Göründüğünden daha yakın!

24 Mart 2019 Pazar

Suriye’deki ABD askeri konvoyuna öncülük yapan komutanın aracının aynasında, özel olarak yazılmış kalıcı bir yazı dikkat çekiyor: “The new world order is closer than it appears”. Yani “Yeni dünya düzeni göründüğünden daha yakın!

İşte işin “bam noktası” burası: “Yeni dünya düzeni beklenenden daha yakın!”. Yani birileri kıyamet savaşına hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde şu kelimeleri daha çok duyacaksınız: Mehdi, Mesih, Deccal, Melheme-i Kübra, Armageddon. Aslında Baba Bush Irak’a girerken “Mesih’in ordusu”ndan söz ediyordu. İran da “Mehdi’nin ordusu”nu sahaya sürmüştü.

Şam insanlık tarihinde, Habil-Kabil olayı ile ilk kanın döküldüğü yerdi. Bugün ise tarihin trajik savaşının adresi olacak gibi duruyor.

Ben size, sizin anladığınız anlamda bir kehanetten söz etmiyorum. “Kehanet” onlar için vahiyle ilişkili bir kaynaktan gelen gelecekle ilgili bir haberdir. Kâhinler, bizdeki “Aziz”lere benzer onların dünyasında.

Katolikliğin kurucusu Tarsuslu Saul, Hristiyan olduktan sonraki adı ile Pavlus’un gittiği yerlere bakın. Madem “Yeni dünya düzeni göründüğünden daha yakın!”, o zaman şu şehirleri takibe alın: İstanbul, Hatay, Tarsus, İzmir, Manisa, Denizli’deki 7 Kilise (Pergamum, Smyrna, Ephesus, Thyatıra, Sardis, Philadelphia, Laodicea). Bursa’da Tiriana (Tirilye) ve İznik, Ankara, Konya, Kayseri, Urfa, Hatay (Antakya), Antalya, Muğla, Maraş, Antep, Kilis.. Bu şehirlere dikkat edelim. Gelen-gidene bakalım. Bunların ne anlama geldiğini anlamak için Yuhanna Vahyi ve Saul (Nam-ı diğer Pavlus) hayatına bakmak gerek.

Saul ya da Tarsuslu Pavlus, miladi 1. asırda yaşamış, Ferisi Yahudilerinden bir Roma vatandaşıdır. Luka’nın kaleme aldığı İncil’de önemli bir yere sahip olan bu kişi hakkında çok çelişkili bilgiler söz konusu. Yaygın görüşe göre Roma yolculuğuna 59 yılının sonuna doğru başladı. Roma’ya geldiğinde 60 yılının baharıydı.. Luka’nın Elçilerin İşleri 28:30-31’de anlatıldığına göre Roma’ya geldikten 2 yıl sonra Pavlus serbest bırakıldı. Köln ve Strasbourg’dan sonra Sezar’ın öldürdüğü söylenirse de Luka İncilinde anlatılana göre Roma’dan Girit’e gitti. 62-64 yılları arasında 2 yıl Girit’te kalan Pavlus’un yeniden Neron’un adamları tarafından yakalanarak Roma’ya getirilip 64-65 yıllarında idam edildiği kabul edilir. Milattan sonra 5’te Tarsus’ta doğan Pavlus, MS 60’lı yılların ortasında 60 yaşlarında Roma’da öldüğü kabul edilir. Cesedi daha sonra St. Paul Bazilikasına gömüldü.

Yeni Zelanda saldırısı bu işin işaret fişeği olabilir. Bu adam daha önce Türkiye’ye de gelmiş, hem 15 Temmuz öncesi, hem sonrası. MİT, Atina-Selanik-İstanbul üçgenindeki temaslarını inceliyor. Türkiye’de daha birçok ile gitmiş. İsrail’e gitmiş. Hatta Rahip Brunson ile bağlantısı olduğu şüphesi söz konusu.

Adam 72 sayfalık bir bildiriyi dünya gündemine oturttu. Bu bildiride “hedefteki düşman” belli. Harekete geçirilmek istenen taraf da. Avrupalı “Beyaz adam”a hedef gösteriliyor ve “Medeniyetler arası çatışma”ya “hazır ol” deniyor. “Tanrı kıyamete zorlanıyor”. Aslında yapılan iş bir “işaret fişeği”nin ateşlenmesidir. Hedefteki düşman, Müslümanlar, İslam dünyasının şahsında Müslümanlar, genelde ise ötekiler, yabancılar, göçmenler. Yahudiler ve Hristiyanlar dışında kalan herkes. Adam açıkça bizi düşman ilan ediyor. AB ve NATO’dan ihraç edilmemizi, düşman ilan edilmemizi istiyor.

Bunun arkasında kim var diye sormaya gerek yok, BÇG’nin arkasında, FETÖ’nün, PYD’nin, PKK’nın DAEŞ’in, Sisi’nin arkasında kim varsa onlar var.

Mesela niçin oraya Merkel’in adı sıkıştırılmış! Almanya deyince düşüneceksiniz. Tek bir Almanya yok. Almanya işgal altında bir ülke. Perdeyi çekerseniz arkasında ABD, İngiltere ve Fransa’yı görürsünüz. Ve tabi ABD ve İngiltere’nin, Fransa’nın olduğu yerde tabi ki İsrail de vardır. Vestfalya deyince Vatikan’ı, Vatikan deyince İtalya’yı da bu daireye eklemeniz gerek.

Zaten Almanya demek aynı zamanda ABD, İngiltere, Fransa, İtalya/Vatikan ve İsrail demektir. Bu derin koalisyonda olmayan yok. 6 tane Almanya var. Almanya’nın “tahtında müstetir” ülkelerin “tahtında müstetir” daha onlarca ülke var! “Almanya” deyip geçmeyin, “Almanya var Almanya’dan içeru”.

Bu saldırının bir sonraki adımında hedef Almanya olabilir. Neonazi örgütleri Almanya’da çok güçlü. Bunlardan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütü en meşhurları. 4 Aralık 2018’de Almanya’da haklarında tutuklama kararı bulunan 467 aşırı sağcının izini kaybettirdiğini açıklamıştı Amerika’nın Sesi. 2014’te 253 faşist izini kaybettirmişti. Bunlar başka bir isimle dünyanın bir başka yerinde faaliyetlerini sürdürüyor olabilirler.

Almanya’ya dikkat etmek gerek. Fransa’daki sarı yeleklilere benzer sokak eylemleri Almanya’ya ve İtalya’ya sıçrayabilir. Almanya Protestan, Fransa Laik, İtalya Katolik. Bu üçgenden çok iş çıkar. Zaten İsrail, Mescid-i Aksa’ya saldıracaksa, bir adım sonrası Kıyamet ve Doğuş kilisesi olacak. Müslümanları ve Hristiyanları bir şekilde kendi içlerinde ve birbirine düşürmek gerek!?

Yani Merkel’in işi zor. Eğer Filistin ve Türkiye’de askeri, siyasi ve iktisadi bir kriz olacaksa, Türkiye üzerinden Avusturya ve Almanya’ya bir göç dalgası gelebilir. Onun için bu bölgede hassasiyetin artırılması, yabancı düşmanlığının körüklenmesi için birileri iş üzerinde olabilir.

Yeni Zelanda canisi, bakalım mahkemede ne diyecek. Avukat istemiyor, pişmanlık duymuyor. Aksine saldırılarını sürdürüyor. Yabancı işçi çalıştıran kuruluşları tehdit ederek, onların işten çıkarılması yönünde bir mesaj veriyor. “Onlara karşı tepkimiz çok sert ve acımasız olacak. Avrupalılar yerine göçmenleri tercih eden şahıs, şirket sahibi, şirket yöneticisi, kamu görevlisi, kim olursa olsun bu hainleri yok edeceğiz” diyor.

Alman ırkının “Beka sorunu” yaşadığına ilişkin haberler de Alman sosyal medyasında sıkça tartışılıyor. Bu anlamda eş zamanlı olarak Türkiye’de “Beka sorunu”nun tartışılıyor olması düşündürücü.

Bu süreç NATO’yu da, AB’yi de, BM’yi de, uluslararası düzeni de zora sokar. Bu da “Tanrıyı kıyamete zorlayanlar” açısından özel bir anlam taşır. Tabi eş zamanlı olarak “Yeni dünya düzeni” açısından iddia sahibi her ülkeyi ve hareketi yakından ilgilendirir. Yani buradan yola çıkarak Yeni Zelanda saldırısının arkasında herkes olabilir. Yukarıda adı geçen ülke ve örgütler de bu süreçte kendi içlerinde bir birlik ifade etmiyorlar. Tek bir ABD’de yok, tek bir İngiltere de. Ve aralarında örtülü bir savaş da sürüyor. Herkes bir yandan da değişen şartlara uyum için multi disipliner politikalar kurguluyor. Aktif denge politikası izliyor. İngilizler bir yandan Rusya, öte yandan Çin’le bir araya gelmeye çalışırken, Almanlar da bir yandan Fransa ile öte yandan Rusya ile dirsek temasını kaybetmemeye çalışıyor. Kambersiz düğün olmayacağı gibi, bu tür işlerde İsrail olmadan olmaz. Ama onlar bir yandan ABD, İngiltere ve AB ülkelerini arkalarına almaları gerekiyor, öte yandan bu gerilim süreci devam edecek olursa ya da kontrolden çıkacak olursa bu işin yabancı, göçmen karşıtlığı, Yahudi düşmanlığına dönüşmesinden kaygı duyuyor.. 

Dünya, bölgemiz ve ülkemiz zor bir sürece giriyor. Herkes dikkatli olmalı. Kışkırtmalara gelmemeliyiz. Fasıklar bir haber getirdiklerinde hemen inanmayalım. Paniğe kapılmayalım. Sonunda bugünler de geçer ya hu! Hem değil mi ki, bize şer gibi gelen şeylerde Allah hayır murat etmiş olabilir. O zaman ne gam. Bizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi, Kadir-i Mutlak bir Allah var! Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • tunc ivediktunc ivedik1 ay önce
  sayin dilipak Tevrat'ta trump'a işaret ediliyor gibi sözler Erdoğan için söylense bizdeki laikler ne tepki verir demişilginç bir soru fakat daha ilginç olanı çoğunlukta olan Laikciler ne derdi acaba hani su dinle ilgili ne gorse saldirma durtusu olanlar
 • ABDiABDi1 ay önce
  Sn.Dilipak batı toplumu hergün kışkırtılmakta,ayrıca batıda budizm rüzgarları esiyor,budistlerde müslümanlara karşı kışkırtılmakta,yetişmekte olan batıl gençlik te pek umut vermiyor(uyuşturucu,alkol,suç),düşmanlığın tırmanacağını düşünüyorum,devletimiz bu konuda tedbir almalı,geç kalınırsa zararımıza olur,bizi buralarda istemeyenlerin sayısı her geçen gün artmakta,
 • mustafamustafa1 ay önce
  '' Tanrıyı kıyamate zorlamak '' Bu tabiri her ne kadar bir gurup yahudi ve hiristiyan kullanıyorsa da bunu Müslümanların kullanmaması gerekir.Mana ve mefhum olarak akaidimize ters.Tahrif edilmiş kitabların ve batıl muharref dinlerin tabirlerini kullanamamak gerekir.Alıntı olarakta kullanmamamlıyız.Bir zaman sonra normalmiş gibi algılanıyor cahil cühela arasında Üstad mazur görun
 • Fk den AbdulkadireFk den Abdulkadire1 ay önce
  Abdulkadir kardeşim...... 4 mü büyüktür. 8 mi büyüktür 2.000.000.000 mı büyüktür. Tabii ki 2.000.000.000 büyüktür. Kuranda ki zekat veriniz namaz kılınızın uygulamasını Peygamber vasıtası ile anlarız. Sav in uygulamalarının yazıya dökülmesi ile görür ve uygularız. Bu yazılar İslam aleminde mezhepler denilerek bizlere kadar aktarılmıştır. Hiçbir mezhep diğerini tekfir etmez. Ancak mezhepçilik yapanlar fanatikleşerek karşı tarafa zarar verebilirler. Biz bunun yanlış olduğunu 4 yada en fazla 8 mezhebe anlatabiliriz........ Ancaaak her kafa müteşabih ayetleri kendi bilgisi, mantığı, tecrübesi ve hevesine göre yorumlarsa birde kötü niyetlilerin yorumunu işin içine koyarsak 2.000.000.000 tane kuran meali çıkar ki bir daha nasıl Müslümanlarlar hemfikir olabilirler. .. Aman dikkat. söylediğimiz ve söylemek gerektiğinde söylemediğim izden Allah Azze ve Cellenin katında sorumluyuz. Rabbim biz insanoğlunun yar ve yardımcısı olsun..... Aman fitneye dikkat.... Bu sorumluluk çooook ağır. Allaha emanet
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Enfâl Sûresi / 53.Ayet53. Bu (ceza)nın sebebi şudur: Bir topluluk, kendilerinde bulunan (güzel ahlâk)ı değiştirmedikçe Allah onlara verdiği bir nimeti/güzel bir durumu değiştirmez. Allah, şüphesiz hakkıyla işitendir, bilendir.Âyet-i kerîmede görüldüğü gibi, toplumsal değişmenin, çöküş ve azabın sebebi, fertlerin kendi iradeleriyle inanç, ahlâk ve yaşayışlarını bozmuş olmalarıdır. İyi, saadetli toplum olmamız için de halimizi ve yaşantımızı Allah’ın emirlerine uyarlamamız lazımdır.1
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Ra'd Sûresi / 11.Ayet11. O (insanoğlu)nun önünde, arkasında takip eden (melekler) vardır ki Allah’ın emriyle onu korurlar. Muhakkak ki bir toplum özlerini (iç dünyalarını ve güzel ahlâklarını) değiştirip bozmadıkça, Allah da onların durumunu değiştirip bozmaz.“Bilmez misin ki kat’î bir düsturdur bu Hak’ça / Bir kavmi bozmaz Allah, onlar bozulmadıkça” (M. Âkif). Veya “Onlar özlerindeki (kötü halleri)ni (iyiye) değiştirmedikçe Allah da onları değiştirmez.”3 Âyet-i kerîmede görüldüğü gibi, yüce Allah insan ve toplum iradesini; iyiyi ve güzel ahlâkı, yani İslâm’a uygun yaşayışı veya bunların aksini seçme konusunda serbest bırakmış, buna göre de karşılık takdir etmiştir. Aynı zamanda toplumun yöneticileri de kendilerinin bir örneği olduğundan, Peygamber Efendimiz’in: “Siz nasılsanız öyle idare edilirsiniz.” diye buyurduğu mübarek sözlerini de göz önünde tutarak, önce toplum fertlerinin güzel ahlâk yönünden gelişmiş olması lazımdır.4Allah (emirlerinden yüz çeviren) bir kavme bir kötülük dileyince, artık onu geri çevirecek yoktur. Onlar için O’ndan başka bir velî (koruyup yardım eden) yoktur.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Biz kendimizi Allah cc yolunda iman üzere geliştirelim ,Allah subhanehu ve teâlâ nın vaadi yardımı haktır mutlak yakındır. İman ettiğini söyleyenler samimi olsa biraz gayret gösterse büyük kafirlere azaptüm samimiyetimle ben bekliyorum . Haydi iman ettiğini söyleyenler Biraz gayret.
 • harunharun1 ay önce
  Sayın yazar ifadenizde geçen Tanrı kelimesinin karşılığı Allah cc. mü eğer öyle düşünüyorsanız yaratıcı herhangi birşeye zorlanabilirmi?
 • harunharun1 ay önce
  Sayın yazar ifadenizde geçen Tanrı kelimesinin karşılığı Allah cc. mü eğer öyle düşünüyorsanız yaratıcı herhangi birşeye zorlanabilirmi?
 • salihsalih1 ay önce
  Habil Kabil meselesi Şam ise biz nedne veye niçin suriye milletinin bombalanmasına izin verdik? şimdiki iktidar neden Şam da namaz kılmak niyeti güttü? Neden Suriye deki MÜSLAMAB kardeşlerşmşzş yerlerinden yurtlarından olmasının en büyük müsebibi biz olduk?
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Abdulkadir abi okuduğum kadarı ile siz benden yaşça çok büyüksünüz, bende sizin gibi mezhepciliğe ve tatikatciliğa karsiyim, o yüzdende hep sürekli İslâm ümmeti tek cemâttir diye yazmaktayim. Sürekli kerim Kitabımız Kur'an dan süreleri tefsirini bizim ile paylaştığınız içindesizden Allah razı olsun. Müminlerin hadislere inanmamalari gerektiğini savunuyorsunuz, tabiki oda sizin fikriniz.Fakat kimseyi tekfir etmeye hakkıniz yok, zira ben hadis okumanın bir zararını hiç duymadim şimdiye kadar. Tabiki hiçbir hadis kitabı kerim Kitabımız Kur'an in yerini tutmaz. Fakat hadis okumak ile insan ayrı bir mezhep yada ayrı bir cemaatin neferi olmuyor degilmi. Ben şimdi imam Gazali nin hadislerini okuyunca dinden mi sapiyor? İslam'ın ve imanın şartlarına inananan herkes benceaynı cemâttir.Bence bu konuları tartışarak guruplasmak doğru değil, bence daha çok vahdet den yana olmaliyiz, zira milletimizin bu çetin günlerde bölünmeden ve kutuplaşmadan çok birliğe ihtiyacı var. Bu tür konulari bilincli veyahut bilinsiz olarak gündeme taşınmasını ve milletimizin guruplasmasini sen tarikatçisin, sen şu mezhepdensin, aman sen hadisçisin demeyi doğru bulmuyorum ve hadis okuyan kardeşlerimizi tekfir etmenize hiç doğru bulmuyorum . Selametle.
 • Vaktin çok tabi AbdülnakirVaktin çok tabi Abdülnakir1 ay önce
  Abdülkadir kardeşim her yazında papağan gibi aynı teraneleri tekrar ettiğin için yazdıklarını çoktandır okumuyorum. Biliyorum yorulup bıkmıyorsun kendini tekrardan kaçmıyorsun. Hakkını helal et, okumadığım için emeğinin hakkını veremiyorum. Ama sakın üzülme, okumasam da biliyorum neler yazmış olabileceğini. Allah seni ıslah etsin kardeşim. Tabi beni de.
 • MüminMümin1 ay önce
  Pavlus, roma imparatorluğunun tevhid akidesini bozması için Nasranilerin içine saldığı bir ajan olması büyük ihtimal. Bir haham kızına aşık olan Pavlus tam evleneceği sırada durum birden değişiyor ve evlilik olmuyor ve Pavlus gidiyor hristiyanlığa girigor. Yani şudur olan; kızın babası, Pavlus'un imanlı bir yahudi olmasına binaen kızıyla evliliğine rıza gösteriyor. Pavlus'ta dahil, yahudi inancında birisi mümkün değil Hz İsa as tanrının oğludur ve aynı zamanda tanrının kendisidir desin. Yahudiliğe göre bu bir küfürdür. O halde Pavlus hem Roma'ya casusluk yaptı hem evleneceği haham kızının evliliği bozmasına karşı bir kinle yahudiler karşısına çok tanrılı bir hristiyanlık icad ederek çıktı ve büyük bir misilleme ile intikam aldı. Çok tanrılılık doğaldır ki çok tanrılı Roma'nın işine gelmiş oldu. Nasranilerin hristiyan ismiyle anılması ise, incilde şu cümleyle geçer, "Havariler ilk kez Antakya'da Antakyalılarca hristiyan çağırıldı." Hristiyan nıtelemesini hristiyanlığa kazandıranların kafirler olduğu aşikar.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Ferhat fitne İslam dünyasında yüzyıllardan beri kol geziyor benim yaptığım fitne değil insanların Kur'ana dönmelerini sağlamak ve dediğin müminleri ben göremiyorum. Müminun süresine bak müminlerin özellikleri nasıl oluyormu bir de içinde bulunduğun topluma baka o zaman bu insanların mümin olup olmadıklarını anlarsın.Ben Kur'anın ayeletinin manasına ve maksadına önem verin dememin neresi fitne.Daha fitnenin ne olduğunu bile bilmiyorsun.Şu anda İslam dünyası mezhep mezhep cemaat cemaat tarikat tarikat bölünmüş işte bundan daha büyük bir fitne olabilir mi.Ya siz hiç İslam dünyasına bakmıyorsunuz galiba.İslam dünyası şu anda perişan vaziyette batılılar bir ordan bir burdan islam dünyasını tokatlıyor ve islam dünyası hiç bir şey yapamıyor.Zaten yapamaz güçleri yok.Bitik vaziyetteler.İslam dünyasındaki ülkelerin başındakilerin hemen hemen hepsi despot ve tıpkı islam halkları gibi Kur'andaki İslamla uzaktan yakından alakası yok. Neyse zaten ben ne söylesem bu Kur'an mehcur kalacak besbelli Allahın ayeti gerçekleşecek. Ve mahşerde Resulullah Muhammed Ya Rabbi benim ümmetim bu Kur'anı mehcur bırakmış diyecek.Bu ayetle sabit. Benim yaptığım youmlar emri bil maruf nehyhi anil münkerdir.Kimseyi inandırmak zorunda değilim.Allah bana bu sorumluluğu Kur'anında yüklemeseydi emin olun kimseyi uyarmazdım.Banane der geçerdim. Maalesef Kur'anda içinizden iyiliği emreden kötülüktende sakındıran bir topluluk bulunsun dediği ayet her müslümanın üzerinde bir sorumluluktur.Bunu yapmayan müslüman Allahın verdiği sorumluluktan kaçmış olur. Hatta ben bu ayeti şuna yoruyorum.Belki de içimizden bu ayetin gereğini yapmayan hiç bir topluluk bulunmazsa o zaman her an kıyametin gelebilir diye düşünüyorum. Tabii bu benim yorumum.Zira Kur'ana göre Kıyametin alametleri yoktur Kıyamet ansızın gelecektir. Bunu da anti parantez olarak belirteyim.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Merhaba kaç yaşındasın bilmiyorum ama ben cahil birisi olsam yorum yapmam :senin aklın ermiyor olabilir.Ama Allah ayetinde aklını kullanmayanların üzerine pisliği boca ediyor demektedir.İşte onun için Kur'anın ayetlerine göre aklımı kullanmaya çalışıyorum.Benden sana tavsiye sen de bugünden tezi yok aklını kullanmaya çalış yoksa Kur'ana göre durumun vahim görünüyor. Çünkü aklını başkalarına ipotek etmişsin söylediğine göre.Ben eğer yanacaksam kendi yapıp ettiklerimden yanacağı ama ya sen şeyhlerin hocaefendilerin mürşidlerin alim denilen insanların peşinde aklım yok ben anlamam onlar anlar diye gidiyorsan o zaman Kur'andaki ayete göre muamele göreceksin. Sonradan gelenler öncekiler için diyecek ki ha Rabbim işte biz bunlara inandık bunlar bizi saptırdı onlara iki kat azap ver diyecek öncekilerde sonrakilere Ya rabbi asıl onlara iki kat ceza ver biz onlara bizim peşimizden gelin demedik onlar bizi sorgulamadan takip ettiler.Bizim bunda hiç bir suçumuz yok diyecekler.Ayetin meali moda mod böyle değil ama anlattığı şey budur.Yani aklını kullanmayıp başkalarına teslim edersen mahşerde durumun kötü olacak gibi görünüyor.Kur'an hiç bir kimseyi aşmaz.Kur'anla ilgilenen ilgi duyan herkese Allah bir şekilde yardım eder edecektir. ahmet evet ben sadece Kur'ana tabi bir müslümanım diğer İslam diye bize yutturulan mevlidlere hadislere tasavvufa mezheplere vb bir çok uydurma din görünen şeylere inanmam.Allah Kur'anda beni neyle sorumlu tutmuşsa ona inanırım. Ve imanın beş esasını kayıtsız şartsız kabul eden birisiyim. Amentü billahi ve meleiketühü ve kutubihi ve rusulihi vel yevmil ahiri (Ben Allaha ,onun meleklerine,onun kitaplarına,onun resullerine ve ahiret gününe iman ediyorum.) İmanın beş esası Kur'anda vardır. İnanmayan Bakara 177.ve 285. ayetler ile nisa 136.ayete baksın.İmanın 6.bir esası yoktur.İmanın 5 esası vardır.
 • Bakın ne buldum, çok ilginç!Bakın ne buldum, çok ilginç!1 ay önce
  1932-1933 yıllarında Ankara’da görev yapan ABD Büyükelçisi Charles H. Sherrill’in hazırladığı ve Atatürk’ün kendi ağzından dinle ilgili görüşlerini içeren rapor ilk kez Toplumsal Tarih dergisinde araştırmacı yazar Rıfat N. Bali’nin hazırladığı yazıda yayımlandı. Konumuzla ilgili kısım şöyle:“Bu sözlerim Kur’an’ın Arapçadan Türkçeye tercüme edilmesi için nasıl ve neden telkinde bulunduğu konusunda konuşmasına sebep oldu ve bu mevzuda yepyeni bir ufuk açtı. Türk halkının uzun zamandan beri ezberden okuduğu bazı Arapça duaların gerçek manasını anladığı zaman tiksineceğini söylüyor. Kur’an’dan alınan bir Arapça bölüm okudu (Tebbet suresini okumuş). Bu duada (surede) Hz. Muhammed amcası ile amca kızının yaptıkları bir şeyden ötürü cehenneme gitmeleri için beddua eder. ‘Düşünen bir Türk’ün böylesi bir duayı okumaktan elde edeceği dini ilhamı veya dine ilgi göstermesini tahayyül edebilir misin?’ dedi. Bu fikrini geliştirdikçe ben de gitgide Kur’an’ın Türkçe okunmasını teşvik etmesinin sebebinin Kur’an’ın Türkler arasında gözden düşmesi olduğu neticesine varıyorum” (Radikal, 06/09/2006).Kâzım Karabekir Paşa’dan:“…Ziyafete M. Kemal Paşa da, ben de davet edilmiştik. Vekillerden kimse yoktu. Hayli geç gelen M. Kemal Paşa Heyet-i Ilmiye’nin şimdiye kadarki mesaisi ile ilgili görünmeyeni ‘Kur’ân’ı Türkçeye aynen tercüme ettirmek’ arzusunu ortaya attı. Bu arzusunu ve hatta mücbir (zorlayıcı) olan sebebini başka muhitlerde (çevrelerde) de söylemiş olacaklar ki, o günlerde bana Şeriye Vekili Konya Mebusu Hoca Vehbi Efendi vesair sözüne inandığım bazı zatlar şu malûmatı vermişlerdi:“Gazi M. Kemal, Kur’an-ı Kerim’i bazı İslâmlık aleyhtarı züppelere tercüme ettirmek arzusundadır. Sonra da Kur’an’ın Arapça okunmasını namazda dahi men ederek bu tercümeyi okutacak. O züppelerle de işi alaya boğarak aklınca Kur’ân’ı da İslâmlığı da kaldıracaktır. Etrafında böyle bir muhit kendisini bu tehlikeli yola sürüklüyor.”(Yani M. Kemal’in bir meal -tefsir değil- yaptırmak istemesiyle, Meclisin de ondan bağımsız olarak bir tefsir/meal yapımı için takrir vermesi ayrı şeylerdir.) “Bazı yeni simalardan da bahsettikleri gibi bu akşam da bu fikre mumaşaat eden (beraber olan) bazı kimseler görünce bu tehlikeli yolu önlemek için M. Kemal Paşa’ya şöyle cevap verdim:“Devlet reisi sıfatıyla din işlerini kurcalamaklığınız içerde ve dışarıdaki tesirleri çok zararımıza olur. İşi alâkadar makamlara bırakmalı. Fakat rastgele, şunun bunun içinden çıkabileceği basit bir iş olmadığı gibi kötü politika zihniyetinin de işe karışabileceği göz önünde tutularak içlerinde Arapçaya ve dinî bilgilere de hakkıyla vakıf değerli şahsiyetlerin de bulunacağı yüksek ilim adamlarımızdan mürekkep bir heyet toplanmalı ve bunların kararına göre tefsir mi, tercüme mi yapmak muvafıktır, Ona göre bunları harekete geçirmelidir. M. Kemal, “Din adamlarına ne lüzum var? Dinlerin tarihi malûmdur. Doğrudan doğruya tercüme edivermeli…” fikrini ortaya atınca buna karşı şöyle konuştum:“Müstemlekeleri (sömürgeleri) İslâm halkıyla dolu olan bu milletler kendi siyasî çıkarlarına göre Kur’ân’ı dillerine tercüme ettirmişlerdir. İslam dinine ve Arap diline hakkıyla vakıf kimselerin bulunamayacağı herhangi bir heyet bu tercümeyi, meselâ Fransızcadan da yapabilir. Fakat bence burada Maarif (öğretim ve eğitim) programımızı tespit etmek için toplanmış bulunan bu yüksek heyetten vicdanî olan din bahsinden değil, ilim cephesinden istifade hayırlı olur. Kur’an’ın yapılmış tefsirleri var, lazımsa yenisini de yaparlar. Devlet otoritesini bu yolda yıpratmaktansa millî kalkınmaya hasretmek daha hayırlı olur.”M. Kemal Paşa, beyanatıma karşı hiddetle bütün zamirlerini (içyüzünü) ortaya attı: “Evet Karabekir! Arap oğlunun (haşa Peygamberimizin) yavelerini (saçmalıklarını/ yalanlarını) Türk oğullarına öğretmek için Kur’ân’ı Türkçeye tercüme ettireceğim. Ve böylece de okutacağım. Ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler…”
 • MUSTAFAMUSTAFA1 ay önce
  BUGÜNE KADAR FETO' DAN YAKALANAN HİÇBİR ŞÜPHELİNİN İFARESİNDE ADI GEÇMİYOR. HAKKINDA BELGE VE DÖKÜMAN YOK. MEŞHUR BAYLOK YOK. ZAMAN, SIZINTIDERGİVE GAZETE ABONESİ DEĞİL. OKULLARINDA OKUMADI. DERSHANELERİNE GİTMEDİ. SENDİKA VE DERNEKLERİNE ÜYE DEĞİL. KATALOĞ EVLİLİĞİ YAPMADI. HİMMET ADI ALTINDA PARA VERMEDİ. SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİNDE BULUNMADI. ABLA-ABİ-İMAM VE DİĞER SEMPATİZAN VE MİLİTANLARI VE TARAFTARLARI İLE ARKADAŞLIĞI VE AKRABALIĞI YOK. EZCÜMLE FETOCU DEĞİL. FETOYU ŞİDDETLE LANETLİYOR. HATTA FETOCULAR TARAFINDAN MAĞDUR EDİLMİŞ OLMASINA RAĞMENFETO YAFTALANMASI İLEMESLEKTEN ATILDI. 15. TEMMUZ 2016 BUGÜN 24 MART. 2019 ARADAN GEÇEN BUNCA ZAMAN İÇİNDE İLGİLİMAHKEMEDENSEN SUÇLUSUN GEL CEZANI ÇEK VEYA SEN SUÇSUZSUN BERAAT ETTİN DENMEDİ.HALA MEHKEME SONUCU BEKLENİYOR. ŞİMDİ SANA SORUYORUM HOCAM BU NASİL İŞ? HOCAM BUNA NE DİYELİM?
 • Merhaba Merhaba 1 ay önce
  Abdülkadir evladım, aklının ermediği işlerle fazla meşgul olma.Bilgili ve işin erbabı kimseler ilgilensin. Yazdıkların, senin de benim gibi bir cahil olduğunu gösteriyor. İşlerinle ilgilen, kafanı bir şeye takma. Rahat ol.Muhabbetle..
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Dini tebliğ etmesinden dolayı rızkını kazanan bir Resul duydunuz mu.Ben duymadım.Hatta Kur'andaki ayetlere göre dini tebliğ ettiklerinden dolayı hiç bir ücret istemediklerini Allah bize bildiriyor.Allahın dinini anlatan birisi ücret istemez.Ama bakıyoruz ki şeyhlere hocaefendilere mürşidlere uydurdukları din için insanlardan himmet hediye vb gibi adlar altından altın,para hisse senedi para edecek ne varsa alıyorlar.Birde ekliyorlar Kur'an Kursları için canım yoksa biz işin maddiyatında değiliz diyorlar. Kur'andan İslamı anlatan insanlar para alamazlar.Ama İslam üzerine araştırma yapıp bunların neticelerini bir kitapta toplamışsa onun için telif hakkı adı altında para talep edebilir. Yine Kur'anın çoğaltılmasında da bu geçerli olabilir.Eee adam işini gücünü bırakmış bu işe girişmiş bu insanın karnını doyurması ailesinin geçimini sağlaması lazımdır.Ama yazdığı Kur'anın ayetlerini birilerine para karşılığı anlatmaya kalkarsa işte o Kur'ana göre olmaz.Mesela para karşılığı Kur'an ziyafeti yapıyorlar yani hafızlar para karşılığı Kur'an okuyorsa para talep edemez.Hafız olması topluma bir fayda vermez kaldı ki kendisine de eğer anlamını bilmiyorsa bir fayda vermez sadece ezberlemiş olur o kadar.
 • KELAMKELAM1 ay önce
  TÜRKÇESİNİ YAZACAĞIM. KURANI KERİMDE KAÇ YYERDE "VE ETUĞULLAH VE RESUL"GİBİ AYETLER VAR BİLİRMİSİN. VE BU AYET NE ANLAMA GELMEKTEDİR.(BU YAZI ABDURRAHMAN İSIMLI YANILTICI VE VEYA CAHİL YORUMCUYA CEVAPTIR)
 • hamidohamido1 ay önce
  Efendimiz sav benim Ümmetim 73fırkaya ayrılır buyurdu.Bu 73 fırkanınbiri ehli sünnet velcemaat yolu = Kuran vesünnete bağlı yol 72 si yanlış yol. Aklını kullanan bu yolu çok kolay bulur. Nefs & şeytana uyanda bu yoldan çıkar.
 • Ali AslanAli Aslan1 ay önce
  İnadınıza hayranım, lakin şiştik bu senaryolarınızdan, selam ve dua ile
 • SılaSıla1 ay önce
  Abdulkadir..... sana cevab yazmayı gereksiz buldum. O yüzden Bendeniz de Kuala Lumpurun sorunları yazacam inşallah(Ne olursunuz başka yerlere çekmeyelim. Hem kulun Ağasını eleştirdiği nerde görülmüştür?)............................................................................................ <<1>>................................................................................................................................... 1000 yıldır bu topraklardayız ve beka tehlikesi(Doğrusu varlık tehlikesidir. AMA bunu düzeltecek danışmanları dahi yok garibimin) yaşamadığımız bir tek gün dahi yaşamadık....Ne oldu da artık seçimden seçime VARlık tehlikesini yaşar oldukBİz? <<2>>................................Ehillik nedir? Ahmaklığın bir şubesi midir? KurTTAn post, AYıdan dost olmaz, olamaz. Emin ol dost olan, bu kadar yıkımı ülkesine yaşatmaz...........................................................................(Üretimimiz plansız, tüketimimiz plansız, Demiryolu ağlarımız faydasız(hiçbir mal taşınamıyor, sadece turistler faydalanıyor), Müslümanlar ihlasssız, Öyle bir islam oluşturdular ki adeta İslamSIZ. <<3>> .................................................................................................................... Artık sembollü paralarımız var. Hiçbir ekonomistin cevab bulamadığı bazı saçma düşünceler;"Paramızın değeri sembol koyarak ARtar.... Üretim olmasa da olur... Vergi gelirleriarttıkça zaten ülkem ferah bulur..... ,DEVlet sadce vergilerle ilgilenmelidir. Ülkem adeta bir şirket gibi yönetilmelidir. " . (Düşük dolar kuruyla yapılan her türlü ithalat DEvletin vergi gelirlerini arttırıyordu. İthalat; sadece devletin kasasına yaradı O da sadece bir süre. BÜTün üretimmizi,bizzat DEVletimiz tarafından baltalandı:(...................................................................<<4>>......................................................................................................................................... Kağıttan kaplanlık ne zamandandır övünülecek bir durum olmuş. Sırf seçim için insanları aldatmak acayip hüner olmuşEyyy İSrail diye efelenmek müslümana yakışan bir ticaret, bir savaş mı olmuş?.<<5>>..................................................................................................... Ecdad; dünyayı sade çadırlardan, otağlardan yönetti. Düşmana korku saran sarayları değil, şaşmaz ADAletiydi. Uzun bir dönem; imparatorluğu, Hünkarın danışmanları dahi yönetti. Çünkü padişahın yanındakiler her işte o kadar mahirdi. İNSt. FENOMENLERini bırak Hünkara danışman olmayı.... emin ol o zamanlar da KADIdan sadece sopa yerdi. Fahişeler (emin ol) O zamanlardada vardı. aMA Devlet onlara nişan takmazdı, belki (ispat etseler) ipte asarlardı ya da taşlayarak boğarlardı...<<6>>............................................................................................... ESkiden Çadırlarda yönetilen ASİL ÜLkem. ŞimdiSaraylardan yönetilince FAkirleşti. HEyhatt.<<7>> ........................................................................................................................... Günümüz hükümeti; Niye savaş zamanındaki hükümetlerle kıyaslıyorlar kendilerini? Geçen dönemlerden yok mu bir fazla ederi??<<8>> Bence ülkeye Yatırım çekemeyen, çekmeyen deHaindir, Alçaktır. Üretim politikası olmayanlar rezildir, arsızdır, reislikte bahtsızdır. <<9>>............................................................................................................................. ....... İslama hizmet ettiğini haykıran ZAT; Sonrada gidip AB, ABd... nin mevzuatlarından..... halkını uymaya zorlayanlar.... Sinema yasasını 5 dakka da çıkaranlar, nafaka yasasını 10 yıllardır halkımıza dayatmaktalar.<<10>>............................................................................................... "Eyy BAşörtülü kardeşlerim size ne zulm ediyorlardı hatırlıyorsunuz değil mi?" ADeta Örtünün, örtünmenin dahi haysiyetini kirlettiler, Kapalıları meyhanelerde dahi savunacak rezillikteler.<<11>>................................................................................................................................... Onun namazları, oruçları ancak destekçilerine hoş görünmek içindir. SAnma ki ahirette hesabı kolay geçecektir. İslam dan başka hüküm arayan ZINDIKtr. <<12>>................................. Darbeciler bizzat onun döneminde atandılar, güçlendiler.....adeta devleti sahiplendiler. Sonra da ağlayarak;" Ne istediniz de vermedik, Ne lüzumu vardı darbenin? Adam gibi gelip isteseydniz zannettiniz ki; vermez miyiz?<<13>>.................................................................. Dört tarfımızı düşmanlar sardı EVET zaten bu işler hep vardı.... Düşmana kükreyerek mi karşı konulacaktı?Nerede teknolojik üretim YApan SANAYİ??? Bu Şimdikilerin şaşmaz vakası olmuş. Filmler adeta gerçek mi olmuş?(Hain düşman!!! AL sana bombe!!!)Teşekkürler Sn Dilipak ve yorumcuları. İmanlı ve ihlaslı günlere inşALLAH.AMİN.<<14>>............................... En sevdiği sanatçı Adamın Orhan babası diyor ki;" Zalimin zulmü varsa SEVENİN Allah'ı var"(Kişinin asaleti ve zekiliği; dinlediği müziklerden de anlaşılabilir, hürmet gösterdiği sanatçılardan da)PAvyonlar(çalışırken) da aşık olduğu kadınlara türkü besteleyen NeŞet ert.ş Abimize Her defasında hürmetlerini sunan bir liderimiz var ÇOook şükğr.
 • ahmetahmet1 ay önce
  Abdulkadir denen yorumcu senmuslimanmisin
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Müslümanlık iddiasında bulunanlara söylüyorum ALLAH KUR'ANINDA NE DİYORSA O İSLAM DIR.Başka söze hacet yoktur.Allah için sadece Kur'anın ayetlerini anlamaya çalışalım, bu konuda birbirimizden yardım isteyelim.Geçmiş alimler herşeyi halletmiştir demeyelim.Kur'an sanki ilk defa iniyormuş anlamaya çalışalım.Yoksa durumumuz çok vahim olacak gibi geliyor bana .Bakın Ali Akın Hoca var özellikle bu tasavvuf ve tarikatleri tevhid ve şirk çok güzel açıklayan bir müslüman insan onun videoları you tube da var onları seyredin işaret ettiği ayetlere bakın düşünün anlamadıysanız tekrar düşünün.Ben kendisinden özellikle tevhid ve şirk konusunda çok faydalandım .Ama ben onu şeyh hocaefendi mürşid olarak görmüyorum.sadece Kur'anı anlama yönünde ondan istifade ettim diğer başka böyle İslam üzerine araştırma yapan hocalardan da faydalandım.Meallerin çoğunun sorunlu olduğunu idrak ettim. Bu kolay bir şey değil şu an 55 yaşındayım.Yaklaşık 30 yılım İslamı anlamak için geçti. Önceleri sizin gibi inanıyordum.Ama islam dünyasındaki peri perişanlık durumu beni Kur'an ne diyor neden İslam dünyası bu kadar perişan hiç bir şey icat edemiyor hiç bir gücü yok sadece mehdi bekliyor isa bekliyor ondan sonra hiç bir şey yapmadan Allahtan kuru kuruya yardım istiyor ve Allah da hiç yardım etmiyor.Sisi yaklaşık 6000 müslümanı katlederken Allah bir şey yapmıyor.Diğer islam ülkeleri hiç yada çok az cılız tepki gösteriyor.Hafız esad ve beşar esad milyonları herkesin önünde katlediyor islam dünyasında bir tepki yok sadece Türkiyeden teki var o da eski rejim olsaydı Türkiyeden de tepki olmayacaktı. Buna benzer çok gariplikler var.Allah bir ayetinde siz benim dinime yardım ederseniz ben de size muhakkak yardım edeceğim diyor.Eee bu yardım ne zaman olacak. Allah bize verdiği sözü tutmuyor mu böyle bir şey deolamayacağına göre islam dünyasındaki müslümanlık iddiasında bulunanların inancında bir sorun var.Onlar Allaha Kur'ana göre iman etmiyorlar.Onların imanı Allaha durmadan Şirk koşarak iman etmeleridir.Tabii kendisine şirk koşana Allah da niye yardım etsin ki.Değil mi yani.
 • HalukHaluk1 ay önce
  Arkadaslar cok uzun yorum yaziyorsunuz lutfen kisa ve oz olsun bazi yorumlar hocanin yazisi kadar uzun
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Abdulkadirrumuzlu kardeş lútfen müminler arasında fitneye yol vermeyin. Zira mezhep ve hadisçiler farkı gözetmeksizin hepimiz aynı ümmetin cemâtiyiz. Burada hadisler üzerinden tartışma yaratmak hiç doğru degil. Bizim hepimiz aynı cematin birer parcasiyiz. Ziraİslâm'ınşartlari ve imanın şartlari husunda mutabık kaldığımız müddetçe biz aynı ümmetin cemaatiyiz. Müminler arasında fitne olduğunda eğer ayakta iseniz oturun ve susun, eğer oturuyorsanız yatın, eğer bunların hiçbirisini yapamiyorsaniz fitneye karşı kalbinizi buğz eyleyin Lütfen.
 • Eğer Öğrenmek İstersenEğer Öğrenmek İstersen1 ay önce
  Yeni Zelanda’da Müslümanlara yönelik korkunç bir terör saldırısının ardından bu ülkenin başbakanı Jacinda Ardern ölenlerin yakınlarını kucaklarken döktüğü gözyaşı ve samimiyetiyle, insan olmanın, ana olmanın, gerçek liderliğin ne demek olduğunu gösterdi bize ve tüm dünyaya. Ama tabi öğrenmek isteyenlere
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam sagolun farkli bir gozle olaylari yorumluyorsunuz o zaman biz niye AB den ve NATO dan uzaklasacak politikalar uyguluyoruz S 400 alimi gibi
 • cmtncecmtnce1 ay önce
  bazan bildiklerini kitaplaştırmak, bakara suresi yerine kur'an demek, komplo teorileri yerine benim tahminim şu demek kısaca, fazla düşmanın propagandasını yapmamak, insanları paniğe sürüklememek daha iyidir bence. yine değerli bilgileri alalım. fotoşun dinler bilmemnesinin arkasından nerelere geldik, paraya hükmeden vatikanın avrupada yetmemiş ahtapot kolları buralaramı uzanmaya başlamış. detaylara takılırsan kafayı yersin. bize sade dille yakalşan tufan mı meltem mi. bir katil, bir meczup kimseyi korkutamaz yemleri yerler yutmazlar. bizi de korkutmaya çalışma. güzel günler görmek dileğimiz. işsizlik, açlık tasamız derdimiz. politikacının dürüstü insan evladı olanı beklentimiz. onlar bizim vekaletimizle koruyacaklardır vatanımızı milletimizi. inşallah.
 • şamilşamil1 ay önce
  olurda akp ve mhp kaybederse işbaşına gelenler ister chp,işter ip,ister saadet ve isterse hdp olsun eğer adaletli bir yönetim sergiler,liyakatli olanları işbaşına getirir,asla adam kayırmaz,yaptıkların veya yapmadıklarını açıkça ve mertçe neden yaptıklar veya yapmadıklarını anlatırlarsa hiç bir proje gerçekleştirmeseler bile bir daha ki seçimlerde akp ve yanındaki partiler hüsrana ugrar.iyi anlıyormusunuz.
 • HiraHira1 ay önce
  Allah için sevmek Allah için buğzetmek. Müslümanım diyenin takınması gereken hal. Şimdi bu durum benim partim, tarikatım, görüşüm, yakınım, tanıdığım vs. dönüştü. Bizdensen İslama aykırı görüşlerin de olsa seni destekleriz yok bizden değilsen samimi mümin olsan dahi uzak dur bizden. Nedir bu durum ya. Çıkara dayalı ilişkiler daha ahirete kalmadan bu dünyada bozulmuştur. Örneklerini gördük bolca. Ahirette ise sadece pişmanlık....
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Hadisler İslamın kaynağın değildirler sadece sözlerden bir sözdürler. Hadisleri Resulullahın söylediği belirsizdir. Hadislerin büyük bir çoğunluğu Kur'anın ayetlerine aykırıdır. Biz müslümanlar Hadisleri herhangi bir anonim söz olarak ele alır eğer doğruluğuna inanırsak onu hayatımızda kullanabiliriz doğru olduğuna inanmazsak o zaman kullanmayız. Bu kadar basit.Yok efendim hadisler olmazsa namazı nasıl kılarız orucun faziletlerini nasıl biliriz.falan filan .Bunların hepsi Kur'anda mevcuttur.Yeterki Kur'anın ayetlerini derin derin düşünerek anlamaya çalışalım. ALLAH KUR'AN DIŞINDA BİR ŞEYDEN BİZİ SORUMLU TUTMAYACAKTIR. Bu söylediğimde Kur'an da geçen bir ayettir. ALLAH KENDİSİNE İMAN EDENLERDEN İSTEDİĞİ HERŞEYİ KUR'ANINA ALMIŞTIR. KUR'ANDA BULUNMAYANI ALLAH BİZDEN BÖYLE BİR ŞEY İSTEMİYOR DEMEKTİR.EĞER KUR'ANDA BULUNMAYAN BİR ŞEYİ YAPIYORSAK ONUN İYİ Mİ KÖTÜ Mİ OLDUĞUNA KUR'ANIN AYETLERİNE GÖRE KARAR VERİR ONA GÖRE DAVRANIRIZ. Durum bundan ibarettir. TASAVVUF İSLAMDAN DEĞİLDİR. Bazı insanlar tarafından uydurulmuş ve bir geçim kapısı haline dönüştürülmüş uydurma dinlerden birisidir.Tasavvufun başında olanlara bir bakın kendisine inanların sırtından yeyip içmişlerdir.Hiç dünyevi çalışmalar yapmamıştır.Oysaki tüm Resullerin geçim kapısı tebliğ ettiği din değil ayrıca zanaatleridir. Bunu bile bilmiyorlar.Çünkü Kur'anı aklederek okumuyorlar ki.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Yunus 16 yorumcu kardesim, biliyorum çok uzun bir yorum yazmisim, fakat böyle bir mühim konuyu anca bu kadar kısa yazılabilirdim. Çözüm konusuna gelince kendi şuurum yettiğince tek bir öneride bulunabilirim, tevhidi değerlere inanmış olan müminler bir an önce kendi aralarındabir çalışma grubu oluşturmaları gerekiyor. Bu çalışma grubunun hedefi siyonizmin memleketimizde kurmuş olduğubozuk düzenin vesayetinden kurtulmanın ve öncelikle milletimizin bağımsızlığına kavuşarak kendi değerleri doğrultusunda ayağa kalkabilmesi için vizyonlar belirlenmesi gerekmektedir. Bu çalışma gurubuna tevhidi değerleri referans alan toplumun her kesiminden bireyler yer alabilmeli. Bilim adamlarından tutun, tüccarlara, öğretmenlerimize, profesorlarimize, tarım alanındaki ve sanayi alanındaki uzmanlaimiz ve hatta din görevlilerimizi de kapsayan bir çalışma gurubu oluşturulmalı. Gizli veyahut açıktan muhakkak bir çalışma gurubu oluşturulmalı. Zira Allah cc bu iblisin veletlerini bizim elimiz ile cezalandırmak istiyor. Bunun bir imtihan olduğunu unutmamak gerekir. Allah cc bizleri kaderimiz ile imtihan etmekte, zira bizim kaderimiz de zulmler ile batıl ile imtihan olacağımız açık ve net bir şekilde Kur an in ayetlerinde belirtmiştir yüce Rabbimiz.fakat biz imtihan olunmadan iman edebileceğimizizannederek yaniliyoruz.Allah c.c. tereddütsüz nurunu tamamlayacaktır. Fakat burda asıl hedef kimler batılı red edecek ve batıl ile peygamberlerimizin mücadele verdiği gibi müminleri tevhid sancağı altında toparlayarak bina gibi tek saf olusturarak azimli ve kararlı bir şekilde bu sapkınlar ile mücadele edecek. Yöneticiler ne yapabilirki zaten faizli zinali sistem eskiden de vardı demek sadece bir gaflettir.Peygamber efendimiz sav cahiliye dönemindede kız çocuklarının diri diri gömüldügü, faizin ve kadınların vücutlarının pazarlandığı bir zamandakafasını çevirip zaten bunlar vardı biz sadece namazi kılıp oruç tutalim ve dünya işlerinden sahillere bırakalım ve elimizi ayağınızı çekelim dememis kardeşim. Şimdi biz yerimizde oturuyoruz ve Allah cc nurunu tamamlamasını bekliyoruz. Halbuki Allah cc bizden cahiliye uygulamalarına karşı mücadele etmemizi emr ediyor ve bizi imtihan ediyor, yani Allah cc bizim elimiz ile o sapkın taife yi ve onların yerli misyonerlerinin cezalandırmak istiyor. Maalesef bizi yöneten partiler önceliklerinin AB ye dahil olmak istediklerini açık açık beyan ediyorlar ve yurdumuzda AB kriterlerine uyum yasasialtında yüzlerce sapkın ve ahlaksız proje ve yasaları onaylayarak uygulamaya kiymaktalar. Bunlar gördüğümüz halde hala bu tür yöneticilere bizim reisimizdir diyebiliyorsok yaziklar olsun bizlere.
 • HiraHira1 ay önce
  Onlara de ki; eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, kadınlarınız, akrabalarınız, kabileniz, elde ettiğiniz mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız evler ve meskenler, size Allah ve Resulünden ve Allah yolunda cihaddan daha sevimli ise, artık Allah'ın emri gelinceye kadar bekleyin. Allah böyle fasıklar topluluğuna hidayet nasip etmez. Tevbe Suresi 24.ayet Meali. Eskiden bir avuç müslüman dünyayı hizaya getirirdi şimdi sayımız eskiye oranla çok ama şimdikilerde iş yok. Kabe'nin yanına yapılan Babil kulesi beni çok sinirlendirdi ama sonra insanların hal ve tavırlarına baktım. Çoğunun içinde Allah Kuran sevgisi Kabe kadar dünya hırsı şu zemzem tower kadar. Meğer içimizin dünyadaki yansımasıymış o görüntü. Biz yukarıdaki ayete uygun müslümanlar olduğumuzda o babil kulesi ve onu yapan destekleyen güruh yıkılacak inşallah....
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  ALLAH KUR'ANINDA MÜMİNLERE HİTABEN " ONLAR SÖZLERİN HEPSİNİ DİNLERLER EN DOĞRUSUNA UYARLAR." DEMEKTEDİR. Bu ayet ne kadar da anlamlı tabii anlayabilen için.Şimdi bu ayeti hayatında uygulayan ne kadar mümin var acaba bir düşünün bana göre çok az sayıda Zaten biz kendimizi kandırmayalım 1. milyar müslüman olduğu lafta bunun yarısı belki daha fazlası kılıç ...oğlu gibi insanlardan oluşuyor.Şimdi Kur'ana göre düşünürsek kılıç ... oğlunun neresi müslüman ki o da tıpkı kafirler gibi davranıyor. Yani görüntüde bile müslüman değil ve böyle insanlar islam dünyasının yarısından fazlasını oluşturuyor.Yani 800 milyonu bu tip insanlardan oluşuyor. Diğer yarısınında büyük bir kısmı kendini müslüman zanneden müşriklerden oluşmaktadır. Mesela Sadece Kur'anla yetinmeyip Kur'an ve sünnet veya Kur'an ve ehli beyt diyenler buna iman etmiş olanlar selefiler hariciler say say bitmiyor. Bunların Kur'andaki karşılığı nedir diye sorarsanız. Bunlar Allaha şirk koşmadan inanmayanlardır.Muhakkak şirk koşarlar ve İslam dünyasının diğer yarısı olan 800 milyon büyük bir çoğunluğunu oluştururlar.Çünkü Kur'an sayı vermesede büyük bir çoğunluğu demektedir. Yani sayıyı ben tahmin ediyorum bir araştırmam yok ama çevreme baktığımda durum bunu gösteriyor. Camiler nafile namaz olan teravihlerde hınca hınç doluyken iş farz olan vakit namazlara geldiğinde in cin top oynuyor. Bu en önemli örneklerden birisi. Bana göre islam dünyasında belki 1 milyon belki 100 binlerle ifade edilen sayıda insan sadece Kur'an diyerek ona göre davranıyor. İslam dünyasının perişan olması KUR'ANI MEHCUR BIRAKMASIDIR. Kur'anın mehcur bırakılması demek terk etmek değil elinde Kur'an olduğu halde onun ayetlerinin manasına ve maksadına önemsememek o ayetleri hayatına aksettirememektir. İslam dünyasında bu büyük çoğunluk olan müşrik guruh MEHDİ BEKLEYİP DURMAKTADIR.İSANIN İNİP DÜNYAYI MÜSLÜMAN YAPACAĞINA İNANMAKTADIR.Kur'ana rağmen Resulullah İsa nın ölmediğini söyleyip inanmaktadırlar.Oysa ki Allah Resulullah İsanın dilinden beni vefat ettirdiğin günde ve tekrar dirileceğim günde demektedir.Yani o da bizimle aynı şeyleri yaşayacaktır.Evet bizde tekrar dirileceğiz ama bu mahşerde olacak aynısı Resulullah İsa içinde geçerlidir. Tabi Kur'andaki bariz ayete rağmen uydurma dinde Resulullah İsanın tekrar yeryüzüne ineceğine iman edilmiştir.
 • MUSTAFAMUSTAFA1 ay önce
  FETOCU DİYE POLİS TARAFINDAN ALINDI. SAVCILIK İFADESİ SONRASINDA SERBEST KALDI. HAKKINDA BELGE VE DÖKÜMAN YOK. FETOCU DEĞİL. FETOYU ŞİDDETLE LANETLİYOR. HATTA FETOCULAR TARAFINDAN MAĞDUR EDİLMİŞ OLMASINA RAĞMEN FETO YAFTALANMASI İLE MESLEKTEN ATILDI. 15. TEMMUZ 2016 BUGÜN 24 MART. 2019ARADAN GEÇEN BUNCAZAMAN İÇİNDE İLGİLİ MAHKEMESEN SUÇLUSUN GEL CEZANI ÇEKVEYASEN SUÇSUZSUN BERATTAT ETTİN DEMEDİ. HALA MEHKEME SONUCU BEKLENİYOR. ŞİMDİSANA SORUYORUM HOCAMBUNA NE DİYELİM.
 • Yalan dünya Yalan dünya 1 ay önce
  Sayın Dilipak içinizin yandığını birşeyler anlatmaya çalıştığınızı görüyoruz. Lakin biraz daha net olsanız. Vallahi de billahi hala Arınç'ın oğlunun vekilliğini, kavakçı ların sülalece itibar kazanmasınıbuna mukabil sendikasına gitmiş dershanelerinin yanından geçmiş insanların cezalandırıldığı bir ortamı ve bunun hala savunulmasını İnan yüreğime anlatamıyorum. Suçsuz yere mağdur olmuşların vebali ve bunların ahları inanın bu hükümete yeter de artar...Kul hakkı diyoruz kul hakkı... Mesela kavakçının babası bir yazı yazdıhem de akit gazetesindeydi akıllara zarardı.hemen örtbas edildi unutuldumu sanılıyor acaba hayır.. Ama bunlar hala makbul insanlar. Yok yok bu düpedüz aldatmaca. Yahu zavallı insan fetönün niyetini nereden bilebilirdi. Devletin başındakiler ellerinde ki bilgi ve belgelere rağmen bilemedi de...Mesela Efgan Ala denen zat içişleri bakanı iken çıktı dedi ki, istihbaratın bilmem yüzde şu kadarı emniyetin bilmem bu kadarıvesaire,FETÖ den oluşuyor diye. Ee, peki siz kimi kimlerle ayıkladınız diye sormazlar mı insana. Hem bu kişi o makamdayken buralara ben mi doldurdum bunları, neden bunun sorgusu yapılmadı da hatta baştacı yapıldı. Tabi bu zavallı nereden bilecekti. Fötünün niyetini değil mi!!!!!?.İnsanların aklıyla bu denli alay etmek, yazık çok yazık. Ne diyelim yıllarca peşinden koştuğum bu hükümetin artık vebaline asla ortak olmayacağım. Benim için kul hakkı çok önemli ve buna hiç riayet edilmiyor. Bundan öncekilere de adaletsiz oldukları içinmilletle uğraştıkları için itiraz etmiştim bunlara da bu yüzden ediyorum. Allah sonumuzu hayretsin inşallah Selam ve dua ile.
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  YaşarDeğirmenci hoca İSLAM İLEİNSANLIĞI BULUŞTURMALIYIZ demiş...a be gözünü sevdiğim hocam GÖLGE ETMEYİN BAŞKA İHSAN İSTEMEZ....SİZ ARADAN ÇEKİLİN ,İNSANLARYARADANINI Bİ DAKKADA BULUR....SES ve görüntü kirliliği etmeyin yeter...NESİMİ mübarek ne diyor....rızkımıveren HÜDADIR ,yeryüzünün halifesi hünkara minnet eylemem diyor....hünkar ve taifesiaradan çekilsin yeter....ÜMEYYE OĞULLARINI ,KADIZADELERİ ,FETOŞLARI ,CÜBELİLERİ ,MENZİL GAYRIMENKUL SPEKÜLATÖRLERİNİ İYİ İNCELEYİN....
 • MUSTAFA MUSTAFA 1 ay önce
  YÜZDE SEKSEN ENGELLİ OĞLUM VAR. İKİ KERE ENGELLİ MAAŞI ALMAK ÜZERE BAŞVURU YAPTIK.SORNUÇ SIFIR. ZATEN ALLAH ÇOCUĞUN KOLUNU KANADINI KIRMIŞ. ÜÇBEŞ KURUŞ VERİP ONUN GÖNLÜNÜ HOŞ ETSEN VE BU PARAYI CEP HARÇLIĞI YAPSA NE OLUR? HANİ SOSYAL DEVLET ANLAYIŞIMIZ VARDI. HANİ KOMŞUSU AÇ İKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİ. HANİ MAZLUMU,FAKİRİ,FUKARAYI,GARİP VEGURABAYI KORUMAK VE KOLLAMAK GÖREVİMİZ VARDI. RAPORU GÖNDEREBİLİRİM. EVDE BAKIM ÜCRETİ DE ALMIYORUZ. NEDEN?
 • İLBEYHANİLBEYHAN1 ay önce
  Har içindebitengoncagüleminnet eylemem,ARABİ,FARİSİ bilmem dile minnet eylemem ,SIRAT- İ MÜSTAKİMüzregözetirimRAHİMİ ,İBLİSİNTALİMETTİĞİYOLA MİNNET EYLEMEM....der güzel insan NESİMİ....KEŞKE SİZLERDEMİNNETEYLEMESEYDİNİZ....SIRAT-İ MÜSTAKİMDEAYAKLARINIZI SABİT TUTSAYDINIZ....
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Düzeltme gereği duydum.Allahın yegane dini olan İslamı ve onun tekkaynağı Kur'anı hayatımızın tam merkezine yerleştirerek olacaktı.Yorumumu okuyacaklar için yanlış anlaşılmasın diye düzelttim.
 • ziyaziya1 ay önce
  bu koca yazının içinde bop ve yönetimiyle ilgili bir şey yok.hayret.
 • HarunHarun1 ay önce
  Yorumlara göz atınca Dilipak beyin ne kadar da yobaz takipçisi varmış, kendileri gibi AZIZ MUSLUMANLARI da yalaka zannetmişler, INNA LILLAHI VE INNA ILEYHI RACIUUUN,
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 1 ay önce
  Sayin yazar, Türkiye ekonomi ve iktisadi yönünde Ne kadar ilerleme kaydetti.Bizlerde türkiye de kalmak yurdumuzda ailelerimizle sevdiklerimizle beraber calismak ve yasamak istiyoruz.Ekonomik olarak kötü oldugumuz icin, bende icinde olmak dahil milyonlarca TÜRK vatandasi gurbet ellerinde calismak zorundayiz.Eger ekonomik olarak güclü olmaz isek bizi her zaman tehtit ederler. Yabanci düsmanligi Aldi basin gidiyor.Türkiye de ki Iktidar üretim icin fabrikalar acmiyor, elinde olanida yabancilara satiyor.Ilk
 • VelhasılVelhasıl1 ay önce
  Dünya da Türkiye de daha kötüye gidecek anlaşılan
 • bay abdurrahman bay abdurrahman 1 ay önce
  şimdi haberlerde okudum:AKP-MHP mitingi nedeniyle Avrasya Tüneli kapalı olacakmış.Yıllık 25 milyon araç geçiş garantisi verildiğine göre bugün tünelden geçmeyen 70 bin aracın ücreti devletin kasasından çıkmıyacak mı?.Miting için Hazine'den şirket kasasına 1,6 milyon TL aktarılmış olmıyacak mı?Kimin parası kime veriliyor ?
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  YUNUS SURESİ100.AYET buyurur ki: ALLAH;aklınıkullanmayanlarınüstüne pislik ,azab yağdırır.... Allahınyardımınezamandiyenleresormazlarmı .....O;nunverdiği aklıyerli yerince kullandınızmı...SİZ ALLAHINDOĞRULARINI TUTTUNUZMU , İTAATETTİNİZMİderler....yinesorarlarALLAHAMIyok sa,nefsinizemiiman ettiniz.....DÜNYAMALLARI,ZEVKLERİ ,KEYİFLERİHOŞUNUZA GİTTİDEĞİLMİ DERLER.. AVMler ,REZİDANSLAR , VİLLALLAR , ENİKCÜCÜKUÇAKLARAATLAYIPDEVLETİNKESESİNDEFIRRRTORAYA , FIRRRT ŞURAYA hoşunuza gitmişti değilmi derler....etrafınızdabir alay yağcıevet efendim ,sepet efendim bendenizdefihacetinizdiye pervane olan aşağılık sürüngenler....sümüklü böcekler...buarada kainatagelmişen pisliksümüklü fetullahınmendilindenkerametummak....veo sapık gibi daha niceleri....geçiniz efendim...... işte buhengame ALLAHIveonun emirvetavsiyelerini unutturdu değilmi DERLER adama....BALKANLIOĞLU hocane demişti cemaatine;SİZİNLECEHENNEMARASINDA SADECEölümVAR demişti....ozan ne güzeldemişCENABI ALLAHIN BUYRUĞUNDA Kİ GİBİ; Kendimettim,kendimbuldum....KİM Kİ AKLINI KULLANMAZSA ....SÜMÜKLÜ MENDİL ,KİRLİ İÇ ÇAMAŞIRLAR ,YAKMAYAN KEFENLE İKİ DÜNYASINI MAMUR EDECEĞİNİ SANIRSA...BİLSİN Kİ İKİ DÜNYASI da berbad olur....ŞEKİLDEGÖRÜLDÜĞÜGİBİ...İZAHLI TERCEMELİ...SADECE DIŞ BORÇ500 MİLYAR DOLAR....ELDEVARBETON,BETON ,BETON...KALIN SAĞLICAKLA....
 • engineerengineer1 ay önce
  şeytan yeryüzünde kendi imparatorluğunu kurmaya çalışıyor, bu şeytanın görevi, öte yandan Rahmani bir düzen için çabalayan ne yazıkki yok, dünyalık ,makam, mansıp uğruna pusulayı şaşırmış olan yönetenler ne yazıkki Allah cc nün yolunda çalışmak ve Ahkam-ı İlahiye'yi hakim kılmak için çalışmak yerine ab uyum yasalarını Milletimize dayatıyorlar, şeytanın işi o kadar kolaylaşıyor ki, karşısında Allah cc adına direnç gösteren yok O'nun hükümlerini değil batıl kanunları hakim kılmak için gayret ediyor ve ab ye girmeye çalışıyor, bu ise şeytanın gayretlerine yardım eden şeytani düzenin pekişmesine yardım eden bir durum meydana getiriyor, ama Allah var gam yok , Allah cc Dinini korumak ve yüceltmek için hiç kimseye ihtiyacı yok, ama biz imtihanı kaybetmiş oluyoruz, yazık bir zamanlar İLAYİ KELİMETULLAH İÇİN GAYRETEDEN MİLLETİMİZİ ŞİMDİ DAHA ÇOK DÜNYALIK, DAHA ÇOK KALKINMA,DAHA ÇOK İSRAF VE DAHA ÇOK BATI peşinden koşturanlar utansın, şeytanın çarkına su taşıyanlar utansın.
 • SılaSıla1 ay önce
  İhaneti VE zinayı meşrulaştıran meşrebi geniş liderler, REisler...istemiyoruzzz... Kadınlara pozitif ayrımcılığı SAVunarak Türk aile yapısının Kökünden dinamitleyen ahmaklardan, pardon YAni demokratlardan Allah bizleri korusunAMİN...................................................................... ............................................................................. Hele hele bir de kendine müslümanmış, kahramanmış, Son kurtarıcıymış, ÇOkk itibarlıymış, ..mış, ...mış, .... Her konuda mış gibi yapan...........Müslümanları adeta her defasında aşağılayan alçakları, aldananları, aldatanları ASLAaa istemiyoruz........................ En son söylediği şey;" Benim partimden eğri odun giremez. Partimin başında beN olduğum sürece." Vatandaş olarak soruyorum; " Nasıl odunlar, Partinize girer sayın başkanım???" Adam; Resmen yandaşlarına itibar dağıtıyor......................
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  FERHAT YORUMCU; SENİNKİ YORUM OLMAMIŞ, İÇİNİ DÖKMÜŞSÜN, BU KADAR UZUN YAZIYI HİÇ KİMSE OKUMAZ. ABDURRAHMAN BEY İN YAZISINDAN DAHA UZUN. BÜTÜN DÜNYA DA UYGULANAN EKONOMİ SİSTEMİNDEN VAZGEÇİP KURTULMAK KOLAY MI SANIYORSUN. BAŞKAN ERDOĞAN IN DA FAİZ SİSTEMİNDEN İÇİ YANIYOR, KISA ZAMANDA NE YAPABİLİR? İHRACAT İTHALAT BÜTÜN ÜLKELERLE ALIŞ VERİŞ, ENFLASYON! BURADAN YAZMAK AKIL FİKİR VERMEK KOLAY
 • suatsuat1 ay önce
  Bir şeye inandım, İslami görünen oluşumların arkasında İngiltere var. Bunlar Fetöcü baronlara yaptırdıkları gibi zamanını kendileri belirliyor masum inanan insanları harcatıyor. Mısırlı Fetöcüler ( Burda bir benzetme yaptım ) Müslüman kardeşleri SİSi YE yok ettirdiler. Reis gene vicdanlı çıktı. Tabanın masum olduğunu biliyordu. Zaten karı kocadan birisi işten atılmış, diğerine dokunulmamış. Din düşmanı, Kur'an-ı Kerime inanan Türk bırakmamaya yeminli gizli Yahudilerağaç kökü yesinler noktasına işi getirdiler. Bir daha bu topraklarda İslamiyet pak yüzünü göstermesin, Ezilen dünya Müslümanlığının ümit ışığı sönsün.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  İncili bulunan Luka Hristıyanlığın kurucusu olan Pavusun öğrencisi ve aynı zamanda doktorudur. Allah hristıyanlık diye bir din indirmemiştir. Resulullah İsaya inen din İslamın bir cüzüydü. Fakat İsanın havarilerinin dışında olan Pavlus denen yahudi bu İslamın cüzünü yok edip havarileri de ortadan kaldırttıktan sonra kendisi Hristıyanlık diye bir din uydurup bunun ilkelerini kurallarını yazmaya başladı. Kur'anda geçen incil ortadan kaybedildi kuvvetle muhtemel yok edildi.Ondan sonra kendisi uydurduğu Hristıyanlığa dini kurallar oluşturarak geliştirip uydurma kutsal kitap yazdı onun yazdıklarını öğrencisi Luka devam ettirdi. İŞTE BUNLAR KUR'ANDA AYETLERDE BELİRTİLMİŞTİR. KUR'ANDA GEÇEN RAHBANLAR HRİSTIYAN RAHİP VE PAPAZLARINI YANİ DİN ADAMLARINI AHBARLARDA HAHAMLARI YANİ YAHUDİ DİN ADAMLARI KASTEDİLMEKTEDİR.ONLAR RAHBANLARINI VE AHBARLARINI RABLER EDİNDİLER NE DEMEKTİR. YANİ BU RAHBANLARIN VE AHBARLARIN HARAM DEDİĞİNİ HARAM HELAL DEDİĞİNİ HELAL KABUL ETMEK RAB EDİNMEK OLMAKTADIR.Günümüzde müslümanlarda aynı durumdadırlar.Cübbeli sarıklı şalvarlı bir din adamı bu haramdır şu helaldir deyip insanlarda buna sorgulamadan inanmaktadırlar.Oysaki Kur'anda haramlar belirtilmiştir. Kur'andaki haramlar dışında din adamları haram helal koyamazlar.Resulullahın haram koyması din gereği değil ihtiyaçtandır ve onu belirli bir süre yasaklamak demektir.Yani Allahın haram koymasıyla Resulullahın haram koyması aynı şey değildir.Resulullah at etini yemeyi yasaklamıştır.Bunun sebebi atların o dönemde çok önemli bir hayvan olmasıdır.Savaşlarda seyahatlerde yük taşımacılığında atlar çok önemli olduğundan onların sayısının azalması devleti zor duruma düşüreceğini bildiğinden yasaklamıştır.Denizden çıkan ürünlerin yenmesi yasak değildir.Yani kısaca Allahın haram dediklerinin dışında haram yoktur. İşte tıpkı uydurulmuş hritıyanlığın ve yahudiliğin tıpkısının aynısı islam dünyasının da başına gelmiş.Oysaki Allah Kur'anında onların düştüğü bu hatalara düşmemesi için çok çeşitli ayetlerde müslümanları uyarmasına rağmen bu müslümanlarından başına gelmiş. Tabii bu Kur'anın ayetlerinin manasını ve maksadını bilme gibi bir dertleri olmadığından ve birilerinin uydurduğu sahte dine uyduklarından olmuş.Y
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  İncili bulunan Luka Hristıyanlığın kurucusu olan Pavusun öğrencisi ve aynı zamanda doktorudur. Allah hristıyanlık diye bir din indirmemiştir. Resulullah İsaya inen din İslamın bir cüzüydü. Fakat İsanın havarilerinin dışında olan Pavlus denen yahudi bu İslamın cüzünü yok edip havarileri de ortadan kaldırttıktan sonra kendisi Hristıyanlık diye bir din uydurup bunun ilkelerini kurallarını yazmaya başladı. Kur'anda geçen incil ortadan kaybedildi kuvvetle muhtemel yok edildi.Ondan sonra kendisi uydurduğu Hristıyanlığa dini kurallar oluşturarak geliştirip uydurma kutsal kitap yazdı onun yazdıklarını öğrencisi Luka devam ettirdi. İŞTE BUNLAR KUR'ANDA AYETLERDE BELİRTİLMİŞTİR. KUR'ANDA GEÇEN RAHBANLAR HRİSTIYAN RAHİP VE PAPAZLARINI YANİ DİN ADAMLARINI AHBARLARDA HAHAMLARI YANİ YAHUDİ DİN ADAMLARI KASTEDİLMEKTEDİR.ONLAR RAHBANLARINI VE AHBARLARINI RABLER EDİNDİLER NE DEMEKTİR. YANİ BU RAHBANLARIN VE AHBARLARIN HARAM DEDİĞİNİ HARAM HELAL DEDİĞİNİ HELAL KABUL ETMEK RAB EDİNMEK OLMAKTADIR.Günümüzde müslümanlarda aynı durumdadırlar.Cübbeli sarıklı şalvarlı bir din adamı bu haramdır şu helaldir deyip insanlarda buna sorgulamadan inanmaktadırlar.Oysaki Kur'anda haramlar belirtilmiştir. Kur'andaki haramlar dışında din adamları haram helal koyamazlar.Resulullahın haram koyması din gereği değil ihtiyaçtandır ve onu belirli bir süre yasaklamak demektir.Yani Allahın haram koymasıyla Resulullahın haram koyması aynı şey değildir.Resulullah at etini yemeyi yasaklamıştır.Bunun sebebi atların o dönemde çok önemli bir hayvan olmasıdır.Savaşlarda seyahatlerde yük taşımacılığında atlar çok önemli olduğundan onların sayısının azalması devleti zor duruma düşüreceğini bildiğinden yasaklamıştır.Denizden çıkan ürünlerin yenmesi yasak değildir.Yani kısaca Allahın haram dediklerinin dışında haram yoktur. İşte tıpkı uydurulmuş hritıyanlığın ve yahudiliğin tıpkısının aynısı islam dünyasının da başına gelmiş.Oysaki Allah Kur'anında onların düştüğü bu hatalara düşmemesi için çok çeşitli ayetlerde müslümanları uyarmasına rağmen bu müslümanlarından başına gelmiş. Tabii bu Kur'anın ayetlerinin manasını ve maksadını bilme gibi bir dertleri olmadığından ve birilerinin uydurduğu sahte dine uyduklarından olmuş.Y
 • ahmetahmet1 ay önce
  Tanrıyi zorlamakmis hasbinallahu venimelvekil lahavlevelakuvvete illabillahilaliyulazim .sabahnamazinda camiler bonboskiyamet yaklasti
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Öylede bop ile yeni düzene yardımcı mi olduk.Peki pavlusun incilini vatikana kim verdi.Is işten geçti dilipak bence çok şey kaybettik ama akillanmayacagiz
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  3 milyon konut stoku varmış Bunları yapan mütahitlerin durumu ne? hangi büyüklükte firmalar var? Başkan oluyum,Faizler düşecek dedi.tam tersi oldu, yükseldi...Bu 3 milyon konut nasıl satılacak? Ziraat bankası bile tarım ürünleri ithal edilir hale gelmiş iken konut kredisi verir olmuş...Bu krediler dönmeyince bankalara mı satılmış olacak bu konutlar?
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Almanya kesinlikle abd nin kontrolü altında bir ülkedir bu komplo teorisi değildir.Almanyada rohtschildsleriın da etkisi vardır. Almanyanın kaça bölündüğünü bilmem ama birkaç alman ya olduğu kesindir.Ama en etkilisi Abd-pentagon-cıa dir.Ve bu komplo teorisi de değildir.Bilinen bir şeydir.Bunları bilmek içib dünyadaki objektif medyayı takip etmek gerekiyor.Mesela Almanyanın Türkiyeye karşı tavrını ele alalım.Almanyada bir etkili güç Türkiyeye methiyeler düzerken başka bir etkili güç Türkiyeyi kötüleyici cümleler sarfediyor.Bir taraf Türkiyeye destek verirken bir taraf Türkiyeye köstek olmak için elinden geleni yapıyor.Buradan bile Almanyanın birden fazla güçlerin elinde olduğu sonucuna varılabilir.Şu anda derin abd-pentagon-cıa-nato bizi eski kalıbımıza sokmaya çalıştığından Almanyanın bunların yanında olanları bize çemkirip duruyorlar.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Allahın ilk insandan beri indirdiği tek bir din vardır o da İSLAM dır.Allah,insanlığın olgunlaşma süreciyle birlikte dini İslamı da olgunlaşma sürecine soktu.Ve en sonunda Resulullah Muhammedi olgunluk yaşı olan 40 yaşında Resullük görevi vererek insanlığın olgunlaşmasının en son noktası olan o dönemde Dini İslamınında olgunlaşmasının en son noktasına ulaştırdı.Bundan sonra insanlık artık elindeki İslamın tek kaynağı olan Kur'ana bakarak bütün problemlerini çözecek bir düzeye gelmişti. Kur'andaki ayetleri yanlış anlarsanız yanlış sonuca ulaşırsınız.Allah ben sizin dininizi tamamladım demiyor.Allah ben sizin dinini sizinle birlikte olgunlaştırdım ve böylece de nimetimi tamamlamış oldum diyor. KuR2anı anlamak için Kur'an ayetleri üzerinde çok düşünmek gerekiyor.Yoksa ortaya absürd mealler yorumlar fetvalar çıkabiliyor. Kur'anın anlaşılması çok çok önemlidir.Kur'an anlaşılmadığı sürece müslümanlar her zaman her dönemde vahim durumlara düşecektir.Bunu ben Kur'anın genelini düşünerek söylüyorum.Müslümanların (gerçi büyük bir çoğunluğu kabul etmese de müşrik ama ben genel geçer olarak söylüyorum) önünde düşmanlarına karşı iki seçenek vardır.Birisi tıpkı batılıların yaptığı gibi dini camilere hapsedip sadece bilim ve teknolojiyle uğraşıp yüksek teknoloji ürünler üreterek batının karşısında güç olmak diğeri Kur'anın ayetlerini derin derin düşünerek bu dünyanın gerçekleriyle uğraşacak çözüm yolları arayıp ve Allah kesinlikle hiç bir şeyi ortak koşmadan İsmaı hayatımızın tam merkezine yerleştirip yine bilim ve teknolojiyle gelişip büyümek ve batının karşısında bir güç olmak.Bunlardan birinci seçeneği denediğimiz zaman kesinlikle Allahın yardımını beklememeliyiz. Allah kendisini dışlayan bir topluma kesinlikle yardım etmeyecektir. Bu ayetlerle sabittir.O zaman biz batının tuzaklarıyla oyunlarıyla başbaşa kalacağız ve kuvvetle muhtemel bu oyunlara gelip bilim ve teknolojide gelişemeyeceğiz.Diğer seçenekte ise Allaha kesinlikle şirk koşmadan Kur'anın ayetlerine uygun olarak bilimde ve teknolojide gelişmeye çalıştığımızda Allah bize dini islama yardım ettiğimizden dolayı kesinlikle yardım edeceğini söylediği ayetine göre batının karşısında Allahın yardımıyla birlikte bütün tuzak oyun ve kumpasları yerle bir edip söke söke bilim ve teknolojide ilerleyip batının karşısında gerçek bir güç haline geleceğiz. Unutmayın Allah Muhammed Süresinde kendi dinine yardım edene muhakkak yardım edeceğini söylüyor.Şu anda Türkiyede ve İslam dünyasında Allahın dinine yardım yok gibi bir şey çok az kişi yardım ediyor.Toplumun çok büyük bir kısmı Allaha sadece laf olarak inandığını söylüyor ve imamlar din adamları şeyhler mürşidler hocaefendiler de dahil olmak üzere korkunç bir şekilde ŞİRK koşup durmaktadırlar. Allah dinine yardım etmediği gibi durmadan ŞİRK koşan bir topluma asla ve kat a yardım etmeyeceğini söylüyor ve ŞİRK in büyük bir zulüm olduğunu da ayrıca belirtiyor. Ben bunları anlatıp duruyor .Sadece Kur2ana dönelim diyen diğer insanlarda bunları anlatıp duruyor ama kimsenin umrunda değil.Herkes kendi bildiğini yapıyor.O zaman Allahtan yardım niye bekliyorsunuz.Allah kendisinin hangi şartta yardım edeceğini ayetlerinde belirtmiş ama İslam dünyasında bunu umursamıyor.Yenizelandalı hayvandan aşağı katil için beddua üzerine beddua ediyorlar hangisi tutuyor.Hiç biri.Bu yamyam katil pis pis sırıtıyor.Çünkü müslümanların batılılar karşısında hiç bir gücü olmadığını biliyor.O adam cıa elemanı işini yaptı şimdi serbest kalacak ve yüzü değiştirilip belki halkın içine tekrar başka bir görev için karışacak.Bunları anlamak için sadece Kur'anın ayetlerini çok çok derin bir şekilde düşünmek gerekiyor. Şimdi cıa bu hristıyan olduğunu iddia eden yamyam katilin akabinde kendi kurup yönettiği daeşe belki bir kilisede katliam yaptıracak .Tezgah oyun kumpas herşey var onlarda.Biz onlara hiç bir şekilde karşılık veremiyoruz.Daeş bir kilise katliamı yaptığında İslam dünyasındakilerin yüreğine su serpmiş olacak.Aslında bu bile batının bir oyunu olduğunu kimse bilmeyecek.Bu işler işte böyle.MÜSLÜMANLAR BATININ KARŞISINDA GÜÇ OLMAK İSTİYORLARSA KESİNLİKLE SADECE KUR'AN ÜZERİNE YOĞUNLAŞMALIDIRLAR. ALLAHIN İLK İNSANDAN BERİ İNDİRDİĞİ TEK DİN OLAN İSLAM SADECE KUR'ANDA YAZILIDIR.Başka yerlerde özellikle uydurulduğu gün gibi açık hadislerde İslam bulunmaz. Uydurmada olsa hadislerde KUR'ANA göre sözlerden bir sözdür doğruluğuna kanaat getirirsen hayatında onu tatbik edersin yanlış olduğuna kanaat getirirsen o zaman kullanmazsın.Allah Kur'anında müminlere hitaben şöyle söylemektedir.ONLAR SÖZLERİN HEPSİNİ DİNLERLER EN DOĞRUSUNA UYARLAR.Durum bu.Yinede siz bilirsiniz. Resulullah Muhammedden geldiği iddia edilen bir söze göre İslam güzel Ahlaktır. Evet bu söz Resulullah söylememiş olsa bile doğruluğunu Kur'anın ayetlerine bakarak anlayabiliriz ki bu sözü doğru kabul eder misaller verirken kullanırız.Ama Resulullah şöyle söyledi demeyiz.Eğer Resulullah böyle söylememişse ona iftira atmış oluruz ki iftira büyük günahlardan birisidir.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Ben haksız yere ekmeğimden, Aşımdan ve işimden edilmişim. Kolum ve kanadım kırılmış banane Beka sorunundan
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Benim yüzde seksen engelli oğlum var.Sosyal devlet deniyor ama engelli maaşı bağlanmıyor. Allah zaten kolunu kanadını kırmış. Benden daha ne istiyorsun.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Feto yaftalanmasıyla ekmeğimden edildim. İşimden atıldım. Suçumda yoktu günahımda. Feto ile kol kola gezenler methiye düzenlere birşey olmadı. Gelin görünkü Fakir fukara çocuklarını bozuk para gibi harcadılar. Belge istiyorsan belge, bilgi istiyorsan bilgi ama haksızlığı ve hukuksuzluğu yazmalısın hocam.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Aziz milletimizin şehit kanları ile sulanmış bu aziz toprakların üzerinde oynanan 200 yıl oyunugörebilmeleri için gözlerindeki o perdeyi kaldırması gerekmekte, zira dünyamız ve yurdumuz uzun zamandır tek merkezden siyonist derin güçler tarafından yönetilmekte. Bununda dünyamızda ve yurdumuzda gelişen siyasi,ekonomik,bilimsel, aile politikalarinda ve eğitim alanlarında alınan karar ve uygulamalardan tespit edebilirsiniz. Zira dünyamızdaki gidişhatı tek merkezden belirleyen Siyonist derin güçler Avrupa'yı Fransız ihtilâli den sonra, memleketimizi Tanzimat devri ve cumhuriyet inkilabindan sonra, Rusya'yı da kızıl devrimden sonra kendi vesayetleri altına almışlar. Dünyadaki Merkez bankalarını ve IWF, UNO (BM) ve AB yi, , Wallstreet'i ve finans merkezi Londoner City'i, Washington'u veBrüssel'i, TTIP ve TPP, Bilderberger ve Council on Foreign Relations – bütün bu kurumlar siyonist derin gücün plan ve projeleri doğrultusunda işleyen, Siyonistlerin ekonomik ve siyasi çıkarlarını güden globalist ideolojiyi odaklı kurumlardan ibaret. Almanya, Avusturya, Washington, Türkiye, Rusya.... Kısacası bütün dünyamızdaki ülkeler işgal altında. Merkez bankası Osmanli bankasını kuran siyonistRitschield çetesinin devamı ve TÜSİAD bu çetenin kurduğu bir kurum. Kısa süre önce AB de yuvarlak masayi (round table) yöneten İtalyan bir siyonistin TÜSİAD in başına getirildiginin haberlerde muhakkak okumuşsunuzdur herhalde. Zira dünyamızdaki kurmuş oldukları göstermelik halk meclisleri Siyonistler tarafından yönetilmekte ve devletlerin stratejik kilit pozisyonundaki bütün kurumlar bunlar tarafından atanan devşirme ve hainler tarafından yönetilmekte. Zira Almanya, Avusturya ve Türkiye'deki Anayasayı dahi bunlar yazmışlar. Yukarıda bahs etmiş olduğum bütün kurumlar siyonist derin gücün NEW WORLD ORDER yani dünyamizda tek merkezli düzenin kurulması için mücadele eden kurumlardan ibarettir. Siyonist derin güç yurdumuzda cumhuriyet döneminde İttihat ve terrakicihain siyonist taife nin yardımları ile inkılaplar gerçekleştirerek siyonizmin hedef ve çıkarlarını gözeten liberalizm odaklı bir düzeni kurmustur.Kurmuş olduğu göstermelik halk meclislerinde sadece kendi hedeflerinidoğrultusunda çalışan partilere siyaset yapmasını yasallastirmiştir. Halkımızın degerlerini güden faizi ve zinayi ve hatta bize dayatılan bütün gayri ahlaki kriterleri red eden parti ve kurumlar irtica gerekçesi acımasızca bertaraf edilerek halkin milli iradesi yurdumuzu vesayeti altında tutan Siyonistler tarafından darbeler ve suikastler ile engellenmiştir. Kısacası yurdumuzda kurulan halk meclisi sadece tiyatro sahnesinden ibarettir ve mevcut görev alan liberalizm odakli proje partiler aynı kabloya bağli ve aynı derin gücün NEW WORLD ORDER hedeflerini güden partilerden ibaret. Bu süreç son 17 yıl içinde hız kazanmış ve daha belirgin bir vaziyet almiş.Kısacası CHP, Akp, MHP, iyi parti,HDP ve diğer meclis çatısı altında görev alan proje partiler hepsi liberalizm odaklı Siyonistlerin geliştirmiş olduğu faizciliği ve sınavı düzene sadık olan ve siyonizmin kurgulanmış olduğu yeni dünya düzeninin yerli misyonerleri. CHP yurdumuzda siyonist bir taife olan İttihat ve Terakki iletin yardımı ve siyonist irade doğrultusunda ülkemizdeki gayri milli düzenin temellerini atan bir partidir. MHP ve İYİ parti aynı şekilde siyonizmin geliştirdiği liberalizm odaklı milliyetçiligi ve ırkçılığı güden ve siyonistlerin gerçekleştirmiş olduğu inkılapları savunan ve koruyan ve hatta siyonizmin kurmuş olduğu nizamın çerçevesinde siyaset güden proje partilerinden ibarettir. Kısacası MHP ve İYi parti bizim atamız Sultan Alparslan in güdtüğü tevhid nizamına dayanan milliyetciligi red etmekteler. Bunlar siyonizmin kurguladığı milliyetçiliği/ırkçılığı referans alan partiler. Hain Fetö ve liberal İslamcı Akp de aynı şekilde liberalizm odaklı partiler. Zira bunlar İslami güncellestirerek inancımızı ve değerlerinizi siyonizmin tekeli altina alarak ve %99 u müslüman olan halkımızın dinini ve değerlerini yozlastırarak zinayı, faizi ve sapkın aile politikalarını siradanlastirmak ve toplumun yapısını ifsad etmek istemekte. Akp her defasında siyonist irade doğrultusunda ülkemizde hayata geçirrmiş olduğu sapkın projeler ifşa olunduğunda, bilmiyorduk iptal ettik gibi şarlatanlıklara baş vurarak milletimizi uydurmaya devam etmek istemiştir. Maalesef dünyamız dönüm noktasından geçmekte, zira ekonomiyi, finans sektörünü, bankaları, iletişim sektörünü ve kendi geliştirmiş olduğu serbest piyasa ve borsa araçlar ile devletlerin kaynaklarını ve üretim mekanizmalarını kendi vesayetine alan derin hedeflerine ulaşabilmek için kontrollü bir şekilde ekonomik ve medeniyetler arasında buhran ve ihtilaflari tetikleyerek kaos ortamı yaratacaktır. Dünyamızda ve yurdumuzdaki ırkçı akinların arkasında olan ve yeni zellandadaki kardeşlerimize yapılan saldırıların arkasında hep aynı güçler bulunmakta. CIA, MOSAD, FBI, BND, BÇG ve Mit hep bunların kurduğu ve bunların çıkarları doğrultusunda çalışan istihbarat örgütleri. Irak işgali,Suriye'nin işgal edilmesi, Kudüs ün İtrail'in başkenti olmasi, değerli şu kaynaklarının bulundugu Golan tepelerin itraile bağlanması hep aynı derin gücün kurguladığı planlar doğrultusunda projeli bir şekilde uygulamaya konulmustur. Hırsız ansızın bir gece evimizi yurdumuzu ve dünyamızı basmayı planliyor. Zira yeni dünya düzenini Hz. Süleyman mabedinden yönetebilmek icin vesayeti altına aldığı ekonomik gücü ve siyasi gücü kullanarak ansızın bir gece borsaları, bankaları ve iletişim sektörünü çökertmek isteyeceklerdir. Milletimiz oynanan oyunları artık görmeli ve kendince hazırlıklarını yapmaya baslamali. bilinçli ve bilinçsizce bu proje partilerinden beri olmalılar ve kendi değerlerimiz ve inaclarimizdan tekrar köksalarak filizlenmemiz gerekmekte. Zira biz Hz. Mohammed sav efendimizin mücdelediği aziz milletin neferleriyiz. Biz siyonizmin gölgesinde çadır kuran bir devlet olmamaliyiz. Biz canı kanı pahasına siyoniyzme göğüs geren bir millet olmalıyız. Biz ancak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz zaman bu siyonizmin kurguladığı tek merkezli, tek cinsiyetli, tek kültürlü, tek topluluk hedeflerini bozabiliruz.Allah cc bizleri kutlu davamizda mübarek eylesin.
 • ismime luzum yokismime luzum yok1 ay önce
  daha dun komplo teorileri ortada ucusuyor diye yazdi sayin dilipak bugun kendisi yaziyor komplo teorisinialmanya isgal altindaymis 6 tane almanya varmis yav he he cambaza bak cambaza
 • Panik'e gerek yokPanik'e gerek yok1 ay önce
  Sayın Dilipak, sanki panik içindesiniz. Panik'e gerek yok. Şükür edenler pek azda olsa, bu kavgayı o şükür edenler kazanacak, bundan hiç şüphe yok. Öyle mücahitler varki, sayı olarak az olabilirler topluma kıyaslayarak, ama onlarda öyle bir iman varki, sanki kuran ve sünnet daha dün emanet edilmiş gibi, imanları tapteze, hiç sarsılmamiş, yıpranmamış, bozulmamış, zayıflamamış, daha dimdik duruyor. Panik yok, Zafer inananların, bu Allahın vaadi çünkü. Zor günler arkada kaldı. Türkiyede ve dünyada bir güneş doğuyor. Onlar endişelensinler, onlar yanı inkar edenler. Ya şehit oluruz ya gazi.
 • Kocasolak Kocasolak 1 ay önce
  Allah razı olsun hocam, küfrün NE İLE MEŞKUL olduğunu çok güzel özetlemişsin. Kimse Allah’ı kıyamete zorlayamaz, ancak kendini zorladığı ile kalır. Süper devlet, Harika ülke, yok bilmem dünyayı yöneten aileler, kurumlar, holdingler kıyameti bir SALİSEgeri veya ileri ALAMAZ. Biz dünyanın kaderinden değil kendi hayatımızdan İMTİHAN oluyoruz. İslam’a teslim olana müslüman denir, biz islam’a ne kadar teslimiz? İşte o kadar müslümanız. Dünya insanlığı bu gün bu kadar kan döküyor.Bu kanı İslam coğrafyasında döküyorsa, bizim bireysel olarak NEKADAR müslüman olduğumuzu SORGULAMAMIZ gerek. Başka milletleri, insanları değiştirmek istiyorsak, bunun yolu SADECE kendimizi değiştirmemiz gerek. Biz ne kadar değiştik? Hz. Muhammed’e s.a.v. Ne kadar benziyoruz? Onun gibi bir kulmuyuz? Onun gibi bir ticaret mi yapıyoruz? Onun gibi bir siyaset mi yapıyoruz? Onun gibi bir eş miyiz? Onun gibi bir baba mıyız? Onun gibi bir komşu muyuz? Onun gibi mi konuşuyoruz? Onun gibi mi giyiniyoruz? Evimiz, eşyalarımız onunki gibi mi?Biz YAŞANTI olarak ona ne kadar benziyorsak, o kadar müslümanız. Biz onun takipçileriyiz. Önderimiz o, liderimiz o. Allah c.c. Onun izinden ayırmasın.
 • hasan akkuşhasan akkuş1 ay önce
  hocam Allah aşkına sendikaya girmiş çıkmış 12 ay insanın ekmeği alınıyoradam platform başkanı hiç bir şey olmuyor siz anladıysanız bizi ne olur aydınlatın Allah rızası için niye bu mağdurlara hiç dile getirmiyorsunuz fetönün ne yapacağını bilmeyen kesim asıl bunlar niye bunlar cezalandırılıyor siyasetçi neler diyor internettevidolar daşıyor niye hala garibana vuruluyor fetonun intikamı garibandan alınıyor
 • BilalBilal1 ay önce
  Vay efendim saldırgan buraya gelmişte israile gitmişte rahip brunson ile görüşmüşte. Tanrıyı kıyamete zorluyorlar da komplo teorilerin bini bir para......Tabi ne desin Dilipak saraydan yardım kolileri kesilmeden? Şöyle diye bilir mi mesela? AKP ve ABD petrol kokusu aldılar ve gözleri döndü Yemende Suriyeye tüm Müslüman ülkelerini cehenneme çevirdiler, milyonlarca mülteci sağa sola kaçıştı İSLAMOFOBİA BİN KAT ARTTI, batı bıktı artık ve camiileri taramaya başladı. şu üç cümleyi söylememek için ne taklalar atıyorsun.Hem bakınız canin anne babsı röportaj vermiş sırıtıp duruyorlar hiç üzgün değiller buna ne diyeceksiniz. Zelanda devleti açık açık diyor işte bize gelecekseniz bari bizim gibi olun camii mamiye gitmeyin yoksa cıss. Gerçekleri söyleyin ki bu alfabesi değişmiş zır cahil halk üçbeş bir şey anlasınlar bari.
 • CeyarCeyar1 ay önce
  Bugünkü yazıda güzel lakin herkezin anlayacağı açıklıkla deyil hocam
 • ŞaşkınŞaşkın1 ay önce
  O aynaların Türkiye için üretilenlerinde de "göründüğü kadar uzak değil" yazıyor. Bir komploya delalet ediyor olabilir mi sizce? Kusura bakmayın ama iyica baydınız!.. Bir gün batını çöküşünden dem vururken ertesi gün aynı batının muhteşem gücüyle dünya ile nasıl oynadığından bahsediyorsunuz. Bir yandan mitolojik hikayeleri dinin temelleri gibi anlatırken öte yandan siborglardan, beyin kopyalamaya gelecegin fantastik dünyası ile tam bir ikilem oluşturuyorsunuz. Bir gün AK Partiyi yerden yere vururken ertesi gün insanlığın kurtuluşunun bu partide olduğundan dem vuruyorsunuz. Bence siz bir süre kenevirden uzak durun.
 • abdü fakirabdü fakir1 ay önce
  Yargıtay'dan kötü haber geldi. Emsal niteliğinde bir karara imza atan Yargıtay, borçlunun ailesine ihbarname gönderilebileceğine hükmetti.23 Mart 2019
 • Mehmet AliMehmet Ali1 ay önce
  Hocam, Almanya Beka sorunu yaşıyor demişsiniz.Sizi seviyoruz.
 • cahidcahid1 ay önce
  gökyüzünde yol çizerken, önündeki çukuru göremeyenler, diye bir şey var.Yargısından Algısına büyük bir kalkışma körükleniyorken, anadolu ortamını dumanlı hava basmışken, dost ile düşmanı ayırmak zor iştir.Bunu bilen düşman, bu dumanı durmadan körüklüyor.Birbirmize düşmüş, teferruatlarda boğulup, bir benim dediğim psikolojilerine girmiş durumdayız..Adamlar beceriyor hacı abiiii.bak nasılda sevinip, heyecanlanıyor, yeni ihanet hayalleri kuruyorlar.Tamam, kaderden kaçmak derdimiz yok.No problem.Ancak, DÜŞMANLARI SEVİNDİREN, İKİ CİHAN BEDELİNİ ÖDER...ödetecek olana hamd ve senalar.BAŞIMIZDA KÖLE OLSA, VELEVKİ YENİLSE, SONUNA KADAR SAVAŞIP, ŞEHİT DÜŞMEYİ, BİZ RESÜLÜLLAH VE ASHABINDAN ÖĞRENDİK..leküm diniküm veliye din...
 • Vatandaşlık no' su kaç peki o zaman? Hadi bil!Vatandaşlık no' su kaç peki o zaman? Hadi bil!1 ay önce
  Saul ya da Tarsuslu Pavlus, miladi 1. asırda yaşamış, Ferisi Yahudilerinden bir Roma vatandaşıdır.
 • acayip bilmiş ha!acayip bilmiş ha!1 ay önce
  Bu muhterem, güzel günler geldiğinde; 'ben size söylemiştim ama, müjdelememiş miydim size zaten' de diyecek o gün.
 • dahilekdahilek1 ay önce
  acaba yakın olan ne kıyamet mi güzel günler mi cennet cehennem mi?? son zaman basında yer aldı Süleymancılar halifelik ilan etmiş. birileri bekleyen bombaların birinin fitilini mi çekmiş oldu. bu deaş gibi yeni bir islam devleti kurmak anlamına gelmez mi? hilafet devlet reisliği demek. bu devlet nerede kuruldu kim kurdurdu hangi işlerde kullanılacak caba ??? bu çok önemli bir gelişme değil mi?? yoksa mehdi mi çıktı???
 • dahilekdahilek1 ay önce
  çok güzel kaleme almışsın hocam. Ancak, Susurluk raporunda isimleri yazılı hain ajan 59 sahte hain tarikat şeyhi ve cemaat liderleri açıklanmalı. millet eğri yoldan kurtarılmalı. Erbakan bunları açıklarsam rejim zarar görür devlet sırrı demişti. demek rejim yalan dolan hainlik üzerinde duruyor. eğer bunlar açıklanıp haklarında gereği yapılmazsa milleti zehirlenmeye kutuplaştırılmayabir birlerine düşürülmeye kışkırtılmaya ve birbirlerini yok etmeye kin ve düşmanlığa devam edecek.Diğer taraftan var olduğu söylenip açıklanması yasaklanan M. Kemal in vasiyeti acilen açıklanıp yalan sahte provokatif Atatürkçülerin maskesi düşürülmelidir. madem devletin kurucusu önder lider olarak kabul edilip mezarına hıristiyan gereği çelenk konuyor neden vasiyeti açılıp yerine getirilmez.???hatta öldüğü gün kabre konulmadan açılıp gereğinin yapılması gerekirdi. ama bu işte hainlikler döndüğü anlaşılıyor. bazı yalancı sahtekarların işine gelmiyor ki açmayı gündeme bile getirmiyorlar adından bile bahsetmiyorlar. birde devletin kurucu olupda adından bahsedilmeyen hayım nahum var buda çok önemli. kimdir ne hainlikler yapmışçocukları torunları kimler??? bu ülkenin bekası için,kin ve düşmanlıkların yok olması kardeşliğin tesisi için bu üç konu çok önemli. bunları zorlak gibi önemli bir dini ve vatani görev sizde hocam.............yoksa sende mesul olursun birilerini mesesle durmadan dürt.yoksa harmanı el samanı yel alır derdi marazı hesabı bize kalır. Ayrıca neden israil aleyhinde konuşupta abd ye gidince yahudilerin cemaat önderleriyle biraray geliriz bunu da açıkla.
 • YASİN GÜNEŞYASİN GÜNEŞ1 ay önce
  AMENNA
 • DayiDayi1 ay önce
  Allah nurunu tamamlar bizden daha kamil müslümanlar gelir .
 • DayıDayı1 ay önce
  Çapsız niteliksiz düzenbaz adam kendi yandaşlarını uçuruma gitmek için ikna ediyor siz düz ovada gitmem diyorsunuz.gidin zibarin şeytanın uşakları. Bir tane doğru var oda başkan zaten çok hataları var insan oda ama karsidakiler sana bir yudum su vermez.
 • Serkan aydin Serkan aydin 1 ay önce
  Hocam suan dünya perde arkasındaki en buyuk kavga kuresel ,pagan ,dolarin sahibi bankerler ile,amerikanin ulusal milli kesimi arasinda dir...kuresel sermaye nin merkez ussu city of london ve isvicre dedir....abd de ise wall street e hakimler..dunyada ise bircek finans operayonlari icin önemli olan belli basli yerlere bruksel singapur hong kong japonya ve çin borsalarinda cok etkenler..en buyuk bankalar, finans kurumlari, merkez bankalari bunlarin..suanki fed in hissederlari sahipleri bunlar..amerikada kurduklari vakıflar araciligi ile silikon vadisinin ar-ge kısmının ve şirketlerin finansoru bunlar..yani kuresel teknoloji bilisim dijital sirketlerinin sahipleri..bu adamlar para ve teknolojiye haiz bu en onemli iki gücu ellerinde tutuyolar..esasinda yeni dünya duzeni mottosu dusturu hedefi ideasi mefkuresi bu zumrenin..bunlar pantaist/panantaist pagan inancina sahipler aralarinda yahudi kökenli fakat yahudiligin mistik kabalaci ekolunden gelen aileler de var..rothchild ailesi bunlardan birive en güçlüsü mesela..bu adamlar tum semavi dinlere karsilar tek bir merkezden yonetilen tek bir hükümet(bm gibi) oldugu, tek ordunun(nato gbi) tek kültür(populer kültür)tek bir alfebe (emoloji/semboller simgeler) tek gecerli elektronik bir para (bitcoin gbi ) sentetikpaganist tek bir din (new age dinleri gbi),global bir ticaret agi (bir kusak bir yol projesi) gbi insani insan fitratindan cikarmaya aile kültürü evlilik gbi kurumlari dağıtmaya ,cinsiyet ikilemini erkek kadin gbi bozmaya bir cok cinsiyet ve sapkin cinsel dürtüleri olan insan modeli tezehur ettirmeye yonelik hedefleri var..bunlarla savas halinde olan ulusal amerika ise trump un arkasindaki gucten bahsediyorum bunlar amerikanin tekrar super guc olarak kalmasini ve kendimilli dini kültür orf ve adetlerinin payidar olmasini ve kimliklerinin inanclarinin devletlerinin kuresel sermaye tarafindan yok olmamasini istiyor çünkü amerikayi super guc yapan bu küresel sermaye artik amerikanin fishini cekmis amerikanin super guc konumunu engellemek ve çin i güçlendirmek istiyor ve guclendiriyor da senelerdir,amerikanin itirazi buna..peki kim bu trump un arkasındaki guc, pentegon silah şirketleri milli amerikan şirketleri,katolikler evenjelikler..bunlar son derece radikal partizan despot irkci dindar ve milliyetcidir..zaten dunyada tekrar dan fasizmi milliyetci akimlari ayni2.dunya savasi oncesi yapildigi gbi dunyada tekrardan hortlatmaya filizlendirmeye yaymaya uluslar icinde kabul gorme eğiliminin artmasi icin caba göstermekteler..pentegonun adami katolik steve bannon avrupada dolasip milliyetci fasist akimlarialevlendirmek palazlandirmak icin son senelerde buyuk basari katetmistir(örnek sari yelekliler ve nazizm min artmasi) ..cunku bu milliyetcilik akimlari sayesinde ki bunu ozellikle hristiyanlik uzerinden yapacaklar, ozellikle avrupa ve amerikada insanlar toplumlar uzerinde farkındalik yaratmaya ve bu sayede kuresel sermaye ile olan savaslarinda toplumlari yanlarina çekerek buyuk avantaj yakaliycaklarini sanıyorlar..bu yuzdende ozellikle hristiyanlarin onune dusman olarak muslumanlari koyuyorlar..muslumanlar burda yine piyon amac icin arac konumunda..cunku hristiyan milliyetçiliğinin ayyuka cikmasi için dusmana ihtiyac var oda müslümanlık..avrupada müslüman demek turk demek tir zaten..o.yuzden turkuyeye bu baglamda saldirilar hakaretler olacak? sinir uclarimizla oynuyacaklar..aya sofya ornegi gbi..bu oyuna dusmememiz lazim..bizim kendi aralarindaki savasi avantaja cewirmemiz lazim..

Günün Özeti