“Gül, Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu, Demirtaş, Akşener kokteyli”

30 Nisan 2018 Pazartesi

Bu kokteyl, içeni sarhoş eden bir kokteyldir. Kokteyle Gül de dahildi, Gül düştü!

Özellikle bugün SP’nin yaşadığı dönüşüm sürecine kimse bir anlam veremedi. Bu dönüşüm Suudi Arabistan’ın dönüşümü kadar muhteşem! Bu yeni ittifak sürecinde SP neredeyse hiçbir şey alamayacak. CHP listesinden girselerdi birkaç milletvekili alabileceklerdi. SP bu hamlesi ile varlığını CHP’ye armağan ederek siyasi misyonunu tamamlamış olacak!

CHP’nin oluşturmaya çalıştığı ittifakta herkes var. HDP de var, SP de, CHP de var DP de. Muhtemelen YTP de olacaktır. Artık bu ortak bir aday çıkartan bir ittifak değil, seçim ikinci tura kalırsa (!?) başvurulacak bir yöntem olacak.

Bu durumda CHP kendi adayını çıkartacak, İyi Parti kendi adayını, HDP kendi adayını. CHP’nin adayı ya İlhan Kesici ya da Abdullatif Şener. Sırrı Çağlar’a göre 2.’si olacak. Kesici, Kılıçdaroğlu’nun yönetiminde, kendisinin bile başarılamayacağını düşündüğü, siyasi bir mizah konusu olan CHP’nin bu tiyatrosunda bir karikatür olarak anılmak istemeyecektir.

Geçen gün bu durumu sordular, dedim ki: “Bu işten hiç kimse bir şey anlamadı. Şevket Kazan, 28 Şubat davasında “Bizim paşalarımızla hiçbir ihtilafımız yoktu” dediği günden bu yana SP’de garip şeyler  oluyor. Uğur Dündar da Milli Görüşçülerin onur konuğu olduğuna göre artık her şey mümkün.

İşaret fişeğini Fehmi Koru çaktı. “Umumi istek üzerine Gül’ün siyaset sahnesinde sahne alabileceğini” söyledi. Yakın çevresi zaten bu günü bekliyordu. Kılıçdaroğlu, Akşener ve Karamollaoğlu’nun Abdullah Gül’ü tek aday olarak önermeleri gerekiyordu. Ama olmadı. Hâlbuki Gül’ün yakın çevresi bu işe “tamam” gözü ile bakıyordu. Parti liderleri “tamam” deseydi, Gül, seçim kurullarının kapısında izdihama sebep olacak şekilde 100.000’den fazla kişi ile adaylığını ilan edecekti. Kendi başlarına gelin-güvey olan birileri afiş ve slogan taslaklarını hazırlamaya bile başlamıştı.

Gül tek aday olacaktı. Zaten Gülen’in desteğini arkasına almıştı. Batı’dan da destek alacaktı. Sadece batıdan değil, bazı Arap ülkeleri için de Gül, Erdoğan’a karşı bir “umut” olmuştu. Ama Akşener kendi adaylığında ısrarcı idi. HDP de Demirtaş’ı ilan etti. Karamollaoğlu’nun turları sonuç getirmedi. CHP içinde birden fazla aday vardı. Bu saatten sonra onlar da herhalde adaylık konusunda fazla ısrarcı olmayacaklardır.

Gül geri adım attı. Gül’ün sosyolojik bir tabanı yoktu. Konjonktürden istifade etmek istedi ama onu da başaramadı.. 

Tabi sadece kaybeden Gül değil. Cumhurbaşkanı yardımcısı, bakan olmak isteyen çevresinde bir takım adamlar, ihale hayalleri kuran işadamları vardı. Şimdilik hayallerini başka seçime saklamaları gerek. Hızlı davrananlar kendilerine yeni kapılar bulup oralara yamanabilirler. Ne de olsa giden ağam, gelen paşam. Kral öldü, yaşasın yeni kral..

Gül için Cumhurbaşkanlığı olmadı, İstanbul Belediye Başkanlığı versek derler mi? Derlerse ne olur. Gül bu saatten sonra bu işi kabul eder mi, bekleyip göreceğiz. Ama sanmam, yeni bir yenilgi, çok daha ağır olur. Zafer sıfırı tüketti.

Gül koltuğu kaybederken, eşi de intifada hayallerini bir kez daha ertelemek zorunda kalacak bu durumda.” 

Saadet Partisi kendi teşkilatı içinde bir aday anketi yapmış, anket sonucunda Gül 1. sırada çıkmış. Abdullatif Şener 2. sırada. İlginç olan partilerinin genel başkanı Karamollaoğlu 3. sırada. 4. sırada Haşim Kılıç. İyi, Gül ya da Abdullatif Şener SP’ye genel başkan olsun bari. Gül bu acı dersten sonra sütten ağzı yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyecektir de, Abdullatif Şener ihtirasla, gündemde olmak adına bu işe talip olabilir.

Gül fazla müstağni davrandı. SP dışında kimse Gül’e öyle çok sıcak bakmadı. 

Aslında Kılıçdaroğlu niye kendi aday değil?. Çünkü kazanma şansı, umudu yok!. Kendi olmuyorsa o zaman niye başkası aday olsun ki. Seçilecek başka aday da yok. Sadece gündem olmak için, gündeme gelmek için vesile arayan birilerini bulmaları gerek. Şener bunlardan biri. Akşener de şansını denemek istiyor. Ama Gül kaybedeceği bir yarışa girmek istemiyor.

Akşener’i suikast dedikoduları ile mağdur, mazlum bir kadın imajı ile parlatmak istiyor olabilirler mi? Yarın ortalığı karıştırmak isteyen birileri de bir saldırıda bulunabilir. Dikkatli olmak gerek.

Ahmet Davutoğlu’nun milletvekilliği için aday olmayacağı bilgisi var. Başkanlık için adaylık düşünmüyorsa, bakanlık söz konusu olabilir mi, bilmiyoruz tabi. Onu zaman gösterecek.

FETÖ’cülere göre “Gül’ün adaylığı barışçı yoldan Erdoğan’dan kurtulmak için son şans”tı. O da olmadığına göre “savaş”acaklar!

Şimdilik herkes adayını çıkaracak, her parti adayına oy verecek. Hayal bu ya, hadi olmayacak bir işe tamam diyelim, eğer bunların toplamı % 50’yi geçerse, ikinci tura kalan, en çok oy alan iki aday başkanlık için yarışacak. 2. turda büyük ihtimalle CHP’nin adayı ya da Akşener son tura kalacak demektir.

Daha şimdiden, sandık kurulmadan bu seçimin ilk kaybedenleri Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ve Gül oldu! Akşener de CHP desteği ile ayakta duran kendisi himmete muhtaç bir nine!

Bu arada seçim süreci belli oldu: Süreç 1 Mayıs’ta başlıyor ve 24 Haziran’da bitiyor. Başkanlık adaylığı için 100.000 imza 4-9 Mayıs tarihleri arasında ilçe seçim kurullarına bildirilecek. Partilerse başvurularını 5 Mayıs saat 17.00’ye kadar yapacak. İttifak protokolünün son günü 6 Mayıs. Başkanlık için geçici aday listesi 10 Mayıs’ta yayımlanacak ve 11 Mayıs akşama kadar itiraz yapılabilecek. YSK, itirazları 1 Mayıs’ta karara bağlayacak ve bir gün sonra da kesin aday listesini açıklayacak.

Partilerin milletvekilliği için katılacakları seçim listesini 21 Mayıs’ta akşamına kadar YSK’ya vermesi gerekiyor.. Bağımsız milletvekili adaylığı için en geç 21 Mayısa kadar il seçim kurullarına başvuru yapılacak. 7 Haziran: Gümrük kapılarında ve yurt dışında oy verme işlemi başlayacak.

8 Haziran: İl Seçim Kurullarınca miting alanları belirlenecek. 13 Haziran: Radyo-TV propagandası için kura seçimi yapılacak. 14 Haziran’da propaganda serbestliği ve seçim yasakları başlayacak. 17 Haziran’da radyo ve televizyon propaganda konuşmaları başlayacak. Seçmen kartlarının seçmene dağıtımı tamamlanacak. 19 Haziran’da yurt dışında oy verme işlemi sona erecek. 23 Haziran’da seçim propagandası saat 18.00’de sona erecek. Ve seçim. Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • meleknurmeleknur1 yıl önce
  ALLAHIM MÜBAREK GECENİN HÜRMETİNE CUMHURUREİSBAŞKANIMIZA YARDIM EYLEDE 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ YÜKSEK OY BAŞARISIYLA KAZANMASINI NASİP EYLE. AMİN.
 • MehmetMehmet1 yıl önce
  En az yuzyirmmi milletvekili ücde bakanı nereye saklayacaksiniz
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  Akşenerin boş olduğunu göreceksiniz arkasında fetö ve emperyalist güç var da ondan efeleniyor....biz onu 28 Şubatta gördük ne olduğunu biraz mertlik olsaydı o günkü savunduğu fikrin arkasında dururdu....onu savunmak için kimlerle kapışmadık ki....hakkımı helal etmiyorum o gün kim olduğunu farketmemiştik ama şimdi net kripto abla...
 • ErolErol1 yıl önce
  Hocam sen seneler önce gül cumhurbaşkanı olurken makalende akparti icin"Gülü harcarsanız millet de sizi harcar demiştin"Hatırladın mı o yazînı ben unutmadım halâ aklımda!Sen de yanılaniliyrsun hocam!
 • meleknurmeleknur1 yıl önce
  ELBETE KIRGINLIKLA MENFAATLE YOL ALINMAZ.. GELECEĞİMİZ ÖNEMLİ. ZANNETMİYORUMKİBU OLANLARDAN SONRA REİS YALNIZ BIRAKILSIN.... EY REİSİCUMHURBAŞKANIMIZ YOLLARIN AÇIK OLSUN RABBİM MELEKLERİYLE SENİ KORUSUN....AMİN.
 • MelikeMelike1 yıl önce
  Ve seçimde tüm gönül kırgınlıklarını,varsa kızgınlık larımızı bir kenara bırakıp duygusal değil akılcı davranarak cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğana oyumuzu veriyoruz.
 • BizBiz1 yıl önce
  S.a. ALLAH cc.ne derse o olur...
 • meleknurmeleknur1 yıl önce
  YA RABBİM BAŞIMIZA SENİN RAZI OLACAĞIN LİDER NASİP EYLE. AMİN. BİZİ ZALİMİN ZULMÜNDEN KORU. AMİN.
 • GÖNÜL GÖZÜ AÇIK OLANLARGÖNÜL GÖZÜ AÇIK OLANLAR1 yıl önce
  İYİ PARTİNİN TARİHİN EN RİYAKAR MİLLETVEKİLİ TRANSFERİ İLE GURUP KURMASI UTANÇ VERİCİ BİR HADİSEDİR.MERAL KENDİSİ MİLLETİ BÖYLE SAHTE İŞLERLE MİLLETVEKİLİ TRANSFERLERİYLEMİ YÖNETECEK. DAHA KURULUŞ AŞAMASINDA MHP Yİ BÖLMEK İÇİN KIRK TAKLA AT TI SONRA DA BEN İYİ YÖNETİRİM DİYOR. MERAL OLSA OLSA TUZAK VE HİLE İLE NASIL GURUPKURULUR ONUNLA İLGİLİ KİTAP YAZAR.ERDOĞAN MİLLETİN TERAZİSİNDE MEŞRU SEÇİMLE GELDİ BÜTÜN TUZAK -HAİNLİK LERE KARŞI SAVAŞTI HEMDE BÜYÜK PROJELERE İMZA ATTI.LİDERLİĞİNİ BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERDİ
 • Tek turkiyeTek turkiye1 yıl önce
  nine hatun daha iktidar olmadan yalan yanlış işlere başladı.akşener feto desteğiyle ayakta bunu herkes biliyor
 • yazıYORUMyazıYORUM1 yıl önce
  Nine Hatun .... Cumhurbaşkanı ondan korkmuş, bundan korkmuş, ona onu göndermiş , berikine bunu göndermiş...
 • İkrarİkrar1 yıl önce
  Selam aleykum sayin abdurahman hocam bugun berat kandili tum inananlarin allahimizdan umidini kesmeyenlerin af dileyenlerin kandillerini kutluyom rabbim akibetimizi hayir etsin saygilarimla
 • M. ArpacıM. Arpacı1 yıl önce
  Sadakati cariye ve şeri cariye kuralını hiçbir zaman unutmamalıyız. CHP nin cari (devam eden)şer uygulamaları ve hedefleri belli iken ona yanaşmak teröristlerle beraber olanlara yanaşmak yukarıda geçen temel inancımıza uymaz. Bu konuda hassas olmalıyız. Gül ve Karamollaoğlunu bu şekilde değerlendiriyorum. Selamlar.
 • HakHak1 yıl önce
  "FETÖ’cülere göre “Gül’ün adaylığı barışçı yoldan Erdoğan’dan kurtulmak için son şans”tı." Madem öyle A.Gül Akp kurucusu bakan cumhurbaşkanlığı yaptı. Niye bu kadar görev verdiniz. Parti de tuttunuz. Çünkü siz de aynısınız. Yok bir farkınız.
 • AkınAkın1 yıl önce
  Hani Akşemsettin yüzde 3-4 oyu vardı bu oyla ikinci tura nasıl çıkacak...
 • ŞahinŞahin1 yıl önce
  Nine Hatun Erdogan korkunç birisi ise daha önce neden korkmadı Hüsnü boşuna kuruntuya kapılmak Kemal Meral arada temelsiz temel Bu iş böyle gitmez hepsi fetö'yü ve siyahın kuklaları �ngiliz anahtarlarını ve damatlarını güvenmeyin
 • ŞahinŞahin1 yıl önce
  Nine Hatun Erdogan korkunç birisi ise daha önce neden korkmadı Hüsnü boşuna kuruntuya kapılmak Kemal Meral arada temelsiz temel Bu iş böyle gitmez hepsi fetö'yü ve siyahın kuklaları �ngiliz anahtarlarını ve damatlarını güvenmeyin
 • SAMİMİ ,YERLİ MİLLİLERSAMİMİ ,YERLİ MİLLİLER1 yıl önce
  Özgür adamADIYLA YAZAN SAHTECİ,HASETÇİ SEN AKİT E YAZI YAZACAK DOĞRULUKTA DEĞİLSİN SEN MİKSER GÖREVİ ALMIŞSIN ONU UYGULUYORSUN.KEMAL K. FETÖNÜN KASETİYLE GELDİ BÜTÜN TÜRKİYE BUNU BİLİYOR.ŞİMDİ DE FETÖDEN EMİR ALARAK 15 MİLLETVEKİLİNİ İYİ YE SATTI.MERAL 15 TEMMUZDA DARBECİLER TRT DE NE BİLDİRİSİ OKUDUYSA AYNI AĞIZLA OKUDU.AK PARTİDEKİ FETÖ AŞIKLARI HAKAN ŞÜKÜR VE İDRİS DAĞ 2013 17-25 ARALIKFETÖ DARBE GİRİŞİMİNDEN SONRA ZATEN DİĞERLERİ İLE BİRLİKTE İSTİFA ETTİLER.DİLİPAK BEY YAZILARINIZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN.FETÖ YÜ TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN EDEN AK PARTİ.FETÖYLE EN BÜYÜK MÜCADELEYİ ERDOĞAN VERİYOR .MERAL VE KEMAL İSE FETÖCÜLERE DESTEK ÇIKIYORLAR. BÜTÜN BUNLAR MİLLETİN GÖZÜ ÖNÜNDE OLUYOR.
 • Nine HatunNine Hatun1 yıl önce
  Gül tek aday olacaktı. Zaten Gülen’in desteğini arkasına almıştı.Gül geri adım attı. Gül’ün sosyolojik bir tabanı yoktu. Konjonktürden istifade etmek istedi ama onu da başaramadı.. EVET DOGRU DIYORSUN . TABANI YOK AMA CBASKANI O KADAR KORKTUKI HELIKOPTERLE GKB AKAR VE DANISMAN KALIN I GÜLÜN BAHCESINE INDIRDI...DEMI YANI ÖNEMSIZ BIRI ICIN BU KADAR MASRAFA DEGERMIYDI...2-Gül koltuğu kaybederken, eşi de intifada hayallerini bir kez daha ertelemek zorunda kalacak bu durumda.” TABI TABI KIM BILIR YINE NE TEHDITLER GÖNDERDI CBMIZ KI ADAM BIRDEN CEKILIVERDI..HAYRUNNISA ZATEN NEDEN KORKTU BILMIYORUZ, BIR TÜRLÜ BASLATAMADI SU INTIFADAYI..3-FETÖ’cülere göre “Gül’ün adaylığı barışçı yoldan Erdoğan’dan kurtulmak için son şans”tı. O da olmadığına göre “savaş”acaklar!VALLA FTCULAR GÜLÜN ADAYLAGINA EN COK BOZULAN KESIMDI..BIR COK SOSYAL MEDYA HESABINDAN ZATEN BUNU DILE GETIRDILER::HA KEL HASAN , HA HASAN KEL DEDILER..YANI BU TAHMININIZ YANLIS 4-Akşener de CHP desteği ile ayakta duran kendisi himmete muhtaç bir nine!NINE ISE NEDEN BU KADAR COK KORKUYORSUNUZ BU NINEDEN..SADECE MEYDANLARA BAKIN VE HALKIN TEVECCÜHÜNÜ GÖRÜN...AMA DURUN ERZURUMLU NINE HATUNU BILIR MISIN SEN..HANI SENIN ECDADINA KÖK SÖKTÜREN NINE HATUN..ISTE SIMDI YINE SANA VE SENIN GIBI BU VATANI PARCALAMAK ISTEYEN KÜFFARA KARSI TEMEYI ATACAK BU YENI NINE HATUN..
 • FatihFatih1 yıl önce
  Az kaldı....
 • meleknurmeleknur1 yıl önce
  AMAN PARALI ASKERLİK DEĞİL. KISALMIŞ ASKERLİK OLSUN....ÇÜNKÜ İMKANI OLAN GİDECEK İMKANI OLMAYAN GİDEMEYECEK... EĞER TÜRKİYE HEPİMİZİNSE ASKERLİK YAPMAKTA, VATANI KORUMAKTA HERKESİN GÖREVİ OLSUN.... Ç0NKÜ ASKER OCAĞI FARKLI... BIRAKIN GENÇLER BU SIRUMLULUKLARINI ALSINLAR. ALIYORLARDA ASKERLİĞİMİ ÖNCE YAPIM GELİM DİYORLARDA.HİÇBİR SORUN YOK. AMA PARALI OLUNCA GENÇLER SAHİPLENME DUYGUSUNU YİTİRİR. GİTSİN ONLAR BEN NİYE GİDİM TARZINDADEVLET ELİYLE FIRSAT VERİLMEMELİ.... ASKERLİĞİ HERKES TATSIN. GURUR VERİCİ. VATAN SAVUNMASI BAŞKA BİRŞEY. PARAYLA SAHİPLENMEK OLMAZ.NEYAPILIR SÜRE KISALTIRSINIZ. 1 YIL DEĞİLDE 9-6-3AY OLABİLR....
 • meleknurmeleknur1 yıl önce
  HİÇ SES ETMEYİN BUNLARIN HEPSİNİ MİLLETE GÖSTEREN RABBİMDİR.... RABBİM HERŞEYE KADİRDİR. MÜBAREK GECEMİZ HAYIRLI HUZURLU BEREKETLİ OLSUN. AMİN. ZERRE KADAR FİTNE DÜŞÜNENE FIRSAT VERMESİN. AMİN.
 • FatihFatih1 yıl önce
  Abd, ab, rusya, simon perez, papa...kokteylinden iyidir.
 • FatihFatih1 yıl önce
  Abd, ab, rusya, simon perez, papa...kokteylinden iyidir.
 • mevlütmevlüt1 yıl önce
  Abdullah gül kendisinden beklenilmeyeni kukla olarak yapmaya çalıştı ve çuvalladı....yazıklar olsun....demek ki samimiyeti asla yokmuş....kof kavunmuş....
 • ALLAH RIZASI İÇİN OY KULLANANLARALLAH RIZASI İÇİN OY KULLANANLAR1 yıl önce
  Özgür Adam adıyla yazı yazan BATI EZİĞİ MİKSER , SEN AKİT E YORUM YAZACAK DOĞRULUK TA DEĞİLSİN . AK PARTİ ÜST KADROSUNDAKİ FETÖ SEMPATİZANLARI 17-25 2013 ARALIKTA (HAKAN ŞÜKÜR,İDRİS DAĞ GİBİ )İSTİFA ETTİ ONDAN SONRAKİ SEÇİMLERDE ZATEN DİKKATLİ BİR ADAY SEÇİMİ OLDU. AK PARTİ ÜST YÖNETİMİNDE ÇALIŞAN ŞU ANDA BİR TANE FETÖCÜ YOK BUNU MİLLET BİLİYOR .ESAS DARBECİLERLE AYNI AĞZI KONUŞAN MERAL DE FETÖ KASETİYLEN SEÇİLEN KEMAL K. ANA FETÖCÜ.FETÖYÜ AK PARTİ TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETTİ.15 TEMMUZ YENİ KAPI RUHU MİLLİ CUMHUR İTTİFAKINDA YAŞIYOR.ALİ BEY DOĞRU VE ADALETLİ YORUMLARINIZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN.
 • meleknurmeleknur1 yıl önce
  BİZİM İLİN İKİ VEKİLİN İKİSİNİ VEŞİMDİKİBLD BAŞKANINI BİZİM ÖNÜMÜZEBUNLARI SEÇİN DEMESİNLERDE. ... ZATEN ARDI ARASI İKİ HAS, İCRAATCI, ADALETLİ, GERÇEKTEN SEÇMENİYLE HEM HAL OLAN VEKİL SEÇİP VERSİNLER. ÇOK BİRŞEY İSTEMİYORUZ.....GÜÇLENEN TÜRKİYE YE !!!
 • meleknurmeleknur1 yıl önce
  VARIN NE DEMEK İSTEDİĞİNİ SİZ YORUMLAYIN. KILIÇTAROĞLU DİYORKİ BEN NAMUSLUYUM DEDİ. ŞEREFLE İLGİLİDE BİR ŞEY SÖYLEDİ DE UNUTTUM. ONUN İÇİN O BAŞKAN ADAYI OLAMAZMIŞ ?????????? ......HİM YIKILDI KALDILAR DAĞLAR ALTINDA.GÜLEMEDİ KALDI ODA İÇİNDE.VEKİL VERDİ, İP TAKILDI BOYNUNA ...ŞAHLANAN TÜRKİYE YE. EY SEÇMENLER İNANIN DOĞRU YOLDAYIZ.... CHPYE VEKİL OLACAKLAR DAHA DİKKAT ÇÜNKÜ SEÇİLDİĞİNİZDE İSTEMEDİĞİNİNİZ BİR GÖREV ÇIKABİLİR...
 • mehmet ünlümehmet ünlü1 yıl önce
  AKŞENER NİNE İSE ERDOĞAN DA DEDE OLUYOR..KALDI Kİ ERDOĞA N AKSENERDEN BÜYÜK..
 • Özgür Adam,Prangasız BeyinimÖzgür Adam,Prangasız Beyinim1 yıl önce
  Kolonyolist Devletlerden Milletine ve Diğer Halklara her türlü kötülük beklenirPrangasız Beyinlerin Oluşturulması Dileğiyle.(Egitim Bakanı ilkokul üçten başlayacak ingilizceye,ne komik değilmi,çagdaşlaşma mıKolonyolist uygulamamı).Saygılarımla.
 • Özgür Adam,Prangasız BeyinimÖzgür Adam,Prangasız Beyinim1 yıl önce
  Bu Koktey le birde Ak Parti içindeki Akp lileri yada İyi Parti ye çalışanları yazabilirsin,hemde Erdoğan ın yanında dolaşarak yapıyorlar,aleni,Millet Bilmiyor diyorlar.15 temmuzda kulağa darbe fısıldayıp Ankara İstanbul uçağında Kılıçdaroğlu yla inip tüyen Akp lileri gazeteciler yazdı bizde isim isim biliyoruz,sonrad ve hala en önde konuşuyorlar.Bunlar görmezden gelinerek anvak kandırılırız.İzmir İzban da Ücretlerlerde ve Kart dolumuna öyle bir soygun varki,tam seçimler öncesi İyi parti ye çalışılan uygulamalar eksilmeden devam ediyor.Türkiye kolonyoliznm den kendini kurtarmalı.Başta da İslam cıyım diyen kadrolar göbekten kolonyolizm eseri bunlar konuşulmalı.Bir zamanlar Türkiye Gazetesi,Kemeraltında Cami kenarında Bedava kur an diyerek,incil dağıtıyordu,maalesef görünce hayretler içersinde kalmıştım,bu derece utanmazlık olurmu diye maalesef dahada çoğalarak devam ediliyor,bunlar görülmeli,İslam ve Bilim bütünlüğüne İbni Haldun a Kulak verilmeli.Dertleştik,izin gazetenizde aynı durumda arya serpiştirilmiş birkaç kişi bağımsızlık mücadelesi yapıyor,kolonyolistler işi tıkırında.Kavakçı yı Kahraman yaptınız.Gördünüz,Fetö ye nasıl omuz verdiğini.Arık bunları görün.Gazetenizin prangasız olmasını dilerim.Saygılarımla.
 • AliAli1 yıl önce
  Bu ruh hali paranoyaklık artık. Şu menfaat Cukka ne menem bişeymiş insanı vezir ederken rezil ediyor.
 • alioğlualioğlu1 yıl önce
  lazım mı değil mi bilinmiyor hani demişti ki sehbanın altındaki başbakanlık koltuğunda otururken nasıl davranacaktım. sanal bir sehba yargılanmadan mahkumlar ipi çekilenler ve seçim sandıklarıgeçmişte olduğu gibi açık oy gizli tasnif
 • OnurOnur1 yıl önce
  NE hale geldiniz beeee....
 • Yunus16Yunus161 yıl önce
  HOCAM, KIYIDAN KÖŞEDEN YAZIYOR YORUM YAPIYORUZ. DİREK SÖYLEYELİM.TANKPALETİNİN ALTINA YATAN KAHRAMAN GİBİ DÜŞÜNMELİYİZ. AGÜL, BARINÇ...VE ONUN TAYFASI FETÖ DEN YARGILANIP AKLANMASI GEREKMEZ Mİ??? SADECE MEMUR MU FETÖ CÜ OLUR.??? AGÜL GIRTLAĞINA KADAR BATMIŞTIR. O BELEDİYE BAŞKANLARI NE METAL YORGUNLUĞU?? TOPLUM HERŞEYİN FARKINDA ? 2002 DEN BERİ ERDOĞAN A ( AK PARTİ DEMİYORUM) OY VERİYORUM. BU SEÇİMDE DE OY UM ERDOĞAN A . SEÇİMDEN SONRA SİYASİ FETÖCÜLER YARGILANMAZSA LİDERİME OY LARIMI HELAL ETMEM.
 • Hakan UsHakan Us1 yıl önce
  Hüsnü Rumuzlu Bey,Rahmetli Erbakan ın RTE hakkındaki Söylemleri ile SP nin Eylemleri farklı iki Konudur.CHP ile Koalisyon yaptı ama Kendi Doğrularını kabul ettirdi.SP ise CHP ye Kankalık yapıyor.Şimdi CHP mi bu Milletin Hayrına çalışır?AKP mi?Kendi Kendine sor!A.Gül neden Onların Taşereno oldu?Aklım almıyor.Buralara Kolaymı geldikte Gül Kutuplaşmadan ve Ekonomik Dengelerden Söz ediyor.
 • mevlutmevlut1 yıl önce
  bir fetöcüye laf anlatamazsınız ne söylerseniz o hala papağan gibi aynı şeyleri tekrar edip duracaktır.şimdi birde saadetçi tayfası çıktı tıpkı fetöcüler gibi sankiharddiski küçültülüp hafızası sıfırlanmışgibi ortalıkta dolaşıyorlar lafa gelirse erbakan hoca ama uygulamada ne kadar 28 şubatçı hain varsa sarmaş dolaş vaziyetteler yakında erbakan hocaya küfreden generalede ödül verecekler diye korkuyorum
 • erhanerhan1 yıl önce
  Abdüllatifte yanılıyorsunuz. Onlar açısında da bir karşılığı ve değeri yok
 • HüsnüHüsnü1 yıl önce
  Erbakan hocamızın bu AKP için dediklerini bu dünyada saklaya bilirsiniz ama mahşerde ne yapacaksınız bakalım unutma Erbakan hocamızda bu ülkeye CHP ve dyp ile hizmet etti.

Günün Özeti