSİNDEN KREDİ KULLANDIRMADA GELİRİN YABANCI PARA İSE KREDİ VERİLİYOR İDİ 2009 YILINDA DEĞİŞEN YÖNETMELİKLE YATIRIMCILARA HAZİNE GARANTİLİ KREDİKULLANIP TL ÇEVİRİP DEVLETTEN HAZİNE BONOSU ALARAK SUYA SABUNA DOKUNMADAN FAİZ GELİRİ ELDE EDERKEN İYİ KUR YÜKSELİNCE YANDA KETEN HELVA MİSALİ FERYAT ETMENİN BİR ANLAMI YOK BU SENARYO 2002 KRİZİNDE DE YAŞANDI SON SÖZ DEVLET TL CİNSİNDEN KREDİ OLSA BİR SORUN ÇIKMAZ İDİ AMA BORCUNUZ DOLAR CİNSİNDEN VE VADELERİ YAKIN VE ÖDEMLER YÜKSEK TUTAR OLUNCA TABİ Kİ HERKES DOLARA SALDIRINCA KAÇINILMAZ SON.ALLAH ÜLKEMİZİ KORUSUN.GÜNDEME GELMİŞ İDİ JAPON YENİ İLE KREDİ KULLANIP EV ALANLAR BORCU KURUN YÜKSELMESİ SONUCU EV HACİZ EDİLMESİNE RAĞMEN BİR O KADAR BORÇLU DURUMA DÜŞMÜŞLERDİ..GELİRİN TL İSE TL KREDİ GELİRİN TL KULLANDIĞIN KREDİ YABANCI PARAİSE RİSKİ ALMIŞ İFLASI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ OLUYORSUN
 • tuzcutuzcu1 yıl önce
  Amerikan seçimleri herkesin asabını bozuyor ondan oluyor bütün bunlar....Hayır işin kötü yanı bizde de aynı bela...Haddinden fazla seçim haddinden fazla şiddet doğuruyor da diyebiliriz...
 • AlayeAlaye1 yıl önce
  Batının bize düşman olduğuna katılıyorum ancak Erdoğan'ın daha önceleri dediği gibi herşeyin ardındada Batı'yı suçlayıp Kurtulmsk yok. Bu kriz bal gibi yanlış ekenomik politikalar sonucu, şu sn ülkede harcamaları denetleyen bir kurum kalmadı, israf diz boyu, 1 milyara yapılaca bir hizmet yandaş müteahhitte devlet destekli devlet garantili yaptırılp 20 milyarı buluyor , ehil insanlar uzaklaştırıldı, ilahiyatçılar ve imamlar kurumları yönetiyor nerdeyse, Allah bize iltimasmı geçecek her hatayı onun ardına saklanarak onun adını kullanarak geçiştir ne güzel dünya ye iç çal dağıt hesap ödemeye gelince batılılar yaptı bu şerefsiz batı Japonya ya niye yapamıyor
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  Her konuda adalet, aşırılıklardan kaçma ve insani ahlak edep haya kriterleri içerisinde kalma bizim için tek çözüm. Nefsani heva heves kin gibi şeyleri dizginlemezsek kusura bakma hoca kimse bizi kurtaramaz
 • ŞahinŞahin1 yıl önce
  Alkan ... Sen kime saldırıyorsun Dilipak gibi gönlü ve Dilipak olan bir insan... Sen kimlerle işbirliği yaptın ona baksana Siz seçimlerde kimlerin arasında kimlerin ayakları arasında kaldınız ve paspas ...
 • ŞahinŞahin1 yıl önce
  ....Alkan denilen .... kimin kim işbirliği yapıyor Türkiye ABD ile ağabey ile savaşıyor savaşıyor Siz asıl Kemal ile Meral'in arasında kalmış ve onlarla işbirliği yapıp Türkiye'yi yıkmaya çalışan küresel gücün paspası olanı zavallılar al karnını morkan yapma temizle
 • AliAli1 yıl önce
  Bu böyle gider mi sandık?Yıllardır şatafat lüks ihtişam içindeyken kamu belediyeler har vururken hiç bugünü düşünmedik. Hz Yusuf kıssasından ibret almadık.siz bile Trump’ın gelişine sevinmiştiniz. ...
 • Yasin MercanYasin Mercan1 yıl önce
  Hep Halktan Altın bozdur dolar bozdur vessalam bozdurduk.Tamam hep vatandaşa;Makam sahipleri kullandıkları Lüx araçlarından neden vazgeçmiyor,Araçların daha düşük motor beygirli ataçlar kullanmıyırlar.Her şeyin bedelini millet ödüyor ama siyasiyciler lüxten vazgeçmiyor,bu çelişkiler üzüyor
 • MesutMesut1 yıl önce
  Reisimizin sonuna kadar yanındayız istesinbütün varlığımızı devlete bagislayalim istesin cepheye gidelim canimizi verelim vatan için
 • tuzcutuzcu1 yıl önce
  Bu yeşil kağıdın gerçek değeri 3 lira ise; vay haline dünyanın....Bunlar daha 300 sene batmaz.
 • ali dalali dal1 yıl önce
  hah şöyle allah razı olsun ne diye chp yi yazıyorsun kendini yorarak gördünüz dün kılıçdaroğlu efendi dolar konusunda ne dedi .bunun dışında yazınıza bir kelimelik yorum yazmaktan utanıyorumm.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 yıl önce
  Amin.
 • AlkanAlkan1 yıl önce
  Dilipak ömur bir imtihan elbetteki buda gececek kiminin cani yanacak kimileride malina mulkune gücune iktidarına güvenip sevinecek.kimileri Allahın ayetlerini kendi siyasi ve dünya görüşü için dünyalık için sizin gibi destursuzca kullanacak.az da olsa dalga geçtiğiniz bir toplulukta dün olduğu gibi bugunde sizleri ikaz ediyorlar.gelin yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin onlarla birlikte olmak için kendi değerlerinize muhalefet edip onların içinde yer almak için ab kapısında beklemeyin.müslümanlarinilham kaynağı ab liği değil islam birliği olmalıdır.yani mevcut eleştirdiğimiz kanunlarımızı ab kanunlarıyla uyumlu hale getirmek için uğraşmayın Allahın kanunlarıyla uyumlu hale getirmek için uğraşın.ayaginiz taşa takıldı kalbinizi yoklayın..
 • KocasolakKocasolak1 yıl önce
  Allah razı olsun hocam. Biz hazırız, namazda durur gibi SAFDA yerimizdeyiz. İcabında ekmeğimizi dağıtır, kendimiz sabr ederiz. Krizler fırsattır denir ya işte sevap için de aynı, fırsatlarla doludur.
 • AkuAku1 yıl önce
  Sayın yazar, gader kader, rızg degil rızk olarak yazsanız...kaf ile biliyoruz
 • AlkanAlkan1 yıl önce
  Hu dilipak Allahın hükümlerinin bir kısmını kabul edip bir kısmını kabul etmemek nasıl bir inanış.Allahin ayetlerinin bir kısmıyla siyasal yandaşlarına moral verip gerçekleri ogrenmemeleri için var gücünle mücadele ederken diğertaraftan savunduğun siyasiler başkan ve acar bakanların Allahın HÜKMÜNE rağmen ab kanunlarını ab isteği üzerine kanunlarımızda yer verirken zinaya yaklaşmayın emrine rağmen zinayı serbest bırakanlar homolar için kanun çıkaranlara domuz etini kasaplık etsınıfına sokanlar ve bunları destekleyen dilipak ve avanesi ALLAHIN BU KONULARDAKI BÜKMÜ NEDIR.NEDEN BUKONULARA GIRMIYORSUNUZ.YOKSA AYETLERIN BIRKISMINA INANIP BIRKISMINA INANMAYANLARDAN MISINIZ.hani müslüman Allahın gören gözü tutan eli olacaktı.hani müslüman emrini maruf yapacak kötülüklere engel olacaktınız.hani Allah sizlerin ellerinizle zalimleri cezalandıracakti.... sonrada bu musubetler neden başımıza geliyordiye düşünecek yerde hemen dışmihraklar deyip kendinizi akliyorsunuz.ondan sonrada kendi hakkımızdaki hükmü değiştirmenizden bahsedeceksiniz.islam tarihinde ALLAHIN HÜKMÜNE AYKIRI FİİL VE EYLEMLERI İŞLEYENLERİ DESTEKLEYENLER OLDUMU Bİ ARAŞTIRSANIZ.
 • maraşlımaraşlı1 yıl önce
  Hocam sa. kaleminize ve yüreğinize sağlık , konunun özü yazınızın içinde geçen : "Zaten bugün başımıza gelen bu felaketlerin sebebi, cahillik, zalimlik, haram para değil mi, fısk ve işret değil mi?! Yoksa bütün suç Trump’da değil. " de gizli , tüm mesele bu Allah cc dinini hakkıyla yaşamayanlara Cenabı Hak bir zalimi musallat ediyor dolar ekonomi vs vs hepsi bahane ve teferruat , Biz kendimizi düzeltmedikçe Allah cc bizi düzeltmez. Hocam inin sokağa rezillik diz boyu zina ve uyuşturucu artık 13-14 yaşındaki çocuklara kadar düşmüş , geçmiş kavimlerin yaptığı rezilliklerin daha beteri bu ahir zamanda yapılıyor ve bu kadar ahlaki çöküntüye rağmen hala derdi para olan adiler var. bu durumdan bile fırsat sağlamaya çalışan kanı bozuklar var güzel yurdumda , Helal haram demeden dünya malı biriktiren beyinsizler bu eser sizin , o doymaz alçak nefisleriniz bizi bu hale getirdi , ve suçun birazıda bizde sizler ülkeyi yağmalarken seyredip aman bize dokunmayan yılan bin yaşasın dedik ve topluca cezalandırılacağız. Son olarak Allah cc sonumuzu hayreylesin selametle
 • mamostemamoste1 yıl önce
  doğru söylüyorsunuz iyi ki ALLAH var adaleti er geç tecelli eder 2 yldır ihraç olmuş hakkında iddaname bile olmayan bir öğretmenim çocuklarına bakamayan bir babayım şunu unutma kim güçlü ise o haklıdır
 • Cuma DevranCuma Devran1 yıl önce
  Ya hocam" bizim Allahımız var sözüne takıldım...
 • Enes33Enes331 yıl önce
  ZALİMLER İCİN YASASIN CEHENNEM...BİR GUN TAMAMEN HAK GELECEK VE BATILZAİL OLACAK.
 • CahilCahil1 yıl önce
  bugüne kadar bütün işlerini torpille yapanlar tanıdıklarına akrabalarına kendinden olanlara kıyak torpil yapanlar bugün halktan topyekün birlik çağrısı yapıyor siz başkalarını iyi olduğunuzda görmeyin hakkını yiyin sonra hepimiz mücadele edecez deyin bunun neresi mubah müstahak
 • HakanHakan1 yıl önce
  Arkadaş türkiyede işler güzel giderken vatandaş yine asgari ücret denen kölelik parasına tahammül ediyordu bırakın bu işleri artık ya iş aradım bana dışarda birsürü işsiz ordusu var asgari ücreti kabul etmiyorsan senden çok var dedi hemde üniversite mezunu olacak 28 yaşını geçmeyecek askerliğini yapmış olacak ingilizce bilgisayar bilecek programları bilecek ehliyeti olacak araç kullanacak satış yapacak bukadar özellik sizin patronunuzda olsa asgari ücrete çalışırmı dedim kusura bakmayın teşekkür ederiz dediler allah aşkına halkın paranız varken ezdiniz şimdi halktan para mı dileniyorsunuz vermedinizki şimdi bizde para olsa isteyesiniz yazık günah insanlığınıza hep uydurma yazılar milleti kandırmalar allah hepinizden büyük biz sizin yüzünüze evlenemedik torpilliler altında arabalarla gezerken benim gibi üniversiteyi birinci bitirenler aç geziyor allah diyorum allah
 • selamselam1 yıl önce
  Amin İnşallah. Allah rahimdir kerimdir hayati ve rıskı veren odur Ondan geldikyine Allaha döndürüleceğiz. Allahım bizi helal rızık ve salih kişilerin yolunu ilet yoldan sapanlarin değil.amin.
 • İbrahimİbrahim1 yıl önce
  Soylenecek sözü söyleyip sözlerin en güzeli ile bitirmişsin.Ne diyelim.Allah razı olsun.
 • Beyşehir’den metin TBeyşehir’den metin T1 yıl önce
  Hocam ağzına sağlık, çok çalışmalıyız.dua etmeliyiz.milli ve yerli olmalıyız..bunuda atlatacağız .fakat siyonistler boş durmuyorlar.bizde İnan’lar rabbim güç kuvvet versin bunların hakkından gelecez inşallah ..dua edelim ..
 • TURGUTTURGUT1 yıl önce
  ALLAH RAZI OLSUN
 • Sapiklar saldiriyorSapiklar saldiriyor1 yıl önce
  Bugun bize saldiran sapiklar, Hz Musa Tur dagina gidince, altindan buzagi yapip tapan sapiklarin torunlari. Turkiye sinirinda kurmaya calistiklari Hacli-Kurdistan'a Turkiye itiraz edemesin, karsi koyamasin diye saldiriyorlar.

Günün Özeti