FETÖ davaları nasıl gidiyor?

18 Ekim 2018 Perşembe

Toplumda da, yargıda da kafalar karışık. Hâlâ operasyonlar devam ediyor. Ama hâlâ hiç başlatılmayan süreçler var. Hatta FETÖ ile iltisaklı olup olmamak değil, kripto birçok isim siyaset, bürokrasi, iş ve STK’lar içinde yükselmeye devam ediyor. Bu işin uluslararası bağlantıları, medya ve sermaye içindeki uzantıları konusunda hiçbir şey yapılmıyor değil, ama bu konuda cevabını arayan bir sürü soru var. FETÖ ile geçmişte ileri derecede ilişkisi olan isimler sistem içinde yerlerini korurken, cep telefonundan “Kimse Yok Mu”ya 5 lira gönderen adam işten çıkartılıyor.

FETÖ ile mücadele eden kimileri maliye, belediye, polis, yargı, finans kurumları üzerinden taciz ediliyor, hatta cezalandırılıyor.

Garip bir ihbar mekanizması var. Geçen gün bir FETÖ davasını izledim. Hakim tanığa soruyor: “Niye daha önce bu şahıslar hakkında şikayette bulunmadınız?”. Kim şikayette bulundu ki? O yargıçlar, savcılar, mahkeme katipleri şikayette bulunabildiler mi? Her yerde vardılar. Devlet onlarındı. Ne istediler de almadılar ki, verilmedi ki! Bu anlamda hangi bakanlıkta kim, hangi vali, kaymakam, belediye başkanı bunlara hayır diyebildi ki! Peki, ihbar eden, şikâyette bulunanlar olmadı mı? Oldu! Peki, o şikâyetlerin sonucu ne oldu o günlerde. Şikâyet ettiğiniz kişiler değil, şikâyet edenlerin başına gelmeyen kalmadı. Adamları bin pişman ettiler. İşlerinden oldular. İşletmeleri perişan ettiler. “Dokunan yandı!” Güç onlarındı! Kimi servetini kaybetti, kimi sağlığını.

Mesela, alın size Manisa Emniyet Müdürü Erdal Tayfur Ceren. “Abla”lara ilk operasyon yapıp başörtülü bir ablaya kelepçe taktığı için görevden alınıp “bankamatik memur” yapılan Erdal Tayfur Ceren. Bir insana yapılan bir haksızlık, bütün bir topluma yöneltilmiş bir tehdittir. O zaman kim böyle bir risk alabilir ki! O zaman hakimi, savcısı, emniyet müdürü, istihbaratçısı, kendine ulaşan bir bilgiyi, daha üst makamlara ulaşmak için başkalarını aracı yapmaya mecbur kalır. Mesela, görevden alınıp sanık sandalyesine oturtulan Emniyet İstihbarat Amiri Emin Kumsal, daha kaç tane isim sayarım size.

15 Temmuz sonrası ne oldu! Tamam, operasyonlar başladı. Mesela o günlerde bunlar hakkında ihbarda bulunan bir ilin emniyet istihbarat amiri, görevinden alınıp sanık sandalyesine oturtuldu. Adam hâlâ işsiz. Bu defa FETÖ’cüler, FETÖ’cü olmayıp, bir şekilde bunlarla teması olup, 15 Temmuz sonrası bunlarla her türlü ilişkisini kesenler hakkında, onları cezalandırmak için FETÖ’cüler suç duyurusunda bulunmaya başladılar. Böylece kendilerini de aklamış oluyorlardı.

Kardeşim herkesi gazete abonesi yapmışlardı. Bunların şirketlerine mal veriyorsanız, bunlardan mal alıyorsanız, gazetelerine de abone yapıyorlardı, derneklerine de üye yapıyorlardı. Derneklerine üye olmaz, zekâtlarınızı bunlara vermezseniz ihale alamaz hale gelmişlerdi. Mal satsan paranı alamıyordun. Bunları gördük, yaşadık. Çocuklarını da bunların okullarına gönderiyorlardı. AK Parti tabanının bile üçte ikisi bu durumdaydı. Bakanlar, milletvekilleri bunların etkinliklerine katılıp gözyaşları içinde sahnelenen gösterileri alkışlıyorlardı. Bu gösterilerin sponsorlarına bakın, üçte ikisi AK Partililerdir. Onlara dokunulmuyorsa, garibanlara neden bunlar yapılıyor.

Bakın, bu işe bulaşıp tevbe edenler de var, hâlâ inadına bu yolda gittiği halde tevbe etmiş görünen de. Her çeşit insan var. Birileri de polis, istihbaratçı, savunma, savcı, yargıç kılıklı adamlar, bu sanıkları soymak için köşe başlarını tutmuş bekliyorlar. Kimi önce hayali tanık ihbarları ile ihbar yapıp, adamın evine - işine çöküyorlar, sonra da kurtarma bahanesi ile adamı soymaya çalışıyorlar. Bunlar da var ve bu işler de çözülmüyor, sürüncemede kalıyor, sonra da şüyuu vukuundan beter hadiseler haline geliyor. Hedef seçilen kurbanlar perişan edilirken, bu komployu örgütleyenler itibar görebiliyor, terfi edebiliyor. Yazık değil mi, günah değil mi? Bazı gerçekleri yaşayarak öğreniyor insan, ama sorumlu mevkidekiler maalesef görmek istemiyorlar ve bu konuların üzerine gitme konusunda isteksiz davranabiliyorlar. Gitmek isteyenler ise engelleniyor, bastırılıyor.

Şimdi FETÖ ihbarını FETÖ’cüler yapıyor. Bu eski dirsek teması olanları ihbar edip, kendileri FETÖ karşıtı olmuş oluyor. Birkaç deşifre olmuş kripto FETÖ’cü ismi de listeye ekleyip ihbarda bulunuyorlar. Böylece bir taşlar iki kuş vurmuş oluyorlar. Hem kendilerini aklıyorlar, hem de bu işi sulandırıp, bu işle doğrudan alakası olmayan ya da geri dönenleri cezalandırmış, toplumda bu konuda vicdani bir tartışma başlatmış oluyorlar.

Öte yandan, dikkat! FETÖ’den boşalan yere, eski FETÖ’cüler, muteber vakıf, dernek, çevre, tarikatlarla ilişki kurup, onlar adına, yine aynı yöntemlerle yerleşmeye başladılar. Hem bu tarikat, vakıf, dernek ve çevreleri ifsad ediyorlar, hem de onlar adına mevzi kazanıyorlar. Eş zamanlı olarak bu yapıları da kendilerine benzeterek ele geçiriyorlar. Devleti bile ele geçirmeye çalışan bu kadrolar bugün, tarikatları, vakıf, dernek, oda, baro, sendika gibi yapıları ele geçirmeye çalışıyorlar. Bu sosyal siyaset planlaması McKinsey aklı. CIA aklı.

Hadi diyelim, devlet kendini temizlemeye çalışıyor. Bu tarikat ve benzeri yapılar bunların elinden yakalarını nasıl kurtaracaklar. Çok zor. Aslında atı alan Üsküdar’ı geçmiş. Bunlarda para var. Kadın da var, hâlâ istihbarat desteği de alıyorlar. Dış dünya ile temasları da iyi. Manzara pek iç açıcı değil.

Bakın, bu kurgulanmış ihbarlar sonucu, bugün gerçek FETÖ’cülerden daha çok, bu örgüt iddiası ile suçlanan insanlar var, görevden atılan, yurt dışı çıkış yasağı konulan ve hakkında dava açılan.

Bu yapılar hâlâ terör estirmeye devam ediyorlar. Birileri de tabiatı ile korkuyorlar.

Şimdi bunlar bir de “AK Parti’ci”, “Tayyib Erdoğan’cı” geçinerek, yine belediyeler ve diğer resmi kurumlar üzerinden kendilerine karşı gördükleri kişilere karşı terör estiriyorlar. Bu maske ile troller vasıtası ile yıldırma, caydırma, bastırma operasyonları yapıyorlar. Bunlar sureti haktan görünmekle kalmıyor, aynı zamanda korunuyor ve himaye görüyorlar, tuzu kuru AK Parti içindeki AKP’liler tarafından. Bunlar, AK Partili bazı iş adamları ve parti teşkilatlarında da yer kapmak için her yolu deniyorlar. Bu adamlar yerel seçim öncesi “Kraldan çok kralcı” olabilirler.

Eğer yerel yönetim seçimlerinde, başkanlık ve belediye meclisi üyelikleri için şaibeli isimler listeye girerse, halkın tepkisinin ne yönde olacağını kimse kestiremez. Eğer ince elenip sık dokunulmazsa 15 Temmuz’un rövanşı alınmış olur ve başladığımız yere geri döneriz.

Bakın bu yapı, sadece Türkiye’ye has, Fetullah Gülenle başlayıp biten, o çevrelere has bir örgütlenme modeli değil. Bu yapı, her ülke, her mezhep, her tarikat, hatta bu yapıya karşı yapılar içinde de örgütlenebilir. Yani AK Parti içinde AKP’li dediğimiz gruplar içinde örgütlenebilir. Haram para, kadın, gayrimeşru güç olan her yerde anında hayat bulur. Onlar Hizbuşşeytan’dırlar ve şeytanın olduğu her yerde, icabında “Melek maskesi takmış Şeytan”ın dostları ile buluşurlar. Boşuna bize “Şeytan sizi Allah’la aldatmasın” denmedi! Ben vakit, çok daha geç olmadan, yeni bir seçimin arefesinde, yeni bir miladi yılın eşiğinde bir kere daha hatırlatayım, uyarayım dedim. Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ifkifk1 gün önce
  Kurulduğu günden beri ailece AKP ye oy verdik. Yirmi yıllık karımı Fetö cu diye tutuklayıp götürdükten sonra bile sabredip AKP ye destek vermeye devam ettim.İnanlarla aynı safta olmak için cumhurbaşkanlığı seçiminde bile içim kan ağlasa da destek vermeye devam ettim. Ama yaşadığımız hukuksuzluk karşısında AKP destekleyecek gücüm kalmadı. Umarım huzuru ilahide bundan sorumlu tutulmam. Çünkü Feto örgütü ile mücadele edenler en az onun kadar zalimler.
 • Cemşit Cemşit 2 ay önce
  Peki sayın dilipak cok güzel izah etmişsiniz de bu köpekler nasıl bitecek.Yani onbinler bunlar.Istihbarat artık bunları nasıl yakalayacağıni bilemez hale geldi sanırım.Çözüm nedir??
 • c.c.7 ay önce
  Sayın dilipak size bu güne kadar çok beddua ettim ancak bu yazılarınızdan sonra bir miktar sizden özür dilerim. Ancak, iftira ve kumpaslarla gümrük ve ticaret bakanlığında madur edilen şerefli insanlar; halen itibar iadesini, hataların düzeltilmesini, komisyonlara iftira planları taşıyanlarla, komisyonlarda görev alan fetöcülerin ortaya çıkarılmasını bekliyor.
 • selamselam7 ay önce
  Tebrik ederim cesur yürekli Abim.
 • ALperALper7 ay önce
  2017 Mayıs ayında tutuklandım. 8 ay Silivri cezaevinde Fetö militanısuçlamasıyla yattım. Ocak 2018 de mahkemeye dahi çıkmadan savcı kararıyla- pardon denilerek çıktım.Milli görüş geleneğinden gelen ve Ak Partinin yılmaz savunucularından olan biris olarak bu zulüm nefsime çok zor geldi.Savcı sosyal medyama bakmış olsaydı benim Fetö düşmanı olduğumu asnlayacaktı. Sadece 2013 ARalık ayı Facebook ve twitter paylaşımları görse fikri değişridi. AMa bakmadı. Sadece FEtöcü militan diye yatırdı. Bu savcıya karşı ne yapabilirim. Sadece ilahi adalete güveniyorum. " Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmazmış"
 • sıradan süleymansıradan süleyman8 ay önce
  ben 30 yaşındayım büyüklerim hep hükümeti övüyorlar doğrusuna doğru eğrisine de doğru diyorlar hiçbir yanlışlarına yanlış yapmış dediklerini duymadım herşeye saçma sapan bir kulp takıp hükümeti savunuyorlar yani takım tutar gibi parti tutuyorlar bu beni deli ediyor bu nasıl müslümanlık bu nasıl vicdan ya..bu kafa değişmeden bu ülke değişmez..
 • Turgut TürkTurgut Türk8 ay önce
  fetöden32 binkişi,pkk dan10 binkişi ceza evlerinde. fetödenişten atılanyüzbinler; pkk danişten atılan yok denecekkadar az.. bu fetöcülerde ne kadarcaniymiş.40 yıldanberiaskerimizi- polsimiz katlederler. bu fetöcülerin hepsikatledilenlerin katili heralde..
 • düşüncelidüşünceli8 ay önce
  Milletin duygularına tercüman olmuşsunuz sayın Dilipak, bunlar hep konuşulan konular evde işte sürekli bunları düşünüyor ve konuşuyoruz anlamaya çalışıyoruz idarecilerimizi ama hiç kolay değil..bir bildikleri vardır diyoruz ama nedir bildikleri...neden bu fetö olayı sadece kandırılmış masum ve alt tabakayayada hiç fetöyle bağlantısı olduğunu bilmeden(hatta terör örgütü olduğundan zerre haberi olmayan)çoluk çocuğunu devletin okullarında verilen dini ve ahlaki eğitimin yetersizliği nedeniyle bu okullara veren insanları yaftaladılar suçladılar işlerinden evlerinden ettiler.. ama siyasiler üst kademede üniversitelerde bile evlerinde kalan burs alan çocukları olan insanlara kimse dokunmadı.. fetö böyle biter mi...asla...devlet o okulları araştıracaktı o dernekleri kurulmadan önce araştıracaktı... vatandaş bunu bilemez...devlet uyanık olacak...kim evladını vatana hainlik peşinde koşanların okuluna vermek ister ki bu mümkün mü??? evlat en değerlesidir anne babanın...başka tarikatlar cemaatler de var bence yakın zamanda onlarında bu şekilde bir hainlik içinde olmayacağını kim garanti edebilir..öyle sapıkça din tahribi yapıyorlar ki şuan tarikat ve cemaatlerin hepsi gün gelip güçlendiğinde devlete savaş ilan edebilir hepsi potansiyel risk....Abdurrahman Dilipak bu yazınızla en azından sessizlerin sesi olduğunuz için Allah sizden razı olsun...
 • sahinsahin8 ay önce
  Allaha yemin olsunhayatımda fetö ile hiç işim olmadı. içerisinde soyadı yazmayan sadece isim yazılı bu sahteisme bile fetö isnadı olmayan hayali senoryo ile hain darbe girişiminin hemen akabinde gözaltına alındım. 21 gün mezarethanede ters kelepçe düz kelepçe ile her türlü aşağılamadan işkenceden sora savcıya ifade vermeden çıkarıldığım mahkemece tutuklattırıldım. KHK ile memuriyetten ihraç ettirildim. Beş ay tutuklu kaldıktan sora savcının takipsizlik kararına istinaden cezaevinden çıktım. 2016 yılı aralık ayında takipsizlik verildi. Milli Gençlik vakfı ve Refah partisi teşkilatlarında büyümüş hayatın da refah geleneği ve ak partiden başka partiye oy vermemiş hakkımdagazete dergi banka manka hiç bir isnat yok yanlışlıkla bile bulaşmadım bu hain yapıya. ohal komisyonuna müracaat ettik hala inceliyormuş. vicdan ve izan sahipleri ohal şartlarında takipsizlik ve beraat yada hakkında soruşturma yapılacak bir şey bulunmayan 20 bin insan olduğu söyleniyor. bu kadar hata bu kadar yanlışlık olabilir mi. burada bir art niyet yok mu sizce inanın fetöcüler tekrar göreve iade edilirken benim gibi sahipsiz gariban bakkal hasanın oğulları derdini anlatacak ne makam bulabiliyor ne insan bulabiliyor. Ailemin bütün fertleri anam babam kardeşlerim ak partiye üye yazık ediyorsunuz yapmayın. biz yıllarca ülkemize adalet gelsin diye sizler için çalıştık ama 28 şubattan kötü hale geldik. en azından o zaman ne ile suçlandığını biliyor ifadeni alıyorlardı dava açma hakkın vardı. ey Müslümanlar islam da sorgusuz sualsiz ceza vermek var mı. hala neden ihraç olduğu mu bilmiyorum. Allah size adaleti emretmiyor mu. yarın çok geç olmadan bu yanlıştan dönülmeli hainle masum suçlu ile suçsuz ayrılmalı. beni ihraç edenler ve olur böyle hata diyerek destek verenler allahın huzurun da kimin fetöcü olduğu hainlere kimlerin destek olduğu çıkacak. kaleminin mürekkebi şehidin kanından kıymöetli hocam diyenler bu gün mücadele ediyor ben selam vermediğim halde her türlü haksızlık reva görülüyor. üç günlük dünya rabbim hak yiyen can yakan kul hakkına girenlerden etmesin. selam ve dua ile allaha emanet rabbim vatanımızı korusun
 • İskenderİskender8 ay önce
  Vala, Abdurrahman bey bu yazısıyla doğruları yazsa da, ne yapmak istediğini pek çözemedim.Nitekim,Nurettin veren de,Mc Kinsey ile ilgili yazmış bulunduğu yazısı nedeniyle gazeteden kovulmuştu. Elbette AbdurrahmanDilipak, yanar döner olarak tanımlananNurettin VEREN ile bir tutulamaz. Ancak,bu ve buna benzer eleştirilerinin çok uzun sürmeyeceği de,sır değildir.
 • İSMAİLİSMAİL8 ay önce
  sayın Cuhurbaşkanımızında dediği alt tabaka ibadet gurubu.bunlar baka as ya sendika mağdurları.Aktif olarak bir suça karışmamışlar.Devletin izin verdiği o gün suç olmayan sendika üyesi ve banka as ya ya para yatıranlar.Siyasi ayağı ,parası olanlar,yurt dışına kaçmalarına göz yumulanlar.İnsanlar hasımlarına buda vardı demeleri yetiyor.At izi it izine karıştı.Kaleminize sağlık çok güzel analiz ettiniz.
 • ahmetahmet8 ay önce
  Sn.Yazar müthiş bir yaraya değinmişssiniz Allah razı olsun... pirinç-taşlar, at izi-it izi özellikle ayrıştırılmasın isteniyor enkripto ve entehlikeli örgüt üyelerince.... tehhlikenin çeşitliliği glayoA-gladyoB işbirliği ile ilginç hale geliyor veadeta varlık-yokluk mücadelesinin en yoğun dönemi yaşanıyor şu günlerde....mesela Uşaktaki ilginç gelişmeler!
 • Mesut SarpMesut Sarp8 ay önce
  Valla sende yazdin ya nasilsa. Hepten sulandirildi ve coktan su koyverdi.
 • rıza basiretrıza basiret8 ay önce
  BİR TÜRLÜ BİTMEMESİNİN BAŞLICA SEBEBİ,"HER KUL HAKKI YEMEYİN" DİYENİN,FETÖCÜ DİYE YAFTALANMASI"DIR.siz,kötülüğe karşı çıkanları ayrım yapmaksızın fetöcü ilan ederseniz,insanların bilinçaltına,"hırsızlığa sadece fethullah gülen karşı çıkar"mesajı göndermiş olursunuz.BU GÜN,ÜSKÜDAR CAMİİ NİN YIKILMASINA İTİRAZ EDEN BİRİNİ GÖRSENİZ ,BÜYÜK İHTİMALLE ONA DA FETÖCÜ DERSİNİZ...İŞTE BU ,"SANKİ AK PARTİ SÜREKLİ İSLAMA SALDIRIYORMUŞTA,FETHULLAH GÜLEN ,BU SALDIRILARI PÜSKÜRTEN GERÇEK MÜSLÜMANMIŞ" ALGISI OLUŞTURUYOR.yani maalesef,farkında olmadan ona i-iltifat etmiş oluyorsunuz..BU İSE,"GERÇEK ANLAMDA KOPUŞU ÖNLÜYOR.
 • hayat...hayat...8 ay önce
  Hocam, yarın Hakk'ın divanında, her zaman ve her şartta doğruları korkmadan haykıran biri vardı diyeceğim. Allah için size şahitlik edeceğim. Hainlerin bir an önce cezasını bulmasını temenni ediyorum. Ancak geçmişte tamamen dini duygularla, kazaen bu hainlerle bir şekilde yolu kesişmiş, sonradan tövbe edip ayrılmış, ancak örgüt üyesi yaftası ile yaftalanarak işinden gücünden olan masumlara Yüce Rabb'imden tez zamanda merhametiyle muamele eylemesini diliyorum. Devlet büyüklerimize de bu ayırımı yapacak feraseti vermesini Allah'ımdan niyaz ediyorum. Selam ve dua ile..
 • hayat...hayat...8 ay önce
  Hocam, yarın Hakk'ın divanında, her zaman ve her şartta doğruları korkmadan haykıran biri vardı diyeceğim. Allah için size şahitlik edeceğim. Hainlerin bir an önce cezasını bulmasını temenni ediyorum. Ancak geçmişte tamamen dini duygularla, kazaen bu hainlerle bir şekilde yolu kesişmiş, sonradan tövbe edip ayrılmış, ancak örgüt üyesi yaftası ile yaftalanarak işinden gücünden olan masumlara Yüce Rabb'imden tez zamanda merhametiyle muamele eylemesini diliyorum. Devlet büyüklerimize de bu ayırımı yapacak feraseti vermesini Allah'ımdan niyaz ediyorum. Selam ve dua ile..
 • hayat..hayat..8 ay önce
  Hocam, yarın Hakk'ın divanında, her zaman ve her şartta doğruları korkmadan haykıran biri vardı diyeceğim. Allah için size şahitlik edeceğim. Hainlerin bir an önce cezasını bulmasını, ancak geçmişte tamamen dini duygularla, kazaen bu hainlerle bir şekilde yolu kesişmiş, sonradan tövbe edip ayrılmış, ancak örgüt üyesi yaftası ile yaftalanarak işinden gücünden olan masumlara Yüce Rabb'imden tez zamanda merhametiyle muamele eylemesini diliyorum. Devlet büyüklerimize de bu ayırımı yapacak feraseti vermesini Allah'ımdan niyaz ediyorum. Selam ve dua ile..
 • Şahit HafiyŞahit Hafiy8 ay önce
  devlete geçekten deeli bilgi veenlere dava açılıyor. Gizli tanıklarda bu yolla deşire ediliyor ,itibarsızlaştırıylıyor ve önünde taıklık edeceği bir sürü dava için üstü örtülü gözdağı veriliyor. Sen bu kadar kıymetli bilgi verdin. Bunu ancak örgüt üyesi verebilirdi ozaman sen örgüt üyesisin cezalandırılman lazım diye kod adı ile deşifre edilerek dava içılıyor. Eren Erdem le aynı suçu işliyor onları deşifre edenler.
 • Abdülkadir sarısoyAbdülkadir sarısoy8 ay önce
  2014 te TwitterdaFetöye toplumun vebalıları v.b eleştiriler getirdiğim için 2 yıldır mahkemeye hain veya terörist olmadığımızı Ak partili olarak anlatamıyoruz.2020 yılınını işaret ediyor kom..Allah sizi ıslah etsin.küfrü ahlakım müsaade etmiyor..
 • melih53melih538 ay önce
  sevgili hocamyazılarınız için yazılarınızda tv söyleşilerinizde verdiğiniz kıstaslarda önce Allah dediğiniz için sadece Allah dediğiniz için ve mesajlarınızı okuyan milyonlarca insana sadece Allah ve önce Allah dediğiniz için Allah sizlerden Razı olsun İnşallah hocam.sizi gerçekten seviyor ve saygı duyuyoruz.keşke siyaset dünyasındada görebilseydik sizi.
 • MİSAFDİRMİSAFDİR8 ay önce
  HELAL OLSUN ...
 • mustafamustafa8 ay önce
  Hocam Allah razı olsun kardeşim fetönün hiç bir kurumunun önünden bile geçmediği halde ihraç edildi. İki yıl oldu bu zulum değil midir. Ve kardeşim son seçime kadar Akp ye oy vermiş biridir.
 • mustafamustafa8 ay önce
  Hocam Allah razı olsun kardeşim fetönün hiç bir kurumunun önünden bile geçmediği halde ihraç edildi. İki yıl oldu bu zulum değil midir. Ve kardeşim son seçime kadar Akp ye oy vermiş biridir.
 • mustafamustafa8 ay önce
  Hocam Allah razı olsun kardeşim fetönün hiç bir kurumunun önünden bile geçmediği halde ihraç edildi. İki yıl oldu bu zulum değil midir. Ve kardeşim son seçime kadar Akp ye oy vermiş biridir.
 • mustafamustafa8 ay önce
  Hocam Allah razı olsun kardeşim fetönün hiç bir kurumunun önünden bile geçmediği halde ihraç edildi. İki yıl oldu bu zulum değil midir. Ve kardeşim son seçime kadar Akp ye oy vermiş biridir.
 • mustafamustafa8 ay önce
  Hocam Allah razı olsun kardeşim fetönün hiç bir kurumunun önünden bile geçmediği halde ihraç edildi. İki yıl oldu bu zulum değil midir. Ve kardeşim son seçime kadar Akp ye oy vermiş biridir.
 • mustafamustafa8 ay önce
  Hocam Allah razı olsun kardeşim fetönün hiç bir kurumunun önünden bile geçmediği halde ihraç edildi. İki yıl oldu bu zulum değil midir. Ve kardeşim son seçime kadar Akp ye oy vermiş biridir.
 • Ali OylumAli Oylum8 ay önce
  çok doğru bir tesbit bu fötöcüler kendilerini gizleyip? işlerine yarmayanları ihbar edip kendilerini temize çıkarıyorlar.Gerçekten bunlar şeytan.Devlet bunları nasıl açığa çıkarmaz anlamıyorum.Bunların büyük çoğunları herhalde ak partide etkili yerde.
 • MehmetAliMehmetAli8 ay önce
  Sayın Abdurrahman bey bilmiyorum anneniz babanız yaşıyormu yaşıyorsa ALLAH uzun ömürler versin yaşamıyorsa ALLAH mekanlarını cennet eylesin. Sizin gibi milletin hangi sorunu olursa olsun derinden hisseden başka kimseyi tanımıyorum. Bizlerde sizler gibi milletin asıl derdiyle dertlensek hiçbir sorunumuz kalmaz. ALLAHA emanet olun.i
 • Bülent TimuçinBülent Timuçin8 ay önce
  fetömetre fetömetre fetömetre .... ağlaşmayı bırakıp derhal FETÖMETRE algoritmalarını oluşturmalıyız. Bu haşere-i mübeşşere tayfasını başka türlü kıstırmak imkansız.
 • melih53melih538 ay önce
  sevgili hocamfetöcüler ne sever ne ister ekonomik kaos.onunla beslenebilirler ancak.önümüzdeki dönem riskler1*konkordato komedisi.(örnek *en son artist hülya hanımın damadı hani şu antalya sahilleri işletmesi verilen şimdi batık şirket ne olacak*)herkes borcum borç ne öder ne inkar ederim pozisyonunda kötü bir titan olayı sarıyo memleketi..çok kötü bir karar oldu bu .tüm piyasalar korku içinde iş yaptıkları firmalar ya konkordato yaparsa **2*güven ortamı hala oluşamadı.çok çok önemli .borsa şirketleri ayna görevi görüyor.özellikle kamu**ne yazıkki o güven sağlanamadı.3*enerji şirketleri kara delik ..zararda olup vergi de vermeyen (ama şirket sahiplerinin servetini inceleyin nasıl uçuşta*)şirketlerin lisansları ipsal edilmeli yeni enerji işlerinden uzak tutulmalı .ve bilançoları özel bir birim tarafından yakın takip edilmeli..4*şirketlerin döviz borçları 2, kara delik...aslında maliye özel bir birim oluşturmalı ve özellikle kabak gibi ortada duran borsa şirketlerinden başlayan bir kontrol mekanizması işletmelidir.borsa şirketlerinden görüyoruz ki bilançolar berbat zarar ve vergi ziyanı*had safhada peki o firmaların sahipleri serveti ne durumda.(bir örnek borsadan .şirket nerdeyse batağa gidiyor vergi zararı ayrı*kasadaki parayı yaklaşık 30 milyonlar borç ödeyeceğine borsadan hisselerini topluyo.vahimide o hisselerei spk onayıyla bi gecede yok ediyor*maliye nerede **devletede vergi vermiyo .**ama yönetimin serveti, 400 milyon dolar deniyor basında**o yönetim borsa harici şirketlerine aynısı uygulyormu mesela .maliye nerede yok*??)4*küçük ve orta işletmeler çok önemli ve korku hakim .acil bir birim kurulup önce güven ince güven**sorunu halledilmeli..5*ve herkes para harcamaya korkar oldu ..6*inşaat sektörü çok önemliydi kim ne derse desin .alt katoride imalat*yapan binlerce sektöre hitap ediyordu .yani öyle taş toprak falan değil.çok önemliydi..acil ayağa kaldırılmalı.çok acil..bunun içinde kanal istanbul tetikleyici olabilir.çinli yatırımcılara komple iş ihale edilebilir..7*ve ekonomi yönetimi bizce hala yeterli güven.i sağlayamadı.sayın babacan keşke olabilseydi.
 • AhmetAhmet8 ay önce
  Fetö Tümbakanlr cumhurkanı A.gül içişleri dışişleri ve tüm bakanlıklr ve davutoğlu hükümeti siyasleri , risaleyi nur tarikatı kendi siyaslerini meclise getirir,A.Gül, devlet bakanlarınıntamamıve tüm bakanlar cia tarafındanPrimier Illımantai Greet seal Karamanlı mesih (greek) luke the evangelistlere bağlıdır.Nurcularuk adı altında evangelistler , 17 aralık hükümeti davutolunun refika eş başbakan cia teknik direktörü ve ekibi ağzına silah dayayan derdes edenler işkence yaptıkça keyfe gelenler meclisimizi ele geçirmiş , sınavların tamamı (karaman hanedanı- Karaman oğullarından olanabağlı.Edirnenden Hakkiyeye 81 il meclisdeki tüm bakancıklar Konya sgk bağlı iken bu ülkede can güvenliği için başvuracak yer yok,Emniyet-istihbarat valilik savcılık,ve tüm bakanlık meclisi ilgili işyerine bağlı, hükümetin paraleli, cumhurbaşkanın paralelini cia (gizli istihbarat örgütleri ) konyaya bağlar.Yoksa bu kadar nasıl palazlanır.Siyaler bunlar saldırı yapınca gülücükler atar derdes eden işkence yapan TC devletini yıkanlar bu ülkede Davutoğlu hüküemti kimin emrinde derler.Utanmadan.Greek rum devleti mi yoksa 17 aralık (Kürdistan bayrak günü)Kürdistan hükümet yetkilisi valileri emniyet müdürlerini atar.Davutoğlunu refikası , eşbaşbakan.Kurtlar vadisi pusu Karaman konyada çeken mafya TBBM elindeydi.Sahte belge ile hkara para aklayan himmet çetesi.Yıllarca bizi kandırmışlar devlet Ankaradan yönetilir diye,Konyadan yönetildiğini ,mesih peygamber ve havarileri ülkeyi cia konyadan yönetir.
 • ANKARA BAHATTİNANKARA BAHATTİN8 ay önce
  ÇOK UZATMAYA GEREK YOK. TURUNCU TULUM - İDAM -VE KARDEŞİ FETÖDEN TUTUKLU DİŞLİ NE OLDU....EL CEVAP.........................................................................
 • uzman analistuzman analist8 ay önce
  sayın yazarborsadaki 2 kamu bankasının öncülük ettiği korku verici yıkıcı çöküşe ne diyorsunuz.çok manidar 2 kamu bankası öncülük ediyor.yani kamu algı yaratması lazım ..yarattığı algı çöküş algısı ..manidar..adeta bir el fredy kabusu olmaya devam ediyor kamu bankaları öncülüğünde..ekonomi yönetimi ne derse desin herkes oluşan gerçeklere bakıyor***gerçeklerde herşeyin aynası olan **borsa**şu an 2 kamu bankası öncülüğünde çökmeye zorlanan borsa*2 kamu bankası öncülüğünde.*milyonlarca insanın izlediği*paraya yön verenlerin izlediği.
 • şaban beşikçişaban beşikçi8 ay önce
  Sevgili Abdurrahman bey sizden hakinizi helal etmenizi ıstıyorum daha önce sizi takıp eden bir kişiydim yazilariniz görüşleriniz benım için onenlıydi sonra sizin değiştiğinizi düşünuyordum herkes gibi kayıtsiz şartsiz ak partıyı desteklediğinizi yani kısacası kaleminizi sattiğinizi düşünuyordum kişileri sevmek ayri yanlişlarini görmek ayri çok sevdiğiniz bir arkadaşiniz bir yanliş yaptiğinda onun yanlişini soylemek onu sevmediğiniz anlamına gelmezben iki seçidir ak partıye oy vermıyorum bu vermeyeçeğim anlamuna gelmez hiç bir eleştiri yapamıyoesun hemen sendemi demeye başliyorlar sizde böyle devam ederseniz sizide dişlayaçaklar siz görüşlerinizi cumhurbaşkanimiza iletmeye çalişiesaniz çok iyi yapmiş olursunuz bizler ülaşamıyoruz sizi hakkınizda yanliş düşündügum için hakkınizi helel edin
 • YörükYörük8 ay önce
  Fetöcü olmayıpda, fetö torpiliyle işe girenlerin işten çıkarılması lazımdır. Milletvekili selamıyla önce taşeronda işe giren, sonra da kadro alan kişilerin performansı en az 5 yıl dikkatle izlenmelidir. Kamuya memur ve işçi alımları sadece objektif kriterlere dayalı sınav vs. sistemlerle yapılmalıdır bundan sonra. Hatta bu sistem anayasanın değişmez maddeleri arasında yeralmalıdır. Neler olduğunu 15 temmuzda gördük.Neden mi söylüyorum bunları? Çünkü 2010 kpss mağdurları gerçek mağdur ve hak sahibidir. Torpil yüzünden devlet kurumlarında uzak kalan kişiler gerçek mağdurlardır. Gerçek mağdurların hakları iade edilmiyorsa, yukarıda yazdıklarım yapılmalıdır. Birilerinin vicdanı, kul Hakkı hassasiyeti varsa.
 • ermeneklıermeneklı8 ay önce
  Abede neden desteklediği fetöcülere türkiyede sahip çıkmıyor,onları savunmuyor.Neden
 • hüsrev beyhüsrev bey8 ay önce
  Örgütlenme biçimleri , karmaşık ilişkileri , küresel bağlantıları , giriftyapısı bilinen hiç bir misyonu olmayan herkesle diyaloğu olan , her inanç kesiminden ateiste kadar taraftarı olan amacı net olmayan finansal gelir giderlerikayıt dışı , iç hesaplaşma olmayan her yapılanın yanına kar kaldığı , her tanımlamayı içinde barındıranemsalsiz bir örgüt . Kandıran , kandırılan bir girenin bir daha çıkamadığı mafya örgütü gibi . Her alanda teşkilatlanmış her türlü illegal işlere bulaşmış bir örgütle mücadele çok zor . Bu kadarının yapılabilmesi bile büyük başarı . Önemli olan devletin bu örgütlenmeye bakış açısıdevamı gelirbiraz geç olsun önemli değil , önemli olankuru gürültüye pabuç bırakmadan üzerinesamimi bir şekilde sağlam gidilmesi .
 • tezcantezcan8 ay önce
  devlet onlarınsa nasıl şimdibu kadar rezil durumdalar,niçin herşeylerini kaybettiler,bir tezat yok mu? O kadar güçlüler ama yenildiler
 • Yunus16Yunus168 ay önce
  HOCAM, FETÖ İLE MÜCADELE EDEN YAZARLAR KÖŞELERİNDEN DÜŞÜYOR. SİZE DE BİR ŞEY OLMASIN, SİZİN KALEMİNİZ HER ZAMAN YAZSIN.
 • Zekeriya ünsal Zekeriya ünsal 8 ay önce
  kaleminize sağlık tabanda dillendirilen gerçekleri yazmışsınızTEŞEKKÜRLER......
 • yener yiğitoğluyener yiğitoğlu8 ay önce
  Sizin kaleminiz etkili bu konuyu bilen yüzlerce yazar var ama onları ötekileştirildiğiniz için etkisi olmuyor. üstü ihanet dedi hepsi kaçtı orta ticaretti para ile kendilerini temizledi.alttaki ibadetti ama sadece bunların kellesi gitti. Allah zalime ses çıkarmayan kullarından eylemesin.
 • ekolekol8 ay önce
  Uşak ilini anlatmışsınız,,,bravo
 • Alem-i İslam NazarıAlem-i İslam Nazarı8 ay önce
  F.G. manen bitti. lakin maddeten bitmedi, bitmez. Bu kadar alavareci dalavareci entrikacı kalleş kopyacı kumpascı ajanlar ordusu kardeş katili vatan satıcı yahudi dostu şakiler örgütü bitmez. Ama ruhsuz kalpsiz bir maddeye dönmüşlerdir. Halen mensupları kendilerini istikamet üzerine bilseler dahi Alem i İslam vicdanında mahkum olmuşlardır.
 • MilletMillet8 ay önce
  Bu millet dolara ,enflasyona az maaşa vel hasıl her türlü zorluğa istikbali ve istiklali için katlanır sabreder . Ama bu fetö hiçine asla katlanmaz af etmez. Bu itlerle işbirliği yapan siyasiler millet sizi not ediyor. Bu köpeklerden uzak durun bilhassa iktidarın siyasetçileri çekin elinizi bu iblislerin üzerinden. Yerelde biz biliyoruz o kasabanın , o ilçenin , o mahallenin en tehlikeli fetö pislikleri elini kolunu sallayarak geziyor. Bakıyoruz arkasında kim var ya bir bakan ya bakanın oğlu akrabası yada bir AKP li vekil .Vallahi biz biliyoruz ki o deyyuslar fetö hiçinin suç ortakları
 • başkanbaşkan8 ay önce
  iski de fetö piçlerini [paralel ihanet çetesi] bahane edip o kadar çok teşkilatcı çalışan madur edildi ki anlatılamaz. nasıl olsa bu dönem kimse hesap soramaz diye....
 • CENGİZ CENGİZ 8 ay önce
  Bence FETÖ davalarındaPAPAZ KAÇTI adlı İskambil oyunu oynuyorlar .. Dava Mava hepsi görüntü , 3-5 garibanın da canını yakıyorlar. Nerede bunun siyasi ayağı ? Herkes biliyorki AKP nin % 99.9 u FETÖ ile ilşkili. Ne istedilerse AKP verdi.. Bunların bir çoğu hala aktif devlet işinde.. Yakalanan FETÖ detekçisi işadamlarının çoğunun tahliye edildiğini herkes biliyor fakat BANK ASYAYA 3-5 kuruş para yatıran garibanın yakasını bir türlü bırakmıyorlar..FETÖ BORSASINDAN herkesin haberi var fakat herkes üç maymunu oynuyor.. ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE VE KEPEZ BELEDİYESİNE BİR GÖZ ATMANIZ İSABET OLUR..NET BİLDİĞİM YOK FAKAT DUYUMLAR ÇOOOK.
 • BAHADIRBAHADIR8 ay önce
  Bunca yapılan adaletsizliğin vebalini kim çekecek. Onu bilmem ama HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANLARA hakkımı helal etmiyorum.O kadar insan içinde bir tane masum dahi olsa onun hakkı için hakkı söylemeliydiniz.
 • sezai ne demek istiyorsezai ne demek istiyor8 ay önce
  sezai yazmış."bu davaların devamı ahirette olacak inşallah.. meriçi geçerken boğulan bebeklerin ,bazlama satıp burs verdiği için tutuklanan teyzelerin hesabı orada görülecek ve asrın firavunlarını koruyan bir yasa olmayacak orada.."
 • okurokur8 ay önce
  Kaleminize sağlık..Geç çok geç te olsa bunları dile getirmeniz güzel..15 temmuzdan sonra bir isimsiz e posta ile tutuklanan ben 2 yıl 3 ay sonra ilk defa mahkemeye çıkarıldım ve beraat ettim...Ohal komisyonuise hala işe döndürmedi..Bankalar hesap açmadığı için (KHK ile ihraç olduğu için) işe giremiyorum. Çünkü başvurduğum işletme X bankası ile çalışıyor ama banka hesap açamayız diyor.. Daha anlatacak çok şey var..Ölelim mi..Nereye gidelim..
 • mustafmustaf8 ay önce
  mükemmel bir özetleme olmuş. Reis diyorki "doları bahane edip zam yapan şarlatanları zabıtaya bildirin" . Bizde zabıtanın başı olan belediye başkanına mesaj yoluyla iletiyoruz. Belediye yetkilileri ise tüm iletişim bilgilerimiz ile bizi ilgili firmaya bildiriyor. Hakkınızda şu kişi şikayette bulunmuş diye. Bu etik bir davranışmıdır diye tekrar belediye başkanına mesajyazdığımızda, hükümet yanlısı ilgili belediye başkanından gelen cevap ise dalga gecer gibi "iletişim bilgilerinizi bize gönderebilirmisiniz"
 • bu da okurbu da okur8 ay önce
  Eğer fetönün temizlenmesini istiyorsanız, Tr nin % 90 ı içeri girmesi lazım. Sempati duyduğunuz bir örgüt yada cemaat için hangi yaptığınız faaliyetten ötürü terörist ilan edilebilirsiniz ki. Üstelik bu örgütlerin tüm kurumları legal iken. Bu işin sonu bucağı yok. Dediğiniz kişiler halen fetö ye sempati duyabilir. Bu işin sonu tayyip karşıtı olanların tümünün içeri tıkılmasıyla son bulur nihayetinde. Ayrıca bugün fetö varsa yarın metö de olabilir. Önemli olan devlet yapılanmasının bu tür kadrolaşmaları engelleyecek sistematiğe kavuşması. Yoksa kimin neye inandığını, kimin muhalif olduğunu, klmin neye sempati duyduğunu sorgulayamazsınız. Bence darbeci üst düzey haricinde herkez tahliye olmalı.
 • şahin aykapşahin aykap8 ay önce
  İstanbul büyükşehir belediyesinde çalışan yeşilköyde belediye lojmanında oturan bir kardeşimiz, otopark yüzünden tartıştığı bir semt sakini tarafından fetöcü diye şikayet ediliyor. sizce sonuç nedir? Tabi ki işten atılıyor :) bu tür hatalı kararları verenler ya fetöcüdür ya da muhafazakar mütedeyyin insanlara düşman malum zihniyette insanlardır. Dursun Çiçeğe reisi indirin biz yargılarız diyenler gibi. Allah sonumuzu hayreylesin. Adaletin olmadığı ülkeler yıkılmaya mahkum.
 • a.hadia.hadi8 ay önce
  yazdığınız yazının her kelimesine imzamı atarım ki eksiği var fazlası yok üstadım.
 • tabiptabip8 ay önce
  evet katılıyorum
 • Dokunma Dokunma 8 ay önce
  İstihbarat teşkilatı FETO nun elinde değilmiydi demekki birilerinin eli mahkum acaba kimlerin kasetleri var dimi sormak lazım demekki dokunmayanların kasetleri daha çok FETO nun elinde dokunamıyorsan seninde suçun var bu ülkede tüm tarikatların cemaatlerin siyasi partilerin derneklerin gazetecilerin iş adamlarının hepsinin gizli bilgileri yıllardır bu yapının elinde değilmiydi demekki daha çok orataya çıkacak kaset var oyüzden kimse dokunamıyor ama mücadele ediyoruz hesabına alt tabaka suçlu oluyor Yöneticiler Liderleri kullanır Liderlerde arkasındaki halkı bu hep böyledir iş oratayana çıkana kadar tabiki
 • İlknurİlknur8 ay önce
  Yılanın kuyruğunu kesmek bir işe yaramaz, kuyruk kendini her zaman yeniler. Yılanın başı koparılmadıkça hiçbir şey değişmez, değişmeyecek. Siyaset, bürokrasi, iş dünyası, medyadakikarar vericiler, gücü elinde tutanlar, ilişkiler ağını kuran ve yönetenler yani bu terör yapısının can damarını oluşturan kriptolarla mücadele edilmedikçe, dokunulmadıkça hiçbir noktaya varamayız. Sn CB nın bu yapı ile mücadelesinde samimiyetine inanıyoruz, ancak Adil Öksüzü aramak, bulmakla görevli kişinin, iki yıl sonra FETÖ cü çıkması bir şeylerin çok yanlış olduğunu ortaya koyan en güzel örneklerdendir. Velhasıl yılanın başı koparılmalıdır.
 • mehmet SEFAmehmet SEFA8 ay önce
  FETÖ ile iltisaklı olankripto birçok isim tüm kamuda olduğu gibi BOTAŞ tadayükselmeye devam ediyor, BOTAŞİçindekibunların uzantıları ile ilgili hiçbir şey yapılmıyor,FETÖ ile geçmişte ileri derecede ilişkisi olankişiler, halayerlerini korumaktadır. Tüm kripto yöneticiler,FETÖ ile mücadele eden kimseleri, taciz ediliyor ve en ağır şekilde, cezalandırmaya devam ediyor.BOTAŞ takisorumlu mevkidekilerbulunanlar,iş yerindeki kripto fetöçülerle ilgili gerçeği görmek istemiyor,Tüm kamuda olduğu gibiboşta açıktabulunan veya boşalan yerlere, YineFETÖ’cüler getirilmektedir, bir takım vakıf, dernek,tarikatlarla ilişki kurup, onlar adına, yine aynı yöntemlerle yerleşmektedirler,Bu yapıyla iltisaklı olan kimseler her yerde her işlerini rahat rahat yürütmektedir,
 • okurokur8 ay önce
  acı ve adaletsizlik tarafından yaşananları çok güzel özetlemişsiniz.eksikler olsada.peki kıymetli büyüklerimiz arsa verdi,para verdi diğer tüm imkanları verdi.buna rağmen "aldatıldık" dedi bir şey olmadı.peki hiç bir art niyetle sırf günahlardan korunalım diye yurtlarında kalan,ALLAH kelamı dinleyelim diye sohbete giden,hayır olsun diye derneğe para yatıran ama daha sonra bu hainlerinfetö münafığı ve piçinin sahtekarlığı ortaya çıkınca bunlardan bağını,desteğini ,ilişkisini çeken irtibatını koparanlara devletimiz neden sahip çıkmadı.ayrıldılar fetöcüler bizi bıraktınız diye tokat attı,devletimiz ben sana güvenmiyorum diye tokat attı.garibanın hali bu oldu.bu hak ve adaletmidir.bunca insanın vebalini kim yükleniyor ALLAH IN C.C huzurunda hesap vermeyi nasıl göze alıyorlar
 • GİRESİNLİGİRESİNLİ8 ay önce
  Sağduyunun sesi bir uyarı yazısı.Korkarım trollerceve gizli fetöşçülerce susturulma hesapları yapılmaya başlanmıştır.ALLAH DOĞRULARIN YARDIMCISI OLSUN.GÜÇ ZEHİRLENMESİ ADALETTEN BU KADAR SAPMA VARKEN ASLINDA DÜŞMANA GEREK YOKTUR.KENDİMİZE GELMELİYİZ.
 • 1453 Fatih1453 Fatih8 ay önce
  Sayın Dilipak milletin yarasına merhem oluyorsunuz Allah sizden razı olsun garip guraba fakir fukara çaycısı çorbası içerde gerçek fetöcüler dışarda Ak parti teşkilatlarında belediyelerinde işbaşında devam ediyorlar yıllardır fötö ile bir arada olanlara kimse dokunmuyor Böyleliklede Ak partinin sonu hazırlanmış oluyor zaten yazınızda herşeyi ifade ediyorsunuz bizlerde taraftar olarak yeter artık diyoruz gırtlağımıza kadar çıktı kim bu adaletsizliğe ahlaksızlığa kalbazanlığı durdiyecekKim bu sureti haktan görünen Münafıkların yaptıklarını önleyecek Sayın Recep TAYYİPERDOĞAN bunların farkında değilmi farkında ise bunlar önlenemiyorsa ipin ucu kaçmış yolun sonu görünmüştür demektir
 • izzetizzet8 ay önce
  Yüzde yüz katılıyorum.
 • kıralkıral8 ay önce
  AH HOCAM AH .ŞİMDİ İL BAŞKANLARI İLÇE BAŞKANLARI FETÖCÜLERİN DAVALARINI UÇUK FİYATA ALIP PARA KAZIYORLAR.VE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI Bİ İNCELENSİN ÇOĞU ADAY OLMAK İÇİN FETÖ NÜN ELİNİ ÖPEN BAŞKANLAR
 • şskşsk8 ay önce
  nagehan alçı rasim ozan yargılanmadan tuncay özkan yargılanmadan fetö davası nasıl gidiyor diye sorma.
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak8 ay önce
  enson atılan 9000 polisin çoğunluğu ak parti ve mhp li ailelerin çalışanlarıydı.içinde fetöcülerinde olduğu flaş belleğe bir çoğu masum memuruda eklediler.hükemetten ve devlet taraftarı bir çok uzman analist,bu listede kasıt var kendi ayağımıza kurşun sıktırıyorlar diye basbas bağırdılar.dinleyen oldumu yok.şimdi ak partili olan ailem ve akraba çevrem belediyelerde oy kullanmaya gitmemeyi düşünüyor.biz böyle yazınca fetö cü oluyoruz.evladım mağdur,biz ana babaların kalbi kırık.istenildiği zaman bir kişinin her türlü bilgisine ulaşanlar çocuklarımızın durumunu ARAŞTIRMADAN ihraç ettiler.fetö piçiyle mücadelede başarı sağlanamadı maalesef bu işi beceremedik.olan gerçekten gariplere ve devlet taraftarı ailelere oldu.şerefsiz fetö evlere ateşler salınsın diye beddua etti.yapılan icraatlar onun pisliğe ateş oldu,gariplerin evleri yandı ve yanıyor.ALLAH c.c devletimize bir an evvel mağdurların farkına varılıp haklarını iade ettirsin.tıpkı 12000 mor beyin mağduru gibi.amin.
 • sıradan süleymansıradan süleyman8 ay önce
  devlet büyüklerinin akşemşeddin gibi akıl hocalarına ihtiyacı vardır zira o bitmez sandıkları güç kudret başlarını döndürür sele kapılır giderler tarafsız hakdan yana doğrudan yana ve sonunu sonucunu düşünmeden islam üzere fetva verecek kişilere ihtiyacı vardır.siz doğruları söylüyorsunuz allah razı olsun..ama daha derin daha açık konular ve yazılar bekliyoruz ki eminim tayyip erdoğan da dikkate alıyor sözlerinizi keşke daha yakınında olsanız da o boş beleş danışman maaşı alanlara o paraları zehir etseniz.
 • Adem EvliyaAdem Evliya8 ay önce
  Hz. Peygamber(s.a.v): "Bir saat tefekkür elli yıllık nafile ibadetten daha hayırlıdır."
 • MisafirMisafir8 ay önce
  Devlette liyakat esaslı olmayan yaklaşımlarher zaman bozulmayı getirir.Geçmişte birileri kullanırken ,şimdide birileri aynı yaklaşımı tepe tepe kullanıyor.
 • onurluonurlu8 ay önce
  Sayın Dili pak öncelikle bu güzel yazınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.2011 yılında Emniyet içerisinde meslekte yükselme sınavlarında( komiser yrd) sorular birilerine servis ediliyor hak etmeyenler o dönem amir yapılıyor dedik dinleyen olmadı.2011 sınavına dava açtım bu sınavlara toplamda 7 kez girdim ve en yüksek aldığım not ise 74 ve yedekten o dönem 240 oldum. Bu sınavdaki yanlış sorulara itiraz ettim Ankara 17 idare mahkemesine dava açtım. Yıllar sonra bu sınavdaki şaibeler gün yüzüne çıktı ama devletim beni haksız bir şekilde ihraç etti.Yapılan incelemeler neticesinde bu sınav ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından takipsizlik aldım .Daha sonra ise yetmedi benden dolayı eşimi ihraç ettiler. Aynı evraktan takipsizlik almış ve açıklama kısmındaörgütten ayrılmış olan personele hiç bir şey olmuyor .Ben ve eşim bu hain örgütün bu zamana kadar bir bardak sularını içmişliğimiz yok ama iltisaklı irtibatlı diyerek şerefimizle namusumuzla yaptığımız görevlerimizden ihraç edildik.Sayın Devlet Büyüklerimizinbu konuda bizlere yardımcı olmasını istiyoruz bu yanlışın düzeltilmesini istiyoruz selamlar saygılar
 • hasan akkuşhasan akkuş8 ay önce
  hocam kimse yok mu derneği başkanı hala görevde gariban 11 ay sendikaya girdi diye görevden ihraç oldu peri perişan tebliğciye hiç bir olmadı arkadaşı ihraç arkadaşından kaçıyor
 • yazıYORUMyazıYORUM8 ay önce
  Valla hocam ben 15 Temmuzdan hemen sonra FTÖ ile alakalı savcılığa ifade vermek için Cimer e başvurdum. Cumhurbaşkanına suikast timindeki yüzbaşılardan biri benim ortaokul arkadaşımdı. Herif tüm duruşmalarda FETÖ ile alakası olmadığını hiçbir zaman FETÖ örgütüne katılmadığını söyledi, ben ifademde isim isim herşeyi anlattım. Bu yüzbaşınında ortaokuldan yetişme bir FETÖcü olduğunu söyledim . Beni ne arayan oldu ne soran oldu. Anladımki benim ifade sümen altı edilmiş. Farklı bir kanaldan emniyette komiser olan kişilerin isimlerini bildirdim. FETÖ evinde kalarak hukuk fakültesi okuyan bildiğim kişilerin isimlerini bildirdim. Sonuç komiser kişiler emekli edildi, polis olanlar göreve iade edildi. Hukuk mezunu olup da FETÖ evinde sınava hazırlananlardan biri hala Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu üyesi. Ben şimdi gidip kime kimi şikayet edeyim.Tekrar şikayet edipte işimden gücümden mi olayım! Zaten siyasi irade su koy vermeye başladı. En basitinden af yasası çıkartacağız diye yanıp yakınanlar, 1 yıl boyunca her yerde idam isteriz diye bağıran vatandaşa verecek cevap bulamıyorlar.
 • AHMET AHMET 8 ay önce
  Alim bey osmanlıda tarikatlar devlet kontrolündeydi kaldırırsan merdiven altına iner.Genelleme yapmak ırkçılığın en kötü aletidir ve bir nevi ırkçılıktır.Kaldırmak yerine devlet kontrollü bir şekilde faydalanmalı.Tüm tarikatlar Kur anı kerimden gelir uzaydan gelmedi.Suistimalin önüne geçmek dahil okullar dahil suistimal olan tüm kurumları kapatalım o zaman hatta sizin çalıştığınız kurumda hiç suistimal yokmu.
 • Yüksel AltunYüksel Altun8 ay önce
  Hocam ellerinizden öpüyorum. Gerçekleri çok net şekilde analiz ve sentez etmişsiniz.
 • AHMET AHMET 8 ay önce
  Sayın hocam biz sizi ehli sünnet bir kanaat önderi olarak görüyoruz.Biz Risale i nur talebesi olmaya çalışan birisi olarak bazan cemaat ve tarikatları kur anı kerimin istediği yerde durmaya yönlendirmek yerine karşıymış gibi yazıyorsunuz bazan haz etmiyoruz ancak çoğu yazınıza katılıyoruz bu yazınızda mükemmel olmuş allah cc razı olsun tam bir duygulara tercüman yazı bizde yarım aklımızla kendi çapımızda cimer bimer aynı hususları dile getirdik aklın yolu bir bu mücadeledeki en büyük sorun tüm kişi ve kurumları bağlayacak standart bir kriterin amma işbilmezlik amma birilerinin işine gelmediği için Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulmayışıdır.Dolayısıyla her bakanlık belediye vali kaymakam hakim savcı amir üniversite vb farklı işlem yapıyor.Bir kurumda adam deveyi kesmiş birşey yok diğer kurumda adamın üzerine sinek konmuş işten atılıyor.Hatta şu anda fetöcüler ulusalcıların üzerine eklenmiş birlikte ortalığın anasını ağlatıyorlar.İnşaallah bilmediğimiz bir hikmeti hükümet vardır.
 • hasanhasan8 ay önce
  Bende dün mahkemede 4 - 5 dava izledim. İçlerinden birini anlatayım. vicdanları kanatayım. 79 yaşında bir teyze. avukatı var , 50 küsür yaşında oğlu var kendisi yok. Bir önceki mahkemede bilir kişi atanmış. Rapor teyzenin lehine.Özetle diyor ki; hapiste olan ve fetö den yargılanan oğularının da dediği gibi bank asya hesabı ona ait ama ona bunu biz yaptırdık. Kendisi alzaymır hastası. raporda da dendiği üzere sözü geçen 6800 Tl yi onun yatırmasına imkan yok. bu rapora rağmen teyzeye 4 Yıl 6 ay verdiler. Allah aşkına bu işleri koordine edenler bu veballe nereye gidecek. Hani yukarısı ihanet ortası ticaret altı ibadetti?? Bunu size kim yaptırıyor? Ak parti içerisinde bu denli vicdansızlar olamaz. olmamalı. bunları yapsa yapsa ergenekoncular intikam için yapıyorlardır. Ve birgün sizede yapacaklardır.
 • MetinMetin8 ay önce
  diline sağlık hocam.
 • sezaisezai8 ay önce
  bu davaların devamı ahirette olacak inşallah.. meriçi geçerken boğulan bebeklerin ,bazlama satıp burs verdiği için tutuklanan teyzelerin hesabı orada görülecek ve asrın firavunlarını koruyan bir yasa olmayacak orada..
 • Ahmet AydınAhmet Aydın8 ay önce
  Allah razı olsun güzel yazı yazmışsınız evet fetö çıkar rahat durmuyorlarAk partiİstihbarat bu konuda çok güzel çalışmalı suçlu ve suçsuz ayırt edilmeli seçim arefesindeYeni mazlumlar meydana getirilmemeli dediğiniz gibi IslarnıgruplaraBüyük iş düşüyorkesinlikle fetocuları iyi araştırmaları lazım çünkü onlar her türlü renge girerler Allah İyi günler göstersin
 • İlbeyhanİlbeyhan8 ay önce
  Hocam elinize ,ahlakınıza,bilgi ve görgünüzesağlık...CİA= MI6= MOSSAD= FETÜL CİAkısaca Made inUSA...FETOŞ sapık,hain bir KUKLA...Yüzbinlerce dahaKUKLA adayıvar... Bu dinciler, bizim MÜSLÜMANLARAbenzemiyor...Sünnette ,Hz. Ömer , Hz. Ebubekir ,Hz.Ali, Yunusda , HacıBektaş , Hacı Bayram, İmamı Azam , İmam Maturidi ,Yesevi deÇALIYORama ÇALIŞIYORLARdiye birDİNvarmıydı? Ümeyyenin çocuklarıyla , Emevi Sultanlığıylabaşladı bu DİN...O gün bugünsürüyor...Peygamberimizinyaşadığı ,tebliğ ettiği DİNbaşka ,Sultanlarınuydurduğu din başka...Bu dine inanan DİNDEN , İMANDAN çıkar..Tüccar terziler gibi ,TÜCCARDİNCİLERtarihteki Emeviler ,Kadızadeler gibi bugünde hüküm sürüyor... Din AHLAKTIR , AHLAKSIZINdini olmaz...
 • Hakan Hakan 8 ay önce
  FETO ile mücadelede neden büyükbaşlar yok sebebi belli sen beni yakarsan bende senin açıklarım senin yaptıklarını anlatırım akıllı ol herkesin zaafı var birbirine karşı oyüzden FETO ile AK Parti mücadele edemez etmez kendini yakar kendi yaptığı yanlışlarını ortaya döker AK Parti mücadele görüntüsü altında vasıfsız arkası güçlü olmayanlarla oyalar geçiştirir bunu herkes biliyor sen zamanında FETO ile omuz omuza verecen parti kuracan birlikte yönetecen sonra tüm yanlışlarını bilen FETO ile ters düşecen yanındakileride içeri atacan onlarda susacak mı tabiki konuşacak konuşmasın diye yanındakileri kollayacan ama bu adalet değil keşke Fatih Sultan Mehmet gibi devlet bekası için herşeyi göze alan yöneticilerimiz olsaydı Osmanlı devlet bekası için kendi çocuğunu kardeşini bile ipe götürmüş şeriatın kuralı neyse yanlış yapan ceza almış ama bizde modern dünya aldatmacaları ile halk yönetiliyor.
 • İbrahimİbrahim8 ay önce
  FETÖ BİTMEDİ,KITALAR- KURUMLAR VE BELKİ MECLİSLER GEZİYOR.Bütün Gazeteci veya yazarlar Diyerek Hakaret etsen Elbet sizin zorunuza gider .O yüzden Bütün Cemaat ve Tarikatları baz alarak kötü konuşmayın.UMUMUN GIYBETİ HUSUSİ GIYBETE BENZEMEZ.HAKKIMI DA HELAL EYLEMEM.
 • muhjaiddinmuhjaiddin8 ay önce
  Hakikaten bu ülkede fetö ile mücadele edildiğini düşünenler olduğunu görünce insanı bir gülme alıyor....He yav ediliyor ediliyor....
 • yıldırımyıldırım8 ay önce
  üstad sen yazıyorsun biz bu acı gerçekleri üzülerek okuyoruz . duygu ve düşüncelerimize tercüman oluyorsun. sonuç. değişen bir şey yok. Allah katında vebali üstünden atıyorsun. Devleti yönetenler bu gerçekleri hala göremiyor ve bir şey yapamıyorsa söylenecek tek söz var. İşimiz Allaha kalmış. Allah Yar ve Yardımcımız olsun.Bu aradaLiyakati gören bilen var mı? Duyduğuma göretatile gitmiş bir daha gelmeyecekmiş. Ahir zaman dedikleri bu olsa gerek.
 • İlbeyhanİlbeyhan8 ay önce
  Elinize, emeğinizesağlık hocam...CİA =MI6= MOSSAD= FETÜLCİA....
 • Ali YıldırımAli Yıldırım8 ay önce
  Sayın Dilipak, isabetli bu yazıyı umarın Sayın Cumhurbaşkanım duyar. Bu günden 30 yıl önce 1988 yılında müfettişlik yaptığım dönemde bu yapı ile tanıştım. MEB bünyesinde çok güçlü örgütleniyorlardı. Atamalarda bunlardan olmayan puanı yüksek adayları şikayet edip saf dışı yaptırıyorlardı. Ben buna alet olmadığım için ta o zaman hedefe konuldum. Nihayet görevden alınmamı sağladılar. Bu yetmemiş gibi yapılmadık eziyet kalmadı. Yıllar geçti siyasi arenada karşıma çıktılar. Komisyonlarda Pensilvanyayı yol edenlerin takdirleriyle hesaba çekildik. Hala da çekiliyoruz. 30 yıldan fazla bir zamandan beri Fetö ile mücadele eden biri olarak Sayın Cumhurbaşkanım beni hiç duymaz ve görmez. Buradan sesleniyorum Sayın Cumhurbaşkanım artık duy beni. Üzüntümüzü gidermeniz Ülkenin ve Milletin yararınadır.
 • M Ali K..M Ali K..8 ay önce
  tebrikler
 • kanikani8 ay önce
  nasil gidecek sayin dilipak iyi gidiyor fetöyle resimleri bulunanlar milletvekili oluyor bank asyanin önunden gecenlerin hayati karartiliyor ve bizde alkisliyoruz fetöyle mucadele ediliyor diye
 • Rıfat Canpolat Rıfat Canpolat 8 ay önce
  Benim 1997 doğumlu çocuğuma iftira atıldı staj yapması engellendi mimlendi savcılığa başvurdum çocuğum niye sakıncalı personel diye bize khk 37 ve 39 ile cevap verdi iftiracı korunuyor çocuğum yarın bu iftira ile kamuda sakıncalı diye çalıştırmayacaklar fetonunda tüm terörist örgütlerin Allah belasını versin de bu iftiralar ne olacak artık adaletten hiç umudum kalmadı
 • DostDost8 ay önce
  Kaleminize sağlık
 • AlimAlim8 ay önce
  Açık konuşsana hoca tarikatlar ajan yuvası bunları kuranlar dış istihbaratlar desene eski mit raporlarına bakınca bunlar irticacı denilirken aslında yabancıların ajanları dışarıya çalışıyor denildiğinde başka konuşuyordunuz tüm dünyadaki yeraltı kurumlar yani tarikat dernek vakıf bunlar mutlaka bir amaç için var ve bunları kullanan birileri var ya siyasi ya istihbarat için malesef tarikatlara derneklere vakıflara KDV istisnası VERGİ istisnası getirerek biz büyüttük bunları desenize doğrusu bu değil mi gerçekleri açık konuşun bu yapıların hepsi yer altından yer üstüne çıkarılması lazım din eğitimi devlet tarafından kontrollü yapılmalı başkaları çocukları gençleri kullanmamalı cezaevlerinden çıkanlar hep burada buradan kanal buluyor açılıyorlar kullanışlı adam oluyorlar sahip çıkmayanın malına sahip olurlar doğrusu bunların hepsi kapatılmalı yoksa ileride daha büyük yıkımları olacak bugün konuşmazsanız FETO olayında olduğu gibi yarın yine kimse konuşmadı bende sustum kimse anlamadı hepimiz yanıldık kandırıldık dersiniz bu tarikatların derneklerin yüzünden İslam parçalandı hepsi ayrı ayrı mezhep anlayış oluşturdu konuşun artık doğruyu
 • TarafsızTarafsız8 ay önce
  Cumhurbaşkanı etrafına istediği adamları kendi getirdi aynı şekilde Berat albayrak ta okul arkadaşı iş arkadaşı kendileri getirdiler şimdi bırakın Cumhurbaşkanı etrafı sarıldı demeyi istediğini atıyor istediğini Memur yapıyor istediğini milletvekili vali bakan belediye başkanı kaymakam ofis başkanları yardımcıları hepsi kendi ataması bu sadece yerel seçimde doğru adamı bulmakla olmuyor hep aynı günah var torpil heryer AK partili damatlar enişteler kayınçolar akrabalar kardeşler hanımlar oğullar kızlarla doldu sanki yeni bir olaymıydı günah işleyeni günah gelir bulur kendi elleri ile kendi sonunu getir herkes
 • ramazanramazan8 ay önce
  Devlet rahip brunson da erken konuşması ve deniz yücel olayında erken konuşup bırakmayacaz dedi şimdi devlet yönetmek konuşmakla değil icraat ve itibarla oluru anladı Cemal kaşıkcı olayında Reis konuşmuyor çünkü yaptığı tüm hataları gördü eskiden ey amerika ey Avrupa derdi bunların para getirmediğini görünce şimdi eski konuşmaları fevri çıkışları yok çünkü devlet bağırmak çağırmak halkı galyana getirmekle yönetilmez bu siyasi olarak yanlıştı ve çok fazla yanlış yapıldı Şimdi Ekonomideki durum kötüleşti yine yönetemiyorlar bu konuda doları düşürmek için sürekli piyasaya dolar veriliyor Borsa yükseltiliyor fakat bu olayda yanlış dengelenme derken dolar çok aşağı çektiğinde bu sefer ok gibi fırlar eğer dolar 6 TL dengesi olacaksa bu sefer daha yüksekte dengelenir bakın bu olayları devletten çok halk bile biliyor mantık dışı işlerle bu ekonomi yürümez fiyatları indirin demekle istanbulda 50 fırın kapandı devamı daha çok olur serbest piyasa ekonomisi yani Liberallerin kendi dayattıkları ekonomi modelini kendi ellerinle bitirecekler Borsa ve Dövize baskı yapmak doğru değil tabiki düşsün fakat gelecekte Merkez Bankaları faiz artırıp para toplayacak artık eskisi gibi bedava para vermek bitti bunları bilerek devletin manipülasyon yapması tersine sonuç verecek işlem bazlı manipülasyon ve bilgi bazlı manipülasyon yapılıyor bunların riskleri ileride daha yüksek olacak

Günün Özeti