FETÖ’cüler şimdi de..

25 Ağustos 2018 Cumartesi

Çok şükür bu salvoları da boşa çıktı. Bazıları da suçüstü oldu bu arada. Bu olayı bütün dünya duydu. Kendi kazdıkları kuyuya düştüler. Türkiye yara almadı değil, aldı ama bizim yaramız iyileşir, hatta daha da kârlı çıkarız bu işten sonunda. Ama onlar onulmaz bir yara aldılar. Suçüstü oldular, kazdıkları çukura düştüler.

Başlangıçta Dolar için hedefleri 6.40 gibi idi. Bayrama 6’nın üzerinde girecekler, sonra 7’nin üzerine çıkacaklardı akıllarına göre. Bayram öncesi 7’yi gördük, oradan geri döndü. Bayrama girerken 6’da bile tutunamadılar.

Söylüyorum, bayramdan hemen sonra değil ama Ekim-Kasım’a hazır olun. Eylül’de de rahat durmayacaklar. Amerikan seçimlerine kadar her yolu deneyecekler. İçeride sıkıştıkça dışarıda kriz üretecekler.

Uslanmayacak bunlar. Siyonist lobi de, Evengalsh’ler de, DEAŞ da, PKK-PYD de uslanmayacak. Yenilgiyi bir türlü kabul edemiyorlar. Bunun bir teolojik bir boyutu var. Yaşanan süreç bir kehanetin boşa çıkması anlamına gelmiyor onlar için, ilahi planda bir aksaklık söz konusu. Oysa böyle bir şeyin teorisi bile mümkün değil.

İkincisi, hadi işin dini boyutu ile ilgili yeni bir yorum uydurdular, içinde ABD, İngiltere, Almanya, İsrail, Vatikan, Fransa’nın olduğu bir proje nasıl başarısız olabilir..

“Kasımpaşalı” biri nasıl böyle bir planın karşısında durabilir? İşte buna bir türlü akıl erdiremiyorlar. Böyle bir şey teoriye uymuyor!

İşte söylüyorum, bu kez içerideki uyuyan hücreleri harekete geçirecekler.

Her gün bir takım operasyonlar yapılıyor, insanlar gözaltına alınıyor. Kaçmak isteyenler yakalanıyor. Yeni bilgi ve belgelere ulaşılıyor. Bir takım kişiler itirafçı oluyorlar.

Adli tatilden sonra FETÖ ile ilgili yeni davaların açılması bekleniyor. İşin medya, sermaye, siyaset, bürokrasi, STK, finans ayağında yeni gözaltılar olmasından endişe ediliyor.

Ekim-Kasım aylarındaki operasyonlar daha çok Yahudi lobisi ve Evengalishlerin ABD ve AB ülkelerine karşı bir emrivaki/oldubitti şekilde Türkiye’ye karşı, uluslararası örgüt ve divanları kullanarak baskı kurma eylemi.

Deniyor ki, yargı yolu ile mevcut karar verilen davaları tartışmalı hale getirmek için içeride ve dışarıda, insan hakları ve hukuk devleti temelinde bir saldırı başlatacaklar. İçeride bir hukuk tartışması başlatmak için her yolu deneyecekler.

Dahası finansal operasyonlar devam edecek. Halk Bankası zaten gündemde. İran, Suriye ve Irak konusu, Musul konusu farklı bir çerçevede gündeme getirilmeye çalışılacak. Kanal konusu da öyle. Türkiye’nin uluslararası ekonomik ve siyasal sistemi bozmaya yönelik radikal saldırılarda bulunduğu, AB ve NATO ile sorun çıkartmaya çalıştığı, BM’yi çalışamaz hale getirmek istediği gibi argümanlar üzerinde çalışıyorlar. Kürt halkının demokratik hakları, Süryani halkının sorunları, Ermeniler, Rumlar, Patrikhane konusu, Ayasofya konusu ne varsa hepsini gündeme taşıyarak batı kamuoyunu harekete geçmeye zorlayacakları ileri sürülüyor.

Kaset savaşları, tehdit, şantaj olayları, terör eylemleri her şey mümkün. PKK ve PYD sürekli kan kaybediyor. FETÖ’cüler seçimlerde siyasi bir kazanım elde edemediler. CHP giderek eriyor, İyi Parti dağılma noktasında bir yamalı bohça gibi. SP bir varlık gösteremedi. HDP, CHP’nin desteği ile barajı geçebildi. AK Parti’nin bölgedeki aday profili beklenenin altında kalınca HDP geçici bir başarı elde etti.

En çok terör ve ekonomik krize güveniyorlardı, her ikisi de olmadı. Şimdi eğer Eylül, Ekim, Kasım’da da bekledikleri başarıyı yakalayamayacak olurlarsa işleri oldukça zor görülüyor.

Türkiye sadece Türkiye topraklarında değil, FETÖ okullarının bulunduğu bütün ülkelerde çemberi giderek daraltıyor. Tabi ABD ve AB ülkeleri direniyorlar ama artık oralarda da içeriden aykırı sesler yükselmeye başladı.

Bu yeni dönemde ABD ve İsrail’in kontrolündeki tüm unsurlar, uyuyan hücreler, yedekler, 2., 3. gruptakiler, hepsi harekete geçirilebilir. Yani Gezi’de olduğu gibi “Topyekûn yeni bir saldırı” dalgasına hazır olmalıyız.

Tabi bu onların evdeki hesabı. Gün doğmadan neler doğar göreceğiz..

Evet, onlar hemen bayramdan sonra dövize yüklenecekler. O malum lobi bu yenilgiyi içine sindiremedi. Yine saldıracaklar. Başarısızlık onlar için ölüm. Türkiye ile başlayan bu iktisadi savaş ABD, Kapitalizm ve Dolar için trajik bir sona açılan bir kapı olabilir. Bugün bu savaş Türkiye’nin cezalandırılmasından çok daha fazla bir anlam taşıyor. Ve bugün Türkiye’nin eli sanıldığından daha güçlü.

Dün FETÖ kendi çıkarları için ABD’yi kullanıyordu, bugün Türkiye kendi paçasını kurtarmak için FETÖ’yü son kez kullanmaya çalışıyor. ABD, dün Türkiye’den kaçan FETÖ’cüleri Türkiye’ye karşı araziye sürmeye hazırlanıyor. Kaset operasyonu da var planlarında, terör de. Yargı yolunu da kullanacaklar, piyasayı da. Topyekûn saldırıya hazırlanıyorlar.

Bunu buradan yazıyorum ki, herkes tedbirini alsın, 15 Temmuz’daki gibi hep birlikte karşı çıkalım.. Devlete düşen görevler, millete düşen görevler var.. Bizi içimizden vurmak için plan da yapıyorlar, muhalefet üzerinden yaptıkları planlar da. Sabırlı olacağız. Kasım ortalarına kadar durmayacaklar. 

Medya olarak dikkatli olalım. İçimizdeki hainler ve ahmaklar konusunda dikkat edelim. Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen fasıklar konusunda dikkat edelim. Müslüman, hırsızlık yapmamalı, Müslüman, fahişelerin peşine düşmemeli, durum ortada.. Bari bunları yönetimden uzak tutalım. Bunları önce yargıdan, ordudan, finans, medya ve bilişim dünyasından uzaklaştıralım.

Daha dün, artık bir daha 15 Temmuz olmaz diyenlere bakmayın siz. Şeytan tatile çıkmadı, fazla mesai yapıyor. Bu topluma İlahlık ve Rablik taslayan mütrefinler, müstekbirler kıyamete kadar iddialarından vazgeçmeyecekler. Düşmanı da hep İsrail’de, Amerika’da aramayın, hemen yanı başımızda, hatta içimizdeler.

Korkmayın, şeytan Allah’ın muttaki kullarına hiçbir zarar veremez. Allah onları hayra tebdil eder.

Belki de Allah bizim ellerimizle Kapitalistlerin ve Siyonistlerin defterlerini dürmek istiyordur. Elbette bu zorlu bir imtihan olacaktır, ama aynı zamanda şerefli bir vazife.

Allah’ın kolaylaştırdığından kolay bir iş yoktur. Allah zalimlerin işlerini sarp dağlara sardıracak. Allah’ın zorlaştırdığından daha zor bir iş de yoktur. Allah onların, Hizbüşşeytan’ın işlerini zorlaştırsın ve kendi yolunda cihad edenlerin işini asân eylesin. Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ebynebyn4 ay önce
  senden karlaı yok
 • AkpliAkpli4 ay önce
  Adam doğru yazmış bence.düzeltmeye gerek yok.
 • MustafaMustafa4 ay önce
  Allah razı olsun.Hep güzel şeyler yazarsınız.Olayların manevi boyutuna dikkat çeker uyarırsınız.
 • MustafaMustafa4 ay önce
  Allah razı olsun.Hep güzel şeyler yazarsınız.Olayların manevi boyutuna dikkat çeker uyarırsınız.
 • SemihSemih4 ay önce
  Evet şeytan boş durmuyor.. yazı yazıyor iftira atıyor yalan üretiyor. Dilipis inşallah yalanlarinda boğulursun..
 • YeniYeni4 ay önce
  Ekonomi ... suçlu aramayın 
 • Erol ATASOYErol ATASOY4 ay önce
  Müslüman uyanık olmalı. Şahsi çıkar uğruna, Dinine, Vatanına, Namusuna ve Onuruna zarar verecek her konuda duyarlı hareket etmelidir.
 • Abdullah gulAbdullah gul4 ay önce
  Merkez bankasını 100 milyar doları varda biz neden Araplardan borç alıyoruz ?
 • Abdullah gulAbdullah gul4 ay önce
  İslam olmasaydı sen ne yapardin
 • Necati yüzüak. Necati yüzüak. 4 ay önce
  Sayın dilipak. Yazının içerisine katılıyorum. Ve tşk. Ediyorum. Düşman asla uyumaz. Onların görevi hak davasına engel olmak. Lakin bu millet her daim Allahın davasına sahip cıktı. Bu milletin kaderi ve alın yazısı. İnşallah bu kezde kazanan biz olacağız. Allah cc. Bizim elimiz ile kafir sürüsüne ders verecek. Amin.
 • Abdullah gulAbdullah gul4 ay önce
  Süper yorum anlamak için insan olmak gerekir dalaverciler anlamaz.
 • Ibrahim sami Ibrahim sami 4 ay önce
  Ya Allah aşkına ...neden biriniz bu dış güçlerin dolar saldırısının ne olduğunu anlatmıyor? Nasıl bir saldırı? Ne yapıldı? 4 tl den alınan dolarını 7 tl den bozduralar gerçekten ülke adına zarar, devletimiz nasıl bir kar (!) etti? Net ve elle tutulur birşeyler yazın ki bizler de gerçekten aydınlanalım?
 • Ömer Akbulut Ömer Akbulut 4 ay önce
  Ben küçük bir esnafın 15 temmuz da ilk meydanlara çıkanlardanım darbeye karşı bilinçli olduğum kesindir. Bu günde olsabu tür kalkışmalara karşı ilk meydanlara çıkacağımdan hiç şüphem yoktur.Elbette bunun bize bir maliyeti olacaktı onun farkındayım. Şu an çok zor durumdayız senetlerimizi, çeklerimizi ödemiyoruz bu da sicilimizi bozuyor ürün alamıyoruzVergiler ve sigortalarımızı ödeyemiyoruz, gücümüz zayıflıyor, bu da hükümete karşı bir durum sergilmemize neden oluyorKüçük Esnaflar olarak Bizim bu konuda destelenmemiz gerekiyor.
 • Abdurrahman dilipakAbdurrahman dilipak4 ay önce
  ... Lütfen geçmişi unutmayalım . Hele Fetfa kurulu üyeliği yaptığı kurumları araştırın bakın neler çıkıyor ortaya
 • Ali CElal BozatliAli CElal Bozatli4 ay önce
  Eskiden Celal Bayar habire bu kış Komünizm gelecek diye halkı küçük aptal çocukları kandırır gibi öcü gösterirdi. Şimdi aytı tatiği siz ve AKP yapıyor.Öcününadı FETÖ .Ekonominin temelleri bozdular demiyorsunuz.Üretmeden habire borçla yaşıyoruz.Üretim her geçen gün bir bir yitiriliyor. Finans ekoni cenneti haline getirdiniz Bunları gizlemek için FETÖ öcüsünü kullnıyorsunuz. Biraz gidin ekonomi hocalarını dinleyin
 • Bekir AltanBekir Altan4 ay önce
  “Dün FETÖ kendi çıkarları için ABD’yi kullanıyordu, bugün Türkiye kendi paçasını kurtarmak için FETÖ’yü son kez kullanmaya çalışıyor. ” cümlesindeki “Türkiye”kelimesi “ABD” olmalıydı diye düşünüyorum.Saygılarımla...
 • SerhatSerhat4 ay önce
  Fetonun ekonomi ve ticari kanatibitmedikce tehlike devam eder
 • sezginsezgin4 ay önce
  Madolyonun ters yüzüne bakalım.Eğer Trump, iddia edildiği gibi ABD seçimlerine gerçekten hile kattıysa, Putin'in adamıysa ve Türkiye'yi aldığı kararlarla Amerikan müttefikliğinden çıkarıp Rus müttefiği yapmaksa amacı.Bütün bunlar uçak düşürülmesi, b.elçi cinayetinin misillemesi olamaz mı? Trump Putinle çevirmensiz ne görüştü acep?
 • MisafirMisafir5 ay önce
  Yerli üretim, her şeyin başı yerli üretim. Yerli üretim artarsa ne Amerikası ne Avrupası, hepsine lanet olsun. Yıllardır özelleştirme adı altında devletin neyi varsa neyi yoksa satıldı. Satın alanlar çalıştırmak yerine kapattı. Biz de ithal ettik. Sadece teknolojiyi, enerjiyi değil kağıdı mürekkebi bile ithal ettik. Meksikadan nohut niye geliyor, Bulgaristan dan ayçiçeği. Endonezyadan pirinç, Kanadadan mercimek, Amerikadan ceviz niye geliyor. Girin bir markete ve ambalajlı ürünlerin arkasını çevirip menşeini kontrol edin. Ben Türk malı bulacağım diye yarım saatte çıkacağım marketten bir saatte zor çıkıyorum. Türk malı bulup sadece onu alacağım diye uğraşmaktan heba oluyorum.
 • aysemiraysemir5 ay önce
  hicbir gayrı muslim basta slavlar ve yahudiler ve onların usagı suudlar ve bae sunnilerin kendilerinden olmayanın basarılı yekpare kalmasını istemez yani akdenize inmek idealinde olup neredeyse tum karadeniz limanlarını ve akdeniz limanları ozellestirmlerine giren cogunu alan ruslar ve turk ortaklari ve ayrıca denizbankı alıp bae bankasına satan etibankı almak isteyip boru le gecirmek isteyen ve bu konda sozde alanruslar;finansbankı turkiye finansı alıp adını degistirmeden rotschildlere satan suudlar 3.6 milyar verip abd ile ortak oyunla bi haftada kurla oynayıp 5.1 milyar dolar odemeye cıkaran uygur turklerinin dostu cin mi yoksa tc nin yanında gorundugu donemde abd den 30 milyar dolarlık silah anlasması yapan varlık fonunu isteyen katar mı dost...Allah var Allah yar amenna
 • MustafaMustafa5 ay önce
  Ne sacmaliyosunuz karaktersiz herif suleymanlilarin devletinicine gecme gubi derdi olsa suan bu kavgalar olmaz bilmeden tanımadan yazmak için yazan zavalli
 • Rabia Rabia 5 ay önce
  Euzubillahiminesseytanirracimbismillahirrahmanirrahim Allah'ın dışında, kendileri için göklerden ve yerden hiç bir rızıka, hiç bir şeye malik olmayan ve buna güçleri yetmeyen şeylere mi tapıyorlar?nahl süresi 73.ayet.elhamdülillah. sayın Dilipak bu cemaatlere kime oy verecekleri konusunda neden baskı yapılır mesajlar gönderilir.bunlardan ya akpnin dışındakilere oy vermeleri istenmişseyıllardır çok büyük bir ihanet içindelerde haberleri yok demekten başka bir şey gelmiyor elden. Siz yıllardır buradan da hep söylersiniz velilerinizi ilâh edinmeyin diye. Allah yardımcımız olsun amin.bakin enaz oktarlar nasılda deşifre edildi ediliyor edilecekbunlar başarıdır. Sizin araciliginizla bildirmis söylemiş olalım inşallah. Elhamdülillah. Saygılar selâm ve dua ile Allaha emanet olun. Teşekkürler
 • mm5 ay önce
  Akp mhp dolar almış. Ne yaptın banka hesaplarına mı baktın. Kim la bu akp mhp dediğin tüzel kuruluş mu kişi mi? ...
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu5 ay önce
  Bir bela bitmeden öbürünü kızağa sürüyorlar dıkaaat !!! bir mehdi gitti başka mehdiler gavs lar kutuplar vs vs geliyor akıllı olalımey ehli islamın evlatları.
 • DarbesavarDarbesavar5 ay önce
  uyarılar için teşekkürler. bir yorumcu süleymancılar ve menzilciler için de uyarıda bulunmuş. bu mese de önemli. malesef siz uyarıyorsunuz ama insanımız kendine yeni rablar bulmada eşsiz...
 • Mehmet CelikMehmet Celik5 ay önce
  Haydi Kürtlerin demokratik haklarındangeçtikYa Kürtlerin İslami haklarına ne diyorsunAbdurrahmanFe eynettezhebun...
 • Nejat DincNejat Dinc5 ay önce
  Sayin Yazar 3.4 kere bayramdan sonra dolara yuklenecekler, kasımda dikkat diyor. Kendi yandaşlarına sinyal veriyor yani dolar alin su anda , kasımda yine uçacak diye..Bunlar , akp, mhp, hepsi nisanda 4 liradan doları aldılar 6.57den bozdurdular, simdi yine 6dan alacaklar kasımda 7.8.9dan bozduracaklar..çünkü para bunlarda var,, dalga geçer gibi yastık altindakileri bozdurdun dedikleri sıradan vatandaşta yok ki, onlar ayın sonunu zor getiriyor...SELAM ve dua ile diye diye milleti 200 yıldır aldatıyorlar...bize de durmak yok enayimize devam diyorlar...yerseniz artık.. selam ve dua ile ...
 • uzman analistuzman analist5 ay önce
  sayın hocam dünyayla kavga ederek nereye kadar..ne oldu birdenbire herkes Türkiye karşıtı oldu..?halk durumun farkındada halkta yorgun ..yeni dönemde kavgalar bitecek barış içinde bir aydınlanma gelişim olacvaktı.tam tersi yeni dönem korku üretmeye başladı ..ne olacak korkusu.**yarın ne olacak işimizi kaybedecekmiyiz..ekmek bulacakmıyız korkusu.avrupanın hemen yanında o bolluğun yanında sanki karanlık iyice örtmeye başladı üzerimizi hocam..biraz barış artık ..bakıyoruz yandaş candaş basın yazarları tuzu kurular işleri garanti ekmek derdi olmayanşlar bol keseden atıyo..ne yazıkki yeni dönem çok iyi gelmedi bize..saldırı var doğru ..hep beraber karşı duracağız doğru ..ama yokluğuda bolluğuda hep beraber**öylemi hocam..peki bu dolarlı borçlanma köprüler falan neden hala dolarda**?*yani hocam siz şunumu istiyorsunuz yokluğu halk çeksin dayanın falan sonu ne zaman biteceği belli olmayan bir karanlık mı vaat ediyorsunuz..sizlerin tuzu kuru nasılsa..para torpil geçim sıkıntısı yok nasılsa bu karanlık dönemdede sizler için böyle olumsuzluk yok.bol keseden atın hocam..biraz halka inin halk ne durumda..görün ve siyaset dünyasına anlatın ...barış biraz hocam ..hergün kavga ertesi gün nasıl bir kavgayla karşılacağız hep karanlık bir dönem..
 • d.davudd.davud5 ay önce
  Saat 21 den sonra Taksim Meydanı insan pazarlayan,plastik terlik-naylon don-sütyen-çaput-köfte-ekmek-kokoreç-sebze-meyve-tütün-çakma koku-aynalı resim satan yabancı uyruklu satıcılarla dolu bir işporta pazarına dönmüş doğru mu? gidip bakın bunları yazın biraz da...
 • Muhammed Muhammed 5 ay önce
  Abi çok güzel yazmışsın!Yıllardır yazılarını hiç kaçırmadan okuyorum.Bazen içimizdeki AKP lileri eleştiriyorsun,ne demek istediğimi anlamışsındır herhalde!Akpartiye ençok zarar veren de bu AKPlilerdir.(münafık zihniyetli) Malesef bu konuda özellikle belediyelerde dönen dolaplar ve işe alınan mevsimlik işçiler konusunda çok büyük adaletsizlikler oluyor.Önümüzdeki belediye seçimlerinde eğer başarısız olursak hiç şaşırmam.ALLAH yardımcımız olsun.
 • Kemal yalçınKemal yalçın5 ay önce
  Gerek başdakilere gerek tüm siyasetçilere hitaben bir uyarı niteliğindeki yazınız dikkate alınmalı.Haybeden para kazanma ve uçkur eylemlerine son vermeliler.Konu Vatan/Milletse,yapılması gereken ötekileştirilmelere bi son verilerek Top yekün bu dış odaklara zırh olmalıyız. Saygılarımla
 • yılmazyılmaz5 ay önce
  "Dün FETÖ kendi çıkarları için ABD’yi kullanıyordu, bugün Türkiye kendi paçasını kurtarmak için FETÖ’yü son kez kullanmaya çalışıyor."Sanırım Türkiye yerine abd yazılmalı yanlış yazılmış. Saygılar hocam
 • mehmetmehmet5 ay önce
  "Dün FETÖ kendi çıkarları için ABD’yi kullanıyordu, bugün Türkiye kendi paçasını kurtarmak için FETÖ’yü son kez kullanmaya çalışıyor."Yanlış mı anladım yoksa cümle yanlış mı kurulmuş.
 • IlbeyhanIlbeyhan5 ay önce
  Allahtan insana bela ,kotuluk gelmez .... Allahsonsuzmerhametsahibidir...Allahtan Rahmet gelir...Haa,belayi insan kendiettigiyle bulur.... Allah yarattigi butun insanlara asagi yukari ayni ozelliklere sahipBEYIN vermistir,dogustan ...Dunyamilletleri aslindasadeceiki grubaayrilir...BEYNINI kullananlar, kullanmayanlar...Mubarek ,hazret , Allah dostuunvanlariylabir takimsapik din tuccarlarina aklini rehinverirbudunyadakendin kullanmazsan sonuçsevgilihocam fetosa , adnan oktar onlar gibi binlerce sapiginkucaginadusmeyecikar....Imam Azami ,Imam Maturidiyiiyiokuyun,ogreninAKLIkullanin demislerdimubarekler, cekmedikleri. eziyetkalmadi...Din tuccarlari hipnotizemetodlariylaonce aklinialirlarinsanlarin, ruyalarmenkibeler uydurarak ...Fetulcianin ruyalari gibi..... Aklini aldiktansonrada malini,kisiligini , namusuda dahilherseyini alirlar...Bundan 10 ,15sene once soyluyorlardiHaydarBasinbilinen17karisi var diye..Cogudauniversiteogrencisikizlardan ...Her kosede bi haydar basvar...Her isi gucu birakinonceBeyninizin fonksiyonlarini ve kullanmayi ogrenmeye calisin ...Yuzunuzu dosdogru Allaha donun , araci sapiklari aradan cikarin...
 • ferudun attarferudun attar5 ay önce
  Türkiyede ic savas cikarsa, bu avrupayi dogrudan etkiler. milyonlarca insan yunanistan, bulgaristandan avrupaya cikarma yapar. bu da avrupa icin hic iyi olmaz. müslüman nufusu avrupa kaldiramaz. ayni sekilde iranda öyle. suriyeden gelenler bile avrupayi cileden cikardi. türkiyenin hem avrupa, hem amerikan boyundurugundan kurtulmasi lazim. 100 senedir beynimizi kemirdiler. yedigimize icdigimize her seyimize karisiyorlar. ayasofyayi onlarin korkusundan cami yapamiyoruz. kanunlarimizi korkudan degistiremiyoruz. sonra bagimsizlik bayrami kutluyoruz. ayip diye birsey var yahu.
 • kemalkemal5 ay önce
  bin yıldır islamın sancaktarı bu millete siyonist ve kapitalist kan emicilerin sonunu getirtme görevi hikmeti ilâhinin iktizasi olması garipsenecek bir durum olmamalı...size katılıyorum
 • durmus güngördurmus güngör5 ay önce
  Sayin hocam, yillardir sevket eygi abimiz ögrencileri orgutleyecekler diyor, ordan bir gezi olayi cikarmi. Birde trump icin amerikanin icindeki karsitligi sindirmesi icin, disarda bir savas cikarmasi gerekiyor ki, icerdeki muhalifleri sustursun, trump suriye konusunu bahane edip türkiyeyi zorlayabilirmi. Sayin Dilipak türkiyede sivil toplum kurulus altinda, binlerce proje yapiliyor, erasmus, avrupabirligi, unesco, gibi örgütlerle. sizinde bildiginiz gibi, bu projelerin dis istihbaratlarin bir oyunu oldugunu. bunu bile bile neden devlet izin veriyor. Komutanlarimiz nato egitimi altinda, yillarca israil, amerikaya gitti, neticesi 15 temmuz. sonra o askerleri cezalandiriyoruz. bunlari gönderenlerin sucu yokmu. bu kizini kerhaneye calismaya gönderip kötü yola düstün diye öldüren babaya benzer. amerika, avrupa, israil herkes istihbaratci, bizimkiler gibi saf anadolu cocugu degil.
 • UykucuUykucu5 ay önce
  Hocam,Yani diyorsunuz ki, hala iceride uyuyan hucreleri var. Iki yili gecti. Emniyeti, miti, itirafcisi, etkin pismanlikcisi,savcisi, hakimi daha uyuyan hucreleri bulamadilar. Hasili biz bu kadar mi aciziz hocam, yoksasiz milleti korkutmak, ekonomik krize narkoz olmak icin biraz mubala mi ediyorsunuz?
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selam ve dua ile muhterem duayen muderis beyfendi bu ulkede kaos varsakim bu ulkeye zarai icin ugrasiyorsa tesbit efilmis,se kimse kusura kalmasin demin googelde bir profosorun ,ben fotonun kopegim diyorsa istedigi kadar alleme olsun mevki ne olursa olsunrahatsizlik varsa elvetde ihtiraz ve elestiri olacak ses cikarilmiyorsa suclulugu kabul etmis oluruz bir bana suc ayiyor ben itiraz etmiyorsam kabul etmis olurum
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selam ve dua ile muhterem duayen muderis beyfendi bu ulkede kaos varsakim bu ulkeye zarai icin ugrasiyorsa tesbit efilmis,se kimse kusura kalmasin demin googelde bir profosorun ,ben fotonun kopegim diyorsa istedigi kadar alleme olsun mevki ne olursa olsunrahatsizlik varsa elvetde ihtiraz ve elestiri olacak ses cikarilmiyorsa suclulugu kabul etmis oluruz bir bana suc ayiyor ben itiraz etmiyorsam kabul etmis olurum
 • OO5 ay önce
  Ayosofya'yı açsınlar,nasıl olsa bir çok ülke ile aramız iyi değil.Bizim Dunya liderimiz bir Ayosofya'yı mı açamıyor.Şahsen benim böyle beklentim yok ama çevremde ki insanlarbunu merak ediyor.Bağımsız ülke olmadığımızı zanneden çok..Reis de önüne gelene eeeey diye başlayınca zavallı halkım bizi tam bağımsız sanıyor. Oysa komşu,komşunun külüne muhtaçtır. Insanlara biraz gerçekler anlatılmalı.Sizler biraz uluslar arası ilişkiler nasıl olur,bazen iki ileri,bir geri adım atmk gerekebilir vb. Yazın lütfen.Aptal insanlar çogaldı...
 • OsmanOsman5 ay önce
  Bu arada süleymancı ve adıyamancı yapılanmaya dikkat devletin kadrolarına çöktüler önlem alınmazsa 2 seneye kalmaz başımıza bela olacaklar
 • HacıHacı5 ay önce
  Ekonomik durumu.reformlarla duzeltecegimize daha papazla fetoyle batıracağız gibi.Dilipak evin sağlam olursa hırsız birşey yapamaz.Adalette sıkıntı varsa biz bitirdik,ekonomide sıkıntı var.ve yıllarca rant.ekonomisi devam etti biz yaptık.Tarim desen bilinçli bir yıpratma var biz yaptık.Butun milli yerleri sattık hemde israil ve abd ye şimdi krizden bahsediyoruz.Birakin abd fetö işini çünkü aynı abd her ülkeye vergi getirdi ama bizim paramız gibi.deger kaybetmiyor.Abd iktidara getirir,karşında kim varsa yok eder ve mali destek verir.Karsiliginda arap baharı ve bop projesini ister.Erbekan hoca yıllarca anlattı bunları.Devlet adaletle yönetilir cemaat.ve.dinle degil
 • Hayrullah ereliHayrullah ereli5 ay önce
  TL yüzde 40 yakın deyer kaybetmiş,ve buna baglı olarak hayat pahalanmış ve biz bundan fazla etkikenmemişiz.daha ne olmasını bekliyoruz. Hocam
 • muhjaiddinmuhjaiddin5 ay önce
  sayın yazar siz doların 4 liradan 6.1 liraya çıktığını biliyorsunuz değilmi???
 • Vatan TuranVatan Turan5 ay önce
  Bir ülke kendi iktidarı tarafından katlediliyor.Hesap verme korkusu yüzünden bilinen sonlarını geciktirmek için bahane üstüne bahane üretiyor ve siz buna destek veriyorsunuz. Siz bahane üretip geciktirdi keçe Tek milletinin kini artıyor. Bedeli sadece siz değil, üye ve seçmenleri de ödeyecek. Bir an önce millete teslim olun, ülkemizi ve devletimizi istiyoruz, bir an önce iade edin belki soyunuzu birileri sağ kalır.
 • selamselam5 ay önce
  Her yer siyasi torpilciliğin adam kayirmanin ön ve arka bahcesi olmus güzel memleketimiz bu zihniyetli insanlar yüzünden çivisi çikmis. Biz bu tip insanlardan memnun değiliz beter olsunlar yedikleri haram olsun, mazlum insanlarin ahi yerde kalmayacaktir bu yoldan cikma ve adaletsizlik daha kötü günleri yasamaya madden ve manen neden olacaktir.iyi günler icinse Allahin rahmetinden ümit kesilmez Allah inanlarla beraberdir bozgunculuk yapanlar hüsrandadir onlar için dünyada da ahirette de acıkli bir azap vardir.ki bunlari yaşayarakta görüyoruz. Allah bizleri şeytanlaşmiş insanlarin şerrinden korusun.amin.
 • METİN T BEYŞEHİR METİN T BEYŞEHİR 5 ay önce
  Ülke ve millet olarak çok uyanık olmalıyız.bu hainlere karşı dik durmalıyız..ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar..bu millet uyandı..Hocam çok güzel özetlemişsiniz.elllerindeki tüm güçleriyle saldırıyorlar..bu millet farkında ALLAH güç versin hepsinin hakkından gelecez.İnşallah..
 • hamidohamido5 ay önce
  Syon destekli ermeni soylu bu hainin arkasından giden menfaatçi sürüsü için idam geciktirilmemeli. Sayın yazarın da bildirdiği gibi arkalarında abd & ab var ve bunların sayesinde ergeç kazanacaklarını sayıklıyorlar.
 • metin p.metin p.5 ay önce
  bütün dikkatimizi fetö Amerika vs diyerek başka alanlara kaydırmayın.Siz doğru yolda olursanız onlar size zarar veremezler ayetini hatırlayın.Bu ak parti hükümetleri döneminde lgbt dernekleri ab müzakerelerine uyum çerçevesinde yasallaştı.zina suç olmaktan çıkarıldı.laik Kemalist hükümetlerin döneminde bile bu kadar değerlerimiz aşağılanmadı.madem Müslümansanız şu kumarı kaldırmaya ne dersiniz.herkesin zarar gördüğü ocakların söndüğü bu illeti kaldıralım.inanın dinsizi dinlisi herkes buna destek verecektir.çünkü aklı başında azıcık ekonomi bilgisi olan herkes bunun milli ekonomi modeline zararlı olduğunu kabul eder.
 • KocasolakKocasolak5 ay önce
  Saldırsınlar hocam, gelecekleri varsa görecekleri de var. Her saldırıdan güçlenerek çıkıyoruz, bu hainler saldıracak ki biz kenetlenelim. Bu zamanda dürüst olmak o kadar zor ki onun için karşılığı ebedi cennet, oysa geçici dünyalık peşine düşenler neler kaybediyor bir bilseler. Allah var keder yok, biz KULLUK ederiz neticeyi bilmeyiz. Netice değildir hedefimiz, hedefimiz Allaha kulluktur, onda sabit durdukmu, bize ebedi cennet var.
 • Yunus16Yunus165 ay önce
  SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ, ABD NİN KURUP BÜYÜTTÜĞÜ KIRK YILLIK BİR CANAVAR. HİÇBİR ZAMAN BOŞLUK BIRAKMAYA GELMEZ.!! DEVLETİMİZ HER AN TAKİP ETMESİ GEREKİR. EN AĞIR CEZALARLA ÜZERİNE GİDİLMESİ GEREKİR. AKSİ TAKDİRDE (ABD NİN DİĞER ÖRGÜTÜ PKK YI OTUZ BEŞ YILDIR KONUŞUYORUZ!!!) TARİHE GÖMEMEYİZ.
 • Dikkat: Feto 'P.ç' dir!Dikkat: Feto 'P.ç' dir!5 ay önce
  Fetö bayramda bir konuşma yayınlamış; "Sizler imtihan olmadan mı bu dünyadan gideceğinizi sanıyor sunuz?" demiş! Soruları hırsızlayıp elemanlarına servislemek imtihan mı? Yatakta birbirlerinin üzerlerindeki eşhası videolayıp servise sunmak üzere arşivlemek imtihan mı? 249 kişiyi vurup öldürmek imtihan mı? "İçin lan, için!", "açın lan açın!" demek imtihan mı? Cumhurbaşkanını suikastle öldürmek için dibine kadar adam yerleştirmek imtihan mı? Cumhurbaşkanını ameliyatta öldürmek için doktor ekiplerini ayarlamak imtihan mı? Çok var daha da, gazetenin tüm baskısına sığmaz.

Günün Özeti