Garb cephesinde yeni bir durum yok!

12 Nisan 2019 Cuma

Brexit konusunda gelinen noktada belirsizlik kısmen devam ediyor. Brexit’in ertelenmesi için AB ülkelerinin tümünün onayı gerekiyordu. Eğer erteleme gerçekleşmeseydi İngiltere, 12 Nisan Cuma günü yerel saatle 23:00’te AB’den ayrılacaktı. Son gelen haber şöyle: AB ve İngiltere, Brexit’i 31 Ekim 2019’a kadar erteleme kararı aldı. AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, 27 AB üyesi ülke ve İngiltere›nin, Brexit’i 31 Ekim’e kadar esnek erteleme konusunda anlaştığını açıkladı. İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit’in 31 Ekim’e ertelenmesine rağmen “Brexit’i mayıs ayının ilk üç haftası içinde parlamentodan geçiremesi halinde AB’den 1 Haziran günü resmen ayrılabileceklerini” söyledi.

Hatırlanacağı üzere AB daha önce de İngiltere’nin erteleme talebini kabul etmiş ve Brexit müzakerelerini 29 Mart’tan 12 Nisan’a uzatmıştı. 5 Nisan’da erteleme talebini AB’ye ileten Theresa May, Brexit’i 30 Haziran’a ötelemek istiyordu. AB ise daha uzun bir ertelemeden yanaydı.. İngiltere’de daha önce Avam Kamarası, Theresa May’in AB ile daha önce vardığı anlaşmayı reddetmişti. Milletvekilleri daha sonra Gümrük Birliği’nde kalmak gibi May’in anlaşmasına alternatif planları oylamış fakat hiçbir plan Avam Kamarası’nda çoğunluğun desteğini alamamıştı. 

Mayıs sonuna kadar İngiltere’nin AB’den ayrılmaması durumunda Haziran’daki AB seçimlerine girmesi gerekebilir. Bu konuda Angela Merkel, Brexit’in bu yıl sonu veya 2020 başına kadar ertelenebileceğini söylemişti. Ama nihai karar 31 Ekim 2019 oldu. May ise Mayıs ayının ilk 3 haftası içinde bu konuda bir karar vereceklerini ve 1 Haziran’da bu konuyu netleştireceklerini söyledi.

Bu arada İtalya’da senet borsası çökmek üzere. İspanya’da da  durum pek iç açıcı değil. Yunanistan’ı zaten söylemeye gerek yok. İtalya’da bir ekonomik kriz İspanya’yı da vurur. İtalya ve İspanya’daki kriz döner Fransa’yı vurur. İtalya, İspanya, Fransa’daki kriz bütün Avrupa’yı sallar.

AB ile ABD arasındaki rekabet devam ediyor. Bu durum aslında bir NATO krizi aslında. ABD ile AB arasındaki kriz Güvenlik Konseyi’ndeki 5 daimi üyenin 3’nün de krizi anlamına geliyor. Geriye Rusya ve Çin kalıyor. Yani bu kriz aynı zamanda bir BM krizi anlamı taşıyor.

Terasa May Almanya’da Merkel tarafından karşılanmadı. Bu önemli. AB ile İngiltere arasındaki uyumsuzluk hem İngiltere içinde, hem de AB içinde kriz sebebi. İngiltere’deki kriz aynı zamanda, dolaylı olarak da olsa, bir Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda krizidir.

Garp cephesinde “Şark krizi” konusunda görüş birliği yok. Ne İsrail konusunda, ne Irak, Suriye, Suud, Körfez, Mısır konusunda görüş birliği yok. ABD arkasına İsrail lobisini alıp, şahinleşiyor. Mevcut sorunlar yetmiyormuş gibi, alın size Sudan krizi. El Beşir sonunda istifa etmek zorunda kaldı. Olaylar tırmanınca ordu yönetime el koydu. Beşir tutuklandı ve 3 ay için sıkıyönetim ilan edildi.. Tabii bizim Kızıldeniz’deki Sevarin adasının geleceği de bu durumda tartışmalı hale geldi. Sudan’daki darbeyi Mısır ve Suudi Arabistan’dan, Yemen, Cibuti, Eritre ve Somali’den bağımsız bir şekilde düşünmek mümkün değil.

Cezayir’de de kısa bir süre önce Buteflika da istifa etmek zorunda kalmıştı. Biliyorsunuz Libya’da kriz bir anda tırmandı ve ülke daha büyük bir iç savaş tehlikesi ile karşı karşıya geldi.

İran ile ABD arasındaki restleşme en üst seviyeye çıkarıldı. ABD “Devrim muhafızları”nı terör örgütü olarak kabul ettiğini açıklarken, İran da aynı şekilde bir misilleme yaptı.

İsrail seçimleri tamam. Sağ kanat 120 milletvekillik Parlamento’da 65 milletvekilliği aldı. Mecliste 11 parti temsil ediliyor. Sol 45, Araplar 10 sandalyeye sahip. Parlamentoda temsil edilen sağda 6 parti var, solda 3, Araplarda 2 parti. Netanyahu’nun merkez sağ partisi Likut ve Gantz’ın merkez sol partisi Kahol Laan’ın 35’er milletvekili var. Bunun anlamı şu, Netanyahu tek başına iktidar. Yani İsrail cephesinde yeni bir durum yok. Netanyahu ve Trump bölgeyi karıştırmak için yeni bir macera kalkışmaları için ortam müsaid. Türkiye’deki seçim sonuçlarının oluşturduğu ortam da Netanyahu açısından uygun gibi görülebilir. Bölgede kriz derinleşebilir. İran ile Suudi Arabistan arasında sıcak temas için birileri düğmeye basabilir. “Arap NATO”su için Trump yeniden harekete geçebilir.

Bir süredir Parsecure map’den dünyada devam eden sıcak siber saldırı haritasındaki hareketliliği izliyorum. En çok saldırı alan ülkelerin başında Türkiye, Azarbeycan ve Almanya var. Yoğun bir şekilde siber saldırıya uğrayan ülkelerde bir süre sonra birtakım sorunlar da yaşanıyor.

Türkiye’deki seçim süreci, Pazartesi’ye kadar kesin bir karara bağlanacaktır. Zaten şu anda Büyükçekmece’de yaşanan olaylara bağlı inceleme dışındaki mevcut itirazlarda, incelemesi devam eden sandıklarla ilgili sonucu değiştirecek bir durum yok. Büyükçekmece’deki durum sadece Büyükçekmece ile ilgili bir sonuç mu doğuracak yoksa bu durum bütün İstanbul için seçimin sonucu değiştirecek bir potansiyele mi sahip, YSK şu günlerde bu konuda bir karar verecek. Sanıyorum bu konuda netlik kazandıktan sonra Türkiye’de neler olacağını göreceğiz. İstanbul’da seçimler yenilenecekse, bu en az 1,5 aylık bir siyasi belirsizlik anlamı taşıyacak. Kimine göre İmamoğlu’na mazbatası verildikten sonra bile yeni hukuki sorunlar sebebi ile mazbatası iptal edilebilir. Ama bu durum mazbata iptaline gerek olmadan da hukuki sorunlar, kanuni gerekçelerle her zaman görevden alma yapılabilir ve tabii o zaman da o duruma ilişkin yeni bir hukuki süreç başlar. Bu durum netleştikten sonra AK Parti teşkilatlarında, bakanlıklarda, bürokraside, ekonomide, dış politikada, güvenlik politikasında, mali politikalarda nasıl bir yenilik olacağını hep birlikte göreceğiz.

Biliyorsunuz, önümüzde Ramazan var. Mayıs Ramazan, Haziran’ın ilk haftası bayram. Yerel seçimlerin resmi sonuçları belli olsa da, sanırım bu tartışmalar hemen bitmeyecek. Bundan sonrası için işlerin nasıl bir seyir takip edeceğini görmek için öyle anlaşılıyor ki, bayram sonrasını bekleyeceğiz.

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Tayfun80Tayfun801 ay önce
  Yahu yıllardır söylüyorsunuz abd doları elinde patlayacak diye. Buna inanıyor musunuz cidden? Pkkya 1 milyar doları veren suudi uşakları ve dünyaya rağmen başkentini kudüs yapan israil varken abd batmaz. Rockefeller ailesi 160 ülkenin milli servetinden daha zengindir. Abdyi amerikalılar mi yönetiyor sanıyorsunuz? Açın da Ramazan Kurtoğlu hocayı bir okuyun. Evangelistler hangi düğmelere basmak üzere acaba? Peki bizi de parmaklarında oynatiyorlar ama gören kim? Her ülke neredeyse kendi mehdisini bekliyormuş da falan da filan... Siz mücahit erbakani dinleyin sendeler önce daes, suriyeye girmemiz, israille komşu olmamız vb neler söylemiş. Az kaldı, ypg sayesinde büyük israil toprakları görünüyor ufukta. Ondan sonra abd ve israil, kendileri için bu coğrafyada irani tehdit görecek ve saldıracak, bize de diyecek ki bizimle misin yoksa...? 17 yıllık iktidarda ne zaman israili engelleyebildik? Abdye ne zaman ders verebildik? BMde kinamis olduk rezil ettik de ne oldu? Hangi geri adimi attirabildik? Onlarin iphone'u dolari varsa bizim de Allahimiz ve samsung'umuz var diyebildik. Rahipi olurum de vermem diyen reis, birakinca da "gördünüz mü turkiyede hukuk varmis" diyerek lafı nasıl çevirdi? Eeeeee sonra... dolar düştü sonra geri uçtu! Biz dolara bağlı olduktan sonra elimiz kolumuz bağlanıyor. Niye? Çünkü halk akşamları borsaya falan değil önce dolara bakar. Çıkıyor mu, paniğe düşeriz. Önce katma değerli ürünler üreten bir ülke miyiz ona bakın... Çindeki ürünleri boyayıp başkasına satmakla bu ülke kalkınamaz. O kadar betona gerek yoktu. Eğitime insana 4.0 sanayiye tarıma öncelik vermeliydik. Deli dumrul da hic gerek yokken, köprü yapardı düz yolun uzerine, gecenden 2 para, gecmeyenden sopayla 3 para alirdi... simdi o köprülerden söz verdiğimiz kadar araç geçmeyince vatandaşı döverek parasını alıyorlar değil mi? Yani kısacası elin dolarını değil, sen kendi üretimine bak.
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 1 ay önce
  Garp cephesi reisin arkasına tıpış tıpış gelip destek vermek zorunda
 • --/Nereye gidiyoruz -----/Nereye gidiyoruz ---1 ay önce
  Cumhurbaşkanımızın bunca çabası , çalışması boşa gitmemeli. Dürüst Çalışkan , sadakatli , bulunduğu makama. Ceketiyle gelip geldiği ceketle gidecek adamlar bulup siyasete ve bürokrasiye getirmeyince bu işler düzelmez...İşte bu değişimi yapmak da hemen hemen imkansız gözüküyor...
 • Verilen Mesajı kimler değerlendiriyor??!!!Verilen Mesajı kimler değerlendiriyor??!!!1 ay önce
  Vatandaş çok da hırpalamadan mesajını veriyor ? Mesaj alındı deniyor . İlginç olan mesajı değerlendiren il, ilçe ve genel merkezdeki teşkilat mensupları oluyor . Yahu zaten bu adamlar yüzünden oy kaybı yaşanıyor Ve tedbir gene bunlardan bekleniyor . Tam bir komedi değil mi ? Yenilginin sorumluları hiç kendilerini suçlar mı? Ankara tam bir facia . Alınan oylar tamsen reise verilen oylardır . Bazı ilçelerde tersi çalışma var gözüküyor . Pursaklarda vatandaş yüzde yetmiş üç oy verirken , Keçiören'de ellinin altına düşüyor . Mamak , aynı.Yenimahalle , çankaya facia ..vatandaş , Reisin etrafı kuşatılmış doğru bilgi akışı olmuyor diyor . Ankara bürokrasisini kimle dizayn etmişseiyi çalışmışlar .. Rabbim cumhurbaşkanımıza yardım etsin diye dua etmeniz lazım ...
 • mehmetmehmet1 ay önce
  HOCAM S400 VE BEKLENEN ABD SALDIRISI YAZISI ÇIKINCA DOLAR VE ALTIN PATLADI ASLINDA ADAMLARIN BİZİM AKLIMIZA SOKMAYA ÇALIŞTIĞI ŞEY TAM DA BUDUR ABD TÜRKİYE YE SALDIRACAK BU SÖYLEM EKONOMİYİ BİTİRİR ÜÇ AYDA GÜMLERİZ ASLINDA BÖYLE BİR ŞEY YOK ABD NİN KENDİNİ SAVUNMAYA DAHİ MECALİ YOK BU GÜN ABD YE BİR SALDIRI OLSA EKONOMİSİ BATAR KENDİNİ SAVUNACAK ASKERİ BİLE YOK BİR KAÇ BİN KİŞİ ORDA BİRKAÇ BİNİ AVRUPADA KENDİ ÜLKESİNDE ASKER BİLE YOK HEPSİ MİLİS İŞİNDE GÜCÜNDE İNSANLAR ÇÜNKÜ BORCU ÇOK PARASI YOK İŞTE BUNU KONUŞMALIYIZ VAH VAH DEMELİYİZ KÜÇÜMSEMELİYİZ ALGI BOZULSUN BIRAKIN BREXİT İ F35 İ KONUŞMAYI ABD NİN DOLAR BORCUNU ÖDEYEMEYECEĞİNDEN BAHSEDİN DOLARIN TUVALET KAĞIDI KADAR DEĞERİ OLDUĞUNU ANLATIN BU DOLARI GÖMELİM ARTIK
 • Ankara Ankara 1 ay önce
  Ankarada siyasetçiler teşkilatlar il ve ilçe bürokratlarını acilen yenileyin . Herkes hesabını versin Artuk .
 • Toparlanma Zamanı Toparlanma Zamanı 1 ay önce
  İstikrarlı , güçlü bir Türkiye için Ak Partinin ciddi blr çalışma yapıp Siyasetin ve özellikle bürokrasininiçine sızmış olan safraları , makam için her şeyi yapan fırıldsklsrı , ihaleci , para pul için siyaset yapan asalakları acilen temizlemesi şart . Milletin güvenine tekrar layık olmak için hala çok ama çok güçlü Reis..
 • HiraHira1 ay önce
  Müslümanlar olarak sorunumuz Cihad emrini unutmuş olmamız. Peygamberimizin ömrü kafirlerle mücadele içinde geçti biz ise oturmuş kurbanlık koyun gibi bekliyoruz. Irak ve Suriye'de sonra sıra İran ve Türkiye'de olduğunu bilmemize rağmen öylece izledik. Bir kıyamet alemeti daha gerçekleşti ama ilerde güzel günler göreceğiz diye de kendimizi avuttuk. Libya gene karıştı, Sudan da darbe, Amerika İran için hazırlık yapıyor, Büyük İsrail için tam gaz çalışma devam.... Bizde ise İmamoğlu ile Yıldırım arasında kaç oy farkı var? Seçimden önce beka diyen akpliler için de konu kapandı artık onlar için şu anki tek konu oylar çalındı. Son halktan konu olarak ülkede gerçekten soğan kalmamış. Kaç yer dolaştım yok. Olanlar da çürüktü. Simit gibi soğan da lüks yiyecek sınıfına girecek galiba...
 • AslanAslan1 ay önce
  Ibrahim karagul ile Hasan ozturk un yazilari sana ve kripto fetocu feto n dagistanliya kapak olsun.
 • Nurullah Pelikancı Nurullah Pelikancı 1 ay önce
  Sahi Barış neydi? Barış, iki savaş arası değil miydi? 8 MiLYAR insan sizce de çok değil mi? Savaş kuran'da da farz diye biliyorum(Hatalıysam buraya yazın). Dünyaya kaos yada ifsat hakim olmaması için Allah insanların elleriyle bazı şeyleri dengede tutuyor. Orman yangınlarından sonra topraktan yeni fidanlar fışkırır. Savaş çıkmasın ama ülke olarak ne kadar hazırız. Bakın burası çok önemli; Uçak gemisi, bombardıman uçağı, yüksek irtifa hava savunma füzeleri.... bunlardan hangilerine sahibiz.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Garb da, şimal da, cenub da, hatta şark da siz de eminim ki çok iyi biliyorsunuz siyonizmin 300 yıllık uzun soluklu projesi son sürat devam ediyor. Mazlum müslümanların gafleti ve cehaleti, zalim siyonizmin gücü ve sinsiliği yüzünden, müslümanlar malesef siyonizmin makarası ve oyuncağı olmuş durumda. Sol yanamı, yada sağ yanamı yaslanayım ve yahut merkezde mi kalsam diye kendi belasından dua eden menzilini sasirmis gafiller olmusuz. Vodka yımı, Johnny Walker imi, veyahut ikisini karıştırıp yudumlasam ve şuurumu kaybetidip iblisin yoluna tabi olup helak olasam diye şaşkın tavuk gibi şeytan üçgenin içerisinden çıkamaz vaziyete gelmiş ve her geçen gün bu girdap bizi dahada derinlere çekmekte. Dünyamız ve bölgemiz buna Ülkemizde dahil siyasi, sosyal,ekonomik ve ahlaki açıdan tamamen masonik Kabbala Siyonistlerinin iradesi doğrultusunda yönetilmekte. Dünyada ve Yurdumuzda kendi çıkarlarına hizmet eden yönetimler 1.dünya savaşından sonra inşaa ederek, Siyonistlerin sözde Mesihinin gelişine zaman hazirlanmakta. Yeni dünya düzenini kurabilmeleri için özellikle coğrafyamız da kıyamet savaşı başlamaları gerekiyor. Siyonist derin güç yıllardır proje taslarinin kademe kademe dösemekte. Stratejik olarakda planlı bir sekilde darbeler, ihtilaflar, kaos ve kargaşa ortamları yaratarak gücüne güç katmakta. Zira bunuda kendi şeytani çıkarları doğrultusunda geliştirdiği deccalizme dayanan ideolojiler ve sistemleri devreye sokarak uygulamaya koymakta. Bunuda Filozofide Hegel Diyalektik olarak tabir ettiğimiz strateji ile gerçekleştirmekte. Tez (Kapitalizm Liberalizm), antitez (Kommunizm,Sosyalizm), sentez(merkez). Malesef Türkiye Tanzimat ve liberalizm odaklı cumhuriyetin kuruluşundan bu yana, Avrupa aydınlanma adı altında gerçekleşen Fransız devriminden, Rusya kızıl devrimden sonra tamamen samirilerin ve siyon un veletlerinin gözeten yönetim ve ideolojilerini vesayetine girmiştir. Burada İran da faktörü gözden kaçmamali, zira son günlerde İran ve ABD arasında siyonizm kontrollü bir şekilde bölgede savaş başlatmak istiyor. Kısacası birileri Mesih in ve Mehdi nın gelişine zemin hazırlıyor.müminlergözlerindeki perdeyi indirip biran önce kendi belalarina dua edercesine müfsidlerin peşinden gitmeyi bırakmalı ve Allah Teala'nın tek kudret sahibi olduguna inanarak Tevhid sancağı altında toprlanmalidirlar. Şüphesiz Allah cc. nurunu tamamlayacak ve bizler Samirilerin ve siyon un veletlerinin çıkarları doğrultusunda çalışan kurulu düzenlemeden kendimizi arındırıp hidayete kavuşacağını. Selam ve dualarla.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Saftrik sıla doğru söyledi.Ençok korktuğum sure 99 zilzal suresi
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam dogrulari yazabilme cesaretiniz takdire sayan sagolun ama saadet partisi iktidara gelmeden duzelmez
 • OmerOmer1 ay önce
  @hikaye yazmak suc mu.... tebrik ederim. " hikayenizde"Adaletin hakka değil mağrurlara hizmet ettiğini gayet güzel anlatmışsınız. Sonra da millet neden sırtını bize dönüyor diye ağlak ağlak dolaşırlar....kibir abideleri.
 • Bürokratik / Siyasi Oligarji Bürokratik / Siyasi Oligarji 1 ay önce
  Olmuyur Hocam be. Olmuyur Artuk . Bürokratik oligarşi ve siyasi oligarşi öyle kuvvetli hakimiyet alanı kurmuş ki yıkılamıyor , kimse bunu yıkamıyor . Doğru söyleyenler , düzgün Ve vefalı çalışanlar da zaten bu yapılar tarafından tasfiye ediliyor . Yazık oluyor onca yıllık emeklere yazık olacak gibi ..Ankarada acilen bürokraside ve teşkilatlarda operasyon yapılmalı . Bari bu sonuçtan sonra bu işe Ankaradan başlayın . Zaman geçiyor ...
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam birde rabianaz olayini yazsaniz
 • hamidohamido1 ay önce
  Neşter çok derin vurulmalı. Memleketi ve partiyi2. ci plana atan nekadar ifrazat varsa hemen şutlanmalı. Başka çare varmı???
 • Hikaye yazmak da suç mu?Hikaye yazmak da suç mu?1 ay önce
  Masallar Ülkesinin geldiği durum şu kısaca; Daha 11inde küçük bir kıza (Not: Bu olaylar; başta da belirtildiği gibi sadece masallar ülkesinde geçiyor. Yani SİZe anlatılan herşey hikaye.)....................................................:................................................................................"belediye başkanın yeğeni" ____________________ çarpıp öldürüyor. DAha sonra işin içine POLİS giriyor SAVCI giriyor HAKİM giriyor VALİ giriyor BAKAN giriyor(Ya da girmiyor belki açılış ya da davetlere ya da düğünlere giriyordurlar.En büyük işleri o zaten; belki de tek işleri???) _________________________________________________________________VE hüküm, açıklanıyor;" BAbanın akıl hastanesine yatırılması" hükmü alınıyor.................::::) __________________________________________________________________________AMA otopsi raporları "araba çarpmıştır" diyor?????????????; Görgü tanıkları var onlar dahi araba kazasından bahsediyor????????????AMA bizim MAsallar ülkesinde BEYAZ saraylılar; kendileri gibi; çok dürüst, asla rüşvet yemeyen, makam mevki hırsı hiiiiiiç olmayan; çok namuslu çalışanları, savcıları, emniyet müdürleri, hakimleri ......ları; görgü ŞAHİTLERi ve OTOPSİ raporları YANLIdır diyor.______ "Kız kendi kendini öldürmüştür"_______ diyor ve dava kapanıyor______________________________________________________________ TA Kİ; BAba tv.lere çıkıp gündem yaratana kadar. Uups ___________________________________Masallar ülkesinin durumu işte budur. Sİz de söyleyin ki; "Bizim partinin hakkıydı İSkanbul'un başkanlığı." BAzı Salaklar da diyor ki;" Bekleyin biraz daha; Reis bizi uçuracak, göreceksiniz, hem de bir anda, bla bla bla...."___________________________________________Kendi vatandaşının hakkını hukukunu savunamayan ADAlet ve REİSler den ALLah rızası için ne beklenebilir? LAfa gelince dağdaki kuzudan sorumlu tutuyor kendini. İcraata gelince; "Ben nerden bileyim herkesin-herkesimin derdini...??? Zaten burda tek kişiyim. SAğım-solum-önüm-arkam heeeeppi hain!!! Ama hepsi Benim adamlarım haaaa. Yalnızca ben masumum burada." __________________________________________________________________________Lütfen, O zaman o koltuğu işgal etme ve defol git. Zulüm ChaPe lilere daha çok yakışıyor. En azından daha insaflıca çalıyorlardı. Bınlar gibi tabağıyla götürmüyorlardı. Ya da dine bulaşmıyorlardı.(En büyük artıları da bu zaten; bilmedikleri konularda güncelleme yapmıyorlar. Ya da yapmaya çalışsalar da ciddiye alınmıyorlardı...) Eskinin dansözlerine, dinsizlerine ve eşkiyalarına çağrımdır;" Lütfen özrümüzü kabul edin, kıymetinizi şimdi daha iyi anlıyoruz." Vesselam. _________________________________________________________________ Masallar ülkesinde; Yüzsüzlükte gelinen SON durum şöyle; "Sana ihanet ettik Eyyyy Aziz masallar şehri. Ama bizi bir daha seçersin değil mi.???Bu defa daha az ihanet edceğim söz veriyorum. Sözüme inan çünkü; .................................................................................................Ben söz verdim mi tutarım. BAk; FAizler düşsün diyorum nası düştü??? Dolar daha da inecek diyorum nası indi???? Refah diyorum, üretim diyorum, israf olmasın diyorum, sağlık diyorum, .................................................................................................................vb. diyorum. Herşey ortada. Nokta. SaVAŞ var kapıda BEKA tehlikesi var ortada. O yüzden şu seçimlerle daha fazla ilgilenmeyelim. Birinci parti HEP biziz ZATen herkese kabul ettirelim ya da kazanana kadar seçimi tekrar ettirelim hı olma mı?"
 • cahitcahit1 ay önce
  İngiltere ab den ayrılırsa almanya fransa italya ingiltere kendi aralarında afrika ve asyadaki sömürge alanları konusunsa çıkar savaşı yeniden çıkabilir diyenlerde var. Böyle hep beraber abd israilin yedegiydiler. İlerde her biri ağa benim biziz derse yeni bir dünya krizleri kapıda olabilir
 • kalelikaleli1 ay önce
  abdurrahman hoca sadetçiler haciz yemiş taşınmışlar bu çok önemli ve de hayati meseleyi niye yazmadın düşünüp taşınıp bilgi üretip yarın mı yazacan.sayın bay hocam fikri şahanelerini merak ediyoruz.
 • misafirmisafir1 ay önce
  Garp cephesinde birsey yok da $ark cephesinde cok sey var muhterem.. en iyi dostumuz(!) Bati'nin "kanli diktatör" diye lanetledigi adam Ömer Besiri devrildi.. Batiya göre halk Sudanda bayram ediyor.. Yorumunu bekliyorum muhterem...
 • Biz Biz 1 ay önce
  s. S.aleykum..adalet mulkun temelimi deilmi...HOLDINGZEDELER. partileride eritiyor adaletsizlik. Umudumuz.Yeniden REFAH PARTİSİ....s.aleykum. saygilarimla...
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Devlet politikasıyla millet politikasının uyuşmadığı devletler esas diktatör devletlerdir. Mecliste defalarca red edilen bir antlaşmayı tekrar tekrar meclisin önüne getirmenin bir mantığı yok.Yanlış doğru millet tarafından kabul edilmeyen bir antlaşma için yapılacak en mantıklı ve demokratça yaklaşımbu işi bitirmek olur. Bu batıda olunca bir sorun olmuyor ama gel gür ki orta doğu ve Afrika kıta sın dabenzer durumlar karşısında ortalığı ayağa kaldırırlar olmadı içte darbeyle yönetimleri devirirler . Demokrasi, onlar için çare tükenmeyen bir yönetim sistemidir. şartlar aleyhine döndüğünde alavere dalavereyle kendi lehine çevirme sanatı ,dini keyiflerine göre modelleyen batı için yönetim modelinin ne anlamı olabilir ki .Medeni avrupa aşkıyla yanıp tutuşanların arzuları daher şeyi sınır tanımadan keyfi yaşamlarına uygun hale getirmedir .Brexitten çekilse parasal yükümlülüğün altına girecek , çekilmese avrupa ile asla kabullenemeyeceği biraşağılık kompleksi ve eşitlenme kaprisine girecek .Büyük britanya sevdasında bir türlü parasal birliğe giremedi. Kendi ırkları dışındakileri insan bile görmezler bunlar sayısız insanların ölmesi bile bunlarda en ufak bir rahatsızlığa yol açmaz varsa yoksa kendileri ve menfaatleri . Bütün bunların farkında olduğu halde görmek istemeyen ,sürekli batıya şikayette bulunan ,çağdaş medeniyetler deyip sırtını yaslayanlar asla bunları benimsediğinden ve sevdiğinden değil güce tapanların güce yaslanma arzusudur. Türkiye nin dünyada benzeri olmayan demokratik yapısı batı için en büyük tehlike ve bunun farkında olarak yapmadığı iş ve sergilemediği oyun kalmadı. Türkiye deki seçim istediği şartlar oluşmadığı için sürekli baskı ve tehditle istediği şartları oluşturmanın peşinde .Garp cephesinde sürprizler olmaz güç, paylaşımdengelenmiş ,Büyüklerpastanınbüyük parçasını aldıktan sonra herkes sırasını beklerkendine düşen payı alır.
 • Erdoğanoğlu/BATMANErdoğanoğlu/BATMAN1 ay önce
  SN. DİLİPAK ;Asr SURESİ:Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.1- Asra yemin olsun ki,2- İnsan mutlaka ziyandadır.3- Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.Bir Şekilde Yıllardır Hakkı Tavsiye Ettiniz Ama Şimdi İse Sabr Etme Zamanı…Dikkat Edin Şeytan Alehyilane Ayağınızı Kaydırmasın. Şeytan(Nefsin) ‘ın Oyununa(Hilesine) Gelmeyin. Rabbim İmtihanınızı Kolay Kılsın.Bilginize…
 • ORHAN H. AYDINORHAN H. AYDIN1 ay önce
  Sizi anlıyorum, sayın Dilipak. Nefes almakta zorlandığında insan pencereye yönelir. Açtığnda dışarıdaki toz duman içerisini bastıracak gibiyse, hemen kapatır. Tek bir şansınız vardır soluklanmak için, o da bunaltıcı havaya tahammül etmektir. Yolu da zihnen başka işlere dalmakla olabilir. Ben mesela garp cephesinden çok, şarka kaçışı tercih ediyorum. Tavsiye edebilirim size de. Dün mesela Japonyanın kuzeyindeki ''Saharin'' adasının tarihini inceledim. İyi de geldi doğrusu. Zamanında Rus yetkililerinin mahkumları sürgün ettikleri bir adaymış 'Saharin'. Yazar Çehov 1890 da uzun ve zor bir yolculuk yaparak bu adaya gitmiş. Bir dizi de yazı yazmış adayla ve mahkumlarla ilgili. Şimdilerde mahkumların umutsuzca volta attığı yerde Çehov'un heykeli varmış. İşte zamanın yaraları nasıl iyileştirdiğinin kanıtı. Dün böyle bir kaçışı gerçekleştirdim. Kendimi Pasifik Okyanusunda, bir adada buluverdim. Siz de deneyebilirsiniz. Emin olun İngilizin sıkıcı adasından daha heyecanlı...
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak1 ay önce
  isamçok önemli konuya değinmişsin ALLAH c.c razı olsun.bizim asıl meselelerimiz bunlar olmalı.lakin bu tür detler pek gündemde olmuyor.çoğunluk dünyevi çıkar peşindeyiz.
 • HaytaHayta1 ay önce
  Sn yazar yazılanlar doğru ama artık baydı bu teraneler ülkemin insanı yanı başında komşusundan haberi olmaz herkez birbirine yada avanta peşinde ama iş bu garip tuhaf ülkeleri savunmaya gelince mangal da kül kalmıyor neymiş ya bu ülke insanının merakı oysa hep lafta ya Allah bismillah diye bağırıp deşarz olmak çünkü kimse kimseye yardım etmiyor komşu hastaneye düşse haberimiz yok ama sallayan çok
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Hocam AB brexit konusunu yazıyorsunuz AMA içeriği hakkında bilgi eksikliği var. Neyi paylaşamadıkları konusunu NEDEN yazmıyorsunuz? Bence Türkiyede hiç kimse bunu bilmiyor. Türk medyası brexit anlaşmalarındaki detaylara VAKIF değil. Mesele iskoçya irlanda ve galler dahil, bütün ingiliz valilerinin bulunduğu ülkeleri de kapsıyor. Batı zalimdir, evet; ama kendi içindeki krizleri savaşmadan yönetmeyi becerecek kadar da MEDENİ.Müslüman ülkeler bu zalimler kadar dahi medeni değil ise, biz neyiz? Bence brexit de NEYİ paylaşamadıklarını YAZMALISINIZ. Saygılarımla.
 • GöktuğGöktuğ1 ay önce
  "Temel değerleri savunur gibi gözükerek, “içeriden nasihat” gibi göstererek, “özeleştiri” sosu ile süsleyerek, kibirli bir akil tavırla ayar vererek, “beni dinleyin, beni görün yoksa işte böyle çökersiniz” havalarına girmek .." İbrahim karagülleBu cümle size tıpa tıp uyuyor Dilipak
 • ŞaşkınŞaşkın1 ay önce
  Sayın Dilipak, Garp Cephesi bize çok ufki görünüyor. Hani bir zamanlar bir Kudüs Cephesi vardı, ne oldu? Yeniden açılan bir Golan Cephesi var, burada durum nedir? Sudan'da neler oluyor? Bırakın AB'yi, Brexit'i falan da seçim gargarasına getirilen gerçek cephelere bakın. Mesela Golan için Yenikapı'da ne zaman "kükreyeceğiz"? "Kardeş(!)" El-Beşir konusunda ne yapacağız? Mursi gibi "mazlumlar" sınıfına mı koyacağız yoksa, Esad gibi, adını "El-Beşer" yapıp, katiller sınıfına mı? Yoksa, AB'de olup bitenler için Dış İşleri Bakanı'nın deyimiyle "hükümsüzdür" deriz olur biter. İtalya, Fransa Türkiye aleyhine birtakım kararlar alıyor Bakan "hükümsüzdür" deyip son noktayı koyuyor, siz Brexit'le onla bunla ne uğraşırsınız bilmem ki!
 • İsamİsam1 ay önce
  Sayın yazar yazılarınızı okuduğumuz köşe yazıları sitede kampüs .com adı altında hristiyanlık propagandası yapılıyor acaba bu milletin evlatları önce dinden ve dindarlardan soğutuldu şimdide hristiyanmı yapılmak isteniyor emin olun şu son yıllarda İslamcı geçinen iktidarınmüslümanlara yaptıkları onur kırıcı zulümler gençleri dinden ve müslümanlıktan soğuttu ve halada dindarlardan nefret eder hale geliyorlar Toplumsal facianını sosyal boyutunun araştırılması lazımvesselam
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Erdogan düşmanlığı iliklerine işlemiş senin cephede de değişen bişey yok artık foksa malzeme olursun ak partiyi begenmiyorsan başka partiye git
 • AliAli1 ay önce
  Avrupa ülkeleri yeterince zengin Almanya bütcesi heryil iki milyarin üzerinde fazlalik veriyor araba fabrikalari bütün dünyaya rekor ihracat yapiyor metal insaat firmalari keza öyle bir ülkeyi üretim fabrika ayakta tutar Ispanya dünya turizminin merkezi oldu artik. Dolar 5.70 olmus Avrupa ülkeleri ardi ardina Ermeni soykirimini tanimaya hazirlaniyor ülke Istanbulda iki havalimanin varken hatta birisi Avrupanin en iyi havalimani iken 10,5 milyar euroya havalimani yapimiyla tamami yüksek faizle borclanilarak, yeni cilgin projelerle kalkinmiyor malesef.El Besir denen katil darbeyle gelmis binlerce insani katletmis Dünyanin savas suclusu ilan ettigi mahluk pis ayaklariyla bizim güzel ülkemize ayak basmisdir hakettigi sonu yasiyor ülkemizdeki finans krizine kafa yorun millet ac
 • Hacı mehmet narlıHacı mehmet narlı1 ay önce
  Ak parti içindeki fetö artıklarını şayet temizlemezse seçim tekrar edilse bile yine kaybeder Hayırlı Cuma’lar
 • OmerOmer1 ay önce
  Dolar suni artmaz. Ekonomin ve üretimin dışa bağımlı olursa , ekonomi kötü yönetilirse , milli ekonomiden söz edilemez ve ekonominin ipi bizde değil amerika da olur.Soğanı bile tohumunu ithal etmeden yetiştiremiyoruz.. Milli servetlerimizi babalar gibi satarak torunlarımıza yeni bir filistin hazırladık.Onlar , dedelerimiz vatanı parsel parsel sattılar şimdi kendi vatanımızda mülteci olduk diyecekler. Tıpkı bugünkü filistinliler gibi.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Srebrenitsa Katliamı nı batının gözüne Türkiye sokmadı medya vebal altında sen yapmadın ama batı yüz yıl önceki olayı her yıl gözümüze sokuyor. Katil batı Srebrenitsa Katliamı sizin eserini.
 • iç1 ay önce
  Alllah'ım, Cuma günüMilletimizeadalet nasip et.“Ey iman edenler! Kendiniz, ana babanız ve en yakınlarınızın aleyhine de olsa Allah için şahitlik yaparak adaleti titizlikle ayakta tutan kimseler olun. (Şahitlik ettikleriniz) zengin veya fakir de olsalar (adaletten ayrılmayın). Çünkü Allah ikisine de daha yakındır. (Onları sizden çok kayırır.) Öyle ise adaleti yerine getirmede nefsinize uymayın. Eğer (şahitlik ederken gerçeği) çarpıtırsanız veya (şahitlikten) çekinirseniz (bilin ki) şüphesiz Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır. Nisâ : 135”“Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin. Adil olun. Bu, Allah'a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.Mâide : 8”
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Türk medyası her gün bir iki sayfasını Srebrenitsa Katliamı na ayırmalıydı . 21. Yüzyıl da Batının bağrındave batı destekli katliamını batının ğözüne hergün sokmalıydı.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Türkiye politikasıyla medyasıyla sınıfta kaldı. 21. yüzyılda batının yüreğindeki Srebrenitsa Katliam sürecini yönetemedi.
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Kafayi ak partinin meselesine takacagina chpkk zorbalık larına hırsızlık şovuna tak dilipak kiminle dostsun bilelim artık şiddetli yazıların gayedeki hikmeti yok etti
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Soğan darbesi,Soğandan darbe çıkar mı demeyin.Valla soğandan başlar suriyelilerin artık kendi ülkelerine dönmeleri gerektiğine oradan sokakları taşırmaya muhalif kim varsa sokaklara dökülmeye ve sonunda da birisi gelir demir yumruğuyla Atatürk ilke ve inkılaplarını bahane ederek darbeyi yapıverir.Bir soğan darbeside böylece dünya literatürüne geçebilir.Geçmişte fransada bisküiden darbeye gidilmişti.Soğanda çağımızda bir darbenin tetikleyicisi olabilir. OLMAZ OLMAZ DEME BİR GÜN BİR BAŞMIŞSIN OLUVERİR.Emri bil maruf neyhi anil münker yaptım.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Sayın Dilipak işsizlik artıyor,suni dolar artması yüzünden fiyatlarda artıyor.Toplumda homurdanmalar yükselmeye başladı.Artık suriyeliler göze görünmeye başladı. Bunu anlamak için müneccim olmaya gerek yok.Bu gidişatın sonu sokak olaylarına götürür.Akpartinin buna şimdiden önlemler alması şart.İçeride birileri soğan depolarına sabotaj düzenlemiş besbelli.Yani o depolarda soğanların çürütülmesi bir planın parçası gibi geliyor bana.Bakın islam ülkelerinde ve afrika ülkelerinde darbeler artmaya başladı.Bizde darbeler ülkesi olduğumuza göre derin abd-pentagon cıa bizdede bir darbe yapma eğilimi var.gibi. Soğanların depoda çürütülmesi bence basit bir olay değil.Bu bir şeylere hazırlığın bir parçası.Halkın nabzını ölçmek çok önemli.Soğandan bile darbe çıkar.Halk soğan fiyatlarının durmadan artmasına akpartiye acayip sövüp sayıyor ben bunu özellikle şok markette alışveriş yaparken duyuyorum.Durum kritik olmaya doğru gidiyor.Bence sende köşende hükümeti uyaran makaleler kaleme alman lazım.EMRİ BİL MARUF NEYHİ ANİL MÜNKER YAPTIM.
 • Serdar Serdar 1 ay önce
  Çok abartı komplo teorisi yazıyorsunuz.TCP ve IP ile.
 • RECEPRECEP1 ay önce
  Akpartiyorumyazma. Başkakapıya....

Günün Özeti