FED’i bırak NSA’ya bak!

07 Şubat 2019 Perşembe

Savaş başladı. Savaş yayılıyor ve derinleşiyor.

Aslında bu savaş, fiilen 11 Eylül 2001 Salı günü başladı. Sessiz ve derinden bugünlere geldi.

Soğuk savaş bittiği gün, yeni dünya düzenine ilişkin arayışlar başlamıştı. 1991’de, uluslararası sistem “yeni düşman”ı ilan etti. Tehlikenin rengi “Kızıl”dan “Yeşil”e dönmüştü. Savaşın tam merkezindeydik. Zehir de panzehir de burada üretilecekti. İlk önce BÇG üretildi. Yani “İslam’a karşı sopa” politikası. İngiltere ve ABD bu konuda mutabıktı. Savaşın işaret fişeğini Brezinsky ateşledi. “Radikal İslam’a karşı sopa” kullanacaklardı.

1989’de Salman RüşdiŞeytan Ayetleri”ni İngiltere’de yayınlamış ve kızılca kıyamet kopmuştu. Zaten, RCD ve CENTO, Bağdat Paktı vesilesi ile hep bölgedeki gelişmeleri yakından izleyen İngiltere İran devrimine karşı bir çıkış yapması bekleniyordu. SSCB dağılınca tehlikenin rengi ile ilgili ilk uyarı Thatcher’dan gelmişti. Brezinsky halkaya daha sonra katıldı. ABD’den kısa süre sonra karşı bir tez daha geldi. “İslam’a karşı havuç” politikasının patenti Graham Fuller’e aitti. Daha sonra NATO sürece dahil olunca Radikal İslam’a karşı sopa, ılımlı İslam’a karşı havuç politikası benimsendi. Fuller’in taşeronu ya da ılımlı İslam’ın adresi ise daha sonra FETÖ olarak anılacak olan örgüt olacaktı.

Radikal İslam’ın bölgedeki bir diğer adresi ise, daha sonra DAEŞ adını alacak olan El Kaide olacaktı. El Kaide ise, daha öncesi itibarı ile ABD’nin Rusya’ya ve bölgedeki diğer İslami grublara karşı desteklediği, Usame b. Laden’in lideri olduğu El Kaide olacaktı. ABD, bölgedeki diğer İslami grubları Rusya’ya karşı desteklerken, daha sonra El Kaide’yi diğer Sünni ve Şii grublara karşı destekledi.

Dr. Neşe KEMİKSİZ bir makalesinde BOP’un doğuşunu şöyle anlatır: “Haziran 2004’de Sea Island/ABD’deki G-8 Zirvesi’nde ortaya atılan ‘Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Girişimi’ ya da bilinen adıyla Büyük Ortadoğu Projesi, George W. Bush Yönetimi ve Neo-conların Ortadoğu’ya yumuşak yöntemler ve yeni aktörlerle ve demokrasiyi destekleme görüntüsü altında hakim olma stratejilerinin parlak sözlerle ifadesinden başka bir şey değildi. Bölgede Afganistan ve Irak işgallerinin daha da artırdığı ABD aleyhtarlığını dizginlemek, giderek güçlenen radikalizmi kontrol altına almak, ABD-İsrail karşıtı rejimleri çökertmek hedefleniyordu.”

Mavi Marmara, “One Minute” ile Çekiç Güç’le başlayan ve devam eden BOP süreci bitti. Bu iki olay evdeki bütün hesapları altüst etti. “Arap Baharı” kışa dönüştü. Huntington’un “Medeniyetlerarası Savaş”, Fukuyama’nın “Tarihin Sonu” bu senaryoların sonu oldu. 15 Temmuz’da FETÖ darbesi başarısız olunca sistem çöktü.

Aslında BOP başarılı olsaydı, 2005-2009 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ın dediği gibi ilk etapta 22 ülkenin sınır, rejim ve iktidar yapıları değiştirilmiş olacaktı ve bu süreç ön Asya, Balkanlar, Kafkasya, Afrika’ya doğru genişleyerek devam edecekti. Evdeki hesaplar çarşıya uymayınca, ne yapacaklarını şaşırdılar ve birbirlerine düştüler. Şu anda derin devlet arasında bir iş savaş yaşanıyor. İç hesaplaşmaları bitince dünyaya meydan okumaya hazırlanıyorlar.

Bu sistem, aslında 2001’de kendi içinde ayrışmaya başlamıştı. Tamam, mevcut sistem değişecekti ama, yerine nasıl bir sistem kurulacaktı ve o sistemin kurucu önderi kim olacaktı. 11 Eylül bu konudaki mevcut düzen içindeki güç odaklarının kendi içindeki hesaplaşmalarını açık eden bir çıkıştır.

Bugün devam eden “vekalet savaşları” aslında bu hesaplaşmanın devamı olan savaşlardır ve 2019 itibarı ile artık vekalet savaşları devam ederken, asıl patronların kendi aralarındaki derin hesaplaşma gün yüzüne çıkmıştır.

Yeni savaş bankacılarla petrolcülerin savaşıdır. Media ile STK’ların, STK’larla görünen devletlerin, görünen devletlerle derin devletlerin savaşıdır.

Artık Cumhuriyetçi, Demokrat, Globalistler de yok. Cumhuriyet çoğunlukçuluk rejimidir. Bunlar 8.5 milyar insanı nasıl önce 4, sonra 2’ye daha sonra 1 milyarın altına indiririz, onun hesabını yapıyorlar. Demokrasi imiş. Ne demokrasisi, halklar yok ki, çoğulculuk yok ki, Cyber societe var. Cyber aristokrasi geliyor. Siz bırakın başkaları hakkında karar vermeyi, kendi hakkınızda bile karar veremeyeceksiniz bunlara göre. Her şey yeryüzü ilahları ve tanrılarının kararına bağlı. Yönetme, savaş, barış, yasa koyma yetkisi onlarda olacak, akıllarına göre. Neo Globalizm, çok farklı. Nüfus, jeopolitik, jeo stratejik konumunuz, toprak büyüklüğünüz, zenginliğiniz ölçü olmayacak. Hammadde kaynaklarınızı ve pazarınızı yeni uluslararası sisteme açıyor musunuz. Teşvik ve muafiyet uyguluyor musunuz onlara. O zaman nasıl isterseniz öyle davranın, ama bu düzene karşı risk oluşturmayın. Eğer bu kurallara uymayacak olursanız, siz sistem dışına itilirsiniz ve yok hükmündesiniz. Adamlar böyle bir kafaya sahip. İnsanları savaş çıkarıp öldürmek değil; su, gıda, ilaç, bio-resonance yöntemi ile insan neslini kurutmak istiyorlar. 

İçimizde birileri hâlâ “Kaime” sorununu tartışıyor. Faiz ve enflasyon ilişkisini tam olarak anlayamayanlar. Reserve para, LIBOR, IMF, Dünya Bankasını nasıl anlayacak.. Plastik parayı da geçtik, şimdi sırada sanal para var. Ne devlet, ne banka var sistemde. Bunu kime nasıl anlatacağız. Milli bilgi merkezi, süper bilgisayar, milli ağ, arama motoru, sosyal media, HW, SW, Security, yazılım diyorum ama, kellim kellim la yenfağ!

Burada FED süreci bitiyor, NSA öne geçiyor. NSA 11 Eylül’ü bahane ederek sosyal media, internet ağı, süper bilgisayar, Bigdata, Blockchain, Deepweb, Blackweb, Raspberry Pi, GSM hangisini anlatayım ki!

Kişisel bilgilerin gizliliği tam bir aldatmaca. Bütün veriler uluslararası sistemin kontrolünde. Verilerin korunma yasaları, sadece kıskançlıktan kaynaklanıyor. Yani kontrol dışı unsurların bu bilgilere ulaşmaları engellenmeye çalışılıyor. Anti virüs programlarının neredeyse tamamı aslında virüs. Bir sızma ve kontrol aracı. Parmak izi okumaları, yüz taramaları, Vatandaşlık No, Pas No, DNA modeli, bio resonance hepsi, sizi kontrol aracına dönüşebilir. Kan grubunuz, iris taramanız, ses frekansınız, alerjileriniz, her şey bir başkası tarafından size karşı kullanılabilir.

NSA diye bir örgüt, bu anlamda bütün dünyayı izliyor. Gizli, derin devlet şimdi bu yapı üzerinde kendini yeniden konumlandırmaya çalışıyor.

Bakın Nikola Tesla (10 Temmuz 1856,  Hırvatistan - 7 Ocak 1943 New York) 1943’de, ölümünden kısa süre sonra denendiği söylenen esrarengiz ‘Philadelphia Deneyi’nde çalışmış. Nikola Tesla, Sırp kökenli Amerikalı bir mucit, fizikçi ve elektrofizik uzmanı. Bugünkü Tesla yine bugün, Bio Resonance ve suya data yükleme teknolojisi ve bu dataların beyne aktarılması üzerinde çalışıyor. Bu konuda geliştirdiği ürünler de var.

Teknoloji üreten “Bilim” değil,  bilim üreten “Teknoloji” konuşulmaya başlandı. İnsanın kullandığı yönettiği teknoloji değil, insanı kullanan ve yöneten teknoloji dönemi başlıyor. Post modern değil “post digital” bir dünyadan söz ediliyor. Yapay zeka denen şey bir anda dünyayı Cyber diktatörlerin kölesi haline getirebilir..

Post digital devrime hazır mısınız? Ama eğer gözleriniz Süper Bowl’a bakıyorsa, bu ayrıntıyı göremeyebilirsiniz. Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Deist mehmet Deist mehmet 7 ay önce
  Rte baskan olunca ulke ucusa gececekti . Bunlari biliyordunuzda fetoyu niye desteklediniz? Hergun selam ve dua Ile diyorsun isler yinede duzelmiyor yoksa su koca dunyada bir tane bile iyi musluman yokmu duasi kabul gorsun
 • Avni aladağ Avni aladağ 7 ay önce
  Doğruyla yanlışı,hak ile batılı birbirine karıştırıyorsunuz.küresel güçlerin islam coğrafyasına bahar getirme gibi bir amacı yoktu.karakıştı bunuda başardılar.bop projesinin popilist,palavra ve kurgusal çıkışlarla sona erdiğini iddia etmek insanların aklıyla dalga geçmektir.bop ufak tefek aksiliklerle tıkır tıkır işliyor.bop'un amacı islam coğrafyasını bölmek,paramparça ederek istikrarsız hale getirmek değil mi?bu da büyük ölçüde başarılmadı mı?bop daha nasıl başarılı olabilirdi ki?
 • OkuyucuOkuyucu7 ay önce
  Nikola Tesla'dan bahsederek cok doğru bir tespit yapmışsınız, Hocam.Bilim dünyasında hangi taşı kaldırsanız altından o çıkıyor. Hayatını elektriğe adamış mühendis diyorum ben.
 • Mahmut KMahmut K7 ay önce
  Mass-Media'yı, FED'i, AIPAC'i, ADL'i, NSA'yi, Hollywood'u, Merkez Bankaları'nı, İlaç ve Savunma firmaları'nı, Tüm gizli Masonik oluşumları kontrol eden perdeler arkasına saklanmış şer-güçlerini teşhis ve tesbit etmediğimiz, mercek altına almadığımız sürece dünyamız daha çok Nükleer Dünya Savaşları'na, katliamlara, zülümlere gebe kalmaya devam edecektir.
 • BAYBORABAYBORA7 ay önce
  Sn Binali Yıldırım meclis mutfağında 550çeşit yemeği fazla bulmuş...Bencede fazla, en fazla450 çeşit olmalı....
 • SANCARSANCAR7 ay önce
  Dünyadaikicinsülke var... Birincisi aklınıkullananlar, ikincisikullanmayanlar... BirincisiAllahın verdiği en büyük nimet olanaklını bilgilenmekiçinkullanırlar... Sorgular, araştırır, muhakeme müzakere eder.... Dinci yobaz ise İNANIR.... GASSAL ÖNÜNDEMEYYİD GİBİ... sonuç = FETÜLCİA , IŞİD, HTŞ, ADNAN OKTAR, JET FADIL, ÇİFTLİK BANK, VS VS
 • RUMUZ:OKUYUCURUMUZ:OKUYUCU7 ay önce
  BENCE YARIN SANA KONU DİLİPAK:AKDENİZ'İN DAĞLARINIDENİZLERİNİ GÖLLERİNİ ANLAT.. ASLINDA BİLİYORUM PATLADIN ,SEÇİMDEN SONRA ÇOK ŞEY ANLATACAKSIN DA ŞİMDİ UÇAĞI TÜRBÜLANSA SOKMAMAK İÇİNSUSUYORSUN AMA İNAN BANA KRİZİ İYİ İDARE ETMEKTESİN YOKSA BU SEÇİM SÜRECİ SEÇMEN ÇEVRELERİNDEKİ TEDİRGİNLİK, DAHA ÖNCE MHP DEN ALDIĞIN İSTİHBARATLARLA MECLİS BAŞKANLIĞI OYLAMALARI HAKKINDA BİZ OKUYUCULARINA BİLGİVERMEKTEYDİN..ZOR İŞ VESSELAM İNSAN MÜSLÜMAN OLUR DA SENİN GİBİ YALANCIKDAN ŞAHİTLK İŞLERİNE GİRİŞİRSE BAK O ZAMANDERİN DERİN DÜŞÜNMEK LAZIM KEŞKE 1960'LI YILLARDAKİ GİBİ OLSA HERŞEY SENİN İÇİNKLASİK MÜZİK , DÜZ, İÇİNDEKİ, KARTELA GAZETENİ ÇIKARMAYA DEVAM ETSEYDİN JUDO HOCALIĞI ERBAKAN TALİMATLARI DERKEN BENCE TEMİZ SAYFA BIRAKIRDIN OKUYUCULARINA ŞİMDİ UZUN YAZILAR YAZMAKTASIN AMA KARARSIZSIN NE OLACAK BU PARTİ İÇİ TEMİZLİĞİ DEĞİL Mİ?GİDECEKSİNİZ ELBET BU KADAR HİLE HURDA İLE 90 MİLYONLUK TÜRK HALKINI BİR AVUÇ İNSAN İDARE EDEMEZ SENDE BUNU BİLİYORSUN!
 • Deli Kadir Deli Kadir 7 ay önce
  Hoca sen de Mitoloji yazarsın , Ekonomi yazarsın , din ve ahlak yazarsın, tarih coğrafya maşallah bizi tam deli ettin ! Bak başkan ne söyledi? ( çarlistonu imiş biberi patlıcanı burun yanında keza dedi ve devam etti ) ; sence bu iş nereye gider ? İş boooo r taaaa olduk resmen !
 • KızılelmaKızılelma7 ay önce
  Millet geçim derdinde hala 16 yıldır hikaye aynı artık it izi at izine karıştı kusura bakmasın lar inanmıyoruz taşeron perişan eyti perişan fakir daha fakir zengin daha zengin özürlü diye işe alırlar Tayyip Erdoğan a döverlerşehit yakını diye işe alırlar Allah kitap söver gece gündüz içer hani Hz Ömer adaleti 31 Mart düşüş 2023 güle güle
 • AbdülkadirAbdülkadir7 ay önce
  Uydurma dinde yalan çoktur. menkıbemasal bu gibi şeyler çoktur. Hep ya cehenneme sokarlar ya da cennete sokarlar. Uydurma din üzere olan sakal bırakmakla islamı yaşadığını zanneder.Oysa ki İslamın büyük bir kısmı iyi ahlaktır.Sen ahlaksız olunca istersen her günü sabahtan akşama kadar ibadetle geçir hiç bir önemi yoktur.Zaten ibadetlerde insanı iyi ahlaka sevkeden şeyler olması gerektiğini Kur'an söylemektedir. Hiç şüphe yoktur ki Salat (namaz) sizi her türlü kötü şeylerden alıkoyar diye bunun belirtmiştir.
 • AbdülkadirAbdülkadir7 ay önce
  İslam dininde kutsal geceler yoktur.Sonradan uydurulmuş İslamın içine sokulmuştur. İslamda sarık cübbe sakal yoktur. Kur'andaki İslam da setri avret vardır.Yani cinsellik uyandıracak yerlerin örtülmesi vardır. İslamda kutsal hırka,kutsal sakal ,kutsal saç,kutsal sümük gibi şeyler yoktur.Bunlar uydurma dinde vardır. İslamda gavs,kutup,kutbul aktab,efdal,3 ler,5 ler 7 ler,40 lar, 52 ler,3000 ler yoktur.Bunlarda uydurulmuş şeylerdir. İslamda Bu dünyadayken cenneti kazanma asla ve kat a yoktur. Herkes mahşerde (yani toplanılan yerde) Allahın huzurunda olacak ve tek başına sorgulanacaktır. Uydurma dinde ise şeyhler, hocaefendiler, mürşidler veliler ,şehitler şefaat edeceklermiş.Tabi bu da kesinlikle yalan.Allahtan başka ne bir şefaatçi ne de bir veli bulamayacaksın ey müslüman.
 • MehmethanMehmethan7 ay önce
  Belden aşağı vuranları ,hemen herkesin bildiği ve de Milletçe, olgunlukla karşılayıp sabırla üstesinden gelmeğe gayret ettiğimiz konuları sürekli ısıtıp gündemi işgal etmeye çalışan bazı yorumcuları, Allah'a havale ediyoruz..Suizan,mübalağa,tahfif (hafife alma) çabaları bunlar..Gayretullaha dokunmayın,dikkat ediniz... Selâmlar...
 • yorumcuyorumcu7 ay önce
  Milletin dersi beni de gerdiye:Hangi çağda yaşıyorsun sen. Akıllı telefon veya bilimum iletişim araçları bugün etrafında ne olup bittiğinden haberdar olmak isteyen bireyler için el gerekli nesnedir. Soğan ekmek fiziksel olarak hayatta kalmak için gereklidir. Lakin insanoğlu sadece yemek içmek için dünyaya gelmemiştir. Bilgi olmadan insanca yaşanamaz. Tabi sen insanların bilgisiz de yaşayabileceğini süşünüyorsan ayrı mesele. Gerçi bu senin gibilerin işine gelir. Görmesin duymasın bilmesin soğan ekmek yesin...
 • yorumcuyorumcu7 ay önce
  Bop bitmedi aksine hızlandı ve vücuda büründü.
 • Mikail okurogluMikail okuroglu7 ay önce
  Hasen haermeni şeref yoksunu senin mücahit olduğunu sen soyluyorsan uyuz bile değil daha betersin yazarla 33 yıldır birlikteyim seni Rabbime havale ediyorum o en iyisini bilir neyin iyisin neyin birisin ş....yoksunu.
 • emekliemekli7 ay önce
  doğru söylüyorsunuz sayın dilipak gerçekler kaleminizin ucunda yapabilecek hiç bir şeyimiz yoko kadar güçlülerki teknelojide ilimde bilimde genetikde sadece ilaç vermiyoruz deseler 3-5 senede milyonumuz gider bizlerden 300 yıl ilerideler hazırlansak neye hazırlanacağız yok etmeye karar verdilerse 5-10 nükleer bomba zaten işlerini görür yapabileceğimiz tek şey şerefimizle şehit olmak yakabildiğimiz kadarda canlarını yakmak
 • BAYBORABAYBORA7 ay önce
  Hayr umulurmu böylegecenin sabahından diyorşair... En büyük idealiKAİNAT İMAMIMECZUP CASUSUNKİRLİ ÇAMAŞIRINA YÜZ SÜRMEK , YA DABİRDÜNYA LİDERİNİNg....... nünkılıolmak, durumunda milyonlarca zavallı... Menzil, cübbeli, diyanet, ensar, tügva, imam hatip sapıkları ayrı... Hayr umulurmu.... ALLAHSIZMÜSLÜMANLIK... (Ö, LÜTFİ METE)
 • hasen ha ermenihasen ha ermeni7 ay önce
  Allah cc den kormuyorsun seni adam bilirdim yasin 72 oldu hicmi torunlarin cocuklarin it gibi sürünecek sefalet icinde ölecek akp nin iti borsayi yaz kanadadan gelen kanser yapan kirmizi mercimegi yaz hububati yaz ey allahdan korkmaz ejdadi cehemneme hic sönmeyen kömür olasica serefsiz namussuz bende senin yasindayim ama mücahitim öyle ölecegim sülün Osmanin kalem sörü
 • tolgatolga7 ay önce
  EsSelâmü aleyküm,"daha sonra DAEŞ adını alacak olan El Kaide olacaktı" ifadesinde büyük hata var.Şu anda DAEŞ ve El Kaide çatışıyor diye biliyorum. 2'si ayrı gruplar. İkisi de sahada. Bu konuda düzeltme yapılmalı. İki yapı da araştırma konusu, bu kadar basit değil bu meseleler.Hayırlı günler.
 • Milletin derdi beni de gerdiMilletin derdi beni de gerdi7 ay önce
  Her birinizin elinde bir akıllı telefon mızmızlıkta üstünüze yok. Soğana parası yok ama internete var. Garanti eşi ve çocukları da telefonsuz dolaşmaz. Kusura bakmayın ama ben telefon ve internet kullanıyorsam soğanım yok ekmeğim yok işsizim dişsizim diye şikayetlenmem. Şükür Allah nasip etti, soğanım da var ekmeğim de var. Bunlar olmasa telefon ve internetim olmazdı. Teşekkürler sayın Dilipak, değerli yazınızı akıllı telefonumdan okuyup yorum yazdım.
 • hu hu huhu hu hu7 ay önce
  biz hala kimi nereye atar ve aday yaparızda onun üzerinden cebe ne aktarırız peşindeyiz. sonumuzun ne olacağı belli, zaten mandayız mandalığımızı bile kaybedip tarihten silinip kıyamete.
 • NurullahNurullah7 ay önce
  "KOPYALAMA" rumuzlu kişinin yorumu buradaki en gerçekci ve en hayatı yorum. Birde "DELİ KADİR" rumuzlu yorumcunun yorumu iyi.
 • MustafaMustafa7 ay önce
  ABD yi krakatua yanardağı bekliyor.mazlumun ahı arşa ulaşması yakın inşaallah . Rabbimin rahmeti sonsuz unutmayalım aynı zamanda zalime Allah ccvahidul kahhar
 • SılaSıla7 ay önce
  Sn Dilipak; NSA'yı bırakın da Türkiye'nin haline yanın. Millet açlıktan kötü yola düşüyor, siz toplumun Yüz binde birinin ilgileneceği şeylerden bahsediyorsunuz. Yolsuzluk, adam kayırma, işsizlik, hırsızlık, fuhuş, kumar,... almış başını gidiyor. Siz kalkmış Philadelphia Deneyini yazıyorsunuz. Sizin de ahirette ki hesabınız şiddetli olabilir. Bildiğiniz ve gördüğünüz şeylere kör, sağır, dilsiz muamelesi yapıyorsunuz. SAyın başkan T.C. 'yi bir şirket gibi yönetmek istiyor. Sanki hayatında kaç şirket yönetmiş de...
 • mvlütmvlüt7 ay önce
  gizli birşeyimiz kalmamış....gizli dünya devleti olan siyonizm her alanda hakimiyetini artırıyor....geleceği de ipotek altına almış....bu yazının uyarıları oksijenden daha ehemmiyetlidir....bizdeki karar vericiler uyumaya devam edin....
 • ŞaşkınŞaşkın7 ay önce
  "Söz konusu CHP ise gerisi teferruattır." Size göre insanlığın kurtuluşu CHP'nin çökmesinden geçmiyor muydu? Bırakın bu teferruatları! Bir gün BOP çu ertesi gün TOP çusunuz, ne iş? En iyisi siz Kabala menkıbelerini "müslümanlık" diye yutturmaya devam edin, nasıl olsa alıcısı bol! İktidar uğruna "eş başkanı" olduğunuz şu BOP neden başarılı olamadı sizce? Ah şu CHP, ah şu muhalefet, ah şu güzel ülkemizin aklı başında insanları olmasaydı ne güzel olurdu değil mi? Uşaklık kötü, vazgeçin!
 • mvlütmvlüt7 ay önce
  bu yazı o kadar ehemmmiyetli ki....devletten yönetimden yetkili şahıslardan kaç kişi okuyar acaba....akşam falan restoranda balıklı rakı varken bunlar da neymiş...bak....hoş bir gece...ay dolunay....güzel bir hatun....
 • KazkafaKazkafa7 ay önce
  Yahu bu derin yazilari benim kafa hic basmiyor.Bu islerin hangisi helal hangisi haram, hangisi sevap hangisi gunah hic cikartamadim .Bunun neresinde hayir vardir neresinde ser. Kafam cok karisti.
 • mvlütmvlüt7 ay önce
  deemek ki bıçak sırtında yaşıyoruz....ısbanağı kontrol altında alamayan bir ülke özlerini koruyacak olan eelektronik çalışmaları mı yapacak...her şeyden önce bunların farkında olduklarını sanmam....hala chpyi adam yerine koyup tartışmalar zamanı tüketiyor....atı alan üsküdarı geçince dijital versasyonların ehemmiyeti anlaşılacaktır....ama geçmmiş ola....ısbanak 8 tl.....laf ile aleme....uyuyan yönetimden bir cacık olur mu????
 • cCcihaDcCcihaD7 ay önce
  15 temmuz başarılı olsaydı bütün planlarını gerceklestirecektiler. Tekere çomağı sokunca herşey tepe takla oldu. Allah cc o sehidlerimizden razı olsun.
 • R2D2R2D27 ay önce
  Rise of the machines mortal machines immorat machines...:) dünya john connor'ını bekliyor özlem ve hasretle :P :DSenaryoya göre küçük kıyamet kopmadan john gelmeyecek :Dhocam şu amerikanya nezaman çökecek, hani osmanlı çöktü çökecek derken 2-3 asır geçmiş ya amerikanya M.S 2300 lerde falan çökecekse totomuzu yırtmaya gerek yok hani :D katlacazss ve veya ss...Ortalığı cybernetics organizmalar sarmadan Alaska'yı mesken tutup, son Alaskalı olmak istiyorum :D :Pgeçim derdi 1 geyik olsun bir sekilde deviririz onu :D
 • Ömer ADALETÖmer ADALET7 ay önce
  Abdurrahman çavuş, sen bırak bu müslüman ayaklarına milleti kandırmayı da VATİKANDA okuyan kızını anlatsana. Vatikan'da okuyan kızın geceleri hangi özel dersleri alıyor? Mavi Marmara gemisine binip cihat için esiyor, gürlüyordun amma ne olduysa Mavi Marmara gemisinin kalkmasına 1 saat kala Tel Aviv'den mi? Yoksa Londra'dan gelen bir telefonla Mavi Marmara gemisine binmekten nasıl vazgeçtiğini anlatsana.. Sahi be Abdurrahman çavuş, Vatikan da okuyan kızın ' İsa son peygamber '' dersleri nasıl ? Gece verilen özel derslerinde başarılımı ?? Haydi be Abdurrahman Çavuş, turpun irisi heybemde saklı sen şu suallere cevap yaz diyecem de yazamazsın ki çünkü ÜMMETÇİSİN... Ümmetçi demek ihanet demektir, Ümmetçi demek kıblesi Kahire üzerinden Londra olanların inancıdır, Ümmetçi demek Türk düşmanlığıdır. Abdurrahman Çavuş, din bezirganı Kuran ayetleri senin sermayen değil,kızın olacak hanımefendinin !! Vatikan papazlarından aldığı dersleri anlatsana. heyecanlı olsun ..
 • yasin aydoğanyasin aydoğan7 ay önce
  Çek deveci develeriengine..... yokuşa....be kardeşimdüze çeksene develeri.....
 • cesurcesur7 ay önce
  sayin dilipak. şu iş bankasindaki chp hisseleri ile eyt sorunu cozumunde kullanilsin bunu gundeme alin bu para yeter.
 • İhsanİhsan7 ay önce
  Bir müslüman olarak vallahi sen ve senin gibilerden nefret ediyorum ucuzsun çok ucuz hemde pazarda bile satilmazsin yazar kılıklı din tüccarı
 • tuzcutuzcu7 ay önce
  Üçüncü dünya savaşı olacak ama kimler arasında olacak çok belli değil....Taraflar çok kaypak olduğu için bir türlü başlayamadı....Bir başlasa çabuk bitecek ama mesele de bu zaten....Çok çabuk nasıl biter meselesi var ortada....Ha bir de hangi deli başlatacak meselesi var ortada....
 • Bilal B.Bilal B.7 ay önce
  Pc dukkanı açmama ragmen, yillarca bilge adam gibi kurslara gitmeme ragmen bir bilgisayar kullanicisindan öteye geçemedim. Bilişim dünyası hep ingilizce kodlar yazilimlar herşey surekli degişiyor ve daha birini zarzor tam ogrendim derken yine geri kalmiş oluyorsun. M.Kemal Türkiye halkini İslamdan ve komşularindan koparmak için alfabemizi degiştirdi bari ingilizce yapsaydi da bilişim dunyasinda da zir cahil kalmasaydik. Sadece batiya kul köle bir toplum oluşturdular batı şirketlerine müşteri olacagiz ve çağirdiklarinda da askere gidecegiz. Şimdi siz cyborg teknoloji falan diyorsunuz da ancak size açma kapama dugmesini verirler, içindeki teknolojiyi vermezler verselerde anlamayiz. Sadece 300-500 kelime türkçe ezberletmuşler bize çarşi pazar dili ekmek ver ekmek al. O kadar.
 • Ferhat kardeşeFerhat kardeşe7 ay önce
  5G veya 15 Gteknolojisi neyimize.... Osman Altuğ hoca, parasızadamın enflasyonu her zaman %100 dür der.... Kafası çalışan 50100 bin adamı dayurt dışına kaçırırsan... Fetönün kullanıp attığıSÜMÜKLÜ MENDİLİNDEN, CÜBBELİNİN YANMAYAN KEFENİNDENmedet uman,bütün emeli , muradıdünya liderinin g.... nünkılı olmak isteyen milyonlarca zavallıya5G değil 55 GNE YAPACAK...
 • FerhatFerhat7 ay önce
  Yorumcular Abdurrahman beyin yazdiklarini tekrardan okuyun ve anlamaya calisin lütfen.Mekalede Küresel gücler Teknolojiyi nasil kendi cikarlari dolrultunda kullanip halklari kontrol altina albilirler diye bir yazi bu. Biz hala gören gözlerimizle görmeyi ve isiten kulaklarimizla duymayi ögrenememisiz malesef. O yüzdende aklimizi ve zihniimizi hep birilerine kiraya veriyoruz malesef. Mekaleyi tekrar okumanizi öneririm, zira gelecege yön verecek bir uygulama 5G teknolojisi.
 • Mehmet ayMehmet ay7 ay önce
  Sayin yazar, bizler bilime ekonomiye ne kazandirdik. Varsa yoksa din türban tartismasi yaptik. 1400 yildir daha islami dahi tanitamadik, sakizla oruc bozulur mu bozulmazmi düzeydeyiz.
 • Biz Biz 7 ay önce
  S.aleykum. zaman akmaya .şeytan cehenneme yakit yollamada olanca hiziyla devam ediyor. ALLAH cc. da planı elbet te işliyor ve kazanan sadece iyiydiler müjdeliyor...S.ALEYKUM...
 • Ali AslanAli Aslan7 ay önce
  Sayın Abdurrahman , hazırmıyız derken galiba müslümanları kastediyorsunuz. O kadar kaderci o kadar allahbilircisinizki ancak piyon olursunuz. Aslında umurunuzda değil
 • receprecep7 ay önce
  yazarı okudum birde yazara yorum yazanları okudum ondan sonrada biz niye geri kaldık diye kıçına neft sürülmüş kediler gibi ciyaklıyoruz daha yorum yapmanın ne olduğunu öğrenememişiz
 • AdalıAdalı7 ay önce
  Anlat dostum anlat falan filan inter milan.Tam gaz Lüleburgaz.
 • MustafaMustafa7 ay önce
  İçimizdeki Allah subhanehu ve teâlâ ya savaş açanlar dışarda ki düşmanlardan daha tehlikeli. Müslümanım diyen ve HARAMlara helallere savaş açılar
 • zam üstüne zamzam üstüne zam7 ay önce
  zamlar o biçim....telekom telefon faturası sabit 200 dakika acaip zam olmuş 45 tl.....internet kota kalktı dediler...üstüne acaip zam yapmışlar:107 tl olmuş.
 • ileri demokrasiileri demokrasi7 ay önce
  Bugünkü gaztede ön sayfada fotolu haber var:Kadın iş kurasında adı çıkmayınca, açım aç,ekmek istiyorum versenize açım ben aç... diye söylenmiş.
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 7 ay önce
  BİR Ülke Bu Kadar Sahipsiz Olmaz.!!Bir Halk Bu Kadar Sorumsuz ve Seyirci Kalamaz.!!!!!!!! Yönetim/İktidarları savunan yada suçlu bulanların hiçbiri? denetleyen, caydırıcılık gücü yüksek örgütlenmeler meydana getirmenin irade, çaba ve sorumluluğunu üstlenmekten söz etmiyor... Ya sütten çıkmış ak kaşık, yada günah keçisi ilan etmekle herşeyi hallediveriyor.. Dünya değişiyor, olaylar, durumlar, yaşamlar değişiyor! Ülkede fırsat bulunca elini hazineye uzatıp geçinenlerin varlığı değişmiyor.!!!
 • yeni türkiyeyeni türkiye7 ay önce
  haber doğru mu?:...Türkiye Varlık Fonu 1 milyar Euro dış borç almak için Citigroup ve ICBC’yi yetkilendirmiş.Adı VARLIK ama YOKLUK içinde mi ki dış borç alıyor?
 • AlperAlper7 ay önce
  İslama savaş, Kuranın ilkelerini çiğnemekle de oluyor ve bunu en çok yapan Ortadoğu halklarıdır.Sömürü,monarşi, k ölelik, yolsuzluk, k atlamak, rüşvet,baskı,faiz,Sahtekarlık vb. İslam sadece burada bir araç,Allah belasını verecek elbet bunların.
 • BayboraBaybora7 ay önce
  PKK, YANİ PYD BENİMORTAĞIM, KARA GÜCÜM DİYORAMERİKA... SAYIN DIŞİŞLERİ BSKANI ÇAVUŞOĞLU, ABD nin kafası karışık diyor... Hiç öyle değil, ABD NET....KAFASIKARIŞIK, KENDİSİ KARIŞIKOLAN KİM VE KİMLER ACABA?....
 • MalkoçMalkoç7 ay önce
  Açlıktan, pahalılıktan şikayet etmek yerine,üretinhemdedoğal üretin, sağlıklı beslenin... Emine hanımı örnek alın, sarayın bahçesinde, hasbahçede hem organik besin üretip yiyip içiyorlar, hemde sıfır atık projesine öncülük ediyorlar, kendileri ve moda danışmanlarıKAVAKÇIZADEGİLLER...
 • Nuran DevresNuran Devres7 ay önce
  KOPYALAMA adlı yorumcuya: Bu bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu köşede ilk defa böyle cesur, durumu tüm gerçekliği ile net olarak açıklayan bir yazı okudum. Bu yorumu cesaretle yayınlayan editöre de teşekkür ederim. Gazetecinin görevi bilgilendirmek, bilinçlendirmek olmalı, gerçeklere ayna tutmalıdır. Büyük oyun bundan daha güzel anlatılamazdı. Yazıyı kopyalayıp bilgisayarda basacağım. Herkesin okumasını istiyorum.
 • FerhatFerhat7 ay önce
  Bu anlattiklarinizin hicbiri bilim kurgu filmlerindeki maceralari anlatmiyor, zira hepsi gercek ve 5G teknoloji si ile alakali. 5 G teknolojisinin yaydigi mikro dalgalar ile evimizdeki ve islyerlerindeki tüm makinalara sahip olunacak.Kisa mesafeler ile her bölkgede yeni santraller olusturulacak ve bu sentrallerin yaymisoldugu mikro dalgalar ile bütn cihzlara kabo gerektirmeden emirler ve bilgiler yüklenebilecek. Elektronik akliniza ne gelirse insansiz arabalar, robotlar, is makineleri, elektronik ev aletleri herseyi hareket ettirebilme kabiliyetine sahip olacak insanoglu. Hatta bu mikro dalgalar sayesinde hareket eden herseyi radar gibi tespit etme imkani sunulacak. Bu demek oluyor evin icnde ve dogada hareket eden herseyi mikri dalgalar sayesinde kesif etme imkanina sahip olmak demek. Fakat bu teknolojinin insan ve doga sagligina cok büyük zararlari oldugunu bilim adamlari tespit etti, zira 5G teknoloji almanyada deneyimden gecerken ayni gün yüzlerce kusum mikro dalgalarin cok güclü oldugu icin yüzlerce kusun yere cakilip öldügü gözlenildi. Ayni zaman da gölde yüzen ördeklerin dahi tabiat disi haraket ve davranislarida gözden kacmadi, zira ördekler mikro dalgalarin yaymis oldugu isinlardan dolayi sürekli baslarini suya daldirip cikarmamislar. Bilim adamlari 1 G gücündeki mikro dalgalarin dahi insansagligi acisindan cok tehlikeli oldunu kanitlaislardir, zira bu mikro dalgalar kanserolejen sacmaktadir. 5 G yi artik siz düsünün.
 • MustafaMustafa7 ay önce
  Allah subhanehu ve teâlâ ya savaş açtı . HARAMlara savaş açanlar iç düşmanlar dışarıdaki düşmanın galip gelmesi kaçınılmaz.( Allah müminlerle beraber.) Allah'a savaş açanlar la değil.
 • MustafaMustafa7 ay önce
  Dışarıdaki düşmanı değil içimizde ki düşmanı öldürelim. İnandığımız dinin HARAM larına savaş açtık zinaya yaklaşmak haram ,hayat tarzı haline geldi zina. Çalmak haram haksız kazanç ve Dolandırıcılık ve dalaylı hırsızlık sanat oldu. İçki haram neredeyse içkinin olmadığı ev kalmadı , verilen bir hediyeyi alıp eve getiriyoruz içinde alkol ve alkollü yiyecek var, hediyeyi red mi edelim.
 • Mertürk Mertürk 7 ay önce
  Sen ekonomiden haber ver hocam. 15 sene yedik içtik hovardalık yaptık. Elimizde ne var ne yok sattık. Fabrikalar,limanlar,bankalar,santraller,barajlar, araziler, vb. Kamu demedik,özel demedim birçok varlığımızı yabancılara sattık ,yedik. Yetmedi 500 milyar dolar borç yaptık, yedik. İçerdeki on milyarlarca dolar sıcak parayıda saymıyorum. Yetmedi döviz geliri garantili ,yap işlet devret yatırımlar ile geleceğimizide ipotek altına aldık. Bütün bu paraları ,ölü yatırım dediğimiz emlak konut inşaat işleri ile betona gömdük. Bu şekilde borçları ödeyemez duruma düşerek , dışa bağımlı hale geldik . Düşük kur tuzağı ile ithalatı cazip hale getirerek yerli üretimi çökerttik. Satılan özel ve kamu varlıkları ve alınan yüz milyarlarca dolar borç ile son on beş yıl adeta saadet zinciri dönemi yaşadık ve artık deniz bitti. Artıksatılacak birşeyde kalmadı ,ödenmesi gereken yüz milyarlarca dolar borç var.Ekonomide,finansal açıdan dışardan gelecek borç paraya mahkum hale gelmiş sen ,hangi bağımsız politikayı yapabilirsiniz. Erbakan hocanın sürekli uyardığı, batının "borca mahkum et esir al" tuzağına düştük. Selam ve dua ile
 • SeyfettinSeyfettin7 ay önce
  Bay yazar.ilk defa hükümetle hem fikirim.hal ve pazar denetimlerini belediye zabıtası yapmıyor yaptırmıyorlar.hukümete baglı memurlar direk denetlemeli cogu belediye adeta göz yumuyor degil göz kırpıyor cambazlara.ama geç kaldı hükümet.
 • FerhatFerhat7 ay önce
  5 G teknoloji sini insanlara anlatirsaniz cok memnun olurum hocam, zira bu anlattiklariniz ile bu NSA dediginiz olusum 5 g teknolojisi kqpsaminda yayilan mikro dalgalar ile saymis oldugunuz her imkana sahip olabilecek zira bu anlattiklariniz 5G teknoljisi ile alakali ve insan sagligi acisindanda cik tehlikeli. Bu teknolojiyi hayata gecirmek isteyen küresel siyinist gücler insan sagligini dahi hice saymakta malesef. 5G teknolojisine sahip olabilmek icin her 100 yada 200 metre arasi santraller insaa edilecek. Bu teknoloji mikro dalga yardimi ile evlerin icindeki kisi sayisindan tutun dünyadaki tüm hareketlilikleri izleme ve isitme imkani saglayacak ve bu alcaklar herseyimizi en kücük detaylarina kadar kontrol edebilecekler. Hatta belirtmis oldugunuz gibi Rotschield ve Rockerfeller in tekelinde olan ve dünyayi buralardan yöneten FED artik para basmayacak, zira bu siyonistler sanal paraya gecis yapacaklar. Böylelikle dünyayi ve Türkiyeyi daha iyi kontrol altina alma imkanina sahip olacaklar. BOP projesine gelince, bu projenin gercekten sekteye ugramasi ve bölgenin istikrara kavusmasi ancak Türkiye, iran ve suriye rejiminin birlikte hareket etmesinden gecer, aksi takdirde suriyede küresel güclere hizmet eden ve itrailin güvenlini saglayan ve direnis eksenini hedef alan ve bölgeyi ileride istikrarlastirabilecek bir pkk devleti kuracaklar. Saygilar
 • KopyalamaKopyalama7 ay önce
  Vay be dediklerinizin hepsini solcular yıllarca söyledi kitap yazdı şimdi siz o kitaplardan alıntılar yapmışsınız. Gıda ile zehirleme, ilaç ile yok etme, genetik bilim ile kontrol bunları yıllarca solcu dediklerimiz bize bilimsel olalım bilimde öncü olalım derken, sizler hep bize allah kitap kuran sünnet anlattınız da, dünyada yaşamak içinde bilimde allahın öğrenelim demediniz. hatta imam hatipler çoğalsın herkes kuran sünnet öğrensin dediniz ve ABD gibi ülkelerin yaptığı teknolojinin kullanıcısı olalım diye haykırdınız. Sizin yıllarca ABD batıyor lafınız şimdi ABD çok güçlü şekşine dönüşmüş ne oldu eski tezleriniz çöktümü yine. Adamlar AKP iktidarı ile ılımlı islam BOP projeleri ve dediğiniz Graham Fulller AKP yi kurduran adam bunu da yazsaydınız. Abdurahman Dilipak madem herşey ortaya çıkıyor artık sizde açık konuşun ve AKP kim kurdurdu söyleyin evet Graham Fuller kimleri ziyaret etti ve partiyi kurdurdu anlatın ve AKP kuruluşunun içinde tüm siyasi partilerden herkesi toplayıp adamları ikna ederek başa getirdiler anlatın. Sadece FETO ya suç atmakla kurtulamazsınız. Bu işlerin içinde tuğrul türkeşte var Deniz Baykal da var zaten AKP kuruluşuna bakın Meral Akşener gibi nice başka partiden insanlar hepsi birden AKP de buluşuyor ve bugün bize aynı adamları farklı partide gösterip pazarlamaya devam ediyorlar. Yukarıda yazdıklarınızın hepsini AKP yaptı yani ılımlı islam projesi AKP ye yaptırıldı Çözüm süreci, Dinlerararsı diyalog, Başkanlık sistemi, Arap baharı ve ABD nin belirlediği yöneticiler başa getirilecekti ve yapıldı. Libya 6 parça oldu yemen yıllardır Suudi Araplar tarafından yok ediliyor dünya orayı görmüyor. Suriyeye girildi çıkılamadı kavga işte orada başladı Türkiye ozaman gördü bu domino etkisi ile sıra bana geldi gerçek hedef ben oluyorum kendi elimle kendim yaptım dedi ve ABd ile ters düşmeye başladı ama yıllarca da hizmet etti BOP projesine. Bu projenin son 2 ayağı İRAN ve Türkiye olacaktı fakat İran bunu bildiği için hep Suriye yanında oldu ABD ye karşın da rusyayı yanına aldı ama şimdi Rusya ABD ile anlaşıp İranı suriyeden çıkarmak istiyor ve İran yalnızlaşıyor. İran yıkılırsa Türkiyenin etrafı küçük devletçikler olur işte ozaman parçanlanma başlar. Erbakanın dediği gibi İran yıkılırsa türkiye yıkılır yada Türkiye yıkılırsa İran yıkılır. Oyüzden bölgede ki bu güçlü nüfuslu ve büyük Cumhuriyet olan devletler ayakta kalmalı güçlenmeli. Başkanlık projesi parçanlanmak için en uygun yöntemdi bunu da MHP desteği ile AKP geçirdi. NATO ajanı Bahçeli sözde milliyetçi diye yıllarca yutturuldu. Çoğu MİT ajanı dedi ama asıl görev darbeleri kontrol eden ve siyasi ayağı olan siyasi parti olarak görünen MHP her zaman NATO projesi olarak görevini yaptı. İslamcıları kullanan ABD oldu her zaman. Avrupa ise NATO vasıtasıyla Türkçülüğü kullandı yani MHP zaten Alparaslan Türkeş asker olduğu için içerden adam askeri darbeleri iyi bilir kendisi de 1960 darbesinde görevliydi. Ülkücü harekatı kurdu MİT teşkilatı dahil birçok polis kadrosu yıllarca MHP tarafından yönetildi Zaten hep içişleri bakanlığı MHP hizmetindeydi ve MHP ülkücüleri polis MİT gibi kurumlara yerleştirdi Asker içinde her zamaan MHP vardı ve hala daha var. NATO projesi olan MHP li kardeşlerimizde milliyetçilik uğruna yıllarca kalkan olarak kullanıldı. Solcu dediğimiz Atatürkçüler ise Mustafa Kemal asker olduğu için her zaman asker olmayı hukukçu olmayı görev bildi ve bu sistemi bozmak isteyen islamcılarda FETO ya destek verdi ve FETO nun askeriye de adliyede polis ve MİT te olmasını hep destekledi kendi taraflarıda olsun diye bunları bilerek her zaman destek oldular ama sorsanız görmediler yalanı ile hiç farketmemişler. yahu kimseyi kandıramazsınız FETO yuvalanırken yakalanmadı mı kaç defa yakalandı hemde ve hep destekleyen islamcılar yani siz oldunuz hatta bakan Hüseyin Çelik Feto askeriyeye adliyeye devlet dairelerine sızıyormuş buna kimse inanmaz kuşlar güler buna dedi. Vallahide billahide siz ve ekibiniz AKP FETO nun devletin içine sızmasını biliyordunuz ve göz yumdunuz ama şimdi halka yalan söyleyip bilmiyorduk diyorsunuz. bunu en sade vatandaş bile biliyorŞimdide solcuların sizin için yıllar önce yazdıklarını bize kendi yazınızmış gibi anlatıyorsunuz. Bu yazıları Soner Yalçın sizden çok önce yazdı ve diğer solcu dedikleriniz yıllarca yazdı Graham fuller AKP ilişkilerini defalarca yazdılar. onlardan öğrendiklerinizi kendi mahallenizde satıyorsunuz ve onlara karşısnız ve bilime karşısınız. size göre herkes imam hatip okumalı hepimiz imama olmalıyız hafız olmalıyız müezzin olmalıyız din ticaretine destek vermeliyiz. kim mühendis olacak kim doktor olacak kim mikrobiyoloji için okuyacak kim hakim savcı olacak. hepsi imam hatipten mezun adamlardan mı olacak. bugün çok sevmediğiniz ama çözümde üretemediğiniz ekonomi biliminde dahi iyi bir ekonomist'iniz yok tamamen boşsunuz bu milleti yıllarca kandırdınız.
 • Deli Kadir Deli Kadir 7 ay önce
  ABD Türkiye yi savaşa sokamadı ve çok kızgın, başımızda büyük bir bela var ve iç savaş planları devrede ! Bölünmeye hazır olun ' çok kan akacak çok ! Elini çabuk tut İncirlik üssünü der hal kapat !
 • AbdülkadirAbdülkadir7 ay önce
  Yahudilerin ahbarları (din adamları) Allahın indirdiği kitabı bozup yahudilik diye bir din uydurdu.Hristıyanların rahbanları (din adamları) yine Allahın indirdiği kitabı bozup Hristıyanlık diye bir din uydurdular. Kur'anda müslümanlara seslenerek siz de böyle yapmayın diyor.Ancak müslümanım diyenlerin din adamları (şehyler,hocaefendiler,veliler,mürşidler,imamlar) aynısını yaptılar. Kur'andaki İslam yerine kendi düşüncelerini ortaya koyup aha islam bu dediler. Bu yüzyıllarca sürüp gitti.Her gelen din adamı guruhu bu uydurma dine bir şey ekledi. Ve günümüze bu uydurma din geldi.Tabii bu arada KUR'ANDA MEHCUR kaldı ve hala mehcur durumda.Ondan sonra biz niye böyleyiz neden perişanlıktan kurtulamıyoruz diye yakınıp duruyorlar.Aslında çözüm çok basit.Ama bunu yapmak istemiyorlar ki .İlla da uydurma hadislere göre hareket edeceğiz diyorlar. Gavs,Kutup,kutbul aktab,efdal 3 ler 5 ler 7 ler 40 lar 52 ler 300 ler uydurmalarına inanan cübbeli sarıklı guruha meylediyorlar. uğur ışılak denen zavallı sanatçı şeyhin birisinden cennet garantisi aldığını ilan ediyor.Kimbilir o İslam düşmanı şeyh ondan kaç para tırtıklamıştır. Aklını kullanmayan büyük bir kitle var ve sonları da ilelelbet cehennem olacakmış gibi görünüyor.Zaten bu uydurma dincilerin peşinden giden muhakkak cehenneme gidecektir.Bunda hiç bir şüphe yoktur.Ben ise yapıp ettiklerimden sorgulanacağım ve ona göre Allah beni değerlendirecektir. Ama şu hocaefendilerden kuvvetli söz aldım diyen sanatçı gibi olanlar kesinlikle ayvayı yiyecek.Ben sadece hatırlatıyorum.Yoksa isteyen istediğine inanır. Fakat böyle uydurma bir dinin peşinden giden bir toplumda asla ve kat a felaha eremez.
 • YiğitYiğit7 ay önce
  Muhtaç oldum kuru soğana !
 • Ali babaAli baba7 ay önce
  E, her seyiyle destek verdiginiz ve bir dônem içinde yer aldiginiz milli gôrûs geleneginden gelip,ne oldugunu bilmeden BOB denen büyuk ortadogu projesinin içine,gözû kapali atlamaniz,atladiktan sonra hesap kitap yapmaya baslamak, OLMAAAAAAZZZ, Sandiniz, BABA AMERIKA ortadogununosmanlinin TORUNLARINAMI birakacak, ha ha ha, BABA AMERIKA oralari gerçekSAHIPLERINE birakacak, yaziyorum bûtun ORTADOGUNUNsorunlarininANASI,da BABASIDA, ,KÛRD, KURDISTAN SORUNUDUR, savunma ve diyanetin bûtçesine bakin,sizde SORGULAYIN ,tûrkiyedeki eflasyonun,develasyonun,issizligin,hirsizligin,talanin,ahlaksizligin,yandsligin,dinin siyasete alet edilmesi,hukuksuzlugun,adaletsizligin kaynagi, Kûrdlere karsi yûrutûlen 50 yillik SAVASINgetirdigi bilanço,, YIKIMDIR,,kûrd halkinintemsilcileriyle oturup mûzakere edilerek sorunu islami ,medeni ve insani bir yôntemle,çômemiz lazim, yoksa sonumuzu, yugoslavya gibi yaparlar,Iran dan sonra sira bizde, nokta
 • Kunta Kürde Kunta Kürde 7 ay önce
  Barış Manço yu rahmetle anıyoruz ! Efsane şarkı ( DOMATES BİBER PATLICAN )
 • nostaljinostalji7 ay önce
  Sayın yazar yazılarında haklı olsa bile dünyadaki gelişimler bizi pek bağlamaz. O bizi aşan bir şey. Bizi kahrolsun ABd - şeytan devlet diyen hükümletin ekonomi bakanı AlbayrakTÜRK_ ABD Ticari ilişkilerinin gelişmesi için çağrıda bulunuyor(aslında yalvarıyor.) BU haberi kitingündem sayfasında okuyabilirsiniz. Ama Türk halkını ise içerde İslami söylemler ile uyutuyorlar. Diğer yandan CHP yi cezalandırmak için İŞ BANKASI el koyarak serbest piyasanın canınıkurutuyorlar ve sonra ülkede mal güvenliği hak hukuk ve adaletvar diyorlar. TÜRK halkı nınbile bir çoğu artık buna yemiyor iken ABD li sermaye nasıl yesin. Artık deniz bitti,para bitti zor ve sefalet günleri görünmeye başladı,Katardan alınan sıcak paralarda gun geçtikçe suyunu cekıyor. Hazıra hazine dayanmaz. Peki üretim? ticaret? tarımda enerjide ve hayvancılıkta dışa bağımlılık bizi eninde sonunda açlık ve kıtlığa mahkum edecektir İflas eden ekonomi sonunda yakında aemekliler maaşlarını bile alamayacak duruma gelecektir. .Günümüzde ise ancak saray ve etrafında yaşayanlar mutlu ve huzurlu d urlar. Ya gerisi? Tokat ta1200 kişinin 6 aylığına işe alınması için 4000 kişi başvurunca işe alım Noter kurası ile belirlenmiş (tabii AKp li partizanca seçilenler mutlaka hariç tirler) ve kazanamayan işsiz birkadının açız ,açız,çoluk çocuk açız anlıyor musunuz açız haykırışlarıve ağlamaları ve işe alanların cevap veremeyişleri ve polis çağırmaları hükümletin işsizlik karşısında düştüğü aciz durumun en belirgin kanıtıdır. Oysa zatı muhterem ve efradısarayda bir eli yağda bir eli balda yaşayan zatı muhteremin umurunda bile değildir.Farkında olmadığı şey RECEP TAYYİPe olan kızgınlıkların artık gün be günnefrete dönüştüğü ve halkın bir kısmının diğer bir kısmına karşı artık sokakta ALLAHINselamını bilevermediğidir.Zatı muhteremin farkında olmadığı şeybugün elinde bulunan devlet gücü nedeniyle ona kral çıplak diyemeyenlerin yarın bu iktidar gücü elinden gittiğinde ,yarısınınonun yanında yer almayacaklardır. Fark-ında olmadığı şey SEVENLERİ HALAÇOĞUNLUK OLSA BİLE bu milletinin yarısının RECEP TAYYİP i sevmediğidir. oYSA TEK KANAT İLE HİÇ BİR KUŞ UÇMAZ.Evet bizim derdimiz geçim dir. Domates biber patlıcandır. biz kabzımalı marketi falan değil bizi 16 YILDIR üretmeyen ve tarımda teknolojide ve hayvancılık a bizi dışa bağımlı kılan AKP iktidarını suçluyoruz. BİZİM İÇİN YAKIN TEHLİKE : DÜNYA KAPİTALİSTLERİ,YAHUDİLER ABDRUSYA VE ÇİN siber tehlike DEĞİL., AÇLIĞA,işsizliğe ve pahalılığa ÜLKEYİ yalan ile idare edENbu hükumet tarafından MAHKUM edilmemiz DİR. .mutsuzuzumutsuzuz. saray efradı Lale devrini yaşasa bile.!. dua İLE...

Günün Özeti